High School Results – Thursday, January 18, 2024

Brooklyn Center-Concordia Acad 48 Robbinsdale Cooper 6
Cretin-Derham Hall 45 St. Croix Lutheran 21
Edina 43 Buffalo 30
Kenyon-Wanamingo 50 Westfield Razorbacks 12
Lake City 30 Byron 33
New Prague 45 Waconia 16
New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva 36 Triton 35
Owatonna 54 Mankato East 13
United North Central 37 Perham 20
Wayzata 40 Eden Prairie 30
West Central Area-Ashby-Brandon-Evansville 45 Minnewaska Area 21
Zumbrota-Mazeppa 39 Goodhue 22

Adrian Quad
Dawson-Boyd – Lac Qui Parle – Montevideo United 55 Adrian Area 15
Adrian Area 53 Red Rock Central 12
Redwood Valley 44 Red Rock Central 24
Adrian Area 52 Redwood Valley 21
Dawson-Boyd – Lac Qui Parle – Montevideo United 55 Redwood Valley 15

Alexandria Tri
Barnesville 39 Mahnomen-Waubun 34
Alexandria Area 51 Mahnomen-Waubun 17
Alexandria Area 66 Barnesville 12

Atwater-Cosmos-Grove City Quad
Kerkhoven-Murdock-Sunburg 45 Atwater-Cosmos-Grove City 20
Central Public Schools 40 Kerkhoven-Murdock-Sunburg 27

Becker Tri
Becker 56 Chisago Lakes 12
Becker 43 St. Francis 14
St. Francis 57 Chisago Lakes 15

Bemidji Quad
Bemidji 31 Little Falls 27
Bemidji 69 Sauk Rapids-Rice 0
Bemidji 70 Fergus Falls 6
Little Falls 54 Sauk Rapids-Rice 18
Little Falls 64 Fergus Falls 12
Sauk Rapids-Rice 47 Fergus Falls 24

Benilde-St. Margaret’s Tri
Bloomington Kennedy 60 Benilde St. Margarets 18
Orono 54 Benilde St. Margarets 23
Orono 32 Bloomington Kennedy 30

Burnsville Tri
St. Agnes 42 Burnsville 34
St. Agnes 61 St. Paul Washington Technology Magnet 12

Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie Quad
New London-Spicer 60 Delano 10
New London-Spicer 59 Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 4
New London-Spicer 39 Watertown Mayer- Mayer Luth. 24

Holdingford Tri
Holdingford 46 Bertha-Hewitt- Verndale -Parkers Prairie 14
Bertha-Hewitt- Verndale -Parkers Prairie 53 Wadena-Deer Creek 12
Holdingford 62 Wadena-Deer Creek 3

Hopkins Tri
Maple Grove 52 Hopkins 11
St. Michael-Albertville 68 Maple Grove 0
St. Michael-Albertville 78 Hopkins 0

Hutchinson Tri
Mound-Westonka 30 Hutchinson 29
Hutchinson 54 Dassel-Cokato-Litchfield 15
Mound-Westonka 43 Dassel-Cokato-Litchfield 24

Lake Crystal-Wellcome Memorial Area Quad
Pipestone Area 60 Springfield 12
Pipestone Area 42 Tri-City United 19
Lake Crystal Wellcome Memorial Area 52 Pipestone Area 10
Lake Crystal Wellcome Memorial Area 78 Springfield 0
Lake Crystal Wellcome Memorial Area 70 Tri-City United 6
Tri-City United 48 Springfield 24

Lennox Quad
Luverne 48 Lennox, SD 22
Luverne 63 Sioux Falls Roosevelt, SD 6

Maple River/USC Quad
WEM-JWP 38 Maple River/USC 34
WEM-JWP 48 Blue Earth Area 28
Maple River/USC 47 Blue Earth Area 18
Scott West 39 Maple River/USC 30
Scott West 54 WEM-JWP 21

Martin County West Tri
Marshall 53 Martin County West 15
St. Peter 51 Martin County West 17
Marshall 52 St. Peter 15

Milaca Quad
Mora 39 Brainerd 30
Mora 47 Milaca-Faith Christian 30
Brainerd 44 Milaca-Faith Christian 22
Royalton-Upsala 46 Mora 15
Royalton-Upsala 63 Milaca-Faith Christian 9

Monticello Tri
Big Lake 46 Princeton 24
Big Lake 56 Monticello 15
Princeton 40 Monticello 30

Paynesville Quad
Paynesville Area 54 BOLD 19
Paynesville Area 50 Osakis 17
Osakis 45 BOLD 24
Osakis 55 Quad County 15
Quad County 40 BOLD 36
Paynesville Area 64 Quad County 6

Pierz Tri
Pierz 53 Hibbing 13
Pierz 39 Grand Rapids 22

Pine Island Tri
Pine Island 38 Plainview-Elgin-Millville 33
Kasson-Mantorville 70 Pine Island 0

River Falls Quad
River Falls, WI 48 Farmington 26

Rochester Century Quad
Rochester Century 36 Mankato West 26
Faribault 45 GMLOS 28
Faribault 46 Rochester Century 22
GMLOS 42 Mankato West 28
GMLOS 45 Rochester Century 24

Rushford-Peterson Tri
St. Charles 54 Fillmore C-Lanesboro-M-C Wolves 16
Lewiston-Altura-Rushford-Peterson 60 Fillmore C-Lanesboro-M-C Wolves 12
Lewiston-Altura-Rushford-Peterson 63 St. Charles 6

South St. Paul Quad
South St. Paul 52 Two Rivers 15
South St. Paul 62 North 9
Irondale 42 North 29
South St. Paul 63 Irondale 6
Two Rivers 48 Irondale 27

St. James Tri
New Ulm Area 45 St. James Area 19
New Ulm Area 41 Windom-Mountain Lake 12

St. Paul Johnson Tri
St. Paul Highland Park 42 Trinity School at River Ridge 27
St. Paul Highland Park 48 St. Paul Johnson 24

St. Thomas Academy Tri
St. Thomas Academy 53 Mahtomedi 21
Tartan 42 Mahtomedi 36
St. Thomas Academy 48 Tartan 30

Stillwater Tri
Mounds View 65 Centennial 0
Stillwater 44 Centennial 12
Mounds View 39 Stillwater 21

Walker Quad
Mille Lacs Raiders 69 Crosby-Ironton 3
Walker-Hack-Akeley-Nevis 45 Crosby-Ironton 18
Mille Lacs Raiders 54 Walker-Hack-Akeley-Nevis 15
Walker-Hack-Akeley-Nevis 58 Nash-Kee- Greenway 9

Woodbury Tri
Park 43 Woodbury 30
Apple Valley 45 Park 24
Apple Valley 53 Woodbury 17

Girls

Milaca Quad
Milaca-Faith Christian 42 Brainerd 36
Mora 54 Brainerd 27
Mora 45 Milaca-Faith Christian 24

Would you like to receive the latest Minnesota wrestling news in your inbox?