High School Results – Friday, January 31, 2020

Annand-M Lk Lightning 49 Monticello 20
Becker 35 Cambridge-Isanti 29
Brainerd 48 Aitkin 27
Dassel-Cokato/Litchfield 35 Waconia 30
Farmington 30 Scott West 27
Goodhue 60 Pine Island 11
Jackson County Central 52 Windom-Mountain Lake 19
Mankato West 74 Austin 3
Perham 38 Frazee 30
Stillwater 80 Cretin-Derham Hall 0
Worthington 44 Redwood Valley 27

Holdingford Quad
Sauk Rapids-Rice 39 Holdingford 27
Zimmerman 63 Spectrum 18
Holdingford 35 Zimmerman 34
Sauk Rapids-Rice 68 Spectrum 12
Holdingford 64 Spectrum 11
Sauk Rapids-Rice 54 Zimmerman 18

Kerkhoven-Murdock-Sunburg Tri
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 40 Alexandria Area 25
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 49 Benson 21

Lake City Quad
Lake City 57 Rochester Century 15
Triton 42 Rochester Century 23
Wabasha-Kellogg 36 Rochester Century 30

Luverne Tri
Marshall 84 Luverne 0
Pipestone Area 54 Luverne 9
Marshall 59 Pipestone Area 18

Minnewaska Area Tri
Detroit Lakes 60 Paynesville Area 12
Detroit Lakes 38 Minnewaska Area 27
Minnewaska Area 53 Paynesville Area 16

New Ulm Quad
Albert Lea Area 42 New Ulm Area 39
Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove 53 New Ulm Area 15
Blue Earth Area 51 New Ulm Area 24
Blue Earth Area 52 Albert Lea Area 25
Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove 45 Albert Lea Area 22
Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove 34 Blue Earth Area 28

Osceola Quad
Osceola, WI 66 Rice Lake, WI 18
Burnsville 60 Rice Lake, WI 24
Unity, WI 36 Rice Lake, WI 24

Sauk Centre-Melrose Duals
Pequot Lakes Pine River Backus 59 Sauk Centre-Melrose 12
Pequot Lakes Pine River Backus 61 Fergus Falls 17
Sauk Centre-Melrose 45 Fergus Falls 33
Pierz 49 Fergus Falls 30
Pierz 40 Sauk Centre-Melrose 39
Pierz 60 Roseau 9
Fergus Falls 48 Roseau 16
Pequot Lks-Pine River-B 78 Roseau 4
Sauk Centre-Melrose 66 Roseau 12
Pequot Lks-Pine River-B 57 Pierz 18

St. Cloud Tech Quad
Bemidji 43 Saint Cloud Tech 24
Bemidji 52 Moorhead 24
Saint Cloud Tech 43 Buffalo 28
Saint Cloud Tech 46 Moorhead 14

Terry Teiken Invitational
1 Crookston 172.0
2 Dilworth-Glyndon-Felton 170.5
3 United Clay Becker 142.0
4 Fertile-Beltrami 119.0
5 Pelican Rapids 114.0
6 Osakis 98.0
7 Mahnomen-Waubun 64.0

WHAN Wolves Invitational
1 Deer River 204.0
2 Blackduck-Cass Lake Bena Bears 201.0
3 Fosston-Bagley 171.0
4 Crosby-Ironton 144.5
5 Thief River Falls 123.5
6 Staples Motley 86.0
7 Virginia Area 77.5
8 Walker-Hack-Akeley-Nevis 48.0
9 Nash-Kee- Greenway 30.0

Would you like to receive the latest Minnesota wrestling news in your inbox?