High School Results – Thursday, January 25, 2024

Annandale/Maple Lake 32 New London-Spicer 22
Apple Valley 39 Eastview 21
Delano 42 Glencoe – Lester Prairie 19
Farmington 37 Eagan 31
Kenyon-Wanamingo 53 Maple River/USC 15
Minnetonka 47 Edina 18
Mounds View 33 Simley 16
Pembina County North, ND 51 Badger/Greenbush-Middle River 27
Princeton 46 Milaca-Faith Christian 15
Redwood Valley 48 MAHACA 28
Rocori 45 Big Lake 16
Rogers 32 Centennial 27
Saint James Area 45 Blue Earth Area 28
Shakopee 69 Burnsville 5
St. Michael-Albertville 52 Waconia 9
Westfield Razorbacks 48 New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva 30

Austin Triangular
Rochester Century 61 Austin 12
Mankato East 41 Rochester Century 22

Benson Tri
Wabasso 42 Benson 31
Benson 47 BOLD 30
Wabasso 39 BOLD 26

Dassel-Cokato/Litchfield Tri
Dassel-Cokato/Litchfield 45 Zimmerman 20
Pequot Lakes/Pine River-Backus 56 Dassel-Cokato/Litchfield 12
Pequot Lakes/Pine River-Backus 59 Zimmerman 18

Eden Valley-Watkins Quad
Paynesville Area 33.0 Pierz 24.0
Eden Valley-Watkins 34 Albany 33
Eden Valley-Watkins 40 Pierz 33
Paynesville Area 42 Eden Valley-Watkins 19
Paynesville Area 52 Albany 17

Faribault Tri
Albert Lea Area 52 Faribault 18
Albert Lea Area 33 Northfield 24

Fosston/Bagley Quad
Fosston-Bagley 36 Deer River 25
United North Central 54 Walker-Hack-Akeley-Nevis 15

GMLOS Tri
Chatfield 60 GMLOS 12
GMLOS 48 St. Charles 26

Grand Rapids Quad
Grand Rapids 76 All Saints Home School 0
Nashwauk-Keewatin/Greenway 48 All Saints Home School 6
Grand Rapids 72 Nashwauk-Keewatin/Greenway 6
Rush City/Braham 63 Nashwauk-Keewatin/Greenway 12
Grand Rapids 46 Rush City/Braham 24

Iron Rumble
Mound-Westonka 37 Atwater-Cosmos-Grove City 36
Mound-Westonka 54 Irondale-Spring Lake Park-St. Anthony Village 12
Mound-Westonka 48 Tartan 0
Mound-Westonka 57 Benilde St. Margarets 0
Atwater-Cosmos-Grove City 71 Benilde St. Margarets 6
Atwater-Cosmos-Grove City 37 Chaska-Chan Stormhawks 33
Chaska-Chan Stormhawks 66 Benilde St. Margarets 12
Chaska-Chan Stormhawks 56 Irondale-Spring Lake Park-St. Anthony Village 18
Irondale-Spring Lake Park-St. Anthony Village 51 Benilde St. Margarets 24
Irondale-Spring Lake Park-St. Anthony Village 63 Tartan 12

Lake City Tri
Cannon Falls 43 Plainview-Elgin-Millville 28
Cannon Falls 47 Lake City 24
Plainview-Elgin-Millville 60 Lake City 15

Little Falls Tri
Foley 32 Brainerd 30
Little Falls 38 Foley 15
Little Falls 46 Brainerd 16

Luverne Tri
Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove 46 Luverne 17
Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove 37 Fulda-Murray Cty Central 16

Monticello Tri
Moorhead 42 Monticello 30
Monticello 42 Sartell-Saint Stephen 24
Moorhead 45 Sartell-Saint Stephen 24

MRC/Valley Conference Tournament
1 Lake Crystal, Welcome, Memorial 176.5
2 LeSueur-Henderson 125.0
3 Central Public Schools 106.5
4 Saint Clair-Mankato Loyola 72.5
5 Tri-City United 68.0
6 Sibley East 55.5
7 Madelia/Truman 7.0

Rochester Mayo Tri
Rochester Mayo 55 Mankato West 12
Owatonna 34 Rochester Mayo 20

Royalton Quad
Royalton/Upsala 36 Mille Lacs 27
Aitkin 44 Blackduck/Cass Lake-Bena/Kelliher 18
Royalton/Upsala 59 Aitkin 6
Mille Lacs 69 Blackduck/Cass Lake-Bena/Kelliher 6
Royalton/Upsala 60 Blackduck/Cass Lake-Bena/Kelliher 9
Mille Lacs 54 Aitkin 16

Sauk Rapids Tri
Willmar 63 Sauk Rapids-Rice 12
Willmar 47 Alexandria Area 27
Alexandria Area 66 Sauk Rapids-Rice 9

Spectrum Quad
Ogilvie 44 North Branch 24
North Branch 48 Spectrum 30
North Branch 69 Columbia Heights 6

Staples-Motley Triangular
Walker-Hack-Akeley-Nevis 38 Ottertail Central 33
Staples-Motley 59 Walker-Hack-Akeley-Nevis 12

St. Croix Lutheran Academy Tri
St. Croix Lutheran Academy 60 Robbinsdale Cooper 18
North 48 Robbinsdale Cooper 15
North 42 St. Croix Lutheran Academy 36

St. Thomas Academy Tri
South Saint Paul 73 East Ridge 0
St. Thomas Academy 50 East Ridge 12

Totino Grace Tri
Totino-Grace 65 Orono 6
Osseo 43 Orono 27
Totino-Grace 77 Osseo 0

Wadena-Deer Creek Tri
Wadena-Deer Creek 70 Crosby-Ironton 3
Park Rapids Area 37 Wadena-Deer Creek 29
Park Rapids Area 71, Crosby-Ironton 6

Wayzata Quad
Stillwater 35 Watertown Mayer 27
Watertown Mayer 51 Buffalo 24
Wayzata 41 Watertown Mayer 31
Wayzata 53 Buffalo 24
Stillwater 64 Buffalo 12

Would you like to receive the latest Minnesota wrestling news in your inbox?