Minnetonka Duals

Woodbury 48 Chaska-Chan Stormhawks 28
106: Stephen Dragos (CCS) over Joe Bents (WOOD) (Fall 1:04)
113: Nic Lunemann (WOOD) over Benjamin Pierce (CCS) (Dec 5-4)
120: Matt Lunemann (WOOD) over Joshua Schmidt (CCS) (Fall 3:58)
126: Luke Puglisi (WOOD) over (CCS) (For.)
132: Alex Braun (WOOD) over Tyler Bowers (CCS) (Fall 1:21)
138: Michael Gillette (CCS) over Kaiden Kirby (WOOD) (MD 11-1)
145: Russell Gillette (CCS) over (WOOD) (For.)
152: Brad Little (WOOD) over Aidan Henson (CCS) (Fall 1:06)
160: Josh Williams (WOOD) over Callen Krull (CCS) (Dec 9-4)
170: Carson Turner (CCS) over Gais Algazi (WOOD) (Fall 1:30)
182: Aden Vart (CCS) over Aghogho Egi (WOOD) (Fall 0:35)
195: Santiago Gjerde (WOOD) over (CCS) (For.)
220: Allen Mancera (WOOD) over (CCS) (For.)
285: Thomas Moesenthin (WOOD) over Prentiss Derrick (CCS) (Fall 0:48)

Forest Lake 65 Woodbury 15
106: Cullen Christenson (FOLA) over Joe Bents (WOOD) (Fall 0:41)
113: Dayton Dale (FOLA) over Nic Lunemann (WOOD) (Fall 1:49)
120: Parker Lyden (FOLA) over Matt Lunemann (WOOD) (Fall 2:44)
126: Grant Marr (FOLA) over Luke Puglisi (WOOD) (Fall 0:39)
132: Alex Braun (WOOD) over Aidan Wasilik (FOLA) (Fall 2:40)
138: Jackson Marr (FOLA) over Kaiden Kirby (WOOD) (TF 19-3 4:00)
145: Andrew LeMire (FOLA) over (WOOD) (For.)
152: Brad Little (WOOD) over Dan Vanacker (FOLA) (Dec 13-8)
160: Brian Bordenave (FOLA) over Josh Williams (WOOD) (Fall 0:27)
170: Peyton Christenson (FOLA) over Gais Algazi (WOOD) (Fall 0:37)
182: Clayton Syring (FOLA) over Aghogho Egi (WOOD) (Fall 3:03)
195: Mark Rendl (FOLA) over Santiago Gjerde (WOOD) (Fall 0:12)
220: Jordan Silvera (FOLA) over Allen Mancera (WOOD) (Fall 1:13)
285: Thomas Moesenthin (WOOD) over (FOLA) (For.)

Buffalo 40 Minnetonka 39
106: Isabella Heaney (MINN) over (BUFF) (For.)
113: Charlie Palm (MINN) over (BUFF) (For.)
120: Michael Giovinco (MINN) over (BUFF) (For.)
126: Aiden Herbst (BUFF) over Josh McAnally (MINN) (MD 15-7)
132: Matthew Carlson (BUFF) over Angel Casallas (MINN) (Fall 1:19)
138: Peter Barrett (MINN) over Aaron Radtke (BUFF) (TF 19-3 1:54)
145: Diego Pitt (MINN) over Joshua Schmidt (BUFF) (Fall 2:34)
152: Jacobee Scherber (BUFF) over Liam Dorn (MINN) (Fall 5:25)
160: Owen Herbst (BUFF) over Anthony Chernikh (MINN) (Fall 1:55)
170: Marco Christiansen (MINN) over Jacob Cremers (BUFF) (Fall 4:16)
182: Alejandro Torbenson (MINN) over Jonah Anderson (BUFF) (MD 15-4)
195: Macray Klohs (BUFF) over David Brandt (MINN) (Fall 0:43)
220: Brennan Halderson (BUFF) over Shawn Johnson (MINN) (Fall 1:28)
285: Carter Walker (BUFF) over Veltrez Black (MINN) (Fall 2:14)

Minnetonka 42 Woodbury 34
106: Joe Bents (WOOD) over Isabella Heaney (MINN) (UTB 1-1)
113: Charlie Palm (MINN) over Nic Lunemann (WOOD) (Fall 3:57)
120: Matt Lunemann (WOOD) over Michael Giovinco (MINN) (MD 15-7)
126: Josh McAnally (MINN) over Luke Puglisi (WOOD) (Fall 1:50)
132: Kaiden Kirby (WOOD) over Angel Casallas (MINN) (Fall 1:27)
138: Alex Braun (WOOD) over Peter Barrett (MINN) (Dec 6-0)
145: Lance Hoglund (MINN) over (WOOD) (For.)
152: Brad Little (WOOD) over Diego Pitt (MINN) (Fall 4:13)
160: Liam Dorn (MINN) over Josh Williams (WOOD) (Fall 1:13)
170: Anthony Chernikh (MINN) over Iyad Mahfouz (WOOD) (Fall 1:08)
182: Marco Christiansen (MINN) over Aghogho Egi (WOOD) (Fall 1:12)
195: Alejandro Torbenson (MINN) over Santiago Gjerde (WOOD) (Fall 1:34)
220: Allen Mancera (WOOD) over David Brandt (MINN) (Fall 3:01)
285: Thomas Moesenthin (WOOD) over Shawn Johnson (MINN) (Fall 0:35)

Minnetonka 45 Chaska-Chan Stormhawks 28
106: Stephen Dragos (CCS) over Isabella Heaney (MINN) (Fall 0:42)
113: Charlie Palm (MINN) over Benjamin Pierce (CCS) (Dec 7-1)
120: Joshua Schmidt (CCS) over Michael Giovinco (MINN) (Fall 3:38)
126: Josh McAnally (MINN) over (CCS) (For.)
132: Michael Gillette (CCS) over Angel Casallas (MINN) (Fall 3:21)
138: Peter Barrett (MINN) over Caden Kulik (CCS) (Fall 1:52)
145: Russell Gillette (CCS) over Diego Pitt (MINN) (MD 13-5)
152: Joe McAnally (MINN) over Aidan Henson (CCS) (Fall 0:51)
160: Liam Dorn (MINN) over Callen Krull (CCS) (Dec 7-4)
170: Anthony Chernikh (MINN) over Carson Turner (CCS) (Dec 9-7)
182: Marco Christiansen (MINN) over Aden Vart (CCS) (Fall 1:02)
195: Alejandro Torbenson (MINN) over (CCS) (For.)
220: David Brandt (MINN) over (CCS) (For.)
285: Prentiss Derrick (CCS) over Veltrez Black (MINN) (Fall 0:42)

Forest Lake 60 Minnetonka 12
106: Cullen Christenson (FOLA) over Isabella Heaney (MINN) (Fall 0:32)
113: Charlie Palm (MINN) over Dayton Dale (FOLA) (Dec 3-1)
120: Parker Lyden (FOLA) over Michael Giovinco (MINN) (Fall 3:18)
126: Grant Marr (FOLA) over Josh McAnally (MINN) (Fall 0:59)
132: Aidan Wasilik (FOLA) over Angel Casallas (MINN) (Fall 3:28)
138: Jackson Marr (FOLA) over Peter Barrett (MINN) (Dec 5-3)
145: Andrew LeMire (FOLA) over Diego Pitt (MINN) (Dec 8-5)
152: Brian Bordenave (FOLA) over Liam Dorn (MINN) (Fall 1:54)
160: Trenton Frerichs (FOLA) over Anthony Chernikh (MINN) (Fall 3:58)
170: Marco Christiansen (MINN) over Peyton Christenson (FOLA) (Dec 4-2)
182: Alejandro Torbenson (MINN) over Clayton Syring (FOLA) (Fall 1:14)
195: Mark Rendl (FOLA) over David Brandt (MINN) (Fall 0:37)
220: Jordan Silvera (FOLA) over Veltrez Black (MINN) (Fall 1:37)
285: Colin McGeary (FOLA) over Shawn Johnson (MINN) (Fall 0:40)

Would you like to receive the latest Minnesota wrestling news in your inbox?