High School Results – Saturday, February 6, 2021

Dassel-Cokato-Litchfield 47 Prior Lake 29
Fillmore C-Lanesboro-M-C Wolves 39 St. Charles 30
St. Paul Highland Park 48, St. Paul Washington 30
Wayzata 63 Blaine 10

Alexandria Tri
Alexandria Area 63 Barnesville 18
Alexandria Area 57 Ortonville 24
Ortonville 39 Barnesville 24

Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie Tri
Atwater-Cosmos-Grove City 63 Crookston 11
Atwater-Cosmos-Grove City 45 Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie 27

Cambridge-Isanti Tri
Cambridge-Isanti 59 Chisago Lakes 15
Cambridge-Isanti 60 Park 15
Chisago Lakes 47 Park 36

Centennial Tri
Mounds View 55 Tartan 15
Mounds View 60 Centennial 15
Centennial 39, Tartan 29

Chatfield Tri
Byron 40 Plainview-Elgin-Millville 34
Chatfield 51 Plainview-Elgin-Millville 22
Chatfield 54 Byron 23

Coon Rapids Tri
Coon Rapids 41 Farmington 29
Farmington 36 Foley 29
Foley 38 Coon Rapids 21

Eastview Tri
Eastview 45 Woodbury 31
Eastview 71 Minneapolis Washburn 9
Woodbury 66 Minneapolis Washburn 13

Fairmont/Martin County West Tri
Fairmont/Martin County West 51 MAHACA 21
Kasson-Mantorville 54 MAHACA 22
Kasson-Mantorville 36 Fairmont/Martin County West 33

GMLOS Tri
GMLOS 70 Triton 0
GMLOS 75 Austin 0

Kimball Tri
Kimball Area 60 Benson 12
Kimball Area 69 Monticello 6
Benson 44 Monticello 35

Lake City Tri
Dover-Eyota 35 Zumbrota-Mazeppa 33
Dover-Eyota 36 Lake City 20
Zumbrota-Mazeppa 42 Lake City 25

Marshall Tri
Blue Earth Area 40 Marshall 24
Jackson County Central 51 Marshall 22

Park Center Tri
South Saint Paul 54 Park Center 22
South Saint Paul 61 Champlin Park 18

Pine City Tri
Pine City-Hinckley-Finlayson 40 Rush City-Braham 28
Virginia Area 0 Pine City-Hinckley-Finlayson 0

Robbinsdale Armstrong Tri
East Ridge 41 Armstrong 36
Apple Valley 71, Robbinsdale Armstrong 6
Apple Valley 72, East Ridge 3

St. Michael-Albertville Tri
St. Michael-Albertville 68 Rogers 9
St. Michael-Albertville 43 Waconia 18
Waconia 45 Rogers 27

St. Paul Harding Tri
St. Paul Humboldt-Open World Learning 60 St. Paul Central 22
St. Paul Harding 60 St. Paul Central 15

St. Thomas Academy Tri
St. Thomas Academy 75 Benilde St. Margaret’s 4
Benilde St. Margaret’s 42 St. Croix Lutheran 24
St. Thomas Academy 67, St. Croix Lutheran 12

Wabasso Tri
Wabasso 46 Norwood-Young America 28
Wabasso 54 Saint James Area 25

Windom-Mountain Lake Tri
Red Rock Central 61 Luverne 18
Windom-Mountain Lake 42 Luverne 30
Windom-Mountain Lake 51 Red Rock Central 27

Would you like to receive the latest Minnesota wrestling news in your inbox?