Howard Lake-Waverly-Winsted Quad

Watertown Mayer- Mayer Luth. 38 Howard Lake-Waverly-Winsted 25
106: Joel Friederichs (WMML) over Alex Ogle (HLWW) (TF 21-3 0:00)
113: Raydon Graham (HLWW) over Kaleb Mead (WMML) (Dec 9-4)
120: Titan Friederichs (WMML) over Tegan Miller (HLWW) (Fall 1:59)
126: Parker Jackson (WMML) over Gabriel Michels (HLWW) (Fall 1:21)
132: Eli Hamberger (WMML) over Caleb Michels (HLWW) (Dec 4-0)
138: Jonah Hamberger (WMML) over Tony Baumann (HLWW) (Dec 7-3)
145: Steve Heber (HLWW) over Jack Entinger (WMML) (Fall 0:30)
152: Mitchell Mallak (HLWW) over Steven Duske (WMML) (MD 9-1)
160: Caleb Boese (HLWW) over Patrick Duske (WMML) (Dec 6-3)
170: Bryce Burkett (WMML) over Isaac Cain (HLWW) (Fall 0:55)
182: Tyler Graczyk (HLWW) over Jaden Palmer (WMML) (Dec 8-3)
195: Kyler Burmeister (WMML) over Matthew Busse (HLWW) (Dec 5-1)
220: Colton Long (HLWW) over Jason Fenske (WMML) (Fall 1:09)
285: Ian Burau (WMML) over Jakob Duske (HLWW) (Fall 4:29)

Howard Lake-Waverly-Winsted 61 Sibley East 11
106: Ryker Clobes (HLWW) over Tanner Johnson (SIEA) (Dec 7-2)
113: Raydon Graham (HLWW) over Julio Alejandro (SIEA) (MD 8-0)
120: Benito Diaz (SIEA) over Gabriel Michels (HLWW) (MD 14-1)
126: Christian Sotelo (SIEA) over Tegan Miller (HLWW) (MD 11-2)
132: Caleb Michels (HLWW) over (SIEA) (For.)
138: Tony Baumann (HLWW) over (SIEA) (For.)
145: Steve Heber (HLWW) over (SIEA) (For.)
152: Mitchell Mallak (HLWW) over Owen Utendorfer (SIEA) (Fall 3:18)
160: Jathan Mendoza (SIEA) over Isaac Cain (HLWW) (Dec 6-1)
170: Caleb Boese (HLWW) over (SIEA) (For.)
182: Tyler Graczyk (HLWW) over (SIEA) (For.)
195: Matthew Busse (HLWW) over (SIEA) (For.)
220: Colton Long (HLWW) over (SIEA) (For.)
285: Jakob Duske (HLWW) over Gabriel Godinez (SIEA) (Fall 0:31)

Howard Lake-Waverly-Winsted 76 Trinity School at River Ridge
106: Alex Ogle (HLWW) over Daniel Gregory (TSAR) (Fall 3:34)
113: Raydon Graham (HLWW) over Andrew Jung (TSAR) (Fall 0:23)
120: Gabriel Michels (HLWW) over Micah Gregory (TSAR) (Dec 6-4)
126: Tegan Miller (HLWW) over Joseph Nicklaus (TSAR) (Fall 0:55)
132: Caleb Michels (HLWW) over Thomas King (TSAR) (MD 9-1)
138: Tony Baumann (HLWW) over Dominic McNamara (TSAR) (Fall 3:56)
145: Steve Heber (HLWW) over (TSAR) (For.)
152: Mitchell Mallak (HLWW) over (TSAR) (Fall 0:27)
160: Caleb Boese (HLWW) over (TSAR) (For.)
170: Isaac Cain (HLWW) over (TSAR) (For.)
182: Tyler Graczyk (HLWW) over (TSAR) (For.)
195: Matthew Busse (HLWW) over Andrew Stone (TSAR) (Dec 8-1)
220: Colton Long (HLWW) over (TSAR) (For.)
285: Jakob Duske (HLWW) over (TSAR) (For.)

Watertown Mayer- Mayer Luth. 70 Sibley East 4
106: Joel Friederichs (WMML) over Tanner Johnson (SIEA) (Fall 1:04)
113: Titan Friederichs (WMML) over Julio Alejandro (SIEA) (Fall 3:11)
120: Benito Diaz (SIEA) over Kaleb Mead (WMML) (MD 13-0)
126: Parker Jackson (WMML) over Christian Sotelo (SIEA) (Fall 1:27)
132: Eli Hamberger (WMML) over (SIEA) (For.)
138: Jonah Hamberger (WMML) over (SIEA) (For.)
145: Jack Entinger (WMML) over (SIEA) (For.)
152: Steven Duske (WMML) over Owen Utendorfer (SIEA) (Dec 7-0)
160: Patrick Duske (WMML) over Jathan Mendoza (SIEA) (Dec 9-3)
170: Bryce Burkett (WMML) over (SIEA) (For.)
182: Jaden Palmer (WMML) over (SIEA) (For.)
195: Xavier Skillings (WMML) over Gianny Lopez (SIEA) (MD 10-2)
220: Jason Fenske (WMML) over (SIEA) (For.)
285: Ian Burau (WMML) over Gabriel Godinez (SIEA) (Fall 0:37)

Watertown Mayer- Mayer Luth. 81 Trinity School at River Ridge
106: Sully Marx (WMML) over (TSAR) (Fall 0:47)
113: Joel Friederichs (WMML) over Andrew Jung (TSAR) (Fall 2:50)
120: Kaleb Mead (WMML) over (TSAR) (Fall 6:34)
126: Parker Jackson (WMML) over Joseph Nicklaus (TSAR) (Fall 0:37)
132: Jonah Hamberger (WMML) over Thomas King (TSAR) (Fall 3:47)
138: Eli Hamberger (WMML) over (TSAR) (Dec 7-4)
145: Jack Entinger (WMML) over (TSAR) (For.)
152: Steven Duske (WMML) over Edmund Richardson (TSAR) (Fall 1:27)
160: Patrick Duske (WMML) over (TSAR) (For.)
170: Bryce Burkett (WMML) over (TSAR) (For.)
182: Jaden Palmer (WMML) over (TSAR) (For.)
195: Kyler Burmeister (WMML) over Andrew Stone (TSAR) (Fall 2:40)
220: Jason Fenske (WMML) over (TSAR) (Fall 0:01)
285: Ian Burau (WMML) over (TSAR) (For.)

Would you like to receive the latest Minnesota wrestling news in your inbox?