High School Results – Tuesday, January 23, 2024

Fosston-Bagley 44 Badger-GB-MR 27
Martin County West 52 Waseca 21
Milaca-Faith Christian 51 Aitkin 21
Mora 43 Albany 20
United North Central 45 New York Mills 16

Fertile-Beltrami Tri
Fertile-Beltrami 57 Grafton, ND 12

La Crescent Triangular
GMLOS 72 La Crescent-Hokah 4
GMLOS 54 Wabasha-Kellogg 20
Wabasha-Kellogg 54 La Crescent-Hokah 24

LeMars Triangular
Adrian Area 48 West Sioux, Hawarden, IA 21

Minneota Quad
Minneota 57 Windom-Mountain Lake 10
Marshall 39 Minneota 18
Minneota 42 Hutchinson 25
Marshall 39 Hutchinson 24

Montevideo Quad
Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United 41 West Central Area-Ashby-Brandon-Evansville 24
Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United 51 Sauk Centre-Melrose 20
Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove 42 Sauk Centre-Melrose 22
Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove 40 West Central Area-Ashby-Brandon-Evansville 33
Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove 29 Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United 26

Moorhead Tri
Dilworth-Glyndon-Felton 44 Moorhead 21
Dilworth-Glyndon-Felton 69 Fergus Falls 4
Moorhead 37 Fergus Falls 33

New Ulm Quad
New Ulm Area 62 Mankato West 9
New Ulm Area 34 St. Peter 27
Jackson County Central 38 New Ulm Area 27

Ortonville Quad
Fulda-Murray Cty Central 46 Sisseton, SD 19
Sisseton, SD 48 Ortonville 15
Border West Buccaneers 51 Sisseton, SD 21
Border West 66 Ortonville 9
Border West 32 Fulda/Murray County Central 31

Ottertail Central Triangular
Osakis 28 LPGE-Browerville Wolves 27
Osakis 51 Ottertail Central Bulldogs 21

Pine City Tri
Mille Lacs Raiders 63 Proctor-Hermantown 9
Mille Lacs Raiders 57 Pine City-Hinckley-Finlayson 18
Proctor-Hermantown 42 Pine City-Hinckley-Finlayson 30

Redwood Valley Quad
Redwood Valley 54 Quad County 24
Saint James Area 63 Quad County 12
Quad County 42 Worthington 33
Saint James Area 42 Redwood Valley 29
Redwood Valley 54 Worthington 15
Saint James Area 57 Worthington 16

Rocori Tr
Brainerd 58 Sauk Rapids-Rice 12
Rocori 41 Brainerd 22

St. Clair Quad
Norwood-Young America 52 Springfield 18
Norwood-Young America 48 Saint Clair-Mankato Loyola 24

United Clay Becker Tri
Kindred, ND 38 Mahnomen-Waubun 27
Kindred, ND 48 United Clay Becker Badgers 15

Westfield Tri
Westfield Razorbacks 48 Saint Ansgar, IA 30
Triton 42 Saint Ansgar 36
Westfield Razorbacks 60 Triton 18

Girls

Aitkin vs Milaca

Pine City Tri
Mille Lacs Raiders vs Pine City-Hinckley-Finlayson
Proctor-Hermantown vs Pine City-Hinckley-Finlayson

Would you like to receive the latest Minnesota wrestling news in your inbox?