High School Results – Thursday, December 8, 2022

Andover 53 Coon Rapids 21
Becker 49 Princeton 16
Dawson-Boyd – Lac Qui Parle – Montevideo United 46 MAHACA 34
Hutchinson 63 Redwood Valley 18
Kasson-Mantorville 50 Cannon Falls 16
Kenyon-Wanamingo 75 New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva 6
New Ulm Area 61 Waseca 18
Mankato West 37 Winona-Winona Cotter 33
Medford 64 Westfield Razorbacks 9
Rochester Mayo 45 Northfield 31
St. Paul Highland Park 54 St. Paul Washington Technology Magnet 27
St. Paul Johnson 48 St. Paul Central 24
WEM-JWP 57 Triton 24
Worthington 39 Pipestone Area 37

Alexandria Tri
Alexandria Area 59 Fergus Falls 22
Alexandria Area 63 Sartell-Saint Stephen 18
Sartell-Saint Stephen 45 Fergus Falls 33

Anoka Tri
Edina 42 Champlin Park 39
Anoka 65 Edina 12

Big Lake Tri
Big Lake 38 Monticello 32
Big Lake 45 Rocori 30

Forest Lake Tri
Mounds View 57 Forest Lake 18
Mounds View 79 Irondale 0

Fridley Tri
Fridley 72 Robbinsdale Cooper 6
Fridley 72 Minneapolis Roosevelt 12
Minneapolis Roosevelt 54 Robbinsdale Cooper 30

Fulda/Murray County Central
Adrian Area 51 Fulda-Murray Cty Central 24
Fulda-Murray Cty Central 48 Windom-Mountain Lake 30
Marshall 67 Fulda-Murray Cty Central 9

Lake City Tri
Goodhue 48 Lewiston-Altura-Rushford-Peterson 30
Lake City 42 Lewiston-Altura-Rushford-Peterson 34
Goodhue 43 Lake City 23

Lakeville South Tri
Rosemount 45 Lakeville North 35
Rosemount 67 Lakeville South 9

Mahtomedi Tri
South St. Paul 59 Mahtomedi 19
Hastings 70 South St. Paul 6

Ogilvie Quad
Pequot Lakes/Pine River-Backus 60 Ogilvie 21
Mora 78 Nashwauk-Keewatin/Greenway 3
Ogilvie 72 Nashwauk-Keewatin/Greenway 6
Pequot Lakes/Pine River-Backus 43 Mora 36
Mora 60 Ogilvie 22
Pequot Lakes/Pine River-Backus 84 Nashwauk-Keewatin/Greenway 0

Owatonna Tri
Owatonna 57 Austin 18
Owatonna 57 Rochester Century 20

Paynesville Quad
Paynesville Area 36 Kerkhoven-Murdock-Sunburg 28
Paynesville Area 54 Eden Valley-Watkins 13
Paynesville Area 55 Delano 20
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 61 Delano 15
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 48 Eden Valley-Watkins 18
Eden Valley-Watkins 51 Delano 27

Roseau Tri
Roseau 36 Grafton, ND 21
Grafton, ND 42 Northwood, ND 12
Roseau 53 Northwood, ND 0

Sauk Rapids-Rice Tri
New London Spicer 51 Sauk Rapids-Rice 24
Sauk Rapids-Rice 42 Zimmerman 30
New London-Spicer 70 Zimmerman 9

Sibley East Quad
Sibley East 46 Wabasso 30
Wabasso 62 Minneapolis North Community 12
Wabasso 39 LeSueur-Henderson 31
Sibley East 41 LeSueur-Henderson 24
Sibley East 66 Minneapolis North Community 12

South Suburban Conference Double Dual
Shakopee 49 Farmington 23
Apple Valley 51 Prior Lake 20
Shakopee 53 Prior Lake 30
Apple Valley 53 Farmington 18

St. Agnes Tri
Pine City-Hinckley-Finlayson 42 St. Agnes 36
St Paul Humboldt-Open World Learning 48 St. Agnes 36

St. Croix Lutheran Tri
Norwood Young America 57 St. Croix Lutheran 18
Norwood Young America 51 Rockford 30
Rockford 52 St. Croix Lutheran 30

St. Michael-Albertville Tri
St. Michael-Albertville 75 Rogers 6
St. Michael-Albertville 77 Minnetonka 0
Rogers 59 Minnetonka 17

Stillwater Tri
Stillwater 37 Wayzata 33
Wayzata 69 White Bear Lake Area 9
Stillwater 64 White Bear Lake Area 13

West Central Area Tri
West Central Area-Ashby-Brandon-Evansville 55 New York Mills 15
West Central Area-Ashby-Brandon-Evansville 50 Benson 24

Willmar Tri
Willmar 34 Belgrade-Brooten-Elrosa 27
Waconia 43 Willmar 22
Waconia 51 Belgrade-Brooten-Elrosa 12

Would you like to receive the latest Minnesota wrestling news in your inbox?