Brainerd Paul Bunyan Tournament

December 8-9

After Day 1

Brainerd Paul Bunyan Tournament
1 Pierz 71.5
2 Grand Rapids 60.0
3 Becker 58.0
4 Mound-Westonka 57.0
5 Foley 53.5
6 Moorhead 46.5
7 Little Falls 44.5
8 Saint Croix Falls 40.0
9 Frazee 39.0
10 Brainerd 38.0
10 Royalton-Upsala 38.0
12 Bemidji 34.0
13 White Bear Lake Area 14.0
14 Blackduck-Cass Lake Bena Bears 11.0
14 Sartell-Saint Stephen 11.0
16 C-E-C Lumberjacks 8.0
16 Detroit Lakes 8.0
18 Wadena-Deer Creek 2.0

Results on TrackWrestling

Semifinalists:

107
Deacon Ramthun of Mound-Westonka
Kaiden Hahn of Saint Croix Falls
Jacob Williams of Becker
Boston Kuschel of Becker

114
Bennett Kujawa of Becker
Kyle Stangl of Pierz
Dane Ellingsberg of Moorhead
Brady Kirkpatrick of Mound-Westonka

121
Cayden Neisen of Little Falls
Joey Seeley of Grand Rapids
Jacob DeMarais of Foley
Jackson Berhow of Brainerd

127
Gabriel Morin of Bemidji
Cole Steffen of Saint Croix Falls
Cyler Ruhoff of Foley
Hayden Ramsdell of Little Falls

133
Carter Young of Pierz
Christian Jelle of Grand Rapids
Brody Mistic of Blackduck-Cass Lake Bena Bears
Dalton Humeniuk of Moorhead

139
Cole Munsterteiger of Mound-Westonka
Nick Strand of Bemidji
Alex Lehman of Grand Rapids
Brayden Boots of Becker

145
Jack Nelson of Mound-Westonka
Kaden Nicolas of Becker
Easton Dircks of Brainerd
Bailey Peichel of Frazee

152
Cooper Rowe of Mound-Westonka
Sawyer Simmons of Royalton-Upsala
Chase Becker of Pierz
Drew May of Becker

160
Griffin Marko of Saint Croix Falls
Beau Robinson of Little Falls
Tanner Morlan of Grand Rapids
Lee Ellingsberg of Moorhead

172
Preston Mayfield of Frazee
Alex Jennissen of Foley
Jayden Zajac of Pierz
Owen Angell of Becker

189
Shane Carlson of Brainerd
Caleb Koch of Pierz
Jack Graham of Frazee
Keagon Frisbie of Foley

215
Ivan Petrich of Little Falls
Wyatt Dingmann of Pierz
Peyton Allen of Sartell-Saint Stephen
Josiah Peterson of Foley

285
Brandon Mugg of Royalton-Upsala
Kasey Johnson of Saint Croix Falls
Clayton Danielson of Grand Rapids
Parker Orvik of Bemidji