Tri-Metro Conference Tournament

at St. Croix Lutheran Academy

Tri-Metro Conference Tournament
1 St. Agnes 203.0
2 Fridley 162.5
3 Trinity School at River Ridge 156.5
4 Spectrum 111.0
5 St. Croix Lutheran 106.0
6 Richfield 105.0
7 Brooklyn Center-Concordia Acad 64.0
8 Columbia Heights 49.0

Results on TrackWrestling

St Agnes
St. Agnes
St Agnes Tri Metro Conference
St. Agnes

106
1st Place – Olivia Sackor of Fridley
2nd Place – Brendan Smith of Richfield
3rd Place – Phillip Graner of St. Agnes
4th Place – Andrew Jung of Trinity School at River Ridge
1st Olivia Sackor (Fridley) 15-8, So. over Brendan Smith (Richfield) 8-11, 8th. (Fall 2:31)
3rd Phillip Graner (St. Agnes) 14-25, 8th. over Andrew Jung (Trinity School at River Ridge) 9-9, Fr. (Dec 12-8)

113
1st Place – Keno Vanier of Richfield
2nd Place – Micah Gregory of Trinity School at River Ridge
3rd Place – Mateo Pena of Columbia Heights
4th Place – Jayse Norling of Spectrum
5th Place – Dominick Constantino of Fridley
6th Place – Joseph Pepin of St. Agnes
1st Keno Vanier (Richfield) 29-4, Sr. over Micah Gregory (Trinity School at River Ridge) 21-14, Fr. (MD 10-2)
3rd Mateo Pena (Columbia Heights) 12-16, Sr. over Jayse Norling (Spectrum) 10-10, Jr. (Fall 1:10)
5th Dominick Constantino (Fridley) 13-5, So. over Joseph Pepin (St. Agnes) 11-28, 8th. (Dec 10-6)

120
1st Place – Zack Chen of Trinity School at River Ridge
2nd Place – Josh Hernandez of St. Croix Lutheran
3rd Place – Tyler Murset of Spectrum
4th Place – Sean Brennan of St. Agnes
5th Place – Anthony Cardenas of Fridley
1st Zack Chen (Trinity School at River Ridge) 19-3, Sr. over Josh Hernandez (St. Croix Lutheran) 18-19, So. (Fall 0:28)
3rd Tyler Murset (Spectrum) 15-18, Sr. over Sean Brennan (St. Agnes) 13-15, So. (Fall 2:00)
5th Anthony Cardenas (Fridley) 7-4, Fr. over () , . (Bye)

126
1st Place – David Gregory of Trinity School at River Ridge
2nd Place – Micale Miltich of Spectrum
3rd Place – Joseph Cummings of St. Agnes
4th Place – Fenan Uso of Fridley
5th Place – Cutter Owens of St. Croix Lutheran
1st David Gregory (Trinity School at River Ridge) 29-3, Jr. over Micale Miltich (Spectrum) 13-12, So. (MD 9-0)
3rd Joseph Cummings (St. Agnes) 24-17, Fr. over Fenan Uso (Fridley) 9-12, So. (Fall 0:37)
5th Cutter Owens (St. Croix Lutheran) 3-11, So. over () , . (Bye)

132
1st Place – Johnny Cummings of St. Agnes
2nd Place – Addan Schmidt of Spectrum
3rd Place – Dominic Berg of St. Croix Lutheran
4th Place – Johnson Bondo of Brooklyn Center-Concordia Acad
5th Place – Thomas King of Trinity School at River Ridge
1st Johnny Cummings (St. Agnes) 22-17, Jr. over Addan Schmidt (Spectrum) 26-8, So. (Fall 1:22)
3rd Dominic Berg (St. Croix Lutheran) 21-7, 8th. over Johnson Bondo (Brooklyn Center-Concordia Acad) 19-18, Sr. (Fall 4:33)
5th Thomas King (Trinity School at River Ridge) 13-16, Jr. over () , . (Bye)

138
1st Place – Ben Davis of Fridley
2nd Place – Damien Rowland of St. Croix Lutheran
3rd Place – David Lopez of St. Agnes
4th Place – Timothy Hubers of Brooklyn Center-Concordia Acad
5th Place – Hosea Wohler of Trinity School at River Ridge
6th Place – Tanner Zellmer of Richfield
1st Ben Davis (Fridley) 25-5, Jr. over Damien Rowland (St. Croix Lutheran) 15-26, Sr. (Fall 1:39)
3rd David Lopez (St. Agnes) 20-25, Jr. over Timothy Hubers (Brooklyn Center-Concordia Acad) 15-21, So. (Fall 3:48)
5th Hosea Wohler (Trinity School at River Ridge) 7-8, So. over Tanner Zellmer (Richfield) 10-15, Fr. (For.)

145
1st Place – Maximilian Berg of St. Croix Lutheran
2nd Place – Jesse Farrell of Spectrum
3rd Place – Jacob McLaughlin of St. Agnes
4th Place – Stephen McNamara of Trinity School at River Ridge
5th Place – Kodjo Sewonou of Brooklyn Center-Concordia Acad
1st Maximilian Berg (St. Croix Lutheran) 36-3, So. over Jesse Farrell (Spectrum) 24-14, So. (Fall 2:47)
3rd Jacob McLaughlin (St. Agnes) 20-16, So. over Stephen McNamara (Trinity School at River Ridge) 10-13, Jr. (Dec 6-0)
5th Kodjo Sewonou (Brooklyn Center-Concordia Acad) 6-15, Jr. over () , . (Bye)

152
1st Place – Jon Heveron of Columbia Heights
2nd Place – Ryan McLaughlin of St. Agnes
3rd Place – Joseph Howell of Trinity School at River Ridge
4th Place – August Adamsson of Brooklyn Center-Concordia Acad
1st Jon Heveron (Columbia Heights) 22-9, Sr. over Ryan McLaughlin (St. Agnes) 22-15, Jr. (Dec 11-6)
3rd Joseph Howell (Trinity School at River Ridge) 14-12, Jr. over August Adamsson (Brooklyn Center-Concordia Acad) 17-17, So. (Fall 1:59)
5th () , . over () , . (Bye)

160
1st Place – Jefferson Johnson of Brooklyn Center-Concordia Acad
2nd Place – Dominic Rinaldi of Trinity School at River Ridge
3rd Place – Joseph Mukanda of St. Croix Lutheran
4th Place – Magnus McGrath of Richfield
5th Place – Daniel Ryan of St. Agnes
6th Place – Nate Jorgenson of Spectrum
1st Jefferson Johnson (Brooklyn Center-Concordia Acad) 26-14, Sr. over Dominic Rinaldi (Trinity School at River Ridge) 14-13, So. (Fall 5:08)
3rd Joseph Mukanda (St. Croix Lutheran) 16-15, Sr. over Magnus McGrath (Richfield) 11-20, Fr. (Fall 1:16)
5th Daniel Ryan (St. Agnes) 10-25, So. over Nate Jorgenson (Spectrum) 8-15, Fr. (Fall 1:43)

170
1st Place – Deaglan Maines of Trinity School at River Ridge
2nd Place – Guinahi Douhe of Fridley
3rd Place – Jack Blaylock of Richfield
4th Place – Matthew Haberkorn of St. Croix Lutheran
5th Place – Tim Erickson of Spectrum
6th Place – Jonah Petric of St. Agnes
1st Deaglan Maines (Trinity School at River Ridge) 11-2, Sr. over Guinahi Douhe (Fridley) 15-5, Jr. (Dec 8-4)
3rd Jack Blaylock (Richfield) 15-10, So. over Matthew Haberkorn (St. Croix Lutheran) 25-8, Sr. (Fall 4:29)
5th Tim Erickson (Spectrum) 17-14, Sr. over Jonah Petric (St. Agnes) 22-21, Sr. (Fall 1:55)

182
1st Place – Isaac Schmidt of St. Agnes
2nd Place – Henry Otchere of Fridley
3rd Place – Grayson Hepfl of Spectrum
4th Place – Jamie Detlefsen of St. Croix Lutheran
1st Isaac Schmidt (St. Agnes) 37-5, Sr. over Henry Otchere (Fridley) 11-7, Jr. (MD 14-1)
3rd Grayson Hepfl (Spectrum) 13-4, So. over Jamie Detlefsen (St. Croix Lutheran) 9-17, Fr. (For.)

195
1st Place – Bedirhan Misafir of Fridley
2nd Place – Charlie Witzel of St. Agnes
3rd Place – Henry Christopherson of Spectrum
Round 1
Bedirhan Misafir (Fridley) 12-8, So. over () , . (Bye)
Charlie Witzel (St. Agnes) 12-16, Fr. over Henry Christopherson (Spectrum) 8-13, So. (Fall 4:32)
Round 2
Bedirhan Misafir (Fridley) 12-8, So. over Henry Christopherson (Spectrum) 8-13, So. (Fall 1:06)
Charlie Witzel (St. Agnes) 12-16, Fr. over () , . (Bye)
Round 3
Bedirhan Misafir (Fridley) 12-8, So. over Charlie Witzel (St. Agnes) 12-16, Fr. (Fall 4:15)
Henry Christopherson (Spectrum) 8-13, So. over () , . (Bye)

220
1st Place – Gavin Gerhard of Fridley
2nd Place – Daniel Romero of St. Agnes
3rd Place – Alex Molina Escandon of Richfield
4th Place – Andrew Stone of Trinity School at River Ridge
5th Place – Nengzong Xiong of Brooklyn Center-Concordia Acad
1st Gavin Gerhard (Fridley) 18-11, Jr. over Daniel Romero (St. Agnes) 30-13, Jr. (Dec 2-0)
3rd Alex Molina Escandon (Richfield) 22-14, Sr. over Andrew Stone (Trinity School at River Ridge) 9-11, Jr. (Fall 1:19)
5th Nengzong Xiong (Brooklyn Center-Concordia Acad) 5-12, So. over () , . (Bye)

285
1st Place – Josh DrePaul of Richfield
2nd Place – Dominic Smith of St. Agnes
3rd Place – Saveone Avery Horne of Columbia Heights
4th Place – Roberto Rojas of Fridley
1st Josh DrePaul (Richfield) 13-1, Sr. over Dominic Smith (St. Agnes) 24-15, Sr. (Dec 5-1)
3rd Saveone Avery Horne (Columbia Heights) 2-7, Jr. over Roberto Rojas (Fridley) 4-4, So. (Dec 2-0)