Bemidji Rick Lee Duals

Bemidji Rick Lee Duals
January 10-11

Brackets/Results on TrackWrestling.com

Bemidji Rick Lee Duals Champions – LPGE-Browerville Wolves

1st Place – LPGE-Browerville Wolves
2nd Place – Bemidji
3rd Place – Thief River Falls
4th Place – Big Lake
5th Place – Perham
6th Place – Detroit Lakes
7th Place – Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove
8th Place – Waconia
9th Place – Ottertail Central Bulldogs
10th Place – Kenyon-Wanamingo
11th Place – United North Central Warriors
12th Place – Cambridge-Isanti
13th Place – Brainerd
14th Place – Frazee
15th Place – Badger-GB-MR
16th Place – Pierz

Day 2 Results

1st-4th
Bemidji defeated Thief River Falls 48-27
LPGE-Browerville Wolves defeated Big Lake 50-18
Bemidji defeated Big Lake 48-22
LPGE-Browerville Wolves defeated Thief River Falls 49-15
LPGE-Browerville Wolves defeated Bemidji 42-18
Thief River Falls defeated Big Lake 39-39

5th-8th
Perham defeated Detroit Lakes 27-26
Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove defeated Waconia 35-28
Perham defeated Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove 31-31
Waconia defeated Detroit Lakes 35-30
Perham defeated Waconia 30-30
Detroit Lakes defeated Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove 38-29

9th-12th
Kenyon-Wanamingo defeated Cambridge-Isanti 46-24
Ottertail Central Bulldogs defeated United North Central Warriors 46-16
Ottertail Central Bulldogs defeated Cambridge-Isanti 48-26
Kenyon-Wanamingo defeated United North Central Warriors 43-27
United North Central Warriors defeated Cambridge-Isanti 48-25
Ottertail Central Bulldogs defeated Kenyon-Wanamingo 49-24

13th-16th
Badger-GB-MR defeated Pierz 42-12
Brainerd defeated Frazee 43-27
Brainerd defeated Badger-GB-MR 41-30
Frazee defeated Pierz 44-24
Frazee defeated Badger-GB-MR 37-33
Brainerd defeated Pierz 46-23

Day 1 Results

Pool A
Waconia 62 Pierz 9
Bemidji 63 Cambridge-Isanti 12
Waconia 55 Cambridge-Isanti 19
Bemidji 67 Pierz 9
Bemidji 36 Waconia 24
Cambridge-Isanti 42 Pierz 39

Pool B
Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove 38 Ottertail Central Bulldogs 30
Frazee 36 Thief River Falls 32
Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove 46 Frazee 13
Thief River Falls 39 Ottertail Central Bulldogs 33
Thief River Falls 36 Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove 32
Ottertail Central Bulldogs 43 Frazee 19

Pool C
Detroit Lakes 46 United North Central Warriors 22
Big Lake 46 Brainerd 27
United North Central Warriors 42 Brainerd 34
Big Lake 36 Detroit Lakes 31
Detroit Lakes 39 Brainerd 28
Big Lake 49 United North Central Warriors 27

Pool D
LPGE-Browerville Wolves 48 Badger-GB-MR 19
Perham 41 Kenyon-Wanamingo 25
LPGE-Browerville Wolves 58 Kenyon-Wanamingo 3
Perham 48 Badger-GB-MR 25
LPGE-Browerville Wolves 43 Perham 21
Kenyon-Wanamingo 38 Badger-GB-MR 33

Bookmark the permalink.

Comments are closed.