High School Results – Tuesday, December 20, 2022

Wabasso 60 Springfield 20
Wayzata 68 Minnetonka 9

Annandale/Maple Lake Quad
Annand-M Lk Lightning 56 Buffalo 15
Mora 49 Annand-M Lk Lightning 23
Annand-M Lk Lightning 39 Elk River 31
Mora 71 Buffalo 6
Mora 57 Elk River 12

Belgrade-Brooten-Elrosa Tri
Belgrade-Brooten-Elrosa 35 Paynesville Area 32
Belgrade-Brooten-Elrosa 48 Kimball Area 27
Paynesville Area 44 Kimball Area 22

Border West Duals
Border West 64 Ottertail Central 12
Border West 58 Spectrum 24
Border West 42 Benson 35

Caledonia-Houston Tri
Chatfield 54 Decorah 19
Caledonia-Houston 33 Chatfield 29
Caledonia-Houston 48 Decorah, IA 30

Dover-Eyota Tri
Dover-Eyota 51 Goodhue 17
Dover-Eyota 79 Triton 0
Goodhue 63 Triton 12

Fairmont/Martin County West Tri
Fairmont/Martin County 72 St. James Area 9
Fairmont/Martin County 48 Maple River/USC 33
Maple River/USC 52 Saint James Area 25

Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie Tri
Howard Lake-Waverly-Winsted 39 Glencoe – Lester Prairie 34
Hutchinson 51 Howard Lake-Waverly-Winsted 24

Holdingford Quad
Holdingford 51 Eden Valley-Watkins 18
Mille Lacs 51 Norwood Young America 18
Mille Lacs Raiders 48 Eden Valley-Watkins 34
Holdingford 59 Norwood Young America 22
Eden Valley-Watkins 42 Norwood Young America 39
Holdingford 50 Mille Lacs Raiders 19

New Prague Tr
Albert Lea 57 Tri-City United 15
New Prague 43 Albert Lea 31

Osakis Quad
Pequot Lks-Pine River-B 69 Osakis 12
Bertha-Hewitt- Verndale -Parkers Prairie 54 Osakis 18
Osakis 78 Blackduck-Cass Lake Bena Bears 6

Park Rapids Tri
Alexandria Area 48 Park Rapids Area 28
Thief River Falls 56 Alexandria Area 24
Thief River Falls 60 Park Rapids Area 16

Plainview-Elgin-Millville Tri
Plainview-Elgin-Millville 66 Rochester John Marshall 16
Stewartville 45 Plainview-Elgin-Millville 33

St. Charles Quad
Kenyon-Wanamingo 69 St. Charles 10
Lake City 53 St. Charles 30
Kenyon-Wanamingo 55 Lake City 15

Walker-Hackensack-Akeley-Nevis Tri
United North Central 49 Staples-Motley 26
Staples-Motley 43 Walker-Hackensack-Akeley 30
United North Central 51 Walker-Hackensack-Akeley 21

Westfield Quad
Pine Island 51 Red Rock Central 15
Fillmore C-Lanesboro-M-C Wolves 44 Westfield Razorbacks 30
Pine Island 45 Fillmore C-Lanesboro-M-C Wolves 28
Fillmore C-Lanesboro-M-C Wolves 48 Red Rock Central 24
Pine Island 52 Westfield Razorbacks 27
Westfield Razorbacks 40 Red Rock Central 30

Windom Triangular
Pipestone Area 40 Windom-Mountain Lake 39
Pipestone Area 42 Redwood Valley 39
Windom-Mountain Lake 39 Redwood Valley 33

Worthington Tri
Jackson County Central 66 Worthington 9
Marshall 52 Worthington 12

Would you like to receive the latest Minnesota wrestling news in your inbox?