High School Results – Thursday, February 2, 2023

Albert Lea Area 44 Owatonna 27
Andover 44 Centennial 21
Barnesville 60 Fertile-Beltrami 21
Grand Rapids 39 Aitkin 33
Kasson-Mantorville 75 Lake City 0
Medford 49 WEM-JWP 15
Milaca-Faith Christian 48 Mille Lacs Raiders 25
Pipestone Area 44 Wabasso 30
Princeton 46 Big Lake 26
Red Rock Central 51 Springfield 22
St. Michael-Albertville 71 Buffalo 6
Waseca 37 Blue Earth Area 34
West Fargo Sheyenne, ND 39 Dilworth-Glyndon-Felton 30
Westfield Razorbacks 45 Triton 32
Willmar 57 Saint Cloud Tech 15
Zumbrota-Mazeppa 75 Byron 6

Albany Tri
Pierz 55 Albany 16
Pierz 41 Kerkhoven-Murdock-Sunburg 29
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 54 Albany 21

Alexandria Tri
Alexandria Area 35 Detroit Lakes 30
MAHACA 39 Alexandria Area 37
Detroit Lakes 35 MAHACA 30

Atwater-Cosmos-Grove City Quad
Royalton-Upsala 46 Atwater-Cosmos-Grove City 17
Belgrade-Brooten-Elrosa 48 Royalton-Upsala 16
Belgrade-Brooten-Elrosa 44 West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville 22
West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville 54 Atwater-Cosmos-Grove City 21
Royalton-Upsala 35 West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville 34
Belgrade-Brooten-Elrosa 56 Atwater-Cosmos-Grove City 23

Blackduck Tri
Crosby-Ironton 36 Blackduck-Cass Lake Bena Bears 30
Deer River 63 Blackduck-Cass Lake Bena Bears 6
Deer River 60 Crosby-Ironton 12

Brainerd Tri
Brainerd 40 Rocori 27
Rocori 47 Sauk Rapids-Rice 8
Brainerd 72 Sauk Rapids-Rice 4

Caledonia Tri
Caledonia-Houston 68 Fillmore C-Lanesboro-M-C Wolves 6
Caledonia-Houston 34 Dover-Eyota 28
Dover-Eyota 74 Fillmore C-Lanesboro-M-C Wolves 3

Eden Prairie Quad
Hudson, WI 55 Chaska-Chan Stormhawks 18
Hudson, WI 63 Osseo 18
Hudson, WI 38 Eden Prairie 32

Frazee Quad
Frazee 53 Minnewaska Area 27
Minnewaska Area 48 Fosston-Bagley 27
Minnewaska Area 51 Park Rapids Area 30

Glencoe Tri
St. Peter 53 Glencoe – Lester Prairie 13
New London-Spicer 48 Glencoe – Lester Prairie 23
St. Peter 39 New London-Spicer 25

Goodhue Quad
Plainview-Elgin-Millville 39 Cannon Falls 33
Goodhue 40 Cannon Falls 27
Cannon Falls 56 Lakeville South 23
Goodhue 56 Lakeville South 15
Goodhue 51 Plainview-Elgin-Millville 22

Lakeville North Duals
Stillwater 61 Lakeville North 15
Stillwater 55 Farmington 18
Farmington 45 Lakeville North 30
Lakeville North 47 Burnsville 30

Lewiston-Altura-Rushford-Peterson Tri
Wabasha-Kellogg 42 La Crescent-Hokah 26
Lewiston-Altura-Rushford-Peterson 63 Wabasha-Kellogg 18

Maple River/USC Tri
Kenyon-Wanamingo 44 Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove 22
Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove 42 Maple River/USC 26
Kenyon-Wanamingo 49 Maple River/USC 17

Minneapolis Washburn Tri
Minneapolis North Community 39 Minneapolis Washburn 38
Minneapolis Washburn 58 Minneapolis South 18

Minnetonka Quad
Delano 54 Hopkins 18
Elk River 42 Delano 22
Elk River 45 Minnetonka 32
Elk River 49 Hopkins 27
Minnetonka 49 Delano 30
Minnetonka 56 Hopkins 21

Monticello Tri
Monticello 60 Zimmerman 15
Monticello 39 Mound-Westonka 33
Mound-Westonka 63 Zimmerman 13

Pine City/Hinkley-Finlayson Quad
Little Falls 48 Rush City-Braham 21
Little Falls 60 Pine City-Hinckley-Finlayson 12
Little Falls 77 Proctor-Hermantown 6
Rush City-Braham 46 Pine City-Hinckley-Finlayson 31
Pine City-Hinckley-Finlayson 51 Proctor-Hermantown 30

Pine Island Tri
Pine Island 45 Stewartville 23
Chatfield 66 Stewartville 12
Chatfield 73 Pine Island 6

Rockford Quad
Howard Lake-Waverly-Winsted 60 Ogilvie 13
Howard Lake-Waverly-Winsted 72 Rockford 6
Howard Lake-Waverly-Winsted 71 Orono 6
Ogilvie 37 Orono 36
Ogilvie 47 Rockford 33

South Saint Paul Tri
Apple Valley 43 South Saint Paul 28
South Saint Paul 63 St. Charles 16
Apple Valley 63 St. Charles 13

Spectrum Quad
Sartell-Saint Stephen 49 Fridley 24
Sartell-Saint Stephen 60 Minneapolis Edison 19
Sartell-Saint Stephen 52 Spectrum 30
Fridley 41 Spectrum 33
Fridley 51 Minneapolis Edison 27

St. Croix Lutheran Academy Quad
St. Croix Lutheran 45 Trinity School at River Ridge 32
Benilde-St. Margaret’s 36 North 30
St. Croix Lutheran 42 Benilde-St. Margaret’s 27
North 45 Trinity School at River Ridge 30
St. Croix Lutheran 45 North 34
Benilde-St. Margaret’s 39 Trinity School at River Ridge 36

St. Paul Johnson Quad
Cretin-Derham Hall 42 St. Paul Johnson 39
North Branch 53 Cretin-Derham Hall 28
North Branch 60 St. Paul Johnson 21
North Branch 52 St. Paul Como Park 22
St. Paul Johnson 51 St. Paul Como Park 21

United Quad
Dawson-Boyd – Lac Qui Parle – Montevideo United 83 BOLD 0
Worthington 63 BOLD 12
Dawson-Boyd – Lac Qui Parle – Montevideo United 68 Worthington 3
Dawson-Boyd – Lac Qui Parle – Montevideo United 43 Minneota 30
Minneota 54 Worthington 19

Wayzata Quad
Wayzata 72 Maple Grove 9
Simley 51 Wayzata 13
Wayzata 57 Edina 15

Girls

South Saint Paul Tri
Apple Valley 36 South Saint Paul 30
South Saint Paul 12 St. Charles 6

Would you like to receive the latest Minnesota wrestling news in your inbox?