Albany Purple Pride Invite

Albany Purple Pride Invite
1 New London-Spicer 199.0
2 Pequot Lks-Pine River-B 186.0
3 Hutchinson 179.0
4 Becker 145.5
5 St Cloud Crush 70.0
6 Albany 68.5
7 New York Mills 53.0
8 Crookston 52.5
9 Zimmerman 46.0

Results on TrackWrestling

107
1st Place – Andrew Sandau of New London-Spicer
2nd Place – Judah Perrault of Hutchinson
3rd Place – Jacob Williams of Becker
4th Place – Gabe Swenson of Zimmerman
5th Place – Grady Doering of St Cloud Crush
6th Place – Tucker Johnson of Pequot Lks-Pine River-B
1st Andrew Sandau (New London-Spicer) 28-11, So. over Judah Perrault (Hutchinson) 30-11, 8th. (Dec 2-1)
3rd Jacob Williams (Becker) 30-8, 8th. over Gabe Swenson (Zimmerman) 26-12, Fr. (MD 12-4)
5th Grady Doering (St Cloud Crush) 14-19, So. over Tucker Johnson (Pequot Lks-Pine River-B) 11-22, 8th. (MD 9-1)

114
1st Place – Bennett Kujawa of Becker
2nd Place – Bryce Mick of Pequot Lks-Pine River-B
3rd Place – Elden Halvorson of New London-Spicer
4th Place – Dylan Doherty of Zimmerman
5th Place – Gil Andreas Rafols of St Cloud Crush
6th Place – Brayden Denler of Hutchinson
1st Bennett Kujawa (Becker) 40-5, Fr. over Bryce Mick (Pequot Lks-Pine River-B) 28-16, Fr. (TF-1.5 2:52 (19-3))
3rd Elden Halvorson (New London-Spicer) 23-12, Fr. over Dylan Doherty (Zimmerman) 10-15, 8th. (Fall 4:41)
5th Gil Andreas Rafols (St Cloud Crush) 11-21, Fr. over Brayden Denler (Hutchinson) 2-12, Jr. (Fall 0:50)

121
1st Place – Jack Hamak of St Cloud Crush
2nd Place – Creed Mursu of New York Mills
3rd Place – Carson Nelson of New London-Spicer
4th Place – Trevor Holmberg of Pequot Lks-Pine River-B
5th Place – Blayne Kuschel of Becker
6th Place – Nathan Kollmann of Albany
1st Jack Hamak (St Cloud Crush) 23-9, So. over Creed Mursu (New York Mills) 26-14, Fr. (Dec 6-5)
3rd Carson Nelson (New London-Spicer) 18-15, Jr. over Trevor Holmberg (Pequot Lks-Pine River-B) 26-16, Fr. (MD 12-4)
5th Blayne Kuschel (Becker) 13-6, 8th. over Nathan Kollmann (Albany) 27-16, Jr. (SV-1 10-8)

127
1st Place – Logan Schwanz of Hutchinson
2nd Place – Parker Zutter of Pequot Lks-Pine River-B
3rd Place – Jeremiah Nelson of New London-Spicer
4th Place – Nolan Jurek of Becker
5th Place – Beau Dipprey of Zimmerman
6th Place – Blake Iverson of Albany
1st Logan Schwanz (Hutchinson) 38-3, Jr. over Parker Zutter (Pequot Lks-Pine River-B) 39-5, So. (Dec 9-2)
3rd Jeremiah Nelson (New London-Spicer) 25-13, 8th. over Nolan Jurek (Becker) 12-14, Jr. (M. For.)
5th Beau Dipprey (Zimmerman) 20-13, Sr. over Blake Iverson (Albany) 6-29, Fr. (Fall 3:34)

133
1st Place – Isaiah Nelson of New London-Spicer
2nd Place – Max Martin of Hutchinson
3rd Place – Jackson Fischer of Becker
4th Place – Tayten Mick of Pequot Lks-Pine River-B
5th Place – Christopher Belair of Zimmerman
6th Place – Jaron Knutson of Crookston
1st Isaiah Nelson (New London-Spicer) 37-4, Jr. over Max Martin (Hutchinson) 34-11, Jr. (Dec 4-2)
3rd Jackson Fischer (Becker) 21-17, So. over Tayten Mick (Pequot Lks-Pine River-B) 19-15, Sr. (Dec 4-3)
5th Christopher Belair (Zimmerman) 12-16, Jr. over Jaron Knutson (Crookston) 11-20, 8th. (Fall 3:57)

139
1st Place – Kaden Nicolas of Becker
2nd Place – Raydon Bipes of Hutchinson
3rd Place – Holton Hanson of New London-Spicer
4th Place – Dylan Hoffarth of Albany
5th Place – Lake Mongan of Pequot Lks-Pine River-B
1st Kaden Nicolas (Becker) 40-4, Jr. over Raydon Bipes (Hutchinson) 34-9, Jr. (MD 13-5)
3rd Holton Hanson (New London-Spicer) 21-16, So. over Dylan Hoffarth (Albany) 18-20, Fr. (Dec 4-3)
5th Lake Mongan (Pequot Lks-Pine River-B) 1-5, So. over () , . (Bye)

145
1st Place – Caleb Nelson of New London-Spicer
2nd Place – Cody Tews of Hutchinson
3rd Place – Jake Rosenow of Becker
4th Place – Elijah Geiser of New York Mills
5th Place – Shaunn Reyes of Pequot Lks-Pine River-B
6th Place – Lucas Perala of Crookston
1st Caleb Nelson (New London-Spicer) 26-10, Fr. over Cody Tews (Hutchinson) 18-23, Sr. (MD 11-3)
3rd Jake Rosenow (Becker) 8-22, Jr. over Elijah Geiser (New York Mills) 14-22, So. (Fall 4:34)
5th Shaunn Reyes (Pequot Lks-Pine River-B) 12-16, Fr. over Lucas Perala (Crookston) 14-23, So. (Fall 5:33)

152
1st Place – Drew May of Becker
2nd Place – Chance Abraham of Pequot Lks-Pine River-B
3rd Place – Owen Carlson of Albany
4th Place – Everett Halvorson of New London-Spicer
5th Place – Noah Neuman of St Cloud Crush
6th Place – Austin Geiser of New York Mills
1st Drew May (Becker) 37-7, Sr. over Chance Abraham (Pequot Lks-Pine River-B) 37-8, Sr. (Dec 6-3)
3rd Owen Carlson (Albany) 35-10, Sr. over Everett Halvorson (New London-Spicer) 23-13, Sr. (Dec 2-1)
5th Noah Neuman (St Cloud Crush) 13-17, So. over Austin Geiser (New York Mills) 23-19, Jr. (Dec 5-3)

160
1st Place – Luke Hoag of Hutchinson
2nd Place – Mason Plumski of Albany
3rd Place – Tanner Hugg of St Cloud Crush
4th Place – Adam Sandau of New London-Spicer
5th Place – Logan Jarvis of Becker
6th Place – Joseph Lendway of Pequot Lks-Pine River-B
1st Luke Hoag (Hutchinson) 42-3, Jr. over Mason Plumski (Albany) 37-6, Sr. (MD 14-3)
3rd Tanner Hugg (St Cloud Crush) 33-10, So. over Adam Sandau (New London-Spicer) 28-13, So. (Dec 10-7)
5th Logan Jarvis (Becker) 27-16, Sr. over Joseph Lendway (Pequot Lks-Pine River-B) 1-3, Fr. (Fall 1:14)

172
1st Place – Carter Coauette of Crookston
2nd Place – Brody Duke of New London-Spicer
3rd Place – Eli Abraham of Pequot Lks-Pine River-B
4th Place – James Cummings of Pequot Lks-Pine River-B
5th Place – Conner Kurth of Hutchinson
6th Place – Maverick Kotschevar of Albany
1st Carter Coauette (Crookston) 37-2, Sr. over Brody Duke (New London-Spicer) 28-8, Sr. (Dec 3-1)
3rd Eli Abraham (Pequot Lks-Pine River-B) 19-11, Jr. over James Cummings (Pequot Lks-Pine River-B) 19-12, Sr. (M. For.)
5th Conner Kurth (Hutchinson) 15-22, Jr. over Maverick Kotschevar (Albany) 9-20, So. (MD 12-3)

189
1st Place – Payton Scott of Pequot Lks-Pine River-B
2nd Place – Blake Unger of New York Mills
3rd Place – Aiden Golley of Becker
4th Place – Larkun Kurth of Hutchinson
5th Place – Zach Gruber of Albany
6th Place – Mathew Gehrke of New London-Spicer
1st Payton Scott (Pequot Lks-Pine River-B) 35-10, Sr. over Blake Unger (New York Mills) 32-10, Jr. (Fall 2:31)
3rd Aiden Golley (Becker) 21-23, So. over Larkun Kurth (Hutchinson) 11-20, Jr. (Dec 6-2)
5th Zach Gruber (Albany) 5-21, So. over Mathew Gehrke (New London-Spicer) 7-4, So. (Inj. 0:36)

215
1st Place – Evan Peirce of Hutchinson
2nd Place – Garret Leenstra of New London-Spicer
3rd Place – Paxton Goddard of Pequot Lks-Pine River-B
4th Place – Batuo Teboh of St Cloud Crush
5th Place – Arik Killinger of Zimmerman
6th Place – Ashton Lehmann of New York Mills
1st Evan Peirce (Hutchinson) 26-15, Jr. over Garret Leenstra (New London-Spicer) 24-17, So. (Fall 1:00)
3rd Paxton Goddard (Pequot Lks-Pine River-B) 9-18, Sr. over Batuo Teboh (St Cloud Crush) 8-17, Jr. (Fall 2:20)
5th Arik Killinger (Zimmerman) 9-16, Sr. over Ashton Lehmann (New York Mills) 5-9, Jr. (Fall 5:47)

285
1st Place – Riley Peters of Pequot Lks-Pine River-B
2nd Place – Marshel Johnson of New London-Spicer
3rd Place – Riley Helgeson of Crookston
4th Place – Chase Reed of St Cloud Crush
5th Place – Noah Orth of St Cloud Crush
6th Place – Kyler Haugen of Hutchinson
1st Riley Peters (Pequot Lks-Pine River-B) 37-2, Sr. over Marshel Johnson (New London-Spicer) 39-4, Sr. (Fall 0:48)
3rd Riley Helgeson (Crookston) 20-18, Jr. over Chase Reed (St Cloud Crush) 1-4, So. (Fall 0:44)
5th Noah Orth (St Cloud Crush) 8-20, So. over Kyler Haugen (Hutchinson) 0-5, Fr. (Dec 8-6)