High School Results – Friday, February 3, 2023

Brandon Valley, SD 44 Jackson County Central 19
Minneapolis North 46 Minneapolis South 12
Mounds View 57 St. Thomas Academy 14
Northfield 51 Mankato West 18
Paynesville Area 47 Benson 19
Rochester Mayo 32 Faribault 25

Alexandria Tri
Little Falls 48 Moorhead 28
Little Falls 40 Alexandria 30
Alexandria Area 55 Moorhead 24

Annandale/Maple Lake Tri
Scott West 36 Annand-M Lk Lightning 24
Annand-M Lk Lightning 50 Dilworth-Glyndon-Felton 15

Bemidji Tri
Bemidji 61 Rocori 15
Bemidji 65 Sartell-Saint Stephen 6
Rocori 64 Sartell-Saint Stephen 15

Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie Tri
Belgrade-Brooten-Elrosa 51 Bertha-Hewitt- Verndale -Parkers Prairie 18
Belgrade-Brooten-Elrosa 57 Quad County 18

Champlin Park Duals
Stillwater 72 Champlin Park 10
Stillwater 57 St. Francis 21
Stillwater 60 Monticello 15

Howard Lake-Waverly-Winsted Quad
Watertown Mayer- Mayer Luth. 38 Howard Lake-Waverly-Winsted 25
Howard Lake-Waverly-Winsted 61 Sibley East 11
Howard Lake-Waverly-Winsted 76 Trinity School at River Ridge
Watertown Mayer- Mayer Luth. 70 Sibley East 4
Watertown Mayer- Mayer Luth. 81 Trinity School at River Ridge

Mankato East Tri
New Richland-H-E-G 45 Waseca 36
Mankato East 46 Waseca 35
Mankato East 55 New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva 24

Maple Grove Invitational
1 Glencoe – Lester Prairie 144.0
2 Chaska-Chan Stormhawks 137.0
3 White Bear Lake Area 132.5
4 Maple Grove 108.5
5 Woodbury 104.5
6 Lakeville North 100.0
7 Dassel-Cokato-Litchfield 66.5
8 Andover 66.0
9 Lakeville South 57.0
10 Minnetonka 52.0

Mora Tri
Foley 60 Chisago Lakes 12
Mora 61 Chisago Lakes 10
Mora 36 Foley 25

Park Duals
Park 49 Centennial 30
Irondale 37 Two Rivers 34
Park 66 Two Rivers 12
Centennial 53 Irondale 15
Park 57 Irondale 23

Rochester Century Quad
GMLOS 64 Rochester Century 15
Eden Prairie 57 Rochester Century 18
Rochester Century 57 Winona-Winona Cotter 18

Roseville Individual Round Robin
1 Burnsville 104.0
2 Roseville 77.0
3 Fridley 68.5
4 Robbinsdale Cooper 31.0

Spectrum Tri
Milaca-Faith Christian 66 Spectrum
Milaca-Faith Christian 47 Grand Rapids 24

St. Michael-Albertville Tri
St. Michael-Albertville 48 Becker 15
Hastings 36 Becker 29
St. Michael-Albertville 44 Hastings 15

Tracy Tri
Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove 54 Pipestone Area 24
Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove 39 Adrian Area 30
Adrian Area 53 Pipestone Area 18

Tyler Moening Memorial Wrestling Tourny
1 Thief River Falls 228.0
2 Deer River 163.0
3 Staples Motley 152.5
4 Crookston 140.0
5 Rock Ridge 129.5
6 Hibbing 113.0
7 Fosston-Bagley 98.0
8 Walker-Hack-Akeley-Nevis 85.0
9 Proctor-Hermantown 60.5
10 Crosby-Ironton 51.0
10 Nash-Kee- Greenway 51.0
12 Blackduck-Cass Lake Bena Bears 45.0

Would you like to receive the latest Minnesota wrestling news in your inbox?