Edison Invite

Edison Invite
1 Park Center 237.0
2 Spectrum 132.5
3 Minneapolis North Community 127.0
4 Minneapolis Roosevelt 101.0
5 St. Paul Harding 100.0
6 Minneapolis Washburn 87.0
7 Brooklyn Center-Concordia Acad 49.0
8 Minneapolis Edison 48.0
9 Minneapolis Patrick Henry 45.0
10 Columbia Heights 41.0
11 Robbinsdale Cooper 30.0
12 Minneapolis Southwest 14.0

Results on TrackWrestling

107
1st Place – Kyce Villarreal of Spectrum
2nd Place – Noah Hines of Minneapolis Roosevelt
3rd Place – Andre Nelson of Park Center
4th Place – Lovely Eh of St. Paul Harding
Round 1
Andre Nelson (Park Center) 2-3, 8th. over Lovely Eh (St. Paul Harding) 0-3, Fr. (Fall 3:24)
Kyce Villarreal (Spectrum) 4-4, 8th. over Noah Hines (Minneapolis Roosevelt) 2-1, Fr. (Fall 1:27)
Round 2
Kyce Villarreal (Spectrum) 4-4, 8th. over Andre Nelson (Park Center) 2-3, 8th. (MD 9-0)
Noah Hines (Minneapolis Roosevelt) 2-1, Fr. over Lovely Eh (St. Paul Harding) 0-3, Fr. (Fall 1:11)
Round 3
Noah Hines (Minneapolis Roosevelt) 2-1, Fr. over Andre Nelson (Park Center) 2-3, 8th. (Dec 4-2)
Kyce Villarreal (Spectrum) 4-4, 8th. over Lovely Eh (St. Paul Harding) 0-3, Fr. (Fall 1:01)

114
1st Place – Adam Her of Minneapolis Patrick Henry
2nd Place – Darryl Jackson of Minneapolis Washburn
3rd Place – Alex Brennan of Park Center
4th Place – Jordan Sweeney of St. Paul Harding
5th Place – Lamont Schanen of Minneapolis Washburn
6th Place – Jonas Leoni-Zaske of Minneapolis Edison
1st Adam Her (Minneapolis Patrick Henry) 2-0, Sr. over Darryl Jackson (Minneapolis Washburn) 7-2, 8th. (Inj. 0:00)
3rd Alex Brennan (Park Center) 2-1, Fr. over Jordan Sweeney (St. Paul Harding) 1-2, Jr. (Fall 5:54)
5th Lamont Schanen (Minneapolis Washburn) 4-2, Fr. over Jonas Leoni-Zaske (Minneapolis Edison) 0-3, So. (Fall 1:47)

121
1st Place – Nico Vang of Park Center
2nd Place – Cooper Reemts of Spectrum
3rd Place – Anthony Harmon of Minneapolis North Community
4th Place – Ali Yang of St. Paul Harding
5th Place – Niall Griffis of Brooklyn Center-Concordia Acad
6th Place – Julian Kelly of Minneapolis Patrick Henry
1st Nico Vang (Park Center) 3-2, Fr. over Cooper Reemts (Spectrum) 3-6, Fr. (Fall 1:43)
3rd Anthony Harmon (Minneapolis North Community) 2-6, So. over Ali Yang (St. Paul Harding) 1-2, Jr. (Fall 3:05)
5th Niall Griffis (Brooklyn Center-Concordia Acad) 2-5, Fr. over Julian Kelly (Minneapolis Patrick Henry) 0-3, Fr. (Inj. 0:00)

127
1st Place – Zaye Vang of Park Center
2nd Place – Elliot Weyandt of Minneapolis Roosevelt
3rd Place – Jabril Ahmed of Minneapolis Washburn
4th Place – Drew Anderley of Spectrum
5th Place – Moo Soe of St. Paul Harding
6th Place – Matthew Branch of Minneapolis North Community
1st Zaye Vang (Park Center) 2-0, So. over Elliot Weyandt (Minneapolis Roosevelt) 2-1, So. (Dec 17-13)
3rd Jabril Ahmed (Minneapolis Washburn) 5-1, So. over Drew Anderley (Spectrum) 3-3, Fr. (Fall 5:00)
5th Moo Soe (St. Paul Harding) 2-2, Fr. over Matthew Branch (Minneapolis North Community) 1-3, Fr. (Fall 0:53)

133
1st Place – Kaleb Gau of Minneapolis Roosevelt
2nd Place – Roman Morton of Minneapolis Washburn
3rd Place – Payton Snyder of Park Center
4th Place – Joeyson Vue of Minneapolis Patrick Henry
5th Place – Bravo Niyonkuru of Minneapolis North Community
6th Place – Danny Walker of Minneapolis Southwest
1st Kaleb Gau (Minneapolis Roosevelt) 2-0, Fr. over Roman Morton (Minneapolis Washburn) 4-1, Fr. (Fall 2:41)
3rd Payton Snyder (Park Center) 3-1, So. over Joeyson Vue (Minneapolis Patrick Henry) 1-2, Jr. (Fall 1:43)
5th Bravo Niyonkuru (Minneapolis North Community) 3-5, So. over Danny Walker (Minneapolis Southwest) 3-3, Fr. (Dec 15-13)

139
1st Place – Avery Phillips of Park Center
2nd Place – Jama Ahmed of Minneapolis Washburn
3rd Place – Matthew Bermeo Vidal of Columbia Heights
4th Place – Ethan Atkinson-Sherrill of Minneapolis Roosevelt
5th Place – Kongpeng Lee of St. Paul Harding
6th Place – Collin Soldrvelt of Spectrum
1st Avery Phillips (Park Center) 2-0, Jr. over Jama Ahmed (Minneapolis Washburn) 5-3, Sr. (Dec 9-4)
3rd Matthew Bermeo Vidal (Columbia Heights) 4-3, Sr. over Ethan Atkinson-Sherrill (Minneapolis Roosevelt) 1-2, Jr. (Fall 1:51)
5th Kongpeng Lee (St. Paul Harding) 2-2, Jr. over Collin Soldrvelt (Spectrum) 1-3, 8th. (Fall 1:39)

145
1st Place – Aaron Dungy of Park Center
2nd Place – Cyrus Jones of Minneapolis Edison
3rd Place – Andreas Adamsson of Brooklyn Center-Concordia Acad
4th Place – Tanner Rouillard-Horne of St. Paul Harding
5th Place – Andrew Ferrell of Minneapolis North Community
6th Place – Patrick Baxter of Minneapolis Roosevelt
1st Aaron Dungy (Park Center) 3-0, Jr. over Cyrus Jones (Minneapolis Edison) 2-1, Sr. (Dec 6-2)
3rd Andreas Adamsson (Brooklyn Center-Concordia Acad) 10-3, So. over Tanner Rouillard-Horne (St. Paul Harding) 2-2, Sr. (MD 14-4)
5th Andrew Ferrell (Minneapolis North Community) 2-5, Sr. over Patrick Baxter (Minneapolis Roosevelt) 1-3, Jr. (Inj. 0:00)

152
1st Place – Johan Alcantara Lund of Minneapolis North Community
2nd Place – Jonas King of Park Center
3rd Place – Elvis Placencia Pesantez of Columbia Heights
4th Place – Jameel Applewhite of Minneapolis Edison
5th Place – Seanacy Amos of Minneapolis Southwest
6th Place – Roman Wise of Minneapolis Roosevelt
1st Johan Alcantara Lund (Minneapolis North Community) 5-2, So. over Jonas King (Park Center) 2-1, So. (MD 15-6)
3rd Elvis Placencia Pesantez (Columbia Heights) 4-3, So. over Jameel Applewhite (Minneapolis Edison) 2-2, Jr. (Dec 5-4)
5th Seanacy Amos (Minneapolis Southwest) 3-5, Sr. over Roman Wise (Minneapolis Roosevelt) 1-3, So. (Fall 1:29)

160
1st Place – Addan Schmidt of Spectrum
2nd Place – Jackson Sanders of Park Center
3rd Place – August Adamsson of Brooklyn Center-Concordia Acad
4th Place – Clark Traxler-Menz of Minneapolis Edison
5th Place – Dekayo Lattimore of Minneapolis Patrick Henry
6th Place – Marc Maceda of St. Paul Harding
1st Addan Schmidt (Spectrum) 9-1, Sr. over Jackson Sanders (Park Center) 2-1, So. (TF-1.5 6:00 (15-0))
3rd August Adamsson (Brooklyn Center-Concordia Acad) 6-3, Sr. over Clark Traxler-Menz (Minneapolis Edison) 1-2, Jr. (Fall 0:44)
5th Dekayo Lattimore (Minneapolis Patrick Henry) 3-1, Fr. over Marc Maceda (St. Paul Harding) 2-2, Jr. (Dec 10-4)

172
1st Place – Jacob Hansen of Park Center
2nd Place – Isaac Miller of Minneapolis Roosevelt
3rd Place – Gabriel Stevenson of Robbinsdale Cooper
4th Place – Emery Deusterman of Spectrum
5th Place – Muajtsim Moua of St. Paul Harding
6th Place – Owen Holle of Robbinsdale Cooper
1st Jacob Hansen (Park Center) 3-0, So. over Isaac Miller (Minneapolis Roosevelt) 2-1, So. (Fall 0:35)
3rd Gabriel Stevenson (Robbinsdale Cooper) 4-2, So. over Emery Deusterman (Spectrum) 3-4, Sr. (Fall 1:16)
5th Muajtsim Moua (St. Paul Harding) 2-2, 8th. over Owen Holle (Robbinsdale Cooper) 1-4, Sr. (Fall 3:24)

189
1st Place – Isaiah Burdette of Minneapolis Washburn
2nd Place – Nate Jorgenson of Spectrum
3rd Place – Cameron Wise of Minneapolis North Community
4th Place – Nate Amusan of Park Center
5th Place – Jaunathan Williamson of St. Paul Harding
6th Place – Yandiel Cardona Gonzalez of Columbia Heights
1st Isaiah Burdette (Minneapolis Washburn) 8-2, So. over Nate Jorgenson (Spectrum) 4-4, Jr. (Fall 1:09)
3rd Cameron Wise (Minneapolis North Community) 5-3, Jr. over Nate Amusan (Park Center) 3-3, Sr. (Fall 0:00)
5th Jaunathan Williamson (St. Paul Harding) 1-2, Jr. over Yandiel Cardona Gonzalez (Columbia Heights) 1-3, Fr. (Inj. 0:00)

215
1st Place – Cashmere Hamilton-Grunau of Minneapolis North Community
2nd Place – Grayson Hepfl of Spectrum
3rd Place – Samouka Kanneh of Park Center
4th Place – Allen Mann of St. Paul Harding
5th Place – Taymoi Epps of Columbia Heights
6th Place – Guido Fleitas of Minneapolis Edison
1st Cashmere Hamilton-Grunau (Minneapolis North Community) 3-3, Sr. over Grayson Hepfl (Spectrum) 4-2, Sr. (Dec 7-4)
3rd Samouka Kanneh (Park Center) 3-1, Fr. over Allen Mann (St. Paul Harding) 2-2, Sr. (Fall 2:18)
5th Taymoi Epps (Columbia Heights) 2-6, Jr. over Guido Fleitas (Minneapolis Edison) 0-3, Jr. (Fall 2:44)

285
1st Place – Lamarcus Osborne of Minneapolis North Community
2nd Place – Anaise Dotson of Minneapolis North Community
3rd Place – Mckai Buckingham of Park Center
4th Place – Jan-Carlo Duron of Robbinsdale Cooper
5th Place – Delvine Blidi of Park Center
6th Place – Anthony Benson of Brooklyn Center-Concordia Acad
1st Lamarcus Osborne (Minneapolis North Community) 8-0, Sr. over Anaise Dotson (Minneapolis North Community) 2-1, Jr. (MD 9-1)
3rd Mckai Buckingham (Park Center) 3-1, So. over Jan-Carlo Duron (Robbinsdale Cooper) 4-2, Sr. (Fall 3:38)
5th Delvine Blidi (Park Center) 2-2, So. over Anthony Benson (Brooklyn Center-Concordia Acad) 1-3, Fr. (Fall 1:24)