High School Career Records – Wrestlers by Record

Record Updates
Please include the number of years wrestled and graduation year.
Send records for consideration to:

The Guillotine Recordbook
PO Box 16006
St Louis Park, MN 55416

You may also email records to The Guillotine at: info@theguillotine.com


View wrestler career records sorted by record | sorted by school | sorted by win percentage.


High School Career Records – Wrestlers (sorted by Record)

  1. Destin McCauley, Apple Valley, 2011, 286-7
  2. Brady Berge, Kasson-Mantorville, 2017, 282-5
  3. Mark Hall, Apple Valley, 2016, 277-4
  4. Mitchell McKee, St. Michael-Albertville, 2016, 269-16
  5. Griffin Lundeen, Thief River Falls, 2024, 269-33
  6. Mitch Bengtson, St. Cloud Apollo, 2013, 265-6
  7. Jaxson Rohman, Fairmont/Martin County West, 2021, 264-18
  8. Travis Rutt, Jackson County Central, New Prague, 2008, 262-20
  9. Ryder Rogotzke, Stillwater Area, East Ridge, 2023, 258-23
  10. Dylan Louwagie, Marshall, 2024, 256-27
  11. Alex Braun, Woodbury, 2024, 256-37
  12. Chase DeBlaere, Simley, 2022, 254-26
  13. Max McEnelly, Waconia, 2023, 251-31
  14. Jake Allar, St. Michael-Albertville, Benilde-St. Margaret’s, 2017, 250-27
  15. Hunter Lyden, Stillwater Area, East Ridge, 2022, 247-22
  16. Kevin Steinhaus, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2009, 246-12
  17. Kirk Anderson, Barnesville, 2007, 246-16
  18. Griffin Parriott, New Prague, 2016, 246-22
  19. Nate Matousek, Glencoe-Silver Lake, 2005, 243-13
  20. Gavin Nelson, Simley, 2023, 243-22
  21. Steve Keogh, Apple Valley, Thief River Falls/Goodridge, 2011, 243-28
  22. Zak McPhee, Proctor/Hermantown, 2024, 243-38
  23. Charlie Pickell, Mankato West, 2020, 242-27
  24. Kellen Schauer, Grand Rapids, 2019, 241-30
  25. Derrick Cardinal, Forest Lake, 2021, 240-30
  26. Alex Lloyd, Shakopee, 2018, 238-19
  27. Ayden Horner, Tracy-Milroy-Balaton, 2022, 238-40
  28. Jake Short, Simley, 2013, 237-20
  29. Cooper Moore, Jackson County Central, 2012, 237-27
  30. Ben Morgan, Forest Lake, 2012, 235-16
  31. Beau Penk, Litchfield, Hutchinson, 2006, 235-25
  32. John Paul Fitzpatrick, Crosby-Ironton, 2023, 235-53
  33. Landon Robideau, St. Michael-Albertville, 2025, 234-6
  34. Trey Kruse, Stillwater Area, 2020, 234-53
  35. Mitch Kuhlman, Medford, 2003, 233-11
  36. Jed Wester, St. Michael-Albertville, Annandale/Maple Lake, 2024, 233-32
  37. Michael Suda, Pipestone Area, 2018, 232-13
  38. Cade King, Owatonna, 2019, 232-36
  39. Larry Bomstad, Atwater-Cosmos-Grove City, 2014, 231-16
  40. Mason Gode, LPGE-Browerville, 2021, 231-43
  41. Paden Moore, Jackson County Central, 2015, 229-52
  42. Brandon Moen, Owatonna, 2017, 228-36
  43. Drew Woodley, Northfield, 2020, 227-27
  44. Tyson Meyer, Minnewaska Area, 2021, 227-27
  45. Keegan Moore, Jackson County Central, 2016, 227-30
  46. Jake Svihel, Totino-Grace, 2019, 227-35
  47. Ryan Sokol, Simley, 2021, 225-20
  48. Clint Poster, Pierz, 2011, 225-27
  49. Canon Swanson, Belgrade-Brooten-Elrosa, 2020, 225-29
  50. Adam Aho, Frazee, 2004, 225-36
  51. Zach Campbell, Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove, 2011, 225-36
  52. Colten Carlson, Willmar, 2016, 225-39
  53. Maxwell Petersen, Byron, 2022, 224-9
  54. Luke Amsden, River Valley, 2008, 224-27
  55. Quayin Short, Simley, 2021, 224-46
  56. Zach Sanders, Wabasha-Kellogg, 2007, 223-5
  57. Patrick Kennedy, Kasson-Mantorville, 2020, 223-20
  58. Eric Sanders, Wabasha-Kellogg, 2003, 223-27
  59. Cael Swensen, Wayzata, 2021, 223-37
  60. Nick Wanzek, Simley, 2013, 222-30
  61. Roman Rogotzke, Stillwater Area, 2021, 222-54
  62. Nathan Rose, Sibley East, 2014, 221-28
  63. Garret Garness, Kasson-Mantorville, 2011, 221-35
  64. Blaine Fischer, Belgrade-Brooten-Elrosa, 2022, 221-60
  65. Zach Glazier, Albert Lea, 2019, 220-23
  66. Cole Glazier, Kasson-Mantorville, 2023, 219-39
  67. Daniel Woiwor, Apple Valley, Becker, 2013, 219-40
  68. Adam (A.J.) Jenniges, Wabasso, 2008, 219-42
  69. Logan Butzon, Jackson County Central, 2023, 219-51
  70. Brandon Kingsley, Apple Valley, 2012, 218-7
  71. Marcus LeVesseur, Bloomington Kennedy, Minneapolis Roosevelt, 2001, 218-12
  72. Joe Grygelko, St. Michael-Albertville, 2007, 218-30
  73. Garret Hoffner, Mahnomen/Waubun, 2013, 218-32
  74. Gavin Gust, Dover-Eyota, 2023, 218-34
  75. Daniel Kerkvliet, Simley, 2019, 218-36
  76. Nik Borchert, Mille Lacs, 2015, 218-39
  77. Cade Lundeen, Thief River Falls, 2019, 218-49
  78. Devin Carter, Tracy-Milroy-Balaton, 2024, 218-61
  79. Matt Nagel, Frazee, 2001, 217-18
  80. Lance Benick, Totino-Grace, Forest Lake, 2015, 217-31
  81. Ben Brancale, Eden Prairie, 2015, 217-31
  82. Greg Skerik, Bemidji, 2006, 217-48
  83. Connor Tulenchik, Pequot Lakes/Pine River-Backus, 2022, 216-32
  84. Christian Skillings, Minneota, 2011, 215-20
  85. Darick Vancura, Jackson County Central, 2013, 215-32
  86. Bronson Steuber, Jackson County Central, Fairmont, 2011, 215-39
  87. Justin Herold-Plakut, Woodbury, 2014, 215-49
  88. Cameron Sykora, Border West, 2015, 214-13
  89. Jesse Jensen, Brooklyn Center, 2001, 214-27
  90. Jake Gliva, Simley, 2021, 214-27
  91. Gabe Nagel, Little Falls, 2021, 214-32
  92. Parker Jackson, Detroit Lakes, 2015, 214-44
  93. Ben Donnelly, Woodbury, 2015, 214-57
  94. Joey Majerus, Zumbrota-Mazeppa, 2015, 213-24
  95. Cody Adams, Mankato East, 2007, 213-26
  96. Gable Steveson, Apple Valley, 2018, 212-3
  97. Charlie Falck, Apple Valley, 2004, 212-11
  98. Mitchel Lexvold, Kenyon-Wanamingo, 2012, 212-23
  99. Tanner Reetz, Frazee, 2017, 212-29
  100. David Thorn, St. Michael-Albertville, 2009, 211-18
  101. Nic Leither, Atwater-Cosmos-Grove City, 2008, 211-20
  102. Brenden Olevson, Chaska/Chanhassen, 2016, 211-37
  103. Jake Saatzer, Mound Westonka, 2007, 211-40
  104. Cody Skog, Cambridge-Isanti, 2014, 211-41
  105. Joe Andersen, Bemidji, 2007, 211-44
  106. Josh Bernier, Thief River Falls, 2018, 211-56
  107. Luke Becker, Cambridge-Isanti, 1998, 210-18
  108. Ethan Boll, Crookston, 2023, 210-41
  109. Sean Howk, New Ulm Area, 2019, 210-44
  110. Cael Berg, Simley, 2021, 210-44
  111. Matt Kraft, HLOL/Jackson, 1997, 209-24
  112. Will Magaard, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2020, 209-26
  113. Joey Munos, South St. Paul, 2012, 209-27
  114. Ryan Swenson, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2011, 209-29
  115. Mike Schmitz, Stewartville, 2007, 209-32
  116. Austin Kiecker, BOLD, 2024, 209-33
  117. Quinten Berres, Kimball Area, 2015, 208-10
  118. Bryce Burkett, Watertown-Mayer, 2025, 208-20
  119. Matt Nelson, Big Lake, 2011, 208-29
  120. Payton Handevidt, Jackson County Central, 2022, 208-32
  121. Sam Stewart, Andover, 2012, 208-43
  122. Tucker Sjomeling, Delano, 2017, 207-16
  123. Zach Peterson, Perham, 2019, 207-45
  124. Brandon Dick, St. Michael-Albertville, 2004, 206-18
  125. Sam Stoll, Kasson-Mantorville, 2014, 206-23
  126. Colton Gleason, Minnetonka, 2009, 206-35
  127. Clay Hoeck, Milaca, 2004, 206-40
  128. Will McCarthy, Border West, 2011, 206-45
  129. Austin Brenner, St. Cloud Tech, 2018, 206-45
  130. Hayden Rouser, Atwater-Cosmos-Grove City, 2012, 205-26
  131. Carter Sorenson, Fosston/Bagley, 2021, 205-42
  132. Chad Stender, Browerville, 1991, 204-12
  133. Nate Baker, Jackson County Central, 2000, 204-12
  134. Thomas Dineen, Benson, 2023, 204-14
  135. Wayne Mooney, Greenbush, 1995, 204-30
  136. Taylor Venz, Farmington, 2016, 204-33
  137. Jake Long, West Central Area/Ashby, 2010, 204-35
  138. Mitch Lange, Royalton/Upsala, 2014, 204-38
  139. Colby Njos, Anoka, 2019, 204-40
  140. Payton Anderson, Fairmont/Martin County West, 2020, 204-49
  141. Taner Trembley, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2013, 204-57
  142. Jacob Schlottke, Apple Valley, 2002, 203-14
  143. Jack Fudge, Perham, 2021, 203-22
  144. Cody Weiland, Crookston, 2015, 203-34
  145. Kyle Massey, Champlin Park, Centennial, 2004, 203-35
  146. Ryan Arne, Orono, Wayzata, 2010, 203-39
  147. Sam Haas, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2012, 202-35
  148. Walker Bents, Belgrade-Brooten-Elrosa, 2022, 202-35
  149. Adam Hedin, Rosemount, 2016, 202-36
  150. Coy Gunderson, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2022, 202-36
  151. Garret Miller, Plainview-Elgin-Millville, 2012, 202-49
  152. Jake Davis, Thief River Falls, 2020, 202-58
  153. Craig Luberts, Pierz, 2004, 201-16
  154. TJ Ohara, Tartan, 2014, 201-23
  155. Jordan Joseph, St. Michael-Albertville, 2015, 201-23
  156. Jared Oyster, Bertha-Hewitt/Verndale, 2004, 201-26
  157. Michael Wubbena, Fairmont, 2006, 201-26
  158. Jake Waste, Apple Valley, Anoka, 2011, 201-27
  159. Sam Schad, Long Prairie-Grey Eagle, 2006, 201-31
  160. Andrew Youngblom, Mora, 2010, 201-31
  161. Logan Peterson, Atwater-Cosmos-Grove City, 2014, 201-32
  162. Owen Bjerga, Staples-Motley, 2020, 201-32
  163. Zach Carlson, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2015, 201-34
  164. Mitch Andrews, Border West, 2011, 201-36
  165. Jake Deitchler, Anoka, 2008, 201-38
  166. Adam Cooling, Madelia/Truman/Martin Luther, 2013, 201-40
  167. Anthony Caputo, Crookston, 2011, 201-43
  168. Zac Nielsen, Zimmerman, 2007, 201-56
  169. Dakota Trom, Apple Valley, 2012, 200-18
  170. Joseph Murphy, Trinity at River Ridge, 2007, 200-19
  171. Dan Duncombe, St. Michael-Albertville, 1996, 200-20
  172. Hank Friederichs, Chatfield, 2015, 200-22
  173. Andrew Fogarty, Scott West, 2015, 200-34
  174. Tommy Thorn, St. Michael-Albertville, 2014, 199-6
  175. Joey Novak, New Prague, 2023, 199-18
  176. Cory Harnitz, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2004, 199-29
  177. Blaine Miller, Plainview-Elgin-Millville, 2010, 199-29
  178. Tyler Van Luik, Minnewaska Area, 2020, 199-32
  179. Alex Meger, Owatonna, 2006, 199-33
  180. Dan Gunlogson, Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United, 2024, 199-33
  181. Broc Berge, Kasson-Mantorville, 2013, 199-49
  182. Chad Little, St. Michael-Albertville, 2006, 199-50
  183. Torey Stewart, Jackson County Central, 2008, 198-23
  184. Luke Vaith, Hastings, 2009, 198-24
  185. Tate Condezo, Marshall, 2024, 198-35
  186. Matt Gadient, Goodhue, 1997, 198-43-1
  187. Sam Warne, Perham, 2010, 198-44
  188. Carter Adams, Coon Rapids, 2009, 198-49
  189. Dietrich Balsbaugh, Trinity School at River Ridge, 2016, 198-50
  190. Sam Derynck, Minneota, 2010, 198-51
  191. Ethan Sylvester, Totino-Grace, 2024, 197-40
  192. Carson Brolsma, Osseo, 2015, 197-54
  193. Cade Jackson, Detroit Lakes, 2023, 197-68
  194. Brock Luthens, Hutchinson/Buffalo Lake-Hector-Stewart, 2018, 196-26
  195. Rowan Morgan, Mounds View, 2019, 196-29
  196. Ty Moser, Perham, 2019, 196-30
  197. Adam Cherne, Wayzata, 2023, 196-41
  198. Mason Young, Henry Sibley, 2010, 196-50
  199. Dillon Kifer, Little Falls, 2012, 196-51
  200. Weston Droegemueller, Wayzata, 2013, 196-52
  201. Alex Kontz, Canby, 2008, 196-65
  202. Lincoln Carpenter, Sibley East, 2020, 196-74
  203. Chad Kraft, HLOL, 1994, 195-14-1
  204. Chad Erikson, Apple Valley, 1997, 195-15
  205. Skyler Petry, WEM/JWP, 2014, 195-17
  206. Jack Nelson, Mound Westonka, 2024, 195-22
  207. Joe Selly, Montgomery-Lonsdale/Le Center, 2008, 195-43
  208. Jake Messner, Northfield, 2022, 195-44
  209. Charlie Janssen, Forest Lake, 2010, 195-46
  210. Logan Saltou, Rochester John Marshall, 2016, 195-47
  211. Lucas Westrich, Lakeville North, 2015, 195-55
  212. Connor Simmonds, Fairmont/Martin County West, 2021, 194-22
  213. Cole Becker, St. Michael-Albertville, 2022, 194-29
  214. Eric Reinert, Watertown-Mayer, 2008, 194-34
  215. Shawn Hatlestad, New London-Spicer, 2011, 194-38
  216. Nick O’Brien, Wayzata, 2014, 194-42
  217. Shawn Rue, Paynesville Area, 2019, 194-52
  218. Sean Glenz, Paynesville, 2006, 194-60
  219. Jacob Bennett, Zumbrota-Mazeppa, 2019, 194-64
  220. Travis Elg, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2006, 193-11
  221. Cohen Wiste, GMLOS, 2023, 193-27
  222. Tyler Shilson, Centennial, 2017, 193-29
  223. Trent Herold, St. Francis, 2009, 193-30
  224. Jake Kahnke, Prior Lake, Shakopee, 2008, 193-30
  225. Dustin Dahlblom, Stillwater Area, 2003, 193-47
  226. Javier Portillo, Crookston, 2010, 193-47
  227. Derek Herman, United South Central, 2016, 193-50
  228. Ben Cox, Minnetonka, 2010, 193-60
  229. Dylan Ness, Bloomington Kennedy, 2010, 192-19
  230. Curt Maas, Medford, 2012, 192-24
  231. Lance Wurm, Annandale/Maple Lake, 1997, 192-24-1
  232. Bradley Little, Woodbury, 2025, 192-33
  233. Alex Borsgard, Windom/Mountain Lake, 2019, 192-44
  234. Chad Zastrow, Rochester Century, 2011, 192-50
  235. T.J. Parlin, Austin, 2004, 191-8
  236. Ty Eustice, Blue Earth Area, 2001, 191-11
  237. Gabe Mooney, Badger/Greenbush-Middle River, 2004, 191-17
  238. Levi Price, Cannon Falls, 2005, 191-29
  239. Eric Yngsdal, Byron, 2008, 191-32
  240. Shane Novak, New York Mills, 2013, 191-32
  241. Brett Pfarr, LeSueur-Henderson, 2012, 191-33
  242. Jason Adams, Coon Rapids, 2006, 190-11
  243. Peter Hayes, Wadena-Deer Creek, 2003, 190-17
  244. Brad Pike, Hayfield, 1996, 190-17-1
  245. Nick Kulseth, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2005, 190-19
  246. Marc Harwood, Jackson County Central, 2002, 190-25
  247. Justin Lavalle, Apple Valley, Moorhead, 2009, 190-32
  248. Grant Hegge, Southland, 2011, 190-35
  249. Philip Moenkedick, Perham, 2007, 190-38
  250. George Lynaugh, Simley, 2003, 190-47
  251. Ryan Jensen, Belgrade-Brooten-Elrosa, 2024, 190-48
  252. Tagen Miller, Wabasha-Kellogg, 2019, 190-60
  253. Drayden Morton, Sibley East, 2022, 189-15
  254. Donny Longendyke, White Bear Lake, 2011, 189-25
  255. Beau Buysse, Minneota, 2011, 189-30
  256. Justin Dravis, Park Rapids Area, 2017, 189-44
  257. Matt Mauseth, Rochester Mayo, 2007, 189-45
  258. Quade Zupko, Chisago Lakes Area, 2013, 189-47
  259. Jacob Leibold, Royalton/Upsala, 2022, 189-52
  260. Robby Kriesel, St. Francis, 2007, 189-57
  261. Cooper Ochsendorf, Maple River/USC, 2023, 189-63
  262. Morgan Parriott, New Prague, 2013, 189-67
  263. Shane Masching, Hayfield, 2004, 188-23
  264. Mike Quamme, Northfield, 2004, 188-35
  265. Jude Link, Dassel-Cokato/Litchfield, 2022, 188-35
  266. Kyle Schoenecker, Chisago Lakes Area, 2016, 188-36
  267. Dan Essig, Deer River/Northland, 2003, 188-37
  268. Dylan Herman, United South Central, 2014, 188-41
  269. Cole Sladek, St. Michael-Albertville, 2013, 188-47
  270. Jared Willaby, Windom/Mountain Lake, 2015, 188-47
  271. James Locke, Minneapolis South, 2008, 188-48
  272. Owen Novacek, Badger/Greenbush-Middle River, 2019, 188-49
  273. Adam Hammer, Osseo, 2012, 188-51
  274. Tim Matheson, Centennial, 2005, 188-52
  275. Abbot Aho, Fergus Falls, 2013, 188-57
  276. Austin Moscho, Rocori, 2022, 188-63
  277. Zach Hanson, Lakeville North, 2023, 187-13
  278. Hunter Burnett, Pipestone Area, Milbank SD, 2018, 187-15
  279. Ethan Kern, Bertha-Hewitt/Verndale, 2008, 187-17
  280. Tim Kinsella, Litchfield, 1995, 187-30-1
  281. Isaac Novacek, Badger/Greenbush-Middle River, 2012, 187-33
  282. Samuel Grove, Moorhead, 2017, 187-37
  283. Kyle Begin, Anoka, 2012, 187-41
  284. Ethan Hildebrandt, St. James, 2010, 187-42
  285. Eric Hensel, Lakeville South, 2011, 187-42
  286. Brock Morgan, Apple Valley, 2016, 187-50
  287. Koy Buesgens, New Prague, 2023, 186-6
  288. Jeff Pfaffinger, Blue Earth Area, 2002, 186-17
  289. Steve Saxlund, Pipestone-Jasper, 1996, 186-26-1
  290. Derek Schreiner, Wayzata, 2008, 186-40
  291. Mason Blair, Minnewaska Area, 2020, 186-42
  292. Brendan Howes, Anoka, 2022, 186-43
  293. Kasey Meiners, Caledonia/Houston/Spring Grove, 2004, 186-45
  294. Dan LeDuc, Thief River Falls, 2006, 186-45
  295. Nathan Lexvold, Kenyon-Wanamingo, 2008, 186-47
  296. Mitch Vedders, Milaca, 2004, 186-53
  297. Steve Vedders, Milaca, 2006, 186-60
  298. Mark Voyce, Hayfield, 2011, 186-94-1
  299. Mike Thorn, St. Michael-Albertville, 2006, 185-7
  300. Jake Thielbar, Faribault, 1997, 185-13
  301. Jeff Cooley, Red Rock Central/Westbrook Walnut Grove, 2003, 185-36
  302. Jordon Rothers, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2013, 185-36
  303. Tanner Mills, St. Michael-Albertville, 2013, 185-39
  304. Todd Fuller, Annandale/Maple Lake, 1998, 185-40
  305. Ryan Madson, Hutchinson, 2009, 185-40
  306. Lucas Murray, Anoka, 2007, 185-54
  307. Will Johnson, Hibbing, 2008, 185-61
  308. Brandan Schunk, Wabasso, 2005, 184-16
  309. Eddy Dehmer, St. Michael-Albertville, 184-16-3
  310. Marcus Hamer, Kimball, 2013, 184-30
  311. Jordan Engler, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2015, 184-33
  312. Logan Axford, Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove, 2016, 184-37
  313. Harvey Friederichs, Chatfield, 2014, 184-40
  314. Brady Schneeberger, West Central Area/Ashby, 2006, 184-42
  315. Hunter Retzlaff, Sibley East, 2014, 184-43
  316. Ryan Duffy, South St. Paul, 2017, 184-57
  317. Tony Vaske, River Valley, 2010, 183-19
  318. David Flynn, Scott West, 2015, 183-27
  319. Louie Sanders, Lake Crystal-Wellcome Memorial Area, 2015, 183-30
  320. Jordan Kolbow, Forest Lake, 2006, 183-41
  321. Brandon Seppelt, Foley, 2010, 183-45
  322. Jace Paplow, Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove, 2020, 183-52
  323. Eli Larson, Border West, 2023, 183-54
  324. Cael Carlson, Willmar, 2019, 182-16
  325. Clint Adams, Mankato East, 2002, 182-23
  326. Mike Jarnot, Holdingford, 2012, 182-25
  327. Kevin Landry, Cannon Falls, 2005, 182-37
  328. Logan Kortan, Albert Lea, 2009, 182-38
  329. Zak Coates, Henry Sibley, 2010, 182-40
  330. Dallen Rud, Byron, 2011, 182-48
  331. Reid Lyden, East Ridge, 2014, 182-49
  332. Adam Treptau, Buffalo, 2016, 182-50
  333. Garrett Ploeger, Pipestone Area, 2018, 182-66
  334. Christian Noble, Big Lake, 2022, 181-8
  335. Brian Heimerl, Lester Prairie/Holy Trinity Winsted, 1994, 181-13
  336. Brian Maas, Bemidji, 2015, 181-22
  337. Michael Kroells, Scott West, 2012, 181-28
  338. Devin FitzPatrick, Mahtomedi, 2016, 181-38
  339. John Niebuhr, United South Central, 2003, 181-39
  340. Sebas Swiggum, Apple Valley, 2019, 181-46
  341. Adam Hoffmann, New Ulm, 2008, 181-50
  342. Jordan Engen, Thief River Falls, 2009, 181-50
  343. Levi Bullerman, Adrian, 2005, 181-52
  344. Ben Schmalz, Mound-Westonka, 2019, 181-54
  345. Drew Lexvold, Kenyon-Wanamingo, 2010, 180-22
  346. Ryan Henningson, Winona, 2020, 180-25
  347. Cole Jones, Grand Rapids, 2017, 180-27
  348. Josh McLay, Hastings, 2000, 180-30
  349. Bryce Bruner, Minneota, 2016, 180-35
  350. Alex Erpelding, Staples-Motley, 2017, 180-50
  351. Torrey Line, Browerville/Eagle Valley, 2007, 179-21
  352. Matt Petsinger, New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva, 1997, 179-30
  353. Paul Fitterer, Cannon Falls, 2015, 179-30
  354. Bill Morgan, West Central Area, 2000, 179-31
  355. Zachary Jakes, Mankato West, 2018, 179-35
  356. Bill Soine, Montevideo, 1992, 179-40-2
  357. Michael Felling, Hutchinson, 2004, 179-42
  358. Tanner Kroells, Delano, 2019, 179-43
  359. Ben Anderson, Frazee, 2007, 179-44
  360. Brendan Eichmann, Hastings, 2009, 179-48
  361. Eric Sullinger, Eden Valley-Watkins, 2005, 179-60
  362. Mason Rutt, Tri-City United, 2017, 179-63
  363. Dusty Bullerman, Adrian, 2005, 179-69
  364. Tom Kelliher, Apple Valley, 2008, 178-16
  365. David Kerzman, Paynesville, 2001, 178-21
  366. Jon Duncombe, St. Michael-Albertville, 2000, 178-33
  367. Pat Smith, Chaska, 2009, 178-33
  368. Kyle Cavanaugh, Caledonia/Houston, 2019, 178-38
  369. Bennett Tabor, Simley, 2021, 178-45
  370. Alex Bach, Maple River, 2009, 178-47
  371. James Berg, New Prague, 2015, 178-51
  372. Derek Steele, Sibley East, 2021, 178-53
  373. Clayton Jennissen, Cambridge-Isanti, 2012, 178-58
  374. Garrett Beaman, Henry Sibley, 2015, 178-67
  375. Jared Florell, Totino-Grace, 2017, 178-70
  376. Darin Bertram, Wheaton/Herman-Norcross, 1998, 177-8
  377. Blane Tschida, Kimball Area, 2015, 177-12
  378. Sam Bennyhoff, Mound-Westonka, 2015, 177-21
  379. Oakley McLain, Kenyon-Wanamingo, 2012, 177-23
  380. Stephen Erlandson, Breckenridge/Campbell-Tintah, 2012, 177-28
  381. Jacob Meissner, Osseo, 2022, 177-31
  382. Aaron Norgren, Maple River, 2008, 177-36
  383. Brodie Kellen, Dover-Eyota, 2023, 177-36
  384. Jacob Bowland, Foley, 2008, 177-38
  385. Kevin Fynboh, Thief River Falls, 2009, 177-67
  386. Kale Geiser, Thief River Falls, 2023, 177-85
  387. Nick Slack, Scott West, 1998, 176-14
  388. Tyler Mergen, Monticello, 2011, 176-17
  389. Aaron Sanders, Minneapolis North, 1996, 176-21
  390. Derek Bomstad, Hutchinson, 2006, 176-21
  391. Hudson Burnett, Pipestone Area, 2024, 176-23
  392. Tad Merritt, Canby, 2007, 176-31
  393. Luke Norland, Jackson County Central, 2015, 176-33
  394. Jason Jensen, Brooklyn Center, 2002, 176-34
  395. Gabe Dretsch, Frazee, 2003, 176-34
  396. Jeremy Pederson, Becker, Big Lake, 2004, 176-35
  397. James Pleski, Forest Lake, 2015, 176-40
  398. Jordan Wolter, Fairmont/Martin County West, 2019, 176-47
  399. Trevor Radunz, Pierz, 2022, 176-47
  400. Lane Fink, Canby, 2023, 176-48
  401. Zach Rohr, Hastings, 2011, 176-49
  402. Kade Sammons, Windom/Mountain Lake, 2021, 176-51
  403. Connor Gmahl, Mora, 2023, 176-54
  404. Steve Carr, Battle Lake, Moorhead, 1979, 175-5
  405. Michael Fessler, Apple Valley, 2004, 175-9
  406. David Albrecht, Woodbury, 2005, 175-17
  407. Jared Massey, Centennial, 2003, 175-23
  408. Dylan Connell, Chisago Lakes Area, 2015, 175-29
  409. Nate Hendrickson, Menahga/Sebeka, 1994, 175-29-2
  410. Justin Reinsma, Fulda/Murray County Central, 2009, 175-34
  411. Matthew Pfarr, LeSueur-Henderson, 2008, 175-42
  412. Matt Brauer, Burnsville, 2005, 175-47
  413. Ethan Bowman, Crookston, 2023, 175-52
  414. Alex Lindstrom, Eastview, 2017, 175-84
  415. Paxton Creese, Shakopee, 2020, 174-9
  416. Jeff Ollestad, Mora, 2001, 174-14
  417. Matt Kelliher, Apple Valley, 2011, 174-14
  418. Chris Young, Pierz, 2000, 174-36
  419. Trayton Anderson, Northfield, 2019, 174-36
  420. Cullen Captain, Bertha-Hewitt/Verndale, 2003, 174-37
  421. Owen Elzen, Dover-Eyota, 1997, 174-41
  422. Caden Steffen, Zumbrota-Mazeppa, 2018, 174-41
  423. Mitch Millner, Simley, 2005, 174-42
  424. Jerod Novak, Aitkin, 2016, 174-43
  425. Quinn Christoffersen, South St. Paul, 2021, 174-55
  426. Drew Lange, Holdingford, 2024, 174-55
  427. Treyton Austvold, New London-Spicer, 2015, 174-57
  428. Tyler Jakes, Mankato West, 2013, 174-59
  429. Anthony Gullickson, Totino-Grace, 2011, 174-60
  430. John Miller, Renville-Sacred Heart, 173-12-1
  431. Cameron Davis, Albert Lea Area, 2022, 173-44
  432. Chris Stevermer, Prior Lake, 2009, 173-47
  433. Brock Rinehart, Woodbury, 2020, 173-47
  434. Adam Jaeger, Belgrade-Brooten-Elrosa, 2018, 173-47
  435. Brandon Arndt, Wheaton/Herman-Norcross, 173-49
  436. Tyler Bents, Belgrade-Brooten-Elrosa, 2019, 173-54
  437. Blake West, Shakopee, 2021, 172-6
  438. Ethan Hendrickson, United North Central, 2022, 172-20
  439. Kelly Flaherty, Big Lake, 2001, 172-24
  440. Matt Mincey, Apple Valley, 2008, 172-24
  441. Kyle Boeke, Princeton, 2021, 172-32
  442. Kyle LeDuc, Thief River Falls, 2010, 172-36
  443. Cade Mueller, Waconia, 2019, 172-38
  444. Brandon Bullerman, Adrian, 2006, 172-40
  445. Joe Gallmeier, White Bear Lake, 2001, 172-42
  446. Collin LaBrosse, Park Cottage Grove, 2016, 172-42
  447. Tyler Kivel, Scott West, 2009, 172-43
  448. Brandon Greiner, Madelia/Truman, 2006, 172-55
  449. Mason Brownlee, Tri-City United, 2014, 172-62
  450. Alex Haffner, Chatfield, 2014, 172-68
  451. Lloyd Wurm, Maple Lake, 171-17-2
  452. Ryan Adams, Coon Rapids, 2005, 171-21
  453. Andy Forstner, Madelia/Truman, 2006, 171-29
  454. Kevin O’Brien, Becker, 2009, 171-30
  455. Robert Koranda, Becker, 2007, 171-33
  456. Jordan Novak, New York Mills, 2010, 171-38
  457. Mitchell Altermatt, Wabasso, 171-39
  458. Zach Brown, Crookston, 2021, 171-39
  459. Dan Pierce, Hibbing, 171-41-1
  460. Alex Riley, Waconia, 2023, 171-42
  461. Tyler Doll, Perham, 2006, 171-55
  462. Brady Ayers, WEM/JWP, 2013, 171-66
  463. Josh Selly, Tri-City United, 2014, 171-76
  464. Tanner Hovda, Roseau, 1996, 170-17
  465. Mark Carlson, Staples-Motley, 1999, 170-19
  466. Jakob Bergeland, Centennial, 2017, 170-19
  467. Cole Altermatt, Wabasso, 2003, 170-24
  468. Cory Hansen, Albert Lea, 2011, 170-25
  469. Cash Raymond, Simley, 2024, 170-26
  470. Austin Scarset, Red Rock Central/Westbrook Walnut Grove, 2002, 170-30
  471. Wade Sullivan, Lakeville North, 2017, 170-33
  472. Mitchell Lange, Caledonia/Houston/Spring Grove, 2003, 170-36
  473. Jeremy Sogge, Paynesville, 2002, 170-40
  474. Jackson Schauer, Grand Rapids, 2015, 170-44
  475. Ryan Thompson, Benson, 2010, 170-47
  476. Nate Lynn, Adrian, 2012, 170-48
  477. William Baker, Jackson County Central, 2011, 170-50
  478. Gavin Ignaszewski, Albert Lea, 2018, 170-58
  479. Benjamin McPhail, Pine Island, 2010, 170-63
  480. Brandon Peters, Faribault, 2013, 170-64
  481. Alex Schuh, Tracy-Milroy-Balaton, 2024, 170-65
  482. Travis Kammerer, Chisago Lakes Area, 2011, 170-73
  483. Matt Roth, Milaca, 1998, 169-16
  484. Nick Novak, New Prague, 2021, 169-17
  485. Austin Leibel, St. Francis, 2012, 169-20
  486. Matt Shankey, Apple Valley, 2000, 169-24
  487. Michael Folie, Waseca, 2004, 169-24
  488. Dustin Speltz, Lewiston-Altura, 2001, 169-29
  489. Kipp Williamson, Hayfield, 1993, 169-30
  490. Coltan Laganiere, Kasson-Mantorville, 2013, 169-39
  491. Jake Andres, Pierz, 2019, 169-44
  492. Austin Maanum, Border West, 2014, 169-51
  493. Matt Elsenpeter, Watertown-Mayer/Mayer Lutheran, 2013, 169-57
  494. Isaiah Jillson, Brainerd, 2023, 169-58
  495. Eathan Martinez, Tracy-Milroy-Balaton, 2024, 169-64
  496. Stephen Loosbrock, Adrian, 2010, 169-100
  497. Derek Johnson, Owatonna, 2001, 168-12
  498. Garret Aldrich, Albert Lea, 2017, 168-20
  499. Will Short, Simley, 168-21-2
  500. Travis Nagel, Frazee, 1997, 168-36
  501. Chad Altermatt, Wabasso, 168-38
  502. Reggie Rach, Bertha-Hewitt/Verndale, 2001, 168-39
  503. Nate Willaert, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2009, 168-42
  504. Peter Mursu, New York Mills, 1996, 168-42-1
  505. Sam Gadient, Goodhue, 2005, 168-48
  506. Tanner Carlisle, Prior Lake, 2011, 168-48
  507. Antony Tuttle, Stillwater Area, 2022, 168-49
  508. Adam Pool, Eden Valley-Watkins, 2002, 168-53
  509. Matt Schrupp, Watertown-Mayer, 2005, 168-53
  510. Jonny Roemhildt, Waterville-Elysian-Morristown, 2007, 168-53
  511. Mitchell Hagen, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2009, 168-62
  512. Brady Bos, Pipestone Area, 2014, 168-64
  513. Michael Nelson, Dover-Eyota, 2019, 168-66
  514. Ben Meyer, Atwater-Cosmos-Grove City, 2008, 167-12
  515. Leland Brincefield, Wadena-Deer Creek, 2002, 167-14
  516. Rylee Molitor, Sartell-St. Stephen, 2017, 167-16
  517. Chad Carlson, Willmar, 167-25-2
  518. Ben Baumgartner, Park Rapids Area, 2015, 167-27
  519. Adam Landherr, Southland, 2003, 167-29
  520. Chase Morlock, Moorhead, 2013, 167-31
  521. Thomas McAlpine, Elk River, 2002, 167-36
  522. Cody Hansen, Albert Lea, 2009, 167-37
  523. Aaron Schaitel, LaCrescent, 2005, 167-40
  524. Tate Torgerson, Cambridge-Isanti, 2019, 167-43
  525. Tyler Stevens, Elk River, 2010, 167-50
  526. Reese Kapsner, Pierz, 2019, 167-56
  527. Jacob Forcier, Eden Valley-Watkins, 2011, 167-57
  528. Brett Stolarzyk, Stewartville, 2013, 167-59
  529. Boden Simon, Maple River/USC, 2022, 167-69
  530. Brock Bullerman, Adrian, 2011, 167-73
  531. Hayden Zillmer, Crosby-Ironton, 2011, 166-13
  532. Kyle Gliva, Simley, 2013, 166-17
  533. Chad Zimmel, Wheaton/Herman-Norcross, 166-19-1
  534. Steve King, St. Clair-Waldorf Pemberton, 1989, 166-20
  535. Travis Lewellyn, Sartell-St. Stephen, 2008, 166-23
  536. Spencer Miller, Staples-Motley, 2019, 166-28
  537. John Amundson, Alexandria, 2008, 166-30
  538. Mack Short, Simley, 2014, 166-33
  539. Keith Werk, Herman-Norcross, 1992, 166-33-3
  540. Jon Koranda, Becker, 2004, 166-37
  541. Eric Tschudi, Delano, 1998, 166-38
  542. Dan Dick, Simley, 2011, 166-40
  543. Zachary Friederich, Montgomery-Lonsdale/Le Center, 2011, 166-41
  544. Brad Maas, Medford, 2012, 166-42
  545. Brandon Novak, Becker, 1996, 166-44-1
  546. Luke Schmalz, Mound-Westonka, 2015, 166-46
  547. Jacob Steinbauer, Waconia, 2014, 166-48
  548. Tyler Steen, MACCRAY, 2007, 166-50
  549. Peter Nelson, St. Cloud Apollo, 2017, 166-50
  550. Nathaniel Friederich, Montgomery-Lonsdale/Le Center, 2009, 166-51
  551. Jesse Munos, South St. Paul, 2011, 166-57
  552. Tom Tellers, United North Central, 2016, 166-58
  553. Pat McNamara, Scott West, 1996, 165-18
  554. Bryan Cowdin, Worthington, 2001, 165-22
  555. Lucas Jagodzinski, Fairmont/Martin County West, 2021, 165-22
  556. Lucas Jagodzinske, Fairmont/Martin County West, 2021, 165-22
  557. Andrew Quittschreiber, Frazee, 2004, 165-24
  558. Brian Sutter, Goodhue, 165-26-4
  559. Brent Eidenschink, Detroit Lakes, 2006, 165-27
  560. Kory Mosher, Fertile-Beltrami, 165-27-3
  561. Shane Tappe, Detroit Lakes, 2002, 165-33
  562. Pat Smith, Osseo, 1994, 165-34-1
  563. Darin Madson, Glenville-Emmons, 1997, 165-35
  564. Blaine Kuhlman, Medford, 2000, 165-36
  565. Kurt Salmen, Dassel-Cokato, 2007, 165-38
  566. Matt Johnson, Redwood Valley, 2002, 165-40
  567. Kyle Girtz, Pierz, 2006, 165-48
  568. Nate Turck, Litchfield, 2000, 165-50
  569. Andrew Lockrem, Frazee, 2008, 165-53
  570. Joel Hendrickson, Menahga/Sebeka, 2003, 165-56
  571. Eric Croatt, Ortonville, 2008, 165-59
  572. Tucker Ginther, Caledonia/Houston, 2023, 165-65
  573. Adam Kelling, Cambridge-Isanti, 2011, 165-75
  574. Chad Stoneburg, Wheaton/Herman-Norcross, 164-24
  575. Kelly McConville, Osseo, 1997, 164-27
  576. Thad Pike, Hayfield, 2000, 164-27
  577. Jason Rhoten, Kasson-Mantorville, 2002, 164-28
  578. Jesse Westphal, Janesville-Waldorf-Pemberton, 2008, 164-31
  579. Troy Marr, Forest Lake, 164-34-1
  580. Sam Maresh, Champlin Park, 2008, 164-37
  581. Cole Sykora, Border West, 2023, 164-40
  582. Brady Holien, Atwater-Cosmos-Grove City, 2022, 164-41
  583. Tanner Welsh, Dover-Eyota, 2016, 164-42
  584. Gus McCarthy, Border West, 2013, 164-43
  585. Chase Levos, St. Clair, 2010, 164-44
  586. Tanner Vassar, Annandale/Maple Lake, 2016, 164-44
  587. Patrick Casey, Shakopee, 2013, 164-45
  588. Josh Eckstein, Lester Prairie/Holy Trinity, 2000, 164-47
  589. Greg Snobl, Canby, 1995, 164-47-2
  590. James Huwe, Detroit Lakes, 2016, 164-52
  591. Kenny Moenkedick, Perham, 2006, 164-53
  592. Andrew Bates, Sibley East, 2007, 164-67
  593. Jamey Keller, Foley, 1995, 163-4
  594. Wade Short, Simley, 163-16-1
  595. Luke Eustice, Blue Earth Area, 1999, 163-17
  596. Nick Tourville, Benilde-St. Margaret’s, 2010, 163-19
  597. Trevor Eisfeld, Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove, 2020, 163-20
  598. Nathan Rausch, Walker-Hackensack-Akeley/Nevis, 2003, 163-30
  599. T.J. Anderson, Dassel-Cokato, 2001, 163-32
  600. Brett Willaby, Windom/Mountain Lake, 2020, 163-32
  601. Mitch Marr, Forest Lake, 1998, 163-37
  602. Corey Feltmann, Norwood Young America, 2002, 163-42
  603. Shad Tappe, Detroit Lakes, 2005, 163-42
  604. Codey Schultz, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2007, 163-47
  605. Maximus Hanson, Belgrade-Brooten-Elrosa, 2024, 163-47
  606. Abraham Olson, Trinity at River Ridge, 2003, 163-51
  607. Michael Guehna, Perham, 2007, 163-51
  608. Evan Moscho, Rocori, 2024, 163-52
  609. Jacob Malone, New York Mills, 2003, 163-53
  610. Cody Nylander, Perham, 2013, 163-54
  611. Adam Johnson, Milaca, 2001, 163-55
  612. Jake Johnson, Hastings, 2001, 163-56
  613. Austin Laudenbach, Apple Valley, 2023, 163-56
  614. Matt Burns, Watertown-Mayer, 2006, 163-57
  615. Noah Becker, LPGE-Browerville, 2016, 163-62
  616. Tyler Wells, Princeton, 2023, 162-1
  617. Cole Von Ohlen, Jackson County Central, 2008, 162-16
  618. Jacob Volkmann, Battle Lake-Underwood-Henning, 1999, 162-18
  619. Dave Vetsch, St. Michael-Albertville, 1998, 162-22
  620. Mike Polley, Wayzata, 2005, 162-22
  621. Shawn Pumley, BOLD, 2003, 162-25
  622. Michael Weller, New York Mills, 1997, 162-26
  623. Wayne Goodhart, Beardsly-Browns Valley, 1989, 162-26-3
  624. Joe Block, LeCenter, 162-27-5
  625. Jeff Pitzenberger, Triton, 162-30
  626. Phil McMullen, St. James, River Valley , 2003, 162-30
  627. Danny Dahn, LeSueur-Henderson, 2004, 162-37
  628. Logan Dick, Maple Grove, 2016, 162-38
  629. Matt Laine, Hastings, 2006, 162-39
  630. Joe Werner, Perham, 2004, 162-39
  631. Micah Wales, West Central Area, 1996, 162-39-5
  632. Alex Yeager, Badger/Greenbush-Middle River, 2012, 162-40
  633. Landon Gode, LPGE-Browerville, 2022, 162-42
  634. Grant Nehring, St. Cloud Apollo, 2013, 162-46
  635. Zach Molitor, Cambridge-Isanti, 2005, 162-51
  636. Blake Bergeron, Crookston, 2014, 162-70
  637. Jake Hanson, Rochester Mayo, 2013, 162-73
  638. Tyler Pasvogel, Sibley East, 2012, 162-75
  639. Will Gorecki, Royalton/Upsala, 2023, 162-92
  640. Jayson Ness, Bloomington Kennedy, 2005, 161-14
  641. Joey Thompson, Totino-Grace, Maple Grove, 2020, 161-18
  642. Pat Dorn, Adrian, 1985, 161-18-5
  643. Justin Nelson, Big Lake, 2008, 161-27
  644. Shawn Williams, Brooklyn Center, 2000, 161-29
  645. T.J. Friederichs, Osseo, 1993, 161-29-1
  646. Riley Habisch, Buffalo, 2019, 161-32
  647. Dana Paulson, Roseau, 1996, 161-33
  648. Zane Petersen, Lakeville South, 2011, 161-38
  649. Adam Rall, Henry Sibley, 2004, 161-39
  650. Nick Warne, Rocori, 2017, 161-41
  651. Jacob Anderson, River Valley, 2012, 161-44
  652. Rickey Peterson, Minneota, 2006, 161-45
  653. Scott Springer, Anoka, 2019, 161-45
  654. Tyler Shackle, Scott West, 2019, 161-45
  655. Dusty Myers, Redwood Valley, 2004, 161-50
  656. Danny Striggow, Orono, 2020, 161-51
  657. Cole Roeder, Stewartville, 2004, 161-58
  658. Adam Hiltner, Eden Valley-Watkins, 2006, 161-66
  659. Brandon Board, Andover, 2024, 160-11
  660. Matt Strawser, Wadena-Deer Creek, 1998, 160-13
  661. Adam Elseth, Albert Lea, 2004, 160-26
  662. Danny Gray, Dover-Eyota, 2005, 160-26
  663. Nate Trulen, Tartan, 2001, 160-27
  664. Josh Falk, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2010, 160-37
  665. Thomas Freking, Jackson County Central, 2023, 160-37
  666. Mitchell Rohlik, Wabasso/Red Rock Central, 2012, 160-39
  667. Mariano Portillo, Crookston, 2010, 160-40
  668. Alex Peck, Benilde-St. Margaret’s, 2010, 160-42
  669. Phillip Beaumia, Apple Valley, West Central Area/Ashby, 2004, 160-44
  670. Trent Esping, Minneota, 2018, 160-46
  671. Rij Koehnen, Frazee, 2012, 160-48
  672. Tossaporn Suparat, North Branch, 2009, 160-54
  673. Adam Luberts, New London-Spicer, 2007, 160-67
  674. Klinton VanHeuveln, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2011, 160-67
  675. Bowen Schultz, Owatonna, 2013, 160-75
  676. Zach Silvis, Park, 2022, 159-17
  677. Troy Peterson, Watertown-Mayer, 1998, 159-21
  678. Jon May, Hutchinson, 2003, 159-21
  679. Ashton Clark, Park Rapids Area, 2019, 159-22
  680. Mike Fiedler, Sauk Centre, 1999, 159-23
  681. Tyler Hemmesch, Elk River, 2007, 159-25
  682. Desmond Radunz, Henry Sibley, 1999, 159-26
  683. Hank Virnig, Pierz, 2007, 159-27
  684. Jake Begin, Anoka, 2009, 159-30
  685. Zach Winter, Sauk Centre, 2005, 159-32
  686. Justin Stauffacher, Scott West, 2019, 159-40
  687. Austen Cole, Yellow Medicine East, 2009, 159-43
  688. Grady Minnerath, Rocori, 2024, 159-46
  689. Cole Gibson, La Crescent, 2009, 159-49
  690. Justin Turek, New Prague, 2005, 159-49
  691. Tristin Faust, Northfield, 2010, 159-58
  692. Ethan Vogt, Sauk Centre, 2004, 159-66
  693. Justin Jenks, Little Falls, 2016, 159-67
  694. Sam Kulseth, St. James, 2019, 159-67
  695. Corey Huber, Bemidji, 2010, 159-82
  696. Rhett Hudoba, Ogilvie, 2022, 159-94
  697. Reid Ballantyne, Stillwater Area, 2021, 158-5
  698. Dave Droegemueller, Osseo, 1986, 158-10-2
  699. Marshall Rach, Bertha-Hewitt/Verndale, 1998, 158-23
  700. Seth Brossard, Kenyon-Wanamingo, 2019, 158-23
  701. Chad Otterness, Cannon Falls, 158-24
  702. Mark Newman, Mora, Watertown, 1997, 158-24
  703. Jacob Clark, South St. Paul, 1998, 158-25
  704. Dean Salo, New York Mills, 158-25-2
  705. Jeremy Arndt, Wheaton/Herman-Norcross, 158-26-1
  706. Lance Martin, Elk River, 158-34
  707. Jesse Hein, Perham, 2012, 158-35
  708. Nick Pelach, Sartell-St. Stephen, 2019, 158-40
  709. Aaron Stolp, Big Lake, 2007, 158-42
  710. Hans Wothe, Frazee, 1993, 158-44
  711. Adam Josephson, Minneota, 2012, 158-44
  712. Craig Kelliher, Apple Valley, 2009, 158-45
  713. Tommy Glenn, Simley, 2010, 158-48
  714. Aaron Bates, Sibley East, 2013, 158-48
  715. Justin Crandall, LPGE-Browerville, 2020, 158-48
  716. Michael Davis, Mankato East, 2007, 158-50
  717. Mitch Rechtzigel, Eastview, 2012, 158-50
  718. Jeff Grosland, Simley, 2004, 158-51
  719. Holden Nelson, Thief River Falls, 2013, 158-53
  720. Avery Nelson, Mora, 2023, 158-54
  721. Mickey Kirk, St. Michael-Albertville, 2006, 158-64
  722. Zachary Pesch, LeSueur-Henderson, 2008, 158-66
  723. Aaron Sweeney, Watertown-Mayer/Mayer Lutheran, 2014, 158-67
  724. Gavin Larsen, Chaska/Chanhassen, 2011, 158-68
  725. Josh Route, Hastings, 2023, 158-79
  726. Ryan Epps, Cannon Falls, 2016, 157-21
  727. Jakob Stageberg, New London-Spicer, 2014, 157-22
  728. Greg Schwartz, Paynesville, 157-22-5
  729. Garrett Benz, Virginia Area, 1998, 157-25
  730. Adam Murphy, Northfield, 1995, 157-25-2
  731. Kevin Widmer, River Valley, 2005, 157-29
  732. Trey Bertram, Hastings, 2008, 157-29
  733. Skylar Hieronimus, Adrian, 2016, 157-29
  734. Brian Strain, Henry Sibley, 1999, 157-30
  735. Heath Martin, Elk River, 157-35
  736. Jordan Bendson, Staples-Motley, 2010, 157-39
  737. Jared Hotakainen, New York Mills, 2006, 157-39
  738. Miles Patton, Rochester Mayo, 2015, 157-41
  739. Mark Erickson, Roseau, 2008, 157-45
  740. Carter Hanson, Blue Earth Area, 2013, 157-47
  741. Tony Lynn, Adrian, 2015, 157-47
  742. Matt Tlougan, Byron, 2011, 157-49
  743. Micah Olson, Trinity at River Ridge, 2008, 157-54
  744. Robert Fisher, Bloomington Kennedy, 2009, 157-54
  745. Lincoln Shinn, Willmar, 2019, 157-54
  746. Nate Meixell, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2012, 157-63
  747. Jacob Johnson, Jackson County Central, 2008, 157-65
  748. Shane Siewert, Lake City, 2015, 157-65
  749. Brandon Waage, Badger/Greenbush-Middle River, 2015, 157-74
  750. Jacob Prunty, Worthington, 2018, 156-8
  751. Elijah Paulson, Anoka, 2023, 156-13
  752. Terry Storm, Walker-Hackensack, 156-14
  753. Josh Wiseman, Champlin Park, 2008, 156-15
  754. Seth Flodeen, Cannon Falls, 2005, 156-17
  755. Elijah Novak, Foley, 2022, 156-19
  756. Soren Herzog, Simley, 2023, 156-20
  757. Kyle Christians, West Central Area, 1997, 156-24
  758. Eric Bauer, Hastings, 2012, 156-25
  759. Brad Loeffler, St. Clair-Waldorf Pemberton, 156-26-1
  760. Mark Hilbrand, Wheaton/Herman-Norcross, 156-27
  761. Matt Fraley, Forest Lake, 2002, 156-30
  762. Austin Anderly, LeSueur-Henderson, 2015, 156-31
  763. Brett Svendsen, Elk River, 1993, 156-33-1
  764. Todd Opdahl, Minneota, 2003, 156-34
  765. Kyle Opsahl, Pine City/Hinckley-Finlayson, 2013, 156-35
  766. Dennis Westlund, Waconia/Mayer Lutheran, 2003, 156-38
  767. Tim Klein, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2001, 156-43
  768. Joel Stark, Wabasha-Kellogg, 1999, 156-43
  769. Sam Moenkedick, Bertha-Hewitt/Verndale, 2008, 156-45
  770. Jackson Held, Royalton/Upsala, 2019, 156-48
  771. Kyle Rose, Morris Area/Hancock, 1998, 156-49
  772. Brody Ullyott, Detroit Lakes, 2021, 156-55
  773. Tom Faber, Rocori, 1996, 156-60-1
  774. Joe Kern, Bertha-Hewitt/Verndale, 1998, 156-61
  775. Phil LaFleur, Fillmore Central/Lanesboro/Mabel-Canton, 2008, 156-62
  776. Derek Weinmann, Irondale, 2012, 156-62
  777. Steven Salinas, Blooming Prairie, 2004, 156-64
  778. Brad Kruse, St. Clair, 2006, 156-69
  779. Brandon Paulson, Anoka, 1992, 155-12-1
  780. Jarred Oftedahl, Benilde-St. Margaret’s, 2013, 155-16
  781. Corey Olson, Hayfield, 1988, 155-19
  782. Tony Valek, Scott West, 2008, 155-19
  783. Russell Smith, Owatonna, 2005, 155-21
  784. Zach Siegle, Scott West, 2014, 155-23
  785. Donny DePatto, Monticello, 2002, 155-24
  786. Nolan Ambrose, Jackson County Central, 2024, 155-25
  787. Tyler Ryan, Kenyon-Wanamingo, 2019, 155-26
  788. Adam McSorley, Hastings, 2017, 155-28
  789. Jason Bartels, Annandale/Maple Lake, 1997, 155-29-2
  790. Cory Foss, Foley, 2009, 155-32
  791. Blake Vagle, New London-Spicer, 2020, 155-33-
  792. Kelly Pederson, Big Lake, Becker, 2000, 155-33
  793. Nathanael Holecek, Thief River Falls, 2015, 155-36
  794. Cameron Jurgenson, Dawson-Boyd, 2008, 155-37
  795. Blake Legred, United South Central, 2019, 155-38
  796. Wyatt Lidberg, St. Michael-Albertville, 2020, 155-39
  797. Matt Meyer, Atwater-Cosmos-Grove City, 2012, 155-40
  798. Joachim Wiener, Osakis, 2001, 155-45
  799. Tommy Longendyke, White Bear Lake, 2013, 155-45
  800. Calvin Wolff, Prior Lake, 2008, 155-48
  801. Seth Amberg, United South Central, 2008, 155-49
  802. Gavin Peterson, Maple Grove, 2020, 155-49
  803. Chad Olson, Farmington, 1995, 155-57
  804. Cody Welch, Wabasso/Red Rock Central, 2012, 155-57
  805. John Nething, New London-Spicer, 2010, 155-59-
  806. Casey Johnson, Kasson-Mantorville, 2010, 155-59
  807. Brad Meyer, Pierz, 2013, 155-61
  808. Isaac Florell, Totino-Grace, 2015, 155-61
  809. Sam Fischenich, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2009, 155-63
  810. Colton Johnston, Ogilvie, 2008, 155-63
  811. Shane Fesenmaier, Sauk Rapids-Rice, 2010, 155-68
  812. Brad Fisher, Austin, 1997, 154-14
  813. Ben Lunn, Shakopee, 2020, 154-15
  814. Dan Dellwo, Chisago Lakes Area, 1996, 154-16-1
  815. Mike McConville, Osseo, 1996, 154-18
  816. Alex Crowe, Shakopee, 2017, 154-22
  817. Nick Schuler, Totino-Grace, 2009, 154-31
  818. Austin Gabbert, Watertown-Mayer/Mayer Lutheran, 2021, 154-32
  819. Brady Kasprick, Thief River Falls, 2022, 154-33
  820. Daniel Schulte, LaCrescent, 2005, 154-34
  821. Kyle Kohls, Watertown-Mayer, 2003, 154-39
  822. Sam Baier, Redwood-River Valley, 2016, 154-40
  823. Owen Herbst, Buffalo, 2022, 154-40
  824. Nick Walsh, Rosemount, 2005, 154-43
  825. Luke Prairie, Tracy-Milroy-Balaton, 2010, 154-43
  826. Aaron Matheson, Centennial, 2002, 154-44
  827. Jonah Gruenes, Minneota, 2022, 154-44
  828. Randy Rager, Pequot Lakes, 1996, 154-44-3
  829. Jason Jeremiason, Marshall, 2007, 154-45
  830. Craig Cihlar, Minnewaska Area, 2002, 154-46
  831. Eric Muldoon, Prior Lake, 2009, 154-54
  832. Tristyn Hanson, Lakeville North, 2015, 154-55
  833. Taylor Defrang, Dover-Eyota, 2020, 154-55
  834. Corbin Knapp, Pequot Lakes/Pine River-Backus, 2023, 154-55
  835. Zander Clausen, Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United, 2023, 154-56
  836. Tony Klosterboer, Montevideo, 2007, 154-58
  837. Ty Johnson, Woodbury, 2015, 154-60
  838. Caleb Lanoue, Mahnomen/Waubun, 2010, 154-61
  839. Kenny Steffens, Wadena-Deer Creek, 2007, 154-65
  840. Nick Pfaff, Mille Lacs, 2007, 154-65
  841. Andrew Janssen, Mounds View, 2007, 154-66
  842. Bobby Steveson, Apple Valley, 2015, 153-4
  843. Terrance Young, Minneapolis Edison, 2006, 153-10
  844. Brad Fenske, Paynesville, 1992, 153-16-6
  845. BJ Mariotti, St. Michael-Albertville, 1994, 153-21
  846. Seth Anderson, Simley, 2005, 153-26
  847. Chase Austvold, New London-Spicer, 2012, 153-30
  848. Jeremy Anderson, Thief River Falls, 2003, 153-31
  849. Cole Fibranz, Sartell-St. Stephen, 2019, 153-31
  850. Ryan Lumley, Big Lake, 2003, 153-36
  851. Luke Bothun, Dawson-Boyd, 2006, 153-37
  852. Billy Hochstein, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2010, 153-38
  853. Brady Johnshoy, Prior Lake, 2011, 153-38
  854. Chris Ortman, Pierz, 2014, 153-41
  855. Jordan Chouanard, Aitkin, 2012, 153-43
  856. Andrew Nissen, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2015, 153-44
  857. Troy Meyer, St. James, 1995, 153-45-1
  858. Max Ehrich, Blue Earth Area, 2021, 153-48
  859. Austin Hjelle, Thief River Falls, 2014, 153-49
  860. Tyler Keller, Medford, 2014, 153-52
  861. Jonah Lange, Frazee, 2016, 153-52
  862. Chris McPhail, Pine Island, 2005, 153-54
  863. Tanner Rohlik, Wabasso/Red Rock Central, 2013, 153-55
  864. Mike Minske, Rochester Mayo, 2010, 153-55
  865. Justin Skillings, Frazee, 2007, 153-57
  866. Seth Sanftner, Mora, 2010, 153-62
  867. Sam McPhail, Pine Island, 2014, 153-66
  868. Devin Roberts, Apple Valley, 2019, 153-67
  869. Matthew Jeska, Nashwauk-Keewatin/Greenway, 2019, 153-77
  870. Robin Ebnet, New Richland-Hartland, 152-21-1
  871. Josh Cagle, Faribault, 1996, 152-23-1
  872. John Weeding, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2012, 152-24
  873. Travis Holt, Cambridge-Isanti, 2013, 152-29
  874. Carter Meiners, LPGE-Browerville, 2021, 152-29
  875. Scott Schermerhorn, Frazee, 1995, 152-30
  876. Trent Hatlevig, Caledonia/Spring Grove, 1999, 152-30
  877. Mark Gunderson, Bemidji, 1998, 152-31
  878. Dan Verdeja, Simley, 152-31
  879. Phil Skeps, St. Thomas Academy, 2019, 152-37
  880. Sean Huls, Pierz, 2011, 152-39
  881. Cody Reverts, Adrian, 2006, 152-49
  882. Andrew Wiener, Osakis, 2002, 152-52
  883. Cory Swenson, Pequot Lakes/Pine River-Backus, 2004, 152-52
  884. Carl Leuer, St. Michael-Albertville, 2020, 152-53
  885. Nate Williams, Crosby-Ironton, 2019, 152-60
  886. Triston Westerlund, Albert Lea, 2015, 152-64
  887. Tim Bartness, New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva, 2009, 152-93
  888. Matt Demaray, Apple Valley, 151-7-1
  889. David Haas, Madison, 151-14-3
  890. Micah Flodeen, Cannon Falls, 2003, 151-15
  891. Juan Torres, Simley, 2013, 151-22
  892. Tony Nord, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2000, 151-24
  893. Hayden VanderVoort, Hutchinson/Buffalo Lake-Hector-Stewart, 2023, 151-25
  894. Jevon Williams, Atwater-Cosmos-Grove City, 2024, 151-28
  895. Derek Skala, Owatonna, 2006, 151-30
  896. Alex Hart, Prior Lake, 2015, 151-30
  897. Chaz Abrahamson, Thief River Falls, 2011, 151-31
  898. Andy Merkins, Hutchinson, 2003, 151-32
  899. Cody Lensing, Totino-Grace, 2008, 151-34
  900. Jacob Bryce, Minnewaska Area, 2004, 151-35
  901. Josh VanOverbeke, Minneota, 2012, 151-35
  902. Trent Gunsolus, Janesville-Waldorf-Pemberton, 1999, 151-40
  903. Javon Taschuk, Stillwater Area, 2020, 151-40
  904. Allan Huigens, New Prague, 2002, 151-41
  905. Matt Christensen, Aitkin, 2008, 151-41
  906. Conrad Kondos, Breckenridge/Campbell-Tintah, 2014, 151-46
  907. Greg Stucky, Pine Island, 2000, 151-49
  908. Zack Kuhns, Maple River, 2013, 151-49
  909. Spencer Garness, Kasson-Mantorville, 2007, 151-50
  910. Jake Avre, Cambridge-Isanti, 2000, 151-51
  911. Luke Sailer, Perham, 2013, 151-57
  912. Mitchell Fulton, Wabasso/Red Rock Central, 2017, 151-58
  913. Brandon Lexvold, Goodhue, 2001, 151-59
  914. Anthony Axford, Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove, 2021, 151-59
  915. Ethan Evenson, Maple River/USC, 2022, 151-75
  916. Darren Droegemueller, Osseo, 1988, 150-9-3
  917. Travis Borchert, Browerville/Eagle Valley, 2010, 150-12
  918. Anthony Jackson Jr, Simley, 150-19
  919. Jacob Gall, Pierz, 150-22
  920. Seth Beyer, Mankato West, Martin County West, 2004, 150-25
  921. Jamin LeDuc, Farmington, 2016, 150-26
  922. David Hendrickson, Montevideo, 150-28
  923. Mike Roder, Lac Qui Parle Valley, 1993, 150-28-3
  924. Timothy Stapleton, Waconia, 2020, 150-29
  925. Jack Ryan, Simley, 2015, 150-36
  926. Chris McKenzie, Shakopee, 2004, 150-39
  927. Jackson Sweeney, Watertown-Mayer/Mayer Lutheran, 2016, 150-39
  928. Isaac Loosbrock, Chaska/Chanhassen, 2016, 150-42
  929. Brandt Bombard, North Branch, 2022, 150-43
  930. Mitchell Hartwig, Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie, 2013, 150-44
  931. Peter Johnson, Willmar, 2005, 150-48
  932. Jake Wetzel, Montgomery-Lonsdale/Le Center, 2008, 150-49
  933. Lucas Roe, Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland, 2013, 150-50
  934. Kyle Trout, Wadena-Deer Creek, 2003, 150-51
  935. Caramon Hansen, Kimball, 2012, 150-52
  936. Jimmy Brown, Cambridge-Isanti, 2020, 150-53
  937. Kyle Koehntop, Morris Area/Hancock, 2004, 150-62
  938. Wyatt Simon, Maple River, 2020, 150-64
  939. Ted Androli, Kenyon-Wanamingo, 2016, 150-65
  940. Chad Kubasch, Watertown-Mayer, 2006, 150-67
  941. Mitch Mosher, Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland, 2005, 150-68
  942. Gabe Gorecki, Royalton/Upsala, 2022, 150-71
  943. Jay Thoreson, Moorhead, 2006, 150-74
  944. Nolan Booge, Park Rapids Area, 2017, 150-74
  945. Mike Meger, Owatonna, 2003, 149-10
  946. Mark Lange, Caledonia, 149-11-1
  947. Eric Kramer, Staples-Motley, 1996, 149-12
  948. Seth Gross, Apple Valley, 2014, 149-15
  949. Spencer Jenniges, Wabasso/Red Rock Central, 2014, 149-18
  950. Trevor Westerlund, Albert Lea, 2013, 149-26
  951. Jordan Theede, Lewiston-Altura/Rushford-Peterson, 2014, 149-27
  952. Matthew Herman, Burnsville, 2002, 149-29
  953. Cole Holien, Atwater-Cosmos-Grove City, 2022, 149-32
  954. Chad Henle, New London-Spicer, 2008, 149-33
  955. Tyler Hebig, Mound-Westonka, 2013, 149-34
  956. Taylor Lewandowski, Foley, 2012, 149-38
  957. Travis Peralta, Thief River Falls, 2009, 149-41
  958. Todd Traen, Minneota, 2004, 149-44
  959. Carter Entinger, Watertown-Mayer/Mayer Lutheran, 2019, 149-44
  960. Aldon Stuchen, Tracy-Milroy, 2001, 149-48
  961. Ricky Crone, Apple Valley, 149-49
  962. Tony Biggs, Simley, 2004, 149-49
  963. Jerry Simes, Dassel-Cokato/Litchfield, 2021, 149-52
  964. Brett Bradford, Byron, 2022, 149-52
  965. Brent Yule, Medford, 2004, 149-55
  966. Luke Ruter, New London-Spicer, 2022, 149-62-
  967. Brandon Hertog, Centennial, 2009, 149-87
  968. Aaron Gudahl, Blue Earth Area, 148-25
  969. Jason Elsmore, Lake City, 148-26
  970. Drake Borsgard, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2012, 148-26
  971. Brent Kramer, Staples, 1991, 148-26-2
  972. Travis Dahlheimer, St. Michael-Albertville, 2001, 148-31
  973. Travis Shives, Bloomington, 148-31-5
  974. Chris Werth, St. James, NRHEG, 2003, 148-33
  975. Mike Kramer, Wadena, 148-36
  976. Andrew Peralta, Thief River Falls, 2007, 148-36
  977. Ty Griffin, Rockford, 2014, 148-38
  978. Carson Tschudi, Delano, 2021, 148-40
  979. Marco Christiansen, Minnetonka, 2024, 148-40
  980. Kraig Schumm, St. Michael-Albertville, 2010, 148-41
  981. Braeden Erickson, Willmar, 2023, 148-44
  982. Ben Kelvington, Scott West, 2016, 148-46
  983. Colin Ayers, WEM/JWP, 2014, 148-57
  984. Matt Morris, Albert Lea, 2007, 148-58
  985. Blaine Coyle, Fillmore Central/Lanesboro/Mabel-Canton, 2009, 148-58
  986. Adam Richter, Perham, 148-61
  987. Brady Nelson, Rochester Mayo, 2015, 148-61
  988. Thomas Hischer, Mora, 2015, 148-63
  989. Eli Hunt, St. Peter, 2020, 148-63
  990. Tom Casey, Shakopee, 2009, 148-65
  991. Patrick Rooney, Belgrade-Brooten-Elrosa, 2013, 148-67
  992. Shane Fickes, Wheaton/Herman-Norcross, 2006, 148-69
  993. Leighton Rach, Perham, 2019, 148-72
  994. Ryan Sieberg, St. Clair/Mankato Loyola, 2011, 148-83
  995. Jacoby Bergeron, Thief River Falls, 2011, 147-11
  996. Pat Harty, Hayfield, 1998, 147-22
  997. Kraig Elliot, Burnsville, 1998, 147-22
  998. Willard Meine, Fertile-Beltrami, 2016, 147-25
  999. Frank Wilczek, Little Falls, 2012, 147-26
  1000. Tom Libbesmeier, Kimball, 2003, 147-35
  1001. Dalton Westerlund, Albert Lea, 2012, 147-35
  1002. Adam Fokken, Eastview, 2001, 147-36
  1003. Brandon Bartyzal, LeSueur-Henderson, 2006, 147-39
  1004. Grant Jepson, Frazee, 2016, 147-39
  1005. Jackson Striggow, Orono, 2015, 147-42
  1006. Dylan Yarger, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2009, 147-43
  1007. TJ Severance, Wheaton/Herman-Norcross, 2005, 147-45
  1008. David Hauge, Minnehaha Academy/Concordia Academy, 2006, 147-46
  1009. Charlie Dojan, Irondale-Spring Lake Park-St. Anthony Village, 2021, 147-46
  1010. Adam Petersen, Hastings, 2008, 147-47
  1011. Russell Caldwell, Maple River, 2015, 147-47
  1012. Mike Priebe, Dover-Eyota, 2001, 147-53
  1013. Kyle Drehmel, Goodhue, 2013, 147-55
  1014. Seth Nebel, Edina, 2021, 147-57
  1015. Mike Wallraff, Centennial, 2004, 147-60
  1016. Noah Bernier, Thief River Falls, 2015, 147-61
  1017. Garrett Pavelko, Rochester Century, 2020, 147-72
  1018. Trevor Pearson, Maple River, 2020, 147-74
  1019. Tyler Polzin, Glencoe-Silver Lake, 2006, 147-80
  1020. Aiden Erickson, Hastings, 2023, 147-85
  1021. Chris Lembeck, Bloomington Kennedy, 146-7-2
  1022. Kris Presler, Brooten, 1987, 146-16
  1023. Tyler Safratowich, Park Rapids Area, 2004, 146-27
  1024. Matt Moenkedick, Bertha-Hewitt/Verndale, 2009, 146-28
  1025. Tim Roberg, Paynesville, 1997, 146-29
  1026. Scott Bauer, New Prague, 1999, 146-32
  1027. Matt Fridgen, Wheaton/Herman-Norcross, 2003, 146-36
  1028. Randy Backman, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 2001, 146-37
  1029. Brad Osatiuk, Maple Grove, 2015, 146-37
  1030. Brad Zimmel, Wheaton/Herman-Norcross, 146-39
  1031. Garrett Long, St. Francis, 146-39
  1032. Tyler Bullerman, Adrian, 2002, 146-40
  1033. Jermy Bruessel, Owatonna, 1996, 146-41-1
  1034. Mitch Becker, Browerville, 1998, 146-42
  1035. Ethan Loosbrock, Chaska, 2013, 146-48
  1036. Doug Storbeck, Blue Earth Area, 1998, 146-50
  1037. Justin Bowland, Foley, 2010, 146-50
  1038. Andy Leisen, Rochester Mayo, 2005, 146-52
  1039. Kurt Haakinson, Sauk Centre, 2005, 146-52
  1040. Kade Johnson, Bemidji, 2014, 146-52
  1041. Dylan Hanson, New London-Spicer, 2012, 146-53
  1042. Shawn Leuthard, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1993, 146-54-2
  1043. Ben Butler, Browerville, 1994, 146-55-1
  1044. Christopher Pfarr, LeSueur-Henderson, 2013, 146-59
  1045. Grant Budden, Pipestone Area, 2020, 146-64
  1046. Jed Loftus, Dover-Eyota, 2003, 146-72
  1047. Travis Schiefelbein, Kimball, 2012, 146-78
  1048. Chad Cooreman, Tracy-Milroy-Balaton, 2007, 146-84
  1049. Mark Krier, Plainview, 1985, 145-9
  1050. David Zilverberg, Wayzata, 2007, 145-16
  1051. Tanner Skillings, Minneota, 2007, 145-25
  1052. Andy Miller, Eagan, 1999, 145-28
  1053. Derek Hebrink, Fillmore Central, 2002, 145-30
  1054. Tyler Marr, Forest Lake, 2000, 145-32
  1055. Corey Schunk, Wabasso, 2004, 145-32
  1056. Scott Larson, Blackduck/Cass Lake-Bena, 1998, 145-34
  1057. Will Sather, Eden Prairie, 2024, 145-38
  1058. Parker Brand, Lewiston-Altura/Rushford-Peterson, 2008, 145-39
  1059. Adam Minette, New Prague, 2004, 145-40
  1060. Colby Alberts, Kasson-Mantorville, 2005, 145-40
  1061. Colten Carlson, United South Central, 2014, 145-40
  1062. Jon Teiken, Mahnomen/Waubun, 145-45-1
  1063. Aaron Trio, Maple River, 2014, 145-46
  1064. Jeff Nielsen, Zimmerman, 2010, 145-47
  1065. Ben Barton, Wabasha-Kellogg, 145-49
  1066. Eric Ryan, Goodhue, 2008, 145-53
  1067. Adam Ourada, Wabasso, 2008, 145-54
  1068. Zach Spinks, Windom/Mountain Lake, 2019, 145-54
  1069. Blake Weber, Detroit Lakes, 2020, 145-54
  1070. Josh Hiltner, Eden Valley-Watkins, 2004, 145-55
  1071. Ryan Mergen, Monticello, 2005, 145-57
  1072. Tomm Ingle, Badger/Greenbush-Middle River, 2012, 145-62
  1073. Corey Zastrow, Rochester Century, 2008, 145-78
  1074. Lincoln Fink, Canby, 2023, 145-80
  1075. Nick Bruss, Nashwauk-Keewatin/Greenway, 2013, 145-82
  1076. Brett Crecelius, Marshall/Lakeview, 2009, 145-86
  1077. Sam Brancale, Eden Prairie, 2012, 144-9
  1078. Jose Trevino, St. Paul Humboldt, 1993, 144-16-1
  1079. Chris Steele, Hayfield, 1994, 144-16-2
  1080. Nolan Reiter, Big Lake, 2023, 144-19
  1081. Waja Broadway, Minneapolis North, 1997, 144-20
  1082. Paul Cheney, Apple Valley, 2014, 144-23
  1083. Casey Gray, Wheaton/Herman-Norcross, 2005, 144-27
  1084. Dylan Lentz, Columbia Heights, 2018, 144-29
  1085. Casey Field, Yellow Medicine East, 2009, 144-30
  1086. Paul Norgren, Lake Crystal-Wellcome Memorial, Maple River, 2010, 144-30
  1087. Jesse Reyerson, Albert Lea, 1999, 144-32
  1088. Mike Verdeja, Simley, 2000, 144-34
  1089. Clinton Haake, Winona, 2005, 144-35
  1090. Josh Olson, St. James, 144-38
  1091. Nic Harrison, Pequot Lakes/Pine River-Backus, 2009, 144-41
  1092. Jordan Lohse, West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville, 2021, 144-41
  1093. Joe Virga, Chisago Lakes Area, 2015, 144-42
  1094. Lucas Damm, Atwater-Cosmos-Grove City, 2014, 144-46
  1095. Drew Sathrum, Kenyon-Wanamingo, 2015, 144-46
  1096. Josh Allen, Rush City, 1996, 144-50
  1097. Josh Zabel, Rochester Mayo, 2004, 144-50
  1098. Michael Otomo, Dover-Eyota, 2016, 144-53
  1099. Keith Lumley, Big Lake, 2005, 144-58
  1100. Tony Sauer, Adrian, 2005, 144-59
  1101. Kelly Johnson, Alexandria, 2023, 144-62
  1102. Brandon Sullivan, Pierz, 2014, 144-66
  1103. Orrin Holmbeck, Nashwauk-Keewatin/Greenway, 2013, 144-84
  1104. Richard Fessler, Apple Valley, 2005, 143-6
  1105. Chad Merritt, Canby, 143-14-1
  1106. Troy Haglund, Willmar, 1990, 143-20-1
  1107. Eric Hendrickson, Menahga/Sebeka, 1998, 143-21
  1108. Jason Burg, New York Mills, 2007, 143-26
  1109. Dalton Henderson, Owatonna, 2010, 143-29
  1110. Lance Peters, Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland, 2006, 143-30
  1111. Vince DePatto, Monticello, 2000, 143-31
  1112. Justin Werk, Wheaton/Herman-Norcross, 2001, 143-32
  1113. Jeff Stuckenbroker, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2005, 143-35
  1114. Thomas Stageberg, New London-Spicer, 2016, 143-40
  1115. Kaiden Scrandt, Simley, 2023, 143-43
  1116. Mason Stender, Browerville, 1993, 143-44-2
  1117. Damon Ferguson, Thief River Falls, 2023, 143-46
  1118. Alex McPhee, Proctor/Hermantown, 2021, 143-49
  1119. Troy Morisette, Tartan, 2010, 143-51
  1120. Nick Peterson, Eden Valley-Watkins, 2006, 143-54
  1121. Nick Johnson, Tri-City United, 2019, 143-55
  1122. Matt Spoden, St. Cloud Apollo, 2009, 143-56
  1123. Tyler Tubbs, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville-Beardsley, 2004, 143-58
  1124. John Gusewelle, Sauk Centre, 2010, 143-58
  1125. Jon Verhelst, Canby, 2008, 143-59
  1126. Jake Bothun, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2010, 143-69
  1127. Christian Harrison, Pequot Lakes/Pine River-Backus, 2011, 143-80
  1128. Lenny Wurm, Maple Lake, 142-10
  1129. Drew Fleming, Watertown-Mayer/Mayer Lutheran, 2010, 142-17
  1130. Terry Keller, Medford, 1979, 142-17-1
  1131. Micah Barnes, Simley, 2012, 142-18
  1132. Dieken Swalla, MACCRAY, 1993, 142-19
  1133. John Barrett, Annandale, 142-19
  1134. Clint Campbell, Stewartville, 2002, 142-24
  1135. Chad Meyer, Blue Earth Area, 142-28-3
  1136. Jason Dummer, Hastings, 1997, 142-29
  1137. Gabe Zierden, Albany, 2019, 142-30
  1138. John Sundgren, Blaine, 2006, 142-32
  1139. Carl Carlson, Willmar, 142-32-2
  1140. Greg Janey, Park Center, 1997, 142-35
  1141. John Swanson, Thief River Falls, 2002, 142-35
  1142. Taylor Menke, Jackson County Central, 2010, 142-37
  1143. Seth Bullerman, Adrian, 2001, 142-38
  1144. Joe Franta, Blue Earth Area, 2011, 142-39
  1145. Dan Rysavy, Austin, 2006, 142-40
  1146. Dan Tschudi, Delano, 1993, 142-43
  1147. Ryan Lovaas, Mille Lacs, 2003, 142-45
  1148. Dustin Dylla, United South Central, 2011, 142-45
  1149. Garsen Schorr, Kasson-Mantorville, 2019, 142-47
  1150. Sammy Houck, Lakeville North, 2009, 142-49
  1151. Justin Jones, Mille Lacs, 2004, 142-50
  1152. Drey Loge, Pequot Lakes/Pine River-Backus, 2013, 142-53
  1153. Chris Sawatzky, Mora, 2007, 142-54
  1154. Ryan Sullivan, Eden Valley-Watkins, 2007, 142-57
  1155. Jake Berthiaume, Monticello, 2014, 142-57
  1156. Kip Anderson, Pelican Rapids, 2007, 142-59
  1157. Brent Weller, New York Mills, 2005, 142-59
  1158. Tyler Raway, Forest Lake, 2021, 142-59
  1159. Brian Wasserzieher, Aitkin, 2006, 142-62
  1160. Carter Williamson, Rochester John Marshall, 2014, 142-62
  1161. Isaac Johnson, Lake Park/Audubon, 2004, 142-64
  1162. Mitchell Watkins, Zumbrota-Mazeppa, 2013, 142-65
  1163. Dan Fiecke, Lester Prairie/Holy Trinity, 2002, 142-79
  1164. Paul Kuznik, Crookston, 1986, 141-10
  1165. Lenny Meine, Crookston, 1990, 141-14-1
  1166. Dana Gostomczek, Janesville-Waldorf-Pemberton, 1998, 141-18
  1167. Tony Nelson, Cambridge-Isanti, 2009, 141-18
  1168. Tony Sadder, Totino-Grace, 2006, 141-21
  1169. Dereck Ellingson, Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove, 2019, 141-21
  1170. Darrin Allen, Chatfield, 1993, 141-21-1
  1171. Ryan Timmerman, St. Peter, 2008, 141-27
  1172. Trevor Schultz, Fairmont/Martin County West, 2013, 141-27
  1173. Justin Staebler, Perham, 1998, 141-28
  1174. Cody Rinke, Wheaton/Herman-Norcross, 2005, 141-28
  1175. Matt Wagner, Canby, 1995, 141-31
  1176. Trevor Krueger, Barnesville, 2008, 141-32
  1177. Cody Paulsen, Totino-Grace, 2010, 141-32
  1178. Hector Millan, Owatonna, 2009, 141-33
  1179. Jason Melcher, St. Francis, 1992, 141-33-4
  1180. Jon Dierks, Mankato East, 1999, 141-35
  1181. Kurt Timmons, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2010, 141-35
  1182. Erik Drange, Litchfield, 1995, 141-35-1
  1183. Joseph Bechtold, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2004, 141-37
  1184. Chad Rach, Bertha-Hewitt/Verndale, 1995, 141-39
  1185. Shane Wevley, West Central Area, 1996, 141-39
  1186. Daniel VanAcker, Forest Lake, 2022, 141-43
  1187. Titon Erler, Owatonna, 2005, 141-44
  1188. Teddy Pierce, St. Francis, Chisago Lakes Area, 2017, 141-45
  1189. Joe Hessing, Delano, 2010, 141-46
  1190. Jake Gosch, Kasson-Mantorville, 2007, 141-49
  1191. Gavin Christoffersen, South St. Paul, 2019, 141-50
  1192. Storm Booe, Badger/Greenbush-Middle River, 2010, 141-52
  1193. Nathan Schmitz, Perham, 2009, 141-53
  1194. Billy Dean, New London-Spicer, 2009, 141-55-
  1195. Nick Henning, Fulda/Murray County Central, 2006, 141-55
  1196. Zach Beaumaster, Monticello, 2014, 141-58
  1197. Taylor Carlson, United North Central, 2014, 141-59
  1198. Jake Skalicky, Simley, 1998, 141-60
  1199. AJ Stevens, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2008, 141-62
  1200. Cola Jensen, Simley, 2011, 141-64
  1201. Nolan Wanzek, Simley, 2020, 141-65
  1202. Cole Johnson, Thief River Falls, 2020, 141-66
  1203. Jordan Hansen, Hutchinson, 2010, 141-67
  1204. Jeff Froslee, Battle Lake-Underwood-Henning, 1997, 141-67-1
  1205. Jacob Rukavina, Eastview, 2014, 141-68
  1206. Nolan Romel, Wabasha-Kellogg, 2020, 141-69
  1207. Craig Peterson, Minneota, 141-73
  1208. Alex Burns, Tri-City United, 2016, 141-77
  1209. Jadon Evans, Pipestone Area, 2011, 141-82
  1210. Ethan Lane, Thief River Falls, 2024, 141-116
  1211. Tony Dionosopoulos, Simley, 1994, 140-13
  1212. Chad Kranz, Montevideo, 1994, 140-22
  1213. Doug Heins, Ogilvie, 140-22-1
  1214. Brady Schrupp, Becker, 2009, 140-23
  1215. Joe Pilgrim, Verndale, 140-26-3
  1216. Chad Irlbeck, Wabasso, 1991, 140-26-3
  1217. Dusty Kavitz, Medford, 2004, 140-28
  1218. Josh Bain, Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland, 2007, 140-28
  1219. Cody Whitney, Mille Lacs, 2012, 140-28
  1220. Matt Steffenson, Mille Lacs, 2003, 140-31
  1221. Dane Head, Kasson-Mantorville, 1988, 140-32
  1222. Chris Welle, Paynesville, 2000, 140-34
  1223. Phillip Anderson, Rogers, 2014, 140-34
  1224. Micah Larson, Atwater-Cosmos-Grove City, 2009, 140-35
  1225. Ben Keen, Pequot Lakes/Pine River-Backus, 2001, 140-36
  1226. Jesse Jennissen, Staples, 1998, 140-38
  1227. Nick McKenzie, New London-Spicer, 2020, 140-40-
  1228. Dan Card, Owatonna, 2007, 140-41
  1229. Broc Threinen, Kasson-Mantorville, 1995, 140-41-5
  1230. Marty Kirk, Elk River, 140-42
  1231. Brandon Klukow, Albert Lea, 2005, 140-42
  1232. Kenny Sandt, United South Central, 2005, 140-43
  1233. Bruce Laleman, Minneota, 1996, 140-44
  1234. Alek Halverson, Lester Prairie/Holy Trinity, 2000, 140-44
  1235. John Vaith, Hastings, 2007, 140-45
  1236. Matt Baarson, Champlin Park, 2007, 140-48
  1237. Kez Flomo, Totino-Grace, 2015, 140-48
  1238. Aaron Berge, Kasson-Mantorville, 2016, 140-52
  1239. John Dolezal, Faribault, 1998, 140-53
  1240. Eric Carrasco, Minneota, 2021, 140-53
  1241. Kolin Baier, Mankato East, 2020, 140-54
  1242. Cody Tibbetts, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2011, 140-60
  1243. Austin Kluis, Fulda/Murray County Central, 2012, 140-60
  1244. Ryan Krause, Centennial, 2009, 140-74
  1245. Erik Wallace, Sibley East, 2003, 140-75
  1246. Corben Hansen, Kasson-Mantorville, 2013, 140-80
  1247. Trevor Laws, Apple Valley, 2003, 139-5
  1248. Ben Bauer, Faribault, 1996, 139-16
  1249. Paul Koenig, Butterfield-Odin, 139-16-1
  1250. Joeb Oyster, Bertha-Hewitt/Verndale, 2002, 139-20
  1251. Nic Cantu, Albert Lea, 2019, 139-20
  1252. Mike Buringa, Plainview-Elgin-Millville, 1986, 139-20-2
  1253. Les Engler, Fulda, 139-21
  1254. Jake Sweet, Totino-Grace, 2005, 139-22
  1255. Luke Knudsen, New London-Spicer, 2024, 139-23-
  1256. John Fradette, Milaca, 2005, 139-25
  1257. Chris McAlpine, Elk River, 2000, 139-28
  1258. Eric Bourgeois, Monticello, 2012, 139-33
  1259. Vincent Mueller, St. Thomas Academy, 2023, 139-33
  1260. Matt Aho, Frazee, 1999, 139-35
  1261. Matt Anderson, Simley, 2001, 139-36
  1262. Ben Anderson, Annandale/Maple Lake, 2006, 139-37
  1263. Jayden Haueter, Apple Valley, 2024, 139-37
  1264. Greg Naschansky, Plainview-Elgin-Millville, 2010, 139-38
  1265. Mason Orth, Rocori, 2024, 139-38
  1266. Ian Sanders, Minneapolis North, 1992, 139-39
  1267. Shaun Murphy, Northfield, 1997, 139-39
  1268. Alec Engler, Minneota, 2015, 139-40
  1269. Lance Bullerman, Adrian, 2002, 139-44
  1270. Ted Berckes, Canby, 2011, 139-46
  1271. Jordan Tober, Mora, 2015, 139-46
  1272. Rylee Anderson, Barnesville, 2015, 139-48
  1273. Jason Ulmschmid, Frazee, 139-49
  1274. Matt Kahnke, Prior Lake, 2012, 139-50
  1275. Nathan Brecht, Glenwood-Starbuck, 139-51-1
  1276. Chase Thielen, Renville County West, 2002, 139-54
  1277. Ryan Langlais, Eastview, 2004, 139-54
  1278. Ryan Reid, Mound-Westonka, 2016, 139-54
  1279. Cale Luthens, Hutchinson, 2021, 139-54
  1280. Joe Facchinni, Nashwauk-Keewatin/Greenway, 2003, 139-55
  1281. Timmy Ruter, Buffalo, 2010, 139-56
  1282. Travis Ahlf, Menahga/Sebeka, 2006, 139-57
  1283. Jason Arndt, Wheaton/Herman-Norcross, 139-59-3
  1284. Emily Shilson, Mounds View, 2019, 139-64
  1285. Jasper Oyster, Bertha-Hewitt/Verndale, 2006, 139-68
  1286. Cy Kruse, Totino-Grace, 2024, 138-7
  1287. Brandon Morvari, Simley, 2023, 138-11
  1288. Jason Reitmeier, Worthington, 138-14
  1289. Jamell Tidwell, Bloomington Kennedy, 2001, 138-15
  1290. Austin Goergen, Caledonia/Houston/Spring Grove, 2012, 138-15
  1291. Tony Noyes, New London-Spicer , 2003, 138-16
  1292. Larry Lyden, Irondale, 1998, 138-18
  1293. Steve Seck, Watertown-Mayer, 138-21
  1294. David Gregory, Trinity School at River Ridge, 2023, 138-22
  1295. Scott Fernholz, Madison, 138-22-2
  1296. Terry Fasching, Lester Prairie/Holy Trinity Winsted, 138-26
  1297. Zach Anderson, Thief River Falls, 2005, 138-29
  1298. Justin Berns, Perham, 2007, 138-32
  1299. Jackson Penk, Sartell-St. Stephen, 2019, 138-32
  1300. Darrin Cain, Arlington-Green Isle, 138-33-2
  1301. Jordan Isakson, Dassel-Cokato, 2001, 138-38
  1302. Tyler Rohr, Hastings, 2010, 138-44
  1303. Sean McCall, Dawson-Boyd, 1996, 138-45
  1304. Kevin Bright, Lakeville South, 2010, 138-45
  1305. Landon Nebel, Edina, 2023, 138-47
  1306. Nate Green, Osakis, 1996, 138-48
  1307. Matt Barton, Wabasha-Kellogg, 1997, 138-50
  1308. Luke Trout, Wadena-Deer Creek, 2001, 138-50
  1309. Kurt Werk, West Central Area, 1997, 138-53
  1310. Ty Torgerson, Cambridge-Isanti, 2013, 138-53
  1311. Gage Halvorson, Montevideo, 2006, 138-54
  1312. Daryl Becker, St. Michael-Albertville, 1995, 138-54-1
  1313. Darin Engelby, Cambridge-Isanti, 1999, 138-56
  1314. Austin Miley, Willmar, 2014, 138-56
  1315. Jack Hawkins, Wabasha-Kellogg, 2010, 138-58
  1316. Levi Marsh, Lake Crystal-Wellcome Memorial Area, 2015, 138-58
  1317. Max Johnson, Maple Grove, 2023, 138-58
  1318. Gunnar Feldhege, Rocori, 2018, 138-59
  1319. Jacob Rositas, Moorhead, 2013, 138-62
  1320. Nicholas Esping, Minneota, 2015, 138-64
  1321. Luke Rechtzigel, Kenyon-Wanamingo, 2016, 138-67
  1322. Josh Piechowski, Stillwater Area, 2020, 138-68
  1323. Heath Rud, Byron, 2009, 138-83
  1324. Justin Rose, Sibley East, 2007, 138-86
  1325. Josh Friedt, Rochester John Marshall, 1994, 137-18-2
  1326. Ryan LeBeau, Prior Lake, 2001, 137-21
  1327. Brendan Bogart, Brooten, 1989, 137-21-2
  1328. Dusty Iverson, Anoka, 2006, 137-22
  1329. Mike Cuperus, Worthington, 1997, 137-24
  1330. Jon Veldhouse, Wheaton/Herman-Norcross, 137-25
  1331. Joe Bunne, Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland, 2005, 137-25
  1332. Dustin Weinmann, Irondale, 2013, 137-25
  1333. Joe Swartz, Minnewaska Area, 2005, 137-30
  1334. Brandon Yost, Mahnomen/Waubun, 137-32
  1335. Caleb Lines, Jackson County Central, New Prague, 2008, 137-33
  1336. Gary Rakotz, Albany, 1996, 137-34
  1337. Chad Pike, Hayfield, 1993, 137-36
  1338. Trent Sovde, Badger/Greenbush-Middle River, 2007, 137-36
  1339. Mike Lucero, Frazee, 2009, 137-36
  1340. Dan Brown, Big Lake, 2009, 137-36
  1341. Mike Jacobson, Park Rapids Area, 1994, 137-39
  1342. Tom Anderson, Redwood Valley, 2004, 137-39
  1343. Devon Bonds, St. Paul Humboldt, 2009, 137-39
  1344. Adam Carruth, Benson, 2004, 137-42
  1345. Trevor Erler, Owatonna, 2005, 137-44
  1346. Ryan Osterman, Frazee, 1992, 137-47-1
  1347. Jeff Ziermann, Waconia, 1995, 137-48
  1348. Chad Listul, Yellow Medicine East, 2005, 137-48
  1349. Lincoln Mallinger, St. Michael-Albertville, 2013, 137-48
  1350. Jake Malone, United North Central, 2013, 137-49
  1351. Caden Johnson, Tracy-Milroy-Balaton, 2022, 137-51
  1352. Cesar Munoz, Brooklyn Center, 2000, 137-53
  1353. Dan Deslauriers, Canby, 2008, 137-55
  1354. Grant Litke, Little Falls, 2019, 137-57
  1355. Adam Langer, Kenyon-Wanamingo, 2008, 137-60
  1356. Kent Backes, Becker, 2003, 137-60
  1357. Brian Lahr, Cambridge-Isanti, 1999, 137-61
  1358. Trevor Oberg, South St. Paul, 2017, 137-64
  1359. Bailey Eickhoff, Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United, 2016, 137-67
  1360. Patrick Faber, Fridley, 2011, 137-68
  1361. Alin Bakken, Pelican Rapids, 2009, 137-78
  1362. Ben Brown, Big Lake, 2008, 137-85
  1363. Dave Schuster, Delevan, 136-11-3
  1364. Jordan Kingsley, Apple Valley, 2011, 136-13
  1365. Barrett Golyer, St. Francis, 1994, 136-14-2
  1366. Ethan Cota, Kenyon-Wanamingo, 2016, 136-15
  1367. Tom Hughes, Spring Valley, 1971, 136-15-1
  1368. Ryan Flaherty, Big Lake, 2001, 136-16
  1369. Chad Nelson, Stewartville, 1991, 136-18-1
  1370. Mike McDougall, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 136-23
  1371. David Williams, St. Clair, 1998, 136-23
  1372. Mitchel Petersen, Byron, 2020, 136-27
  1373. Ryan Breisch, Mound Westonka, 2003, 136-28
  1374. Danon Anderson, St. James, 2001, 136-29
  1375. Mike Harlow, New London-Spicer , 2000, 136-29
  1376. Brayden Burmeister, Pipestone Area, 2024, 136-29
  1377. Derick Jensen, Park Center, 1994, 136-32
  1378. Justin Christenson, Fridley, 1997, 136-33
  1379. Michal Barrie, Adrian, Red Rock Central/Westbrook-Walnut Grove, 2004, 136-34
  1380. Max Olson, Martin County, 2023, 136-34
  1381. Lee Rahrlien, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 2002, 136-35
  1382. Cody Brazier, Badger/Greenbush-Middle River, 2008, 136-38
  1383. Brady Gross, Apple Valley, 2019, 136-38
  1384. Jesse Midas, St. Cloud Apollo, 1998, 136-39
  1385. Kyle Anderson, Simley, 2003, 136-42
  1386. Spencer Johnson, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2010, 136-42
  1387. Chad Ver Steeg, Hancock/Cyrus, 136-44-2
  1388. Jared Clawiter, Kenyon-Wanamingo, 2016, 136-45
  1389. Justin Bain, Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland, 2007, 136-49
  1390. Adam Stalboerger, Mahnomen/Waubun, 2008, 136-53
  1391. Jared Schroepfer, Wabasso/Red Rock Central, 2019, 136-53
  1392. Matt Skattum, Luverne, 136-53-1
  1393. Sean O’Neil, Prior Lake, 2014, 136-55
  1394. Brandon Olson, Dawson-Boyd, 1998, 136-60
  1395. Ryan Keach, Dover-Eyota, 2016, 136-60
  1396. Jeff Allerson, Nicollet, 2005, 136-61
  1397. Tyler Kuechle, Kimball, 2011, 136-62
  1398. Dalton Elliot, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2015, 136-65
  1399. Pat Jenkins, Long Prairie-Grey Eagle, 2006, 136-66
  1400. Justin Kopet, Tri-City United, 2018, 136-95
  1401. Dan Devine, St. Paul Central, 1994, 135-10
  1402. Ty Friederichs, Osseo, 1995, 135-15-1
  1403. Tim Anderson, Rushford, 135-15-1
  1404. Nate Thomas, Kasson-Mantorville, 2013, 135-16
  1405. Jeremy LaVigne, Foley, 1991, 135-19
  1406. Jack Thompson, Hibbing, 135-21-1
  1407. Mark Jewison, Janesville, 135-21-2
  1408. Andrew Piehl, Rogers, 2016, 135-24
  1409. Todd Bergeron, Oklee-Plummer, 135-24-1
  1410. Steve Kosak, Anoka, 135-25
  1411. Kevin Fielder, Sauk Centre, 1992, 135-28-2
  1412. Jason Brill, Little Falls, 2007, 135-30
  1413. Garrett Steiger, Rochester John Marshall, 2009, 135-30
  1414. Codie LaFromboise, Mora, 2013, 135-30
  1415. Luke Zilverberg, Scott West, 2013, 135-30
  1416. Jason Lindquist, St. James, 1994, 135-32-2
  1417. Troy Phillips, Mankato East, 1990, 135-34-3
  1418. Ben Nelson, Wayzata, 135-35-2
  1419. Tyler Isaacson, Forest Lake, 2012, 135-36
  1420. Steve Washburn, Mora, 1999, 135-37
  1421. Max Balow, Lake City, 2022, 135-37
  1422. Tyson Ullyott, Detroit Lakes, 2023, 135-37
  1423. Logan Brincefield, Wadena-Deer Creek, 2002, 135-38
  1424. Jaxon Kenning, St. Cloud Tech, 2024, 135-39
  1425. Ross Knapper, MACCRAY, 1994, 135-39-3
  1426. Zach Scott, Holdingford, 2015, 135-40
  1427. Justin Chouanard, Aitkin, 2008, 135-41
  1428. Steven Wood, United South Central, Wabasso, 2003, 135-42
  1429. Maverick Whitcomb, Atwater-Cosmos-Grove City, 2014, 135-43
  1430. Kelly Block, LeCenter, 135-43-2
  1431. Steve Arneson, Minnewaska Area, Glenwood, 1986, 135-43-2
  1432. Charles Schmitz, Perham, 2010, 135-46
  1433. Alex Lessman, Minneota, 2012, 135-46
  1434. Daren Wingert, Plainview-Elgin-Millville, 2011, 135-48
  1435. Matt Morgan, Braham Area, 2004, 135-50
  1436. Dillon Downes, Zumbrota-Mazeppa, 2011, 135-55
  1437. Collin Steuber, Fairmont/Martin County West, 2018, 135-55
  1438. Cole Schreder, St. Cloud Tech, 2016, 135-57
  1439. Kyle Gosse, Plainview-Elgin-Millville, 2004, 135-61
  1440. Dan Benning, Browerville, 1995, 135-61-4
  1441. David Shockman, Braham Area, 2004, 135-63
  1442. Karl Haataja, Fergus Falls, 2007, 135-74
  1443. Scott Thompson, Benson, 2005, 135-75
  1444. Hank Tellers, United North Central, 2023, 135-102
  1445. Gary Dahlheimer, St. Michael-Albertville, 134-7
  1446. Cory Bennett, Clarissa, 1987, 134-13
  1447. Todd Kirkpatrick, Anoka, 1997, 134-21
  1448. Chad Radenbaugh, St. James, 1990, 134-22-4
  1449. Ryan Killeen, Spectrum, 2016, 134-23
  1450. Jesse Potts, Fairmont/Martin County West, 2022, 134-23
  1451. Chas Betts, St. Michael-Albertville, 2004, 134-24
  1452. Jacob Tabbert, Simley, 2007, 134-26
  1453. Ezra Blair, Cannon Falls, 2000, 134-27
  1454. Joel Kretsch, Redwood Falls-Morton, 134-27-3
  1455. Mark Butler, Owatonna, 2002, 134-29
  1456. Josh Jansen, Breckenridge, 2000, 134-33
  1457. Doug Taylor, Pequot Lakes/Pine River-Backus, 134-34
  1458. Daniel Erlandson, Breckenridge, 2021, 134-34
  1459. Eric Satterstrom, Rocori, 2001, 134-36
  1460. Brandon McVey, Mound Westonka, 2007, 134-36
  1461. William Bastian, Bertha-Hewitt/Verndale, 134-38-1
  1462. Russ Lumley, Becker, 2006, 134-39
  1463. Gary Auer, Holdingford, 2001, 134-40
  1464. Chad Lexvold, Kenyon-Wanamingo, 2010, 134-40
  1465. Jim Carlson, Bertha-Hewitt/Verndale, 1991, 134-44-2
  1466. Kyle Gerads, Holdingford, 2014, 134-45
  1467. Travis Thoreson, St. Francis, 134-47-1
  1468. Adam Vee, St. Michael-Albertville, 1996, 134-48
  1469. Jeremy Johnson, Faribault, 1999, 134-48
  1470. Tyler Carlson, Mora, 2011, 134-49
  1471. Yim-Leej Yang, St. Paul Johnson, 2020, 134-49
  1472. John Hausladen, Silver Lake, 1993, 134-53-2
  1473. Grant Goettl, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2007, 134-54
  1474. Wyatt Stevens, Windom/Mountain Lake, 2015, 134-54
  1475. Graham Nistler, St. Cloud Tech, 2018, 134-54
  1476. Brad Koehn, Mora, 2008, 134-56
  1477. Ben Bogart, Alexandria, 2017, 134-56
  1478. Brian Knutson, Benson, 2002, 134-57
  1479. Matt Buysse, Minneota, 2007, 134-60
  1480. Tyler Radke, Maple River, 2005, 134-61-1
  1481. Zach Reker, Adrian, 2008, 134-64
  1482. Cody Schunk, Wabasso/Red Rock Central, 2010, 134-64
  1483. Tucker Hass, Mora, 2023, 134-70
  1484. Jack Major, Rocori, 2024, 134-89
  1485. Derek Johnson, Cannon Falls/Randolf, 2014, 134-94
  1486. Brandon Howe, Totino-Grace, 1993, 133-7
  1487. Terry Jenniges, Wabasso, 133-8-2
  1488. Scott M. Stanton, Robbinsdale Cooper, 2000, 133-10
  1489. Jeff Stewart, Apple Valley, 1997, 133-19
  1490. Collin Pitts, Caledonia/Houston/Spring Grove, 2006, 133-19
  1491. Rob Miller, Renville-Sacred Heart, 133-19-1
  1492. Jeff Geray, Mahnomen/Waubun, 1996, 133-21
  1493. Dwight Ballou, Little Falls, 1991, 133-21-1
  1494. Brian Becker, St. Michael-Albertville, 1989, 133-22
  1495. Jafari Vanier, Bloomington Kennedy, Minneapolis Roosevelt, 2001, 133-22
  1496. Pat LeVasseur, Hutchinson, BOLD/Buffalo-Lake Hector, 2008, 133-22
  1497. Jamon Brunette, Spring Lake Park/St. Anthony, 2010, 133-22
  1498. Gavin Peterson, Cannon Falls, 2023, 133-26
  1499. Dave Goeb, Anoka, 133-26-3
  1500. Sam Donner, Lakeville, 2002, 133-28
  1501. Ethan Skog, Meadow Creek/Spectrum, 2010, 133-28
  1502. Jamie Holt, Albany, 2011, 133-30
  1503. David Newman, Watertown-Mayer, 1995, 133-32
  1504. Eric Niemi, Park Rapids Area, 1993, 133-35
  1505. Travis Deegan, Willmar, 2015, 133-35
  1506. Ryan Scherber, Buffalo, 2021, 133-36
  1507. Will Balow, Lake City, 2014, 133-38
  1508. Solomon Lankow, Park, 2020, 133-38
  1509. Kyle McNeil, Holdingford, 1999, 133-41
  1510. Kent Nathe, Sartell-St. Stephen, 2003, 133-44
  1511. Jeff Wichern, Minneapolis Roosevelt, 1993, 133-45-2
  1512. Tyler Spiczka, Sauk Rapids-Rice, 2008, 133-46
  1513. Tucker Gifferson, Hutchinson, 2019, 133-46
  1514. Andy Henning, Fulda/Murray County Central, 2009, 133-47
  1515. JJ Kratzke, Perham, 2002, 133-47
  1516. Randy Mortenson, Madison, 1990, 133-49-4
  1517. Jaxon Behm, Atwater-Cosmos-Grove City, 2022, 133-51
  1518. Grant Louwagie, Marshall, 2021, 133-53
  1519. Logan Brand, Lewiston-Altura/Rushford-Peterson, 2010, 133-58
  1520. Jace Clawiter, Kenyon-Wanamingo, 2014, 133-58
  1521. Ethan Smith, Hutchinson, 2009, 133-59
  1522. Ted Saatzer, Mound Westonka, 2005, 133-62
  1523. Nathan Mattison, Wabasso/Red Rock Central, 2012, 133-65
  1524. Kyle Carriveau, Mankato East, 2006, 133-67
  1525. Mike Ankeny, Blue Earth Area, 2015, 133-70
  1526. Paul Klees, Wabasha-Kellogg, 2004, 133-75
  1527. Dane Schoenborn, Fosston/Bagley, 2021, 133-78
  1528. Hunter Prodzinski, Zumbrota-Mazeppa, 2014, 133-93
  1529. Alex Thurber, Kimball, 2012, 133-97
  1530. Jon Fitzgerald, Martin County West, 1995, 132-6
  1531. Travis Jacob, Mound Westonka, 132-9
  1532. Blaine Dravis, Staples, 1982, 132-9-1
  1533. Tom Grimes, Bemidji, 132-10
  1534. Gavin Albers, LPGE-Browerville, 2023, 132-12
  1535. Maolu Woiwor, Apple Valley, 2015, 132-13
  1536. Reid Nelson, Simley, 2021, 132-13
  1537. Jeff Schoeder, Simley, 1994, 132-20-3
  1538. Eric Madson, Hutchinson/Buffalo Lake-Hector-Stewart, 2013, 132-21
  1539. Ted Jewison, Janesville, 132-21-1
  1540. Eric Schmiesing, St. Cloud Tech, 1998, 132-22
  1541. Mike Maresh, Champlin Park, 2004, 132-22
  1542. Jake FitzPatrick, Mahtomedi, 2019, 132-22
  1543. Mike Julkowski, Coon Rapids, 1993, 132-23
  1544. Tyler Jensen, Brainerd/Pillager, 2008, 132-24
  1545. Chris Studer, Brainerd, 1989, 132-25-2
  1546. Manuel Garcia, BOLD, 2016, 132-27
  1547. Ryan Smith, Zumbrota-Mazeppa, 1995, 132-27-2
  1548. Kris Olson, Foley, 2009, 132-28
  1549. Steve Bast, Paynesville, 1992, 132-36-2
  1550. Ross Mack, New York Mills, 132-37
  1551. Ben Bly, LaCrescent, 1998, 132-37
  1552. Clete Scherer, Delano, 2022, 132-37
  1553. Justin Haag, Big Lake, 2008, 132-38
  1554. Greg Tambornino, Trinity at River Ridge, 2005, 132-40
  1555. Tim Donlinger, Dover-Eyota, 1989, 132-41
  1556. Brent Mees, Southland, 2000, 132-42
  1557. Tyler Giza, Fergus Falls, 2013, 132-42
  1558. Cody Dillinger, Plainview-Elgin-Millville, 2010, 132-43
  1559. Adam Thronson, Hayfield, 1994, 132-44-1
  1560. Matt Bailey, Robbinsdale Armstrong, 2009, 132-46
  1561. Mark Francour, Mille Lacs, 132-46
  1562. Kalvin Girtz, Pierz, 132-48
  1563. Matthew Dowell, Albany, 2008, 132-48
  1564. Drew Hruska, Rochester Mayo, 2004, 132-48
  1565. Eric Wiener, Osakis, 2006, 132-49
  1566. Darrin Carlson, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2005, 132-51
  1567. Zach Kanzenbach, Medford, 2010, 132-56
  1568. Steven Dahlblom, Stillwater Area, 2002, 132-57
  1569. Nate Lundeen, Red Lake County Central, 1997, 132-63
  1570. Tommy Ruckmar, South St. Paul, 2010, 132-71
  1571. Jeremy Thurman, Nashwauk-Keewatin/Greenway, 2005, 132-72
  1572. Brady Myers, Redwood Valley, 2008, 132-87
  1573. Dan Harrison, Simley, 131-12-1
  1574. Joey Grasser, LeCenter, 2004, 131-16
  1575. Jeff Thompson, Staples, 1999, 131-17
  1576. Troy Johnson, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 131-18-1
  1577. J.R. Gebhardt, Norwood Young America, 1994, 131-22-1
  1578. Tony Fratzke, Hutchinson, 1999, 131-23
  1579. Daniel Vitale, Sartell-St. Stephen, 2015, 131-25
  1580. Brian Parlin, Austin, 1999, 131-27
  1581. Clint Martin, Elk River, 2001, 131-27
  1582. Rylee Streifel, Prior Lake, 2015, 131-28
  1583. Mitch Mistic, Bemidji, 2003, 131-29
  1584. Joel Kumpula, New York Mills, 131-29-6
  1585. Ted Wilczek, Little Falls, 2006, 131-32
  1586. Jason Fratzke, Hutchinson, 1997, 131-34
  1587. Pat Schilling, Park Cottage Grove, 2007, 131-34
  1588. Mike Duncombe, St. Michael-Albertville, 1998, 131-35
  1589. Dane Hanson, Badger/Greenbush-Middle River, 2004, 131-38
  1590. Josh Wacker, Frazee, 1989, 131-39
  1591. Bruce Lemon, Frazee, 2013, 131-39
  1592. Bryar Johnson, Litchfield, 2004, 131-41
  1593. Justin Lessard, Crookston, 2001, 131-41
  1594. Juan Mena, St. Paul Humboldt, 2004, 131-42
  1595. Jeff Henry, Pine Island, 1992, 131-43-1
  1596. Zach Stratton, Southland, 2003, 131-44
  1597. Marshall Michienzi, Deer River, 2020, 131-45
  1598. Lance Citrowske, Canby, 2003, 131-46
  1599. David Lindell, New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva, 2010, 131-47
  1600. Lukas Lynch, Elk River, 2006, 131-48
  1601. David Schuh, Tracy-Milroy-Balaton, 2024, 131-48
  1602. Brad Schlomann, Butterfield-Odin/Mt. Lake, 1993, 131-48-1
  1603. Grant Kyllo, Zumbrota-Mazeppa, 2011, 131-51
  1604. Ryan Schroepfer, Wabasso/Red Rock Central, 2011, 131-52
  1605. Mason Enderlein, Eastview, 2020, 131-53
  1606. Brett Ebersole, Lake Park, 1987, 131-58-1
  1607. Michael Churchill, Southland, 2011, 131-60
  1608. Dan Cox, Sibley East, 1995, 131-60-2
  1609. Matt Wetterling, Willmar, 2003, 131-62
  1610. Justin Miller, Park Center, 2006, 131-63
  1611. Zach Diercks, Goodhue, 2006, 131-63
  1612. Peter McPhail, Pine Island, 2007, 131-66
  1613. Hunter Hitchen, Fertile-Beltrami, 2020, 131-73
  1614. Noah Halonen, Dassel-Cokato/Litchfield, 2020, 131-74
  1615. Adam Bates, Sibley East, 2010, 131-76
  1616. Charles Magnell, Red Lake County Central, 2004, 131-80
  1617. Brendan Hart, Ottertail Central, 2011, 131-83
  1618. Bryon Guzzo, St. Michael-Albertville, 130-7
  1619. Eric Dodd, Mound Westonka, 1996, 130-8-1
  1620. Greg Dravis, Staples, 1980, 130-14-1
  1621. Brian Trout, Wadena-Deer Creek, 130-18-2
  1622. Jake Anderson, Pelican Rapids, 2000, 130-19
  1623. Josh Tarum, St. Thomas Academy, 2015, 130-20
  1624. Gordon Thompson, Staples, 1992, 130-24-3
  1625. John Cyr, Oklee-Plummer, 130-26-1
  1626. Mark Pistulka, Wabasso/Sanborn-Lamberton, 130-27-4
  1627. Nick Kirk, Prior Lake, 2001, 130-28
  1628. Kevin Hauser, Raymond, 130-30-5
  1629. Alex Kowalchyk, Coon Rapids, 2021, 130-32
  1630. Ty Bisek, New London-Spicer, 2021, 130-34-
  1631. Dylan Rosenberg, Mora, 2004, 130-34
  1632. Stephen Pilgram, Annandale/Maple Lake, 2004, 130-35
  1633. Greg Stumvoll, Foley, 2005, 130-35
  1634. Nicholas Clobes, Hutchinson/Buffalo Lake-Hector, 2010, 130-36
  1635. Kevin Kneisl, Delano, 2016, 130-36
  1636. Richard Jones, Granite Falls/Clarkfield, 130-39-2
  1637. Paul Fabian, Wheaton/Herman-Norcross, 130-40
  1638. Alex Coleman, Shakopee, 2015, 130-43
  1639. Mark Richardson, Janesville, 130-46-2
  1640. Jeremy Jirele, Owatonna, 130-48
  1641. Edward Hajas, Delano, 2020, 130-53
  1642. Michael Kramer, Atwater-Cosmos-Grove City, 2011, 130-56
  1643. Jonathan Hoffner, Mahnomen/Waubun, 2015, 130-56
  1644. Jake Simon, Lakeville North, 2006, 130-57
  1645. Mason Iverson, Thief River Falls, 2021, 130-57
  1646. Bryant Ridgway, Trinity School at River Ridge, 2015, 130-60
  1647. Brady Moesenthin, Woodbury, 2019, 130-61
  1648. Taylor Beaman, Henry Sibley, 2013, 130-64
  1649. Blake Menard, Mora, 2010, 130-65
  1650. Cody Geiser, New York Mills, 2001, 130-67
  1651. Brandon Murphy, Simley, 2005, 130-74
  1652. Jon Smith, Mora, 2019, 130-82
  1653. Rick Kriewall, Blue Earth Area, 129-9
  1654. Randy Dorn, Adrian, 1987, 129-11-1
  1655. Tom Ripplinger, St. Michael-Albertville, 129-11-2
  1656. Tristan Manderfeld, Foley, 2013, 129-13
  1657. Matt Lessard, Crookston, 2001, 129-19
  1658. Chad Morrow, Kasson-Mantorville, 1997, 129-20
  1659. Ryan Nosbush, Mora, 2019, 129-21
  1660. Scott Hogan, Eastview, 2009, 129-25
  1661. David Bast, Paynesville, 129-26-7
  1662. Kaleb Haase, Redwood Valley, 2020, 129-27
  1663. Jonathan Harvey, Lake City, 2022, 129-27
  1664. Jordan Holm, Northfield, 2000, 129-29
  1665. Clark Lensing, Totino-Grace, 2005, 129-29
  1666. Marty Engen, Paynesville, 2003, 129-31
  1667. Mark Sontag, Chisago Lakes Area, 2014, 129-31
  1668. Derrick Allen, Chatfield, 129-31-2
  1669. Kris Anderson, Wheaton/Herman-Norcross, 129-32
  1670. Jesse Curtis, Perham, 129-35
  1671. Andy Lancaster, Eagle Valley, 1993, 129-35
  1672. Garrett Wangsness, Albert Lea, 2013, 129-36
  1673. Greg Wilmes, Waterville-Elysian-Morristown, 1983, 129-37-2
  1674. Jeff Bullerman, United South Central, 1993, 129-41-1
  1675. Scott Wilts, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 129-44-1
  1676. Aaron Haley, Plainview-Elgin-Millville, 2011, 129-47
  1677. Billy Dehmer, St. Michael-Albertville, 1995, 129-47-1
  1678. Justin Osterman, Frazee, 1991, 129-47-2
  1679. Ned Shuck, Maple River, 2000, 129-49
  1680. Dan Schutte, Edina, 1995, 129-49
  1681. Shane Braun, St. Charles, 2006, 129-50
  1682. Dan Halland, Bagley/Fosston, 1996, 129-50
  1683. Ryan Jones, Mille Lacs, 129-50
  1684. Blake Wolters, Pipestone Area, 2016, 129-50
  1685. Dylan Rudninger, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2019, 129-51
  1686. Austin Eichmann, Hastings, 2016, 129-52
  1687. Derek Swanson, Cambridge-Isanti, 2011, 129-56
  1688. Kyle Anderson, Battle Lake-Underwood-Henning, 2003, 129-57
  1689. Casey Stellmach, Virginia Area, 2006, 129-57
  1690. Ben Mulder, Adrian, 2013, 129-58
  1691. Blaine Henderson, Detroit Lakes, 2021, 129-60
  1692. Andy Mixer, Columbia Heights, 2007, 129-63
  1693. Josh Block, Mankato West, 2018, 129-66
  1694. Kyle Nanti, Virginia Area, 2011, 129-67
  1695. Hunter Schoenborn, Bemidji, 129-70
  1696. Andrew Bach, Maple River, 2007, 129-72
  1697. Pat Kehoe, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1992, 129-73
  1698. Bob Quiram, Waterville-Elysian-Morristown, 1979, 128-15
  1699. Aaron Craig, Faribault, 1995, 128-16-1
  1700. Mark Buck, Apple Valley, 2000, 128-20
  1701. Josh Heckman, Wells-Easton, 128-20-1
  1702. Brent Reinhard, Medford, 2002, 128-23
  1703. Aaron Fuller, Staples, 1997, 128-23
  1704. Brett LeBrun, New Ulm, 2007, 128-26
  1705. Michael Hirsch, Austin/Austin Pacelli, 2010, 128-26
  1706. Aaron Anderson, Mora, 1994, 128-27
  1707. Ryan Fier, Minneota, 2002, 128-29
  1708. Chad Blaser, Fosston, 128-30-1
  1709. Mike Fitz, Norwood Young America, 1986, 128-30-1
  1710. Nate Abrahams, Owatonna, 1996, 128-31
  1711. Neil Schmalz, Mound-Westonka, 2017, 128-31
  1712. Travis Timmerman, Hibbing, 2004, 128-34
  1713. Steve Bristle, MACCRAY, 1997, 128-35
  1714. Wyatt Becker, Badger/Greenbush-Middle River, 2015, 128-35
  1715. Jay Reiplinger, Blackduck/Cass Lake-Bena, 1995, 128-36
  1716. Nathan Nelson, Mora, 2024, 128-37
  1717. Leon Copeland, Minneapolis North, 128-37-1
  1718. Lance Bodeen, Braham Area, 1994, 128-37-3
  1719. Beau Abrahamson, Thief River Falls, 2002, 128-38
  1720. Rick Hollenback, Anoka, 2003, 128-40
  1721. Pete Riley, Dover-Eyota, 2007, 128-41
  1722. Dustin Benz, Virginia Area, 2001, 128-43
  1723. Skip Johnson, Hibbing, 2003, 128-44
  1724. Niko Anderson, Fillmore Central/Lanesboro/Mabel-Canton, 2014, 128-44
  1725. Alex Cooling, Madelia/Truman, 2011, 128-46
  1726. Cody Socher, Delano, 2008, 128-48
  1727. Patrick Voigt, Richfield, 2017, 128-51
  1728. Tucker Hugg, St. Cloud Tech, 2023, 128-51
  1729. Brody Davidson, Crookston, 2011, 128-53
  1730. Will Nihart, South St. Paul, 2022, 128-54
  1731. Joe Carpenter, Moorhead, 2013, 128-55
  1732. Charlie Leighton, Trinity at River Ridge, 2012, 128-60
  1733. Shelby Deno, Kasson-Mantorville, 2009, 128-62
  1734. Darrin Kuyper, Northfield, 2022, 128-62
  1735. Austin Peters, Medford, 2009, 128-66
  1736. Cade Johnson, Woodbury, 2021, 128-74
  1737. William Parks, Perham, 2015, 128-75
  1738. Max Reichmann, Minnewaska Area, 2023, 128-76
  1739. Ethan Hackbarth, Lewiston-Altura/Rushford-Peterson, 2007, 128-87
  1740. Justin Kolander, Jackson County Central, 2006, 127-9
  1741. Joe McEachern, Brooklyn Center, 1996, 127-13
  1742. Nathan Stoen, Minnewaska Area, 2004, 127-17
  1743. Paul Carlson, St. Francis, 2000, 127-18
  1744. John Brandtjen, Simley, 127-19
  1745. Shane Colberg, Dassel-Cokato, 1995, 127-20
  1746. Kirk Johnson, Nicollet, 127-21-5
  1747. John Facile, Jasper, 127-24
  1748. David Peterson, Dawson-Boyd, 1998, 127-24-4
  1749. Jestin Hulegaard, Anoka, 2003, 127-25
  1750. Eric DuChene, Faribault, 2002, 127-25
  1751. Carter Ban, Anoka, 2022, 127-26
  1752. Matt Ryan, Zumbrota-Mazeppa, 1993, 127-27-1
  1753. Shane Johnson, St. James, 2004, 127-28
  1754. Jeff Bock, Brownton, 127-28-2
  1755. Jareck Horton, Apple Valley, 1999, 127-30
  1756. Colt Bergeron, Thief River Falls, 2003, 127-30
  1757. William Morgan, Rosemount, 2008, 127-30
  1758. Sebastian Gardner, Monticello, 2011, 127-31
  1759. William Hunt, Mahnomen/Waubun, 2010, 127-33
  1760. Mike Dick, Rush City, 1994, 127-34
  1761. Steven Hajas, Delano, 2018, 127-34
  1762. Corey Buenger, Chatfield, 127-36
  1763. Brandon Henrich, Watertown-Mayer, 2008, 127-41
  1764. Matt Piersak, Mounds View, 2008, 127-42
  1765. Bill Dandurand, Clarkfield, 127-42-4
  1766. Kim Merritt, Canby, 127-42-7
  1767. Matt Arvidson, Parkers Prairie, 2004, 127-43
  1768. Casey Flaherty, Big Lake, 2000, 127-43
  1769. Caden Ochsendorf, Maple River, 2020, 127-43
  1770. Kailan Schott, Chatfield, 2024, 127-43
  1771. Ben Lamphere, Hibbing, 2003, 127-45
  1772. Joe Miller, Bemidji, 2002, 127-45
  1773. Jacob Zamzow, Dover-Eyota, 2002, 127-45
  1774. Sam Harren, Holdingford, 2022, 127-45
  1775. Brett Bishop, Red Lake County Central, 1997, 127-47
  1776. Kurt Domnick, Morris Area/Hancock, 1995, 127-47-1
  1777. Jacob Carr, Fergus Falls/Hillcrest Lutheran, Perham, 2000, 127-48
  1778. Logan Thorsten, Foley, 2021, 127-48
  1779. Trevor Rasmussen, Albert Lea, 2010, 127-51
  1780. Jason Fier, Minneota, 1994, 127-52
  1781. Rod Hacket, Royalton, 127-57-3
  1782. Cael Olson, Delano, 2024, 127-58
  1783. Jake Hickerson, Ogilvie, 2013, 127-60
  1784. Lucas Albers, Goodhue, 2008, 127-69
  1785. Beau Burk, Ogilvie, 2021, 127-70
  1786. Aaron Trunt, Nashwauk-Keewatin/Greenway, 2013, 127-73
  1787. Bradon Lucking, Mora, 2015, 127-80
  1788. Colton Schlaak, New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva, 2009, 127-91
  1789. Rick Squibb, Bird Island-Lake Lillian, 126-6-1
  1790. Jack Eustice, Janesville, 1973, 126-12
  1791. Brad Gibson, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1989, 126-14
  1792. Ben Sullivan, Apple Valley, 2012, 126-16
  1793. Lee Cobb, Park Center, 126-20
  1794. Adam Walters, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 1994, 126-20
  1795. Chad Blaschko, LeCenter, 126-21-2
  1796. Eric Amundson, Bertha-Hewitt/Verndale, 126-22
  1797. Zak Lambert, Bertha-Hewitt/Verndale, 2008, 126-24
  1798. Brody Nielsen, Albert Lea, 2018, 126-25
  1799. Reed DeFrang, Plainview-Elgin-Millville, 2017, 126-26
  1800. Derek Sanders, Madelia/Truman, 1995, 126-29-1
  1801. Danny Dahl, Greenbush, 126-29-2
  1802. Ben Johnson, Kenyon-Wanamingo, 1999, 126-30
  1803. Ben O’Reilly, Goodhue, 2003, 126-32
  1804. Derek Poshusta, Southland, 1991, 126-34
  1805. Elliott Osterhoudt, Hibbing, 2004, 126-34
  1806. Charlie Kirscht, Alexandria, 2009, 126-34
  1807. Carson Huls, Pierz, 2019, 126-34
  1808. Will Harter, Stillwater Area, 126-34
  1809. Julio Alaniz, Mankato West, 1997, 126-35
  1810. Peter Harrison, Pequot Lakes/Pine River-Backus, 2012, 126-35
  1811. Jared Welch, Wabasso/Red Rock Central, 2017, 126-35
  1812. Trevor Michienzi, Deer River, 2020, 126-35
  1813. Luke Schlee, Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland, 2008, 126-39
  1814. Brett Peterson, Minneapolis South, 2013, 126-40
  1815. Joshua Goldberg, Cretin-Derham Hall, 2017, 126-40
  1816. Josh Halicke, Sartell-St. Stephen, 2012, 126-44
  1817. Wade Conway, Onamia, 126-45-2
  1818. Ben Hoglund, Big Lake, 2004, 126-47
  1819. Tyler Patron, New York Mills, 2014, 126-48
  1820. Grant Ascheman, Benson, 2016, 126-51
  1821. Travis Pesta, Long Prairie-Grey Eagle, 2004, 126-53
  1822. Ben Stommes, Eden Valley-Watkins, 2001, 126-54
  1823. Lucas Edberg, Scott West, 2007, 126-54
  1824. Luke Nelson, Blooming Prairie, 2004, 126-58
  1825. Collin Olevson, Chaska/Chanhassen, 2017, 126-59
  1826. Noah Decker, Maple River, 2017, 126-59
  1827. Lewis Lumley, Holdingford, 2008, 126-65
  1828. Cody Anderson, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2003, 126-69
  1829. Josh Betterman, Alexandria, 2009, 126-71
  1830. Daniel Eckhardt, Blue Earth Area, 2010, 126-71
  1831. Mitchell Schroepfer, Wabasso/Red Rock Central, 2013, 126-72
  1832. Chase Monger, Eden Prairie, 2013, 126-79
  1833. Jeff Sterriker, Staples, 1988, 125-6
  1834. Dan Werner, Perham, 125-10
  1835. Matt Benson, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville-Beardsley, 2008, 125-11
  1836. Trevor Ingle, Badger/Greenbush-Middle River, 2009, 125-13
  1837. Darrin Tougas, Oklee-Plummer, 125-16
  1838. Nik Lentz, Bloomington Jefferson, 2003, 125-21
  1839. Jason Davids, Forest Lake, 1993, 125-22-2
  1840. Michael Weyer, Milaca, 2001, 125-23
  1841. Anthony Elg, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2003, 125-23
  1842. Mike Petrich, Staples, 1989, 125-23-2
  1843. Josh Timm, Alexandria, 1999, 125-25
  1844. Joe Seeger, Grand Rapids, 1987, 125-26-2
  1845. Trey Hable, Albert Lea, 2012, 125-29
  1846. Kain Sanders, Fairmont/Martin County West, 2022, 125-30
  1847. Nathan Roemer, Annandale/Maple Lake, 2004, 125-32
  1848. Joey Gould, Stillwater Area, 125-32
  1849. Lincoln Vick, Waconia, 2023, 125-32
  1850. Jeff Kranz, Hastings, 2002, 125-33
  1851. Derrik Orth, St. Cloud Tech, 2005, 125-33
  1852. Brandon Goblirsch, Wabasso/Red Rock Central, 2012, 125-33
  1853. Jim Peterson, Dover-Eyota, 1995, 125-33
  1854. Connor Thorsten, Foley, 2020, 125-34
  1855. Simon Kallal, New Prague, 1992, 125-36-2
  1856. Caleb Diercks, Goodhue, 2008, 125-37
  1857. Juan Martinez, South St. Paul, 2001, 125-39
  1858. Kurt Knutsen, Simley, 2007, 125-40
  1859. Michael Majerus, Zumbrota-Mazeppa, 2020, 125-40
  1860. Aaron Martin, St. Michael-Albertville, 1997, 125-41
  1861. Michael Richards, Wadena-Deer Creek, 125-41
  1862. Travis Birhanzl, Montevideo, 2001, 125-41
  1863. Cody Nord, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2004, 125-41
  1864. Cody Kinney, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2008, 125-42
  1865. Rollie Lemke, Kimball, 125-43
  1866. Max Poikonen, Watertown-Mayer/Mayer Lutheran, 2010, 125-45
  1867. Mitch Grussing, MACCRAY, 2007, 125-47
  1868. Chris Steffenson, Mille Lacs, 2008, 125-47
  1869. Brian Mix, Dover-Eyota, 1999, 125-47
  1870. Jake Lawrence, Mankato West, 2000, 125-48
  1871. Michael Burckhardt, Coon Rapids, 2013, 125-48
  1872. Bryce Benhart, Lakeville North, 2019, 125-48
  1873. Brad Wendland, Blue Earth Area, 125-49-2
  1874. Xavier Judge, Bloomington Kennedy, 2018, 125-53
  1875. Kevin Morlan, Crookston, 1996, 125-55
  1876. Andy Jackson, South St. Paul, Cretin-Derham Hall, 2013, 125-55
  1877. Jeremy Wilson, Owatonna, 2001, 125-56
  1878. Nathan Goette, United South Central, 2008, 125-56
  1879. Blaine Merritt, Canby, 2001, 125-63
  1880. Richard Carlson, Mounds View, 2012, 125-64
  1881. Donovan Sullivan, Kasson-Mantorville, 2010, 125-65
  1882. Jeff McKeever, Pelican Rapids, 1993, 125-70
  1883. Dominic Sweetman, Redwood Valley, 2011, 125-73
  1884. Alex Huls, Pierz, 2008, 125-77
  1885. Gannon Rosenfeld, Mankato West, 2022, 125-77
  1886. December Htoo, Roseville Area, 2015, 125-80
  1887. Brandon Klug, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2009, 125-81
  1888. Cory Nelson, Becker, 2012, 125-83
  1889. Chris Dufault, Crookston, 2007, 125-98
  1890. Steve Anderson, Maple Lake, 1984, 124-4
  1891. Mike Langlais, Apple Valley, 124-8-2
  1892. Jay Walz, Brownton, 124-14-1
  1893. Kyle Bednar, Pierz, 2006, 124-18
  1894. Tanner Johnshoy, Prior Lake, 2013, 124-21
  1895. Sam Dioszeghy, Mound Westonka, 2023, 124-22
  1896. Chris Short, Simley, 124-23-1
  1897. Stan Mistic, Blackduck, 1977, 124-23-2
  1898. Kelly Lipinski, Eden Valley-Watkins, 1997, 124-25
  1899. Mike Morgan, Battle Lake-Underwood, 1987, 124-27-1
  1900. Sean Kramer, Wadena-Deer Creek, 124-28
  1901. Rob Olson, Mille Lacs, 2007, 124-29
  1902. Todd Schorn, Raymond, 124-29-3
  1903. Austin Litke, Little Falls, 2022, 124-30
  1904. Eric Johnson, Albert Lea, 2007, 124-31
  1905. John Ott, Houston, 1992, 124-31
  1906. Lee Hiltner, Paynesville, 1997, 124-32
  1907. Nick Rydberg, Simley, 2004, 124-33
  1908. Mic Berg, Simley, 2009, 124-34
  1909. Ryan Rentz, St. James, 1998, 124-36
  1910. Ben Anderson, Wheaton/Herman-Norcross, 124-38
  1911. Jake Wirtjes, Blue Earth Area, 2011, 124-42
  1912. Nathan Lecy, Stewartville, 2011, 124-42
  1913. Keith Wasserzieher, Aitkin, 2009, 124-45
  1914. Beau Hansen, Albert Lea, 2007, 124-47
  1915. Joseph Grove, Moorhead, 2016, 124-48
  1916. Brad Bullerman, Adrian, 2000, 124-49
  1917. Chris Lowrie, Zumbrota-Mazeppa, 1993, 124-51-1
  1918. Joe Richter, Bertha-Hewitt/Verndale, 1999, 124-52
  1919. Paul Becker, Browerville, 1988, 124-53-4
  1920. Phil Clark, Norwood Young America, 2008, 124-55
  1921. Tossaporn (Boyd) Suparat, North Branch, 2009, 124-57
  1922. John Warmbold, Pelican Rapids, 2000, 124-59
  1923. Mat Schad, Long Prairie-Grey Eagle, 2001, 124-60
  1924. Alex Johnson, Bemidji, 2013, 124-60
  1925. Jonathan Dill, Maple Grove, 2012, 124-62
  1926. Rawdon Hawkinson, Watertown-Mayer, 1993, 124-62-2
  1927. Blake Olhausen, Alexandria, 2016, 124-63
  1928. David Baker, Buffalo, 2009, 124-69
  1929. Jake Elzen, Medford, 2009, 124-70
  1930. Walker Kor, Pipestone Area, 2014, 124-73
  1931. Matt Trio, Maple River, 2007, 124-75
  1932. Scott Twardowski, Long Prairie-Grey Eagle, 2003, 124-79
  1933. Pat Hanson, Jackson County Central, 2012, 124-79
  1934. Dan Kirchner, Henry Sibley, 2008, 124-99
  1935. Jeff Dravis, Staples, 1983, 123-13
  1936. Dustin Darveaux, Pipestone-Jasper, 1998, 123-13
  1937. Brian Vymola, Norwood Young America, 1987, 123-15-2
  1938. Darrell Card, Staples, 1986, 123-17
  1939. Gary Schoen, St. Michael-Albertville, 123-20
  1940. Leon Bullerman, Adrian, 123-21-1
  1941. Matt Leshovsky, Elk River, 1985, 123-24-3
  1942. Tim Thompson, Lake City, 2004, 123-25
  1943. Bryan Tierney, Mound-Westonka, 2014, 123-25
  1944. Mike Howieson, Mapleton, 123-26
  1945. Jeff Mahoney, BOLD, 123-28
  1946. Brad Kallman, Woodbury, 2003, 123-28
  1947. Chad Matthees, Zumbrota-Mazeppa, 2011, 123-30
  1948. Casey Sazama, Perham, 2009, 123-31
  1949. Kyle Glynn, Shakopee, 2009, 123-31
  1950. Cory Schmitz, Stewartville, 2004, 123-33
  1951. Jake Beyer, Totino-Grace, 2004, 123-33
  1952. Mike Amsden, River Valley, 2001, 123-35
  1953. Tim O’Connor, Goodhue, 2003, 123-38
  1954. Zeb Roth, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2003, 123-38
  1955. John Newman, Watertown, 1995, 123-39
  1956. Mark Krogh, Osakis, 123-39
  1957. Andy Johnston, St. Cloud Tech, 2006, 123-42
  1958. Don Nihart, Northfield, 1993, 123-42-3
  1959. Austin Jordan, Stillwater Area, 2013, 123-46
  1960. Tim Kraemer, Rocori, 2001, 123-47
  1961. Nate Pachan, Browerville/Eagle Valley, 2003, 123-49
  1962. Tallin Johnson, St. James, 2020, 123-50
  1963. Ethan Osterhoudt, Hibbing, 2003, 123-51
  1964. Mike Jensen, Willmar, 2001, 123-52
  1965. Ben Barrone, Dover-Eyota, 2003, 123-52
  1966. Damon Traxler, Sibley East, 2005, 123-53
  1967. Tim Hippe, Minnewaska Area, 1991, 123-53-2
  1968. Connor Finn, Mounds View, 2009, 123-57
  1969. Adam Waletzki, Dover-Eyota, 2008, 123-57
  1970. Aaron Breyfogle, Lake City, 2005, 123-58
  1971. Jake Schiller, Hutchinson, 2005, 123-58
  1972. Tyler Olson, Maple River, 2014, 123-58
  1973. Ron Gardas, Mounds View, 2003, 123-59
  1974. Seth Klostreich, Breckenridge, 2007, 123-60
  1975. Lucas Hansen, Albert Lea, 2013, 123-60
  1976. Logan Draack, Monticello, 123-60
  1977. Shannon Mortenson, Lake Park, 1986, 123-60-2
  1978. Christopher Zimmer, Walker-Hackensack-Akeley/Nevis, 2013, 123-62
  1979. Ben Loosbrock, Fulda/Murray County Central, 2013, 123-66
  1980. Sam Fernholz, Sartell-St. Stephen, 2020, 123-66
  1981. Troy Biermaier, Little Falls, 2006, 123-67
  1982. Peter Ottem, Big Lake, 2000, 123-67
  1983. Jeff Blom, Atwater-Cosmos-Grove City, 1995, 123-74
  1984. Mitch Garnatz, Waconia, 2019, 123-74
  1985. Marcell Booth, Apple Valley, 2024, 123-78
  1986. Jarid Groth, Kenyon-Wanamingo, 2010, 123-79
  1987. Kyle Theis, Shakopee, 2004, 123-82
  1988. Dalton Butler, LPGE-Browerville, 2018, 123-107
  1989. Matt Jones, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2001, 122-7
  1990. Jared Goldsmith, Chatfield, 2015, 122-14
  1991. Joe Fouquette, Foley, 1986, 122-14-1
  1992. Mike Tressel, St. Paul Como Park, 122-22-2
  1993. Link Steffen, Granite Falls/Clarkfield, 1993, 122-24
  1994. Kirk Rall, Henry Sibley, 2002, 122-24
  1995. Randy Johnson, Cosmos, 122-24-1
  1996. Joe Juliar, St. Clair-Waldorf Pemberton, 122-26-1
  1997. Kyle Schumm, St. Michael-Albertville, 2008, 122-29
  1998. Wayne Werner, Perham, 122-30
  1999. Adam Mergen, Rocori, 1998, 122-30
  2000. Aaron Dick, St. Michael-Albertville, 2014, 122-31
  2001. Ben Schrupp, Montevideo, 1993, 122-31-3
  2002. Jason Granger, Blackduck/Cass Lake-Bena, 1991, 122-32-1
  2003. Dalton Stevens, Aitkin, 2011, 122-33
  2004. Jeff Lee, Anoka, 1994, 122-35
  2005. Tony Wegscheid, Wadena-Deer Creek, 2008, 122-36
  2006. Brian Shepersky, Menahga, 122-37-3
  2007. Eric Bertram, Bertha-Hewitt/Verndale, 1996, 122-44-1
  2008. Jacob Blair, Minnewaska Area, 2023, 122-45
  2009. Adam Sieben, Eden Valley-Watkins, 2001, 122-46
  2010. Dean Christenson, Wabasha-Kellogg, 1992, 122-46-1
  2011. Isaac Klaehn, Southland, 2004, 122-47
  2012. Justin Fitzgerald, Martin County West, 1996, 122-48
  2013. Logan Oellien, Canby, 2007, 122-48
  2014. Tyler Tischer, Cambridge-Isanti, 2012, 122-48
  2015. Walker Thiele, Totino-Grace, 2014, 122-48
  2016. Joe Kunshier, Forest Lake, 1998, 122-49
  2017. Aivin Wasmoen, Albert Lea Area, 2023, 122-50
  2018. Ryan Willaert, Mankato Loyola, 1995, 122-52
  2019. Grant Johnson, Blooming Prairie, 2004, 122-52
  2020. Brenan Peralta, Thief River Falls, 2019, 122-52
  2021. Zack Schroeder, Breckenridge, 1998, 122-58
  2022. Beamer Flowers, St. Clair, 122-58
  2023. Andy Poster, Royalton/Upsala, 2012, 122-58
  2024. Gabe Bellefeuille, Perham, 2020, 122-61
  2025. Devin Nelson, Albert Lea, 2015, 122-61
  2026. Connor Hanson, Fillmore Central/Lanesboro/Mabel-Canton, 2014, 122-64
  2027. Evan Kluck, Wayzata, 2015, 122-73
  2028. Luke Thompson, Mille Lacs, 2015, 122-78
  2029. Eli Jenson, Badger/Greenbush-Middle River, 2009, 122-99
  2030. Harlan Leopold, Redwood Falls, 121-8
  2031. Guy Osterfeld, BOLD, 121-10
  2032. Alan Koehler, Prior Lake, 2023, 121-13
  2033. Paul Anderson, Barnesville, 121-13-2
  2034. Mark Anderson, Barnesville, 121-13-2
  2035. Steve Vymola, Norwood Young America, 1988, 121-14-2
  2036. Mike Farrel, Osseo, 1985, 121-16-2
  2037. Leif Simonson, Blake/Breck, 121-17
  2038. Greg Christopher, Browerville, 1992, 121-19-1
  2039. Brad Skogerboe, Sherburn, 121-21-3
  2040. Jason Foss, Royalton, 1999, 121-22
  2041. Ben Swanson, Plainview-Elgin-Millville, 2010, 121-22
  2042. Brock Buysse, Minneota, 2015, 121-22
  2043. Jerome Wolf, Clara City, 121-22-3
  2044. James Berg, Fillmore Central, 121-23
  2045. Ray Wilhelm, Stillwater Area, 1994, 121-23-1
  2046. Kurtis Julson, Simley, 2010, 121-24
  2047. Elliot Jurries, Jackson County Central, 2013, 121-24
  2048. Jason DeVries, Forest Lake, 1993, 121-25-2
  2049. Steve Friedrichs, Sauk Centre, 1993, 121-25-4
  2050. Nathan Rohlik, Wabasso, 2002, 121-26
  2051. Gary Haupert, Pipestone, 121-26-1
  2052. Brady Worden, Columbia Heights, 2009, 121-27
  2053. Chad Curry, Chatfield, 2008, 121-27
  2054. Brent Minkel, Olivia, Bird Island, 121-27-2
  2055. Matt Palmer, Royalton, 121-29
  2056. Kelvin Weber, Madison, 121-29-1
  2057. Jack Goodhart, Browns Valley, 121-29-3
  2058. Alex Serie, Luverne, 2000, 121-33
  2059. Landon Peppel, Barnesville, 2007, 121-33
  2060. Corey Carpenter, Sibley East, 1993, 121-33
  2061. Josh Hansen, Albert Lea, 2003, 121-35
  2062. Nick Altermatt, Wabasso/Red Rock Central, 2018, 121-35
  2063. Eric Olson, New Prague, 2006, 121-38
  2064. Jeff Jackson, Cretin-Derham Hall, 2007, 121-39
  2065. Dan Rosa, Rosemount, 121-40
  2066. Darin Liebelt, Barnesville, 121-42
  2067. Erik Johnson, Blackduck/Cass Lake-Bena, 1997, 121-43
  2068. Miguel Ambriz, LPGE-Browerville, 2016, 121-45
  2069. Cyler Ruhoff, Foley, 2024, 121-46
  2070. Kyle Pieper, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 1996, 121-48
  2071. Nate Gautsch, Brooklyn Center, 1995, 121-52
  2072. Zachary Gibson, Morris Area/Hancock/Chokio-Alberta, 2012, 121-52
  2073. Zack Rutt, Montgomery-Lonsdale/Le Center, 2011, 121-52
  2074. Justin Nygaard, Centennial, 2003, 121-57
  2075. Lane Srock, Crosby-Ironton, 2007, 121-60
  2076. Colton Pasvogel, Lakeville North, 2014, 121-64
  2077. Nick Gravdahl, Pequot Lakes/Pine River-Backus, 2015, 121-64
  2078. Ryan Lickfelt, Hutchinson, 121-65-3
  2079. Nick Richards, Dover-Eyota, 2015, 121-70
  2080. Spencer Lund, Atwater-Cosmos-Grove City, 2005, 121-76
  2081. Zack Olson, Mille Lacs, 121-76
  2082. Jared White, Byron, 2007, 121-83
  2083. Mitch Plonski, Shakopee, 2004, 121-85
  2084. Steve Werner, Perham, 1979, 120-3
  2085. Howard Leopold, Redwood Falls, 120-10-3
  2086. Rick Beckler, Bird Island-Lake Lillian, 120-13-1
  2087. Tyler Lehman, Apple Valley, 2009, 120-15
  2088. Dan Schuller, Dawson-Boyd, 1977, 120-16-3
  2089. Steve Fuchs, Paynesville, 120-16-3
  2090. Eli Davis, St. Michael-Albertville, 2023, 120-17
  2091. Parker Janssen, St. Michael-Albertville, 2023, 120-17
  2092. Jeff Becker, St. Michael-Albertville, 1985, 120-19-4
  2093. Peter Burfeind, Goodhue, 2003, 120-22
  2094. Kris Thielbar, Faribault, 1995, 120-23-2
  2095. Ken Meyer, Pierz, 120-24-2
  2096. Kenny Meyer, Pierz, 120-24-2
  2097. Ben Anderson, Battle Lake-Underwood-Henning, 2000, 120-27
  2098. Nate Slinkard, New Prague, 2000, 120-27
  2099. Dave Carelton, Janesville-Waldorf-Pemberton, 1997, 120-28
  2100. Jacob Sass, Chatfield, 2005, 120-28
  2101. Tim Burr, Paynesville, 120-28-2
  2102. John Barlund, Frazee, 1987, 120-31
  2103. Bill Adams, Janesville-Waldorf-Pemberton, 1996, 120-31
  2104. Mitch Brekke, New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva, 2007, 120-32
  2105. Mike O’Brien, Grand Rapids, 1990, 120-32-1
  2106. Haaken Midness, Minnetonka, 1994, 120-34-2
  2107. Byron Byer, Frazee, 2015, 120-36
  2108. Travis Kirpach, St. Francis, 2008, 120-37
  2109. Gerard Wilmes, Waterville-Elysian-Morristown, 1983, 120-37-5
  2110. Chris Baso, Menahga/Sebeka, 1999, 120-38
  2111. Danny Karsten, Owatonna, 120-40-5
  2112. Eli Stangret, Waconia, 2009, 120-41
  2113. Calvin McKinney, Simley, 120-41
  2114. Mason Moreno, Hayfield, 2014, 120-42
  2115. Adam Bohrer, Owatonna, 1996, 120-43
  2116. Chuck LaMee, Milaca, 2005, 120-43
  2117. Brian Anderson, Osakis, 120-43
  2118. Troy Knudsen, New London-Spicer, 1997, 120-45-
  2119. Dan Tabbert, Simley, 2004, 120-48
  2120. Gabe Foltz, Detroit Lakes, 2012, 120-49
  2121. Ryan Johnson, Dover-Eyota, 2007, 120-49
  2122. Gregory Erlandson, Breckenridge/Campbell-Tintah, 2012, 120-51
  2123. Jaden Kindopp, Canby, 2019, 120-51
  2124. Michael Menth, Totino-Grace, 2017, 120-52
  2125. Adam Leiferman, Madelia/Truman, 2002, 120-56
  2126. McKale Evenson, Pelican Rapids, 2009, 120-56
  2127. Maverick Jackson, Zumbrota-Mazeppa, 2017, 120-56
  2128. Darren Goeden, Battle Lake-Underwood-Henning, 1997, 120-60
  2129. Blair Oachs, Maple River, 2009, 120-60
  2130. Justin Harkins, Lake City, 120-63
  2131. Trey VanOrsdel, Wadena-Deer Creek, 2008, 120-64
  2132. Hayden Stensland, Zumbrota-Mazeppa, 2018, 120-64
  2133. Alex Feldt, Detroit Lakes, 2010, 120-68
  2134. Josh Bue, Little Falls, 2006, 120-70
  2135. Joey Perreault, Crookston, 2004, 120-71
  2136. Dane Bosl, Long Prairie-Grey Eagle, 1999, 120-72
  2137. Taylor Eigenheer, Crosby-Ironton, 2019, 120-73
  2138. Josh Sorenson, Owatonna, 1998, 120-74
  2139. Steve Peterson, Chisago Lakes Area, 2000, 120-74
  2140. Makota Misgen, New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva, 2023, 120-78
  2141. Spencer Almen, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2008, 120-98
  2142. Dennis McNamara, Goodhue, 119-9-2
  2143. Larry Strandbert, Atwater, 119-13
  2144. Cory Gunderson, Mound Westonka, 119-14-4
  2145. Steve Larson, Apple Valley, 2005, 119-15
  2146. Walter Binger, Cambridge, 1992, 119-17-1
  2147. Brett Bergeron, Wayzata, 119-17-2
  2148. Victor Gliva, Farmington, 2016, 119-20
  2149. Brian Miley, Anoka, 119-20-2
  2150. Mark Lilly, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 119-23
  2151. Stan Werner, Norwood Young America, 1976, 119-23
  2152. Travis Urbatch, Mankato East, 1999, 119-24
  2153. Rob Tietz, New Prague, 1999, 119-26
  2154. Andy Petrich, Sauk Rapids-Rice, 2002, 119-26
  2155. Bill Wagner, Bertha-Hewitt/Verndale, 1988, 119-26-2
  2156. Tom Herbers, Dover-Eyota, 2003, 119-27
  2157. Eddie Love, Henry Sibley, 1997, 119-28
  2158. Ricky Habeck, Winona, 119-29-1
  2159. Layne Danielson, Montevideo, 1991, 119-32-2
  2160. Nick Halverson, Simley, 1992, 119-32-5
  2161. Jared Cooley, Red Rock Central/Westbrook Walnut Grove, 1998, 119-35
  2162. Miles Hammerlund, Delano, 2013, 119-36
  2163. Cody Hanson, St. James, 2013, 119-37
  2164. Nate Clark, Park Rapids Area, 1990, 119-38
  2165. Rich Miller, Anoka, 119-38
  2166. Tom Hamilton, Southland, 2002, 119-40
  2167. Travis Fuhol, Cambridge-Isanti, 2001, 119-41
  2168. Brett Rasmussen, Kasson-Mantorville, 1983, 119-41-1
  2169. Joe Strauss, Goodhue, 119-42
  2170. Jamie Foss, Royalton, 1999, 119-44
  2171. Jona Bernier, Red Lake County Central, 1991, 119-46
  2172. Noah Olds, Detroit Lakes, 2019, 119-47
  2173. Nick Knutson, New Prague, 2016, 119-48
  2174. Easton McCrory, Minnewaska Area, 2023, 119-48
  2175. Jason Schueller, Dawson-Boyd, 2005, 119-49
  2176. Randy Ascher, Monticello, 119-51
  2177. Jordan Biehn, Jackson County Central, 2014, 119-52
  2178. Shawn Larson, Blackduck/Cass Lake-Bena, 1995, 119-53
  2179. Kyle Jenson, Red Lake County Central, 1998, 119-54
  2180. Calab Svenby, Medford, 2009, 119-56
  2181. Jose Reyes, Tri-City United, 2020, 119-60
  2182. Ryan Bollman, Kimball, 119-60-1
  2183. Daryl Cacka, Silver Lake, 1992, 119-60-2
  2184. Cody Heitman, Zumbrota-Mazeppa, 2014, 119-61
  2185. Brandan Alfson, Pipestone Area, 2010, 119-65
  2186. Patrick Forcier, Border West, 2023, 119-76
  2187. Ryan Williamson, Rochester John Marshall, 2012, 119-81
  2188. Jordan Skadsem, Detroit Lakes, 2020, 119-81
  2189. Brady Hiatt, Becker, 118-15
  2190. Mitch Hrovat, Centennial, 2010, 118-17
  2191. Robert Aho, Menahga, 1985, 118-21-1
  2192. Darren Heldman, Staples, 1990, 118-23
  2193. Steve Rice, LeRoy, 1968, 118-26
  2194. Brandon Haluptzok, Centennial, 2010, 118-26
  2195. Logan Swanson, Mankato East, 2016, 118-27
  2196. Eric Bruns, Marshall, 1998, 118-28
  2197. Gabe Valtierra, East Grand Forks, 1994, 118-28
  2198. Brad Busho, Owatonna, 2002, 118-29
  2199. Kelvin Ponce, Atwater-Cosmos-Grove City, 2020, 118-29
  2200. Brad Morgan, Battle Lake-Underwood, 1998, 118-30
  2201. Lance Riedel, Eagle Valley, 1991, 118-33
  2202. Chris Grothe, Eden Valley-Watkins, 1992, 118-33-1
  2203. Kent Johnson, Monticello, 118-33-5
  2204. Jack Bergeland, Centennial, 2015, 118-34
  2205. Charlie Sadder, Totino-Grace, 2002, 118-35
  2206. Jarred McCarthy, Farmington, 2006, 118-35
  2207. Jon Dahlheimer, Monticello, 2005, 118-35
  2208. Wesley Voigt, Sauk Rapids-Rice, 2008, 118-36
  2209. Julian Mancha, St. Paul Humboldt, 2006, 118-37
  2210. Montanna Ewers, St. Cloud Tech, 2004, 118-38
  2211. Brian Hara, Totino-Grace, 2005, 118-38
  2212. Cole Cooreman, Tracy-Milroy-Balaton, 2006, 118-40
  2213. Tyler Berghuis, Atwater-Cosmos-Grove City, 2014, 118-40
  2214. Willie DuFour, Minneapolis Edison, 2004, 118-40
  2215. Nick Kaml, Badger/Greenbush-Middle River, 2016, 118-42
  2216. Troy Longtin, Barnesville, 2008, 118-44
  2217. Evan Caldon, Elk River, 2013, 118-44
  2218. Cody Madsen, Stillwater Area, 118-44
  2219. Joe Conley, Simley, 2003, 118-46
  2220. Jim McDermott, Austin, 2007, 118-48
  2221. Keegan Edgerton, Hinckley-Finlayson/Pine City/East Central, 2011, 118-48
  2222. Ryan Eischens, BOLD, 2002, 118-48
  2223. Mitchell Schmitz, Caledonia, 2016, 118-49
  2224. Chris Halder, Lake City, 118-50
  2225. Jason Thompson, Benson, 1995, 118-50-1
  2226. Jake Yost, Nicollet, 2001, 118-51
  2227. TJ Fulton, Wabasso/Red Rock Central, 2014, 118-51
  2228. Brady Mehr, Kimball Area, 2016, 118-51
  2229. Hayden Straumann, Atwater-Cosmos-Grove City, 2021, 118-54
  2230. Nicholas Meyer, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2015, 118-55
  2231. Eric McClenahan, Yellow Medicine East, 118-56
  2232. Matthew Ziebell, Pelican Rapids, 2020, 118-56
  2233. Bo Schallert, Virginia Area, 2002, 118-59
  2234. David Eckstein, Lester Prairie/Holy Trinity, 2002, 118-60
  2235. Tanner Templin, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2015, 118-63
  2236. Tyler Reiss, Buffalo, 2005, 118-65
  2237. Adam Longtin, Minneota, 2011, 118-72
  2238. Zach Peterson, Dassel-Cokato, 118-75
  2239. Jake Krier, Byron, 2010, 118-80
  2240. Matt Hoffman, Canby, 2003, 118-90
  2241. Dalen Wasmund, Worthington, 1977, 117-4
  2242. Erin Daugherty, Totino-Grace, 1991, 117-10-1
  2243. Jim Martinez, Osseo, 1977, 117-14-1
  2244. Anthony Mollins, Perham, 117-16
  2245. Mason Mills, St. Michael-Albertville, 2023, 117-16
  2246. Todd Paulson, Canby, 117-16-5
  2247. Dean Dahl, Greenbush, 1981, 117-19
  2248. Danny Zilverberg, Wayzata, 2009, 117-20
  2249. Chad Krippner, Owatonna, 117-21-2
  2250. Chad Shilson, Minneapolis South, 117-22-3
  2251. Pete Meagher, Paynesville, 1988, 117-23-3
  2252. Andrew Hermann, Bloomington Kennedy, 2010, 117-24
  2253. Tom Reil, Anoka, 1991, 117-25
  2254. Mike Peterson, Bemidji, 2003, 117-31
  2255. Adam Ketcher, Minnehaha Academy/Lutheran of Minneapolis, 117-32
  2256. Tim Quast, Zumbrota-Mazeppa, 1998, 117-33
  2257. Darren Hatlestad, Brooten, 1985, 117-33-2
  2258. Chris Prince, Owatonna, 2004, 117-34
  2259. Mark Suska, Royalton, 117-36
  2260. Aaron Brown, Park Cottage Grove, 117-37
  2261. Cole Hennen, Minneota, 2015, 117-37
  2262. Matt Boyum, Chaska/Chanhassen, 2019, 117-37
  2263. Matt Farber, Watertown-Mayer, 2005, 117-38
  2264. Jake Oyster, Bertha-Hewitt/Verndale, 2001, 117-39
  2265. Matt Wuorinen, Rush City, 2006, 117-39
  2266. Jim Cossette, Pelican Rapids, 2011, 117-39
  2267. Casey Sieben, Eden Valley-Watkins, 1998, 117-40
  2268. Jared Syring, St. Paul Johnson, 2003, 117-41
  2269. Ryan Borris, Alexandria, 2020, 117-42
  2270. Mike Cox, Barnesville, 2004, 117-43
  2271. Dan Glazier, Wells-Easton, 1991, 117-44
  2272. Derrick Madison, St. James, 1999, 117-44
  2273. Eric Johnson, Redwood Valley, 1998, 117-46
  2274. Bob Lind, Aitkin, 1992, 117-46-2
  2275. Troy Lohse, West Central Area, 1997, 117-47
  2276. Danny Crone, Apple Valley, 2006, 117-48
  2277. Zach Hanson, Rochester Mayo, 2009, 117-49
  2278. Chris Lexvold, Goodhue, 1998, 117-50
  2279. Mitchell Mallak, Howard Lake-Waverly-Winsted, 2023, 117-51
  2280. Chad Bosl, Long Prairie-Grey Eagle, 1996, 117-53
  2281. Ben Schwartz, Monticello, 2009, 117-55
  2282. Ryan Priebe, Chatfield, 2002, 117-57
  2283. Kevin Wallraff, Centennial, 2006, 117-58
  2284. Gannon Strain, Bemidji, 117-58
  2285. Chad Mitchell, Frazee, 1995, 117-59
  2286. Brian Walters, Sibley East, 2001, 117-61
  2287. Lucas Kritzeck, Park Rapids Area, 2023, 117-61
  2288. Jason Cirksena, Kasson-Mantorville, Owatonna, 2010, 117-63
  2289. Luke Tiesler, Adrian, 2010, 117-77
  2290. Nicholas Middendorf, LPGE-Browerville, 2016, 117-77
  2291. Jared Faber, Fridley, 2005, 117-86
  2292. Adam Snyder, Tracy-Milroy-Balaton, 2005, 117-86
  2293. Kyler Swanson, Rogers, 2013, 117-91
  2294. Justin Pulliam, St. Cloud Apollo, 2007, 117-93
  2295. Rick Goeb, Anoka, 116-5-1
  2296. Tim Tekautz, Hibbing, 116-12
  2297. Tom Roth, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2002, 116-13
  2298. Derek Jones, Minneapolis Roosevelt, 116-15-2
  2299. Cory Leopold, Mound Westonka, 116-17-3
  2300. Corey Shilson, Minneapolis South, 116-18
  2301. Nick Ledin, Eden Prairie, 1998, 116-19
  2302. Mark Wellstone, Apple Valley, 116-20-2
  2303. Gannon Volk, Apple Valley, 2014, 116-22
  2304. Carver Rohman, Martin County, 2023, 116-23
  2305. Shawn Ehrich, Blue Earth Area, 116-23-3
  2306. JT Clark, Park Rapids Area, 1992, 116-29-1
  2307. Dana Krohn, Minneapolis Roosevelt, 116-29-6
  2308. Josh Sanow, Minneota, 1999, 116-30
  2309. Jesse Yerbich, Blackduck/Cass Lake-Bena, 1996, 116-33
  2310. Joe Schuch, Janesville, 1987, 116-34-2
  2311. Shane Ortlepp, Irondale, 1994, 116-35
  2312. Dylan Evenson, Pelican Rapids, 2007, 116-35
  2313. Mike Munos, South St. Paul, 2007, 116-35
  2314. Phu Ha, Pelican Rapids, 1987, 116-35-1
  2315. Drew Gau, Minneapolis South, 1997, 116-36
  2316. Casey Lund, Dassel-Cokato, 1991, 116-37
  2317. Dan Gallmeier, White Bear Lake, 2004, 116-37
  2318. Luke Giese, Fulda/Murray County Central, 2005, 116-37
  2319. Eric Stevens, Elk River, 2011, 116-38
  2320. Chris Roach, Little Falls, 2006, 116-39
  2321. Carl Elmer, Farmington, 2011, 116-39
  2322. Devin Dostal, Badger/Greenbush-Middle River, 2016, 116-39
  2323. Daniel Smith, GMLOS, 2021, 116-40
  2324. Jacob Vaith, Lake City, 2006, 116-44
  2325. Jake Nohl, Morris Area/Hancock, 2006, 116-45
  2326. Brian Loeffler, St. Clair, 1988, 116-46
  2327. Nels Anderson, Dassel-Cokato, 2005, 116-46
  2328. Derek Pesta, Long Prairie-Grey Eagle, 2006, 116-47
  2329. Mike Belich, Hibbing, 2010, 116-48
  2330. Will Bents, Woodbury, 2021, 116-51
  2331. Tyler Faust, Northfield, 2006, 116-52
  2332. John Paul Dirksen, Kimball, 116-55
  2333. Tom Lacombe, Apple Valley, 2005, 116-56
  2334. Brent Bunne, Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland, 2005, 116-60
  2335. AJ Wheeler, Moorhead, 2013, 116-60
  2336. Brandt Wolf, Yellow Medicine East, 2001, 116-61
  2337. Chance Hinrichs, Bemidji, 116-66
  2338. Sam Nordquist, Zumbrota-Mazeppa, 2018, 116-66
  2339. Treyton Card, Hutchinson/Buffalo Lake-Hector-Stewart, 2023, 116-66
  2340. Tanner Jorud, Barnesville, 2006, 116-68
  2341. Eli Oatman, Maple River, 2009, 116-68
  2342. Chris Cushman, Wabasha-Kellogg, 2023, 116-73
  2343. Aaron Zosel, Benson, 2018, 116-76
  2344. Keegan Cavallero, LPGE-Browerville, 2018, 116-98
  2345. Trae Story, Roseville Area, 2013, 115-11
  2346. Russ Livingood, Olivia, 115-13-1
  2347. Jeff Boran, Blue Earth Area, 115-15-1
  2348. Jason Birr, Buffalo, 1991, 115-15-2
  2349. Kurt Bailey, Battle Lake, 1975, 115-17-1
  2350. Garrett Vos, Waconia, 2017, 115-18
  2351. Joe Wallace, Bloomington, 115-18-1
  2352. Jordan Schroepfer, Wabasso/Red Rock Central, 2015, 115-19
  2353. Charlie Coffee, Mound, 115-22-5
  2354. Tony Pederson, St. Francis, 115-25
  2355. Robby Sherk, Park Rapids Area, 2023, 115-25
  2356. Cory Bartunek, Montevideo, 1996, 115-26
  2357. Jon Lundberg, New London-Spicer , 1978, 115-29
  2358. Chad Minette, Sauk Centre, 2002, 115-29
  2359. Tim Kuhnau, Browerville, 1990, 115-29-1
  2360. Bruce Anderson, Barnesville, 115-29-2
  2361. Cooper Peterson, Cannon Falls, 2020, 115-31
  2362. Scott Peterson, Alexandria, 115-31-2
  2363. Skylar Price, Badger/Greenbush-Middle River, 2010, 115-32
  2364. Jamie Kramer, Adrian, 115-34
  2365. Roger Rands, Rush City, 1986, 115-34
  2366. Blaine Lemke, Kimball, 115-34
  2367. Jacob Jewett, Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie, 2014, 115-34
  2368. Brendin Morlan, Grand Rapids, 2019, 115-35
  2369. Jim Williamson, Appleton, 1983, 115-36
  2370. Alex Kern, St. Cloud Tech, 2018, 115-37
  2371. Tom Bouressa, Alexandria, 2009, 115-38
  2372. Jared Flaherty, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 1998, 115-39
  2373. Logan Crosby, Bemidji, 2013, 115-40
  2374. Mike Goebel, Little Falls, 115-40-1
  2375. Dusty Blankenship, Worthington, 1998, 115-41
  2376. Chad Hoffman, Staples, 1999, 115-41
  2377. Chet Lexvold, Goodhue, 2002, 115-42
  2378. Gabe Krenik, Pine Island, 2006, 115-42
  2379. Travis Gillund, Minneota, 1996, 115-42
  2380. Matt Njos, Anoka, 2015, 115-42
  2381. Andrew Peterson, Fertile-Beltrami, 2006, 115-43
  2382. Lee Schmalz, Mound-Westonka, 2016, 115-44
  2383. Stuart Brandt, Barnesville, 2013, 115-45
  2384. Jeff Harer, Eden Prairie, 1998, 115-46
  2385. Mike Cacka, Silver Lake, 1988, 115-46
  2386. Chase Seys, St. Clair, 2004, 115-48
  2387. Dusty Nelson, Mora, 2001, 115-49
  2388. Tom Perillat, Henry Sibley, 2010, 115-50
  2389. Kenny Mark, Moorhead, 2014, 115-51
  2390. Caden Carlson, Willmar, 2021, 115-51
  2391. Francis Fuenffinger, Hibbing, 2019, 115-52
  2392. Tim Balbach, Bertha-Hewitt/Verndale, 1998, 115-53
  2393. D.J. Brey, St. James, 2006, 115-54
  2394. Alex Johnson, Breckenridge, 2008, 115-54
  2395. Brady James, Waterville-Elysian, 2004, 115-55
  2396. Israel Vogel, Ogilvie, 1992, 115-56-5
  2397. Bobby Button, Barnesville, 2003, 115-58
  2398. Chris Passe, Wabasha-Kellogg, 1998, 115-61
  2399. Gary Hieronimus, Adrian, 1995, 115-65-4
  2400. Brett Citrowske, Canby, 2009, 115-68
  2401. Josh Joriman, Centennial, 2008, 115-79
  2402. Nye Becker, LPGE-Browerville, 2020, 115-95
  2403. Dakota Pixley, Pelican Rapids, 2016, 115-101
  2404. Danny Kava, Barnesville, 115-105
  2405. Nolan Dans, Crookston, 2021, 115-114
  2406. Rick Dorn, Adrian, 1981, 114-9-1
  2407. Brian Asleson, Apple Valley, 114-11
  2408. Doug Bonk, Buffalo, 114-13
  2409. Dan Helwig, Annandale, 114-14
  2410. Clint Hodgdon, Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland, 2000, 114-18
  2411. Tony Hilgers, Norwood Young America, 1989, 114-19
  2412. Patrick Mahan, Owatonna, 2007, 114-19
  2413. Mike Keogh, Waubun, 1978, 114-19-2
  2414. Evan Hacker, Canby, 2006, 114-21
  2415. Adam Jackson, Rosemount, 2012, 114-21
  2416. Ray Anderson, Frazee, 1991, 114-23
  2417. Joel Davis, Thief River Falls, 114-23
  2418. Kyle Wheaton, Houston, 1995, 114-23
  2419. Calvin Singewald, Cannon Falls, 2024, 114-25
  2420. Mike Ferguson, Pine Island, 2002, 114-27
  2421. Ryan King, Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland, 2002, 114-28
  2422. Calvin Gunn, Wadena-Deer Creek, 114-30
  2423. Scott Jessen, Clarkfield, 114-31-1
  2424. Dan Seymour, New Prague, 1991, 114-31-1
  2425. Jay Wheaton, Houston, 1993, 114-31-2
  2426. Doug Zimmerman, Royalton, 114-33-2
  2427. Mike Kirscht, Alexandria, 2008, 114-35
  2428. Cory Schmidt, Henry Sibley, 1993, 114-35-1
  2429. Nick Mergen, Albany, 2015, 114-36
  2430. Cody Kurth, Hutchinson, 2020, 114-36
  2431. John Pilarski, Holdingford, 1999, 114-37
  2432. Zach McGinnis, Albert Lea, 2007, 114-38
  2433. Bryan King, Mankato East, 1992, 114-38-3
  2434. Randy Tietz, New Prague, 2003, 114-39
  2435. Nate Adkins, Pequot Lakes/Pine River-Backus, 2016, 114-40
  2436. Brady Beier, Mora, 2015, 114-41
  2437. Jeremy Glende, Medford, 2000, 114-42
  2438. Blaine Hjelm, St. Francis, 2007, 114-43
  2439. Matt Myrvik, Minneota, 1995, 114-43
  2440. Isaac Josephson, Minneota, 2013, 114-43
  2441. Jared Knips, Jackson County Central, 2006, 114-44
  2442. Jesse Midas, Monticello, 2020, 114-44
  2443. Ben Meyer, Dassel-Cokato, 2000, 114-45
  2444. Tim Eggert, Rochester John Marshall, 2001, 114-45
  2445. Amin Buta, Minneapolis South, 2012, 114-45
  2446. Alan Spaeth, St. Charles, 2016, 114-45
  2447. Eric Fiedler, Cambridge-Isanti, 2002, 114-46
  2448. Jack Barnes, Simley, 2009, 114-46
  2449. Wyatt Reyerson, Albert Lea, 2001, 114-46
  2450. Quinn VanGorden, Hinckley-Finlayson, St. Michael-Albertville, 1998, 114-46-2
  2451. Ross Benson, Burnsville, 1998, 114-47
  2452. Mike Minette, New Prague, 2005, 114-48
  2453. Joe Pesta, Long Prairie-Grey Eagle, 2009, 114-49
  2454. Andrew Gaughan, Moorhead, 2003, 114-49
  2455. Ryan Cain, Martin County West, 1995, 114-50
  2456. Kerry Lockrem, Frazee, 2006, 114-51
  2457. Dan Wagner, New Prague, 1998, 114-54
  2458. Levi Ellingson, Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove, 2020, 114-55
  2459. Garrett Bothun, Rosemount, 114-56
  2460. Chris Van Dyke, Battle Lake-Underwood-Henning, 1992, 114-56-1
  2461. Glenn Frisell, Minnewaska Area, 2023, 114-57
  2462. Sam Goracke, Minnewaska Area, 2007, 114-58
  2463. Jake Braaten, Bertha-Hewitt/Verndale, 2010, 114-58
  2464. Tony Reurink, Frazee, 2013, 114-59
  2465. Matt Hohenstein, Dassel-Cokato, 2004, 114-60
  2466. Nick Erbes, Marshall, 2016, 114-60
  2467. Stephen Holecek, Thief River Falls, 2015, 114-61
  2468. Jason Evans, Pipestone-Jasper, 2002, 114-62
  2469. Troy Lucht, Braham Area, 1998, 114-63
  2470. Rick Ties, Rochester Mayo, 2001, 114-63
  2471. Shawn McMenomy, Hastings, 2004, 114-67
  2472. Eric O’Brien, Becker, 2003, 114-71
  2473. Jerod Reiter, Adrian, 114-72-3
  2474. James Guy, Mounds View, 2007, 114-75
  2475. Jason Willhite, Hutchinson, 1997, 114-77
  2476. Shane Holst, Plainview-Elgin-Millville, 2003, 114-82
  2477. Eric Twohey, Stewartville, 2011, 114-85
  2478. John Schermerhorn, Frazee, 113-5
  2479. Greg Brendemuel, Medford, 2002, 113-7
  2480. Fred Full, Canby, 113-7-2
  2481. Vic Martinez, Osseo, 1978, 113-11-2
  2482. Nick Fornicoia, Richfield, 113-11-3
  2483. Derrick Jenniges, Wabasso, 2005, 113-13
  2484. Will Lutmer, Adrian, 2007, 113-16
  2485. Jim Block, Royalton, 113-16-1
  2486. Todd Merritt, Canby, 113-17
  2487. Zach Keller, Medford, 2010, 113-18
  2488. Danny Ruter, Buffalo, 2003, 113-20
  2489. Chad LaVigne, Foley, 1995, 113-20
  2490. Ben Meyer, Pine Island, 1996, 113-21
  2491. Jay Stephan, Plainview-Elgin-Millville, 1993, 113-21-1
  2492. Jim Hoard, Grand Rapids, 1991, 113-25-4
  2493. Chris Weber, Canby, 1995, 113-26
  2494. Nathan Lefebvre, St. Michael-Albertville, 2001, 113-26
  2495. Dave Eustice, Janesville, 2003, 113-26-1
  2496. Brent Merrit, Canby, 1995, 113-29
  2497. Jay Anderson, Crosby-Ironton, 113-29
  2498. Mac Rivard, St. Francis, 113-30
  2499. Justin Fruechte, Pipestone Area, 2003, 113-31
  2500. Brandon Voth, Goodhue, 2005, 113-32
  2501. Jermey Reiter, Paynesville, 1997, 113-33
  2502. Evan Amundson, Alexandria, 2001, 113-33
  2503. Brent Nelson, Mora, 2012, 113-33
  2504. Sam Tibbits, Litchfield, 2017, 113-34
  2505. Nik Lewandowski, Hastings, 1997, 113-35
  2506. Bennett Weber, Waconia, 2020, 113-35
  2507. Dwight Drewew, Frazee, 113-36
  2508. Justin Lowrie, Zumbrota-Mazeppa, 1991, 113-36-2
  2509. Casey Scheidt, Adrian, 1995, 113-37-2
  2510. Drew Van Vleet, Mora, 2016, 113-38
  2511. Craig Myhre, Minneota, 2003, 113-39
  2512. Nick Meixell, Lake Crystal-Wellcome Memorial Area, 2015, 113-39
  2513. Drew Johnson, Owatonna, 2003, 113-41
  2514. Mitch Gerold, Braham Area, 2008, 113-41
  2515. Luke Reiter, New London-Spicer, 2009, 113-43
  2516. Jason Johnson, LeCenter, 113-48-2
  2517. Nathan Glenz, Paynesville, 2002, 113-49
  2518. Ricky Bonnett, Lakeville, 2004, 113-49
  2519. Collin DeGrammont, Lakeville North, 2014, 113-49
  2520. Jake Lanoue, Mahnomen/Waubun, 2004, 113-51
  2521. Graham Norsted, Minnehaha Academy/Lutheran of Minneapolis, 113-52
  2522. Christian Rodriguez, Waseca, 2023, 113-52
  2523. Mark Lacek, Canby, 113-53-8
  2524. Steve Auer, Holdingford, 1996, 113-54
  2525. Derek Krieger, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2017, 113-55
  2526. Scott Granger, Blackduck, 1989, 113-55-4
  2527. Justin Stanislawski, Badger/Greenbush-Middle River, 2005, 113-56
  2528. Sean O’Brien, Totino-Grace, 2024, 113-57
  2529. Louie Vandermay, Wadena-Deer Creek, 2003, 113-61
  2530. Brad Twardowski, Long Prairie-Grey Eagle, 2007, 113-71
  2531. Michael Shogren, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2006, 113-83
  2532. Jon Solum, Bemidji, 113-83
  2533. Dennis Wunderlich, Morristown, 112-10-1
  2534. Russ O’Neil, Norwood Young America, 1989, 112-12
  2535. Dave Sikora, Staples, 1979, 112-17-3
  2536. Joey Andreasen, Hoffman-Kensington, 1989, 112-18
  2537. Mitchell Pontrelli, St. Paul Johnson, 2004, 112-18
  2538. Shane Yohe, Caledonia, 1996, 112-22
  2539. Danny Steinmetz, Mahnomen/Waubun, 1991, 112-23
  2540. Waylon Janousek, Greenbush, 1994, 112-24
  2541. Matt Fiedler, Sauk Centre, 1996, 112-24
  2542. John Rudnitski, Foley, 1995, 112-24
  2543. Steve Levine, Rosemount, 112-24
  2544. Marcus Halverson, Lester Prairie/Holy Trinity, 1995, 112-26-1
  2545. Mark Kotsmith, Milaca, 1998, 112-27
  2546. Travis Hansen, Canby, 2008, 112-27
  2547. Owen Werner, Perham, 2020, 112-27
  2548. Dan O’Donnell, Lake City, 2001, 112-28
  2549. Mike Wright, Stillwater Area, 112-28
  2550. Justin Schwanz, St. James, 2006, 112-31
  2551. Jaydan Bullerman, Adrian, 2013, 112-31
  2552. Brian Thomes, Sibley East, 1996, 112-32
  2553. Ed Rodenberg, Mora, 2003, 112-34
  2554. Tom Cardinal, Watertown-Mayer, 112-34-2
  2555. Dan Lund, Dawson-Boyd, 1990, 112-35-3
  2556. John Prokopowicz, Simley, 2008, 112-38
  2557. Giovanni Alvarado, St. James, 2012, 112-39
  2558. Jake Schmitz, Monticello, 112-39
  2559. Tyler Tober, Mora, 2016, 112-40
  2560. John Grygelko, St. Michael-Albertville, 2004, 112-42
  2561. Alex Torres, Waconia, 2023, 112-42
  2562. Jake Tesch, St. Charles, 2005, 112-44
  2563. Andrew Levos, St. Clair, 2005, 112-44
  2564. Tyler Stevensen, Madelia/Truman, 2007, 112-44
  2565. Joseph Kennedy, Kasson-Mantorville, 2024, 112-44
  2566. Andrew Schumacher, Mankato East, 2008, 112-46
  2567. Tyler Jacobs, Wheaton/Herman-Norcross, 112-48
  2568. Travis Senske, Glencoe, 1993, 112-48-2
  2569. Anthony Sikorski, Tartan, 2007, 112-49
  2570. Bryan Madson, Albert Lea, 1999, 112-49
  2571. Jesse Schumacher, Plainview-Elgin-Millville, 2008, 112-50
  2572. Donny Bothun, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2016, 112-52
  2573. Morgan Staton, Benson, 2013, 112-52
  2574. Jake Long, Canby, 2009, 112-53
  2575. Jesse Struve, Waterville-Elysian, 1996, 112-53-5
  2576. Brian Wood, Crosby-Ironton, 2004, 112-54
  2577. Tom Skoog, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1994, 112-56
  2578. Aiden Tobin, Faribault, 2022, 112-59
  2579. Michael Matheson, Centennial, 2016, 112-62
  2580. Jeff Marschall, Northfield, 2005, 112-67
  2581. Kurtis Reardan, Minnetonka, 2010, 112-68
  2582. Kyle Iverson, Thief River Falls, 2007, 112-71
  2583. Benji Simonson, Wheaton/Herman-Norcross, 112-72
  2584. Jeremy Beaman, Anoka, 2012, 112-74
  2585. Spencer DeFrang, Zumbrota-Mazeppa, 2018, 112-77
  2586. Paul Carlson, Tracy-Milroy-Balaton, 2006, 112-79
  2587. Zach Van Vleet, Mora, 2007, 112-82
  2588. Nolan Rial, St. Cloud Apollo, 2010, 112-92
  2589. Gavin McLevis, Ogilvie, 2021, 112-94
  2590. Bob Ruedy, Hastings, 1965, 111-6-1
  2591. Mike Bendson, Staples, 111-12-3
  2592. Travis Bartels, Stewartville, 111-15
  2593. Kirby Anderson, Menahga/Sebeka, 2006, 111-16
  2594. Kevan Meiners, Caledonia/Houston/Spring Grove, 2003, 111-17
  2595. Garrett Malstrom, Frazee, 2015, 111-17
  2596. Isaiah Thompson, Detroit Lakes, 2020, 111-17
  2597. Ron Thier, Adrian, 111-19-1
  2598. Eugene Wolf, Adrian, 111-20-1
  2599. Mike Delich, Eastview, 2017, 111-22
  2600. Branden McGrath, Plainview, 111-23
  2601. Carter Ash, Milaca, 2008, 111-23
  2602. Steve Hoeft, Madelia/Truman, 1996, 111-26
  2603. Jeff Burkman, Menahga/Sebeka, 1994, 111-26
  2604. Wade Hanson, Brooten, 1985, 111-26-1
  2605. Andy Robinson, St. Francis, 111-28
  2606. Carey Thul, Henry Sibley, 1993, 111-28-1
  2607. John Hurrle, Kimball, 111-28-2
  2608. Jacob Loftus, Dover-Eyota, 2000, 111-29
  2609. Jeremy Yost, Mahnomen/Waubun, 1990, 111-29-1
  2610. Brady Stauffer, St. James, 2010, 111-32
  2611. Jacob Braaten, Minnewaska Area, 2011, 111-32
  2612. Zach O’Reilly, Goodhue, 111-32-2
  2613. Matt Schroeder, Southland, 2009, 111-33
  2614. Chad Peterson, Hutchinson, 111-33-3
  2615. Kyle Kock, Lester Prairie/Holy Trinity, 1999, 111-34
  2616. Troy Stehr, Goodhue, 2002, 111-34
  2617. Josh Brady, Royalton, 2004, 111-34
  2618. Randy Smith, Austin, 1996, 111-35
  2619. Mitch Dunlap, Foley, 2012, 111-35
  2620. Nathan Trio, Maple River, 2020, 111-36
  2621. Roger Pedersen, Pipestone-Jasper, 111-38
  2622. Ben Roff, Osseo, 2004, 111-39
  2623. Ryan Bruns, Marshall, 1999, 111-39
  2624. Ben Genereux, Crookston, 2010, 111-40
  2625. Austin Walz, Sauk Rapids-Rice, 2013, 111-40
  2626. Jon Lachowitzer, Grand Rapids, 1996, 111-40-3
  2627. Mark Bonagofsky, Mahnomen/Waubun, 2003, 111-41
  2628. Brandon Schmitt, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2013, 111-41
  2629. Kyle Dukowitz, Brainerd/Pillager, 2005, 111-42
  2630. Justin Horne, Detroit Lakes, 2006, 111-42
  2631. Noah Arneson, Orono, 2021, 111-42
  2632. Mike Sather, Greenbush, 1995, 111-42-1
  2633. Nick Miller, Owatonna, 2006, 111-43
  2634. Hilario Alvarado, St. James, 2008, 111-45
  2635. Nick Ankeny, Minnewaska Area, 2023, 111-46
  2636. Chris Lasher, Crosby-Ironton, 1993, 111-47
  2637. Bobby Anderson, Barnesville, 111-47
  2638. Skip Toops, New London-Spicer , 2002, 111-48
  2639. Kyle Bailey, Kasson-Mantorville, 2005, 111-51
  2640. Blake Reiss, Minneota, 2020, 111-51
  2641. Tom Keskey, Dassel-Cokato, 2014, 111-52
  2642. Carl Christensen, Bloomington Jefferson, 2001, 111-54
  2643. David Franta, Blue Earth Area, 2014, 111-54
  2644. Joey Barr, Mankato East, 2001, 111-57
  2645. Jacob Mages, Paynesville Area, 2015, 111-57
  2646. Justin Wolfe, Hastings, 1996, 111-58
  2647. Mike Williams, Yellow Medicine East, 111-59
  2648. Anton Kalista, Lakeville North, 2012, 111-59
  2649. Joe Donahue, Watertown-Mayer, 2003, 111-61
  2650. Logan Brink, New London-Spicer, 2013, 111-64
  2651. Bram Fitzsimonds, Waconia, 2021, 111-65
  2652. Travis Ostby, MAHACA, 2016, 111-70
  2653. Jesse Woyke, Annandale, 1996, 111-71
  2654. David Booth, Crosby-Ironton, 2010, 111-71
  2655. Michael Waldvogel, Osakis, 111-76
  2656. Alex Bertram, Byron, 2016, 111-79
  2657. Levi Fossen, Waseca, 2008, 111-80
  2658. Ryley Smude, Pierz, 2014, 111-81
  2659. Tom Pauling, Montevideo, 2004, 111-83
  2660. Davantay Corey, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2013, 111-83
  2661. Glenn Petersen, Hastings, 2004, 111-99
  2662. Josh Lindquist, Prior Lake, 2003, 110-9
  2663. Mark Aho, Frazee, 1978, 110-9-1
  2664. Steve Iacono, Osseo, 1987, 110-14-7
  2665. Brian Vetter, Chisago Lakes Area, 2000, 110-15
  2666. Nolan Reiter, Big Lake, 2023, 110-15
  2667. Chuck Hacker, Hancock, 110-17-3
  2668. Ryan Holthaus, Foley, 2003, 110-19
  2669. Paul Nogren, Maple River, 2010, 110-19
  2670. Curt Olson, Hayfield, 1985, 110-19-1
  2671. Mike Harper, Litchfield, Darlington (WI), 1988, 110-19-2
  2672. Nathan O’Reilly, Goodhue, 110-20-3
  2673. Billy Pierce, Minneapolis Roosevelt, 110-21-1
  2674. Brandon Manderschied, Minnewaska Area, 2010, 110-23
  2675. Marshal Ash, Milaca, 2010, 110-24
  2676. Alex Cadwell, Stillwater Area, 110-24
  2677. Amir Alexander, Minnetonka, 1995, 110-24-1
  2678. Dave Cain, Sherburn, 1972, 110-24-10
  2679. Michael Pleski, Forest Lake, 2012, 110-25
  2680. Brian Kraemer, Rocori, 1999, 110-26
  2681. Dan Koehler, United South Central, 1994, 110-27
  2682. Brett Larson, Elbow Lake-Wendell, 110-27-2
  2683. Ethan Byer, Frazee, 2016, 110-28
  2684. Mark Hanenberger, Dover-Eyota, 1986, 110-29
  2685. Brandon LaRue, LaCrescent, 2001, 110-30
  2686. David Whipps, Scott West, 2002, 110-34
  2687. Jordan Gnerer, Owatonna, 2010, 110-34
  2688. Kieler Carlson, Stillwater Area, 2020, 110-34
  2689. Hakan Binek, Staples-Motley, 2007, 110-35
  2690. Collin Jergenson, Minnewaska Area, 2009, 110-36
  2691. Eric Gibson, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1992, 110-37-1
  2692. Wesley Reardan, Minnetonka, 2007, 110-38
  2693. Andy Lien, Foley, 1994, 110-38
  2694. Steve Hoard, Grand Rapids, 1987, 110-39-1
  2695. Ben Gaughan, Moorhead, 2010, 110-40
  2696. Jacob Claybaugh, Waseca, 2013, 110-40
  2697. Hunter Rajkowski, Sauk Rapids-Rice, 2017, 110-40
  2698. Fredy Padilla, St. Paul Humboldt, 110-41
  2699. Mark Rendl, Forest Lake, 2024, 110-41
  2700. Phil Meinert, Princeton, 2004, 110-42
  2701. Paul Mack, Coon Rapids, 2005, 110-42
  2702. Larry Liljenquist, Aitkin, 1988, 110-43
  2703. Jake Benzkofer, Mankato East, 2006, 110-44
  2704. Justin Koob, New Ulm, 2008, 110-44
  2705. Tanner Tobkin, New London-Spicer, 2012, 110-44
  2706. Stuart Nutting, Aitkin, 1990, 110-44-1
  2707. Matthew Boncich, Cretin-Derham Hall, 2015, 110-45
  2708. Aaron Erickson, Minnewaska Area, 2000, 110-46
  2709. Reggie Fuller, Annandale/Maple Lake, 1999, 110-47
  2710. Dustin Coffin, Sartell-St. Stephen, 2002, 110-47
  2711. Paul Tellgren, Anoka, 2007, 110-48
  2712. Bradley Swiers, Detroit Lakes, 2022, 110-48
  2713. Joe Bryce, Minnewaska Area, 2000, 110-49
  2714. Ben Gasner, Owatonna, 110-50
  2715. Kraig Carlson, Bloomington Jefferson, 110-50
  2716. Adam Christian, Paynesville, 2003, 110-50
  2717. Dillin Schultz, Owatonna, 2010, 110-51
  2718. Quinton Thiele, Totino-Grace, 2011, 110-51
  2719. Nic Borchardt, Woodbury, 2005, 110-52
  2720. Travis Christianson, Tracy, 1995, 110-53-1
  2721. Colin Cihlar, Minnewaska Area, 2006, 110-54
  2722. Tony Peltier, Princeton, 2003, 110-57
  2723. Dillon Kubiatowicz, New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva, 2015, 110-57
  2724. Travis Gottschalk, Litchfield, Kimball, 2003, 110-58
  2725. Chris Davids, Rochester Mayo, 110-58
  2726. Brett Grund , BOLD, 2014, 110-58
  2727. Matt Haley, Jackson County Central, 2023, 110-59
  2728. Dustin Kramer, Eden Valley-Watkins, 2008, 110-60
  2729. Ryan Larson, Atwater-Cosmos-Grove City, 2011, 110-60
  2730. Gram Bentz, Browerville, 1999, 110-62
  2731. Raymen Rice, Eden Valley-Watkins, 2006, 110-62
  2732. Jackson Melcher, Pipestone Area, 2024, 110-62
  2733. Casey Pesta, Long Prairie-Grey Eagle, 1998, 110-63
  2734. Kyle Baker, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2013, 110-63
  2735. Braeden Hendel, Mankato East, 2021, 110-63
  2736. Eric Speltz, Lewiston-Altura, 1997, 110-69
  2737. Michael Loger, Totino-Grace, 2022, 110-71
  2738. Dan Juelson, Blackduck/Cass Lake-Bena, 1999, 110-73
  2739. Josh Moulton, Rush City, 1998, 110-81
  2740. Kevin McBride, Eastview, 2003, 110-84
  2741. Aaron Doraska, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2011, 110-87
  2742. Ben Ginther, Rochester Century, 2007, 110-95
  2743. Simon Kern, Greenbush, 1995, 109-16
  2744. Max Anderson, Dassel-Cokato, 2010, 109-17
  2745. Dan Wettstein, Long Prairie-Grey Eagle, 1980, 109-18
  2746. Jake Bonsack, United South Central, 2008, 109-21
  2747. Kris Morgan, West Central Area, 1997, 109-22
  2748. Jared Schwanz, St. James, 2005, 109-22
  2749. Jason Holm, Northfield, 1998, 109-22
  2750. Matt Hogue, Stillwater Area, 2021, 109-22
  2751. Scot Pauly, Jordan, 1990, 109-24-1
  2752. Ken Torgerson, Aitkin, 1975, 109-24-3
  2753. Justin Matson, Pine City/Hinckley-Finlayson, 2022, 109-25
  2754. Parker Lyden, Forest Lake, 2024, 109-27
  2755. Matt O’Connor, Cambridge-Isanti, 2007, 109-28
  2756. Tyler Johnson, Plainview-Elgin-Millville, 2004, 109-28
  2757. Brad Wollum, Canby, 2009, 109-29
  2758. Charon Jackson, Mound Westonka, 109-29-1
  2759. Ryan Atherton, Waterville-Elysian, 1994, 109-30
  2760. Nate Villnow, Willmar, 109-34
  2761. Kaleb Lochner, Zumbrota-Mazeppa, 2024, 109-34
  2762. Steve Schmidt, Wheaton/Herman-Norcross, 109-34-2
  2763. Mike Castellano, St. Francis, 109-35
  2764. Dan Rinke, Wheaton/Herman-Norcross, 109-36
  2765. Nolan Enderlein, Eastview, 2023, 109-36
  2766. Apollo Ashby, Mounds View, 2024, 109-36
  2767. Scott Willhite, Hutchinson, 1995, 109-36-1
  2768. Quin Morgan, Mounds View, 2024, 109-37
  2769. Zach Bruns, Marshall, 2001, 109-39
  2770. Cole VanOverbeke, Minneota, 2019, 109-39
  2771. Nick Bauman, Minnetonka, 109-40
  2772. Joe Klaehn, Southland, 2003, 109-40
  2773. Brandon Fiedler, Dassel-Cokato, 2010, 109-40
  2774. Brian Schueller, Dawson-Boyd, 1988, 109-40-1
  2775. Justin LaGosh, Zumbrota-Mazeppa, 2004, 109-41
  2776. Joe Weinmann, Rochester Century, 2005, 109-42
  2777. John Benson, BOLD, 109-44
  2778. Jonathan Steen, Red Rock Central/Westbrook Walnut Grove, 1997, 109-46
  2779. Greg Schreder, St. Cloud Tech, 1996, 109-48
  2780. Alan Bailey, Kasson-Mantorville, 2005, 109-48
  2781. Branden Schorr, Kasson-Mantorville, 2013, 109-49
  2782. Paul Wittrock, Annandale, 109-49-1
  2783. Justin Gabrielson, Litchfield, 1995, 109-50-2
  2784. Dusty Faber, Martin County West, 2004, 109-52
  2785. James Nelson, Atwater-Cosmos-Grove City, 2012, 109-52
  2786. Tate Card, Hutchinson, 2019, 109-52
  2787. Mark Thompson, Chatfield, 109-54
  2788. Pat Vos, Sibley East, 2005, 109-54
  2789. Tommy Teigen, Meadow Creek/Spectrum, 2010, 109-54
  2790. Bryce Bergeron, Badger/Greenbush-Middle River, 2018, 109-56
  2791. Jacob Bleess, Chatfield, 2015, 109-58
  2792. Joey Posivio, Sibley East, 2010, 109-60
  2793. Charlie Busch, Rochester Mayo, 109-61
  2794. Seth Tribon, Fillmore Central, 2001, 109-62
  2795. Jacob LeBlanc, Pierz, 2023, 109-62
  2796. Lucas Smith, Southland, 2005, 109-64
  2797. V. J. Larson, Lake Park/Audubon, 1994, 109-69
  2798. Luke Davis, Thief River Falls, 109-69-2
  2799. Travis Wills, Kimball, 2013, 109-70
  2800. Jake Bohler, Delano, 2009, 109-71
  2801. Jared Carlson, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2019, 109-71
  2802. Dusty Forstner, Madelia/Truman, 2005, 109-72
  2803. Tanner Maus, Buffalo, 2012, 109-72
  2804. Spencer Oeltjenbruns, Luverne, 2014, 109-78
  2805. Eric Lange, Pipestone Area, 2020, 109-78
  2806. Brandon Klindworth, Zumbrota-Mazeppa, 2011, 109-88
  2807. Sam Stevermer, United South Central, 2007, 109-94
  2808. Anders Mattson, New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva, 2004, 109-107
  2809. Reggie Thompson, Staples, 1993, 108-15
  2810. Jody McIntyre, Park Center, 1988, 108-17
  2811. Nestle Grimes, Bemidji, Blackduck, 1977, 108-19-1
  2812. Dennis Trogstad, Dover-Eyota, 1991, 108-20-1
  2813. Tony Morrow, Kasson-Mantorville, 2011, 108-21
  2814. Colby Bruns, Marshall, 2003, 108-23
  2815. Aden Welcome, Martin County, 2023, 108-24
  2816. George Farmah, Eastview, 2015, 108-25
  2817. Brian Keller, Medford, 1982, 108-25-5
  2818. Keith Nichools, Crosby-Ironton, 108-25-7
  2819. Greg Egeland, Sauk Centre, 1993, 108-27
  2820. Dan Chapman, Rosemount, 2003, 108-29
  2821. Brady Wilson, Faribault, 2005, 108-30
  2822. Brandon Madsen, Stillwater Area, 108-30
  2823. Teddy Bullerman, Adrian, 108-30-1
  2824. Tony Thoma, Hayfield, 1997, 108-34
  2825. Chad Fouquette, Foley, 1988, 108-35
  2826. Ben Presler, Royalton, 2008, 108-35
  2827. Brandon Strong, Minneapolis South, 2013, 108-35
  2828. Chris Anderson, Stillwater Area, 108-35
  2829. Taylor Ignaszewski, Albert Lea, 2007, 108-36
  2830. Nam Nguyen, St. Cloud Apollo, 2012, 108-37
  2831. Josh Logan, North Branch, 2021, 108-37
  2832. Chris Boelke, Minnewaska Area, 2023, 108-39
  2833. Jason Perala, Crookston, 1999, 108-42
  2834. Chase Norton, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2014, 108-45
  2835. Gaven Schlaak, New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva, 2008, 108-47
  2836. Chad Larson, Cambridge-Isanti, 2008, 108-48
  2837. John Bush, Pipestone Area, 2010, 108-48
  2838. Mark Gehling, Foley, 2010, 108-49
  2839. Zach Dvorak, Columbia Heights, 2001, 108-52
  2840. Ethan Loftus, Dover-Eyota, 2010, 108-52
  2841. Jeremy Weber, Foley, 2009, 108-53
  2842. Dylan Jergenson, Minnewaska Area, 2020, 108-54
  2843. Aidan Willard, Trinity School at River Ridge, 2020, 108-55
  2844. Ben Talkington, Chaska, 2005, 108-56
  2845. Cole Kavitz, Medford, 2010, 108-56
  2846. Eric Gauker, Mankato West, 1998, 108-58
  2847. Ryan Norton, Anoka, 2012, 108-60
  2848. Cam Schafer, Minnewaska Area, 2023, 108-63
  2849. Dave Brostrom, Mora, 2000, 108-64
  2850. Kris Krier, Woodbury, 2005, 108-65
  2851. Chase Niesen, Mille Lacs, 108-68
  2852. Ryan Bothun, Dawson-Boyd, 1999, 108-72
  2853. Dalton Lilledahl, Cambridge-Isanti, 2009, 108-76
  2854. Alan Braunshausen, Maple River, 2005, 108-78
  2855. Kaven Blazek, Crosby-Ironton, 2018, 108-79
  2856. Wade Carlson, Lake City, 2006, 108-80
  2857. Joe Tichy, Hibbing, 2010, 108-81
  2858. Noah Werner, Lester Prairie/Holy Trinity, 1998, 108-82
  2859. Levi Line, LPGE-Browerville, 2020, 108-82
  2860. Adam Lian, Thief River Falls, 2005, 108-86
  2861. Thomas Pesta, LPGE-Browerville, 2018, 108-86
  2862. Hunter Rud, Byron, 2011, 108-93
  2863. Jeff Merritt, Canby, 107-7-2
  2864. Todd Guse, Austin, 1981, 107-9
  2865. Karl Jones, Apple Valley, 107-9
  2866. Ryan Campbell, Badger/Greenbush-Middle River, 2006, 107-10
  2867. Terry Ullom, Faribault, 1984, 107-12-2
  2868. Bruce Kenning, St. Cloud Tech, 1992, 107-14
  2869. Russ Webb, Kimball, 107-14-2
  2870. Luke Koenen, Wayzata, 2024, 107-15
  2871. Jason Oehlke, Chatfield, 107-18
  2872. Ryan Rettke, Morris Area, 1996, 107-18
  2873. Troy Long, St. Francis, 107-18
  2874. Jon Gorter, Pipestone Area, 2011, 107-18
  2875. Mark Theis, Rocori, 1975, 107-18-1
  2876. Alex Schroepfer, Wabasso/Red Rock Central, 2014, 107-19
  2877. Tim Hunt, White Bear Lake, 2002, 107-20
  2878. Marlon Fleming, Bloomington Kennedy, 2001, 107-22
  2879. Rodney Dick, Forest Lake, 1996, 107-23
  2880. Curt Graves, Long Prairie-Grey Eagle, 1982, 107-23-1
  2881. Mike Schmitz, Brooten, 1983, 107-24
  2882. Marcus Columbus, Simley, 107-24
  2883. Bruce Wilson, Wheaton/Herman-Norcross, 107-24-2
  2884. Allan Bastian, New Ulm, 107-26-1
  2885. Jeremy Leiferman, Madelia/Truman, 107-28
  2886. Ryan Feller, Caledonia/Houston/Spring Grove, 2004, 107-28
  2887. Jacob Werner, Perham, 2009, 107-29
  2888. Matt Kadrlik, Simley, 2012, 107-29
  2889. Spencer Beech, Breckenridge, 2007, 107-30
  2890. Cory Nelson, Dawson-Boyd, 1994, 107-30-3
  2891. Mikey Fornicoia, Eastview, 2002, 107-31
  2892. James Goman, Trinity at River Ridge, 2013, 107-32
  2893. Travis Hemp, Bemidji, 1999, 107-32
  2894. Jesse Zimmer, Foley, 1994, 107-34
  2895. Josh Holm, Northfield, 2002, 107-35
  2896. Joe Berczyk, Mounds View, 2001, 107-36
  2897. Jacob Johnsrud, Albert Lea, 2018, 107-36
  2898. Cam Miller, Plainview-Elgin-Millville, 2009, 107-37
  2899. Chad Harding, Blue Earth Area, 107-37-4
  2900. Mitch Ask, St. James, 1990, 107-38-3
  2901. Ross Herber, Lewiston-Altura/Rushford-Peterson, 2020, 107-39
  2902. Landen Cole, Yellow Medicine East, 2007, 107-40
  2903. Blake Altermatt, Wabasso/Red Rock Central, 2013, 107-42
  2904. Nick Wilcox, Brooklyn Center, 1996, 107-44
  2905. Ryan Michaelis, Monticello, 107-44
  2906. Ryder Schmidt, Mound-Westonka, 2014, 107-44
  2907. Stacy Riedel, Eagle Valley, 1995, 107-46
  2908. Luke Boran, Brainerd/Pillager, 2013, 107-46
  2909. John Rieser, Byron, 1995, 107-46-2
  2910. Jason Meyer, Pierz, 107-46-3
  2911. Will Freking, Jackson County Central, 2022, 107-48
  2912. Chris Grenier, Wadena-Deer Creek, 107-49
  2913. Tyler Walter, Mille Lacs, 107-49
  2914. Jesse Jaeger, Maple River, 2011, 107-49
  2915. Spud Laurent, Shakopee, 2006, 107-49
  2916. Nate Redmann, Rochester John Marshall, 2007, 107-50
  2917. Brian Bertram, Byron, 2014, 107-50
  2918. BJ Friedrichs, Sauk Centre, 1995, 107-51
  2919. John Martens, Pipestone Area, 2022, 107-51
  2920. Evan Woitalla, Pierz, 2014, 107-53
  2921. Ivan Mares, Willmar, 2024, 107-53
  2922. Connor Scherping, Little Falls, 2013, 107-54
  2923. BJ Trende, Delano, 1992, 107-55-3
  2924. Mike Wutzke, Verndale, 1984, 107-56
  2925. Mike Dyrdal, Thief River Falls, 2010, 107-56
  2926. Landyn VanOverbeke, Minneota, 2014, 107-56
  2927. Omar Bukhowa, Braham Area, 2005, 107-57
  2928. Wade Larson, Benson, 1993, 107-62-2
  2929. Darren Salmen, Dassel-Cokato, 1998, 107-65
  2930. Brody Willander, Bemidji, 107-71
  2931. Jeffrey Robinson, Stillwater Area, 107-80
  2932. Steve Maas, Medford, 2002, 107-82
  2933. Kyle Edlin, Jackson County Central, 2013, 107-91
  2934. Eric Bommserbach, Redwood-River Valley, 2017, 107-94
  2935. Matt Groff, Mahtomedi, 2008, 106-11
  2936. David Irlbeck, Wabasso, 106-16-1
  2937. Dave Philips, Anoka, 106-16-2
  2938. Bryce Eggen, Milaca, 106-17-1
  2939. Nick Zajac, Hastings, 2000, 106-19
  2940. Gary Clem, St. Francis, 106-19-1
  2941. David Bullerman, Adrian, 106-20-2
  2942. Ted Greely, Kimball, 106-21
  2943. Ken Cluskey, Apple Valley, 106-22-2
  2944. Davey Gerhart, Scott West, 2004, 106-25
  2945. Kyle Sieberg, Maple River, 2008, 106-25
  2946. Chandler Giles, Byron, 2004, 106-25
  2947. Ted Plombon, Sartell-St. Stephen, 1977, 106-25-2
  2948. Gary Heydt, Hayfield, 1980, 106-25-4
  2949. Ryan Weinmann, Irondale, 2013, 106-27
  2950. Karl Knothe, Stillwater Area, 106-27
  2951. Joe Hiltner, Paynesville, 2001, 106-28
  2952. Greg Schultz, Browerville, 1992, 106-28-1
  2953. Bill Pannhoff, Annandale, 106-29
  2954. Tyler McCall, Minnetonka, 2005, 106-30
  2955. Jesse Pond, Shakopee, 1996, 106-31
  2956. Ramzee Molinaro, Atwater-Cosmos-Grove City, 2020, 106-31
  2957. Paul Reese, Fertile-Beltrami, 2007, 106-32
  2958. Cayden Homme, Wayzata, 2021, 106-32
  2959. Isaac Flores, East Grand Forks/Sacred Heart, 2016, 106-33
  2960. Ken Huber, Montevideo, 1994, 106-38-1
  2961. Chris Cook, Hastings, 1999, 106-39
  2962. Anthony Jackson, Simley, 106-39
  2963. Brett Todd, Aitkin, New London-Spicer, 1978, 106-39-1
  2964. Steve Hinrichs, Goodhue, 106-39-5
  2965. Jeff Pokorney, Bertha-Hewitt/Verndale, 1995, 106-40
  2966. Dorian Thompson, Mound Westonka, 2003, 106-40
  2967. Travis Meyer, Houston, 1990, 106-40
  2968. Chris Piere, Anoka, 2002, 106-40
  2969. Nate Moudry, Willmar, 106-41
  2970. Leighton Robb, St. Peter, 2024, 106-41
  2971. Tee Baker, Big Lake, 2008, 106-42
  2972. Ben Henle, New London-Spicer, 2012, 106-42
  2973. Nate Schutz, Totino-Grace, 2018, 106-44
  2974. JR Ferrier, Crosby-Ironton, 2000, 106-45
  2975. Ryan Fliginger, St. Francis, 106-45
  2976. Kyle Bulera, Simley, 2008, 106-45
  2977. Jeff Egeland, Sauk Centre, 1992, 106-46-2
  2978. Jeremy Thompson, Mound Westonka, 2001, 106-47
  2979. Shawn Ecklund, Chisago Lakes Area, 106-48-2
  2980. Scott Balzer, Medford, 2004, 106-50
  2981. Matt Jensen, Minnehaha Academy/Lutheran of Minneapolis, 106-53
  2982. Matt Jackson, Cretin-Derham Hall, 2005, 106-53
  2983. Brian Wold, Aitkin, 2013, 106-53
  2984. Steve Morgan, Pelican Rapids, 1995, 106-55-1
  2985. Andy Kotsmith, Milaca, 2005, 106-56
  2986. Joe Pauluk, Blaine, 2006, 106-56
  2987. Tyler Norton, Plainview-Elgin-Millville, 2003, 106-56
  2988. Cory Beierman, Sauk Rapids-Rice, 2002, 106-58
  2989. Billy Connelly, Border West, 2011, 106-58
  2990. Isaac Novak, Aitkin, 2013, 106-58
  2991. Colby Mehrkens, Zumbrota-Mazeppa, 2010, 106-59
  2992. Brian Francis, Mahnomen/Waubun, 2000, 106-62
  2993. Jordan Bothun, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2014, 106-64
  2994. Brian Richter, Chisago Lakes Area, 2002, 106-65
  2995. Tyler Thomas, Owatonna, 2010, 106-66
  2996. Mark Winjum, Perham, 106-67
  2997. Ethan Elvebak, Maple River/USC, 2022, 106-70
  2998. Caleb Pesta, LPGE-Browerville, 2020, 106-73
  2999. Devin Manzy, Zumbrota-Mazeppa, 2016, 106-75
  3000. Mike Zenz, Rochester John Marshall, 2007, 106-80
  3001. Sam Klovstad, Pelican Rapids, 2009, 106-100
  3002. Ross Redmann, Anoka, 105-5
  3003. Rob Redmann, Anoka, 105-5
  3004. Casey Finck, Bertha-Hewitt/Verndale, 105-6
  3005. Tim Richter, St. Francis, 105-9-4
  3006. Dan Doering, Olivia, 105-13-3
  3007. David Dyke, Hayfield, 1994, 105-18
  3008. Dave Roberts, Staples, 105-18-4
  3009. Jamie Larkin, White Bear Lake, 1993, 105-21
  3010. Jim Walter, Osakis, 105-22
  3011. Scott Mooring, East Grand Forks, 1993, 105-22
  3012. Tony Heins, Bertha-Hewitt/Verndale, 1991, 105-23
  3013. Josh Kloss, St. Cloud Tech, 1999, 105-24
  3014. Paul Donner, Clarkfield, 105-24-3
  3015. Andrew Hanske, Minnetonka, 2008, 105-25
  3016. Paul Melvin, Plainview, 1979, 105-25
  3017. Loren Wurm, Maple Lake, 1986, 105-25-2
  3018. Peter Blumer, Cambridge-Isanti, 1994, 105-26-1
  3019. Jacob Cruze, Willmar, 105-29
  3020. Tyson Barrett, Minnetonka, 2006, 105-29
  3021. Steve Offerdahl, Park Rapids Area, 1993, 105-29-1
  3022. Herb Pellinen, Hutchinson, 105-29-4
  3023. Mark Smith, LeCenter, 105-30-2
  3024. Ron Stulz, Farmington, 1995, 105-31
  3025. Christian Bahl, Totino-Grace, Stillwater Area, 2017, 105-31
  3026. Garrison Solliday, St. Thomas Academy, 2021, 105-31
  3027. Terry Ochsendorf, Dawson-Boyd, 1987, 105-31-1
  3028. Kolbe Booker, All Saints Home School, 2020, 105-32
  3029. Ryan Klein, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2000, 105-33
  3030. Grant Dullinger, St. Cloud Apollo, 2012, 105-33
  3031. Dave Scharberg, Byron, 1989, 105-33-3
  3032. John Buchanan, North Branch, 2004, 105-35
  3033. Mike Hines, Sauk Rapids-Rice, 2007, 105-36
  3034. Jim Soine, Litchfield, 105-36-1
  3035. Jon Radunz, Tartan, 2001, 105-37
  3036. Rick Brandt, Frazee, 2012, 105-38
  3037. Adam Feuerhelm, LaCrescent, 105-39
  3038. Brandon Gruchow, Park Rapids Area, 2000, 105-39
  3039. Walker Russek, Delano, 2017, 105-39
  3040. Andy Braun, Cretin-Derham Hall, 1995, 105-41
  3041. Justin Hahn, Forest Lake, 1993, 105-41-2
  3042. Tim Oelke, Janesville, 1986, 105-41-2
  3043. Cole Longtin, Barnesville, 2000, 105-42
  3044. Lance Bailey, Aitkin, 1988, 105-44-3
  3045. Sam Gunlogson, Yellow Medicine East, 105-45
  3046. Kyle Nordstrom, Simley, 2015, 105-45
  3047. Thomas Holmquist, St. Thomas Academy, 2024, 105-45
  3048. Tom Halvorson, Montevideo, 2003, 105-46
  3049. Nels Onstad, Hancock/Cyrus, 105-47
  3050. Johnny Barthel, St. Michael-Albertville, 2000, 105-47
  3051. Colton Doty, Bemidji, 2013, 105-47
  3052. Cael Lorentz, LPGE-Browerville, 2021, 105-47
  3053. Jesse Evans, Pipestone Area, 2006, 105-49
  3054. Pete Churchill, Southland, 2003, 105-52
  3055. Tim Alberts, Lester Prairie/Holy Trinity, 1989, 105-52-2
  3056. Steve Rosenbaum, Crosby-Ironton, 1997, 105-53
  3057. Joe LaRose, Brooklyn Center, 1999, 105-53
  3058. Chris Harmon, BOLD/Buffalo Lake-Hector, 2007, 105-54
  3059. Jordan McArthur, Mahnomen/Waubun, 2011, 105-54
  3060. Dusty Williamson, Montevideo, 1998, 105-55
  3061. Chris Faber, Eden Valley-Watkins, 2007, 105-55
  3062. Dylan Sogge, Prior Lake, 2015, 105-55
  3063. Kordell VanHeuveln, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2005, 105-56
  3064. Justin Viss, Chatfield, 2013, 105-56
  3065. Dan Franco, Pelican Rapids, 2015, 105-57
  3066. Brian Goodnature, Albert Lea, 1997, 105-60
  3067. Ethan Prachar, Mora, 2017, 105-61
  3068. Chad Anderson, Dawson-Boyd, 1996, 105-61-1
  3069. Brenden Faust, Rochester Century, 2005, 105-62
  3070. Hayden Johnson, Quad County, 2016, 105-63
  3071. Josh Fillbrandt, Centennial, 2002, 105-65
  3072. Hayden Voxland, Zumbrota-Mazeppa, 2018, 105-67
  3073. Kyle Evans, Pipestone Area, 2005, 105-69
  3074. Nick Severson, Hayfield, 1996, 105-69-1
  3075. Jake Fernholz, Sartell-St. Stephen, 2016, 105-74
  3076. Jeff Bartosh, Medford, 1997, 105-76
  3077. Tyler Sonenstahl, Big Lake, 2007, 105-82
  3078. Aaron Rouser, Atwater-Cosmos-Grove City, 2005, 105-88
  3079. Campbell Hofstetter, Marshall/Lakeview, 2013, 105-90
  3080. Gene Shaw, Faribault, 1975, 104-8
  3081. Mark Costello, Park Rapids Area, 1975, 104-8-1
  3082. Rick Clark, Dover-Eyota, 1972, 104-11-2
  3083. Steve Martinez, Osseo, 1979, 104-14-2
  3084. Jerome Boyd, Minneapolis North, 1996, 104-19
  3085. Skip DeMarais, Foley, 1967, 104-19
  3086. Mike Jilek, Dassel-Cokato, 104-19
  3087. Peter Staebell, Tartan, 2004, 104-20
  3088. Len Rucinski, Bloomington, 104-20-1
  3089. Matt Richardson, Janesville, 1983, 104-20-1
  3090. Wade Christensen, Frazee, 1980, 104-20-4
  3091. Jim Arabanos, Hibbing, 104-21-2
  3092. Brian Sworsky, St. Francis, 104-22
  3093. Brian Clark, Norwood Young America, 1977, 104-23-3
  3094. Jordan Linn, Foley, 2010, 104-26
  3095. Amir Abdelwahed, Osseo, 1991, 104-26-2
  3096. Dan Wolf, Adrian, 104-26-2
  3097. Steve Carlon, Eden Prairie, 2005, 104-27
  3098. Mike Niemczyk Jr., Janesville, 1988, 104-27-1
  3099. Chad Bodin, Montevideo, 1987, 104-27-2
  3100. Charlie Petit, Wayzata, 2024, 104-28
  3101. Charlie Bradford, Kasson-Mantorville, 1994, 104-28-1
  3102. Joey Bullerman, Adrian, 2005, 104-30
  3103. Justin Sorensen, Owatonna, 2002, 104-31
  3104. Dave Koenen, Granite Falls/Clarkfield, 104-32-4
  3105. Mitch Ratigan, LaCrescent, 104-34
  3106. Zack Peterson, Plainview-Elgin-Millville, 2008, 104-34
  3107. Andy Pond, Shakopee, 1994, 104-34-1
  3108. Jeramy Nagel, Blue Earth Area, 1997, 104-35
  3109. Mike Anderson, MACCRAY, 104-35
  3110. Tanner Pierce, Badger/Greenbush-Middle River, 2008, 104-35
  3111. Pete Nusbaum, Waterville-Elysian-Morristown, 1983, 104-35-3
  3112. Zach Thein, Sauk Rapids-Rice, 2002, 104-36
  3113. Tony Frisch, Wheaton/Herman-Norcross, 104-36-1
  3114. John Mitchell, Osseo, 1998, 104-37
  3115. Brett Gadient, Goodhue, 104-37
  3116. Miah Fitzgerald, Martin County West, 1999, 104-38
  3117. Jake Wiese, Pelican Rapids, 1998, 104-39
  3118. Joseph Weaver, Minnewaska Area, 2015, 104-39
  3119. Danny Walton, Hancock/Cyrus, 104-39-2
  3120. Brad Thompson, Kenyon-Wanamingo, 1992, 104-39-3
  3121. Todd Klemz, Rogers, 2008, 104-41
  3122. Dan Washburn, Mora, 1997, 104-42
  3123. Deron Stender, Browerville, 1988, 104-43-3
  3124. Chris Bjerke, Eagle Valley, 1991, 104-44-5
  3125. Jeff Beshey, Glencoe, 1989, 104-45
  3126. Matt Pearson, Atwater-Cosmos-Grove City, 2007, 104-45
  3127. Dakota Welsh, Dover-Eyota, 2014, 104-45
  3128. Matt VanHorn, Park Cottage Grove, 2008, 104-46
  3129. Dillon Browen, Big Lake, 2022, 104-47
  3130. Brent Morris, Glencoe-Silver Lake, 2003, 104-52
  3131. Jared Blaser, St. Francis, 104-52
  3132. Nate Mittag, Willmar, 2013, 104-52
  3133. Matt Lawson, Stewartville, 2004, 104-53
  3134. Dain Mortenson, Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United, 2022, 104-53
  3135. Evan Warnert, Sauk Rapids-Rice, 2008, 104-55
  3136. Chad Becker, Browerville, 1986, 104-55-2
  3137. Matt Boser, Little Falls, 2002, 104-56
  3138. Aaron Young, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2006, 104-56
  3139. Rick Beam, Royalton, 1990, 104-56-1
  3140. Jason Ward, Montevideo, 1990, 104-56-3
  3141. Scott Beech, Fulda/Murray County Central, 2009, 104-62
  3142. Ryan Stottler, Minnewaska Area, 2014, 104-64
  3143. Bob Beelow, Janesville-Waldorf-Pemberton, 1997, 104-65
  3144. Adam Barton, Plainview-Elgin-Millville, 2001, 104-68
  3145. Taylor Giordano, Rochester John Marshall, 2009, 104-70
  3146. Ken Sather, Dawson-Boyd, 2008, 104-71
  3147. Larry Martini, Menahga/Sebeka, 2007, 104-72
  3148. Lee Rohrer, Caledonia/Houston/Spring Grove, 2004, 104-78
  3149. Josh Jenson, Glencoe-Silver Lake, 2006, 104-97
  3150. Stan Christ, Mankato, 103-4
  3151. Tom Maher, Olivia, 103-11-1
  3152. Doug Quam, Austin, 1976, 103-12
  3153. Todd Kriewall, Blue Earth Area, 103-12
  3154. Stephen Simondet, Minneapolis Washburn, 103-12-3
  3155. Tim Halbakken, Dover-Eyota, 1990, 103-14-2
  3156. Greg Wallace, Bloomington, 103-16-1
  3157. Lance Rogers, Worthington, 103-17-1
  3158. Doug Rasmussen, Clarkfield, 103-17-3
  3159. Corky Lushanko, Simley, 103-19-1
  3160. Len Theis, Rocori, 103-19-1
  3161. Joel Goeden, Grand Rapids, 1996, 103-20
  3162. Nolan Boucher, Mille Lacs, 103-20
  3163. Austin DeVlaeminck, Minneota, 2017, 103-20
  3164. Jack Krier, Zumbrota-Mazeppa, 2024, 103-20
  3165. Tait Larson, Fillmore Central, 1998, 103-21
  3166. Brad Keller, Medford, 2010, 103-22
  3167. Nate Becker, Eden Valley-Watkins, 1999, 103-27
  3168. David Joseph, Kimball, 2011, 103-27
  3169. Kevin Burr, LaCrescent, 103-28
  3170. Kevin Ahern, Simley, 103-28-2
  3171. Anthony Brecht, Minnewaska Area, 2023, 103-29
  3172. Lucas Herbst, Totino-Grace, 1999, 103-30
  3173. Michael Dowdell, Totino-Grace, 1992, 103-30-1
  3174. Duane Heiling, Redwood Falls, 1978, 103-30-1
  3175. Mike Kurtti, Goodhue, 103-31-1
  3176. Joe Clark, South St. Paul, 103-32
  3177. Jayson Bowlsby, Eden Prairie, 2005, 103-32
  3178. Ezra Formaneck, Eastview, 2023, 103-32
  3179. Dakota Wangsness, Albert Lea, 2013, 103-35
  3180. Tim Larson, Lake Park/Audubon, 2004, 103-37
  3181. Dusty Bakker, Montevideo, 2003, 103-39
  3182. Matt Hechsel, Apple Valley, 2011, 103-39
  3183. Ethan Hoppe, St. James, 2008, 103-40
  3184. Jordan Keil, Aitkin, 2003, 103-40
  3185. Kim Mattson, Lake Park, 1981, 103-40-1
  3186. Chad Robertson, Pine Island, 2005, 103-41
  3187. Skipp Sandberg, Northfield, 2002, 103-42
  3188. Tyelr Yule, Medford, 2009, 103-42
  3189. Greg Squires, LeCenter, 103-42-2
  3190. Dan Marquette, Hastings, 2014, 103-43
  3191. Alex Jennissen, Foley, 2024, 103-43
  3192. Jeremiah Harms, Battle Lake-Underwood-Henning, 1997, 103-44
  3193. Brendan Reiss, Minneota, 2017, 103-44
  3194. Kris Hagen, Marshall, 1999, 103-45
  3195. Matt Matthees, Zumbrota-Mazeppa, 2007, 103-45
  3196. Cole Swenson, St. Francis, 103-45
  3197. Zack Zimmer, Becker, 2014, 103-45
  3198. Jeremy Hausladen, Silver Lake, 1991, 103-45-4
  3199. Brennen Russell, Austin/Austin Pacelli, 2013, 103-46
  3200. Paul Mann, Goodhue, 103-46-1
  3201. Tim Roth, Delano, 2001, 103-49
  3202. Nate Hamilton, Plainview-Elgin-Millville, 2000, 103-50
  3203. Jeff Engstrom, Hastings, 2011, 103-50
  3204. Mark Mustradi, Shakopee, 2009, 103-50
  3205. Mitch Hedgers, Centennial, 2009, 103-50
  3206. Max Kaping, Litchfield, 2014, 103-50
  3207. Scott Revier, BOLD, 2000, 103-51
  3208. Mike Johnson, Osakis, 103-54
  3209. Bryant Boynton, Dover-Eyota, 2007, 103-54
  3210. Troy Christensen, Madelia/Truman, 1992, 103-56-1
  3211. Aaron Borgerding, Sauk Centre, 2001, 103-58
  3212. Sean Belmont, Battle Lake-Underwood-Henning, 2001, 103-59
  3213. Brett Richards, New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva, 1991, 103-59-1
  3214. Max Stevenson, Bloomington Jefferson, 2000, 103-60
  3215. Jerry Block, Litchfield, 1995, 103-61
  3216. Jeff King, East Grand Forks, 1998, 103-61
  3217. Sam Stageberg, New London-Spicer, 2019, 103-63-
  3218. Mark Sala, Centennial, 2003, 103-63
  3219. Brandon Biever, Crosby-Ironton, 2008, 103-66
  3220. Scott Bode, Shakopee, 2012, 103-67
  3221. Tim Larson, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2012, 103-69
  3222. Thomas Schoenfeld, Lester Prairie/Holy Trinity, 1996, 103-70
  3223. Clinton Lumley, Big Lake, 2001, 103-70
  3224. Brent Captain, Bertha-Hewitt/Verndale, 1998, 103-79
  3225. Sam Gaul, Rochester Century, 2011, 103-79
  3226. Charlie Berg, Henry Sibley, 2009, 103-96
  3227. Mike Pfeffer, Alexandria, 102-9-2
  3228. Dave Clymer, Hastings, 1996, 102-13
  3229. Donny Wichmann, Marshall, 102-13-1
  3230. Chris Miller, Bemidji, 102-15
  3231. Dan Erickson, Hoffman, 1975, 102-16-1
  3232. Joey Hoilmen, Winona, 102-17
  3233. Paul Chmielewski, St. Cloud Cathedral, 1980, 102-18
  3234. Bob Williams, Staples, 102-18-2
  3235. Jesse Kahn, Plainview-Elgin-Millville, 2004, 102-19
  3236. Kyle Dillon, BOLD, 1999, 102-21
  3237. Keith Gliva, Rosemount, 1982, 102-21
  3238. Clarke Athman, St. Cloud Apollo, 2001, 102-21
  3239. Trevor Turner, St. Francis, 1997, 102-21
  3240. Joe Roach, Little Falls, 1999, 102-24
  3241. Chris O’Reilly, Goodhue, 102-25
  3242. Darren Girtz, Pierz, 102-25-2
  3243. Pat Warner, Hibbing, 102-25-3
  3244. Butch Livingston, Apple Valley, 102-26
  3245. Mike Warner, HIbbing, 102-26-4
  3246. Ron Erpenbach, Norwood Young America, 1986, 102-27-1
  3247. Stuart Stangeland, Barnesville, 102-27-1
  3248. Westy Hanson, Crookston, 2006, 102-28
  3249. Trevor Scott, Holdingford, 2013, 102-28
  3250. Tim Becker, Browerville, 1980, 102-29
  3251. Trent Loween, Wadena-Deer Creek, 102-29
  3252. Paul Berczyk, Mounds View, 1999, 102-29
  3253. Joseph Montplaisir, Zimmerman, 2021, 102-29
  3254. Josh Soupir, Marshall, 102-30
  3255. Brock Claeys, Canby, 2010, 102-30
  3256. Jesse Stevenson, Kasson-Mantorville, 2000, 102-31
  3257. Clay Olson, Chisago Lakes Area, 2010, 102-31
  3258. Zack Gawboy, Maple Grove, 2012, 102-31
  3259. Garrett Caldon, Elk River, 2015, 102-31
  3260. Brian Kemp, Apple Valley, 102-31-1
  3261. Dan Kerschbaum, Northfield, 102-33
  3262. Marshall Guy, Bloomington Kennedy, 2001, 102-33
  3263. Eric Elzen, Dover-Eyota, 1994, 102-33
  3264. Brian Becker, Hayfield, 1983, 102-33-2
  3265. Ryan Owens, St. Francis, 102-34
  3266. Alec Bueltel, Minneota, 2017, 102-35
  3267. Mitch Jury, Bloomington, 102-36
  3268. Ben Radant, Simley, 102-36
  3269. Miah Ulrich, West Central Area, 1995, 102-36-1
  3270. Jeff Forcier, Hutchinson, 102-37-1
  3271. Jesse Spates, Paynesville, 1997, 102-38
  3272. Matt Smith, Martin County West, 1998, 102-38
  3273. Seth Elwood, Apple Valley, 2015, 102-38
  3274. Darren Engblom, Braham Area, 1988, 102-38-4
  3275. JJ Ebersole, Lake Park, 1988, 102-39
  3276. Dain Hatlestad, Brooten, 1986, 102-39-2
  3277. Chris Tibbetts, Aitkin, 2001, 102-40
  3278. John Deinhart, St. James, 102-40-1
  3279. Jason Yates, Cambridge-Isanti, 1995, 102-41
  3280. Kevin Buehler, LaCrescent, 102-41
  3281. Jon Toedter, Perham, 102-41
  3282. Cole Grinsteinner, Crosby-Ironton, 2014, 102-41
  3283. Jim Schermerhorn, Frazee, 1997, 102-42
  3284. Scott Gorecki, Foley, 1993, 102-42
  3285. Jason King, East Grand Forks, 1995, 102-44
  3286. Jamen Hulegaard, Anoka, 2006, 102-44
  3287. Carson Haugrud, Pelican Rapids, 2018, 102-44
  3288. Clint Palmer, Apple Valley, 102-44-3
  3289. Jarrett Haglund, Zumbrota-Mazeppa, 2018, 102-45
  3290. Tony Feuchtenberger, St. James, 2001, 102-46
  3291. Mike Marzinske, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2006, 102-46
  3292. Darin Lunning, Eagle Valley, 1989, 102-46-5
  3293. Nathan Preston, New Prague, 2014, 102-49
  3294. Robert Rasmussen, Atwater-Cosmos-Grove City, 102-49
  3295. Blayne Dumpprope, Staples-Motley, 2019, 102-49
  3296. Rich Hansen, Eden Valley-Watkins, 1994, 102-49-2
  3297. Brian Anderson, Redwood Valley, 2009, 102-50
  3298. Beau Johnsrud, Albert Lea, 2015, 102-50
  3299. Jeremie Munkberg, Mora, 1999, 102-52
  3300. Nick Luna, Henry Sibley, 2009, 102-52
  3301. Marty Wagner, Royalton, 1993, 102-52-6
  3302. Kaden Streed, Willmar, 2021, 102-55
  3303. Peyton Krumrei, Albany, 2022, 102-55
  3304. Josh Jerger, Barnesville, 2007, 102-58
  3305. Connor Swanson, Thief River Falls, 2018, 102-58
  3306. Michael Fitzpatrick, Crosby-Ironton, 2021, 102-58
  3307. Jeff Olson, Crookston, 1992, 102-58-3
  3308. Brian Bullerman, United South Central, 1994, 102-59-1
  3309. Ethan Waage, Badger/Greenbush-Middle River, 2022, 102-60
  3310. Tristan Palmer, United North Central, 2015, 102-61
  3311. Chuck Hediger, Mound Westonka, 2002, 102-62
  3312. Chad Stripling, Minneota, 2002, 102-66
  3313. Brody Jerome, Moorhead, 2016, 102-67
  3314. Victor Lumley, Holdingford, 2011, 102-68
  3315. Trevor Steen, MACCRAY, 102-73
  3316. Ben Brasket, Delano, 2009, 102-78
  3317. Jared Seibert, United North Central, 2019, 102-88
  3318. Denny Johnson, Austin, 1970, 101-11
  3319. Jim Hickman, Buffalo, 101-13
  3320. Kraig Presler, Brooten, 1979, 101-13-1
  3321. Justin Cumberbatch, Alexandria, 2015, 101-15
  3322. Mike Melvin, Plainview, 1983, 101-16-1
  3323. Lucas Christianson, Apple Valley, 2000, 101-19
  3324. Brian Beilke, Sauk Centre, 2005, 101-19
  3325. Ben Berhow, Albert Lea, 2006, 101-19
  3326. David Zappa, Minneapolis North, 101-19-2
  3327. Terry Brown, Walker, 1974, 101-19-2
  3328. Zach Loppnow, Lake City, 2008, 101-20
  3329. Graham Petersburg, Anoka, 101-20
  3330. Ty Peterson, Blue Earth Area, 2021, 101-21
  3331. Karl Eichinger, Princeton, 2011, 101-23
  3332. Dave Mendenhall, Albert Lea, 1992, 101-23-2
  3333. Jarret Hall, Badger/Greenbush-Middle River, 2004, 101-24
  3334. Matt Svihel, Totino-Grace, 2001, 101-24
  3335. Zach Anderson, Mora, 1997, 101-24-5
  3336. Wyatt Gillette, St. Peter, 2017, 101-25
  3337. Ray Zanda, Browerville, 1981, 101-25-2
  3338. Brad Hofstrand, Crosby-Ironton, 2007, 101-26
  3339. Zack Johnson, Cambridge-Isanti, 1995, 101-27
  3340. Brent Verch, Olivia, 101-27
  3341. Dennis D’Andrea, Bloomington, 101-27-1
  3342. Matt Fasnacht, Janesville-Waldorf-Pemberton, 1993, 101-27-1
  3343. Sean Cusick, Stillwater Area, 101-28
  3344. Glen Palokangas, Chisago Lakes Area, 101-29
  3345. Tyler Lewandowski, Foley, 2010, 101-29
  3346. Corey Latuff, Hastings, 2011, 101-29
  3347. Mark Devetter, Tracy, 1982, 101-30
  3348. Dallas Koplin, West Central Area, 2000, 101-31
  3349. Greg Larson, Benson, 1995, 101-32-1
  3350. Andrew Larson, Willmar, 2007, 101-33
  3351. Nathanial Swoyer, Willmar, 2011, 101-33
  3352. Mike Walz, Sauk Rapids-Rice, 1999, 101-34
  3353. Jared Simon, Lakeville, 2003, 101-34
  3354. Wes Tessman, Minnewaska Area, 2002, 101-35
  3355. Casey O’Reilly, Goodhue, 1998, 101-36
  3356. Josh Waldee, Rochester John Marshall, 2008, 101-37
  3357. Rob Whelan, Bemidji, 101-37
  3358. Mike Jindra, Montgomery-Lonsdale/Le Center, 2009, 101-37
  3359. John Trinh, Mound Westonka, 1998, 101-38
  3360. Aron Attig, Albert Lea, 1996, 101-39
  3361. Adam Shemon, Hastings, 2005, 101-40
  3362. Tom Reagan, Crosby-Ironton, 1991, 101-40-2
  3363. Andy Globa, Osseo, 2000, 101-41
  3364. Isaak Isane, Badger/Greenbush-Middle River, 2016, 101-42
  3365. Matt Gausch, Brooklyn Center, 1996, 101-43
  3366. Josh Clark, Totino-Grace, 2018, 101-43
  3367. Nick Libbey, Minnetonka, 2009, 101-46
  3368. Yusef Hassan, Burnsville, 2010, 101-46
  3369. TeJay Wojchowski, Badger/Greenbush-Middle River, 2012, 101-46
  3370. Graydon Finn, Mounds View, 2007, 101-46
  3371. Mark VanOort, Chisago Lakes Area, 101-47
  3372. Mike Maleska, Holdingford, 1993, 101-49
  3373. Nic Barclay, Apple Valley, 2005, 101-50
  3374. Neal Kotzian, Minnetonka, 2006, 101-51
  3375. Brent Dahle, Breckenridge, 2000, 101-53
  3376. Ryan Citrowske, Canby, 1997, 101-54
  3377. Tim Twohey, Stewartville, 2012, 101-54
  3378. Paul Detloff, Staples, 101-54
  3379. Chue Shee Vang, Minneapolis Patrick Henry, 2014, 101-56
  3380. Mike Tweet, Mounds View, 2001, 101-59
  3381. Jason Gundersen, Centennial, 2006, 101-59
  3382. Tyler Graham, Roseville Area, 2015, 101-61
  3383. Nate Golden, Bemidji, 101-62
  3384. Eric Hood, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2011, 101-63
  3385. Jake Dorn, Adrian, 2010, 101-65
  3386. Alex Lange, Holdingford, 2019, 101-65
  3387. Matt Essig, Bagley/Fosston, 2006, 101-66
  3388. Kyle Prickett, Mille Lacs, 2007, 101-66
  3389. Brandon Yuhala, Nashwauk-Keewatin/Greenway, 2003, 101-68
  3390. Chad Houston, Benson, 1992, 101-72-1
  3391. Jeff Stang, Sartell-St. Stephen, 2007, 101-74
  3392. Caleb Langer, Kenyon-Wanamingo, 2009, 101-79
  3393. Cory Grasser, Montgomery-Lonsdale/Le Center, 2009, 101-79
  3394. Brady Goblirsch, Redwood-River Valley, 2016, 101-89
  3395. Lance Goettl, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2005, 101-90
  3396. Ken Lexvold, Goodhue, 100-3-1
  3397. Michael Olson, Albert Lea Area, 2024, 100-9
  3398. Jim Jorgenson, Elk River, 100-13-3
  3399. Greg Schmitz, Brooten, 1985, 100-14
  3400. Rick Tietz, New Prague, 1977, 100-14-1
  3401. Clem Tucker, St. Paul Como Park, 100-16-2
  3402. Nick Yule, Medford, 2002, 100-19
  3403. Nick Fischer, Waterville-Elysian-Morristown, 2008, 100-19
  3404. Tim Menne, Forest Lake, 100-19-1
  3405. Kie Anderson, Jackson County Central, 2022, 100-20
  3406. Gene Hacker, Hancock, 100-21-1
  3407. Jon Odle, Mille Lacs, 100-22
  3408. Joel Schrimpf, Goodhue, 1998, 100-25
  3409. Matt Spitzner, Lakeville, 1999, 100-25
  3410. Brandon Laborde, Lake Crystal-Wellcome Memorial Area, 2015, 100-25
  3411. Kim Manska, Benson, 1980, 100-25
  3412. Kevin Fier, Minneota, 1994, 100-26
  3413. Michael Farmer, Shakopee, 1992, 100-26-4
  3414. David Possehl, Lake City, 1982, 100-26-4
  3415. Maverick Mueller, Waconia, 2024, 100-27
  3416. Dave Wroblowski, Northfield, 100-29
  3417. Keith Kroening, Dover-Eyota, 1993, 100-29
  3418. Paul Arens, Sauk Centre, 1996, 100-30
  3419. Matt Luchsinger, Tartan, 2008, 100-31
  3420. Justin Irlbeck, Wabasso, 2004, 100-32
  3421. Minh Huynh, Eastview, 2006, 100-32
  3422. Harley Pottinger, Hastings, 1997, 100-33
  3423. Aaron Tatone, Minnehaha Academy/Lutheran of Minneapolis, 100-33
  3424. Kevin Nelson, Forest Lake, 2010, 100-34
  3425. Triston Zuniga, Totino-Grace, 2020, 100-34
  3426. Chris Hilgers, Norwood Young America, 1985, 100-35
  3427. Jake Krogstad, Dover-Eyota, 2011, 100-35
  3428. Bruce Clark, Norwood Young America, 1978, 100-35-3
  3429. Brett Bogart, Brooten, 1986, 100-35-3
  3430. Ryan Krumwiede, Perham, 1999, 100-36
  3431. Teddy Pesch, Minneota, 2019, 100-36
  3432. Mike Andrewski, Tartan, 2002, 100-37
  3433. Jerad Schmoll, Chatfield, 2000, 100-38
  3434. Jeff Cargill, St. James, 2004, 100-38
  3435. Dan Hanson, Battle Lake-Underwood-Henning, 1979, 100-38-3
  3436. Justin Waggoner, Minneapolis Washburn, 1999, 100-39
  3437. Cole Allery, Park Cottage Grove, 2008, 100-39
  3438. Andy Kirkpatrick, Anoka, 2002, 100-39
  3439. Steve Jansen, BOLD, 100-39-1
  3440. Mike Bradford, Kasson-Mantorville, 1992, 100-39-2
  3441. Adam Pesta, Long Prairie-Grey Eagle, 2003, 100-41
  3442. Evan Osterhoudt, Hibbing, 2006, 100-41
  3443. Andy White, Pine Island, 1998, 100-42
  3444. Tyler Wilson, Pelican Rapids, 2009, 100-42
  3445. Steve Johnson, Pipestone, 100-42-2
  3446. Jeff Zimmel, Wheaton/Herman-Norcross, 100-43
  3447. Colton Vekved, Becker, 2013, 100-43
  3448. Erik Cooreman, Tracy-Milroy-Balaton, 2010, 100-43
  3449. Cory Schlack, Litchfield, 2005, 100-44
  3450. Robb Bendson, Staples, 100-44
  3451. Jim Merkins, Hutchinson, 1999, 100-45
  3452. Art Meyer, Perham, 100-45
  3453. Dean Nielson, Hinckley-Finlayson, 1992, 100-46-2
  3454. Tony Johnson, LaCrescent, 2000, 100-47
  3455. Jake Sailer, Frazee, 2007, 100-48
  3456. Dane Ankeny, Blue Earth Area, 1994, 100-48-2
  3457. Landen Halvorson, Ogilvie, 2023, 100-49
  3458. Cory Adams, Mankato East, 1994, 100-49-2
  3459. Dustin Polzine, Adrian, 2011, 100-50
  3460. Isaac Goedtke, Barnesville, 2013, 100-51
  3461. Nate Haynes, Madelia/Truman, 2008, 100-53
  3462. Jonny Scheele, Rush City, 1998, 100-54
  3463. John Hanley, Kimball, 100-54
  3464. Patrick Glynn, Perham, 2015, 100-54
  3465. Luke Dodd, Eastview, 2015, 100-54
  3466. Chris Meisch, Wabasha-Kellogg, 100-54-1
  3467. Brady Pettis, Owatonna, 2002, 100-55
  3468. Matt Lloyd, Montgomery-Lonsdale/Le Center, 2012, 100-55
  3469. Jacob Rahn, Fairmont/Martin County West, 2020, 100-56
  3470. Ian Mariner, Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove, 2013, 100-56
  3471. Bo Hagert, Redwood Valley, 2004, 100-57
  3472. Billy Wilson, Aitkin, 1998, 100-57
  3473. Joe Lohse, West Central Area, 1999, 100-58
  3474. Nick Peterson, Bemidji, 100-60
  3475. Will Smith, Pipestone Area, 2015, 100-61
  3476. Chris Fast, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2006, 100-62
  3477. Charlie Ordorff, Buffalo, 100-65
  3478. Wyatt Block, Mankato West, 2021, 100-66
  3479. Mike Graham, Tartan, 2004, 100-72
  3480. Ben Hoffman, Rocori, 2016, 100-72
  3481. Adam Fagerstrom, Willmar, 2010, 100-74
  3482. Adam Whirley, Maple Grove, 2010, 100-74
  3483. Jacob Seys, St. Clair, 2004, 100-79
  3484. Branden Schultz, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2010, 100-80
  3485. Derek Hahn, Sibley East, 2007, 100-81
  3486. Cody Burbach, Osseo, 2009, 100-83
  3487. Pete Jensen, Adrian, 2004, 100-83
  3488. Alex Klovstad, Pelican Rapids, 2010, 100-90
  3489. Cole Perry, Crookston, 2006, 100-94
  3490. Marv Sims, Big Lake, 1998, 99-4
  3491. Paul Anderson, Fridley, 1981, 99-6
  3492. Mark Dorn, Adrian, 1979, 99-9-3
  3493. Pat Johannes, Cold Spring-Rocori, 99-13
  3494. Nick Rydell, St. Peter, 2010, 99-15
  3495. Shane Holm, Grand Rapids, 1990, 99-15-3
  3496. Kevin Selchow, Lester Prairie/Holy Trinity, 1982, 99-20
  3497. Bill Lundblad, Simley, 2006, 99-21
  3498. Todd Morrow, Kasson-Mantorville, 1989, 99-22-1
  3499. Wes Fenlason, Sartell-St. Stephen, 1991, 99-22-1
  3500. Shane Eastman, Mille Lacs, 99-22-1
  3501. Mike Schultz, Chaska, 99-23
  3502. Neil Novacek, Greenbush, 1986, 99-23-2
  3503. Shane Annis, Mankato East, 1993, 99-23-3
  3504. Paul Hackenmueller, St. Michael-Albertville, 99-24-1
  3505. Tanner Weltzin, Alexandria, 2008, 99-25
  3506. Travis Wiuff, Owatonna, 99-26
  3507. James Miller, Minneota, 1999, 99-27
  3508. Dan Dietrich, Simley, 99-27-1
  3509. Steve Kelley, Minneapolis Roosevelt, 99-27-2
  3510. Joe Meixell, Milaca, 99-27-2
  3511. Preston Woods, South St. Paul, 2014, 99-29
  3512. Kyle Lindgren, Bemidji, 99-30
  3513. Tony Quance, Totino-Grace, 1995, 99-31
  3514. Joe Lopez, Totino-Grace, 1996, 99-31
  3515. Mike Bristle, MACCRAY, 99-32
  3516. Todd Russell, Stewartville, 2000, 99-32
  3517. Brent Lahr, Eden Valley-Watkins, 1990, 99-33-1
  3518. Chad Johnson, Nicollet, 1987, 99-35
  3519. Darin Egeland, Sauk Centre, 1996, 99-37
  3520. Logan Hansen, Albert Lea, 2008, 99-41
  3521. Justin Wheaton, Robbinsdale Armstrong, 2012, 99-42
  3522. Mike Linde, St. Clair, 1999, 99-45
  3523. Donnie Leuer, St. Michael-Albertville, 2016, 99-45
  3524. Ed O’Brien, Henry Sibley, 1997, 99-46
  3525. John Myhre, Minneota, 1998, 99-46
  3526. Chad Bloemendaal, Pipestone-Jasper, 99-48
  3527. Reed Gmahl, Mora, 2014, 99-49
  3528. Alex Beucler, Faribault, 2008, 99-50
  3529. Bryce Kallenbach, Watertown-Mayer/Mayer Lutheran, 2017, 99-53
  3530. Ryan Zajac, Hastings, 2003, 99-54
  3531. Jacob Draxler, St. Thomas Academy, 2021, 99-55
  3532. Leslie Siem, St. James, 1995, 99-55-2
  3533. Sam McEnelly, Waconia, 2021, 99-56
  3534. Austin Nath, Marshall/Lakeview, 2013, 99-59
  3535. Shane Swenson, Dassel-Cokato, 2007, 99-60
  3536. Connor Kortan, Albert Lea, 2011, 99-61
  3537. Hans Peppel, Barnesville, 2011, 99-65
  3538. Tony Stoering, Waterville-Elysian, 1998, 99-66
  3539. Blake Jaenisch, Yellow Medicine East, 2001, 99-69
  3540. Logan Larsen, Chaska/Chanhassen, 2016, 99-70
  3541. Luke Katterhagen, Browerville, 1999, 99-73
  3542. Scott Fier, Minneota, 1997, 99-77
  3543. Mike Peterson, Plainview-Elgin-Millville, 1988, 98-5-1
  3544. Henry Gerten, Rosemount, 1993, 98-8-1
  3545. Thomas Decknatel, Renville, 1982, 98-8-2
  3546. Nic Cantu, Albert Lea, 2019, 98-10
  3547. Jim Gale, Totino-Grace, 1988, 98-10-1
  3548. Bob Arvold, Alexandria, 98-12-2
  3549. Trent Underheim, Minneapolis North, 98-15
  3550. Jason McCloud, Simley, 98-16-1
  3551. Chris Boys, Simley, 98-16-1
  3552. Don Ast, Maynard, 1984, 98-18
  3553. Steve Longman, Minneapolis Washburn, 98-18-2
  3554. Dave Johnson, Chatfield, 98-18-3
  3555. Jim Velishek, Waterville-Elysian-Morristown, 1988, 98-19-4
  3556. Tom Menne, Forest Lake, 98-20
  3557. Mike Burns, LaCrescent, 98-20
  3558. Marv Augustin, St. James, 98-20-1
  3559. Terry Mensink, Clarkfield, 98-21-2
  3560. John Connor, Caledonia, 1984, 98-22-1
  3561. Steve Berg, Fillmore Central, 1994, 98-23
  3562. David Sadder, Totino-Grace, 2002, 98-23
  3563. Luke Kotsmith, Milaca, 98-23
  3564. Matthew Petersen, Byron, 2017, 98-25
  3565. Pat Saba, Spring Lake Park, 98-26-1
  3566. Matt Cramer, Bloomington, 98-27-2
  3567. Fred Duncan, Browerville, 1991, 98-28-2
  3568. Jesse Hoekstrau, Wabasha-Kellogg, 98-29
  3569. Kahron Nix, Coon Rapids, 2011, 98-31
  3570. Shane Ricks, West Central Area, 1995, 98-32
  3571. Mitch Bunne, Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland, 2002, 98-34
  3572. Bryce Kirchner, St. Cloud Apollo, 2014, 98-34
  3573. Matt Clark, Park Rapids Area, 1989, 98-35-1
  3574. PJ Poncelet, Zumbrota-Mazeppa, 2000, 98-36
  3575. Jerry Brndt, Mille Lacs, 98-41-1
  3576. Jeff Peterson, Milaca, 98-44-1
  3577. Zack Rajkowski, Foley, 2005, 98-46
  3578. Chris Karels, St. Clair, 1996, 98-47-2
  3579. Beau Hudoba, Ogilvie, 2024, 98-48
  3580. Josh Jordan, Buffalo, 98-50
  3581. Nathan Britz, Pierz, 2005, 98-51
  3582. Dylon Suceda, Bemidji, 98-51
  3583. Davis Budden, Pipestone Area, 2023, 98-51
  3584. Mark Wychor, Moorhead, 2010, 98-52
  3585. Dan Barthel, Kimball, 98-55
  3586. Wayne Voss, St. Michael-Albertville, 98-56
  3587. Mike Giglio, Woodbury, 2005, 98-60
  3588. Derek Evans, Tracy-Milroy-Balaton, 2007, 98-61
  3589. Dave Rauenhorst, Blue Earth Area, 98-61-2
  3590. Andy Bristle, MACCRAY, 98-62
  3591. Ramsey Miller, Park Rapids Area, 2004, 98-64
  3592. Nick Mistic, Bemidji, 98-64
  3593. Tom Jacobson, Yellow Medicine East, 2006, 98-66
  3594. Skyler Quamme, Kenyon-Wanamingo, 2010, 98-66
  3595. Johnny Ziebell, Pelican Rapids, 2021, 98-67
  3596. Aaron Driessen, Osseo, 2008, 98-70
  3597. Chad Ferguson, Chatfield, 98-71
  3598. William Jaeger, Totino-Grace, 2019, 98-71
  3599. Travis Blumer, Badger/Greenbush-Middle River, 2005, 98-72
  3600. Bobby VanGundy, Centennial, 2008, 98-77
  3601. Mike Suska, Royalton, 1999, 98-79
  3602. Josh White, Byron, 2004, 98-80
  3603. Jeremy Anderson, Atwater-Cosmos-Grove City, 2008, 97-6
  3604. Shawn McDowell, Grand Rapids, 1988, 97-8
  3605. John Short, Simley, 97-13-2
  3606. Jim Trudeau, Simley, 97-14-1
  3607. Lance Briard, River Valley, 2013, 97-18
  3608. Lonnie Pauly, Jordan, 1993, 97-21
  3609. Cody Roeder, Stewartville, 2006, 97-23
  3610. Bryan Sanders, Minneapolis North, 97-23-1
  3611. Eric Vandervest, Hastings, 1992, 97-23-1
  3612. John Rosenau, Silver Lake, 1993, 97-23-1
  3613. Jon Messner, Morris Area/Hancock, 2002, 97-24
  3614. Tyler Midas, Foley, 2014, 97-24
  3615. Jacob Filk, Hutchinson, 2015, 97-26
  3616. Max Olson, Fairmont/Martin County West, 2023, 97-27
  3617. Pat McCoy, Tracy, 1982, 97-27-3
  3618. Willie Eustice, Janesville-Waldorf-Pemberton, 1993, 97-28
  3619. Cory Blakstad, Zumbrota-Mazeppa, 1996, 97-32
  3620. Joe Newell, Lakeville, 1995, 97-32
  3621. JD Struxness, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2013, 97-33
  3622. Joey Nerdahl, Spring Lake Park/St. Anthony, 2017, 97-33
  3623. Cody Buscho, Owatonna, 2007, 97-34
  3624. Max Bjerke, Albert Lea, 1991, 97-34-2
  3625. Chet Wolff, Janesville-Waldorf-Pemberton, 1991, 97-35-2
  3626. Ben Roberson, Lake City, 2003, 97-36
  3627. Mike Haedt, Madelia/Truman, 1992, 97-36-1
  3628. Sam Fasnacht, Janesville-Waldorf-Pemberton, 1991, 97-36-2
  3629. Tyler Jenson, Foley, 2012, 97-37
  3630. Allan Dosan, Virginia Area, 1994, 97-37-2
  3631. Rick Hoffman, New Ulm, 97-38-2
  3632. Andrew Gustafson, Centennial, 2013, 97-39
  3633. Curtis Ricard, Fertile-Beltrami, 1992, 97-39-1
  3634. Joe Gross, Blackduck, 1980, 97-40-1
  3635. Josh Lerfald, Kenyon-Wanamingo, 2006, 97-42
  3636. Paul Markson, Zumbrota-Mazeppa, 1993, 97-42-1
  3637. Nathan Wood, Hastings, 1997, 97-43
  3638. Bob Hall, Lester Prairie/Holy Trinity, 1995, 97-44
  3639. Ethan Spanier, Belgrade-Brooten-Elrosa, 2023, 97-45
  3640. Ryan Petersen, Cambridge-Isanti, 2000, 97-46
  3641. Tyler McMonagle, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2009, 97-46
  3642. Eric Kruse, Breckenridge, 1997, 97-46
  3643. Connor Larson, Rogers, 2014, 97-46
  3644. Ryan Haaland, Clarkfield, 97-46-3
  3645. James Gallagher, Montevideo, 2006, 97-47
  3646. Mike Roth, Delano, 2009, 97-47
  3647. Kyle Huneke, Goodhue, 2004, 97-48
  3648. Jared Armon, Blue Earth Area, 2017, 97-52
  3649. Aaron Wilson, St. Francis, 2015, 97-53
  3650. Taylor Evans, Pipestone Area, 2007, 97-55
  3651. James Yerbich, Blackduck, 1984, 97-56-1
  3652. Nate Kelly, Alexandria, 2008, 97-58
  3653. Brett Hoffman, Benson, 2009, 97-59
  3654. Ben Mead, Mora, 2006, 97-60
  3655. Darrek Ulmen, Madelia/Truman, 2006, 97-61
  3656. Aaron Holthaus, Monticello, 97-65
  3657. Tony Thier, Adrian, 97-65
  3658. Jeremy Dahnke, Kimball, 97-67
  3659. Chance Carlson, United South Central, 2004, 97-75
  3660. Aaron Zimmer, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2009, 97-77
  3661. Stan D’Andrea, Bloomington Jefferson, 96-6-1
  3662. Shane Nelson, St. James, 96-14-5
  3663. Rocky Wilson, Thief River Falls, 96-16-3
  3664. Joel Janorschke, Sartell-St. Stephen, 1990, 96-18-1
  3665. Derrick Klocke, Hayfield, 2000, 96-20
  3666. Anthony Kern, Bertha-Hewitt/Verndale, 2015, 96-20
  3667. Micah Becker, Cambridge-Isanti, 2003, 96-21
  3668. Paul DeVetter, Tracy, 1984, 96-21-1
  3669. Ken Whitted, Grand Rapids, 1973, 96-21-2
  3670. Dan Pottinger, Hastings, 1992, 96-22-1
  3671. Mason Nelson, Mora, 2024, 96-23
  3672. John Hansen, Simley, 96-24
  3673. Ryan Pottebaum, Apple Valley, 2004, 96-26
  3674. Derek Stolarzyk, Stewartville, 2005, 96-26
  3675. Brandon Krone, Anoka, 2014, 96-26
  3676. Christian DuLaney, Benilde-St. Margaret’s, 2014, 96-26
  3677. Brady Hermel, Mille Lacs, 96-26-3
  3678. Dan Kipka, Foley, 1992, 96-28
  3679. Ryan Stoks, Canby, 2000, 96-29
  3680. Trevor Seck, Delano, 2004, 96-29
  3681. Travis Hallberg, Aitkin, 2007, 96-29
  3682. Matthew Sanocki, Roseville Area, 2009, 96-30
  3683. Luke Schmalz, Becker, 96-30
  3684. Jake Dahl, Paynesville, 1991, 96-30-3
  3685. Ross Lexvold, Goodhue, 1996, 96-33
  3686. John Pierce, Hibbing, 96-33-4
  3687. Jamie Kahler, Madelia/Truman, 96-36
  3688. Ross Neubauer, BOLD/Buffalo Lake-Hector, 2007, 96-36
  3689. Nick Wilkes, Mille Lacs, 96-37
  3690. Roman Gilbert, Eastview, 2020, 96-37
  3691. Joe Radunz, Tartan, 1995, 96-38
  3692. Ken Kastenbauer, Mora, 2013, 96-38
  3693. Aron Kukowski, Greenbush, 1994, 96-40
  3694. Dave Michaelis, Monticello, 2003, 96-41
  3695. Tim Moore, Rochester John Marshall, 2013, 96-42
  3696. Paxton Woods, South St. Paul, 2016, 96-42
  3697. Lane Siem, St. James, 96-43-3
  3698. Dung Nguyen, St. Paul Humboldt, 96-44
  3699. Brandon Zabel, St. Peter, 2009, 96-45
  3700. Will Noll, Centennial, 2013, 96-45
  3701. Grant Woodruff, St. Francis, 2020, 96-45
  3702. Tim Ostby, Morris Area/Hancock/Chokio-Alberta, 2012, 96-46
  3703. Nick Muehlberg, Mora, 2010, 96-49
  3704. Josh Clevenger, River Valley, 2009, 96-51
  3705. Michael Buhl, Tartan, 2010, 96-51
  3706. Nate Engelkes, Adrian, 2006, 96-51
  3707. Jake Sallblad, Mora, 2005, 96-56
  3708. Jacob Minske, Rochester Mayo, 2009, 96-57
  3709. Chris Pirrotta, New London-Spicer , 1989, 96-57-1
  3710. Craig Maas, Bemidji, 96-58
  3711. Charlie Mehr, Annandale, 1995, 96-58-1
  3712. David Nelson, Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United, 2016, 96-59
  3713. Dan Tschida, Lakeville, 96-60
  3714. Greg Hubbard, Little Falls, 96-60-2
  3715. Luke Ties, Rochester Mayo, 2004, 96-61
  3716. Owen Swedberg, Totino-Grace, 2024, 96-64
  3717. Ethan Jackman, Chaska/Chanhassen, 2019, 96-73
  3718. Freedom Hunt, Zumbrota-Mazeppa, 2015, 96-79
  3719. Ryan McKeown, Goodhue, 2006, 96-83
  3720. Jordan Wentland, Royalton, 96-88
  3721. Jake Klancher, Crosby-Ironton, 2021, 96-96
  3722. Hunter Roller, Thief River Falls, 2017, 96-101
  3723. Perry Fink, Park Cottage Grove, 95-5
  3724. Bruce Arvold, Alexandria, 95-11
  3725. Greg Eaton, Stewartville, 95-12
  3726. Travis Ball, Plainview-Elgin-Millville, 1991, 95-14-2
  3727. Troy Molitor, Marshall, 95-16
  3728. Tom Quinn, Grand Rapids, 95-18
  3729. Mike Johnson, Eden Prairie, 95-19
  3730. Robert Meyer, Pierz, 95-19
  3731. Bryan Becker, Bertha-Hewitt/Verndale, 1995, 95-21
  3732. Nick Lundquist, Wadena, 95-25
  3733. Jake Kettler, Anoka, 2009, 95-25
  3734. Nick Cole, Yellow Medicine East, 2004, 95-30
  3735. Brad Anderson, Tracy, 1991, 95-30-1
  3736. Matt Radenbaugh, St. James, 95-31-2
  3737. Dusty Thorhauer, Mora, 2010, 95-32
  3738. Ryan Marx, Plainview-Elgin-Millville, 1995, 95-33-1
  3739. Mike Land, Cloquet, 2008, 95-34
  3740. Jordan Cook, Hastings, 2001, 95-37
  3741. Carl Richard, Cambridge-Isanti, 2006, 95-37
  3742. Phil Kick, New Prague, 2003, 95-37
  3743. Jesse Fraley, Forest Lake, 1998, 95-40
  3744. Chris Lund, Osseo, 1997, 95-40
  3745. Ryan Glenz, Paynesville, 2003, 95-40
  3746. Ethan Eggum, Austin/Austin Pacelli, 2009, 95-40
  3747. Nick Cervantes, Thief River Falls, 2011, 95-40
  3748. Tim Zeien, Hastings, 1996, 95-41
  3749. Nick Kleeberger, Martin County West, 1997, 95-41
  3750. Wes Wren, Dassel-Cokato, 1995, 95-43
  3751. Kalen Graham, Cambridge-Isanti, 2000, 95-43
  3752. Andrew Swedzinski, Minneota, 2011, 95-44
  3753. Brian Libbesmeier, Kimball, 95-46-1
  3754. Jesse Gunderson, Mound Westonka, 1995, 95-46-1
  3755. Jay Mahoney, BOLD, 95-48
  3756. Grant Brendemuhl, Moorhead, 2015, 95-52
  3757. Ryan Weinandt, Wabasha-Kellogg, 2000, 95-53
  3758. Geoff Springer, Mille Lacs, 95-54
  3759. Ashton Lipinski, Sartell-St. Stephen, 2022, 95-54
  3760. Jason Bornholdt, LeCenter, 95-54-3
  3761. Jacob Meyer, Tracy-Milroy-Balaton, 2024, 95-56
  3762. Jason Kleindl, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1995, 95-58
  3763. Andy Reinartz, New Prague, 2009, 95-58
  3764. Trent Tolzien, Brooklyn Center/Concordia Academy, 2009, 95-58
  3765. Jordan Reker, Adrian, 2008, 95-60
  3766. Micah Huneke, Goodhue, 2008, 95-61
  3767. Russell Clark, Delano, 2003, 95-61
  3768. Koby Nagel, Blue Earth Area, 2020, 95-61
  3769. Nick Majerus, Zumbrota-Mazeppa, 2011, 95-62
  3770. Cody Olson, Sauk Centre, 2003, 95-64
  3771. David Tonjum, Northfield, 2020, 95-68
  3772. Brandon Lunde, Zumbrota-Mazeppa, 2005, 95-71
  3773. Riley Thom, LPGE-Browerville, 2020, 95-71
  3774. Thayne Decker, Maple River/USC, 2022, 95-71
  3775. Keith Abraham, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2014, 95-76
  3776. Nathan Bobendrier, Pipestone Area, 2022, 95-76
  3777. Erik Cole, Zumbrota-Mazeppa, 2008, 95-80
  3778. Trevor Mahlum, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2011, 95-82
  3779. Mike Anderson, Rogers, Brooklyn Center, 2009, 95-84
  3780. John Koons, Crosby-Ironton, 2001, 95-86
  3781. Brendon Opsahl, Dassel-Cokato, 2009, 95-87
  3782. Jim Anderson, Fridley, 1963, 94-4
  3783. Tom Jean, Albert Lea, 1972, 94-8-1
  3784. Justin Pomerleau, Buffalo, 94-10
  3785. Patrick Nelson, Virginia Area, 2005, 94-12
  3786. John Belyea, Forest Lake, 94-14-1
  3787. Jason Scherber, Buffalo, 94-16
  3788. Kyle Neitzert, Perham, 94-17
  3789. Tom Olson, Buffalo, 94-19-1
  3790. Ron Hackenmueller, St. Michael-Albertville, 94-19-1
  3791. Dakota Hanson, Dassel-Cokato, 2011, 94-21
  3792. Doug Seys, St. Clair, 1999, 94-21-3
  3793. Brad Dandurand, Clarkfield, 94-25-1
  3794. Blake Clemons, Hastings, 2023, 94-26
  3795. Lance Roedel, Bemidji, 94-28-1
  3796. Shawn Frederixon, Goodhue, 1995, 94-29
  3797. Randy Dyrdahl, Clarkfield, 94-29-2
  3798. Shannon Bakken, Byron, 1995, 94-30
  3799. Tony Sos, Tartan, 1995, 94-30
  3800. Ryan Petersen, Adrian, 2000, 94-30
  3801. Scott Cave, Rosemount, 1989, 94-31-2
  3802. Andrew Patnode, Rockford, 2010, 94-32
  3803. Seth Schlee, Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland, 2006, 94-35
  3804. Graham Evavold, Minneapolis Southwest, 2016, 94-35
  3805. Justin Sather, Dawson-Boyd, 2008, 94-36
  3806. Jack Holker, Monticello, 94-37
  3807. Sawyer Schwartz, Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove, 2020, 94-37
  3808. Dave Slifka, Medford, 1985, 94-39-2
  3809. Jacob Schmidt, New Ulm, 2010, 94-40
  3810. Trevor Pehrson, Waseca, 1992, 94-40-1
  3811. Sam Holman, Northfield, 2021, 94-42
  3812. Brian Kobs, Lake City, 94-42-5
  3813. Adam Balzer, Owatonna, 94-44
  3814. Justin Turner, Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland, 2007, 94-44
  3815. Kevin Berge, Kasson-Mantorville, 1991, 94-45-1
  3816. Royce Hogue, Stillwater Area, 2020, 94-46
  3817. Phil Sundblad, Dassel-Cokato, 1998, 94-50
  3818. Logan Sheppard, Mankato East, 2007, 94-51
  3819. Darryl Johnson, St. Paul Humboldt, 94-52
  3820. Grant Eustice, Mounds View, 2005, 94-52
  3821. Brandon Holmberg, Buffalo, 94-55
  3822. Dylan Croatt, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2010, 94-56
  3823. Jason Sowers, Stewartville, 94-58
  3824. Jon Greuel, Blackduck, 1987, 94-61-1
  3825. Anthony Munos, Eastview, 2013, 94-62
  3826. Thomas Gullikson, Badger/Greenbush-Middle River, 2011, 94-68
  3827. Ben Dillon, Pelican Rapids, 2001, 94-73
  3828. Brendan Krupich, Barnesville, 2005, 94-78
  3829. Jordan Kapphahn, Badger/Greenbush-Middle River, 2008, 94-82
  3830. Phillip Heitner, Montgomery-Lonsdale/Le Center, 2008, 94-88
  3831. Dave Calliguri, Hibbing, 93-8
  3832. David Schueller, Dawson-Boyd, 1981, 93-10-3
  3833. Mike Habisch, Buffalo, 93-11
  3834. Brad Steele, St. James, 1998, 93-12
  3835. Jered Field, Yellow Medicine East, 93-14
  3836. Chad Redmann, Apple Valley, 2000, 93-14
  3837. Che Whiteside, Minneapolis Roosevelt, 93-15-1
  3838. Mike Cunningham, Austin, 2000, 93-19
  3839. Marc Jerzak, Milaca, 93-19
  3840. Greg Wunderlich, Morristown, 93-20
  3841. Dalton Sowers, Delano, 2010, 93-24
  3842. John Kittok, Annandale, 93-26
  3843. Jason Sanborn, Braham Area, 1991, 93-26-1
  3844. Paul Sheldon, Mankato West, 2000, 93-27
  3845. Dannie Burkholder, Big Lake, 1998, 93-27
  3846. Scottie Bonds, St. Paul Humboldt, 2013, 93-27
  3847. John Schumacher, Mankato East, 2002, 93-28
  3848. Jon Flatau, Perham, 2005, 93-28
  3849. Tim Christianson, Albert Lea, 2015, 93-28
  3850. Matt Leither, Atwater-Cosmos-Grove City, 2006, 93-29
  3851. Mason Pagel, Northfield, 2022, 93-29
  3852. Jason Irish, Chatfield, 93-29-1
  3853. Dusty Ordorff, Buffalo, 93-30-1
  3854. Johnny Krocak, Montgomery-Lonsdale/Le Center, 2009, 93-32
  3855. Shane Doyea, Crookston, 93-32-1
  3856. Mitch Lorentz, Cannon Falls, 1992, 93-33-4
  3857. Ryan Jacobson, Northfield, 2002, 93-35
  3858. Zach Nelson, Kasson-Mantorville, 2003, 93-35
  3859. Cory Williams, Rosemount, 1998, 93-37
  3860. Dennis Sik, West Central Area/Ashby, 2005, 93-38
  3861. Chris Wacker, Frazee, 93-38-3
  3862. Ryan Erdmann, Kasson-Mantorville, 2013, 93-39
  3863. Dale Warren, Milaca, 93-40
  3864. Ross Murray, Anoka, 2004, 93-40
  3865. Tyler Kim, Apple Valley, 2019, 93-41
  3866. Donny Neumann, Osakis, 93-43
  3867. Joey Kinley, Worthington/Round Lake-Brewster, 2011, 93-43
  3868. Zac Cornett, Rosemount, 2003, 93-44
  3869. Tim Cardinal, Watertown-Mayer, 93-47
  3870. Eric Peterson, Fertile-Beltrami, 2006, 93-47
  3871. Nick Staska, Owatonna, 2019, 93-47
  3872. Justin Wieneke, Adrian, 2001, 93-48
  3873. Vicente Deleon, Byron, 2015, 93-48
  3874. Justin Mohlin, Centennial, 2017, 93-49
  3875. Kelly Nelson, Barnesville, 93-49-1
  3876. Alex Zeien, Hastings, 2008, 93-50
  3877. Doug Johnson, Alexandria, 93-51-2
  3878. Brandt Haglund, Willmar, 2007, 93-52
  3879. Matt Gades, Adrian, 2008, 93-53
  3880. Brendan Formaneck, Eastview, 2019, 93-54
  3881. Mike Matson, St. Francis, 93-55
  3882. Brent Bosaaen, Crosby-Ironton, 1999, 93-56
  3883. Mike Pfeilsticker, Wabasha-Kellogg, 93-58
  3884. Reid Ayers, WEM/JWP, 2016, 93-58
  3885. Deven Donais, Big Lake, 2012, 93-60
  3886. Brock Tallakson, Moorhead, 2010, 93-60
  3887. Brady Wersinger, Benson, 2010, 93-62
  3888. Ted Stacey, LPGE-Browerville, 2020, 93-62
  3889. Zach Haire, Breckenridge, 2019, 93-68
  3890. Bill Kehoe, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1994, 93-71
  3891. Joe Weeding, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2014, 93-71
  3892. Richard Kragenbring, Atwater, 1979, 92-6
  3893. Jay Chambers, North Branch, 92-9
  3894. Billy Blumhoefer, Cambridge-Isanti, 2005, 92-16
  3895. Tom Wendorff, Hutchinson, 92-17-1
  3896. Tim Hoese, Glencoe, 92-19
  3897. Eli Ross, Owatonna, 2000, 92-20
  3898. Jason Klohs, Osseo, 1991, 92-20-1
  3899. Greg Garceau, Foley, 1999, 92-21
  3900. Aaron Kvien, Greenbush, 1994, 92-23
  3901. Sean O’Reilly, Goodhue, 1986, 92-24
  3902. Andy Chapeau, Henry Sibley, 2002, 92-26
  3903. Eric VanKeuren, Osseo, 1991, 92-26-3
  3904. Dan Klingfus, Southland, 2006, 92-28
  3905. Blair Miranasoki, Breckenridge, 2003, 92-31
  3906. Rick Schiefelbein, Kimball, 1999, 92-31-7
  3907. Jack Ihrke, Plainview-Elgin-Millville, 2012, 92-32
  3908. Tracy Smith, Austin, 1994, 92-33
  3909. Derik Pearson, Rosemount, 2006, 92-33
  3910. Mark Anson, Milaca, 2002, 92-33
  3911. Brent Kolbow, Forest Lake, 2008, 92-33
  3912. Jerry Abfalter, Foley, 1996, 92-35
  3913. Wade DeCent, Crosby-Ironton, 92-35
  3914. Jadian Foley, Becker, 2005, 92-35
  3915. Pat Bergin, Lake City, 92-35-2
  3916. Josh Melchior, Janesville-Waldorf-Pemberton, 1991, 92-35-3
  3917. Jarrett Hoeppner, Apple Valley, 2009, 92-36
  3918. Jay Witty, Plainview, 1982, 92-36-1
  3919. Josh Jacobson, Kenyon-Wanamingo, 2009, 92-37
  3920. Alex Ossefoort, Pipestone Area, 2013, 92-38
  3921. Daryl Berg, Pipestone, 92-38-2
  3922. Paul Breth, Holdingford, 1998, 92-39
  3923. Travis Campbell, Dawson-Boyd, 2001, 92-39
  3924. Anthony Arens, Totino-Grace, 2020, 92-39
  3925. Justin Messer, Bertha-Hewitt/Verndale, 2001, 92-41
  3926. Joel Herbrandson, Barnesville, 92-41
  3927. Cole Rudnitski, Foley, 2023, 92-41
  3928. Justin Smith, Sauk Centre, 92-42
  3929. Eric Jackson, Cretin-Derham Hall, 2003, 92-42
  3930. Ethan Pierson, St. James, 2009, 92-42
  3931. Wade Sather, Dawson-Boyd, 2000, 92-42
  3932. Casey Dehn, Owatonna, 2009, 92-42
  3933. Jordan Getschmann, Plainview-Elgin-Millville, 2013, 92-42
  3934. Aaron Redding, New Prague, 2009, 92-43
  3935. Gabe Harrison, Robbinsdale Armstrong, 2000, 92-45
  3936. Jake Horn, St. Michael-Albertville, 2009, 92-45
  3937. Lance Munsterteiger, Mound-Westonka, 2021, 92-45
  3938. Monty Leyson, Tracy, 1992, 92-45-2
  3939. Eric Cooling, Madelia/Truman, 2004, 92-47
  3940. Ryan Cronemiller, Bemidji, 92-49
  3941. Shawn Buysse, Minneota, 2019, 92-50
  3942. Mitch Koosmann, Benson, 2016, 92-52
  3943. Joe Bulger, Trinity at River Ridge, 2008, 92-54
  3944. Kyle Haspell, Barnesville, 92-54
  3945. Derek Christians, Wabasso/Red Rock Central, 2014, 92-54
  3946. Thad Dahling, Plainview-Elgin-Millville, 2001, 92-55
  3947. Brandon Zuniga, Thief River Falls, 2021, 92-55
  3948. Ken Folven, St. Francis, 92-56
  3949. Jake Noll, Centennial, 92-58
  3950. Jim Koons, Crosby-Ironton, 1994, 92-60
  3951. Christian Full, Canby, 2014, 92-60
  3952. Connor Rohr, Cannon Falls/Randolf, 2014, 92-60
  3953. Ryan Reid, St. James, 1995, 92-61-1
  3954. Curtis Larson, Cambridge-Isanti, 2001, 92-65
  3955. Nate Goeldi, Stewartville, 2011, 92-65
  3956. Luke Biegler, Monticello, 92-74
  3957. Bryce Goff, Benson, 2014, 92-74
  3958. Aaron Higgins, Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie, 2023, 92-75
  3959. Travis Willhite, Tracy-Milroy-Balaton, 2023, 92-80
  3960. Eric Nelson, Stewartville, 2011, 92-81
  3961. Mitch Hauge, Elk River, 2008, 92-84
  3962. Gabe Ryappy, Crosby-Ironton, 2018, 92-117
  3963. Andre Harnitz, Mankato East, 1983, 91-5
  3964. Wayne Lexvold, Goodhue, 1979, 91-9
  3965. Jim Wagner, Royalton, 1990, 91-10
  3966. Jim Klemz, St. Cloud Tech, 1968, 91-14-3
  3967. Dave Nickles, Apple Valley, 91-17-1
  3968. Steve Hammers, Perham, 91-20
  3969. John Beatty, Rosemount, 1986, 91-20-1
  3970. Pat Eustice, Janesville, 1980, 91-23-2
  3971. Jared Mandelkow, Mankato East, 1995, 91-24
  3972. Holden Youngs, Annandale/Maple Lake, 2016, 91-24
  3973. Gary Hinnenkamp, Brooten, 1978, 91-27-1
  3974. Brett Reuvers, Faribault, 1990, 91-27-2
  3975. Brett Delaney, Austin, 1996, 91-28
  3976. Kelly Janke, Frazee, 2004, 91-28
  3977. Zach Hansen, Albert Lea, 2005, 91-28
  3978. Kurt Fier, Minneota, 91-28
  3979. Joe Baker, Aitkin, 1983, 91-28-2
  3980. Ron Schneider, Minneapolis Roosevelt, 91-30
  3981. Dustin Anderson, St. James, 1995, 91-31
  3982. Matt McAlpine, Elk River, 91-31
  3983. Cody Stegeman, Willmar, 2009, 91-31
  3984. Gary Knick, St. Paul Central, 2013, 91-31
  3985. Steve Hegland, St. Michael-Albertville, 2006, 91-32
  3986. Matt Uher, Owatonna, 2007, 91-32
  3987. Barry Nelson, Hancock/Cyrus, 91-32-1
  3988. John Campbell, Tracy, 1990, 91-33-1
  3989. Rich Ehrich, Blue Earth Area, 91-34
  3990. Ryan Thelemann, Waterville-Elysian Morristown, 2002, 91-34
  3991. Zach Gehrman, Park Cottage Grove, 2008, 91-35
  3992. Chris Cagle, Faribault, 1998, 91-36
  3993. Andy Fraley, Forest Lake, 91-36
  3994. Tyler Blauert, Frazee, 2009, 91-37
  3995. Jason Shierts, Becker, 2003, 91-37
  3996. Cole Klinkner, Blue Earth Area, 2017, 91-38
  3997. Mike Cullen, Coon Rapids, 2008, 91-39
  3998. Tyson Kroells, Delano, 2020, 91-41
  3999. Adam Neeck, Totino-Grace, 2005, 91-42
  4000. Greg Brennhofer, St. Paul Humboldt, 91-42-3
  4001. Tony Schlaak, New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva, 2001, 91-44
  4002. Mike Stangl, Pierz, 91-44-3
  4003. Devin Pies, Badger/Greenbush-Middle River, 2016, 91-45
  4004. Jason Engstrom, Coon Rapids, 2008, 91-49
  4005. Jesse Lesnau, Kimball, 91-50
  4006. Bucky Balster, Hastings, 1991, 91-50-1
  4007. Jake Borman, St. Thomas Academy, 2023, 91-51
  4008. Mitchell Breuer, Goodhue, 2013, 91-53
  4009. Nathan Langer, Eastview, 2021, 91-53
  4010. Matt Romsdahl, St. James, 91-54
  4011. Andrew Sutton, Minnetonka, 2012, 91-54
  4012. Tanner Long, Byron, 2016, 91-54
  4013. Brent Johnson, Hinckley-Finlayson, 1998, 91-55
  4014. James Prairie, Tracy-Milroy-Balaton, 2007, 91-55
  4015. Dave Czeck, Royalton, 1999, 91-56
  4016. Kevin Klocek, United South Central, 1996, 91-56
  4017. Troy Beaman, Henry Sibley/Park, 2006, 91-56
  4018. Beau Jurrens, Zumbrota-Mazeppa, 2021, 91-56
  4019. Rob Vold, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 91-56-4
  4020. Chris Ayers, Waterville-Elysian-Morristown, 1984, 91-56-4
  4021. Riley Roth, Marshall/Lakeview, 2013, 91-57
  4022. Cody Hawkins, Wabasha-Kellogg, 2004, 91-58
  4023. Joe Arens, Sauk Centre, 91-60
  4024. Justin Meyer, Pelican Rapids, 2009, 91-62
  4025. Amakale Tilleskjor, Centennial, 2013, 91-62
  4026. David Rosen, St. Clair/Mankato Loyola, 2009, 91-63
  4027. Alex Tewes, Jackson County Central, 2012, 91-63
  4028. Luke Depestal, Minneota, 91-64
  4029. Jacob Billings, United South Central, 2020, 91-64
  4030. Jason Flatau, Perham, 91-65
  4031. Dwight Jenne, Perham, 2009, 91-66
  4032. Kyle Miller, Thief River Falls, 2019, 91-73
  4033. Scott Jacobson, Yellow Medicine East, 2003, 91-76
  4034. Cole Nordmeyer, Pipestone Area, 2013, 91-84
  4035. Caleb Thoennes, St. Michael-Albertville, 2022, 90-9
  4036. Jeff Nelson, St. James, 90-12
  4037. Jim Augustin, St. James, 90-12-3
  4038. Jon Wheelock, Janesville-Waldorf-Pemberton, 2001, 90-15
  4039. Brad Fleahman, Monticello, 90-16
  4040. Roger Sieve, Adrian, 1988, 90-17-1
  4041. Dan Theilen, St. Cloud Apollo, 90-19
  4042. Gene Hummel, Crosby-Ironton, 90-20
  4043. Ryan Zyvoloski, Little Falls, 1999, 90-20
  4044. Jacob Morgan, Apple Valley, 2005, 90-20
  4045. Toby Molitor, Marshall, 90-20
  4046. Brian Baker, Aitkin, 1981, 90-21-2
  4047. Manuel Rosillo, Winnebago, 90-23
  4048. Kevin Robling, Scott West, 2004, 90-25
  4049. Dan Goodson, Rochester Mayo, 2004, 90-27
  4050. Shawn Garcia, Henry Sibley, 1990, 90-27-5
  4051. Dan Lefebvre, St. Michael-Albertville, 90-28
  4052. Tracey Olson, Cambridge, 1992, 90-28-1
  4053. Mac Stoll, Perham, 2008, 90-29
  4054. Conor Swanson, Little Falls, 2013, 90-29
  4055. Jacob Barthel, St. Michael-Albertville, 2001, 90-30
  4056. Brent Mason, Bemidji, 90-31
  4057. Adam Winkelman, Foley, 1996, 90-32
  4058. Chris Schilling, Park Cottage Grove, 2008, 90-32
  4059. Dan Lewis, St. Clair, 1983, 90-32-1
  4060. Chris Lejcher, Pine Island, 1993, 90-32-3
  4061. Chris Pierson, Hastings, 1998, 90-33
  4062. Dan Flatau, Perham, 2002, 90-33
  4063. John Makabe, Eastview, 2006, 90-33
  4064. Justin Lebahn, Rosemount, 2005, 90-34
  4065. Jesse Hylton, Centennial, 2009, 90-35
  4066. Elicaseth You, Minnetonka, 90-36
  4067. Jake Johnson, Prior Lake, 2006, 90-36
  4068. Dave Coyle, Pacelli, 1991, 90-36-3
  4069. John Davis, Thief River Falls, 90-38-1
  4070. Richard Milbeck, Pelican Rapids, 2005, 90-39
  4071. Kyle Johnson, Barnesville, 2013, 90-40
  4072. Kevin Newgard, Milaca, 90-40-4
  4073. Jeremy Abfalter, Foley, 1996, 90-41
  4074. Craig Williams, Thief River Falls, 2012, 90-41
  4075. Van Coolidge, Milaca, 90-41-3
  4076. Mike Bradley, Mound Westonka, 1995, 90-42
  4077. Dylan McDonah, Byron, 2006, 90-43
  4078. Jaden Burandt, Anoka, 2022, 90-43
  4079. John Worlickey, Hinckley, 1986, 90-43-2
  4080. Grant Bentz, Browerville/Eagle Valley, 2006, 90-44
  4081. Zach Vine, Centennial, 2011, 90-44
  4082. Jake Orth, Byron, 2008, 90-46
  4083. Jeff Bates, Hawley, Audubon/Lake Park/Hawley, 1987, 90-46-1
  4084. Kory Graham, Cambridge-Isanti, 2004, 90-47
  4085. Matt Philippi, Dassel-Cokato, 1998, 90-48
  4086. James Barnes, Mora, 2005, 90-48
  4087. Sean Ennen, Pipestone Area, 2008, 90-48
  4088. Seth Barkosky, Maple River, 2012, 90-48
  4089. Billy Rahm, Milaca, 90-49
  4090. Danny Braaten, Minnewaska Area, 2008, 90-49
  4091. Andy Standke, Gibbon-Fairfax-Winthrop, Rocori, 1995, 90-50
  4092. John Bergstrom, Southland, 1996, 90-51
  4093. Brent Holm, Grand Rapids, 1995, 90-52
  4094. Kevin Pederson, Mille Lacs, 2008, 90-52
  4095. Jack Lien, Moorhead, 2017, 90-54
  4096. McKinley Bush, Pipestone Area, 2017, 90-55
  4097. Tyler Ahlf, Menahga/Sebeka, 2008, 90-57
  4098. Seth Hirsch, Barnesville, 2012, 90-59
  4099. Matt Zierden, Melrose, 1992, 90-60
  4100. Pat Priggen, Lake City, 2007, 90-60
  4101. Connor Hoff, Litchfield, 2016, 90-60
  4102. Luke Wren, Dassel-Cokato, 1996, 90-61
  4103. Koby Lursen, Osseo, 2008, 90-61
  4104. Chad Rodriguez, Osakis, 90-62
  4105. Derek Virkus, Yellow Medicine East, 90-65
  4106. Dustin Geiser, New York Mills, 2004, 90-65
  4107. Ben Siems, Zumbrota-Mazeppa, 2007, 90-65
  4108. Greg Johnson, Hinckley, 1989, 90-65-2
  4109. Joe Compton, Braham Area, 2000, 90-66
  4110. Tyler Wadman, Annandale/Maple Lake, 2007, 90-68
  4111. Tom Halonen, Dassel-Cokato, 2014, 90-71
  4112. Justin Wilwert, Tartan, 2003, 90-72
  4113. Cody Christian, Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove, 2012, 90-74
  4114. Zach Jaeger, Stewartville, 2013, 90-76
  4115. Brian Fieldseth, Annandale/Maple Lake, 1997, 90-81
  4116. Brett Brausen, Pierz, 2011, 90-84
  4117. Joe Reinert, Watertown-Mayer/Mayer Lutheran, 2013, 90-91
  4118. Jeremy Kelly, Henry Sibley, 2008, 90-100
  4119. Isaiah Larson, Hastings, 1997, 89-6
  4120. Dave Pfaffinger, Blue Earth Area, 89-7-1
  4121. Dave Coste, Moorhead, 1980, 89-10-1
  4122. Cha You, Minnetonka, 89-11
  4123. Joe Oskerson, St. James, 89-13-2
  4124. Brad Botsford, Marshall, 89-15
  4125. Matt Bisek, New Prague, 1988, 89-16
  4126. Brad Huckle, Appleton, 1977, 89-16-2
  4127. Larry Feldt, Frazee, 89-17-4
  4128. Scott Babcock, Faribault, 1986, 89-18-3
  4129. Dylan Wright, Simley, 2010, 89-19
  4130. Derek Scott, Holdingford, 2010, 89-19
  4131. Dan Danks, Blue Earth Area, 89-21
  4132. LeRoy Wurm, Maple Lake, 1998, 89-21
  4133. Nick Scheffert, Owatonna, 2011, 89-21
  4134. Rob Triplett, Buffalo, 89-23-3
  4135. Chad Pribyl, Monticello, 89-24
  4136. Noah Greenfield, Maple River, 2016, 89-24
  4137. Cameron Bonds, St. Paul Humboldt, 2011, 89-26
  4138. Ian Pepple, Hastings, 2023, 89-26
  4139. Justin Deno, Kasson-Mantorville, 1999, 89-27
  4140. Daniel Schad, Long Prairie-Grey Eagle, 2009, 89-28
  4141. Brian Lindahl, Pine Island, 1977, 89-28-1
  4142. Tom Kirpach, St. Francis, 89-28-2
  4143. Kyle Schroeder, Rocori, 2006, 89-31
  4144. Zach Goldberg, Lakeville North, 2011, 89-31
  4145. Jason Stark, Milaca, 89-31-1
  4146. Ben Fox, Kimball, 89-32
  4147. Jerry Storjohann, St. Clair, 1989, 89-32-1
  4148. Brock Larson, Brainerd, 1996, 89-35
  4149. Beau Voigt, Southland, 1998, 89-37
  4150. Jim Potthoff, Annandale, 1993, 89-37-2
  4151. James Haslip, Mankato East, 1997, 89-39
  4152. Kevin Ham, Mound Westonka, 2005, 89-39
  4153. Travis Farniok, Delano, 1999, 89-40
  4154. Shane Salmen, Dassel-Cokato, 89-40
  4155. Brody Perry, Edina, 2024, 89-40
  4156. Jeremy Hutchens, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2004, 89-41
  4157. Kent Perlich, Glencoe, 89-42-1
  4158. Rick Gall, Pierz, 89-43
  4159. Lance Mumm, Benson, 2000, 89-45
  4160. Tony Ewers, St. Cloud Tech, 1998, 89-46
  4161. Austin Boniface, Forest Lake, 2013, 89-46
  4162. Riley Maanum, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1999, 89-48
  4163. Josh Miley, Willmar, 2020, 89-50
  4164. Jacob Anderson, Wadena-Deer Creek, 89-51
  4165. Nick Grecula, Big Lake, 2005, 89-54
  4166. Hoss Roemer, Wabasha-Kellogg, 2009, 89-56
  4167. Jackson Drahos, Watertown-Mayer, 2022, 89-56
  4168. Andy Shetka, New Prague, 2005, 89-57
  4169. Brent Folkema, Mora, 2001, 89-59
  4170. Colm Maines, Trinity School at River Ridge, 2017, 89-61
  4171. Joel Esala, Concordia Academy, 2000, 89-63
  4172. Drake Lagasse, Braham Area, 2000, 89-67
  4173. Matthew Sadlowsky, Becker, 2012, 89-78
  4174. Jamie Mueller, Centennial, 89-82
  4175. Peter DeMarais, Trinity at River Ridge, 2006, 89-85
  4176. John Poulin, Zumbrota-Mazeppa, 2020, 89-85
  4177. Zach Preston, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2010, 89-97
  4178. Jake Helmin, Foley, 2001, 88-8
  4179. Mike McArthur, Osseo, 1973, 88-8-1
  4180. Jeremy Goeden, Grand Rapids, 1993, 88-9
  4181. Eric DeVos, Apple Valley, 2012, 88-9
  4182. Craig Folven, Austin, 1969, 88-11-2
  4183. Scott Ledin, Eden Prairie, 1996, 88-12
  4184. Mike Bergeron, Wayzata, 88-13
  4185. Jim Reisselman, Park Cottage Grove, 88-13-2
  4186. Bruce Braun, Morristown, 88-16
  4187. Jack Miller, Mound Westonka, 88-19
  4188. Michael Kessler, St. Michael-Albertville, 2013, 88-19
  4189. Blake Jagodzinske, Fairmont/Martin County West, 2021, 88-19
  4190. Eric Marvin, Park Cottage Grove, 88-24
  4191. David Andres, Pierz, 88-25-3
  4192. Andy Carr, Madelia/Truman, 1995, 88-26
  4193. Jon Vos, Granite Falls, 88-26
  4194. Brad Freier, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2002, 88-26
  4195. Mike Hackler, Braham Area, 1990, 88-26-2
  4196. Dave Maher, Osakis, 88-27
  4197. Patrick Lorenson, Greenbush, 1987, 88-27-3
  4198. Stanley Burgstaler, Aitkin, 1984, 88-28-2
  4199. Josh Woodworth, Milaca, 88-29
  4200. Nick Lampi, Madelia/Truman, 88-29-1
  4201. Doug Sanderson, Owatonna, 88-29-4
  4202. Garth Ochsendorf, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2013, 88-31
  4203. Ernie Merrill, St. Michael-Albertville, 88-31-1
  4204. Mike Mohs, Wadena-Deer Creek, 88-31-2
  4205. Neil Pearson, Cosmos, 88-34
  4206. Konrad Blood, Mora, 2018, 88-35
  4207. Brandon Bahr, Bemidji, 2008, 88-36
  4208. Steve Urban, Chatfield, 88-38
  4209. Chad Lohse, West Central Area, 1996, 88-38
  4210. Mike Williams, St. Clair, 1996, 88-38
  4211. Brian Hagen, BOLD/Buffalo Lake-Hector, 2007, 88-38
  4212. Josh Adams, Mankato East, 1995, 88-40
  4213. Brian Westby, New London-Spicer , 1998, 88-41
  4214. Aaron Moenkedick, Bertha-Hewitt/Verndale, 2006, 88-41
  4215. Doug Hoffman, New Ulm, 88-41-2
  4216. Tony Bednarek, Tartan, 2004, 88-42
  4217. Jay Longhenry, Granite Falls/Clarkfield, 1992, 88-43
  4218. Leo Buysse, Minneota, 2016, 88-43
  4219. Brandon Canedy, Northfield, 2010, 88-44
  4220. Dan Kelling, Braham Area, 2001, 88-46
  4221. Matt Braun, St. Cloud Apollo, 2013, 88-46
  4222. Jacob Herbst, St. Francis, 88-47
  4223. Jordan Stock, Yellow Medicine East, 2006, 88-48
  4224. Jered Longtin, Barnesville, 88-52
  4225. Josh Floren, Kenyon-Wanamingo, 1996, 88-53
  4226. John Deslauriers, Canby, 2013, 88-56
  4227. Jamie Heinen, Eden Valley-Watkins, 1991, 88-61
  4228. Chad Jacobson, Greenbush, 1987, 88-62-6
  4229. David Leifeld, Hastings, 1997, 88-63
  4230. Joe Ruppert, Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove, 2012, 88-63
  4231. Brandon Bigelbach, Mounds View, 2010, 88-64
  4232. Bradley Plumhoff, Benson, 2008, 88-64
  4233. Tyler Jensen, Benson, 2013, 88-66
  4234. Riley O’Malley, Tri-City United, 2021, 88-72
  4235. Tucker Fiene, Marshall, 2024, 88-73
  4236. Andrew Torres, Waconia, 2023, 88-73
  4237. Tristan Fillmore, Concordia Academy, 88-77
  4238. Keith Highet, Zumbrota-Mazeppa, 2010, 88-79
  4239. Jeremy Miller, Staples-Motley, 2016, 88-80
  4240. Wyatt Aubert, Luverne, 2013, 88-88
  4241. Eli Dooyema, Luverne, 2013, 88-93
  4242. Brad Emslander, Sartell-St. Stephen, 1993, 87-3-3
  4243. Lyle Clem, St. Francis, 87-5-1
  4244. Greg Roehrick, Faribault, 1982, 87-7-1
  4245. Al Jenson, Foley, 1980, 87-8
  4246. Kevin Fladeboe, Willmar, 87-9-1
  4247. Joe Taylor, Thief River Falls, 87-9-2
  4248. Rick Riemann, Albert Lea, 87-11-1
  4249. Jim Hinz, Park Cottage Grove, 87-12-1
  4250. Steve Finley, Chatfield, 87-12-11
  4251. Ben Peake, Mounds View, 1996, 87-18
  4252. Brian Smith, Renville County West, 2002, 87-20
  4253. Adam Steege, Wadena-Deer Creek, 87-20-2
  4254. Bob Mock, Mankato West, 87-20-4
  4255. Billie Juetten, Milaca, 87-21
  4256. Rick Bauerly, Foley, 1987, 87-21
  4257. Steve Knutson, Bemidji, 87-21
  4258. Darin Nygaard, Monticello, 87-21-1
  4259. Nate Barker, Adrian, 2007, 87-24
  4260. Steve Gliva, Rosemount, 1981, 87-24-1
  4261. Mitch Johnson, Eagan, 2012, 87-27
  4262. Reier Sjomeling, Delano, 2019, 87-27
  4263. Colby Scheierl, Paynesville, 1998, 87-28
  4264. Riley Oftedahl, Stewartville, 2003, 87-30
  4265. Darin Wieneke, Adrian, 87-30-2
  4266. John Juliar, St. Clair, 1984, 87-31
  4267. Dennis Feuchtenberger, Hancock, 87-32-2
  4268. Mark Johnson, Hinckley, 1979, 87-32-2
  4269. Mitch Mohs, Wadena-Deer Creek, 87-33
  4270. Mike Weber, Woodbury, 2003, 87-33
  4271. Tim Sachariason, Montevideo, 1983, 87-34-2
  4272. Scott Padrnos, Brainerd/Pillager, 2008, 87-35
  4273. Paul Tollefson, Blooming Prairie, 1997, 87-36
  4274. Dave Radunz, Henry Sibley, 1992, 87-36-1
  4275. James Sorenson, Hastings, 2001, 87-37
  4276. Ben Goodrich, Brooklyn Center/Concordia Academy, 2011, 87-37
  4277. Wayne Green, Silver Lake, 1990, 87-38-1
  4278. Jake Schoenecker, New Prague, 2006, 87-39
  4279. Nate Evans, Lake City, 2023, 87-39
  4280. Kurt Becker, St. Michael-Albertville, 87-39-1
  4281. Craig Heitkamp, Adrian, 87-39-3
  4282. Ryan Fast, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2005, 87-40
  4283. Jake Todd, Mound Westonka, 2007, 87-41
  4284. Chad Reiss, Minneota, 87-41-2
  4285. Brady VanVooren, Minneota, 1993, 87-42
  4286. Doug Rosenau, Silver Lake, 1991, 87-42-1
  4287. Ben Chandler, Spring Lake Park/St. Anthony, 2007, 87-43
  4288. Brian Bakke, East Grand Forks, 1991, 87-44
  4289. Tony Lysdal, Becker, 87-44
  4290. Dylan Kor, Pipestone Area, 2011, 87-45
  4291. Louie Lang, Minnetonka, 2002, 87-46
  4292. Andy Hildre, Anoka, 2012, 87-46
  4293. Eric Pitzl, Annandale/Maple Lake, 1998, 87-48
  4294. Mike Mackedanz, Mora, 2003, 87-48
  4295. Eric Dahl, Delano, 2009, 87-49
  4296. Josh Soine, New London-Spicer, 2017, 87-50-
  4297. Luke Neville, Braham Area, 1997, 87-50
  4298. Spencer Frothinger, East Grand Forks, 1996, 87-58
  4299. Chris Mensen, Osakis, 87-60
  4300. Todd Hennen, Marshall/Lakeview, 2010, 87-60
  4301. Ben Horn, St. Michael-Albertville, 2010, 87-60
  4302. Brett Mlynar, Aitkin, 2007, 87-60
  4303. Kollin Anderson, St. James, 2024, 87-61
  4304. Matt Wakefield, Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove, 2011, 87-68
  4305. Ben Hilgers, Mounds View, 2005, 87-72
  4306. Jacob Jackson, Minnetonka, 2011, 87-73
  4307. Nathan Brunn, Buffalo, 2002, 87-76
  4308. David Bond, Minnewaska Area, 2008, 87-78
  4309. Richard Livdahl, Lake Park, 1989, 87-91-5
  4310. Tanner Lange, Fairmont/Martin County West, 2015, 87-112
  4311. Bill Ferrie, Albert Lea, 86-8-1
  4312. Mark LeVasseur, Braham Area, 1978, 86-11
  4313. Dennis Cronen, Benson, 1967, 86-12-3
  4314. Jon Hegge, Southland, 2008, 86-13
  4315. Dan Henry, Owatonna, 86-15
  4316. Stephen Westby, New London-Spicer, 2006, 86-16-
  4317. Devin Scott, Holdingford, 2009, 86-17
  4318. Brant Buysse, Minneota, 2018, 86-17
  4319. Phil Tangen, St. James, 1989, 86-18
  4320. Mike Brunn, Foley, 1975, 86-19
  4321. Jeff Smith, Kenyon-Wanamingo, 1985, 86-19-2
  4322. Keith Streff, Brooten, 1978, 86-19-3
  4323. Dustin Kulseth, St. James, 2000, 86-20
  4324. Jake Sorby, Bemidji, 86-21
  4325. John Johnson, Bloomington, 86-24-1
  4326. Jesse Nelson, St. James, 86-25-2
  4327. Sam Schiefelbein, Kimball, 86-26
  4328. Todd Johnson, Clarkfield, 86-26-3
  4329. Josh Massey, Centennial, 86-27
  4330. Alex Chidester, Ogilvie, 2019, 86-28
  4331. Joey Lipinski, St. Francis, 2020, 86-29
  4332. Mike Wendland, Blue Earth Area, 86-29-2
  4333. Scott Haupert, Pipestone, 86-29-6
  4334. Scott Meyer, Foley, 1998, 86-30
  4335. Bob Payne, Hancock/Cyrus, 86-30-1
  4336. Jim Hilpipre, Blue Earth Area, 86-31-1
  4337. Randy Dehmer, St. Michael-Albertville, 2001, 86-32
  4338. Cody Nunn, Frazee, 2009, 86-32
  4339. David Hackmann, BOLD, 1992, 86-33
  4340. Todd Eustice, Waseca, 86-33-2
  4341. Paul Kubinski, Tartan, 1992, 86-33-2
  4342. Larry Brey, Sleepy Eye, Herman, 1988, 86-34
  4343. Tom Kahlert, Cold Spring-Rocori, 86-34-3
  4344. Luke Philippi, Dassel-Cokato, 86-35
  4345. Brad Solberg, Greenbush, 1983, 86-35-2
  4346. Jay Fogelson, Byron, 2001, 86-36
  4347. Leo Bluhm, St. Thomas Academy, 2022, 86-36
  4348. John Tatge, Willmar, 86-37
  4349. Kyle Froslee, Barnesville, 86-38
  4350. Ryan Kottschade, Plainview-Elgin-Millville, 2015, 86-38
  4351. Tim Christensen, Lake Park, 1985, 86-38-2
  4352. Ken Francois, Rosemount, 2002, 86-40
  4353. Tyler Bemboom, Foley, 2012, 86-40
  4354. Bobby Bedstead, Plainview-Elgin-Millville, 2003, 86-41
  4355. Rich Braun, Eden Valley-Watkins, 1988, 86-41-1
  4356. Justin Kuechle, Eden Valley-Watkins, 1998, 86-42
  4357. Nick Wasche, St. Francis, 86-42
  4358. Dean Knutson, East Grand Forks, 1991, 86-43
  4359. Thang Tran, Pelican Rapids, 1998, 86-44
  4360. Jason Math, Aitkin, 1985, 86-45
  4361. Chris Baumann, Simley, 2015, 86-45
  4362. Taylor Fester, Atwater-Cosmos-Grove City, 2021, 86-45
  4363. Larry Wittwer, Rosemount, 1988, 86-45-2
  4364. Tyler Kennedy, Park Cottage Grove, 2008, 86-46
  4365. Nate Pecoraro, Big Lake, 2001, 86-47
  4366. Steve Johnson, Mora, 2003, 86-48
  4367. Seth Donkers, Kenyon-Wanamingo, 2016, 86-49
  4368. Barry Beecroft , New London-Spicer , 1991, 86-49-7
  4369. Kevin Lietha, St. Cloud Tech, 2000, 86-50
  4370. Adam Hawk, Minnetonka, 2006, 86-50
  4371. Matt Jorud, Barnesville, 86-50
  4372. Travis Keith, Dassel-Cokato, 1995, 86-51
  4373. Mike Kirtz, Southland, 1992, 86-52
  4374. Clinton Wiener, Osakis, 2008, 86-52
  4375. John Scepaniak, Holdingford, 2010, 86-54
  4376. Sebastian Centeno, Pelican Rapids, 2022, 86-55
  4377. Frankie Schiefelbein IV, Kimball, 86-56
  4378. Mike Kamrud, Tracy-Milroy, 2001, 86-56
  4379. Brian Nistler, Eden Valley-Watkins, 1997, 86-58
  4380. Jim Iverson, Barnesville, 86-59
  4381. Greg Stang, Kimball, 86-59-1
  4382. Jim Rutt, New Prague, 2003, 86-62
  4383. Wyatt Hanson, Moorhead, 2016, 86-62
  4384. Konner Harpestad, Maple River/USC, 2022, 86-62
  4385. Jake Crosby, Bemidji, 86-63
  4386. Rafe Synder, Plainview-Elgin-Millville, 2006, 86-65
  4387. Cameron Sharp, Crosby-Ironton, 2002, 86-66
  4388. Blain Weber, Yellow Medicine East, 2005, 86-68
  4389. Spencer Yackel, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2011, 86-68
  4390. Ben Wetzel, Montgomery-Lonsdale/Le Center, 2007, 86-76
  4391. Sterling Carlson, Cannon Falls/Randolf, 2014, 86-81
  4392. Darren Jorgenson, Rosemount, 1983, 85-4-1
  4393. Ken Jordan, Elk River, 85-6
  4394. Keith Anderberg, Braham Area, 1977, 85-10
  4395. Dan Demarais, Foley, 1970, 85-11
  4396. Rick Valli, Buffalo, 85-11
  4397. Greg Holmberg, Buffalo, 85-11-1
  4398. Scott Freed, Braham Area, 1988, 85-13-2
  4399. Brad Tupa, Faribault, 2000, 85-16
  4400. Troy Ranum, Kiester-Walters, 1982, 85-17
  4401. Scott Nonini, Apple Valley, 2004, 85-18
  4402. Kyle Presler, Brooten, 1981, 85-20
  4403. Jeff Gleason, Apple Valley, 2005, 85-21
  4404. Shamus O’Grady, Coon Rapids, 2008, 85-24
  4405. Cass Herzog, Willmar, 2013, 85-25
  4406. Kyle Hennen, Minneota, 2016, 85-25
  4407. Kurt Hanson, Hancock/Cyrus, 85-26-1
  4408. BJ Groskreutz, Eastview, 2012, 85-28
  4409. Keith Hanson, Hancock/Cyrus, 85-28-1
  4410. Jason Cole, Madelia/Truman, 85-28-1
  4411. Connor Meyer, Barnesville, 85-29
  4412. Adam McMenomy, Hastings, 1999, 85-30
  4413. Kevin Greniger, Grand Rapids, 1983, 85-30-4
  4414. Chad Lachowitzer, Grand Rapids, 1997, 85-31
  4415. Don Tomann, Delano, 1986, 85-33
  4416. Philip Magedanz, Eden Valley-Watkins, 2006, 85-33
  4417. Paul Edmunds, Clarkfield, 85-34-1
  4418. Paul Schmidt, Lake City, 1982, 85-34-2
  4419. Doug Wright, Aitkin, 1989, 85-35-2
  4420. Jeff Sellman, Wadena-Deer Creek, 85-36
  4421. Tyson Peitz, Waconia, 2019, 85-36
  4422. Ryan Lexvold, Zumbrota-Mazeppa, 2023, 85-36
  4423. Dan Skorr, Pipestone-Jasper, 1986, 85-36-1
  4424. Ryan Kuehl, Martin County West, 1995, 85-37
  4425. Cody Raze, St. Francis, 85-37
  4426. Kyle Benjamin, Farmington, 2015, 85-37
  4427. Joe Nelson, Centennial, 2015, 85-39
  4428. Bruce Babcock, Stewartville, 2008, 85-41
  4429. Jeff Bare, Aitkin, 1989, 85-41-1
  4430. Diego Villeda, Eagan, 2021, 85-42
  4431. Mitch Banks, Cannon Falls, 85-42-1
  4432. Chuck Helwig, Annandale, 85-43
  4433. Damarious Gillmore, Minneapolis Patrick Henry, 2013, 85-45
  4434. Jess Coffin, Sartell-St. Stephen, 2008, 85-46
  4435. Mark Vaith, Hastings, 2016, 85-46
  4436. Zach Morgan, Pipestone Area, 2005, 85-48
  4437. Dan Rascher, St. Thomas Academy, 2016, 85-49
  4438. Richard Jones, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2021, 85-49
  4439. Nick Willhite, Tracy-Milroy-Balaton, 2023, 85-51
  4440. Tyler Carlson, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2010, 85-52
  4441. Damian Yerbich, Blackduck, 1982, 85-53-4
  4442. Connor Dalbec, Delano, 2013, 85-54
  4443. Matt Sholl, Lake Park/Audubon, 1900, 85-55
  4444. Bill Johnson, East Grand Forks, 2000, 85-55
  4445. Clint Voigt, Kimball, 85-55
  4446. Darrin Quistorff, Sauk Centre, 2004, 85-57
  4447. Brian Wiltsey, Monticello, 1999, 85-57
  4448. Kyle Bauser, Minnetonka, 2003, 85-59
  4449. Rob Zehnder, Madelia/Truman, 2008, 85-59
  4450. D.J. Gronewald, Blue Earth Area, 2010, 85-59
  4451. Dane Ronning, Lake Park/Audubon, 1997, 85-60
  4452. Avery Augustson, Badger/Greenbush-Middle River, 2019, 85-62
  4453. Greg Lee, Benson, 1990, 85-63
  4454. Robert Kendall, Hinckley-Finlayson, 85-64
  4455. Sam Stier, Austin/Austin Pacelli, 2008, 85-65
  4456. Neal Fier, Minneota, 85-67
  4457. Jake Shockman, Braham Area, 2000, 85-70
  4458. Trever Knaeble, Big Lake, 2005, 85-71
  4459. Creg Donabauer, LPGE-Browerville, 2015, 85-74
  4460. Jason Heinecke, Lac Qui Parle Valley, 85-74-2
  4461. Christopher DeLong, New London-Spicer, 2008, 85-92
  4462. Barry Visenor, Foley, 1982, 84-10
  4463. Doug Bothun, Dawson-Boyd, 1977, 84-11-2
  4464. Brian Wegscheid, Wadena-Deer Creek, 84-15
  4465. Randy Dick, St. Michael-Albertville, 84-16
  4466. Jason Finley, Lake City, 2004, 84-19
  4467. Terry Carlson, Braham Area, 1982, 84-22
  4468. Mike Hawley, Benson, 1971, 84-22-5
  4469. Joe Hasskamp, Aitkin, 1996, 84-23
  4470. Trent Ende, Osseo, 1989, 84-23-3
  4471. Matt Johnson, LeCenter, 84-24
  4472. Steve Masterson, Bemidji, 2018, 84-24
  4473. Rocco Melhus, Bemidji, 84-24-1
  4474. Ryan Cross, Faribault, 2004, 84-26
  4475. Tom Tibbetts, Bemidji, 84-26
  4476. Jake Thompson, Byron, 2022, 84-26
  4477. Trent Molacek, Willmar, 2007, 84-28
  4478. Caleb Thunem, Bemidji, 84-29
  4479. Leon Duchene, Sauk Centre, 1993, 84-30-2
  4480. Scott Ferris, Buffalo, 84-30-2
  4481. Sam Pokornowski, Dassel-Cokato, 2010, 84-31
  4482. Derek Klatt, Buffalo, 84-31
  4483. Jeremy Welter, Buffalo, 2005, 84-32
  4484. Nic Grimley, Monticello, 2012, 84-32
  4485. Kent Harfmann, Medford, 1987, 84-32-1
  4486. Adam Hoffmann, Hastings, 2001, 84-33
  4487. Josh Canterbury, Southland, 1993, 84-35
  4488. Joe Thompson, Lake City, 84-36
  4489. Mike Siegler, Foley, 2009, 84-36
  4490. Nick Lingwall, Brainerd, 2008, 84-38
  4491. Jon Guertin, Cannon Falls, 84-38-3
  4492. Jeremy Dewar, Centennial, 84-39
  4493. Luke Schiefelbein, Kimball, 84-43
  4494. Lee Whitcomb, Atwater-Cosmos-Grove City, 2013, 84-43
  4495. Dan Schiefelbein, Kimball, 84-43-2
  4496. Matt Trulen, Tartan, 2000, 84-44
  4497. Phillip Just, Aitkin, 2006, 84-45
  4498. Carter Brandt, Redwood Valley, 2021, 84-45
  4499. Louie Pirrotta, New London-Spicer, 2003, 84-48-
  4500. Josh Conrath, Waseca, 2008, 84-49
  4501. Caleb Beeler, Blue Earth Area, 2020, 84-50
  4502. Cory Lipinski, Eden Valley-Watkins, 1991, 84-51
  4503. Ryan Thompson, Byron, 2016, 84-51
  4504. Dennis Schwarzbauer, Hinckley-Finlayson, 1998, 84-52
  4505. Josh Becker, Cambridge-Isanti, 2000, 84-55
  4506. Gary Salmela, Kimball, 84-55
  4507. Bryce Struckmann, Stewartville, 84-57
  4508. Noah Hunt, St. Peter, 2021, 84-57
  4509. Amos Boeck, United South Central, 1989, 84-59
  4510. Zach Bennet, Byron, 2008, 84-61
  4511. Riese White, Waconia, 2020, 84-61
  4512. Jake Jaekels, Foley, 2005, 84-66
  4513. Randy Moseng, Dawson-Boyd, 1992, 84-68
  4514. Austin Peterson, Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove, 2013, 84-68
  4515. Brad Hale, Braham Area, 2006, 84-75
  4516. Tom Haggert, Willmar, 84-83
  4517. Kelly Tweeton, Pelican Rapids, 2000, 84-88-6
  4518. Nick Svir, Thief River Falls, 2024, 84-90
  4519. Jevon Foley, Becker, 84-91
  4520. Bob Schandle, Burnsville, 1974, 83-10
  4521. Travis Hunt, White Bear Lake, 2004, 83-12
  4522. Billy Binger, Cambridge-Isanti, 1990, 83-13
  4523. Joe Mayberry, Bemidji, 83-14
  4524. Douglas Nelson, Hancock/Cyrus, 83-15
  4525. Jeff Smith, Hancock/Cyrus, 83-17
  4526. Dan Crain, Milaca, 83-20
  4527. Aaron Buckley, Buffalo, 83-20
  4528. Tim Cameron, Benson, 1983, 83-20
  4529. Mike Frazer, Moorhead, 1981, 83-21-1
  4530. Brian Gibson, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1989, 83-21-1
  4531. Mike Reed, Willmar, 83-22
  4532. Ian Schultz, St. Michael-Albertville, 2024, 83-22
  4533. Eric Lofstad, Concordia Academy, 83-23
  4534. Butch Helwig, Annandale, 83-25
  4535. Nathan Sovde, Greenbush, 1983, 83-25-1
  4536. Matt Coequyt, Minneota, 1999, 83-26
  4537. Russ Greninger, Monticello, 83-26
  4538. Eric Trulock, Tracy, 1988, 83-26-2
  4539. Cary Pieterick, Adrian, 83-26-3
  4540. Kevin Seurer, New Prague, 1994, 83-28
  4541. Andy Peterson, Milaca, 83-29
  4542. Chad Wood, Rochester Mayo, 83-31
  4543. Luke Barthel, St. Michael-Albertville, 83-31-1
  4544. Kevin Carlson, St. Francis, 83-32
  4545. Shawn Frisch, Wheaton/Herman-Norcross, 1995, 83-32
  4546. Scott Quamme, Kenyon-Wanamingo, 1983, 83-32-1
  4547. Tim Duffy, Eastview, 2019, 83-33
  4548. Jason Plekkenpol, New Prague, 1993, 83-33-3
  4549. Judd Connell, Hastings, 2007, 83-35
  4550. Mambu Sonie, Burnsville, 2023, 83-35
  4551. Antonio Menard, Lakeville North, 2024, 83-36
  4552. Jeremy Andrews, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1997, 83-37
  4553. Josh Kohler, Monticello, 2008, 83-37
  4554. Jaden Dukes, Lakeville South, 2020, 83-37
  4555. Shea Klooster, Adrian, 2009, 83-38
  4556. John Wesman, Badger/Greenbush-Middle River, 2012, 83-39
  4557. Marcus Wolf, Rochester Mayo, 2011, 83-39
  4558. Quincy Spiering, St. Thomas Academy, 2016, 83-39
  4559. Dave Zaske, Glencoe, 83-39-3
  4560. Eric Seppelt, Foley, 2004, 83-40
  4561. Mitch Stoltzman, Maple River, 2013, 83-40
  4562. Timm Ingle, Badger/Greenbush-Middle River, 2012, 83-40
  4563. Jeremy Stetz, Barnesville, 83-40
  4564. Andrew Mork, Concordia Academy, 83-44
  4565. Travis Beighley, Bemidji, 83-44
  4566. Rob Wilkie, White Bear Lake, 2000, 83-45
  4567. Ben Dahl, Zumbrota-Mazeppa, 2010, 83-46
  4568. Ryan Supalla, Maple River, 2005, 83-47
  4569. Eric Dorn, Adrian, 83-48
  4570. Luke McLean, Dassel-Cokato, 1998, 83-48
  4571. Dan Berg, Eden Valley-Watkins, 2002, 83-48
  4572. Daniel Sandt, United South Central, 2008, 83-49
  4573. Jared Pawelk, Waconia, 2009, 83-49
  4574. Jason Bolgrean, Barnesville, 83-49
  4575. Shawn Hamilton, Bemidji, 83-51
  4576. Jackson Cercioglu, St. Thomas Academy, 2023, 83-51
  4577. Derrick Steinke, Hastings, 2024, 83-52
  4578. Brady Cardwell, MAHACA, 2019, 83-53
  4579. Johnathon Arness, Aitkin, 2005, 83-56
  4580. Wyatt Yoemans, Bemidji, 83-56
  4581. Matt Koch, Robbinsdale Armstrong, 2012, 83-59
  4582. Andy Lorentz, Cannon Falls, 83-59-1
  4583. Dustin Schroeder, Pine Island, 83-60
  4584. Brent Beucler, Faribault, 1990, 83-60-1
  4585. Ethan Nagel, Minnehaha Academy/Lutheran of Minneapolis, 83-61
  4586. Gary Ebner, Elk River, 83-62
  4587. David Johnson, Mora, 2005, 83-62
  4588. Josiah Brown, Big Lake, 2014, 83-62
  4589. Tyler Bauer, Tracy-Milroy-Balaton, 2009, 83-63
  4590. Chris Carruth, Benson, 2009, 83-65
  4591. Matt Willaby, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2012, 83-66
  4592. Nick Douglas, Byron, 2015, 83-67
  4593. Jake Uphus, Sauk Centre, 83-68
  4594. Chad Basgaard, East Grand Forks, 1999, 83-68
  4595. Alan Miller, Plainview-Elgin-Millville, 2010, 83-69
  4596. Aaron Budensiek, Kenyon-Wanamingo, 2001, 83-70
  4597. Wyatt Thorson, Ottertail Central, 2020, 83-70
  4598. Kyle Blazek, Crosby-Ironton, 2020, 83-73
  4599. Darin Grimm, Osseo, 2005, 83-81
  4600. Michael Whitney, Breckenridge/Campbell-Tintah, 2013, 83-83
  4601. Bob Sterriker, Staples, 1983, 82-2
  4602. Dale Massop, Mapleton/Amboy/Good Thunder, 82-9
  4603. Dan Miller, Plainview, 1984, 82-9-1
  4604. Greg Johnson, Willmar, 82-10
  4605. Mark Neu, Rocori, 1983, 82-10-2
  4606. Pat Halloran, Glencoe, 82-13-2
  4607. Steve Roden, St. Michael-Albertville, 82-14
  4608. Kurt Lundahl, Braham Area, 1987, 82-16-1
  4609. Dave Perron, Faribault, 1972, 82-16-3
  4610. Tom Grafston, Roseau, 1996, 82-18
  4611. Jon Behnken, Concordia Academy, 82-18
  4612. Jeff Habisch, Buffalo, 82-19-7
  4613. Dale Martin, Cosmos, 82-21-2
  4614. Kevin Clark, Osseo, 1988, 82-22-3
  4615. Tom Hennen, St. Michael-Albertville, 82-24-1
  4616. Derek Carlson, Mora, 2010, 82-26
  4617. Chad Swanson, Montevideo, 1991, 82-27-1
  4618. Shane Haag, Lewiston-Altura, 2003, 82-28
  4619. Jared Freudenberg, Foley, 2006, 82-28
  4620. David Berdahl, Eden Prairie, 1989, 82-28-1
  4621. Steve O’Brien, Pelican Rapids, 1988, 82-28-2
  4622. Brent Wersinger, Benson, 1996, 82-29
  4623. Jim Lambeth, St. Francis, 82-32
  4624. Chad Holm, Grand Rapids, 1990, 82-32-2
  4625. Mike Schiefelbein, Kimball, 82-33-1
  4626. Joe Schiller, Totino-Grace, 2013, 82-35
  4627. Josh Altermatt, Wabasso/Red Rock Central, 2015, 82-35
  4628. Tim Ramaker, Wells-Easton, 1983, 82-36
  4629. Taylor Jergenson, Minnewaska Area, 2005, 82-36
  4630. Ken Knoll, Kimball, 82-36-2
  4631. Brady Gilb, Willmar, 2007, 82-37
  4632. Jordan Stracke, St. Cloud Tech, 2004, 82-38
  4633. Corey Lohse, West Central Area, 1996, 82-41
  4634. Chad Hanson, MACCRAY, 82-41
  4635. George Dehler, Pierz, 82-42
  4636. Rusty Kath, Buffalo, 82-42
  4637. Ben Adamson, Byron, 2017, 82-42
  4638. Joe Sos, Park Cottage Grove, 82-43
  4639. Dave Rasmussen, Becker, 82-44-1
  4640. Scott Mertz, Bloomington Jefferson, 2000, 82-47
  4641. Andy Finkral, Breckenridge, 1994, 82-48
  4642. Kevin Frank, Stewartville, Winnebago, 1990, 82-48-2
  4643. Eric Holien, MACCRAY, 1995, 82-49
  4644. Tony Norlander, Mora, 1997, 82-50
  4645. Dan Achman, Park Cottage Grove, 82-50
  4646. Taylor Aaland, Pipestone Area, 2008, 82-50
  4647. Joe Green, St. Cloud Tech, 1996, 82-53
  4648. Larry Ludwig, Eden Valley-Watkins, 1991, 82-55-2
  4649. Nathan Lampi, Madelia/Truman, 82-57
  4650. Kurt Schumm, St. Michael-Albertville, 2006, 82-59
  4651. Angel Deleon, East Grand Forks, 1997, 82-63
  4652. Eric Kruger, Minnehaha Academy/Lutheran of Minneapolis, 82-64
  4653. Thomas Miller, MACCRAY, 2006, 82-64
  4654. Ben Grahn, Cambridge-Isanti, 2000, 82-65
  4655. Chad Dallager, Greenbush, 1990, 82-65-3
  4656. Adam Biegert, Osseo, 2007, 82-67
  4657. Brent Goodwin, Osakis, 82-68
  4658. Danny Maghrak, Buffalo, 2008, 82-68
  4659. TJ Stang, Sartell-St. Stephen, 2007, 82-70
  4660. Mark Berlinger, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1995, 82-72-1
  4661. John Byers, Mound-Westonka, 2014, 82-75
  4662. Matt Spindler, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1999, 82-85
  4663. Andy VanHucke, Breckenridge, 2007, 82-86
  4664. Zach Mikel, Tri-City United, 2018, 82-89
  4665. Zach Motschke, Sartell-St. Stephen, 2014, 82-92
  4666. Chris Hotzler, United South Central, 2006, 82-97
  4667. Gary Lefebvre, Elk River, 81-7
  4668. Tom Coleman, Webster, 1987, 81-8
  4669. Alex McMahan, Apple Valley, 2006, 81-10
  4670. Fred Hrdlicka, Waterville-Elysian, 1982, 81-13
  4671. Chuck LaVigne, Foley, 1980, 81-14
  4672. Abe Miller, Benson, 2005, 81-14
  4673. Tim Tousignant, Faribault, 1987, 81-14-1
  4674. Cary Wenzel, Rosemount, 1977, 81-15
  4675. Craig Kotsmith, Milaca, 81-17
  4676. Paul Whitted, Grand Rapids, 1980, 81-18
  4677. Tony Kenning, St. Cloud Tech, 1991, 81-18
  4678. Jon Zachman, St. Michael-Albertville, 81-20
  4679. Bill Carruth, Benson, 1986, 81-20
  4680. Austin Grzywinski, Simley, 2024, 81-20
  4681. Tom Reisselman, Park Cottage Grove, 81-21
  4682. Mike Powers, Bloomington, 81-21-2
  4683. Chris Molitor, St. Francis, 1999, 81-23
  4684. Zach Lietzau, Montevideo, 1991, 81-23-1
  4685. Joel Becker, Marshall, 81-24
  4686. Shane Pribyl, Monticello, 81-24
  4687. Chris Kragt, Milaca, 81-25
  4688. Ron Berning, Hancock/Cyrus, 81-26
  4689. Joel Snyder, Wadena-Deer Creek, 81-26
  4690. Troy Miest, St. James, 81-27-3
  4691. Dennis Gadient, Goodhue, 1978, 81-27-3
  4692. Craig Piotrowki, Foley, 1994, 81-29
  4693. Jaxon Sommers, Totino-Grace, 2015, 81-30
  4694. John Bauer, Monticello, 81-31
  4695. Gabe Krick, Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove, 2021, 81-31
  4696. Tim Scheifelbein, Kimball, 81-31-4
  4697. Jordan Sharp, Roseau, 2008, 81-32
  4698. Joel Wirz, Milaca, 81-34
  4699. Blake Johnson, Willmar, 81-39
  4700. Dean Dahlheimer, Monticello, 81-39
  4701. Doug Beissel, Cannon Falls, 1992, 81-39-2
  4702. Bradley Brown, Mille Lacs, 81-40
  4703. Issac Denstad, Caledonia/Houston, 2020, 81-40
  4704. Matt Kirk, Elk River, 81-40-1
  4705. Troy Noble, Medford, 1992, 81-41
  4706. Jonathan Zarnke, Chaska/Chanhassen, 2016, 81-41
  4707. Nate Stott, Centennial, 2012, 81-42
  4708. Paul Washburn, Mora, 1996, 81-43
  4709. Matt Becker, St. Michael-Albertville, 81-45
  4710. Jeremy Bailey, Barnesville, 81-45
  4711. Doug Oster, New Prague, 81-45-2
  4712. Trent Brossard, Kenyon-Wanamingo, 2014, 81-46
  4713. Andy Bodin, Minnetonka, 2004, 81-47
  4714. Zach Struckmann, Stewartville, 2007, 81-47
  4715. Gary Hansen, Eden Valley-Watkins, 1995, 81-47-2
  4716. Scott Miner, Kenyon-Wanamingo, 1991, 81-48-2
  4717. Corey Severson, Hayfield, 81-52
  4718. Jacob Johnson, Pelican Rapids, 2004, 81-52
  4719. Jesse Stueurenberg, Breckenridge, 2005, 81-57
  4720. Logan Stiller, Monticello, 2013, 81-57
  4721. Mike Myhre, Minneota, 81-60
  4722. Hsinku Lay, Roseville Area, 2016, 81-62
  4723. Jamie Molitor, St. Francis, 81-67
  4724. Tyler Hoffman, Rocori, 2014, 81-67
  4725. Torrey Carlson, United North Central, 2022, 81-67
  4726. Josh Stuehrenberg, Breckenridge/Campbell-Tintah, 2013, 81-68
  4727. Luke Hainka, Kenyon-Wanamingo, 2011, 81-69
  4728. Logan Alten, Thief River Falls, 2012, 81-74
  4729. Todd McKay, Houston, 1994, 81-76
  4730. Kevin Raasch, Zumbrota-Mazeppa, 2004, 80-13
  4731. Dan Kaltved, Osseo, 1990, 80-13-3
  4732. Steve Duval, Park Cottage Grove, 80-15
  4733. Korey Siltman, Braham Area, 2003, 80-15
  4734. Jair Toedter, Perham, 1986, 80-15
  4735. Ryan Tongen, Yellow Medicine East, 2005, 80-15
  4736. Jared Evans, Blue Earth Area, 2002, 80-16
  4737. Herman Duin, Adrian, 80-16-2
  4738. Dave Muyres, Rosemount, 1980, 80-17-1
  4739. Scott Bergeron, Buffalo, 80-17-2
  4740. Jonah Westbury, Chisago Lakes Area, 2013, 80-18
  4741. Matt Lee, Austin, 1989, 80-20-2
  4742. Todd Theisen, Blackduck, 1982, 80-21
  4743. Ben Hansen, Rocori, 1990, 80-21
  4744. Theodore Bueltel, Minneota, 2012, 80-21
  4745. Rob Strand, Bemidji, 80-22-1
  4746. Tom George, Blackduck, 1990, 80-23-1
  4747. Jim Spitzner, St. James, 80-23-5
  4748. Jeremy Squires, St. Francis, 80-24
  4749. Steve Goddard, Hinckley, 1981, 80-25
  4750. Mark Wuollet, Dassel-Cokato, 80-25
  4751. Dan Schimek, United South Central, 1992, 80-26-1
  4752. Eric Volk, Centennial, 80-27
  4753. Chad Dollansky, St. Francis, 80-28-2
  4754. Cody Pahan, Minnewaska Area, 2005, 80-29
  4755. Jason Schmitz, New Prague, 1991, 80-29-2
  4756. Tim Hentges, Scott West, 2008, 80-30
  4757. Blaine Novak, Foley, 1985, 80-30
  4758. Andy Lejcher, Pine Island, 1991, 80-31
  4759. Dan Austin, East Grand Forks, 1981, 80-31-1
  4760. Kevin Leiferman, Madelia/Truman, 2008, 80-32
  4761. Codie Weeding, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2011, 80-32
  4762. Jeff Perine, Frazee, 80-32-1
  4763. Cassidy Strong, Elk River, 80-33
  4764. Dean Jacques, Buffalo, 80-33
  4765. Mike Manger, Moorhead, 1993, 80-34
  4766. Zachary Chen, Trinity School at River Ridge, 2022, 80-34
  4767. Mark Henn, White Bear Lake, 1989, 80-34-1
  4768. Craig Ellis, Pine Island, 1990, 80-34-2
  4769. Cary McLaughlin, Minnetonka, 2005, 80-36
  4770. Robb Miller, Pelican Rapids, 1977, 80-36-3
  4771. John Mailloux, St. Cloud Tech, 2005, 80-37
  4772. Matt Gribben, Eden Prairie, 2013, 80-38
  4773. Derek Meincke, Lake City, 2020, 80-38
  4774. Aaron Vogt, Sauk Centre, 1998, 80-40
  4775. Mark Gransee, Kasson-Mantorville, 2007, 80-40
  4776. Mike Mischke, Centennial, 2013, 80-40
  4777. Joel Pfeffer, Madelia/Truman, 1992, 80-40-2
  4778. Chris LaVigne, Tartan, 2000, 80-41
  4779. Scott Lund, Rochester Mayo, 80-41-2
  4780. Dustin Puffe, Bemidji, 80-42
  4781. Wilson Setzepfaudt, BOLD, 80-43
  4782. Jake Madrinich, Chaska, 2005, 80-43
  4783. Jacob Nohl, Morris Area/Hancock, 2006, 80-44
  4784. Jason Stripling, Minneota, 2004, 80-44
  4785. Jordan Arntson, Pelican Rapids, 2004, 80-46
  4786. Colt Bergendahl, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 80-46
  4787. Andy Witzel, Fulda/Murray County Central, 2006, 80-47
  4788. Aaron Tast, Wadena-Deer Creek, 80-47-1
  4789. Jadon Buntjer, LPGE-Browerville, 2016, 80-49
  4790. Pete Noll, Centennial, 80-50
  4791. Lance Hendrickson, Maple River, 2001, 80-51
  4792. Jon Thompson, Kenyon-Wanamingo, 1992, 80-51
  4793. Brock Folkema, Mora, 2024, 80-51
  4794. Jake Burbach, Osseo, 2008, 80-52
  4795. Bryan Johnson, Hinckley-Finlayson, 1992, 80-53
  4796. Rob Butman, Pipestone, 80-53-5
  4797. Brett VanVooren, Minneota, 1988, 80-54
  4798. Nate Beich, Rochester Century, 2003, 80-55
  4799. Lee Neeland, Thief River Falls, 1991, 80-55
  4800. Levi VanGorden, Hinckley-Finlayson, 1992, 80-55-3
  4801. Mitch Johnson, Pelican Rapids, 2006, 80-56
  4802. Matt Berdahl, Henry Sibley, 2007, 80-56
  4803. Nathan Waslaski, Pequot Lakes/Pine River-Backus, 2008, 80-58
  4804. Ben Besser, Mora, 2008, 80-59
  4805. Alex Minette, New Prague, 2009, 80-60
  4806. Adam Tisch, Delano, 2009, 80-61
  4807. Dustin Bretzman, Mille Lacs, 80-61
  4808. Nathan Thein, New London-Spicer, 2018, 80-63-
  4809. Matt Steffen, Plainview-Elgin-Millville, 2002, 80-64
  4810. Hunter Olson, Barnesville, 2013, 80-66
  4811. Creed Peterson, Hastings, 2024, 80-69
  4812. Tony Griebel, Delano, 2002, 80-70
  4813. Jared Stevensen, Madelia/Truman, 2003, 80-76
  4814. Miles Brannan, Kasson-Mantorville, 2010, 80-80
  4815. Ernie Loerzel, Braham Area, 2004, 80-82
  4816. Jared Towne, Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove, 2011, 80-88
  4817. Justice Davis, Centennial, 2013, 79-14
  4818. Dave Bonk, Buffalo, 79-14-2
  4819. John Mikel, Medford, 1984, 79-15
  4820. Mitchell Elmer, Stillwater Area, 2011, 79-16
  4821. Tom Sieh, Hastings, 1983, 79-16-1
  4822. Brad Orr, East Grand Forks, 1988, 79-16-3
  4823. Nick Crompton, Bemidji, 79-18
  4824. Pat Torgerson, Cambridge, 1991, 79-19-3
  4825. Pete Haag, St. Michael-Albertville, 79-21
  4826. Tim Allen, Bemidji, 79-21
  4827. Dave Alexander, Mound Westonka, 1981, 79-21-1
  4828. Larry Nelson, Braham Area, 1986, 79-23
  4829. Tony Chastek, Kimball, 79-24
  4830. Dustin Caspers, BOLD, 2010, 79-24
  4831. Joel Mattson, Lake Park, 1976, 79-24-1
  4832. Brett Nutting, Aitkin, 1984, 79-24-2
  4833. David Snyder, Wadena-Deer Creek, 79-25
  4834. Dan Gunderson, Bemidji, 79-25
  4835. Tillman Larson, Fillmore Central, 1997, 79-29
  4836. Carter Engebretson, Thief River Falls, 2023, 79-29
  4837. Kurt Vegdahl, New London-Spicer , 1983, 79-30-1
  4838. Robby Doliber, Robbinsdale Cooper, 2001, 79-32
  4839. Anthony Myhre, Minneota, 2004, 79-33
  4840. Paul Wright, Buffalo, 79-34-2
  4841. Mark Gunderson, Benson, 1996, 79-36
  4842. Wade Luhman, Goodhue, 2001, 79-37
  4843. Blake Spinks, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2012, 79-37
  4844. Nick Frank, Blue Earth Area, 2021, 79-37
  4845. Matt Shockman, Braham Area, 1997, 79-38
  4846. Josh McLain, Anoka, 2009, 79-38
  4847. Joe Lawler, Rochester Mayo, 2002, 79-38
  4848. Drew Vevea, Zimmerman, 2007, 79-39
  4849. Denver Rogalla, Milaca, 79-39
  4850. Aaron Jarva, Grand Rapids, 1995, 79-40-3
  4851. Dave Allen, Grand Rapids, 1976, 79-40-3
  4852. Brad McAdams, Kasson-Mantorville, 2000, 79-41
  4853. Brandon Dickinson, Stillwater Area, 2007, 79-42
  4854. Blake Nicolay, Rosemount, 2002, 79-44
  4855. Jared Peterson, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2011, 79-44
  4856. Mark Kulseth, St. James, 1989, 79-44-1
  4857. Ryan Sturm, St. James, 79-44-1
  4858. Aaron Lake, United North Central, 2024, 79-45
  4859. Jesse Carrier, Adrian, 79-46
  4860. Dejon Bunnell, Cambridge-Isanti, 2003, 79-46
  4861. Dustin Koskela, Buffalo, 2003, 79-47
  4862. Aaron Knutson, Kasson-Mantorville, 1997, 79-47
  4863. Seth Shively, Maple River, 2006, 79-47
  4864. Mason Anderson, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2009, 79-49
  4865. Jordan Hemmesch, Rocori, 2012, 79-50
  4866. Nigel Masters, United South Central/Alden-Conger, 2005, 79-51
  4867. Casey Dravis, Eastview, 2015, 79-51
  4868. Brandon Knisley, New London-Spicer, 2015, 79-52
  4869. Brian Reishus, Minnetonka, 2000, 79-54
  4870. Dallas Hasser, Cambridge-Isanti, 2002, 79-54
  4871. John Walz, Farmington, 2015, 79-54
  4872. Jake Reint, Faribault, 1992, 79-54-7
  4873. Ben Scherer, Delano, 1994, 79-55
  4874. Dominic Ewers, St. Cloud Tech, 1996, 79-57
  4875. Pat Dea, Eastview, 2004, 79-57
  4876. Ethan Secor, Stillwater Area, 2008, 79-58
  4877. Zain Hunter, Pine City/Hinckley-Finlayson, 2013, 79-58
  4878. Adam Legred, Blue Earth Area, 2016, 79-58
  4879. Troy Newby, Bemidji, 79-58-1
  4880. Mark Kragness, Barnesville, 79-62
  4881. Lucas Amundson, Kenyon-Wanamingo, 2007, 79-65
  4882. Jack Springer, St. Thomas Academy, 2023, 79-68
  4883. Tony Gehling, Stewartville, 2004, 79-70
  4884. Austin Buchholz, Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove, 2018, 79-72
  4885. Brandon Henry, Monticello, 2007, 79-74
  4886. Chris Leiferman, Madelia/Truman, 2005, 79-76
  4887. Sam Swanson, Trinity at River Ridge, 2014, 79-76
  4888. Kevin Nowak, Glencoe-Silver Lake, 2005, 79-83
  4889. Peter Strand, Dawson-Boyd, 1988, 79-84-3
  4890. Erik Kathman, Tracy-Milroy-Balaton, 2002, 79-108
  4891. Jerry Cronen, Benson, 1963, 78-8
  4892. Mark Prunty, Austin, 1990, 78-13-1
  4893. Scott Hallock, Park Cottage Grove, 78-13-1
  4894. Rob Miller, Hastings, 1995, 78-16
  4895. Jake Lee, Blue Earth Area, 2009, 78-17
  4896. Mitch Lentz, Spring Valley, 1977, 78-17-2
  4897. Kyle Winter, Kimball, 78-19
  4898. Dennis Doran, Monticello, 78-19
  4899. Lee Zachman, St. Michael-Albertville, 78-19-2
  4900. Marc Novacek, Greenbush, 1978, 78-19-4
  4901. Kelly Graham, Ogilvie, 1992, 78-20
  4902. Terry Balder, Foley, 1989, 78-20
  4903. Rick Herbrand, Foley, 1993, 78-22
  4904. Jake Smith, Kasson-Mantorville, 1999, 78-24
  4905. Ryan Flynn, Rosemount, 1999, 78-25
  4906. Tony Brown, Zumbrota-Mazeppa, 1995, 78-26
  4907. Eric Strang, Mille Lacs, 78-26-1
  4908. Tom True, Austin, 1962, 78-26-3
  4909. Wayne Sonnickson, Winnebago, 78-28
  4910. Dan Horstmann, Stewartville, 78-28
  4911. Pat Rourke, Rosemount, 1992, 78-28-1
  4912. Bruce Wold, Kenyon-Wanamingo, 1999, 78-31
  4913. Dave Nordaune, Granite Falls, 78-31-1
  4914. Sam Moeller, Rosemount, 2013, 78-32
  4915. Dave Trobec, Sartell-St. Stephen, 1991, 78-32-4
  4916. Ian Pratt, Mille Lacs, 78-33
  4917. Jeff Giefer, Frazee, 78-33-2
  4918. Ryan Tietz, New Prague, 1996, 78-34
  4919. Mark Hamilton, Becker, 78-34
  4920. Nate Lewis, Concordia Academy, 78-35
  4921. Jason Forstner, Madelia/Truman, 2003, 78-35
  4922. Joe Rathmanner, Big Lake, 2011, 78-35
  4923. Jonah Hamberger, Watertown-Mayer, 2023, 78-35
  4924. Jon Kraemer, Osakis, 78-36
  4925. Doug Schueller, Dawson-Boyd, 1978, 78-36-5
  4926. Tyler Olson, St. James, 2001, 78-37
  4927. Nick Nadeau, Aitkin, 2007, 78-39
  4928. Jesse Slater, Adrian, 2013, 78-39
  4929. Dallas Bullerman, Adrian, 78-40
  4930. Jaran Sharp, Crosby-Ironton, 2005, 78-40
  4931. Stephen Clark, Woodbury, 2005, 78-40
  4932. Austin Bachmann, Frazee, 2006, 78-40
  4933. Kirk Felten, Southland, 2006, 78-40
  4934. Danny Schroeder, Mora, 2019, 78-40
  4935. Rick Johnson, Tracy-Milroy, 1997, 78-41
  4936. Tom Handley, Centennial, 2014, 78-41
  4937. Chris Bergeron, Thief River Falls, 2004, 78-43
  4938. Travess Jansky, Kimball, 78-44
  4939. Rod Riemann, St. Clair, 1985, 78-44-1
  4940. Jake Christensen, Delano, 1999, 78-46
  4941. Kevin Loge, Byron, 2006, 78-46
  4942. Guy Wunderlich, Kenyon-Wanamingo, 2009, 78-46
  4943. John Getzke, Eastview, 2019, 78-46
  4944. Bernie Koktan, Silver Lake, 1986, 78-49
  4945. Robb Moser, Frazee, 78-49-2
  4946. Adam Wenker, Sartell-St. Stephen, 2009, 78-50
  4947. Brian Cieluch, Hinckley, 1988, 78-51
  4948. Mitch Kotschevar, Albany, 2016, 78-51
  4949. Nathan Gruber, Pierz, 78-52
  4950. Mike Tschudi, Delano, 1990, 78-52
  4951. Jordan Bullerman, Adrian, 2010, 78-54
  4952. Brian Rodriguez, Moorhead, 2006, 78-54
  4953. Charlie Wilczek, Little Falls, 2009, 78-55
  4954. Shane Nelson, Lake Crystal-Wellcome Memorial Area, 2015, 78-56
  4955. Brad Insley, Aitkin, 2007, 78-60
  4956. Cole Wixo, Lake Park/Audubon, 2002, 78-62
  4957. Robert Mazariegos, Pelican Rapids, 2015, 78-62
  4958. Aaron Buesgens, Becker, 78-64
  4959. Jamie Lofgren, St. Michael-Albertville, 78-65
  4960. Joe Kozlowski, Lake City, 2021, 78-67
  4961. Wade Johnson, Browerville/Eagle Valley, 2003, 78-69
  4962. Ashton Squires, Tracy-Milroy-Balaton, 2024, 78-70
  4963. Dustin Hachmann, Pipestone Area, 2010, 78-71
  4964. Jason Wager, Plainview-Elgin-Millville, 2005, 78-76
  4965. Austin Carr, LPGE-Browerville, 2020, 78-78
  4966. Ryan Kempf, Barnesville, 78-88
  4967. Stan Barnum, Moorhead, 1973, 77-13
  4968. Perry Herold, Pierz, 77-14-1
  4969. Jim Krier, Plainview, 1981, 77-14-1
  4970. Mike Hickman, Buffalo, 77-15-2
  4971. Jerry Zink, Stewartville, 77-16
  4972. Darrin Ewing, Woodbury, 1986, 77-16-1
  4973. Mike Pettit, Winnebago, 77-17-1
  4974. Paul Mickelsen, Elbow Lake, 1986, 77-17-2
  4975. Myles Olson, Thief River Falls, 1968, 77-19
  4976. David Neitzke, Wadena-Deer Creek, 77-22
  4977. Jim Farelow, Tartan, 1991, 77-22
  4978. Tony Rodin, Eastview, 2019, 77-23
  4979. Joe Donahue, Braham Area, 1990, 77-23-2
  4980. Matt Mello, Osseo, 2003, 77-25
  4981. Garret Wolf, Plainview-Elgin-Millville, 2012, 77-25
  4982. Aaron Krause, Waseca, 1992, 77-25-1
  4983. Dave Schaefer, Grand Rapids, 1987, 77-26
  4984. Paul Kern, Osakis, 77-26
  4985. Scott Delaney, Austin, 1997, 77-28
  4986. Mike Rentz, Buffalo, 77-28-3
  4987. Dan Paulson, St. Michael-Albertville, 77-29-3
  4988. Spencer Lanners, Monticello, 2009, 77-30
  4989. Joe Sandkamp, Hastings, 2003, 77-32
  4990. Jason Richardson, Bemidji, 77-32
  4991. Jesse Oestreich, Aitkin, 1998, 77-33
  4992. Rick Brandt, Frazee, 77-33-2
  4993. Tim Schwartz, Wadena-Deer Creek, 77-34
  4994. Travis Curlee, Pine Island, 2002, 77-34
  4995. Derik Schwanz, Madelia/Truman, 77-34-2
  4996. Danny Hansen, Cambridge-Isanti, 2004, 77-35
  4997. Dan Klitzke, Cambridge, 1979, 77-35
  4998. Stacey Nelson, St. Francis, 77-35-1
  4999. Cameron Olson, Greenbush, 1988, 77-35-3
  5000. Tony Baker, Aitkin, 1986, 77-35-3
  5001. Jason Jarvis, Pacelli, 1990, 77-36
  5002. Cody Kragt, Milaca, 77-37
  5003. Cody Lutmer, Adrian, 2005, 77-38
  5004. Kyle Bender, Aitkin, 2002, 77-38
  5005. Andrew Shavinsky, Aitkin, 2005, 77-38
  5006. Damon Schmalzriedt, Lake Crystal-Wellcome Memorial Area, 2016, 77-38
  5007. Jesus Romero, Pelican Rapids, 2013, 77-39
  5008. Max Arroyo, Tri-City United, 2015, 77-39
  5009. Abe Lewis, Concordia Academy, 77-40
  5010. Ben Lehman, Madelia/Truman, 77-42
  5011. Beau Blumer, Badger/Greenbush-Middle River, 2015, 77-42
  5012. Troy Abrahamson, Blackduck, 1984, 77-43
  5013. Conner Elliott, Apple Valley, 2022, 77-44
  5014. Mark Steffen, Zumbrota-Mazeppa, 1996, 77-45
  5015. Bob Hanson, Medford, 2002, 77-48
  5016. Adam Westby, New London-Spicer , 2003, 77-49
  5017. Michael Hammer, Minneota, 2010, 77-50
  5018. Jeff Greninger, Monticello, 77-51
  5019. Dusty Thomas, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 77-52
  5020. Danny Borgerding, Belgrade-Brooten-Elrosa , 2006, 77-53
  5021. Dylan Withers, Jackson County Central, 2023, 77-53
  5022. Mike Lawrence, Stewartville, 2002, 77-54
  5023. Nick Stevermer, United South Central, 2008, 77-55
  5024. Luke Johnson, Lake Park/Audubon, 1900, 77-58
  5025. Adam Garms, Adrian, 2013, 77-59
  5026. Tyler Aschemann, Breckenridge, 2006, 77-60
  5027. Brady Gross, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2013, 77-61
  5028. Cole Praus, Breckenridge/Campbell-Tintah, 2012, 77-62
  5029. Matt Langeberg, Moorhead, 2007, 77-62
  5030. Zach Borka, New London-Spicer, 2011, 77-66-
  5031. Jason Esala, Concordia Academy, 77-69
  5032. John Levin, Lake Park, 1991, 77-70-2
  5033. Heath Quiring, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2012, 77-71
  5034. William Wharton, Byron, 2022, 77-75
  5035. Cody Eckhardt, Blue Earth Area, 2010, 77-76
  5036. Aaron Duenes, Janesville-Waldorf-Pemberton, 1998, 77-78
  5037. Craig Mathews, Glencoe-Silver Lake, 2005, 77-85
  5038. Norman Lefebvre, Lake Park, 1990, 77-89
  5039. Aaron Mevissen, Big Lake, 2008, 77-90
  5040. Logan Swensen, Wayzata, 2024, 76-5
  5041. Paul Denne, St. Cloud Tech, 2005, 76-10
  5042. Mike Blaske, Osseo, 1979, 76-11
  5043. Randy Koball, Spring Valley, 1972, 76-13
  5044. Kevin Rasmussen, Owatonna, 76-15
  5045. David Sheehan, St. Paul Johnson, 1981, 76-17-1
  5046. Tony Donkers, Faribault, 1989, 76-17-3
  5047. Brady Hamlin, Spring Valley, 1979, 76-19
  5048. Braden Thom, LPGE-Browerville, 2022, 76-19
  5049. Judd Stucky, Plainview-Elgin-Millville, 1987, 76-21-1
  5050. Mike Bobick, Sartell-St. Stephen, 1975, 76-22-1
  5051. Andy Peterson, Crosby-Ironton, 1992, 76-23
  5052. Jay Gould, St. Francis, 1999, 76-23
  5053. Derek DesRoches, Anoka, 76-23
  5054. Doug Ryan, Goodhue, 1973, 76-23-4
  5055. Thomas Williams, Osakis, 76-24
  5056. Thomas Moesenthin, Woodbury, 2022, 76-24
  5057. George Weege, Winona, 2014, 76-25
  5058. Kyle Henry, Foley, 2005, 76-26
  5059. Jeff Miller, Frazee, 76-26-1
  5060. Jon Longhenry, Granite Falls/Clarkfield, 76-27-4
  5061. Vince Bachman, Frazee, 76-28
  5062. Grant Hartman, Truman, 1990, 76-28-1
  5063. Jordan Phibbs, Jackson County Central, 2011, 76-30
  5064. Shawn Wood, Hastings, 1992, 76-30-4
  5065. Travis Olson, Blue Earth Area, 2001, 76-31
  5066. Dan Nyquist, Dassel-Cokato, 2005, 76-31
  5067. Brett Sloneker, Stewartville, 76-31
  5068. Derek Stripling, Minneota, 76-32
  5069. John Goll, Hancock/Cyrus, 76-32-1
  5070. Joel Olson, Sauk Centre, 1973, 76-32-2
  5071. David Lance, Eden Prairie, 2014, 76-33
  5072. Kysten Zierke, Blue Earth Area, 2014, 76-33
  5073. Mark Dehmer, St. Michael-Albertville, 76-33-3
  5074. Alex Michaud, Eagan, 2005, 76-34
  5075. Darrell Skog, Aitkin, 1979, 76-36-3
  5076. Kevin Trout, Wadena-Deer Creek, 2007, 76-38
  5077. Scott Janson, Pierz, 2008, 76-38
  5078. Holt Larson, Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United, 2023, 76-39
  5079. Joshua Wentzel, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2005, 76-40
  5080. Rick Bothun, Dawson-Boyd, 2000, 76-40
  5081. Dylan Siem, Plainview-Elgin-Millville, 2011, 76-40
  5082. John Noll, Centennial, 2019, 76-40
  5083. Ron Sanoski, Tartan, 1991, 76-40-2
  5084. Jim Hughes, Osakis, 76-41
  5085. Brad Schmidt, Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove, 2012, 76-41
  5086. Mike Rittenour, Becker, 2006, 76-41
  5087. Ryan Haag, Eden Valley-Watkins, 1994, 76-42
  5088. Garrett Piecek, Aitkin, 1994, 76-45
  5089. Mitchell Sieve, Adrian, 2012, 76-48
  5090. Jim Miller, Eden Valley-Watkins, 1987, 76-48-1
  5091. Chris Nord, Blackduck/Cass Lake-Bena, 1994, 76-48-2
  5092. Joe Jude, Monticello, 76-49
  5093. Jason Ruedy, Waseca, 1992, 76-50-3
  5094. Jason Kmetz, Minnetonka, 76-51
  5095. Mike Farber, Centennial, 76-51
  5096. Dustin Michel, Minnetonka, 2004, 76-52
  5097. Mark Volker, Cambridge-Isanti, 2011, 76-52
  5098. Stewart Opjorden, Lac Qui Parle Valley, 76-52-2
  5099. Karl Keeler, Mounds View, 2015, 76-54
  5100. Jeff Miller, Montgomery-Lonsdale/Le Center, 2009, 76-55
  5101. Thain Abrahamson, Thief River Falls, 2005, 76-55
  5102. Hayden LeMonds, St. Michael-Albertville, 2020, 76-55
  5103. Josh Becker, St. Michael-Albertville, 2004, 76-56
  5104. Tait Thompson, Kenyon-Wanamingo, 2001, 76-56
  5105. Jeff Kleindl, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1992, 76-56-2
  5106. Thor Apland, Centennial, 76-60
  5107. Mike Linder, United South Central, 2008, 76-64
  5108. Sam Hinsch, Rochester Mayo, 2013, 76-65
  5109. Jeff Hendrickson, Maple River, 76-69
  5110. Konrad Waugh, Stewartville, 2007, 76-80
  5111. Jack Engle, Sartell-St. Stephen, 2020, 76-80
  5112. Eli Brunell, Browerville/Eagle Valley, 2002, 76-93
  5113. Alex Knobloch, Redwood Valley, 2009, 76-99
  5114. John McBride, Stewartville, 75-7
  5115. Alex Goergen, Caledonia, 2017, 75-9
  5116. Scott Schletty, Bloomington, 75-10-3
  5117. Jason Sather, Montevideo, 1998, 75-13
  5118. Cody Jennings, Minneapolis Patrick Henry, 2004, 75-13
  5119. Jim Lentz, Amboy/Good Thunder, 75-14
  5120. Scott Dubbelde, Pipestone, 75-14-1
  5121. Harley Young, Mora, 2007, 75-15
  5122. Aaron Pyfferoen, Byron, 1997, 75-18
  5123. Paul Pagel, Mankato East, 1990, 75-19
  5124. Mark Strandlund, St. Francis, 75-20
  5125. David Kruse, St. Clair, 1989, 75-22
  5126. Matt Baker, Delano, 2020, 75-23
  5127. Judd Hendrycks, Nicollet, 1979, 75-24-1
  5128. Todd Hanson, Byron, 1989, 75-25
  5129. Harry Kent, Mora, 1994, 75-25
  5130. Rick Chastain, Big Lake, 1998, 75-25
  5131. Shane Vos, Granite Falls, 75-25-2
  5132. Peter Janiszeski, Minneota, 1997, 75-26
  5133. Steve Sworsky, St. Francis, 75-26
  5134. Greg Schad, Plainview, 75-26-4
  5135. Kelly Andree, Tracy, 1995, 75-27
  5136. Kyle Wiest, Sibley East, 2010, 75-28
  5137. Brandin Dahl, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2017, 75-28
  5138. Dan Brower, Bemidji, 75-28
  5139. Scott Pries, Plainview, 1980, 75-28-1
  5140. Brian Harren, Centennial, 75-28-3
  5141. Chevez Goble, Foley, 2012, 75-29
  5142. Matt Williams, Yellow Medicine East, 2006, 75-30
  5143. Jeff Johnson, Cosmos, 75-32-1
  5144. Todd Pitcher, Wells-Easton, 1989, 75-35
  5145. Daniel Schermerhorn, Frazee, 2005, 75-35
  5146. Mason West, Lake City, 2020, 75-35
  5147. Joe Tadros, Minneapolis Roosevelt, 1994, 75-35-1
  5148. Tony Stensland, Zumbrota-Mazeppa, 1988, 75-36
  5149. Clint Moser, Frazee, 75-36-2
  5150. John Lindahl, Pine Island, 1993, 75-36-2
  5151. Brady Norton, Plainview-Elgin-Millville, 2015, 75-37
  5152. Chase DeFrang, Plainview-Elgin-Millville, 2015, 75-37
  5153. Zach Nygaard, St. Michael-Albertville, 2016, 75-37
  5154. Tom Meyer, Milan/Appleton, 1989, 75-37-5
  5155. Jon Roeder, Stewartville, 75-38
  5156. Dayton Sternhagen, West Central Area/Ashby, 2009, 75-39
  5157. Justin Decheine, St. Francis, 75-39
  5158. Hollis Weber, Granite Falls, 75-39-2
  5159. Rafal Rymsza, Greenbush, 1994, 75-40
  5160. Joe Anderson, Mound Westonka, 1990, 75-40-3
  5161. Joe Stricker, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1991, 75-41
  5162. Zach McComb, Hibbing, 2010, 75-41
  5163. Chance Kvistad, Benson, 2003, 75-42
  5164. Jason Picht, Hancock/Cyrus, 75-44-1
  5165. Mike Stafford, Kasson-Mantorville, 1998, 75-45
  5166. Alex Dahms, Mora, 2012, 75-45
  5167. Pat Hendricks, Bemidji, 75-47-1
  5168. Matt Behm, Willmar, 75-48
  5169. Dale Norton, Bemidji, 75-48
  5170. Kyle Nelson, Willmar, 2005, 75-49
  5171. Josh Griebel, Delano, 2006, 75-49
  5172. Bernie Winkels, Stewartville, 75-50
  5173. Eli VanRisseghem, Little Falls, 2022, 75-50
  5174. Scott Dobozenski, Delano, 1989, 75-50-1
  5175. Derek Swoboda, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2011, 75-51
  5176. Sam Jones, Lake Park/Audubon, 1998, 75-54
  5177. Rob Thomas, Madelia/Truman, 2007, 75-56
  5178. Alex Mueller, New Prague, 2011, 75-56
  5179. Adam Koch, St. James, 2000, 75-57
  5180. Pete Fiskness, Osakis, 75-57
  5181. Derrick Holmberg, Buffalo, 2002, 75-58
  5182. Lonnie West, Madison, 1990, 75-61-3
  5183. Jesse Differding, Breckenridge/Campbell-Tintah, 2012, 75-62
  5184. Korey Tibbetts, Aitkin, 2005, 75-64
  5185. Trent Bullerman, Adrian, 75-65
  5186. Dylan Woitas, Maple River, 2009, 75-66
  5187. Jesse Alleven, Blue Earth Area, 2013, 75-66
  5188. Luke Tupper, Zumbrota-Mazeppa, 2018, 75-71
  5189. Lance Zachariason, Lake Park/Audubon, 2004, 75-77
  5190. Randy Strand, Dawson-Boyd, 2008, 75-80
  5191. Lance Dehn, Browerville/Eagle Valley, 2005, 75-83
  5192. Chris Stucky, Pine Island, 2002, 75-84
  5193. Don Pieschke, Centennial, 75-88
  5194. Steve Tobin, Moorhead, 1975, 74-10
  5195. Eric Getschman, Plainview-Elgin-Millville, 1996, 74-16
  5196. Rick Roche, Elk River, 1984, 74-17
  5197. Paul Rotzien, Bloomington, 74-17-1
  5198. Jim Menne, Centennial, 74-19
  5199. John Miller, Plainview-Elgin-Millville, 1987, 74-19-1
  5200. Don Guthrie, Cambridge, 1974, 74-20
  5201. Carver Rohman, Fairmont/Martin County West, 2023, 74-21
  5202. Derek Gould, St. Francis, Mound Westonka, 1991, 74-21-1
  5203. Mark Jessen, Clarkfield, 74-21-3
  5204. Sean Myers, Cambridge-Isanti, 1994, 74-22
  5205. Rylan Cutler, Martin County, 2024, 74-22
  5206. David Seifert, Pelican Rapids, 1988, 74-24
  5207. Tony Schmidt, West Central Area, 2001, 74-24
  5208. Todd Keller, Foley, 1996, 74-24
  5209. Tom Evan, Wells-Easton, 1981, 74-25-3
  5210. Paul Wolf, Plainview, 1984, 74-26-5
  5211. Dave Brunn, Foley, 1967, 74-27
  5212. Scott Pauly, Cold Spring-Rocori, 1987, 74-27-4
  5213. Steve Wolf, Plainview, 1985, 74-28-2
  5214. Bryan Schroeder, Wells-Easton, 1991, 74-29
  5215. Scott Hoeft, Paynesville, 1992, 74-29-3
  5216. Andrew Blomker, New London-Spicer, 2008, 74-30-
  5217. Jeremy Hipps, Chaska, 1994, 74-31
  5218. Tyler Rath, Belgrade-Brooten-Elrosa , 2006, 74-31
  5219. Stacy Jahraus, Byron, 74-31-1
  5220. Jay Kopischke, Janesville-Waldorf-Pemberton, 1996, 74-32
  5221. Ron Riesing, Faribault, 1997, 74-33
  5222. Chad Hasselius, Osseo, 1998, 74-33
  5223. Mason Irlbeck, Wabasso/Red Rock Central, 2021, 74-33
  5224. Bobby Petersen, Hastings, 2009, 74-34
  5225. Tony Willaert, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2007, 74-35
  5226. David Carruth, Lac Qui Parle Valley, 2005, 74-36
  5227. Ben Evans, Badger/Greenbush-Middle River, 2011, 74-36
  5228. Tim Hall, Hutchinson, 2000, 74-38
  5229. Matt Henderson, Cambridge-Isanti, 2001, 74-38
  5230. JD Coolidge, Milaca, 74-38
  5231. Ryan Thier, Adrian, 1995, 74-39
  5232. Rich Koop, Pine Island, 1987, 74-39
  5233. Matt Rasmussen, St. Clair, 1996, 74-40
  5234. Todd Emslander, Sartell-St. Stephen, 1990, 74-40-3
  5235. Dan Soltau, Bemidji, 74-40-3
  5236. Mark Pietig, BOLD/Buffalo Lake-Hector, 2006, 74-41
  5237. Dave Jacobson, Milaca, 74-41-2
  5238. Cail Morrison, Lake City, 74-43
  5239. Justin Douglas, Byron, 1995, 74-43
  5240. Indi Farris, Bemidji, 74-43
  5241. Matt Hintz, Byron, 2014, 74-43
  5242. Bo Schulz, Zumbrota-Mazeppa, 2002, 74-45
  5243. Paul Holdvogt, Eden Valley-Watkins, 2002, 74-46
  5244. Josh Gondeck, Foley, 2006, 74-46
  5245. Isaac Carreon, St. James, 2013, 74-46
  5246. Joey Conrad, Lake Park, 1990, 74-46-1
  5247. Mike Carlson, Cretin-Derham Hall, 2000, 74-47
  5248. Tom Sandt, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2011, 74-47
  5249. Nick Miller, MACCRAY, 2004, 74-48
  5250. Cooper Steuber, Martin County, 2023, 74-48
  5251. Les Knutson, Hawley, Audubon/Lake Park/Hawley, 1982, 74-50
  5252. Quentin Bryce, Kimball, 2012, 74-50
  5253. Steve Evans, Pipestone Area, 2004, 74-50
  5254. Shane Irlbeck, Wabasso/Red Rock Central, 2012, 74-50
  5255. Andrew Demuth, Sartell-St. Stephen, 2005, 74-51
  5256. Cory Hasbrouck, Badger/Greenbush-Middle River, 2014, 74-52
  5257. Blain Meierhofer, Eden Valley-Watkins, 2011, 74-54
  5258. Cedric Jimenez, Buffalo, 2013, 74-54
  5259. Justin Phillippi, Moorhead, 2006, 74-56
  5260. Mike Kellner, Stewartville, 2011, 74-56
  5261. Tom Duscher, New London-Spicer, 2010, 74-58-
  5262. Josh Meyer, Caledonia/Houston/Spring Grove, 2004, 74-58
  5263. Joe Bothun, Dawson-Boyd, 1999, 74-59
  5264. Tom Henry, Fillmore Central/Lanesboro/Mabel-Canton, 2014, 74-59
  5265. Ryan Kloeckl, Little Falls, 2023, 74-66
  5266. Neil Jessen, Granite Falls/Clarkfield, 74-66-4
  5267. Nick Stoks, Canby, 2013, 74-67
  5268. Fletcher Geiger, Byron, 2002, 74-71
  5269. Mark Nelson, Maple River, 1995, 74-74
  5270. Levi Nelson, Tri-City United, 2015, 74-83
  5271. Brandon Keller, New London-Spicer, 2008, 74-117
  5272. Colin Fisher, Eagan, 2013, 73-9
  5273. Keith Hagen, Wadena-Deer Creek, 73-11-1
  5274. Scott Leighton, Austin, 1979, 73-12
  5275. Jeff Hohertz, Minnetonka, 73-13
  5276. Tylin Scott, Minneapolis North, 1992, 73-19
  5277. Mike Cavanaugh, Plainview-Elgin-Millville, 1986, 73-21-1
  5278. Ryan Andres, Mora, 73-22-1
  5279. David Kofoed, Mapleton, 73-22-2
  5280. Tom Eckert, Osseo, 1984, 73-22-3
  5281. Bill Hickman, Buffalo, 73-24-2
  5282. Chad Lanners, Minneota, 73-26-3
  5283. Nick Deters, Austin, 1998, 73-27
  5284. Michael Ude, Fridley, 2021, 73-27
  5285. Tracy Rehbein, Centennial, 73-27-1
  5286. Jim Dvergsten, Greenbush, 1979, 73-27-6
  5287. Isaac Schmaedeke, Roseville Area, 2015, 73-28
  5288. Ben Derynck, Minneota, 2004, 73-29
  5289. James Schechter, Minnetonka, 2009, 73-29
  5290. Brett Fouquette, Foley, 1986, 73-30
  5291. Vince Lindquist, Braham Area, 1984, 73-30-1
  5292. Doug Nissen, Pipestone, 73-30-2
  5293. Jeff O’Connor, Cambridge-Isanti, 2005, 73-31
  5294. Jim Kath, Buffalo, 73-31-1
  5295. Cliff Youngberg, Milaca, 73-32
  5296. Doug Barrett, Annandale, 73-32-1
  5297. Nate Loosbrock, Adrian, 2013, 73-33
  5298. Kenny Mumm, Hancock/Cyrus, 73-33-2
  5299. Curt Johnson, Grand Rapids, 1973, 73-33-5
  5300. Mark Andres, Pierz, 73-34
  5301. Eric Wegner, United South Central, 1992, 73-34-2
  5302. Chad DeMarais, Sartell-St. Stephen, 1991, 73-34-2
  5303. Brian Broll, Waconia, 2009, 73-35
  5304. Josh Winselman, Adrian, 73-35
  5305. Kurt Kiffmeyer, St. Cloud Tech, 1976, 73-35-1
  5306. Jeff Tiede, Montgomery-Lonsdale/Le Center, 2011, 73-36
  5307. Cole Christianson, Badger/Greenbush-Middle River, 2010, 73-37
  5308. Nate Chihak, Stewartville, 73-38
  5309. Neil Zachman, St. Michael-Albertville, 73-39
  5310. Hobet Diaz, Pelican Rapids, 2016, 73-39
  5311. Kevin Brockner, Mora, 2016, 73-39
  5312. Pat Foster, Blackduck/Cass Lake-Bena, 1992, 73-39-2
  5313. Justin Schmitz, New Prague, 1994, 73-39-2
  5314. Joe Thompson, Bloomington Jefferson, 2000, 73-41
  5315. Charlie Eggen, St. Clair-Waldorf Pemberton, 1991, 73-41-1
  5316. Kurt Unke, Fairmont, 1979, 73-41-3
  5317. Hank LeClair, Little Falls, 2024, 73-42
  5318. Rodney Theisen, Blackduck, 1985, 73-43
  5319. Pete Bauman, Delano, 1992, 73-46
  5320. Ryan Weeks, Kenyon-Wanamingo, 2007, 73-46
  5321. Zach Smith, Buffalo, 2009, 73-46
  5322. Paul Stommes, Eden Valley-Watkins, 2007, 73-47
  5323. Tim Bissen, Austin, 2007, 73-48
  5324. Jarrett Hatlestad, New London-Spicer, 2014, 73-50-
  5325. Jake Gappa, Nicollet, 2001, 73-52
  5326. Brenton Ring, Plainview-Elgin-Millville, 2015, 73-54
  5327. Nolan Myers, Hastings, 2021, 73-56
  5328. Noah Langsjoen, Mankato West, 2020, 73-57
  5329. Chris Banken, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 73-59
  5330. Cris Bakken, Pelican Rapids, 2011, 73-59
  5331. Shawn Vlaminck, Minneota, 73-59
  5332. Steve Swenson, Pelican Rapids, 1996, 73-61
  5333. Zane Van Vleet, Mora, 2010, 73-62
  5334. Jonathan DeMarais, Trinity School at River Ridge, 2020, 73-62
  5335. Nick Antony, Canby, 2017, 73-65
  5336. Marshall Sager, Dassel-Cokato, 2004, 73-67
  5337. Josh Fisher, Kenyon-Wanamingo, 2003, 73-77
  5338. Brian Bubendorf, East Grand Forks, 1995, 73-80
  5339. Charlie Reinhardt, Trinity at River Ridge, 2009, 73-83
  5340. Roger DeMarais, Foley, 1968, 72-11
  5341. Tom Hurrle, Kimball, 72-12-2
  5342. Les Mistic, Blackduck, 1978, 72-13
  5343. Alan Lutterman, Minnewaska Area, 2006, 72-14
  5344. Ian Peppel, Barnesville, 2008, 72-14
  5345. Troy Hendricks, Bemidji, 72-14-1
  5346. Dennis Stoks, Minneota, 1977, 72-16
  5347. Mike Goff, Bloomington, 72-17
  5348. Curt Roehl, St. Michael-Albertville, 72-20-1
  5349. Kent Mosher, Cosmos, 72-20-1
  5350. Nate Soukup, Medford, 1989, 72-22
  5351. Lyle Zemke, Goodhue, 1975, 72-22-4
  5352. Chad Loween, Wadena, 1991, 72-23
  5353. Craig Lohr, Adrian, 72-24-1
  5354. Tim Feuchtenberger, Hancock/Cyrus, 72-26-1
  5355. Troy Gross, Park Cottage Grove, 72-26-1
  5356. Bryce Wasmund, Apple Valley, 2005, 72-27
  5357. Barry Unzeitig, Aitkin, 1987, 72-27-1
  5358. Tyler Wagner, Adrian, 2007, 72-29
  5359. Matt Schrandt, Stewartville, 72-30
  5360. Aiston Degeest, Centennial, 2017, 72-30
  5361. Ryan Ness, Pelican Rapids, 1984, 72-30-1
  5362. Dan Miller, Buffalo, 72-30-1
  5363. Nick Pegelow, Eastview, 2014, 72-31
  5364. Logan Sherwood, Atwater-Cosmos-Grove City, 2021, 72-31
  5365. Gerry Spoden, Kimball, 72-31-1
  5366. Zack Lavigne, Foley, 2006, 72-32
  5367. Dwaine Lindberg, Braham Area, 1987, 72-33
  5368. Chad Conner, Osseo, 2001, 72-33
  5369. Nate Bullerman, Adrian, 72-34
  5370. Skip Longen, Cretin-Derham Hall, 1991, 72-34-1
  5371. Phil Schwanz, Madelia/Truman, 72-35
  5372. Jeremie Weller, New York Mills, 2005, 72-35
  5373. Greg Frank, Foley, 2003, 72-35
  5374. Cory Buysse, Minneota, 72-36
  5375. Mike Jewison, Janesville, 1978, 72-36-1
  5376. Cole Neubauer, BOLD/Buffalo Lake-Hector, 2006, 72-37
  5377. Austin Torres, Watertown-Mayer/Mayer Lutheran, 2013, 72-37
  5378. Matt Olson, Delano, 2004, 72-38
  5379. Stacey Karels, St. Clair, 1994, 72-39-1
  5380. Brad Hildreth, Forest Lake, 1998, 72-40
  5381. Lee Hovland, Pelican Rapids, 1982, 72-40-2
  5382. Dustin Ritter, Park Cottage Grove, 72-42
  5383. Mike Burns, Stewartville, 72-42
  5384. Dylan Hanson, St. Michael-Albertville, 2019, 72-42
  5385. Troy Etzler, Breckenridge, 1988, 72-42-1
  5386. Scott Livingston, Cambridge, 1979, 72-43
  5387. Matt Haraldson, Pipestone Area, 2012, 72-43
  5388. Hans Holmquist, LPGE-Browerville, 2021, 72-43
  5389. Brady Janzen, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 72-45
  5390. Christian Olson, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2010, 72-45
  5391. Brian Park, Cosmos, 72-45-1
  5392. Kevin Wersinger, Benson, 2006, 72-46
  5393. Tony Adams, St. James, 1989, 72-48
  5394. Jason Walker, St. Michael-Albertville, 72-48
  5395. Kyle Knop, Park Cottage Grove, 72-48
  5396. Jeff Heronimus, Adrian, 72-49
  5397. Aaron Kath, Buffalo, 72-49
  5398. Tyson Wessels, Adrian, 72-50
  5399. Luke Grundman, Osakis, 72-50
  5400. Aaron Stickler, Madelia/Truman, 72-51
  5401. Riley Gill, Hutchinson/Buffalo Lake-Hector-Stewart, 2022, 72-54
  5402. Chris Castellano, St. Francis, 72-55
  5403. Joel Hempel, Yellow Medicine East, 72-56
  5404. Josh Larson, Willmar, 72-56
  5405. Derek Orbeck, Kimball, 72-56
  5406. Durand Kahn, Plainview-Elgin-Millville, 2004, 72-57
  5407. Zac Zinda, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2009, 72-58
  5408. Marcus Placide, Minneapolis Washburn, 2016, 72-58
  5409. Mike Marx, St. Michael-Albertville, 2002, 72-59
  5410. Ryan Trauman, Breckenridge, 1988, 72-59-1
  5411. Brian Linde, St. Clair, 2003, 72-62
  5412. Drew Heying, Byron, 2008, 72-72
  5413. Josh Gerber, Sartell-St. Stephen, 1999, 72-76
  5414. Kyle Andres, Becker, 72-76
  5415. Nick Hansen, Eden Valley-Watkins, 1998, 72-82
  5416. Brian Swanson, Osseo, 2004, 72-84
  5417. Andy Nelson, Tracy-Milroy-Balaton, 2006, 72-92
  5418. Levi Schultz, New London-Spicer, 2008, 72-96
  5419. Matt Olson, New Prague, 1988, 71-10-3
  5420. Colt Tomfohrde, Zumbrota-Mazeppa, 2000, 71-11
  5421. Ken Nathe, Sartell-St. Stephen, 1976, 71-12
  5422. Dan Egesdal, Minnetonka, 71-12-2
  5423. Nathan Holmberg, Buffalo, 71-15
  5424. Dan Sorby, Bemidji, 2006, 71-17
  5425. Tarren Facile, Jasper, 1976, 71-17
  5426. Ross Nelson, Greenbush, 1987, 71-18
  5427. Leon Gall, Pierz, 71-18
  5428. Todd Basgaard, East Grand Forks, 1976, 71-18
  5429. Len Brunn, Foley, 1964, 71-21
  5430. Chad Bjerke, Mound Westonka, 1988, 71-23-2
  5431. Cole Johnson, Minnetonka, 71-24
  5432. Rob Herbst, Foley, 1995, 71-24
  5433. Curt Kobilarcsik, Plainview-Elgin-Millville, 1987, 71-24-1
  5434. Tom Schiefelbein, Kimball, 71-24-2
  5435. Tony Montgomery, Plainview, 1980, 71-25-2
  5436. Jason Brueske, Wadena-Deer Creek, 71-27
  5437. Marty Alger, Grand Rapids, 1990, 71-27-2
  5438. Jeff Moore, Mapleton/Amboy/Good Thunder, 71-28
  5439. Mark Hoard, Grand Rapids, 1977, 71-30
  5440. Matt Uttermark, MACCRAY, 2005, 71-30
  5441. Andrey Hartman, Truman, 1990, 71-30-4
  5442. Justin Weaver, Byron, 2001, 71-31
  5443. Randy Wiederholt, Aitkin, 1979, 71-31-1
  5444. Brian Tesch, Plainview-Elgin-Millville, 1998, 71-32
  5445. Matt Whipple, Litchfield, 71-33
  5446. Lance Offermann, Rosemount, 2004, 71-33
  5447. Cullen Houser, Byron, 1993, 71-34-1
  5448. Zach Smith, Mora, 2012, 71-36
  5449. Paul Hamilton, Becker, 71-36-2
  5450. Dustin Rossow, Buffalo Lake-Hector, 1992, 71-36-4
  5451. Jesse Stenke, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 1998, 71-37
  5452. Glen Haburn, Osakis, 71-38
  5453. Steve Schmitz, Goodhue, 2005, 71-39
  5454. Dan Vetsch, St. Michael-Albertville, 71-40-2
  5455. Chuck Bassett, Tracy, 1994, 71-41
  5456. Logan Grove, Osakis, 2021, 71-41
  5457. Mike Hoefs, Zumbrota-Mazeppa, 1994, 71-41-2
  5458. Riley Kane, East Ridge, 2022, 71-42
  5459. Troy Heintzelman, Pelican Rapids, 2004, 71-43
  5460. Andy Trembath, Hastings, 2008, 71-43
  5461. Chris Lynch, Grand Rapids, 1976, 71-43-4
  5462. Tom Byrne, Tracy, 1987, 71-44-2
  5463. Maximo Serrata-Sawdey, Minneapolis Patrick Henry, 2014, 71-46
  5464. Hunter Heim, Bemidji, 2023, 71-46
  5465. Will Rusch, Grand Rapids, 2014, 71-48
  5466. Chad Murhpy, Plainview-Elgin-Millville, 2005, 71-51
  5467. David Borsgard, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2002, 71-54
  5468. Dan Hanson, East Grand Forks, 2001, 71-54
  5469. Josh Seppelt, Foley, 2008, 71-57
  5470. Ethen Purdy, Mora, 2009, 71-57
  5471. Jodie Adank, Medford, 1985, 71-57-3
  5472. Matt Brehmer, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2009, 71-58
  5473. Jacob Baalson, Kenyon-Wanamingo, 2010, 71-62
  5474. Matt Marvin, Park Cottage Grove, 71-63
  5475. Isaac Tellers, United North Central, 2019, 71-63
  5476. Matt Davidson, Lake City, 71-65
  5477. Aiden Voss, Pipestone Area, 2023, 71-67
  5478. Derek Haberman, Osseo, 2006, 71-74
  5479. Casey Walters, Maple River, 1996, 71-76
  5480. Rob Knutson, Benson, 1995, 71-77
  5481. Brandon Berens, Benson, 2007, 71-89
  5482. David Conrad, Lake Park/Audubon, 1995, 71-92
  5483. Carter Vogt, Buffalo, 71-104
  5484. Robb Mullenberg, Faribault, 1983, 70-6
  5485. Ron Ackerman, Pipestone, 70-9
  5486. Wade Scanlon, Minnetonka, 70-9
  5487. Joe Burns, Fairmont, 1982, 70-9
  5488. Don Mullenbach, Stewartville, 70-11
  5489. Tim Bengtson, Waterville-Elysian, 1976, 70-12
  5490. Rick Demarais, Foley, 1971, 70-12
  5491. Jerry Gallagher, Benson, 1965, 70-12-2
  5492. Dave Kampa, Foley, 1977, 70-14
  5493. Nate Stumpf, Wabasha-Kellogg, 2005, 70-15
  5494. Dan Recchio, Tartan, 1995, 70-15-1
  5495. Tim Garry, Pacelli, 1990, 70-18-1
  5496. Tom Knickrehm, St. James, 70-18-1
  5497. Tom Youngblom, Hinckley, 1988, 70-18-1
  5498. Jim Repke, Annandale, 70-19
  5499. Tom Crosby, Winnebago, 70-19
  5500. Keiichi Kong, Apple Valley, 2023, 70-19
  5501. Dan Armagost, Austin, 1996, 70-20
  5502. Jack Sirek, New Prague, 1978, 70-21
  5503. Juan Fernandez, St. James, 2000, 70-24
  5504. Dan Lee, Dawson-Boyd, 1977, 70-24
  5505. Scott Garver, Winnebago, 70-25
  5506. Carl Traut, Sartell-St. Stephen, 1979, 70-25
  5507. Joe Recchio, Tartan, 1991, 70-25
  5508. Peter Kern, Badger/Greenbush-Middle River, 2005, 70-25
  5509. Nick Creamier, Coon Rapids, 2008, 70-25
  5510. Jason Ableitner, Pine Island, 1991, 70-26-1
  5511. John Moore, Maple River, 70-28
  5512. Mike Fouqette, Foley, 2006, 70-28
  5513. Nick Lefebvre, Foley, 2012, 70-28
  5514. Marcus Mancilman, Pine Island, 1998, 70-29
  5515. Clint Cole, Madelia/Truman, 70-29
  5516. Paul Brenden, Grand Rapids, 1988, 70-30
  5517. Jeremy Rygh, Park Cottage Grove, 70-30
  5518. Edward Hermel, Aitkin, 1975, 70-31-2
  5519. Shawn Richards, Wadena-Deer Creek, 1997, 70-32
  5520. Corey Field, Clarkfield, 70-32
  5521. Alex Baccoli, Eastview, 2023, 70-32
  5522. Ricky Jenson, Greenbush, 1983, 70-33
  5523. Brad Opsahl, Dassel-Cokato, 2000, 70-33
  5524. Dan Lentz, Osseo, 1989, 70-33
  5525. Joe Crompton, Bemidji, 70-33
  5526. Chris Miller, Hastings, 1990, 70-34-1
  5527. Bruce Goodman, Zumbrota-Mazeppa, 1992, 70-34-1
  5528. Bryon Monahan, Janesville-Waldorf-Pemberton, 2002, 70-35
  5529. Dan Getzke, Eastview, 2019, 70-35
  5530. Jon Hipps, Chaska, 1997, 70-36
  5531. Gary Dose, Plainview-Elgin-Millville, 1992, 70-36
  5532. Ian Hedstrom, St. Paul Central, 2011, 70-37
  5533. Chris Fouquette, Annandale, 1993, 70-37-1
  5534. Jeff Adams, Janesville-Waldorf-Pemberton, 1998, 70-38
  5535. Mark Vait, St. Cloud Tech, 1991, 70-39
  5536. Jordan Simonette, Tri-City United, 2017, 70-39
  5537. Tim Kallunki, Annandale, 70-39-4
  5538. Troy Peterson, Cambridge-Isanti, 1995, 70-40
  5539. Adam Hansen, Monticello, 2007, 70-40-2
  5540. Tom Sather, Dawson-Boyd, 1977, 70-40-4
  5541. Jordan Davis, Centennial, 2006, 70-41
  5542. Aaron Crandall, Wadena-Deer Creek, 70-42
  5543. Ken Kraemer, Osakis, 70-43
  5544. Luke Erickson, Bloomington Kennedy, 2008, 70-44
  5545. Cody Johnson, Owatonna, 2009, 70-44
  5546. Craig Feuchtenberger, Hancock/Cyrus, 70-44-1
  5547. Cory Kirkpatrick, Byron, 1990, 70-45-4
  5548. Jake Owens, Breckenridge, 2007, 70-46
  5549. Percey Lumley, Big Lake, 1998, 70-46
  5550. Jim Olds, Lake Park, 1991, 70-47-1
  5551. Brian Gully, Pipestone, 70-47-4
  5552. Austin Richard, Mora, 2012, 70-48
  5553. Tyler Giese, Fulda/Murray County Central, 2008, 70-49
  5554. Andy Blenkush, St. Michael-Albertville, 1993, 70-49-1
  5555. Mark Lumley, Becker, 70-53-1
  5556. Doug Aas, Pelican Rapids, 2005, 70-55
  5557. Brad Mennicke, Concordia Academy, 70-57
  5558. Dan Fox, Rosemount, 2008, 70-57
  5559. Adam Duchene, Osakis, 70-59
  5560. Joseph Miner, Bertha-Hewitt/Verndale, 2006, 70-61
  5561. Brennen Hagert, Redwood Valley, 2009, 70-62
  5562. Andy Siebenaler, Hastings, 2005, 70-67
  5563. Josh Levine, United South Central, 70-69
  5564. Nick Ward, Bemidji, 2005, 70-71
  5565. Mike Baker, Buffalo, 2002, 70-71
  5566. Alex Tyre, Minnetonka, 2010, 70-74
  5567. Roger Linn, Osseo, 2000, 70-76
  5568. Miklo Hernandez, Pipestone Area, 2024, 69-7
  5569. Mark Duren, Bloomington, 69-9
  5570. Joel Foss, Foley, 1985, 69-10
  5571. Jay Woiwor, Becker, 2009, 69-11
  5572. Neil Wasmund, Apple Valley, 2002, 69-12
  5573. Dan Tompkins, Rosemount, 1983, 69-14-1
  5574. Kevin Andvik, Moorhead, 1975, 69-14-2
  5575. Ken Ryan, Goodhue, 1973, 69-14-5
  5576. Randy Meyer, Pierz, 69-15
  5577. Steve Holzer, Stewartville, 69-15
  5578. Shawn Stanislawski, Badger/Greenbush-Middle River, 2006, 69-16
  5579. Kevin Feit, Worthington, 1988, 69-16-1
  5580. Mitch Bauer, Kenyon-Wanamingo, 1980, 69-17-1
  5581. Mike Grunewald, Annandale, 69-18
  5582. Steve Hill, Annandale, 69-18
  5583. Jamie Miklas, Stewartville, 69-20
  5584. Mike Quast, Minnetonka, 69-21
  5585. Wade Samson, Cosmos, 69-21-3
  5586. Mike Simeon, Buffalo, 2013, 69-22
  5587. Chuck Koestler, Stewartville, 69-22
  5588. Matt Rosenau, Silver Lake, 1991, 69-23-1
  5589. Steve Maher, Benson, 1990, 69-23-1
  5590. Gordie Gall, Pierz, 69-23-4
  5591. Dan Renner, Mankato East, 1990, 69-23-7
  5592. Tony Kikpa, Foley, 2012, 69-24
  5593. Frank Menne, Centennial, 69-24-1
  5594. Mitch Morrison, Austin, 1967, 69-28-2
  5595. Mike Balder, Sartell-St. Stephen, 1991, 69-28-2
  5596. Gunter Mussell, Zumbrota-Mazeppa, 2006, 69-29
  5597. Treyton Hought, Breckenridge, 2016, 69-29
  5598. Ken Tabery, Wadena-Deer Creek, 69-29-1
  5599. Chris Sinning, Pine Island, 1991, 69-29-3
  5600. Tom Nygaard, Pelican Rapids, 1984, 69-30
  5601. Robbie Gawboy, Maple Grove, 2006, 69-31
  5602. Dane McDevitt, Eastview, 2019, 69-31
  5603. Lee Redman, Minnesota Lake, 69-31-1
  5604. Mike Torok, St. Francis, 69-31-4
  5605. Jesse Armbruster, Faribault, 1992, 69-33-3
  5606. Paul Seppelt, Pierz, 69-34-2
  5607. Ryan Sprenger, Byron, 69-37
  5608. Brian Bothun, Dawson-Boyd, 2006, 69-37
  5609. Jordan Staab, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2013, 69-38
  5610. Dru Strand, Adrian, 2011, 69-38
  5611. Mike Hoppe, St. Clair, 1987, 69-40
  5612. Todd Zrucky, Byron, 1987, 69-40-2
  5613. Matt Stubbs, St. Michael-Albertville, 69-41
  5614. Charlie Moulzolf, Foley, 1983, 69-41
  5615. Brad Reiter, Plainview-Elgin-Millville, 2006, 69-41
  5616. Randy Moen, Granite Falls, 69-41-1
  5617. Jamie Stevens, Buffalo, 69-42-1
  5618. Marty Hackenmueller, St. Michael-Albertville, 69-44
  5619. Jeremy Fischer, Minnewaska Area, 2004, 69-44
  5620. Dean Peterson, Dawson-Boyd, 1991, 69-44-3
  5621. Josh Trulen, Tartan, 2004, 69-45
  5622. Justin Olsen, Annandale/Maple Lake, 2003, 69-46
  5623. Jordan Stelter, Blue Earth Area, 2016, 69-46
  5624. Andy Kolbow, Forest Lake, 2009, 69-48
  5625. Marcus Hall, St. Clair, 1981, 69-48-1
  5626. Kevin Vogt, Southland, 2006, 69-49
  5627. Scott Libbesmeier, Kimball, 69-50
  5628. Chad Thorsten, Foley, 1990, 69-50
  5629. Matt Fredricksen, Cambridge, 1991, 69-51
  5630. Weston Gadient, Goodhue, 2012, 69-51
  5631. Eric Jacobson, Tracy-Milroy, 2001, 69-52
  5632. Brock Marty, MAHACA, 2023, 69-54
  5633. Justin Struchen, Tracy, 1995, 69-55
  5634. Chris Adams, United South Central, 2003, 69-57
  5635. Jared Hackenmueller, St. Michael-Albertville, 69-57
  5636. Brian Smidt, Pipestone-Jasper, 2002, 69-59
  5637. Shane Bode, Zumbrota-Mazeppa, 2014, 69-61
  5638. Thomas Nicklaus, Trinity School at River Ridge, 2021, 69-63
  5639. Ethan Tallakson, Moorhead, 2015, 69-65
  5640. Scott Coulter, Montevideo, 1990, 69-66-4
  5641. Dustin Hoffman, New London-Spicer , 2001, 69-67
  5642. Nathan Dubbelde, Pipestone Area, 2012, 69-70
  5643. Kyle Calley, Rochester Mayo, 2016, 69-70
  5644. Jeremy Adelman, Becker, 69-71
  5645. Andrew Willard, Bemidji, 69-74
  5646. Hayden Bolling, Ogilvie, 2024, 69-86
  5647. Scott Schoneck, Maple River, 2011, 69-89
  5648. David Dahnke, Kimball, 69-92
  5649. Remington Meagher, LPGE-Browerville, 2017, 69-106
  5650. Ron Ruedy, Hastings, 1965, 68-4-1
  5651. Perry Kozlowski, Pipestone, 68-4-1
  5652. Aaron Kloss, Pierz, 68-9
  5653. Duane Schueller, Dawson-Boyd, 1975, 68-14-1
  5654. Chad Booth, Delano, 2012, 68-15
  5655. Joe Marx, St. Michael-Albertville, 2003, 68-15-2
  5656. Kevin Schmid, Minnetonka, 68-16
  5657. Brian Stangl, Pierz, 68-18-1
  5658. Mark Duffy, Park Cottage Grove, 68-18-2
  5659. Roger Knutson, Stewartville, 68-19
  5660. Mark Sontag, Lake City, 1974, 68-19-2
  5661. Curt Krenzke, Faribault, 1996, 68-20
  5662. Jim Fohrman, Park Cottage Grove, 68-20
  5663. Ross Lefebvre, St. Michael-Albertville, 2007, 68-20
  5664. Bruce Benrud, Goodhue, 1978, 68-20-1
  5665. Jason Blattner, Hastings, 1987, 68-21
  5666. Mike Sullivan, Moorhead, 1978, 68-21
  5667. Ryan Stoneburner, Paynesville, 1998, 68-23
  5668. Steve Schletty, Bloomington, 68-24
  5669. Tom Waldvogel, Osakis, 68-24
  5670. Lord Josh Hyeamang, Apple Valley, 2014, 68-25
  5671. Roger VanVleet, Kimball, 68-27
  5672. Roger Kingsley , Aitkin, 1982, 68-27-1
  5673. Erik Imes, Pipestone, 68-28
  5674. James Meyer, Apple Valley, 2006, 68-28
  5675. Casey Decker, Maple River, 2014, 68-28
  5676. Nate Weber, Lac Qui Parle Valley, 68-28-2
  5677. Ryan Stenson, Chisago Lakes Area, 2017, 68-29
  5678. Duane Anderson, Braham Area, 1983, 68-29-3
  5679. Tony Herbst, Foley, 1995, 68-30
  5680. Kirk Nelson, Kimball, 68-30-1
  5681. Mike Nielson, Hinckley, 1988, 68-31
  5682. Andrew Joedeman, Dassel-Cokato/Litchfield, 2021, 68-32
  5683. David Edmunds, Clarkfield, 68-32-4
  5684. John Wenninger, Gibbon-Fairfax-Winthrop, 68-33
  5685. Justin Michelson, Minnetonka, 2003, 68-33
  5686. Jason Jordan, Plainview-Elgin-Millville, 2001, 68-33
  5687. Chad Olson, Zumbrota-Mazeppa, 1991, 68-33-2
  5688. Matt Finlayson, Aitkin, 2002, 68-34
  5689. Ryan Lemieux, Faribault, 1993, 68-36
  5690. Mike Danielson, Zumbrota-Mazeppa, 1991, 68-36-2
  5691. Mitch Hackenmueller, St. Michael-Albertville, 68-37
  5692. Adam Wartheson, Plainview-Elgin-Millville, 1996, 68-38
  5693. Tyler Santjer, Yellow Medicine East, 2004, 68-39
  5694. Ryan Sather, Dawson-Boyd, 2003, 68-39
  5695. Jason Daza, St. Francis, 68-39
  5696. Gary Rydell, Pipestone, 68-39-2
  5697. Nathan Dahle, Breckenridge, 1998, 68-40
  5698. Andy Heckman, Sartell-St. Stephen, 2020, 68-41
  5699. Alex Joedeman, Dassel-Cokato/Litchfield, 2021, 68-41
  5700. Todd Krueger, Glencoe, 1989, 68-41-4
  5701. Mark Frank, St. Clair-Waldorf Pemberton, 1991, 68-42-1
  5702. Andrew Churchill, Southland, 2008, 68-45
  5703. Ross Eischens, Minneota, 1998, 68-45
  5704. Cooper Helwig, Annandale, 68-45-1
  5705. Son Nguyen, Pelican Rapids, 1991, 68-47
  5706. Luke Keene, Hastings, 2004, 68-47
  5707. Eric Williams, Rosemount, 1996, 68-48
  5708. Brandon Siem, St. James, 68-49
  5709. Chad Imker, Cambridge, 1992, 68-49
  5710. Shawn Voeltz, Zumbrota-Mazeppa, 1993, 68-50
  5711. Nick DeCamp, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1998, 68-52
  5712. Nick Krebsbach, Osakis, 68-52
  5713. Chad Simon, New Prague, 1992, 68-53
  5714. Chad Grahn, Cambridge-Isanti, 1998, 68-58
  5715. Jay DeCoux, Medford, 2001, 68-61
  5716. Blake Sjodin, Cambridge-Isanti, 2004, 68-61
  5717. Jareth Hoeper, Madelia, 1990, 68-66
  5718. Matt Foss, Kenyon-Wanamingo, 1999, 68-69
  5719. Cody Knaeble, Big Lake, 2013, 68-76
  5720. Chris Jensen, Minnehaha Academy/Lutheran of Minneapolis, 68-93
  5721. Jared Schiller, Redwood Valley, 2008, 68-95
  5722. Kim Johnson, Aitkin, 1971, 67-10
  5723. Sean Sherk, St. Francis, 67-10-3
  5724. Shane Braton, Barnesville, 2007, 67-12
  5725. Tom Doane, St. Francis, 67-13-1
  5726. Steve Fladeboe, Willmar, 67-14
  5727. Randy Gust, East Grand Forks, 1984, 67-15-1
  5728. Dave Frentzel, Benson, 1979, 67-16
  5729. Greg Martin, Clarkfield, 67-17-1
  5730. Steve Reinhardt, Aitkin, 1966, 67-17-2
  5731. Ben Cousins, Bloomington Kennedy, 2012, 67-18
  5732. Matt Carlson, Braham Area, 1988, 67-18-1
  5733. Nick Bruels, Hastings, 1999, 67-20
  5734. Eric Lee, Wells-Easton/South Central, 1991, 67-21
  5735. Joe Delacruz, East Grand Forks, 1996, 67-22
  5736. Kurt Dowden, Austin, 1987, 67-23
  5737. Tom Burke, Janesville, 1975, 67-23-3
  5738. Mike Christensen, Buffalo, 2005, 67-24
  5739. Bob Maher, Osakis, 67-24
  5740. Dean Mikel, Medford, 1979, 67-24-1
  5741. Jon Fehrmann, Concordia Academy, 67-25
  5742. Troy Streett, Maple River, 67-26-1
  5743. Chad Hodenfield, St. Cloud Tech, 1991, 67-27
  5744. Andy Cowell, Medford, 1999, 67-28
  5745. Douglas Wolf, Le Center, 1974, 67-28-1
  5746. Kreg Viesselman, Wells-Easton, 1991, 67-29
  5747. Mark Bertram, Bertha-Hewitt/Verndale, 1998, 67-30
  5748. Steve Fischer, St. Cloud Tech, 1991, 67-30
  5749. Josh Johnson, Blue Earth Area, 2012, 67-30
  5750. Corie Vogel, LeSueur, 67-30-3
  5751. Steve Schlagheck, St. Cloud Tech, 2001, 67-31
  5752. Ben Fjoser, LeSueur/Cleveland, 2003, 67-32
  5753. Dean Wenzel, Rosemount, 1986, 67-32-1
  5754. Josh Zens, Milaca, 67-34
  5755. Bob Flaaen, Zumbrota-Mazeppa, 1999, 67-34
  5756. Nate King, Zumbrota-Mazeppa, 2009, 67-34
  5757. Sam Nagel, Little Falls, 2019, 67-34
  5758. Jeremy Birkland, Park Cottage Grove, 67-35
  5759. Jeff Korell, Lake Park, 1987, 67-35-1
  5760. Ron Berland, Lake Park, 1976, 67-35-1
  5761. Chad Janiszeski, Minneota, 67-36
  5762. Joe Lane, St. Francis, 67-37-2
  5763. Cody Salo, New York Mills, 2005, 67-38
  5764. Glen Reisdorfer, Adrian, 67-38
  5765. Jason Rude, Zumbrota-Mazeppa, 1993, 67-39
  5766. Mike Carlson, Osseo, 1993, 67-40
  5767. Logan Eckhoff, New London-Spicer, 2015, 67-40
  5768. Steve Henry, Pine Island, 1988, 67-44-1
  5769. Terry Schlangen, Eden Valley-Watkins, 1994, 67-45
  5770. Travis Plahn, Pipestone Area, 2008, 67-46
  5771. Cole Poncelet, Zumbrota-Mazeppa, 2020, 67-46
  5772. Jim Foster, Blackduck/Cass Lake-Bena, 1992, 67-47-1
  5773. Jeff Fuhrman, Pierz, 67-48-2
  5774. Adam Gadbaw, Browerville/Eagle Valley, 2004, 67-50
  5775. Josh Petersen, Breckenridge/Campbell-Tintah, 2013, 67-50
  5776. Mark Horning, Pine Island, 1988, 67-50-2
  5777. Jason Ryan, Zumbrota-Mazeppa, 1999, 67-54
  5778. Jacob Wiener, Osakis, 1995, 67-55
  5779. Dan Hieronimus, Adrian, 67-56
  5780. Ethan Lunde, Zumbrota-Mazeppa, 2008, 67-57
  5781. Eric Drewlow, Breckenridge, 1999, 67-60
  5782. Jordan Braegelmann, Delano, 2010, 67-62
  5783. Brett Braaten, Minnewaska Area, 2002, 67-63
  5784. Sperser Sannerud, Yellow Medicine East, 2006, 67-63
  5785. Allan Hachmann, Pipestone Area, 2014, 67-76
  5786. Mark Kohn, Plainview-Elgin-Millville, 2003, 67-77
  5787. Cole Varichak, Hibbing, 2019, 67-87
  5788. Eric Madsen, Robbinsdale Armstrong, 2013, 66-8
  5789. Duane Hidge, Stewartville, 66-9
  5790. Jim LaBrosse, Park Cottage Grove, 66-9-1
  5791. Dave Lundberg , New London-Spicer , 1970, 66-13-2
  5792. Keith Gunderson, Brooklyn Center, 1966, 66-13-3
  5793. Steve Duerr, St. Michael-Albertville, 66-14-1
  5794. Gary Solberg, Buffalo, 66-15-1
  5795. Jeff Seeger, Minnetonka, 66-16-3
  5796. Steve Stangl, Pierz, 66-17
  5797. Dale Schuch, Janesville, 1982, 66-18
  5798. Alexander Boosalis, Mahtomedi, 2009, 66-18
  5799. Jason Sandkamp, Hastings, 1993, 66-18-2
  5800. Phil Sticha, New Prague, 1990, 66-20-2
  5801. Jon Carlson, Mankato East, 1991, 66-20-2
  5802. Mike Wolf, Adrian, 66-20-2
  5803. Nick Pederson, Granite Falls, 66-21-1
  5804. Chris Elfmann, Annandale, 66-23
  5805. Jeff Robley, Pelican Rapids, 1973, 66-24
  5806. Brian Beste, Sauk Centre, 1994, 66-24
  5807. Rob Weber, Paynesville, 1991, 66-24-2
  5808. Andy Brokovich, Minnetonka, 66-25
  5809. Gary Campbell, Hinckley, 1986, 66-25
  5810. Dan Jacob, Tracy, 1985, 66-27
  5811. Tom Winkels, Stewartville, 66-28
  5812. Craig Pike, Pine Island, 1998, 66-29
  5813. Monte Meier, Hastings, 1989, 66-29-1
  5814. Scott Nelson, St. Francis, 66-29-5
  5815. Gary Vitale, Sartell-St. Stephen, 1987, 66-31
  5816. Nick Wingert, Plainview-Elgin-Millville, 2011, 66-31
  5817. Rick Hukreide, Frazee, 66-32-2
  5818. Bryon Hackler, Braham Area, 1992, 66-33
  5819. Kurt Funk, Pierz, 66-34
  5820. Dan Estrem, Kenyon-Wanamingo, 1983, 66-34-1
  5821. Paul Frisch, Wheaton/Herman-Norcross, 1999, 66-36
  5822. Jay Reinke , New Prague, 2010, 66-37
  5823. Cooper Blau, Aitkin, 2012, 66-39
  5824. Aaron Dalchow, Delano, 2004, 66-40
  5825. Lucas Mock, Buffalo, 2012, 66-40
  5826. Matt Schroepfer, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2004, 66-41
  5827. Rick Ochsendorf, Dawson-Boyd, 1984, 66-41-3
  5828. Jackson Graham, Apple Valley, 2014, 66-43
  5829. Justin Hennessy, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 2000, 66-44
  5830. RJ DeLaCruz, Madelia/Truman, 2007, 66-44
  5831. Andy Beyer, Stewartville, 66-46
  5832. Jason Heinen, Sartell-St. Stephen, 1988, 66-46-2
  5833. Adam Bullerman, Pipestone Area, 2008, 66-47
  5834. Connor Meixell, Eastview, 2021, 66-47
  5835. Josh Nelson, Willmar, 66-48
  5836. Levi Mueller, Waconia, 2024, 66-48
  5837. David Quam, Kenyon-Wanamingo, 2005, 66-49
  5838. David Rasmussen, Eastview, 2001, 66-49
  5839. Todd McCutcheon, Pine Island, 1988, 66-49-1
  5840. Jack Hensel, Park Rapids Area, 2019, 66-50
  5841. Joe Puncochar, Annandale/Maple Lake, 2008, 66-51
  5842. Josh Barten, Delano, 1999, 66-55
  5843. Mike Schreier, Tracy-Milroy-Balaton, 2005, 66-55
  5844. Andy Heitkamp, Adrian, 66-55
  5845. Jason Selvog, Minnewaska Area, 1992, 66-55-4
  5846. Jack Ziemer, Jackson County Central, 2014, 66-58
  5847. Tyler Soltau, Zumbrota-Mazeppa, 2019, 66-59
  5848. Quenton Quamme, Kenyon-Wanamingo, 1996, 66-60
  5849. Jamie Schmitt, Dawson-Boyd, 1995, 66-61
  5850. Andy Gillson, Concordia Academy, 66-64
  5851. Gabe Pesta, LPGE-Browerville, 2020, 66-66
  5852. Wyatt Pannhoff, Annandale, 1996, 66-66-1
  5853. Joe Schroeder, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1997, 66-68
  5854. Nic Schweisthal, Minnetonka, 2011, 66-69
  5855. Bailey Paquin, Kenyon-Wanamingo, 2015, 66-70
  5856. Brady Lee, Benson, 2005, 66-73
  5857. Cole Knaeble, Big Lake, 2013, 66-74
  5858. Isaac Marolt, Byron, 2014, 66-77
  5859. Aaron Gall, Pierz, 66-82
  5860. Neal Seppelt, Pierz, 65-9-1
  5861. Jim Pauly, Jordan, 1962, 65-13
  5862. Rick Wagner, New Prague, 1983, 65-13-1
  5863. Bob Steinle, Burnsville, 1974, 65-15-1
  5864. Brad Wester, Benson, 1977, 65-16-1
  5865. Michael Barthel, St. Michael-Albertville, 65-17
  5866. Tory Olson, Cambridge, 1992, 65-18
  5867. Dick Plombon, Sartell-St. Stephen, 1979, 65-19-2
  5868. Tom Gruhlke, Aitkin, 1976, 65-19-2
  5869. Eric Grabosky, New Prague, 2008, 65-20
  5870. Mike Johnson, Hinckley, 1981, 65-20
  5871. Eric Nord, Blackduck/Cass Lake-Bena, 1998, 65-21
  5872. Zach Zimmer, Milaca, 65-22
  5873. Spencer Wambeke, Marshall, 2021, 65-22
  5874. Greg Dubay, Delano, 1980, 65-23
  5875. Cameron Henning, Jackson County Central, 2013, 65-23
  5876. Mario Arroyo, Montgomery-Lonsdale/Le Center, 2011, 65-23
  5877. Greg Bare, Aitkin, 1991, 65-24
  5878. Ted Calson, Byron, 1989, 65-26-1
  5879. Joe Bisek, New Prague, 1992, 65-26-1
  5880. Mike Kuether, Austin, 1985, 65-26-3
  5881. Ricky Otten, Milaca, 65-27
  5882. Dominic Skawiniak, Rogers, 2016, 65-28
  5883. Justice Linton, Cretin-Derham Hall, 2023, 65-28
  5884. Justin Ratz, Plainview-Elgin-Millville, 1993, 65-28-1
  5885. Al Wiese, Adrian, 65-28-1
  5886. Martin Larson, Cambridge, 1984, 65-32
  5887. Rick Burgstaler, Aitkin, 1998, 65-33
  5888. Jay Anderson, Aitkin, 1978, 65-33
  5889. Bill Husom, Hancock/Cyrus, 65-33-1
  5890. Jesse Hoffman, Park Cottage Grove, 65-34
  5891. Chris Jackson, Cretin-Derham Hall, 2010, 65-34
  5892. Quentin McCarthy, Janesville-Waldorf-Pemberton, 1996, 65-37
  5893. Paul Dremmel, Blackduck, 1982, 65-37-2
  5894. Eric Dudek, Becker, 2013, 65-38
  5895. Zack Schreier, Cretin-Derham Hall, 2012, 65-39
  5896. Jon Thier, Adrian, 65-40-4
  5897. Steve Cordell, Annandale, 65-43-1
  5898. Ryan Bullerman, Pipestone-Jasper, 2002, 65-44
  5899. Brandon Rieckman, Willmar, 2007, 65-44
  5900. Allen Pyfferoen, Byron, 2010, 65-44
  5901. Mike Knutson, Stewartville, 65-44
  5902. Chris Willaert, Mankato Loyola, 1991, 65-46-4
  5903. Alex Goodwin, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2012, 65-47
  5904. T.J. Rogness, Mankato Loyola, 1991, 65-47-1
  5905. Richard Lahr, Blackduck/Cass Lake-Bena, 1993, 65-49-1
  5906. Travis Winters, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 65-50
  5907. Jeff Soderstrom, Granite Falls, 65-54-2
  5908. Joe Bruhl, Concordia Academy, 65-55
  5909. Dan Conners, Tracy, 65-55-2
  5910. Brad Muellner, St. Cloud Tech, 1999, 65-57
  5911. Erik Peterson, Cambridge-Isanti, 1994, 65-60
  5912. Marcus Huneke, Goodhue, 2005, 65-61
  5913. Nick Woodward, Frazee, 65-62
  5914. Paul Peterson, Pipestone Area, 2005, 65-62
  5915. Taylor Swenson, St. Charles, 2009, 65-63
  5916. Jesse Fenton, Pipestone Area, 2019, 65-63
  5917. Tyler Dirks, Osseo, 2008, 65-64
  5918. Kody Dolezal , New Prague, 2010, 65-66
  5919. Erick Pendergast, New Prague, 2008, 65-73
  5920. Steve Hollenkamp, Sauk Centre, 2005, 65-75
  5921. Bradley Schultz, Plainview-Elgin-Millville, 2015, 65-75
  5922. Roy Gross, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2008, 65-93
  5923. Kris Vold, Breckenridge, 2004, 65-98
  5924. Grant Patton, St. Francis, 64-4
  5925. Kris Fier, Minneota, 1997, 64-5
  5926. Brian Leonhardt, Spring Lake Park/St. Anthony, 2008, 64-16
  5927. Allen Nelson, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2000, 64-17
  5928. Sam Shuster, New Prague, 1988, 64-17-1
  5929. Dan Jablonski, Park Cottage Grove, 64-17-2
  5930. Scott Dehmer, St. Michael-Albertville, 64-19
  5931. Nikki Goodwin, Bemidji, 64-19-1
  5932. Jon Agre, Greenbush, 1975, 64-20
  5933. Andrew Hallberg, Aitkin, 2008, 64-20
  5934. Tom Becker, Minnetonka, 64-20-2
  5935. Mike Vedders, Milaca, 64-21
  5936. Jayden McLearen, Big Lake, 2021, 64-21
  5937. Bernie Ries, Rosemount, 1975, 64-22-1
  5938. Ted Kasper, Pierz, 64-22-3
  5939. Tim Dickason, Moorhead, 1988, 64-23
  5940. Ryan Christopherson, Clarkfield, 64-24
  5941. Dale Zumwalt, St. James, 64-24-5
  5942. Richard Soto, St. James, 2013, 64-25
  5943. Warren Bailey, Pipestone, 64-25-2
  5944. Nick Scheffler, New Prague, 1988, 64-25-5
  5945. Terry Johnson, St. Clair, 1978, 64-26
  5946. Scott Larson, Park Cottage Grove, 64-26
  5947. Steve Eggerichs, Zumbrota-Mazeppa, 1997, 64-26
  5948. Darren Jones, Bloomington, 64-26-2
  5949. Mike Litke, Rosemount, 2006, 64-27
  5950. Torin Erickson, Milaca, 64-27
  5951. Doug Bobick, Sartell-St. Stephen, 1981, 64-28
  5952. Grant Winter, Minnewaska Area, 2010, 64-28
  5953. John Dvorak, New Prague, 2005, 64-28
  5954. Ed Stadler, Medford, 1973, 64-28-4
  5955. Bob Church, New Prague, 1994, 64-29
  5956. Chris Frieson, Madelia, 1990, 64-31-2
  5957. Jason Westphal, Janesville-Waldorf-Pemberton, 1993, 64-31-4
  5958. Thomas Bechtold, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2000, 64-32
  5959. Eric Stadtherr, Willmar, 64-32
  5960. Chris Hill, Annandale, 64-33
  5961. Tim Waldvogel, Osakis, 64-33
  5962. Justin Flores, Owatonna, 2013, 64-33
  5963. Dann Lickness, Braham Area, 1986, 64-35
  5964. Kellen Stewart, Eastview, 2021, 64-35
  5965. Jason Sammon, Medford, 1990, 64-35-1
  5966. Daryl Pixley, Pelican Rapids, 1987, 64-36-2
  5967. Jamie Kugler, Pelican Rapids, 1994, 64-37
  5968. Scott Coughlin, Trinity at River Ridge, 2010, 64-38
  5969. Greg McCoy, Clarkfield, 64-38-6
  5970. Eric Weckwerth, United South Central, 1995, 64-39
  5971. Bryce Mikel, Hastings, 2007, 64-39
  5972. Seth Tupper, Zumbrota-Mazeppa, 2015, 64-39
  5973. Billy Vogelgesang, Kenyon-Wanamingo, 1997, 64-40
  5974. Chris Wotrang, Kimball, 64-41
  5975. Andrew Larson, Pipestone Area, 2008, 64-42
  5976. Brian Berthiaume, Becker, 64-42
  5977. Tim Dahl, Greenbush, 1983, 64-42-2
  5978. Todd Munsterteiger, Buffalo, 64-42-4
  5979. Ben Thonvold, Willmar, 64-43
  5980. Gabe Weiner, Sauk Centre, 64-43
  5981. Zach Hohertz, Minnetonka, 2005, 64-45
  5982. Phil Rotz, Pelican Rapids, 1992, 64-46
  5983. Wendell Larson, Osakis, 64-46
  5984. Matt Nadgwick, West Central Area, 1997, 64-49
  5985. Austin Werner, Caledonia, 2017, 64-49
  5986. Will Erickson, Kenyon-Wanamingo, 2001, 64-51
  5987. Mike Berthiaume, Becker, 64-51-1
  5988. Carl Wilking, Nicollet, 2004, 64-52
  5989. Chia Thao, Tracy-Milroy-Balaton, 2006, 64-52
  5990. Shawn Niehaus, St. Cloud Tech, 1997, 64-53
  5991. Robert Treuer, Bemidji, 64-53
  5992. Josh Hammer, Osseo, 2004, 64-55
  5993. Dylan DePestel, Lewiston-Altura/Rushford-Peterson, 2012, 64-55
  5994. Andy Siems, Zumbrota-Mazeppa, 2013, 64-56
  5995. Emerson Winter, Pipestone Area, 2017, 64-56
  5996. Pat Dougherty, Annandale, 64-56-1
  5997. Derek Hall, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2003, 64-57
  5998. Nathan Graham, Mankato East, 2001, 64-58
  5999. Sam Miller, Tri-City United, 2019, 64-60
  6000. Jeff Juliar, St. Clair, 1990, 64-60-1
  6001. Isaia Duchene, Osakis, 64-64
  6002. Mike Berg, Eden Valley-Watkins, 2006, 64-66
  6003. Justin Ekstedt, Minnehaha Academy/Lutheran of Minneapolis, 64-66
  6004. Mark Ekre, Hawley, Audubon/Lake Park/Hawley, 1984, 64-67
  6005. Jozy Olson, Sauk Centre, 2005, 64-70
  6006. Ben Cox, Becker, 64-70
  6007. Jacoby Hunt, Pipestone Area, 2015, 64-71
  6008. Declan Crumley, Albany, 2022, 64-72
  6009. Tyler Sieve, Adrian, 2010, 64-73
  6010. Jake Asfeld, Browerville/Eagle Valley, 2001, 64-95
  6011. Zac Roth, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2001, 63-4
  6012. Phil Corbett, Staples, 1982, 63-10
  6013. Travis Johnson, Pierz, 2013, 63-12
  6014. Phil Westvik, Hastings, 1996, 63-14
  6015. Robbert Schad, Plainview, 63-15-1
  6016. Mike Hopkins, Becker, 2005, 63-16-9
  6017. Mike Johnson, St. James, 63-17
  6018. Sam Cleveland, Blackduck/Cass Lake-Bena, 1992, 63-17
  6019. Mike Fox, Concordia Academy, 63-17
  6020. Dan Torgerson, Kenyon-Wanamingo, 1974, 63-17-1
  6021. Mike Stratton, Annandale, 63-17-3
  6022. Preston Xayachak, Windom/Mountain Lake, 2024, 63-18
  6023. Rich Schneckenberger, Osseo, 1990, 63-18-1
  6024. Chris Eisenbacher, Eden Valley-Watkins, 1984, 63-19
  6025. Brian Sloneker, Stewartville, 63-20
  6026. Kevin Snyder, Clarkfield, 63-20-2
  6027. Mark Keeler, Medford, 1977, 63-20-2
  6028. Dave Augustin, St. James, 63-20-5
  6029. Tim Ratz, Clarkfield, 63-22-3
  6030. Tony Archer, Adrian, 1981, 63-22-3
  6031. Dave Anderson, Osakis, 63-23
  6032. Kevin Mann, Moorhead, 1981, 63-23
  6033. Tyler Snoberger, Sartell-St. Stephen, 2017, 63-24
  6034. Richard Burr, Cannon Falls, 1990, 63-24-3
  6035. Russ Smith, Rosemount, 1981, 63-25-1
  6036. Al Holleman, Hancock/Cyrus, 63-25-2
  6037. Dennis Glass, Park Cottage Grove, 63-26
  6038. Scott Morton, Hancock, 63-26-1
  6039. Chad Kostecka, Cambridge-Isanti, 1996, 63-27
  6040. Kevin Grant, Winnebago, 63-27-1
  6041. Richard Foldesi, Greenbush, 1970, 63-27-4
  6042. Andy Riegstad, Willmar, 63-30
  6043. Dick Strodtman, Medford, 1987, 63-31-1
  6044. Mike Heaney, Willmar, 63-32
  6045. John Linn, Foley, 2005, 63-32
  6046. Steve Mikkelson, Lake Park, 1976, 63-33
  6047. Steve Roseno, East Grand Forks, 2003, 63-33
  6048. Nate McPhee, Byron, 1994, 63-35
  6049. Joel Loose, Pipestone, 63-36-2
  6050. Hunter Skaro, United North Central, 2021, 63-37
  6051. Al Skjefte, Granite Falls, 63-37-2
  6052. Jacob Adrian, Albany, 2022, 63-38
  6053. Trevor Sterling, Aitkin, 2005, 63-39
  6054. Carl Miska, Glencoe-Silver Lake, 1994, 63-39-1
  6055. Greg Reeves, Stewartville, 2006, 63-41
  6056. Kevin Kostecka, Cambridge-Isanti, 1996, 63-42
  6057. Zach Goodrich, Brooklyn Center/Concordia Academy, 2008, 63-43
  6058. Kaden Brooks, Sartell-St. Stephen, 2023, 63-43
  6059. Grant Fischenich, Adrian, 1998, 63-46
  6060. Bob Quade, Martin County West, 1997, 63-46
  6061. Chip Imker, Cambridge-Isanti, 1994, 63-47
  6062. Kevin Hughes, Mankato East, 2007, 63-47
  6063. Jess Willard, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2000, 63-48
  6064. Brad Lueck, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2000, 63-50
  6065. Josh Holmbo, Anoka, 2001, 63-52
  6066. Darik Lamke, Aitkin, 2002, 63-53
  6067. Roger Moua, Minneapolis Patrick Henry, 2016, 63-53
  6068. Brian Koefed, Pipestone, 63-53-2
  6069. Joe Christensen, Lake Park, 1982, 63-53-5
  6070. Alex Nelson, Morris Area/Hancock, 2004, 63-55
  6071. David LaTourelle, Braham Area, 2006, 63-56
  6072. Ben Hylla, Annandale/Maple Lake, 2007, 63-56
  6073. Mack Noble, Kenyon-Wanamingo, 2004, 63-56
  6074. Brandon Gore, South St. Paul, 2016, 63-56
  6075. Alex Nielsen, Albert Lea, 2011, 63-58
  6076. Ross Boser, Pierz, 2021, 63-58
  6077. Mitch Alger, Delano, 2007, 63-59
  6078. Tony Schul, Bertha-Hewitt/Verndale, 2007, 63-61
  6079. Jason Callanan, Rochester Mayo, 2013, 63-61
  6080. Mike Reiling, Albany, 1994, 63-62
  6081. Kyle Middendorf, Long Prairie-Grey Eagle, 2010, 63-63
  6082. Ben Frenzel, Blackduck/Cass Lake-Bena, 1998, 63-65
  6083. Mike Soule, Becker, 63-65
  6084. Kelly Schmidt, Tracy-Milroy, 1998, 63-66
  6085. Jeremy King, East Grand Forks, 2000, 63-68
  6086. Derick Koprek, Becker, 63-68-2
  6087. Jon Weisser, Lake Park/Audubon, 2004, 63-71
  6088. Isaac Jestus, Bryon, 2015, 63-71
  6089. Maverick Cain, Minneapolis Patrick Henry, 2015, 63-73
  6090. Pat Hallerman, Sartell-St. Stephen, 2005, 63-75
  6091. Elliott Warden, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2007, 63-82
  6092. Doug Gruber, Pierz, 62-8
  6093. Bob Ramstad, Minnetonka, 62-12
  6094. John Stoffel, Mankato East, 1985, 62-12-2
  6095. Bernie Brazier, Greenbush, 1976, 62-12-3
  6096. Paul Erickson, Greenbush, 1973, 62-14
  6097. Dan Knutson, Granite Falls, 62-16-3
  6098. Phil Eppard, Stewartville, 62-17
  6099. Pete Marx, St. Michael-Albertville, 62-18
  6100. Kevin Spates, Benson, 1976, 62-18
  6101. Jim Carruth, Benson, 1975, 62-18-2
  6102. Dave Keizer, St. Michael-Albertville, 1997, 62-19
  6103. Jim Jannetto, Park Cottage Grove, 62-19
  6104. Dean Marshik, Pierz, 62-20
  6105. Mark Olson, Dawson-Boyd, 2003, 62-20
  6106. Mike Swenson, Dawson-Boyd, 1980, 62-20-5
  6107. Brad Reich, St. Clair, 1987, 62-22-1
  6108. Doug Muyres, Foley, 1973, 62-23
  6109. Brent Molitor, St. Francis, 62-23
  6110. Ben Thoreson, Moorhead, 2003, 62-23
  6111. Kevin Splittstoeser, Stewartville, 62-23
  6112. Perry Kuntz, Moorhead, 2000, 62-24
  6113. John Traut, Sartell-St. Stephen, 1978, 62-25
  6114. Jeff Barrett, Annandale, 1993, 62-25
  6115. Rob Pearson, Milaca, 62-25-5
  6116. Seth Moenkedick, Bertha-Hewitt/Verndale, 2004, 62-26
  6117. Doug Pixley, Pelican Rapids, 1983, 62-27-1
  6118. Pete Senty, Apple Valley, 2001, 62-29
  6119. Corey Swenson, St. Francis, 62-29
  6120. Dean Kern, Eden Valley-Watkins, 1991, 62-30
  6121. Ross Jurgenson, Dawson-Boyd, 1980, 62-30-6
  6122. Luke Mertens, Blue Earth Area, 2021, 62-31
  6123. Bernie Ruhoff, Foley, 1991, 62-32
  6124. Mike Vath, Zumbrota-Mazeppa, 2018, 62-32
  6125. Wayne Miller, Clarkfield, 62-32-1
  6126. Matt Jurek, Foley, 1994, 62-33
  6127. Scott Wolner, Mound Westonka, 1986, 62-33-4
  6128. Justin Brown, Zumbrota-Mazeppa, 1998, 62-34
  6129. Brian Ryan, Goodhue, 1978, 62-34-6
  6130. Aaron Kick, New Prague, 1999, 62-35
  6131. Bob Wilson, Cambridge, 1981, 62-37
  6132. Joe Heinz, New Prague, 2014, 62-37
  6133. Mike Swendra, Foley, 2001, 62-40
  6134. Ryan Mathison, Pine Island, 1993, 62-43
  6135. Mike Henen, Eden Valley-Watkins, 2000, 62-44
  6136. Darin McPhee, Byron, 1994, 62-44
  6137. Peter Schindler, Kimball, 62-45
  6138. Brian Heimer, Austin, 2000, 62-45
  6139. Cage Linton, Cretin-Derham Hall, 2021, 62-45
  6140. Richie Bennet, Byron, 2005, 62-46
  6141. Jay Schmidgall, Hancock/Cyrus, 62-47-1
  6142. Shane Joos, Hancock/Cyrus, 62-48-1
  6143. Steve Lund, Dawson-Boyd, 1986, 62-48-6
  6144. Carlos Gutierrez, Pelican Rapids, 2013, 62-49
  6145. Steve Ludwig, Eden Valley-Watkins, 1994, 62-50
  6146. Jared Purdin, Pipestone Area, 2008, 62-52
  6147. Shawn Bubendorf, East Grand Forks, 1988, 62-53
  6148. Casey Kulsrud, Pelican Rapids, 2017, 62-53
  6149. Kyle Weber, Granite Falls, 62-54-2
  6150. Lee Molotor, Cambridge-Isanti, 2002, 62-55
  6151. Jase Roemeling, Adrian, 62-55-3
  6152. Jim Thomas, Medford, 1984, 62-56-1
  6153. Jesse Campbell, Plainview-Elgin-Millville, 2006, 62-56-1
  6154. Shawn Herman, United South Central, 62-58
  6155. Waylon Slattery, Sartell-St. Stephen, 1997, 62-58
  6156. Clint Ebsen, Pipestone-Jasper, 62-61
  6157. Erick Larson, Atwater-Cosmos-Grove City, 2007, 62-63
  6158. Jake Bieber, Byron, 62-65
  6159. John Ellingsberg, Kenyon-Wanamingo, 1995, 62-67-1
  6160. Dan Swanson, Willmar, 61-5
  6161. Zach Larson, Willmar, 61-5
  6162. Steve Ricard, Fertile-Beltrami, 1986, 61-7
  6163. Paul Jeske, Park Cottage Grove, 61-9
  6164. Chris Bollin, Braham Area, Cambridge, 1988, 61-11-1
  6165. Gary Pederson, Bloomington, 61-11-2
  6166. Wade Vos, Granite Falls, 61-12-2
  6167. Dave Bering, Breckenridge, 1994, 61-13
  6168. Rick Sullivan, Moorhead, 1971, 61-13
  6169. Jerry Rick, Breckenridge, 1978, 61-14
  6170. Terry Sanders, Buffalo, 61-14
  6171. Matt Tupper, Zumbrota-Mazeppa, 1995, 61-14
  6172. Todd Lanners, Minneota, 61-14-3
  6173. Darrell Skallerud, Dawson-Boyd, 2008, 61-16
  6174. Tim DeVlaeminck, Minneota, 1990, 61-16
  6175. Jim Hirt, Elk River, 1981, 61-16-6
  6176. Brent Hinz, Buffalo, 61-17
  6177. Ron Toupal, Winnebago, 61-17-1
  6178. Clint Anderson, Zumbrota-Mazeppa, 1998, 61-18
  6179. Gary Nold, New Prague, 1978, 61-20
  6180. Tim Pinski, Park Cottage Grove, 61-20-2
  6181. Todd Murray, Bloomington, 61-21
  6182. Derek Werner, Wabasso/Red Rock Central, 2020, 61-21
  6183. Ammoren Dohm, Milaca, 2009, 61-22
  6184. Nate Kuisle, Stewartville, 2001, 61-22
  6185. Collin Strian, Stewartville, 61-22
  6186. Keith Dehmer, St. Michael-Albertville, 61-22-3
  6187. Jeff Hermann, Bloomington, 61-23-2
  6188. John Ahnert, Rosemount, 1983, 61-23-3
  6189. Thanh Pham, Osseo, 1993, 61-24
  6190. Willie Oelrich, Tartan, 61-24
  6191. Terry Connelly, New Prague, 1975, 61-24
  6192. Jeff Tureson, Greenbush, 1987, 61-26-3
  6193. Justin Luskey, Sibley East, 2010, 61-28
  6194. Dale Wendt, Moorhead, 1980, 61-28-1
  6195. Jay Wilcox, Rosemount, 1982, 61-28-2
  6196. Tyler Johnson, Concordia Academy, 61-29
  6197. Brian Berg, Greenbush, 1985, 61-30
  6198. Chris Dick, Blackduck, 1979, 61-30-2
  6199. Craig Weckwerth, Benson, 1982, 61-30-2
  6200. Mike Timm, Becker, 61-32
  6201. Josh Haugen, Moorhead, 2000, 61-32
  6202. Rob Opdahl, Minneota, 61-32
  6203. Logan Lindquist, Cambridge-Isanti, 2021, 61-32
  6204. Kevin Milbrandt, Blackduck/Cass Lake-Bena, 1992, 61-32-1
  6205. Marv Sandvig, Brooten, 61-32-1
  6206. Zach Jacobson, Eagan, 2021, 61-34
  6207. Brian Walton, Hancock/Cyrus, 61-35-1
  6208. Jeff Soma, Winnebago, 61-35-1
  6209. Dan Judes, Sauk Centre, 61-36-5
  6210. Matt Jeske, Buffalo, 61-37
  6211. Chad Beste, Sauk Centre, 1989, 61-37-1
  6212. Kipp Dubow, St. Cloud Tech, 1996, 61-38
  6213. Daryl Bauman, Delano, 1982, 61-38
  6214. Scott Struffert, Foley, 1987, 61-38
  6215. Aaron Hingst, Simley, 2016, 61-38
  6216. Karl Campbell, Tracy, 1987, 61-39-2
  6217. Dave Babcock, Winnebago, 61-40
  6218. Shawn Sondreal, East Grand Forks, 1989, 61-40
  6219. Rance Bahr, Bemidji, 61-40-2
  6220. Owen Barthel, St. Michael-Albertville, 2022, 61-41
  6221. Jan Pearson, Rosemount, 2008, 61-42
  6222. Jim Metz, Delano, 1984, 61-45
  6223. Justin Keil, Aitkin, 2003, 61-45
  6224. Jonathan Hackler, Braham Area, 1988, 61-47
  6225. Kyle Stahler, Byron, 2020, 61-49
  6226. Cary Leibeg, Medford, 2000, 61-52
  6227. Matt Badheartbull, Annandale, 61-53
  6228. Bryce Golden, Bemidji, 61-54
  6229. Brandon Ordorff, Buffalo, 61-56
  6230. Aaron Brasket, Delano, 2010, 61-58
  6231. Nick Grage, Austin/Austin Pacelli, 2008, 61-60
  6232. Ryan Bouslog, Minnehaha Academy/Lutheran of Minneapolis, 61-61
  6233. Keith Willard, Bemidji, 61-61-1
  6234. Travis Manderscheid, Pipestone-Jasper, 2003, 61-62
  6235. Eric Luegge, Shakopee, 2003, 61-63
  6236. Levi Miest, St. James, 2024, 61-64
  6237. Mike VanderHeyden, Braham Area, 1996, 61-65
  6238. Curt Condon, Becker, 61-68
  6239. Duane Hendrickson, Lake Park, 1981, 61-72
  6240. Seth Franklin, Farmington, 2010, 61-84
  6241. Casey Kern, Big Lake, 2007, 61-87
  6242. Brandon Mensing, Pine Island, 2000, 60-8
  6243. Rich Callens, Minneota, 60-9-2
  6244. Bob Vermeulen, Bloomington, 60-10-2
  6245. Ben Buetel, Stewartville, 60-11
  6246. Dan Kidder, Minnetonka, 60-11-1
  6247. Tom Michaels, Pelican Rapids, 1970, 60-14
  6248. Kevin Maxwell, Bloomington, 60-14
  6249. Steve Johnson, St. Anthony Village, 1978, 60-14-2
  6250. Kevin Chirpich, Wells-Easton, 1977, 60-16
  6251. Mark Hohertz, Minnetonka, 60-16-2
  6252. Brad Ouren, Pelican Rapids, 1982, 60-17-1
  6253. Brian Christensen, River Valley, 1991, 60-17-3
  6254. Cole Anderson, Pelican Rapids, 2001, 60-18
  6255. Neal Wagner, Aitkin, 1997, 60-18
  6256. Mark Wilcox, Bemidji, 60-18
  6257. Dan Strehlow, Lake Park/Audubon, 1999, 60-20
  6258. Jeremy Klein, Annandale, 60-20-3
  6259. Shawn Flynn, Granite Falls, 60-21-1
  6260. Mark Currie, Hinckley, 1980, 60-23
  6261. Kurt Yerbich, Blackduck, 1973, 60-24
  6262. Steve McDonald, Aitkin, 1983, 60-24
  6263. Brian Johnson, Hastings, 1989, 60-24-1
  6264. Tom Duncombe, St. Michael-Albertville, 2006, 60-26
  6265. Bob Cummings, Aitkin, 1983, 60-26
  6266. Alec Francis, Caledonia/Houston, 2020, 60-26
  6267. Earl Wolf, Adrian, 60-26-2
  6268. Kyle Johnson, Cambridge-Isanti, 2005, 60-27
  6269. Todd Bauerly, Osseo, 1983, 60-27-1
  6270. Chuck Wenz, Sartell-St. Stephen, 1977, 60-27-1
  6271. Dale Herbst, Milaca, 60-27-2
  6272. Brian Mikel, Medford, 1986, 60-28
  6273. Waylon Yeo, Minneota, 60-28
  6274. Jeremy Rau, Foley, 2004, 60-29
  6275. Brad Salveson , Annandale/Maple Lake, 2006, 60-29
  6276. Jeff Trende, Osakis, 60-29
  6277. Josh Freudenberg, Foley, 2004, 60-29
  6278. Grant Vagle, New London-Spicer, 2013, 60-30
  6279. Ron Chamberlin, Annandale, 60-30-2
  6280. Paul Varner, Buffalo, 60-30-6
  6281. Kevin Starr, St. Francis, 60-31-2
  6282. Dan Hartl, Hinckley-Finlayson, 1992, 60-32-1
  6283. John Hill, Medford, 1980, 60-32-2
  6284. Aaron Cain, Martin County West, 1995, 60-33
  6285. Jon Chappuis, Faribault, 1990, 60-33-2
  6286. Ken McClain, Winnebago, 60-34
  6287. Alan Wiley, Osseo, 1996, 60-34
  6288. Mike McGrane, Bertha-Hewitt/Verndale, 1995, 60-35
  6289. Terry Schmidt, West Central Area, 1998, 60-36
  6290. Mike Walsh, Wells-Easton, 1988, 60-36-1
  6291. Monte Shives, Bloomington, 60-37
  6292. Steve Czycalla, New London-Spicer , 1989, 60-37
  6293. Glen Bowman, Zumbrota-Mazeppa, 1986, 60-37
  6294. Dan Jacobs, Willmar, 60-38
  6295. Robert Jacobs, Lake Park, 1984, 60-38
  6296. Jack Mordh, Tartan, 2000, 60-38
  6297. Travis Schacherer, Dawson-Boyd, 2005, 60-38
  6298. Francis Staab, Dawson-Boyd, 1978, 60-39-4
  6299. David Zeller, St. Paul Central/Open, 2000, 60-40
  6300. Mike Whipple, Pipestone, 60-40-5
  6301. John Stone, Browerville/Eagle Valley, 2003, 60-41
  6302. Ryan Younger, Byron, 2006, 60-41
  6303. Rich Evenson, Pelican Rapids, 1977, 60-41-2
  6304. Mike Gritti, St. Francis, 60-42
  6305. Bill Lepsche, Woodbury, 2005, 60-45
  6306. Derek Radtke, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2007, 60-45
  6307. Tanner Schreifels, Kimball Area, 2015, 60-45
  6308. Brad Klinkner, Winnebago, 60-46
  6309. Adam Jackson, Aitkin, 2012, 60-46
  6310. Derrick Cruze, Willmar, 60-47
  6311. Jeremy Stejskal, Stewartville, 60-47
  6312. Bill Olsen, Pipestone Area, 2017, 60-47
  6313. Tim Konz, Kimball, 2013, 60-48
  6314. Mike Friedrichs, Sauk Centre, 1997, 60-50
  6315. Derek Waldvogel, Osakis, 60-51
  6316. Nick Feltis, Stewartville, 2007, 60-53
  6317. Corey Goodwin, Osakis, 60-54
  6318. John Kleindl, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1999, 60-55
  6319. David Nelson, Atwater-Cosmos-Grove City, 2007, 60-55
  6320. Jay Seitz, Blackduck, 1990, 60-55-1
  6321. Ken Kalla, Annandale, 60-55-2
  6322. Colin Voigt, Rosemount, 2003, 60-57
  6323. Erik Borgas, Willmar, 2007, 60-57
  6324. Jim Dvorak, New Prague, 2001, 60-57
  6325. Charlie Sieberg, Maple River, 2010, 60-58
  6326. Lain Anderson, Minnehaha Academy/Lutheran of Minneapolis, 60-59
  6327. Colton Kanstrup, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2009, 60-60
  6328. Steve Reed, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2004, 60-61
  6329. Mike Cronan, Edina, 2005, 60-67
  6330. Jamison Vanderwal, Pipestone Area, 2018, 60-69
  6331. Todd Frank, Lake Park/Audubon, 1996, 60-71
  6332. Jason Mattson, Lake Park/Audubon, 1995, 60-72
  6333. Chris Yasgar, Sartell-St. Stephen, 2007, 60-73
  6334. Jacob Handegard, Moorhead, 60-84
  6335. Adam Hope, Kenyon-Wanamingo, 2003, 60-93