Glencoe – Lester Prairie Tri

Tri-City United 39 Glencoe – Lester Prairie 32
106: Allen Krenik (TCU) over Brayden Linsmeier (GLP) (Dec 7-2)
113: Riley Skluzacek (TCU) over Brody Ruschmeier (GLP) (Fall 6:16)
120: Jackson Wischnack (GLP) over Eli Viskocil (TCU) (TF 15-0 0:00)
126: Chris Johnson (TCU) over (GLP) (For.)
132: Brant Lemieux (TCU) over Kyle Hagen (GLP) (Dec 8-6)
138: Carter O’Malley (TCU) over Miguel Arandia (GLP) (Fall 1:12)
145: Cole Franek (TCU) over Dawson Varpness (GLP) (Fall 3:56)
152: Caleb Whipps (TCU) over Carter Ruschmeier (GLP) (Dec 3-1)
160: Jace Cacka (GLP) over Makenna Belling (TCU) (Fall 0:38)
170: Keegan Lemke (GLP) over Caden O’Malley (TCU) (Dec 7-6)
182: Jack Cacka (GLP) over Tyler Stans (TCU) (Fall 1:35)
195: Aaron Higgins (GLP) over (TCU) (For.)
220: Riley Butcher (GLP) over (TCU) (For.)
285: Robert Bastyr (TCU) over (GLP) (For.)

Watertown Mayer- Mayer Luth. 52 Tri-City United 22
106: Parker Jackson (WMML) over Allen Krenik (TCU) (Fall 1:49)
113: Titan Friederichs (WMML) over Riley Skluzacek (TCU) (MD 21-7)
120: Aaron Bury (WMML) over Eli Viskocil (TCU) (Fall 3:09)
126: Chris Johnson (TCU) over Eli Hamberger (WMML) (Fall 0:22)
132: Jonah Hamberger (WMML) over Brant Lemieux (TCU) (Dec 2-1)
138: Carter O’Malley (TCU) over Jack Entinger (WMML) (Fall 6:51)
145: Cole Franek (TCU) over Steven Duske (WMML) (MD 10-2)
152: Patrick Duske (WMML) over Makenna Belling (TCU) (Fall 0:43)
160: Bryce Burkett (WMML) over Caleb Whipps (TCU) (Dec 6-2)
170: Caden O’Malley (TCU) over Tanner Burmeister (WMML) (Fall 0:38)
182: Jackson Drahos (WMML) over Tyler Stans (TCU) (Fall 1:38)
195: Jackson Drahos (WMML) over (TCU) (For.)
220: Ashton Congdon (WMML) over (TCU) (For.)
285: Hunter Stein (WMML) over Robert Bastyr (TCU) (Fall 4:08)

Watertown Mayer- Mayer Luth. 55 Glencoe – Lester Prairie 12
106: Titan Friederichs (WMML) over Brayden Linsmeier (GLP) (Fall 1:23)
113: Brody Ruschmeier (GLP) over Parker Jackson (WMML) (Dec 2-0)
120: Aaron Bury (WMML) over Jackson Wischnack (GLP) (MD 10-1)
126: Kyle Hagen (GLP) over Eli Hamberger (WMML) (Dec 4-2)
132: Jack Entinger (WMML) over (GLP) (For.)
138: Jonah Hamberger (WMML) over Miguel Arandia (GLP) (Fall 3:06)
145: Steven Duske (WMML) over Dawson Varpness (GLP) (Dec 9-6)
152: Carter Ruschmeier (GLP) over Patrick Duske (WMML) (Dec 8-3)
160: Bryce Burkett (WMML) over Jace Cacka (GLP) (Dec 3-1)
170: Keegan Lemke (GLP) over Tanner Burmeister (WMML) (Dec 10-3)
182: Jonah Blakstad (WMML) over Jack Cacka (GLP) (Fall 5:50)
195: Jackson Drahos (WMML) over Dane Petersen (GLP) (Fall 3:15)
220: Ashton Congdon (WMML) over Riley Butcher (GLP) (Fall 2:47)
285: Hunter Stein (WMML) over (GLP) (For.)

Would you like to receive the latest Minnesota wrestling news in your inbox?