High School Results – Thursday, December 28, 2023

Annadale/Maple Lake Quad
Atwater-Cosmos-Grove City 41 Pine City-Hinckley-Finlayson 33
Atwater-Cosmos-Grove City 41 Irondale 30
Annadale/Maple Lake 52 Atwater-Cosmos-Grove City 16
Annadale/Maple Lake 48 Irondale 15
Annadale/Maple Lake 43 Pine City-Hinckley-Finlayson 18

Eau Claire Holiday Duals
1st Place – Simley
2nd Place – Kenyon-Wanamingo
3rd Place – Wisconsin Rapids Lincoln
4th Place – Cambridge-Isanti
5th Place – Anoka
6th Place – Park
7th Place – Plainview-Elgin-Millville
8th Place – St. Thomas Academy
9th Place – Rocori
10th Place – Maple Grove
11th Place – Eau Claire North
12th Place – Westfield Razorbacks
13th Place – Coon Rapids
14th Place – Mahtomedi
15th Place – Superior
16th Place – Independence
17th Place – Eau Claire Memorial
18th Place – Mondovi
19th Place – Whitehall
20th Place – Durand

Rogers Holiday Matness
December 28-29
After Day 1
1 St. Michael-Albertville 125.5
2 Scott West 98.0
3 Dover-Eyota 92.5
4 Foley 87.5
5 Big Lake 79.0
6 Becker 75.5
7 Prior Lake 71.0
8 Chaska-Chan Stormhawks 67.5
9 Farmington 62.0
9 Minneota 62.0
11 Apple Valley 56.5
12 Saint Cloud Tech 53.5
13 Princeton 52.5
14 Andover 42.0
15 White Bear Lake Area 41.0
16 Eagan 40.5
17 Mankato East 38.0
17 Rogers 38.0
17 Rosemount 38.0
20 Blaine 36.5
21 Lakeville South 34.0
22 Kimball Area 25.0
23 Minneapolis North Community 19.0
24 Austin 15.5
25 Two Rivers 14.0
26 Osseo 12.0
27 Minneapolis Edison 10.5
28 Minneapolis Patrick Henry 9.5
29 Trinity School at River Ridge 8.0
29 Wabasha-Kellogg 8.0
31 Zimmerman 7.0
32 Richfield 6.0

Rumble on the Red
December 28-29
After Day 1
1 Mounds View 114.0
2 Shakopee 107.0
3 Forest Lake 73.5
4 Albert Lea Area 64.0
5 Bemidji 62.0
6 Grand Rapids 60.5
7 Dawson-Boyd – Lac Qui Parle – Montevideo United 60.0
7 Jackson County Central 60.0
9 Bismarck 59.0
9 Rapid City Stevens 59.0
11 Lake Crystal Wellcome Memorial Area 55.0
12 Staples Motley 54.0
13 Dilworth-Glyndon-Felton 53.5
14 St. Francis 53.0
15 Bismarck Century 49.5
16 Custer 45.0
16 Waconia 45.0
16 Willmar 45.0
19 Stillwater 41.0
20 New Prague 40.0
21 Eden Prairie 37.0
22 United North Central Warriors 35.0
23 Mora 34.0
23 Woodbury 34.0
25 Perham 33.5
26 Bishop Ryan 33.0
26 Canby 33.0
26 Minot 33.0
26 New London-Spicer 33.0
30 Northfield 32.5
31 West Central Area-Ashby-Brandon-Evansville 30.0
32 Bismarck Legacy 28.0
32 Howard Lake-Waverly-Winsted 28.0
34 Moorhead 26.0
35 West Fargo Sheyenne 25.0
36 Thief River Falls 23.0
37 Minnetonka 22.0
38 Philip/Kadoka Area/Wall 20.5
38 Turtle Mountain 20.5
40 Elk River 20.0
41 Bismarck St Mary’s 19.5
42 Delano 19.0
42 Ellendale-Edgeley-Kulm 19.0
44 New Salem-Almont 17.0
44 St. Peter 17.0
46 Fargo North 15.0
46 Mandan 15.0
46 Tri-City United 15.0
49 Fargo Davies 14.0
49 Pine Island 14.0
51 Valley City 12.5
52 Mankato West 12.0
53 Grand Forks Central 11.0
54 Crookston 10.0
54 Pelican Rapids 10.0
54 West Fargo 10.0
57 Sauk Rapids-Rice 9.5
58 Rock Ridge 9.0
59 Byron 8.0
59 Detroit Lakes 8.0
59 Walker-Hack-Akeley-Nevis 8.0
59 Watford City 8.0
63 Fulda-Murray Cty Central 6.0
64 Carrington 5.0
65 Mahnomen-Waubun 4.0
66 Ottertail Central Bulldogs 2.0
67 Alexander 0.0
67 Beulah-Hazen 0.0
67 Fargo South 0.0
67 Linton-HMB 0.0
67 O’Gorman 0.0
67 Oakes 0.0
67 Rugby 0.0
67 Velva 0.0

Girls

Bi-State Classic – Girls Tournament
December 28-29
After Day 1
1 Holmen 131.0
2 South Saint Paul 100.5
3 Badger 95.0
4 Neenah 87.0
5 Wausau West 85.0
6 Tomah 84.0
7 Eastview 83.5
8 Nekoosa/Assumption/Port Edwards 83.0
9 Pulaski 82.0
10 Eau Claire North 75.0
11 Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Southland 70.0
12 Chatfield 62.0
13 Bloomington Kennedy 61.0
14 Fennimore 60.0
15 Marshfield 54.0
16 Richland Center 53.0
17 Hudson 49.0
18 Hutchinson/BLHS 48.0
18 Kickapoo/La Farge/Youth Initiative 48.0
18 North Crawford/Seneca 48.0
21 Southern Door 41.0
21 Wrightstown 41.0
23 Stoughton 38.0
24 Adams-Friendship 36.0
24 Bay Port 36.0
26 Mauston/Necedah 33.0
27 La Crosse Logan/Central 30.0
28 Verona 29.0
29 Medford Area 28.0
29 Zumbrota-Mazeppa 28.0
31 Waunakee 27.0
32 Luxemburg-Casco 26.0
33 West Salem/Bangor 25.0
34 Westby 24.0
35 Ithaca/Weston 22.0
35 Lancaster 22.0
35 Monroe 22.0
35 Oconto Falls 22.0
39 Lodi 21.0
40 Aquinas 19.0
40 Viroqua 19.0
42 Mineral Point 18.0
43 Auburndale 17.0
43 Brillion 17.0
43 Stanley-Boyd 17.0
46 River Valley 16.0
47 Mt. Horeb/Barneveld 15.0
48 Lewiston-Altura/Rushford-Peterson 14.0
49 Homestead 12.0
50 Sparta 10.0
51 Cannon Falls/Randolph 8.0
52 Belmont/Platteville 6.0
52 Stevens Point 6.0
54 New Richmond 5.0
55 DC Everest 3.0
56 Dodgeville 0.0
56 Spencer/Columbus Cath./Granton 0.0

Rumble on the Red – Girls Tournament
December 28-29
After Day 1
1 Bismarck Legacy 169.0
2 Bismarck 165.0
3 Minot 151.0
4 Bemidji 127.0
5 Mandan 101.0
6 Carrington 75.0
7 Stillwater 74.0
8 Valley City 71.0
9 Napoleon G-S 69.0
10 Bismarck Century 66.0
11 Mora 65.0
12 Lisbon 60.0
13 Rapid City Stevens 58.0
14 Pine Island 57.0
15 Fargo 53.5
16 West Fargo United 52.0
17 Beulah-Hazen 45.0
18 Shakopee 39.0
19 Badger-GB-MR 36.0
20 Byron 33.0
21 Walker-Hack-Akeley-Nevis 32.0
22 St. Peter 30.0
23 Blackduck/Cass Lake/Bena 28.0
23 New Salem – Almont 28.0
25 Thief River Falls 27.0
25 Tri-City United 27.0
27 Ellendale/Edgeley/Kulm 26.0
27 New Prague 26.0
29 Grand Rapids 25.0
30 Aitkin 24.0
31 Bertha/H/V/PP 21.0
32 Moorhead 19.0
32 United North Central Warriors 19.0
34 Jackson County Central 17.0
34 Turtle Mountain Community High School 17.0
36 Northfield 15.0
36 Ottertail Central Bulldogs 15.0
38 Albert Lea Area 14.0
39 Detroit Lakes 13.0
40 Eden Prairie 12.0
41 Linton HMB 11.0
42 Elk River 9.0
42 West Central Area-Ashby-Brandon-Evansville 9.0
44 Chanhassen/ Chaska 8.0
44 Rugby 8.0
46 Minnetonka 7.0
46 Staples Motley 7.0
48 Alexander 6.0
49 New London-Spicer 4.0
49 Northern Cass 4.0
51 Willmar 3.0
52 Crookston 0.0
52 Des-Lacs Burlington 0.0
52 Dillworth/Glyndon/Felton 0.0
52 Forest Lake 0.0
52 Grand Forks 0.0
52 Mahnomen-Waubun 0.0
52 Pelican Rapids 0.0
52 Watford City 0.0
52 White Shield 0.0
52 Woodbury 0.0

Would you like to receive the latest Minnesota wrestling news in your inbox?