St. Charles Tri

Caledonia-Houston 43 Lewiston-Altura-Rushford-Peterson 30
106: Will Allen (CAHO) over Spencer Nelson (LARP) (Fall 1:11)
113: Tyler Kreidemacher (LARP) over Jordon Beeman (CAHO) (Fall 0:39)
120: Owen Denstad (CAHO) over Jordan Zibrowski (LARP) (Fall 3:47)
126: Brandon Ross (CAHO) over Carter Jonsgaard (LARP) (Dec 5-3)
132: Isaac Blocker (CAHO) over Quintin Betthaser (LARP) (Fall 1:10)
138: Cory Scanlan (CAHO) over Titan Tekautz (LARP) (Dec 3-2)
145: Tucker Ginther (CAHO) over Caleb Mueller (LARP) (MD 13-5)
152: Gable Speltz (LARP) over Bronson Knutson (CAHO) (Fall 2:41)
160: Eric Mauss (CAHO) over Aaron Prinsen (LARP) (Fall 3:35)
170: Colin Klug (LARP) over (CAHO) (For.)
182: Aiden Goetzinger (CAHO) over Brennan Corcoran (LARP) (Dec 5-2)
195: Tyler Kryzer (LARP) over (CAHO) (For.)
220: Jacob Meyer (LARP) over (CAHO) (For.)
285: Dameriz Davis (CAHO) over DJ Plank (LARP) (Fall 1:16)

Lewiston-Altura-Rushford-Peterson 36 St. Charles 34
106: Colton Mathison (STCH) over Spencer Nelson (LARP) (Fall 3:13)
113: Tyler Kreidemacher (LARP) over (STCH) (For.)
120: Jordan Zibrowski (LARP) over Aidan Olson (STCH) (Fall 1:42)
126: Carter Jonsgaard (LARP) over Greyson Mauskemo (STCH) (Fall 2:25)
132: Chace Kobs (STCH) over Quintin Betthaser (LARP) (Dec 9-3)
138: Carter Mathison (STCH) over Titan Tekautz (LARP) (Fall 3:41)
145: Caleb Mueller (LARP) over Gavin Glover (STCH) (Fall 3:12)
152: Jett Thoreson (STCH) over Gable Speltz (LARP) (MD 10-2)
160: Brady Koeppel (STCH) over Aaron Prinsen (LARP) (Fall 2:35)
170: Colin Klug (LARP) over Tytan Small (STCH) (Dec 12-8)
182: Brennan Corcoran (LARP) over David Hanson (STCH) (Fall 4:47)
195: Connor Simon (STCH) over Tyler Kryzer (LARP) (Dec 6-0)
220: Jacob Meyer (LARP) over Gavin Boyum (STCH) (Dec 8-1)
285: Jake Stokes (STCH) over Brock Frisik (LARP) (Fall 1:30)

Caledonia-Houston 49, St. Charles 27
106 — Will Allen (Cal) pinned Colton Mathison 3:06.
113 — Jordan Beeman (Cal) won by forfeit.
120 — Owen Denstad (Cal) pinned Aidan Olson 2:50.
126 — Brandon Ross (Cal) pinned Greyson Mauskemo 2:22.
132 — Isaac Blocker (Cal) maj. dec. Chace Kobs 13-3.
138 — Corey Scanlan (Cal) dec. Carter Mathison 4-2.
145 — Tucker Ginther (Cal) won by forfeit.
152 — Jett Thoreson (SC) pinned Bronson Knutson 2:20.
160 — Brady Koeppel (SC) dec. Eric Mauss 5-3.
170 — Tytan Small (SC) pinned Alec Weinbender 1:34.
182 — Ayden Goetzinger (Cal) pinned David Hanson 2:31.
195 — Connor Simon (SC) won by forfeit.
220 — Gavin Boyum (SC) pinned Sam Rogich 4:08.
285 — Dameriz Davis (Cal) pinned Jacob Stokes 4:32.