St. Croix Lutheran Crusader Invitational

St. Croix Lutheran Crusader Invitational
1 Ogilvie 174.5
2 St. Paul Highland Park 167.5
3 WEM-JWP 153.5
4 Roseville Area 137.5
5 Chisago Lakes 136.5
6 Hopkins 110.5
7 Park Center 104.0
8 North Branch 99.0
9 St Paul Humboldt-Open World Learning 85.0
10 Benilde St. Margarets 72.0
11 St. Paul Como Park 61.0
12 Brooklyn Center-Concordia Acad 60.0
13 Cretin-Derham Hall 50.0
14 St. Croix Lutheran 37.0
15 Columbia Heights 10.0

Results on TrackWrestling

106
1st Place – Brady Murphy of WEM-JWP
2nd Place – Jack Baker of North Branch
3rd Place – Beau Hudoba of Ogilvie
4th Place – Benjamin Zaide of Roseville Area
5th Place – Parker James of WEM-JWP
6th Place – Levi Sattler of Benilde St. Margarets
1st Brady Murphy (WEM-JWP) 22-4, Fr. over Jack Baker (North Branch) 17-5, So. (Fall 0:51)
3rd Beau Hudoba (Ogilvie) 25-3, Jr. over Benjamin Zaide (Roseville Area) 8-7, So. (MD 12-1)
5th Parker James (WEM-JWP) 4-15, 8th. over Levi Sattler (Benilde St. Margarets) 12-11, Fr. (Fall 4:38)

113
1st Place – Rowan Cariveau of Roseville Area
2nd Place – Kai Beattie of Park Center
3rd Place – Marco Sanchez-Ochoa of St Paul Humboldt-Open World Learning
4th Place – Jack Anderson of St. Croix Lutheran
5th Place – Aiden Schwartz of North Branch
6th Place – Aric Williams of WEM-JWP
1st Rowan Cariveau (Roseville Area) 14-10, Fr. over Kai Beattie (Park Center) 5-4, Fr. (Fall 5:33)
3rd Marco Sanchez-Ochoa (St Paul Humboldt-Open World Learning) 8-6, Jr. over Jack Anderson (St. Croix Lutheran) 4-5, 8th. (Dec 13-12)
5th Aiden Schwartz (North Branch) 10-6, 8th. over Aric Williams (WEM-JWP) 3-5, So. (Fall 4:54)

120
1st Place – Carson Petry of WEM-JWP
2nd Place – Deegan Birkaker of Ogilvie
3rd Place – Po Si Si of St Paul Humboldt-Open World Learning
4th Place – Chris Redden of Benilde St. Margarets
5th Place – Angel Moreno of St. Paul Highland Park
6th Place – Ethan Kester of North Branch
1st Carson Petry (WEM-JWP) 21-3, So. over Deegan Birkaker (Ogilvie) 23-5, So. (Dec 4-0)
3rd Po Si Si (St Paul Humboldt-Open World Learning) 17-4, Jr. over Chris Redden (Benilde St. Margarets) 12-7, Jr. (Fall 3:46)
5th Angel Moreno (St. Paul Highland Park) 11-7, Jr. over Ethan Kester (North Branch) 11-9, So. (Dec 12-10)

126
1st Place – Hser Kalu Moo of Roseville Area
2nd Place – Fabi Torres of St. Paul Highland Park
3rd Place – Brody Smith of Ogilvie
4th Place – Riley Palmer of Chisago Lakes
5th Place – Aaron Dungy of Park Center
6th Place – Ku Mu Say of St Paul Humboldt-Open World Learning
1st Hser Kalu Moo (Roseville Area) 18-5, Sr. over Fabi Torres (St. Paul Highland Park) 15-8, Sr. (Fall 3:25)
3rd Brody Smith (Ogilvie) 14-6, Fr. over Riley Palmer (Chisago Lakes) 6-5, Sr. (Fall 4:47)
5th Aaron Dungy (Park Center) 8-9, So. over Ku Mu Say (St Paul Humboldt-Open World Learning) 5-9, Sr. (Dec 6-3)

132
1st Place – Kaden Felde of Ogilvie
2nd Place – Michael Thao of North Branch
3rd Place – Braxton Bender-Ehlke of Chisago Lakes
4th Place – Devion Snyder of St. Paul Highland Park
5th Place – Paul Aye of Roseville Area
6th Place – Kler Doh Moo of St Paul Humboldt-Open World Learning
1st Kaden Felde (Ogilvie) 20-9, Fr. over Michael Thao (North Branch) 13-8, Sr. (Dec 8-7)
3rd Braxton Bender-Ehlke (Chisago Lakes) 12-9, So. over Devion Snyder (St. Paul Highland Park) 6-8, So. (Dec 10-6)
5th Paul Aye (Roseville Area) 10-11, Sr. over Kler Doh Moo (St Paul Humboldt-Open World Learning) 8-4, 8th. (Fall 0:40)

138
1st Place – Justice Linton of Cretin-Derham Hall
2nd Place – Mickey Piazza of Cretin-Derham Hall
3rd Place – Johney Loo of St Paul Humboldt-Open World Learning
4th Place – Andreas Adamsson of Brooklyn Center-Concordia Acad
5th Place – Elijah Moen-Grear of Roseville Area
6th Place – Darion Snyder of St. Paul Highland Park
1st Justice Linton (Cretin-Derham Hall) 15-4, Sr. over Mickey Piazza (Cretin-Derham Hall) 11-7, So. (Fall 4:30)
3rd Johney Loo (St Paul Humboldt-Open World Learning) 14-7, Jr. over Andreas Adamsson (Brooklyn Center-Concordia Acad) 15-10, Fr. (Dec 12-6)
5th Elijah Moen-Grear (Roseville Area) 13-9, So. over Darion Snyder (St. Paul Highland Park) 8-6, So. (Dec 3-2)

145
1st Place – Isaac Roberts of St. Paul Highland Park
2nd Place – Veahree Shar of St. Paul Como Park
3rd Place – Michael Amos of Chisago Lakes
4th Place – Hayden Bolling of Ogilvie
5th Place – Matthew Litchy of Benilde St. Margarets
6th Place – Isaac Andrzejek of Cretin-Derham Hall
1st Isaac Roberts (St. Paul Highland Park) 19-4, So. over Veahree Shar (St. Paul Como Park) 18-6, Sr. (Dec 3-2)
3rd Michael Amos (Chisago Lakes) 7-9, Jr. over Hayden Bolling (Ogilvie) 22-9, Jr. (MD 10-1)
5th Matthew Litchy (Benilde St. Margarets) 9-9, Jr. over Isaac Andrzejek (Cretin-Derham Hall) 9-6, So. (Fall 0:32)

152
1st Place – Jon Gettel of Benilde St. Margarets
2nd Place – Brycen Morley of Chisago Lakes
3rd Place – Kehinde Shodiya of Park Center
4th Place – Tanner Cummings of North Branch
5th Place – Thay Ler See of St. Paul Como Park
6th Place – Leo Vazquez-Rojas of St. Paul Highland Park
1st Jon Gettel (Benilde St. Margarets) 12-3, Sr. over Brycen Morley (Chisago Lakes) 18-4, So. (Dec 7-6)
3rd Kehinde Shodiya (Park Center) 8-6, Sr. over Tanner Cummings (North Branch) 6-12, Sr. (Fall 3:07)
5th Thay Ler See (St. Paul Como Park) 13-7, Sr. over Leo Vazquez-Rojas (St. Paul Highland Park) 9-8, Jr. (Dec 6-2)

160
1st Place – Patrick Kubisa of Hopkins
2nd Place – Gabe Wright of St. Paul Highland Park
3rd Place – William Stiles of St. Paul Como Park
4th Place – Isaac Quast of WEM-JWP
5th Place – Devin Hufstedler of Ogilvie
6th Place – Dah Soe of St Paul Humboldt-Open World Learning
1st Patrick Kubisa (Hopkins) 13-0, Jr. over Gabe Wright (St. Paul Highland Park) 12-2, Sr. (Fall 3:28)
3rd William Stiles (St. Paul Como Park) 15-8, Jr. over Isaac Quast (WEM-JWP) 10-17, Jr. (Dec 4-3)
5th Devin Hufstedler (Ogilvie) 15-15, So. over Dah Soe (St Paul Humboldt-Open World Learning) 8-14, Sr. (Fall 2:32)

170
1st Place – Mark Gonzales of Hopkins
2nd Place – Sam Schmitt of St. Paul Highland Park
3rd Place – Stephen Weiss of Chisago Lakes
4th Place – Eh Yoe Soe of St Paul Humboldt-Open World Learning
5th Place – Elijah Matzke of St. Croix Lutheran
6th Place – Byron Hawkins of Brooklyn Center-Concordia Acad
1st Mark Gonzales (Hopkins) 13-8, So. over Sam Schmitt (St. Paul Highland Park) 10-4, Jr. (Fall 4:53)
3rd Stephen Weiss (Chisago Lakes) 7-13, Sr. over Eh Yoe Soe (St Paul Humboldt-Open World Learning) 9-5, Jr. (Fall 2:46)
5th Elijah Matzke (St. Croix Lutheran) 8-7, Jr. over Byron Hawkins (Brooklyn Center-Concordia Acad) 7-17, Jr. (Fall 1:54)

182
1st Place – Jack Cahill of WEM-JWP
2nd Place – Mohamed Bamba of Park Center
3rd Place – Connor Frederixon of Chisago Lakes
4th Place – Bryce Commerford of Benilde St. Margarets
5th Place – Dejon Hamilton of Brooklyn Center-Concordia Acad
6th Place – Evan Feller of Hopkins
1st Jack Cahill (WEM-JWP) 17-6, Sr. over Mohamed Bamba (Park Center) 14-6, So. (DQ)
3rd Connor Frederixon (Chisago Lakes) 19-5, So. over Bryce Commerford (Benilde St. Margarets) 15-6, Sr. (Dec 10-5)
5th Dejon Hamilton (Brooklyn Center-Concordia Acad) 11-8, Sr. over Evan Feller (Hopkins) 7-10, So. (Fall 1:56)

195
1st Place – Ethan Houtsma of Ogilvie
2nd Place – Roman Pantelis of Roseville Area
3rd Place – Charlie Pollen of Hopkins
4th Place – Nengzong Xiong of Brooklyn Center-Concordia Acad
5th Place – Avery Fall of WEM-JWP
6th Place – George Kuncl of St. Croix Lutheran
1st Ethan Houtsma (Ogilvie) 13-10, Sr. over Roman Pantelis (Roseville Area) 2-2, Jr. (Fall 0:23)
3rd Charlie Pollen (Hopkins) 10-7, Fr. over Nengzong Xiong (Brooklyn Center-Concordia Acad) 9-17, Jr. (Fall 1:31)
5th Avery Fall (WEM-JWP) 14-8, Jr. over George Kuncl (St. Croix Lutheran) 7-10, Fr. (Fall 2:33)

220
1st Place – Landen Halvorson of Ogilvie
2nd Place – A.J. Lawson of Park Center
3rd Place – Mohamed Ahmed of St. Paul Highland Park
4th Place – Miguel Arias-Mercado of Hopkins
5th Place – Thomas Molin of Ogilvie
6th Place – Taymoi Epps of Columbia Heights
1st Landen Halvorson (Ogilvie) 16-1, Sr. over A.J. Lawson (Park Center) 9-6, So. (Fall 5:02)
3rd Mohamed Ahmed (St. Paul Highland Park) 4-10, Sr. over Miguel Arias-Mercado (Hopkins) 3-4, Fr. (MD 10-1)
5th Thomas Molin (Ogilvie) 4-1, So. over Taymoi Epps (Columbia Heights) 2-5, So. (Fall 1:32)

285
1st Place – Keegan Kuball of WEM-JWP
2nd Place – Chuck Gilman of Chisago Lakes
3rd Place – Logan Ross of Hopkins
4th Place – William Russell of Park Center
5th Place – Michael Bougie of Cretin-Derham Hall
6th Place – Lucas Glad of St. Paul Como Park
1st Keegan Kuball (WEM-JWP) 22-3, So. over Chuck Gilman (Chisago Lakes) 13-5, So. (Fall 3:46)
3rd Logan Ross (Hopkins) 12-6, Jr. over William Russell (Park Center) 9-4, Sr. (Dec 7-1)
5th Michael Bougie (Cretin-Derham Hall) 12-8, Sr. over Lucas Glad (St. Paul Como Park) 8-4, Jr. (Fall 1:44)