St. Peter Quad

St. Peter Quad

Scott West 48 Blue Earth Area 10
106: Matt Randolph (SCWE) over Caleb Langager (BEA) (MD 11-1)
113: Zach Tracy (SCWE) over Ty Peterson (BEA) (MD 10-2)
120: Adam Kelvington (SCWE) over Angel Martinez (BEA) (Fall 0:56)
126: Davis Sunken (BEA) over Tory Pumper (SCWE) (MD 9-0)
132: Ashton Holbrook (SCWE) over Jacob Beeler (BEA) (Dec 3-2)
138: Colton Bahr (SCWE) over Caleb Beeler (BEA) (MD 12-1)
145: Luke Fogarty (SCWE) over Jaxen Klinkner (BEA) (Dec 9-3)
152: Blake Riemer (SCWE) over Koby Nagel (BEA) (Fall 0:55)
160: Jace Demmers (SCWE) over Max Ehrich (BEA) (Dec 8-2)
170: Collin Fahey (SCWE) over Kean Hicks (BEA) (Fall 3:00)
182: Nick Frank (BEA) over Jack Wiese (SCWE) (Dec 4-2)
195: Trent Rasmussen (SCWE) over Luke Mertens (BEA) (Dec 7-3)
220: Nick Lawrence (BEA) over Gavin Fahey (SCWE) (Dec 4-0)
285: Hunter Struffert (SCWE) over Ian Cornelio (BEA) (Fall 1:58)

Blue Earth Area 40 St. Peter 26
106: Nakiye Mercado (STPE) over Caleb Langager (BEA) (MD 9-1)
113: Carson Sturtz (BEA) over Evan Walter (STPE) (Dec 12-7)
120: Ty Peterson (BEA) over Amir Loredo-Hollon (STPE) (Fall 3:47)
126: Davis Sunken (BEA) over Harold Born (STPE) (MD 11-2)
132: Brogan Hanson (STPE) over Jacob Beeler (BEA) (Dec 9-4)
138: Caleb Beeler (BEA) over Nathan Fogal (STPE) (Dec 6-1)
145: Michael Connor (STPE) over Jaxen Klinkner (BEA) (MD 13-1)
152: Wareke Gillette (STPE) over Koby Nagel (BEA) (Dec 3-1)
160: Max Ehrich (BEA) over Cole Filand (STPE) (Fall 8:01)
170: Kole Guth (STPE) over Kean Hicks (BEA) (Fall 9:01)
182: Eli Hunt (STPE) over Cole Warmka (BEA) (Fall 3:02)
195: Nick Frank (BEA) over Connor Travaille (STPE) (Fall 1:52)
220: Luke Mertens (BEA) over (STPE) (For.)
285: Ian Cornelio (BEA) over (STPE) (For.)

Blue Earth Area 40 Tri-City United 30
106: Zach Balma (TCU) over Caleb Langager (BEA) (Dec 8-4)
113: Ty Peterson (BEA) over Chris Johnson (TCU) (MD 14-2)
120: Brant Lemieux (TCU) over Carson Sturtz (BEA) (Fall 5:11)
126: Davis Sunken (BEA) over Cole Franek (TCU) (TF 19-3 4:45)
132: Jacob Beeler (BEA) over Carter O’Malley (TCU) (TF 16-1 5:11)
138: Caleb Beeler (BEA) over (TCU) (For.)
145: Caden O’Malley (TCU) over Jaxen Klinkner (BEA) (Fall 2:16)
152: Adam Fredrickson (TCU) over Adam Schavey (BEA) (SV-1 6-4)
160: Koby Nagel (BEA) over Brandon Balma (TCU) (TF 17-2 5:22)
170: Max Ehrich (BEA) over Brody Rud (TCU) (Dec 10-3)
182: Riley O’Malley (TCU) over Kean Hicks (BEA) (Fall 1:59)
195: Nick Frank (BEA) over Tegan Determan (TCU) (Fall 5:58)
220: Jose Reyes (TCU) over Nick Lawrence (BEA) (Fall 5:29)
285: Ian Cornelio (BEA) over Robert Bastyr (TCU) (Fall 2:33)

Scott West 46 St. Peter 22
106: Matt Randolph (SCWE) over Nakiye Mercado (STPE) (MD 12-0)
113: Landon Church (SCWE) over Evan Walter (STPE) (Dec 8-7)
120: Tory Pumper (SCWE) over Amir Loredo-Hollon (STPE) (Fall 3:04)
126: Harold Born (STPE) over Adam Kelvington (SCWE) (Fall 1:52)
132: Brogan Hanson (STPE) over Leo Siekmann (SCWE) (Fall 6:32)
138: Colton Bahr (SCWE) over Nathan Fogal (STPE) (Fall 1:05)
145: Luke Fogarty (SCWE) over Michael Connor (STPE) (Dec 8-2)
152: Wareke Gillette (STPE) over Blake Riemer (SCWE) (Dec 6-1)
160: Jace Demmers (SCWE) over Cole Filand (STPE) (Fall 3:02)
170: Kole Guth (STPE) over Hunter Kvasnicka (SCWE) (MD 10-0)
182: Eli Hunt (STPE) over Jack Wiese (SCWE) (Dec 8-4)
195: Trent Rasmussen (SCWE) over Connor Travaille (STPE) (Fall 0:44)
220: Hunter Struffert (SCWE) over (STPE) (For.)
285: Gavin Fahey (SCWE) over (STPE) (For.)

Would you like to receive the latest Minnesota wrestling news in your inbox?