High School Results – Thursday, January 20, 2022

Austin 50 Rochester John Marshall 24
Becker 62 Cambridge-Isanti 6
Blaine 43 Andover 27
Cannon Falls 49 Pine Island 15
Crookston 45 Fosston-Bagley 24
Fairmont/Martin County West 32 St. Peter 31
Faribault 54 Mankato West 27
Forest Lake 69 Cretin-Derham Hall 9
Kenyon-Wanamingo 48 WEM-JWP 32
Milaca-Faith Christian 51 Zimmerman 21
Minnetonka 41 Edina 34
Mounds View 38 Park 27
New Prague 66 Orono 6
Perham 50 Ottertail Central Bulldogs 27
Pine City-Hinckley-Finlayson 54 Ashland, WI 24
Rochester Mayo 66 Winona-Winona Cotter 9
Simley 35 Hastings 30
South St. Paul 72 North 9
St. Michael-Albertville 81 Hopkins 0
Trinity School at River Ridge 45 Fridley 33
Wayzata 62 Buffalo 12
Westfield 48, New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva 30

Albany Tri
Pequot Lks-Pine River-B 55 Albany 9
Annand-M Lk Lightning 48 Albany 21

Benilde St. Margaret’s Tri
Minneapolis South 42 Benilde St. Margaret’s 30
Benilde St. Margaret’s 42 Robbinsdale Cooper 18

Big Lake Tri
Dassel-Cokato-Litchfield 72 Chisago Lakes 12
Big Lake 38 Dassel-Cokato-Litchfield 28
Big Lake 75 Chisago Lakes 6

Cloquet-Esko-Carlton Tri
Aitkin 58 Deer River 13
Aitkin 76 Cloquet-Esko-Carlton 4

Delano Tri
Delano 66 Rockford 18
Park Center 46 Delano 36

Eden Prairie Tri
Willmar 69 Eden Prairie 12
Willmar 77 Lakeville South 6

Fergus Falls Tri
Little Falls 71 Sauk Rapids-Rice 6
Little Falls 46 Fergus Falls 30
Fergus Falls 48 Sauk Rapids-Rice 33

Fulda/Murray County Central Quad
Fulda-Murray Cty Central 55 Madelia-Truman-Martin Luther 18
St. James Area 60 Madelia-Truman-Martin Luther 18
Ortonville 28 Madelia-Truman-Martin Luther 19

Glencoe – Lester Prairie Tri
Tri-City United 39 Glencoe – Lester Prairie 32
Watertown Mayer- Mayer Luth. 52 Tri-City United 22
Watertown Mayer- Mayer Luth. 55 Glencoe – Lester Prairie 12

Goodhue Quadrangular
Goodhue 54 GMLOS 25
Goodhue 42 Dover-Eyota 36
Kasson-Mantorville 62 Goodhue 10

Marshall Tri
Marshall 65 Worthington 12
Marshall 41 Dawson-Boyd – Lac Qui Parle – Montevideo United 28

Minneapolis North Tri
Minneapolis North Community 42 Minneapolis Edison 36
Minneapolis North Community 50 Minneapolis Patrick Henry 27

New York Mills Tri
Frazee 63 United Clay Becker 18
Frazee 32 New York Mills 25

Pierz Tri
Foley 42 Grand Rapids 29
Pierz 50 Grand Rapids 27
Pierz 45 Foley 29

Pipestone Tri
Pipestone Area 44 Lake Crystal Wellcome Memorial Area 36
Pipestone Area 57 Springfield 12

Princeton Tri
Mora 72 North Branch 3
Princeton 70 North Branch 9

Rock Central Tri
Adrian Area 42 Redwood Valley 24
Redwood Valley 35 Red Rock Central 28
Adrian Area 57 Red Rock Central 24

Richfield Quad
Stillwater 66 Richfield 16
Stillwater 80 Roseville Area 0
Stillwater 75 St. Agnes 4

Royalton-Upsala Tri
Royalton-Upsala 49 Howard Lake-Waverly-Winsted 22
Royalton-Upsala 65 Paynesville Area 9
Howard Lake-Waverly-Winsted 58 Paynesville Area 9

Spectrum Quad
Champlin Park 57 Proctor-Hermantown 24
Proctor-Hermantown 42 Brooklyn Center-Concordia Acad 30
Spectrum 36 Proctor-Hermantown 34

St. Croix Lutheran Academy Tri
St. Croix Lutheran Academy 66 Columbia Heights/DeLaSalle 18
St. Paul Highland Park 60 Columbia Heights/DeLaSalle 12
St. Paul Highland Park 36 St. Croix Lutheran Academy 31

Tartan Tri
St. Thomas Academy 44 Tartan 26
Tartan 42 Mahtomedi 34
St. Thomas Academy 53 Mahtomedi 22

Wadena-Deer Creek Quad
Osakis 57 Wadena-Deer Creek 16
Holdingford 52 Bertha-Hewitt- Verndale -Parkers Prairie 20
Bertha-Hewitt- Verndale -Parkers Prairie 63 Wadena-Deer Creek 12
Holdingford 82 Wadena-Deer Creek 0
Holdingford 70 Osakis 6

Woodbury Tri
Eagan 64 East Ridge 13
Woodbury 66 East Ridge 18

Zumbrota-Mazeppa Tri
Zumbrota-Mazeppa 51 Albert Lea Area 15
Zumbrota-Mazeppa 51 Albert Lea Area 20
Albert Lea Area 40 Byron 33

Would you like to receive the latest Minnesota wrestling news in your inbox?