Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United Quad

Dawson-Boyd – Lac Qui Parle – Montevideo United 68 MAHACA 4
107: Eli Olson (DBLQ) over Beau Haugen (MAHA) (Fall 0:56)
114: Gavin Mortenson (DBLQ) over (MAHA) (For.)
121: Tygan Long (DBLQ) over (MAHA) (For.)
127: Grayson Olson (DBLQ) over Xavier Kleindl (MAHA) (Fall 4:40)
133: Ben Gunlogson (DBLQ) over Jarret Payne (MAHA) (Fall 0:29)
139: Grayson Gibson (MAHA) over Holland Schacherer (DBLQ) (MD 11-3)
145: Adrian Norman (DBLQ) over (MAHA) (For.)
152: Kameron Sather (DBLQ) over Andrew Marty (MAHA) (Dec 9-7)
160: Daniel Gunlogson (DBLQ) over Guillermo Mendoza (MAHA) (Fall 1:38)
172: Gabe Lowry (DBLQ) over (MAHA) (For.)
189: Mason Pederson (DBLQ) over Kaden Hinrichs (MAHA) (Fall 1:06)
215: Parker Bothun (DBLQ) over Connor Olson (MAHA) (TF 19-4 0:00)
285: Brady Rhode (DBLQ) over Preston Hinrichs (MAHA) (Fall 2:51)

Dawson-Boyd – Lac Qui Parle – Montevideo United 65 Quad County 6
107: Eli Olson (DBLQ) over (QUCO) (For.)
114: Gavin Mortenson (DBLQ) over Mario Gradillas (QUCO) (Dec 4-2)
121: Tygan Long (DBLQ) over (QUCO) (For.)
127: Grayson Olson (DBLQ) over (QUCO) (For.)
133: Ben Gunlogson (DBLQ) over Dane Hildahl (QUCO) (Fall 0:58)
139: Holland Schacherer (DBLQ) over (QUCO) (For.)
145: Kameron Sather (DBLQ) over Blaine Carroll (QUCO) (Fall 1:27)
152: Daniel Gunlogson (DBLQ) over (QUCO) (For.)
160: Bryan Rhode (DBLQ) over Owen Chervany (QUCO) (Fall 4:51)
172: Gabe Lowry (DBLQ) over Gage Wilke (QUCO) (TF 20-5 0:00)
189: Jacob Savig (QUCO) over Noah Meyer (DBLQ) (Fall 1:53)
215: Parker Bothun (DBLQ) over Owen Slettedahl (QUCO) (Fall 2:13)
285: Brady Rhode (DBLQ) over Jasen Jansen (QUCO) (Dec 1-0)

Dawson-Boyd – Lac Qui Parle – Montevideo United 35 Marshall 28
107: Eli Olson (DBLQ) over Colton Chandler (MARS) (Fall 0:18)
114: Lincoln Christenson (MARS) over Gavin Mortenson (DBLQ) (MD 10-2)
121: Tygan Long (DBLQ) over Levi Kraft (MARS) (MD 10-0)
127: Grayson Olson (DBLQ) over (MARS) (For.)
133: Ben Gunlogson (DBLQ) over Landon Marthaler (MARS) (Fall 3:33)
139: Dylan Louwagie (MARS) over Holland Schacherer (DBLQ) (Fall 3:45)
145: Kameron Sather (DBLQ) over Drew Chandler (MARS) (Dec 6-2)
152: Daniel Gunlogson (DBLQ) over Brayden Chandler (MARS) (MD 13-3)
160: Tate Condezo (MARS) over Bryan Rhode (DBLQ) (Fall 1:24)
172: Tucker Fiene (MARS) over Gabe Lowry (DBLQ) (Fall 1:33)
189: Aidan Mattison (MARS) over Mason Pederson (DBLQ) (Dec 6-2)
215: Gavin Schaefer (MARS) over Parker Bothun (DBLQ) (Dec 6-5)
285: Brady Rhode (DBLQ) over Andrew Cowden (MARS) (Fall 1:53)

MAHACA 34 Quad County 30
107: Beau Haugen (MAHA) over Our Wrestler (QUCO) (For.)
114: Mario Gradillas (QUCO) over (MAHA) (For.)
121: Double Forfeit
127: Xavier Kleindl (MAHA) over (QUCO) (For.)
133: Jarret Payne (MAHA) over Dane Hildahl (QUCO) (Fall 1:49)
139: Grayson Gibson (MAHA) over James Hardin (QUCO) (Fall 0:43)
145: Blaine Carroll (QUCO) over (MAHA) (For.)
152: Double Forfeit
160: Andrew Marty (MAHA) over Owen Chervany (QUCO) (MD 11-3)
172: Gage Wilke (QUCO) over Guillermo Mendoza (MAHA) (Fall 2:43)
189: Jacob Savig (QUCO) over Kaden Hinrichs (MAHA) (Fall 1:08)
215: Connor Olson (MAHA) over Easton Jaenisch (QUCO) (Fall 2:32)
285: Jasen Jansen (QUCO) over Preston Hinrichs (MAHA) (Fall 2:28)

Marshall 56 MAHACA 12
107: Beau Haugen (MAHA) over Gavin Williams (MARS) (Fall 4:54)
114: Lincoln Christenson (MARS) over (MAHA) (For.)
121: Levi Kraft (MARS) over (MAHA) (For.)
127: Xavier Kleindl (MAHA) over (MARS) (For.)
133: Landon Marthaler (MARS) over Jarret Payne (MAHA) (Fall 5:26)
139: Dylan Louwagie (MARS) over Grayson Gibson (MAHA) (TF 21-6 0:00)
145: Drew Chandler (MARS) over (MAHA) (For.)
152: Brayden Chandler (MARS) over Andrew Marty (MAHA) (Dec 8-3)
160: Matthew Her (MARS) over Guillermo Mendoza (MAHA) (Fall 1:06)
172: Tate Condezo (MARS) over (MAHA) (For.)
189: Tucker Fiene (MARS) over Kaden Hinrichs (MAHA) (Fall 0:50)
215: Lukas Stelter (MARS) over Connor Olson (MAHA) (Dec 4-2)
285: Gavin Schaefer (MARS) over Preston Hinrichs (MAHA) (Dec 8-2)

Marshall 64 Quad County 6
107: Gavin Williams (MARS) over (QUCO) (For.)
114: Lincoln Christenson (MARS) over Mario Gradillas (QUCO) (Fall 5:55)
121: Levi Kraft (MARS) over (QUCO) (For.)
127: Double Forfeit
133: Landon Marthaler (MARS) over Dane Hildahl (QUCO) (Fall 1:25)
139: Dylan Louwagie (MARS) over James Hardin (QUCO) (Fall 0:38)
145: Drew Chandler (MARS) over Blaine Carroll (QUCO) (Fall 3:26)
152: Brayden Chandler (MARS) over (QUCO) (For.)
160: Tate Condezo (MARS) over Owen Chervany (QUCO) (Fall 1:18)
172: Tucker Fiene (MARS) over Gage Wilke (QUCO) (Fall 0:47)
189: Aidan Mattison (MARS) over Jacob Savig (QUCO) (MD 14-5)
215: Gavin Schaefer (MARS) over Easton Jaenisch (QUCO) (Fall 1:32)
285: Jasen Jansen (QUCO) over Andrew Cowden (MARS) (Fall 0:58)

Would you like to receive the latest Minnesota wrestling news in your inbox?