SDSU Warren Williamson/Daktronics Open

2021 SDSU Warren Williamson/Daktronics Open results. Sunday, November 21 at Brookings, SD.

Brackets/Results on arena.flowrestling.org

125 LBS
1st Kysen Terukina Ewa Beach, HI (Iowa State) DEC Corey Cabanban Aiea, HI (Iowa State), 3-1
3rd Brody Teske Duncombe, IA (Northern Iowa) F Tanner Jordan Brookings, SD (Unattached-South Dakota State), 2:20
5th Jager Eisch Minneapolis, MN (Unattached-Minnesota) MD Liam Cronin, CA (Nebraska), 8-0

133 LBS
1st Drew Mattin Delta, OH (Unattached) DEC Vance Vombaur Minneapolis, MN (Unattached-Minnesota), 7-0
3rd Kyle Biscoglia Clive, IA (Northern Iowa) NC Ramazan Attasauov Wayland, MA (Iowa State)
5th Derrick Cardinal Brookings, SD (Unattached-South Dakota State) MD Dominick Serrano Windsor, CO (Unattached-Nebraska), 15-5 SV

141 LBS
1st Zach Redding Manorville, NY (Iowa State) DEC Marcos Polanco Minneapolis, MN (Minnesota), 6-3
3rd Cael Happel Lisbon, IA (Unattached-Northern Iowa) DEC Gabriel Schumm Fargo, ND (Unattached-North Dakota State), 9-2
5th Gable Fox Gladbrook, IA (Northern Iowa) F Ethan Basile Cedar Falls, IA (Northern Iowa), 0:47

149 LBS
1st Jarrett Degen Belgrade, MT (Iowa State) MD Jevon Parrish Lincoln, NE (Nebraska), 13-2
3rd Paniro Johnson Erie, PA (Unattached) MD Zach Price Brookings, SD (Unattached-South Dakota State), 12-4
5th Alek Martin Brookings, SD (Unattached-South Dakota State) MD Drew Roberts Minneapolis, MN (Unattached-Minnesota), 12-2

157 LBS
1st David Carr Canton, OH (Iowa State) DEC Peyton Robb Lincoln, NE (Nebraska), 7-5 SV
3rd Cayd Lara Fort Dodge, IA (Northern Iowa) DEC Derek Holschlag Cedar Falls, IA (Northern Iowa), 4-2 SV
5th Cael Swensen Brookings, SD (Unattached-South Dakota State) NC Kenny O’neil Brookings, SD (Unattached-South Dakota State)

165 LBS
1st Michael Caliendo Geneva, IL (Unattached-North Dakota State) DEC Austin Yant Waverly, IA (Northern Iowa), 5-2
3rd Grant Stotts West Des Moines, IA (Iowa State) DEC Austin Kraisser, MD (Iowa State), 6-4 SV
5th Cael Carlson Minneapolis, MN (Minnesota) NC Tanner Cook Shepherd, MT (Unattached-South Dakota State)

174 LBS
1st Mikey Labriola Easton, PA (Nebraska) DEC Joel Shapiro Ames, IA (Iowa State), 3-2
3rd Bailee O’Reilly Minneapolis, MN (Unattached) MD Riley Habisch Fargo, ND (Unattached-North Dakota State), 16-2
5th Pat Scheonfelder Cedar Falls, IA (Northern Iowa) M FOR Austin Brenner Fargo, ND (Unattached-North Dakota State), 0-0 0:00

184 LBS
1st Parker Keckeisen River Hills, WI (Northern Iowa) DEC Marcus Coleman Ames, IA (Iowa State), 8-4
3rd Taylor Venz Lincoln, NE (Nebraska) TF Dj Parker Fargo, ND (Unattached-North Dakota State), 17-0 7:00
5th Sam Kruger Brookings, SD (Unattached-South Dakota State) DEC Cody Fisher Madrid, IA (Unattached-Iowa State), 5-1

197 LBS
1st Silas Allred Anderson, IN (Unattached-Nebraska) F Nick Casperson Brookings, SD (Unattached-South Dakota State), 2:40
3rd Yonger Bastida Ames, IA (Iowa State) TF Bennett Tabor Minneapolis, MN (Unattached-Minnesota), 18-3 4:42
5th Adam Ahrendsen Clutier, IA (Unattached-Northern Iowa) M FOR Spencer Mooberry Fargo, ND (Unattached-North Dakota State), 2-1

1:29
285 LBS
1st Christian Lance Nixa, MO (Nebraska) DEC Sam Schuyler Buffalo, NY (Iowa State), 9-5
3rd Tyrell Gordon Waterloo, IA (Northern Iowa) F Bowen Mcconville Brookings, SD (Unattached-South Dakota State), 0:30
5th Keaton Kluever Minneapolis, MN (Minnesota) TF Cole Gripka Fargo, ND (Unattached-North Dakota State), 16-0 3:00

Semifinals

125 Corey Cabanban Aiea, HI (Iowa State) DEC Brody Teske Duncombe, IA (Northern Iowa), 4-3
125 Kysen Terukina Ewa Beach, HI (Iowa State) DEC Liam Cronin, CA (Nebraska), 4-3
133 Drew Mattin Delta, OH (Unattached) F Derrick Cardinal Brookings, SD (Unattached-South Dakota State), 1:01
133 Vance Vombaur Minneapolis, MN (Unattached-Minnesota) DEC Kyle Biscoglia Clive, IA (Northern Iowa), 7-5 SV
141 Zach Redding Manorville, NY (Iowa State) DEC Ethan Basile Cedar Falls, IA (Northern Iowa), 11-4
141 Marcos Polanco Minneapolis, MN (Minnesota) DEC Cael Happel Lisbon, IA (Unattached-Northern Iowa), 6-2
149 Jarrett Degen Belgrade, MT (Iowa State) DEC Drew Roberts Minneapolis, MN (Unattached-Minnesota), 7-1
149 Jevon Parrish Lincoln, NE (Nebraska) DEC Alek Martin Brookings, SD (Unattached-South Dakota State), 4-2
157 David Carr Canton, OH (Iowa State) TF Cayd Lara Fort Dodge, IA (Northern Iowa), 17-2 6:12
157 Peyton Robb Lincoln, NE (Nebraska) DEC Derek Holschlag Cedar Falls, IA (Northern Iowa), 10-3
165 Michael Caliendo Geneva, IL (Unattached-North Dakota State) DEC Austin Kraisser, MD (Iowa State), 8-6
165 Austin Yant Waverly, IA (Northern Iowa) MD Cael Carlson Minneapolis, MN (Minnesota), 12-1
174 Mikey Labriola Easton, PA (Nebraska) DEC Bailee O’Reilly Minneapolis, MN (Unattached), 11-4
174 Joel Shapiro Ames, IA (Iowa State) DEC Austin Brenner Fargo, ND (Unattached-North Dakota State), 3-0
184 Parker Keckeisen River Hills, WI (Northern Iowa) MD Dj Parker Fargo, ND (Unattached-North Dakota State), 11-2
184 Marcus Coleman Ames, IA (Iowa State) DEC Taylor Venz Lincoln, NE (Nebraska), 5-3
197 Silas Allred Anderson, IN (Unattached-Nebraska) F Yonger Bastida Ames, IA (Iowa State), 6:44
197 Nick Casperson Brookings, SD (Unattached-South Dakota State) DEC Bennett Tabor Minneapolis, MN (Unattached-Minnesota), 11-8
285 Christian Lance Nixa, MO (Nebraska) MD Cole Gripka Fargo, ND (Unattached-North Dakota State), 17-5
285 Sam Schuyler Buffalo, NY (Iowa State) DEC Tyrell Gordon Waterloo, IA (Northern Iowa), 9-3