Atwater-Cosmos-Grove City Quad

Royalton-Upsala 46 Atwater-Cosmos-Grove City 17
106 Marcus Hayes (R/U) Dec. Gradyn Grahn (ACGC) 7-2
113 Adon Ripple (R/U) Dec. Logan Holien (ACGC) 12-6
120 Tucker Simmons (R/U) Maj. Dec. Braxton Kragenbring (ACGC) 12-4
126 Lane Olson (R/U) Fall Jayce Kragenbring (ACGC) 1:30
132 Joesph Sherwood (ACGC) Dec. John Bzdok (R/U) 10-8 OT
138 Edwyn Gonzalez (ACGC) Maj. Dec. Brady Yourczek (R/U) 14-2
145 Will Gorecki (R/U) Fall Brody Straumann (ACGC) :38
152 Sawyer Simmons (R/U) Dec. Ethan Whitcomb (ACGC) 8-3
160 Jevon Williams (ACGC) Fall Kirk Yourczk (R/U) :45
170 Isaiah Renne (ACGC) Maj. Dec Nick Leibold (R/U)
182 Jake Leners (R/U) Fall Vince Lee (ACGC) 3:08
195 Kaden Holm (R/U) Fall Charlie Jones (ACGC) 1:35
220 Bryce Holm (R/U) Dec Terrell Renne (ACGC) 5-0
285 Brandon Mugg (R/U) Fall Juan Cardenas (ACGC) 3:55

Belgrade-Brooten-Elrosa 48 Royalton-Upsala 16
106 Aiden Mueller (BBE) Fall Marcus Hayes (R/U) 4:20
113 Noah Welte (BBE) Fall Adon Ripple (R/U) 3:54
120 Tucker Simmons (R/U) Won by Forfeit
126 Lane Olson (R/U) Maj. Dec. Louie Tensen (BBE) 9-1
132 Ryan Jensen (BBE) Fall John Bzdok (R/U) 3:57
138 Wyatt Engen (BBE) Fall Brady Yourczek (R/U) 3:57
145 Will Gorecki (R/U) Dec. Brett DeRoo (BBE) 8-4
152 Tanner Viessman (BBE) Fall Sawyer Simmons (R/U) 3:03
160 Hunter Laage (BBE) Dec. Nick Leibold (R/U) 5-3
170 Maximus Hanson (BBE) Fall Jake Leners (R/U) 2:33
182 Carson Gilbert (BBE) Fall Brayden Leners (BBE) 5:54
195 Kaden Holm (R/U) Dec. Talen Kampsen (BBE) 3-0
220 Ethan Spanier (BBE) Dec. Bryce Holm (R/U) 10-6
285 Brandon Mugg (R/U) Dec. Harley Weber (BBE) 2-1 OT

Belgrade-Brooten-Elrosa 44 West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville 22
106 Aiden Mueller (BBE) Maj. Dec. Even Dingwall (WCA) 11-3
113 Owen Gruchow (WCA) Maj. Dec. Noah Welte (WCA) 12-4
120 Louie Tensen (BBE) Fall Tucker McCee (WCA) 1:02
126 Carter Lohse (WCA) Fall Elliot Spanier (BBE) 1:20
132 Ryan Jensen (BBE) Tech. Fall Adam Lohse (WCA) 5:30
138 Wyatt Engen (BBE) Dec. Solomon Wales (WCA) 1-0
145 Hunter Gruchow (WCA) Maj. Dec. Brett DeRoo (BBE) 12-3
152 Tanner Viessman (BBE) Fall Kolby Peters (WCA) 2:53
160 Hunter Laage (BBE) Tech Fall Ezekiel Sieckert (WCA) 5:50
170 Maximus Hanson (BBE) Fall Jeremy Blascyk (WCA) 1:13
182 Anthony Sykora (WCA) Maj. Dec. Carson Gilbert (BBE) 14-3
195 Beau Robinson (WCA) Maj. Dec. Talen Kampsen (BBE) 10-0
220 Ethan Spanier (BBE) Fall Will Rustan (WCA) 1:54
285 Harley Weber (BBE) Dec. Justin Blascyk (WCA) OT 3-2

West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville 54 Atwater-Cosmos-Grove City 21
106 Owen Gruchow (WCA) Fall Gradyn Crain (ACGC) 2:40
113 Even Dingwall (WCA) Dec. Luke Holien (ACGC) 12-7
120 Braxton Kragenbring (ACGC) Fall Tucker McGee (WCA) 3:13
126 Carter Lohse (WCA) Fall Luke Garvick (ACGC) 1:36
132 Adam Lohse (WCA) Fall Levi Nelson (ACGC) 4:39
138 Edwyn Gonzalez (ACGC) Dec. Solomon Wales (WCA) 7-4
145 Hunter Gruchow (WCA Fall Brody Straumann (ACGC) 3:39
152 Jevon Williams (ACGC) Fall Kolby Peters (WCA) 3:43
160 Ezekiel Sieckert (WCA) Fall Ethan Whitcomb (ACGC) 5:40
170 Isaiah Renne (AGCG) Fall Jeremy Blascyk (WCA) :56
182 Anthony Sykora (WCA) Fall Wyatt Garvick (ACGC) 1:19
195 Beau Robinson (WCA) Fall Vince Lee (ACGC) 1:11
220 Will Rustan (WCA) Dec. Terrell Renne (ACGC) OT 3-1
285 Justin Blascyk (WCA) Fall Juan Cardeaus (ACGC) 1:51

Royalton-Upsala 35 West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville 34
106 Owen Gruchow (WCA) Fall Marcus Hayes (R/U) :33
113 Evan Dingwall (WCA) Fall Adon Ripple (R/U) 1:26
120 Tucker Simmons (R/U) Fall Tucker McGee (WCA) 1:40
126 Lane Olson (R/U) Maj. Dec. Carter Lohse (WCA) 10-2
132 Adam Lohse (WCA) Fall John Bzdok (R/U) 4:32
138 Soloman Wales (WCA) Fall Logan Nundahl (R/U) :45
145 Hunter Gruchow (WCA) Maj. Dec. Will Gorecki (R/U) 9-1
152 Sawyer Simmons (R/U) Fall Colby Peters (WCA) 1:33
160 Nick Leibold (R/U) Maj. Dec. Ezekiel Sieckert (WCA) 12-4
170 Jake Leners (R/U) Dec. Jeremy Blascyk (WCA) 4-1
182 Anthony Sykora (WCA) Fall Brayden Leners (R/U) :36
195 Kaden Holm (R/U) Dec. Beau Robinson (WCA) 4-3
220 Bryce Holm (R/U) Dec. Will Rustan (WCA) 7-1
285 Brandon Mugg (R/U) Fall Justin Blascyk (WCA) 1:55

Belgrade-Brooten-Elrosa 56 Atwater-Cosmos-Grove City 23
106 Aiden Mueller (BBE) Maj. Dec. Gradyn Grahn (R/U) 13-3
113 Noah Welte (BBE) Tech. Fall Logan Holien (ACGC) 4:05
120 Braxton Kragenbring (ACGC) Fall Louie Tensen (BBE) 2:30
126 Luke Garvick (ACGC) Fall Elliot Spanier (BBE) 5:12
132 Ryan Jensen (BBE) Fall Levi Nelson (ACGC) 1:39
138 Wyatt Engen (BBE) Fall Edwyn Gonzalez (ACGC)
145 Brett DeRoo (BBE) Fall Brody Staumann (ACGC) 3:15
152 Ethan Whitcomb (ACGC) Fall Tanner Viessman (BBE) 1:15
160 Jevon Williams (ACGC) Tech. Fall Ethan Mueller (BBE) 4:00
170 Maximus Hanson (BBE) Fall Isaiah Renne (ACGC) 2:30
182 Carson Gilbert (BBE) Fall Vince Lee (ACGC) :30
195 Talen Kampsen (BBE) Fall Charlie Jones (ACGC) :22
220 Ethan Spanier (BBE) Fall Terrell Renne (ACGC) 1:45
285 Harley Weber (BBE) Tech. Fall Juan Cardenas (ACGC) 5:57

Would you like to receive the latest Minnesota wrestling news in your inbox?