High School Results – Tuesday, December 5, 2023

Aitkin 51 Hibbing 21
Kenyon-Wanamingo 66 Triton 12

Albany Duals
Little Falls 64 Albany 8
Little Falls 33 Rocori 29
Rocori 48 Howard Lake-Waverly-Winsted 19
Howard Lake-Waverly-Winsted 43 Albany 16

Alexandria Tri
Alexandria Area 57 United Clay Becker Badgers 12
Dilworth-Glyndon-Felton 44 Alexandria Area 12

Annandale/Maple Lake Tri
Annand-M Lk Lightning 34 Big Lake 27
Annand-M Lk Lightning 33 Foley 28
Foley 42 Big Lake 25

Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie Tri
United North Central 60 Ottertail Central 12
United North Central 45 Bertha-Hewitt- Verndale -Parkers Prairie 25

BOLD Quad
Atwater-Cosmos-Grove City 54 BOLD 24
MAHACA 42 BOLD 29
Wabasso 48 BOLD 30
Atwater-Cosmos-Grove City 51 MAHACA 18
Atwater-Cosmos-Grove City 48 Wabasso 24
Wabasso 45 MAHACA 29

Grand Forks Central Border Battle
Grand Forks Red River, ND 36 Crookston 24
Grand Forks Central, ND 63 Crookston 12
Grand Forks Central, ND 60 Grafton, ND 15
Grand Forks Red River, ND 49 Grafton, ND 24

LPGE-Browerville Tri
Frazee 32 LPGE-Browerville 30
Frazee 47 West Fargo 15

Luverne Triangular
Jackson County Central 48 Redwood Valley 28
Redwood Valley 36 Luverne 31

Mankato East Quad
Maple River/USC 43 Mankato East 25
Maple River/USC 54 Saint Clair-Mankato Loyola 15
New Ulm Area 45 Maple River/USC 15
New Ulm Area 63 Mankato East 10
New Ulm Area 64 Saint Clair-Mankato Loyola 6

Mille Lacs Tri
Mille Lacs Raiders 45 C-E-C Lumberjacks 24
Mille Lacs Raiders 60 Proctor-Hermantown 15
Proctor-Hermantown 39 C-E-C Lumberjacks 36

Pierz Tri
Pierz 50 Rush City-Braham 15
Pierz 58 Milaca-Faith Christian 12
Rush City-Braham 37 Milaca-Faith Christian 31

St. Peter Quad
Lake Crystal Wellcome Memorial Area 41 St. Peter 18
Lake Crystal Wellcome Memorial Area 51 Saint James Area 14
St. Peter 42 Saint James Area 33
St. Peter 39 Glencoe – Lester Prairie 24

Tracy-Milroy-Balaton Quad
Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove 60 Quad County 6
Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove 66 Red Rock Central 3
Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove 39 Canby 31

Waukon Tri
Waukon, IA 57 Fillmore C-Lanesboro-M-C Wolves 19
South Winneshiek, IA 54 Fillmore C-Lanesboro-M-C Wolves 12
Waukon, IA 46 South Winneshiek, IA 30

Girls

Pierz Tri Girls Matches

Would you like to receive the latest Minnesota wrestling news in your inbox?