Howard Lake-Waverly-Winsted Duals

Dilworth-Glyndon-Felton 38 Paynesville Area 27
107: Jamison Meagher (PAAR) over Kayleb Kosen (DGF) (Dec 4-2)
114: Roman Roberg (PAAR) over Dawson Hoban (DGF) (Fall 0:00)
121: Sam Schmitz (DGF) over Devon Schmidt (PAAR) (Dec 4-0)
127: Mason McNab (PAAR) over Carter Julin (DGF) (Fall 0:00)
133: Jacob Luebke (DGF) over Brayden Kierstead-Hahn (PAAR) (Fall 0:00)
139: Mason Hansen (PAAR) over Zander Deutsch (DGF) (Fall 0:00)
145: Camden Mustachia (DGF) over Preston Welling (PAAR) (Dec 9-3)
152: Austin Lenhart (DGF) over Jose Anaya (PAAR) (MD 13-5)
160: Roy Rude (DGF) over Mitchell Blonigen (PAAR) (Fall 0:00)
172: Joey Arends (DGF) over Grant Wendlandt (PAAR) (MD 12-1)
189: Casey Macziewski (DGF) over Seth Vearrier (PAAR) (Fall 0:00)
215: Caleb Johnson (DGF) over (PAAR) (For.)
285: Kevin Raya-Botello (PAAR) over Lucas Breckenridge (DGF) (Fall 0:00)

Goodhue 44 Howard Lake-Waverly-Winsted 21
107: Lucas Erickson (GOOD) over Ryker Clobes (HLWW) (Fall 4:54)
114: Jay Ryan (GOOD) over Corbin Long (HLWW) (MD 10-0)
121: Alex Ogle (HLWW) over Tim Strauss (GOOD) (Fall 0:37)
127: Gabriel Michels (HLWW) over Jack O’Reilly (GOOD) (Fall 5:13)
133: Raydon Graham (HLWW) over Jeremiah Bien (GOOD) (Dec 4-3)
139: Hayden Holm (GOOD) over Jordan Rannow (HLWW) (Fall 1:55)
145: Alexis Escalona (GOOD) over Jayden Michels (HLWW) (MD 12-4)
152: Caleb Michels (HLWW) over Payton Holst (GOOD) (Dec 4-2)
160: Nathan Beck (GOOD) over William Kutz (HLWW) (Fall 2:00)
172: Tyler Graczyk (HLWW) over Carsyn O’Reilly (GOOD) (Dec 3-1)
189: Grant Reed (GOOD) over Charlie Mumford (HLWW) (Fall 6:30)
215: Jack Carlson (GOOD) over Matthew Busse (HLWW) (Fall 3:52)
285: Caleb Kurtti (GOOD) over Leo Duske (HLWW) (Fall 1:02)

Howard Lake-Waverly-Winsted 41 Monticello 24
107: Max Schlagel (HLWW) over Myles Stachowski (MONT) (Fall 0:54)
114: Corbin Long (HLWW) over (MONT) (For.)
121: Peyton Ruzicka (MONT) over Alex Ogle (HLWW) (Dec 5-3)
127: Gabriel Michels (HLWW) over Caleb Kalnbach (MONT) (Fall 6:06)
133: Raydon Graham (HLWW) over Keegan Elfstrom (MONT) (Fall 1:47)
139: Rafe Brown (MONT) over Jordan Rannow (HLWW) (Fall 3:39)
145: Nicholas Friedrichs (MONT) over Jayden Michels (HLWW) (Fall 3:09)
152: Caleb Michels (HLWW) over Mason Brown (MONT) (MD 12-4)
160: Vinny Alm (MONT) over William Kutz (HLWW) (Fall 1:40)
172: Tyler Graczyk (HLWW) over Joseph Gleason (MONT) (MD 13-4)
189: Charlie Mumford (HLWW) over Cale Holthaus (MONT) (Dec 6-3)
215: Cristopher Perez (MONT) over Colton Long (HLWW) (Dec 6-5)
285: Leo Duske (HLWW) over (MONT) (For.)

Paynesville Area 36 Howard Lake-Waverly-Winsted 30
107: Jamison Meagher (PAAR) over Ryker Clobes (HLWW) (Dec 9-4)
114: Roman Roberg (PAAR) over Max Schlagel (HLWW) (TF 17-0 0:00)
121: Gabriel Michels (HLWW) over Devon Schmidt (PAAR) (Fall 0:00)
127: Raydon Graham (HLWW) over Mason McNab (PAAR) (Dec 7-2)
133: Brayden Kierstead-Hahn (PAAR) over Jordan Rannow (HLWW) (Fall 0:00)
139: Mason Hansen (PAAR) over (HLWW) (For.)
145: Preston Welling (PAAR) over (HLWW) (For.)
152: Caleb Michels (HLWW) over Jose Anaya (PAAR) (Dec 5-3)
160: Grant Wendlandt (PAAR) over William Kutz (HLWW) (MD 13-3)
172: Tyler Graczyk (HLWW) over Hayden Andrews (PAAR) (Fall 0:00)
189: Seth Vearrier (PAAR) over Charlie Mumford (HLWW) (Fall 0:00)
215: Matthew Busse (HLWW) over (PAAR) (For.)
285: Leo Duske (HLWW) over Kevin Raya-Botello (PAAR) (Fall 0:00)

Holdingford 56 Albany 11
107: Colton Carlson (ALBA) over Carson Reis (HOLD) (MD 11-1)
114: Casey Knettel (HOLD) over (ALBA) (For.)
121: Nathan Kollmann (ALBA) over Lane Patrick (HOLD) (MD 10-1)
127: Toby Welle (HOLD) over (ALBA) (For.)
133: Wyatt Pilarski (HOLD) over Bert Schulte (ALBA) (MD 11-1)
139: Wyatt Novitzki (HOLD) over Blake Iverson (ALBA) (Fall 3:03)
145: Teddy Auer (HOLD) over (ALBA) (For.)
152: Owen Carlson (ALBA) over William Pilarski (HOLD) (Dec 6-4)
160: Luke Bieniek (HOLD) over (ALBA) (For.)
172: Drew Lange (HOLD) over Mason Plumski (ALBA) (Fall 4:54)
189: Mason Lichy (HOLD) over Maverick Kotschevar (ALBA) (MD 10-2)
215: Jaxon Bartkowicz (HOLD) over (ALBA) (For.)
285: Toby Phillipp (HOLD) over (ALBA) (For.)

Goodhue 29 Holdingford 26
107: Jay Ryan (GOOD) over Carson Reis (HOLD) (MD 9-1)
114: Lucas Erickson (GOOD) over Casey Knettel (HOLD) (Dec 4-0)
121: Lane Patrick (HOLD) over Tim Strauss (GOOD) (Fall 4:12)
127: Wyatt Pilarski (HOLD) over Jack O’Reilly (GOOD) (TF 15-0 5:00)
133: Wyatt Novitzki (HOLD) over Jeremiah Bien (GOOD) (Dec 5-1)
139: Payton Holst (GOOD) over (HOLD) (For.)
145: Hayden Holm (GOOD) over Teddy Auer (HOLD) (Dec 8-4)
152: William Pilarski (HOLD) over Alexis Escalona (GOOD) (Fall 1:10)
160: Luke Bieniek (HOLD) over Nathan Beck (GOOD) (Dec 1-0)
172: Drew Lange (HOLD) over Carsyn O’Reilly (GOOD) (Dec 7-2)
189: Grant Reed (GOOD) over Mason Lichy (HOLD) (MD 14-4)
215: Caleb Kurtti (GOOD) over Jaxon Bartkowicz (HOLD) (Dec 4-0)
285: Jack Carlson (GOOD) over Toby Phillipp (HOLD) (Fall 1:33)

Holdingford 48 Monticello 19
107: Carson Reis (HOLD) over Myles Stachowski (MONT) (Fall 3:52)
114: Casey Knettel (HOLD) over (MONT) (For.)
121: Peyton Ruzicka (MONT) over Lane Patrick (HOLD) (Fall 5:48)
127: Wyatt Pilarski (HOLD) over Caleb Kalnbach (MONT) (MD 12-3)
133: Wyatt Novitzki (HOLD) over Keegan Elfstrom (MONT) (TF 17-1 0:00)
139: Kyle Pietig (MONT) over (HOLD) (For.)
145: Anthony Perez (MONT) over Teddy Auer (HOLD) (MD 8-0)
152: William Pilarski (HOLD) over Nicholas Friedrichs (MONT) (Fall 4:45)
160: Luke Bieniek (HOLD) over Alm Vinny (MONT) (Dec 8-1)
172: Drew Lange (HOLD) over Joseph Gleason (MONT) (Fall 4:25)
189: Cale Holthaus (MONT) over Mason Lichy (HOLD) (Dec 10-4)
215: Jaxon Bartkowicz (HOLD) over Cristopher Perez (MONT) (Fall 5:03)
285: Toby Phillipp (HOLD) over (MONT) (For.)

Dilworth-Glyndon-Felton 37 Goodhue 24
107 Kayleb Kosen (DGF) over Erickson, Lucas (Goodhue) Decision 5-2 0-3
114 Dawson Hoban (DGF) over Ryan, Jay (Goodhue) Fall 3:57 0-9
121 Sam Schmitz (DGF) over Strauss, Tim (Goodhue) Fall 1:47 0-15
127 O’Reilly, Jack (Goodhue) over Carter Julin (DGF) Fall 4:41 6-15
133 Jacob Lubke (DGF) over Bien, Jeremiah (Goodhue) Maj Dec 12-3 6-19
139 Holm, Hayden (Goodhue) over Xander Deutsch (DGF) Fall 2:07 12-19
145 Cam Mustachia (DGF) over Holst, Payton (Goodhue) Decision 3-2 12-22
152 Austin Lenhart (DGF) over Escalona, Alexis (Goodhue) Fall 1:11 12-28
160 Roy Rude (DGF) over Beck, Nathan (Goodhue) Fall 3:06 12-34
172 O’Reilly, Carsyn (Goodhue) over Joey Arends (DGF) Decision 3-0 15-34
189 Casey Macziewski (DGF) over Reed, Grant (Goodhue) Decision 10-8 (OT) 15-37
215 Kurtti, Caleb (Goodhue) over Caleb Johnson (DGF) Decision 6-2 18-37
285 Carlson, Jack (Goodhue) over Forfeit, Forfeit (Unknown) FORFEIT 24-37