Hastings Raider Duals

Albert Lea Area 35 Apple Valley 24
107: Saitaro Kong (APVA) over Devon Groess (ALA) (Dec 5-4)
114: Dylan Groess (ALA) over Evan Marvin (APVA) (TF 18-2 0:00)
121: Ryan Collins (ALA) over Jose Calvillo (APVA) (Fall 3:22)
127: Logan Davis (ALA) over Andrew Roskosh (APVA) (Fall 1:15)
133: Michael Olson (ALA) over Aldo Zavala (APVA) (Fall 1:09)
139: Brody Ignaszewski (ALA) over Tyler Reed (APVA) (Fall 3:13)
145: Sebastian Castin (APVA) over Trent Ignaszewski (ALA) (Dec 7-1)
152: Jayden Haueter (APVA) over Nick Korman (ALA) (Dec 6-3)
160: Tyler Laudenbach (APVA) over Mason Attig (ALA) (Dec 3-0)
172: AJ Garcia (APVA) over Mavrick Attig (ALA) (Dec 8-3)
189: Marcell Booth (APVA) over Triton Cox (ALA) (Fall 3:30)
215: Alex Mock (APVA) over Teaghan Tolbers (ALA) (Dec 9-3)
285: Evan Schroeder (ALA) over Malik Quadri (APVA) (Fall 4:25)

Hastings 33 Apple Valley 32
107: Saitaro Kong (APVA) over David Bauer (HAST) (MD 16-5)
114: Gavin Lambert (HAST) over Evan Marvin (APVA) (MD 16-5)
121: Blake Beissel (HAST) over Jose Calvillo (APVA) (Fall 0:53)
127: Trey Beissel (HAST) over Andrew Roskosh (APVA) (TF 18-3 0:00)
133: Tyler Reed (APVA) over Taylon Little Soldier (HAST) (Dec 6-2)
139: Jack Bainbridge (HAST) over Soren Crissman (APVA) (Inj. [time])
145: Jayden Haueter (APVA) over Mark Svoboda (HAST) (Fall 2:14)
152: Noah Trottier (APVA) over Fletcher Peterson (HAST) (Dec 9-4)
160: Tyler Laudenbach (APVA) over Hunter Hoff (HAST) (MD 11-2)
172: Creed Peterson (HAST) over AJ Garcia (APVA) (Fall 3:50)
189: Myles Matthies (APVA) over Bryce Beying (HAST) (Fall 0:34)
215: Marcell Booth (APVA) over Elijah Christopher (HAST) (Fall 0:34)
285: Derrick Steinke (HAST) over Alex Mock (APVA) (Fall 2:21)

St. Michael-Albertville 51 Apple Valley 15
107: Grant Bergeron (STMA) over Saitaro Kong (APVA) (MD 15-4)
114: Lincoln Robideau (STMA) over Evan Marvin (APVA) (TF 24-9 0:00)
121: Brody Bergeron (STMA) over Jose Calvillo (APVA) (Fall 3:45)
127: Chase Mills (STMA) over Andrew Roskosh (APVA) (TF 17-2 0:00)
133: Gavin Jackson (STMA) over Tyler Reed (APVA) (MD 13-2)
139: Ian Schultz (STMA) over Jacob Landa (APVA) (Fall 0:26)
145: Jayden Haueter (APVA) over Joe Scully (STMA) (Fall 1:42)
152: Landon Robideau (STMA) over Sebastian Castin (APVA) (Fall 2:37)
160: Tyler Laudenbach (APVA) over Dominic Kisner (STMA) (Fall 5:59)
172: Jed Wester (STMA) over AJ Garcia (APVA) (Fall 3:41)
189: John Murphy (STMA) over Marcell Booth (APVA) (Dec 5-2)
215: Alex Mock (APVA) over Devon Dehmer (STMA) (Dec 3-1)
285: Evan Becker (STMA) over Malik Quadri (APVA) (Fall 0:52)

St. Michael-Albertville 37 Albert Lea Area 22
107: Grant Bergeron (STMA) over Devon Groess (Albert Lea Area) by Decision 9-3
114: Lincoln Robideau (STMA) over Dylan Groess (Albert Lea Area) by Major Decision 16-6
121: Ryan Collins (Albert Lea Area) over Brody Bergeron (STMA) by Decision 5-4
127: Logan Davis (Albert Lea Area) over Chase Mills (STMA) by Decision 7-1
133: Michael Olson (Albert Lea Area) over Gavin Jackson (STMA) by Major Decision 14-5
139: Ian Schulz (STMA) over Brody Ignaszewski (Albert Lea Area) by Decision 7-2
145: Nick Korman (Albert Lea Area) over Tyson Newman (STMA) by Fall 3:59
152: Henrik Sperlazza (STMA) received a forfeit
160: Landon Robideau (STMA) over Mason Attig (Albert Lea Area) by Fall 3:48
172: Jed Wester (STMA) over Brecken Wacholz (Albert Lea Area) by Fall 1:38
189: John Murphy (STMA) over Teaghen Tolbers (Albert Lea Area) by Fall 1:12
215: Triton Cox (Albert Lea Area) over Max O’Sullivan (STMA) by Fall 1:20
285: Evan Becker (STMA) over Evan Schroeder (Albert Lea Area) by Decision 9-2

Hastings 33 Albert Lea Area 27
107: William Bainbridge (Hastings) over Devon Groess (Albert Lea Area) by Decision 6-2
114: Dylan Groess (Albert Lea Area) over Gavin Lambert (Hastings) by Decision 6-4
121: Blake Beissel (Hastings) over Ryan Collins (Albert Lea Area) by Fall 1:52
127: Trey Beissel (Hastings) over Adrian Leegard (Albert Lea Area) by Fall 2:35
133: Logan Davis (Albert Lea Area) over Taylon Little Soldier (Hastings) by Fall 1:22
139: Michael Olson (Albert Lea Area) over Jack Bainbridge (Hastings) by Major Decision 21-8
145: Brody Ignaszewski (Albert Lea Area) over Mark Svoboda (Hastings) by Decision 5-2
152: Nick Korman (Albert Lea Area) over Fletcher Peterson by Major Decision 11-3
160: Mason Attig (Albert Lea Area) over Devon Yang (Hastings) by Decision 3-2
172: Creed Peterson (Hastings) over Brecken Wacholz (Albert Lea Area) by Fall 2:59
189: Mavrick Attig (Albert Lea Area) over Barrett Boardman (Hastings) by Major Decision 9-1
215: Derrick Steinke (Hastings) over Triton Cox (Albert Lea Area) by Fall 1:45
285: Cam Rowan (Hastings) over Evan Schroeder (Albert Lea Area) by Fall 2:59

St. Michael-Albertville 47 Hastings 17
107 Bergeron, Grant (STMA) over Bauer, David (Hastings) Fall 00:20 6-0
114 Robideau, Lincoln (STMA) over Lambert, Gavin (Hastings) Tech Fall 22-7 11-0
121 Beissel , Blake (Hastings) over Bergeron, Brody (STMA) Fall 1:34 11-6
127 Mills, Chase (STMA) over Beissel, Trey (Hastings) Decision 3-1 (OT) 14-6
133 Jackson, Gavin (STMA) over Little Soldier, Taylon (Hastings) Fall 2:46 20-6
139 Schultz, Ian (STMA) over Bainbridge, Jack (Hastings) Decision 9-2 23-6
145 Svoboda, Mark (Hastings) over Newman, Tyson (STMA) Tech Fall 20-4 23-11
152 Robideau, Landon (STMA) over Peterson, Fletcher (Hastings) Fall 2:50 29-11
160 Kisner, Dominic (STMA) over Hoff, Hunter (Hastings) Decision 4-2 32-11
172 Wester, Jed (STMA) over Yang, Devon (Hastings) Fall 0:31 38-11
189 Murphy, John (STMA) over Beying , Bryce (Hastings) Fall 0:51 44-11
215 Steinke, Derrick (Hastings) over O’Sullivan, Max (STMA) Fall 2:53 44-17
285 Becker, Evan (STMA) over Conner, Tom (Hastings) Decision 5-3 47-17