High School Results – Friday, January 24, 2020

Brainerd 35 Sauk Rapids-Rice 32
Chatfield 66 Fillmore C-Lanesboro-M-C Wolves 9
Farmington 50 Faribault 15
Paynesville Area 38 Milaca-Faith Christian 30
Robbinsdale Armstrong 66 Robbinsdale Cooper 9
Royalton-Upsala 46 Eden Valley-Watkins 30
Simley 39 St. Michael-Albertville 24

Annandale/Maple Lake Quad
Annand-M Lk Lightning 33 Albany 30
Annand-M Lk Lightning 52 Delano 25
Annand-M Lk Lightning 40 Kerkhoven-Murdock-Sunburg 24
Albany 36 Kerkhoven-Murdock-Sunburg 33
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 42 Delano 32

Fargo Metro Duals
January 24-25
Day 1 Results
Minnewaska Area defeated Minot 34-24
Minnewaska Area defeated West Fargo Sheyenne 60-22
Bismarck defeated Moorhead 58-13
Moorhead defeated Grand Forks Central 50-25

Jackson County Central Tri
Jackson County Central 47 Adrian Area 27
Jackson County Central 58 United South Central 13
Adrian Area 54 United South Central 21

LPGE-Browerville Duals
LPGE-Browerville 43 Belgrade-Brooten-Elrosa 22
Foley 51 St. Michael-Albertville JV 16
West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville 38 Minneota 31
LPGE-Browerville 52 West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville 21
Foley 63 Minneota 9
Belgrade-Brooten-Elrosa 40 St. Michael-Albertville JV 26
LPGE-Browerville 50 Minneota 21
West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville 57 St. Michael-Albertville JV 20
Foley 36 Belgrade-Brooten-Elrosa 28

Mankato West Tri
Albert Lea Area 64 Rochester Century 18
Mankato West 46 Albert Lea Area 26
Mankato West 63 Rochester Century 12

Mid-State Conference Duals
Pequot Lakes/Pine River 56 Crosby-Ironton 24
Detroit Lakes 51 Aitkin 21
Staples-Motley 50 Park Rapids 24
Aitkin 37 Pequot Lakes/Pine River 33
Detroit Lakes 63 Park Rapids 15
Staples-Motley 43 Crosby-Ironton 12
Pequot Lakes/Pine River 55 Staples-Motley 15
Detroit Lakes 57 Crosby-Ironton 21
Aitkin 60 Park Rapids 21
Pequot Lakes/Pine River 66 Park Rapids 13
Detroit Lakes 68 Staples-Motley 11
Aitkin 53 Crosby-Ironton 21
Detroit Lakes 42 Pequot Lakes/Pine River 21
Aitkin 54 Staples-Motley 24
Crosby-Ironton 42 Park Rapids 27

Rosemount Tri
Eastview 44 Lakeville South 26
Eastview 68 Burnsville 3

Storhaug Invitational
January 24-25
After Day 1
1 South Border 110.0
2 Lisbon 102.0
3 Valley City 77.5
4 Carrington 70.5
5 Bismarck St. Mary’s 68.0
6 Badger-GB-MR 62.0
7 Ellendale-Edgeley-Kulm 55.0
8 Oakes 53.0
9 Border West 52.0
10 Central Cass 48.5
11 Hillsboro 37.0
12 Wahpeton 32.0
13 Kindred 29.5
14 Grafton 29.0
15 LaMoure 23.0
16 Lisbon JV 13.0
17 Linton-HMB 12.0
18 May-Port CG 9.0

Tracy Quad
Dassel-Cokato-Litchfield 45 Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove 17
Dassel-Cokato-Litchfield 50 Willmar 19
Dassel-Cokato-Litchfield 49 Worthington 28
Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove 38 Worthington 33
Willmar 37 Worthington 24
Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove 49 Willmar 24

Wabasha-Kellogg Tri
Plainview-Elgin-Millville 60 Wabasha-Kellogg 11
Caledonia-Houston 34 Plainview-Elgin-Millville 33

WEM-JWP Tri
New Richland-H-E-G 49 WEM-JWP 27
St. Peter 38 New Richland-H-E-G 33
St. Peter 56 WEM-JWP 18

White Bear Lake Quad
Park 54 Hopkins 18
Park 39 White Bear Lake Area 30
Park 75 Rockford 6

Zimmerman Tri
Zimmerman 53 Pierz 22
Monticello 37 Pierz 30