High School Results – Friday, January 26, 2024

Annandale/Maple Lake 48 Monticello 12
Mahtomedi 45 Minneapolis Southwest 21
Plainview-Elgin-Millville 57 Waseca 18
WEM-JWP 39 Medford 33
Zumbrota-Mazeppa 29 Kasson-Mantorville 25

Becker Tri
Becker 47 Howard Lake-Waverly-Winsted 21
Forest Lake 44 Howard Lake-Waverly-Winsted 29
Becker 41 Forest Lake 22

BCCA Quad
Brooklyn Center-Concordia Acad 48 Minneapolis Patrick Henry 21
Osseo 51 Brooklyn Center-Concordia Acad 18
Richfield 42 Brooklyn Center-Concordia Acad 30
Osseo 58 Minneapolis Patrick Henry 15
Richfield 48 Minneapolis Patrick Henry 24

Canby Triangular
Belgrade-Brooten-Elrosa 34 Minneota 26
Canby 30 Minneota 21
Canby 38 Belgrade-Brooten-Elrosa 29

Crosby-Ironton Quad
Holdingford 69 Crosby-Ironton 0
Proctor-Hermantown 42 Crosby-Ironton 36
Holdingford 58 Ogilvie 15
Holdingford 64 Proctor-Hermantown 3
Ogilvie 60 Proctor-Hermantown 15

Dassel-Cokato/Litchfield Tri
Dassel-Cokato/Litchfield 21 St. Peter 45
St. Peter 36 Watertown-Mayer 27
Watertown-Mayer 48 Dassel-Cokato/Litchfield 24

Dover-Eyota Tri
Dover-Eyota 71 La Crescent-Hokah 6
Dover-Eyota 43 Lewiston-Altura-Rushford-Peterson 23

HighWater Ethanol Invite
1 Dawson-Boyd – Lac Qui Parle – Montevideo United 203.5
2 New Ulm Area 151.0
3 Pipestone Area 127.5
4 Kerkhoven-Murdock-Sunburg 111.5
5 LeSueur-Henderson 110.0
6 Fulda-Murray Cty Central 88.5
7 Eden Valley-Watkins 86.0
8 Saint James Area 84.0
9 Adrian Area 83.0
10 Red Rock Central 66.5
11 Central Public Schools 48.5
12 Springfield 22.0
13 Madelia/Truman 7.0

North Branch Invite
1 Little Falls 224.0
2 Rush City-Braham 179.5
3 Delano 158.5
4 Fridley 133.5
5 North Branch 126.0
6 Edina 86.5
7 St. Paul Washington Technology Magnet 57.0
8 Sartell-Saint Stephen 54.5

Osakis Tri
Osakis 51 Pelican Rapids 15
Osakis 40 Atwater-Cosmos-Grove City 35

Rausie Cummings Memorial Duals
Cambridge-Isanti 48 Brainerd 19
Marshall 50 Brainerd 13
Pequot Lks-Pine River-B 41 Cambridge-Isanti 23
Marshall 40 Pequot Lks-Pine River-B 16

Thief River Falls Tri
Fergus Falls 49 Roseau 20
Thief River Falls 53 Fergus Falls 21

Warner/Northwestern Quad
Canton, SD 68 Ortonville 9
Warner/Northwestern, SD 39 Ortonville 30

WCAABE Quad
West Central Area-Ashby-Brandon-Evansville 42 Detroit Lakes 25
West Central Area-Ashby-Brandon-Evansville 50 Alexandria Area 18
West Central Area-Ashby-Brandon-Evansville 66 Crookston 7

Willmar Tri
Willmar 29 Bemidji 28
Willmar 51 Saint Cloud Tech 8
Bemidji 47 Saint Cloud Tech 16

Girls

Simley Girls Invite
1 St. Michael-Albertville 196.5
2 South Saint Paul 143.0
3 Mora 127.5
4 Simley 94.0
5 Byron 74.0
5 Owatonna 74.0
7 Eastview 62.0
8 Shakopee 61.5
9 St. Croix Lutheran 60.5
10 Grand Rapids 41.0
11 Pine Island 39.0
12 St. Peter 34.0
13 Lake City 33.0
14 Hopkins 32.0
14 Pierz 32.0
16 Cambridge-Isanti 31.0
17 Benson 17.0
18 Kerkhoven-Murdock-Sunburg 0.0

Would you like to receive the latest Minnesota wrestling news in your inbox?