High School Results – Thursday, January 4, 2024

Apple Valley 44 Prior Lake 20
Forest Lake 39 Park 30
Fridley 54 Richfield 7
Grand Rapids 52 Hibbing 21
Little Falls 52 Milaca-Faith Christian 9
Stewartville 50 Rochester Century 15

Border West Tri
Bertha-Hewitt- Verndale -Parkers Prairie 37 West Central Area-Ashby-Brandon-Evansville 36
West Central Area-Ashby-Brandon-Evansville 35 Border West Buccaneers 28
Bertha-Hewitt- Verndale -Parkers Prairie 37 Border West 32

Chaska/Chanhassen Tri
New Prague 31 Chaska-Chan Stormhawks 25
Eden Prairie 31 Chaska-Chan Stormhawks 27

Chisago Lakes Tri
Chisago Lakes 44 Zimmerman 28
Monticello 51 Zimmerman 24

Dassel-Cokato/Litchfield Tri
New London-Spicer 34 Howard Lake-Waverly-Winsted 22
Howard Lake-Waverly-Winsted 59 Dassel-Cokato/Litchfield 12
New London-Spicer 66 Dassel-Cokato/Litchfield 0

Fairmont Tri
Lake Crystal Wellcome Memorial Area 47 Martin County West 22
Lake Crystal Wellcome Memorial Area 54 LeSueur-Henderson 19

Fulda/Murray County Central Triangular
Minneota 56 Redwood Valley 9
Minneota 38 Fulda/Murray County Central 15

GMLOS Quad
GMLOS 45 Westfield Razorbacks 27
Lewiston-Altura-Rushford-Peterson 52 Westfield Razorbacks 12

Hopkins Quad
Hopkins 42 Edina 29
Edina 48 Minneapolis Edison 19
Edina 37 Minneapolis Washburn 31
Hopkins 52 Minneapolis Edison 24
Hopkins 43 Minneapolis Washburn 18

Mayville-Portland Quad
Roseau 42 May-Port-CG, ND 36
Roseau 54 Northern Cass, ND 18
Hillsboro-Central Valley, ND 42 Roseau 34

Mahtomedi Triangular
Simley 71 Mahtomedi 6
Two Rivers 46 Mahtomedi 21

Mound-Westonka Tri
Mound Westonka 49 Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 21
Annandale/Maple Lake 46 Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie 21
Annandale/Maple Lake 44 Mound-Westonka 22

New York Mills Tri
New York Mills 42 Wadena-Deer Creek 21
Staples Motley 47 Wadena-Deer Creek 12

Orono Tri
St. Peter 58 Orono 18
Waconia 48 St. Peter 24

Robbinsdale Cooper Tri
Mille Lacs Raiders 66 Columbia Heights 6
Mille Lacs Raiders 78 Robbinsdale Cooper 0

Rock Ridge Tri
Proctor-Hermantown 40 Nash-Kee- Greenway 30
Rock Ridge 40 Nash-Kee- Greenway 12
Rock Ridge 42 Proctor-Hermantown 19

Royalton Tri
Royalton-Upsala 36 Brainerd 22
Holdingford 43 Brainerd 19
Holdingford 39 Royalton-Upsala 6

Spectrum Quad
Spectrum 47 Bloomington Kennedy 24
Mora 54 Bloomington Kennedy 24
Sartell-Saint Stephen 64 Bloomington Kennedy 6
Mora 45 Spectrum 30
Mora 39 Sartell-Saint Stephen 35
Sartell-Saint Stephen 54 Spectrum 19

Springfield Quad
Atwater-Cosmos-Grove City 45 Springfield 24
Atwater-Cosmos-Grove City 53 Minneapolis North Community 21
Atwater-Cosmos-Grove City 45 Windom-Mountain Lake 21

St. Francis Tri
Big Lake 37 St. Francis 31
Big Lake 47 North Branch 30
St. Francis 45 North Branch 24

Tri-City United Quad
St. Agnes 36 Sibley East 31
Tri-City United 48 St. Agnes 28
South Saint Paul 60 St. Agnes 18
Tri-City United 52 Sibley East 23
South Saint Paul 43 Tri-City United 27
South Saint Paul 49 Sibley East 17

Woodbury Quad
Mounds View 55 Woodbury 12
Mounds View 66 Cretin-Derham Hall 3
Mounds View 57 Fairbault 6

Girls

Robbinsdale Cooper Tri
Mille Lacs Raiders
Columbia Heights
Robbinsdale Cooper

Would you like to receive the latest Minnesota wrestling news in your inbox?