High School Results – Thursday, December 21, 2023

Border West 46 Ottertail Central 27
GMLOS 72 Austin 6
Goodhue 46 Cannon Falls 24
Kasson-Mantorville 70 Lake City 3
Marshall 66 Redwood Valley 10
Moorhead 35 Frazee 30
Pine Island 45 Byron 25
Rochester Mayo 69 Winona-Winona Cotter 5
Royalton-Upsala 36 Paynesville Area 15
Stillwater Area 37 Albert Lea Area 25
Westfield Razorbacks 42 WEM-JWP 32

Annandale/Maple Lake Quad
Becker 59 Dassel-Cokato/Litchfield 12
Becker 51 Delano 21
Becker 40 Annandale-Maple Lake 26
Annandale-Maple Lake 64 Dassel-Cokato-Litchfield 0
Delano 36 Dassel-Cokato-Litchfield 25

Brainerd Quad
Bemidji 63 Alexandria Area 9
Brainerd 56 Alexandria Area 9
Brainerd 31 Bemidji 26
Brainerd 57 Monticello 11
Alexandria Area 39 Monticello 27
Bemidji 57 Monticello 9

Burnsville Double Dual
Apple Valley 63 Burnsville 9
Apple Valley 42 Eagan 23
Eastview 57 Burnsville 15
Eagan 30 Eastview 28

Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United Tri
Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United 45 Hutchinson 20
Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United 38 New Ulm Area 20

Eden Valley-Watkins Tri
Norwood-Young America 66 Sibley East 5
Eden Valley-Watkins 34 Sibley East 27
Eden Valley-Watkins 21 Norwood-Young America 47

Foley Quad
Foley 37 Holdingford 30
Holdingford 43 Albany 18
Holdingford 48 Sauk Rapids-Rice 24
Foley 45 Albany 22
Foley 58 Sauk Rapids-Rice 15
Albany 42 Sauk Rapids-Rice 23

Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie Tri
ROCORI 48 Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 18
Tri City United 45 Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 30

Grand Rapids Tournament
Teams:
Cloquet Esko Carlton
Crosby Ironton
Grand Rapids
Mahnomen-Waubun
Milaca Faith Christian
Nashwauk-Keewatin/Greenway
Pine City Hinckley Finlayson
Proctor Hermantown
Superior

Little Falls Tri
Little Falls 48 Mora 22
Little Falls 45 Howard Lake-Waverly-Winsted 19
Howard Lake-Waverly-Winsted 49 Mora 12

Maple River/USC Quad
Maple River/USC 38 Triton 30
Mound-Westonka 51 Triton 24
Triton 37 LeSueur-Henderson 34

Medford Tri
Medford 56 New Richland-H-E-G 13
Mankato East 57 New Richland-H-E-G 15

New York Mills Tri
Park Rapids Area 48 Pelican Rapids 30
Park Rapids Area 37 New York Mills 31

Ogilvie Triangular
Staples-Motley 60 Ogilvie 10
Staples-Motley 72 Zimmerman 6
Ogilvie 43 Zimmerman 30

Shakopee Duals
Shakopee 63 Lakeville North 3
Farmington 45 Rosemount 27

Sisseton Quad
Lisbon, ND 69 Ortonville 9
Sisseton, SD 54 Ortonville 27

Thief River Falls Tri
Pequot Lakes/Pine River-Backus 41 Thief River Falls 33
Pequot Lakes/Pine River-Backus 31 United North Central 24
United North Central 43 Thief River Falls 24

Tracy-Milroy-Balaton Quad
Minneota 47 Kerkhoven-Murdock-Sunburg 17
Lake Crystal Wellcome Memorial Area 43 Minneota 21
Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove 43 Minneota 25
Lake Crystal Wellcome Memorial Area 54 Kerkhoven-Murdock-Sunburg 18
Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove 42 Kerkhoven-Murdock-Sunburg 27
Lake Crystal Wellcome Memorial Area 43 Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove 18

West Central Area Tri
West Central Area-Ashby-Brandon-Evansville 57 BOLD 18
West Central Area-Ashby-Brandon-Evansville 60 Fergus Falls 15
BOLD 33 Fergus Falls 24

Zumbrota-Mazeppa Tri
Zumbrota-Mazeppa 68, Stewartville 6
Stewartville 39, Plainview-Elgin-Millville 33
Zumbrota-Mazeppa 68, Plainview-Elgin-Millville 6

Girls

Grand Rapids Tournament
Teams:
Cloquet Esko Carlton
Crosby Ironton
Grand Rapids
Mahnomen-Waubun
Milaca Faith Christian
Nashwauk-Keewatin/Greenway
Pine City Hinckley Finlayson
Proctor Hermantown
Superior