High School Career Records – Wrestlers by Record

Record Updates
Please include the number of years wrestled and graduation year.
Send records for consideration to:

The Guillotine Recordbook
PO Box 16006
St Louis Park, MN 55416

You may also email records to The Guillotine at: info@theguillotine.com


View wrestler career records sorted by record | sorted by school | sorted by win percentage.


High School Career Records – Wrestlers (sorted by Record)

  1. Destin McCauley, Apple Valley, 2011, 286-7
  2. Brady Berge, Kasson-Mantorville, 2017, 282-5
  3. Mark Hall, Apple Valley, 2016, 277-4
  4. Mitchell McKee, St. Michael-Albertville, 2016, 269-16
  5. Mitch Bengtson, St. Cloud Apollo, 2013, 265-6
  6. Jaxson Rohman, Fairmont/Martin County West, 2021, 264-18
  7. Travis Rutt, Jackson County Central, New Prague, 2008, 262-20
  8. Ryder Rogotzke, Stillwater Area, East Ridge, 2023, 258-23
  9. Chase DeBlaere, Simley, 2022, 254-26
  10. Max McEnelly, Waconia, 2023, 251-31
  11. Jake Allar, St. Michael-Albertville, Benilde-St. Margaret’s, 2017, 250-27
  12. Hunter Lyden, Stillwater Area, East Ridge, 2022, 247-22
  13. Kevin Steinhaus, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2009, 246-12
  14. Kirk Anderson, Barnesville, 2007, 246-16
  15. Griffin Parriott, New Prague, 2016, 246-22
  16. Nate Matousek, Glencoe-Silver Lake, 2005, 243-13
  17. Steve Keogh, Apple Valley, Thief River Falls/Goodridge, 2011, 243-28
  18. Charlie Pickell, Mankato West, 2020, 242-27
  19. Kellen Schauer, Grand Rapids, 2019, 241-30
  20. Derrick Cardinal, Forest Lake, 2021, 240-30
  21. Alex Lloyd, Shakopee, 2018, 238-19
  22. Ayden Horner, Tracy-Milroy-Balaton, 2022, 238-40
  23. Jake Short, Simley, 2013, 237-20
  24. Cooper Moore, Jackson County Central, 2012, 237-27
  25. Ben Morgan, Forest Lake, 2012, 235-16
  26. Beau Penk, Litchfield, Hutchinson, 2006, 235-25
  27. Trey Kruse, Stillwater Area, 2020, 234-53
  28. Mitch Kuhlman, Medford, 2003, 233-11
  29. Michael Suda, Pipestone Area, 2018, 232-13
  30. Cade King, Owatonna, 2019, 232-36
  31. Larry Bomstad, Atwater-Cosmos-Grove City, 2014, 231-16
  32. Mason Gode, LPGE-Browerville, 2021, 231-43
  33. Paden Moore, Jackson County Central, 2015, 229-52
  34. Brandon Moen, Owatonna, 2017, 228-36
  35. Drew Woodley, Northfield, 2020, 227-27
  36. Tyson Meyer, Minnewaska Area, 2021, 227-27
  37. Keegan Moore, Jackson County Central, 2016, 227-30
  38. Jake Svihel, Totino-Grace, 2019, 227-35
  39. Ryan Sokol, Simley, 2021, 225-20
  40. Clint Poster, Pierz, 2011, 225-27
  41. Canon Swanson, Belgrade-Brooten-Elrosa, 2020, 225-29
  42. Adam Aho, Frazee, 2004, 225-36
  43. Zach Campbell, Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove, 2011, 225-36
  44. Colten Carlson, Willmar, 2016, 225-39
  45. Maxwell Petersen, Byron, 2022, 224-9
  46. Luke Amsden, River Valley, 2008, 224-27
  47. Quayin Short, Simley, 2021, 224-46
  48. Zach Sanders, Wabasha-Kellogg, 2007, 223-5
  49. Patrick Kennedy, Kasson-Mantorville, 2020, 223-20
  50. Eric Sanders, Wabasha-Kellogg, 2003, 223-27
  51. Cael Swensen, Wayzata, 2021, 223-37
  52. Nick Wanzek, Simley, 2013, 222-30
  53. Roman Rogotzke, Stillwater Area, 2021, 222-54
  54. Nathan Rose, Sibley East, 2014, 221-28
  55. Garret Garness, Kasson-Mantorville, 2011, 221-35
  56. Blaine Fischer, Belgrade-Brooten-Elrosa, 2022, 221-60
  57. Zach Glazier, Albert Lea, 2019, 220-23
  58. Daniel Woiwor, Apple Valley, Becker, 2013, 219-40
  59. Adam (A.J.) Jenniges, Wabasso, 2008, 219-42
  60. Brandon Kingsley, Apple Valley, 2012, 218-7
  61. Marcus LeVesseur, Bloomington Kennedy, Minneapolis Roosevelt, 2001, 218-12
  62. Joe Grygelko, St. Michael-Albertville, 2007, 218-30
  63. Garret Hoffner, Mahnomen/Waubun, 2013, 218-32
  64. Gavin Gust, Dover-Eyota, 2023, 218-34
  65. Daniel Kerkvliet, Simley, 2019, 218-36
  66. Nik Borchert, Mille Lacs, 2015, 218-39
  67. Cade Lundeen, Thief River Falls, 2019, 218-49
  68. Matt Nagel, Frazee, 2001, 217-18
  69. Lance Benick, Totino-Grace, Forest Lake, 2015, 217-31
  70. Ben Brancale, Eden Prairie, 2015, 217-31
  71. Greg Skerik, Bemidji, 2006, 217-48
  72. Connor Tulenchik, Pequot Lakes/Pine River-Backus, 2022, 216-32
  73. Griffin Lundeen, Thief River Falls, 2024, 216-32
  74. Christian Skillings, Minneota, 2011, 215-20
  75. Darick Vancura, Jackson County Central, 2013, 215-32
  76. Bronson Steuber, Jackson County Central, Fairmont, 2011, 215-39
  77. Justin Herold-Plakut, Woodbury, 2014, 215-49
  78. Cameron Sykora, Border West, 2015, 214-13
  79. Jesse Jensen, Brooklyn Center, 2001, 214-27
  80. Jake Gliva, Simley, 2021, 214-27
  81. Gabe Nagel, Little Falls, 2021, 214-32
  82. Parker Jackson, Detroit Lakes, 2015, 214-44
  83. Ben Donnelly, Woodbury, 2015, 214-57
  84. Joey Majerus, Zumbrota-Mazeppa, 2015, 213-24
  85. Cody Adams, Mankato East, 2007, 213-26
  86. Gable Steveson, Apple Valley, 2018, 212-3
  87. Charlie Falck, Apple Valley, 2004, 212-11
  88. Mitchel Lexvold, Kenyon-Wanamingo, 2012, 212-23
  89. Tanner Reetz, Frazee, 2017, 212-29
  90. David Thorn, St. Michael-Albertville, 2009, 211-18
  91. Nic Leither, Atwater-Cosmos-Grove City, 2008, 211-20
  92. Brenden Olevson, Chaska/Chanhassen, 2016, 211-37
  93. Jake Saatzer, Mound Westonka, 2007, 211-40
  94. Cody Skog, Cambridge-Isanti, 2014, 211-41
  95. Joe Andersen, Bemidji, 2007, 211-44
  96. Josh Bernier, Thief River Falls, 2018, 211-56
  97. Luke Becker, Cambridge-Isanti, 1998, 210-18
  98. Sean Howk, New Ulm Area, 2019, 210-44
  99. Cael Berg, Simley, 2021, 210-44
  100. Matt Kraft, HLOL/Jackson, 1997, 209-24
  101. Will Magaard, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2020, 209-26
  102. Joey Munos, South St. Paul, 2012, 209-27
  103. Ryan Swenson, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2011, 209-29
  104. Mike Schmitz, Stewartville, 2007, 209-32
  105. Quinten Berres, Kimball Area, 2015, 208-10
  106. Matt Nelson, Big Lake, 2011, 208-29
  107. Payton Handevidt, Jackson County Central, 2022, 208-32
  108. Sam Stewart, Andover, 2012, 208-43
  109. Tucker Sjomeling, Delano, 2017, 207-16
  110. Zach Peterson, Perham, 2019, 207-45
  111. Brandon Dick, St. Michael-Albertville, 2004, 206-18
  112. Sam Stoll, Kasson-Mantorville, 2014, 206-23
  113. Colton Gleason, Minnetonka, 2009, 206-35
  114. Clay Hoeck, Milaca, 2004, 206-40
  115. Will McCarthy, Border West, 2011, 206-45
  116. Hayden Rouser, Atwater-Cosmos-Grove City, 2012, 205-26
  117. Carter Sorenson, Fosston/Bagley, 2021, 205-42
  118. Chad Stender, Browerville, 1991, 204-12
  119. Nate Baker, Jackson County Central, 2000, 204-12
  120. Wayne Mooney, Greenbush, 1995, 204-30
  121. Taylor Venz, Farmington, 2016, 204-33
  122. Jake Long, West Central Area/Ashby, 2010, 204-35
  123. Mitch Lange, Royalton/Upsala, 2014, 204-38
  124. Colby Njos, Anoka, 2019, 204-40
  125. Payton Anderson, Fairmont/Martin County West, 2020, 204-49
  126. Taner Trembley, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2013, 204-57
  127. Jacob Schlottke, Apple Valley, 2002, 203-14
  128. Jack Fudge, Perham, 2021, 203-22
  129. Cody Weiland, Crookston, 2015, 203-34
  130. Kyle Massey, Champlin Park, Centennial, 2004, 203-35
  131. Ryan Arne, Orono, Wayzata, 2010, 203-39
  132. Sam Haas, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2012, 202-35
  133. Walker Bents, Belgrade-Brooten-Elrosa, 2022, 202-35
  134. Adam Hedin, Rosemount, 2016, 202-36
  135. Coy Gunderson, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2022, 202-36
  136. Garret Miller, Plainview-Elgin-Millville, 2012, 202-49
  137. Jake Davis, Thief River Falls, 2020, 202-58
  138. Craig Luberts, Pierz, 2004, 201-16
  139. TJ Ohara, Tartan, 2014, 201-23
  140. Jordan Joseph, St. Michael-Albertville, 2015, 201-23
  141. Jared Oyster, Bertha-Hewitt/Verndale, 2004, 201-26
  142. Michael Wubbena, Fairmont, 2006, 201-26
  143. Jake Waste, Apple Valley, Anoka, 2011, 201-27
  144. Sam Schad, Long Prairie-Grey Eagle, 2006, 201-31
  145. Andrew Youngblom, Mora, 2010, 201-31
  146. Logan Peterson, Atwater-Cosmos-Grove City, 2014, 201-32
  147. Owen Bjerga, Staples-Motley, 2020, 201-32
  148. Zach Carlson, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2015, 201-34
  149. Mitch Andrews, Border West, 2011, 201-36
  150. Jake Deitchler, Anoka, 2008, 201-38
  151. Adam Cooling, Madelia/Truman/Martin Luther, 2013, 201-40
  152. Anthony Caputo, Crookston, 2011, 201-43
  153. Zac Nielsen, Zimmerman, 2007, 201-56
  154. Dakota Trom, Apple Valley, 2012, 200-18
  155. Joseph Murphy, Trinity at River Ridge, 2007, 200-19
  156. Dan Duncombe, St. Michael-Albertville, 1996, 200-20
  157. Hank Friederichs, Chatfield, 2015, 200-22
  158. Andrew Fogarty, Scott West, 2015, 200-34
  159. Tommy Thorn, St. Michael-Albertville, 2014, 199-6
  160. Cory Harnitz, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2004, 199-29
  161. Blaine Miller, Plainview-Elgin-Millville, 2010, 199-29
  162. Tyler Van Luik, Minnewaska Area, 2020, 199-32
  163. Alex Meger, Owatonna, 2006, 199-33
  164. Broc Berge, Kasson-Mantorville, 2013, 199-49
  165. Chad Little, St. Michael-Albertville, 2006, 199-50
  166. Torey Stewart, Jackson County Central, 2008, 198-23
  167. Luke Vaith, Hastings, 2009, 198-24
  168. Matt Gadient, Goodhue, 1997, 198-43-1
  169. Sam Warne, Perham, 2010, 198-44
  170. Carter Adams, Coon Rapids, 2009, 198-49
  171. Dietrich Balsbaugh, Trinity School at River Ridge, 2016, 198-50
  172. Sam Derynck, Minneota, 2010, 198-51
  173. Carson Brolsma, Osseo, 2015, 197-54
  174. Brock Luthens, Hutchinson/Buffalo Lake-Hector-Stewart, 2018, 196-26
  175. Rowan Morgan, Mounds View, 2019, 196-29
  176. Ty Moser, Perham, 2019, 196-30
  177. Mason Young, Henry Sibley, 2010, 196-50
  178. Dillon Kifer, Little Falls, 2012, 196-51
  179. Weston Droegemueller, Wayzata, 2013, 196-52
  180. Alex Kontz, Canby, 2008, 196-65
  181. Lincoln Carpenter, Sibley East, 2020, 196-74
  182. Chad Kraft, HLOL, 1994, 195-14-1
  183. Chad Erikson, Apple Valley, 1997, 195-15
  184. Skyler Petry, WEM/JWP, 2014, 195-17
  185. Joe Selly, Montgomery-Lonsdale/Le Center, 2008, 195-43
  186. Jake Messner, Northfield, 2022, 195-44
  187. Charlie Janssen, Forest Lake, 2010, 195-46
  188. Logan Saltou, Rochester John Marshall, 2016, 195-47
  189. Lucas Westrich, Lakeville North, 2015, 195-55
  190. Connor Simmonds, Fairmont/Martin County West, 2021, 194-22
  191. Cole Becker, St. Michael-Albertville, 2022, 194-29
  192. Eric Reinert, Watertown-Mayer, 2008, 194-34
  193. Shawn Hatlestad, New London-Spicer, 2011, 194-38
  194. Nick O’Brien, Wayzata, 2014, 194-42
  195. Shawn Rue, Paynesville Area, 2019, 194-52
  196. Sean Glenz, Paynesville, 2006, 194-60
  197. Jacob Bennett, Zumbrota-Mazeppa, 2019, 194-64
  198. Travis Elg, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2006, 193-11
  199. Tyler Shilson, Centennial, 2017, 193-29
  200. Trent Herold, St. Francis, 2009, 193-30
  201. Jake Kahnke, Prior Lake, Shakopee, 2008, 193-30
  202. Dustin Dahlblom, Stillwater Area, 2003, 193-47
  203. Javier Portillo, Crookston, 2010, 193-47
  204. Derek Herman, United South Central, 2016, 193-50
  205. Ben Cox, Minnetonka, 2010, 193-60
  206. Dylan Ness, Bloomington Kennedy, 2010, 192-19
  207. Curt Maas, Medford, 2012, 192-24
  208. Lance Wurm, Annandale/Maple Lake, 1997, 192-24-1
  209. Alex Borsgard, Windom/Mountain Lake, 2019, 192-44
  210. Chad Zastrow, Rochester Century, 2011, 192-50
  211. T.J. Parlin, Austin, 2004, 191-8
  212. Ty Eustice, Blue Earth Area, 2001, 191-11
  213. Gabe Mooney, Badger/Greenbush-Middle River, 2004, 191-17
  214. Levi Price, Cannon Falls, 2005, 191-29
  215. Eric Yngsdal, Byron, 2008, 191-32
  216. Shane Novak, New York Mills, 2013, 191-32
  217. Brett Pfarr, LeSueur-Henderson, 2012, 191-33
  218. Jason Adams, Coon Rapids, 2006, 190-11
  219. Peter Hayes, Wadena-Deer Creek, 2003, 190-17
  220. Brad Pike, Hayfield, 1996, 190-17-1
  221. Nick Kulseth, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2005, 190-19
  222. Gavin Nelson, Simley, 2023, 190-22
  223. Marc Harwood, Jackson County Central, 2002, 190-25
  224. Justin Lavalle, Apple Valley, Moorhead, 2009, 190-32
  225. Grant Hegge, Southland, 2011, 190-35
  226. Philip Moenkedick, Perham, 2007, 190-38
  227. George Lynaugh, Simley, 2003, 190-47
  228. Tagen Miller, Wabasha-Kellogg, 2019, 190-60
  229. Drayden Morton, Sibley East, 2022, 189-15
  230. Donny Longendyke, White Bear Lake, 2011, 189-25
  231. Beau Buysse, Minneota, 2011, 189-30
  232. Justin Dravis, Park Rapids Area, 2017, 189-44
  233. Matt Mauseth, Rochester Mayo, 2007, 189-45
  234. Quade Zupko, Chisago Lakes Area, 2013, 189-47
  235. Jacob Leibold, Royalton/Upsala, 2022, 189-52
  236. Robby Kriesel, St. Francis, 2007, 189-57
  237. Morgan Parriott, New Prague, 2013, 189-67
  238. Shane Masching, Hayfield, 2004, 188-23
  239. Mike Quamme, Northfield, 2004, 188-35
  240. Jude Link, Dassel-Cokato/Litchfield, 2022, 188-35
  241. Kyle Schoenecker, Chisago Lakes Area, 2016, 188-36
  242. Dan Essig, Deer River/Northland, 2003, 188-37
  243. Dylan Herman, United South Central, 2014, 188-41
  244. Cole Sladek, St. Michael-Albertville, 2013, 188-47
  245. Jared Willaby, Windom/Mountain Lake, 2015, 188-47
  246. James Locke, Minneapolis South, 2008, 188-48
  247. Owen Novacek, Badger/Greenbush-Middle River, 2019, 188-49
  248. Adam Hammer, Osseo, 2012, 188-51
  249. Tim Matheson, Centennial, 2005, 188-52
  250. Abbot Aho, Fergus Falls, 2013, 188-57
  251. Hunter Burnett, Pipestone Area, Milbank SD, 2018, 187-15
  252. Ethan Kern, Bertha-Hewitt/Verndale, 2008, 187-17
  253. Tim Kinsella, Litchfield, 1995, 187-30-1
  254. Isaac Novacek, Badger/Greenbush-Middle River, 2012, 187-33
  255. Samuel Grove, Moorhead, 2017, 187-37
  256. Kyle Begin, Anoka, 2012, 187-41
  257. Ethan Hildebrandt, St. James, 2010, 187-42
  258. Eric Hensel, Lakeville South, 2011, 187-42
  259. Brock Morgan, Apple Valley, 2016, 187-50
  260. Jeff Pfaffinger, Blue Earth Area, 2002, 186-17
  261. Steve Saxlund, Pipestone-Jasper, 1996, 186-26-1
  262. Derek Schreiner, Wayzata, 2008, 186-40
  263. Mason Blair, Minnewaska Area, 2020, 186-42
  264. Brendan Howes, Anoka, 2022, 186-43
  265. Kasey Meiners, Caledonia/Houston/Spring Grove, 2004, 186-45
  266. Dan LeDuc, Thief River Falls, 2006, 186-45
  267. Nathan Lexvold, Kenyon-Wanamingo, 2008, 186-47
  268. Mitch Vedders, Milaca, 2004, 186-53
  269. Steve Vedders, Milaca, 2006, 186-60
  270. Mark Voyce, Hayfield, 2011, 186-94-1
  271. Mike Thorn, St. Michael-Albertville, 2006, 185-7
  272. Jake Thielbar, Faribault, 1997, 185-13
  273. Jeff Cooley, Red Rock Central/Westbrook Walnut Grove, 2003, 185-36
  274. Jordon Rothers, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2013, 185-36
  275. Tanner Mills, St. Michael-Albertville, 2013, 185-39
  276. Todd Fuller, Annandale/Maple Lake, 1998, 185-40
  277. Ryan Madson, Hutchinson, 2009, 185-40
  278. Lucas Murray, Anoka, 2007, 185-54
  279. Will Johnson, Hibbing, 2008, 185-61
  280. Brandan Schunk, Wabasso, 2005, 184-16
  281. Eddy Dehmer, St. Michael-Albertville, 184-16-3
  282. Marcus Hamer, Kimball, 2013, 184-30
  283. Jordan Engler, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2015, 184-33
  284. Logan Axford, Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove, 2016, 184-37
  285. Harvey Friederichs, Chatfield, 2014, 184-40
  286. Brady Schneeberger, West Central Area/Ashby, 2006, 184-42
  287. Hunter Retzlaff, Sibley East, 2014, 184-43
  288. Ryan Duffy, South St. Paul, 2017, 184-57
  289. Tony Vaske, River Valley, 2010, 183-19
  290. David Flynn, Scott West, 2015, 183-27
  291. Louie Sanders, Lake Crystal-Wellcome Memorial Area, 2015, 183-30
  292. Jordan Kolbow, Forest Lake, 2006, 183-41
  293. Brandon Seppelt, Foley, 2010, 183-45
  294. Jace Paplow, Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove, 2020, 183-52
  295. Cael Carlson, Willmar, 2019, 182-16
  296. Clint Adams, Mankato East, 2002, 182-23
  297. Mike Jarnot, Holdingford, 2012, 182-25
  298. Kevin Landry, Cannon Falls, 2005, 182-37
  299. Logan Kortan, Albert Lea, 2009, 182-38
  300. Zak Coates, Henry Sibley, 2010, 182-40
  301. Dallen Rud, Byron, 2011, 182-48
  302. Reid Lyden, East Ridge, 2014, 182-49
  303. Adam Treptau, Buffalo, 2016, 182-50
  304. Garrett Ploeger, Pipestone Area, 2018, 182-66
  305. Christian Noble, Big Lake, 2022, 181-8
  306. Brian Heimerl, Lester Prairie/Holy Trinity Winsted, 1994, 181-13
  307. Brian Maas, Bemidji, 2015, 181-22
  308. Michael Kroells, Scott West, 2012, 181-28
  309. Devin FitzPatrick, Mahtomedi, 2016, 181-38
  310. John Niebuhr, United South Central, 2003, 181-39
  311. Sebas Swiggum, Apple Valley, 2019, 181-46
  312. Adam Hoffmann, New Ulm, 2008, 181-50
  313. Jordan Engen, Thief River Falls, 2009, 181-50
  314. Levi Bullerman, Adrian, 2005, 181-52
  315. Ben Schmalz, Mound-Westonka, 2019, 181-54
  316. Drew Lexvold, Kenyon-Wanamingo, 2010, 180-22
  317. Ryan Henningson, Winona, 2020, 180-25
  318. Cole Jones, Grand Rapids, 2017, 180-27
  319. Josh McLay, Hastings, 2000, 180-30
  320. Bryce Bruner, Minneota, 2016, 180-35
  321. Alex Erpelding, Staples-Motley, 2017, 180-50
  322. Torrey Line, Browerville/Eagle Valley, 2007, 179-21
  323. Matt Petsinger, New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva, 1997, 179-30
  324. Paul Fitterer, Cannon Falls, 2015, 179-30
  325. Bill Morgan, West Central Area, 2000, 179-31
  326. Zachary Jakes, Mankato West, 2018, 179-35
  327. Bill Soine, Montevideo, 1992, 179-40-2
  328. Michael Felling, Hutchinson, 2004, 179-42
  329. Tanner Kroells, Delano, 2019, 179-43
  330. Ben Anderson, Frazee, 2007, 179-44
  331. Brendan Eichmann, Hastings, 2009, 179-48
  332. Eric Sullinger, Eden Valley-Watkins, 2005, 179-60
  333. Mason Rutt, Tri-City United, 2017, 179-63
  334. Dusty Bullerman, Adrian, 2005, 179-69
  335. Tom Kelliher, Apple Valley, 2008, 178-16
  336. David Kerzman, Paynesville, 2001, 178-21
  337. Jon Duncombe, St. Michael-Albertville, 2000, 178-33
  338. Pat Smith, Chaska, 2009, 178-33
  339. Kyle Cavanaugh, Caledonia/Houston, 2019, 178-38
  340. Bennett Tabor, Simley, 2021, 178-45
  341. Alex Bach, Maple River, 2009, 178-47
  342. James Berg, New Prague, 2015, 178-51
  343. Derek Steele, Sibley East, 2021, 178-53
  344. Clayton Jennissen, Cambridge-Isanti, 2012, 178-58
  345. Garrett Beaman, Henry Sibley, 2015, 178-67
  346. Jared Florell, Totino-Grace, 2017, 178-70
  347. Darin Bertram, Wheaton/Herman-Norcross, 1998, 177-8
  348. Blane Tschida, Kimball Area, 2015, 177-12
  349. Sam Bennyhoff, Mound-Westonka, 2015, 177-21
  350. Oakley McLain, Kenyon-Wanamingo, 2012, 177-23
  351. Stephen Erlandson, Breckenridge/Campbell-Tintah, 2012, 177-28
  352. Jacob Meissner, Osseo, 2022, 177-31
  353. Aaron Norgren, Maple River, 2008, 177-36
  354. Brodie Kellen, Dover-Eyota, 2023, 177-36
  355. Jacob Bowland, Foley, 2008, 177-38
  356. Kevin Fynboh, Thief River Falls, 2009, 177-67
  357. Kale Geiser, Thief River Falls, 2023, 177-85
  358. Nick Slack, Scott West, 1998, 176-14
  359. Tyler Mergen, Monticello, 2011, 176-17
  360. Aaron Sanders, Minneapolis North, 1996, 176-21
  361. Derek Bomstad, Hutchinson, 2006, 176-21
  362. Tad Merritt, Canby, 2007, 176-31
  363. Luke Norland, Jackson County Central, 2015, 176-33
  364. Jason Jensen, Brooklyn Center, 2002, 176-34
  365. Gabe Dretsch, Frazee, 2003, 176-34
  366. Jeremy Pederson, Becker, Big Lake, 2004, 176-35
  367. James Pleski, Forest Lake, 2015, 176-40
  368. Jordan Wolter, Fairmont/Martin County West, 2019, 176-47
  369. Trevor Radunz, Pierz, 2022, 176-47
  370. Zach Rohr, Hastings, 2011, 176-49
  371. Kade Sammons, Windom/Mountain Lake, 2021, 176-51
  372. Steve Carr, Battle Lake, Moorhead, 1979, 175-5
  373. Michael Fessler, Apple Valley, 2004, 175-9
  374. David Albrecht, Woodbury, 2005, 175-17
  375. Jared Massey, Centennial, 2003, 175-23
  376. Dylan Connell, Chisago Lakes Area, 2015, 175-29
  377. Nate Hendrickson, Menahga/Sebeka, 1994, 175-29-2
  378. Justin Reinsma, Fulda/Murray County Central, 2009, 175-34
  379. Matthew Pfarr, LeSueur-Henderson, 2008, 175-42
  380. Matt Brauer, Burnsville, 2005, 175-47
  381. Logan Butzon, Jackson County Central, 2023, 175-47
  382. Alex Lindstrom, Eastview, 2017, 175-84
  383. Paxton Creese, Shakopee, 2020, 174-9
  384. Jeff Ollestad, Mora, 2001, 174-14
  385. Matt Kelliher, Apple Valley, 2011, 174-14
  386. Chris Young, Pierz, 2000, 174-36
  387. Trayton Anderson, Northfield, 2019, 174-36
  388. Cullen Captain, Bertha-Hewitt/Verndale, 2003, 174-37
  389. Owen Elzen, Dover-Eyota, 1997, 174-41
  390. Caden Steffen, Zumbrota-Mazeppa, 2018, 174-41
  391. Mitch Millner, Simley, 2005, 174-42
  392. Jerod Novak, Aitkin, 2016, 174-43
  393. Quinn Christoffersen, South St. Paul, 2021, 174-55
  394. Treyton Austvold, New London-Spicer, 2015, 174-57
  395. Tyler Jakes, Mankato West, 2013, 174-59
  396. Anthony Gullickson, Totino-Grace, 2011, 174-60
  397. John Miller, Renville-Sacred Heart, 173-12-1
  398. Cameron Davis, Albert Lea Area, 2022, 173-44
  399. Chris Stevermer, Prior Lake, 2009, 173-47
  400. Brock Rinehart, Woodbury, 2020, 173-47
  401. Brandon Arndt, Wheaton/Herman-Norcross, 173-49
  402. Tyler Bents, Belgrade-Brooten-Elrosa, 2019, 173-54
  403. Blake West, Shakopee, 2021, 172-6
  404. Ethan Hendrickson, United North Central, 2022, 172-20
  405. Kelly Flaherty, Big Lake, 2001, 172-24
  406. Matt Mincey, Apple Valley, 2008, 172-24
  407. Kyle Boeke, Princeton, 2021, 172-32
  408. Kyle LeDuc, Thief River Falls, 2010, 172-36
  409. Cade Mueller, Waconia, 2019, 172-38
  410. Brandon Bullerman, Adrian, 2006, 172-40
  411. Joe Gallmeier, White Bear Lake, 2001, 172-42
  412. Collin LaBrosse, Park Cottage Grove, 2016, 172-42
  413. Tyler Kivel, Scott West, 2009, 172-43
  414. Brandon Greiner, Madelia/Truman, 2006, 172-55
  415. Mason Brownlee, Tri-City United, 2014, 172-62
  416. Alex Haffner, Chatfield, 2014, 172-68
  417. Lloyd Wurm, Maple Lake, 171-17-2
  418. Ryan Adams, Coon Rapids, 2005, 171-21
  419. Andy Forstner, Madelia/Truman, 2006, 171-29
  420. Kevin O’Brien, Becker, 2009, 171-30
  421. Robert Koranda, Becker, 2007, 171-33
  422. Jordan Novak, New York Mills, 2010, 171-38
  423. Mitchell Altermatt, Wabasso, 171-39
  424. Zach Brown, Crookston, 2021, 171-39
  425. Dan Pierce, Hibbing, 171-41-1
  426. Alex Riley, Waconia, 2023, 171-42
  427. Tyler Doll, Perham, 2006, 171-55
  428. Brady Ayers, WEM/JWP, 2013, 171-66
  429. Josh Selly, Tri-City United, 2014, 171-76
  430. Tanner Hovda, Roseau, 1996, 170-17
  431. Mark Carlson, Staples-Motley, 1999, 170-19
  432. Jakob Bergeland, Centennial, 2017, 170-19
  433. Cole Altermatt, Wabasso, 2003, 170-24
  434. Cory Hansen, Albert Lea, 2011, 170-25
  435. Austin Scarset, Red Rock Central/Westbrook Walnut Grove, 2002, 170-30
  436. Wade Sullivan, Lakeville North, 2017, 170-33
  437. Mitchell Lange, Caledonia/Houston/Spring Grove, 2003, 170-36
  438. Jeremy Sogge, Paynesville, 2002, 170-40
  439. Jackson Schauer, Grand Rapids, 2015, 170-44
  440. Ryan Thompson, Benson, 2010, 170-47
  441. Nate Lynn, Adrian, 2012, 170-48
  442. William Baker, Jackson County Central, 2011, 170-50
  443. Gavin Ignaszewski, Albert Lea, 2018, 170-58
  444. Benjamin McPhail, Pine Island, 2010, 170-63
  445. Brandon Peters, Faribault, 2013, 170-64
  446. Travis Kammerer, Chisago Lakes Area, 2011, 170-73
  447. Matt Roth, Milaca, 1998, 169-16
  448. Nick Novak, New Prague, 2021, 169-17
  449. Austin Leibel, St. Francis, 2012, 169-20
  450. Matt Shankey, Apple Valley, 2000, 169-24
  451. Michael Folie, Waseca, 2004, 169-24
  452. Dustin Speltz, Lewiston-Altura, 2001, 169-29
  453. Kipp Williamson, Hayfield, 1993, 169-30
  454. Coltan Laganiere, Kasson-Mantorville, 2013, 169-39
  455. Jake Andres, Pierz, 2019, 169-44
  456. Austin Maanum, Border West, 2014, 169-51
  457. Matt Elsenpeter, Watertown-Mayer/Mayer Lutheran, 2013, 169-57
  458. Stephen Loosbrock, Adrian, 2010, 169-100
  459. Derek Johnson, Owatonna, 2001, 168-12
  460. Garret Aldrich, Albert Lea, 2017, 168-20
  461. Will Short, Simley, 168-21-2
  462. Travis Nagel, Frazee, 1997, 168-36
  463. Chad Altermatt, Wabasso, 168-38
  464. Reggie Rach, Bertha-Hewitt/Verndale, 2001, 168-39
  465. Nate Willaert, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2009, 168-42
  466. Peter Mursu, New York Mills, 1996, 168-42-1
  467. Sam Gadient, Goodhue, 2005, 168-48
  468. Tanner Carlisle, Prior Lake, 2011, 168-48
  469. Antony Tuttle, Stillwater Area, 2022, 168-49
  470. Adam Pool, Eden Valley-Watkins, 2002, 168-53
  471. Matt Schrupp, Watertown-Mayer, 2005, 168-53
  472. Jonny Roemhildt, Waterville-Elysian-Morristown, 2007, 168-53
  473. Mitchell Hagen, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2009, 168-62
  474. Brady Bos, Pipestone Area, 2014, 168-64
  475. Michael Nelson, Dover-Eyota, 2019, 168-66
  476. Ben Meyer, Atwater-Cosmos-Grove City, 2008, 167-12
  477. Leland Brincefield, Wadena-Deer Creek, 2002, 167-14
  478. Rylee Molitor, Sartell-St. Stephen, 2017, 167-16
  479. Chad Carlson, Willmar, 167-25-2
  480. Ben Baumgartner, Park Rapids Area, 2015, 167-27
  481. Adam Landherr, Southland, 2003, 167-29
  482. Chase Morlock, Moorhead, 2013, 167-31
  483. Thomas McAlpine, Elk River, 2002, 167-36
  484. Cody Hansen, Albert Lea, 2009, 167-37
  485. Cole Glazier, Kasson-Mantorville, 2023, 167-38
  486. Aaron Schaitel, LaCrescent, 2005, 167-40
  487. Tate Torgerson, Cambridge-Isanti, 2019, 167-43
  488. Tyler Stevens, Elk River, 2010, 167-50
  489. Reese Kapsner, Pierz, 2019, 167-56
  490. Jacob Forcier, Eden Valley-Watkins, 2011, 167-57
  491. Brett Stolarzyk, Stewartville, 2013, 167-59
  492. Boden Simon, Maple River/USC, 2022, 167-69
  493. Brock Bullerman, Adrian, 2011, 167-73
  494. Hayden Zillmer, Crosby-Ironton, 2011, 166-13
  495. Kyle Gliva, Simley, 2013, 166-17
  496. Chad Zimmel, Wheaton/Herman-Norcross, 166-19-1
  497. Steve King, St. Clair-Waldorf Pemberton, 1989, 166-20
  498. Travis Lewellyn, Sartell-St. Stephen, 2008, 166-23
  499. Spencer Miller, Staples-Motley, 2019, 166-28
  500. John Amundson, Alexandria, 2008, 166-30
  501. Mack Short, Simley, 2014, 166-33
  502. Keith Werk, Herman-Norcross, 1992, 166-33-3
  503. Jon Koranda, Becker, 2004, 166-37
  504. Eric Tschudi, Delano, 1998, 166-38
  505. Dan Dick, Simley, 2011, 166-40
  506. Zachary Friederich, Montgomery-Lonsdale/Le Center, 2011, 166-41
  507. Brad Maas, Medford, 2012, 166-42
  508. Brandon Novak, Becker, 1996, 166-44-1
  509. Luke Schmalz, Mound-Westonka, 2015, 166-46
  510. Jacob Steinbauer, Waconia, 2014, 166-48
  511. Tyler Steen, MACCRAY, 2007, 166-50
  512. Peter Nelson, St. Cloud Apollo, 2017, 166-50
  513. Nathaniel Friederich, Montgomery-Lonsdale/Le Center, 2009, 166-51
  514. Jesse Munos, South St. Paul, 2011, 166-57
  515. Tom Tellers, United North Central, 2016, 166-58
  516. Pat McNamara, Scott West, 1996, 165-18
  517. Bryan Cowdin, Worthington, 2001, 165-22
  518. Lucas Jagodzinski, Fairmont/Martin County West, 2021, 165-22
  519. Lucas Jagodzinske, Fairmont/Martin County West, 2021, 165-22
  520. Andrew Quittschreiber, Frazee, 2004, 165-24
  521. Brian Sutter, Goodhue, 165-26-4
  522. Brent Eidenschink, Detroit Lakes, 2006, 165-27
  523. Kory Mosher, Fertile-Beltrami, 165-27-3
  524. Shane Tappe, Detroit Lakes, 2002, 165-33
  525. Pat Smith, Osseo, 1994, 165-34-1
  526. Darin Madson, Glenville-Emmons, 1997, 165-35
  527. Blaine Kuhlman, Medford, 2000, 165-36
  528. Kurt Salmen, Dassel-Cokato, 2007, 165-38
  529. Matt Johnson, Redwood Valley, 2002, 165-40
  530. Kyle Girtz, Pierz, 2006, 165-48
  531. Nate Turck, Litchfield, 2000, 165-50
  532. Andrew Lockrem, Frazee, 2008, 165-53
  533. Joel Hendrickson, Menahga/Sebeka, 2003, 165-56
  534. Eric Croatt, Ortonville, 2008, 165-59
  535. Adam Kelling, Cambridge-Isanti, 2011, 165-75
  536. Chad Stoneburg, Wheaton/Herman-Norcross, 164-24
  537. Kelly McConville, Osseo, 1997, 164-27
  538. Thad Pike, Hayfield, 2000, 164-27
  539. Jason Rhoten, Kasson-Mantorville, 2002, 164-28
  540. Jesse Westphal, Janesville-Waldorf-Pemberton, 2008, 164-31
  541. Troy Marr, Forest Lake, 164-34-1
  542. Sam Maresh, Champlin Park, 2008, 164-37
  543. Brady Holien, Atwater-Cosmos-Grove City, 2022, 164-41
  544. Tanner Welsh, Dover-Eyota, 2016, 164-42
  545. Gus McCarthy, Border West, 2013, 164-43
  546. Chase Levos, St. Clair, 2010, 164-44
  547. Tanner Vassar, Annandale/Maple Lake, 2016, 164-44
  548. Patrick Casey, Shakopee, 2013, 164-45
  549. Josh Eckstein, Lester Prairie/Holy Trinity, 2000, 164-47
  550. Greg Snobl, Canby, 1995, 164-47-2
  551. James Huwe, Detroit Lakes, 2016, 164-52
  552. Kenny Moenkedick, Perham, 2006, 164-53
  553. Cade Jackson, Detroit Lakes, 2023, 164-62
  554. Andrew Bates, Sibley East, 2007, 164-67
  555. Jamey Keller, Foley, 1995, 163-4
  556. Wade Short, Simley, 163-16-1
  557. Luke Eustice, Blue Earth Area, 1999, 163-17
  558. Nick Tourville, Benilde-St. Margaret’s, 2010, 163-19
  559. Trevor Eisfeld, Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove, 2020, 163-20
  560. Nathan Rausch, Walker-Hackensack-Akeley/Nevis, 2003, 163-30
  561. T.J. Anderson, Dassel-Cokato, 2001, 163-32
  562. Brett Willaby, Windom/Mountain Lake, 2020, 163-32
  563. Mitch Marr, Forest Lake, 1998, 163-37
  564. Corey Feltmann, Norwood Young America, 2002, 163-42
  565. Shad Tappe, Detroit Lakes, 2005, 163-42
  566. Codey Schultz, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2007, 163-47
  567. Abraham Olson, Trinity at River Ridge, 2003, 163-51
  568. Michael Guehna, Perham, 2007, 163-51
  569. Jacob Malone, New York Mills, 2003, 163-53
  570. Cody Nylander, Perham, 2013, 163-54
  571. Adam Johnson, Milaca, 2001, 163-55
  572. Jake Johnson, Hastings, 2001, 163-56
  573. Matt Burns, Watertown-Mayer, 2006, 163-57
  574. Noah Becker, LPGE/Browerville, 2016, 163-62
  575. Noah Becker, LPGE-Browerville, 2016, 163-62
  576. Tyler Wells, Princeton, 2023, 162-1
  577. Cole Von Ohlen, Jackson County Central, 2008, 162-16
  578. Jacob Volkmann, Battle Lake-Underwood-Henning, 1999, 162-18
  579. Dave Vetsch, St. Michael-Albertville, 1998, 162-22
  580. Mike Polley, Wayzata, 2005, 162-22
  581. Shawn Pumley, BOLD, 2003, 162-25
  582. Michael Weller, New York Mills, 1997, 162-26
  583. Wayne Goodhart, Beardsly-Browns Valley, 1989, 162-26-3
  584. Joe Block, LeCenter, 162-27-5
  585. Jeff Pitzenberger, Triton, 162-30
  586. Phil McMullen, St. James, River Valley , 2003, 162-30
  587. Danny Dahn, LeSueur-Henderson, 2004, 162-37
  588. Logan Dick, Maple Grove, 2016, 162-38
  589. Matt Laine, Hastings, 2006, 162-39
  590. Joe Werner, Perham, 2004, 162-39
  591. Micah Wales, West Central Area, 1996, 162-39-5
  592. Alex Yeager, Badger/Greenbush-Middle River, 2012, 162-40
  593. Landon Gode, LPGE-Browerville, 2022, 162-42
  594. Grant Nehring, St. Cloud Apollo, 2013, 162-46
  595. Zach Molitor, Cambridge-Isanti, 2005, 162-51
  596. Blake Bergeron, Crookston, 2014, 162-70
  597. Jake Hanson, Rochester Mayo, 2013, 162-73
  598. Tyler Pasvogel, Sibley East, 2012, 162-75
  599. Jayson Ness, Bloomington Kennedy, 2005, 161-14
  600. Joey Thompson, Totino-Grace, Maple Grove, 2020, 161-18
  601. Pat Dorn, Adrian, 1985, 161-18-5
  602. Justin Nelson, Big Lake, 2008, 161-27
  603. Shawn Williams, Brooklyn Center, 2000, 161-29
  604. T.J. Friederichs, Osseo, 1993, 161-29-1
  605. Riley Habisch, Buffalo, 2019, 161-32
  606. Dana Paulson, Roseau, 1996, 161-33
  607. Zane Petersen, Lakeville South, 2011, 161-38
  608. Adam Rall, Henry Sibley, 2004, 161-39
  609. Jacob Anderson, River Valley, 2012, 161-44
  610. Rickey Peterson, Minneota, 2006, 161-45
  611. Scott Springer, Anoka, 2019, 161-45
  612. Tyler Shackle, Scott West, 2019, 161-45
  613. Dusty Myers, Redwood Valley, 2004, 161-50
  614. Danny Striggow, Orono, 2020, 161-51
  615. Cole Roeder, Stewartville, 2004, 161-58
  616. Adam Hiltner, Eden Valley-Watkins, 2006, 161-66
  617. Matt Strawser, Wadena-Deer Creek, 1998, 160-13
  618. Adam Elseth, Albert Lea, 2004, 160-26
  619. Danny Gray, Dover-Eyota, 2005, 160-26
  620. Nate Trulen, Tartan, 2001, 160-27
  621. Josh Falk, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2010, 160-37
  622. Mitchell Rohlik, Wabasso/Red Rock Central, 2012, 160-39
  623. Mariano Portillo, Crookston, 2010, 160-40
  624. Alex Peck, Benilde-St. Margaret’s, 2010, 160-42
  625. Phillip Beaumia, Apple Valley, West Central Area/Ashby, 2004, 160-44
  626. Trent Esping, Minneota, 2018, 160-46
  627. Rij Koehnen, Frazee, 2012, 160-48
  628. Tossaporn Suparat, North Branch, 2009, 160-54
  629. Adam Luberts, New London-Spicer, 2007, 160-67
  630. Klinton VanHeuveln, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2011, 160-67
  631. Bowen Schultz, Owatonna, 2013, 160-75
  632. Zach Silvis, Park, 2022, 159-17
  633. Troy Peterson, Watertown-Mayer, 1998, 159-21
  634. Jon May, Hutchinson, 2003, 159-21
  635. Ashton Clark, Park Rapids Area, 2019, 159-22
  636. Mike Fiedler, Sauk Centre, 1999, 159-23
  637. Tyler Hemmesch, Elk River, 2007, 159-25
  638. Desmond Radunz, Henry Sibley, 1999, 159-26
  639. Hank Virnig, Pierz, 2007, 159-27
  640. Jake Begin, Anoka, 2009, 159-30
  641. Zach Winter, Sauk Centre, 2005, 159-32
  642. Justin Stauffacher, Scott West, 2019, 159-40
  643. Austen Cole, Yellow Medicine East, 2009, 159-43
  644. Cole Gibson, La Crescent, 2009, 159-49
  645. Justin Turek, New Prague, 2005, 159-49
  646. Tristin Faust, Northfield, 2010, 159-58
  647. Ethan Vogt, Sauk Centre, 2004, 159-66
  648. Justin Jenks, Little Falls, 2016, 159-67
  649. Sam Kulseth, St. James, 2019, 159-67
  650. Corey Huber, Bemidji, 2010, 159-82
  651. Rhett Hudoba, Ogilvie, 2022, 159-94
  652. Reid Ballantyne, Stillwater Area, 2021, 158-5
  653. Dave Droegemueller, Osseo, 1986, 158-10-2
  654. Marshall Rach, Bertha-Hewitt/Verndale, 1998, 158-23
  655. Seth Brossard, Kenyon-Wanamingo, 2019, 158-23
  656. Chad Otterness, Cannon Falls, 158-24
  657. Mark Newman, Mora, Watertown, 1997, 158-24
  658. Jacob Clark, South St. Paul, 1998, 158-25
  659. Dean Salo, New York Mills, 158-25-2
  660. Jeremy Arndt, Wheaton/Herman-Norcross, 158-26-1
  661. Lance Martin, Elk River, 158-34
  662. Jesse Hein, Perham, 2012, 158-35
  663. Nick Pelach, Sartell-St. Stephen, 2019, 158-40
  664. Aaron Stolp, Big Lake, 2007, 158-42
  665. Hans Wothe, Frazee, 1993, 158-44
  666. Adam Josephson, Minneota, 2012, 158-44
  667. Craig Kelliher, Apple Valley, 2009, 158-45
  668. Tommy Glenn, Simley, 2010, 158-48
  669. Aaron Bates, Sibley East, 2013, 158-48
  670. Justin Crandall, LPGE-Browerville, 2020, 158-48
  671. Michael Davis, Mankato East, 2007, 158-50
  672. Mitch Rechtzigel, Eastview, 2012, 158-50
  673. Jeff Grosland, Simley, 2004, 158-51
  674. Holden Nelson, Thief River Falls, 2013, 158-53
  675. Mickey Kirk, St. Michael-Albertville, 2006, 158-64
  676. Zachary Pesch, LeSueur-Henderson, 2008, 158-66
  677. Aaron Sweeney, Watertown-Mayer/Mayer Lutheran, 2014, 158-67
  678. Gavin Larsen, Chaska/Chanhassen, 2011, 158-68
  679. Ryan Epps, Cannon Falls, 2016, 157-21
  680. Jakob Stageberg, New London-Spicer, 2014, 157-22
  681. Greg Schwartz, Paynesville, 157-22-5
  682. Garrett Benz, Virginia Area, 1998, 157-25
  683. Adam Murphy, Northfield, 1995, 157-25-2
  684. Kevin Widmer, River Valley, 2005, 157-29
  685. Trey Bertram, Hastings, 2008, 157-29
  686. Skylar Hieronimus, Adrian, 2016, 157-29
  687. Brian Strain, Henry Sibley, 1999, 157-30
  688. Heath Martin, Elk River, 157-35
  689. Jordan Bendson, Staples-Motley, 2010, 157-39
  690. Jared Hotakainen, New York Mills, 2006, 157-39
  691. Miles Patton, Rochester Mayo, 2015, 157-41
  692. Mark Erickson, Roseau, 2008, 157-45
  693. Carter Hanson, Blue Earth Area, 2013, 157-47
  694. Tony Lynn, Adrian, 2015, 157-47
  695. Matt Tlougan, Byron, 2011, 157-49
  696. Micah Olson, Trinity at River Ridge, 2008, 157-54
  697. Robert Fisher, Bloomington Kennedy, 2009, 157-54
  698. Lincoln Shinn, Willmar, 2019, 157-54
  699. Nate Meixell, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2012, 157-63
  700. Jacob Johnson, Jackson County Central, 2008, 157-65
  701. Shane Siewert, Lake City, 2015, 157-65
  702. Brandon Waage, Badger/Greenbush-Middle River, 2015, 157-74
  703. Jacob Prunty, Worthington, 2018, 156-8
  704. Terry Storm, Walker-Hackensack, 156-14
  705. Josh Wiseman, Champlin Park, 2008, 156-15
  706. Seth Flodeen, Cannon Falls, 2005, 156-17
  707. Elijah Novak, Foley, 2022, 156-19
  708. Kyle Christians, West Central Area, 1997, 156-24
  709. Eric Bauer, Hastings, 2012, 156-25
  710. Brad Loeffler, St. Clair-Waldorf Pemberton, 156-26-1
  711. Mark Hilbrand, Wheaton/Herman-Norcross, 156-27
  712. Matt Fraley, Forest Lake, 2002, 156-30
  713. Austin Anderly, LeSueur-Henderson, 2015, 156-31
  714. Brett Svendsen, Elk River, 1993, 156-33-1
  715. Todd Opdahl, Minneota, 2003, 156-34
  716. Kyle Opsahl, Pine City/Hinckley-Finlayson, 2013, 156-35
  717. Dennis Westlund, Waconia/Mayer Lutheran, 2003, 156-38
  718. Tim Klein, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2001, 156-43
  719. Joel Stark, Wabasha-Kellogg, 1999, 156-43
  720. Sam Moenkedick, Bertha-Hewitt/Verndale, 2008, 156-45
  721. Jackson Held, Royalton/Upsala, 2019, 156-48
  722. Kyle Rose, Morris Area/Hancock, 1998, 156-49
  723. Brody Ullyott, Detroit Lakes, 2021, 156-55
  724. Tom Faber, Rocori, 1996, 156-60-1
  725. Joe Kern, Bertha-Hewitt/Verndale, 1998, 156-61
  726. Phil LaFleur, Fillmore Central/Lanesboro/Mabel-Canton, 2008, 156-62
  727. Derek Weinmann, Irondale, 2012, 156-62
  728. Steven Salinas, Blooming Prairie, 2004, 156-64
  729. Brad Kruse, St. Clair, 2006, 156-69
  730. Brandon Paulson, Anoka, 1992, 155-12-1
  731. Jarred Oftedahl, Benilde-St. Margaret’s, 2013, 155-16
  732. Corey Olson, Hayfield, 1988, 155-19
  733. Tony Valek, Scott West, 2008, 155-19
  734. Russell Smith, Owatonna, 2005, 155-21
  735. Zach Siegle, Scott West, 2014, 155-23
  736. Donny DePatto, Monticello, 2002, 155-24
  737. Tyler Ryan, Kenyon-Wanamingo, 2019, 155-26
  738. Adam McSorley, Hastings, 2017, 155-28
  739. Jason Bartels, Annandale/Maple Lake, 1997, 155-29-2
  740. Cory Foss, Foley, 2009, 155-32
  741. Kelly Pederson, Big Lake, Becker, 2000, 155-33
  742. Nathanael Holecek, Thief River Falls, 2015, 155-36
  743. Cameron Jurgenson, Dawson-Boyd, 2008, 155-37
  744. Blake Legred, United South Central, 2019, 155-38
  745. Wyatt Lidberg, St. Michael-Albertville, 2020, 155-39
  746. Matt Meyer, Atwater-Cosmos-Grove City, 2012, 155-40
  747. Joachim Wiener, Osakis, 2001, 155-45
  748. Tommy Longendyke, White Bear Lake, 2013, 155-45
  749. Calvin Wolff, Prior Lake, 2008, 155-48
  750. Seth Amberg, United South Central, 2008, 155-49
  751. Gavin Peterson, Maple Grove, 2020, 155-49
  752. Chad Olson, Farmington, 1995, 155-57
  753. Cody Welch, Wabasso/Red Rock Central, 2012, 155-57
  754. John Nething II, New London-Spicer, 2010, 155-59
  755. Casey Johnson, Kasson-Mantorville, 2010, 155-59
  756. Brad Meyer, Pierz, 2013, 155-61
  757. Isaac Florell, Totino-Grace, 2015, 155-61
  758. Sam Fischenich, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2009, 155-63
  759. Colton Johnston, Ogilvie, 2008, 155-63
  760. Shane Fesenmaier, Sauk Rapids-Rice, 2010, 155-68
  761. Brad Fisher, Austin, 1997, 154-14
  762. Ben Lunn, Shakopee, 2020, 154-15
  763. Dan Dellwo, Chisago Lakes Area, 1996, 154-16-1
  764. Mike McConville, Osseo, 1996, 154-18
  765. Alex Crowe, Shakopee, 2017, 154-22
  766. Nick Schuler, Totino-Grace, 2009, 154-31
  767. Brady Kasprick, Thief River Falls, 2022, 154-33
  768. Daniel Schulte, LaCrescent, 2005, 154-34
  769. Kyle Kohls, Watertown-Mayer, 2003, 154-39
  770. Sam Baier, Redwood-River Valley, 2016, 154-40
  771. Owen Herbst, Buffalo, 2022, 154-40
  772. Nick Walsh, Rosemount, 2005, 154-43
  773. Luke Prairie, Tracy-Milroy-Balaton, 2010, 154-43
  774. Aaron Matheson, Centennial, 2002, 154-44
  775. Jonah Gruenes, Minneota, 2022, 154-44
  776. Randy Rager, Pequot Lakes, 1996, 154-44-3
  777. Jason Jeremiason, Marshall, 2007, 154-45
  778. Eric Muldoon, Prior Lake, 2009, 154-54
  779. Tristyn Hanson, Lakeville North, 2015, 154-55
  780. Taylor Defrang, Dover-Eyota, 2020, 154-55
  781. Tony Klosterboer, Montevideo, 2007, 154-58
  782. Ty Johnson, Woodbury, 2015, 154-60
  783. Caleb Lanoue, Mahnomen/Waubun, 2010, 154-61
  784. Kenny Steffens, Wadena-Deer Creek, 2007, 154-65
  785. Nick Pfaff, Mille Lacs, 2007, 154-65
  786. Andrew Janssen, Mounds View, 2007, 154-66
  787. Bobby Steveson, Apple Valley, 2015, 153-4
  788. Terrance Young, Minneapolis Edison, 2006, 153-10
  789. Zach Hanson, Lakeville North, 2023, 153-13
  790. Brad Fenske, Paynesville, 1992, 153-16-6
  791. BJ Mariotti, St. Michael-Albertville, 1994, 153-21
  792. Seth Anderson, Simley, 2005, 153-26
  793. Chase Austvold, New London-Spicer, 2012, 153-30
  794. Jeremy Anderson, Thief River Falls, 2003, 153-31
  795. Cole Fibranz, Sartell-St. Stephen, 2019, 153-31
  796. Ryan Lumley, Big Lake, 2003, 153-36
  797. Luke Bothun, Dawson-Boyd, 2006, 153-37
  798. Billy Hochstein, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2010, 153-38
  799. Brady Johnshoy, Prior Lake, 2011, 153-38
  800. Chris Ortman, Pierz, 2014, 153-41
  801. Jordan Chouanard, Aitkin, 2012, 153-43
  802. Andrew Nissen, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2015, 153-44
  803. Troy Meyer, St. James, 1995, 153-45-1
  804. Max Ehrich, Blue Earth Area, 2021, 153-48
  805. Austin Hjelle, Thief River Falls, 2014, 153-49
  806. Tyler Keller, Medford, 2014, 153-52
  807. Jonah Lange, Frazee, 2016, 153-52
  808. Chris McPhail, Pine Island, 2005, 153-54
  809. Tanner Rohlik, Wabasso/Red Rock Central, 2013, 153-55
  810. Mike Minske, Rochester Mayo, 2010, 153-55
  811. Justin Skillings, Frazee, 2007, 153-57
  812. Seth Sanftner, Mora, 2010, 153-62
  813. Sam McPhail, Pine Island, 2014, 153-66
  814. Devin Roberts, Apple Valley, 2019, 153-67
  815. Matthew Jeska, Nashwauk-Keewatin/Greenway, 2019, 153-77
  816. Robin Ebnet, New Richland-Hartland, 152-21-1
  817. Josh Cagle, Faribault, 1996, 152-23-1
  818. John Weeding, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2012, 152-24
  819. Travis Holt, Cambridge-Isanti, 2013, 152-29
  820. Carter Meiners, LPGE-Browerville, 2021, 152-29
  821. Scott Schermerhorn, Frazee, 1995, 152-30
  822. Trent Hatlevig, Caledonia/Spring Grove, 1999, 152-30
  823. Mark Gunderson, Bemidji, 1998, 152-31
  824. Dan Verdeja, Simley, 152-31
  825. Phil Skeps, St. Thomas Academy, 2019, 152-37
  826. Sean Huls, Pierz, 2011, 152-39
  827. Cody Reverts, Adrian, 2006, 152-49
  828. Andrew Wiener, Osakis, 2002, 152-52
  829. Cory Swenson, Pequot Lakes/Pine River-Backus, 2004, 152-52
  830. Carl Leuer, St. Michael-Albertville, 2020, 152-53
  831. Nate Williams, Crosby-Ironton, 2019, 152-60
  832. Triston Westerlund, Albert Lea, 2015, 152-64
  833. Tim Bartness, New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva, 2009, 152-93
  834. Matt Demaray, Apple Valley, 151-7-1
  835. David Haas, Madison, 151-14-3
  836. Micah Flodeen, Cannon Falls, 2003, 151-15
  837. Juan Torres, Simley, 2013, 151-22
  838. Tony Nord, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2000, 151-24
  839. Hayden VanderVoort, Hutchinson/Buffalo Lake-Hector-Stewart, 2023, 151-25
  840. Derek Skala, Owatonna, 2006, 151-30
  841. Alex Hart, Prior Lake, 2015, 151-30
  842. Chaz Abrahamson, Thief River Falls, 2011, 151-31
  843. Andy Merkins, Hutchinson, 2003, 151-32
  844. Cody Lensing, Totino-Grace, 2008, 151-34
  845. Jacob Bryce, Minnewaska Area, 2004, 151-35
  846. Josh VanOverbeke, Minneota, 2012, 151-35
  847. Trent Gunsolus, Janesville-Waldorf-Pemberton, 1999, 151-40
  848. Javon Taschuk, Stillwater Area, 2020, 151-40
  849. Allan Huigens, New Prague, 2002, 151-41
  850. Matt Christensen, Aitkin, 2008, 151-41
  851. Conrad Kondos, Breckenridge/Campbell-Tintah, 2014, 151-46
  852. Greg Stucky, Pine Island, 2000, 151-49
  853. Zack Kuhns, Maple River, 2013, 151-49
  854. Spencer Garness, Kasson-Mantorville, 2007, 151-50
  855. Jake Avre, Cambridge-Isanti, 2000, 151-51
  856. Luke Sailer, Perham, 2013, 151-57
  857. Mitchell Fulton, Wabasso/Red Rock Central, 2017, 151-58
  858. Brandon Lexvold, Goodhue, 2001, 151-59
  859. Anthony Axford, Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove, 2021, 151-59
  860. Ethan Evenson, Maple River/USC, 2022, 151-75
  861. Darren Droegemueller, Osseo, 1988, 150-9-3
  862. Travis Borchert, Browerville/Eagle Valley, 2010, 150-12
  863. Anthony Jackson Jr, Simley, 150-19
  864. Jacob Gall, Pierz, 150-22
  865. Seth Beyer, Mankato West, Martin County West, 2004, 150-25
  866. Jamin LeDuc, Farmington, 2016, 150-26
  867. David Hendrickson, Montevideo, 150-28
  868. Mike Roder, Lac Qui Parle Valley, 1993, 150-28-3
  869. Timothy Stapleton, Waconia, 2020, 150-29
  870. Jack Ryan, Simley, 2015, 150-36
  871. Chris McKenzie, Shakopee, 2004, 150-39
  872. Jackson Sweeney, Watertown-Mayer/Mayer Lutheran, 2016, 150-39
  873. Isaac Loosbrock, Chaska/Chanhassen, 2016, 150-42
  874. Brandt Bombard, North Branch, 2022, 150-43
  875. Mitchell Hartwig, Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie, 2013, 150-44
  876. Peter Johnson, Willmar, 2005, 150-48
  877. Jake Wetzel, Montgomery-Lonsdale/Le Center, 2008, 150-49
  878. Lucas Roe, Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland, 2013, 150-50
  879. Kyle Trout, Wadena-Deer Creek, 2003, 150-51
  880. Caramon Hansen, Kimball, 2012, 150-52
  881. Jimmy Brown, Cambridge-Isanti, 2020, 150-53
  882. Kyle Koehntop, Morris Area/Hancock, 2004, 150-62
  883. Wyatt Simon, Maple River, 2020, 150-64
  884. Ted Androli, Kenyon-Wanamingo, 2016, 150-65
  885. Chad Kubasch, Watertown-Mayer, 2006, 150-67
  886. Mitch Mosher, Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland, 2005, 150-68
  887. Gabe Gorecki, Royalton/Upsala, 2022, 150-71
  888. Jay Thoreson, Moorhead, 2006, 150-74
  889. Nolan Booge, Park Rapids Area, 2017, 150-74
  890. Mike Meger, Owatonna, 2003, 149-10
  891. Mark Lange, Caledonia, 149-11-1
  892. Eric Kramer, Staples-Motley, 1996, 149-12
  893. Seth Gross, Apple Valley, 2014, 149-15
  894. Spencer Jenniges, Wabasso/Red Rock Central, 2014, 149-18
  895. Trevor Westerlund, Albert Lea, 2013, 149-26
  896. Jordan Theede, Lewiston-Altura/Rushford-Peterson, 2014, 149-27
  897. Matthew Herman, Burnsville, 2002, 149-29
  898. Cole Holien, Atwater-Cosmos-Grove City, 2022, 149-32
  899. Chad Henle, New London-Spicer, 2008, 149-33
  900. Tyler Hebig, Mound-Westonka, 2013, 149-34
  901. Taylor Lewandowski, Foley, 2012, 149-38
  902. Travis Peralta, Thief River Falls, 2009, 149-41
  903. Todd Traen, Minneota, 2004, 149-44
  904. Carter Entinger, Watertown-Mayer/Mayer Lutheran, 2019, 149-44
  905. Aldon Stuchen, Tracy-Milroy, 2001, 149-48
  906. Ricky Crone, Apple Valley, 149-49
  907. Tony Biggs, Simley, 2004, 149-49
  908. Jerry Simes, Dassel-Cokato/Litchfield, 2021, 149-52
  909. Brett Bradford, Byron, 2022, 149-52
  910. Brent Yule, Medford, 2004, 149-55
  911. Cooper Ochsendorf, Maple River/USC, 2023, 149-57
  912. Brandon Hertog, Centennial, 2009, 149-87
  913. Aaron Gudahl, Blue Earth Area, 148-25
  914. Jason Elsmore, Lake City, 148-26
  915. Drake Borsgard, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2012, 148-26
  916. Brent Kramer, Staples, 1991, 148-26-2
  917. Travis Dahlheimer, St. Michael-Albertville, 2001, 148-31
  918. Travis Shives, Bloomington, 148-31-5
  919. Chris Werth, St. James, NRHEG, 2003, 148-33
  920. Mike Kramer, Wadena, 148-36
  921. Andrew Peralta, Thief River Falls, 2007, 148-36
  922. Ty Griffin, Rockford, 2014, 148-38
  923. Carson Tschudi, Delano, 2021, 148-40
  924. Kraig Schumm, St. Michael-Albertville, 2010, 148-41
  925. Ben Kelvington, Scott West, 2016, 148-46
  926. Colin Ayers, WEM/JWP, 2014, 148-57
  927. Matt Morris, Albert Lea, 2007, 148-58
  928. Blaine Coyle, Fillmore Central/Lanesboro/Mabel-Canton, 2009, 148-58
  929. Adam Richter, Perham, 148-61
  930. Brady Nelson, Rochester Mayo, 2015, 148-61
  931. Thomas Hischer, Mora, 2015, 148-63
  932. Eli Hunt, St. Peter, 2020, 148-63
  933. Tom Casey, Shakopee, 2009, 148-65
  934. Patrick Rooney, Belgrade-Brooten-Elrosa, 2013, 148-67
  935. Shane Fickes, Wheaton/Herman-Norcross, 2006, 148-69
  936. Leighton Rach, Perham, 2019, 148-72
  937. Ryan Sieberg, St. Clair/Mankato Loyola, 2011, 148-83
  938. Jacoby Bergeron, Thief River Falls, 2011, 147-11
  939. Pat Harty, Hayfield, 1998, 147-22
  940. Kraig Elliot, Burnsville, 1998, 147-22
  941. Willard Meine, Fertile-Beltrami, 2016, 147-25
  942. Frank Wilczek, Little Falls, 2012, 147-26
  943. Tom Libbesmeier, Kimball, 2003, 147-35
  944. Dalton Westerlund, Albert Lea, 2012, 147-35
  945. Adam Fokken, Eastview, 2001, 147-36
  946. Brandon Bartyzal, LeSueur-Henderson, 2006, 147-39
  947. Grant Jepson, Frazee, 2016, 147-39
  948. Jackson Striggow, Orono, 2015, 147-42
  949. Dylan Yarger, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2009, 147-43
  950. TJ Severance, Wheaton/Herman-Norcross, 2005, 147-45
  951. David Hauge, Minnehaha Academy/Concordia Academy, 2006, 147-46
  952. Charlie Dojan, Irondale-Spring Lake Park-St. Anthony Village, 2021, 147-46
  953. Adam Petersen, Hastings, 2008, 147-47
  954. Russell Caldwell, Maple River, 2015, 147-47
  955. Mike Priebe, Dover-Eyota, 2001, 147-53
  956. Kyle Drehmel, Goodhue, 2013, 147-55
  957. Seth Nebel, Edina, 2021, 147-57
  958. Mike Wallraff, Centennial, 2004, 147-60
  959. Noah Bernier, Thief River Falls, 2015, 147-61
  960. Garrett Pavelko, Rochester Century, 2020, 147-72
  961. Trevor Pearson, Maple River, 2020, 147-74
  962. Tyler Polzin, Glencoe-Silver Lake, 2006, 147-80
  963. Chris Lembeck, Bloomington Kennedy, 146-7-2
  964. Kris Presler, Brooten, 1987, 146-16
  965. Tyler Safratowich, Park Rapids Area, 2004, 146-27
  966. Matt Moenkedick, Bertha-Hewitt/Verndale, 2009, 146-28
  967. Tim Roberg, Paynesville, 1997, 146-29
  968. Scott Bauer, New Prague, 1999, 146-32
  969. Matt Fridgen, Wheaton/Herman-Norcross, 2003, 146-36
  970. Randy Backman, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 2001, 146-37
  971. Brad Osatiuk, Maple Grove, 2015, 146-37
  972. Brad Zimmel, Wheaton/Herman-Norcross, 146-39
  973. Garrett Long, St. Francis, 146-39
  974. Tyler Bullerman, Adrian, 2002, 146-40
  975. Jermy Bruessel, Owatonna, 1996, 146-41-1
  976. Mitch Becker, Browerville, 1998, 146-42
  977. Ethan Loosbrock, Chaska, 2013, 146-48
  978. Doug Storbeck, Blue Earth Area, 1998, 146-50
  979. Justin Bowland, Foley, 2010, 146-50
  980. Andy Leisen, Rochester Mayo, 2005, 146-52
  981. Kurt Haakinson, Sauk Centre, 2005, 146-52
  982. Kade Johnson, Bemidji, 2014, 146-52
  983. Dylan Hanson, New London-Spicer, 2012, 146-53
  984. Shawn Leuthard, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1993, 146-54-2
  985. Ben Butler, Browerville, 1994, 146-55-1
  986. Christopher Pfarr, LeSueur-Henderson, 2013, 146-59
  987. Grant Budden, Pipestone Area, 2020, 146-64
  988. Jed Loftus, Dover-Eyota, 2003, 146-72
  989. Travis Schiefelbein, Kimball, 2012, 146-78
  990. Chad Cooreman, Tracy-Milroy-Balaton, 2007, 146-84
  991. Mark Krier, Plainview, 1985, 145-9
  992. Joey Novak, New Prague, 2023, 145-15
  993. David Zilverberg, Wayzata, 2007, 145-16
  994. Tanner Skillings, Minneota, 2007, 145-25
  995. Andy Miller, Eagan, 1999, 145-28
  996. Derek Hebrink, Fillmore Central, 2002, 145-30
  997. Tyler Marr, Forest Lake, 2000, 145-32
  998. Corey Schunk, Wabasso, 2004, 145-32
  999. Scott Larson, Blackduck/Cass Lake-Bena, 1998, 145-34
  1000. Parker Brand, Lewiston-Altura/Rushford-Peterson, 2008, 145-39
  1001. Adam Minette, New Prague, 2004, 145-40
  1002. Colby Alberts, Kasson-Mantorville, 2005, 145-40
  1003. Colten Carlson, United South Central, 2014, 145-40
  1004. Jon Teiken, Mahnomen/Waubun, 145-45-1
  1005. Aaron Trio, Maple River, 2014, 145-46
  1006. Jeff Nielsen, Zimmerman, 2010, 145-47
  1007. Ben Barton, Wabasha-Kellogg, 145-49
  1008. Eric Ryan, Goodhue, 2008, 145-53
  1009. Adam Ourada, Wabasso, 2008, 145-54
  1010. Zach Spinks, Windom/Mountain Lake, 2019, 145-54
  1011. Blake Weber, Detroit Lakes, 2020, 145-54
  1012. Josh Hiltner, Eden Valley-Watkins, 2004, 145-55
  1013. Ryan Mergen, Monticello, 2005, 145-57
  1014. Tomm Ingle, Badger/Greenbush-Middle River, 2012, 145-62
  1015. Corey Zastrow, Rochester Century, 2008, 145-78
  1016. Nick Bruss, Nashwauk-Keewatin/Greenway, 2013, 145-82
  1017. Brett Crecelius, Marshall/Lakeview, 2009, 145-86
  1018. Sam Brancale, Eden Prairie, 2012, 144-9
  1019. Jose Trevino, St. Paul Humboldt, 1993, 144-16-1
  1020. Chris Steele, Hayfield, 1994, 144-16-2
  1021. Waja Broadway, Minneapolis North, 1997, 144-20
  1022. Paul Cheney, Apple Valley, 2014, 144-23
  1023. Casey Gray, Wheaton/Herman-Norcross, 2005, 144-27
  1024. Dylan Lentz, Columbia Heights, 2018, 144-29
  1025. Casey Field, Yellow Medicine East, 2009, 144-30
  1026. Paul Norgren, Lake Crystal-Wellcome Memorial, Maple River, 2010, 144-30
  1027. Jesse Reyerson, Albert Lea, 1999, 144-32
  1028. Mike Verdeja, Simley, 2000, 144-34
  1029. Clinton Haake, Winona, 2005, 144-35
  1030. Josh Olson, St. James, 144-38
  1031. Nic Harrison, Pequot Lakes/Pine River-Backus, 2009, 144-41
  1032. Jordan Lohse, West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville, 2021, 144-41
  1033. Joe Virga, Chisago Lakes Area, 2015, 144-42
  1034. Lucas Damm, Atwater-Cosmos-Grove City, 2014, 144-46
  1035. Drew Sathrum, Kenyon-Wanamingo, 2015, 144-46
  1036. Josh Allen, Rush City, 1996, 144-50
  1037. Josh Zabel, Rochester Mayo, 2004, 144-50
  1038. Michael Otomo, Dover-Eyota, 2016, 144-53
  1039. Keith Lumley, Big Lake, 2005, 144-58
  1040. Tony Sauer, Adrian, 2005, 144-59
  1041. Brandon Sullivan, Pierz, 2014, 144-66
  1042. Orrin Holmbeck, Nashwauk-Keewatin/Greenway, 2013, 144-84
  1043. Richard Fessler, Apple Valley, 2005, 143-6
  1044. Chad Merritt, Canby, 143-14-1
  1045. Troy Haglund, Willmar, 1990, 143-20-1
  1046. Eric Hendrickson, Menahga/Sebeka, 1998, 143-21
  1047. Jason Burg, New York Mills, 2007, 143-26
  1048. Dalton Henderson, Owatonna, 2010, 143-29
  1049. Lance Peters, Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland, 2006, 143-30
  1050. Vince DePatto, Monticello, 2000, 143-31
  1051. Justin Werk, Wheaton/Herman-Norcross, 2001, 143-32
  1052. Jeff Stuckenbroker, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2005, 143-35
  1053. Thomas Stageberg, New London-Spicer, 2016, 143-40
  1054. Mason Stender, Browerville, 1993, 143-44-2
  1055. Damon Ferguson, Thief River Falls, 2023, 143-46
  1056. Alex McPhee, Proctor/Hermantown, 2021, 143-49
  1057. Troy Morisette, Tartan, 2010, 143-51
  1058. Nick Peterson, Eden Valley-Watkins, 2006, 143-54
  1059. Nick Johnson, Tri-City United, 2019, 143-55
  1060. Matt Spoden, St. Cloud Apollo, 2009, 143-56
  1061. Tyler Tubbs, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville-Beardsley, 2004, 143-58
  1062. John Gusewelle, Sauk Centre, 2010, 143-58
  1063. Jon Verhelst, Canby, 2008, 143-59
  1064. Jake Bothun, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2010, 143-69
  1065. Christian Harrison, Pequot Lakes/Pine River-Backus, 2011, 143-80
  1066. Lenny Wurm, Maple Lake, 142-10
  1067. Drew Fleming, Watertown-Mayer/Mayer Lutheran, 2010, 142-17
  1068. Terry Keller, Medford, 1979, 142-17-1
  1069. Micah Barnes, Simley, 2012, 142-18
  1070. Dieken Swalla, MACCRAY, 1993, 142-19
  1071. John Barrett, Annandale, 142-19
  1072. Clint Campbell, Stewartville, 2002, 142-24
  1073. Chad Meyer, Blue Earth Area, 142-28-3
  1074. Jason Dummer, Hastings, 1997, 142-29
  1075. Gabe Zierden, Albany, 2019, 142-30
  1076. John Sundgren, Blaine, 2006, 142-32
  1077. Carl Carlson, Willmar, 142-32-2
  1078. Greg Janey, Park Center, 1997, 142-35
  1079. John Swanson, Thief River Falls, 2002, 142-35
  1080. Taylor Menke, Jackson County Central, 2010, 142-37
  1081. Seth Bullerman, Adrian, 2001, 142-38
  1082. Joe Franta, Blue Earth Area, 2011, 142-39
  1083. Dan Rysavy, Austin, 2006, 142-40
  1084. Dan Tschudi, Delano, 1993, 142-43
  1085. Ryan Lovaas, Mille Lacs, 2003, 142-45
  1086. Dustin Dylla, United South Central, 2011, 142-45
  1087. Garsen Schorr, Kasson-Mantorville, 2019, 142-47
  1088. Sammy Houck, Lakeville North, 2009, 142-49
  1089. Justin Jones, Mille Lacs, 2004, 142-50
  1090. Drey Loge, Pequot Lakes/Pine River-Backus, 2013, 142-53
  1091. Chris Sawatzky, Mora, 2007, 142-54
  1092. Ryan Sullivan, Eden Valley-Watkins, 2007, 142-57
  1093. Jake Berthiaume, Monticello, 2014, 142-57
  1094. Kip Anderson, Pelican Rapids, 2007, 142-59
  1095. Brent Weller, New York Mills, 2005, 142-59
  1096. Tyler Raway, Forest Lake, 2021, 142-59
  1097. Brian Wasserzieher, Aitkin, 2006, 142-62
  1098. Carter Williamson, Rochester John Marshall, 2014, 142-62
  1099. Isaac Johnson, Lake Park/Audubon, 2004, 142-64
  1100. Mitchell Watkins, Zumbrota-Mazeppa, 2013, 142-65
  1101. Dan Fiecke, Lester Prairie/Holy Trinity, 2002, 142-79
  1102. Paul Kuznik, Crookston, 1986, 141-10
  1103. Lenny Meine, Crookston, 1990, 141-14-1
  1104. Dana Gostomczek, Janesville-Waldorf-Pemberton, 1998, 141-18
  1105. Tony Nelson, Cambridge-Isanti, 2009, 141-18
  1106. Tony Sadder, Totino-Grace, 2006, 141-21
  1107. Dereck Ellingson, Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove, 2019, 141-21
  1108. Darrin Allen, Chatfield, 1993, 141-21-1
  1109. Ryan Timmerman, St. Peter, 2008, 141-27
  1110. Trevor Schultz, Fairmont/Martin County West, 2013, 141-27
  1111. Justin Staebler, Perham, 1998, 141-28
  1112. Cody Rinke, Wheaton/Herman-Norcross, 2005, 141-28
  1113. Matt Wagner, Canby, 1995, 141-31
  1114. Trevor Krueger, Barnesville, 2008, 141-32
  1115. Cody Paulsen, Totino-Grace, 2010, 141-32
  1116. Hector Millan, Owatonna, 2009, 141-33
  1117. Jason Melcher, St. Francis, 1992, 141-33-4
  1118. Jon Dierks, Mankato East, 1999, 141-35
  1119. Kurt Timmons, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2010, 141-35
  1120. Erik Drange, Litchfield, 1995, 141-35-1
  1121. Joseph Bechtold, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2004, 141-37
  1122. Chad Rach, Bertha-Hewitt/Verndale, 1995, 141-39
  1123. Shane Wevley, West Central Area, 1996, 141-39
  1124. Daniel VanAcker, Forest Lake, 2022, 141-43
  1125. Titon Erler, Owatonna, 2005, 141-44
  1126. Teddy Pierce, St. Francis, Chisago Lakes Area, 2017, 141-45
  1127. Joe Hessing, Delano, 2010, 141-46
  1128. Jake Gosch, Kasson-Mantorville, 2007, 141-49
  1129. Gavin Christoffersen, South St. Paul, 2019, 141-50
  1130. Storm Booe, Badger/Greenbush-Middle River, 2010, 141-52
  1131. Nathan Schmitz, Perham, 2009, 141-53
  1132. Nick Henning, Fulda/Murray County Central, 2006, 141-55
  1133. Zach Beaumaster, Monticello, 2014, 141-58
  1134. Taylor Carlson, United North Central, 2014, 141-59
  1135. Jake Skalicky, Simley, 1998, 141-60
  1136. AJ Stevens, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2008, 141-62
  1137. Cola Jensen, Simley, 2011, 141-64
  1138. Nolan Wanzek, Simley, 2020, 141-65
  1139. Cole Johnson, Thief River Falls, 2020, 141-66
  1140. Jordan Hansen, Hutchinson, 2010, 141-67
  1141. Jeff Froslee, Battle Lake-Underwood-Henning, 1997, 141-67-1
  1142. Jacob Rukavina, Eastview, 2014, 141-68
  1143. Nolan Romel, Wabasha-Kellogg, 2020, 141-69
  1144. Craig Peterson, Minneota, 141-73
  1145. Alex Burns, Tri-City United, 2016, 141-77
  1146. Jadon Evans, Pipestone Area, 2011, 141-82
  1147. Tony Dionosopoulos, Simley, 1994, 140-13
  1148. Chad Kranz, Montevideo, 1994, 140-22
  1149. Doug Heins, Ogilvie, 140-22-1
  1150. Brady Schrupp, Becker, 2009, 140-23
  1151. Joe Pilgrim, Verndale, 140-26-3
  1152. Chad Irlbeck, Wabasso, 1991, 140-26-3
  1153. Dusty Kavitz, Medford, 2004, 140-28
  1154. Josh Bain, Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland, 2007, 140-28
  1155. Cody Whitney, Mille Lacs, 2012, 140-28
  1156. Matt Steffenson, Mille Lacs, 2003, 140-31
  1157. Dane Head, Kasson-Mantorville, 1988, 140-32
  1158. Chris Welle, Paynesville, 2000, 140-34
  1159. Phillip Anderson, Rogers, 2014, 140-34
  1160. Micah Larson, Atwater-Cosmos-Grove City, 2009, 140-35
  1161. Ben Keen, Pequot Lakes/Pine River-Backus, 2001, 140-36
  1162. Jesse Jennissen, Staples, 1998, 140-38
  1163. Dan Card, Owatonna, 2007, 140-41
  1164. Broc Threinen, Kasson-Mantorville, 1995, 140-41-5
  1165. Marty Kirk, Elk River, 140-42
  1166. Brandon Klukow, Albert Lea, 2005, 140-42
  1167. Kenny Sandt, United South Central, 2005, 140-43
  1168. Bruce Laleman, Minneota, 1996, 140-44
  1169. Alek Halverson, Lester Prairie/Holy Trinity, 2000, 140-44
  1170. John Vaith, Hastings, 2007, 140-45
  1171. Matt Baarson, Champlin Park, 2007, 140-48
  1172. Kez Flomo, Totino-Grace, 2015, 140-48
  1173. Aaron Berge, Kasson-Mantorville, 2016, 140-52
  1174. John Dolezal, Faribault, 1998, 140-53
  1175. Eric Carrasco, Minneota, 2021, 140-53
  1176. Kolin Baier, Mankato East, 2020, 140-54
  1177. Cody Tibbetts, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2011, 140-60
  1178. Austin Kluis, Fulda/Murray County Central, 2012, 140-60
  1179. Ryan Krause, Centennial, 2009, 140-74
  1180. Erik Wallace, Sibley East, 2003, 140-75
  1181. Corben Hansen, Kasson-Mantorville, 2013, 140-80
  1182. Trevor Laws, Apple Valley, 2003, 139-5
  1183. Ben Bauer, Faribault, 1996, 139-16
  1184. Paul Koenig, Butterfield-Odin, 139-16-1
  1185. Joeb Oyster, Bertha-Hewitt/Verndale, 2002, 139-20
  1186. Nic Cantu, Albert Lea, 2019, 139-20
  1187. Mike Buringa, Plainview-Elgin-Millville, 1986, 139-20-2
  1188. Les Engler, Fulda, 139-21
  1189. Jake Sweet, Totino-Grace, 2005, 139-22
  1190. John Fradette, Milaca, 2005, 139-25
  1191. Chris McAlpine, Elk River, 2000, 139-28
  1192. Eric Bourgeois, Monticello, 2012, 139-33
  1193. Matt Aho, Frazee, 1999, 139-35
  1194. Matt Anderson, Simley, 2001, 139-36
  1195. Ben Anderson, Annandale/Maple Lake, 2006, 139-37
  1196. Greg Naschansky, Plainview-Elgin-Millville, 2010, 139-38
  1197. Ian Sanders, Minneapolis North, 1992, 139-39
  1198. Shaun Murphy, Northfield, 1997, 139-39
  1199. Alec Engler, Minneota, 2015, 139-40
  1200. Lance Bullerman, Adrian, 2002, 139-44
  1201. Ted Berckes, Canby, 2011, 139-46
  1202. Jordan Tober, Mora, 2015, 139-46
  1203. Rylee Anderson, Barnesville, 2015, 139-48
  1204. Jason Ulmschmid, Frazee, 139-49
  1205. Matt Kahnke, Prior Lake, 2012, 139-50
  1206. Nathan Brecht, Glenwood-Starbuck, 139-51-1
  1207. Chase Thielen, Renville County West, 2002, 139-54
  1208. Ryan Langlais, Eastview, 2004, 139-54
  1209. Ryan Reid, Mound-Westonka, 2016, 139-54
  1210. Cale Luthens, Hutchinson, 2021, 139-54
  1211. Joe Facchinni, Nashwauk-Keewatin/Greenway, 2003, 139-55
  1212. Timmy Ruter, Buffalo, 2010, 139-56
  1213. Travis Ahlf, Menahga/Sebeka, 2006, 139-57
  1214. Jason Arndt, Wheaton/Herman-Norcross, 139-59-3
  1215. Emily Shilson, Mounds View, 2019, 139-64
  1216. Jasper Oyster, Bertha-Hewitt/Verndale, 2006, 139-68
  1217. Jason Reitmeier, Worthington, 138-14
  1218. Jamell Tidwell, Bloomington Kennedy, 2001, 138-15
  1219. Austin Goergen, Caledonia/Houston/Spring Grove, 2012, 138-15
  1220. Tony Noyes, New London-Spicer , 2003, 138-16
  1221. Larry Lyden, Irondale, 1998, 138-18
  1222. Steve Seck, Watertown-Mayer, 138-21
  1223. Scott Fernholz, Madison, 138-22-2
  1224. Terry Fasching, Lester Prairie/Holy Trinity Winsted, 138-26
  1225. Zach Anderson, Thief River Falls, 2005, 138-29
  1226. Justin Berns, Perham, 2007, 138-32
  1227. Jackson Penk, Sartell-St. Stephen, 2019, 138-32
  1228. Darrin Cain, Arlington-Green Isle, 138-33-2
  1229. Jordan Isakson, Dassel-Cokato, 2001, 138-38
  1230. Tyler Rohr, Hastings, 2010, 138-44
  1231. Sean McCall, Dawson-Boyd, 1996, 138-45
  1232. Kevin Bright, Lakeville South, 2010, 138-45
  1233. Landon Nebel, Edina, 2023, 138-47
  1234. Nate Green, Osakis, 1996, 138-48
  1235. Matt Barton, Wabasha-Kellogg, 1997, 138-50
  1236. Luke Trout, Wadena-Deer Creek, 2001, 138-50
  1237. Kurt Werk, West Central Area, 1997, 138-53
  1238. Ty Torgerson, Cambridge-Isanti, 2013, 138-53
  1239. Gage Halvorson, Montevideo, 2006, 138-54
  1240. Daryl Becker, St. Michael-Albertville, 1995, 138-54-1
  1241. Darin Engelby, Cambridge-Isanti, 1999, 138-56
  1242. Austin Miley, Willmar, 2014, 138-56
  1243. Jack Hawkins, Wabasha-Kellogg, 2010, 138-58
  1244. Levi Marsh, Lake Crystal-Wellcome Memorial Area, 2015, 138-58
  1245. Max Johnson, Maple Grove, 2023, 138-58
  1246. Jacob Rositas, Moorhead, 2013, 138-62
  1247. Nicholas Esping, Minneota, 2015, 138-64
  1248. Luke Rechtzigel, Kenyon-Wanamingo, 2016, 138-67
  1249. Josh Piechowski, Stillwater Area, 2020, 138-68
  1250. Heath Rud, Byron, 2009, 138-83
  1251. Justin Rose, Sibley East, 2007, 138-86
  1252. Josh Friedt, Rochester John Marshall, 1994, 137-18-2
  1253. Ryan LeBeau, Prior Lake, 2001, 137-21
  1254. Brendan Bogart, Brooten, 1989, 137-21-2
  1255. Dusty Iverson, Anoka, 2006, 137-22
  1256. Mike Cuperus, Worthington, 1997, 137-24
  1257. Jon Veldhouse, Wheaton/Herman-Norcross, 137-25
  1258. Joe Bunne, Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland, 2005, 137-25
  1259. Dustin Weinmann, Irondale, 2013, 137-25
  1260. Joe Swartz, Minnewaska Area, 2005, 137-30
  1261. Brandon Yost, Mahnomen/Waubun, 137-32
  1262. Caleb Lines, Jackson County Central, New Prague, 2008, 137-33
  1263. Gary Rakotz, Albany, 1996, 137-34
  1264. Chad Pike, Hayfield, 1993, 137-36
  1265. Trent Sovde, Badger/Greenbush-Middle River, 2007, 137-36
  1266. Mike Lucero, Frazee, 2009, 137-36
  1267. Dan Brown, Big Lake, 2009, 137-36
  1268. Mike Jacobson, Park Rapids Area, 1994, 137-39
  1269. Tom Anderson, Redwood Valley, 2004, 137-39
  1270. Devon Bonds, St. Paul Humboldt, 2009, 137-39
  1271. Adam Carruth, Benson, 2004, 137-42
  1272. Trevor Erler, Owatonna, 2005, 137-44
  1273. Ryan Osterman, Frazee, 1992, 137-47-1
  1274. Jeff Ziermann, Waconia, 1995, 137-48
  1275. Chad Listul, Yellow Medicine East, 2005, 137-48
  1276. Lincoln Mallinger, St. Michael-Albertville, 2013, 137-48
  1277. Jake Malone, United North Central, 2013, 137-49
  1278. Caden Johnson, Tracy-Milroy-Balaton, 2022, 137-51
  1279. Cesar Munoz, Brooklyn Center, 2000, 137-53
  1280. Dan Deslauriers, Canby, 2008, 137-55
  1281. Grant Litke, Little Falls, 2019, 137-57
  1282. Adam Langer, Kenyon-Wanamingo, 2008, 137-60
  1283. Kent Backes, Becker, 2003, 137-60
  1284. Brian Lahr, Cambridge-Isanti, 1999, 137-61
  1285. Trevor Oberg, South St. Paul, 2017, 137-64
  1286. Bailey Eickhoff, Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United, 2016, 137-67
  1287. Patrick Faber, Fridley, 2011, 137-68
  1288. Alin Bakken, Pelican Rapids, 2009, 137-78
  1289. Ben Brown, Big Lake, 2008, 137-85
  1290. Dave Schuster, Delevan, 136-11-3
  1291. Jordan Kingsley, Apple Valley, 2011, 136-13
  1292. Barrett Golyer, St. Francis, 1994, 136-14-2
  1293. Ethan Cota, Kenyon-Wanamingo, 2016, 136-15
  1294. Ryan Flaherty, Big Lake, 2001, 136-16
  1295. Chad Nelson, Stewartville, 1991, 136-18-1
  1296. Mike McDougall, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 136-23
  1297. David Williams, St. Clair, 1998, 136-23
  1298. Mitchel Petersen, Byron, 2020, 136-27
  1299. Ryan Breisch, Mound Westonka, 2003, 136-28
  1300. Danon Anderson, St. James, 2001, 136-29
  1301. Mike Harlow, New London-Spicer , 2000, 136-29
  1302. Derick Jensen, Park Center, 1994, 136-32
  1303. Justin Christenson, Fridley, 1997, 136-33
  1304. Michal Barrie, Adrian, Red Rock Central/Westbrook-Walnut Grove, 2004, 136-34
  1305. Lee Rahrlien, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 2002, 136-35
  1306. Cody Brazier, Badger/Greenbush-Middle River, 2008, 136-38
  1307. Brady Gross, Apple Valley, 2019, 136-38
  1308. Jesse Midas, St. Cloud Apollo, 1998, 136-39
  1309. Kyle Anderson, Simley, 2003, 136-42
  1310. Spencer Johnson, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2010, 136-42
  1311. Chad Ver Steeg, Hancock/Cyrus, 136-44-2
  1312. Jared Clawiter, Kenyon-Wanamingo, 2016, 136-45
  1313. Connor Gmahl, Mora, 2023, 136-48
  1314. Justin Bain, Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland, 2007, 136-49
  1315. Adam Stalboerger, Mahnomen/Waubun, 2008, 136-53
  1316. Jared Schroepfer, Wabasso/Red Rock Central, 2019, 136-53
  1317. Matt Skattum, Luverne, 136-53-1
  1318. Sean O’Neil, Prior Lake, 2014, 136-55
  1319. Brandon Olson, Dawson-Boyd, 1998, 136-60
  1320. Ryan Keach, Dover-Eyota, 2016, 136-60
  1321. Jeff Allerson, Nicollet, 2005, 136-61
  1322. Tyler Kuechle, Kimball, 2011, 136-62
  1323. Dalton Elliot, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2015, 136-65
  1324. Pat Jenkins, Long Prairie-Grey Eagle, 2006, 136-66
  1325. Justin Kopet, Tri-City United, 2018, 136-95
  1326. Dan Devine, St. Paul Central, 1994, 135-10
  1327. Ty Friederichs, Osseo, 1995, 135-15-1
  1328. Tim Anderson, Rushford, 135-15-1
  1329. Nate Thomas, Kasson-Mantorville, 2013, 135-16
  1330. Jeremy LaVigne, Foley, 1991, 135-19
  1331. Gavin Nelson, Simley, 2023, 135-20
  1332. Jack Thompson, Hibbing, 135-21-1
  1333. Mark Jewison, Janesville, 135-21-2
  1334. Andrew Piehl, Rogers, 2016, 135-24
  1335. Todd Bergeron, Oklee-Plummer, 135-24-1
  1336. Steve Kosak, Anoka, 135-25
  1337. Kevin Fielder, Sauk Centre, 1992, 135-28-2
  1338. Jason Brill, Little Falls, 2007, 135-30
  1339. Garrett Steiger, Rochester John Marshall, 2009, 135-30
  1340. Codie LaFromboise, Mora, 2013, 135-30
  1341. Luke Zilverberg, Scott West, 2013, 135-30
  1342. Jason Lindquist, St. James, 1994, 135-32-2
  1343. Troy Phillips, Mankato East, 1990, 135-34-3
  1344. Ben Nelson, Wayzata, 135-35-2
  1345. Tyler Isaacson, Forest Lake, 2012, 135-36
  1346. Steve Washburn, Mora, 1999, 135-37
  1347. Max Balow, Lake City, 2022, 135-37
  1348. Logan Brincefield, Wadena-Deer Creek, 2002, 135-38
  1349. Ross Knapper, MACCRAY, 1994, 135-39-3
  1350. Zach Scott, Holdingford, 2015, 135-40
  1351. Justin Chouanard, Aitkin, 2008, 135-41
  1352. Steven Wood, United South Central, Wabasso, 2003, 135-42
  1353. Maverick Whitcomb, Atwater-Cosmos-Grove City, 2014, 135-43
  1354. Kelly Block, LeCenter, 135-43-2
  1355. Steve Arneson, Minnewaska Area, Glenwood, 1986, 135-43-2
  1356. Charles Schmitz, Perham, 2010, 135-46
  1357. Alex Lessman, Minneota, 2012, 135-46
  1358. Daren Wingert, Plainview-Elgin-Millville, 2011, 135-48
  1359. Matt Morgan, Braham Area, 2004, 135-50
  1360. Dillon Downes, Zumbrota-Mazeppa, 2011, 135-55
  1361. Collin Steuber, Fairmont/Martin County West, 2018, 135-55
  1362. Cole Schreder, St. Cloud Tech, 2016, 135-57
  1363. Kyle Gosse, Plainview-Elgin-Millville, 2004, 135-61
  1364. Dan Benning, Browerville, 1995, 135-61-4
  1365. David Shockman, Braham Area, 2004, 135-63
  1366. Karl Haataja, Fergus Falls, 2007, 135-74
  1367. Scott Thompson, Benson, 2005, 135-75
  1368. Gary Dahlheimer, St. Michael-Albertville, 134-7
  1369. Cory Bennett, Clarissa, 1987, 134-13
  1370. Todd Kirkpatrick, Anoka, 1997, 134-21
  1371. Chad Radenbaugh, St. James, 1990, 134-22-4
  1372. Ryan Killeen, Spectrum, 2016, 134-23
  1373. Jesse Potts, Fairmont/Martin County West, 2022, 134-23
  1374. Chas Betts, St. Michael-Albertville, 2004, 134-24
  1375. Jacob Tabbert, Simley, 2007, 134-26
  1376. Ezra Blair, Cannon Falls, 2000, 134-27
  1377. Joel Kretsch, Redwood Falls-Morton, 134-27-3
  1378. Mark Butler, Owatonna, 2002, 134-29
  1379. Josh Jansen, Breckenridge, 2000, 134-33
  1380. Doug Taylor, Pequot Lakes/Pine River-Backus, 134-34
  1381. Daniel Erlandson, Breckenridge, 2021, 134-34
  1382. Eric Satterstrom, Rocori, 2001, 134-36
  1383. Brandon McVey, Mound Westonka, 2007, 134-36
  1384. William Bastian, Bertha-Hewitt/Verndale, 134-38-1
  1385. Russ Lumley, Becker, 2006, 134-39
  1386. Gary Auer, Holdingford, 2001, 134-40
  1387. Chad Lexvold, Kenyon-Wanamingo, 2010, 134-40
  1388. Jim Carlson, Bertha-Hewitt/Verndale, 1991, 134-44-2
  1389. Kyle Gerads, Holdingford, 2014, 134-45
  1390. Travis Thoreson, St. Francis, 134-47-1
  1391. Adam Vee, St. Michael-Albertville, 1996, 134-48
  1392. Jeremy Johnson, Faribault, 1999, 134-48
  1393. Tyler Carlson, Mora, 2011, 134-49
  1394. Yim-Leej Yang, St. Paul Johnson, 2020, 134-49
  1395. John Hausladen, Silver Lake, 1993, 134-53-2
  1396. Grant Goettl, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2007, 134-54
  1397. Wyatt Stevens, Windom/Mountain Lake, 2015, 134-54
  1398. Brad Koehn, Mora, 2008, 134-56
  1399. Ben Bogart, Alexandria, 2017, 134-56
  1400. Brian Knutson, Benson, 2002, 134-57
  1401. Matt Buysse, Minneota, 2007, 134-60
  1402. Tyler Radke, Maple River, 2005, 134-61-1
  1403. Zach Reker, Adrian, 2008, 134-64
  1404. Cody Schunk, Wabasso/Red Rock Central, 2010, 134-64
  1405. Derek Johnson, Cannon Falls/Randolf, 2014, 134-94
  1406. Brandon Howe, Totino-Grace, 1993, 133-7
  1407. Terry Jenniges, Wabasso, 133-8-2
  1408. Scott M. Stanton, Robbinsdale Cooper, 2000, 133-10
  1409. Jeff Stewart, Apple Valley, 1997, 133-19
  1410. Collin Pitts, Caledonia/Houston/Spring Grove, 2006, 133-19
  1411. Rob Miller, Renville-Sacred Heart, 133-19-1
  1412. Jeff Geray, Mahnomen/Waubun, 1996, 133-21
  1413. Dwight Ballou, Little Falls, 1991, 133-21-1
  1414. Brian Becker, St. Michael-Albertville, 1989, 133-22
  1415. Jafari Vanier, Bloomington Kennedy, Minneapolis Roosevelt, 2001, 133-22
  1416. Pat LeVasseur, Hutchinson, BOLD/Buffalo-Lake Hector, 2008, 133-22
  1417. Jamon Brunette, Spring Lake Park/St. Anthony, 2010, 133-22
  1418. Dave Goeb, Anoka, 133-26-3
  1419. Sam Donner, Lakeville, 2002, 133-28
  1420. Ethan Skog, Meadow Creek/Spectrum, 2010, 133-28
  1421. Jamie Holt, Albany, 2011, 133-30
  1422. David Newman, Watertown-Mayer, 1995, 133-32
  1423. Eric Niemi, Park Rapids Area, 1993, 133-35
  1424. Travis Deegan, Willmar, 2015, 133-35
  1425. Ryan Scherber, Buffalo, 2021, 133-36
  1426. Will Balow, Lake City, 2014, 133-38
  1427. Solomon Lankow, Park, 2020, 133-38
  1428. Kyle McNeil, Holdingford, 1999, 133-41
  1429. Kent Nathe, Sartell-St. Stephen, 2003, 133-44
  1430. Jeff Wichern, Minneapolis Roosevelt, 1993, 133-45-2
  1431. Tyler Spiczka, Sauk Rapids-Rice, 2008, 133-46
  1432. Tucker Gifferson, Hutchinson, 2019, 133-46
  1433. Andy Henning, Fulda/Murray County Central, 2009, 133-47
  1434. JJ Kratzke, Perham, 2002, 133-47
  1435. Randy Mortenson, Madison, 1990, 133-49-4
  1436. Jaxon Behm, Atwater-Cosmos-Grove City, 2022, 133-51
  1437. Grant Louwagie, Marshall, 2021, 133-53
  1438. Logan Brand, Lewiston-Altura/Rushford-Peterson, 2010, 133-58
  1439. Jace Clawiter, Kenyon-Wanamingo, 2014, 133-58
  1440. Ethan Smith, Hutchinson, 2009, 133-59
  1441. Ted Saatzer, Mound Westonka, 2005, 133-62
  1442. Nathan Mattison, Wabasso/Red Rock Central, 2012, 133-65
  1443. Kyle Carriveau, Mankato East, 2006, 133-67
  1444. Mike Ankeny, Blue Earth Area, 2015, 133-70
  1445. Paul Klees, Wabasha-Kellogg, 2004, 133-75
  1446. Dane Schoenborn, Fosston/Bagley, 2021, 133-78
  1447. Hunter Prodzinski, Zumbrota-Mazeppa, 2014, 133-93
  1448. Alex Thurber, Kimball, 2012, 133-97
  1449. Jon Fitzgerald, Martin County West, 1995, 132-6
  1450. Travis Jacob, Mound Westonka, 132-9
  1451. Blaine Dravis, Staples, 1982, 132-9-1
  1452. Tom Grimes, Bemidji, 132-10
  1453. Maolu Woiwor, Apple Valley, 2015, 132-13
  1454. Reid Nelson, Simley, 2021, 132-13
  1455. Jeff Schoeder, Simley, 1994, 132-20-3
  1456. Eric Madson, Hutchinson/Buffalo Lake-Hector-Stewart, 2013, 132-21
  1457. Ted Jewison, Janesville, 132-21-1
  1458. Eric Schmiesing, St. Cloud Tech, 1998, 132-22
  1459. Mike Maresh, Champlin Park, 2004, 132-22
  1460. Jake FitzPatrick, Mahtomedi, 2019, 132-22
  1461. Mike Julkowski, Coon Rapids, 1993, 132-23
  1462. Tyler Jensen, Brainerd/Pillager, 2008, 132-24
  1463. Chris Studer, Brainerd, 1989, 132-25-2
  1464. Manuel Garcia, BOLD, 2016, 132-27
  1465. Ryan Smith, Zumbrota-Mazeppa, 1995, 132-27-2
  1466. Kris Olson, Foley, 2009, 132-28
  1467. Steve Bast, Paynesville, 1992, 132-36-2
  1468. Ross Mack, New York Mills, 132-37
  1469. Ben Bly, LaCrescent, 1998, 132-37
  1470. Clete Scherer, Delano, 2022, 132-37
  1471. Justin Haag, Big Lake, 2008, 132-38
  1472. Greg Tambornino, Trinity at River Ridge, 2005, 132-40
  1473. Tim Donlinger, Dover-Eyota, 1989, 132-41
  1474. Brent Mees, Southland, 2000, 132-42
  1475. Tyler Giza, Fergus Falls, 2013, 132-42
  1476. Cody Dillinger, Plainview-Elgin-Millville, 2010, 132-43
  1477. Adam Thronson, Hayfield, 1994, 132-44-1
  1478. Matt Bailey, Robbinsdale Armstrong, 2009, 132-46
  1479. Mark Francour, Mille Lacs, 132-46
  1480. Kalvin Girtz, Pierz, 132-48
  1481. Matthew Dowell, Albany, 2008, 132-48
  1482. Drew Hruska, Rochester Mayo, 2004, 132-48
  1483. Eric Wiener, Osakis, 2006, 132-49
  1484. Darrin Carlson, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2005, 132-51
  1485. Zach Kanzenbach, Medford, 2010, 132-56
  1486. Steven Dahlblom, Stillwater Area, 2002, 132-57
  1487. Nate Lundeen, Red Lake County Central, 1997, 132-63
  1488. Tommy Ruckmar, South St. Paul, 2010, 132-71
  1489. Jeremy Thurman, Nashwauk-Keewatin/Greenway, 2005, 132-72
  1490. Brady Myers, Redwood Valley, 2008, 132-87
  1491. Dan Harrison, Simley, 131-12-1
  1492. Joey Grasser, LeCenter, 2004, 131-16
  1493. Jeff Thompson, Staples, 1999, 131-17
  1494. Troy Johnson, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 131-18-1
  1495. J.R. Gebhardt, Norwood Young America, 1994, 131-22-1
  1496. Tony Fratzke, Hutchinson, 1999, 131-23
  1497. Daniel Vitale, Sartell-St. Stephen, 2015, 131-25
  1498. Brian Parlin, Austin, 1999, 131-27
  1499. Clint Martin, Elk River, 2001, 131-27
  1500. Rylee Streifel, Prior Lake, 2015, 131-28
  1501. Mitch Mistic, Bemidji, 2003, 131-29
  1502. Joel Kumpula, New York Mills, 131-29-6
  1503. Ted Wilczek, Little Falls, 2006, 131-32
  1504. Jason Fratzke, Hutchinson, 1997, 131-34
  1505. Pat Schilling, Park Cottage Grove, 2007, 131-34
  1506. Mike Duncombe, St. Michael-Albertville, 1998, 131-35
  1507. Dane Hanson, Badger/Greenbush-Middle River, 2004, 131-38
  1508. Josh Wacker, Frazee, 1989, 131-39
  1509. Bruce Lemon, Frazee, 2013, 131-39
  1510. Bryar Johnson, Litchfield, 2004, 131-41
  1511. Justin Lessard, Crookston, 2001, 131-41
  1512. Juan Mena, St. Paul Humboldt, 2004, 131-42
  1513. Jeff Henry, Pine Island, 1992, 131-43-1
  1514. Zach Stratton, Southland, 2003, 131-44
  1515. Marshall Michienzi, Deer River, 2020, 131-45
  1516. Lance Citrowske, Canby, 2003, 131-46
  1517. David Lindell, New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva, 2010, 131-47
  1518. Lukas Lynch, Elk River, 2006, 131-48
  1519. Brad Schlomann, Butterfield-Odin/Mt. Lake, 1993, 131-48-1
  1520. Grant Kyllo, Zumbrota-Mazeppa, 2011, 131-51
  1521. Ryan Schroepfer, Wabasso/Red Rock Central, 2011, 131-52
  1522. Mason Enderlein, Eastview, 2020, 131-53
  1523. Devin Carter, Tracy-Milroy-Balaton, 2024, 131-54
  1524. Brett Ebersole, Lake Park, 1987, 131-58-1
  1525. Michael Churchill, Southland, 2011, 131-60
  1526. Dan Cox, Sibley East, 1995, 131-60-2
  1527. Matt Wetterling, Willmar, 2003, 131-62
  1528. Justin Miller, Park Center, 2006, 131-63
  1529. Zach Diercks, Goodhue, 2006, 131-63
  1530. Peter McPhail, Pine Island, 2007, 131-66
  1531. Hunter Hitchen, Fertile-Beltrami, 2020, 131-73
  1532. Noah Halonen, Dassel-Cokato/Litchfield, 2020, 131-74
  1533. Adam Bates, Sibley East, 2010, 131-76
  1534. Charles Magnell, Red Lake County Central, 2004, 131-80
  1535. Brendan Hart, Ottertail Central, 2011, 131-83
  1536. Bryon Guzzo, St. Michael-Albertville, 130-7
  1537. Eric Dodd, Mound Westonka, 1996, 130-8-1
  1538. Greg Dravis, Staples, 1980, 130-14-1
  1539. Brian Trout, Wadena-Deer Creek, 130-18-2
  1540. Jake Anderson, Pelican Rapids, 2000, 130-19
  1541. Josh Tarum, St. Thomas Academy, 2015, 130-20
  1542. Gordon Thompson, Staples, 1992, 130-24-3
  1543. John Cyr, Oklee-Plummer, 130-26-1
  1544. Mark Pistulka, Wabasso/Sanborn-Lamberton, 130-27-4
  1545. Nick Kirk, Prior Lake, 2001, 130-28
  1546. Kevin Hauser, Raymond, 130-30-5
  1547. Alex Kowalchyk, Coon Rapids, 2021, 130-32
  1548. Dylan Rosenberg, Mora, 2004, 130-34
  1549. Stephen Pilgram, Annandale/Maple Lake, 2004, 130-35
  1550. Greg Stumvoll, Foley, 2005, 130-35
  1551. Nicholas Clobes, Hutchinson/Buffalo Lake-Hector, 2010, 130-36
  1552. Kevin Kneisl, Delano, 2016, 130-36
  1553. Richard Jones, Granite Falls/Clarkfield, 130-39-2
  1554. Paul Fabian, Wheaton/Herman-Norcross, 130-40
  1555. Alex Coleman, Shakopee, 2015, 130-43
  1556. Mark Richardson, Janesville, 130-46-2
  1557. Jeremy Jirele, Owatonna, 130-48
  1558. Edward Hajas, Delano, 2020, 130-53
  1559. Michael Kramer, Atwater-Cosmos-Grove City, 2011, 130-56
  1560. Jonathan Hoffner, Mahnomen/Waubun, 2015, 130-56
  1561. Jake Simon, Lakeville North, 2006, 130-57
  1562. Mason Iverson, Thief River Falls, 2021, 130-57
  1563. Bryant Ridgway, Trinity School at River Ridge, 2015, 130-60
  1564. Brady Moesenthin, Woodbury, 2019, 130-61
  1565. Taylor Beaman, Henry Sibley, 2013, 130-64
  1566. Blake Menard, Mora, 2010, 130-65
  1567. Cody Geiser, New York Mills, 2001, 130-67
  1568. Brandon Murphy, Simley, 2005, 130-74
  1569. Jon Smith, Mora, 2019, 130-82
  1570. Koy Buesgens, New Prague, 2023, 129-6
  1571. Rick Kriewall, Blue Earth Area, 129-9
  1572. Randy Dorn, Adrian, 1987, 129-11-1
  1573. Tom Ripplinger, St. Michael-Albertville, 129-11-2
  1574. Tristan Manderfeld, Foley, 2013, 129-13
  1575. Tom Hughes, Spring Valley, 129-16-1
  1576. Matt Lessard, Crookston, 2001, 129-19
  1577. Chad Morrow, Kasson-Mantorville, 1997, 129-20
  1578. Ryan Nosbush, Mora, 2019, 129-21
  1579. Scott Hogan, Eastview, 2009, 129-25
  1580. David Bast, Paynesville, 129-26-7
  1581. Kaleb Haase, Redwood Valley, 2020, 129-27
  1582. Jonathan Harvey, Lake City, 2022, 129-27
  1583. Jordan Holm, Northfield, 2000, 129-29
  1584. Clark Lensing, Totino-Grace, 2005, 129-29
  1585. Marty Engen, Paynesville, 2003, 129-31
  1586. Mark Sontag, Chisago Lakes Area, 2014, 129-31
  1587. Derrick Allen, Chatfield, 129-31-2
  1588. Kris Anderson, Wheaton/Herman-Norcross, 129-32
  1589. Jesse Curtis, Perham, 129-35
  1590. Andy Lancaster, Eagle Valley, 1993, 129-35
  1591. Garrett Wangsness, Albert Lea, 2013, 129-36
  1592. Greg Wilmes, Waterville-Elysian-Morristown, 1983, 129-37-2
  1593. Jeff Bullerman, United South Central, 1993, 129-41-1
  1594. Scott Wilts, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 129-44-1
  1595. Aaron Haley, Plainview-Elgin-Millville, 2011, 129-47
  1596. Billy Dehmer, St. Michael-Albertville, 1995, 129-47-1
  1597. Justin Osterman, Frazee, 1991, 129-47-2
  1598. Ned Shuck, Maple River, 2000, 129-49
  1599. Dan Schutte, Edina, 1995, 129-49
  1600. Shane Braun, St. Charles, 2006, 129-50
  1601. Dan Halland, Bagley/Fosston, 1996, 129-50
  1602. Ryan Jones, Mille Lacs, 129-50
  1603. Blake Wolters, Pipestone Area, 2016, 129-50
  1604. Dylan Rudninger, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2019, 129-51
  1605. Austin Eichmann, Hastings, 2016, 129-52
  1606. Derek Swanson, Cambridge-Isanti, 2011, 129-56
  1607. Kyle Anderson, Battle Lake-Underwood-Henning, 2003, 129-57
  1608. Casey Stellmach, Virginia Area, 2006, 129-57
  1609. Ben Mulder, Adrian, 2013, 129-58
  1610. Blaine Henderson, Detroit Lakes, 2021, 129-60
  1611. Andy Mixer, Columbia Heights, 2007, 129-63
  1612. Josh Block, Mankato West, 2018, 129-66
  1613. Kyle Nanti, Virginia Area, 2011, 129-67
  1614. Hunter Schoenborn, Bemidji, 129-70
  1615. Andrew Bach, Maple River, 2007, 129-72
  1616. Pat Kehoe, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1992, 129-73
  1617. Bob Quiram, Waterville-Elysian-Morristown, 1979, 128-15
  1618. Aaron Craig, Faribault, 1995, 128-16-1
  1619. Mark Buck, Apple Valley, 2000, 128-20
  1620. Josh Heckman, Wells-Easton, 128-20-1
  1621. Brent Reinhard, Medford, 2002, 128-23
  1622. Aaron Fuller, Staples, 1997, 128-23
  1623. Brett LeBrun, New Ulm, 2007, 128-26
  1624. Michael Hirsch, Austin/Austin Pacelli, 2010, 128-26
  1625. Aaron Anderson, Mora, 1994, 128-27
  1626. Ryan Fier, Minneota, 2002, 128-29
  1627. Chad Blaser, Fosston, 128-30-1
  1628. Mike Fitz, Norwood Young America, 1986, 128-30-1
  1629. Nate Abrahams, Owatonna, 1996, 128-31
  1630. Neil Schmalz, Mound-Westonka, 2017, 128-31
  1631. Travis Timmerman, Hibbing, 2004, 128-34
  1632. Steve Bristle, MACCRAY, 1997, 128-35
  1633. Wyatt Becker, Badger/Greenbush-Middle River, 2015, 128-35
  1634. Jay Reiplinger, Blackduck/Cass Lake-Bena, 1995, 128-36
  1635. Leon Copeland, Minneapolis North, 128-37-1
  1636. Lance Bodeen, Braham Area, 1994, 128-37-3
  1637. Beau Abrahamson, Thief River Falls, 2002, 128-38
  1638. Rick Hollenback, Anoka, 2003, 128-40
  1639. Pete Riley, Dover-Eyota, 2007, 128-41
  1640. Dustin Benz, Virginia Area, 2001, 128-43
  1641. Skip Johnson, Hibbing, 2003, 128-44
  1642. Niko Anderson, Fillmore Central/Lanesboro/Mabel-Canton, 2014, 128-44
  1643. Alex Cooling, Madelia/Truman, 2011, 128-46
  1644. Cody Socher, Delano, 2008, 128-48
  1645. Patrick Voigt, Richfield, 2017, 128-51
  1646. Brody Davidson, Crookston, 2011, 128-53
  1647. Will Nihart, South St. Paul, 2022, 128-54
  1648. Joe Carpenter, Moorhead, 2013, 128-55
  1649. Charlie Leighton, Trinity at River Ridge, 2012, 128-60
  1650. Shelby Deno, Kasson-Mantorville, 2009, 128-62
  1651. Darrin Kuyper, Northfield, 2022, 128-62
  1652. Austin Peters, Medford, 2009, 128-66
  1653. Cade Johnson, Woodbury, 2021, 128-74
  1654. William Parks, Perham, 2015, 128-75
  1655. Ethan Hackbarth, Lewiston-Altura/Rushford-Peterson, 2007, 128-87
  1656. Justin Kolander, Jackson County Central, 2006, 127-9
  1657. Joe McEachern, Brooklyn Center, 1996, 127-13
  1658. Nathan Stoen, Minnewaska Area, 2004, 127-17
  1659. Paul Carlson, St. Francis, 2000, 127-18
  1660. John Brandtjen, Simley, 127-19
  1661. Shane Colberg, Dassel-Cokato, 1995, 127-20
  1662. Kirk Johnson, Nicollet, 127-21-5
  1663. John Facile, Jasper, 127-24
  1664. David Peterson, Dawson-Boyd, 1998, 127-24-4
  1665. Jestin Hulegaard, Anoka, 2003, 127-25
  1666. Eric DuChene, Faribault, 2002, 127-25
  1667. Carter Ban, Anoka, 2022, 127-26
  1668. Matt Ryan, Zumbrota-Mazeppa, 1993, 127-27-1
  1669. Shane Johnson, St. James, 2004, 127-28
  1670. Jeff Bock, Brownton, 127-28-2
  1671. Jareck Horton, Apple Valley, 1999, 127-30
  1672. Colt Bergeron, Thief River Falls, 2003, 127-30
  1673. William Morgan, Rosemount, 2008, 127-30
  1674. Sebastian Gardner, Monticello, 2011, 127-31
  1675. William Hunt, Mahnomen/Waubun, 2010, 127-33
  1676. Mike Dick, Rush City, 1994, 127-34
  1677. Steven Hajas, Delano, 2018, 127-34
  1678. Corey Buenger, Chatfield, 127-36
  1679. Brandon Henrich, Watertown-Mayer, 2008, 127-41
  1680. Matt Piersak, Mounds View, 2008, 127-42
  1681. Bill Dandurand, Clarkfield, 127-42-4
  1682. Kim Merritt, Canby, 127-42-7
  1683. Matt Arvidson, Parkers Prairie, 2004, 127-43
  1684. Casey Flaherty, Big Lake, 2000, 127-43
  1685. Caden Ochsendorf, Maple River, 2020, 127-43
  1686. Ben Lamphere, Hibbing, 2003, 127-45
  1687. Joe Miller, Bemidji, 2002, 127-45
  1688. Jacob Zamzow, Dover-Eyota, 2002, 127-45
  1689. Sam Harren, Holdingford, 2022, 127-45
  1690. Brett Bishop, Red Lake County Central, 1997, 127-47
  1691. Kurt Domnick, Morris Area/Hancock, 1995, 127-47-1
  1692. Jacob Carr, Fergus Falls/Hillcrest Lutheran, Perham, 2000, 127-48
  1693. Logan Thorsten, Foley, 2021, 127-48
  1694. Trevor Rasmussen, Albert Lea, 2010, 127-51
  1695. Jason Fier, Minneota, 1994, 127-52
  1696. Rod Hacket, Royalton, 127-57-3
  1697. Jake Hickerson, Ogilvie, 2013, 127-60
  1698. Lucas Albers, Goodhue, 2008, 127-69
  1699. Beau Burk, Ogilvie, 2021, 127-70
  1700. Aaron Trunt, Nashwauk-Keewatin/Greenway, 2013, 127-73
  1701. Bradon Lucking, Mora, 2015, 127-80
  1702. Colton Schlaak, New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva, 2009, 127-91
  1703. Rick Squibb, Bird Island-Lake Lillian, 126-6-1
  1704. Jack Eustice, Janesville, 1973, 126-12
  1705. Brad Gibson, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1989, 126-14
  1706. Ben Sullivan, Apple Valley, 2012, 126-16
  1707. Lee Cobb, Park Center, 126-20
  1708. Adam Walters, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 1994, 126-20
  1709. Chad Blaschko, LeCenter, 126-21-2
  1710. Eric Amundson, Bertha-Hewitt/Verndale, 126-22
  1711. Zak Lambert, Bertha-Hewitt/Verndale, 2008, 126-24
  1712. Brody Nielsen, Albert Lea, 2018, 126-25
  1713. Reed DeFrang, Plainview-Elgin-Millville, 2017, 126-26
  1714. Derek Sanders, Madelia/Truman, 1995, 126-29-1
  1715. Danny Dahl, Greenbush, 126-29-2
  1716. Ben Johnson, Kenyon-Wanamingo, 1999, 126-30
  1717. Ben O’Reilly, Goodhue, 2003, 126-32
  1718. Derek Poshusta, Southland, 1991, 126-34
  1719. Elliott Osterhoudt, Hibbing, 2004, 126-34
  1720. Charlie Kirscht, Alexandria, 2009, 126-34
  1721. Carson Huls, Pierz, 2019, 126-34
  1722. Will Harter, Stillwater Area, 126-34
  1723. Julio Alaniz, Mankato West, 1997, 126-35
  1724. Peter Harrison, Pequot Lakes/Pine River-Backus, 2012, 126-35
  1725. Jared Welch, Wabasso/Red Rock Central, 2017, 126-35
  1726. Trevor Michienzi, Deer River, 2020, 126-35
  1727. Luke Schlee, Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland, 2008, 126-39
  1728. Brett Peterson, Minneapolis South, 2013, 126-40
  1729. Joshua Goldberg, Cretin-Derham Hall, 2017, 126-40
  1730. Josh Halicke, Sartell-St. Stephen, 2012, 126-44
  1731. Wade Conway, Onamia, 126-45-2
  1732. Ben Hoglund, Big Lake, 2004, 126-47
  1733. Tyler Patron, New York Mills, 2014, 126-48
  1734. Grant Ascheman, Benson, 2016, 126-51
  1735. Travis Pesta, Long Prairie-Grey Eagle, 2004, 126-53
  1736. Ben Stommes, Eden Valley-Watkins, 2001, 126-54
  1737. Lucas Edberg, Scott West, 2007, 126-54
  1738. Luke Nelson, Blooming Prairie, 2004, 126-58
  1739. Collin Olevson, Chaska/Chanhassen, 2017, 126-59
  1740. Noah Decker, Maple River, 2017, 126-59
  1741. Lewis Lumley, Holdingford, 2008, 126-65
  1742. Cody Anderson, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2003, 126-69
  1743. Josh Betterman, Alexandria, 2009, 126-71
  1744. Daniel Eckhardt, Blue Earth Area, 2010, 126-71
  1745. Mitchell Schroepfer, Wabasso/Red Rock Central, 2013, 126-72
  1746. Chase Monger, Eden Prairie, 2013, 126-79
  1747. Jeff Sterriker, Staples, 1988, 125-6
  1748. Dan Werner, Perham, 125-10
  1749. Matt Benson, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville-Beardsley, 2008, 125-11
  1750. Trevor Ingle, Badger/Greenbush-Middle River, 2009, 125-13
  1751. Darrin Tougas, Oklee-Plummer, 125-16
  1752. Nik Lentz, Bloomington Jefferson, 2003, 125-21
  1753. Jason Davids, Forest Lake, 1993, 125-22-2
  1754. Michael Weyer, Milaca, 2001, 125-23
  1755. Anthony Elg, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2003, 125-23
  1756. Mike Petrich, Staples, 1989, 125-23-2
  1757. Josh Timm, Alexandria, 1999, 125-25
  1758. Joe Seeger, Grand Rapids, 1987, 125-26-2
  1759. Trey Hable, Albert Lea, 2012, 125-29
  1760. Kain Sanders, Fairmont/Martin County West, 2022, 125-30
  1761. Nathan Roemer, Annandale/Maple Lake, 2004, 125-32
  1762. Joey Gould, Stillwater Area, 125-32
  1763. Jeff Kranz, Hastings, 2002, 125-33
  1764. Derrik Orth, St. Cloud Tech, 2005, 125-33
  1765. Brandon Goblirsch, Wabasso/Red Rock Central, 2012, 125-33
  1766. Jim Peterson, Dover-Eyota, 1995, 125-33
  1767. Connor Thorsten, Foley, 2020, 125-34
  1768. Simon Kallal, New Prague, 1992, 125-36-2
  1769. Caleb Diercks, Goodhue, 2008, 125-37
  1770. Juan Martinez, South St. Paul, 2001, 125-39
  1771. Kurt Knutsen, Simley, 2007, 125-40
  1772. Michael Majerus, Zumbrota-Mazeppa, 2020, 125-40
  1773. Aaron Martin, St. Michael-Albertville, 1997, 125-41
  1774. Michael Richards, Wadena-Deer Creek, 125-41
  1775. Travis Birhanzl, Montevideo, 2001, 125-41
  1776. Cody Nord, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2004, 125-41
  1777. Cody Kinney, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2008, 125-42
  1778. Rollie Lemke, Kimball, 125-43
  1779. Max Poikonen, Watertown-Mayer/Mayer Lutheran, 2010, 125-45
  1780. Mitch Grussing, MACCRAY, 2007, 125-47
  1781. Chris Steffenson, Mille Lacs, 2008, 125-47
  1782. Brian Mix, Dover-Eyota, 1999, 125-47
  1783. Jake Lawrence, Mankato West, 2000, 125-48
  1784. Michael Burckhardt, Coon Rapids, 2013, 125-48
  1785. Bryce Benhart, Lakeville North, 2019, 125-48
  1786. Brad Wendland, Blue Earth Area, 125-49-2
  1787. Xavier Judge, Bloomington Kennedy, 2018, 125-53
  1788. Kevin Morlan, Crookston, 1996, 125-55
  1789. Andy Jackson, South St. Paul, Cretin-Derham Hall, 2013, 125-55
  1790. Jeremy Wilson, Owatonna, 2001, 125-56
  1791. Nathan Goette, United South Central, 2008, 125-56
  1792. Blaine Merritt, Canby, 2001, 125-63
  1793. Richard Carlson, Mounds View, 2012, 125-64
  1794. Donovan Sullivan, Kasson-Mantorville, 2010, 125-65
  1795. Jeff McKeever, Pelican Rapids, 1993, 125-70
  1796. Dominic Sweetman, Redwood Valley, 2011, 125-73
  1797. Alex Huls, Pierz, 2008, 125-77
  1798. Gannon Rosenfeld, Mankato West, 2022, 125-77
  1799. December Htoo, Roseville Area, 2015, 125-80
  1800. Brandon Klug, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2009, 125-81
  1801. Cory Nelson, Becker, 2012, 125-83
  1802. Chris Dufault, Crookston, 2007, 125-98
  1803. Steve Anderson, Maple Lake, 1984, 124-4
  1804. Mike Langlais, Apple Valley, 124-8-2
  1805. Jay Walz, Brownton, 124-14-1
  1806. Kyle Bednar, Pierz, 2006, 124-18
  1807. Tanner Johnshoy, Prior Lake, 2013, 124-21
  1808. Chris Short, Simley, 124-23-1
  1809. Stan Mistic, Blackduck, 1977, 124-23-2
  1810. Kelly Lipinski, Eden Valley-Watkins, 1997, 124-25
  1811. Mike Morgan, Battle Lake-Underwood, 1987, 124-27-1
  1812. Sean Kramer, Wadena-Deer Creek, 124-28
  1813. Rob Olson, Mille Lacs, 2007, 124-29
  1814. Todd Schorn, Raymond, 124-29-3
  1815. Austin Litke, Little Falls, 2022, 124-30
  1816. Eric Johnson, Albert Lea, 2007, 124-31
  1817. John Ott, Houston, 1992, 124-31
  1818. Lee Hiltner, Paynesville, 1997, 124-32
  1819. Nick Rydberg, Simley, 2004, 124-33
  1820. Mic Berg, Simley, 2009, 124-34
  1821. Ryan Rentz, St. James, 1998, 124-36
  1822. Ben Anderson, Wheaton/Herman-Norcross, 124-38
  1823. Jake Wirtjes, Blue Earth Area, 2011, 124-42
  1824. Nathan Lecy, Stewartville, 2011, 124-42
  1825. Keith Wasserzieher, Aitkin, 2009, 124-45
  1826. Beau Hansen, Albert Lea, 2007, 124-47
  1827. Joseph Grove, Moorhead, 2016, 124-48
  1828. Brad Bullerman, Adrian, 2000, 124-49
  1829. Chris Lowrie, Zumbrota-Mazeppa, 1993, 124-51-1
  1830. Joe Richter, Bertha-Hewitt/Verndale, 1999, 124-52
  1831. Paul Becker, Browerville, 1988, 124-53-4
  1832. Phil Clark, Norwood Young America, 2008, 124-55
  1833. Tossaporn (Boyd) Suparat, North Branch, 2009, 124-57
  1834. John Warmbold, Pelican Rapids, 2000, 124-59
  1835. Mat Schad, Long Prairie-Grey Eagle, 2001, 124-60
  1836. Alex Johnson, Bemidji, 2013, 124-60
  1837. Jonathan Dill, Maple Grove, 2012, 124-62
  1838. Rawdon Hawkinson, Watertown-Mayer, 1993, 124-62-2
  1839. Blake Olhausen, Alexandria, 2016, 124-63
  1840. David Baker, Buffalo, 2009, 124-69
  1841. Jake Elzen, Medford, 2009, 124-70
  1842. Walker Kor, Pipestone Area, 2014, 124-73
  1843. Matt Trio, Maple River, 2007, 124-75
  1844. Scott Twardowski, Long Prairie-Grey Eagle, 2003, 124-79
  1845. Pat Hanson, Jackson County Central, 2012, 124-79
  1846. Dan Kirchner, Henry Sibley, 2008, 124-99
  1847. Jeff Dravis, Staples, 1983, 123-13
  1848. Dustin Darveaux, Pipestone-Jasper, 1998, 123-13
  1849. Brian Vymola, Norwood Young America, 1987, 123-15-2
  1850. Darrell Card, Staples, 1986, 123-17
  1851. Gary Schoen, St. Michael-Albertville, 123-20
  1852. Leon Bullerman, Adrian, 123-21-1
  1853. Matt Leshovsky, Elk River, 1985, 123-24-3
  1854. Tim Thompson, Lake City, 2004, 123-25
  1855. Bryan Tierney, Mound-Westonka, 2014, 123-25
  1856. Mike Howieson, Mapleton, 123-26
  1857. Jeff Mahoney, BOLD, 123-28
  1858. Brad Kallman, Woodbury, 2003, 123-28
  1859. Chad Matthees, Zumbrota-Mazeppa, 2011, 123-30
  1860. Casey Sazama, Perham, 2009, 123-31
  1861. Kyle Glynn, Shakopee, 2009, 123-31
  1862. Cory Schmitz, Stewartville, 2004, 123-33
  1863. Jake Beyer, Totino-Grace, 2004, 123-33
  1864. Mike Amsden, River Valley, 2001, 123-35
  1865. Tim O’Connor, Goodhue, 2003, 123-38
  1866. Zeb Roth, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2003, 123-38
  1867. John Newman, Watertown, 1995, 123-39
  1868. Mark Krogh, Osakis, 123-39
  1869. Andy Johnston, St. Cloud Tech, 2006, 123-42
  1870. Don Nihart, Northfield, 1993, 123-42-3
  1871. Austin Jordan, Stillwater Area, 2013, 123-46
  1872. Avery Nelson, Mora, 2023, 123-46
  1873. Tim Kraemer, Rocori, 2001, 123-47
  1874. Nate Pachan, Browerville/Eagle Valley, 2003, 123-49
  1875. Tallin Johnson, St. James, 2020, 123-50
  1876. Ethan Osterhoudt, Hibbing, 2003, 123-51
  1877. Mike Jensen, Willmar, 2001, 123-52
  1878. Ben Barrone, Dover-Eyota, 2003, 123-52
  1879. Damon Traxler, Sibley East, 2005, 123-53
  1880. Tim Hippe, Minnewaska Area, 1991, 123-53-2
  1881. Connor Finn, Mounds View, 2009, 123-57
  1882. Adam Waletzki, Dover-Eyota, 2008, 123-57
  1883. Aaron Breyfogle, Lake City, 2005, 123-58
  1884. Jake Schiller, Hutchinson, 2005, 123-58
  1885. Tyler Olson, Maple River, 2014, 123-58
  1886. Ron Gardas, Mounds View, 2003, 123-59
  1887. Seth Klostreich, Breckenridge, 2007, 123-60
  1888. Lucas Hansen, Albert Lea, 2013, 123-60
  1889. Logan Draack, Monticello, 123-60
  1890. Shannon Mortenson, Lake Park, 1986, 123-60-2
  1891. Christopher Zimmer, Walker-Hackensack-Akeley/Nevis, 2013, 123-62
  1892. Ben Loosbrock, Fulda/Murray County Central, 2013, 123-66
  1893. Sam Fernholz, Sartell-St. Stephen, 2020, 123-66
  1894. Troy Biermaier, Little Falls, 2006, 123-67
  1895. Peter Ottem, Big Lake, 2000, 123-67
  1896. Jeff Blom, Atwater-Cosmos-Grove City, 1995, 123-74
  1897. Mitch Garnatz, Waconia, 2019, 123-74
  1898. Jarid Groth, Kenyon-Wanamingo, 2010, 123-79
  1899. Kyle Theis, Shakopee, 2004, 123-82
  1900. Dalton Butler, LPGE-Browerville, 2018, 123-107
  1901. Matt Jones, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2001, 122-7
  1902. Jared Goldsmith, Chatfield, 2015, 122-14
  1903. Joe Fouquette, Foley, 1986, 122-14-1
  1904. Mike Tressel, St. Paul Como Park, 122-22-2
  1905. Link Steffen, Granite Falls/Clarkfield, 1993, 122-24
  1906. Kirk Rall, Henry Sibley, 2002, 122-24
  1907. Randy Johnson, Cosmos, 122-24-1
  1908. Joe Juliar, St. Clair-Waldorf Pemberton, 122-26-1
  1909. Kyle Schumm, St. Michael-Albertville, 2008, 122-29
  1910. Wayne Werner, Perham, 122-30
  1911. Adam Mergen, Rocori, 1998, 122-30
  1912. Aaron Dick, St. Michael-Albertville, 2014, 122-31
  1913. Ben Schrupp, Montevideo, 1993, 122-31-3
  1914. Jason Granger, Blackduck/Cass Lake-Bena, 1991, 122-32-1
  1915. Dalton Stevens, Aitkin, 2011, 122-33
  1916. Jeff Lee, Anoka, 1994, 122-35
  1917. Tony Wegscheid, Wadena-Deer Creek, 2008, 122-36
  1918. Brian Shepersky, Menahga, 122-37-3
  1919. Eric Bertram, Bertha-Hewitt/Verndale, 1996, 122-44-1
  1920. Adam Sieben, Eden Valley-Watkins, 2001, 122-46
  1921. Dean Christenson, Wabasha-Kellogg, 1992, 122-46-1
  1922. Isaac Klaehn, Southland, 2004, 122-47
  1923. Justin Fitzgerald, Martin County West, 1996, 122-48
  1924. Logan Oellien, Canby, 2007, 122-48
  1925. Tyler Tischer, Cambridge-Isanti, 2012, 122-48
  1926. Walker Thiele, Totino-Grace, 2014, 122-48
  1927. Joe Kunshier, Forest Lake, 1998, 122-49
  1928. Ryan Willaert, Mankato Loyola, 1995, 122-52
  1929. Grant Johnson, Blooming Prairie, 2004, 122-52
  1930. Brenan Peralta, Thief River Falls, 2019, 122-52
  1931. Zack Schroeder, Breckenridge, 1998, 122-58
  1932. Beamer Flowers, St. Clair, 122-58
  1933. Andy Poster, Royalton/Upsala, 2012, 122-58
  1934. Gabe Bellefeuille, Perham, 2020, 122-61
  1935. Devin Nelson, Albert Lea, 2015, 122-61
  1936. Connor Hanson, Fillmore Central/Lanesboro/Mabel-Canton, 2014, 122-64
  1937. Evan Kluck, Wayzata, 2015, 122-73
  1938. Luke Thompson, Mille Lacs, 2015, 122-78
  1939. Eli Jenson, Badger/Greenbush-Middle River, 2009, 122-99
  1940. Harlan Leopold, Redwood Falls, 121-8
  1941. Guy Osterfeld, BOLD, 121-10
  1942. Paul Anderson, Barnesville, 121-13-2
  1943. Mark Anderson, Barnesville, 121-13-2
  1944. Steve Vymola, Norwood Young America, 1988, 121-14-2
  1945. Mike Farrel, Osseo, 1985, 121-16-2
  1946. Leif Simonson, Blake/Breck, 121-17
  1947. Greg Christopher, Browerville, 1992, 121-19-1
  1948. Brad Skogerboe, Sherburn, 121-21-3
  1949. Jason Foss, Royalton, 1999, 121-22
  1950. Ben Swanson, Plainview-Elgin-Millville, 2010, 121-22
  1951. Brock Buysse, Minneota, 2015, 121-22
  1952. Jerome Wolf, Clara City, 121-22-3
  1953. James Berg, Fillmore Central, 121-23
  1954. Ray Wilhelm, Stillwater Area, 1994, 121-23-1
  1955. Kurtis Julson, Simley, 2010, 121-24
  1956. Elliot Jurries, Jackson County Central, 2013, 121-24
  1957. Jason DeVries, Forest Lake, 1993, 121-25-2
  1958. Steve Friedrichs, Sauk Centre, 1993, 121-25-4
  1959. Nathan Rohlik, Wabasso, 2002, 121-26
  1960. Gary Haupert, Pipestone, 121-26-1
  1961. Brady Worden, Columbia Heights, 2009, 121-27
  1962. Chad Curry, Chatfield, 2008, 121-27
  1963. Brent Minkel, Olivia, Bird Island, 121-27-2
  1964. Matt Palmer, Royalton, 121-29
  1965. Kelvin Weber, Madison, 121-29-1
  1966. Jack Goodhart, Browns Valley, 121-29-3
  1967. Alex Serie, Luverne, 2000, 121-33
  1968. Landon Peppel, Barnesville, 2007, 121-33
  1969. Corey Carpenter, Sibley East, 1993, 121-33
  1970. Josh Hansen, Albert Lea, 2003, 121-35
  1971. Nick Altermatt, Wabasso/Red Rock Central, 2018, 121-35
  1972. Eric Olson, New Prague, 2006, 121-38
  1973. Jeff Jackson, Cretin-Derham Hall, 2007, 121-39
  1974. Dan Rosa, Rosemount, 121-40
  1975. Darin Liebelt, Barnesville, 121-42
  1976. Erik Johnson, Blackduck/Cass Lake-Bena, 1997, 121-43
  1977. Miguel Ambriz, LPGE/Browerville, 2016, 121-45
  1978. Miguel Ambriz, LPGE-Browerville, 2016, 121-45
  1979. Kyle Pieper, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 1996, 121-48
  1980. Austin Laudenbach, Apple Valley, 2023, 121-48
  1981. Nate Gautsch, Brooklyn Center, 1995, 121-52
  1982. Zachary Gibson, Morris Area/Hancock/Chokio-Alberta, 2012, 121-52
  1983. Zack Rutt, Montgomery-Lonsdale/Le Center, 2011, 121-52
  1984. Justin Nygaard, Centennial, 2003, 121-57
  1985. Lane Srock, Crosby-Ironton, 2007, 121-60
  1986. Colton Pasvogel, Lakeville North, 2014, 121-64
  1987. Nick Gravdahl, Pequot Lakes/Pine River-Backus, 2015, 121-64
  1988. Ryan Lickfelt, Hutchinson, 121-65-3
  1989. Nick Richards, Dover-Eyota, 2015, 121-70
  1990. Spencer Lund, Atwater-Cosmos-Grove City, 2005, 121-76
  1991. Zack Olson, Mille Lacs, 121-76
  1992. Jared White, Byron, 2007, 121-83
  1993. Mitch Plonski, Shakopee, 2004, 121-85
  1994. Steve Werner, Perham, 1979, 120-3
  1995. Howard Leopold, Redwood Falls, 120-10-3
  1996. Rick Beckler, Bird Island-Lake Lillian, 120-13-1
  1997. Tyler Lehman, Apple Valley, 2009, 120-15
  1998. Dan Schuller, Dawson-Boyd, 1977, 120-16-3
  1999. Steve Fuchs, Paynesville, 120-16-3
  2000. Jeff Becker, St. Michael-Albertville, 1985, 120-19-4
  2001. Peter Burfeind, Goodhue, 2003, 120-22
  2002. Kris Thielbar, Faribault, 1995, 120-23-2
  2003. Ken Meyer, Pierz, 120-24-2
  2004. Kenny Meyer, Pierz, 120-24-2
  2005. Ben Anderson, Battle Lake-Underwood-Henning, 2000, 120-27
  2006. Nate Slinkard, New Prague, 2000, 120-27
  2007. Dave Carelton, Janesville-Waldorf-Pemberton, 1997, 120-28
  2008. Jacob Sass, Chatfield, 2005, 120-28
  2009. Tim Burr, Paynesville, 120-28-2
  2010. John Barlund, Frazee, 1987, 120-31
  2011. Bill Adams, Janesville-Waldorf-Pemberton, 1996, 120-31
  2012. Mitch Brekke, New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva, 2007, 120-32
  2013. Mike O’Brien, Grand Rapids, 1990, 120-32-1
  2014. Haaken Midness, Minnetonka, 1994, 120-34-2
  2015. Byron Byer, Frazee, 2015, 120-36
  2016. Travis Kirpach, St. Francis, 2008, 120-37
  2017. Gerard Wilmes, Waterville-Elysian-Morristown, 1983, 120-37-5
  2018. Chris Baso, Menahga/Sebeka, 1999, 120-38
  2019. Danny Karsten, Owatonna, 120-40-5
  2020. Eli Stangret, Waconia, 2009, 120-41
  2021. Calvin McKinney, Simley, 120-41
  2022. Mason Moreno, Hayfield, 2014, 120-42
  2023. Adam Bohrer, Owatonna, 1996, 120-43
  2024. Chuck LaMee, Milaca, 2005, 120-43
  2025. Brian Anderson, Osakis, 120-43
  2026. Troy Knudson, New London-Spicer , 1997, 120-45
  2027. Dan Tabbert, Simley, 2004, 120-48
  2028. Gabe Foltz, Detroit Lakes, 2012, 120-49
  2029. Ryan Johnson, Dover-Eyota, 2007, 120-49
  2030. Gregory Erlandson, Breckenridge/Campbell-Tintah, 2012, 120-51
  2031. Jaden Kindopp, Canby, 2019, 120-51
  2032. Michael Menth, Totino-Grace, 2017, 120-52
  2033. Adam Leiferman, Madelia/Truman, 2002, 120-56
  2034. McKale Evenson, Pelican Rapids, 2009, 120-56
  2035. Maverick Jackson, Zumbrota-Mazeppa, 2017, 120-56
  2036. Darren Goeden, Battle Lake-Underwood-Henning, 1997, 120-60
  2037. Blair Oachs, Maple River, 2009, 120-60
  2038. Justin Harkins, Lake City, 120-63
  2039. Trey VanOrsdel, Wadena-Deer Creek, 2008, 120-64
  2040. Hayden Stensland, Zumbrota-Mazeppa, 2018, 120-64
  2041. Alex Feldt, Detroit Lakes, 2010, 120-68
  2042. Josh Bue, Little Falls, 2006, 120-70
  2043. Joey Perreault, Crookston, 2004, 120-71
  2044. Dane Bosl, Long Prairie-Grey Eagle, 1999, 120-72
  2045. Taylor Eigenheer, Crosby-Ironton, 2019, 120-73
  2046. Josh Sorenson, Owatonna, 1998, 120-74
  2047. Steve Peterson, Chisago Lakes Area, 2000, 120-74
  2048. Spencer Almen, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2008, 120-98
  2049. Dennis McNamara, Goodhue, 119-9-2
  2050. Larry Strandbert, Atwater, 119-13
  2051. Cory Gunderson, Mound Westonka, 119-14-4
  2052. Steve Larson, Apple Valley, 2005, 119-15
  2053. Walter Binger, Cambridge, 1992, 119-17-1
  2054. Brett Bergeron, Wayzata, 119-17-2
  2055. Victor Gliva, Farmington, 2016, 119-20
  2056. Brian Miley, Anoka, 119-20-2
  2057. Mark Lilly, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 119-23
  2058. Stan Werner, Norwood Young America, 1976, 119-23
  2059. Travis Urbatch, Mankato East, 1999, 119-24
  2060. Rob Tietz, New Prague, 1999, 119-26
  2061. Andy Petrich, Sauk Rapids-Rice, 2002, 119-26
  2062. Bill Wagner, Bertha-Hewitt/Verndale, 1988, 119-26-2
  2063. Tom Herbers, Dover-Eyota, 2003, 119-27
  2064. Eddie Love, Henry Sibley, 1997, 119-28
  2065. Ricky Habeck, Winona, 119-29-1
  2066. Layne Danielson, Montevideo, 1991, 119-32-2
  2067. Nick Halverson, Simley, 1992, 119-32-5
  2068. Jared Cooley, Red Rock Central/Westbrook Walnut Grove, 1998, 119-35
  2069. Miles Hammerlund, Delano, 2013, 119-36
  2070. Cody Hanson, St. James, 2013, 119-37
  2071. Cole Sykora, Border West, 2023, 119-37
  2072. Nate Clark, Park Rapids Area, 1990, 119-38
  2073. Rich Miller, Anoka, 119-38
  2074. Tom Hamilton, Southland, 2002, 119-40
  2075. Travis Fuhol, Cambridge-Isanti, 2001, 119-41
  2076. Brett Rasmussen, Kasson-Mantorville, 1983, 119-41-1
  2077. Joe Strauss, Goodhue, 119-42
  2078. Jamie Foss, Royalton, 1999, 119-44
  2079. Jona Bernier, Red Lake County Central, 1991, 119-46
  2080. Noah Olds, Detroit Lakes, 2019, 119-47
  2081. Nick Knutson, New Prague, 2016, 119-48
  2082. Jason Schueller, Dawson-Boyd, 2005, 119-49
  2083. Randy Ascher, Monticello, 119-51
  2084. Jordan Biehn, Jackson County Central, 2014, 119-52
  2085. Shawn Larson, Blackduck/Cass Lake-Bena, 1995, 119-53
  2086. Kyle Jenson, Red Lake County Central, 1998, 119-54
  2087. Calab Svenby, Medford, 2009, 119-56
  2088. Jose Reyes, Tri-City United, 2020, 119-60
  2089. Ryan Bollman, Kimball, 119-60-1
  2090. Daryl Cacka, Silver Lake, 1992, 119-60-2
  2091. Cody Heitman, Zumbrota-Mazeppa, 2014, 119-61
  2092. Josh Route, Hastings, 2023, 119-62
  2093. Brandan Alfson, Pipestone Area, 2010, 119-65
  2094. Ryan Williamson, Rochester John Marshall, 2012, 119-81
  2095. Jordan Skadsem, Detroit Lakes, 2020, 119-81
  2096. Brady Hiatt, Becker, 118-15
  2097. Mitch Hrovat, Centennial, 2010, 118-17
  2098. Robert Aho, Menahga, 1985, 118-21-1
  2099. Darren Heldman, Staples, 1990, 118-23
  2100. Steve Rice, LeRoy, 1968, 118-26
  2101. Brandon Haluptzok, Centennial, 2010, 118-26
  2102. Logan Swanson, Mankato East, 2016, 118-27
  2103. Eric Bruns, Marshall, 1998, 118-28
  2104. Gabe Valtierra, East Grand Forks, 1994, 118-28
  2105. Brad Busho, Owatonna, 2002, 118-29
  2106. Kelvin Ponce, Atwater-Cosmos-Grove City, 2020, 118-29
  2107. Brad Morgan, Battle Lake-Underwood, 1998, 118-30
  2108. Lance Riedel, Eagle Valley, 1991, 118-33
  2109. Chris Grothe, Eden Valley-Watkins, 1992, 118-33-1
  2110. Kent Johnson, Monticello, 118-33-5
  2111. Jack Bergeland, Centennial, 2015, 118-34
  2112. Charlie Sadder, Totino-Grace, 2002, 118-35
  2113. Jarred McCarthy, Farmington, 2006, 118-35
  2114. Jon Dahlheimer, Monticello, 2005, 118-35
  2115. Wesley Voigt, Sauk Rapids-Rice, 2008, 118-36
  2116. Julian Mancha, St. Paul Humboldt, 2006, 118-37
  2117. Montanna Ewers, St. Cloud Tech, 2004, 118-38
  2118. Brian Hara, Totino-Grace, 2005, 118-38
  2119. Cole Cooreman, Tracy-Milroy-Balaton, 2006, 118-40
  2120. Tyler Berghuis, Atwater-Cosmos-Grove City, 2014, 118-40
  2121. Nick Kaml, Badger/Greenbush-Middle River, 2016, 118-42
  2122. Troy Longtin, Barnesville, 2008, 118-44
  2123. Evan Caldon, Elk River, 2013, 118-44
  2124. Cody Madsen, Stillwater Area, 118-44
  2125. Joe Conley, Simley, 2003, 118-46
  2126. Jim McDermott, Austin, 2007, 118-48
  2127. Keegan Edgerton, Hinckley-Finlayson/Pine City/East Central, 2011, 118-48
  2128. Ryan Eischens, BOLD, 2002, 118-48
  2129. Mitchell Schmitz, Caledonia, 2016, 118-49
  2130. Chris Halder, Lake City, 118-50
  2131. Jason Thompson, Benson, 1995, 118-50-1
  2132. Jake Yost, Nicollet, 2001, 118-51
  2133. TJ Fulton, Wabasso/Red Rock Central, 2014, 118-51
  2134. Brady Mehr, Kimball Area, 2016, 118-51
  2135. Hayden Straumann, Atwater-Cosmos-Grove City, 2021, 118-54
  2136. Nicholas Meyer, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2015, 118-55
  2137. Eric McClenahan, Yellow Medicine East, 118-56
  2138. Matthew Ziebell, Pelican Rapids, 2020, 118-56
  2139. Bo Schallert, Virginia Area, 2002, 118-59
  2140. David Eckstein, Lester Prairie/Holy Trinity, 2002, 118-60
  2141. Tanner Templin, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2015, 118-63
  2142. Tyler Reiss, Buffalo, 2005, 118-65
  2143. Adam Longtin, Minneota, 2011, 118-72
  2144. Zach Peterson, Dassel-Cokato, 118-75
  2145. Jake Krier, Byron, 2010, 118-80
  2146. Matt Hoffman, Canby, 2003, 118-90
  2147. Dalen Wasmund, Worthington, 1977, 117-4
  2148. Erin Daugherty, Totino-Grace, 1991, 117-10-1
  2149. Jim Martinez, Osseo, 1977, 117-14-1
  2150. Anthony Mollins, Perham, 117-16
  2151. Todd Paulson, Canby, 117-16-5
  2152. Dean Dahl, Greenbush, 1981, 117-19
  2153. Danny Zilverberg, Wayzata, 2009, 117-20
  2154. Chad Krippner, Owatonna, 117-21-2
  2155. Chad Shilson, Minneapolis South, 117-22-3
  2156. Pete Meagher, Paynesville, 1988, 117-23-3
  2157. Andrew Hermann, Bloomington Kennedy, 2010, 117-24
  2158. Tom Reil, Anoka, 1991, 117-25
  2159. Mike Peterson, Bemidji, 2003, 117-31
  2160. Adam Ketcher, Minnehaha Academy/Lutheran of Minneapolis, 117-32
  2161. Tim Quast, Zumbrota-Mazeppa, 1998, 117-33
  2162. Darren Hatlestad, Brooten, 1985, 117-33-2
  2163. Chris Prince, Owatonna, 2004, 117-34
  2164. Mark Suska, Royalton, 117-36
  2165. Aaron Brown, Park Cottage Grove, 117-37
  2166. Cole Hennen, Minneota, 2015, 117-37
  2167. Matt Boyum, Chaska/Chanhassen, 2019, 117-37
  2168. Matt Farber, Watertown-Mayer, 2005, 117-38
  2169. Jake Oyster, Bertha-Hewitt/Verndale, 2001, 117-39
  2170. Matt Wuorinen, Rush City, 2006, 117-39
  2171. Jim Cossette, Pelican Rapids, 2011, 117-39
  2172. Casey Sieben, Eden Valley-Watkins, 1998, 117-40
  2173. Jared Syring, St. Paul Johnson, 2003, 117-41
  2174. Ryan Borris, Alexandria, 2020, 117-42
  2175. Mike Cox, Barnesville, 2004, 117-43
  2176. Dan Glazier, Wells-Easton, 1991, 117-44
  2177. Derrick Madison, St. James, 1999, 117-44
  2178. Eric Johnson, Redwood Valley, 1998, 117-46
  2179. Bob Lind, Aitkin, 1992, 117-46-2
  2180. Troy Lohse, West Central Area, 1997, 117-47
  2181. Danny Crone, Apple Valley, 2006, 117-48
  2182. Zach Hanson, Rochester Mayo, 2009, 117-49
  2183. Chris Lexvold, Goodhue, 1998, 117-50
  2184. Mitchell Mallak, Howard Lake-Waverly-Winsted, 2023, 117-51
  2185. Chad Bosl, Long Prairie-Grey Eagle, 1996, 117-53
  2186. Ben Schwartz, Monticello, 2009, 117-55
  2187. Ryan Priebe, Chatfield, 2002, 117-57
  2188. Kevin Wallraff, Centennial, 2006, 117-58
  2189. Gannon Strain, Bemidji, 117-58
  2190. Chad Mitchell, Frazee, 1995, 117-59
  2191. Brian Walters, Sibley East, 2001, 117-61
  2192. Jason Cirksena, Kasson-Mantorville, Owatonna, 2010, 117-63
  2193. Nicholas Middendorf, LPGE/Browerville, 2016, 117-76
  2194. Luke Tiesler, Adrian, 2010, 117-77
  2195. Nicholas Middendorf, LPGE-Browerville, 2016, 117-77
  2196. Jared Faber, Fridley, 2005, 117-86
  2197. Adam Snyder, Tracy-Milroy-Balaton, 2005, 117-86
  2198. Kyler Swanson, Rogers, 2013, 117-91
  2199. Justin Pulliam, St. Cloud Apollo, 2007, 117-93
  2200. Rick Goeb, Anoka, 116-5-1
  2201. Tim Tekautz, Hibbing, 116-12
  2202. Tom Roth, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2002, 116-13
  2203. Derek Jones, Minneapolis Roosevelt, 116-15-2
  2204. Cory Leopold, Mound Westonka, 116-17-3
  2205. Corey Shilson, Minneapolis South, 116-18
  2206. Nick Ledin, Eden Prairie, 1998, 116-19
  2207. Mark Wellstone, Apple Valley, 116-20-2
  2208. Gannon Volk, Apple Valley, 2014, 116-22
  2209. Shawn Ehrich, Blue Earth Area, 116-23-3
  2210. JT Clark, Park Rapids Area, 1992, 116-29-1
  2211. Dana Krohn, Minneapolis Roosevelt, 116-29-6
  2212. Josh Sanow, Minneota, 1999, 116-30
  2213. Jesse Yerbich, Blackduck/Cass Lake-Bena, 1996, 116-33
  2214. Joe Schuch, Janesville, 1987, 116-34-2
  2215. Shane Ortlepp, Irondale, 1994, 116-35
  2216. Dylan Evenson, Pelican Rapids, 2007, 116-35
  2217. Mike Munos, South St. Paul, 2007, 116-35
  2218. Phu Ha, Pelican Rapids, 1987, 116-35-1
  2219. Drew Gau, Minneapolis South, 1997, 116-36
  2220. Casey Lund, Dassel-Cokato, 1991, 116-37
  2221. Dan Gallmeier, White Bear Lake, 2004, 116-37
  2222. Luke Giese, Fulda/Murray County Central, 2005, 116-37
  2223. Eric Stevens, Elk River, 2011, 116-38
  2224. Chris Roach, Little Falls, 2006, 116-39
  2225. Carl Elmer, Farmington, 2011, 116-39
  2226. Devin Dostal, Badger/Greenbush-Middle River, 2016, 116-39
  2227. Daniel Smith, GMLOS, 2021, 116-40
  2228. Jacob Vaith, Lake City, 2006, 116-44
  2229. Jake Nohl, Morris Area/Hancock, 2006, 116-45
  2230. Brian Loeffler, St. Clair, 1988, 116-46
  2231. Nels Anderson, Dassel-Cokato, 2005, 116-46
  2232. Derek Pesta, Long Prairie-Grey Eagle, 2006, 116-47
  2233. Mike Belich, Hibbing, 2010, 116-48
  2234. Will Bents, Woodbury, 2021, 116-51
  2235. Tyler Faust, Northfield, 2006, 116-52
  2236. John Paul Dirksen, Kimball, 116-55
  2237. Tom Lacombe, Apple Valley, 2005, 116-56
  2238. Brent Bunne, Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland, 2005, 116-60
  2239. AJ Wheeler, Moorhead, 2013, 116-60
  2240. Brandt Wolf, Yellow Medicine East, 2001, 116-61
  2241. Chance Hinrichs, Bemidji, 116-66
  2242. Sam Nordquist, Zumbrota-Mazeppa, 2018, 116-66
  2243. Tanner Jorud, Barnesville, 2006, 116-68
  2244. Eli Oatman, Maple River, 2009, 116-68
  2245. Aaron Zosel, Benson, 2018, 116-76
  2246. Keegan Cavallero, LPGE-Browerville, 2018, 116-98
  2247. Trae Story, Roseville Area, 2013, 115-11
  2248. Russ Livingood, Olivia, 115-13-1
  2249. Jeff Boran, Blue Earth Area, 115-15-1
  2250. Jason Birr, Buffalo, 1991, 115-15-2
  2251. Kurt Bailey, Battle Lake, 1975, 115-17-1
  2252. Garrett Vos, Waconia, 2017, 115-18
  2253. Joe Wallace, Bloomington, 115-18-1
  2254. Jordan Schroepfer, Wabasso/Red Rock Central, 2015, 115-19
  2255. Charlie Coffee, Mound, 115-22-5
  2256. Tony Pederson, St. Francis, 115-25
  2257. Cory Bartunek, Montevideo, 1996, 115-26
  2258. Jon Lundberg, New London-Spicer , 1978, 115-29
  2259. Chad Minette, Sauk Centre, 2002, 115-29
  2260. Tim Kuhnau, Browerville, 1990, 115-29-1
  2261. Bruce Anderson, Barnesville, 115-29-2
  2262. Cooper Peterson, Cannon Falls, 2020, 115-31
  2263. Scott Peterson, Alexandria, 115-31-2
  2264. Skylar Price, Badger/Greenbush-Middle River, 2010, 115-32
  2265. Jamie Kramer, Adrian, 115-34
  2266. Roger Rands, Rush City, 1986, 115-34
  2267. Blaine Lemke, Kimball, 115-34
  2268. Jacob Jewett, Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie, 2014, 115-34
  2269. Brendin Morlan, Grand Rapids, 2019, 115-35
  2270. Jim Williamson, Appleton, 1983, 115-36
  2271. Alex Kern, St. Cloud Tech, 2018, 115-37
  2272. Tom Bouressa, Alexandria, 2009, 115-38
  2273. Jared Flaherty, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 1998, 115-39
  2274. Logan Crosby, Bemidji, 2013, 115-40
  2275. Mike Goebel, Little Falls, 115-40-1
  2276. Dusty Blankenship, Worthington, 1998, 115-41
  2277. Chad Hoffman, Staples, 1999, 115-41
  2278. Craig Cihlar, Minnewaska Area, 2002, 115-42
  2279. Chet Lexvold, Goodhue, 2002, 115-42
  2280. Gabe Krenik, Pine Island, 2006, 115-42
  2281. Travis Gillund, Minneota, 1996, 115-42
  2282. Matt Njos, Anoka, 2015, 115-42
  2283. Andrew Peterson, Fertile-Beltrami, 2006, 115-43
  2284. Lee Schmalz, Mound-Westonka, 2016, 115-44
  2285. Stuart Brandt, Barnesville, 2013, 115-45
  2286. Jeff Harer, Eden Prairie, 1998, 115-46
  2287. Mike Cacka, Silver Lake, 1988, 115-46
  2288. Chase Seys, St. Clair, 2004, 115-48
  2289. Dusty Nelson, Mora, 2001, 115-49
  2290. Tom Perillat, Henry Sibley, 2010, 115-50
  2291. Kenny Mark, Moorhead, 2014, 115-51
  2292. Caden Carlson, Willmar, 2021, 115-51
  2293. Francis Fuenffinger, Hibbing, 2019, 115-52
  2294. Tim Balbach, Bertha-Hewitt/Verndale, 1998, 115-53
  2295. D.J. Brey, St. James, 2006, 115-54
  2296. Alex Johnson, Breckenridge, 2008, 115-54
  2297. Brady James, Waterville-Elysian, 2004, 115-55
  2298. Israel Vogel, Ogilvie, 1992, 115-56-5
  2299. Bobby Button, Barnesville, 2003, 115-58
  2300. Chris Passe, Wabasha-Kellogg, 1998, 115-61
  2301. Gary Hieronimus, Adrian, 1995, 115-65-4
  2302. Brett Citrowske, Canby, 2009, 115-68
  2303. Josh Joriman, Centennial, 2008, 115-79
  2304. Nye Becker, LPGE-Browerville, 2020, 115-95
  2305. Dakota Pixley, Pelican Rapids, 2016, 115-101
  2306. Danny Kava, Barnesville, 115-105
  2307. Nolan Dans, Crookston, 2021, 115-114
  2308. Rick Dorn, Adrian, 1981, 114-9-1
  2309. Brian Asleson, Apple Valley, 114-11
  2310. Doug Bonk, Buffalo, 114-13
  2311. Dan Helwig, Annandale, 114-14
  2312. Clint Hodgdon, Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland, 2000, 114-18
  2313. Tony Hilgers, Norwood Young America, 1989, 114-19
  2314. Patrick Mahan, Owatonna, 2007, 114-19
  2315. Mike Keogh, Waubun, 1978, 114-19-2
  2316. Evan Hacker, Canby, 2006, 114-21
  2317. Adam Jackson, Rosemount, 2012, 114-21
  2318. Ray Anderson, Frazee, 1991, 114-23
  2319. Joel Davis, Thief River Falls, 114-23
  2320. Kyle Wheaton, Houston, 1995, 114-23
  2321. Mike Ferguson, Pine Island, 2002, 114-27
  2322. Ryan King, Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland, 2002, 114-28
  2323. Calvin Gunn, Wadena-Deer Creek, 114-30
  2324. Scott Jessen, Clarkfield, 114-31-1
  2325. Dan Seymour, New Prague, 1991, 114-31-1
  2326. Jay Wheaton, Houston, 1993, 114-31-2
  2327. Doug Zimmerman, Royalton, 114-33-2
  2328. Mike Kirscht, Alexandria, 2008, 114-35
  2329. Cory Schmidt, Henry Sibley, 1993, 114-35-1
  2330. Nick Mergen, Albany, 2015, 114-36
  2331. Cody Kurth, Hutchinson, 2020, 114-36
  2332. John Pilarski, Holdingford, 1999, 114-37
  2333. Zach McGinnis, Albert Lea, 2007, 114-38
  2334. Bryan King, Mankato East, 1992, 114-38-3
  2335. Randy Tietz, New Prague, 2003, 114-39
  2336. Nate Adkins, Pequot Lakes/Pine River-Backus, 2016, 114-40
  2337. Brady Beier, Mora, 2015, 114-41
  2338. Jeremy Glende, Medford, 2000, 114-42
  2339. Blaine Hjelm, St. Francis, 2007, 114-43
  2340. Matt Myrvik, Minneota, 1995, 114-43
  2341. Isaac Josephson, Minneota, 2013, 114-43
  2342. Jared Knips, Jackson County Central, 2006, 114-44
  2343. Jesse Midas, Monticello, 2020, 114-44
  2344. Ben Meyer, Dassel-Cokato, 2000, 114-45
  2345. Tim Eggert, Rochester John Marshall, 2001, 114-45
  2346. Amin Buta, Minneapolis South, 2012, 114-45
  2347. Alan Spaeth, St. Charles, 2016, 114-45
  2348. Eric Fiedler, Cambridge-Isanti, 2002, 114-46
  2349. Jack Barnes, Simley, 2009, 114-46
  2350. Wyatt Reyerson, Albert Lea, 2001, 114-46
  2351. Quinn VanGorden, Hinckley-Finlayson, St. Michael-Albertville, 1998, 114-46-2
  2352. Ross Benson, Burnsville, 1998, 114-47
  2353. Mike Minette, New Prague, 2005, 114-48
  2354. Joe Pesta, Long Prairie-Grey Eagle, 2009, 114-49
  2355. Andrew Gaughan, Moorhead, 2003, 114-49
  2356. Ryan Cain, Martin County West, 1995, 114-50
  2357. Kerry Lockrem, Frazee, 2006, 114-51
  2358. Dan Wagner, New Prague, 1998, 114-54
  2359. Levi Ellingson, Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove, 2020, 114-55
  2360. Garrett Bothun, Rosemount, 114-56
  2361. Chris Van Dyke, Battle Lake-Underwood-Henning, 1992, 114-56-1
  2362. Sam Goracke, Minnewaska Area, 2007, 114-58
  2363. Jake Braaten, Bertha-Hewitt/Verndale, 2010, 114-58
  2364. Tony Reurink, Frazee, 2013, 114-59
  2365. Matt Hohenstein, Dassel-Cokato, 2004, 114-60
  2366. Nick Erbes, Marshall, 2016, 114-60
  2367. Stephen Holecek, Thief River Falls, 2015, 114-61
  2368. Jason Evans, Pipestone-Jasper, 2002, 114-62
  2369. Troy Lucht, Braham Area, 1998, 114-63
  2370. Rick Ties, Rochester Mayo, 2001, 114-63
  2371. Shawn McMenomy, Hastings, 2004, 114-67
  2372. Eric O’Brien, Becker, 2003, 114-71
  2373. Jerod Reiter, Adrian, 114-72-3
  2374. James Guy, Mounds View, 2007, 114-75
  2375. Jason Willhite, Hutchinson, 1997, 114-77
  2376. Shane Holst, Plainview-Elgin-Millville, 2003, 114-82
  2377. Eric Twohey, Stewartville, 2011, 114-85
  2378. John Schermerhorn, Frazee, 113-5
  2379. Greg Brendemuel, Medford, 2002, 113-7
  2380. Fred Full, Canby, 113-7-2
  2381. Vic Martinez, Osseo, 1978, 113-11-2
  2382. Nick Fornicoia, Richfield, 113-11-3
  2383. Derrick Jenniges, Wabasso, 2005, 113-13
  2384. Will Lutmer, Adrian, 2007, 113-16
  2385. Jim Block, Royalton, 113-16-1
  2386. Todd Merritt, Canby, 113-17
  2387. Zach Keller, Medford, 2010, 113-18
  2388. Danny Ruter, Buffalo, 2003, 113-20
  2389. Chad LaVigne, Foley, 1995, 113-20
  2390. Ben Meyer, Pine Island, 1996, 113-21
  2391. Jay Stephan, Plainview-Elgin-Millville, 1993, 113-21-1
  2392. Jim Hoard, Grand Rapids, 1991, 113-25-4
  2393. Chris Weber, Canby, 1995, 113-26
  2394. Nathan Lefebvre, St. Michael-Albertville, 2001, 113-26
  2395. Dave Eustice, Janesville, 2003, 113-26-1
  2396. Brent Merrit, Canby, 1995, 113-29
  2397. Jay Anderson, Crosby-Ironton, 113-29
  2398. Mac Rivard, St. Francis, 113-30
  2399. Justin Fruechte, Pipestone Area, 2003, 113-31
  2400. Brandon Voth, Goodhue, 2005, 113-32
  2401. Jermey Reiter, Paynesville, 1997, 113-33
  2402. Evan Amundson, Alexandria, 2001, 113-33
  2403. Brent Nelson, Mora, 2012, 113-33
  2404. Sam Tibbits, Litchfield, 2017, 113-34
  2405. Nik Lewandowski, Hastings, 1997, 113-35
  2406. Bennett Weber, Waconia, 2020, 113-35
  2407. Dwight Drewew, Frazee, 113-36
  2408. Justin Lowrie, Zumbrota-Mazeppa, 1991, 113-36-2
  2409. Casey Scheidt, Adrian, 1995, 113-37-2
  2410. Drew Van Vleet, Mora, 2016, 113-38
  2411. Craig Myhre, Minneota, 2003, 113-39
  2412. Nick Meixell, Lake Crystal-Wellcome Memorial Area, 2015, 113-39
  2413. Drew Johnson, Owatonna, 2003, 113-41
  2414. Mitch Gerold, Braham Area, 2008, 113-41
  2415. Luke Reiter, New London-Spicer, 2009, 113-43
  2416. Jason Johnson, LeCenter, 113-48-2
  2417. Nathan Glenz, Paynesville, 2002, 113-49
  2418. Ricky Bonnett, Lakeville, 2004, 113-49
  2419. Collin DeGrammont, Lakeville North, 2014, 113-49
  2420. Jake Lanoue, Mahnomen/Waubun, 2004, 113-51
  2421. Graham Norsted, Minnehaha Academy/Lutheran of Minneapolis, 113-52
  2422. Mark Lacek, Canby, 113-53-8
  2423. Steve Auer, Holdingford, 1996, 113-54
  2424. Derek Krieger, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2017, 113-55
  2425. Scott Granger, Blackduck, 1989, 113-55-4
  2426. Justin Stanislawski, Badger/Greenbush-Middle River, 2005, 113-56
  2427. Louie Vandermay, Wadena-Deer Creek, 2003, 113-61
  2428. Brad Twardowski, Long Prairie-Grey Eagle, 2007, 113-71
  2429. Michael Shogren, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2006, 113-83
  2430. Jon Solum, Bemidji, 113-83
  2431. Dennis Wunderlich, Morristown, 112-10-1
  2432. Russ O’Neil, Norwood Young America, 1989, 112-12
  2433. Dave Sikora, Staples, 1979, 112-17-3
  2434. Joey Andreasen, Hoffman-Kensington, 1989, 112-18
  2435. Mitchell Pontrelli, St. Paul Johnson, 2004, 112-18
  2436. Shane Yohe, Caledonia, 1996, 112-22
  2437. Danny Steinmetz, Mahnomen/Waubun, 1991, 112-23
  2438. Waylon Janousek, Greenbush, 1994, 112-24
  2439. Matt Fiedler, Sauk Centre, 1996, 112-24
  2440. John Rudnitski, Foley, 1995, 112-24
  2441. Steve Levine, Rosemount, 112-24
  2442. Marcus Halverson, Lester Prairie/Holy Trinity, 1995, 112-26-1
  2443. Mark Kotsmith, Milaca, 1998, 112-27
  2444. Travis Hansen, Canby, 2008, 112-27
  2445. Owen Werner, Perham, 2020, 112-27
  2446. Dan O’Donnell, Lake City, 2001, 112-28
  2447. Mike Wright, Stillwater Area, 112-28
  2448. Justin Schwanz, St. James, 2006, 112-31
  2449. Jaydan Bullerman, Adrian, 2013, 112-31
  2450. Brian Thomes, Sibley East, 1996, 112-32
  2451. Ed Rodenberg, Mora, 2003, 112-34
  2452. Tom Cardinal, Watertown-Mayer, 112-34-2
  2453. Dan Lund, Dawson-Boyd, 1990, 112-35-3
  2454. John Prokopowicz, Simley, 2008, 112-38
  2455. Giovanni Alvarado, St. James, 2012, 112-39
  2456. Jake Schmitz, Monticello, 112-39
  2457. Tyler Tober, Mora, 2016, 112-40
  2458. John Grygelko, St. Michael-Albertville, 2004, 112-42
  2459. Jake Tesch, St. Charles, 2005, 112-44
  2460. Andrew Levos, St. Clair, 2005, 112-44
  2461. Tyler Stevensen, Madelia/Truman, 2007, 112-44
  2462. Andrew Schumacher, Mankato East, 2008, 112-46
  2463. Tyler Jacobs, Wheaton/Herman-Norcross, 112-48
  2464. Travis Senske, Glencoe, 1993, 112-48-2
  2465. Anthony Sikorski, Tartan, 2007, 112-49
  2466. Bryan Madson, Albert Lea, 1999, 112-49
  2467. Jesse Schumacher, Plainview-Elgin-Millville, 2008, 112-50
  2468. Donny Bothun, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2016, 112-52
  2469. Morgan Staton, Benson, 2013, 112-52
  2470. Jake Long, Canby, 2009, 112-53
  2471. Jesse Struve, Waterville-Elysian, 1996, 112-53-5
  2472. Brian Wood, Crosby-Ironton, 2004, 112-54
  2473. Tom Skoog, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1994, 112-56
  2474. Aiden Tobin, Faribault, 2022, 112-59
  2475. Michael Matheson, Centennial, 2016, 112-62
  2476. Jeff Marschall, Northfield, 2005, 112-67
  2477. Kurtis Reardan, Minnetonka, 2010, 112-68
  2478. Kyle Iverson, Thief River Falls, 2007, 112-71
  2479. Benji Simonson, Wheaton/Herman-Norcross, 112-72
  2480. Jeremy Beaman, Anoka, 2012, 112-74
  2481. Spencer DeFrang, Zumbrota-Mazeppa, 2018, 112-77
  2482. Paul Carlson, Tracy-Milroy-Balaton, 2006, 112-79
  2483. Zach Van Vleet, Mora, 2007, 112-82
  2484. Nolan Rial, St. Cloud Apollo, 2010, 112-92
  2485. Gavin McLevis, Ogilvie, 2021, 112-94
  2486. Bob Ruedy, Hastings, 1965, 111-6-1
  2487. Mike Bendson, Staples, 111-12-3
  2488. Travis Bartels, Stewartville, 111-15
  2489. Kirby Anderson, Menahga/Sebeka, 2006, 111-16
  2490. Kevan Meiners, Caledonia/Houston/Spring Grove, 2003, 111-17
  2491. Garrett Malstrom, Frazee, 2015, 111-17
  2492. Ron Thier, Adrian, 111-19-1
  2493. Eugene Wolf, Adrian, 111-20-1
  2494. Mike Delich, Eastview, 2017, 111-22
  2495. Branden McGrath, Plainview, 111-23
  2496. Carter Ash, Milaca, 2008, 111-23
  2497. Steve Hoeft, Madelia/Truman, 1996, 111-26
  2498. Jeff Burkman, Menahga/Sebeka, 1994, 111-26
  2499. Wade Hanson, Brooten, 1985, 111-26-1
  2500. Andy Robinson, St. Francis, 111-28
  2501. Carey Thul, Henry Sibley, 1993, 111-28-1
  2502. John Hurrle, Kimball, 111-28-2
  2503. Jacob Loftus, Dover-Eyota, 2000, 111-29
  2504. Jeremy Yost, Mahnomen/Waubun, 1990, 111-29-1
  2505. Brady Stauffer, St. James, 2010, 111-32
  2506. Jacob Braaten, Minnewaska Area, 2011, 111-32
  2507. Zach O’Reilly, Goodhue, 111-32-2
  2508. Matt Schroeder, Southland, 2009, 111-33
  2509. Chad Peterson, Hutchinson, 111-33-3
  2510. Kyle Kock, Lester Prairie/Holy Trinity, 1999, 111-34
  2511. Troy Stehr, Goodhue, 2002, 111-34
  2512. Josh Brady, Royalton, 2004, 111-34
  2513. Randy Smith, Austin, 1996, 111-35
  2514. Mitch Dunlap, Foley, 2012, 111-35
  2515. Nathan Trio, Maple River, 2020, 111-36
  2516. Roger Pedersen, Pipestone-Jasper, 111-38
  2517. Ben Roff, Osseo, 2004, 111-39
  2518. Ryan Bruns, Marshall, 1999, 111-39
  2519. Ben Genereux, Crookston, 2010, 111-40
  2520. Austin Walz, Sauk Rapids-Rice, 2013, 111-40
  2521. Jon Lachowitzer, Grand Rapids, 1996, 111-40-3
  2522. Mark Bonagofsky, Mahnomen/Waubun, 2003, 111-41
  2523. Brandon Schmitt, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2013, 111-41
  2524. Kyle Dukowitz, Brainerd/Pillager, 2005, 111-42
  2525. Justin Horne, Detroit Lakes, 2006, 111-42
  2526. Noah Arneson, Orono, 2021, 111-42
  2527. Mike Sather, Greenbush, 1995, 111-42-1
  2528. Nick Miller, Owatonna, 2006, 111-43
  2529. Hilario Alvarado, St. James, 2008, 111-45
  2530. Chris Lasher, Crosby-Ironton, 1993, 111-47
  2531. Bobby Anderson, Barnesville, 111-47
  2532. Skip Toops, New London-Spicer , 2002, 111-48
  2533. Kyle Bailey, Kasson-Mantorville, 2005, 111-51
  2534. Blake Reiss, Minneota, 2020, 111-51
  2535. Tom Keskey, Dassel-Cokato, 2014, 111-52
  2536. Carl Christensen, Bloomington Jefferson, 2001, 111-54
  2537. David Franta, Blue Earth Area, 2014, 111-54
  2538. Joey Barr, Mankato East, 2001, 111-57
  2539. Jacob Mages, Paynesville Area, 2015, 111-57
  2540. Justin Wolfe, Hastings, 1996, 111-58
  2541. Mike Williams, Yellow Medicine East, 111-59
  2542. Anton Kalista, Lakeville North, 2012, 111-59
  2543. Joe Donahue, Watertown-Mayer, 2003, 111-61
  2544. Logan Brink, New London-Spicer, 2013, 111-64
  2545. Bram Fitzsimonds, Waconia, 2021, 111-65
  2546. Travis Ostby, MAHACA, 2016, 111-70
  2547. Jesse Woyke, Annandale, 1996, 111-71
  2548. David Booth, Crosby-Ironton, 2010, 111-71
  2549. Michael Waldvogel, Osakis, 111-76
  2550. Alex Bertram, Byron, 2016, 111-79
  2551. Levi Fossen, Waseca, 2008, 111-80
  2552. Ryley Smude, Pierz, 2014, 111-81
  2553. Tom Pauling, Montevideo, 2004, 111-83
  2554. Davantay Corey, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2013, 111-83
  2555. Glenn Petersen, Hastings, 2004, 111-99
  2556. Josh Lindquist, Prior Lake, 2003, 110-9
  2557. Mark Aho, Frazee, 1978, 110-9-1
  2558. Steve Iacono, Osseo, 1987, 110-14-7
  2559. Brian Vetter, Chisago Lakes Area, 2000, 110-15
  2560. Nolan Reiter, Big Lake, 2023, 110-15
  2561. Chuck Hacker, Hancock, 110-17-3
  2562. Ryan Holthaus, Foley, 2003, 110-19
  2563. Paul Nogren, Maple River, 2010, 110-19
  2564. Curt Olson, Hayfield, 1985, 110-19-1
  2565. Mike Harper, Litchfield, Darlington (WI), 1988, 110-19-2
  2566. Nathan O’Reilly, Goodhue, 110-20-3
  2567. Billy Pierce, Minneapolis Roosevelt, 110-21-1
  2568. Brandon Manderschied, Minnewaska Area, 2010, 110-23
  2569. Marshal Ash, Milaca, 2010, 110-24
  2570. Alex Cadwell, Stillwater Area, 110-24
  2571. Amir Alexander, Minnetonka, 1995, 110-24-1
  2572. Dave Cain, Sherburn, 1972, 110-24-10
  2573. Michael Pleski, Forest Lake, 2012, 110-25
  2574. Brian Kraemer, Rocori, 1999, 110-26
  2575. Dan Koehler, United South Central, 1994, 110-27
  2576. Brett Larson, Elbow Lake-Wendell, 110-27-2
  2577. Ethan Byer, Frazee, 2016, 110-28
  2578. Mark Hanenberger, Dover-Eyota, 1986, 110-29
  2579. Brandon LaRue, LaCrescent, 2001, 110-30
  2580. David Whipps, Scott West, 2002, 110-34
  2581. Jordan Gnerer, Owatonna, 2010, 110-34
  2582. Kieler Carlson, Stillwater Area, 2020, 110-34
  2583. Hakan Binek, Staples-Motley, 2007, 110-35
  2584. Collin Jergenson, Minnewaska Area, 2009, 110-36
  2585. Eric Gibson, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1992, 110-37-1
  2586. Wesley Reardan, Minnetonka, 2007, 110-38
  2587. Andy Lien, Foley, 1994, 110-38
  2588. Steve Hoard, Grand Rapids, 1987, 110-39-1
  2589. Ben Gaughan, Moorhead, 2010, 110-40
  2590. Jacob Claybaugh, Waseca, 2013, 110-40
  2591. Hunter Rajkowski, Sauk Rapids-Rice, 2017, 110-40
  2592. Fredy Padilla, St. Paul Humboldt, 110-41
  2593. Phil Meinert, Princeton, 2004, 110-42
  2594. Paul Mack, Coon Rapids, 2005, 110-42
  2595. Larry Liljenquist, Aitkin, 1988, 110-43
  2596. Jake Benzkofer, Mankato East, 2006, 110-44
  2597. Justin Koob, New Ulm, 2008, 110-44
  2598. Tanner Tobkin, New London-Spicer, 2012, 110-44
  2599. Stuart Nutting, Aitkin, 1990, 110-44-1
  2600. Matthew Boncich, Cretin-Derham Hall, 2015, 110-45
  2601. Aaron Erickson, Minnewaska Area, 2000, 110-46
  2602. Reggie Fuller, Annandale/Maple Lake, 1999, 110-47
  2603. Dustin Coffin, Sartell-St. Stephen, 2002, 110-47
  2604. Paul Tellgren, Anoka, 2007, 110-48
  2605. Bradley Swiers, Detroit Lakes, 2022, 110-48
  2606. Joe Bryce, Minnewaska Area, 2000, 110-49
  2607. Ben Gasner, Owatonna, 110-50
  2608. Kraig Carlson, Bloomington Jefferson, 110-50
  2609. Adam Christian, Paynesville, 2003, 110-50
  2610. Dillin Schultz, Owatonna, 2010, 110-51
  2611. Quinton Thiele, Totino-Grace, 2011, 110-51
  2612. Nic Borchardt, Woodbury, 2005, 110-52
  2613. Travis Christianson, Tracy, 1995, 110-53-1
  2614. Colin Cihlar, Minnewaska Area, 2006, 110-54
  2615. Tony Peltier, Princeton, 2003, 110-57
  2616. Dillon Kubiatowicz, New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva, 2015, 110-57
  2617. Travis Gottschalk, Litchfield, Kimball, 2003, 110-58
  2618. Chris Davids, Rochester Mayo, 110-58
  2619. Brett Grund , BOLD, 2014, 110-58
  2620. Matt Haley, Jackson County Central, 2023, 110-59
  2621. Dustin Kramer, Eden Valley-Watkins, 2008, 110-60
  2622. Ryan Larson, Atwater-Cosmos-Grove City, 2011, 110-60
  2623. Gram Bentz, Browerville, 1999, 110-62
  2624. Raymen Rice, Eden Valley-Watkins, 2006, 110-62
  2625. Casey Pesta, Long Prairie-Grey Eagle, 1998, 110-63
  2626. Kyle Baker, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2013, 110-63
  2627. Braeden Hendel, Mankato East, 2021, 110-63
  2628. Eric Speltz, Lewiston-Altura, 1997, 110-69
  2629. Michael Loger, Totino-Grace, 2022, 110-71
  2630. Dan Juelson, Blackduck/Cass Lake-Bena, 1999, 110-73
  2631. Josh Moulton, Rush City, 1998, 110-81
  2632. Kevin McBride, Eastview, 2003, 110-84
  2633. Aaron Doraska, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2011, 110-87
  2634. Ben Ginther, Rochester Century, 2007, 110-95
  2635. Simon Kern, Greenbush, 1995, 109-16
  2636. Max Anderson, Dassel-Cokato, 2010, 109-17
  2637. Dan Wettstein, Long Prairie-Grey Eagle, 1980, 109-18
  2638. Jake Bonsack, United South Central, 2008, 109-21
  2639. Kris Morgan, West Central Area, 1997, 109-22
  2640. Jared Schwanz, St. James, 2005, 109-22
  2641. Jason Holm, Northfield, 1998, 109-22
  2642. Matt Hogue, Stillwater Area, 2021, 109-22
  2643. Scot Pauly, Jordan, 1990, 109-24-1
  2644. Ken Torgerson, Aitkin, 1975, 109-24-3
  2645. Justin Matson, Pine City/Hinckley-Finlayson, 2022, 109-25
  2646. Matt O’Connor, Cambridge-Isanti, 2007, 109-28
  2647. Tyler Johnson, Plainview-Elgin-Millville, 2004, 109-28
  2648. Brad Wollum, Canby, 2009, 109-29
  2649. Charon Jackson, Mound Westonka, 109-29-1
  2650. Ryan Atherton, Waterville-Elysian, 1994, 109-30
  2651. Nate Villnow, Willmar, 109-34
  2652. Steve Schmidt, Wheaton/Herman-Norcross, 109-34-2
  2653. Mike Castellano, St. Francis, 109-35
  2654. Dan Rinke, Wheaton/Herman-Norcross, 109-36
  2655. Scott Willhite, Hutchinson, 1995, 109-36-1
  2656. Zach Bruns, Marshall, 2001, 109-39
  2657. Cole VanOverbeke, Minneota, 2019, 109-39
  2658. Nick Bauman, Minnetonka, 109-40
  2659. Joe Klaehn, Southland, 2003, 109-40
  2660. Brandon Fiedler, Dassel-Cokato, 2010, 109-40
  2661. Brian Schueller, Dawson-Boyd, 1988, 109-40-1
  2662. Justin LaGosh, Zumbrota-Mazeppa, 2004, 109-41
  2663. Joe Weinmann, Rochester Century, 2005, 109-42
  2664. John Benson, BOLD, 109-44
  2665. Jonathan Steen, Red Rock Central/Westbrook Walnut Grove, 1997, 109-46
  2666. Greg Schreder, St. Cloud Tech, 1996, 109-48
  2667. Alan Bailey, Kasson-Mantorville, 2005, 109-48
  2668. Branden Schorr, Kasson-Mantorville, 2013, 109-49
  2669. Paul Wittrock, Annandale, 109-49-1
  2670. Justin Gabrielson, Litchfield, 1995, 109-50-2
  2671. Dusty Faber, Martin County West, 2004, 109-52
  2672. James Nelson, Atwater-Cosmos-Grove City, 2012, 109-52
  2673. Tate Card, Hutchinson, 2019, 109-52
  2674. Mark Thompson, Chatfield, 109-54
  2675. Pat Vos, Sibley East, 2005, 109-54
  2676. Tommy Teigen, Meadow Creek/Spectrum, 2010, 109-54
  2677. Bryce Bergeron, Badger/Greenbush-Middle River, 2018, 109-56
  2678. Jacob Bleess, Chatfield, 2015, 109-58
  2679. Joey Posivio, Sibley East, 2010, 109-60
  2680. Charlie Busch, Rochester Mayo, 109-61
  2681. Seth Tribon, Fillmore Central, 2001, 109-62
  2682. Lucas Smith, Southland, 2005, 109-64
  2683. V. J. Larson, Lake Park/Audubon, 1994, 109-69
  2684. Luke Davis, Thief River Falls, 109-69-2
  2685. Travis Wills, Kimball, 2013, 109-70
  2686. Jake Bohler, Delano, 2009, 109-71
  2687. Jared Carlson, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2019, 109-71
  2688. Dusty Forstner, Madelia/Truman, 2005, 109-72
  2689. Tanner Maus, Buffalo, 2012, 109-72
  2690. Spencer Oeltjenbruns, Luverne, 2014, 109-78
  2691. Eric Lange, Pipestone Area, 2020, 109-78
  2692. Brandon Klindworth, Zumbrota-Mazeppa, 2011, 109-88
  2693. Sam Stevermer, United South Central, 2007, 109-94
  2694. Anders Mattson, New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva, 2004, 109-107
  2695. Elijah Paulson, Anoka, 2023, 108-11
  2696. Reggie Thompson, Staples, 1993, 108-15
  2697. Jody McIntyre, Park Center, 1988, 108-17
  2698. Nestle Grimes, Bemidji, Blackduck, 1977, 108-19-1
  2699. Dennis Trogstad, Dover-Eyota, 1991, 108-20-1
  2700. Tony Morrow, Kasson-Mantorville, 2011, 108-21
  2701. Colby Bruns, Marshall, 2003, 108-23
  2702. George Farmah, Eastview, 2015, 108-25
  2703. Brian Keller, Medford, 1982, 108-25-5
  2704. Keith Nichools, Crosby-Ironton, 108-25-7
  2705. Greg Egeland, Sauk Centre, 1993, 108-27
  2706. Dan Chapman, Rosemount, 2003, 108-29
  2707. Brady Wilson, Faribault, 2005, 108-30
  2708. Brandon Madsen, Stillwater Area, 108-30
  2709. Thomas Freking, Jackson County Central, 2023, 108-30
  2710. Teddy Bullerman, Adrian, 108-30-1
  2711. Tony Thoma, Hayfield, 1997, 108-34
  2712. Chad Fouquette, Foley, 1988, 108-35
  2713. Ben Presler, Royalton, 2008, 108-35
  2714. Brandon Strong, Minneapolis South, 2013, 108-35
  2715. Chris Anderson, Stillwater Area, 108-35
  2716. Taylor Ignaszewski, Albert Lea, 2007, 108-36
  2717. Nam Nguyen, St. Cloud Apollo, 2012, 108-37
  2718. Josh Logan, North Branch, 2021, 108-37
  2719. Jason Perala, Crookston, 1999, 108-42
  2720. Chase Norton, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2014, 108-45
  2721. Gaven Schlaak, New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva, 2008, 108-47
  2722. Chad Larson, Cambridge-Isanti, 2008, 108-48
  2723. John Bush, Pipestone Area, 2010, 108-48
  2724. Mark Gehling, Foley, 2010, 108-49
  2725. Zach Dvorak, Columbia Heights, 2001, 108-52
  2726. Ethan Loftus, Dover-Eyota, 2010, 108-52
  2727. Jeremy Weber, Foley, 2009, 108-53
  2728. Aidan Willard, Trinity School at River Ridge, 2020, 108-55
  2729. Ben Talkington, Chaska, 2005, 108-56
  2730. Cole Kavitz, Medford, 2010, 108-56
  2731. Eric Gauker, Mankato West, 1998, 108-58
  2732. Ryan Norton, Anoka, 2012, 108-60
  2733. Dave Brostrom, Mora, 2000, 108-64
  2734. Kris Krier, Woodbury, 2005, 108-65
  2735. Chase Niesen, Mille Lacs, 108-68
  2736. Ryan Bothun, Dawson-Boyd, 1999, 108-72
  2737. Dalton Lilledahl, Cambridge-Isanti, 2009, 108-76
  2738. Alan Braunshausen, Maple River, 2005, 108-78
  2739. Kaven Blazek, Crosby-Ironton, 2018, 108-79
  2740. Wade Carlson, Lake City, 2006, 108-80
  2741. Joe Tichy, Hibbing, 2010, 108-81
  2742. Noah Werner, Lester Prairie/Holy Trinity, 1998, 108-82
  2743. Levi Line, LPGE-Browerville, 2020, 108-82
  2744. Adam Lian, Thief River Falls, 2005, 108-86
  2745. Thomas Pesta, LPGE-Browerville, 2018, 108-86
  2746. Hunter Rud, Byron, 2011, 108-93
  2747. Jeff Merritt, Canby, 107-7-2
  2748. Todd Guse, Austin, 1981, 107-9
  2749. Karl Jones, Apple Valley, 107-9
  2750. Ryan Campbell, Badger/Greenbush-Middle River, 2006, 107-10
  2751. Terry Ullom, Faribault, 1984, 107-12-2
  2752. Bruce Kenning, St. Cloud Tech, 1992, 107-14
  2753. Russ Webb, Kimball, 107-14-2
  2754. Jason Oehlke, Chatfield, 107-18
  2755. Ryan Rettke, Morris Area, 1996, 107-18
  2756. Troy Long, St. Francis, 107-18
  2757. Jon Gorter, Pipestone Area, 2011, 107-18
  2758. Mark Theis, Rocori, 1975, 107-18-1
  2759. Alex Schroepfer, Wabasso/Red Rock Central, 2014, 107-19
  2760. Tim Hunt, White Bear Lake, 2002, 107-20
  2761. Marlon Fleming, Bloomington Kennedy, 2001, 107-22
  2762. Rodney Dick, Forest Lake, 1996, 107-23
  2763. Curt Graves, Long Prairie-Grey Eagle, 1982, 107-23-1
  2764. Mike Schmitz, Brooten, 1983, 107-24
  2765. Marcus Columbus, Simley, 107-24
  2766. Bruce Wilson, Wheaton/Herman-Norcross, 107-24-2
  2767. Allan Bastian, New Ulm, 107-26-1
  2768. Jeremy Leiferman, Madelia/Truman, 107-28
  2769. Ryan Feller, Caledonia/Houston/Spring Grove, 2004, 107-28
  2770. Jacob Werner, Perham, 2009, 107-29
  2771. Matt Kadrlik, Simley, 2012, 107-29
  2772. Spencer Beech, Breckenridge, 2007, 107-30
  2773. Cory Nelson, Dawson-Boyd, 1994, 107-30-3
  2774. Mikey Fornicoia, Eastview, 2002, 107-31
  2775. James Goman, Trinity at River Ridge, 2013, 107-32
  2776. Travis Hemp, Bemidji, 1999, 107-32
  2777. Jesse Zimmer, Foley, 1994, 107-34
  2778. Josh Holm, Northfield, 2002, 107-35
  2779. Joe Berczyk, Mounds View, 2001, 107-36
  2780. Jacob Johnsrud, Albert Lea, 2018, 107-36
  2781. Cam Miller, Plainview-Elgin-Millville, 2009, 107-37
  2782. Chad Harding, Blue Earth Area, 107-37-4
  2783. Mitch Ask, St. James, 1990, 107-38-3
  2784. Ross Herber, Lewiston-Altura/Rushford-Peterson, 2020, 107-39
  2785. Landen Cole, Yellow Medicine East, 2007, 107-40
  2786. Blake Altermatt, Wabasso/Red Rock Central, 2013, 107-42
  2787. Nick Wilcox, Brooklyn Center, 1996, 107-44
  2788. Ryan Michaelis, Monticello, 107-44
  2789. Ryder Schmidt, Mound-Westonka, 2014, 107-44
  2790. Stacy Riedel, Eagle Valley, 1995, 107-46
  2791. Luke Boran, Brainerd/Pillager, 2013, 107-46
  2792. John Rieser, Byron, 1995, 107-46-2
  2793. Jason Meyer, Pierz, 107-46-3
  2794. Will Freking, Jackson County Central, 2022, 107-48
  2795. Chris Grenier, Wadena-Deer Creek, 107-49
  2796. Tyler Walter, Mille Lacs, 107-49
  2797. Jesse Jaeger, Maple River, 2011, 107-49
  2798. Spud Laurent, Shakopee, 2006, 107-49
  2799. Nate Redmann, Rochester John Marshall, 2007, 107-50
  2800. Brian Bertram, Byron, 2014, 107-50
  2801. BJ Friedrichs, Sauk Centre, 1995, 107-51
  2802. John Martens, Pipestone Area, 2022, 107-51
  2803. Evan Woitalla, Pierz, 2014, 107-53
  2804. Connor Scherping, Little Falls, 2013, 107-54
  2805. BJ Trende, Delano, 1992, 107-55-3
  2806. Mike Wutzke, Verndale, 1984, 107-56
  2807. Mike Dyrdal, Thief River Falls, 2010, 107-56
  2808. Landyn VanOverbeke, Minneota, 2014, 107-56
  2809. Omar Bukhowa, Braham Area, 2005, 107-57
  2810. Wade Larson, Benson, 1993, 107-62-2
  2811. Darren Salmen, Dassel-Cokato, 1998, 107-65
  2812. Brody Willander, Bemidji, 107-71
  2813. Jeffrey Robinson, Stillwater Area, 107-80
  2814. Steve Maas, Medford, 2002, 107-82
  2815. Kyle Edlin, Jackson County Central, 2013, 107-91
  2816. Eric Bommserbach, Redwood-River Valley, 2017, 107-94
  2817. Matt Groff, Mahtomedi, 2008, 106-11
  2818. David Irlbeck, Wabasso, 106-16-1
  2819. Dave Philips, Anoka, 106-16-2
  2820. Soren Herzog, Simley, 2023, 106-17
  2821. Bryce Eggen, Milaca, 106-17-1
  2822. Nick Zajac, Hastings, 2000, 106-19
  2823. Gary Clem, St. Francis, 106-19-1
  2824. David Bullerman, Adrian, 106-20-2
  2825. Ted Greely, Kimball, 106-21
  2826. Ken Cluskey, Apple Valley, 106-22-2
  2827. Davey Gerhart, Scott West, 2004, 106-25
  2828. Kyle Sieberg, Maple River, 2008, 106-25
  2829. Chandler Giles, Byron, 2004, 106-25
  2830. Ted Plombon, Sartell-St. Stephen, 1977, 106-25-2
  2831. Gary Heydt, Hayfield, 1980, 106-25-4
  2832. Ryan Weinmann, Irondale, 2013, 106-27
  2833. Karl Knothe, Stillwater Area, 106-27
  2834. Joe Hiltner, Paynesville, 2001, 106-28
  2835. Greg Schultz, Browerville, 1992, 106-28-1
  2836. Bill Pannhoff, Annandale, 106-29
  2837. Tyler McCall, Minnetonka, 2005, 106-30
  2838. Jesse Pond, Shakopee, 1996, 106-31
  2839. Ramzee Molinaro, Atwater-Cosmos-Grove City, 2020, 106-31
  2840. Paul Reese, Fertile-Beltrami, 2007, 106-32
  2841. Cayden Homme, Wayzata, 2021, 106-32
  2842. Isaac Flores, East Grand Forks/Sacred Heart, 2016, 106-33
  2843. Dylan Jergenson, Minnewaska Area, 2020, 106-34
  2844. Ken Huber, Montevideo, 1994, 106-38-1
  2845. Chris Cook, Hastings, 1999, 106-39
  2846. Anthony Jackson, Simley, 106-39
  2847. Brett Todd, Aitkin, New London-Spicer, 1978, 106-39-1
  2848. Steve Hinrichs, Goodhue, 106-39-5
  2849. Jeff Pokorney, Bertha-Hewitt/Verndale, 1995, 106-40
  2850. Dorian Thompson, Mound Westonka, 2003, 106-40
  2851. Travis Meyer, Houston, 1990, 106-40
  2852. Chris Piere, Anoka, 2002, 106-40
  2853. Nate Moudry, Willmar, 106-41
  2854. Tee Baker, Big Lake, 2008, 106-42
  2855. Ben Henle, New London-Spicer, 2012, 106-42
  2856. Nate Schutz, Totino-Grace, 2018, 106-44
  2857. JR Ferrier, Crosby-Ironton, 2000, 106-45
  2858. Ryan Fliginger, St. Francis, 106-45
  2859. Kyle Bulera, Simley, 2008, 106-45
  2860. Jeff Egeland, Sauk Centre, 1992, 106-46-2
  2861. Jeremy Thompson, Mound Westonka, 2001, 106-47
  2862. Shawn Ecklund, Chisago Lakes Area, 106-48-2
  2863. Scott Balzer, Medford, 2004, 106-50
  2864. Matt Jensen, Minnehaha Academy/Lutheran of Minneapolis, 106-53
  2865. Matt Jackson, Cretin-Derham Hall, 2005, 106-53
  2866. Brian Wold, Aitkin, 2013, 106-53
  2867. Steve Morgan, Pelican Rapids, 1995, 106-55-1
  2868. Andy Kotsmith, Milaca, 2005, 106-56
  2869. Joe Pauluk, Blaine, 2006, 106-56
  2870. Tyler Norton, Plainview-Elgin-Millville, 2003, 106-56
  2871. Cory Beierman, Sauk Rapids-Rice, 2002, 106-58
  2872. Billy Connelly, Border West, 2011, 106-58
  2873. Isaac Novak, Aitkin, 2013, 106-58
  2874. Colby Mehrkens, Zumbrota-Mazeppa, 2010, 106-59
  2875. Brian Francis, Mahnomen/Waubun, 2000, 106-62
  2876. Jordan Bothun, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2014, 106-64
  2877. Brian Richter, Chisago Lakes Area, 2002, 106-65
  2878. Tyler Thomas, Owatonna, 2010, 106-66
  2879. Mark Winjum, Perham, 106-67
  2880. Ethan Elvebak, Maple River/USC, 2022, 106-70
  2881. Caleb Pesta, LPGE-Browerville, 2020, 106-73
  2882. Devin Manzy, Zumbrota-Mazeppa, 2016, 106-75
  2883. Mike Zenz, Rochester John Marshall, 2007, 106-80
  2884. Sam Klovstad, Pelican Rapids, 2009, 106-100
  2885. Ross Redmann, Anoka, 105-5
  2886. Rob Redmann, Anoka, 105-5
  2887. Casey Finck, Bertha-Hewitt/Verndale, 105-6
  2888. Tim Richter, St. Francis, 105-9-4
  2889. Dan Doering, Olivia, 105-13-3
  2890. David Dyke, Hayfield, 1994, 105-18
  2891. Dave Roberts, Staples, 105-18-4
  2892. Jamie Larkin, White Bear Lake, 1993, 105-21
  2893. Jim Walter, Osakis, 105-22
  2894. Scott Mooring, East Grand Forks, 1993, 105-22
  2895. Tony Heins, Bertha-Hewitt/Verndale, 1991, 105-23
  2896. Josh Kloss, St. Cloud Tech, 1999, 105-24
  2897. Paul Donner, Clarkfield, 105-24-3
  2898. Andrew Hanske, Minnetonka, 2008, 105-25
  2899. Paul Melvin, Plainview, 1979, 105-25
  2900. Loren Wurm, Maple Lake, 1986, 105-25-2
  2901. Peter Blumer, Cambridge-Isanti, 1994, 105-26-1
  2902. Jacob Cruze, Willmar, 105-29
  2903. Tyson Barrett, Minnetonka, 2006, 105-29
  2904. Steve Offerdahl, Park Rapids Area, 1993, 105-29-1
  2905. Herb Pellinen, Hutchinson, 105-29-4
  2906. Mark Smith, LeCenter, 105-30-2
  2907. Ron Stulz, Farmington, 1995, 105-31
  2908. Christian Bahl, Totino-Grace, Stillwater Area, 2017, 105-31
  2909. Garrison Solliday, St. Thomas Academy, 2021, 105-31
  2910. Terry Ochsendorf, Dawson-Boyd, 1987, 105-31-1
  2911. Kolbe Booker, All Saints Home School, 2020, 105-32
  2912. Ryan Klein, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2000, 105-33
  2913. Grant Dullinger, St. Cloud Apollo, 2012, 105-33
  2914. Dave Scharberg, Byron, 1989, 105-33-3
  2915. John Buchanan, North Branch, 2004, 105-35
  2916. Mike Hines, Sauk Rapids-Rice, 2007, 105-36
  2917. Jim Soine, Litchfield, 105-36-1
  2918. Jon Radunz, Tartan, 2001, 105-37
  2919. Rick Brandt, Frazee, 2012, 105-38
  2920. Adam Feuerhelm, LaCrescent, 105-39
  2921. Brandon Gruchow, Park Rapids Area, 2000, 105-39
  2922. Walker Russek, Delano, 2017, 105-39
  2923. Andy Braun, Cretin-Derham Hall, 1995, 105-41
  2924. Justin Hahn, Forest Lake, 1993, 105-41-2
  2925. Tim Oelke, Janesville, 1986, 105-41-2
  2926. Cole Longtin, Barnesville, 2000, 105-42
  2927. Lance Bailey, Aitkin, 1988, 105-44-3
  2928. Sam Gunlogson, Yellow Medicine East, 105-45
  2929. Kyle Nordstrom, Simley, 2015, 105-45
  2930. Tom Halvorson, Montevideo, 2003, 105-46
  2931. Nels Onstad, Hancock/Cyrus, 105-47
  2932. Johnny Barthel, St. Michael-Albertville, 2000, 105-47
  2933. Colton Doty, Bemidji, 2013, 105-47
  2934. Cael Lorentz, LPGE-Browerville, 2021, 105-47
  2935. Jesse Evans, Pipestone Area, 2006, 105-49
  2936. Pete Churchill, Southland, 2003, 105-52
  2937. Tim Alberts, Lester Prairie/Holy Trinity, 1989, 105-52-2
  2938. Steve Rosenbaum, Crosby-Ironton, 1997, 105-53
  2939. Joe LaRose, Brooklyn Center, 1999, 105-53
  2940. Chris Harmon, BOLD/Buffalo Lake-Hector, 2007, 105-54
  2941. Jordan McArthur, Mahnomen/Waubun, 2011, 105-54
  2942. Dusty Williamson, Montevideo, 1998, 105-55
  2943. Chris Faber, Eden Valley-Watkins, 2007, 105-55
  2944. Dylan Sogge, Prior Lake, 2015, 105-55
  2945. Kordell VanHeuveln, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2005, 105-56
  2946. Justin Viss, Chatfield, 2013, 105-56
  2947. Dan Franco, Pelican Rapids, 2015, 105-57
  2948. Brian Goodnature, Albert Lea, 1997, 105-60
  2949. Ethan Prachar, Mora, 2017, 105-61
  2950. Chad Anderson, Dawson-Boyd, 1996, 105-61-1
  2951. Brenden Faust, Rochester Century, 2005, 105-62
  2952. Hayden Johnson, Quad County, 2016, 105-63
  2953. Josh Fillbrandt, Centennial, 2002, 105-65
  2954. Hayden Voxland, Zumbrota-Mazeppa, 2018, 105-67
  2955. Kyle Evans, Pipestone Area, 2005, 105-69
  2956. Nick Severson, Hayfield, 1996, 105-69-1
  2957. Jake Fernholz, Sartell-St. Stephen, 2016, 105-74
  2958. Jeff Bartosh, Medford, 1997, 105-76
  2959. Tyler Sonenstahl, Big Lake, 2007, 105-82
  2960. Aaron Rouser, Atwater-Cosmos-Grove City, 2005, 105-88
  2961. Campbell Hofstetter, Marshall/Lakeview, 2013, 105-90
  2962. Ethan Lane, Thief River Falls, 2024, 105-102
  2963. Gene Shaw, Faribault, 1975, 104-8
  2964. Mark Costello, Park Rapids Area, 1975, 104-8-1
  2965. Hudson Burnett, Pipestone Area, 2024, 104-11
  2966. Rick Clark, Dover-Eyota, 1972, 104-11-2
  2967. Steve Martinez, Osseo, 1979, 104-14-2
  2968. Jerome Boyd, Minneapolis North, 1996, 104-19
  2969. Skip DeMarais, Foley, 1967, 104-19
  2970. Mike Jilek, Dassel-Cokato, 104-19
  2971. Peter Staebell, Tartan, 2004, 104-20
  2972. Len Rucinski, Bloomington, 104-20-1
  2973. Matt Richardson, Janesville, 1983, 104-20-1
  2974. Wade Christensen, Frazee, 1980, 104-20-4
  2975. Jim Arabanos, Hibbing, 104-21-2
  2976. Brian Sworsky, St. Francis, 104-22
  2977. Brian Clark, Norwood Young America, 1977, 104-23-3
  2978. Jordan Linn, Foley, 2010, 104-26
  2979. Amir Abdelwahed, Osseo, 1991, 104-26-2
  2980. Dan Wolf, Adrian, 104-26-2
  2981. Steve Carlon, Eden Prairie, 2005, 104-27
  2982. Mike Niemczyk Jr., Janesville, 1988, 104-27-1
  2983. Chad Bodin, Montevideo, 1987, 104-27-2
  2984. Charlie Bradford, Kasson-Mantorville, 1994, 104-28-1
  2985. Joey Bullerman, Adrian, 2005, 104-30
  2986. Justin Sorensen, Owatonna, 2002, 104-31
  2987. Dave Koenen, Granite Falls/Clarkfield, 104-32-4
  2988. Mitch Ratigan, LaCrescent, 104-34
  2989. Zack Peterson, Plainview-Elgin-Millville, 2008, 104-34
  2990. Andy Pond, Shakopee, 1994, 104-34-1
  2991. Jeramy Nagel, Blue Earth Area, 1997, 104-35
  2992. Mike Anderson, MACCRAY, 104-35
  2993. Tanner Pierce, Badger/Greenbush-Middle River, 2008, 104-35
  2994. Pete Nusbaum, Waterville-Elysian-Morristown, 1983, 104-35-3
  2995. Zach Thein, Sauk Rapids-Rice, 2002, 104-36
  2996. Tony Frisch, Wheaton/Herman-Norcross, 104-36-1
  2997. John Mitchell, Osseo, 1998, 104-37
  2998. Brett Gadient, Goodhue, 104-37
  2999. Miah Fitzgerald, Martin County West, 1999, 104-38
  3000. Jake Wiese, Pelican Rapids, 1998, 104-39
  3001. Danny Walton, Hancock/Cyrus, 104-39-2
  3002. Brad Thompson, Kenyon-Wanamingo, 1992, 104-39-3
  3003. Todd Klemz, Rogers, 2008, 104-41
  3004. Dan Washburn, Mora, 1997, 104-42
  3005. Deron Stender, Browerville, 1988, 104-43-3
  3006. Chris Bjerke, Eagle Valley, 1991, 104-44-5
  3007. Jeff Beshey, Glencoe, 1989, 104-45
  3008. Matt Pearson, Atwater-Cosmos-Grove City, 2007, 104-45
  3009. Dakota Welsh, Dover-Eyota, 2014, 104-45
  3010. Matt VanHorn, Park Cottage Grove, 2008, 104-46
  3011. Dillon Browen, Big Lake, 2022, 104-47
  3012. Brent Morris, Glencoe-Silver Lake, 2003, 104-52
  3013. Jared Blaser, St. Francis, 104-52
  3014. Nate Mittag, Willmar, 2013, 104-52
  3015. Matt Lawson, Stewartville, 2004, 104-53
  3016. Dain Mortenson, Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United, 2022, 104-53
  3017. Evan Warnert, Sauk Rapids-Rice, 2008, 104-55
  3018. Chad Becker, Browerville, 1986, 104-55-2
  3019. Matt Boser, Little Falls, 2002, 104-56
  3020. Aaron Young, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2006, 104-56
  3021. Rick Beam, Royalton, 1990, 104-56-1
  3022. Jason Ward, Montevideo, 1990, 104-56-3
  3023. Scott Beech, Fulda/Murray County Central, 2009, 104-62
  3024. Ryan Stottler, Minnewaska Area, 2014, 104-64
  3025. Bob Beelow, Janesville-Waldorf-Pemberton, 1997, 104-65
  3026. Adam Barton, Plainview-Elgin-Millville, 2001, 104-68
  3027. Taylor Giordano, Rochester John Marshall, 2009, 104-70
  3028. Ken Sather, Dawson-Boyd, 2008, 104-71
  3029. Larry Martini, Menahga/Sebeka, 2007, 104-72
  3030. Lee Rohrer, Caledonia/Houston/Spring Grove, 2004, 104-78
  3031. Aiden Erickson, Hastings, 2023, 104-78
  3032. Josh Jenson, Glencoe-Silver Lake, 2006, 104-97
  3033. Stan Christ, Mankato, 103-4
  3034. Tom Maher, Olivia, 103-11-1
  3035. Doug Quam, Austin, 1976, 103-12
  3036. Todd Kriewall, Blue Earth Area, 103-12
  3037. Stephen Simondet, Minneapolis Washburn, 103-12-3
  3038. Tim Halbakken, Dover-Eyota, 1990, 103-14-2
  3039. Greg Wallace, Bloomington, 103-16-1
  3040. Lance Rogers, Worthington, 103-17-1
  3041. Doug Rasmussen, Clarkfield, 103-17-3
  3042. Corky Lushanko, Simley, 103-19-1
  3043. Len Theis, Rocori, 103-19-1
  3044. Joel Goeden, Grand Rapids, 1996, 103-20
  3045. Nolan Boucher, Mille Lacs, 103-20
  3046. Austin DeVlaeminck, Minneota, 2017, 103-20
  3047. Tait Larson, Fillmore Central, 1998, 103-21
  3048. Brad Keller, Medford, 2010, 103-22
  3049. Nate Becker, Eden Valley-Watkins, 1999, 103-27
  3050. David Joseph, Kimball, 2011, 103-27
  3051. Kevin Burr, LaCrescent, 103-28
  3052. Kevin Ahern, Simley, 103-28-2
  3053. Lucas Herbst, Totino-Grace, 1999, 103-30
  3054. Michael Dowdell, Totino-Grace, 1992, 103-30-1
  3055. Duane Heiling, Redwood Falls, 1978, 103-30-1
  3056. Mike Kurtti, Goodhue, 103-31-1
  3057. Joe Clark, South St. Paul, 103-32
  3058. Jayson Bowlsby, Eden Prairie, 2005, 103-32
  3059. Dakota Wangsness, Albert Lea, 2013, 103-35
  3060. Tim Larson, Lake Park/Audubon, 2004, 103-37
  3061. Joseph Weaver, Minnewaska Area, 2015, 103-38
  3062. Dusty Bakker, Montevideo, 2003, 103-39
  3063. Matt Hechsel, Apple Valley, 2011, 103-39
  3064. Ethan Hoppe, St. James, 2008, 103-40
  3065. Jordan Keil, Aitkin, 2003, 103-40
  3066. Kim Mattson, Lake Park, 1981, 103-40-1
  3067. Chad Robertson, Pine Island, 2005, 103-41
  3068. Skipp Sandberg, Northfield, 2002, 103-42
  3069. Tyelr Yule, Medford, 2009, 103-42
  3070. Greg Squires, LeCenter, 103-42-2
  3071. Dan Marquette, Hastings, 2014, 103-43
  3072. Jeremiah Harms, Battle Lake-Underwood-Henning, 1997, 103-44
  3073. Brendan Reiss, Minneota, 2017, 103-44
  3074. Kris Hagen, Marshall, 1999, 103-45
  3075. Matt Matthees, Zumbrota-Mazeppa, 2007, 103-45
  3076. Cole Swenson, St. Francis, 103-45
  3077. Zack Zimmer, Becker, 2014, 103-45
  3078. Jeremy Hausladen, Silver Lake, 1991, 103-45-4
  3079. Brennen Russell, Austin/Austin Pacelli, 2013, 103-46
  3080. Paul Mann, Goodhue, 103-46-1
  3081. Tim Roth, Delano, 2001, 103-49
  3082. Nate Hamilton, Plainview-Elgin-Millville, 2000, 103-50
  3083. Jeff Engstrom, Hastings, 2011, 103-50
  3084. Mark Mustradi, Shakopee, 2009, 103-50
  3085. Mitch Hedgers, Centennial, 2009, 103-50
  3086. Max Kaping, Litchfield, 2014, 103-50
  3087. Scott Revier, BOLD, 2000, 103-51
  3088. Mike Johnson, Osakis, 103-54
  3089. Bryant Boynton, Dover-Eyota, 2007, 103-54
  3090. Troy Christensen, Madelia/Truman, 1992, 103-56-1
  3091. Aaron Borgerding, Sauk Centre, 2001, 103-58
  3092. Sean Belmont, Battle Lake-Underwood-Henning, 2001, 103-59
  3093. Brett Richards, New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva, 1991, 103-59-1
  3094. Max Stevenson, Bloomington Jefferson, 2000, 103-60
  3095. Jerry Block, Litchfield, 1995, 103-61
  3096. Jeff King, East Grand Forks, 1998, 103-61
  3097. Mark Sala, Centennial, 2003, 103-63
  3098. Brandon Biever, Crosby-Ironton, 2008, 103-66
  3099. Scott Bode, Shakopee, 2012, 103-67
  3100. Tim Larson, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2012, 103-69
  3101. Thomas Schoenfeld, Lester Prairie/Holy Trinity, 1996, 103-70
  3102. Clinton Lumley, Big Lake, 2001, 103-70
  3103. Brent Captain, Bertha-Hewitt/Verndale, 1998, 103-79
  3104. Sam Gaul, Rochester Century, 2011, 103-79
  3105. Charlie Berg, Henry Sibley, 2009, 103-96
  3106. Mike Pfeffer, Alexandria, 102-9-2
  3107. Dave Clymer, Hastings, 1996, 102-13
  3108. Donny Wichmann, Marshall, 102-13-1
  3109. Chris Miller, Bemidji, 102-15
  3110. Dan Erickson, Hoffman, 1975, 102-16-1
  3111. Joey Hoilmen, Winona, 102-17
  3112. Paul Chmielewski, St. Cloud Cathedral, 1980, 102-18
  3113. Bob Williams, Staples, 102-18-2
  3114. Jesse Kahn, Plainview-Elgin-Millville, 2004, 102-19
  3115. Kyle Dillon, BOLD, 1999, 102-21
  3116. Keith Gliva, Rosemount, 1982, 102-21
  3117. Clarke Athman, St. Cloud Apollo, 2001, 102-21
  3118. Trevor Turner, St. Francis, 1997, 102-21
  3119. Joe Roach, Little Falls, 1999, 102-24
  3120. Chris O’Reilly, Goodhue, 102-25
  3121. Darren Girtz, Pierz, 102-25-2
  3122. Pat Warner, Hibbing, 102-25-3
  3123. Butch Livingston, Apple Valley, 102-26
  3124. Mike Warner, HIbbing, 102-26-4
  3125. Ron Erpenbach, Norwood Young America, 1986, 102-27-1
  3126. Stuart Stangeland, Barnesville, 102-27-1
  3127. Westy Hanson, Crookston, 2006, 102-28
  3128. Trevor Scott, Holdingford, 2013, 102-28
  3129. Tim Becker, Browerville, 1980, 102-29
  3130. Trent Loween, Wadena-Deer Creek, 102-29
  3131. Paul Berczyk, Mounds View, 1999, 102-29
  3132. Joseph Montplaisir, Zimmerman, 2021, 102-29
  3133. Josh Soupir, Marshall, 102-30
  3134. Brock Claeys, Canby, 2010, 102-30
  3135. Jesse Stevenson, Kasson-Mantorville, 2000, 102-31
  3136. Clay Olson, Chisago Lakes Area, 2010, 102-31
  3137. Zack Gawboy, Maple Grove, 2012, 102-31
  3138. Garrett Caldon, Elk River, 2015, 102-31
  3139. Brian Kemp, Apple Valley, 102-31-1
  3140. Dan Kerschbaum, Northfield, 102-33
  3141. Marshall Guy, Bloomington Kennedy, 2001, 102-33
  3142. Eric Elzen, Dover-Eyota, 1994, 102-33
  3143. Brian Becker, Hayfield, 1983, 102-33-2
  3144. Ryan Owens, St. Francis, 102-34
  3145. Alec Bueltel, Minneota, 2017, 102-35
  3146. Mitch Jury, Bloomington, 102-36
  3147. Ben Radant, Simley, 102-36
  3148. Miah Ulrich, West Central Area, 1995, 102-36-1
  3149. Jeff Forcier, Hutchinson, 102-37-1
  3150. Jesse Spates, Paynesville, 1997, 102-38
  3151. Matt Smith, Martin County West, 1998, 102-38
  3152. Seth Elwood, Apple Valley, 2015, 102-38
  3153. Darren Engblom, Braham Area, 1988, 102-38-4
  3154. JJ Ebersole, Lake Park, 1988, 102-39
  3155. Dain Hatlestad, Brooten, 1986, 102-39-2
  3156. Chris Tibbetts, Aitkin, 2001, 102-40
  3157. John Deinhart, St. James, 102-40-1
  3158. Jason Yates, Cambridge-Isanti, 1995, 102-41
  3159. Kevin Buehler, LaCrescent, 102-41
  3160. Jon Toedter, Perham, 102-41
  3161. Cole Grinsteinner, Crosby-Ironton, 2014, 102-41
  3162. Jim Schermerhorn, Frazee, 1997, 102-42
  3163. Scott Gorecki, Foley, 1993, 102-42
  3164. Jason King, East Grand Forks, 1995, 102-44
  3165. Jamen Hulegaard, Anoka, 2006, 102-44
  3166. Carson Haugrud, Pelican Rapids, 2018, 102-44
  3167. Clint Palmer, Apple Valley, 102-44-3
  3168. Jarrett Haglund, Zumbrota-Mazeppa, 2018, 102-45
  3169. Tony Feuchtenberger, St. James, 2001, 102-46
  3170. Mike Marzinske, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2006, 102-46
  3171. Darin Lunning, Eagle Valley, 1989, 102-46-5
  3172. Nathan Preston, New Prague, 2014, 102-49
  3173. Robert Rasmussen, Atwater-Cosmos-Grove City, 102-49
  3174. Blayne Dumpprope, Staples-Motley, 2019, 102-49
  3175. Rich Hansen, Eden Valley-Watkins, 1994, 102-49-2
  3176. Brian Anderson, Redwood Valley, 2009, 102-50
  3177. Beau Johnsrud, Albert Lea, 2015, 102-50
  3178. Jeremie Munkberg, Mora, 1999, 102-52
  3179. Nick Luna, Henry Sibley, 2009, 102-52
  3180. Marty Wagner, Royalton, 1993, 102-52-6
  3181. Kaden Streed, Willmar, 2021, 102-55
  3182. Peyton Krumrei, Albany, 2022, 102-55
  3183. Josh Jerger, Barnesville, 2007, 102-58
  3184. Connor Swanson, Thief River Falls, 2018, 102-58
  3185. Michael Fitzpatrick, Crosby-Ironton, 2021, 102-58
  3186. Jeff Olson, Crookston, 1992, 102-58-3
  3187. Brian Bullerman, United South Central, 1994, 102-59-1
  3188. Ethan Waage, Badger/Greenbush-Middle River, 2022, 102-60
  3189. Tristan Palmer, United North Central, 2015, 102-61
  3190. Chuck Hediger, Mound Westonka, 2002, 102-62
  3191. Chad Stripling, Minneota, 2002, 102-66
  3192. Brody Jerome, Moorhead, 2016, 102-67
  3193. Victor Lumley, Holdingford, 2011, 102-68
  3194. Trevor Steen, MACCRAY, 102-73
  3195. Ben Brasket, Delano, 2009, 102-78
  3196. Jared Seibert, United North Central, 2019, 102-88
  3197. Denny Johnson, Austin, 1970, 101-11
  3198. Jim Hickman, Buffalo, 101-13
  3199. Kraig Presler, Brooten, 1979, 101-13-1
  3200. Justin Cumberbatch, Alexandria, 2015, 101-15
  3201. Mike Melvin, Plainview, 1983, 101-16-1
  3202. Lucas Christianson, Apple Valley, 2000, 101-19
  3203. Brian Beilke, Sauk Centre, 2005, 101-19
  3204. Ben Berhow, Albert Lea, 2006, 101-19
  3205. David Zappa, Minneapolis North, 101-19-2
  3206. Terry Brown, Walker, 1974, 101-19-2
  3207. Zach Loppnow, Lake City, 2008, 101-20
  3208. Graham Petersburg, Anoka, 101-20
  3209. Ty Peterson, Blue Earth Area, 2021, 101-21
  3210. Karl Eichinger, Princeton, 2011, 101-23
  3211. Dave Mendenhall, Albert Lea, 1992, 101-23-2
  3212. Jarret Hall, Badger/Greenbush-Middle River, 2004, 101-24
  3213. Matt Svihel, Totino-Grace, 2001, 101-24
  3214. Zach Anderson, Mora, 1997, 101-24-5
  3215. Wyatt Gillette, St. Peter, 2017, 101-25
  3216. Ray Zanda, Browerville, 1981, 101-25-2
  3217. Brad Hofstrand, Crosby-Ironton, 2007, 101-26
  3218. Zack Johnson, Cambridge-Isanti, 1995, 101-27
  3219. Brent Verch, Olivia, 101-27
  3220. Dennis D’Andrea, Bloomington, 101-27-1
  3221. Matt Fasnacht, Janesville-Waldorf-Pemberton, 1993, 101-27-1
  3222. Sean Cusick, Stillwater Area, 101-28
  3223. Glen Palokangas, Chisago Lakes Area, 101-29
  3224. Tyler Lewandowski, Foley, 2010, 101-29
  3225. Corey Latuff, Hastings, 2011, 101-29
  3226. Mark Devetter, Tracy, 1982, 101-30
  3227. Dallas Koplin, West Central Area, 2000, 101-31
  3228. Greg Larson, Benson, 1995, 101-32-1
  3229. Andrew Larson, Willmar, 2007, 101-33
  3230. Nathanial Swoyer, Willmar, 2011, 101-33
  3231. Mike Walz, Sauk Rapids-Rice, 1999, 101-34
  3232. Jared Simon, Lakeville, 2003, 101-34
  3233. Casey O’Reilly, Goodhue, 1998, 101-36
  3234. Josh Waldee, Rochester John Marshall, 2008, 101-37
  3235. Rob Whelan, Bemidji, 101-37
  3236. Mike Jindra, Montgomery-Lonsdale/Le Center, 2009, 101-37
  3237. John Trinh, Mound Westonka, 1998, 101-38
  3238. Aron Attig, Albert Lea, 1996, 101-39
  3239. Adam Shemon, Hastings, 2005, 101-40
  3240. Tom Reagan, Crosby-Ironton, 1991, 101-40-2
  3241. Andy Globa, Osseo, 2000, 101-41
  3242. Isaak Isane, Badger/Greenbush-Middle River, 2016, 101-42
  3243. Matt Gausch, Brooklyn Center, 1996, 101-43
  3244. Josh Clark, Totino-Grace, 2018, 101-43
  3245. Nick Libbey, Minnetonka, 2009, 101-46
  3246. Yusef Hassan, Burnsville, 2010, 101-46
  3247. TeJay Wojchowski, Badger/Greenbush-Middle River, 2012, 101-46
  3248. Graydon Finn, Mounds View, 2007, 101-46
  3249. Mark VanOort, Chisago Lakes Area, 101-47
  3250. Mike Maleska, Holdingford, 1993, 101-49
  3251. Nic Barclay, Apple Valley, 2005, 101-50
  3252. Neal Kotzian, Minnetonka, 2006, 101-51
  3253. Brent Dahle, Breckenridge, 2000, 101-53
  3254. Ryan Citrowske, Canby, 1997, 101-54
  3255. Tim Twohey, Stewartville, 2012, 101-54
  3256. Paul Detloff, Staples, 101-54
  3257. Chue Shee Vang, Minneapolis Patrick Henry, 2014, 101-56
  3258. Mike Tweet, Mounds View, 2001, 101-59
  3259. Jason Gundersen, Centennial, 2006, 101-59
  3260. Tyler Graham, Roseville Area, 2015, 101-61
  3261. Nate Golden, Bemidji, 101-62
  3262. Eric Hood, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2011, 101-63
  3263. Jake Dorn, Adrian, 2010, 101-65
  3264. Alex Lange, Holdingford, 2019, 101-65
  3265. Matt Essig, Bagley/Fosston, 2006, 101-66
  3266. Kyle Prickett, Mille Lacs, 2007, 101-66
  3267. Brandon Yuhala, Nashwauk-Keewatin/Greenway, 2003, 101-68
  3268. Chad Houston, Benson, 1992, 101-72-1
  3269. Jeff Stang, Sartell-St. Stephen, 2007, 101-74
  3270. Caleb Langer, Kenyon-Wanamingo, 2009, 101-79
  3271. Cory Grasser, Montgomery-Lonsdale/Le Center, 2009, 101-79
  3272. Brady Goblirsch, Redwood-River Valley, 2016, 101-89
  3273. Lance Goettl, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2005, 101-90
  3274. Ken Lexvold, Goodhue, 100-3-1
  3275. Jim Jorgenson, Elk River, 100-13-3
  3276. Greg Schmitz, Brooten, 1985, 100-14
  3277. Rick Tietz, New Prague, 1977, 100-14-1
  3278. Clem Tucker, St. Paul Como Park, 100-16-2
  3279. Nick Yule, Medford, 2002, 100-19
  3280. Nick Fischer, Waterville-Elysian-Morristown, 2008, 100-19
  3281. Tim Menne, Forest Lake, 100-19-1
  3282. Kie Anderson, Jackson County Central, 2022, 100-20
  3283. Gene Hacker, Hancock, 100-21-1
  3284. Jon Odle, Mille Lacs, 100-22
  3285. Joel Schrimpf, Goodhue, 1998, 100-25
  3286. Matt Spitzner, Lakeville, 1999, 100-25
  3287. Brandon Laborde, Lake Crystal-Wellcome Memorial Area, 2015, 100-25
  3288. Kim Manska, Benson, 1980, 100-25
  3289. Kevin Fier, Minneota, 1994, 100-26
  3290. Michael Farmer, Shakopee, 1992, 100-26-4
  3291. David Possehl, Lake City, 1982, 100-26-4
  3292. Dave Wroblowski, Northfield, 100-29
  3293. Keith Kroening, Dover-Eyota, 1993, 100-29
  3294. Paul Arens, Sauk Centre, 1996, 100-30
  3295. Matt Luchsinger, Tartan, 2008, 100-31
  3296. Justin Irlbeck, Wabasso, 2004, 100-32
  3297. Minh Huynh, Eastview, 2006, 100-32
  3298. Harley Pottinger, Hastings, 1997, 100-33
  3299. Aaron Tatone, Minnehaha Academy/Lutheran of Minneapolis, 100-33
  3300. Kevin Nelson, Forest Lake, 2010, 100-34
  3301. Triston Zuniga, Totino-Grace, 2020, 100-34
  3302. Chris Hilgers, Norwood Young America, 1985, 100-35
  3303. Jake Krogstad, Dover-Eyota, 2011, 100-35
  3304. Bruce Clark, Norwood Young America, 1978, 100-35-3
  3305. Brett Bogart, Brooten, 1986, 100-35-3
  3306. Ryan Krumwiede, Perham, 1999, 100-36
  3307. Teddy Pesch, Minneota, 2019, 100-36
  3308. Mike Andrewski, Tartan, 2002, 100-37
  3309. Jerad Schmoll, Chatfield, 2000, 100-38
  3310. Jeff Cargill, St. James, 2004, 100-38
  3311. Dan Hanson, Battle Lake-Underwood-Henning, 1979, 100-38-3
  3312. Justin Waggoner, Minneapolis Washburn, 1999, 100-39
  3313. Cole Allery, Park Cottage Grove, 2008, 100-39
  3314. Andy Kirkpatrick, Anoka, 2002, 100-39
  3315. Steve Jansen, BOLD, 100-39-1
  3316. Mike Bradford, Kasson-Mantorville, 1992, 100-39-2
  3317. Adam Pesta, Long Prairie-Grey Eagle, 2003, 100-41
  3318. Evan Osterhoudt, Hibbing, 2006, 100-41
  3319. Andy White, Pine Island, 1998, 100-42
  3320. Tyler Wilson, Pelican Rapids, 2009, 100-42
  3321. Steve Johnson, Pipestone, 100-42-2
  3322. Jeff Zimmel, Wheaton/Herman-Norcross, 100-43
  3323. Colton Vekved, Becker, 2013, 100-43
  3324. Erik Cooreman, Tracy-Milroy-Balaton, 2010, 100-43
  3325. Cory Schlack, Litchfield, 2005, 100-44
  3326. Robb Bendson, Staples, 100-44
  3327. Jim Merkins, Hutchinson, 1999, 100-45
  3328. Art Meyer, Perham, 100-45
  3329. Dean Nielson, Hinckley-Finlayson, 1992, 100-46-2
  3330. Tony Johnson, LaCrescent, 2000, 100-47
  3331. Jake Sailer, Frazee, 2007, 100-48
  3332. Dane Ankeny, Blue Earth Area, 1994, 100-48-2
  3333. Cory Adams, Mankato East, 1994, 100-49-2
  3334. Dustin Polzine, Adrian, 2011, 100-50
  3335. Isaac Goedtke, Barnesville, 2013, 100-51
  3336. Nate Haynes, Madelia/Truman, 2008, 100-53
  3337. Jonny Scheele, Rush City, 1998, 100-54
  3338. John Hanley, Kimball, 100-54
  3339. Patrick Glynn, Perham, 2015, 100-54
  3340. Luke Dodd, Eastview, 2015, 100-54
  3341. Chris Meisch, Wabasha-Kellogg, 100-54-1
  3342. Brady Pettis, Owatonna, 2002, 100-55
  3343. Matt Lloyd, Montgomery-Lonsdale/Le Center, 2012, 100-55
  3344. Jacob Rahn, Fairmont/Martin County West, 2020, 100-56
  3345. Ian Mariner, Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove, 2013, 100-56
  3346. Bo Hagert, Redwood Valley, 2004, 100-57
  3347. Billy Wilson, Aitkin, 1998, 100-57
  3348. Joe Lohse, West Central Area, 1999, 100-58
  3349. Nick Peterson, Bemidji, 100-60
  3350. Will Smith, Pipestone Area, 2015, 100-61
  3351. Chris Fast, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2006, 100-62
  3352. Charlie Ordorff, Buffalo, 100-65
  3353. Wyatt Block, Mankato West, 2021, 100-66
  3354. Mike Graham, Tartan, 2004, 100-72
  3355. Ben Hoffman, Rocori, 2016, 100-72
  3356. Adam Fagerstrom, Willmar, 2010, 100-74
  3357. Adam Whirley, Maple Grove, 2010, 100-74
  3358. Jacob Seys, St. Clair, 2004, 100-79
  3359. Branden Schultz, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2010, 100-80
  3360. Derek Hahn, Sibley East, 2007, 100-81
  3361. Cody Burbach, Osseo, 2009, 100-83
  3362. Pete Jensen, Adrian, 2004, 100-83
  3363. Alex Klovstad, Pelican Rapids, 2010, 100-90
  3364. Cole Perry, Crookston, 2006, 100-94
  3365. Marv Sims, Big Lake, 1998, 99-4
  3366. Paul Anderson, Fridley, 1981, 99-6
  3367. Mark Dorn, Adrian, 1979, 99-9-3
  3368. Pat Johannes, Cold Spring-Rocori, 99-13
  3369. Nick Rydell, St. Peter, 2010, 99-15
  3370. Shane Holm, Grand Rapids, 1990, 99-15-3
  3371. Kevin Selchow, Lester Prairie/Holy Trinity, 1982, 99-20
  3372. Bill Lundblad, Simley, 2006, 99-21
  3373. Todd Morrow, Kasson-Mantorville, 1989, 99-22-1
  3374. Wes Fenlason, Sartell-St. Stephen, 1991, 99-22-1
  3375. Shane Eastman, Mille Lacs, 99-22-1
  3376. Mike Schultz, Chaska, 99-23
  3377. Neil Novacek, Greenbush, 1986, 99-23-2
  3378. Shane Annis, Mankato East, 1993, 99-23-3
  3379. Paul Hackenmueller, St. Michael-Albertville, 99-24-1
  3380. Tanner Weltzin, Alexandria, 2008, 99-25
  3381. Travis Wiuff, Owatonna, 99-26
  3382. James Miller, Minneota, 1999, 99-27
  3383. Dan Dietrich, Simley, 99-27-1
  3384. Steve Kelley, Minneapolis Roosevelt, 99-27-2
  3385. Joe Meixell, Milaca, 99-27-2
  3386. Preston Woods, South St. Paul, 2014, 99-29
  3387. Kyle Lindgren, Bemidji, 99-30
  3388. Tony Quance, Totino-Grace, 1995, 99-31
  3389. Joe Lopez, Totino-Grace, 1996, 99-31
  3390. Mike Bristle, MACCRAY, 99-32
  3391. Todd Russell, Stewartville, 2000, 99-32
  3392. Brent Lahr, Eden Valley-Watkins, 1990, 99-33-1
  3393. Chad Johnson, Nicollet, 1987, 99-35
  3394. Darin Egeland, Sauk Centre, 1996, 99-37
  3395. Logan Hansen, Albert Lea, 2008, 99-41
  3396. Justin Wheaton, Robbinsdale Armstrong, 2012, 99-42
  3397. Mike Linde, St. Clair, 1999, 99-45
  3398. Donnie Leuer, St. Michael-Albertville, 2016, 99-45
  3399. Ed O’Brien, Henry Sibley, 1997, 99-46
  3400. John Myhre, Minneota, 1998, 99-46
  3401. Chad Bloemendaal, Pipestone-Jasper, 99-48
  3402. Reed Gmahl, Mora, 2014, 99-49
  3403. Alex Beucler, Faribault, 2008, 99-50
  3404. Bryce Kallenbach, Watertown-Mayer/Mayer Lutheran, 2017, 99-53
  3405. Ryan Zajac, Hastings, 2003, 99-54
  3406. Jacob Draxler, St. Thomas Academy, 2021, 99-55
  3407. Leslie Siem, St. James, 1995, 99-55-2
  3408. Sam McEnelly, Waconia, 2021, 99-56
  3409. Austin Nath, Marshall/Lakeview, 2013, 99-59
  3410. Shane Swenson, Dassel-Cokato, 2007, 99-60
  3411. Connor Kortan, Albert Lea, 2011, 99-61
  3412. Hans Peppel, Barnesville, 2011, 99-65
  3413. Tony Stoering, Waterville-Elysian, 1998, 99-66
  3414. Blake Jaenisch, Yellow Medicine East, 2001, 99-69
  3415. Logan Larsen, Chaska/Chanhassen, 2016, 99-70
  3416. Luke Katterhagen, Browerville, 1999, 99-73
  3417. Scott Fier, Minneota, 1997, 99-77
  3418. Mike Peterson, Plainview-Elgin-Millville, 1988, 98-5-1
  3419. Henry Gerten, Rosemount, 1993, 98-8-1
  3420. Thomas Decknatel, Renville, 1982, 98-8-2
  3421. Nic Cantu, Albert Lea, 2019, 98-10
  3422. Jim Gale, Totino-Grace, 1988, 98-10-1
  3423. Bob Arvold, Alexandria, 98-12-2
  3424. Trent Underheim, Minneapolis North, 98-15
  3425. Jason McCloud, Simley, 98-16-1
  3426. Chris Boys, Simley, 98-16-1
  3427. Don Ast, Maynard, 1984, 98-18
  3428. Steve Longman, Minneapolis Washburn, 98-18-2
  3429. Dave Johnson, Chatfield, 98-18-3
  3430. Jim Velishek, Waterville-Elysian-Morristown, 1988, 98-19-4
  3431. Tom Menne, Forest Lake, 98-20
  3432. Mike Burns, LaCrescent, 98-20
  3433. Marv Augustin, St. James, 98-20-1
  3434. Terry Mensink, Clarkfield, 98-21-2
  3435. John Connor, Caledonia, 1984, 98-22-1
  3436. Steve Berg, Fillmore Central, 1994, 98-23
  3437. David Sadder, Totino-Grace, 2002, 98-23
  3438. Luke Kotsmith, Milaca, 98-23
  3439. Matthew Petersen, Byron, 2017, 98-25
  3440. Pat Saba, Spring Lake Park, 98-26-1
  3441. Matt Cramer, Bloomington, 98-27-2
  3442. Fred Duncan, Browerville, 1991, 98-28-2
  3443. Jesse Hoekstrau, Wabasha-Kellogg, 98-29
  3444. Kahron Nix, Coon Rapids, 2011, 98-31
  3445. Shane Ricks, West Central Area, 1995, 98-32
  3446. Mitch Bunne, Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland, 2002, 98-34
  3447. Bryce Kirchner, St. Cloud Apollo, 2014, 98-34
  3448. Matt Clark, Park Rapids Area, 1989, 98-35-1
  3449. PJ Poncelet, Zumbrota-Mazeppa, 2000, 98-36
  3450. Jerry Brndt, Mille Lacs, 98-41-1
  3451. Jeff Peterson, Milaca, 98-44-1
  3452. Zack Rajkowski, Foley, 2005, 98-46
  3453. Chris Karels, St. Clair, 1996, 98-47-2
  3454. Josh Jordan, Buffalo, 98-50
  3455. Nathan Britz, Pierz, 2005, 98-51
  3456. Dylon Suceda, Bemidji, 98-51
  3457. Mark Wychor, Moorhead, 2010, 98-52
  3458. Dan Barthel, Kimball, 98-55
  3459. Wayne Voss, St. Michael-Albertville, 98-56
  3460. Mike Giglio, Woodbury, 2005, 98-60
  3461. Derek Evans, Tracy-Milroy-Balaton, 2007, 98-61
  3462. Dave Rauenhorst, Blue Earth Area, 98-61-2
  3463. Andy Bristle, MACCRAY, 98-62
  3464. Ramsey Miller, Park Rapids Area, 2004, 98-64
  3465. Nick Mistic, Bemidji, 98-64
  3466. Tom Jacobson, Yellow Medicine East, 2006, 98-66
  3467. Skyler Quamme, Kenyon-Wanamingo, 2010, 98-66
  3468. Johnny Ziebell, Pelican Rapids, 2021, 98-67
  3469. Aaron Driessen, Osseo, 2008, 98-70
  3470. Chad Ferguson, Chatfield, 98-71
  3471. William Jaeger, Totino-Grace, 2019, 98-71
  3472. Travis Blumer, Badger/Greenbush-Middle River, 2005, 98-72
  3473. Bobby VanGundy, Centennial, 2008, 98-77
  3474. Mike Suska, Royalton, 1999, 98-79
  3475. Josh White, Byron, 2004, 98-80
  3476. Jeremy Anderson, Atwater-Cosmos-Grove City, 2008, 97-6
  3477. Shawn McDowell, Grand Rapids, 1988, 97-8
  3478. John Short, Simley, 97-13-2
  3479. Jim Trudeau, Simley, 97-14-1
  3480. Lance Briard, River Valley, 2013, 97-18
  3481. David Gregory, Trinity School at River Ridge, 2023, 97-18
  3482. Lonnie Pauly, Jordan, 1993, 97-21
  3483. Cody Roeder, Stewartville, 2006, 97-23
  3484. Bryan Sanders, Minneapolis North, 97-23-1
  3485. Eric Vandervest, Hastings, 1992, 97-23-1
  3486. John Rosenau, Silver Lake, 1993, 97-23-1
  3487. Jon Messner, Morris Area/Hancock, 2002, 97-24
  3488. Tyler Midas, Foley, 2014, 97-24
  3489. Jacob Filk, Hutchinson, 2015, 97-26
  3490. Max Olson, Fairmont/Martin County West, 2023, 97-27
  3491. Pat McCoy, Tracy, 1982, 97-27-3
  3492. Willie Eustice, Janesville-Waldorf-Pemberton, 1993, 97-28
  3493. Cory Blakstad, Zumbrota-Mazeppa, 1996, 97-32
  3494. Joe Newell, Lakeville, 1995, 97-32
  3495. JD Struxness, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2013, 97-33
  3496. Joey Nerdahl, Spring Lake Park/St. Anthony, 2017, 97-33
  3497. Cody Buscho, Owatonna, 2007, 97-34
  3498. Max Bjerke, Albert Lea, 1991, 97-34-2
  3499. Chet Wolff, Janesville-Waldorf-Pemberton, 1991, 97-35-2
  3500. Ben Roberson, Lake City, 2003, 97-36
  3501. Mike Haedt, Madelia/Truman, 1992, 97-36-1
  3502. Sam Fasnacht, Janesville-Waldorf-Pemberton, 1991, 97-36-2
  3503. Tyler Jenson, Foley, 2012, 97-37
  3504. Allan Dosan, Virginia Area, 1994, 97-37-2
  3505. Rick Hoffman, New Ulm, 97-38-2
  3506. Andrew Gustafson, Centennial, 2013, 97-39
  3507. Curtis Ricard, Fertile-Beltrami, 1992, 97-39-1
  3508. Joe Gross, Blackduck, 1980, 97-40-1
  3509. Josh Lerfald, Kenyon-Wanamingo, 2006, 97-42
  3510. Paul Markson, Zumbrota-Mazeppa, 1993, 97-42-1
  3511. Nathan Wood, Hastings, 1997, 97-43
  3512. Bob Hall, Lester Prairie/Holy Trinity, 1995, 97-44
  3513. Ryan Petersen, Cambridge-Isanti, 2000, 97-46
  3514. Tyler McMonagle, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2009, 97-46
  3515. Eric Kruse, Breckenridge, 1997, 97-46
  3516. Connor Larson, Rogers, 2014, 97-46
  3517. Ryan Haaland, Clarkfield, 97-46-3
  3518. James Gallagher, Montevideo, 2006, 97-47
  3519. Mike Roth, Delano, 2009, 97-47
  3520. Kyle Huneke, Goodhue, 2004, 97-48
  3521. Jared Armon, Blue Earth Area, 2017, 97-52
  3522. Aaron Wilson, St. Francis, 2015, 97-53
  3523. Taylor Evans, Pipestone Area, 2007, 97-55
  3524. James Yerbich, Blackduck, 1984, 97-56-1
  3525. Nate Kelly, Alexandria, 2008, 97-58
  3526. Brett Hoffman, Benson, 2009, 97-59
  3527. Ben Mead, Mora, 2006, 97-60
  3528. Darrek Ulmen, Madelia/Truman, 2006, 97-61
  3529. Aaron Holthaus, Monticello, 97-65
  3530. Tony Thier, Adrian, 97-65
  3531. Jeremy Dahnke, Kimball, 97-67
  3532. Chance Carlson, United South Central, 2004, 97-75
  3533. Aaron Zimmer, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2009, 97-77
  3534. Hank Tellers, United North Central, 2023, 97-90
  3535. Stan D’Andrea, Bloomington Jefferson, 96-6-1
  3536. Shane Nelson, St. James, 96-14-5
  3537. Rocky Wilson, Thief River Falls, 96-16-3
  3538. Joel Janorschke, Sartell-St. Stephen, 1990, 96-18-1
  3539. Derrick Klocke, Hayfield, 2000, 96-20
  3540. Anthony Kern, Bertha-Hewitt/Verndale, 2015, 96-20
  3541. Micah Becker, Cambridge-Isanti, 2003, 96-21
  3542. Paul DeVetter, Tracy, 1984, 96-21-1
  3543. Ken Whitted, Grand Rapids, 1973, 96-21-2
  3544. Dan Pottinger, Hastings, 1992, 96-22-1
  3545. John Hansen, Simley, 96-24
  3546. Ryan Pottebaum, Apple Valley, 2004, 96-26
  3547. Derek Stolarzyk, Stewartville, 2005, 96-26
  3548. Brandon Krone, Anoka, 2014, 96-26
  3549. Christian DuLaney, Benilde-St. Margaret’s, 2014, 96-26
  3550. Brady Hermel, Mille Lacs, 96-26-3
  3551. Dan Kipka, Foley, 1992, 96-28
  3552. Ryan Stoks, Canby, 2000, 96-29
  3553. Trevor Seck, Delano, 2004, 96-29
  3554. Travis Hallberg, Aitkin, 2007, 96-29
  3555. Matthew Sanocki, Roseville Area, 2009, 96-30
  3556. Luke Schmalz, Becker, 96-30
  3557. Jake Dahl, Paynesville, 1991, 96-30-3
  3558. Ross Lexvold, Goodhue, 1996, 96-33
  3559. John Pierce, Hibbing, 96-33-4
  3560. Jamie Kahler, Madelia/Truman, 96-36
  3561. Ross Neubauer, BOLD/Buffalo Lake-Hector, 2007, 96-36
  3562. Nick Wilkes, Mille Lacs, 96-37
  3563. Roman Gilbert, Eastview, 2020, 96-37
  3564. Joe Radunz, Tartan, 1995, 96-38
  3565. Ken Kastenbauer, Mora, 2013, 96-38
  3566. Aron Kukowski, Greenbush, 1994, 96-40
  3567. Dave Michaelis, Monticello, 2003, 96-41
  3568. Tim Moore, Rochester John Marshall, 2013, 96-42
  3569. Paxton Woods, South St. Paul, 2016, 96-42
  3570. Lane Siem, St. James, 96-43-3
  3571. Dung Nguyen, St. Paul Humboldt, 96-44
  3572. Brandon Zabel, St. Peter, 2009, 96-45
  3573. Will Noll, Centennial, 2013, 96-45
  3574. Grant Woodruff, St. Francis, 2020, 96-45
  3575. Tim Ostby, Morris Area/Hancock/Chokio-Alberta, 2012, 96-46
  3576. Nick Muehlberg, Mora, 2010, 96-49
  3577. Josh Clevenger, River Valley, 2009, 96-51
  3578. Michael Buhl, Tartan, 2010, 96-51
  3579. Nate Engelkes, Adrian, 2006, 96-51
  3580. Jake Sallblad, Mora, 2005, 96-56
  3581. Jacob Minske, Rochester Mayo, 2009, 96-57
  3582. Chris Pirrotta, New London-Spicer , 1989, 96-57-1
  3583. Craig Maas, Bemidji, 96-58
  3584. Charlie Mehr, Annandale, 1995, 96-58-1
  3585. David Nelson, Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United, 2016, 96-59
  3586. Dan Tschida, Lakeville, 96-60
  3587. Greg Hubbard, Little Falls, 96-60-2
  3588. Luke Ties, Rochester Mayo, 2004, 96-61
  3589. Ethan Jackman, Chaska/Chanhassen, 2019, 96-73
  3590. Freedom Hunt, Zumbrota-Mazeppa, 2015, 96-79
  3591. Ryan McKeown, Goodhue, 2006, 96-83
  3592. Jordan Wentland, Royalton, 96-88
  3593. Jake Klancher, Crosby-Ironton, 2021, 96-96
  3594. Hunter Roller, Thief River Falls, 2017, 96-101
  3595. Perry Fink, Park Cottage Grove, 95-5
  3596. Bruce Arvold, Alexandria, 95-11
  3597. Greg Eaton, Stewartville, 95-12
  3598. Travis Ball, Plainview-Elgin-Millville, 1991, 95-14-2
  3599. Troy Molitor, Marshall, 95-16
  3600. Tom Quinn, Grand Rapids, 95-18
  3601. Mike Johnson, Eden Prairie, 95-19
  3602. Robert Meyer, Pierz, 95-19
  3603. Bryan Becker, Bertha-Hewitt/Verndale, 1995, 95-21
  3604. Nick Lundquist, Wadena, 95-25
  3605. Jake Kettler, Anoka, 2009, 95-25
  3606. Nick Cole, Yellow Medicine East, 2004, 95-30
  3607. Vincent Mueller, St. Thomas Academy, 2023, 95-30
  3608. Brad Anderson, Tracy, 1991, 95-30-1
  3609. Matt Radenbaugh, St. James, 95-31-2
  3610. Dusty Thorhauer, Mora, 2010, 95-32
  3611. Ryan Marx, Plainview-Elgin-Millville, 1995, 95-33-1
  3612. Mike Land, Cloquet, 2008, 95-34
  3613. Jordan Cook, Hastings, 2001, 95-37
  3614. Carl Richard, Cambridge-Isanti, 2006, 95-37
  3615. Phil Kick, New Prague, 2003, 95-37
  3616. Jesse Fraley, Forest Lake, 1998, 95-40
  3617. Chris Lund, Osseo, 1997, 95-40
  3618. Ryan Glenz, Paynesville, 2003, 95-40
  3619. Ethan Eggum, Austin/Austin Pacelli, 2009, 95-40
  3620. Nick Cervantes, Thief River Falls, 2011, 95-40
  3621. Tim Zeien, Hastings, 1996, 95-41
  3622. Nick Kleeberger, Martin County West, 1997, 95-41
  3623. Wes Wren, Dassel-Cokato, 1995, 95-43
  3624. Kalen Graham, Cambridge-Isanti, 2000, 95-43
  3625. Andrew Swedzinski, Minneota, 2011, 95-44
  3626. Brian Libbesmeier, Kimball, 95-46-1
  3627. Jesse Gunderson, Mound Westonka, 1995, 95-46-1
  3628. Jay Mahoney, BOLD, 95-48
  3629. Grant Brendemuhl, Moorhead, 2015, 95-52
  3630. Ryan Weinandt, Wabasha-Kellogg, 2000, 95-53
  3631. Geoff Springer, Mille Lacs, 95-54
  3632. Ashton Lipinski, Sartell-St. Stephen, 2022, 95-54
  3633. Jason Bornholdt, LeCenter, 95-54-3
  3634. Jason Kleindl, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1995, 95-58
  3635. Andy Reinartz, New Prague, 2009, 95-58
  3636. Trent Tolzien, Brooklyn Center/Concordia Academy, 2009, 95-58
  3637. Tucker Hass, Mora, 2023, 95-58
  3638. Jordan Reker, Adrian, 2008, 95-60
  3639. Micah Huneke, Goodhue, 2008, 95-61
  3640. Russell Clark, Delano, 2003, 95-61
  3641. Koby Nagel, Blue Earth Area, 2020, 95-61
  3642. Nick Majerus, Zumbrota-Mazeppa, 2011, 95-62
  3643. Cody Olson, Sauk Centre, 2003, 95-64
  3644. David Tonjum, Northfield, 2020, 95-68
  3645. Brandon Lunde, Zumbrota-Mazeppa, 2005, 95-71
  3646. Riley Thom, LPGE-Browerville, 2020, 95-71
  3647. Thayne Decker, Maple River/USC, 2022, 95-71
  3648. Keith Abraham, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2014, 95-76
  3649. Nathan Bobendrier, Pipestone Area, 2022, 95-76
  3650. Erik Cole, Zumbrota-Mazeppa, 2008, 95-80
  3651. Trevor Mahlum, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2011, 95-82
  3652. Mike Anderson, Rogers, Brooklyn Center, 2009, 95-84
  3653. John Koons, Crosby-Ironton, 2001, 95-86
  3654. Brendon Opsahl, Dassel-Cokato, 2009, 95-87
  3655. Jim Anderson, Fridley, 1963, 94-4
  3656. Tom Jean, Albert Lea, 1972, 94-8-1
  3657. Justin Pomerleau, Buffalo, 94-10
  3658. Patrick Nelson, Virginia Area, 2005, 94-12
  3659. John Belyea, Forest Lake, 94-14-1
  3660. Jason Scherber, Buffalo, 94-16
  3661. Kyle Neitzert, Perham, 94-17
  3662. Tom Olson, Buffalo, 94-19-1
  3663. Ron Hackenmueller, St. Michael-Albertville, 94-19-1
  3664. Dakota Hanson, Dassel-Cokato, 2011, 94-21
  3665. Doug Seys, St. Clair, 1999, 94-21-3
  3666. Brad Dandurand, Clarkfield, 94-25-1
  3667. Lance Roedel, Bemidji, 94-28-1
  3668. Shawn Frederixon, Goodhue, 1995, 94-29
  3669. Randy Dyrdahl, Clarkfield, 94-29-2
  3670. Shannon Bakken, Byron, 1995, 94-30
  3671. Tony Sos, Tartan, 1995, 94-30
  3672. Ryan Petersen, Adrian, 2000, 94-30
  3673. Tyson Ullyott, Detroit Lakes, 2023, 94-30
  3674. Scott Cave, Rosemount, 1989, 94-31-2
  3675. Andrew Patnode, Rockford, 2010, 94-32
  3676. Seth Schlee, Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland, 2006, 94-35
  3677. Graham Evavold, Minneapolis Southwest, 2016, 94-35
  3678. Justin Sather, Dawson-Boyd, 2008, 94-36
  3679. Jack Holker, Monticello, 94-37
  3680. Sawyer Schwartz, Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove, 2020, 94-37
  3681. Dave Slifka, Medford, 1985, 94-39-2
  3682. Jacob Schmidt, New Ulm, 2010, 94-40
  3683. Trevor Pehrson, Waseca, 1992, 94-40-1
  3684. Sam Holman, Northfield, 2021, 94-42
  3685. Brian Kobs, Lake City, 94-42-5
  3686. Adam Balzer, Owatonna, 94-44
  3687. Justin Turner, Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland, 2007, 94-44
  3688. Kevin Berge, Kasson-Mantorville, 1991, 94-45-1
  3689. Royce Hogue, Stillwater Area, 2020, 94-46
  3690. Phil Sundblad, Dassel-Cokato, 1998, 94-50
  3691. Logan Sheppard, Mankato East, 2007, 94-51
  3692. Darryl Johnson, St. Paul Humboldt, 94-52
  3693. Grant Eustice, Mounds View, 2005, 94-52
  3694. Brandon Holmberg, Buffalo, 94-55
  3695. Dylan Croatt, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2010, 94-56
  3696. Jason Sowers, Stewartville, 94-58
  3697. Jon Greuel, Blackduck, 1987, 94-61-1
  3698. Anthony Munos, Eastview, 2013, 94-62
  3699. Thomas Gullikson, Badger/Greenbush-Middle River, 2011, 94-68
  3700. Ben Dillon, Pelican Rapids, 2001, 94-73
  3701. Brendan Krupich, Barnesville, 2005, 94-78
  3702. Jordan Kapphahn, Badger/Greenbush-Middle River, 2008, 94-82
  3703. Phillip Heitner, Montgomery-Lonsdale/Le Center, 2008, 94-88
  3704. Dave Calliguri, Hibbing, 93-8
  3705. David Schueller, Dawson-Boyd, 1981, 93-10-3
  3706. Mike Habisch, Buffalo, 93-11
  3707. Brad Steele, St. James, 1998, 93-12
  3708. Jered Field, Yellow Medicine East, 93-14
  3709. Chad Redmann, Apple Valley, 2000, 93-14
  3710. Che Whiteside, Minneapolis Roosevelt, 93-15-1
  3711. Mike Cunningham, Austin, 2000, 93-19
  3712. Marc Jerzak, Milaca, 93-19
  3713. Greg Wunderlich, Morristown, 93-20
  3714. Dalton Sowers, Delano, 2010, 93-24
  3715. John Kittok, Annandale, 93-26
  3716. Jason Sanborn, Braham Area, 1991, 93-26-1
  3717. Paul Sheldon, Mankato West, 2000, 93-27
  3718. Dannie Burkholder, Big Lake, 1998, 93-27
  3719. Scottie Bonds, St. Paul Humboldt, 2013, 93-27
  3720. John Schumacher, Mankato East, 2002, 93-28
  3721. Jon Flatau, Perham, 2005, 93-28
  3722. Tim Christianson, Albert Lea, 2015, 93-28
  3723. Matt Leither, Atwater-Cosmos-Grove City, 2006, 93-29
  3724. Mason Pagel, Northfield, 2022, 93-29
  3725. Jason Irish, Chatfield, 93-29-1
  3726. Dusty Ordorff, Buffalo, 93-30-1
  3727. Johnny Krocak, Montgomery-Lonsdale/Le Center, 2009, 93-32
  3728. Shane Doyea, Crookston, 93-32-1
  3729. Mitch Lorentz, Cannon Falls, 1992, 93-33-4
  3730. Ryan Jacobson, Northfield, 2002, 93-35
  3731. Zach Nelson, Kasson-Mantorville, 2003, 93-35
  3732. Cory Williams, Rosemount, 1998, 93-37
  3733. Dennis Sik, West Central Area/Ashby, 2005, 93-38
  3734. Chris Wacker, Frazee, 93-38-3
  3735. Ryan Erdmann, Kasson-Mantorville, 2013, 93-39
  3736. Dale Warren, Milaca, 93-40
  3737. Ross Murray, Anoka, 2004, 93-40
  3738. Tyler Kim, Apple Valley, 2019, 93-41
  3739. Donny Neumann, Osakis, 93-43
  3740. Joey Kinley, Worthington/Round Lake-Brewster, 2011, 93-43
  3741. Zac Cornett, Rosemount, 2003, 93-44
  3742. Tim Cardinal, Watertown-Mayer, 93-47
  3743. Eric Peterson, Fertile-Beltrami, 2006, 93-47
  3744. Nick Staska, Owatonna, 2019, 93-47
  3745. Justin Wieneke, Adrian, 2001, 93-48
  3746. Vicente Deleon, Byron, 2015, 93-48
  3747. Justin Mohlin, Centennial, 2017, 93-49
  3748. Kelly Nelson, Barnesville, 93-49-1
  3749. Alex Zeien, Hastings, 2008, 93-50
  3750. Doug Johnson, Alexandria, 93-51-2
  3751. Brandt Haglund, Willmar, 2007, 93-52
  3752. Matt Gades, Adrian, 2008, 93-53
  3753. Brendan Formaneck, Eastview, 2019, 93-54
  3754. Mike Matson, St. Francis, 93-55
  3755. Brent Bosaaen, Crosby-Ironton, 1999, 93-56
  3756. Mike Pfeilsticker, Wabasha-Kellogg, 93-58
  3757. Reid Ayers, WEM/JWP, 2016, 93-58
  3758. Deven Donais, Big Lake, 2012, 93-60
  3759. Brock Tallakson, Moorhead, 2010, 93-60
  3760. Brady Wersinger, Benson, 2010, 93-62
  3761. Ted Stacey, LPGE-Browerville, 2020, 93-62
  3762. Zach Haire, Breckenridge, 2019, 93-68
  3763. Bill Kehoe, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1994, 93-71
  3764. Joe Weeding, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2014, 93-71
  3765. Richard Kragenbring, Atwater, 1979, 92-6
  3766. Jay Chambers, North Branch, 92-9
  3767. Billy Blumhoefer, Cambridge-Isanti, 2005, 92-16
  3768. Tom Wendorff, Hutchinson, 92-17-1
  3769. Tim Hoese, Glencoe, 92-19
  3770. Eli Ross, Owatonna, 2000, 92-20
  3771. Jason Klohs, Osseo, 1991, 92-20-1
  3772. Greg Garceau, Foley, 1999, 92-21
  3773. Aaron Kvien, Greenbush, 1994, 92-23
  3774. Sean O’Reilly, Goodhue, 1986, 92-24
  3775. Andy Chapeau, Henry Sibley, 2002, 92-26
  3776. Eric VanKeuren, Osseo, 1991, 92-26-3
  3777. Dan Klingfus, Southland, 2006, 92-28
  3778. Blair Miranasoki, Breckenridge, 2003, 92-31
  3779. Rick Schiefelbein, Kimball, 1999, 92-31-7
  3780. Jack Ihrke, Plainview-Elgin-Millville, 2012, 92-32
  3781. Tracy Smith, Austin, 1994, 92-33
  3782. Derik Pearson, Rosemount, 2006, 92-33
  3783. Mark Anson, Milaca, 2002, 92-33
  3784. Brent Kolbow, Forest Lake, 2008, 92-33
  3785. Jerry Abfalter, Foley, 1996, 92-35
  3786. Wade DeCent, Crosby-Ironton, 92-35
  3787. Jadian Foley, Becker, 2005, 92-35
  3788. Pat Bergin, Lake City, 92-35-2
  3789. Josh Melchior, Janesville-Waldorf-Pemberton, 1991, 92-35-3
  3790. Jarrett Hoeppner, Apple Valley, 2009, 92-36
  3791. Jay Witty, Plainview, 1982, 92-36-1
  3792. Josh Jacobson, Kenyon-Wanamingo, 2009, 92-37
  3793. Alex Ossefoort, Pipestone Area, 2013, 92-38
  3794. Daryl Berg, Pipestone, 92-38-2
  3795. Paul Breth, Holdingford, 1998, 92-39
  3796. Travis Campbell, Dawson-Boyd, 2001, 92-39
  3797. Justin Messer, Bertha-Hewitt/Verndale, 2001, 92-41
  3798. Joel Herbrandson, Barnesville, 92-41
  3799. Justin Smith, Sauk Centre, 92-42
  3800. Eric Jackson, Cretin-Derham Hall, 2003, 92-42
  3801. Ethan Pierson, St. James, 2009, 92-42
  3802. Wade Sather, Dawson-Boyd, 2000, 92-42
  3803. Casey Dehn, Owatonna, 2009, 92-42
  3804. Jordan Getschmann, Plainview-Elgin-Millville, 2013, 92-42
  3805. Aaron Redding, New Prague, 2009, 92-43
  3806. Gabe Harrison, Robbinsdale Armstrong, 2000, 92-45
  3807. Jake Horn, St. Michael-Albertville, 2009, 92-45
  3808. Lance Munsterteiger, Mound-Westonka, 2021, 92-45
  3809. Monty Leyson, Tracy, 1992, 92-45-2
  3810. Eric Cooling, Madelia/Truman, 2004, 92-47
  3811. Ryan Cronemiller, Bemidji, 92-49
  3812. Shawn Buysse, Minneota, 2019, 92-50
  3813. Mitch Koosmann, Benson, 2016, 92-52
  3814. Joe Bulger, Trinity at River Ridge, 2008, 92-54
  3815. Kyle Haspell, Barnesville, 92-54
  3816. Derek Christians, Wabasso/Red Rock Central, 2014, 92-54
  3817. Thad Dahling, Plainview-Elgin-Millville, 2001, 92-55
  3818. Brandon Zuniga, Thief River Falls, 2021, 92-55
  3819. Treyton Card, Hutchinson/Buffalo Lake-Hector-Stewart, 2023, 92-55
  3820. Ken Folven, St. Francis, 92-56
  3821. Jake Noll, Centennial, 92-58
  3822. Jim Koons, Crosby-Ironton, 1994, 92-60
  3823. Christian Full, Canby, 2014, 92-60
  3824. Connor Rohr, Cannon Falls/Randolf, 2014, 92-60
  3825. Ryan Reid, St. James, 1995, 92-61-1
  3826. Curtis Larson, Cambridge-Isanti, 2001, 92-65
  3827. Nate Goeldi, Stewartville, 2011, 92-65
  3828. Luke Biegler, Monticello, 92-74
  3829. Bryce Goff, Benson, 2014, 92-74
  3830. Travis Willhite, Tracy-Milroy-Balaton, 2023, 92-80
  3831. Eric Nelson, Stewartville, 2011, 92-81
  3832. Mitch Hauge, Elk River, 2008, 92-84
  3833. Gabe Ryappy, Crosby-Ironton, 2018, 92-117
  3834. Andre Harnitz, Mankato East, 1983, 91-5
  3835. Wayne Lexvold, Goodhue, 1979, 91-9
  3836. Jim Wagner, Royalton, 1990, 91-10
  3837. Jim Klemz, St. Cloud Tech, 1968, 91-14-3
  3838. Dave Nickles, Apple Valley, 91-17-1
  3839. Steve Hammers, Perham, 91-20
  3840. John Beatty, Rosemount, 1986, 91-20-1
  3841. Pat Eustice, Janesville, 1980, 91-23-2
  3842. Jared Mandelkow, Mankato East, 1995, 91-24
  3843. Holden Youngs, Annandale/Maple Lake, 2016, 91-24
  3844. Gary Hinnenkamp, Brooten, 1978, 91-27-1
  3845. Brett Reuvers, Faribault, 1990, 91-27-2
  3846. Brett Delaney, Austin, 1996, 91-28
  3847. Kelly Janke, Frazee, 2004, 91-28
  3848. Zach Hansen, Albert Lea, 2005, 91-28
  3849. Kurt Fier, Minneota, 91-28
  3850. Joe Baker, Aitkin, 1983, 91-28-2
  3851. Ron Schneider, Minneapolis Roosevelt, 91-30
  3852. Dustin Anderson, St. James, 1995, 91-31
  3853. Matt McAlpine, Elk River, 91-31
  3854. Cody Stegeman, Willmar, 2009, 91-31
  3855. Gary Knick, St. Paul Central, 2013, 91-31
  3856. Steve Hegland, St. Michael-Albertville, 2006, 91-32
  3857. Matt Uher, Owatonna, 2007, 91-32
  3858. Barry Nelson, Hancock/Cyrus, 91-32-1
  3859. John Campbell, Tracy, 1990, 91-33-1
  3860. Rich Ehrich, Blue Earth Area, 91-34
  3861. Ryan Thelemann, Waterville-Elysian Morristown, 2002, 91-34
  3862. Zach Gehrman, Park Cottage Grove, 2008, 91-35
  3863. Chris Cagle, Faribault, 1998, 91-36
  3864. Andy Fraley, Forest Lake, 91-36
  3865. Tyler Blauert, Frazee, 2009, 91-37
  3866. Jason Shierts, Becker, 2003, 91-37
  3867. Cole Klinkner, Blue Earth Area, 2017, 91-38
  3868. Mike Cullen, Coon Rapids, 2008, 91-39
  3869. Tyson Kroells, Delano, 2020, 91-41
  3870. Adam Neeck, Totino-Grace, 2005, 91-42
  3871. Greg Brennhofer, St. Paul Humboldt, 91-42-3
  3872. Tony Schlaak, New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva, 2001, 91-44
  3873. Mike Stangl, Pierz, 91-44-3
  3874. Devin Pies, Badger/Greenbush-Middle River, 2016, 91-45
  3875. Jason Engstrom, Coon Rapids, 2008, 91-49
  3876. Jesse Lesnau, Kimball, 91-50
  3877. Bucky Balster, Hastings, 1991, 91-50-1
  3878. Mitchell Breuer, Goodhue, 2013, 91-53
  3879. Nathan Langer, Eastview, 2021, 91-53
  3880. Matt Romsdahl, St. James, 91-54
  3881. Andrew Sutton, Minnetonka, 2012, 91-54
  3882. Tanner Long, Byron, 2016, 91-54
  3883. Brent Johnson, Hinckley-Finlayson, 1998, 91-55
  3884. James Prairie, Tracy-Milroy-Balaton, 2007, 91-55
  3885. Dave Czeck, Royalton, 1999, 91-56
  3886. Kevin Klocek, United South Central, 1996, 91-56
  3887. Troy Beaman, Henry Sibley/Park, 2006, 91-56
  3888. Beau Jurrens, Zumbrota-Mazeppa, 2021, 91-56
  3889. Rob Vold, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 91-56-4
  3890. Chris Ayers, Waterville-Elysian-Morristown, 1984, 91-56-4
  3891. Riley Roth, Marshall/Lakeview, 2013, 91-57
  3892. Cody Hawkins, Wabasha-Kellogg, 2004, 91-58
  3893. Joe Arens, Sauk Centre, 91-60
  3894. Justin Meyer, Pelican Rapids, 2009, 91-62
  3895. Amakale Tilleskjor, Centennial, 2013, 91-62
  3896. David Rosen, St. Clair/Mankato Loyola, 2009, 91-63
  3897. Alex Tewes, Jackson County Central, 2012, 91-63
  3898. Luke Depestal, Minneota, 91-64
  3899. Jacob Billings, United South Central, 2020, 91-64
  3900. Jason Flatau, Perham, 91-65
  3901. Dwight Jenne, Perham, 2009, 91-66
  3902. Kyle Miller, Thief River Falls, 2019, 91-73
  3903. Scott Jacobson, Yellow Medicine East, 2003, 91-76
  3904. Caleb Thoennes, St. Michael-Albertville, 2022, 90-9
  3905. Jeff Nelson, St. James, 90-12
  3906. Jim Augustin, St. James, 90-12-3
  3907. Jon Wheelock, Janesville-Waldorf-Pemberton, 2001, 90-15
  3908. Brad Fleahman, Monticello, 90-16
  3909. Roger Sieve, Adrian, 1988, 90-17-1
  3910. Dan Theilen, St. Cloud Apollo, 90-19
  3911. Gene Hummel, Crosby-Ironton, 90-20
  3912. Ryan Zyvoloski, Little Falls, 1999, 90-20
  3913. Jacob Morgan, Apple Valley, 2005, 90-20
  3914. Toby Molitor, Marshall, 90-20
  3915. Brian Baker, Aitkin, 1981, 90-21-2
  3916. Manuel Rosillo, Winnebago, 90-23
  3917. Kevin Robling, Scott West, 2004, 90-25
  3918. Dan Goodson, Rochester Mayo, 2004, 90-27
  3919. Shawn Garcia, Henry Sibley, 1990, 90-27-5
  3920. Dan Lefebvre, St. Michael-Albertville, 90-28
  3921. Tracey Olson, Cambridge, 1992, 90-28-1
  3922. Mac Stoll, Perham, 2008, 90-29
  3923. Conor Swanson, Little Falls, 2013, 90-29
  3924. Jacob Barthel, St. Michael-Albertville, 2001, 90-30
  3925. Brent Mason, Bemidji, 90-31
  3926. Adam Winkelman, Foley, 1996, 90-32
  3927. Chris Schilling, Park Cottage Grove, 2008, 90-32
  3928. Dan Lewis, St. Clair, 1983, 90-32-1
  3929. Chris Lejcher, Pine Island, 1993, 90-32-3
  3930. Chris Pierson, Hastings, 1998, 90-33
  3931. Dan Flatau, Perham, 2002, 90-33
  3932. John Makabe, Eastview, 2006, 90-33
  3933. Justin Lebahn, Rosemount, 2005, 90-34
  3934. Jesse Hylton, Centennial, 2009, 90-35
  3935. Elicaseth You, Minnetonka, 90-36
  3936. Jake Johnson, Prior Lake, 2006, 90-36
  3937. Dave Coyle, Pacelli, 1991, 90-36-3
  3938. John Davis, Thief River Falls, 90-38-1
  3939. Richard Milbeck, Pelican Rapids, 2005, 90-39
  3940. Kyle Johnson, Barnesville, 2013, 90-40
  3941. Kevin Newgard, Milaca, 90-40-4
  3942. Jeremy Abfalter, Foley, 1996, 90-41
  3943. Craig Williams, Thief River Falls, 2012, 90-41
  3944. Van Coolidge, Milaca, 90-41-3
  3945. Mike Bradley, Mound Westonka, 1995, 90-42
  3946. Dylan McDonah, Byron, 2006, 90-43
  3947. Jaden Burandt, Anoka, 2022, 90-43
  3948. John Worlickey, Hinckley, 1986, 90-43-2
  3949. Grant Bentz, Browerville/Eagle Valley, 2006, 90-44
  3950. Zach Vine, Centennial, 2011, 90-44
  3951. Jake Orth, Byron, 2008, 90-46
  3952. Jeff Bates, Hawley, Audubon/Lake Park/Hawley, 1987, 90-46-1
  3953. Kory Graham, Cambridge-Isanti, 2004, 90-47
  3954. Matt Philippi, Dassel-Cokato, 1998, 90-48
  3955. James Barnes, Mora, 2005, 90-48
  3956. Sean Ennen, Pipestone Area, 2008, 90-48
  3957. Seth Barkosky, Maple River, 2012, 90-48
  3958. Billy Rahm, Milaca, 90-49
  3959. Danny Braaten, Minnewaska Area, 2008, 90-49
  3960. Andy Standke, Gibbon-Fairfax-Winthrop, Rocori, 1995, 90-50
  3961. John Bergstrom, Southland, 1996, 90-51
  3962. Brent Holm, Grand Rapids, 1995, 90-52
  3963. Kevin Pederson, Mille Lacs, 2008, 90-52
  3964. Jack Lien, Moorhead, 2017, 90-54
  3965. McKinley Bush, Pipestone Area, 2017, 90-55
  3966. Tyler Ahlf, Menahga/Sebeka, 2008, 90-57
  3967. Seth Hirsch, Barnesville, 2012, 90-59
  3968. Matt Zierden, Melrose, 1992, 90-60
  3969. Pat Priggen, Lake City, 2007, 90-60
  3970. Connor Hoff, Litchfield, 2016, 90-60
  3971. Luke Wren, Dassel-Cokato, 1996, 90-61
  3972. Koby Lursen, Osseo, 2008, 90-61
  3973. Chad Rodriguez, Osakis, 90-62
  3974. Derek Virkus, Yellow Medicine East, 90-65
  3975. Dustin Geiser, New York Mills, 2004, 90-65
  3976. Ben Siems, Zumbrota-Mazeppa, 2007, 90-65
  3977. Greg Johnson, Hinckley, 1989, 90-65-2
  3978. Joe Compton, Braham Area, 2000, 90-66
  3979. Tyler Wadman, Annandale/Maple Lake, 2007, 90-68
  3980. Tom Halonen, Dassel-Cokato, 2014, 90-71
  3981. Justin Wilwert, Tartan, 2003, 90-72
  3982. Cody Christian, Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove, 2012, 90-74
  3983. Zach Jaeger, Stewartville, 2013, 90-76
  3984. Brian Fieldseth, Annandale/Maple Lake, 1997, 90-81
  3985. Brett Brausen, Pierz, 2011, 90-84
  3986. Joe Reinert, Watertown-Mayer/Mayer Lutheran, 2013, 90-91
  3987. Jeremy Kelly, Henry Sibley, 2008, 90-100
  3988. Isaiah Larson, Hastings, 1997, 89-6
  3989. Dave Pfaffinger, Blue Earth Area, 89-7-1
  3990. Dave Coste, Moorhead, 1980, 89-10-1
  3991. Cha You, Minnetonka, 89-11
  3992. Joe Oskerson, St. James, 89-13-2
  3993. Brad Botsford, Marshall, 89-15
  3994. Matt Bisek, New Prague, 1988, 89-16
  3995. Brad Huckle, Appleton, 1977, 89-16-2
  3996. Larry Feldt, Frazee, 89-17-4
  3997. Scott Babcock, Faribault, 1986, 89-18-3
  3998. Dylan Wright, Simley, 2010, 89-19
  3999. Derek Scott, Holdingford, 2010, 89-19
  4000. Dan Danks, Blue Earth Area, 89-21
  4001. LeRoy Wurm, Maple Lake, 1998, 89-21
  4002. Nick Scheffert, Owatonna, 2011, 89-21
  4003. Rob Triplett, Buffalo, 89-23-3
  4004. Chad Pribyl, Monticello, 89-24
  4005. Noah Greenfield, Maple River, 2016, 89-24
  4006. Cameron Bonds, St. Paul Humboldt, 2011, 89-26
  4007. Justin Deno, Kasson-Mantorville, 1999, 89-27
  4008. Daniel Schad, Long Prairie-Grey Eagle, 2009, 89-28
  4009. Brian Lindahl, Pine Island, 1977, 89-28-1
  4010. Tom Kirpach, St. Francis, 89-28-2
  4011. Kyle Schroeder, Rocori, 2006, 89-31
  4012. Zach Goldberg, Lakeville North, 2011, 89-31
  4013. Jason Stark, Milaca, 89-31-1
  4014. Ben Fox, Kimball, 89-32
  4015. Jerry Storjohann, St. Clair, 1989, 89-32-1
  4016. Brock Larson, Brainerd, 1996, 89-35
  4017. Beau Voigt, Southland, 1998, 89-37
  4018. Jim Potthoff, Annandale, 1993, 89-37-2
  4019. James Haslip, Mankato East, 1997, 89-39
  4020. Kevin Ham, Mound Westonka, 2005, 89-39
  4021. Travis Farniok, Delano, 1999, 89-40
  4022. Shane Salmen, Dassel-Cokato, 89-40
  4023. Jeremy Hutchens, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2004, 89-41
  4024. Kent Perlich, Glencoe, 89-42-1
  4025. Rick Gall, Pierz, 89-43
  4026. Lance Mumm, Benson, 2000, 89-45
  4027. Tony Ewers, St. Cloud Tech, 1998, 89-46
  4028. Austin Boniface, Forest Lake, 2013, 89-46
  4029. Riley Maanum, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1999, 89-48
  4030. Josh Miley, Willmar, 2020, 89-50
  4031. Jacob Anderson, Wadena-Deer Creek, 89-51
  4032. Nick Grecula, Big Lake, 2005, 89-54
  4033. Hoss Roemer, Wabasha-Kellogg, 2009, 89-56
  4034. Jackson Drahos, Watertown-Mayer, 2022, 89-56
  4035. Andy Shetka, New Prague, 2005, 89-57
  4036. Brent Folkema, Mora, 2001, 89-59
  4037. Colm Maines, Trinity School at River Ridge, 2017, 89-61
  4038. Joel Esala, Concordia Academy, 2000, 89-63
  4039. Drake Lagasse, Braham Area, 2000, 89-67
  4040. Matthew Sadlowsky, Becker, 2012, 89-78
  4041. Jamie Mueller, Centennial, 89-82
  4042. Peter DeMarais, Trinity at River Ridge, 2006, 89-85
  4043. John Poulin, Zumbrota-Mazeppa, 2020, 89-85
  4044. Zach Preston, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2010, 89-97
  4045. Jake Helmin, Foley, 2001, 88-8
  4046. Mike McArthur, Osseo, 1973, 88-8-1
  4047. Jeremy Goeden, Grand Rapids, 1993, 88-9
  4048. Eric DeVos, Apple Valley, 2012, 88-9
  4049. Craig Folven, Austin, 1969, 88-11-2
  4050. Scott Ledin, Eden Prairie, 1996, 88-12
  4051. Mike Bergeron, Wayzata, 88-13
  4052. Jim Reisselman, Park Cottage Grove, 88-13-2
  4053. Bruce Braun, Morristown, 88-16
  4054. Jack Miller, Mound Westonka, 88-19
  4055. Michael Kessler, St. Michael-Albertville, 2013, 88-19
  4056. Blake Jagodzinske, Fairmont/Martin County West, 2021, 88-19
  4057. Eric Marvin, Park Cottage Grove, 88-24
  4058. David Andres, Pierz, 88-25-3
  4059. Andy Carr, Madelia/Truman, 1995, 88-26
  4060. Jon Vos, Granite Falls, 88-26
  4061. Brad Freier, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2002, 88-26
  4062. Mike Hackler, Braham Area, 1990, 88-26-2
  4063. Dave Maher, Osakis, 88-27
  4064. Patrick Lorenson, Greenbush, 1987, 88-27-3
  4065. Stanley Burgstaler, Aitkin, 1984, 88-28-2
  4066. Josh Woodworth, Milaca, 88-29
  4067. Nick Lampi, Madelia/Truman, 88-29-1
  4068. Doug Sanderson, Owatonna, 88-29-4
  4069. Garth Ochsendorf, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2013, 88-31
  4070. Ernie Merrill, St. Michael-Albertville, 88-31-1
  4071. Mike Mohs, Wadena-Deer Creek, 88-31-2
  4072. Neil Pearson, Cosmos, 88-34
  4073. Konrad Blood, Mora, 2018, 88-35
  4074. Brandon Bahr, Bemidji, 2008, 88-36
  4075. Steve Urban, Chatfield, 88-38
  4076. Chad Lohse, West Central Area, 1996, 88-38
  4077. Mike Williams, St. Clair, 1996, 88-38
  4078. Brian Hagen, BOLD/Buffalo Lake-Hector, 2007, 88-38
  4079. Josh Adams, Mankato East, 1995, 88-40
  4080. Brian Westby, New London-Spicer , 1998, 88-41
  4081. Aaron Moenkedick, Bertha-Hewitt/Verndale, 2006, 88-41
  4082. Doug Hoffman, New Ulm, 88-41-2
  4083. Tony Bednarek, Tartan, 2004, 88-42
  4084. Jay Longhenry, Granite Falls/Clarkfield, 1992, 88-43
  4085. Leo Buysse, Minneota, 2016, 88-43
  4086. Brandon Canedy, Northfield, 2010, 88-44
  4087. Dan Kelling, Braham Area, 2001, 88-46
  4088. Matt Braun, St. Cloud Apollo, 2013, 88-46
  4089. Jacob Herbst, St. Francis, 88-47
  4090. Jordan Stock, Yellow Medicine East, 2006, 88-48
  4091. Jered Longtin, Barnesville, 88-52
  4092. Josh Floren, Kenyon-Wanamingo, 1996, 88-53
  4093. John Deslauriers, Canby, 2013, 88-56
  4094. Jamie Heinen, Eden Valley-Watkins, 1991, 88-61
  4095. Chad Jacobson, Greenbush, 1987, 88-62-6
  4096. David Leifeld, Hastings, 1997, 88-63
  4097. Joe Ruppert, Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove, 2012, 88-63
  4098. Brandon Bigelbach, Mounds View, 2010, 88-64
  4099. Bradley Plumhoff, Benson, 2008, 88-64
  4100. Tyler Jensen, Benson, 2013, 88-66
  4101. Riley O’Malley, Tri-City United, 2021, 88-72
  4102. Tristan Fillmore, Concordia Academy, 88-77
  4103. Keith Highet, Zumbrota-Mazeppa, 2010, 88-79
  4104. Jeremy Miller, Staples-Motley, 2016, 88-80
  4105. Wyatt Aubert, Luverne, 2013, 88-88
  4106. Eli Dooyema, Luverne, 2013, 88-93
  4107. Brad Emslander, Sartell-St. Stephen, 1993, 87-3-3
  4108. Lyle Clem, St. Francis, 87-5-1
  4109. Greg Roehrick, Faribault, 1982, 87-7-1
  4110. Al Jenson, Foley, 1980, 87-8
  4111. Kevin Fladeboe, Willmar, 87-9-1
  4112. Joe Taylor, Thief River Falls, 87-9-2
  4113. Rick Riemann, Albert Lea, 87-11-1
  4114. Jim Hinz, Park Cottage Grove, 87-12-1
  4115. Steve Finley, Chatfield, 87-12-11
  4116. Ben Peake, Mounds View, 1996, 87-18
  4117. Brian Smith, Renville County West, 2002, 87-20
  4118. Adam Steege, Wadena-Deer Creek, 87-20-2
  4119. Bob Mock, Mankato West, 87-20-4
  4120. Billie Juetten, Milaca, 87-21
  4121. Rick Bauerly, Foley, 1987, 87-21
  4122. Steve Knutson, Bemidji, 87-21
  4123. Darin Nygaard, Monticello, 87-21-1
  4124. Nate Barker, Adrian, 2007, 87-24
  4125. Steve Gliva, Rosemount, 1981, 87-24-1
  4126. Mitch Johnson, Eagan, 2012, 87-27
  4127. Reier Sjomeling, Delano, 2019, 87-27
  4128. Colby Scheierl, Paynesville, 1998, 87-28
  4129. Riley Oftedahl, Stewartville, 2003, 87-30
  4130. Darin Wieneke, Adrian, 87-30-2
  4131. John Juliar, St. Clair, 1984, 87-31
  4132. Dennis Feuchtenberger, Hancock, 87-32-2
  4133. Mark Johnson, Hinckley, 1979, 87-32-2
  4134. Mitch Mohs, Wadena-Deer Creek, 87-33
  4135. Mike Weber, Woodbury, 2003, 87-33
  4136. Tim Sachariason, Montevideo, 1983, 87-34-2
  4137. Scott Padrnos, Brainerd/Pillager, 2008, 87-35
  4138. Paul Tollefson, Blooming Prairie, 1997, 87-36
  4139. Dave Radunz, Henry Sibley, 1992, 87-36-1
  4140. James Sorenson, Hastings, 2001, 87-37
  4141. Ben Goodrich, Brooklyn Center/Concordia Academy, 2011, 87-37
  4142. Wayne Green, Silver Lake, 1990, 87-38-1
  4143. Jake Schoenecker, New Prague, 2006, 87-39
  4144. Kurt Becker, St. Michael-Albertville, 87-39-1
  4145. Craig Heitkamp, Adrian, 87-39-3
  4146. Ryan Fast, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2005, 87-40
  4147. Jake Todd, Mound Westonka, 2007, 87-41
  4148. Chad Reiss, Minneota, 87-41-2
  4149. Brady VanVooren, Minneota, 1993, 87-42
  4150. Doug Rosenau, Silver Lake, 1991, 87-42-1
  4151. Ben Chandler, Spring Lake Park/St. Anthony, 2007, 87-43
  4152. Brian Bakke, East Grand Forks, 1991, 87-44
  4153. Tony Lysdal, Becker, 87-44
  4154. Dylan Kor, Pipestone Area, 2011, 87-45
  4155. Louie Lang, Minnetonka, 2002, 87-46
  4156. Andy Hildre, Anoka, 2012, 87-46
  4157. Eric Pitzl, Annandale/Maple Lake, 1998, 87-48
  4158. Mike Mackedanz, Mora, 2003, 87-48
  4159. Eric Dahl, Delano, 2009, 87-49
  4160. Luke Neville, Braham Area, 1997, 87-50
  4161. Spencer Frothinger, East Grand Forks, 1996, 87-58
  4162. Chris Mensen, Osakis, 87-60
  4163. Todd Hennen, Marshall/Lakeview, 2010, 87-60
  4164. Ben Horn, St. Michael-Albertville, 2010, 87-60
  4165. Brett Mlynar, Aitkin, 2007, 87-60
  4166. Matt Wakefield, Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove, 2011, 87-68
  4167. Ben Hilgers, Mounds View, 2005, 87-72
  4168. Jacob Jackson, Minnetonka, 2011, 87-73
  4169. Nathan Brunn, Buffalo, 2002, 87-76
  4170. David Bond, Minnewaska Area, 2008, 87-78
  4171. Richard Livdahl, Lake Park, 1989, 87-91-5
  4172. Tanner Lange, Fairmont/Martin County West, 2015, 87-112
  4173. Brandon Morvari, Simley, 2023, 86-7
  4174. Bill Ferrie, Albert Lea, 86-8-1
  4175. Mark LeVasseur, Braham Area, 1978, 86-11
  4176. Dennis Cronen, Benson, 1967, 86-12-3
  4177. Jon Hegge, Southland, 2008, 86-13
  4178. Dan Henry, Owatonna, 86-15
  4179. Devin Scott, Holdingford, 2009, 86-17
  4180. Brant Buysse, Minneota, 2018, 86-17
  4181. Phil Tangen, St. James, 1989, 86-18
  4182. Mike Brunn, Foley, 1975, 86-19
  4183. Jeff Smith, Kenyon-Wanamingo, 1985, 86-19-2
  4184. Keith Streff, Brooten, 1978, 86-19-3
  4185. Dustin Kulseth, St. James, 2000, 86-20
  4186. Jake Sorby, Bemidji, 86-21
  4187. John Johnson, Bloomington, 86-24-1
  4188. Jesse Nelson, St. James, 86-25-2
  4189. Sam Schiefelbein, Kimball, 86-26
  4190. Todd Johnson, Clarkfield, 86-26-3
  4191. Josh Massey, Centennial, 86-27
  4192. Alex Chidester, Ogilvie, 2019, 86-28
  4193. Joey Lipinski, St. Francis, 2020, 86-29
  4194. Mike Wendland, Blue Earth Area, 86-29-2
  4195. Scott Haupert, Pipestone, 86-29-6
  4196. Scott Meyer, Foley, 1998, 86-30
  4197. Bob Payne, Hancock/Cyrus, 86-30-1
  4198. Jim Hilpipre, Blue Earth Area, 86-31-1
  4199. Randy Dehmer, St. Michael-Albertville, 2001, 86-32
  4200. Cody Nunn, Frazee, 2009, 86-32
  4201. David Hackmann, BOLD, 1992, 86-33
  4202. Todd Eustice, Waseca, 86-33-2
  4203. Paul Kubinski, Tartan, 1992, 86-33-2
  4204. Larry Brey, Sleepy Eye, Herman, 1988, 86-34
  4205. Tom Kahlert, Cold Spring-Rocori, 86-34-3
  4206. Luke Philippi, Dassel-Cokato, 86-35
  4207. Brad Solberg, Greenbush, 1983, 86-35-2
  4208. Jay Fogelson, Byron, 2001, 86-36
  4209. Leo Bluhm, St. Thomas Academy, 2022, 86-36
  4210. John Tatge, Willmar, 86-37
  4211. Kyle Froslee, Barnesville, 86-38
  4212. Ryan Kottschade, Plainview-Elgin-Millville, 2015, 86-38
  4213. Tim Christensen, Lake Park, 1985, 86-38-2
  4214. Ken Francois, Rosemount, 2002, 86-40
  4215. Tyler Bemboom, Foley, 2012, 86-40
  4216. Bobby Bedstead, Plainview-Elgin-Millville, 2003, 86-41
  4217. Rich Braun, Eden Valley-Watkins, 1988, 86-41-1
  4218. Justin Kuechle, Eden Valley-Watkins, 1998, 86-42
  4219. Nick Wasche, St. Francis, 86-42
  4220. Dean Knutson, East Grand Forks, 1991, 86-43
  4221. Thang Tran, Pelican Rapids, 1998, 86-44
  4222. Jason Math, Aitkin, 1985, 86-45
  4223. Chris Baumann, Simley, 2015, 86-45
  4224. Taylor Fester, Atwater-Cosmos-Grove City, 2021, 86-45
  4225. Larry Wittwer, Rosemount, 1988, 86-45-2
  4226. Tyler Kennedy, Park Cottage Grove, 2008, 86-46
  4227. Nate Pecoraro, Big Lake, 2001, 86-47
  4228. Steve Johnson, Mora, 2003, 86-48
  4229. Seth Donkers, Kenyon-Wanamingo, 2016, 86-49
  4230. Barry Beecroft , New London-Spicer , 1991, 86-49-7
  4231. Kevin Lietha, St. Cloud Tech, 2000, 86-50
  4232. Adam Hawk, Minnetonka, 2006, 86-50
  4233. Matt Jorud, Barnesville, 86-50
  4234. Travis Keith, Dassel-Cokato, 1995, 86-51
  4235. Mike Kirtz, Southland, 1992, 86-52
  4236. Clinton Wiener, Osakis, 2008, 86-52
  4237. John Scepaniak, Holdingford, 2010, 86-54
  4238. Sebastian Centeno, Pelican Rapids, 2022, 86-55
  4239. Frankie Schiefelbein IV, Kimball, 86-56
  4240. Mike Kamrud, Tracy-Milroy, 2001, 86-56
  4241. Brian Nistler, Eden Valley-Watkins, 1997, 86-58
  4242. Jim Iverson, Barnesville, 86-59
  4243. Greg Stang, Kimball, 86-59-1
  4244. Jim Rutt, New Prague, 2003, 86-62
  4245. Wyatt Hanson, Moorhead, 2016, 86-62
  4246. Konner Harpestad, Maple River/USC, 2022, 86-62
  4247. Jake Crosby, Bemidji, 86-63
  4248. Rafe Synder, Plainview-Elgin-Millville, 2006, 86-65
  4249. Cameron Sharp, Crosby-Ironton, 2002, 86-66
  4250. Blain Weber, Yellow Medicine East, 2005, 86-68
  4251. Spencer Yackel, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2011, 86-68
  4252. Ben Wetzel, Montgomery-Lonsdale/Le Center, 2007, 86-76
  4253. Sterling Carlson, Cannon Falls/Randolf, 2014, 86-81
  4254. Darren Jorgenson, Rosemount, 1983, 85-4-1
  4255. Ken Jordan, Elk River, 85-6
  4256. Keith Anderberg, Braham Area, 1977, 85-10
  4257. Dan Demarais, Foley, 1970, 85-11
  4258. Rick Valli, Buffalo, 85-11
  4259. Greg Holmberg, Buffalo, 85-11-1
  4260. Scott Freed, Braham Area, 1988, 85-13-2
  4261. Brad Tupa, Faribault, 2000, 85-16
  4262. Troy Ranum, Kiester-Walters, 1982, 85-17
  4263. Scott Nonini, Apple Valley, 2004, 85-18
  4264. Kyle Presler, Brooten, 1981, 85-20
  4265. Jeff Gleason, Apple Valley, 2005, 85-21
  4266. Shamus O’Grady, Coon Rapids, 2008, 85-24
  4267. Cass Herzog, Willmar, 2013, 85-25
  4268. Kyle Hennen, Minneota, 2016, 85-25
  4269. Kurt Hanson, Hancock/Cyrus, 85-26-1
  4270. BJ Groskreutz, Eastview, 2012, 85-28
  4271. Keith Hanson, Hancock/Cyrus, 85-28-1
  4272. Jason Cole, Madelia/Truman, 85-28-1
  4273. Connor Meyer, Barnesville, 85-29
  4274. Adam McMenomy, Hastings, 1999, 85-30
  4275. Kevin Greniger, Grand Rapids, 1983, 85-30-4
  4276. Chad Lachowitzer, Grand Rapids, 1997, 85-31
  4277. Don Tomann, Delano, 1986, 85-33
  4278. Philip Magedanz, Eden Valley-Watkins, 2006, 85-33
  4279. Paul Edmunds, Clarkfield, 85-34-1
  4280. Paul Schmidt, Lake City, 1982, 85-34-2
  4281. Doug Wright, Aitkin, 1989, 85-35-2
  4282. Jeff Sellman, Wadena-Deer Creek, 85-36
  4283. Tyson Peitz, Waconia, 2019, 85-36
  4284. Dan Skorr, Pipestone-Jasper, 1986, 85-36-1
  4285. Ryan Kuehl, Martin County West, 1995, 85-37
  4286. Cody Raze, St. Francis, 85-37
  4287. Kyle Benjamin, Farmington, 2015, 85-37
  4288. Joe Nelson, Centennial, 2015, 85-39
  4289. Nathan Nelson, Mora, 2024, 85-39
  4290. Bruce Babcock, Stewartville, 2008, 85-41
  4291. Jeff Bare, Aitkin, 1989, 85-41-1
  4292. Diego Villeda, Eagan, 2021, 85-42
  4293. Mitch Banks, Cannon Falls, 85-42-1
  4294. Chuck Helwig, Annandale, 85-43
  4295. Damarious Gillmore, Minneapolis Patrick Henry, 2013, 85-45
  4296. Jess Coffin, Sartell-St. Stephen, 2008, 85-46
  4297. Mark Vaith, Hastings, 2016, 85-46
  4298. Zach Morgan, Pipestone Area, 2005, 85-48
  4299. Dan Rascher, St. Thomas Academy, 2016, 85-49
  4300. Richard Jones, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2021, 85-49
  4301. Nick Willhite, Tracy-Milroy-Balaton, 2023, 85-51
  4302. Tyler Carlson, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2010, 85-52
  4303. Damian Yerbich, Blackduck, 1982, 85-53-4
  4304. Connor Dalbec, Delano, 2013, 85-54
  4305. Matt Sholl, Lake Park/Audubon, 1900, 85-55
  4306. Bill Johnson, East Grand Forks, 2000, 85-55
  4307. Clint Voigt, Kimball, 85-55
  4308. Darrin Quistorff, Sauk Centre, 2004, 85-57
  4309. Brian Wiltsey, Monticello, 1999, 85-57
  4310. Kyle Bauser, Minnetonka, 2003, 85-59
  4311. Rob Zehnder, Madelia/Truman, 2008, 85-59
  4312. D.J. Gronewald, Blue Earth Area, 2010, 85-59
  4313. Dane Ronning, Lake Park/Audubon, 1997, 85-60
  4314. Avery Augustson, Badger/Greenbush-Middle River, 2019, 85-62
  4315. Greg Lee, Benson, 1990, 85-63
  4316. Robert Kendall, Hinckley-Finlayson, 85-64
  4317. Sam Stier, Austin/Austin Pacelli, 2008, 85-65
  4318. Neal Fier, Minneota, 85-67
  4319. Jake Shockman, Braham Area, 2000, 85-70
  4320. Trever Knaeble, Big Lake, 2005, 85-71
  4321. Creg Donabauer, LPGE-Browerville, 2015, 85-74
  4322. Jason Heinecke, Lac Qui Parle Valley, 85-74-2
  4323. Christopher DeLong, New London-Spicer, 2008, 85-92
  4324. Barry Visenor, Foley, 1982, 84-10
  4325. Doug Bothun, Dawson-Boyd, 1977, 84-11-2
  4326. Brian Wegscheid, Wadena-Deer Creek, 84-15
  4327. Randy Dick, St. Michael-Albertville, 84-16
  4328. Jason Finley, Lake City, 2004, 84-19
  4329. Terry Carlson, Braham Area, 1982, 84-22
  4330. Mike Hawley, Benson, 1971, 84-22-5
  4331. Joe Hasskamp, Aitkin, 1996, 84-23
  4332. Trent Ende, Osseo, 1989, 84-23-3
  4333. Matt Johnson, LeCenter, 84-24
  4334. Steve Masterson, Bemidji, 2018, 84-24
  4335. Rocco Melhus, Bemidji, 84-24-1
  4336. Ryan Cross, Faribault, 2004, 84-26
  4337. Tom Tibbetts, Bemidji, 84-26
  4338. Jake Thompson, Byron, 2022, 84-26
  4339. Trent Molacek, Willmar, 2007, 84-28
  4340. Caleb Thunem, Bemidji, 84-29
  4341. Leon Duchene, Sauk Centre, 1993, 84-30-2
  4342. Scott Ferris, Buffalo, 84-30-2
  4343. Sam Pokornowski, Dassel-Cokato, 2010, 84-31
  4344. Derek Klatt, Buffalo, 84-31
  4345. Jeremy Welter, Buffalo, 2005, 84-32
  4346. Nic Grimley, Monticello, 2012, 84-32
  4347. Kent Harfmann, Medford, 1987, 84-32-1
  4348. Adam Hoffmann, Hastings, 2001, 84-33
  4349. Josh Canterbury, Southland, 1993, 84-35
  4350. Joe Thompson, Lake City, 84-36
  4351. Mike Siegler, Foley, 2009, 84-36
  4352. Nick Lingwall, Brainerd, 2008, 84-38
  4353. Jon Guertin, Cannon Falls, 84-38-3
  4354. Jeremy Dewar, Centennial, 84-39
  4355. Luke Schiefelbein, Kimball, 84-43
  4356. Lee Whitcomb, Atwater-Cosmos-Grove City, 2013, 84-43
  4357. Dan Schiefelbein, Kimball, 84-43-2
  4358. Matt Trulen, Tartan, 2000, 84-44
  4359. Phillip Just, Aitkin, 2006, 84-45
  4360. Carter Brandt, Redwood Valley, 2021, 84-45
  4361. Louie Pirrotta, New London-Spicer , 84-48
  4362. Jacob LeBlanc, Pierz, 2023, 84-48
  4363. Josh Conrath, Waseca, 2008, 84-49
  4364. Caleb Beeler, Blue Earth Area, 2020, 84-50
  4365. Cory Lipinski, Eden Valley-Watkins, 1991, 84-51
  4366. Ryan Thompson, Byron, 2016, 84-51
  4367. Dennis Schwarzbauer, Hinckley-Finlayson, 1998, 84-52
  4368. Josh Becker, Cambridge-Isanti, 2000, 84-55
  4369. Gary Salmela, Kimball, 84-55
  4370. Bryce Struckmann, Stewartville, 84-57
  4371. Noah Hunt, St. Peter, 2021, 84-57
  4372. Amos Boeck, United South Central, 1989, 84-59
  4373. Zach Bennet, Byron, 2008, 84-61
  4374. Riese White, Waconia, 2020, 84-61
  4375. Jake Jaekels, Foley, 2005, 84-66
  4376. Randy Moseng, Dawson-Boyd, 1992, 84-68
  4377. Austin Peterson, Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove, 2013, 84-68
  4378. Brad Hale, Braham Area, 2006, 84-75
  4379. Tom Haggert, Willmar, 84-83
  4380. Kelly Tweeton, Pelican Rapids, 2000, 84-88-6
  4381. Jevon Foley, Becker, 84-91
  4382. Bob Schandle, Burnsville, 1974, 83-10
  4383. Travis Hunt, White Bear Lake, 2004, 83-12
  4384. Billy Binger, Cambridge-Isanti, 1990, 83-13
  4385. Joe Mayberry, Bemidji, 83-14
  4386. Douglas Nelson, Hancock/Cyrus, 83-15
  4387. Jeff Smith, Hancock/Cyrus, 83-17
  4388. Dan Crain, Milaca, 83-20
  4389. Aaron Buckley, Buffalo, 83-20
  4390. Tim Cameron, Benson, 1983, 83-20
  4391. Mike Frazer, Moorhead, 1981, 83-21-1
  4392. Brian Gibson, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1989, 83-21-1
  4393. Mike Reed, Willmar, 83-22
  4394. Eric Lofstad, Concordia Academy, 83-23
  4395. Butch Helwig, Annandale, 83-25
  4396. Nathan Sovde, Greenbush, 1983, 83-25-1
  4397. Matt Coequyt, Minneota, 1999, 83-26
  4398. Russ Greninger, Monticello, 83-26
  4399. Eric Trulock, Tracy, 1988, 83-26-2
  4400. Cary Pieterick, Adrian, 83-26-3
  4401. Kevin Seurer, New Prague, 1994, 83-28
  4402. Andy Peterson, Milaca, 83-29
  4403. Chad Wood, Rochester Mayo, 83-31
  4404. Luke Barthel, St. Michael-Albertville, 83-31-1
  4405. Kevin Carlson, St. Francis, 83-32
  4406. Shawn Frisch, Wheaton/Herman-Norcross, 1995, 83-32
  4407. Scott Quamme, Kenyon-Wanamingo, 1983, 83-32-1
  4408. Tim Duffy, Eastview, 2019, 83-33
  4409. Jason Plekkenpol, New Prague, 1993, 83-33-3
  4410. Judd Connell, Hastings, 2007, 83-35
  4411. Jeremy Andrews, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1997, 83-37
  4412. Josh Kohler, Monticello, 2008, 83-37
  4413. Jaden Dukes, Lakeville South, 2020, 83-37
  4414. Shea Klooster, Adrian, 2009, 83-38
  4415. John Wesman, Badger/Greenbush-Middle River, 2012, 83-39
  4416. Marcus Wolf, Rochester Mayo, 2011, 83-39
  4417. Quincy Spiering, St. Thomas Academy, 2016, 83-39
  4418. Dave Zaske, Glencoe, 83-39-3
  4419. Eric Seppelt, Foley, 2004, 83-40
  4420. Mitch Stoltzman, Maple River, 2013, 83-40
  4421. Timm Ingle, Badger/Greenbush-Middle River, 2012, 83-40
  4422. Jeremy Stetz, Barnesville, 83-40
  4423. Andrew Mork, Concordia Academy, 83-44
  4424. Travis Beighley, Bemidji, 83-44
  4425. Rob Wilkie, White Bear Lake, 2000, 83-45
  4426. Ben Dahl, Zumbrota-Mazeppa, 2010, 83-46
  4427. Ryan Supalla, Maple River, 2005, 83-47
  4428. Eric Dorn, Adrian, 83-48
  4429. Luke McLean, Dassel-Cokato, 1998, 83-48
  4430. Dan Berg, Eden Valley-Watkins, 2002, 83-48
  4431. Daniel Sandt, United South Central, 2008, 83-49
  4432. Jared Pawelk, Waconia, 2009, 83-49
  4433. Jason Bolgrean, Barnesville, 83-49
  4434. Shawn Hamilton, Bemidji, 83-51
  4435. Brady Cardwell, MAHACA, 2019, 83-53
  4436. Johnathon Arness, Aitkin, 2005, 83-56
  4437. Wyatt Yoemans, Bemidji, 83-56
  4438. Matt Koch, Robbinsdale Armstrong, 2012, 83-59
  4439. Andy Lorentz, Cannon Falls, 83-59-1
  4440. Dustin Schroeder, Pine Island, 83-60
  4441. Brent Beucler, Faribault, 1990, 83-60-1
  4442. Ethan Nagel, Minnehaha Academy/Lutheran of Minneapolis, 83-61
  4443. Gary Ebner, Elk River, 83-62
  4444. David Johnson, Mora, 2005, 83-62
  4445. Josiah Brown, Big Lake, 2014, 83-62
  4446. Tyler Bauer, Tracy-Milroy-Balaton, 2009, 83-63
  4447. Chris Carruth, Benson, 2009, 83-65
  4448. Matt Willaby, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2012, 83-66
  4449. Nick Douglas, Byron, 2015, 83-67
  4450. Jake Uphus, Sauk Centre, 83-68
  4451. Chad Basgaard, East Grand Forks, 1999, 83-68
  4452. Alan Miller, Plainview-Elgin-Millville, 2010, 83-69
  4453. Aaron Budensiek, Kenyon-Wanamingo, 2001, 83-70
  4454. Wyatt Thorson, Ottertail Central, 2020, 83-70
  4455. Kyle Blazek, Crosby-Ironton, 2020, 83-73
  4456. Darin Grimm, Osseo, 2005, 83-81
  4457. Michael Whitney, Breckenridge/Campbell-Tintah, 2013, 83-83
  4458. Bob Sterriker, Staples, 1983, 82-2
  4459. Dale Massop, Mapleton/Amboy/Good Thunder, 82-9
  4460. Dan Miller, Plainview, 1984, 82-9-1
  4461. Greg Johnson, Willmar, 82-10
  4462. Mark Neu, Rocori, 1983, 82-10-2
  4463. Pat Halloran, Glencoe, 82-13-2
  4464. Steve Roden, St. Michael-Albertville, 82-14
  4465. Kurt Lundahl, Braham Area, 1987, 82-16-1
  4466. Dave Perron, Faribault, 1972, 82-16-3
  4467. Tom Grafston, Roseau, 1996, 82-18
  4468. Jon Behnken, Concordia Academy, 82-18
  4469. Jeff Habisch, Buffalo, 82-19-7
  4470. Dale Martin, Cosmos, 82-21-2
  4471. Kevin Clark, Osseo, 1988, 82-22-3
  4472. Tom Hennen, St. Michael-Albertville, 82-24-1
  4473. Derek Carlson, Mora, 2010, 82-26
  4474. Chad Swanson, Montevideo, 1991, 82-27-1
  4475. Shane Haag, Lewiston-Altura, 2003, 82-28
  4476. Jared Freudenberg, Foley, 2006, 82-28
  4477. David Berdahl, Eden Prairie, 1989, 82-28-1
  4478. Steve O’Brien, Pelican Rapids, 1988, 82-28-2
  4479. Brent Wersinger, Benson, 1996, 82-29
  4480. Jim Lambeth, St. Francis, 82-32
  4481. Chad Holm, Grand Rapids, 1990, 82-32-2
  4482. Mike Schiefelbein, Kimball, 82-33-1
  4483. Joe Schiller, Totino-Grace, 2013, 82-35
  4484. Josh Altermatt, Wabasso/Red Rock Central, 2015, 82-35
  4485. Tim Ramaker, Wells-Easton, 1983, 82-36
  4486. Taylor Jergenson, Minnewaska Area, 2005, 82-36
  4487. Ken Knoll, Kimball, 82-36-2
  4488. Brady Gilb, Willmar, 2007, 82-37
  4489. Jordan Stracke, St. Cloud Tech, 2004, 82-38
  4490. Corey Lohse, West Central Area, 1996, 82-41
  4491. Chad Hanson, MACCRAY, 82-41
  4492. George Dehler, Pierz, 82-42
  4493. Rusty Kath, Buffalo, 82-42
  4494. Ben Adamson, Byron, 2017, 82-42
  4495. Joe Sos, Park Cottage Grove, 82-43
  4496. Dave Rasmussen, Becker, 82-44-1
  4497. Scott Mertz, Bloomington Jefferson, 2000, 82-47
  4498. Andy Finkral, Breckenridge, 1994, 82-48
  4499. Kevin Frank, Stewartville, Winnebago, 1990, 82-48-2
  4500. Eric Holien, MACCRAY, 1995, 82-49
  4501. Tony Norlander, Mora, 1997, 82-50
  4502. Dan Achman, Park Cottage Grove, 82-50
  4503. Taylor Aaland, Pipestone Area, 2008, 82-50
  4504. Joe Green, St. Cloud Tech, 1996, 82-53
  4505. Larry Ludwig, Eden Valley-Watkins, 1991, 82-55-2
  4506. Nathan Lampi, Madelia/Truman, 82-57
  4507. Kurt Schumm, St. Michael-Albertville, 2006, 82-59
  4508. Angel Deleon, East Grand Forks, 1997, 82-63
  4509. Eric Kruger, Minnehaha Academy/Lutheran of Minneapolis, 82-64
  4510. Thomas Miller, MACCRAY, 2006, 82-64
  4511. Ben Grahn, Cambridge-Isanti, 2000, 82-65
  4512. Chad Dallager, Greenbush, 1990, 82-65-3
  4513. Adam Biegert, Osseo, 2007, 82-67
  4514. Brent Goodwin, Osakis, 82-68
  4515. Danny Maghrak, Buffalo, 2008, 82-68
  4516. TJ Stang, Sartell-St. Stephen, 2007, 82-70
  4517. Mark Berlinger, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1995, 82-72-1
  4518. John Byers, Mound-Westonka, 2014, 82-75
  4519. Matt Spindler, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1999, 82-85
  4520. Andy VanHucke, Breckenridge, 2007, 82-86
  4521. Zach Mikel, Tri-City United, 2018, 82-89
  4522. Zach Motschke, Sartell-St. Stephen, 2014, 82-92
  4523. Chris Hotzler, United South Central, 2006, 82-97
  4524. Gary Lefebvre, Elk River, 81-7
  4525. Tom Coleman, Webster, 1987, 81-8
  4526. Alex McMahan, Apple Valley, 2006, 81-10
  4527. Fred Hrdlicka, Waterville-Elysian, 1982, 81-13
  4528. Chuck LaVigne, Foley, 1980, 81-14
  4529. Abe Miller, Benson, 2005, 81-14
  4530. Tim Tousignant, Faribault, 1987, 81-14-1
  4531. Cary Wenzel, Rosemount, 1977, 81-15
  4532. Craig Kotsmith, Milaca, 81-17
  4533. Paul Whitted, Grand Rapids, 1980, 81-18
  4534. Tony Kenning, St. Cloud Tech, 1991, 81-18
  4535. Sam Dioszeghy, Mound Westonka, 2023, 81-19
  4536. Jon Zachman, St. Michael-Albertville, 81-20
  4537. Bill Carruth, Benson, 1986, 81-20
  4538. Tom Reisselman, Park Cottage Grove, 81-21
  4539. Robby Sherk, Park Rapids Area, 2023, 81-21
  4540. Mike Powers, Bloomington, 81-21-2
  4541. Chris Molitor, St. Francis, 1999, 81-23
  4542. Zach Lietzau, Montevideo, 1991, 81-23-1
  4543. Joel Becker, Marshall, 81-24
  4544. Shane Pribyl, Monticello, 81-24
  4545. Chris Kragt, Milaca, 81-25
  4546. Ron Berning, Hancock/Cyrus, 81-26
  4547. Joel Snyder, Wadena-Deer Creek, 81-26
  4548. Troy Miest, St. James, 81-27-3
  4549. Dennis Gadient, Goodhue, 1978, 81-27-3
  4550. Craig Piotrowki, Foley, 1994, 81-29
  4551. Jaxon Sommers, Totino-Grace, 2015, 81-30
  4552. John Bauer, Monticello, 81-31
  4553. Gabe Krick, Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove, 2021, 81-31
  4554. Tim Scheifelbein, Kimball, 81-31-4
  4555. Jordan Sharp, Roseau, 2008, 81-32
  4556. Joel Wirz, Milaca, 81-34
  4557. Blake Johnson, Willmar, 81-39
  4558. Dean Dahlheimer, Monticello, 81-39
  4559. Doug Beissel, Cannon Falls, 1992, 81-39-2
  4560. Bradley Brown, Mille Lacs, 81-40
  4561. Issac Denstad, Caledonia/Houston, 2020, 81-40
  4562. Alvin Wasmoen, Albert Lea Area, 2023, 81-40
  4563. Matt Kirk, Elk River, 81-40-1
  4564. Troy Noble, Medford, 1992, 81-41
  4565. Jonathan Zarnke, Chaska/Chanhassen, 2016, 81-41
  4566. Nate Stott, Centennial, 2012, 81-42
  4567. Paul Washburn, Mora, 1996, 81-43
  4568. Matt Becker, St. Michael-Albertville, 81-45
  4569. Jeremy Bailey, Barnesville, 81-45
  4570. Doug Oster, New Prague, 81-45-2
  4571. Trent Brossard, Kenyon-Wanamingo, 2014, 81-46
  4572. Andy Bodin, Minnetonka, 2004, 81-47
  4573. Zach Struckmann, Stewartville, 2007, 81-47
  4574. Gary Hansen, Eden Valley-Watkins, 1995, 81-47-2
  4575. Scott Miner, Kenyon-Wanamingo, 1991, 81-48-2
  4576. Corey Severson, Hayfield, 81-52
  4577. Jacob Johnson, Pelican Rapids, 2004, 81-52
  4578. Jesse Stueurenberg, Breckenridge, 2005, 81-57
  4579. Logan Stiller, Monticello, 2013, 81-57
  4580. Mike Myhre, Minneota, 81-60
  4581. Hsinku Lay, Roseville Area, 2016, 81-62
  4582. Jamie Molitor, St. Francis, 81-67
  4583. Tyler Hoffman, Rocori, 2014, 81-67
  4584. Torrey Carlson, United North Central, 2022, 81-67
  4585. Josh Stuehrenberg, Breckenridge/Campbell-Tintah, 2013, 81-68
  4586. Luke Hainka, Kenyon-Wanamingo, 2011, 81-69
  4587. Logan Alten, Thief River Falls, 2012, 81-74
  4588. Todd McKay, Houston, 1994, 81-76
  4589. Kevin Raasch, Zumbrota-Mazeppa, 2004, 80-13
  4590. Dan Kaltved, Osseo, 1990, 80-13-3
  4591. Steve Duval, Park Cottage Grove, 80-15
  4592. Korey Siltman, Braham Area, 2003, 80-15
  4593. Jair Toedter, Perham, 1986, 80-15
  4594. Ryan Tongen, Yellow Medicine East, 2005, 80-15
  4595. Jared Evans, Blue Earth Area, 2002, 80-16
  4596. Herman Duin, Adrian, 80-16-2
  4597. Dave Muyres, Rosemount, 1980, 80-17-1
  4598. Scott Bergeron, Buffalo, 80-17-2
  4599. Jonah Westbury, Chisago Lakes Area, 2013, 80-18
  4600. Matt Lee, Austin, 1989, 80-20-2
  4601. Todd Theisen, Blackduck, 1982, 80-21
  4602. Ben Hansen, Rocori, 1990, 80-21
  4603. Theodore Bueltel, Minneota, 2012, 80-21
  4604. Rob Strand, Bemidji, 80-22-1
  4605. Tom George, Blackduck, 1990, 80-23-1
  4606. Jim Spitzner, St. James, 80-23-5
  4607. Jeremy Squires, St. Francis, 80-24
  4608. Steve Goddard, Hinckley, 1981, 80-25
  4609. Mark Wuollet, Dassel-Cokato, 80-25
  4610. Dan Schimek, United South Central, 1992, 80-26-1
  4611. Eric Volk, Centennial, 80-27
  4612. Chad Dollansky, St. Francis, 80-28-2
  4613. Cody Pahan, Minnewaska Area, 2005, 80-29
  4614. Jason Schmitz, New Prague, 1991, 80-29-2
  4615. Tim Hentges, Scott West, 2008, 80-30
  4616. Blaine Novak, Foley, 1985, 80-30
  4617. Andy Lejcher, Pine Island, 1991, 80-31
  4618. Dan Austin, East Grand Forks, 1981, 80-31-1
  4619. Kevin Leiferman, Madelia/Truman, 2008, 80-32
  4620. Codie Weeding, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2011, 80-32
  4621. Jeff Perine, Frazee, 80-32-1
  4622. Cassidy Strong, Elk River, 80-33
  4623. Dean Jacques, Buffalo, 80-33
  4624. Mike Manger, Moorhead, 1993, 80-34
  4625. Zachary Chen, Trinity School at River Ridge, 2022, 80-34
  4626. Mark Henn, White Bear Lake, 1989, 80-34-1
  4627. Craig Ellis, Pine Island, 1990, 80-34-2
  4628. Cary McLaughlin, Minnetonka, 2005, 80-36
  4629. Robb Miller, Pelican Rapids, 1977, 80-36-3
  4630. John Mailloux, St. Cloud Tech, 2005, 80-37
  4631. Matt Gribben, Eden Prairie, 2013, 80-38
  4632. Derek Meincke, Lake City, 2020, 80-38
  4633. Aaron Vogt, Sauk Centre, 1998, 80-40
  4634. Mark Gransee, Kasson-Mantorville, 2007, 80-40
  4635. Mike Mischke, Centennial, 2013, 80-40
  4636. Joel Pfeffer, Madelia/Truman, 1992, 80-40-2
  4637. Chris LaVigne, Tartan, 2000, 80-41
  4638. Scott Lund, Rochester Mayo, 80-41-2
  4639. Dustin Puffe, Bemidji, 80-42
  4640. Wilson Setzepfaudt, BOLD, 80-43
  4641. Jake Madrinich, Chaska, 2005, 80-43
  4642. Jacob Nohl, Morris Area/Hancock, 2006, 80-44
  4643. Jason Stripling, Minneota, 2004, 80-44
  4644. Jordan Arntson, Pelican Rapids, 2004, 80-46
  4645. Colt Bergendahl, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 80-46
  4646. Andy Witzel, Fulda/Murray County Central, 2006, 80-47
  4647. Aaron Tast, Wadena-Deer Creek, 80-47-1
  4648. Jadon Buntjer, LPGE-Browerville, 2016, 80-49
  4649. Pete Noll, Centennial, 80-50
  4650. Lance Hendrickson, Maple River, 2001, 80-51
  4651. Jon Thompson, Kenyon-Wanamingo, 1992, 80-51
  4652. Brock Folkema, Mora, 2024, 80-51
  4653. Jake Burbach, Osseo, 2008, 80-52
  4654. Bryan Johnson, Hinckley-Finlayson, 1992, 80-53
  4655. Rob Butman, Pipestone, 80-53-5
  4656. Brett VanVooren, Minneota, 1988, 80-54
  4657. Nate Beich, Rochester Century, 2003, 80-55
  4658. Lee Neeland, Thief River Falls, 1991, 80-55
  4659. Levi VanGorden, Hinckley-Finlayson, 1992, 80-55-3
  4660. Mitch Johnson, Pelican Rapids, 2006, 80-56
  4661. Matt Berdahl, Henry Sibley, 2007, 80-56
  4662. Nathan Waslaski, Pequot Lakes/Pine River-Backus, 2008, 80-58
  4663. Ben Besser, Mora, 2008, 80-59
  4664. Alex Minette, New Prague, 2009, 80-60
  4665. Adam Tisch, Delano, 2009, 80-61
  4666. Dustin Bretzman, Mille Lacs, 80-61
  4667. Matt Steffen, Plainview-Elgin-Millville, 2002, 80-64
  4668. Hunter Olson, Barnesville, 2013, 80-66
  4669. Tony Griebel, Delano, 2002, 80-70
  4670. Jared Stevensen, Madelia/Truman, 2003, 80-76
  4671. Miles Brannan, Kasson-Mantorville, 2010, 80-80
  4672. Ernie Loerzel, Braham Area, 2004, 80-82
  4673. Jared Towne, Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove, 2011, 80-88
  4674. Justice Davis, Centennial, 2013, 79-14
  4675. Dave Bonk, Buffalo, 79-14-2
  4676. John Mikel, Medford, 1984, 79-15
  4677. Mitchell Elmer, Stillwater Area, 2011, 79-16
  4678. Tom Sieh, Hastings, 1983, 79-16-1
  4679. Brad Orr, East Grand Forks, 1988, 79-16-3
  4680. Nick Crompton, Bemidji, 79-18
  4681. Pat Torgerson, Cambridge, 1991, 79-19-3
  4682. Pete Haag, St. Michael-Albertville, 79-21
  4683. Tim Allen, Bemidji, 79-21
  4684. Dave Alexander, Mound Westonka, 1981, 79-21-1
  4685. Larry Nelson, Braham Area, 1986, 79-23
  4686. Tony Chastek, Kimball, 79-24
  4687. Dustin Caspers, BOLD, 2010, 79-24
  4688. Joel Mattson, Lake Park, 1976, 79-24-1
  4689. Brett Nutting, Aitkin, 1984, 79-24-2
  4690. David Snyder, Wadena-Deer Creek, 79-25
  4691. Dan Gunderson, Bemidji, 79-25
  4692. Tillman Larson, Fillmore Central, 1997, 79-29
  4693. Carter Engebretson, Thief River Falls, 2023, 79-29
  4694. Kurt Vegdahl, New London-Spicer , 1983, 79-30-1
  4695. Robby Doliber, Robbinsdale Cooper, 2001, 79-32
  4696. Anthony Myhre, Minneota, 2004, 79-33
  4697. Paul Wright, Buffalo, 79-34-2
  4698. Mark Gunderson, Benson, 1996, 79-36
  4699. Wade Luhman, Goodhue, 2001, 79-37
  4700. Blake Spinks, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2012, 79-37
  4701. Nick Frank, Blue Earth Area, 2021, 79-37
  4702. Matt Shockman, Braham Area, 1997, 79-38
  4703. Josh McLain, Anoka, 2009, 79-38
  4704. Joe Lawler, Rochester Mayo, 2002, 79-38
  4705. Drew Vevea, Zimmerman, 2007, 79-39
  4706. Denver Rogalla, Milaca, 79-39
  4707. Aaron Jarva, Grand Rapids, 1995, 79-40-3
  4708. Dave Allen, Grand Rapids, 1976, 79-40-3
  4709. Brad McAdams, Kasson-Mantorville, 2000, 79-41
  4710. Brandon Dickinson, Stillwater Area, 2007, 79-42
  4711. Blake Nicolay, Rosemount, 2002, 79-44
  4712. Jared Peterson, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2011, 79-44
  4713. Mark Kulseth, St. James, 1989, 79-44-1
  4714. Ryan Sturm, St. James, 79-44-1
  4715. Jesse Carrier, Adrian, 79-46
  4716. Dejon Bunnell, Cambridge-Isanti, 2003, 79-46
  4717. Dustin Koskela, Buffalo, 2003, 79-47
  4718. Aaron Knutson, Kasson-Mantorville, 1997, 79-47
  4719. Seth Shively, Maple River, 2006, 79-47
  4720. Mason Anderson, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2009, 79-49
  4721. Jordan Hemmesch, Rocori, 2012, 79-50
  4722. Nigel Masters, United South Central/Alden-Conger, 2005, 79-51
  4723. Casey Dravis, Eastview, 2015, 79-51
  4724. Brandon Knisley, New London-Spicer, 2015, 79-52
  4725. Brian Reishus, Minnetonka, 2000, 79-54
  4726. Dallas Hasser, Cambridge-Isanti, 2002, 79-54
  4727. John Walz, Farmington, 2015, 79-54
  4728. Jake Reint, Faribault, 1992, 79-54-7
  4729. Ben Scherer, Delano, 1994, 79-55
  4730. Dominic Ewers, St. Cloud Tech, 1996, 79-57
  4731. Pat Dea, Eastview, 2004, 79-57
  4732. Ethan Secor, Stillwater Area, 2008, 79-58
  4733. Zain Hunter, Pine City/Hinckley-Finlayson, 2013, 79-58
  4734. Adam Legred, Blue Earth Area, 2016, 79-58
  4735. Troy Newby, Bemidji, 79-58-1
  4736. Mark Kragness, Barnesville, 79-62
  4737. Lucas Amundson, Kenyon-Wanamingo, 2007, 79-65
  4738. Tony Gehling, Stewartville, 2004, 79-70
  4739. Austin Buchholz, Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove, 2018, 79-72
  4740. Brandon Henry, Monticello, 2007, 79-74
  4741. Chris Leiferman, Madelia/Truman, 2005, 79-76
  4742. Sam Swanson, Trinity at River Ridge, 2014, 79-76
  4743. Kevin Nowak, Glencoe-Silver Lake, 2005, 79-83
  4744. Peter Strand, Dawson-Boyd, 1988, 79-84-3
  4745. Erik Kathman, Tracy-Milroy-Balaton, 2002, 79-108
  4746. Jerry Cronen, Benson, 1963, 78-8
  4747. Mark Prunty, Austin, 1990, 78-13-1
  4748. Scott Hallock, Park Cottage Grove, 78-13-1
  4749. Rob Miller, Hastings, 1995, 78-16
  4750. Jake Lee, Blue Earth Area, 2009, 78-17
  4751. Mitch Lentz, Spring Valley, 1977, 78-17-2
  4752. Kyle Winter, Kimball, 78-19
  4753. Dennis Doran, Monticello, 78-19
  4754. Lee Zachman, St. Michael-Albertville, 78-19-2
  4755. Marc Novacek, Greenbush, 1978, 78-19-4
  4756. Kelly Graham, Ogilvie, 1992, 78-20
  4757. Terry Balder, Foley, 1989, 78-20
  4758. Rick Herbrand, Foley, 1993, 78-22
  4759. Jake Smith, Kasson-Mantorville, 1999, 78-24
  4760. Ryan Flynn, Rosemount, 1999, 78-25
  4761. Tony Brown, Zumbrota-Mazeppa, 1995, 78-26
  4762. Eric Strang, Mille Lacs, 78-26-1
  4763. Tom True, Austin, 1962, 78-26-3
  4764. Wayne Sonnickson, Winnebago, 78-28
  4765. Dan Horstmann, Stewartville, 78-28
  4766. Pat Rourke, Rosemount, 1992, 78-28-1
  4767. Bruce Wold, Kenyon-Wanamingo, 1999, 78-31
  4768. Dave Nordaune, Granite Falls, 78-31-1
  4769. Sam Moeller, Rosemount, 2013, 78-32
  4770. Dave Trobec, Sartell-St. Stephen, 1991, 78-32-4
  4771. Ian Pratt, Mille Lacs, 78-33
  4772. Jeff Giefer, Frazee, 78-33-2
  4773. Ryan Tietz, New Prague, 1996, 78-34
  4774. Mark Hamilton, Becker, 78-34
  4775. Nate Lewis, Concordia Academy, 78-35
  4776. Jason Forstner, Madelia/Truman, 2003, 78-35
  4777. Joe Rathmanner, Big Lake, 2011, 78-35
  4778. Jonah Hamberger, Watertown-Mayer, 2023, 78-35
  4779. Jon Kraemer, Osakis, 78-36
  4780. Doug Schueller, Dawson-Boyd, 1978, 78-36-5
  4781. Tyler Olson, St. James, 2001, 78-37
  4782. Nick Nadeau, Aitkin, 2007, 78-39
  4783. Jesse Slater, Adrian, 2013, 78-39
  4784. Dallas Bullerman, Adrian, 78-40
  4785. Jaran Sharp, Crosby-Ironton, 2005, 78-40
  4786. Stephen Clark, Woodbury, 2005, 78-40
  4787. Austin Bachmann, Frazee, 2006, 78-40
  4788. Kirk Felten, Southland, 2006, 78-40
  4789. Danny Schroeder, Mora, 2019, 78-40
  4790. Rick Johnson, Tracy-Milroy, 1997, 78-41
  4791. Tom Handley, Centennial, 2014, 78-41
  4792. Chris Bergeron, Thief River Falls, 2004, 78-43
  4793. Travess Jansky, Kimball, 78-44
  4794. Rod Riemann, St. Clair, 1985, 78-44-1
  4795. Jake Christensen, Delano, 1999, 78-46
  4796. Kevin Loge, Byron, 2006, 78-46
  4797. Guy Wunderlich, Kenyon-Wanamingo, 2009, 78-46
  4798. John Getzke, Eastview, 2019, 78-46
  4799. Bernie Koktan, Silver Lake, 1986, 78-49
  4800. Robb Moser, Frazee, 78-49-2
  4801. Adam Wenker, Sartell-St. Stephen, 2009, 78-50
  4802. Brian Cieluch, Hinckley, 1988, 78-51
  4803. Mitch Kotschevar, Albany, 2016, 78-51
  4804. Nathan Gruber, Pierz, 78-52
  4805. Mike Tschudi, Delano, 1990, 78-52
  4806. Jordan Bullerman, Adrian, 2010, 78-54
  4807. Brian Rodriguez, Moorhead, 2006, 78-54
  4808. Charlie Wilczek, Little Falls, 2009, 78-55
  4809. Shane Nelson, Lake Crystal-Wellcome Memorial Area, 2015, 78-56
  4810. Brad Insley, Aitkin, 2007, 78-60
  4811. Cole Wixo, Lake Park/Audubon, 2002, 78-62
  4812. Robert Mazariegos, Pelican Rapids, 2015, 78-62
  4813. Aaron Buesgens, Becker, 78-64
  4814. Jamie Lofgren, St. Michael-Albertville, 78-65
  4815. Joe Kozlowski, Lake City, 2021, 78-67
  4816. Wade Johnson, Browerville/Eagle Valley, 2003, 78-69
  4817. Dustin Hachmann, Pipestone Area, 2010, 78-71
  4818. Jason Wager, Plainview-Elgin-Millville, 2005, 78-76
  4819. Austin Carr, LPGE-Browerville, 2020, 78-78
  4820. Ryan Kempf, Barnesville, 78-88
  4821. Stan Barnum, Moorhead, 1973, 77-13
  4822. Perry Herold, Pierz, 77-14-1
  4823. Jim Krier, Plainview, 1981, 77-14-1
  4824. Mike Hickman, Buffalo, 77-15-2
  4825. Jerry Zink, Stewartville, 77-16
  4826. Darrin Ewing, Woodbury, 1986, 77-16-1
  4827. Mike Pettit, Winnebago, 77-17-1
  4828. Paul Mickelsen, Elbow Lake, 1986, 77-17-2
  4829. Myles Olson, Thief River Falls, 1968, 77-19
  4830. David Neitzke, Wadena-Deer Creek, 77-22
  4831. Jim Farelow, Tartan, 1991, 77-22
  4832. Tony Rodin, Eastview, 2019, 77-23
  4833. Joe Donahue, Braham Area, 1990, 77-23-2
  4834. Matt Mello, Osseo, 2003, 77-25
  4835. Garret Wolf, Plainview-Elgin-Millville, 2012, 77-25
  4836. Aaron Krause, Waseca, 1992, 77-25-1
  4837. Dave Schaefer, Grand Rapids, 1987, 77-26
  4838. Paul Kern, Osakis, 77-26
  4839. Scott Delaney, Austin, 1997, 77-28
  4840. Mike Rentz, Buffalo, 77-28-3
  4841. Dan Paulson, St. Michael-Albertville, 77-29-3
  4842. Spencer Lanners, Monticello, 2009, 77-30
  4843. Joe Sandkamp, Hastings, 2003, 77-32
  4844. Jason Richardson, Bemidji, 77-32
  4845. Jesse Oestreich, Aitkin, 1998, 77-33
  4846. Rick Brandt, Frazee, 77-33-2
  4847. Tim Schwartz, Wadena-Deer Creek, 77-34
  4848. Travis Curlee, Pine Island, 2002, 77-34
  4849. Derik Schwanz, Madelia/Truman, 77-34-2
  4850. Danny Hansen, Cambridge-Isanti, 2004, 77-35
  4851. Dan Klitzke, Cambridge, 1979, 77-35
  4852. Stacey Nelson, St. Francis, 77-35-1
  4853. Cameron Olson, Greenbush, 1988, 77-35-3
  4854. Tony Baker, Aitkin, 1986, 77-35-3
  4855. Jason Jarvis, Pacelli, 1990, 77-36
  4856. Cody Kragt, Milaca, 77-37
  4857. Cody Lutmer, Adrian, 2005, 77-38
  4858. Kyle Bender, Aitkin, 2002, 77-38
  4859. Andrew Shavinsky, Aitkin, 2005, 77-38
  4860. Damon Schmalzriedt, Lake Crystal-Wellcome Memorial Area, 2016, 77-38
  4861. Jesus Romero, Pelican Rapids, 2013, 77-39
  4862. Max Arroyo, Tri-City United, 2015, 77-39
  4863. Abe Lewis, Concordia Academy, 77-40
  4864. Ben Lehman, Madelia/Truman, 77-42
  4865. Beau Blumer, Badger/Greenbush-Middle River, 2015, 77-42
  4866. Troy Abrahamson, Blackduck, 1984, 77-43
  4867. Conner Elliott, Apple Valley, 2022, 77-44
  4868. Mark Steffen, Zumbrota-Mazeppa, 1996, 77-45
  4869. Bob Hanson, Medford, 2002, 77-48
  4870. Adam Westby, New London-Spicer , 2003, 77-49
  4871. Michael Hammer, Minneota, 2010, 77-50
  4872. Jeff Greninger, Monticello, 77-51
  4873. Dusty Thomas, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 77-52
  4874. Danny Borgerding, Belgrade-Brooten-Elrosa , 2006, 77-53
  4875. Dylan Withers, Jackson County Central, 2023, 77-53
  4876. Mike Lawrence, Stewartville, 2002, 77-54
  4877. Nick Stevermer, United South Central, 2008, 77-55
  4878. Luke Johnson, Lake Park/Audubon, 1900, 77-58
  4879. Adam Garms, Adrian, 2013, 77-59
  4880. Tyler Aschemann, Breckenridge, 2006, 77-60
  4881. Brady Gross, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2013, 77-61
  4882. Cole Praus, Breckenridge/Campbell-Tintah, 2012, 77-62
  4883. Matt Langeberg, Moorhead, 2007, 77-62
  4884. Jason Esala, Concordia Academy, 77-69
  4885. John Levin, Lake Park, 1991, 77-70-2
  4886. Heath Quiring, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2012, 77-71
  4887. William Wharton, Byron, 2022, 77-75
  4888. Cody Eckhardt, Blue Earth Area, 2010, 77-76
  4889. Aaron Duenes, Janesville-Waldorf-Pemberton, 1998, 77-78
  4890. Craig Mathews, Glencoe-Silver Lake, 2005, 77-85
  4891. Norman Lefebvre, Lake Park, 1990, 77-89
  4892. Aaron Mevissen, Big Lake, 2008, 77-90
  4893. Paul Denne, St. Cloud Tech, 2005, 76-10
  4894. Mike Blaske, Osseo, 1979, 76-11
  4895. Randy Koball, Spring Valley, 1972, 76-13
  4896. Kevin Rasmussen, Owatonna, 76-15
  4897. David Sheehan, St. Paul Johnson, 1981, 76-17-1
  4898. Tony Donkers, Faribault, 1989, 76-17-3
  4899. Brady Hamlin, Spring Valley, 1979, 76-19
  4900. Braden Thom, LPGE-Browerville, 2022, 76-19
  4901. Judd Stucky, Plainview-Elgin-Millville, 1987, 76-21-1
  4902. Mike Bobick, Sartell-St. Stephen, 1975, 76-22-1
  4903. Andy Peterson, Crosby-Ironton, 1992, 76-23
  4904. Jay Gould, St. Francis, 1999, 76-23
  4905. Derek DesRoches, Anoka, 76-23
  4906. Doug Ryan, Goodhue, 1973, 76-23-4
  4907. Thomas Williams, Osakis, 76-24
  4908. Thomas Moesenthin, Woodbury, 2022, 76-24
  4909. George Weege, Winona, 2014, 76-25
  4910. Kyle Henry, Foley, 2005, 76-26
  4911. Jeff Miller, Frazee, 76-26-1
  4912. Jon Longhenry, Granite Falls/Clarkfield, 76-27-4
  4913. Vince Bachman, Frazee, 76-28
  4914. Grant Hartman, Truman, 1990, 76-28-1
  4915. Jordan Phibbs, Jackson County Central, 2011, 76-30
  4916. Shawn Wood, Hastings, 1992, 76-30-4
  4917. Travis Olson, Blue Earth Area, 2001, 76-31
  4918. Dan Nyquist, Dassel-Cokato, 2005, 76-31
  4919. Brett Sloneker, Stewartville, 76-31
  4920. Derek Stripling, Minneota, 76-32
  4921. John Goll, Hancock/Cyrus, 76-32-1
  4922. Joel Olson, Sauk Centre, 1973, 76-32-2
  4923. David Lance, Eden Prairie, 2014, 76-33
  4924. Kysten Zierke, Blue Earth Area, 2014, 76-33
  4925. Mark Dehmer, St. Michael-Albertville, 76-33-3
  4926. Alex Michaud, Eagan, 2005, 76-34
  4927. Darrell Skog, Aitkin, 1979, 76-36-3
  4928. Kevin Trout, Wadena-Deer Creek, 2007, 76-38
  4929. Scott Janson, Pierz, 2008, 76-38
  4930. Joshua Wentzel, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2005, 76-40
  4931. Rick Bothun, Dawson-Boyd, 2000, 76-40
  4932. Dylan Siem, Plainview-Elgin-Millville, 2011, 76-40
  4933. John Noll, Centennial, 2019, 76-40
  4934. Ron Sanoski, Tartan, 1991, 76-40-2
  4935. Jim Hughes, Osakis, 76-41
  4936. Brad Schmidt, Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove, 2012, 76-41
  4937. Mike Rittenour, Becker, 2006, 76-41
  4938. Ryan Haag, Eden Valley-Watkins, 1994, 76-42
  4939. Garrett Piecek, Aitkin, 1994, 76-45
  4940. Mitchell Sieve, Adrian, 2012, 76-48
  4941. Jim Miller, Eden Valley-Watkins, 1987, 76-48-1
  4942. Chris Nord, Blackduck/Cass Lake-Bena, 1994, 76-48-2
  4943. Joe Jude, Monticello, 76-49
  4944. Jason Ruedy, Waseca, 1992, 76-50-3
  4945. Jason Kmetz, Minnetonka, 76-51
  4946. Mike Farber, Centennial, 76-51
  4947. Dustin Michel, Minnetonka, 2004, 76-52
  4948. Mark Volker, Cambridge-Isanti, 2011, 76-52
  4949. Stewart Opjorden, Lac Qui Parle Valley, 76-52-2
  4950. Karl Keeler, Mounds View, 2015, 76-54
  4951. Jeff Miller, Montgomery-Lonsdale/Le Center, 2009, 76-55
  4952. Thain Abrahamson, Thief River Falls, 2005, 76-55
  4953. Hayden LeMonds, St. Michael-Albertville, 2020, 76-55
  4954. Josh Becker, St. Michael-Albertville, 2004, 76-56
  4955. Tait Thompson, Kenyon-Wanamingo, 2001, 76-56
  4956. Jeff Kleindl, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1992, 76-56-2
  4957. Thor Apland, Centennial, 76-60
  4958. Mike Linder, United South Central, 2008, 76-64
  4959. Sam Hinsch, Rochester Mayo, 2013, 76-65
  4960. Jeff Hendrickson, Maple River, 76-69
  4961. Konrad Waugh, Stewartville, 2007, 76-80
  4962. Jack Engle, Sartell-St. Stephen, 2020, 76-80
  4963. Eli Brunell, Browerville/Eagle Valley, 2002, 76-93
  4964. Alex Knobloch, Redwood Valley, 2009, 76-99
  4965. John McBride, Stewartville, 75-7
  4966. Alex Goergen, Caledonia, 2017, 75-9
  4967. Scott Schletty, Bloomington, 75-10-3
  4968. Jason Sather, Montevideo, 1998, 75-13
  4969. Cody Jennings, Minneapolis Patrick Henry, 2004, 75-13
  4970. Jim Lentz, Amboy/Good Thunder, 75-14
  4971. Scott Dubbelde, Pipestone, 75-14-1
  4972. Harley Young, Mora, 2007, 75-15
  4973. Aaron Pyfferoen, Byron, 1997, 75-18
  4974. Paul Pagel, Mankato East, 1990, 75-19
  4975. Mark Strandlund, St. Francis, 75-20
  4976. David Kruse, St. Clair, 1989, 75-22
  4977. Matt Baker, Delano, 2020, 75-23
  4978. Judd Hendrycks, Nicollet, 1979, 75-24-1
  4979. Todd Hanson, Byron, 1989, 75-25
  4980. Harry Kent, Mora, 1994, 75-25
  4981. Rick Chastain, Big Lake, 1998, 75-25
  4982. Shane Vos, Granite Falls, 75-25-2
  4983. Peter Janiszeski, Minneota, 1997, 75-26
  4984. Steve Sworsky, St. Francis, 75-26
  4985. Greg Schad, Plainview, 75-26-4
  4986. Kelly Andree, Tracy, 1995, 75-27
  4987. Kyle Wiest, Sibley East, 2010, 75-28
  4988. Brandin Dahl, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2017, 75-28
  4989. Dan Brower, Bemidji, 75-28
  4990. Scott Pries, Plainview, 1980, 75-28-1
  4991. Brian Harren, Centennial, 75-28-3
  4992. Chevez Goble, Foley, 2012, 75-29
  4993. Matt Williams, Yellow Medicine East, 2006, 75-30
  4994. Jeff Johnson, Cosmos, 75-32-1
  4995. Todd Pitcher, Wells-Easton, 1989, 75-35
  4996. Daniel Schermerhorn, Frazee, 2005, 75-35
  4997. Mason West, Lake City, 2020, 75-35
  4998. Joe Tadros, Minneapolis Roosevelt, 1994, 75-35-1
  4999. Tony Stensland, Zumbrota-Mazeppa, 1988, 75-36
  5000. Clint Moser, Frazee, 75-36-2
  5001. John Lindahl, Pine Island, 1993, 75-36-2
  5002. Brady Norton, Plainview-Elgin-Millville, 2015, 75-37
  5003. Chase DeFrang, Plainview-Elgin-Millville, 2015, 75-37
  5004. Zach Nygaard, St. Michael-Albertville, 2016, 75-37
  5005. Tom Meyer, Milan/Appleton, 1989, 75-37-5
  5006. Jon Roeder, Stewartville, 75-38
  5007. Eli Davis, St. Michael-Albertville, 2023, 75-38
  5008. Dayton Sternhagen, West Central Area/Ashby, 2009, 75-39
  5009. Justin Decheine, St. Francis, 75-39
  5010. Hollis Weber, Granite Falls, 75-39-2
  5011. Rafal Rymsza, Greenbush, 1994, 75-40
  5012. Joe Anderson, Mound Westonka, 1990, 75-40-3
  5013. Joe Stricker, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1991, 75-41
  5014. Zach McComb, Hibbing, 2010, 75-41
  5015. Chance Kvistad, Benson, 2003, 75-42
  5016. Jason Picht, Hancock/Cyrus, 75-44-1
  5017. Mike Stafford, Kasson-Mantorville, 1998, 75-45
  5018. Alex Dahms, Mora, 2012, 75-45
  5019. Pat Hendricks, Bemidji, 75-47-1
  5020. Matt Behm, Willmar, 75-48
  5021. Dale Norton, Bemidji, 75-48
  5022. Kyle Nelson, Willmar, 2005, 75-49
  5023. Josh Griebel, Delano, 2006, 75-49
  5024. Bernie Winkels, Stewartville, 75-50
  5025. Eli VanRisseghem, Little Falls, 2022, 75-50
  5026. Scott Dobozenski, Delano, 1989, 75-50-1
  5027. Derek Swoboda, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2011, 75-51
  5028. Sam Jones, Lake Park/Audubon, 1998, 75-54
  5029. Rob Thomas, Madelia/Truman, 2007, 75-56
  5030. Alex Mueller, New Prague, 2011, 75-56
  5031. Adam Koch, St. James, 2000, 75-57
  5032. Pete Fiskness, Osakis, 75-57
  5033. Derrick Holmberg, Buffalo, 2002, 75-58
  5034. Lonnie West, Madison, 1990, 75-61-3
  5035. Jesse Differding, Breckenridge/Campbell-Tintah, 2012, 75-62
  5036. Korey Tibbetts, Aitkin, 2005, 75-64
  5037. Trent Bullerman, Adrian, 75-65
  5038. Dylan Woitas, Maple River, 2009, 75-66
  5039. Jesse Alleven, Blue Earth Area, 2013, 75-66
  5040. Luke Tupper, Zumbrota-Mazeppa, 2018, 75-71
  5041. Lance Zachariason, Lake Park/Audubon, 2004, 75-77
  5042. Randy Strand, Dawson-Boyd, 2008, 75-80
  5043. Lance Dehn, Browerville/Eagle Valley, 2005, 75-83
  5044. Chris Stucky, Pine Island, 2002, 75-84
  5045. Don Pieschke, Centennial, 75-88
  5046. Steve Tobin, Moorhead, 1975, 74-10
  5047. Eric Getschman, Plainview-Elgin-Millville, 1996, 74-16
  5048. Rick Roche, Elk River, 1984, 74-17
  5049. Paul Rotzien, Bloomington, 74-17-1
  5050. Jim Menne, Centennial, 74-19
  5051. John Miller, Plainview-Elgin-Millville, 1987, 74-19-1
  5052. Don Guthrie, Cambridge, 1974, 74-20
  5053. Carver Rohman, Fairmont/Martin County West, 2023, 74-21
  5054. Derek Gould, St. Francis, Mound Westonka, 1991, 74-21-1
  5055. Mark Jessen, Clarkfield, 74-21-3
  5056. Sean Myers, Cambridge-Isanti, 1994, 74-22
  5057. David Seifert, Pelican Rapids, 1988, 74-24
  5058. Tony Schmidt, West Central Area, 2001, 74-24
  5059. Todd Keller, Foley, 1996, 74-24
  5060. Tom Evan, Wells-Easton, 1981, 74-25-3
  5061. Paul Wolf, Plainview, 1984, 74-26-5
  5062. Dave Brunn, Foley, 1967, 74-27
  5063. Scott Pauly, Cold Spring-Rocori, 1987, 74-27-4
  5064. Steve Wolf, Plainview, 1985, 74-28-2
  5065. Bryan Schroeder, Wells-Easton, 1991, 74-29
  5066. Scott Hoeft, Paynesville, 1992, 74-29-3
  5067. Jeremy Hipps, Chaska, 1994, 74-31
  5068. Tyler Rath, Belgrade-Brooten-Elrosa , 2006, 74-31
  5069. Stacy Jahraus, Byron, 74-31-1
  5070. Jay Kopischke, Janesville-Waldorf-Pemberton, 1996, 74-32
  5071. Ron Riesing, Faribault, 1997, 74-33
  5072. Chad Hasselius, Osseo, 1998, 74-33
  5073. Mason Irlbeck, Wabasso/Red Rock Central, 2021, 74-33
  5074. Bobby Petersen, Hastings, 2009, 74-34
  5075. Tony Willaert, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2007, 74-35
  5076. David Carruth, Lac Qui Parle Valley, 2005, 74-36
  5077. Ben Evans, Badger/Greenbush-Middle River, 2011, 74-36
  5078. Tim Hall, Hutchinson, 2000, 74-38
  5079. Matt Henderson, Cambridge-Isanti, 2001, 74-38
  5080. JD Coolidge, Milaca, 74-38
  5081. Ryan Thier, Adrian, 1995, 74-39
  5082. Rich Koop, Pine Island, 1987, 74-39
  5083. Matt Rasmussen, St. Clair, 1996, 74-40
  5084. Todd Emslander, Sartell-St. Stephen, 1990, 74-40-3
  5085. Dan Soltau, Bemidji, 74-40-3
  5086. Mark Pietig, BOLD/Buffalo Lake-Hector, 2006, 74-41
  5087. Dave Jacobson, Milaca, 74-41-2
  5088. Cail Morrison, Lake City, 74-43
  5089. Justin Douglas, Byron, 1995, 74-43
  5090. Indi Farris, Bemidji, 74-43
  5091. Matt Hintz, Byron, 2014, 74-43
  5092. Bo Schulz, Zumbrota-Mazeppa, 2002, 74-45
  5093. Paul Holdvogt, Eden Valley-Watkins, 2002, 74-46
  5094. Josh Gondeck, Foley, 2006, 74-46
  5095. Isaac Carreon, St. James, 2013, 74-46
  5096. Joey Conrad, Lake Park, 1990, 74-46-1
  5097. Mike Carlson, Cretin-Derham Hall, 2000, 74-47
  5098. Tom Sandt, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2011, 74-47
  5099. Nick Miller, MACCRAY, 2004, 74-48
  5100. Les Knutson, Hawley, Audubon/Lake Park/Hawley, 1982, 74-50
  5101. Quentin Bryce, Kimball, 2012, 74-50
  5102. Steve Evans, Pipestone Area, 2004, 74-50
  5103. Shane Irlbeck, Wabasso/Red Rock Central, 2012, 74-50
  5104. Andrew Demuth, Sartell-St. Stephen, 2005, 74-51
  5105. Cory Hasbrouck, Badger/Greenbush-Middle River, 2014, 74-52
  5106. Blain Meierhofer, Eden Valley-Watkins, 2011, 74-54
  5107. Cedric Jimenez, Buffalo, 2013, 74-54
  5108. Justin Phillippi, Moorhead, 2006, 74-56
  5109. Mike Kellner, Stewartville, 2011, 74-56
  5110. Josh Meyer, Caledonia/Houston/Spring Grove, 2004, 74-58
  5111. Joe Bothun, Dawson-Boyd, 1999, 74-59
  5112. Tom Henry, Fillmore Central/Lanesboro/Mabel-Canton, 2014, 74-59
  5113. Neil Jessen, Granite Falls/Clarkfield, 74-66-4
  5114. Nick Stoks, Canby, 2013, 74-67
  5115. Fletcher Geiger, Byron, 2002, 74-71
  5116. Mark Nelson, Maple River, 1995, 74-74
  5117. Levi Nelson, Tri-City United, 2015, 74-83
  5118. Brandon Keller, New London-Spicer, 2008, 74-117
  5119. Colin Fisher, Eagan, 2013, 73-9
  5120. Keith Hagen, Wadena-Deer Creek, 73-11-1
  5121. Scott Leighton, Austin, 1979, 73-12
  5122. Jeff Hohertz, Minnetonka, 73-13
  5123. Tylin Scott, Minneapolis North, 1992, 73-19
  5124. Mike Cavanaugh, Plainview-Elgin-Millville, 1986, 73-21-1
  5125. Wes Tessman, Minnewaska Area, 2002, 73-22
  5126. Ryan Andres, Mora, 73-22-1
  5127. David Kofoed, Mapleton, 73-22-2
  5128. Tom Eckert, Osseo, 1984, 73-22-3
  5129. Bill Hickman, Buffalo, 73-24-2
  5130. Chad Lanners, Minneota, 73-26-3
  5131. Nick Deters, Austin, 1998, 73-27
  5132. Michael Ude, Fridley, 2021, 73-27
  5133. Tracy Rehbein, Centennial, 73-27-1
  5134. Jim Dvergsten, Greenbush, 1979, 73-27-6
  5135. Isaac Schmaedeke, Roseville Area, 2015, 73-28
  5136. Ben Derynck, Minneota, 2004, 73-29
  5137. James Schechter, Minnetonka, 2009, 73-29
  5138. Brett Fouquette, Foley, 1986, 73-30
  5139. Vince Lindquist, Braham Area, 1984, 73-30-1
  5140. Doug Nissen, Pipestone, 73-30-2
  5141. Jeff O’Connor, Cambridge-Isanti, 2005, 73-31
  5142. Jim Kath, Buffalo, 73-31-1
  5143. Cliff Youngberg, Milaca, 73-32
  5144. Doug Barrett, Annandale, 73-32-1
  5145. Nate Loosbrock, Adrian, 2013, 73-33
  5146. Kenny Mumm, Hancock/Cyrus, 73-33-2
  5147. Curt Johnson, Grand Rapids, 1973, 73-33-5
  5148. Mark Andres, Pierz, 73-34
  5149. Eric Wegner, United South Central, 1992, 73-34-2
  5150. Chad DeMarais, Sartell-St. Stephen, 1991, 73-34-2
  5151. Brian Broll, Waconia, 2009, 73-35
  5152. Josh Winselman, Adrian, 73-35
  5153. Kurt Kiffmeyer, St. Cloud Tech, 1976, 73-35-1
  5154. Jeff Tiede, Montgomery-Lonsdale/Le Center, 2011, 73-36
  5155. Cole Christianson, Badger/Greenbush-Middle River, 2010, 73-37
  5156. Nate Chihak, Stewartville, 73-38
  5157. Neil Zachman, St. Michael-Albertville, 73-39
  5158. Hobet Diaz, Pelican Rapids, 2016, 73-39
  5159. Kevin Brockner, Mora, 2016, 73-39
  5160. Pat Foster, Blackduck/Cass Lake-Bena, 1992, 73-39-2
  5161. Justin Schmitz, New Prague, 1994, 73-39-2
  5162. Joe Thompson, Bloomington Jefferson, 2000, 73-41
  5163. Charlie Eggen, St. Clair-Waldorf Pemberton, 1991, 73-41-1
  5164. Kurt Unke, Fairmont, 1979, 73-41-3
  5165. Rodney Theisen, Blackduck, 1985, 73-43
  5166. Pete Bauman, Delano, 1992, 73-46
  5167. Ryan Weeks, Kenyon-Wanamingo, 2007, 73-46
  5168. Zach Smith, Buffalo, 2009, 73-46
  5169. Paul Stommes, Eden Valley-Watkins, 2007, 73-47
  5170. Tim Bissen, Austin, 2007, 73-48
  5171. Jake Gappa, Nicollet, 2001, 73-52
  5172. Brenton Ring, Plainview-Elgin-Millville, 2015, 73-54
  5173. Nolan Myers, Hastings, 2021, 73-56
  5174. Noah Langsjoen, Mankato West, 2020, 73-57
  5175. Chris Banken, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 73-59
  5176. Cris Bakken, Pelican Rapids, 2011, 73-59
  5177. Shawn Vlaminck, Minneota, 73-59
  5178. Steve Swenson, Pelican Rapids, 1996, 73-61
  5179. Zane Van Vleet, Mora, 2010, 73-62
  5180. Jonathan DeMarais, Trinity School at River Ridge, 2020, 73-62
  5181. Nick Antony, Canby, 2017, 73-65
  5182. Marshall Sager, Dassel-Cokato, 2004, 73-67
  5183. Josh Fisher, Kenyon-Wanamingo, 2003, 73-77
  5184. Brian Bubendorf, East Grand Forks, 1995, 73-80
  5185. Charlie Reinhardt, Trinity at River Ridge, 2009, 73-83
  5186. Mason Mills, St. Michael-Albertville, 2023, 72-10
  5187. Roger DeMarais, Foley, 1968, 72-11
  5188. Tom Hurrle, Kimball, 72-12-2
  5189. Les Mistic, Blackduck, 1978, 72-13
  5190. Alan Lutterman, Minnewaska Area, 2006, 72-14
  5191. Ian Peppel, Barnesville, 2008, 72-14
  5192. Troy Hendricks, Bemidji, 72-14-1
  5193. Dennis Stoks, Minneota, 1977, 72-16
  5194. Mike Goff, Bloomington, 72-17
  5195. Curt Roehl, St. Michael-Albertville, 72-20-1
  5196. Kent Mosher, Cosmos, 72-20-1
  5197. Nate Soukup, Medford, 1989, 72-22
  5198. Lyle Zemke, Goodhue, 1975, 72-22-4
  5199. Craig Lohr, Adrian, 72-24-1
  5200. Tim Feuchtenberger, Hancock/Cyrus, 72-26-1
  5201. Troy Gross, Park Cottage Grove, 72-26-1
  5202. Bryce Wasmund, Apple Valley, 2005, 72-27
  5203. Barry Unzeitig, Aitkin, 1987, 72-27-1
  5204. Tyler Wagner, Adrian, 2007, 72-29
  5205. Matt Schrandt, Stewartville, 72-30
  5206. Aiston Degeest, Centennial, 2017, 72-30
  5207. Ryan Ness, Pelican Rapids, 1984, 72-30-1
  5208. Dan Miller, Buffalo, 72-30-1
  5209. Nick Pegelow, Eastview, 2014, 72-31
  5210. Logan Sherwood, Atwater-Cosmos-Grove City, 2021, 72-31
  5211. Gerry Spoden, Kimball, 72-31-1
  5212. Zack Lavigne, Foley, 2006, 72-32
  5213. Dwaine Lindberg, Braham Area, 1987, 72-33
  5214. Chad Conner, Osseo, 2001, 72-33
  5215. Nate Bullerman, Adrian, 72-34
  5216. Skip Longen, Cretin-Derham Hall, 1991, 72-34-1
  5217. Phil Schwanz, Madelia/Truman, 72-35
  5218. Jeremie Weller, New York Mills, 2005, 72-35
  5219. Greg Frank, Foley, 2003, 72-35
  5220. Cory Buysse, Minneota, 72-36
  5221. Mike Jewison, Janesville, 1978, 72-36-1
  5222. Cole Neubauer, BOLD/Buffalo Lake-Hector, 2006, 72-37
  5223. Austin Torres, Watertown-Mayer/Mayer Lutheran, 2013, 72-37
  5224. Matt Olson, Delano, 2004, 72-38
  5225. Stacey Karels, St. Clair, 1994, 72-39-1
  5226. Brad Hildreth, Forest Lake, 1998, 72-40
  5227. Lee Hovland, Pelican Rapids, 1982, 72-40-2
  5228. Dustin Ritter, Park Cottage Grove, 72-42
  5229. Mike Burns, Stewartville, 72-42
  5230. Dylan Hanson, St. Michael-Albertville, 2019, 72-42
  5231. Troy Etzler, Breckenridge, 1988, 72-42-1
  5232. Scott Livingston, Cambridge, 1979, 72-43
  5233. Matt Haraldson, Pipestone Area, 2012, 72-43
  5234. Hans Holmquist, LPGE-Browerville, 2021, 72-43
  5235. Brady Janzen, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 72-45
  5236. Christian Olson, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2010, 72-45
  5237. Brian Park, Cosmos, 72-45-1
  5238. Kevin Wersinger, Benson, 2006, 72-46
  5239. Tony Adams, St. James, 1989, 72-48
  5240. Jason Walker, St. Michael-Albertville, 72-48
  5241. Kyle Knop, Park Cottage Grove, 72-48
  5242. Jeff Heronimus, Adrian, 72-49
  5243. Aaron Kath, Buffalo, 72-49
  5244. Tyson Wessels, Adrian, 72-50
  5245. Luke Grundman, Osakis, 72-50
  5246. Aaron Stickler, Madelia/Truman, 72-51
  5247. Riley Gill, Hutchinson/Buffalo Lake-Hector-Stewart, 2022, 72-54
  5248. Chris Castellano, St. Francis, 72-55
  5249. Joel Hempel, Yellow Medicine East, 72-56
  5250. Josh Larson, Willmar, 72-56
  5251. Derek Orbeck, Kimball, 72-56
  5252. Durand Kahn, Plainview-Elgin-Millville, 2004, 72-57
  5253. Zac Zinda, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2009, 72-58
  5254. Marcus Placide, Minneapolis Washburn, 2016, 72-58
  5255. Mike Marx, St. Michael-Albertville, 2002, 72-59
  5256. Ryan Trauman, Breckenridge, 1988, 72-59-1
  5257. Brian Linde, St. Clair, 2003, 72-62
  5258. Drew Heying, Byron, 2008, 72-72
  5259. Josh Gerber, Sartell-St. Stephen, 1999, 72-76
  5260. Kyle Andres, Becker, 72-76
  5261. Nick Hansen, Eden Valley-Watkins, 1998, 72-82
  5262. Brian Swanson, Osseo, 2004, 72-84
  5263. Andy Nelson, Tracy-Milroy-Balaton, 2006, 72-92
  5264. Levi Schultz, New London-Spicer, 2008, 72-96
  5265. Matt Olson, New Prague, 1988, 71-10-3
  5266. Colt Tomfohrde, Zumbrota-Mazeppa, 2000, 71-11
  5267. Ken Nathe, Sartell-St. Stephen, 1976, 71-12
  5268. Dan Egesdal, Minnetonka, 71-12-2
  5269. Nathan Holmberg, Buffalo, 71-15
  5270. Dan Sorby, Bemidji, 2006, 71-17
  5271. Tarren Facile, Jasper, 1976, 71-17
  5272. Ross Nelson, Greenbush, 1987, 71-18
  5273. Leon Gall, Pierz, 71-18
  5274. Todd Basgaard, East Grand Forks, 1976, 71-18
  5275. Len Brunn, Foley, 1964, 71-21
  5276. Chad Bjerke, Mound Westonka, 1988, 71-23-2
  5277. Cole Johnson, Minnetonka, 71-24
  5278. Rob Herbst, Foley, 1995, 71-24
  5279. Curt Kobilarcsik, Plainview-Elgin-Millville, 1987, 71-24-1
  5280. Tom Schiefelbein, Kimball, 71-24-2
  5281. Tony Montgomery, Plainview, 1980, 71-25-2
  5282. Jason Brueske, Wadena-Deer Creek, 71-27
  5283. Marty Alger, Grand Rapids, 1990, 71-27-2
  5284. Jeff Moore, Mapleton/Amboy/Good Thunder, 71-28
  5285. Mark Hoard, Grand Rapids, 1977, 71-30
  5286. Matt Uttermark, MACCRAY, 2005, 71-30
  5287. Andrey Hartman, Truman, 1990, 71-30-4
  5288. Justin Weaver, Byron, 2001, 71-31
  5289. Randy Wiederholt, Aitkin, 1979, 71-31-1
  5290. Brian Tesch, Plainview-Elgin-Millville, 1998, 71-32
  5291. Matt Whipple, Litchfield, 71-33
  5292. Lance Offermann, Rosemount, 2004, 71-33
  5293. Cullen Houser, Byron, 1993, 71-34-1
  5294. Zach Smith, Mora, 2012, 71-36
  5295. Paul Hamilton, Becker, 71-36-2
  5296. Dustin Rossow, Buffalo Lake-Hector, 1992, 71-36-4
  5297. Jesse Stenke, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 1998, 71-37
  5298. Glen Haburn, Osakis, 71-38
  5299. Steve Schmitz, Goodhue, 2005, 71-39
  5300. Dan Vetsch, St. Michael-Albertville, 71-40-2
  5301. Chuck Bassett, Tracy, 1994, 71-41
  5302. Logan Grove, Osakis, 2021, 71-41
  5303. Mike Hoefs, Zumbrota-Mazeppa, 1994, 71-41-2
  5304. Riley Kane, East Ridge, 2022, 71-42
  5305. Troy Heintzelman, Pelican Rapids, 2004, 71-43
  5306. Andy Trembath, Hastings, 2008, 71-43
  5307. Chris Lynch, Grand Rapids, 1976, 71-43-4
  5308. Tom Byrne, Tracy, 1987, 71-44-2
  5309. Maximo Serrata-Sawdey, Minneapolis Patrick Henry, 2014, 71-46
  5310. Will Rusch, Grand Rapids, 2014, 71-48
  5311. Chad Murhpy, Plainview-Elgin-Millville, 2005, 71-51
  5312. David Borsgard, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2002, 71-54
  5313. Dan Hanson, East Grand Forks, 2001, 71-54
  5314. Josh Seppelt, Foley, 2008, 71-57
  5315. Ethen Purdy, Mora, 2009, 71-57
  5316. Jodie Adank, Medford, 1985, 71-57-3
  5317. Matt Brehmer, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2009, 71-58
  5318. Jacob Baalson, Kenyon-Wanamingo, 2010, 71-62
  5319. Matt Marvin, Park Cottage Grove, 71-63
  5320. Isaac Tellers, United North Central, 2019, 71-63
  5321. Matt Davidson, Lake City, 71-65
  5322. Derek Haberman, Osseo, 2006, 71-74
  5323. Casey Walters, Maple River, 1996, 71-76
  5324. Rob Knutson, Benson, 1995, 71-77
  5325. Brandon Berens, Benson, 2007, 71-89
  5326. David Conrad, Lake Park/Audubon, 1995, 71-92
  5327. Carter Vogt, Buffalo, 71-104
  5328. Robb Mullenberg, Faribault, 1983, 70-6
  5329. Ron Ackerman, Pipestone, 70-9
  5330. Wade Scanlon, Minnetonka, 70-9
  5331. Joe Burns, Fairmont, 1982, 70-9
  5332. Don Mullenbach, Stewartville, 70-11
  5333. Tim Bengtson, Waterville-Elysian, 1976, 70-12
  5334. Rick Demarais, Foley, 1971, 70-12
  5335. Jerry Gallagher, Benson, 1965, 70-12-2
  5336. Dave Kampa, Foley, 1977, 70-14
  5337. Nate Stumpf, Wabasha-Kellogg, 2005, 70-15
  5338. Dan Recchio, Tartan, 1995, 70-15-1
  5339. Tim Garry, Pacelli, 1990, 70-18-1
  5340. Tom Knickrehm, St. James, 70-18-1
  5341. Tom Youngblom, Hinckley, 1988, 70-18-1
  5342. Jim Repke, Annandale, 70-19
  5343. Tom Crosby, Winnebago, 70-19
  5344. Keiichi Kong, Apple Valley, 2023, 70-19
  5345. Dan Armagost, Austin, 1996, 70-20
  5346. Jack Sirek, New Prague, 1978, 70-21
  5347. Juan Fernandez, St. James, 2000, 70-24
  5348. Dan Lee, Dawson-Boyd, 1977, 70-24
  5349. Scott Garver, Winnebago, 70-25
  5350. Carl Traut, Sartell-St. Stephen, 1979, 70-25
  5351. Joe Recchio, Tartan, 1991, 70-25
  5352. Peter Kern, Badger/Greenbush-Middle River, 2005, 70-25
  5353. Nick Creamier, Coon Rapids, 2008, 70-25
  5354. Jason Ableitner, Pine Island, 1991, 70-26-1
  5355. John Moore, Maple River, 70-28
  5356. Mike Fouqette, Foley, 2006, 70-28
  5357. Nick Lefebvre, Foley, 2012, 70-28
  5358. Marcus Mancilman, Pine Island, 1998, 70-29
  5359. Clint Cole, Madelia/Truman, 70-29
  5360. Paul Brenden, Grand Rapids, 1988, 70-30
  5361. Jeremy Rygh, Park Cottage Grove, 70-30
  5362. Edward Hermel, Aitkin, 1975, 70-31-2
  5363. Shawn Richards, Wadena-Deer Creek, 1997, 70-32
  5364. Corey Field, Clarkfield, 70-32
  5365. Ricky Jenson, Greenbush, 1983, 70-33
  5366. Brad Opsahl, Dassel-Cokato, 2000, 70-33
  5367. Dan Lentz, Osseo, 1989, 70-33
  5368. Joe Crompton, Bemidji, 70-33
  5369. Chris Miller, Hastings, 1990, 70-34-1
  5370. Bruce Goodman, Zumbrota-Mazeppa, 1992, 70-34-1
  5371. Bryon Monahan, Janesville-Waldorf-Pemberton, 2002, 70-35
  5372. Dan Getzke, Eastview, 2019, 70-35
  5373. Jon Hipps, Chaska, 1997, 70-36
  5374. Gary Dose, Plainview-Elgin-Millville, 1992, 70-36
  5375. Ian Hedstrom, St. Paul Central, 2011, 70-37
  5376. Chris Fouquette, Annandale, 1993, 70-37-1
  5377. Jeff Adams, Janesville-Waldorf-Pemberton, 1998, 70-38
  5378. Mark Vait, St. Cloud Tech, 1991, 70-39
  5379. Jordan Simonette, Tri-City United, 2017, 70-39
  5380. Tim Kallunki, Annandale, 70-39-4
  5381. Troy Peterson, Cambridge-Isanti, 1995, 70-40
  5382. Adam Hansen, Monticello, 2007, 70-40-2
  5383. Tom Sather, Dawson-Boyd, 1977, 70-40-4
  5384. Jordan Davis, Centennial, 2006, 70-41
  5385. Aaron Crandall, Wadena-Deer Creek, 70-42
  5386. Ken Kraemer, Osakis, 70-43
  5387. Luke Erickson, Bloomington Kennedy, 2008, 70-44
  5388. Cody Johnson, Owatonna, 2009, 70-44
  5389. Craig Feuchtenberger, Hancock/Cyrus, 70-44-1
  5390. Cory Kirkpatrick, Byron, 1990, 70-45-4
  5391. Jake Owens, Breckenridge, 2007, 70-46
  5392. Percey Lumley, Big Lake, 1998, 70-46
  5393. Jim Olds, Lake Park, 1991, 70-47-1
  5394. Brian Gully, Pipestone, 70-47-4
  5395. Austin Richard, Mora, 2012, 70-48
  5396. Tyler Giese, Fulda/Murray County Central, 2008, 70-49
  5397. Andy Blenkush, St. Michael-Albertville, 1993, 70-49-1
  5398. Mark Lumley, Becker, 70-53-1
  5399. Doug Aas, Pelican Rapids, 2005, 70-55
  5400. Brad Mennicke, Concordia Academy, 70-57
  5401. Dan Fox, Rosemount, 2008, 70-57
  5402. Adam Duchene, Osakis, 70-59
  5403. Joseph Miner, Bertha-Hewitt/Verndale, 2006, 70-61
  5404. Brennen Hagert, Redwood Valley, 2009, 70-62
  5405. Andy Siebenaler, Hastings, 2005, 70-67
  5406. Josh Levine, United South Central, 70-69
  5407. Nick Ward, Bemidji, 2005, 70-71
  5408. Mike Baker, Buffalo, 2002, 70-71
  5409. Alex Tyre, Minnetonka, 2010, 70-74
  5410. Roger Linn, Osseo, 2000, 70-76
  5411. Mark Duren, Bloomington, 69-9
  5412. Joel Foss, Foley, 1985, 69-10
  5413. Jay Woiwor, Becker, 2009, 69-11
  5414. Neil Wasmund, Apple Valley, 2002, 69-12
  5415. Dan Tompkins, Rosemount, 1983, 69-14-1
  5416. Kevin Andvik, Moorhead, 1975, 69-14-2
  5417. Ken Ryan, Goodhue, 1973, 69-14-5
  5418. Randy Meyer, Pierz, 69-15
  5419. Steve Holzer, Stewartville, 69-15
  5420. Shawn Stanislawski, Badger/Greenbush-Middle River, 2006, 69-16
  5421. Kevin Feit, Worthington, 1988, 69-16-1
  5422. Mitch Bauer, Kenyon-Wanamingo, 1980, 69-17-1
  5423. Mike Grunewald, Annandale, 69-18
  5424. Steve Hill, Annandale, 69-18
  5425. Jamie Miklas, Stewartville, 69-20
  5426. Mike Quast, Minnetonka, 69-21
  5427. Wade Samson, Cosmos, 69-21-3
  5428. Mike Simeon, Buffalo, 2013, 69-22
  5429. Chuck Koestler, Stewartville, 69-22
  5430. Matt Rosenau, Silver Lake, 1991, 69-23-1
  5431. Steve Maher, Benson, 1990, 69-23-1
  5432. Gordie Gall, Pierz, 69-23-4
  5433. Dan Renner, Mankato East, 1990, 69-23-7
  5434. Tony Kikpa, Foley, 2012, 69-24
  5435. Frank Menne, Centennial, 69-24-1
  5436. Mitch Morrison, Austin, 1967, 69-28-2
  5437. Mike Balder, Sartell-St. Stephen, 1991, 69-28-2
  5438. Gunter Mussell, Zumbrota-Mazeppa, 2006, 69-29
  5439. Treyton Hought, Breckenridge, 2016, 69-29
  5440. Ken Tabery, Wadena-Deer Creek, 69-29-1
  5441. Chris Sinning, Pine Island, 1991, 69-29-3
  5442. Tom Nygaard, Pelican Rapids, 1984, 69-30
  5443. Robbie Gawboy, Maple Grove, 2006, 69-31
  5444. Dane McDevitt, Eastview, 2019, 69-31
  5445. Lee Redman, Minnesota Lake, 69-31-1
  5446. Mike Torok, St. Francis, 69-31-4
  5447. Jesse Armbruster, Faribault, 1992, 69-33-3
  5448. Paul Seppelt, Pierz, 69-34-2
  5449. Ryan Sprenger, Byron, 69-37
  5450. Brian Bothun, Dawson-Boyd, 2006, 69-37
  5451. Jordan Staab, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2013, 69-38
  5452. Dru Strand, Adrian, 2011, 69-38
  5453. Mike Hoppe, St. Clair, 1987, 69-40
  5454. Todd Zrucky, Byron, 1987, 69-40-2
  5455. Matt Stubbs, St. Michael-Albertville, 69-41
  5456. Charlie Moulzolf, Foley, 1983, 69-41
  5457. Brad Reiter, Plainview-Elgin-Millville, 2006, 69-41
  5458. Randy Moen, Granite Falls, 69-41-1
  5459. Jamie Stevens, Buffalo, 69-42-1
  5460. Marty Hackenmueller, St. Michael-Albertville, 69-44
  5461. Jeremy Fischer, Minnewaska Area, 2004, 69-44
  5462. Dean Peterson, Dawson-Boyd, 1991, 69-44-3
  5463. Josh Trulen, Tartan, 2004, 69-45
  5464. Justin Olsen, Annandale/Maple Lake, 2003, 69-46
  5465. Jordan Stelter, Blue Earth Area, 2016, 69-46
  5466. Andy Kolbow, Forest Lake, 2009, 69-48
  5467. Marcus Hall, St. Clair, 1981, 69-48-1
  5468. Kevin Vogt, Southland, 2006, 69-49
  5469. Scott Libbesmeier, Kimball, 69-50
  5470. Chad Thorsten, Foley, 1990, 69-50
  5471. Matt Fredricksen, Cambridge, 1991, 69-51
  5472. Weston Gadient, Goodhue, 2012, 69-51
  5473. Eric Jacobson, Tracy-Milroy, 2001, 69-52
  5474. Justin Struchen, Tracy, 1995, 69-55
  5475. Chris Adams, United South Central, 2003, 69-57
  5476. Jared Hackenmueller, St. Michael-Albertville, 69-57
  5477. Brian Smidt, Pipestone-Jasper, 2002, 69-59
  5478. Shane Bode, Zumbrota-Mazeppa, 2014, 69-61
  5479. Thomas Nicklaus, Trinity School at River Ridge, 2021, 69-63
  5480. Ethan Tallakson, Moorhead, 2015, 69-65
  5481. Scott Coulter, Montevideo, 1990, 69-66-4
  5482. Dustin Hoffman, New London-Spicer , 2001, 69-67
  5483. Nathan Dubbelde, Pipestone Area, 2012, 69-70
  5484. Kyle Calley, Rochester Mayo, 2016, 69-70
  5485. Jeremy Adelman, Becker, 69-71
  5486. Andrew Willard, Bemidji, 69-74
  5487. Scott Schoneck, Maple River, 2011, 69-89
  5488. David Dahnke, Kimball, 69-92
  5489. Remington Meagher, LPGE-Browerville, 2017, 69-106
  5490. Ron Ruedy, Hastings, 1965, 68-4-1
  5491. Perry Kozlowski, Pipestone, 68-4-1
  5492. Aaron Kloss, Pierz, 68-9
  5493. Duane Schueller, Dawson-Boyd, 1975, 68-14-1
  5494. Chad Booth, Delano, 2012, 68-15
  5495. Joe Marx, St. Michael-Albertville, 2003, 68-15-2
  5496. Kevin Schmid, Minnetonka, 68-16
  5497. Brian Stangl, Pierz, 68-18-1
  5498. Mark Duffy, Park Cottage Grove, 68-18-2
  5499. Roger Knutson, Stewartville, 68-19
  5500. Mark Sontag, Lake City, 1974, 68-19-2
  5501. Curt Krenzke, Faribault, 1996, 68-20
  5502. Jim Fohrman, Park Cottage Grove, 68-20
  5503. Ross Lefebvre, St. Michael-Albertville, 2007, 68-20
  5504. Bruce Benrud, Goodhue, 1978, 68-20-1
  5505. Jason Blattner, Hastings, 1987, 68-21
  5506. Mike Sullivan, Moorhead, 1978, 68-21
  5507. Ryan Stoneburner, Paynesville, 1998, 68-23
  5508. Steve Schletty, Bloomington, 68-24
  5509. Tom Waldvogel, Osakis, 68-24
  5510. Lord Josh Hyeamang, Apple Valley, 2014, 68-25
  5511. Roger VanVleet, Kimball, 68-27
  5512. Roger Kingsley , Aitkin, 1982, 68-27-1
  5513. Erik Imes, Pipestone, 68-28
  5514. James Meyer, Apple Valley, 2006, 68-28
  5515. Casey Decker, Maple River, 2014, 68-28
  5516. Nate Weber, Lac Qui Parle Valley, 68-28-2
  5517. Ryan Stenson, Chisago Lakes Area, 2017, 68-29
  5518. Duane Anderson, Braham Area, 1983, 68-29-3
  5519. Tony Herbst, Foley, 1995, 68-30
  5520. Kirk Nelson, Kimball, 68-30-1
  5521. Mike Nielson, Hinckley, 1988, 68-31
  5522. Nolan Enderlein, Eastview, 2023, 68-31
  5523. Andrew Joedeman, Dassel-Cokato/Litchfield, 2021, 68-32
  5524. David Edmunds, Clarkfield, 68-32-4
  5525. John Wenninger, Gibbon-Fairfax-Winthrop, 68-33
  5526. Justin Michelson, Minnetonka, 2003, 68-33
  5527. Jason Jordan, Plainview-Elgin-Millville, 2001, 68-33
  5528. Chad Olson, Zumbrota-Mazeppa, 1991, 68-33-2
  5529. Matt Finlayson, Aitkin, 2002, 68-34
  5530. Ryan Lemieux, Faribault, 1993, 68-36
  5531. Mike Danielson, Zumbrota-Mazeppa, 1991, 68-36-2
  5532. Mitch Hackenmueller, St. Michael-Albertville, 68-37
  5533. Adam Wartheson, Plainview-Elgin-Millville, 1996, 68-38
  5534. Tyler Santjer, Yellow Medicine East, 2004, 68-39
  5535. Ryan Sather, Dawson-Boyd, 2003, 68-39
  5536. Jason Daza, St. Francis, 68-39
  5537. Gary Rydell, Pipestone, 68-39-2
  5538. Nathan Dahle, Breckenridge, 1998, 68-40
  5539. Andy Heckman, Sartell-St. Stephen, 2020, 68-41
  5540. Alex Joedeman, Dassel-Cokato/Litchfield, 2021, 68-41
  5541. Todd Krueger, Glencoe, 1989, 68-41-4
  5542. Mark Frank, St. Clair-Waldorf Pemberton, 1991, 68-42-1
  5543. Andrew Churchill, Southland, 2008, 68-45
  5544. Ross Eischens, Minneota, 1998, 68-45
  5545. Cooper Helwig, Annandale, 68-45-1
  5546. Son Nguyen, Pelican Rapids, 1991, 68-47
  5547. Luke Keene, Hastings, 2004, 68-47
  5548. Eric Williams, Rosemount, 1996, 68-48
  5549. Brandon Siem, St. James, 68-49
  5550. Chad Imker, Cambridge, 1992, 68-49
  5551. Shawn Voeltz, Zumbrota-Mazeppa, 1993, 68-50
  5552. Nick DeCamp, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1998, 68-52
  5553. Nick Krebsbach, Osakis, 68-52
  5554. Chad Simon, New Prague, 1992, 68-53
  5555. Chad Grahn, Cambridge-Isanti, 1998, 68-58
  5556. Jay DeCoux, Medford, 2001, 68-61
  5557. Blake Sjodin, Cambridge-Isanti, 2004, 68-61
  5558. Jareth Hoeper, Madelia, 1990, 68-66
  5559. Matt Foss, Kenyon-Wanamingo, 1999, 68-69
  5560. Cody Knaeble, Big Lake, 2013, 68-76
  5561. Chris Jensen, Minnehaha Academy/Lutheran of Minneapolis, 68-93
  5562. Jared Schiller, Redwood Valley, 2008, 68-95
  5563. Kim Johnson, Aitkin, 1971, 67-10
  5564. Sean Sherk, St. Francis, 67-10-3
  5565. Shane Braton, Barnesville, 2007, 67-12
  5566. Tom Doane, St. Francis, 67-13-1
  5567. Steve Fladeboe, Willmar, 67-14
  5568. Randy Gust, East Grand Forks, 1984, 67-15-1
  5569. Dave Frentzel, Benson, 1979, 67-16
  5570. Greg Martin, Clarkfield, 67-17-1
  5571. Steve Reinhardt, Aitkin, 1966, 67-17-2
  5572. Ben Cousins, Bloomington Kennedy, 2012, 67-18
  5573. Matt Carlson, Braham Area, 1988, 67-18-1
  5574. Nick Bruels, Hastings, 1999, 67-20
  5575. Eric Lee, Wells-Easton/South Central, 1991, 67-21
  5576. Joe Delacruz, East Grand Forks, 1996, 67-22
  5577. Kurt Dowden, Austin, 1987, 67-23
  5578. Tom Burke, Janesville, 1975, 67-23-3
  5579. Mike Christensen, Buffalo, 2005, 67-24
  5580. Bob Maher, Osakis, 67-24
  5581. Dean Mikel, Medford, 1979, 67-24-1
  5582. Jon Fehrmann, Concordia Academy, 67-25
  5583. Troy Streett, Maple River, 67-26-1
  5584. Chad Hodenfield, St. Cloud Tech, 1991, 67-27
  5585. Andy Cowell, Medford, 1999, 67-28
  5586. Douglas Wolf, Le Center, 1974, 67-28-1
  5587. Kreg Viesselman, Wells-Easton, 1991, 67-29
  5588. Mark Bertram, Bertha-Hewitt/Verndale, 1998, 67-30
  5589. Steve Fischer, St. Cloud Tech, 1991, 67-30
  5590. Josh Johnson, Blue Earth Area, 2012, 67-30
  5591. Corie Vogel, LeSueur, 67-30-3
  5592. Steve Schlagheck, St. Cloud Tech, 2001, 67-31
  5593. Ben Fjoser, LeSueur/Cleveland, 2003, 67-32
  5594. Dean Wenzel, Rosemount, 1986, 67-32-1
  5595. Josh Zens, Milaca, 67-34
  5596. Bob Flaaen, Zumbrota-Mazeppa, 1999, 67-34
  5597. Nate King, Zumbrota-Mazeppa, 2009, 67-34
  5598. Sam Nagel, Little Falls, 2019, 67-34
  5599. Jeremy Birkland, Park Cottage Grove, 67-35
  5600. Jeff Korell, Lake Park, 1987, 67-35-1
  5601. Ron Berland, Lake Park, 1976, 67-35-1
  5602. Chad Janiszeski, Minneota, 67-36
  5603. Joe Lane, St. Francis, 67-37-2
  5604. Cody Salo, New York Mills, 2005, 67-38
  5605. Glen Reisdorfer, Adrian, 67-38
  5606. Jason Rude, Zumbrota-Mazeppa, 1993, 67-39
  5607. Mike Carlson, Osseo, 1993, 67-40
  5608. Logan Eckhoff, New London-Spicer, 2015, 67-40
  5609. Landen Halvorson, Ogilvie, 2023, 67-42
  5610. Steve Henry, Pine Island, 1988, 67-44-1
  5611. Terry Schlangen, Eden Valley-Watkins, 1994, 67-45
  5612. Travis Plahn, Pipestone Area, 2008, 67-46
  5613. Cole Poncelet, Zumbrota-Mazeppa, 2020, 67-46
  5614. Jim Foster, Blackduck/Cass Lake-Bena, 1992, 67-47-1
  5615. Jeff Fuhrman, Pierz, 67-48-2
  5616. Adam Gadbaw, Browerville/Eagle Valley, 2004, 67-50
  5617. Josh Petersen, Breckenridge/Campbell-Tintah, 2013, 67-50
  5618. Mark Horning, Pine Island, 1988, 67-50-2
  5619. Jason Ryan, Zumbrota-Mazeppa, 1999, 67-54
  5620. Jacob Wiener, Osakis, 1995, 67-55
  5621. Dan Hieronimus, Adrian, 67-56
  5622. Ethan Lunde, Zumbrota-Mazeppa, 2008, 67-57
  5623. Eric Drewlow, Breckenridge, 1999, 67-60
  5624. Jordan Braegelmann, Delano, 2010, 67-62
  5625. Brett Braaten, Minnewaska Area, 2002, 67-63
  5626. Sperser Sannerud, Yellow Medicine East, 2006, 67-63
  5627. Allan Hachmann, Pipestone Area, 2014, 67-76
  5628. Mark Kohn, Plainview-Elgin-Millville, 2003, 67-77
  5629. Cole Varichak, Hibbing, 2019, 67-87
  5630. Eric Madsen, Robbinsdale Armstrong, 2013, 66-8
  5631. Duane Hidge, Stewartville, 66-9
  5632. Jim LaBrosse, Park Cottage Grove, 66-9-1
  5633. Dave Lundberg , New London-Spicer , 1970, 66-13-2
  5634. Keith Gunderson, Brooklyn Center, 1966, 66-13-3
  5635. Steve Duerr, St. Michael-Albertville, 66-14-1
  5636. Gary Solberg, Buffalo, 66-15-1
  5637. Jeff Seeger, Minnetonka, 66-16-3
  5638. Steve Stangl, Pierz, 66-17
  5639. Dale Schuch, Janesville, 1982, 66-18
  5640. Alexander Boosalis, Mahtomedi, 2009, 66-18
  5641. Jason Sandkamp, Hastings, 1993, 66-18-2
  5642. Phil Sticha, New Prague, 1990, 66-20-2
  5643. Jon Carlson, Mankato East, 1991, 66-20-2
  5644. Mike Wolf, Adrian, 66-20-2
  5645. Nick Pederson, Granite Falls, 66-21-1
  5646. Chris Elfmann, Annandale, 66-23
  5647. Jeff Robley, Pelican Rapids, 1973, 66-24
  5648. Brian Beste, Sauk Centre, 1994, 66-24
  5649. Rob Weber, Paynesville, 1991, 66-24-2
  5650. Andy Brokovich, Minnetonka, 66-25
  5651. Gary Campbell, Hinckley, 1986, 66-25
  5652. Dan Jacob, Tracy, 1985, 66-27
  5653. Tom Winkels, Stewartville, 66-28
  5654. Craig Pike, Pine Island, 1998, 66-29
  5655. Monte Meier, Hastings, 1989, 66-29-1
  5656. Scott Nelson, St. Francis, 66-29-5
  5657. Gary Vitale, Sartell-St. Stephen, 1987, 66-31
  5658. Nick Wingert, Plainview-Elgin-Millville, 2011, 66-31
  5659. Rick Hukreide, Frazee, 66-32-2
  5660. Bryon Hackler, Braham Area, 1992, 66-33
  5661. Kurt Funk, Pierz, 66-34
  5662. Dan Estrem, Kenyon-Wanamingo, 1983, 66-34-1
  5663. Paul Frisch, Wheaton/Herman-Norcross, 1999, 66-36
  5664. Jay Reinke , New Prague, 2010, 66-37
  5665. Cooper Blau, Aitkin, 2012, 66-39
  5666. Aaron Dalchow, Delano, 2004, 66-40
  5667. Lucas Mock, Buffalo, 2012, 66-40
  5668. Matt Schroepfer, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2004, 66-41
  5669. Rick Ochsendorf, Dawson-Boyd, 1984, 66-41-3
  5670. Jackson Graham, Apple Valley, 2014, 66-43
  5671. Justin Hennessy, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 2000, 66-44
  5672. RJ DeLaCruz, Madelia/Truman, 2007, 66-44
  5673. Andy Beyer, Stewartville, 66-46
  5674. Jason Heinen, Sartell-St. Stephen, 1988, 66-46-2
  5675. Adam Bullerman, Pipestone Area, 2008, 66-47
  5676. Connor Meixell, Eastview, 2021, 66-47
  5677. Josh Nelson, Willmar, 66-48
  5678. David Quam, Kenyon-Wanamingo, 2005, 66-49
  5679. David Rasmussen, Eastview, 2001, 66-49
  5680. Todd McCutcheon, Pine Island, 1988, 66-49-1
  5681. Jack Hensel, Park Rapids Area, 2019, 66-50
  5682. Joe Puncochar, Annandale/Maple Lake, 2008, 66-51
  5683. Josh Barten, Delano, 1999, 66-55
  5684. Mike Schreier, Tracy-Milroy-Balaton, 2005, 66-55
  5685. Andy Heitkamp, Adrian, 66-55
  5686. Jason Selvog, Minnewaska Area, 1992, 66-55-4
  5687. Jack Ziemer, Jackson County Central, 2014, 66-58
  5688. Tyler Soltau, Zumbrota-Mazeppa, 2019, 66-59
  5689. Quenton Quamme, Kenyon-Wanamingo, 1996, 66-60
  5690. Jamie Schmitt, Dawson-Boyd, 1995, 66-61
  5691. Andy Gillson, Concordia Academy, 66-64
  5692. Gabe Pesta, LPGE-Browerville, 2020, 66-66
  5693. Wyatt Pannhoff, Annandale, 1996, 66-66-1
  5694. Joe Schroeder, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1997, 66-68
  5695. Nic Schweisthal, Minnetonka, 2011, 66-69
  5696. Bailey Paquin, Kenyon-Wanamingo, 2015, 66-70
  5697. Brady Lee, Benson, 2005, 66-73
  5698. Cole Knaeble, Big Lake, 2013, 66-74
  5699. Isaac Marolt, Byron, 2014, 66-77
  5700. Aaron Gall, Pierz, 66-82
  5701. Neal Seppelt, Pierz, 65-9-1
  5702. Jim Pauly, Jordan, 1962, 65-13
  5703. Rick Wagner, New Prague, 1983, 65-13-1
  5704. Bob Steinle, Burnsville, 1974, 65-15-1
  5705. Brad Wester, Benson, 1977, 65-16-1
  5706. Michael Barthel, St. Michael-Albertville, 65-17
  5707. Tory Olson, Cambridge, 1992, 65-18
  5708. Dick Plombon, Sartell-St. Stephen, 1979, 65-19-2
  5709. Tom Gruhlke, Aitkin, 1976, 65-19-2
  5710. Eric Grabosky, New Prague, 2008, 65-20
  5711. Mike Johnson, Hinckley, 1981, 65-20
  5712. Eric Nord, Blackduck/Cass Lake-Bena, 1998, 65-21
  5713. Zach Zimmer, Milaca, 65-22
  5714. Spencer Wambeke, Marshall, 2021, 65-22
  5715. Greg Dubay, Delano, 1980, 65-23
  5716. Cameron Henning, Jackson County Central, 2013, 65-23
  5717. Mario Arroyo, Montgomery-Lonsdale/Le Center, 2011, 65-23
  5718. Greg Bare, Aitkin, 1991, 65-24
  5719. Ted Calson, Byron, 1989, 65-26-1
  5720. Joe Bisek, New Prague, 1992, 65-26-1
  5721. Mike Kuether, Austin, 1985, 65-26-3
  5722. Ricky Otten, Milaca, 65-27
  5723. Dominic Skawiniak, Rogers, 2016, 65-28
  5724. Justin Ratz, Plainview-Elgin-Millville, 1993, 65-28-1
  5725. Al Wiese, Adrian, 65-28-1
  5726. Martin Larson, Cambridge, 1984, 65-32
  5727. Rick Burgstaler, Aitkin, 1998, 65-33
  5728. Jay Anderson, Aitkin, 1978, 65-33
  5729. Bill Husom, Hancock/Cyrus, 65-33-1
  5730. Jesse Hoffman, Park Cottage Grove, 65-34
  5731. Chris Jackson, Cretin-Derham Hall, 2010, 65-34
  5732. Quentin McCarthy, Janesville-Waldorf-Pemberton, 1996, 65-37
  5733. Paul Dremmel, Blackduck, 1982, 65-37-2
  5734. Eric Dudek, Becker, 2013, 65-38
  5735. Zack Schreier, Cretin-Derham Hall, 2012, 65-39
  5736. Jon Thier, Adrian, 65-40-4
  5737. Steve Cordell, Annandale, 65-43-1
  5738. Ryan Bullerman, Pipestone-Jasper, 2002, 65-44
  5739. Brandon Rieckman, Willmar, 2007, 65-44
  5740. Allen Pyfferoen, Byron, 2010, 65-44
  5741. Mike Knutson, Stewartville, 65-44
  5742. Chris Willaert, Mankato Loyola, 1991, 65-46-4
  5743. Alex Goodwin, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2012, 65-47
  5744. T.J. Rogness, Mankato Loyola, 1991, 65-47-1
  5745. Richard Lahr, Blackduck/Cass Lake-Bena, 1993, 65-49-1
  5746. Travis Winters, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 65-50
  5747. Jeff Soderstrom, Granite Falls, 65-54-2
  5748. Joe Bruhl, Concordia Academy, 65-55
  5749. Dan Conners, Tracy, 65-55-2
  5750. Brad Muellner, St. Cloud Tech, 1999, 65-57
  5751. Erik Peterson, Cambridge-Isanti, 1994, 65-60
  5752. Marcus Huneke, Goodhue, 2005, 65-61
  5753. Nick Woodward, Frazee, 65-62
  5754. Paul Peterson, Pipestone Area, 2005, 65-62
  5755. Taylor Swenson, St. Charles, 2009, 65-63
  5756. Jesse Fenton, Pipestone Area, 2019, 65-63
  5757. Tyler Dirks, Osseo, 2008, 65-64
  5758. Kody Dolezal , New Prague, 2010, 65-66
  5759. Erick Pendergast, New Prague, 2008, 65-73
  5760. Cole Nordmeyer, Pipestone Area, 2013, 65-73
  5761. Steve Hollenkamp, Sauk Centre, 2005, 65-75
  5762. Bradley Schultz, Plainview-Elgin-Millville, 2015, 65-75
  5763. Roy Gross, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2008, 65-93
  5764. Kris Vold, Breckenridge, 2004, 65-98
  5765. Grant Patton, St. Francis, 64-4
  5766. Kris Fier, Minneota, 1997, 64-5
  5767. Brian Leonhardt, Spring Lake Park/St. Anthony, 2008, 64-16
  5768. Allen Nelson, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2000, 64-17
  5769. Sam Shuster, New Prague, 1988, 64-17-1
  5770. Dan Jablonski, Park Cottage Grove, 64-17-2
  5771. Scott Dehmer, St. Michael-Albertville, 64-19
  5772. Nikki Goodwin, Bemidji, 64-19-1
  5773. Jon Agre, Greenbush, 1975, 64-20
  5774. Andrew Hallberg, Aitkin, 2008, 64-20
  5775. Tom Becker, Minnetonka, 64-20-2
  5776. Mike Vedders, Milaca, 64-21
  5777. Jayden McLearen, Big Lake, 2021, 64-21
  5778. Bernie Ries, Rosemount, 1975, 64-22-1
  5779. Ted Kasper, Pierz, 64-22-3
  5780. Tim Dickason, Moorhead, 1988, 64-23
  5781. Ryan Christopherson, Clarkfield, 64-24
  5782. Dale Zumwalt, St. James, 64-24-5
  5783. Richard Soto, St. James, 2013, 64-25
  5784. Warren Bailey, Pipestone, 64-25-2
  5785. Nick Scheffler, New Prague, 1988, 64-25-5
  5786. Terry Johnson, St. Clair, 1978, 64-26
  5787. Scott Larson, Park Cottage Grove, 64-26
  5788. Steve Eggerichs, Zumbrota-Mazeppa, 1997, 64-26
  5789. Darren Jones, Bloomington, 64-26-2
  5790. Mike Litke, Rosemount, 2006, 64-27
  5791. Torin Erickson, Milaca, 64-27
  5792. Doug Bobick, Sartell-St. Stephen, 1981, 64-28
  5793. Grant Winter, Minnewaska Area, 2010, 64-28
  5794. John Dvorak, New Prague, 2005, 64-28
  5795. Ed Stadler, Medford, 1973, 64-28-4
  5796. Bob Church, New Prague, 1994, 64-29
  5797. Chris Frieson, Madelia, 1990, 64-31-2
  5798. Jason Westphal, Janesville-Waldorf-Pemberton, 1993, 64-31-4
  5799. Thomas Bechtold, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2000, 64-32
  5800. Eric Stadtherr, Willmar, 64-32
  5801. Chris Hill, Annandale, 64-33
  5802. Tim Waldvogel, Osakis, 64-33
  5803. Justin Flores, Owatonna, 2013, 64-33
  5804. Dann Lickness, Braham Area, 1986, 64-35
  5805. Kellen Stewart, Eastview, 2021, 64-35
  5806. Jason Sammon, Medford, 1990, 64-35-1
  5807. Daryl Pixley, Pelican Rapids, 1987, 64-36-2
  5808. Jamie Kugler, Pelican Rapids, 1994, 64-37
  5809. Scott Coughlin, Trinity at River Ridge, 2010, 64-38
  5810. Greg McCoy, Clarkfield, 64-38-6
  5811. Eric Weckwerth, United South Central, 1995, 64-39
  5812. Bryce Mikel, Hastings, 2007, 64-39
  5813. Seth Tupper, Zumbrota-Mazeppa, 2015, 64-39
  5814. Billy Vogelgesang, Kenyon-Wanamingo, 1997, 64-40
  5815. Chris Wotrang, Kimball, 64-41
  5816. Andrew Larson, Pipestone Area, 2008, 64-42
  5817. Brian Berthiaume, Becker, 64-42
  5818. Tim Dahl, Greenbush, 1983, 64-42-2
  5819. Todd Munsterteiger, Buffalo, 64-42-4
  5820. Ben Thonvold, Willmar, 64-43
  5821. Gabe Weiner, Sauk Centre, 64-43
  5822. Zach Hohertz, Minnetonka, 2005, 64-45
  5823. Phil Rotz, Pelican Rapids, 1992, 64-46
  5824. Wendell Larson, Osakis, 64-46
  5825. Matt Nadgwick, West Central Area, 1997, 64-49
  5826. Austin Werner, Caledonia, 2017, 64-49
  5827. Will Erickson, Kenyon-Wanamingo, 2001, 64-51
  5828. Mike Berthiaume, Becker, 64-51-1
  5829. Carl Wilking, Nicollet, 2004, 64-52
  5830. Chia Thao, Tracy-Milroy-Balaton, 2006, 64-52
  5831. Shawn Niehaus, St. Cloud Tech, 1997, 64-53
  5832. Robert Treuer, Bemidji, 64-53
  5833. Josh Hammer, Osseo, 2004, 64-55
  5834. Dylan DePestel, Lewiston-Altura/Rushford-Peterson, 2012, 64-55
  5835. Andy Siems, Zumbrota-Mazeppa, 2013, 64-56
  5836. Emerson Winter, Pipestone Area, 2017, 64-56
  5837. Pat Dougherty, Annandale, 64-56-1
  5838. Derek Hall, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2003, 64-57
  5839. Nathan Graham, Mankato East, 2001, 64-58
  5840. Sam Miller, Tri-City United, 2019, 64-60
  5841. Jeff Juliar, St. Clair, 1990, 64-60-1
  5842. Isaia Duchene, Osakis, 64-64
  5843. Mike Berg, Eden Valley-Watkins, 2006, 64-66
  5844. Justin Ekstedt, Minnehaha Academy/Lutheran of Minneapolis, 64-66
  5845. Mark Ekre, Hawley, Audubon/Lake Park/Hawley, 1984, 64-67
  5846. Jozy Olson, Sauk Centre, 2005, 64-70
  5847. Ben Cox, Becker, 64-70
  5848. Declan Crumley, Albany, 2022, 64-72
  5849. Tyler Sieve, Adrian, 2010, 64-73
  5850. Jake Asfeld, Browerville/Eagle Valley, 2001, 64-95
  5851. Zac Roth, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2001, 63-4
  5852. Phil Corbett, Staples, 1982, 63-10
  5853. Travis Johnson, Pierz, 2013, 63-12
  5854. Phil Westvik, Hastings, 1996, 63-14
  5855. Robbert Schad, Plainview, 63-15-1
  5856. Mike Hopkins, Becker, 2005, 63-16-9
  5857. Mike Johnson, St. James, 63-17
  5858. Sam Cleveland, Blackduck/Cass Lake-Bena, 1992, 63-17
  5859. Mike Fox, Concordia Academy, 63-17
  5860. Dan Torgerson, Kenyon-Wanamingo, 1974, 63-17-1
  5861. Mike Stratton, Annandale, 63-17-3
  5862. Rich Schneckenberger, Osseo, 1990, 63-18-1
  5863. Chris Eisenbacher, Eden Valley-Watkins, 1984, 63-19
  5864. Brian Sloneker, Stewartville, 63-20
  5865. Kevin Snyder, Clarkfield, 63-20-2
  5866. Mark Keeler, Medford, 1977, 63-20-2
  5867. Dave Augustin, St. James, 63-20-5
  5868. Tim Ratz, Clarkfield, 63-22-3
  5869. Tony Archer, Adrian, 1981, 63-22-3
  5870. Dave Anderson, Osakis, 63-23
  5871. Kevin Mann, Moorhead, 1981, 63-23
  5872. Tyler Snoberger, Sartell-St. Stephen, 2017, 63-24
  5873. Richard Burr, Cannon Falls, 1990, 63-24-3
  5874. Russ Smith, Rosemount, 1981, 63-25-1
  5875. Al Holleman, Hancock/Cyrus, 63-25-2
  5876. Dennis Glass, Park Cottage Grove, 63-26
  5877. Scott Morton, Hancock, 63-26-1
  5878. Chad Kostecka, Cambridge-Isanti, 1996, 63-27
  5879. Kevin Grant, Winnebago, 63-27-1
  5880. Richard Foldesi, Greenbush, 1970, 63-27-4
  5881. Andy Riegstad, Willmar, 63-30
  5882. Dick Strodtman, Medford, 1987, 63-31-1
  5883. Mike Heaney, Willmar, 63-32
  5884. John Linn, Foley, 2005, 63-32
  5885. Steve Mikkelson, Lake Park, 1976, 63-33
  5886. Steve Roseno, East Grand Forks, 2003, 63-33
  5887. Nate McPhee, Byron, 1994, 63-35
  5888. Joel Loose, Pipestone, 63-36-2
  5889. Hunter Skaro, United North Central, 2021, 63-37
  5890. Al Skjefte, Granite Falls, 63-37-2
  5891. Jacob Adrian, Albany, 2022, 63-38
  5892. Trevor Sterling, Aitkin, 2005, 63-39
  5893. Carl Miska, Glencoe-Silver Lake, 1994, 63-39-1
  5894. Greg Reeves, Stewartville, 2006, 63-41
  5895. Kevin Kostecka, Cambridge-Isanti, 1996, 63-42
  5896. Davis Budden, Pipestone Area, 2023, 63-42
  5897. Zach Goodrich, Brooklyn Center/Concordia Academy, 2008, 63-43
  5898. Grant Fischenich, Adrian, 1998, 63-46
  5899. Bob Quade, Martin County West, 1997, 63-46
  5900. Chip Imker, Cambridge-Isanti, 1994, 63-47
  5901. Kevin Hughes, Mankato East, 2007, 63-47
  5902. Jess Willard, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2000, 63-48
  5903. Brad Lueck, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2000, 63-50
  5904. Josh Holmbo, Anoka, 2001, 63-52
  5905. Darik Lamke, Aitkin, 2002, 63-53
  5906. Roger Moua, Minneapolis Patrick Henry, 2016, 63-53
  5907. Brian Koefed, Pipestone, 63-53-2
  5908. Joe Christensen, Lake Park, 1982, 63-53-5
  5909. Alex Nelson, Morris Area/Hancock, 2004, 63-55
  5910. David LaTourelle, Braham Area, 2006, 63-56
  5911. Ben Hylla, Annandale/Maple Lake, 2007, 63-56
  5912. Mack Noble, Kenyon-Wanamingo, 2004, 63-56
  5913. Brandon Gore, South St. Paul, 2016, 63-56
  5914. Alex Nielsen, Albert Lea, 2011, 63-58
  5915. Ross Boser, Pierz, 2021, 63-58
  5916. Mitch Alger, Delano, 2007, 63-59
  5917. Tony Schul, Bertha-Hewitt/Verndale, 2007, 63-61
  5918. Jason Callanan, Rochester Mayo, 2013, 63-61
  5919. Mike Reiling, Albany, 1994, 63-62
  5920. Kyle Middendorf, Long Prairie-Grey Eagle, 2010, 63-63
  5921. Ben Frenzel, Blackduck/Cass Lake-Bena, 1998, 63-65
  5922. Mike Soule, Becker, 63-65
  5923. Kelly Schmidt, Tracy-Milroy, 1998, 63-66
  5924. Jeremy King, East Grand Forks, 2000, 63-68
  5925. Derick Koprek, Becker, 63-68-2
  5926. Jon Weisser, Lake Park/Audubon, 2004, 63-71
  5927. Isaac Jestus, Bryon, 2015, 63-71
  5928. Maverick Cain, Minneapolis Patrick Henry, 2015, 63-73
  5929. Pat Hallerman, Sartell-St. Stephen, 2005, 63-75
  5930. Elliott Warden, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2007, 63-82
  5931. Doug Gruber, Pierz, 62-8
  5932. Bob Ramstad, Minnetonka, 62-12
  5933. John Stoffel, Mankato East, 1985, 62-12-2
  5934. Bernie Brazier, Greenbush, 1976, 62-12-3
  5935. Paul Erickson, Greenbush, 1973, 62-14
  5936. Dan Knutson, Granite Falls, 62-16-3
  5937. Phil Eppard, Stewartville, 62-17
  5938. Pete Marx, St. Michael-Albertville, 62-18
  5939. Kevin Spates, Benson, 1976, 62-18
  5940. Jim Carruth, Benson, 1975, 62-18-2
  5941. Dave Keizer, St. Michael-Albertville, 1997, 62-19
  5942. Jim Jannetto, Park Cottage Grove, 62-19
  5943. Dean Marshik, Pierz, 62-20
  5944. Mark Olson, Dawson-Boyd, 2003, 62-20
  5945. Mike Swenson, Dawson-Boyd, 1980, 62-20-5
  5946. Brad Reich, St. Clair, 1987, 62-22-1
  5947. Doug Muyres, Foley, 1973, 62-23
  5948. Brent Molitor, St. Francis, 62-23
  5949. Ben Thoreson, Moorhead, 2003, 62-23
  5950. Kevin Splittstoeser, Stewartville, 62-23
  5951. Perry Kuntz, Moorhead, 2000, 62-24
  5952. John Traut, Sartell-St. Stephen, 1978, 62-25
  5953. Jeff Barrett, Annandale, 1993, 62-25
  5954. Rob Pearson, Milaca, 62-25-5
  5955. Seth Moenkedick, Bertha-Hewitt/Verndale, 2004, 62-26
  5956. Doug Pixley, Pelican Rapids, 1983, 62-27-1
  5957. Pete Senty, Apple Valley, 2001, 62-29
  5958. Corey Swenson, St. Francis, 62-29
  5959. Dean Kern, Eden Valley-Watkins, 1991, 62-30
  5960. Ross Jurgenson, Dawson-Boyd, 1980, 62-30-6
  5961. Luke Mertens, Blue Earth Area, 2021, 62-31
  5962. Bernie Ruhoff, Foley, 1991, 62-32
  5963. Mike Vath, Zumbrota-Mazeppa, 2018, 62-32
  5964. Wayne Miller, Clarkfield, 62-32-1
  5965. Matt Jurek, Foley, 1994, 62-33
  5966. Scott Wolner, Mound Westonka, 1986, 62-33-4
  5967. Justin Brown, Zumbrota-Mazeppa, 1998, 62-34
  5968. Brian Ryan, Goodhue, 1978, 62-34-6
  5969. Aaron Kick, New Prague, 1999, 62-35
  5970. Bob Wilson, Cambridge, 1981, 62-37
  5971. Joe Heinz, New Prague, 2014, 62-37
  5972. Mike Swendra, Foley, 2001, 62-40
  5973. Ryan Mathison, Pine Island, 1993, 62-43
  5974. Mike Henen, Eden Valley-Watkins, 2000, 62-44
  5975. Darin McPhee, Byron, 1994, 62-44
  5976. Peter Schindler, Kimball, 62-45
  5977. Brian Heimer, Austin, 2000, 62-45
  5978. Cage Linton, Cretin-Derham Hall, 2021, 62-45
  5979. Richie Bennet, Byron, 2005, 62-46
  5980. Jay Schmidgall, Hancock/Cyrus, 62-47-1
  5981. Shane Joos, Hancock/Cyrus, 62-48-1
  5982. Steve Lund, Dawson-Boyd, 1986, 62-48-6
  5983. Carlos Gutierrez, Pelican Rapids, 2013, 62-49
  5984. Steve Ludwig, Eden Valley-Watkins, 1994, 62-50
  5985. Jared Purdin, Pipestone Area, 2008, 62-52
  5986. Shawn Bubendorf, East Grand Forks, 1988, 62-53
  5987. Casey Kulsrud, Pelican Rapids, 2017, 62-53
  5988. Kyle Weber, Granite Falls, 62-54-2
  5989. Lee Molotor, Cambridge-Isanti, 2002, 62-55
  5990. Jase Roemeling, Adrian, 62-55-3
  5991. Jim Thomas, Medford, 1984, 62-56-1
  5992. Jesse Campbell, Plainview-Elgin-Millville, 2006, 62-56-1
  5993. Shawn Herman, United South Central, 62-58
  5994. Waylon Slattery, Sartell-St. Stephen, 1997, 62-58
  5995. Clint Ebsen, Pipestone-Jasper, 62-61
  5996. Erick Larson, Atwater-Cosmos-Grove City, 2007, 62-63
  5997. Jake Bieber, Byron, 62-65
  5998. John Ellingsberg, Kenyon-Wanamingo, 1995, 62-67-1
  5999. Dan Swanson, Willmar, 61-5
  6000. Zach Larson, Willmar, 61-5
  6001. Steve Ricard, Fertile-Beltrami, 1986, 61-7
  6002. Paul Jeske, Park Cottage Grove, 61-9
  6003. Chris Bollin, Braham Area, Cambridge, 1988, 61-11-1
  6004. Gary Pederson, Bloomington, 61-11-2
  6005. Wade Vos, Granite Falls, 61-12-2
  6006. Dave Bering, Breckenridge, 1994, 61-13
  6007. Rick Sullivan, Moorhead, 1971, 61-13
  6008. Jerry Rick, Breckenridge, 1978, 61-14
  6009. Terry Sanders, Buffalo, 61-14
  6010. Matt Tupper, Zumbrota-Mazeppa, 1995, 61-14
  6011. Todd Lanners, Minneota, 61-14-3
  6012. Darrell Skallerud, Dawson-Boyd, 2008, 61-16
  6013. Tim DeVlaeminck, Minneota, 1990, 61-16
  6014. Jim Hirt, Elk River, 1981, 61-16-6
  6015. Brent Hinz, Buffalo, 61-17
  6016. Ron Toupal, Winnebago, 61-17-1
  6017. Clint Anderson, Zumbrota-Mazeppa, 1998, 61-18
  6018. Gary Nold, New Prague, 1978, 61-20
  6019. Tim Pinski, Park Cottage Grove, 61-20-2
  6020. Todd Murray, Bloomington, 61-21
  6021. Derek Werner, Wabasso/Red Rock Central, 2020, 61-21
  6022. Ammoren Dohm, Milaca, 2009, 61-22
  6023. Nate Kuisle, Stewartville, 2001, 61-22
  6024. Collin Strian, Stewartville, 61-22
  6025. Keith Dehmer, St. Michael-Albertville, 61-22-3
  6026. Jeff Hermann, Bloomington, 61-23-2
  6027. John Ahnert, Rosemount, 1983, 61-23-3
  6028. Thanh Pham, Osseo, 1993, 61-24
  6029. Willie Oelrich, Tartan, 61-24
  6030. Terry Connelly, New Prague, 1975, 61-24
  6031. Jeff Tureson, Greenbush, 1987, 61-26-3
  6032. Justin Luskey, Sibley East, 2010, 61-28
  6033. Dale Wendt, Moorhead, 1980, 61-28-1
  6034. Jay Wilcox, Rosemount, 1982, 61-28-2
  6035. Tyler Johnson, Concordia Academy, 61-29
  6036. Ezra Formaneck, Eastview, 2023, 61-29
  6037. Brian Berg, Greenbush, 1985, 61-30
  6038. Chris Dick, Blackduck, 1979, 61-30-2
  6039. Craig Weckwerth, Benson, 1982, 61-30-2
  6040. Mike Timm, Becker, 61-32
  6041. Josh Haugen, Moorhead, 2000, 61-32
  6042. Rob Opdahl, Minneota, 61-32
  6043. Logan Lindquist, Cambridge-Isanti, 2021, 61-32
  6044. Kevin Milbrandt, Blackduck/Cass Lake-Bena, 1992, 61-32-1
  6045. Marv Sandvig, Brooten, 61-32-1
  6046. Zach Jacobson, Eagan, 2021, 61-34
  6047. Brian Walton, Hancock/Cyrus, 61-35-1
  6048. Jeff Soma, Winnebago, 61-35-1
  6049. Dan Judes, Sauk Centre, 61-36-5
  6050. Matt Jeske, Buffalo, 61-37
  6051. Chad Beste, Sauk Centre, 1989, 61-37-1
  6052. Kipp Dubow, St. Cloud Tech, 1996, 61-38
  6053. Daryl Bauman, Delano, 1982, 61-38
  6054. Scott Struffert, Foley, 1987, 61-38
  6055. Aaron Hingst, Simley, 2016, 61-38
  6056. Karl Campbell, Tracy, 1987, 61-39-2
  6057. Dave Babcock, Winnebago, 61-40
  6058. Shawn Sondreal, East Grand Forks, 1989, 61-40
  6059. Rance Bahr, Bemidji, 61-40-2
  6060. Owen Barthel, St. Michael-Albertville, 2022, 61-41
  6061. Jan Pearson, Rosemount, 2008, 61-42
  6062. Jim Metz, Delano, 1984, 61-45
  6063. Justin Keil, Aitkin, 2003, 61-45
  6064. Jonathan Hackler, Braham Area, 1988, 61-47
  6065. Kyle Stahler, Byron, 2020, 61-49
  6066. Cary Leibeg, Medford, 2000, 61-52
  6067. Matt Badheartbull, Annandale, 61-53
  6068. Bryce Golden, Bemidji, 61-54
  6069. Brandon Ordorff, Buffalo, 61-56
  6070. Aaron Brasket, Delano, 2010, 61-58
  6071. Nick Grage, Austin/Austin Pacelli, 2008, 61-60
  6072. Ryan Bouslog, Minnehaha Academy/Lutheran of Minneapolis, 61-61
  6073. Keith Willard, Bemidji, 61-61-1
  6074. Travis Manderscheid, Pipestone-Jasper, 2003, 61-62
  6075. Eric Luegge, Shakopee, 2003, 61-63
  6076. Mike VanderHeyden, Braham Area, 1996, 61-65
  6077. Curt Condon, Becker, 61-68
  6078. Duane Hendrickson, Lake Park, 1981, 61-72
  6079. Seth Franklin, Farmington, 2010, 61-84
  6080. Casey Kern, Big Lake, 2007, 61-87
  6081. Brandon Mensing, Pine Island, 2000, 60-8
  6082. Rich Callens, Minneota, 60-9-2
  6083. Bob Vermeulen, Bloomington, 60-10-2
  6084. Ben Buetel, Stewartville, 60-11
  6085. Dan Kidder, Minnetonka, 60-11-1
  6086. Tom Michaels, Pelican Rapids, 1970, 60-14
  6087. Kevin Maxwell, Bloomington, 60-14
  6088. Steve Johnson, St. Anthony Village, 1978, 60-14-2
  6089. Kevin Chirpich, Wells-Easton, 1977, 60-16
  6090. Mark Hohertz, Minnetonka, 60-16-2
  6091. Brad Ouren, Pelican Rapids, 1982, 60-17-1
  6092. Brian Christensen, River Valley, 1991, 60-17-3
  6093. Cole Anderson, Pelican Rapids, 2001, 60-18
  6094. Neal Wagner, Aitkin, 1997, 60-18
  6095. Mark Wilcox, Bemidji, 60-18
  6096. Dan Strehlow, Lake Park/Audubon, 1999, 60-20
  6097. Brayden Burmeister, Pipestone Area, 2024, 60-20
  6098. Jeremy Klein, Annandale, 60-20-3
  6099. Shawn Flynn, Granite Falls, 60-21-1
  6100. Mark Currie, Hinckley, 1980, 60-23
  6101. Kurt Yerbich, Blackduck, 1973, 60-24
  6102. Steve McDonald, Aitkin, 1983, 60-24
  6103. Brian Johnson, Hastings, 1989, 60-24-1
  6104. Tom Duncombe, St. Michael-Albertville, 2006, 60-26
  6105. Bob Cummings, Aitkin, 1983, 60-26
  6106. Alec Francis, Caledonia/Houston, 2020, 60-26
  6107. Earl Wolf, Adrian, 60-26-2
  6108. Kyle Johnson, Cambridge-Isanti, 2005, 60-27
  6109. Todd Bauerly, Osseo, 1983, 60-27-1
  6110. Chuck Wenz, Sartell-St. Stephen, 1977, 60-27-1
  6111. Dale Herbst, Milaca, 60-27-2
  6112. Brian Mikel, Medford, 1986, 60-28
  6113. Waylon Yeo, Minneota, 60-28
  6114. Jeremy Rau, Foley, 2004, 60-29
  6115. Brad Salveson , Annandale/Maple Lake, 2006, 60-29
  6116. Jeff Trende, Osakis, 60-29
  6117. Josh Freudenberg, Foley, 2004, 60-29
  6118. Grant Vagle, New London-Spicer, 2013, 60-30
  6119. Ron Chamberlin, Annandale, 60-30-2
  6120. Paul Varner, Buffalo, 60-30-6
  6121. Kevin Starr, St. Francis, 60-31-2
  6122. Dan Hartl, Hinckley-Finlayson, 1992, 60-32-1
  6123. John Hill, Medford, 1980, 60-32-2
  6124. Aaron Cain, Martin County West, 1995, 60-33
  6125. Jon Chappuis, Faribault, 1990, 60-33-2
  6126. Ken McClain, Winnebago, 60-34
  6127. Alan Wiley, Osseo, 1996, 60-34
  6128. Mike McGrane, Bertha-Hewitt/Verndale, 1995, 60-35
  6129. Terry Schmidt, West Central Area, 1998, 60-36
  6130. Mike Walsh, Wells-Easton, 1988, 60-36-1
  6131. Monte Shives, Bloomington, 60-37
  6132. Steve Czycalla, New London-Spicer , 1989, 60-37
  6133. Glen Bowman, Zumbrota-Mazeppa, 1986, 60-37
  6134. Dan Jacobs, Willmar, 60-38
  6135. Robert Jacobs, Lake Park, 1984, 60-38
  6136. Jack Mordh, Tartan, 2000, 60-38
  6137. Travis Schacherer, Dawson-Boyd, 2005, 60-38
  6138. Francis Staab, Dawson-Boyd, 1978, 60-39-4
  6139. David Zeller, St. Paul Central/Open, 2000, 60-40
  6140. Mike Whipple, Pipestone, 60-40-5
  6141. John Stone, Browerville/Eagle Valley, 2003, 60-41
  6142. Ryan Younger, Byron, 2006, 60-41
  6143. Rich Evenson, Pelican Rapids, 1977, 60-41-2
  6144. Mike Gritti, St. Francis, 60-42
  6145. Bill Lepsche, Woodbury, 2005, 60-45
  6146. Derek Radtke, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2007, 60-45
  6147. Tanner Schreifels, Kimball Area, 2015, 60-45
  6148. Brad Klinkner, Winnebago, 60-46
  6149. Adam Jackson, Aitkin, 2012, 60-46
  6150. Derrick Cruze, Willmar, 60-47
  6151. Jeremy Stejskal, Stewartville, 60-47
  6152. Bill Olsen, Pipestone Area, 2017, 60-47
  6153. Tim Konz, Kimball, 2013, 60-48
  6154. Mike Friedrichs, Sauk Centre, 1997, 60-50
  6155. Derek Waldvogel, Osakis, 60-51
  6156. Nick Feltis, Stewartville, 2007, 60-53
  6157. Corey Goodwin, Osakis, 60-54
  6158. John Kleindl, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1999, 60-55
  6159. David Nelson, Atwater-Cosmos-Grove City, 2007, 60-55
  6160. Jay Seitz, Blackduck, 1990, 60-55-1
  6161. Ken Kalla, Annandale, 60-55-2
  6162. Colin Voigt, Rosemount, 2003, 60-57
  6163. Erik Borgas, Willmar, 2007, 60-57
  6164. Jim Dvorak, New Prague, 2001, 60-57
  6165. Charlie Sieberg, Maple River, 2010, 60-58
  6166. Lain Anderson, Minnehaha Academy/Lutheran of Minneapolis, 60-59
  6167. Colton Kanstrup, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2009, 60-60
  6168. Steve Reed, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2004, 60-61
  6169. Mike Cronan, Edina, 2005, 60-67
  6170. Todd Frank, Lake Park/Audubon, 1996, 60-71
  6171. Jason Mattson, Lake Park/Audubon, 1995, 60-72
  6172. Chris Yasgar, Sartell-St. Stephen, 2007, 60-73
  6173. Jacob Handegard, Moorhead, 60-84
  6174. Adam Hope, Kenyon-Wanamingo, 2003, 60-93