High School Results – Thursday, December 30, 2021

Willmar 61 Hibbing 18

Annandale Quad
Atwater-Cosmos-Grove City 39 Annand-M Lk Lightning 36
Annand-M Lk Lightning 49 Irondale 25
Annand-M Lk Lightning 54 Pine City-Hinckley-Finlayson 24

Bi-State Classic
Division 1
1 Marshfield 292.5
2 Holmen 251.0
3 Stoughton 224.5
4 Hastings 205.5
5 Wausau West 204.5
6 Bay Port 158.5
7 Hudson 151.0
8 Pulaski 149.0
9 Port Washington 120.0
10 Eastview 117.0
11 DC Everest 95.5
12 Verona Area 95.0
13 New Richmond 75.0
14 Tomah 72.0
15 Waunakee 70.0
16 La Crosse Logan/Central 65.0
17 Baraboo 56.0
18 Middleton 50.5
19 Winona/Winona Cotter 37.0
20 Orono 34.0
21 Sparta 28.0
22 Mount Horeb/Barneveld 25.0
Division 2
1 Luxemburg-Casco 227.0
2 Lodi 216.0
3 Zumbrota-Mazeppa 206.5
4 Caledonia/Houston 165.0
5 Prairie du Chien 161.5
6 Gale-Ett.-Tremp./Melrose-Mind. 148.0
7 Evansville 145.5
8 Oconto Falls 142.0
9 West Salem/Bangor 106.0
10 Dodgeville 84.0
11 Cannon Falls/Randolph 82.0
12 Belmont/Platteville 78.5
13 Monroe 78.0
14 Portage 75.0
15 Lewiston-Altura/Rushford-Peterson 65.5
16 Cuba City/Benton/Southwestern 63.0
17 Adams-Friendship 58.0
18 River Valley 54.0
19 Mauston/Necedah 49.5
20 Spencer/Columbus Catholic 48.5
21 Medford 48.0
21 Nekoosa/Assumption 48.0
23 South Saint Paul 45.0
24 Richland Center 32.0
25 Sheboygan Falls 16.0
26 La Crescent-Hokah 7.5
Division 3
1 Aquinas 247.5
2 Iowa-Grant/Highland 186.0
3 Stratford 175.0
4 Goodhue 173.0
5 Chatfield 168.5
6 Ithaca/Weston 155.5
7 Mineral Point 124.0
8 Lancaster 84.5
9 Auburndale 83.0
10 Riverdale 63.0
10 Westby 63.0
12 Cashton 60.0
13 De Soto 57.0
14 Viroqua 42.0
15 New Lisbon 38.0
16 Royall 20.0
17 Stanley-Boyd 19.0
18 Boscobel 16.0
19 North Crawford/Seneca 13.0
20 Athens 10.0
21 Hillsboro 6.0
21 Kickapoo/La Farge/Youth Initiative 6.0

Eau Claire Holiday Duals
1st Place – Simley
2nd Place – Ellsworth
3rd Place – Cambridge-Isanti
4th Place – Rocori
5th Place – Kenyon-Wanamingo
6th Place – Eau Claire North
7th Place – Maple Grove
8th Place – Superior
9th Place – Plainview-Elgin-Millville
10th Place – Mahtomedi
11th Place – Independence
12th Place – Eau Claire Memorial
13th Place – Whitehall
14th Place – Durand
15th Place – Mondovi

North St. Paul Duals
Ogilvie 42 Centennial 30
Ogilvie 51 Washington Tech 30
Ogilvie 70 North St. Paul 12
Ogilvie 42 Tartan 35
Championship Match
Ogilvie 50 Centennial 25

Northern Exposure
December 29-30
Shakopee defeated Beaver Dam 68-9
Wisconsin Rapids Lincoln defeated Shakopee 31-25

Rogers Holiday Matness
1 St. Michael-Albertville 241.0
2 Becker 187.0
3 Anoka 177.0
4 Apple Valley 154.5
5 Scott West 144.0
6 Farmington 139.0
7 Dover-Eyota 125.5
8 Blaine 111.5
9 Osseo 100.0
10 Princeton 85.5
11 Minneota 84.5
12 Park 80.0
13 Grand Rapids 75.0
14 GMLOS 65.0
15 Elk River 60.0
16 Park Center 55.5
17 Chaska-Chan Stormhawks 49.5
18 Richfield 47.0
19 Rogers 44.0
19 White Bear Lake Area 44.0
21 Mankato East 41.0
22 Zimmerman 37.5
23 Trinity School at River Ridge 21.0
24 Minneapolis Edison 20.0
25 Two Rivers 15.0
26 Minneapolis Patrick Henry 11.0
27 Wabasha-Kellogg 8.5
28 Minneapolis North Community 8.0
29 Robbinsdale Armstrong 6.0
30 Champlin Park 3.0

Rumble on the Red
December 29-30
1 Jackson County Central 156.5
2 Stillwater 145.5
3 Bismarck 111.5
4 Waconia 110.5
5 Big Lake 107.0
6 Royalton-Upsala 96.5
7 New Prague 95.5
8 Rapid City Stevens 79.5
9 Dawson-Boyd – Lac Qui Parle – Montevideo United 76.5
9 Wayzata 76.5
11 Forest Lake 75.0
12 Albert Lea Area 73.5
13 Prior Lake 71.5
14 West Central Area-Ashby-Brandon-Evansville 68.5
15 Dassel-Cokato-Litchfield 68.0
16 St. Thomas Academy 65.5
17 Aitkin 64.0
18 Thief River Falls 62.5
19 St. Francis 62.0
20 Kimball Area 60.0
21 Jamestown 56.0
22 Mounds View 51.5
23 Perham 49.0
24 Minot 48.5
25 New Salem-Almont 48.0
25 Valley City 48.0
25 Woodbury 48.0
28 United North Central Warriors 47.5
29 Bismarck Legacy 47.0
30 Byron 46.5
30 Foley 46.5
32 Tri-City United 46.0
33 Lakeville North 44.5
34 Faribault 43.5
35 Crookston 41.0
36 Grand Island 39.0
37 Medford 36.5
38 Howard Lake-Waverly-Winsted 36.0
38 West Fargo 36.0
40 Bismarck Century 35.0
41 Dilworth-Glyndon-Felton 31.0
42 West Fargo Sheyenne 30.0
43 Sartell-Saint Stephen 29.0
44 Carrington 28.5
45 Delano 21.0
46 Bishop Ryan 19.0
47 Bismarck St Mary’s 17.0
47 Kindred 17.0
47 Mankato West 17.0
50 Dickinson 15.0
51 Coon Rapids 14.0
52 Fargo Davies 12.5
53 Fargo North 11.0
54 Mahnomen-Waubun 10.0
55 Minnetonka 7.0
55 Rugby 7.0
57 Eagan 6.0
58 Pine Island 5.0
58 Watford City 5.0
60 Fargo South 3.0
61 Ellendale-Edgeley-Kulm 2.0

Webster Area Invitational
1 Pipestone 140.0
2 Clark/Willow Lake 136.5
3 Sisseton 124.5
4 Border West 121.5
5 Sioux Valley 102.5
6 Groton Area 71.0
7 Deuel 69.0
8 Garretson 62.0
9 Webster Area 61.0
10 Mobridge/Pollock 43.0
11 Britton/Hecla 29.0
12 Ortonville 27.0
13 Hamlin/Castlewood 0.0
13 Iroquois-Doland 0.0
13 Tiospa Zina Tribal School 0.0