Foley Falcons Quadrangular

Foley Falcons Quadrangular

Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie 48 Aitkin 27
106 David Revering (BHV/PP) Dec. Nathan Trotter (AIT) 7-2
113 Marshall Larson (AIT) Fall Deagan Captain (BHV/PP) 2:36
120 Aiden Larson (BHV/PP) Dec. James Erickson (AIT) 7-1
126 Carson Kulheim (AIT) Fall Reese Thompson (BHV/PP) 5:21
132 Nathan Rom (AIT) Fall Justin Koehn (BHV/PP) 3:24
138 Jacob Williams (AIT) Fall Abby Ervasti (BHV/PP) 2:59
145 Jack Grell (AIT) Jason Koehn (BHV/PP) 7-2
152 Brock Peterson (BHV/PP) Fall Dan Decent (AIT) 1:38
160 Mason Schroeder (BHV/PP) Fall Tyler Decent (AIT) 3:36
170 Hunter Dean (BHV/PP) Fall Zach Leitinger (AIT) 1:00
182 Gideon Ervasti (BHV/PP) Fall Hunter Hills (AIT) 2:28
195 Tyler Eggert (BHV/PP) Fall Jacob Espeseth (AIT) :26
220 Jaden Finck (BHV/PP) Fall Craig Ashton (AIT) 1:29
285 Craig Orlando (BHV/PP) Nathan Stifler (AIT) :17

Foley 52 Pierz 18
106 Cyler Ruhoff (FOL) Dec. Derek Stangle (PIE) 8-2
113 Double Forfeit
120 Jacob LeBlane (PIE) Fall Trey Emmerich (FOL) 4:39
126 Trevor Radunz (PIE) Fall Caden Ruhoff (FOL) 2:53
132 Cole Rudniski (FOL) Dec. Brandon Funk (PIE) 4-2
138 Danny Halverson (FOL) Won by Forfeit
145 Logan Thorsten (FOL) Won by Forfeit
152 Isiah Fitch (FOL) Won by Forfeit
160 Michael Moulzolf (FOL) Maj. Dec. Riley Hoskins (PIE) 14-2
170 Sutherlin Schmit (FOL) Fall Mason Zajac (PIE) 1:42
182 Tanner Young (PIE) Fall Max Henne (FOL) 3:49
195 Hunter Gorecki (FOL) Fall Brandon Schlegel (PIE) 3:37
220 Greg Miller (FOL) Won by Forfeit
285 Elijah Novak (FOL) Won by Forfeit

Foley 53 Aitkin 15
106 Nathan Trotter (AIT) Dec. Cyler Ruhoff (FOL) 4-2
113 Marshall Larson (AIT) Won by Forfeit
120 Levi Jacobson (FOL) Fall James Erickson (AIT) :45
126 Carson Kullhem (AIT) Dec. Caden Ruhoff (FOL) 8-6
132 Evan Milejczak (FOL) Fall Nathan Rom (AIT) 3:18
138 Jacob Williams (AIT) Dec. Danny Halverson (FOL) 11-8
145 Logan Thorsten (FOL) Maj. Dec. Jack Grell (AIT) 14-3
152 Isiah Fitch (FOL) Fall Dan Decent (AIT) 3:46
160 Connor Thorsten (FOL) Tech. Fall Tyler Decent (AIT) 3:58
170 Sutherlin Schmitt (FOL) Maj. Dec. Zach Leitinger (AIT) 13-5
182 Max Henne (FOL) Maj. Dec. Hunter Hills (AIT) 11-0
195 Hunter Gorecki (FOL) Fall Jacob Espeseth (AIT) 1:22
220 Greg Miller (FOL) Fall Craig Ashton (AIT) 2:31
285 Elijah Novak (FOL) Fall Nathan Stifter (AIT) :20

Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie 53 Pierz 25
106 Bennet Arceneau (BHV/PP) Fall Derek Stangle (PIE) 1:30
113 Deagan Captain (BHV/PP) Won by Forfeit
120 Jacob LeBlane (PIE) Dec. Aiden Larson (BHV/PP) 8-3
126 Trevor Radunz (PIE) Fall Reese Thompson (BHV/PP) 5:22
132 Brandon Funk (PIE) Fall Justin Koehn (BHV/PP) 1:53
138 Jason Koehn (BHV/PP) Won by Forfeit
145 Abby Ervasti (BHV/PP) Won by Forfeit
152 Brock Peterson (BHV/PP) Won by Forfeit
160 Mason Schroeder (BHV/PP) Fall Riley Hoskins (PIE) :38
170 Hunter Dean (BHV/PP) Tech. Fall Mason Zajac (PIE) 2:59
182 Tanner Young (PIE) Maj. Dec. Gideon Ervasti (BHV/PP) 17-6
195 Brandon Schlegel (PIE) Fall Tyler Eggert (BHV/PP) 3:11
220 Koal Ploutz (BHV/PP) Fall Daniel Hoffman (PIE) :35
285 Greg Orlando (BHV/PP) Won by Forfeit

Foley 47 Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie 19
106 David Revering (BHV/PP) Maj.Dec. Cyler Ruhoff (FOL) 12-2
113 Deagan Captain (BHV/PP) Fall Trey Emmerich (FOL) 1:11
120 Levi Jacobson (FOL) Fall Aiden Larson (BHV/PP) 1:25
126 Ethan Oswald (FOL) Dec. Reese Thompson (BHV/PP) 12-9
132 Cole Rudnitski (FOL) Fall Justin Koehn (BHV/PP) 1:15
138 Jason Koehn (BHV/PP) Dec. Danny Halvorson (FOL) 11-8
145 Michael Rothfork (FOL) Won by Forfeit
152 Logan Thorsten (FOL) Maj. Dec. Brock Peterson (BHV/PP) 17-7
160 Isiah Fitch (FOL) Fall Mason Schroeder (BHV/PP) 3:38
170 Conner Thorsten (FOL) Maj. Dec. Hunter Dean (BHV/PP) 12-4
182 Gideon Ervasti (BHV/PP) Fall Sutherlin Schmitt (FOL) 4:58
195 Hunter Gorecki (FOL) Fall Tyler Eggert (BHV/PP) 1:12
220 Greg Miller (FOL) Fall Jaden Finck (BHV/PP) 5:25
285 Craig Orlando (BHV/PP) Dec. Elijah Novak (FOL) 4-0

Aitkin 48 Pierz 18
106 Nathan Trotter (AIT) Dec. Derek Stangl (PIE) 6-5
113 Marshall Larson (AIT) Won by Forfeit
120 Jacob LaBlane (PIE) Maj. Dec. James Erickson (AIT) 11-3
126 Trevor Radunz (PIE) Dec. Carson Kulhem (AIK) 14-10
132 Nathan Rom (AIT) Dec. Brandon Funk (PIE) 5-2
138 Jacob Williams (AIT) Won by Forfeit
145 Jack Grell (AIT) Won by Forfeit
152 Dan Decent (AIT) Won by Forfeit
160 Tyler Decent (AIT) Dec. Riley Hoskins (PIE) 10-8
170 Zachary Leitinger (AIT) Dec. Mason Zajac (PIE) 7-0
182 Tanner Young (PIE) Tech. Fall Hunter Hills (AIT) 4:00
195 Brandon Schlegel (PIE) Fall Jacob Espeseth (AIT) 1:11
220 Craig Ashton (AIT) Fall Daniel Hoffman (PIE) 1:45
285 Nathan Stifter (AIT) Won by Forfeit

Foley Senior Night. Seniors Isaiah Fitch, Danny Halvorson, Max Henne, Elon Johnson, Ethan Oswald, Michael Rothfork, Sutherlin Schmit and Connor Thorsten.