2021 MSHSL Section 2A Individual

2021 MSHSL Individual Section 2A. Tuesday, March 16 at Blue Earth.

Brackets/Results on TrackWrestling.com

106
2nd Place – Tommy Elwood of Medford
2nd Place – Simon Kruse of Saint Clair-Mankato Loyola
4th Place – Carson Petry of Wem-jwp
4th Place – Tate Miller of Kenyon-Wanamingo

113
2nd Place – Gavin Johnson of Kenyon-Wanamingo
2nd Place – Eli Kruse of Saint Clair-Mankato Loyola
4th Place – Bo Zwiener of Westfield Razorbacks
4th Place – Evan Schweisthal of Medford

120
2nd Place – Bryce Sonnek of United South Central
2nd Place – Trent Foss of Kenyon-Wanamingo
4th Place – Ryan Palmer of Lake Crystal-Wellcome Memorial Area
4th Place – Hunter McCann of Saint Clair-Mankato Loyola

126
2nd Place – Boden Simon of Maple River
2nd Place – Lane Lembke of Westfield Razorbacks
4th Place – Nikolas Petsinger of New Richland-H-E-G
4th Place – Kiefer Olson of Kenyon-Wanamingo

132
2nd Place – Cade Christianson of Westfield Razorbacks
2nd Place – Derek Bartosch of Medford
4th Place – Ethan Elvebak of United South Central
4th Place – Landon Trump of Kenyon-Wanamingo

138
2nd Place – Charley Elwood of Medford
2nd Place – Ty Peterson of Blue Earth Area
4th Place – Tucker Wills of Lake Crystal-Wellcome Memorial Area
4th Place – Dylan Novak of LeSueur-Henderson

145
2nd Place – Micah Hamson of United South Central
2nd Place – Ethan Evenson of Maple River
4th Place – Jaedin Johnson of Kenyon-Wanamingo
4th Place – Parker Meyers of Blue Earth Area

152
2nd Place – Bray Olson of Kenyon-Wanamingo
2nd Place – Garron Hoffman of Medford
4th Place – Konner Harpestad of United South Central
4th Place – Thor Routh of New Richland-H-E-G

160
2nd Place – Max Ehrich of Blue Earth Area
2nd Place – Tate Hermes of Medford
4th Place – Tyler Craig of Kenyon-Wanamingo
4th Place – Alex Harnitz of Lake Crystal-Wellcome Memorial Area

170
2nd Place – Josiah Hedensten of Medford
2nd Place – Cooper Ochsendorf of Maple River
4th Place – Kean Hicks of Blue Earth Area
4th Place – Dillon Bartel of Kenyon-Wanamingo

182
2nd Place – Brenden Jones of Lake Crystal-Wellcome Memorial Area
2nd Place – Nick Frank of Blue Earth Area
4th Place – Tyler Archer of Westfield Razorbacks
4th Place – Ralph Roesler of New Richland-H-E-G

195
2nd Place – Carter Quam of Kenyon-Wanamingo
2nd Place – Brady Walters of Maple River
4th Place – Dylan Ehmke of Westfield Razorbacks
4th Place – Adam Schavey of Blue Earth Area

220
2nd Place – Brennon Hoffman of Medford
2nd Place – Logan Johnson of Blue Earth Area
4th Place – Logan Meyers of Kenyon-Wanamingo
4th Place – Thayne Decker of Maple River

285
2nd Place – Luke Mertens of Blue Earth Area
2nd Place – Armani Tucker of Kenyon-Wanamingo
4th Place – Gavin Hermes of Medford
4th Place – Makota Misgen of New Richland-H-E-G