Jackhammer Invitational

December 15-16 at Pequot Lakes HS.

Brackets/Results on TrackWrestling.com

After Day 1

1 Totino Grace 111.0
2 Pequot Lks-Pine River-B 103.5
3 Belgrade-Brooten-Elrosa 91.5
4 Big Lake 90.5
5 Mille Lacs 75.5
6 Hutchinson 73.5
6 New York Mills 73.5
8 Rock Ridge Virginia Area 72.5
9 Howard Lake Waverly Winstae 68.0
10 Deer River 60.5
11 LPGE /Browerville/ 59.0
12 Perham 56.0
13 Centennial 53.5
14 Paynesville 50.0
15 Walker-Hack-Akeley-Nevis 43.5
16 Aitkin 41.0
16 Albany 41.0
18 MInnewaska 40.0
19 Irondale Spring Lake Pk St Anthony Vill 39.5
20 Detroit Lakes 39.0
21 Barnesville 37.5
21 Hibbing 37.5
23 CEC Lumberjacks 33.0
24 Blackduck/Cass Lake-Bena 27.0
25 Sauk Centre/Melrose 25.5
26 Crosby-Ironton 23.0
26 Proctor/Hermantown 23.0
28 Otter Tail Central 19.0
29 Crookston 18.0

Semifinalists

107
Logan Refsnider of Totino Grace
Charles Ikola of Deer River
Kale Westgaard of Big Lake
Vincent Schmid of Mille Lacs

114
Roman Roberg of Paynesville
Aiden Meech of New York Mills
Hunter Katterhagen of LPGE /Browerville/
Chase Whitney of Walker-Hack-Akeley-Nevis

121
Jackson Refsnider of Totino Grace
Miles Wildman of MInnewaska
Aiden Theisen of CEC Lumberjacks
Gabriel Michels of Howard Lake Waverly Winstae

127
Zach Remer of Mille Lacs
Raydon Graham of Howard Lake Waverly Winstae
Logan Schwanz of Hutchinson
Parker Zutter of Pequot Lks-Pine River-B

133
Donovan Schmid of Mille Lacs
Sean O’Brien of Totino Grace
Cash Stortz of Big Lake
Ayden Hauck of Barnesville

139
Ryan Jensen of Belgrade-Brooten-Elrosa
Max Martin of Hutchinson
Austin Herbst of Totino Grace
Carter Adickes of Mille Lacs

145
Ethan Sylvester of Totino Grace
Raydon Bipes of Hutchinson
Jackson Kendall of Rock Ridge Virginia Area
Nathan Trotter of Aitkin

152
Brett DeRoo of Belgrade-Brooten-Elrosa
Clayton Solberg of Irondale Spring Lake Pk St Anthony Vill
Noah Holmberg of Blackduck/Cass Lake-Bena
Carson Byer of Perham

160
Tucker Zigan of LPGE /Browerville/
Luke Hoag of Hutchinson
Chance Abraham of Pequot Lks-Pine River-B
Walker Jones of Aitkin

172
Maximus Hanson of Belgrade-Brooten-Elrosa
Damian Tapio of Rock Ridge Virginia Area
Earl Stockman of Pequot Lks-Pine River-B
Mason Bruder of LPGE /Browerville/

189
Zak McPhee of Proctor/Hermantown
Carson Gellerman of Big Lake
Tyler Graczyk of Howard Lake Waverly Winstae
Hunter Laage of Belgrade-Brooten-Elrosa

215
Cy Kruse of Totino Grace
Carson Gilbert of Belgrade-Brooten-Elrosa
Marcus Whiting of Centennial
Bode Roberts of New York Mills

285
Riley Peters of Pequot Lks-Pine River-B
Kale Rich of Otter Tail Central
Isaac Frericks of Sauk Centre/Melrose
Kevin Raya Botello of Paynesville