High School Results – Friday, February 23, 2024

2024 MSHSL Section 6A Individual
107 1st – Danny Salazar of Pelican Rapids; 2nd – Blake Fischer of Osakis
114 1st – Hudson Truax of BHVPP; 2nd – Hunter Katterhagen of LPGE-Browerville
121 1st – Creed Mursu of New York Mills; 2nd – Isaac Grabow of BHVPP
127 1st – Owen Gruchow of WCAABE; 2nd – Orran Hart of BHVPP
133 1st – Justin Olson of BHVPP; 2nd – Gunner Hennessy of Border West
139 1st – Jacob Taplin of Osakis; 2nd – Evan Jares of BHVPP
145 1st – Adam Lohse of WCAABE; 2nd – Jude Olson of Border West
152 1st – Tucker Zigan of LPGE-Browerville; 2nd – Austin Geiser of New York Mills
160 1st – David Revering of BHVPP; 2nd – Gaven Cimbura of Osakis
172 1st – Mason Bruder of LPGE-Browerville; 2nd – Brody Nachbor of Border West
189 1st – Jeremy Blascyk of WCAABE; 2nd – Blake Unger of New York Mills
215 1st – Bode Roberts of New York Mills; 2nd – Braden Shamp of BHVPP
285 1st – Will Rustan of WCAABE; 2nd – Kale Rich of Ottertail Central

2024 MSHSL Section 7A Individual
107 1st – Gage Bjerga of Staples-Motley; 2nd – Charles Ikola of Deer River
114 1st – Caden Kramer of Staples-Motley; 2nd – Beau Hudoba of Ogilvie
121 1st – Zach Remer of Mille Lacs Raiders; 2nd – Eli Greenwaldt of Staples-Motley
127 1st – Donovan Schmid of Mille Lacs Raiders; 2nd – Wyatt Novitzki of Holdingford
133 1st – Deegan Birkaker of Ogilvie; 2nd – Tate Evans of Deer River
139 1st – Masyn Patrick of Holdingford; 2nd – Nathan Trotter of Aitkin
145 1st – William Pilarski of Holdingford; 2nd – Kenny Erickson of Aitkin
152 1st – Colbe Tappe of Staples-Motley; 2nd – Sawyer Simmons of Royalton-Upsala
160 1st – Drew Lange of Holdingford; 2nd – Callen Whitney of Walker-Hack-Akeley-Nevis
172 1st – Luke Bieniek of Holdingford; 2nd – Nicholas Leibold of Royalton-Upsala
189 1st – Luke Bjerga of Staples-Motley; 2nd – Kolton Harren of Holdingford
215 1st – Jaxon Bartkowicz of Holdingford; 2nd – Kaden Holm of Royalton-Upsala
285 1st – Dylan Smith of Ogilvie; 2nd – Brandon Mugg of Royalton-Upsala