Delano Tri

Glencoe – Lester Prairie 45 Delano 32
106: Isaiah Depa (DELA) over Aiden Ruschmeier (GLP) (Fall 1:39)
113: Landon Hinchcliff (DELA) over Jaden Rok (GLP) (Fall 3:01)
120: Tate Olson (DELA) over (GLP) (For.)
126: Brayden Linsmeier (GLP) over (DELA) (For.)
132: Brody Ruschmeier (GLP) over Nick Nokleby (DELA) (Fall 0:45)
138: Miguel Arandia (GLP) over Laken Triplett (DELA) (Fall 1:43)
145: Mason Schilling (GLP) over Tyler Morsching (DELA) (Fall 1:44)
152: Cael Olson (DELA) over Dawson Varpness (GLP) (TF 21-6 5:43)
160: Jeff Ritter (DELA) over Dylan Bargmann (GLP) (Dec 5-1)
170: Jace Cacka (GLP) over (DELA) (For.)
182: Xander Palth (GLP) over Isaac Jacobson (DELA) (Fall 3:10)
195: Dane Petersen (GLP) over Grant Horeis (DELA) (Dec 4-2)
220: Aaron Higgins (GLP) over Peter Depa (DELA) (Fall 0:47)
285: Lincoln Hamm (DELA) over (GLP) (For.)

Mound-Westonka 45 Delano 32
106: Isaiah Depa (DELA) over Brady Kirkpatrick (MOWE) (Fall 5:21)
113: Landon Hinchcliff (DELA) over (MOWE) (For.)
120: Cole Munsterteiger (MOWE) over Tate Olson (DELA) (MD 12-4)
126: Mason Merritt (MOWE) over (DELA) (For.)
132: Jack Nelson (MOWE) over Nick Nokleby (DELA) (Fall 0:35)
138: Terry Somerville (MOWE) over Laken Triplett (DELA) (TF 21-6 5:48)
145: Al Zuniga-Lopez (MOWE) over (DELA) (For.)
152: Cael Olson (DELA) over Rafiqullah Tauhid (MOWE) (Fall 0:37)
160: Jeff Ritter (DELA) over Eric von Holtz (MOWE) (TF 16-0 4:36)
170: Isaac Jacobson (DELA) over Dawson Leinfelder (MOWE) (Fall 3:27)
182: John Seemann (MOWE) over (DELA) (For.)
195: Grant Horeis (DELA) over Luke Rodelius (MOWE) (SV-1 9-7)
220: Drake Woodruff (MOWE) over Peter Depa (DELA) (Fall 1:10)
285: Sam Dioszeghy (MOWE) over Lincoln Hamm (DELA) (Fall 1:02)

Glencoe – Lester Prairie 43 Mound-Westonka 33
106 Ramthun, Deacon (Mound Westonka) over Ruschmeier, Aiden (Glencoe – Lester Prairie) Decision 8-2
113 Doe, John (Mound Westonka) over Rok, Jaden (Glencoe – Lester Prairie) Fall 4:15
120 Munsterteiger, Cole (Mound Westonka) over Forfeit, (Glencoe – Lester Prairie)
126 Linsmeier, Brayden (Glencoe – Lester Prairie) over Merritt ,Mason (Mound Westonka) Decision 10-7
132 Nelson,Jack (Mound Westonka) over Ruschmeier, Brody (Glencoe – Lester Prairie) Fall 3:31
138 Arandia, Miguel (Glencoe – Lester Prairie) over Somerville, Terry (Mound Westonka) Fall 1:55
145 Schilling, Mason (Glencoe – Lester Prairie) over Zuniga- Lopez, Al (Mound Westonka) Fall 2:52
152 Varpness, Dawson (Glencoe – Lester Prairie) over Forfeit (Mound Westonka)
160 Bargmann, Dylan (Glencoe – Lester Prairie) over Von Holtz, Eric (Mound Westonka) Maj Dec 17-6
170 Cacka, Jace (Glencoe – Lester Prairie) over Miller, Matt (Mound Westonka) Fall 0:27
182 Seamen, John (Mound Westonka) over Plath, Xander (Glencoe – Lester Prairie) Fall 3:46
195 Petersen, Dane (Glencoe – Lester Prairie) over Doe, John (Mound Westonka) Fall 1:39
220 Higgins, Aaron (Glencoe – Lester Prairie) over Woodruff, Drake (Mound Westonka) Fall 5:29
285 Dioszeghy, Sam (Mound Westonka) over Forfeit, (Glencoe – Lester Prairie)

Would you like to receive the latest Minnesota wrestling news in your inbox?