High School Results – Tuesday, January 16, 2024

Benson 36 MAHACA 35
Caledonia-Houston 32 West Salem/Bangor, WI 30
Fosston-Bagley 54 Crookston 6
Perham 65 Ottertail Central 3

Albert Lea Triangular
Rochester Mayo 35 Mankato East 27
Albert Lea Area 48 Rochester Mayo 19
Albert Lea Area 48 Mankato East 18

Bold Tri
Minnewaska Area 54 BOLD 17
Canby 62 BOLD 10

Brainerd Tri
Willmar 42 Brainerd 26
Willmar 53 Sartell-Saint Stephen 12
Brainerd 54 Sartell-Saint Stephen 18

Eden Valley-Watkins Quad
Osakis 40 Eden Valley-Watkins 36
Osakis 45 LeSueur-Henderson 20
Belgrade-Brooten-Elrosa 46 Osakis 15
Belgrade-Brooten-Elrosa 42 Eden Valley-Watkins 12
LeSueur-Henderson 33 Eden Valley-Watkins 28
Belgrade-Brooten-Elrosa 48 LeSueur-Henderson 24

Fergus Falls Tri
LPGE-Browerville 37 Detroit Lakes 26
LPGE-Browerville 67 Fergus Falls 6
Detroit Lakes 48 Fergus Falls 18

Lake City Tri
Fillmore C-Lanesboro-M-C Wolves 54 La Crescent-Hokah 25
Lake City 52 Fillmore C-Lanesboro-M-C Wolves 20
Lake City 57 La Crescent-Hokah 16

Madelia Quad
Medford 57 Madelia/Truman 11
Springfield 57 Madelia/Truman 9
Saint Clair-Mankato Loyola 66 Madelia/Truman 6
Medford 54 Springfield 18
Saint Clair-Mankato Loyola 60 Springfield 18

Mankato West Tri
Maple River/USC 54 Waseca 15
Mankato West 45 Waseca 24
Maple River/USC 47 Mankato West 18

Nashwauk-Keewatin/Greenway Quad
Mille Lacs Raiders 42 Deer River 33
Mille Lacs Raiders 66 Nash-Kee- Greenway 12
Mille Lacs Raiders 43 Rock Ridge 27

Pelican Rapids Tri
Walker-Hack-Akeley-Nevis 37 Fertile-Beltrami 35
Walker-Hack-Akeley-Nevis 37 Pelican Rapids 34

Rushford Peterson Tri
Kenyon-Wanamingo 68 Triton 6
Lewiston-Altura-Rushford-Peterson 57 Triton 15

Wahpeton Tri
Barnesville 39 Breckenridge/Wahpeton 24
Barnesville 45 Fargo South 24
Breckenridge/Wahpeton, ND 36 Fargo South, ND 30

Windom/Mountain Lake Quad
Wabasso 51 Worthington 20
Wabasso 35 Luverne 29
Wabasso 46 Windom-Mountain Lake 24

Girls

Mora Quad
St. Michael-Albertville 39, Melrose-Sauk Centre 27
St. Michael-Albertville 60, Cambridge-Isanti 12
Melrose-Sauk Centre 39, Cambridge-Isanti 0
Mora 60 Cambridge-Isanti 18
Mora 51 Sauk Centre-Melrose 24
St. Michael-Albertville 44 Mora 30

Would you like to receive the latest Minnesota wrestling news in your inbox?