2021 MSHSL Section 5AAA Individual

2021 MSHSL Individual Section 5AAA. Wednesday, March 17 at St. Michael.

Brackets/Results on TrackWrestling.com

106
2nd Place – Logan Swensen of Wayzata
2nd Place – Mason Mills of St Michael-Albertville
4th Place – Navarro Kornwolf of Rogers
4th Place – Jameson Kulseth of Osseo.

113
2nd Place – Caleb Thoennes of St Michael-Albertville
2nd Place – Connor Peterson of Maple Grove
4th Place – Luke Koenen of Wayzata
4th Place – Steven Dolomengi of Park Center.

120
2nd Place – Landon Robideau of St Michael-Albertville
2nd Place – Elijah Wald of Wayzata
4th Place – Eddie Kilgard of Maple Grove
4th Place – Eli Heteen of Robbinsdale Armstrong.

126
2nd Place – Parker Janssen of St Michael-Albertville
2nd Place – Max Ricks of Rogers
4th Place – Thomas Schlangen of Maple Grove
4th Place – Louis Scott of Wayzata.

132
2nd Place – Isaiah Mlsna of St Michael-Albertville
2nd Place – Calvin Lonnquist of Wayzata
4th Place – Ryan Lund of Rogers
4th Place – Peter Hollingshead of Osseo.

138
2nd Place – Cole Becker of St Michael-Albertville
2nd Place – Kyler Wong of Wayzata
4th Place – John Lundstrom of Osseo
4th Place – Samson Oyedokun of Park Center.

145
2nd Place – Jed Wester of St Michael-Albertville
2nd Place – Dylan Schultz of Osseo
4th Place – Isaiah Schmitz of Wayzata
4th Place – Jason Somers of Park Center.

152
2nd Place – Cael Swensen of Wayzata
2nd Place – Wil Yasseri of Rogers
4th Place – Jimmy Heil of St Michael-Albertville
4th Place – Dylan Jackson of Osseo.

160
2nd Place – Adam Cherne of Wayzata
2nd Place – Thomas Cornell of Osseo
4th Place – Jon Mlsna of St Michael-Albertville
4th Place – Amauri Easley of Robbinsdale Armstrong.

170
2nd Place – Owen Vike of St Michael-Albertville
2nd Place – Adam El Damir of Wayzata
4th Place – Ismael Kante of Park Center
4th Place – Sehrab Zahkil of Rogers.

182
2nd Place – Dominic Heim of Wayzata
2nd Place – Isaiah Brown of Rogers
4th Place – Sylvester Togba of Robbinsdale Cooper
4th Place – Vincent Toleno of Osseo.

195
2nd Place – Ross Meskimen of Rogers
2nd Place – Aidan Wayne of Osseo
4th Place – Chase Ullom of Wayzata
4th Place – Marcus Mueller of St Michael-Albertville.

220
2nd Place – Jacob Meissner of Osseo
2nd Place – Kellen Kopp of Park Center
4th Place – Ethan Yantes of St Michael-Albertville
4th Place – Gage Opp of Wayzata.

285
2nd Place – Jagger Schack of Osseo
2nd Place – Owen Barthel of St Michael-Albertville
4th Place – Adam Adeboye of Park Center
4th Place – Jason Anderson of Rogers.