High School Results – Thursday, December 16, 2021

Annandale/Maple Lake 46 New London-Spicer 18
Apple Valley 64 Eagan 12
Becker 64 North Branch 12
Bemidji 52 Detroit Lakes 17
Big Lake 69 Cambridge-Isanti 10
Goodhue 42 Cannon Falls 32
Milaca-Faith Christian 61 Pine City-Hinckley-Finlayson 15
Mound-Westonka 69 Rockford 12
Rogers 57 Elk River 23
St. Michael-Albertville 56 Minnetonka 12
St. Peter 49 Waseca 13
Waconia 76 Orono 6
West Fargo, ND 48 Moorhead 24

Benilde-St. Margaret’s Tri
Chaska-Chan Stormhawks 42 Benilde St. Margaret’s 15
Totino-Grace 78 Benilde St. Margaret’s 6
Totino-Grace 50 Chaska-Chan Stormhawks 16

Blackduck Tri
Blackduck-Cass Lake Bena 45 Walker-Hack-Akeley-Nevis 24
Blackduck-Cass Lake Bena 42 Mahnomen-Waubun 36

Edina Tri
Edina 42 Eden Prairie 34
Shakopee 65 Edina 12
Shakopee 72 Eden Prairie 12

Faribault Tri
Faribault 76 Rochester John Marshall 0
Owatonna 78 Rochester John Marshall 6
Faribault 42 Owatonna 33

Hutch Tri
Glencoe – Lester Prairie 36 Howard Lake-Waverly-Winsted 31
Hutchinson 39 Howard Lake-Waverly-Winsted 25
Hutchinson 41 Glencoe – Lester Prairie 21

Kerkhoven-Murdock-Sunburg Tri
Minneota 51 Kerkhoven-Murdock-Sunburg 20
Minneota 59 Paynesville Area 17
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 49 Paynesville Area 24

Lewiston-Altura-Rushford-Peterson Tri
Caledonia-Houston 44 Lewiston-Altura-Rushford-Peterson 34
Caledonia-Houston 61 Rochester Century 12
Lewiston-Altura-Rushford-Peterson 69 Rochester Century 0

Quad County Tri
Benson 48 Red Rock Central 33
Red Rock Central 50 Quad County 27

Rochester Mayo Tri
Rochester Mayo 58 Mankato East 9
Albert Lea Area 41 Rochester Mayo 27
Albert Lea 57 Mankato East 17

South St. Paul Quad
South St. Paul 66 Minneapolis North Community 18
South St. Paul 66 Robbinsdale Cooper 18
South St. Paul 70 St. Croix Lutheran 11

Trinity School at River Ridge Tri
Trinity School at River Ridge 48, Richfield 36
Richfield 36, Minneapolis Patrick Henry 12
Trinity School at River Ridge 54, Minneapolis Patrick Henry 12

Triton Tri
Kenyon-Wanamingo 55 Triton 21
Kenyon-Wanamingo 54 GMLOS 30
GMLOS 46 Triton 36

Watertown Tri
Watertown/Mayer 64 Delano 12
Dassel-Cokato/Litchfield 60 Delano 24
Watertown/Mayer 42 Dassel-Cokato/Litch 27

Would you like to receive the latest Minnesota wrestling news in your inbox?