FCLMC Holiday Tournament

FCLMC Holiday Tournament
1 Chatfield 248.0
2 Lewiston-Altura-Rushford-Peterson 149.0
3 GMLOS 143.0
4 Ellsworth 116.0
5 Chatfield Maroon 114.5
6 Triton 80.0
7 Fillmore C-Lanesboro-M-C Wolves 79.5
8 Wabasha-Kellogg 61.0
9 Winona-Winona Cotter 35.0
10 La Crescent-Hokah 10.0

Results on TrackWrestling

107
1st Place – Logan Pearson of Chatfield Maroon
2nd Place – Jameson Priebe of Chatfield
3rd Place – Austin Peterson of Ellsworth
4th Place – Rawson Sullivan of Winona-Winona Cotter
5th Place – Jaxon Jensen of Triton
6th Place – August Pfeffer of Fillmore C-Lanesboro-M-C Wolves
1st Logan Pearson (Chatfield Maroon) 3-0, 8th. over Jameson Priebe (Chatfield) 6-2, 8th. (Dec 4-3)
3rd Austin Peterson (Ellsworth) 9-4, Jr. over Rawson Sullivan (Winona-Winona Cotter) 5-4, 8th. (Fall 3:15)
5th Jaxon Jensen (Triton) 2-2, 8th. over August Pfeffer (Fillmore C-Lanesboro-M-C Wolves) 6-9, Fr. (Dec 8-6)

114
1st Place – Christian Zibrowski of Lewiston-Altura-Rushford-Peterson
2nd Place – Carson Wright of Ellsworth
3rd Place – Layne Root of Chatfield
4th Place – Wes Goetzinger of Chatfield Maroon
5th Place – Theo Kispert of Triton
6th Place – Jaylen Renfro of GMLOS
1st Christian Zibrowski (Lewiston-Altura-Rushford-Peterson) 9-0, Fr. over Carson Wright (Ellsworth) 9-4, Sr. (Fall 3:47)
3rd Layne Root (Chatfield) 7-2, Fr. over Wes Goetzinger (Chatfield Maroon) 3-3, 8th. (Dec 5-0)
5th Theo Kispert (Triton) 2-2, Fr. over Jaylen Renfro (GMLOS) 3-6, Sr. (Fall 1:27)

121
1st Place – Javier Berg of Chatfield
2nd Place – Owen Lange of Lewiston-Altura-Rushford-Peterson
3rd Place – Parker Armagost of GMLOS
4th Place – Cody Ramaker of Chatfield Maroon
Round 1
Javier Berg (Chatfield) 9-0, Jr. over Cody Ramaker (Chatfield Maroon) 0-3, Fr. (Fall 0:43)
Owen Lange (Lewiston-Altura-Rushford-Peterson) 8-2, Fr. over Parker Armagost (GMLOS) 8-6, Fr. (Fall 0:23)
Round 2
Javier Berg (Chatfield) 9-0, Jr. over Parker Armagost (GMLOS) 8-6, Fr. (Fall 0:48)
Owen Lange (Lewiston-Altura-Rushford-Peterson) 8-2, Fr. over Cody Ramaker (Chatfield Maroon) 0-3, Fr. (Fall 0:54)
Round 3
Javier Berg (Chatfield) 9-0, Jr. over Owen Lange (Lewiston-Altura-Rushford-Peterson) 8-2, Fr. (MD 12-0)
Parker Armagost (GMLOS) 8-6, Fr. over Cody Ramaker (Chatfield Maroon) 0-3, Fr. (Fall 0:14)

127
1st Place – Kaisen Johnson of Chatfield
2nd Place – Hunter Polikowsky of Chatfield Maroon
3rd Place – Cael Smith of GMLOS
4th Place – Cole McQuiston of Wabasha-Kellogg
5th Place – Nolan Happel of Lewiston-Altura-Rushford-Peterson
6th Place – Alex Ortiz of Triton
1st Kaisen Johnson (Chatfield) 4-1, So. over Hunter Polikowsky (Chatfield Maroon) 3-3, 8th. (Dec 3-2)
3rd Cael Smith (GMLOS) 10-3, 8th. over Cole McQuiston (Wabasha-Kellogg) 4-5, So. (Fall 4:30)
5th Nolan Happel (Lewiston-Altura-Rushford-Peterson) 5-4, 7th. over Alex Ortiz (Triton) 1-3, Fr. (Dec 7-6)

133
1st Place – Gage Bartels of Chatfield
2nd Place – Wyatt Jacobson of Chatfield Maroon
3rd Place – Tyler Hawkins of Wabasha-Kellogg
4th Place – Teague Alden of GMLOS
Round 1
Gage Bartels (Chatfield) 6-1, Sr. over Tyler Hawkins (Wabasha-Kellogg) 1-6, So. (Fall 0:40)
Wyatt Jacobson (Chatfield Maroon) 2-3, Jr. over Teague Alden (GMLOS) 3-8, Jr. (Dec 13-7)
Round 2
Gage Bartels (Chatfield) 6-1, Sr. over Wyatt Jacobson (Chatfield Maroon) 2-3, Jr. (Fall 1:04)
Tyler Hawkins (Wabasha-Kellogg) 1-6, So. over Teague Alden (GMLOS) 3-8, Jr. (Fall 2:00)
Round 3
Gage Bartels (Chatfield) 6-1, Sr. over Teague Alden (GMLOS) 3-8, Jr. (Fall 1:11)
Wyatt Jacobson (Chatfield Maroon) 2-3, Jr. over Tyler Hawkins (Wabasha-Kellogg) 1-6, So. (Fall 5:42)

139
1st Place – Alden Pearson of Chatfield
2nd Place – Jordan Zibrowski of Lewiston-Altura-Rushford-Peterson
3rd Place – Connor Wingert of Fillmore C-Lanesboro-M-C Wolves
4th Place – Timmy Hogfeldt of GMLOS
5th Place – Henry Penn of Ellsworth
6th Place – Henry Cushman of Wabasha-Kellogg
1st Alden Pearson (Chatfield) 7-1, Jr. over Jordan Zibrowski (Lewiston-Altura-Rushford-Peterson) 6-3, Sr. (Fall 4:59)
3rd Connor Wingert (Fillmore C-Lanesboro-M-C Wolves) 10-6, Sr. over Timmy Hogfeldt (GMLOS) 3-9, Jr. (Fall 2:45)
5th Henry Penn (Ellsworth) 4-6, Fr. over Henry Cushman (Wabasha-Kellogg) 4-6, Sr. (Fall 2:21)

145
1st Place – William Penn of Ellsworth
2nd Place – Jack Dornack of Chatfield
3rd Place – Robert Cushman of Wabasha-Kellogg
4th Place – Quinci Kaase of Fillmore C-Lanesboro-M-C Wolves
5th Place – Dalton Pischke of GMLOS
6th Place – Quintin Betthaser of Lewiston-Altura-Rushford-Peterson
1st William Penn (Ellsworth) 11-0, Sr. over Jack Dornack (Chatfield) 6-3, Sr. (MD 16-2)
3rd Robert Cushman (Wabasha-Kellogg) 7-4, Sr. over Quinci Kaase (Fillmore C-Lanesboro-M-C Wolves) 8-8, Fr. (Fall 1:07)
5th Dalton Pischke (GMLOS) 7-5, Jr. over Quintin Betthaser (Lewiston-Altura-Rushford-Peterson) 4-5, Jr. (Inj. 0:00)

152
1st Place – Carson Rowland of Chatfield
2nd Place – Titan Tekautz of Lewiston-Altura-Rushford-Peterson
3rd Place – Hunter Garness of Triton
4th Place – Boston Wright of Fillmore C-Lanesboro-M-C Wolves
5th Place – Blake Nelson of Ellsworth
6th Place – Zac Gehling of GMLOS
1st Carson Rowland (Chatfield) 7-1, Jr. over Titan Tekautz (Lewiston-Altura-Rushford-Peterson) 8-2, Sr. (MD 9-0)
3rd Hunter Garness (Triton) 3-1, So. over Boston Wright (Fillmore C-Lanesboro-M-C Wolves) 8-7, Sr. (Dec 7-1)
5th Blake Nelson (Ellsworth) 6-6, Jr. over Zac Gehling (GMLOS) 3-9, Jr. (Fall 3:13)

160
1st Place – Kane Larson of Fillmore C-Lanesboro-M-C Wolves
2nd Place – Ben Carrier of Chatfield
3rd Place – Braxten Wiste of GMLOS
4th Place – Carter Cady of Lewiston-Altura-Rushford-Peterson
5th Place – Bill Kester of Chatfield Maroon
6th Place – Will Killeen of Wabasha-Kellogg
1st Kane Larson (Fillmore C-Lanesboro-M-C Wolves) 14-0, So. over Ben Carrier (Chatfield) 5-2, Jr. (Dec 5-0)
3rd Braxten Wiste (GMLOS) 11-4, Sr. over Carter Cady (Lewiston-Altura-Rushford-Peterson) 5-4, Jr. (Fall 1:55)
5th Bill Kester (Chatfield Maroon) 2-2, Sr. over Will Killeen (Wabasha-Kellogg) 5-7, Jr. (Fall 3:02)

172
1st Place – Camdyn Anderson of Lewiston-Altura-Rushford-Peterson
2nd Place – Ethan Veenendall of Ellsworth
3rd Place – Ayden Stier of GMLOS
4th Place – Austan Adreon of Triton
5th Place – Justin Bergmann of Wabasha-Kellogg
6th Place – Brady Lundgren of Winona-Winona Cotter
1st Camdyn Anderson (Lewiston-Altura-Rushford-Peterson) 9-1, Sr. over Ethan Veenendall (Ellsworth) 7-5, Sr. (SV-1 3-1)
3rd Ayden Stier (GMLOS) 6-7, So. over Austan Adreon (Triton) 2-2, Sr. (Fall 1:04)
5th Justin Bergmann (Wabasha-Kellogg) 6-4, So. over Brady Lundgren (Winona-Winona Cotter) 5-7, Fr. (Fall 1:48)

189
1st Place – Kail Schott of Chatfield
2nd Place – Zach Plank of Lewiston-Altura-Rushford-Peterson
3rd Place – Drake Payne of GMLOS
4th Place – Julien Vinson-Audetat of Winona-Winona Cotter
5th Place – Sean Kirchner of Chatfield Maroon
6th Place – Austin Scanlan of Triton
1st Kail Schott (Chatfield) 4-0, Sr. over Zach Plank (Lewiston-Altura-Rushford-Peterson) 9-1, So. (Fall 1:50)
3rd Drake Payne (GMLOS) 11-5, So. over Julien Vinson-Audetat (Winona-Winona Cotter) 6-4, Sr. (Fall 1:57)
5th Sean Kirchner (Chatfield Maroon) 2-2, Fr. over Austin Scanlan (Triton) 0-3, Fr. (Fall 1:34)

215
1st Place – Alex Naze of Triton
2nd Place – Will Boelter of Chatfield
3rd Place – Bralyn Burnett of Chatfield Maroon
4th Place – James Cullen of Fillmore C-Lanesboro-M-C Wolves
5th Place – Rowan Sween of GMLOS
6th Place – Breken Young of Ellsworth
1st Alex Naze (Triton) 3-0, Sr. over Will Boelter (Chatfield) 6-3, So. (MD 11-3)
3rd Bralyn Burnett (Chatfield Maroon) 3-3, Sr. over James Cullen (Fillmore C-Lanesboro-M-C Wolves) 3-5, Fr. (Fall 1:06)
5th Rowan Sween (GMLOS) 3-6, Jr. over Breken Young (Ellsworth) 2-7, Fr. (Fall 0:35)

285
1st Place – Miles Mulhern of Chatfield
2nd Place – Jeremiah Johnson of Ellsworth
3rd Place – Colten Gardner of GMLOS
4th Place – Lucas Dykman of La Crescent-Hokah
5th Place – Kullen Fagan of La Crescent-Hokah
6th Place – John Moenning of Triton
1st Miles Mulhern (Chatfield) 5-1, Sr. over Jeremiah Johnson (Ellsworth) 4-5, So. (Fall 0:15)
3rd Colten Gardner (GMLOS) 5-7, Sr. over Lucas Dykman (La Crescent-Hokah) 1-2, Jr. (Fall 0:59)
5th Kullen Fagan (La Crescent-Hokah) 1-2, So. over John Moenning (Triton) 0-3, Sr. (Dec 8-2)