High School Results – Friday, December 1, 2023

Annandale/Maple Lake 40 Princeton 27
Chaska-Chan Stormhawks 48 Coon Rapids 21
Watertown/Mayer 44 Maple River/USC 21

Atwater-Cosmos-Grove City Quad
Howard Lake-Waverly-Winsted 43 Atwater-Cosmos-Grove City 27
Howard Lake-Waverly-Winsted 39 Minneapolis North Community 12
Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove 48.0 Howard Lake-Waverly-Winsted 21
Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove 45.0 Atwater-Cosmos-Grove City 21
Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove 63.0 Minneapolis North Community 9
Atwater-Cosmos-Grove City 57 Minneapolis North Community 15

Big Lake Invite
1 Pierz 207.0
2 Kerkhoven-Murdock-Sunburg 183.0
3 Big Lake 173.5
4 Amery 152.0
5 Minnewaska Area 106.0
6 Sartell 98.0
7 Pine City/Hinckley Finlayson 72.0

Cloquet Tri
C-E-C Lumberjacks 39 Proctor-Hermantown 33
Superior, WI 51 Proctor-Hermantown 24

Defender Invitational
1 Paynesville Area 206.0
2 Belgrade-Brooten-Elrosa 204.5
3 Thief River Falls 172.0
4 Osakis 149.5
5 Mora 144.5
6 Alexandria Area 116.5
7 Eden Valley-Watkins 84.0
8 Albany 70.0
9 Robbinsdale Armstrong 68.0
10 Sauk Centre-Melrose 57.0
11 Ottertail Central Bulldogs 38.0
12 Pierz 28.0
13 Ortonville 8.0

Eastview Duad
Eastview 34 Cannon Falls 33
Eastview 48 Two Rivers 18
Eastview 54 Cretin Derham Hall 24
Two Rivers 54 Cretin Derham Hall 19
Cannon Falls 57 Two Rivers 16
Cannon Falls 53 Cretin Derham Hall 18

Rogers Quad
Rogers 56 Benilde St. Margarets 18
Rogers 34 Rockford 33
Rogers 50 Zimmerman 24
Rockford 59 Benilde-St. Margaret’s 24
Zimmerman 46 Benilde-St. Margaret’s 30

Staples Motley Tri
Saint Cloud Tech 45 Milaca-Faith Christian 24
Staples Motley 40 Saint Cloud Tech 18
Staples Motley 62 Milaca-Faith Christian 4

Zumbrota-Mazeppa Tri
Zumbrota-Mazeppa 49 Pine Island 12
Rochester Mayo 46 Pine Island 22
Zumbrota-Mazeppa 49 Rochester Mayo 21

Girls

Girls Dan Gable Donnybrook
1 Decorah 408.0
2 Waverly-Shell Rock 367.0
3 Bettendorf 363.0
4 Ankeny 338.0
5 Raccoon River-Northwest 332.0
6 Apple Valley 273.0
7 Vinton-Shellsburg 263.5
8 Omaha Westside Girls 260.0
9 Algona 251.0
10 Liberty 248.0
11 Mason City 238.0
12 Mount Vernon 232.0
13 Prairie, Cedar Rapids 218.0
14 Lockport (Twp.) 210.5
15 Wahlert, Dubuque 203.0
16 Williamsburg 200.0
17 West Marshall 171.0
18 Omaha Skutt Catholic Girls 155.0
19 Linn-Mar 153.0
20 Huntley 149.0
21 Charles City 142.0
22 Denver 141.0
23 Waukon 139.0
24 Fort Dodge 136.0
24 Ozark 136.0
26 Clinton 132.0
26 Solon 132.0
28 Iowa City, City High 112.0
29 NH/TV 105.0
30 Staley 103.0
31 DeKalb 90.0
32 Oelwein 89.0
33 Joliet (Catholic Academy) 74.0
34 New Lenox (Lincoln-Way West) 63.0
35 Sigourney-Keota 56.0
36 Iowa City, West 46.0
37 Riverside, Oakland 42.0
38 Don Bosco 41.0
39 Albert Lea Area 29.0
40 Medford Area 28.0
41 Lee’s Summit 13.0
42 Assumption, Davenport 6.0
43 Woodstock (Marian) 0.0

Defender Invitational Girls
1 Mora 149.0
2 Sauk Centre-Melrose 115.0
3 Cambridge-Isanti 91.0
4 Milaca-Faith Christian 85.5
5 Thief River Falls 69.0
6 Pierz 56.0
7 Monticello 54.0
8 Sartell-Saint Stephen 49.0
9 Osakis 41.0
10 Benson 26.0
11 BOLD 25.0
11 Ortonville 25.0
13 Ottertail Central Bulldogs 20.0
14 Mille Lacs Raiders 17.0
15 Robbinsdale Armstrong 16.5
16 Kerkhoven-Murdock-Sunburg 16.0
17 Roseau 14.0
18 Sauk Rapids-Rice 12.0
19 Alexandria Area 11.0
20 Belgrade-Brooten-Elrosa 4.0
21 Albany 0.0
21 Barnesville 0.0
21 Eden Valley-Watkins 0.0
21 Paynesville Area 0.0

Would you like to receive the latest Minnesota wrestling news in your inbox?