High School Results – Thursday, January 23, 2020

Albany 48 Irondale 30
Anoka 44 Andover 21
Becker 34 Big Lake 29
Breckenridge 36 Fargo South, ND 36
Chisago Lakes 48 North Branch 32
Dassel-Cokato-Litchfield 50 Annand-M Lk Lightning 19
Deer River 49 Hibbing 21
Eastview 48 Eagan 21
Farmington 45 Lakeville South 27
Forest Lake 45 Bemidji 26
Hutchinson 51 Orono 13
Kasson-Mantorville 49 Zumbrota-Mazeppa 24
Milaca-Faith Christian 42 Pierz 34
Minnewaska Area 60 BOLD 16

Princeton 67 Monticello 16
Rogers 39 Totino-Grace 28
Sartell-Saint Stephen 52 Alexandria Area 15
Sauk Rapids-Rice 45 Rocori 30
Shakopee 67 Lakeville North 8
St. Francis 41 Cambridge-Isanti 25
Stewartville 62 Triton 12
United North Central 39 New York Mills 30
Virginia Area 37 Pine City-Hinckley-Finlayson 36
Waconia 57 Delano 12
Watertown Mayer- Mayer Luth. 48 Glencoe – Lester Prairie 21
Wayzata 50 Minnetonka 20
Willmar 64 Rocori 6

Blue Earth Tri
Blue Earth Area 65 Saint James Area 10
Blue Earth Area 43 New Richland-H-E-G 21
New Richland-H-E-G 63 Saint James Area 15

Cannon Falls Tri
Cannon Falls 54 Pine Island 20
Kenyon-Wanamingo 63 Pine Island 3

Dawson-Boyd – Lac Qui Parle – Montevideo United Tri
Dawson-Boyd – Lac Qui Parle – Montevideo United 44 Benson 27
Dawson-Boyd – Lac Qui Parle – Montevideo United 63 Quad County 9

Edina Tri
St. Michael-Albertville 79 Edina 0
St. Paul Como Park 42 Edina 33
St. Michael-Albertville 80 St. Paul Como Park 0

Faribault Tri
Faribault 70 Rochester John Marshall 12
Faribault 52 United South Central 21
United South Central 51 Rochester John Marshall 24

Fertile-Beltrami Triangular
Fertile-Beltrami 48 Roseau 6
Pelican Rapids 36 Fertile-Beltrami 34

Foley Tri
Foley 64 Albany 7
Foley 77 Irondale 0

Forest Lake Tri
Stillwater 53 Bemidji 17
Forest Lake 45 Bemidji 26
Stillwater 41 Forest Lake 28

Fulda/Murray County Central Triangular
Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove 84 Madelia-Truman-Martin Luther Jayhawks 0
Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove 73 Luverne 3
Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove 82 Fulda-Murray Cty Central 0
Fulda-Murray Cty Central 53 Luverne 30
Luverne 48 Madelia-Truman-Martin Luther Jayhawks 6

GMLOS Tri
Dover-Eyota 63 St. Charles 9
GMLOS 38 Dover-Eyota 25
GMLOS 69 St. Charles 10

Goodhue Tri
Plainview-Elgin-Millville 40 Byron 37
Goodhue 41 Plainview-Elgin-Millville 34
Goodhue 41 Plainview-Elgin-Millville 34

Kerkhoven-Murdock-Sunburg Tri
West Central Area-Ashby-Brandon-Evansville 49 Kerkhoven-Murdock-Sunburg 28
West Central Area-Ashby-Brandon-Evansville 70 Sauk Centre-Melrose 3

Kimball Area Quadrangular
Royalton/Upsala 32 Kimball Area 43
Holdingford 34 Little Falls 37
Kimball Area 48 Little Falls 28
Royalton/Upsala 44 Holdingford 25
Kimball Area 37 Holdingford 28
Royalton/Upsala 43 Little Falls 36

Mahtomedi Tri
Mahtomedi 42 Tartan 41
Mahtomedi 48 St. Thomas Academy 30
Tartan 39 St. Thomas Academy 33

Maple River Quad
Maple River 41 Sibley East 21
Maple River 47 Wabasso – Red Rock Central 15
Maple River 42 Windom-Mountain Lake 21
Sibley East 33 Wabasso – Red Rock Central 30
Sibley East 34 Windom-Mountain Lake 29

Marshall Triangular
Minneota 41 MAHACA 26
Marshall 54 MAHACA 21
Marshall 42 Minneota 26

Mille Lacs Tri
Grand Rapids 50 Mille Lacs Raiders 27
Mille Lacs Raiders 60 Proctor-Hermantown 21
Grand Rapids 57 Proctor-Hermantown 12

Mound-Westonka Quad
Mound-Westonka 42 Howard Lake-Waverly-Winsted 36
Howard Lake-Waverly-Winsted 46 New London-Spicer 30
Zimmerman 42 Howard Lake-Waverly-Winsted 27
Mound-Westonka 48 New London-Spicer 27
Zimmerman 39 New London-Spicer 38

New Ulm Duals
Fairmont-Martin County West 70 New Ulm Area 6
St. Peter 49 New Ulm Area 30

Osseo Tri
Osseo 64 Champlin Park 12
Osseo 58 Robbinsdale Armstrong 21

Spectrum Quad
Rush City/Braham 75 Minneapolis Edison 0
Rush City/Braham 54 Brooklyn Center/Concordia Academy 18
Rush City/Braham 48 Spectrum 21

Springfield Tri
Lake Crystal Wellcome Memorial Area 48 Pipestone Area 36
Pipestone Area 49 Springfield 28

St. Croix Lutheran Academy Tri
St. Croix Lutheran 48 Columbia Heights/DeLaSalle 30
St. Paul Humboldt 66 Columbia Heights/DeLaSalle 18
St. Paul Humboldt 58 St. Croix Lutheran 24

Trinity Tri
Trinity School at River Ridge 37 Fridley 33
Blaine 73 Trinity School at River Ridge 6

United Clay Becker Quad
United Clay Becker Badgers 41 Barnesville 27
Barnesville 47 Fergus Falls 36
Thief River Falls 68 Barnesville 9

Walker Tri
Fosston-Bagley 59 Walker-Hack-Akeley-Nevis 16
Walker-Hack-Akeley-Nevis 61 Nash-Kee- Greenway 15

Webster Tri
Ortonville 39 Britton-Hecla, SD 12
Webster Area, SD 39 Ortonville 12

Winona Tri
Northfield 48 Rochester Mayo 22
Rochester Mayo 37 Winona-Winona Cotter 31