High School Results – Thursday, December 1, 2022

Waconia 49 Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove 24

Anoka Tri
Mora 45 Willmar 24
Mora 60 Anoka 19
Willmar 39 Anoka 24

Buffalo Quad
Bemidji 39 Moorhead 24
Moorhead 45 Buffalo 33
Moorhead 41 Saint Cloud Tech 37

Burnsville Tri
Apple Valley 66 Burnsville 15
Apple Valley 62 Cannon Falls 10
Cannon Falls 60 Burnsville 24

Glencoe-Lester Prairie Quad
Glencoe – Lester Prairie 59 BOLD 18
Sibley East 58 BOLD 18
New Ulm Area 71 BOLD 9
New Ulm Area 37 Glencoe – Lester Prairie 34
New Ulm Area 55 Sibley East 10

Maple Grove Tri
Rogers 66 Maple Grove 12
Rogers 60 Rockford 24

Medford Quad
Waseca 39 WEM-JWP 36
WEM-JWP 42 LeSueur-Henderson 30
Medford 32 WEM-JWP 16
Waseca 41 LeSueur-Henderson 33
Medford 62 Waseca 15

Mille Lacs Tri
Mille Lacs 49 Ogilvie 25
Mille Lacs 60 Minneapolis North Community 21
Ogilvie 58 Minneapolis North Community 21

Monticello Tri
Monticello 51 Chisago Lakes 24
Chisago Lakes 41, Sauk Rapids-Rice 21
Monticello 72, Sauk Rapids-Rice 6

North Branch Triangular
Cambridge-Isanti 43 Brainerd 30
Brainerd 66 North Branch 6
Cambridge-Isanti 73 North Branch 3

Pelican Rapids Tri
West Central Area-Ashby-Brandon-Evansville 76 Ottertail Central Bulldogs 6
West Central Area-Ashby-Brandon-Evansville 58 Pelican Rapids 13

Pequot Lakes/Pine River-Backus Tri
Pequot Lakes/Pine River-Backus 58 Deer River 19
Pequot Lakes/Pine River-Backus 70 Walker-Hackensack-Akeley/Nevis 5

Pipestone Tri
Pipestone Area 49 Fulda-Murray Cty Central 30
Pipestone Area 45 Red Rock Central 22
Fulda-Murray Cty Central 49 Red Rock Central 27

Quad County Tri
Dawson-Boyd – Lac Qui Parle – Montevideo United 71 Quad County 10
Dawson-Boyd – Lac Qui Parle – Montevideo United 37 Marshall 30
Marshall 60 Quad County 21

Sheldon IA Tri
Worthington 42 Sheldon/South O’Brien, IA 33
Worthington 66 Spirit Lake Park, IA 18
Sheldon/South O’Brien, IA 72 Spirit Lake Park, IA 15

St. Peter Triangular
St. Peter 72 New Richland-H-E-G 6
Watertown Mayer- Mayer Luth. 45 St. Peter 21

Stillwater Tri
Stillwater 84 East Ridge 0
Stillwater 55 Forest Lake 21

United North Central Tri
United North Central 72 Blackduck/Cass Lake-Bena/Kelliher 3
Park Rapids 54, Blackduck/Cass Lake-Bena/Kelliher 21
United North Central 48, Park Rapids 28

Wadena-Deer Creek Tri
Border West Buccaneers 51 Wadena-Deer Creek 27
Wadena-Deer Creek 45 Roseau 30
Border West 71 Roseau 12

Woodbury Quad
Rosemount 47 Coon Rapids 30
Rosemount 64 Woodbury 18
Rosemount 60 Irondale-Spring Lake Park-St. Anthony Village 12

Would you like to receive the latest Minnesota wrestling news in your inbox?