High School Career Records – Wrestlers by Record

Record Updates
Please include the number of years wrestled and graduation year.
Send records for consideration to:

The Guillotine Recordbook
PO Box 16006
St Louis Park, MN 55416

You may also email records to The Guillotine at: info@theguillotine.com


View wrestler career records sorted by record | sorted by school | sorted by win percentage.


High School Career Records – Wrestlers (sorted by Record)

  1. Destin McCauley, Apple Valley, 2011, 286-7
  2. Brady Berge, Kasson-Mantorville, 2017, 282-5
  3. Mark Hall, Apple Valley, 2016, 277-4
  4. Mitchell McKee, St. Michael-Albertville, 2016, 269-16
  5. Mitch Bengtson, St. Cloud Apollo, 2013, 265-6
  6. Travis Rutt, Jackson County Central, New Prague, 2008, 262-20
  7. Jake Allar, St. Michael-Albertville, Benilde-St. Margaret’s, 2017, 250-27
  8. Kevin Steinhaus, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2009, 246-12
  9. Kirk Anderson, Barnesville, 2007, 246-16
  10. Griffin Parriott, New Prague, 2016, 246-22
  11. Nate Matousek, Glencoe-Silver Lake, 2005, 243-13
  12. Steve Keogh, Apple Valley, Thief River Falls/Goodridge, 2011, 243-28
  13. Kellen Schauer, Grand Rapids, 2019, 241-30
  14. Alex Lloyd, Shakopee, 2018, 238-19
  15. Jake Short, Simley, 2013, 237-20
  16. Cooper Moore, Jackson County Central, 2012, 237-27
  17. Ben Morgan, Forest Lake, 2012, 235-16
  18. Beau Penk, Litchfield, Hutchinson, 2006, 235-25
  19. Mitch Kuhlman, Medford, 2003, 233-11
  20. Michael Suda, Pipestone Area, 2018, 232-13
  21. Cade King, Owatonna, 2019, 232-36
  22. Larry Bomstad, Atwater-Cosmos-Grove City, 2014, 231-16
  23. Paden Moore, Jackson County Central, 2015, 229-52
  24. Brandon Moen, Owatonna, 2017, 228-36
  25. Keegan Moore, Jackson County Central, 2016, 227-30
  26. Jake Svihel, Totino-Grace, 2019, 227-35
  27. Clint Poster, Pierz, 2011, 225-27
  28. Adam Aho, Frazee, 2004, 225-36
  29. Zach Campbell, Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove, 2011, 225-36
  30. Colten Carlson, Willmar, 2016, 225-39
  31. Luke Amsden, River Valley, 2008, 224-27
  32. Zach Sanders, Wabasha-Kellogg, 2007, 223-5
  33. Eric Sanders, Wabasha-Kellogg, 2003, 223-27
  34. Nick Wanzek, Simley, 2013, 222-30
  35. Nathan Rose, Sibley East, 2014, 221-28
  36. Garret Garness, Kasson-Mantorville, 2011, 221-35
  37. Zach Glazier, Albert Lea Area, 2019, 220-23
  38. Daniel Woiwor, Apple Valley, Becker, 2013, 219-40
  39. Adam (A.J.) Jenniges, Wabasso, 2008, 219-42
  40. Brandon Kingsley, Apple Valley, 2012, 218-7
  41. Marcus LeVesseur, Bloomington Kennedy, Minneapolis Roosevelt, 2001, 218-12
  42. Joe Grygelko, St. Michael-Albertville, 2007, 218-30
  43. Garret Hoffner, Mahnomen/Waubun, 2013, 218-32
  44. Nik Borchert, Mille Lacs, 2015, 218-39
  45. Cade Lundeen, Thief River Falls, 2019, 218-49
  46. Matt Nagel, Frazee, 2001, 217-18
  47. Lance Benick, Totino-Grace, Forest Lake, 2015, 217-31
  48. Ben Brancale, Eden Prairie, 2015, 217-31
  49. Daniel Kerkvliet, Simley, 2019, 217-36
  50. Greg Skerik, Bemidji, 2006, 217-50
  51. Christian Skillings, Minneota, 2011, 215-20
  52. Darick Vancura, Jackson County Central, 2013, 215-32
  53. Bronson Steuber, Jackson County Central, Fairmont, 2011, 215-39
  54. Justin Herold-Plakut, Woodbury, 2014, 215-49
  55. Cameron Sykora, Border West, 2015, 214-13
  56. Jesse Jensen, Brooklyn Center, 2001, 214-27
  57. Parker Jackson, Detroit Lakes, 2015, 214-44
  58. Ben Donnelly, Woodbury, 2015, 214-57
  59. Joey Majerus, Zumbrota-Mazeppa, 2015, 213-24
  60. Cody Adams, Mankato East, 2007, 213-26
  61. Gable Steveson, Apple Valley, 2018, 212-3
  62. Charlie Falck, Apple Valley, 2004, 212-11
  63. Mitchel Lexvold, Kenyon-Wanamingo, 2012, 212-23
  64. Tanner Reetz, Frazee, 2017, 212-29
  65. David Thorn, St. Michael-Albertville, 2009, 211-18
  66. Nic Leither, Atwater-Cosmos-Grove City, 2008, 211-20
  67. Brenden Olevson, Chaska/Chanhassen, 2016, 211-37
  68. Jake Saatzer, Mound Westonka, 2007, 211-40
  69. Cody Skog, Cambridge-Isanti, 2014, 211-41
  70. Joe Andersen, Bemidji, 2007, 211-48
  71. Josh Bernier, Thief River Falls, 2018, 211-56
  72. Luke Becker, Cambridge-Isanti, 1998, 210-18
  73. Sean Howk, New Ulm Area, 2019, 210-44
  74. Matt Kraft, HLOL/Jackson, 1997, 209-24
  75. Joey Munos, South St. Paul, 2012, 209-27
  76. Ryan Swenson, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2011, 209-29
  77. Mike Schmitz, Stewartville, 2007, 209-32
  78. Quinten Berres, Kimball Area, 2015, 208-10
  79. Matt Nelson, Big Lake, 2011, 208-29
  80. Sam Stewart, Andover, 2012, 208-43
  81. Tucker Sjomeling, Delano, 2017, 207-16
  82. Zach Peterson, Perham, 2019, 207-45
  83. Brandon Dick, St. Michael-Albertville, 2004, 206-18
  84. Colton Gleason, Minnetonka, 2009, 206-35
  85. Clay Hoeck, Milaca, 2004, 206-40
  86. Will McCarthy, Border West, 2011, 206-45
  87. Hayden Rouser, Atwater-Cosmos-Grove City, 2012, 205-26
  88. Chad Stender, Browerville, 1991, 204-12
  89. Nate Baker, Jackson County Central, 2000, 204-12
  90. Wayne Mooney, Greenbush, 1995, 204-30
  91. Taylor Venz, Farmington, 2016, 204-33
  92. Jake Long, West Central Area/Ashby, 2010, 204-35
  93. Mitch Lange, Royalton/Upsala, 2014, 204-38
  94. Colby Njos, Anoka, 2019, 204-40
  95. Taner Trembley, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2013, 204-57
  96. Jacob Schlottke, Apple Valley, 2002, 203-14
  97. Cody Weiland, Crookston, 2015, 203-34
  98. Kyle Massey, Champlin Park, Centennial, 2004, 203-35
  99. Ryan Arne, Orono, Wayzata, 2010, 203-39
  100. Sam Haas, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2012, 202-35
  101. Adam Hedin, Rosemount, 2016, 202-36
  102. Garret Miller, Plainview-Elgin-Millville, 2012, 202-49
  103. Craig Luberts, Pierz, 2004, 201-16
  104. Sam Stoll, Kasson-Mantorville, 2014, 201-23
  105. TJ Ohara, Tartan, 2014, 201-23
  106. Jordan Joseph, St. Michael-Albertville, 2015, 201-23
  107. Jared Oyster, Bertha-Hewitt/Verndale, 2004, 201-26
  108. Michael Wubbena, Fairmont, 2006, 201-26
  109. Jake Waste, Apple Valley, Anoka, 2011, 201-27
  110. Sam Schad, Long Prairie-Grey Eagle, 2006, 201-31
  111. Andrew Youngblom, Mora, 2010, 201-31
  112. Logan Peterson, Atwater-Cosmos-Grove City, 2014, 201-32
  113. Zach Carlson, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2015, 201-34
  114. Mitch Andrews, Border West, 2011, 201-36
  115. Jake Deitchler, Anoka, 2008, 201-38
  116. Adam Cooling, Madelia/Truman/Martin Luther, 2013, 201-40
  117. Anthony Caputo, Crookston, 2011, 201-43
  118. Zac Nielsen, Zimmerman, 2007, 201-56
  119. Dakota Trom, Apple Valley, 2012, 200-18
  120. Joseph Murphy, Trinity at River Ridge, 2007, 200-19
  121. Dan Duncombe, St. Michael-Albertville, 1996, 200-20
  122. Hank Friederichs, Chatfield, 2015, 200-22
  123. Andrew Fogarty, Scott West, 2015, 200-34
  124. Tommy Thorn, St. Michael-Albertville, 2014, 199-6
  125. Cory Harnitz, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2004, 199-29
  126. Blaine Miller, Plainview-Elgin-Millville, 2010, 199-29
  127. Alex Meger, Owatonna, 2006, 199-33
  128. Broc Berge, Kasson-Mantorville, 2013, 199-49
  129. Chad Little, St. Michael-Albertville, 2006, 199-50
  130. Torey Stewart, Jackson County Central, 2008, 198-23
  131. Luke Vaith, Hastings, 2009, 198-24
  132. Matt Gadient, Goodhue, 1997, 198-43-1
  133. Sam Warne, Perham, 2010, 198-44
  134. Carter Adams, Coon Rapids, 2009, 198-49
  135. Dietrich Balsbaugh, Trinity School at River Ridge, 2016, 198-50
  136. Sam Derynck, Minneota, 2010, 198-51
  137. Carson Brolsma, Osseo, 2015, 197-54
  138. Brock Luthens, Hutchinson/Buffalo Lake-Hector-Stewart, 2018, 196-26
  139. Rowan Morgan, Mounds View, 2019, 196-29
  140. Ty Moser, Perham, 2019, 196-30
  141. Mason Young, Henry Sibley, 2010, 196-50
  142. Dillon Kifer, Little Falls, 2012, 196-51
  143. Weston Droegemueller, Wayzata, 2013, 196-52
  144. Alex Kontz, Canby, 2008, 196-65
  145. Chad Kraft, HLOL, 1994, 195-14-1
  146. Chad Erikson, Apple Valley, 1997, 195-15
  147. Skyler Petry, WEM/JWP, 2014, 195-17
  148. Joe Selly, Montgomery-Lonsdale/Le Center, 2008, 195-43
  149. Charlie Janssen, Forest Lake, 2010, 195-46
  150. Logan Saltou, Rochester John Marshall, 2016, 195-47
  151. Lucas Westrich, Lakeville North, 2015, 195-55
  152. Eric Reinert, Watertown-Mayer, 2008, 194-34
  153. Shawn Hatlestad, New London-Spicer, 2011, 194-38
  154. Nick O’Brien, Wayzata, 2014, 194-42
  155. Shawn Rue, Paynesville Area, 2019, 194-52
  156. Sean Glenz, Paynesville, 2006, 194-60
  157. Jacob Bennett, Zumbrota-Mazeppa, 2019, 194-64
  158. Travis Elg, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2006, 193-11
  159. Tyler Shilson, Centennial, 2017, 193-29
  160. Trent Herold, St. Francis, 2009, 193-30
  161. Jake Kahnke, Prior Lake, Shakopee, 2008, 193-30
  162. Dustin Dahlblom, Stillwater Area, 2003, 193-47
  163. Javier Portillo, Crookston, 2010, 193-47
  164. Derek Herman, United South Central, 2016, 193-50
  165. Ben Cox, Minnetonka, 2010, 193-60
  166. Dylan Ness, Bloomington Kennedy, 2010, 192-19
  167. Curt Maas, Medford, 2012, 192-24
  168. Lance Wurm, Annandale/Maple Lake, 1997, 192-24-1
  169. Alex Borsgard, Windom/Mountain Lake, 2019, 192-44
  170. Chad Zastrow, Rochester Century, 2011, 192-50
  171. T.J. Parlin, Austin, 2004, 191-8
  172. Ty Eustice, Blue Earth Area, 2001, 191-11
  173. Gabe Mooney, Badger/Greenbush-Middle River, 2004, 191-17
  174. Levi Price, Cannon Falls, 2005, 191-29
  175. Eric Yngsdal, Byron, 2008, 191-32
  176. Shane Novak, New York Mills, 2013, 191-32
  177. Brett Pfarr, LeSueur-Henderson, 2012, 191-33
  178. Jason Adams, Coon Rapids, 2006, 190-11
  179. Peter Hayes, Wadena-Deer Creek, 2003, 190-17
  180. Brad Pike, Hayfield, 1996, 190-17-1
  181. Nick Kulseth, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2005, 190-19
  182. Marc Harwood, Jackson County Central, 2002, 190-25
  183. Justin Lavalle, Apple Valley, Moorhead, 2009, 190-32
  184. Grant Hegge, Southland, 2011, 190-35
  185. Philip Moenkedick, Perham, 2007, 190-38
  186. George Lynaugh, Simley, 2003, 190-47
  187. Donny Longendyke, White Bear Lake, 2011, 189-25
  188. Beau Buysse, Minneota, 2011, 189-30
  189. Justin Dravis, Park Rapids Area, 2017, 189-44
  190. Matt Mauseth, Rochester Mayo, 2007, 189-45
  191. Quade Zupko, Chisago Lakes Area, 2013, 189-47
  192. Robby Kriesel, St. Francis, 2007, 189-57
  193. Morgan Parriott, New Prague, 2013, 189-67
  194. Shane Masching, Hayfield, 2004, 188-23
  195. Mike Quamme, Northfield, 2004, 188-35
  196. Kyle Schoenecker, Chisago Lakes Area, 2016, 188-36
  197. Dan Essig, Deer River/Northland, 2003, 188-37
  198. Dylan Herman, United South Central, 2014, 188-41
  199. Cole Sladek, St. Michael-Albertville, 2013, 188-47
  200. Jared Willaby, Windom/Mountain Lake, 2015, 188-47
  201. James Locke, Minneapolis South, 2008, 188-48
  202. Owen Novacek, Badger/Greenbush-Middle River, 2019, 188-49
  203. Adam Hammer, Osseo, 2012, 188-51
  204. Tim Matheson, Centennial, 2005, 188-52
  205. Abbot Aho, Fergus Falls, 2013, 188-57
  206. Hunter Burnett, Pipestone Area, Milbank SD, 2018, 187-15
  207. Ethan Kern, Bertha-Hewitt/Verndale, 2008, 187-17
  208. Patrick Kennedy, Kasson-Mantorville, 2020, 187-20
  209. Tim Kinsella, Litchfield, 1995, 187-30-1
  210. Isaac Novacek, Badger/Greenbush-Middle River, 2012, 187-33
  211. Samuel Grove, Moorhead, 2017, 187-37
  212. Kyle Begin, Anoka, 2012, 187-41
  213. Ethan Hildebrandt, St. James, 2010, 187-42
  214. Eric Hensel, Lakeville South, 2011, 187-42
  215. Brock Morgan, Apple Valley, 2016, 187-50
  216. Jeff Pfaffinger, Blue Earth Area, 2002, 186-17
  217. Steve Saxlund, Pipestone-Jasper, 1996, 186-26-1
  218. Derek Schreiner, Wayzata, 2008, 186-40
  219. Kasey Meiners, Caledonia/Houston/Spring Grove, 2004, 186-45
  220. Dan LeDuc, Thief River Falls, 2006, 186-45
  221. Nathan Lexvold, Kenyon-Wanamingo, 2008, 186-47
  222. Mitch Vedders, Milaca, 2004, 186-53
  223. Steve Vedders, Milaca, 2006, 186-60
  224. Mark Voyce, Hayfield, 2011, 186-94-1
  225. Mike Thorn, St. Michael-Albertville, 2006, 185-7
  226. Jake Thielbar, Faribault, 1997, 185-13
  227. Jeff Cooley, Red Rock Central/Westbrook Walnut Grove, 2003, 185-36
  228. Jordon Rothers, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2013, 185-36
  229. Tanner Mills, St. Michael-Albertville, 2013, 185-39
  230. Todd Fuller, Annandale/Maple Lake, 1998, 185-40
  231. Ryan Madson, Hutchinson, 2009, 185-40
  232. Lucas Murray, Anoka, 2007, 185-54
  233. Will Johnson, Hibbing, 2008, 185-61
  234. Brandan Schunk, Wabasso, 2005, 184-16
  235. Eddy Dehmer, St. Michael-Albertville, 184-16-3
  236. Marcus Hamer, Kimball, 2013, 184-30
  237. Jordan Engler, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2015, 184-33
  238. Logan Axford, Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove, 2016, 184-37
  239. Harvey Friederichs, Chatfield, 2014, 184-40
  240. Brady Schneeberger, West Central Area/Ashby, 2006, 184-42
  241. Hunter Retzlaff, Sibley East, 2014, 184-43
  242. Ryan Duffy, South St. Paul, 2017, 184-57
  243. Tony Vaske, River Valley, 2010, 183-19
  244. David Flynn, Scott West, 2015, 183-27
  245. Louie Sanders, Lake Crystal-Wellcome Memorial Area, 2015, 183-30
  246. Jordan Kolbow, Forest Lake, 2006, 183-41
  247. Brandon Seppelt, Foley, 2010, 183-45
  248. Trey Kruse, Stillwater Area, 2020, 183-52
  249. Cael Carlson, Willmar, 2019, 182-16
  250. Clint Adams, Mankato East, 2002, 182-23
  251. Mike Jarnot, Holdingford, 2012, 182-25
  252. Kevin Landry, Cannon Falls, 2005, 182-37
  253. Logan Kortan, Albert Lea, 2009, 182-38
  254. Zak Coates, Henry Sibley, 2010, 182-40
  255. Dallen Rud, Byron, 2011, 182-48
  256. Reid Lyden, East Ridge, 2014, 182-49
  257. Adam Treptau, Buffalo, 2016, 182-50
  258. Garrett Ploeger, Pipestone Area, 2018, 182-66
  259. Brian Heimerl, Lester Prairie/Holy Trinity Winsted, 1994, 181-13
  260. Brian Maas, Bemidji, 2015, 181-22
  261. Michael Kroells, Scott West, 2012, 181-28
  262. Devin FitzPatrick, Mahtomedi, 2016, 181-38
  263. John Niebuhr, United South Central, 2003, 181-39
  264. Sebas Swiggum, Apple Valley, 2019, 181-46
  265. Adam Hoffmann, New Ulm, 2008, 181-50
  266. Jordan Engen, Thief River Falls, 2009, 181-50
  267. Levi Bullerman, Adrian, 2005, 181-52
  268. Ben Schmalz, Mound-Westonka, 2019, 181-54
  269. Drew Lexvold, Kenyon-Wanamingo, 2010, 180-22
  270. Cole Jones, Grand Rapids, 2017, 180-27
  271. Josh McLay, Hastings, 2000, 180-30
  272. Bryce Bruner, Minneota, 2016, 180-35
  273. Torrey Line, Browerville/Eagle Valley, 2007, 179-21
  274. Matt Petsinger, New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva, 1997, 179-30
  275. Paul Fitterer, Cannon Falls, 2015, 179-30
  276. Bill Morgan, West Central Area, 2000, 179-31
  277. Bill Soine, Montevideo, 1992, 179-40-2
  278. Michael Felling, Hutchinson, 2004, 179-42
  279. Tanner Kroells, Delano, 2019, 179-43
  280. Ben Anderson, Frazee, 2007, 179-44
  281. Brendan Eichmann, Hastings, 2009, 179-48
  282. Eric Sullinger, Eden Valley-Watkins, 2005, 179-60
  283. Mason Rutt, Tri-City United, 2017, 179-63
  284. Dusty Bullerman, Adrian, 2005, 179-69
  285. Tom Kelliher, Apple Valley, 2008, 178-16
  286. David Kerzman, Paynesville, 2001, 178-21
  287. Drew Woodley, Northfield, 2020, 178-26
  288. Jon Duncombe, St. Michael-Albertville, 2000, 178-33
  289. Pat Smith, Chaska, 2009, 178-33
  290. Alex Bach, Maple River, 2009, 178-47
  291. James Berg, New Prague, 2015, 178-51
  292. Clayton Jennissen, Cambridge-Isanti, 2012, 178-58
  293. Garrett Beaman, Henry Sibley, 2015, 178-67
  294. Jared Florell, Totino-Grace, 2017, 178-70
  295. Darin Bertram, Wheaton/Herman-Norcross, 1998, 177-8
  296. Blane Tschida, Kimball Area, 2015, 177-12
  297. Sam Bennyhoff, Mound-Westonka, 2015, 177-21
  298. Oakley McLain, Kenyon-Wanamingo, 2012, 177-23
  299. Stephen Erlandson, Breckenridge/Campbell-Tintah, 2012, 177-28
  300. Aaron Norgren, Maple River, 2008, 177-36
  301. Jacob Bowland, Foley, 2008, 177-38
  302. Kevin Fynboh, Thief River Falls, 2009, 177-67
  303. Nick Slack, Scott West, 1998, 176-14
  304. Tyler Mergen, Monticello, 2011, 176-17
  305. Aaron Sanders, Minneapolis North, 1996, 176-21
  306. Derek Bomstad, Hutchinson, 2006, 176-21
  307. Tad Merritt, Canby, 2007, 176-31
  308. Luke Norland, Jackson County Central, 2015, 176-33
  309. Jason Jensen, Brooklyn Center, 2002, 176-34
  310. Gabe Dretsch, Frazee, 2003, 176-34
  311. Jeremy Pederson, Becker, Big Lake, 2004, 176-35
  312. James Pleski, Forest Lake, 2015, 176-40
  313. Jordan Wolter, Fairmont/Martin County West, 2019, 176-47
  314. Zach Rohr, Hastings, 2011, 176-49
  315. Steve Carr, Battle Lake, Moorhead, 1979, 175-5
  316. Michael Fessler, Apple Valley, 2004, 175-9
  317. David Albrecht, Woodbury, 2005, 175-17
  318. Jared Massey, Centennial, 2003, 175-23
  319. Dylan Connell, Chisago Lakes Area, 2015, 175-29
  320. Nate Hendrickson, Menahga/Sebeka, 1994, 175-29-2
  321. Justin Reinsma, Fulda/Murray County Central, 2009, 175-34
  322. Matthew Pfarr, LeSueur-Henderson, 2008, 175-42
  323. Matt Brauer, Burnsville, 2005, 175-47
  324. Alex Lindstrom, Eastview, 2017, 175-84
  325. Jeff Ollestad, Mora, 2001, 174-14
  326. Matt Kelliher, Apple Valley, 2011, 174-14
  327. Chris Young, Pierz, 2000, 174-36
  328. Trayton Anderson, Northfield, 2019, 174-36
  329. Cullen Captain, Bertha-Hewitt/Verndale, 2003, 174-37
  330. Owen Elzen, Dover-Eyota, 1997, 174-41-
  331. Mitch Millner, Simley, 2005, 174-42
  332. Jerod Novak, Aitkin, 2016, 174-43
  333. Treyton Austvold, New London-Spicer, 2015, 174-57
  334. Tyler Jakes, Mankato West, 2013, 174-59
  335. Anthony Gullickson, Totino-Grace, 2011, 174-60
  336. John Miller, Renville-Sacred Heart, 173-12-1
  337. Chris Stevermer, Prior Lake, 2009, 173-47
  338. Brandon Arndt, Wheaton/Herman-Norcross, 173-49
  339. Tyler Bents, Belgrade-Brooten-Elrosa, 2019, 173-54
  340. Kelly Flaherty, Big Lake, 2001, 172-24
  341. Matt Mincey, Apple Valley, 2008, 172-24
  342. Canon Swanson, Belgrade-Brooten-Elrosa, 2020, 172-28
  343. Kyle LeDuc, Thief River Falls, 2010, 172-36
  344. Cade Mueller, Waconia, 2019, 172-38
  345. Brandon Bullerman, Adrian, 2006, 172-40
  346. Joe Gallmeier, White Bear Lake, 2001, 172-42
  347. Collin LaBrosse, Park Cottage Grove, 2016, 172-42
  348. Tyler Kivel, Scott West, 2009, 172-43
  349. Brandon Greiner, Madelia/Truman, 2006, 172-55
  350. Mason Brownlee, Tri-City United, 2014, 172-62
  351. Alex Haffner, Chatfield, 2014, 172-68
  352. Lloyd Wurm, Maple Lake, 171-17-2
  353. Ryan Adams, Coon Rapids, 2005, 171-21
  354. Andy Forstner, Madelia/Truman, 2006, 171-29
  355. Kevin O’Brien, Becker, 2009, 171-30
  356. Robert Koranda, Becker, 2007, 171-33
  357. Jordan Novak, New York Mills, 2010, 171-38
  358. Mitchell Altermatt, Wabasso, 171-39
  359. Dan Pierce, Hibbing, 171-41-1
  360. Tyler Doll, Perham, 2006, 171-55
  361. Josh Selly, Tri-City United, 2014, 171-76
  362. Tanner Hovda, Roseau, 1996, 170-17
  363. Mark Carlson, Staples-Motley, 1999, 170-19
  364. Jakob Bergeland, Centennial, 2017, 170-19
  365. Cole Altermatt, Wabasso, 2003, 170-24
  366. Cory Hansen, Albert Lea, 2011, 170-25
  367. Austin Scarset, Red Rock Central/Westbrook Walnut Grove, 2002, 170-30
  368. Wade Sullivan, Lakeville North, 2017, 170-33
  369. Mitchell Lange, Caledonia/Houston/Spring Grove, 2003, 170-36
  370. Jeremy Sogge, Paynesville, 2002, 170-40
  371. Jackson Schauer, Grand Rapids, 2015, 170-44
  372. Ryan Thompson, Benson, 2010, 170-47
  373. Nate Lynn, Adrian, 2012, 170-48
  374. William Baker, Jackson County Central, 2011, 170-50
  375. Benjamin McPhail, Pine Island, 2010, 170-63
  376. Brandon Peters, Faribault, 2013, 170-64
  377. Travis Kammerer, Chisago Lakes Area, 2011, 170-73
  378. Matt Roth, Milaca, 1998, 169-16
  379. Austin Leibel, St. Francis, 2012, 169-20
  380. Matt Shankey, Apple Valley, 2000, 169-24
  381. Michael Folie, Waseca, 2004, 169-24
  382. Dustin Speltz, Lewiston-Altura, 2001, 169-29
  383. Kipp Williamson, Hayfield, 1993, 169-30
  384. Coltan Laganiere, Kasson-Mantorville, 2013, 169-39
  385. Jake Andres, Pierz, 2019, 169-44
  386. Austin Maanum, Border West, 2014, 169-51
  387. Matt Elsenpeter, Watertown-Mayer/Mayer Lutheran, 2013, 169-57
  388. Stephen Loosbrock, Adrian, 2010, 169-100
  389. Derek Johnson, Owatonna, 2001, 168-12
  390. Will Short, Simley, 168-21-2
  391. Travis Nagel, Frazee, 1997, 168-36
  392. Chad Altermatt, Wabasso, 168-38
  393. Reggie Rach, Bertha-Hewitt/Verndale, 2001, 168-39
  394. Nate Willaert, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2009, 168-42
  395. Peter Mursu, New York Mills, 1996, 168-42-1
  396. Sam Gadient, Goodhue, 2005, 168-48
  397. Tanner Carlisle, Prior Lake, 2011, 168-48
  398. Adam Pool, Eden Valley-Watkins, 2002, 168-53
  399. Matt Schrupp, Watertown-Mayer, 2005, 168-53
  400. Jonny Roemhildt, Waterville-Elysian-Morristown, 2007, 168-53
  401. Mitchell Hagen, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2009, 168-62
  402. Brady Bos, Pipestone Area, 2014, 168-64
  403. Michael Nelson, Dover-Eyota, 2019, 168-66
  404. Ben Meyer, Atwater-Cosmos-Grove City, 2008, 167-12
  405. Leland Brincefield, Wadena-Deer Creek, 2002, 167-14
  406. Rylee Molitor, Sartell-St. Stephen, 2017, 167-16
  407. Chad Carlson, Willmar, 167-25-2
  408. Ben Baumgartner, Park Rapids Area, 2015, 167-27
  409. Adam Landherr, Southland, 2003, 167-29
  410. Chase Morlock, Moorhead, 2013, 167-31
  411. Thomas McAlpine, Elk River, 2002, 167-36
  412. Cody Hansen, Albert Lea, 2009, 167-37
  413. Aaron Schaitel, LaCrescent, 2005, 167-40
  414. Tate Torgerson, Cambridge-Isanti, 2019, 167-43
  415. Tyler Stevens, Elk River, 2010, 167-50
  416. Reese Kapsner, Pierz, 2019, 167-56
  417. Jacob Forcier, Eden Valley-Watkins, 2011, 167-57
  418. Brett Stolarzyk, Stewartville, 2013, 167-59
  419. Brock Bullerman, Adrian, 2011, 167-73
  420. Hayden Zillmer, Crosby-Ironton, 2011, 166-13
  421. Kyle Gliva, Simley, 2013, 166-17
  422. Chad Zimmel, Wheaton/Herman-Norcross, 166-19-1
  423. Steve King, St. Clair-Waldorf Pemberton, 1989, 166-20
  424. Travis Lewellyn, Sartell-St. Stephen, 2008, 166-23
  425. John Amundson, Alexandria, 2008, 166-30
  426. Mack Short, Simley, 2014, 166-33
  427. Keith Werk, Herman-Norcross, 1992, 166-33-3
  428. Jon Koranda, Becker, 2004, 166-37
  429. Eric Tschudi, Delano, 1998, 166-38
  430. Dan Dick, Simley, 2011, 166-40
  431. Zachary Friederich, Montgomery-Lonsdale/Le Center, 2011, 166-41
  432. Brad Maas, Medford, 2012, 166-42
  433. Brandon Novak, Becker, 1996, 166-44-1
  434. Luke Schmalz, Mound-Westonka, 2015, 166-46
  435. Jacob Steinbauer, Waconia, 2014, 166-48
  436. Tyler Steen, MACCRAY, 2007, 166-50
  437. Peter Nelson, St. Cloud Apollo, 2017, 166-50
  438. Nathaniel Friederich, Montgomery-Lonsdale/Le Center, 2009, 166-51
  439. Jesse Munos, South St. Paul, 2011, 166-57
  440. Tom Tellers, United North Central, 2016, 166-58
  441. Pat McNamara, Scott West, 1996, 165-18
  442. Bryan Cowdin, Worthington, 2001, 165-22
  443. Andrew Quittschreiber, Frazee, 2004, 165-24
  444. Brian Sutter, Goodhue, 165-26-4
  445. Brent Eidenschink, Detroit Lakes, 2006, 165-27
  446. Kory Mosher, Fertile-Beltrami, 165-27-3
  447. Shane Tappe, Detroit Lakes, 2002, 165-33
  448. Pat Smith, Osseo, 1994, 165-34-1
  449. Darin Madson, Glenville-Emmons, 1997, 165-35
  450. Blaine Kuhlman, Medford, 2000, 165-36
  451. Kurt Salmen, Dassel-Cokato, 2007, 165-38
  452. Matt Johnson, Redwood Valley, 2002, 165-40
  453. Kyle Girtz, Pierz, 2006, 165-48
  454. Nate Turck, Litchfield, 2000, 165-50
  455. Andrew Lockrem, Frazee, 2008, 165-53
  456. Joel Hendrickson, Menahga/Sebeka, 2003, 165-56
  457. Eric Croatt, Ortonville, 2008, 165-59
  458. Adam Kelling, Cambridge-Isanti, 2011, 165-75
  459. Chad Stoneburg, Wheaton/Herman-Norcross, 164-24
  460. Kelly McConville, Osseo, 1997, 164-27
  461. Thad Pike, Hayfield, 2000, 164-27
  462. Jason Rhoten, Kasson-Mantorville, 2002, 164-28
  463. Jesse Westphal, Janesville-Waldorf-Pemberton, 2008, 164-31
  464. Troy Marr, Forest Lake, 164-34-1
  465. Sam Maresh, Champlin Park, 2008, 164-37
  466. Tanner Welsh, Dover-Eyota, 2016, 164-42-
  467. Gus McCarthy, Border West, 2013, 164-43
  468. Chase Levos, St. Clair, 2010, 164-44
  469. Tanner Vassar, Annandale/Maple Lake, 2016, 164-44
  470. Patrick Casey, Shakopee, 2013, 164-45
  471. Josh Eckstein, Lester Prairie/Holy Trinity, 2000, 164-47
  472. Greg Snobl, Canby, 1995, 164-47-2
  473. James Huwe, Detroit Lakes, 2016, 164-52
  474. Kenny Moenkedick, Perham, 2006, 164-53
  475. Andrew Bates, Sibley East, 2007, 164-67
  476. Jamey Keller, Foley, 1995, 163-4
  477. Wade Short, Simley, 163-16-1
  478. Luke Eustice, Blue Earth Area, 1999, 163-17
  479. Nick Tourville, Benilde-St. Margaret’s, 2010, 163-19
  480. Spencer Miller, Staples-Motley, 2019, 163-28
  481. Nathan Rausch, Walker-Hackensack-Akeley/Nevis, 2003, 163-30
  482. T.J. Anderson, Dassel-Cokato, 2001, 163-32
  483. Mitch Marr, Forest Lake, 1998, 163-37
  484. Corey Feltmann, Norwood Young America, 2002, 163-42
  485. Shad Tappe, Detroit Lakes, 2005, 163-42
  486. Codey Schultz, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2007, 163-47
  487. Abraham Olson, Trinity at River Ridge, 2003, 163-51
  488. Michael Guehna, Perham, 2007, 163-51
  489. Jacob Malone, New York Mills, 2003, 163-53
  490. Cody Nylander, Perham, 2013, 163-54
  491. Adam Johnson, Milaca, 2001, 163-55
  492. Jake Johnson, Hastings, 2001, 163-56
  493. Matt Burns, Watertown-Mayer, 2006, 163-57
  494. Noah Becker, LPGE/Browerville, 2016, 163-62
  495. Cole Von Ohlen, Jackson County Central, 2008, 162-16
  496. Jacob Volkmann, Battle Lake-Underwood-Henning, 1999, 162-18
  497. Dave Vetsch, St. Michael-Albertville, 1998, 162-22
  498. Mike Polley, Wayzata, 2005, 162-22
  499. Shawn Pumley, BOLD, 2003, 162-25
  500. Michael Weller, New York Mills, 1997, 162-26
  501. Wayne Goodhart, Beardsly-Browns Valley, 1989, 162-26-3
  502. Joe Block, LeCenter, 162-27-5
  503. Jeff Pitzenberger, Triton, 162-30
  504. Phil McMullen, St. James, River Valley , 2003, 162-30
  505. Danny Dahn, LeSueur-Henderson, 2004, 162-37
  506. Logan Dick, Maple Grove, 2016, 162-38
  507. Matt Laine, Hastings, 2006, 162-39
  508. Joe Werner, Perham, 2004, 162-39
  509. Micah Wales, West Central Area, 1996, 162-39-5
  510. Alex Yeager, Badger/Greenbush-Middle River, 2012, 162-40
  511. Grant Nehring, St. Cloud Apollo, 2013, 162-46
  512. Zach Molitor, Cambridge-Isanti, 2005, 162-51
  513. Blake Bergeron, Crookston, 2014, 162-70
  514. Jake Hanson, Rochester Mayo, 2013, 162-73
  515. Tyler Pasvogel, Sibley East, 2012, 162-75
  516. Jayson Ness, Bloomington Kennedy, 2005, 161-14
  517. Joey Thompson, Totino-Grace, Maple Grove, 2020, 161-18
  518. Pat Dorn, Adrian, 1985, 161-18-5
  519. Justin Nelson, Big Lake, 2008, 161-27
  520. Shawn Williams, Brooklyn Center, 2000, 161-29
  521. T.J. Friederichs, Osseo, 1993, 161-29-1
  522. Riley Habisch, Buffalo, 2019, 161-32
  523. Dana Paulson, Roseau, 1996, 161-33
  524. Zane Petersen, Lakeville South, 2011, 161-38
  525. Adam Rall, Henry Sibley, 2004, 161-39
  526. Jacob Anderson, River Valley, 2012, 161-44
  527. Rickey Peterson, Minneota, 2006, 161-45
  528. Scott Springer, Anoka, 2019, 161-45
  529. Tyler Shackle, Scott West, 2019, 161-45
  530. Dusty Myers, Redwood Valley, 2004, 161-50
  531. Cole Roeder, Stewartville, 2004, 161-58
  532. Adam Hiltner, Eden Valley-Watkins, 2006, 161-66
  533. Matt Strawser, Wadena-Deer Creek, 1998, 160-13
  534. Danny Gray, Dover-Eyota, 2005, 160-26-
  535. Adam Elseth, Albert Lea, 2004, 160-26
  536. Nate Trulen, Tartan, 2001, 160-27
  537. Josh Falk, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2010, 160-37
  538. Mitchell Rohlik, Wabasso/Red Rock Central, 2012, 160-39
  539. Mariano Portillo, Crookston, 2010, 160-40
  540. Alex Peck, Benilde-St. Margaret’s, 2010, 160-42
  541. Phillip Beaumia, Apple Valley, West Central Area/Ashby, 2004, 160-44
  542. Trent Esping, Minneota, 2018, 160-46
  543. Rij Koehnen, Frazee, 2012, 160-48
  544. Tossaporn Suparat, North Branch, 2009, 160-54
  545. Adam Luberts, New London-Spicer, 2007, 160-67
  546. Klinton VanHeuveln, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2011, 160-67
  547. Bowen Schultz, Owatonna, 2013, 160-75
  548. Troy Peterson, Watertown-Mayer, 1998, 159-21
  549. Jon May, Hutchinson, 2003, 159-21
  550. Ashton Clark, Park Rapids Area, 2019, 159-22
  551. Mike Fiedler, Sauk Centre, 1999, 159-23
  552. Tyler Hemmesch, Elk River, 2007, 159-25
  553. Desmond Radunz, Henry Sibley, 1999, 159-26
  554. Hank Virnig, Pierz, 2007, 159-27
  555. Jake Begin, Anoka, 2009, 159-30
  556. Zach Winter, Sauk Centre, 2005, 159-32
  557. Justin Stauffacher, Scott West, 2019, 159-40
  558. Austen Cole, Yellow Medicine East, 2009, 159-43
  559. Cole Gibson, La Crescent, 2009, 159-49
  560. Justin Turek, New Prague, 2005, 159-49
  561. Tristin Faust, Northfield, 2010, 159-58
  562. Ethan Vogt, Sauk Centre, 2004, 159-66
  563. Justin Jenks, Little Falls, 2016, 159-67
  564. Dave Droegemueller, Osseo, 1986, 158-10-2
  565. Will Magaard, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2020, 158-22
  566. Marshall Rach, Bertha-Hewitt/Verndale, 1998, 158-23
  567. Seth Brossard, Kenyon-Wanamingo, 2019, 158-23
  568. Chad Otterness, Cannon Falls, 158-24
  569. Mark Newman, Mora, Watertown, 1997, 158-24
  570. Jacob Clark, South St. Paul, 1998, 158-25
  571. Dean Salo, New York Mills, 158-25-2
  572. Jeremy Arndt, Wheaton/Herman-Norcross, 158-26-1
  573. Lance Martin, Elk River, 158-34
  574. Jesse Hein, Perham, 2012, 158-35
  575. Nick Pelach, Sartell-St. Stephen, 2019, 158-40
  576. Aaron Stolp, Big Lake, 2007, 158-42
  577. Hans Wothe, Frazee, 1993, 158-44
  578. Adam Josephson, Minneota, 2012, 158-44
  579. Craig Kelliher, Apple Valley, 2009, 158-45
  580. Tommy Glenn, Simley, 2010, 158-48
  581. Aaron Bates, Sibley East, 2013, 158-48
  582. Michael Davis, Mankato East, 2007, 158-50
  583. Mitch Rechtzigel, Eastview, 2012, 158-50
  584. Jeff Grosland, Simley, 2004, 158-51
  585. Holden Nelson, Thief River Falls, 2013, 158-53
  586. Mickey Kirk, St. Michael-Albertville, 2006, 158-64
  587. Zachary Pesch, LeSueur-Henderson, 2008, 158-66
  588. Aaron Sweeney, Watertown-Mayer/Mayer Lutheran, 2014, 158-67
  589. Gavin Larsen, Chaska/Chanhassen, 2011, 158-68
  590. Ryan Epps, Cannon Falls, 2016, 157-21
  591. Jakob Stageberg, New London-Spicer, 2014, 157-22
  592. Greg Schwartz, Paynesville, 157-22-5
  593. Garrett Benz, Virginia Area, 1998, 157-25
  594. Adam Murphy, Northfield, 1995, 157-25-2
  595. Kevin Widmer, River Valley, 2005, 157-29
  596. Trey Bertram, Hastings, 2008, 157-29
  597. Skylar Hieronimus, Adrian, 2016, 157-29
  598. Brian Strain, Henry Sibley, 1999, 157-30
  599. Heath Martin, Elk River, 157-35
  600. Jordan Bendson, Staples-Motley, 2010, 157-39
  601. Jared Hotakainen, New York Mills, 2006, 157-39
  602. Miles Patton, Rochester Mayo, 2015, 157-41
  603. Mark Erickson, Roseau, 2008, 157-45
  604. Carter Hanson, Blue Earth Area, 2013, 157-47
  605. Tony Lynn, Adrian, 2015, 157-47
  606. Matt Tlougan, Byron, 2011, 157-49
  607. Micah Olson, Trinity at River Ridge, 2008, 157-54
  608. Robert Fisher, Bloomington Kennedy, 2009, 157-54
  609. Lincoln Shinn, Willmar, 2019, 157-54
  610. Nate Meixell, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2012, 157-63
  611. Jacob Johnson, Jackson County Central, 2008, 157-65
  612. Shane Siewert, Lake City, 2015, 157-65
  613. Brandon Waage, Badger/Greenbush-Middle River, 2015, 157-74
  614. Jacob Prunty, Worthington, 2018, 156-8
  615. Terry Storm, Walker-Hackensack, 156-14
  616. Josh Wiseman, Champlin Park, 2008, 156-15
  617. Seth Flodeen, Cannon Falls, 2005, 156-17
  618. Kyle Christians, West Central Area, 1997, 156-24
  619. Eric Bauer, Hastings, 2012, 156-25
  620. Brad Loeffler, St. Clair-Waldorf Pemberton, 156-26-1
  621. Mark Hilbrand, Wheaton/Herman-Norcross, 156-27
  622. Matt Fraley, Forest Lake, 2002, 156-30
  623. Austin Anderly, LeSueur-Henderson, 2015, 156-31
  624. Brett Svendsen, Elk River, 1993, 156-33-1
  625. Todd Opdahl, Minneota, 2003, 156-34
  626. Kyle Opsahl, Pine City/Hinckley-Finlayson, 2013, 156-35
  627. Dennis Westlund, Waconia/Mayer Lutheran, 2003, 156-38
  628. Tim Klein, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2001, 156-43
  629. Joel Stark, Wabasha-Kellogg, 1999, 156-43
  630. Sam Moenkedick, Bertha-Hewitt/Verndale, 2008, 156-45
  631. Jackson Held, Royalton/Upsala, 2019, 156-48
  632. Kyle Rose, Morris Area/Hancock, 1998, 156-49
  633. Tom Faber, Rocori, 1996, 156-60-1
  634. Joe Kern, Bertha-Hewitt/Verndale, 1998, 156-61
  635. Phil LaFleur, Fillmore Central/Lanesboro/Mabel-Canton, 2008, 156-62
  636. Derek Weinmann, Irondale, 2012, 156-62
  637. Steven Salinas, Blooming Prairie, 2004, 156-64
  638. Brad Kruse, St. Clair, 2006, 156-69
  639. Brandon Paulson, Anoka, 1992, 155-12-1
  640. Jarred Oftedahl, Benilde-St. Margaret’s, 2013, 155-16
  641. Corey Olson, Hayfield, 1988, 155-19
  642. Tony Valek, Scott West, 2008, 155-19
  643. Russell Smith, Owatonna, 2005, 155-21
  644. Zach Siegle, Scott West, 2014, 155-23
  645. Donny DePatto, Monticello, 2002, 155-24
  646. Tyler Ryan, Kenyon-Wanamingo, 2019, 155-26
  647. Adam McSorley, Hastings, 2017, 155-28
  648. Jason Bartels, Annandale/Maple Lake, 1997, 155-29-2
  649. Cory Foss, Foley, 2009, 155-32
  650. Kelly Pederson, Big Lake, Becker, 2000, 155-33
  651. Nathanael Holecek, Thief River Falls, 2015, 155-36
  652. Cameron Jurgenson, Dawson-Boyd, 2008, 155-37
  653. Blake Legred, United South Central, 2019, 155-38
  654. Matt Meyer, Atwater-Cosmos-Grove City, 2012, 155-40
  655. Joachim Wiener, Osakis, 2001, 155-45
  656. Tommy Longendyke, White Bear Lake, 2013, 155-45
  657. Calvin Wolff, Prior Lake, 2008, 155-48
  658. Seth Amberg, United South Central, 2008, 155-49
  659. Gavin Peterson, Maple Grove, 2020, 155-49
  660. Chad Olson, Farmington, 1995, 155-57
  661. Cody Welch, Wabasso/Red Rock Central, 2012, 155-57
  662. John Nething II, New London-Spicer, 2010, 155-59
  663. Casey Johnson, Kasson-Mantorville, 2010, 155-59
  664. Brad Meyer, Pierz, 2013, 155-61
  665. Isaac Florell, Totino-Grace, 2015, 155-61
  666. Sam Fischenich, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2009, 155-63
  667. Colton Johnston, Ogilvie, 2008, 155-63
  668. Shane Fesenmaier, Sauk Rapids-Rice, 2010, 155-68
  669. Brad Fisher, Austin, 1997, 154-14
  670. Dan Dellwo, Chisago Lakes Area, 1996, 154-16-1
  671. Mike McConville, Osseo, 1996, 154-18
  672. Alex Crowe, Shakopee, 2017, 154-22
  673. Nick Schuler, Totino-Grace, 2009, 154-31
  674. Daniel Schulte, LaCrescent, 2005, 154-34
  675. Kyle Kohls, Watertown-Mayer, 2003, 154-39
  676. Sam Baier, Redwood-River Valley, 2016, 154-40
  677. Nick Walsh, Rosemount, 2005, 154-43
  678. Aaron Matheson, Centennial, 2002, 154-44
  679. Randy Rager, Pequot Lakes, 1996, 154-44-3
  680. Jason Jeremiason, Marshall, 2007, 154-45
  681. Eric Muldoon, Prior Lake, 2009, 154-54
  682. Tristyn Hanson, Lakeville North, 2015, 154-55
  683. Tony Klosterboer, Montevideo, 2007, 154-58
  684. Ty Johnson, Woodbury, 2015, 154-60
  685. Caleb Lanoue, Mahnomen/Waubun, 2010, 154-61
  686. Kenny Steffens, Wadena-Deer Creek, 2007, 154-65
  687. Nick Pfaff, Mille Lacs, 2007, 154-65
  688. Andrew Janssen, Mounds View, 2007, 154-66
  689. Bobby Steveson, Apple Valley, 2015, 153-4
  690. Terrance Young, Minneapolis Edison, 2006, 153-10
  691. Brad Fenske, Paynesville, 1992, 153-16-6
  692. BJ Mariotti, St. Michael-Albertville, 1994, 153-21
  693. Seth Anderson, Simley, 2005, 153-26
  694. Chase Austvold, New London-Spicer, 2012, 153-30
  695. Jeremy Anderson, Thief River Falls, 2003, 153-31
  696. Cole Fibranz, Sartell-St. Stephen, 2019, 153-31
  697. Owen Bjerga, Staples-Motley, 2020, 153-31
  698. Ryan Lumley, Big Lake, 2003, 153-36
  699. Luke Bothun, Dawson-Boyd, 2006, 153-37
  700. Billy Hochstein, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2010, 153-38
  701. Brady Johnshoy, Prior Lake, 2011, 153-38
  702. Chris Ortman, Pierz, 2014, 153-41
  703. Jordan Chouanard, Aitkin, 2012, 153-43
  704. Andrew Nissen, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2015, 153-44
  705. Troy Meyer, St. James, 1995, 153-45-1
  706. Austin Hjelle, Thief River Falls, 2014, 153-49
  707. Tyler Keller, Medford, 2014, 153-52
  708. Jonah Lange, Frazee, 2016, 153-52
  709. Chris McPhail, Pine Island, 2005, 153-54
  710. Tanner Rohlik, Wabasso/Red Rock Central, 2013, 153-55
  711. Mike Minske, Rochester Mayo, 2010, 153-55
  712. Justin Skillings, Frazee, 2007, 153-57
  713. Seth Sanftner, Mora, 2010, 153-62
  714. Sam McPhail, Pine Island, 2014, 153-66
  715. Devin Roberts, Apple Valley, 2019, 153-67
  716. Matthew Jeska, Nashwauk-Keewatin/Greenway, 2019, 153-77
  717. Robin Ebnet, New Richland-Hartland, 152-21-1
  718. Josh Cagle, Faribault, 1996, 152-23-1
  719. John Weeding, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2012, 152-24
  720. Travis Holt, Cambridge-Isanti, 2013, 152-29
  721. Scott Schermerhorn, Frazee, 1995, 152-30
  722. Trent Hatlevig, Caledonia/Spring Grove, 1999, 152-30
  723. Dan Verdeja, Simley, 152-31
  724. Phil Skeps, St. Thomas Academy, 2019, 152-37
  725. Sean Huls, Pierz, 2011, 152-39
  726. Cody Reverts, Adrian, 2006, 152-49
  727. Steven Dahlblom, Stillwater Area, 2002, 152-52
  728. Andrew Wiener, Osakis, 2002, 152-52
  729. Cory Swenson, Pequot Lakes/Pine River-Backus, 2004, 152-52
  730. Tim Bartness, New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva, 2009, 152-93
  731. Matt Demaray, Apple Valley, 151-7-1
  732. David Haas, Madison, 151-14-3
  733. Micah Flodeen, Cannon Falls, 2003, 151-15
  734. Juan Torres, Simley, 2013, 151-22
  735. Tony Nord, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2000, 151-24
  736. Derek Skala, Owatonna, 2006, 151-30
  737. Alex Hart, Prior Lake, 2015, 151-30
  738. Chaz Abrahamson, Thief River Falls, 2011, 151-31
  739. Andy Merkins, Hutchinson, 2003, 151-32
  740. Cody Lensing, Totino-Grace, 2008, 151-34
  741. Jacob Bryce, Minnewaska Area, 2004, 151-35
  742. Josh VanOverbeke, Minneota, 2012, 151-35
  743. Trent Gunsolus, Janesville-Waldorf-Pemberton, 1999, 151-40
  744. Allan Huigens, New Prague, 2002, 151-41
  745. Matt Christensen, Aitkin, 2008, 151-41
  746. Conrad Kondos, Breckenridge/Campbell-Tintah, 2014, 151-46
  747. Greg Stucky, Pine Island, 2000, 151-49
  748. Zack Kuhns, Maple River, 2013, 151-49
  749. Spencer Garness, Kasson-Mantorville, 2007, 151-50
  750. Jake Avre, Cambridge-Isanti, 2000, 151-51
  751. Luke Sailer, Perham, 2013, 151-57
  752. Mitchell Fulton, Wabasso/Red Rock Central, 2017, 151-58
  753. Brandon Lexvold, Goodhue, 2001, 151-59
  754. Darren Droegemueller, Osseo, 1988, 150-9-3
  755. Travis Borchert, Browerville/Eagle Valley, 2010, 150-12
  756. Jacob Gall, Pierz, 150-22
  757. Seth Beyer, Mankato West, Martin County West, 2004, 150-25
  758. Jamin LeDuc, Farmington, 2016, 150-26
  759. David Hendrickson, Montevideo, 150-28
  760. Mike Roder, Lac Qui Parle Valley, 1993, 150-28-3
  761. Timothy Stapleton, Waconia, 2020, 150-29
  762. Jack Ryan, Simley, 2015, 150-36
  763. Chris McKenzie, Shakopee, 2004, 150-39
  764. Jackson Sweeney, Watertown-Mayer/Mayer Lutheran, 2016, 150-39
  765. Isaac Loosbrock, Chaska/Chanhassen, 2016, 150-42
  766. Mitchell Hartwig, Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie, 2013, 150-44
  767. Peter Johnson, Willmar, 2005, 150-48
  768. Jake Wetzel, Montgomery-Lonsdale/Le Center, 2008, 150-49
  769. Lucas Roe, Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland, 2013, 150-50
  770. Kyle Trout, Wadena-Deer Creek, 2003, 150-51
  771. Caramon Hansen, Kimball, 2012, 150-52
  772. Kyle Koehntop, Morris Area/Hancock, 2004, 150-62
  773. Ted Androli, Kenyon-Wanamingo, 2016, 150-65
  774. Chad Kubasch, Watertown-Mayer, 2006, 150-67
  775. Mitch Mosher, Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland, 2005, 150-68
  776. Jay Thoreson, Moorhead, 2006, 150-74
  777. Nolan Booge, Park Rapids Area, 2017, 150-74
  778. Mike Meger, Owatonna, 2003, 149-10
  779. Mark Lange, Caledonia, 149-11-1
  780. Eric Kramer, Staples-Motley, 1996, 149-12
  781. Seth Gross, Apple Valley, 2014, 149-15
  782. Spencer Jenniges, Wabasso/Red Rock Central, 2014, 149-18
  783. Trevor Westerlund, Albert Lea, 2013, 149-26
  784. Jordan Theede, Lewiston-Altura/Rushford-Peterson, 2014, 149-27
  785. Matthew Herman, Burnsville, 2002, 149-29
  786. Mark Gunderson, Bemidji, 1998, 149-32
  787. Chad Henle, New London-Spicer, 2008, 149-33
  788. Tyler Hebig, Mound-Westonka, 2013, 149-34
  789. Taylor Lewandowski, Foley, 2012, 149-38
  790. Travis Peralta, Thief River Falls, 2009, 149-41
  791. Todd Traen, Minneota, 2004, 149-44
  792. Carter Entinger, Watertown-Mayer/Mayer Lutheran, 2019, 149-44
  793. Aldon Stuchen, Tracy-Milroy, 2001, 149-48
  794. Ricky Crone, Apple Valley, 149-49
  795. Tony Biggs, Simley, 2004, 149-49
  796. Brent Yule, Medford, 2004, 149-55
  797. Brandon Hertog, Centennial, 2009, 149-87
  798. Aaron Gudahl, Blue Earth Area, 148-25
  799. Jason Elsmore, Lake City, 148-26
  800. Drake Borsgard, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2012, 148-26
  801. Brent Kramer, Staples, 1991, 148-26-2
  802. Travis Dahlheimer, St. Michael-Albertville, 2001, 148-31
  803. Travis Shives, Bloomington, 148-31-5
  804. Chris Werth, St. James, NRHEG, 2003, 148-33
  805. Mike Kramer, Wadena, 148-36
  806. Andrew Peralta, Thief River Falls, 2007, 148-36
  807. Ty Griffin, Rockford, 2014, 148-38
  808. Kraig Schumm, St. Michael-Albertville, 2010, 148-41
  809. Ben Kelvington, Scott West, 2016, 148-46
  810. Colin Ayers, WEM/JWP, 2014, 148-49
  811. Matt Morris, Albert Lea, 2007, 148-58
  812. Blaine Coyle, Fillmore Central/Lanesboro/Mabel-Canton, 2009, 148-58
  813. Adam Richter, Perham, 148-61
  814. Brady Nelson, Rochester Mayo, 2015, 148-61
  815. Thomas Hischer, Mora, 2015, 148-63
  816. Tom Casey, Shakopee, 2009, 148-65
  817. Patrick Rooney, Belgrade-Brooten-Elrosa, 2013, 148-67
  818. Shane Fickes, Wheaton/Herman-Norcross, 2006, 148-69
  819. Leighton Rach, Perham, 2019, 148-72
  820. Ryan Sieberg, St. Clair/Mankato Loyola, 2011, 148-83
  821. Jacoby Bergeron, Thief River Falls, 2011, 147-11
  822. Pat Harty, Hayfield, 1998, 147-22
  823. Kraig Elliot, Burnsville, 1998, 147-22
  824. Willard Meine, Fertile-Beltrami, 2016, 147-25
  825. Frank Wilczek, Little Falls, 2012, 147-26
  826. Tom Libbesmeier, Kimball, 2003, 147-35
  827. Dalton Westerlund, Albert Lea, 2012, 147-35
  828. Adam Fokken, Eastview, 2001, 147-36
  829. Brandon Bartyzal, LeSueur-Henderson, 2006, 147-39
  830. Grant Jepson, Frazee, 2016, 147-39
  831. Jackson Striggow, Orono, 2015, 147-42
  832. Dylan Yarger, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2009, 147-43
  833. TJ Severance, Wheaton/Herman-Norcross, 2005, 147-45
  834. David Hauge, Minnehaha Academy/Concordia Academy, 2006, 147-46
  835. Adam Petersen, Hastings, 2008, 147-47
  836. Russell Caldwell, Maple River, 2015, 147-47
  837. Mike Priebe, Dover-Eyota, 2001, 147-53-
  838. Kyle Drehmel, Goodhue, 2013, 147-55
  839. Mike Wallraff, Centennial, 2004, 147-60
  840. Noah Bernier, Thief River Falls, 2015, 147-61
  841. Tyler Polzin, Glencoe-Silver Lake, 2006, 147-80
  842. Chris Lembeck, Bloomington Kennedy, 146-7-2
  843. Kris Presler, Brooten, 1987, 146-16
  844. Tyler Safratowich, Park Rapids Area, 2004, 146-27
  845. Matt Moenkedick, Bertha-Hewitt/Verndale, 2009, 146-28
  846. Tim Roberg, Paynesville, 1997, 146-29
  847. Scott Bauer, New Prague, 1999, 146-32
  848. Matt Fridgen, Wheaton/Herman-Norcross, 2003, 146-36
  849. Randy Backman, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 2001, 146-37
  850. Brad Osatiuk, Maple Grove, 2015, 146-37
  851. Brad Zimmel, Wheaton/Herman-Norcross, 146-39
  852. Garrett Long, St. Francis, 146-39
  853. Tyler Bullerman, Adrian, 2002, 146-40
  854. Jermy Bruessel, Owatonna, 1996, 146-41-1
  855. Mitch Becker, Browerville, 1998, 146-42
  856. Ethan Loosbrock, Chaska, 2013, 146-48
  857. Doug Storbeck, Blue Earth Area, 1998, 146-50
  858. Justin Bowland, Foley, 2010, 146-50
  859. Andy Leisen, Rochester Mayo, 2005, 146-52
  860. Kurt Haakinson, Sauk Centre, 2005, 146-52
  861. Kade Johnson, Bemidji, 2014, 146-52
  862. Dylan Hanson, New London-Spicer, 2012, 146-53
  863. Shawn Leuthard, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1993, 146-54-2
  864. Ben Butler, Browerville, 1994, 146-55-1
  865. Christopher Pfarr, LeSueur-Henderson, 2013, 146-59
  866. Jed Loftus, Dover-Eyota, 2003, 146-72-
  867. Travis Schiefelbein, Kimball, 2012, 146-78
  868. Chad Cooreman, Tracy-Milroy-Balaton, 2007, 146-84
  869. Mark Krier, Plainview, 1985, 145-9
  870. David Zilverberg, Wayzata, 2007, 145-16
  871. Tanner Skillings, Minneota, 2007, 145-25
  872. Andy Miller, Eagan, 1999, 145-28
  873. Derek Hebrink, Fillmore Central, 2002, 145-30
  874. Tyler Marr, Forest Lake, 2000, 145-32
  875. Corey Schunk, Wabasso, 2004, 145-32
  876. Scott Larson, Blackduck/Cass Lake-Bena, 1998, 145-34
  877. Parker Brand, Lewiston-Altura/Rushford-Peterson, 2008, 145-39
  878. Adam Minette, New Prague, 2004, 145-40
  879. Colby Alberts, Kasson-Mantorville, 2005, 145-40
  880. Colten Carlson, United South Central, 2014, 145-40
  881. Jon Teiken, Mahnomen/Waubun, 145-45-1
  882. Aaron Trio, Maple River, 2014, 145-46
  883. Jeff Nielsen, Zimmerman, 2010, 145-47
  884. Ben Barton, Wabasha-Kellogg, 145-49
  885. Mike Priebe, Dover-Eyota, 2001, 145-50-
  886. Eric Ryan, Goodhue, 2008, 145-53
  887. Adam Ourada, Wabasso, 2008, 145-54
  888. Zach Spinks, Windom/Mountain Lake, 2019, 145-54
  889. Josh Hiltner, Eden Valley-Watkins, 2004, 145-55
  890. Ryan Mergen, Monticello, 2005, 145-57
  891. Tomm Ingle, Badger/Greenbush-Middle River, 2012, 145-62
  892. Corey Zastrow, Rochester Century, 2008, 145-78
  893. Nick Bruss, Nashwauk-Keewatin/Greenway, 2013, 145-82
  894. Brett Crecelius, Marshall/Lakeview, 2009, 145-86
  895. Sam Brancale, Eden Prairie, 2012, 144-9
  896. Jose Trevino, St. Paul Humboldt, 1993, 144-16-1
  897. Chris Steele, Hayfield, 1994, 144-16-2
  898. Waja Broadway, Minneapolis North, 1997, 144-20
  899. Paul Cheney, Apple Valley, 2014, 144-23
  900. Casey Gray, Wheaton/Herman-Norcross, 2005, 144-27
  901. Dylan Lentz, Columbia Heights, 2018, 144-29
  902. Casey Field, Yellow Medicine East, 2009, 144-30
  903. Paul Norgren, Lake Crystal-Wellcome Memorial, Maple River, 2010, 144-30
  904. Jesse Reyerson, Albert Lea, 1999, 144-32
  905. Mike Verdeja, Simley, 2000, 144-34
  906. Clinton Haake, Winona, 2005, 144-35
  907. Josh Olson, St. James, 144-38
  908. Nic Harrison, Pequot Lakes/Pine River-Backus, 2009, 144-41
  909. Joe Virga, Chisago Lakes Area, 2015, 144-42
  910. Lucas Damm, Atwater-Cosmos-Grove City, 2014, 144-46
  911. Drew Sathrum, Kenyon-Wanamingo, 2015, 144-46
  912. Brock Rinehart, Woodbury, 2020, 144-46
  913. Josh Allen, Rush City, 1996, 144-50
  914. Josh Zabel, Rochester Mayo, 2004, 144-50
  915. Michael Otomo, Dover-Eyota, 2016, 144-53-
  916. Keith Lumley, Big Lake, 2005, 144-58
  917. Tony Sauer, Adrian, 2005, 144-59
  918. Brandon Sullivan, Pierz, 2014, 144-66
  919. Orrin Holmbeck, Nashwauk-Keewatin/Greenway, 2013, 144-84
  920. Richard Fessler, Apple Valley, 2005, 143-6
  921. Chad Merritt, Canby, 143-14-1
  922. Troy Haglund, Willmar, 143-20-1
  923. Eric Hendrickson, Menahga/Sebeka, 1998, 143-21
  924. Jason Burg, New York Mills, 2007, 143-26
  925. Dalton Henderson, Owatonna, 2010, 143-29
  926. Lance Peters, Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland, 2006, 143-30
  927. Vince DePatto, Monticello, 2000, 143-31
  928. Justin Werk, Wheaton/Herman-Norcross, 2001, 143-32
  929. Jeff Stuckenbroker, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2005, 143-35
  930. Thomas Stageberg, New London-Spicer, 2016, 143-40
  931. Mason Stender, Browerville, 1993, 143-44-2
  932. Danny Striggow, Orono, 2020, 143-50
  933. Troy Morisette, Tartan, 2010, 143-51
  934. Nick Peterson, Eden Valley-Watkins, 2006, 143-54
  935. Nick Johnson, Tri-City United, 2019, 143-55
  936. Matt Spoden, St. Cloud Apollo, 2009, 143-56
  937. Tyler Tubbs, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville-Beardsley, 2004, 143-58
  938. John Gusewelle, Sauk Centre, 2010, 143-58
  939. Jon Verhelst, Canby, 2008, 143-59
  940. Jake Bothun, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2010, 143-69
  941. Christian Harrison, Pequot Lakes/Pine River-Backus, 2011, 143-80
  942. Lenny Wurm, Maple Lake, 142-10
  943. Tom Grimes, Bemidji, 142-14
  944. Drew Fleming, Watertown-Mayer/Mayer Lutheran, 2010, 142-17
  945. Terry Keller, Medford, 1979, 142-17-1
  946. Micah Barnes, Simley, 2012, 142-18
  947. Dieken Swalla, MACCRAY, 1993, 142-19
  948. John Barrett, Annandale, 142-19
  949. Clint Campbell, Stewartville, 2002, 142-24
  950. Chad Meyer, Blue Earth Area, 142-28-3
  951. Jason Dummer, Hastings, 1997, 142-29
  952. Gabe Zierden, Albany, 2019, 142-30
  953. John Sundgren, Blaine, 2006, 142-32
  954. Carl Carlson, Willmar, 142-32-2
  955. Greg Janey, Park Center, 1997, 142-35
  956. John Swanson, Thief River Falls, 2002, 142-35
  957. Taylor Menke, Jackson County Central, 2010, 142-37
  958. Seth Bullerman, Adrian, 2001, 142-38
  959. Joe Franta, Blue Earth Area, 2011, 142-39
  960. Dan Rysavy, Austin, 2006, 142-40
  961. Dan Tschudi, Delano, 1993, 142-43
  962. Ryan Lovaas, Mille Lacs, 2003, 142-45
  963. Dustin Dylla, United South Central, 2011, 142-45
  964. Garsen Schorr, Kasson-Mantorville, 2019, 142-47
  965. Sammy Houck, Lakeville North, 2009, 142-49
  966. Justin Jones, Mille Lacs, 2004, 142-50
  967. Drey Loge, Pequot Lakes/Pine River-Backus, 2013, 142-53
  968. Chris Sawatzky, Mora, 2007, 142-54
  969. Ryan Sullivan, Eden Valley-Watkins, 2007, 142-57
  970. Jake Berthiaume, Monticello, 2014, 142-57
  971. Kip Anderson, Pelican Rapids, 2007, 142-59
  972. Brent Weller, New York Mills, 2005, 142-59
  973. Brian Wasserzieher, Aitkin, 2006, 142-62
  974. Carter Williamson, Rochester John Marshall, 2014, 142-62
  975. Isaac Johnson, Lake Park/Audubon, 2004, 142-64
  976. Mitchell Watkins, Zumbrota-Mazeppa, 2013, 142-65
  977. Dan Fiecke, Lester Prairie/Holy Trinity, 2002, 142-79
  978. Paul Kuznik, Crookston, 1986, 141-10
  979. Lenny Meine, Crookston, 1990, 141-14-1
  980. Dana Gostomczek, Janesville-Waldorf-Pemberton, 1998, 141-18
  981. Tony Nelson, Cambridge-Isanti, 2009, 141-18
  982. Tony Sadder, Totino-Grace, 2006, 141-21
  983. Darrin Allen, Chatfield, 1993, 141-21-1
  984. Ryan Timmerman, St. Peter, 2008, 141-27
  985. Trevor Schultz, Fairmont/Martin County West, 2013, 141-27
  986. Justin Staebler, Perham, 1998, 141-28
  987. Cody Rinke, Wheaton/Herman-Norcross, 2005, 141-28
  988. Matt Wagner, Canby, 1995, 141-31
  989. Trevor Krueger, Barnesville, 2008, 141-32
  990. Cody Paulsen, Totino-Grace, 2010, 141-32
  991. Hector Millan, Owatonna, 2009, 141-33
  992. Jason Melcher, St. Francis, 1992, 141-33-4
  993. Jon Dierks, Mankato East, 1999, 141-35
  994. Kurt Timmons, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2010, 141-35
  995. Erik Drange, Litchfield, 1995, 141-35-1
  996. Joseph Bechtold, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2004, 141-37
  997. Chad Rach, Bertha-Hewitt/Verndale, 1995, 141-39
  998. Shane Wevley, West Central Area, 1996, 141-39
  999. Titon Erler, Owatonna, 2005, 141-44
  1000. Teddy Pierce, St. Francis, Chisago Lakes Area, 2017, 141-45
  1001. Joe Hessing, Delano, 2010, 141-46
  1002. Jake Gosch, Kasson-Mantorville, 2007, 141-49
  1003. Gavin Christoffersen, South St. Paul, 2019, 141-50
  1004. Storm Booe, Badger/Greenbush-Middle River, 2010, 141-52
  1005. Nathan Schmitz, Perham, 2009, 141-53
  1006. Nick Henning, Fulda/Murray County Central, 2006, 141-55
  1007. Zach Beaumaster, Monticello, 2014, 141-58
  1008. Taylor Carlson, United North Central, 2014, 141-59
  1009. Jake Skalicky, Simley, 1998, 141-60
  1010. AJ Stevens, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2008, 141-62
  1011. Cola Jensen, Simley, 2011, 141-64
  1012. Jordan Hansen, Hutchinson, 2010, 141-67
  1013. Jeff Froslee, Battle Lake-Underwood-Henning, 1997, 141-67-1
  1014. Jacob Rukavina, Eastview, 2014, 141-68
  1015. Craig Peterson, Minneota, 141-73
  1016. Alex Burns, Tri-City United, 2016, 141-77
  1017. Jadon Evans, Pipestone Area, 2011, 141-82
  1018. Tony Dionosopoulos, Simley, 1994, 140-13
  1019. Chad Kranz, Montevideo, 1994, 140-22
  1020. Doug Heins, Ogilvie, 140-22-1
  1021. Brady Schrupp, Becker, 2009, 140-23
  1022. Joe Pilgrim, Verndale, 140-26-3
  1023. Chad Irlbeck, Wabasso, 1991, 140-26-3
  1024. Dusty Kavitz, Medford, 2004, 140-28
  1025. Josh Bain, Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland, 2007, 140-28
  1026. Cody Whitney, Mille Lacs, 2012, 140-28
  1027. Matt Steffenson, Mille Lacs, 2003, 140-31
  1028. Dane Head, Kasson-Mantorville, 1988, 140-32
  1029. Chris Welle, Paynesville, 2000, 140-34
  1030. Phillip Anderson, Rogers, 2014, 140-34
  1031. Micah Larson, Atwater-Cosmos-Grove City, 2009, 140-35
  1032. Ben Keen, Pequot Lakes/Pine River-Backus, 2001, 140-36
  1033. Jesse Jennissen, Staples, 1998, 140-38
  1034. Dan Card, Owatonna, 2007, 140-41
  1035. Broc Threinen, Kasson-Mantorville, 1995, 140-41-5
  1036. Marty Kirk, Elk River, 140-42
  1037. Brandon Klukow, Albert Lea, 2005, 140-42
  1038. Kenny Sandt, United South Central, 2005, 140-43
  1039. Bruce Laleman, Minneota, 1996, 140-44
  1040. Alek Halverson, Lester Prairie/Holy Trinity, 2000, 140-44
  1041. John Vaith, Hastings, 2007, 140-45
  1042. Matt Baarson, Champlin Park, 2007, 140-48
  1043. Kez Flomo, Totino-Grace, 2015, 140-48
  1044. Aaron Berge, Kasson-Mantorville, 2016, 140-52
  1045. John Dolezal, Faribault, 1998, 140-53
  1046. Cody Tibbetts, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2011, 140-60
  1047. Austin Kluis, Fulda/Murray County Central, 2012, 140-60
  1048. Ryan Krause, Centennial, 2009, 140-74
  1049. Erik Wallace, Sibley East, 2003, 140-75
  1050. Corben Hansen, Kasson-Mantorville, 2013, 140-80
  1051. Trevor Laws, Apple Valley, 2003, 139-5
  1052. Ben Bauer, Faribault, 1996, 139-16
  1053. Paul Koenig, Butterfield-Odin, 139-16-1
  1054. Joeb Oyster, Bertha-Hewitt/Verndale, 2002, 139-20
  1055. Nic Cantu, Albert Lea Area, 2019, 139-20
  1056. Mike Buringa, Plainview-Elgin-Millville, 1986, 139-20-2
  1057. Les Engler, Fulda, 139-21
  1058. Jake Sweet, Totino-Grace, 2005, 139-22
  1059. John Fradette, Milaca, 2005, 139-25
  1060. Chris McAlpine, Elk River, 2000, 139-28
  1061. Eric Bourgeois, Monticello, 2012, 139-33
  1062. Matt Aho, Frazee, 1999, 139-35
  1063. Matt Anderson, Simley, 2001, 139-36
  1064. Ben Anderson, Annandale/Maple Lake, 2006, 139-37
  1065. Greg Naschansky, Plainview-Elgin-Millville, 2010, 139-38
  1066. Ian Sanders, Minneapolis North, 1992, 139-39
  1067. Shaun Murphy, Northfield, 1997, 139-39
  1068. Alec Engler, Minneota, 2015, 139-40
  1069. Lance Bullerman, Adrian, 2002, 139-44
  1070. Ted Berckes, Canby, 2011, 139-46
  1071. Jordan Tober, Mora, 2015, 139-46
  1072. Rylee Anderson, Barnesville, 2015, 139-48
  1073. Jason Ulmschmid, Frazee, 139-49
  1074. Matt Kahnke, Prior Lake, 2012, 139-50
  1075. Ryan Langlais, Eastview, 2004, 139-51
  1076. Nathan Brecht, Glenwood-Starbuck, 139-51-1
  1077. Chase Thielen, Renville County West, 2002, 139-54
  1078. Ryan Reid, Mound-Westonka, 2016, 139-54
  1079. Joe Facchinni, Nashwauk-Keewatin/Greenway, 2003, 139-55
  1080. Timmy Ruter, Buffalo, 2010, 139-56
  1081. Travis Ahlf, Menahga/Sebeka, 2006, 139-57
  1082. Jason Arndt, Wheaton/Herman-Norcross, 139-59-3
  1083. Emily Shilson, Mounds View, 2019, 139-64
  1084. Jasper Oyster, Bertha-Hewitt/Verndale, 2006, 139-68
  1085. Jason Reitmeier, Worthington, 138-14
  1086. Jamell Tidwell, Bloomington Kennedy, 2001, 138-15
  1087. Austin Goergen, Caledonia/Houston/Spring Grove, 2012, 138-15
  1088. Tony Noyes, New London-Spicer , 2003, 138-16
  1089. Larry Lyden, Irondale, 1998, 138-18
  1090. Steve Seck, Watertown-Mayer, 138-21
  1091. Scott Fernholz, Madison, 138-22-2
  1092. Terry Fasching, Lester Prairie/Holy Trinity Winsted, 138-26
  1093. Zach Anderson, Thief River Falls, 2005, 138-29
  1094. Justin Berns, Perham, 2007, 138-32
  1095. Jackson Penk, Sartell-St. Stephen, 2019, 138-32
  1096. Darrin Cain, Arlington-Green Isle, 138-33-2
  1097. Jordan Isakson, Dassel-Cokato, 2001, 138-38
  1098. Tyler Rohr, Hastings, 2010, 138-44
  1099. Sean McCall, Dawson-Boyd, 1996, 138-45
  1100. Kevin Bright, Lakeville South, 2010, 138-45
  1101. Nate Green, Osakis, 1996, 138-48
  1102. Matt Barton, Wabasha-Kellogg, 1997, 138-50
  1103. Luke Trout, Wadena-Deer Creek, 2001, 138-50
  1104. Kurt Werk, West Central Area, 1997, 138-53
  1105. Ty Torgerson, Cambridge-Isanti, 2013, 138-53
  1106. Gage Halvorson, Montevideo, 2006, 138-54
  1107. Daryl Becker, St. Michael-Albertville, 1995, 138-54-1
  1108. Darin Engelby, Cambridge-Isanti, 1999, 138-56
  1109. Austin Miley, Willmar, 2014, 138-56
  1110. Jack Hawkins, Wabasha-Kellogg, 2010, 138-58
  1111. Levi Marsh, Lake Crystal-Wellcome Memorial Area, 2015, 138-58
  1112. Jacob Rositas, Moorhead, 2013, 138-62
  1113. Nicholas Esping, Minneota, 2015, 138-64
  1114. Luke Rechtzigel, Kenyon-Wanamingo, 2016, 138-67
  1115. Heath Rud, Byron, 2009, 138-83
  1116. Justin Rose, Sibley East, 2007, 138-86
  1117. Josh Friedt, Rochester John Marshall, 1994, 137-18-2
  1118. Ryan LeBeau, Prior Lake, 2001, 137-21
  1119. Brendan Bogart, Brooten, 1989, 137-21-2
  1120. Dusty Iverson, Anoka, 2006, 137-22
  1121. Mike Cuperus, Worthington, 1997, 137-24
  1122. Jon Veldhouse, Wheaton/Herman-Norcross, 137-25
  1123. Joe Bunne, Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland, 2005, 137-25
  1124. Dustin Weinmann, Irondale, 2013, 137-25
  1125. Joe Swartz, Minnewaska Area, 2005, 137-30
  1126. Brandon Yost, Mahnomen/Waubun, 137-32
  1127. Caleb Lines, Jackson County Central, New Prague, 2008, 137-33
  1128. Gary Rakotz, Albany, 1996, 137-34
  1129. Chad Pike, Hayfield, 1993, 137-36
  1130. Trent Sovde, Badger/Greenbush-Middle River, 2007, 137-36
  1131. Mike Lucero, Frazee, 2009, 137-36
  1132. Dan Brown, Big Lake, 2009, 137-36
  1133. Mike Jacobson, Park Rapids Area, 1994, 137-39
  1134. Tom Anderson, Redwood Valley, 2004, 137-39
  1135. Devon Bonds, St. Paul Humboldt, 2009, 137-39
  1136. Adam Carruth, Benson, 2004, 137-42
  1137. Trevor Erler, Owatonna, 2005, 137-44
  1138. Ryan Osterman, Frazee, 1992, 137-47-1
  1139. Jeff Ziermann, Waconia, 1995, 137-48
  1140. Chad Listul, Yellow Medicine East, 2005, 137-48
  1141. Lincoln Mallinger, St. Michael-Albertville, 2013, 137-48
  1142. Jake Malone, United North Central, 2013, 137-49
  1143. Jace Paplow, Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove, 2020, 137-49
  1144. Cesar Munoz, Brooklyn Center, 2000, 137-53
  1145. Dan Deslauriers, Canby, 2008, 137-55
  1146. Grant Litke, Little Falls, 2019, 137-57
  1147. Adam Langer, Kenyon-Wanamingo, 2008, 137-60
  1148. Kent Backes, Becker, 2003, 137-60
  1149. Brian Lahr, Cambridge-Isanti, 1999, 137-61
  1150. Trevor Oberg, South St. Paul, 2017, 137-64
  1151. Bailey Eickhoff, Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United, 2016, 137-67
  1152. Patrick Faber, Fridley, 2011, 137-68
  1153. Alin Bakken, Pelican Rapids, 2009, 137-78
  1154. Ben Brown, Big Lake, 2008, 137-85
  1155. Dave Schuster, Delevan, 136-11-3
  1156. Jordan Kingsley, Apple Valley, 2011, 136-13
  1157. Barrett Golyer, St. Francis, 1994, 136-14-2
  1158. Ethan Cota, Kenyon-Wanamingo, 2016, 136-15
  1159. Ryan Flaherty, Big Lake, 2001, 136-16
  1160. Chad Nelson, Stewartville, 1991, 136-18-1
  1161. Mike McDougall, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 136-23
  1162. David Williams, St. Clair, 1998, 136-23
  1163. Ryan Breisch, Mound Westonka, 2003, 136-28
  1164. Danon Anderson, St. James, 2001, 136-29
  1165. Mike Harlow, New London-Spicer , 2000, 136-29
  1166. Derick Jensen, Park Center, 1994, 136-32
  1167. Justin Christenson, Fridley, 1997, 136-33
  1168. Michal Barrie, Adrian, Red Rock Central/Westbrook-Walnut Grove, 2004, 136-34
  1169. Lee Rahrlien, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 2002, 136-35
  1170. Cody Brazier, Badger/Greenbush-Middle River, 2008, 136-38
  1171. Brady Gross, Apple Valley, 2019, 136-38
  1172. Jesse Midas, St. Cloud Apollo, 1998, 136-39
  1173. Kyle Anderson, Simley, 2003, 136-42
  1174. Spencer Johnson, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2010, 136-42
  1175. Chad Ver Steeg, Hancock/Cyrus, 136-44-2
  1176. Jared Clawiter, Kenyon-Wanamingo, 2016, 136-45
  1177. Justin Bain, Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland, 2007, 136-49
  1178. Adam Stalboerger, Mahnomen/Waubun, 2008, 136-53
  1179. Jared Schroepfer, Wabasso/Red Rock Central, 2019, 136-53
  1180. Matt Skattum, Luverne, 136-53-1
  1181. Sean O’Neil, Prior Lake, 2014, 136-55
  1182. Ryan Keach, Dover-Eyota, 2016, 136-60-
  1183. Brandon Olson, Dawson-Boyd, 1998, 136-60
  1184. Jeff Allerson, Nicollet, 2005, 136-61
  1185. Tyler Kuechle, Kimball, 2011, 136-62
  1186. Dalton Elliot, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2015, 136-65
  1187. Pat Jenkins, Long Prairie-Grey Eagle, 2006, 136-66
  1188. Justin Kopet, Tri-City United, 2018, 136-95
  1189. Dan Devine, St. Paul Central, 1994, 135-10
  1190. Ty Friederichs, Osseo, 1995, 135-15-1
  1191. Tim Anderson, Rushford, 135-15-1
  1192. Nate Thomas, Kasson-Mantorville, 2013, 135-16
  1193. Jeremy LaVigne, Foley, 1991, 135-19
  1194. Jack Thompson, Hibbing, 135-21-1
  1195. Mark Jewison, Janesville, 135-21-2
  1196. Andrew Piehl, Rogers, 2016, 135-24
  1197. Todd Bergeron, Oklee-Plummer, 135-24-1
  1198. Steve Kosak, Anoka, 135-25
  1199. Kevin Fielder, Sauk Centre, 1992, 135-28-2
  1200. Jason Brill, Little Falls, 2007, 135-30
  1201. Garrett Steiger, Rochester John Marshall, 2009, 135-30
  1202. Codie LaFromboise, Mora, 2013, 135-30
  1203. Luke Zilverberg, Scott West, 2013, 135-30
  1204. Jason Lindquist, St. James, 1994, 135-32-2
  1205. Troy Phillips, Mankato East, 1990, 135-34-3
  1206. Ben Nelson, Wayzata, 135-35-2
  1207. Tyler Isaacson, Forest Lake, 2012, 135-36
  1208. Steve Washburn, Mora, 1999, 135-37
  1209. Logan Brincefield, Wadena-Deer Creek, 2002, 135-38
  1210. Justin Chouanard, Austin, 2008, 135-39
  1211. Ross Knapper, MACCRAY, 1994, 135-39-3
  1212. Zach Scott, Holdingford, 2015, 135-40
  1213. Justin Chouanard, Aitkin, 2008, 135-41
  1214. Steven Wood, United South Central, Wabasso, 2003, 135-42
  1215. Maverick Whitcomb, Atwater-Cosmos-Grove City, 2014, 135-43
  1216. Kelly Block, LeCenter, 135-43-2
  1217. Steve Arneson, Minnewaska Area, Glenwood, 1986, 135-43-2
  1218. Charles Schmitz, Perham, 2010, 135-46
  1219. Alex Lessman, Minneota, 2012, 135-46
  1220. Daren Wingert, Plainview-Elgin-Millville, 2011, 135-48
  1221. Matt Morgan, Braham Area, 2004, 135-50
  1222. Dillon Downes, Zumbrota-Mazeppa, 2011, 135-55
  1223. Collin Steuber, Fairmont/Martin County West, 2018, 135-55
  1224. Cole Schreder, St. Cloud Tech, 2016, 135-57
  1225. Kyle Gosse, Plainview-Elgin-Millville, 2004, 135-61
  1226. Dan Benning, Browerville, 1995, 135-61-4
  1227. David Shockman, Braham Area, 2004, 135-63
  1228. Karl Haataja, Fergus Falls, 2007, 135-74
  1229. Scott Thompson, Benson, 2005, 135-75
  1230. Gary Dahlheimer, St. Michael-Albertville, 134-7
  1231. Cory Bennett, Clarissa, 1987, 134-13
  1232. Todd Kirkpatrick, Anoka, 1997, 134-21
  1233. Chad Radenbaugh, St. James, 1990, 134-22-4
  1234. Ryan Killeen, Spectrum, 2016, 134-23
  1235. Chas Betts, St. Michael-Albertville, 2004, 134-24
  1236. Jacob Tabbert, Simley, 2007, 134-26
  1237. Ezra Blair, Cannon Falls, 2000, 134-27
  1238. Joel Kretsch, Redwood Falls-Morton, 134-27-3
  1239. Mark Butler, Owatonna, 2002, 134-29
  1240. Josh Jansen, Breckenridge, 2000, 134-33
  1241. Doug Taylor, Pequot Lakes/Pine River-Backus, 134-34
  1242. Eric Satterstrom, Rocori, 2001, 134-36
  1243. Brandon McVey, Mound Westonka, 2007, 134-36
  1244. William Bastian, Bertha-Hewitt/Verndale, 134-38-1
  1245. Russ Lumley, Becker, 2006, 134-39
  1246. Gary Auer, Holdingford, 2001, 134-40
  1247. Chad Lexvold, Kenyon-Wanamingo, 2010, 134-40
  1248. Jim Carlson, Bertha-Hewitt/Verndale, 1991, 134-44-2
  1249. Kyle Gerads, Holdingford, 2014, 134-45
  1250. Travis Thoreson, St. Francis, 134-47-1
  1251. Adam Vee, St. Michael-Albertville, 1996, 134-48
  1252. Jeremy Johnson, Faribault, 1999, 134-48
  1253. Tyler Carlson, Mora, 2011, 134-49
  1254. John Hausladen, Silver Lake, 1993, 134-53-2
  1255. Grant Goettl, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2007, 134-54
  1256. Wyatt Stevens, Windom/Mountain Lake, 2015, 134-54
  1257. Brad Koehn, Mora, 2008, 134-56
  1258. Ben Bogart, Alexandria, 2017, 134-56
  1259. Brian Knutson, Benson, 2002, 134-57
  1260. Matt Buysse, Minneota, 2007, 134-60
  1261. Tyler Radke, Maple River, 2005, 134-61-1
  1262. Zach Reker, Adrian, 2008, 134-64
  1263. Cody Schunk, Wabasso/Red Rock Central, 2010, 134-64
  1264. Derek Johnson, Cannon Falls/Randolf, 2014, 134-94
  1265. Brandon Howe, Totino-Grace, 1993, 133-7
  1266. Terry Jenniges, Wabasso, 133-8-2
  1267. Scott M. Stanton, Robbinsdale Cooper, 2000, 133-10
  1268. Jeff Stewart, Apple Valley, 1997, 133-19
  1269. Collin Pitts, Caledonia/Houston/Spring Grove, 2006, 133-19
  1270. Rob Miller, Renville-Sacred Heart, 133-19-1
  1271. Jeff Geray, Mahnomen/Waubun, 1996, 133-21
  1272. Dwight Ballou, Little Falls, 1991, 133-21-1
  1273. Brian Becker, St. Michael-Albertville, 1989, 133-22
  1274. Jafari Vanier, Bloomington Kennedy, Minneapolis Roosevelt, 2001, 133-22
  1275. Pat LeVasseur, Hutchinson, BOLD/Buffalo-Lake Hector, 2008, 133-22
  1276. Jamon Brunette, Spring Lake Park/St. Anthony, 2010, 133-22
  1277. Dave Goeb, Anoka, 133-26-3
  1278. Sam Donner, Lakeville, 2002, 133-28
  1279. Ethan Skog, Meadow Creek/Spectrum, 2010, 133-28
  1280. Jamie Holt, Albany, 2011, 133-30
  1281. David Newman, Watertown-Mayer, 1995, 133-32
  1282. Eric Niemi, Park Rapids Area, 1993, 133-35
  1283. Travis Deegan, Willmar, 2015, 133-35
  1284. Will Balow, Lake City, 2014, 133-38
  1285. Kyle McNeil, Holdingford, 1999, 133-41
  1286. Kent Nathe, Sartell-St. Stephen, 2003, 133-44
  1287. Jeff Wichern, Minneapolis Roosevelt, 1993, 133-45-2
  1288. Tyler Spiczka, Sauk Rapids-Rice, 2008, 133-46
  1289. Tucker Gifferson, Hutchinson, 2019, 133-46
  1290. Andy Henning, Fulda/Murray County Central, 2009, 133-47
  1291. JJ Kratzke, Perham, 2002, 133-47
  1292. Randy Mortenson, Madison, 1990, 133-49-4
  1293. Logan Brand, Lewiston-Altura/Rushford-Peterson, 2010, 133-58
  1294. Jace Clawiter, Kenyon-Wanamingo, 2014, 133-58
  1295. Ethan Smith, Hutchinson, 2009, 133-59
  1296. Ted Saatzer, Mound Westonka, 2005, 133-62
  1297. Nathan Mattison, Wabasso/Red Rock Central, 2012, 133-65
  1298. Kyle Carriveau, Mankato East, 2006, 133-67
  1299. Mike Ankeny, Blue Earth Area, 2015, 133-70
  1300. Paul Klees, Wabasha-Kellogg, 2004, 133-75
  1301. Hunter Prodzinski, Zumbrota-Mazeppa, 2014, 133-93
  1302. Alex Thurber, Kimball, 2012, 133-97
  1303. Jon Fitzgerald, Martin County West, 1995, 132-6
  1304. Travis Jacob, Mound Westonka, 132-9
  1305. Blaine Dravis, Staples, 1982, 132-9-1
  1306. Maolu Woiwor, Apple Valley, 2015, 132-13
  1307. Jeff Schoeder, Simley, 1994, 132-20-3
  1308. Eric Madson, Hutchinson/Buffalo Lake-Hector-Stewart, 2013, 132-21
  1309. Ted Jewison, Janesville, 132-21-1
  1310. Eric Schmiesing, St. Cloud Tech, 1998, 132-22
  1311. Mike Maresh, Champlin Park, 2004, 132-22
  1312. Jake FitzPatrick, Mahtomedi, 2019, 132-22
  1313. Mike Julkowski, Coon Rapids, 1993, 132-23
  1314. Tyler Jensen, Brainerd/Pillager, 2008, 132-24
  1315. Chris Studer, Brainerd, 1989, 132-25-2
  1316. Manuel Garcia, BOLD, 2016, 132-27
  1317. Ryan Smith, Zumbrota-Mazeppa, 1995, 132-27-2
  1318. Kris Olson, Foley, 2009, 132-28
  1319. Steve Bast, Paynesville, 1992, 132-36-2
  1320. Ross Mack, New York Mills, 132-37
  1321. Ben Bly, LaCrescent, 1998, 132-37
  1322. Justin Haag, Big Lake, 2008, 132-38
  1323. Greg Tambornino, Trinity at River Ridge, 2005, 132-40
  1324. Tim Donlinger, Dover-Eyota, 1989, 132-41-
  1325. Brent Mees, Southland, 2000, 132-42
  1326. Tyler Giza, Fergus Falls, 2013, 132-42
  1327. Cody Dillinger, Plainview-Elgin-Millville, 2010, 132-43
  1328. Adam Thronson, Hayfield, 1994, 132-44-1
  1329. Matt Bailey, Robbinsdale Armstrong, 2009, 132-46
  1330. Mark Francour, Mille Lacs, 132-46
  1331. Kalvin Girtz, Pierz, 132-48
  1332. Matthew Dowell, Albany, 2008, 132-48
  1333. Drew Hruska, Rochester Mayo, 2004, 132-48
  1334. Eric Wiener, Osakis, 2006, 132-49
  1335. Darrin Carlson, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2005, 132-51
  1336. Zach Kanzenbach, Medford, 2010, 132-56
  1337. Nate Lundeen, Red Lake County Central, 1997, 132-63
  1338. Tommy Ruckmar, South St. Paul, 2010, 132-71
  1339. Jeremy Thurman, Nashwauk-Keewatin/Greenway, 2005, 132-72
  1340. Brady Myers, Redwood Valley, 2008, 132-87
  1341. Dan Harrison, Simley, 131-12-1
  1342. Joey Grasser, LeCenter, 2004, 131-16
  1343. Jeff Thompson, Staples, 1999, 131-17
  1344. Troy Johnson, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 131-18-1
  1345. J.R. Gebhardt, Norwood Young America, 1994, 131-22-1
  1346. Tony Fratzke, Hutchinson, 1999, 131-23
  1347. Daniel Vitale, Sartell-St. Stephen, 2015, 131-25
  1348. Brian Parlin, Austin, 1999, 131-27
  1349. Clint Martin, Elk River, 2001, 131-27
  1350. Rylee Streifel, Prior Lake, 2015, 131-28
  1351. Mitch Mistic, Bemidji, 2003, 131-29
  1352. Joel Kumpula, New York Mills, 131-29-6
  1353. Ted Wilczek, Little Falls, 2006, 131-32
  1354. Jason Fratzke, Hutchinson, 1997, 131-34
  1355. Pat Schilling, Park Cottage Grove, 2007, 131-34
  1356. Mike Duncombe, St. Michael-Albertville, 1998, 131-35
  1357. Dane Hanson, Badger/Greenbush-Middle River, 2004, 131-38
  1358. Josh Wacker, Frazee, 1989, 131-39
  1359. Bruce Lemon, Frazee, 2013, 131-39
  1360. Bryar Johnson, Litchfield, 2004, 131-41
  1361. Justin Lessard, Crookston, 2001, 131-41
  1362. Juan Mena, St. Paul Humboldt, 2004, 131-42
  1363. Jeff Henry, Pine Island, 1992, 131-43-1
  1364. Zach Stratton, Southland, 2003, 131-44
  1365. Lance Citrowske, Canby, 2003, 131-46
  1366. David Lindell, New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva, 2010, 131-47
  1367. Lukas Lynch, Elk River, 2006, 131-48
  1368. Brad Schlomann, Butterfield-Odin/Mt. Lake, 1993, 131-48-1
  1369. Grant Kyllo, Zumbrota-Mazeppa, 2011, 131-51
  1370. Ryan Schroepfer, Wabasso/Red Rock Central, 2011, 131-52
  1371. Brett Ebersole, Lake Park, 1987, 131-58-1
  1372. Michael Churchill, Southland, 2011, 131-60
  1373. Dan Cox, Sibley East, 1995, 131-60-2
  1374. Matt Wetterling, Willmar, 2003, 131-62
  1375. Justin Miller, Park Center, 2006, 131-63
  1376. Zach Diercks, Goodhue, 2006, 131-63
  1377. Peter McPhail, Pine Island, 2007, 131-66
  1378. Adam Bates, Sibley East, 2010, 131-76
  1379. Charles Magnell, Red Lake County Central, 2004, 131-80
  1380. Brendan Hart, Ottertail Central, 2011, 131-83
  1381. Bryon Guzzo, St. Michael-Albertville, 130-7
  1382. Eric Dodd, Mound Westonka, 1996, 130-8-1
  1383. Greg Dravis, Staples, 1980, 130-14-1
  1384. Brian Trout, Wadena-Deer Creek, 130-18-2
  1385. Jake Anderson, Pelican Rapids, 2000, 130-19
  1386. Josh Tarum, St. Thomas Academy, 2015, 130-20
  1387. Gordon Thompson, Staples, 1992, 130-24-3
  1388. John Cyr, Oklee-Plummer, 130-26-1
  1389. Mark Pistulka, Wabasso/Sanborn-Lamberton, 130-27-4
  1390. Nick Kirk, Prior Lake, 2001, 130-28
  1391. Kevin Hauser, Raymond, 130-30-5
  1392. Dylan Rosenberg, Mora, 2004, 130-34
  1393. Stephen Pilgram, Annandale/Maple Lake, 2004, 130-35
  1394. Greg Stumvoll, Foley, 2005, 130-35
  1395. Nicholas Clobes, Hutchinson/Buffalo Lake-Hector, 2010, 130-36
  1396. Kevin Kneisl, Delano, 2016, 130-36
  1397. Richard Jones, Granite Falls/Clarkfield, 130-39-2
  1398. Paul Fabian, Wheaton/Herman-Norcross, 130-40
  1399. Alex Coleman, Shakopee, 2015, 130-43
  1400. Mark Richardson, Janesville, 130-46-2
  1401. Jeremy Jirele, Owatonna, 130-48
  1402. Michael Kramer, Atwater-Cosmos-Grove City, 2011, 130-56
  1403. Jonathan Hoffner, Mahnomen/Waubun, 2015, 130-56
  1404. Jake Simon, Lakeville North, 2006, 130-57
  1405. Bryant Ridgway, Trinity School at River Ridge, 2015, 130-60
  1406. Brady Moesenthin, Woodbury, 2019, 130-61
  1407. Taylor Beaman, Henry Sibley, 2013, 130-64
  1408. Blake Menard, Mora, 2010, 130-65
  1409. Cody Geiser, New York Mills, 2001, 130-67
  1410. Brandon Murphy, Simley, 2005, 130-74
  1411. Jon Smith, Mora, 2019, 130-82
  1412. Rick Kriewall, Blue Earth Area, 129-9
  1413. Randy Dorn, Adrian, 1987, 129-11-1
  1414. Tom Ripplinger, St. Michael-Albertville, 129-11-2
  1415. Tristan Manderfeld, Foley, 2013, 129-13
  1416. Tom Hughes, Spring Valley, 129-16-1
  1417. Matt Lessard, Crookston, 2001, 129-19
  1418. Chad Morrow, Kasson-Mantorville, 1997, 129-20
  1419. Ryan Nosbush, Mora, 2019, 129-21
  1420. Scott Hogan, Eastview, 2009, 129-25
  1421. David Bast, Paynesville, 129-26-7
  1422. Jordan Holm, Northfield, 2000, 129-29
  1423. Clark Lensing, Totino-Grace, 2005, 129-29
  1424. Marty Engen, Paynesville, 2003, 129-31
  1425. Mark Sontag, Chisago Lakes Area, 2014, 129-31
  1426. Derrick Allen, Chatfield, 129-31-2
  1427. Kris Anderson, Wheaton/Herman-Norcross, 129-32
  1428. Jesse Curtis, Perham, 129-35
  1429. Andy Lancaster, Eagle Valley, 1993, 129-35
  1430. Garrett Wangsness, Albert Lea, 2013, 129-36
  1431. Greg Wilmes, Waterville-Elysian-Morristown, 1983, 129-37-2
  1432. Jeff Bullerman, United South Central, 1993, 129-41-1
  1433. Scott Wilts, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 129-44-1
  1434. Aaron Haley, Plainview-Elgin-Millville, 2011, 129-47
  1435. Billy Dehmer, St. Michael-Albertville, 1995, 129-47-1
  1436. Justin Osterman, Frazee, 1991, 129-47-2
  1437. Ned Shuck, Maple River, 2000, 129-49
  1438. Dan Schutte, Edina, 1995, 129-49
  1439. Shane Braun, St. Charles, 2006, 129-50
  1440. Dan Halland, Bagley/Fosston, 1996, 129-50
  1441. Ryan Jones, Mille Lacs, 129-50
  1442. Blake Wolters, Pipestone Area, 2016, 129-50
  1443. Dylan Rudninger, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2019, 129-51
  1444. Austin Eichmann, Hastings, 2016, 129-52
  1445. Derek Swanson, Cambridge-Isanti, 2011, 129-56
  1446. Kyle Anderson, Battle Lake-Underwood-Henning, 2003, 129-57
  1447. Casey Stellmach, Virginia Area, 2006, 129-57
  1448. Ben Mulder, Adrian, 2013, 129-58
  1449. Andy Mixer, Columbia Heights, 2007, 129-63
  1450. Kyle Nanti, Virginia Area, 2011, 129-67
  1451. Andrew Bach, Maple River, 2007, 129-72
  1452. Pat Kehoe, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1992, 129-73
  1453. Bob Quiram, Waterville-Elysian-Morristown, 1979, 128-15
  1454. Aaron Craig, Faribault, 1995, 128-16-1
  1455. Mark Buck, Apple Valley, 2000, 128-20
  1456. Josh Heckman, Wells-Easton, 128-20-1
  1457. Brent Reinhard, Medford, 2002, 128-23
  1458. Aaron Fuller, Staples, 1997, 128-23
  1459. Brett LeBrun, New Ulm, 2007, 128-26
  1460. Michael Hirsch, Austin/Austin Pacelli, 2010, 128-26
  1461. Aaron Anderson, Mora, 1994, 128-27
  1462. Ryan Fier, Minneota, 2002, 128-29
  1463. Chad Blaser, Fosston, 128-30-1
  1464. Mike Fitz, Norwood Young America, 1986, 128-30-1
  1465. Nate Abrahams, Owatonna, 1996, 128-31
  1466. Neil Schmalz, Mound-Westonka, 2017, 128-31
  1467. Travis Timmerman, Hibbing, 2004, 128-34
  1468. Steve Bristle, MACCRAY, 1997, 128-35
  1469. Wyatt Becker, Badger/Greenbush-Middle River, 2015, 128-35
  1470. Jay Reiplinger, Blackduck/Cass Lake-Bena, 1995, 128-36
  1471. Leon Copeland, Minneapolis North, 128-37-1
  1472. Lance Bodeen, Braham Area, 1994, 128-37-3
  1473. Beau Abrahamson, Thief River Falls, 2002, 128-38
  1474. Rick Hollenback, Anoka, 2003, 128-40
  1475. Pete Riley, Dover-Eyota, 2007, 128-41-
  1476. Dustin Benz, Virginia Area, 2001, 128-43
  1477. Skip Johnson, Hibbing, 2003, 128-44
  1478. Niko Anderson, Fillmore Central/Lanesboro/Mabel-Canton, 2014, 128-44
  1479. Alex Cooling, Madelia/Truman, 2011, 128-46
  1480. Cody Socher, Delano, 2008, 128-48
  1481. Patrick Voigt, Richfield, 2017, 128-51
  1482. Brody Davidson, Crookston, 2011, 128-53
  1483. Joe Carpenter, Moorhead, 2013, 128-55
  1484. Charlie Leighton, Trinity at River Ridge, 2012, 128-60
  1485. Shelby Deno, Kasson-Mantorville, 2009, 128-62
  1486. Austin Peters, Medford, 2009, 128-66
  1487. William Parks, Perham, 2015, 128-75
  1488. Ethan Hackbarth, Lewiston-Altura/Rushford-Peterson, 2007, 128-87
  1489. Justin Kolander, Jackson County Central, 2006, 127-9
  1490. Joe McEachern, Brooklyn Center, 1996, 127-13
  1491. Nathan Stoen, Minnewaska Area, 2004, 127-17
  1492. Paul Carlson, St. Francis, 2000, 127-18
  1493. John Brandtjen, Simley, 127-19
  1494. Shane Colberg, Dassel-Cokato, 1995, 127-20
  1495. Kirk Johnson, Nicollet, 127-21-5
  1496. John Facile, Jasper, 127-24
  1497. David Peterson, Dawson-Boyd, 1998, 127-24-4
  1498. Jestin Hulegaard, Anoka, 2003, 127-25
  1499. Eric DuChene, Faribault, 2002, 127-25
  1500. Matt Ryan, Zumbrota-Mazeppa, 1993, 127-27-1
  1501. Shane Johnson, St. James, 2004, 127-28
  1502. Jeff Bock, Brownton, 127-28-2
  1503. Jareck Horton, Apple Valley, 1999, 127-30
  1504. Colt Bergeron, Thief River Falls, 2003, 127-30
  1505. William Morgan, Rosemount, 2008, 127-30
  1506. Sebastian Gardner, Monticello, 2011, 127-31
  1507. William Hunt, Mahnomen/Waubun, 2010, 127-33
  1508. Mike Dick, Rush City, 1994, 127-34
  1509. Corey Buenger, Chatfield, 127-36
  1510. Brandon Henrich, Watertown-Mayer, 2008, 127-41
  1511. Matt Piersak, Mounds View, 2008, 127-42
  1512. Bill Dandurand, Clarkfield, 127-42-4
  1513. Kim Merritt, Canby, 127-42-7
  1514. Matt Arvidson, Parkers Prairie, 2004, 127-43
  1515. Casey Flaherty, Big Lake, 2000, 127-43
  1516. Jacob Zamzow, Dover-Eyota, 2002, 127-45-
  1517. Ben Lamphere, Hibbing, 2003, 127-45
  1518. Joe Miller, Bemidji, 2002, 127-45
  1519. Brett Bishop, Red Lake County Central, 1997, 127-47
  1520. Kurt Domnick, Morris Area/Hancock, 1995, 127-47-1
  1521. Jacob Carr, Fergus Falls/Hillcrest Lutheran, Perham, 2000, 127-48
  1522. Trevor Rasmussen, Albert Lea, 2010, 127-51
  1523. Jason Fier, Minneota, 1994, 127-52
  1524. Rod Hacket, Royalton, 127-57-3
  1525. Jake Hickerson, Ogilvie, 2013, 127-60
  1526. Lucas Albers, Goodhue, 2008, 127-69
  1527. Aaron Trunt, Nashwauk-Keewatin/Greenway, 2013, 127-73
  1528. Bradon Lucking, Mora, 2015, 127-80
  1529. Colton Schlaak, New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva, 2009, 127-91
  1530. Rick Squibb, Bird Island-Lake Lillian, 126-6-1
  1531. Jack Eustice, Janesville, 1973, 126-12
  1532. Brad Gibson, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1989, 126-14
  1533. Ben Sullivan, Apple Valley, 2012, 126-16
  1534. Lee Cobb, Park Center, 126-20
  1535. Chad Blaschko, LeCenter, 126-21-2
  1536. Eric Amundson, Bertha-Hewitt/Verndale, 126-22
  1537. Zak Lambert, Bertha-Hewitt/Verndale, 2008, 126-24
  1538. Reed DeFrang, Plainview-Elgin-Millville, 2017, 126-26
  1539. Derek Sanders, Madelia/Truman, 1995, 126-29-1
  1540. Danny Dahl, Greenbush, 126-29-2
  1541. Ben Johnson, Kenyon-Wanamingo, 1999, 126-30
  1542. Ben O’Reilly, Goodhue, 2003, 126-32
  1543. Derek Poshusta, Southland, 1991, 126-34
  1544. Elliott Osterhoudt, Hibbing, 2004, 126-34
  1545. Charlie Kirscht, Alexandria, 2009, 126-34
  1546. Carson Huls, Pierz, 2019, 126-34
  1547. Julio Alaniz, Mankato West, 1997, 126-35
  1548. Peter Harrison, Pequot Lakes/Pine River-Backus, 2012, 126-35
  1549. Jared Welch, Wabasso/Red Rock Central, 2017, 126-35
  1550. Luke Schlee, Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland, 2008, 126-39
  1551. Brett Peterson, Minneapolis South, 2013, 126-40
  1552. Joshua Goldberg, Cretin-Derham Hall, 2017, 126-40
  1553. Josh Halicke, Sartell-St. Stephen, 2012, 126-44
  1554. Wade Conway, Onamia, 126-45-2
  1555. Ben Hoglund, Big Lake, 2004, 126-47
  1556. Tyler Patron, New York Mills, 2014, 126-48
  1557. Grant Ascheman, Benson, 2016, 126-51
  1558. Taylor Defrang, Dover-Eyota, 2020, 126-51
  1559. Travis Pesta, Long Prairie-Grey Eagle, 2004, 126-53
  1560. Ben Stommes, Eden Valley-Watkins, 2001, 126-54
  1561. Lucas Edberg, Scott West, 2007, 126-54
  1562. Luke Nelson, Blooming Prairie, 2004, 126-58
  1563. Collin Olevson, Chaska/Chanhassen, 2017, 126-59
  1564. Noah Decker, Maple River, 2017, 126-59
  1565. Lewis Lumley, Holdingford, 2008, 126-65
  1566. Cody Anderson, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2003, 126-69
  1567. Josh Betterman, Alexandria, 2009, 126-71
  1568. Daniel Eckhardt, Blue Earth Area, 2010, 126-71
  1569. Mitchell Schroepfer, Wabasso/Red Rock Central, 2013, 126-72
  1570. Chase Monger, Eden Prairie, 2013, 126-79
  1571. Jeff Sterriker, Staples, 1988, 125-6
  1572. Dan Werner, Perham, 125-10
  1573. Matt Benson, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville-Beardsley, 2008, 125-11
  1574. Trevor Ingle, Badger/Greenbush-Middle River, 2009, 125-13
  1575. Darrin Tougas, Oklee-Plummer, 125-16
  1576. Nik Lentz, Bloomington Jefferson, 2003, 125-21
  1577. Jason Davids, Forest Lake, 1993, 125-22-2
  1578. Michael Weyer, Milaca, 2001, 125-23
  1579. Anthony Elg, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2003, 125-23
  1580. Mike Petrich, Staples, 1989, 125-23-2
  1581. Josh Timm, Alexandria, 1999, 125-25
  1582. Joe Seeger, Grand Rapids, 1987, 125-26-2
  1583. Trey Hable, Albert Lea, 2012, 125-29
  1584. Nathan Roemer, Annandale/Maple Lake, 2004, 125-32
  1585. Jim Peterson, Dover-Eyota, 1995, 125-33-
  1586. Jeff Kranz, Hastings, 2002, 125-33
  1587. Derrik Orth, St. Cloud Tech, 2005, 125-33
  1588. Brandon Goblirsch, Wabasso/Red Rock Central, 2012, 125-33
  1589. Simon Kallal, New Prague, 1992, 125-36-2
  1590. Caleb Diercks, Goodhue, 2008, 125-37
  1591. Juan Martinez, South St. Paul, 2001, 125-39
  1592. Kurt Knutsen, Simley, 2007, 125-40
  1593. Aaron Martin, St. Michael-Albertville, 1997, 125-41
  1594. Michael Richards, Wadena-Deer Creek, 125-41
  1595. Travis Birhanzl, Montevideo, 2001, 125-41
  1596. Cody Nord, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2004, 125-41
  1597. Cody Kinney, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2008, 125-42
  1598. Rollie Lemke, Kimball, 125-43
  1599. Max Poikonen, Watertown-Mayer/Mayer Lutheran, 2010, 125-45
  1600. Brian Mix, Dover-Eyota, 1999, 125-47-
  1601. Mitch Grussing, MACCRAY, 2007, 125-47
  1602. Chris Steffenson, Mille Lacs, 2008, 125-47
  1603. Jake Lawrence, Mankato West, 2000, 125-48
  1604. Michael Burckhardt, Coon Rapids, 2013, 125-48
  1605. Bryce Benhart, Lakeville North, 2019, 125-48
  1606. Brad Wendland, Blue Earth Area, 125-49-2
  1607. Xavier Judge, Bloomington Kennedy, 2018, 125-53
  1608. Kevin Morlan, Crookston, 1996, 125-55
  1609. Andy Jackson, South St. Paul, Cretin-Derham Hall, 2013, 125-55
  1610. Jeremy Wilson, Owatonna, 2001, 125-56
  1611. Nathan Goette, United South Central, 2008, 125-56
  1612. Blaine Merritt, Canby, 2001, 125-63
  1613. Richard Carlson, Mounds View, 2012, 125-64
  1614. Donovan Sullivan, Kasson-Mantorville, 2010, 125-65
  1615. Jeff McKeever, Pelican Rapids, 1993, 125-70
  1616. Dominic Sweetman, Redwood Valley, 2011, 125-73
  1617. Alex Huls, Pierz, 2008, 125-77
  1618. December Htoo, Roseville Area, 2015, 125-80
  1619. Brandon Klug, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2009, 125-81
  1620. Cory Nelson, Becker, 2012, 125-83
  1621. Chris Dufault, Crookston, 2007, 125-98
  1622. Steve Anderson, Maple Lake, 1984, 124-4
  1623. Mike Langlais, Apple Valley, 124-8-2
  1624. Jay Walz, Brownton, 124-14-1
  1625. Kyle Bednar, Pierz, 2006, 124-18
  1626. Tanner Johnshoy, Prior Lake, 2013, 124-21
  1627. Chris Short, Simley, 124-23-1
  1628. Stan Mistic, Blackduck, 1977, 124-23-2
  1629. Kelly Lipinski, Eden Valley-Watkins, 1997, 124-25
  1630. Brett Willaby, Windom/Mountain Lake, 2020, 124-25
  1631. Mike Morgan, Battle Lake-Underwood, 1987, 124-27-1
  1632. Sean Kramer, Wadena-Deer Creek, 124-28
  1633. Rob Olson, Mille Lacs, 2007, 124-29
  1634. Todd Schorn, Raymond, 124-29-3
  1635. Eric Johnson, Albert Lea, 2007, 124-31
  1636. John Ott, Houston, 1992, 124-31
  1637. Lee Hiltner, Paynesville, 1997, 124-32
  1638. Nick Rydberg, Simley, 2004, 124-33
  1639. Mic Berg, Simley, 2009, 124-34
  1640. Ryan Rentz, St. James, 1998, 124-36
  1641. Ben Anderson, Wheaton/Herman-Norcross, 124-38
  1642. Jake Wirtjes, Blue Earth Area, 2011, 124-42
  1643. Nathan Lecy, Stewartville, 2011, 124-42
  1644. Keith Wasserzieher, Aitkin, 2009, 124-45
  1645. Beau Hansen, Albert Lea, 2007, 124-47
  1646. Joseph Grove, Moorhead, 2016, 124-48
  1647. Brad Bullerman, Adrian, 2000, 124-49
  1648. Chris Lowrie, Zumbrota-Mazeppa, 1993, 124-51-1
  1649. Joe Richter, Bertha-Hewitt/Verndale, 1999, 124-52
  1650. Paul Becker, Browerville, 1988, 124-53-4
  1651. Phil Clark, Norwood Young America, 2008, 124-55
  1652. Tossaporn (Boyd) Suparat, North Branch, 2009, 124-57
  1653. John Warmbold, Pelican Rapids, 2000, 124-59
  1654. Mat Schad, Long Prairie-Grey Eagle, 2001, 124-60
  1655. Al Johnson, Bemidji, 2013, 124-60
  1656. Jonathan Dill, Maple Grove, 2012, 124-62
  1657. Rawdon Hawkinson, Watertown-Mayer, 1993, 124-62-2
  1658. Blake Olhausen, Alexandria, 2016, 124-63
  1659. David Baker, Buffalo, 2009, 124-69
  1660. Jake Elzen, Medford, 2009, 124-70
  1661. Walker Kor, Pipestone Area, 2014, 124-73
  1662. Matt Trio, Maple River, 2007, 124-75
  1663. Scott Twardowski, Long Prairie-Grey Eagle, 2003, 124-79
  1664. Pat Hanson, Jackson County Central, 2012, 124-79
  1665. Dan Kirchner, Henry Sibley, 2008, 124-99
  1666. Jeremy Pederson, Becker, 2004, 123-8
  1667. Jeff Dravis, Staples, 1983, 123-13
  1668. Dustin Darveaux, Pipestone-Jasper, 1998, 123-13
  1669. Brian Vymola, Norwood Young America, 1987, 123-15-2
  1670. Darrell Card, Staples, 1986, 123-17
  1671. Gary Schoen, St. Michael-Albertville, 123-20
  1672. Leon Bullerman, Adrian, 123-21-1
  1673. Matt Leshovsky, Elk River, 1985, 123-24-3
  1674. Tim Thompson, Lake City, 2004, 123-25
  1675. Bryan Tierney, Mound-Westonka, 2014, 123-25
  1676. Mike Howieson, Mapleton, 123-26
  1677. Jeff Mahoney, BOLD, 123-28
  1678. Brad Kallman, Woodbury, 2003, 123-28
  1679. Chad Matthees, Zumbrota-Mazeppa, 2011, 123-30
  1680. Casey Sazama, Perham, 2009, 123-31
  1681. Kyle Glynn, Shakopee, 2009, 123-31
  1682. Cory Schmitz, Stewartville, 2004, 123-33
  1683. Jake Beyer, Totino-Grace, 2004, 123-33
  1684. Mike Amsden, River Valley, 2001, 123-35
  1685. Tim O’Connor, Goodhue, 2003, 123-38
  1686. Zeb Roth, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2003, 123-38
  1687. John Newman, Watertown, 1995, 123-39
  1688. Mark Krogh, Osakis, 123-39
  1689. Andy Johnston, St. Cloud Tech, 2006, 123-42
  1690. Don Nihart, Northfield, 1993, 123-42-3
  1691. Tim Kraemer, Rocori, 2001, 123-47
  1692. Austin Jordan, Stillwater Area, 2013, 123-48
  1693. Nate Pachan, Browerville/Eagle Valley, 2003, 123-49
  1694. Ethan Osterhoudt, Hibbing, 2003, 123-51
  1695. Ben Barrone, Dover-Eyota, 2003, 123-52-
  1696. Mike Jensen, Willmar, 2001, 123-52
  1697. Damon Traxler, Sibley East, 2005, 123-53
  1698. Tim Hippe, Minnewaska Area, 1991, 123-53-2
  1699. Adam Waletzki, Dover-Eyota, 2008, 123-57-
  1700. Connor Finn, Mounds View, 2009, 123-57
  1701. Aaron Breyfogle, Lake City, 2005, 123-58
  1702. Jake Schiller, Hutchinson, 2005, 123-58
  1703. Tyler Olson, Maple River, 2014, 123-58
  1704. Ron Gardas, Mounds View, 2003, 123-59
  1705. Seth Klostreich, Breckenridge, 2007, 123-60
  1706. Lucas Hansen, Albert Lea, 2013, 123-60
  1707. Logan Draack, Monticello, 123-60
  1708. Shannon Mortenson, Lake Park, 1986, 123-60-2
  1709. Christopher Zimmer, Walker-Hackensack-Akeley/Nevis, 2013, 123-62
  1710. Ben Loosbrock, Fulda/Murray County Central, 2013, 123-66
  1711. Troy Biermaier, Little Falls, 2006, 123-67
  1712. Peter Ottem, Big Lake, 2000, 123-67
  1713. Jeff Blom, Atwater-Cosmos-Grove City, 1995, 123-74
  1714. Mitch Garnatz, Waconia, 2019, 123-74
  1715. Jarid Groth, Kenyon-Wanamingo, 2010, 123-79
  1716. Kyle Theis, Shakopee, 2004, 123-82
  1717. Matt Jones, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2001, 122-7
  1718. Jared Goldsmith, Chatfield, 2015, 122-14
  1719. Joe Fouquette, Foley, 1986, 122-14-1
  1720. Mike Tressel, St. Paul Como Park, 122-22-2
  1721. Link Steffen, Granite Falls/Clarkfield, 1993, 122-24
  1722. Kirk Rall, Henry Sibley, 2002, 122-24
  1723. Randy Johnson, Cosmos, 122-24-1
  1724. Joe Juliar, St. Clair-Waldorf Pemberton, 122-26-1
  1725. Kyle Schumm, St. Michael-Albertville, 2008, 122-29
  1726. Wayne Werner, Perham, 122-30
  1727. Adam Mergen, Rocori, 1998, 122-30
  1728. Aaron Dick, St. Michael-Albertville, 2014, 122-31
  1729. Ben Schrupp, Montevideo, 1993, 122-31-3
  1730. Jason Granger, Blackduck/Cass Lake-Bena, 1991, 122-32-1
  1731. Dalton Stevens, Aitkin, 2011, 122-33
  1732. Jeff Lee, Anoka, 1994, 122-35
  1733. Tony Wegscheid, Wadena-Deer Creek, 2008, 122-36
  1734. Brian Shepersky, Menahga, 122-37-3
  1735. Eric Bertram, Bertha-Hewitt/Verndale, 1996, 122-44-1
  1736. Adam Sieben, Eden Valley-Watkins, 2001, 122-46
  1737. Dean Christenson, Wabasha-Kellogg, 1992, 122-46-1
  1738. Isaac Klaehn, Southland, 2004, 122-47
  1739. Justin Fitzgerald, Martin County West, 1996, 122-48
  1740. Logan Oellien, Canby, 2007, 122-48
  1741. Tyler Tischer, Cambridge-Isanti, 2012, 122-48
  1742. Walker Thiele, Totino-Grace, 2014, 122-48
  1743. Joe Kunshier, Forest Lake, 1998, 122-49
  1744. Ryan Willaert, Mankato Loyola, 1995, 122-52
  1745. Grant Johnson, Blooming Prairie, 2004, 122-52
  1746. Brenan Peralta, Thief River Falls, 2019, 122-52
  1747. Zack Schroeder, Breckenridge, 1998, 122-58
  1748. Beamer Flowers, St. Clair, 122-58
  1749. Andy Poster, Royalton/Upsala, 2012, 122-58
  1750. Wyatt Simon, Maple River, 2020, 122-60
  1751. Gabe Bellefeuille, Perham, 2020, 122-61
  1752. Connor Hanson, Fillmore Central/Lanesboro/Mabel-Canton, 2014, 122-64
  1753. Evan Kluck, Wayzata, 2015, 122-73
  1754. Luke Thompson, Mille Lacs, 2015, 122-78
  1755. Eli Jenson, Badger/Greenbush-Middle River, 2009, 122-99
  1756. Harlan Leopold, Redwood Falls, 121-8
  1757. Guy Osterfeld, BOLD, 121-10
  1758. Paul Anderson, Barnesville, 121-13-2
  1759. Mark Anderson, Barnesville, 121-13-2
  1760. Steve Vymola, Norwood Young America, 1988, 121-14-2
  1761. Mike Farrel, Osseo, 1985, 121-16-2
  1762. Leif Simonson, Blake/Breck, 121-17
  1763. Greg Christopher, Browerville, 1992, 121-19-1
  1764. Brad Skogerboe, Sherburn, 121-21-3
  1765. Jason Foss, Royalton, 1999, 121-22
  1766. Ben Swanson, Plainview-Elgin-Millville, 2010, 121-22
  1767. Brock Buysse, Minneota, 2015, 121-22
  1768. Jerome Wolf, Clara City, 121-22-3
  1769. James Berg, Fillmore Central, 121-23
  1770. Ray Wilhelm, Stillwater Area, 1994, 121-23-1
  1771. Kurtis Julson, Simley, 2010, 121-24
  1772. Elliot Jurries, Jackson County Central, 2013, 121-24
  1773. Jason DeVries, Forest Lake, 1993, 121-25-2
  1774. Steve Friedrichs, Sauk Centre, 1993, 121-25-4
  1775. Nathan Rohlik, Wabasso, 2002, 121-26
  1776. Gary Haupert, Pipestone, 121-26-1
  1777. Brady Worden, Columbia Heights, 2009, 121-27
  1778. Chad Curry, Chatfield, 2008, 121-27
  1779. Brent Minkel, Olivia, Bird Island, 121-27-2
  1780. Matt Palmer, Royalton, 121-29
  1781. Kelvin Weber, Madison, 121-29-1
  1782. Jack Goodhart, Browns Valley, 121-29-3
  1783. Alex Serie, Luverne, 2000, 121-33
  1784. Landon Peppel, Barnesville, 2007, 121-33
  1785. Corey Carpenter, Sibley East, 1993, 121-33
  1786. Josh Hansen, Albert Lea, 2003, 121-35
  1787. Nick Altermatt, Wabasso/Red Rock Central, 2018, 121-35
  1788. Eric Olson, New Prague, 2006, 121-38
  1789. Jeff Jackson, Cretin-Derham Hall, 2007, 121-39
  1790. Dan Rosa, Rosemount, 121-40
  1791. Darin Liebelt, Barnesville, 121-42
  1792. Erik Johnson, Blackduck/Cass Lake-Bena, 1997, 121-43
  1793. Miguel Ambriz, LPGE/Browerville, 2016, 121-45
  1794. Jimmy Brown, Cambridge-Isanti, 2020, 121-46
  1795. Kyle Pieper, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 1996, 121-48
  1796. Nate Gautsch, Brooklyn Center, 1995, 121-52
  1797. Zachary Gibson, Morris Area/Hancock/Chokio-Alberta, 2012, 121-52
  1798. Zack Rutt, Montgomery-Lonsdale/Le Center, 2011, 121-52
  1799. Justin Nygaard, Centennial, 2003, 121-57
  1800. Lane Srock, Crosby-Ironton, 2007, 121-60
  1801. Colton Pasvogel, Lakeville North, 2014, 121-64
  1802. Nick Gravdahl, Pequot Lakes/Pine River-Backus, 2015, 121-64
  1803. Ryan Lickfelt, Hutchinson, 121-65-3
  1804. Nick Richards, Dover-Eyota, 2015, 121-70-
  1805. Spencer Lund, Atwater-Cosmos-Grove City, 2005, 121-76
  1806. Zack Olson, Mille Lacs, 121-76
  1807. Jared White, Byron, 2007, 121-83
  1808. Mitch Plonski, Shakopee, 2004, 121-85
  1809. Steve Werner, Perham, 1979, 120-3
  1810. Howard Leopold, Redwood Falls, 120-10-3
  1811. Rick Beckler, Bird Island-Lake Lillian, 120-13-1
  1812. Tyler Lehman, Apple Valley, 2009, 120-15
  1813. Dan Schuller, Dawson-Boyd, 1977, 120-16-3
  1814. Steve Fuchs, Paynesville, 120-16-3
  1815. Jeff Becker, St. Michael-Albertville, 120-19-4
  1816. Peter Burfeind, Goodhue, 2003, 120-22
  1817. Kris Thielbar, Faribault, 1995, 120-23-2
  1818. Ken Meyer, Pierz, 120-24-2
  1819. Kenny Meyer, Pierz, 120-24-2
  1820. Ben Anderson, Battle Lake-Underwood-Henning, 2000, 120-27
  1821. Nate Slinkard, New Prague, 2000, 120-27
  1822. Dave Carelton, Janesville-Waldorf-Pemberton, 1997, 120-28
  1823. Jacob Sass, Chatfield, 2005, 120-28
  1824. Tim Burr, Paynesville, 120-28-2
  1825. John Barlund, Frazee, 1987, 120-31
  1826. Bill Adams, Janesville-Waldorf-Pemberton, 1996, 120-31
  1827. Mitch Brekke, New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva, 2007, 120-32
  1828. Mike O’Brien, Grand Rapids, 1990, 120-32-1
  1829. Haaken Midness, Minnetonka, 1994, 120-34-2
  1830. Byron Byer, Frazee, 2015, 120-36
  1831. Travis Kirpach, St. Francis, 2008, 120-37
  1832. Gerard Wilmes, Waterville-Elysian-Morristown, 1983, 120-37-5
  1833. Chris Baso, Menahga/Sebeka, 1999, 120-38
  1834. Danny Karsten, Owatonna, 120-40-5
  1835. Eli Stangret, Waconia, 2009, 120-41
  1836. Calvin McKinney, Simley, 120-41
  1837. Mason Moreno, Hayfield, 2014, 120-42
  1838. Adam Bohrer, Owatonna, 1996, 120-43
  1839. Chuck LaMee, Milaca, 2005, 120-43
  1840. Brian Anderson, Osakis, 120-43
  1841. Troy Knudson, New London-Spicer , 1997, 120-45
  1842. Dan Tabbert, Simley, 2004, 120-48
  1843. Ryan Johnson, Dover-Eyota, 2007, 120-49-
  1844. Gabe Foltz, Detroit Lakes, 2012, 120-49
  1845. Gregory Erlandson, Breckenridge/Campbell-Tintah, 2012, 120-51
  1846. Jaden Kindopp, Canby, 2019, 120-51
  1847. Michael Menth, Totino-Grace, 2017, 120-52
  1848. Adam Leiferman, Madelia/Truman, 2002, 120-56
  1849. McKale Evenson, Pelican Rapids, 2009, 120-56
  1850. Darren Goeden, Battle Lake-Underwood-Henning, 1997, 120-60
  1851. Blair Oachs, Maple River, 2009, 120-60
  1852. Justin Harkins, Lake City, 120-63
  1853. Trey VanOrsdel, Wadena-Deer Creek, 2008, 120-64
  1854. Alex Feldt, Detroit Lakes, 2010, 120-68
  1855. Josh Bue, Little Falls, 2006, 120-70
  1856. Joey Perreault, Crookston, 2004, 120-71
  1857. Dane Bosl, Long Prairie-Grey Eagle, 1999, 120-72
  1858. Josh Sorenson, Owatonna, 1998, 120-74
  1859. Steve Peterson, Chisago Lakes Area, 2000, 120-74
  1860. Spencer Almen, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2008, 120-98
  1861. Dennis McNamara, Goodhue, 119-9-2
  1862. Larry Strandbert, Atwater, 119-13
  1863. Cory Gunderson, Mound Westonka, 119-14-4
  1864. Steve Larson, Apple Valley, 2005, 119-15
  1865. Walter Binger, Cambridge, 1992, 119-17-1
  1866. Brett Bergeron, Wayzata, 119-17-2
  1867. Victor Gliva, Farmington, 2016, 119-20
  1868. Brian Miley, Anoka, 119-20-2
  1869. Mark Lilly, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 119-23
  1870. Stan Werner, Norwood Young America, 1976, 119-23
  1871. Travis Urbatch, Mankato East, 1999, 119-24
  1872. Rob Tietz, New Prague, 1999, 119-26
  1873. Andy Petrich, Sauk Rapids-Rice, 2002, 119-26
  1874. Bill Wagner, Bertha-Hewitt/Verndale, 1988, 119-26-2
  1875. Tom Herbers, Dover-Eyota, 2003, 119-27-
  1876. Eddie Love, Henry Sibley, 1997, 119-28
  1877. Ricky Habeck, Winona, 119-29-1
  1878. Layne Danielson, Montevideo, 1991, 119-32-2
  1879. Nick Halverson, Simley, 1992, 119-32-5
  1880. Jared Cooley, Red Rock Central/Westbrook Walnut Grove, 1998, 119-35
  1881. Miles Hammerlund, Delano, 2013, 119-36
  1882. Cody Hanson, St. James, 2013, 119-37
  1883. Nate Clark, Park Rapids Area, 1990, 119-38
  1884. Rich Miller, Anoka, 119-38
  1885. Tom Hamilton, Southland, 2002, 119-40
  1886. Travis Fuhol, Cambridge-Isanti, 2001, 119-41
  1887. Brett Rasmussen, Kasson-Mantorville, 1983, 119-41-1
  1888. Joe Strauss, Goodhue, 119-42
  1889. Jamie Foss, Royalton, 1999, 119-44
  1890. Jona Bernier, Red Lake County Central, 1991, 119-46
  1891. Noah Olds, Detroit Lakes, 2019, 119-47
  1892. Nick Knutson, New Prague, 2016, 119-48
  1893. Jason Schueller, Dawson-Boyd, 2005, 119-49
  1894. Randy Ascher, Monticello, 119-51
  1895. Jordan Biehn, Jackson County Central, 2014, 119-52
  1896. Shawn Larson, Blackduck/Cass Lake-Bena, 1995, 119-53
  1897. Kyle Jenson, Red Lake County Central, 1998, 119-54
  1898. Calab Svenby, Medford, 2009, 119-56
  1899. Ryan Bollman, Kimball, 119-60-1
  1900. Daryl Cacka, Silver Lake, 1992, 119-60-2
  1901. Cody Heitman, Zumbrota-Mazeppa, 2014, 119-61
  1902. Josh Piechowski, Stillwater Area, 2020, 119-61
  1903. Brandan Alfson, Pipestone Area, 2010, 119-65
  1904. Ryan Williamson, Rochester John Marshall, 2012, 119-81
  1905. Brady Hiatt, Becker, 118-15
  1906. Mitch Hrovat, Centennial, 2010, 118-17
  1907. Robert Aho, Menahga, 1985, 118-21-1
  1908. Darren Heldman, Staples, 1990, 118-23
  1909. Steve Rice, LeRoy, 1968, 118-26
  1910. Brandon Haluptzok, Centennial, 2010, 118-26
  1911. Logan Swanson, Mankato East, 2016, 118-27
  1912. Eric Bruns, Marshall, 1998, 118-28
  1913. Gabe Valtierra, East Grand Forks, 1994, 118-28
  1914. Brad Busho, Owatonna, 2002, 118-29
  1915. Brad Morgan, Battle Lake-Underwood, 1998, 118-30
  1916. Lance Riedel, Eagle Valley, 1991, 118-33
  1917. Chris Grothe, Eden Valley-Watkins, 1992, 118-33-1
  1918. Kent Johnson, Monticello, 118-33-5
  1919. Jack Bergeland, Centennial, 2015, 118-34
  1920. Charlie Sadder, Totino-Grace, 2002, 118-35
  1921. Jarred McCarthy, Farmington, 2006, 118-35
  1922. Jon Dahlheimer, Monticello, 2005, 118-35
  1923. Wesley Voigt, Sauk Rapids-Rice, 2008, 118-36
  1924. Julian Mancha, St. Paul Humboldt, 2006, 118-37
  1925. Montanna Ewers, St. Cloud Tech, 2004, 118-38
  1926. Brian Hara, Totino-Grace, 2005, 118-38
  1927. Cole Cooreman, Tracy-Milroy-Balaton, 2006, 118-40
  1928. Tyler Berghuis, Atwater-Cosmos-Grove City, 2014, 118-40
  1929. Nick Kaml, Badger/Greenbush-Middle River, 2016, 118-42
  1930. Troy Longtin, Barnesville, 2008, 118-44
  1931. Evan Caldon, Elk River, 2013, 118-44
  1932. Joe Conley, Simley, 2003, 118-46
  1933. Jim McDermott, Austin, 2007, 118-48
  1934. Keegan Edgerton, Hinckley-Finlayson/Pine City/East Central, 2011, 118-48
  1935. Ryan Eischens, BOLD, 2002, 118-48
  1936. Mitchell Schmitz, Caledonia, 2016, 118-49
  1937. Chris Halder, Lake City, 118-50
  1938. Jason Thompson, Benson, 1995, 118-50-1
  1939. Jake Yost, Nicollet, 2001, 118-51
  1940. TJ Fulton, Wabasso/Red Rock Central, 2014, 118-51
  1941. Brady Mehr, Kimball Area, 2016, 118-51
  1942. Nicholas Meyer, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2015, 118-55
  1943. Eric McClenahan, Yellow Medicine East, 118-56
  1944. Bo Schallert, Virginia Area, 2002, 118-59
  1945. David Eckstein, Lester Prairie/Holy Trinity, 2002, 118-60
  1946. Tanner Templin, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2015, 118-63
  1947. Tyler Reiss, Buffalo, 2005, 118-65
  1948. Adam Longtin, Minneota, 2011, 118-72
  1949. Zach Peterson, Dassel-Cokato, 118-75
  1950. Jake Krier, Byron, 118-80
  1951. Matt Hoffman, Canby, 2003, 118-90
  1952. Dalen Wasmund, Worthington, 1977, 117-4
  1953. Erin Daugherty, Totino-Grace, 1991, 117-10-1
  1954. Jim Martinez, Osseo, 1977, 117-14-1
  1955. Anthony Mollins, Perham, 117-16
  1956. Todd Paulson, Canby, 117-16-5
  1957. Dean Dahl, Greenbush, 1981, 117-19
  1958. Danny Zilverberg, Wayzata, 2009, 117-20
  1959. Chad Krippner, Owatonna, 117-21-2
  1960. Chad Shilson, Minneapolis South, 117-22-3
  1961. Pete Meagher, Paynesville, 1988, 117-23-3
  1962. Andrew Hermann, Bloomington Kennedy, 2010, 117-24
  1963. Tom Reil, Anoka, 1991, 117-25
  1964. Mike Peterson, Bemidji, 2003, 117-31
  1965. Adam Ketcher, Minnehaha Academy/Lutheran of Minneapolis, 117-32
  1966. Tim Quast, Zumbrota-Mazeppa, 1998, 117-33
  1967. Darren Hatlestad, Brooten, 1985, 117-33-2
  1968. Chris Prince, Owatonna, 2004, 117-34
  1969. Mark Suska, Royalton, 117-36
  1970. Aaron Brown, Park Cottage Grove, 117-37
  1971. Cole Hennen, Minneota, 2015, 117-37
  1972. Matt Boyum, Chaska/Chanhassen, 2019, 117-37
  1973. Matt Farber, Watertown-Mayer, 2005, 117-38
  1974. Jake Oyster, Bertha-Hewitt/Verndale, 2001, 117-39
  1975. Matt Wuorinen, Rush City, 2006, 117-39
  1976. Jim Cossette, Pelican Rapids, 2011, 117-39
  1977. Casey Sieben, Eden Valley-Watkins, 1998, 117-40
  1978. Jared Syring, St. Paul Johnson, 2003, 117-41
  1979. Mike Cox, Barnesville, 2004, 117-43
  1980. Dan Glazier, Wells-Easton, 1991, 117-44
  1981. Derrick Madison, St. James, 1999, 117-44
  1982. Eric Johnson, Redwood Valley, 1998, 117-46
  1983. Bob Lind, Aitkin, 1992, 117-46-2
  1984. Troy Lohse, West Central Area, 1997, 117-47
  1985. Danny Crone, Apple Valley, 2006, 117-48
  1986. Zach Hanson, Rochester Mayo, 2009, 117-49
  1987. Chris Lexvold, Goodhue, 1998, 117-50
  1988. Chad Bosl, Long Prairie-Grey Eagle, 1996, 117-53
  1989. Ben Schwartz, Monticello, 2009, 117-55
  1990. Ryan Priebe, Chatfield, 2002, 117-57
  1991. Kevin Wallraff, Centennial, 2006, 117-58
  1992. Chad Mitchell, Frazee, 1995, 117-59
  1993. Brian Walters, Sibley East, 2001, 117-61
  1994. Jason Cirksena, Kasson-Mantorville, Owatonna, 2010, 117-63
  1995. Nicholas Middendorf, LPGE/Browerville, 2016, 117-76
  1996. Luke Tiesler, Adrian, 2010, 117-77
  1997. Jared Faber, Fridley, 2005, 117-86
  1998. Adam Snyder, Tracy-Milroy-Balaton, 2005, 117-86
  1999. Kyler Swanson, Rogers, 2013, 117-91
  2000. Justin Pulliam, St. Cloud Apollo, 2007, 117-93
  2001. Rick Goeb, Anoka, 116-5-1
  2002. Tim Tekautz, Hibbing, 116-12
  2003. Tom Roth, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2002, 116-13
  2004. Derek Jones, Minneapolis Roosevelt, 116-15-2
  2005. Cory Leopold, Mound Westonka, 116-17-3
  2006. Corey Shilson, Minneapolis South, 116-18
  2007. Nick Ledin, Eden Prairie, 1998, 116-19
  2008. Mark Wellstone, Apple Valley, 116-20-2
  2009. Gannon Volk, Apple Valley, 2014, 116-22
  2010. Shawn Ehrich, Blue Earth Area, 116-23-3
  2011. JT Clark, Park Rapids Area, 1992, 116-29-1
  2012. Dana Krohn, Minneapolis Roosevelt, 116-29-6
  2013. Josh Sanow, Minneota, 1999, 116-30
  2014. Jesse Yerbich, Blackduck/Cass Lake-Bena, 1996, 116-33
  2015. Joe Schuch, Janesville, 1987, 116-34-2
  2016. Shane Ortlepp, Irondale, 1994, 116-35
  2017. Dylan Evenson, Pelican Rapids, 2007, 116-35
  2018. Mike Munos, South St. Paul, 2007, 116-35
  2019. Phu Ha, Pelican Rapids, 1987, 116-35-1
  2020. Drew Gau, Minneapolis South, 1997, 116-36
  2021. Casey Lund, Dassel-Cokato, 1991, 116-37
  2022. Dan Gallmeier, White Bear Lake, 2004, 116-37
  2023. Luke Giese, Fulda/Murray County Central, 2005, 116-37
  2024. Eric Stevens, Elk River, 2011, 116-38
  2025. Chris Roach, Little Falls, 2006, 116-39
  2026. Carl Elmer, Farmington, 2011, 116-39
  2027. Devin Dostal, Badger/Greenbush-Middle River, 2016, 116-39
  2028. Jacob Vaith, Lake City, 2006, 116-44
  2029. Jake Nohl, Morris Area/Hancock, 2006, 116-45
  2030. Brian Loeffler, St. Clair, 1988, 116-46
  2031. Nels Anderson, Dassel-Cokato, 2005, 116-46
  2032. Derek Pesta, Long Prairie-Grey Eagle, 2006, 116-47
  2033. Mike Belich, Hibbing, 2010, 116-48
  2034. Tyler Faust, Northfield, 2006, 116-52
  2035. John Paul Dirksen, Kimball, 116-55
  2036. Tom Lacombe, Apple Valley, 2005, 116-56
  2037. Brent Bunne, Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland, 2005, 116-60
  2038. AJ Wheeler, Moorhead, 2013, 116-60
  2039. Brandt Wolf, Yellow Medicine East, 2001, 116-61
  2040. Tanner Jorud, Barnesville, 2006, 116-68
  2041. Eli Oatman, Maple River, 2009, 116-68
  2042. Aaron Zosel, Benson, 2018, 116-76
  2043. Corey Huber, Bemidji, 2010, 116-77
  2044. Trae Story, Roseville Area, 2013, 115-11
  2045. Russ Livingood, Olivia, 115-13-1
  2046. Jeff Boran, Blue Earth Area, 115-15-1
  2047. Jason Birr, Buffalo, 1991, 115-15-2
  2048. Kurt Bailey, Battle Lake, 1975, 115-17-1
  2049. Garrett Vos, Waconia, 2017, 115-18
  2050. Joe Wallace, Bloomington, 115-18-1
  2051. Jordan Schroepfer, Wabasso/Red Rock Central, 2015, 115-19
  2052. Charlie Coffee, Mound, 115-22-5
  2053. Tony Pederson, St. Francis, 115-25
  2054. Cory Bartunek, Montevideo, 1996, 115-26
  2055. Jon Lundberg, New London-Spicer , 1978, 115-29
  2056. Chad Minette, Sauk Centre, 2002, 115-29
  2057. Tim Kuhnau, Browerville, 1990, 115-29-1
  2058. Bruce Anderson, Barnesville, 115-29-2
  2059. Scott Peterson, Alexandria, 115-31-2
  2060. Skylar Price, Badger/Greenbush-Middle River, 2010, 115-32
  2061. Jamie Kramer, Adrian, 115-34
  2062. Roger Rands, Rush City, 1986, 115-34
  2063. Blaine Lemke, Kimball, 115-34
  2064. Jacob Jewett, Glencoe-Silver Lake/Lester Prairie, 2014, 115-34
  2065. Brendin Morlan, Grand Rapids, 2019, 115-35
  2066. Jim Williamson, Appleton, 1983, 115-36
  2067. Alex Kern, St. Cloud Tech, 2018, 115-37
  2068. Tom Bouressa, Alexandria, 2009, 115-38
  2069. Jared Flaherty, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 1998, 115-39
  2070. Logan Crosby, Bemidji, 2013, 115-40
  2071. Mike Goebel, Little Falls, 115-40-1
  2072. Dusty Blankenship, Worthington, 1998, 115-41
  2073. Chad Hoffman, Staples, 1999, 115-41
  2074. Craig Cihlar, Minnewaska Area, 2002, 115-42
  2075. Chet Lexvold, Goodhue, 2002, 115-42
  2076. Gabe Krenik, Pine Island, 2006, 115-42
  2077. Travis Gillund, Minneota, 1996, 115-42
  2078. Matt Njos, Anoka, 2015, 115-42
  2079. Andrew Peterson, Fertile-Beltrami, 2006, 115-43
  2080. Lee Schmalz, Mound-Westonka, 2016, 115-44
  2081. Stuart Brandt, Barnesville, 2013, 115-45
  2082. Jeff Harer, Eden Prairie, 1998, 115-46
  2083. Mike Cacka, Silver Lake, 1988, 115-46
  2084. Chase Seys, St. Clair, 2004, 115-48
  2085. Dusty Nelson, Mora, 2001, 115-49
  2086. Tom Perillat, Henry Sibley, 2010, 115-50
  2087. Kenny Mark, Moorhead, 2014, 115-51
  2088. Francis Fuenffinger, Hibbing, 2019, 115-52
  2089. Tim Balbach, Bertha-Hewitt/Verndale, 1998, 115-53
  2090. D.J. Brey, St. James, 2006, 115-54
  2091. Alex Johnson, Breckenridge, 2008, 115-54
  2092. Brady James, Waterville-Elysian, 2004, 115-55
  2093. Israel Vogel, Ogilvie, 1992, 115-56-5
  2094. Bobby Button, Barnesville, 2003, 115-58
  2095. Chris Passe, Wabasha-Kellogg, 1998, 115-61
  2096. Gary Hieronimus, Adrian, 1995, 115-65-4
  2097. Brett Citrowske, Canby, 2009, 115-68
  2098. Josh Joriman, Centennial, 2008, 115-79
  2099. Danny Kava, Barnesville, 115-105
  2100. Rick Dorn, Adrian, 1981, 114-9-1
  2101. Brian Asleson, Apple Valley, 114-11
  2102. Doug Bonk, Buffalo, 114-13
  2103. Dan Helwig, Annandale, 114-14
  2104. Clint Hodgdon, Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland, 2000, 114-18
  2105. Tony Hilgers, Norwood Young America, 1989, 114-19
  2106. Patrick Mahan, Owatonna, 2007, 114-19
  2107. Pat Mahan, Owatonna, 2007, 114-19
  2108. Mike Keogh, Waubun, 1978, 114-19-2
  2109. Evan Hacker, Canby, 2006, 114-21
  2110. Adam Jackson, Rosemount, 2012, 114-21
  2111. Ray Anderson, Frazee, 1991, 114-23
  2112. Joel Davis, Thief River Falls, 114-23
  2113. Kyle Wheaton, Houston, 1995, 114-23
  2114. Mike Ferguson, Pine Island, 2002, 114-27
  2115. Ryan King, Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland, 2002, 114-28
  2116. Calvin Gunn, Wadena-Deer Creek, 114-30
  2117. Scott Jessen, Clarkfield, 114-31-1
  2118. Dan Seymour, New Prague, 1991, 114-31-1
  2119. Jay Wheaton, Houston, 1993, 114-31-2
  2120. Doug Zimmerman, Royalton, 114-33-2
  2121. Mike Kirscht, Alexandria, 2008, 114-35
  2122. Cory Schmidt, Henry Sibley, 1993, 114-35-1
  2123. Nick Mergen, Albany, 2015, 114-36
  2124. John Pilarski, Holdingford, 1999, 114-37
  2125. Zach McGinnis, Albert Lea, 2007, 114-38
  2126. Bryan King, Mankato East, 1992, 114-38-3
  2127. Randy Tietz, New Prague, 2003, 114-39
  2128. Nate Adkins, Pequot Lakes/Pine River-Backus, 2016, 114-40
  2129. Brady Beier, Mora, 2015, 114-41
  2130. Jeremy Glende, Medford, 2000, 114-42
  2131. Blaine Hjelm, St. Francis, 2007, 114-43
  2132. Matt Myrvik, Minneota, 1995, 114-43
  2133. Isaac Josephson, Minneota, 2013, 114-43
  2134. Jared Knips, Jackson County Central, 2006, 114-44
  2135. Ben Meyer, Dassel-Cokato, 2000, 114-45
  2136. Tim Eggert, Rochester John Marshall, 2001, 114-45
  2137. Amin Buta, Minneapolis South, 2012, 114-45
  2138. Alan Spaeth, St. Charles, 2016, 114-45
  2139. Eric Fiedler, Cambridge-Isanti, 2002, 114-46
  2140. Jack Barnes, Simley, 2009, 114-46
  2141. Wyatt Reyerson, Albert Lea, 2001, 114-46
  2142. Quinn VanGorden, Hinckley-Finlayson, St. Michael-Albertville, 1998, 114-46-2
  2143. Ross Benson, Burnsville, 1998, 114-47
  2144. Mike Minette, New Prague, 2005, 114-48
  2145. Joe Pesta, Long Prairie-Grey Eagle, 2009, 114-49
  2146. Andrew Gaughan, Moorhead, 2003, 114-49
  2147. Ryan Cain, Martin County West, 1995, 114-50
  2148. Kerry Lockrem, Frazee, 2006, 114-51
  2149. Dan Wagner, New Prague, 1998, 114-54
  2150. Grant Budden, Pipestone Area, 2020, 114-55
  2151. Garrett Bothun, Rosemount, 114-56
  2152. Chris Van Dyke, Battle Lake-Underwood-Henning, 1992, 114-56-1
  2153. Sam Goracke, Minnewaska Area, 2007, 114-58
  2154. Jake Braaten, Bertha-Hewitt/Verndale, 2010, 114-58
  2155. Tony Reurink, Frazee, 2013, 114-59
  2156. Matt Hohenstein, Dassel-Cokato, 2004, 114-60
  2157. Nick Erbes, Marshall, 2016, 114-60
  2158. Stephen Holecek, Thief River Falls, 2015, 114-61
  2159. Jason Evans, Pipestone-Jasper, 2002, 114-62
  2160. Troy Lucht, Braham Area, 1998, 114-63
  2161. Rick Ties, Rochester Mayo, 2001, 114-63
  2162. Shawn McMenomy, Hastings, 2004, 114-67
  2163. Eric O’Brien, Becker, 2003, 114-71
  2164. Jerod Reiter, Adrian, 114-72-3
  2165. James Guy, Mounds View, 2007, 114-75
  2166. Jason Willhite, Hutchinson, 1997, 114-77
  2167. Shane Holst, Plainview-Elgin-Millville, 2003, 114-82
  2168. Eric Twohey, Stewartville, 2011, 114-85
  2169. John Schermerhorn, Frazee, 113-5
  2170. Greg Brendemuel, Medford, 2002, 113-7
  2171. Fred Full, Canby, 113-7-2
  2172. Vic Martinez, Osseo, 1978, 113-11-2
  2173. Nick Fornicoia, Richfield, 113-11-3
  2174. Derrick Jenniges, Wabasso, 2005, 113-13
  2175. Will Lutmer, Adrian, 2007, 113-16
  2176. Jim Block, Royalton, 113-16-1
  2177. Todd Merritt, Canby, 113-17
  2178. Zach Keller, Medford, 2010, 113-18
  2179. Danny Ruter, Buffalo, 2003, 113-20
  2180. Chad LaVigne, Foley, 1995, 113-20
  2181. Ben Meyer, Pine Island, 1996, 113-21
  2182. Jay Stephan, Plainview-Elgin-Millville, 1993, 113-21-1
  2183. Jim Hoard, Grand Rapids, 1991, 113-25-4
  2184. Chris Weber, Canby, 1995, 113-26
  2185. Nathan Lefebvre, St. Michael-Albertville, 2001, 113-26
  2186. Dave Eustice, Janesville, 2003, 113-26-1
  2187. Brent Merrit, Canby, 1995, 113-29
  2188. Jay Anderson, Crosby-Ironton, 113-29
  2189. Mac Rivard, St. Francis, 113-30
  2190. Justin Fruechte, Pipestone Area, 2003, 113-31
  2191. Brandon Voth, Goodhue, 2005, 113-32
  2192. Jermey Reiter, Paynesville, 1997, 113-33
  2193. Evan Amundson, Alexandria, 2001, 113-33
  2194. Brent Nelson, Mora, 2012, 113-33
  2195. Sam Tibbits, Litchfield, 2017, 113-34
  2196. Nik Lewandowski, Hastings, 1997, 113-35
  2197. Dwight Drewew, Frazee, 113-36
  2198. Justin Lowrie, Zumbrota-Mazeppa, 1991, 113-36-2
  2199. Casey Scheidt, Adrian, 1995, 113-37-2
  2200. Drew Van Vleet, Mora, 2016, 113-38
  2201. Craig Myhre, Minneota, 2003, 113-39
  2202. Nick Meixell, Lake Crystal-Wellcome Memorial Area, 2015, 113-39
  2203. Drew Johnson, Owatonna, 2003, 113-41
  2204. Mitch Gerold, Braham Area, 2008, 113-41
  2205. Luke Reiter, New London-Spicer, 2009, 113-43
  2206. Jason Johnson, LeCenter, 113-48-2
  2207. Nathan Glenz, Paynesville, 2002, 113-49
  2208. Ricky Bonnett, Lakeville, 2004, 113-49
  2209. Collin DeGrammont, Lakeville North, 2014, 113-49
  2210. Jake Lanoue, Mahnomen/Waubun, 2004, 113-51
  2211. Graham Norsted, Minnehaha Academy/Lutheran of Minneapolis, 113-52
  2212. Mark Lacek, Canby, 113-53-8
  2213. Steve Auer, Holdingford, 1996, 113-54
  2214. Derek Krieger, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2017, 113-55
  2215. Scott Granger, Blackduck, 1989, 113-55-4
  2216. Justin Stanislawski, Badger/Greenbush-Middle River, 2005, 113-56
  2217. Louie Vandermay, Wadena-Deer Creek, 2003, 113-61
  2218. Brad Twardowski, Long Prairie-Grey Eagle, 2007, 113-71
  2219. Michael Shogren, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2006, 113-83
  2220. Dennis Wunderlich, Morristown, 112-10-1
  2221. Russ O’Neil, Norwood Young America, 1989, 112-12
  2222. Dave Sikora, Staples, 1979, 112-17-3
  2223. Joey Andreasen, Hoffman-Kensington, 1989, 112-18
  2224. Mitchell Pontrelli, St. Paul Johnson, 2004, 112-18
  2225. Shane Yohe, Caledonia, 1996, 112-22
  2226. Danny Steinmetz, Mahnomen/Waubun, 1991, 112-23
  2227. Waylon Janousek, Greenbush, 1994, 112-24
  2228. Matt Fiedler, Sauk Centre, 1996, 112-24
  2229. John Rudnitski, Foley, 1995, 112-24
  2230. Steve Levine, Rosemount, 112-24
  2231. Marcus Halverson, Lester Prairie/Holy Trinity, 1995, 112-26-1
  2232. Mark Kotsmith, Milaca, 1998, 112-27
  2233. Travis Hansen, Canby, 2008, 112-27
  2234. Owen Werner, Perham, 2020, 112-27
  2235. Dan O’Donnell, Lake City, 2001, 112-28
  2236. Justin Schwanz, St. James, 2006, 112-31
  2237. Jaydan Bullerman, Adrian, 2013, 112-31
  2238. Brian Thomes, Sibley East, 1996, 112-32
  2239. Ed Rodenberg, Mora, 2003, 112-34
  2240. Tom Cardinal, Watertown-Mayer, 112-34-2
  2241. Dan Lund, Dawson-Boyd, 1990, 112-35-3
  2242. John Prokopowicz, Simley, 2008, 112-38
  2243. Giovanni Alvarado, St. James, 2012, 112-39
  2244. Jake Schmitz, Monticello, 112-39
  2245. Tyler Tober, Mora, 2016, 112-40
  2246. John Grygelko, St. Michael-Albertville, 2004, 112-42
  2247. Jake Tesch, St. Charles, 2005, 112-44
  2248. Andrew Levos, St. Clair, 2005, 112-44
  2249. Tyler Stevensen, Madelia/Truman, 2007, 112-44
  2250. Andrew Schumacher, Mankato East, 2008, 112-46
  2251. Blake Weber, Detroit Lakes, 2020, 112-46
  2252. Tyler Jacobs, Wheaton/Herman-Norcross, 112-48
  2253. Travis Senske, Glencoe, 1993, 112-48-2
  2254. Anthony Sikorski, Tartan, 2007, 112-49
  2255. Bryan Madson, Albert Lea, 1999, 112-49
  2256. Jesse Schumacher, Plainview-Elgin-Millville, 2008, 112-50
  2257. Morgan Staton, Benson, 2013, 112-52-
  2258. Donny Bothun, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2016, 112-52
  2259. Jake Long, Canby, 2009, 112-53
  2260. Jesse Struve, Waterville-Elysian, 1996, 112-53-5
  2261. Tom Skoog, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1994, 112-56
  2262. Michael Matheson, Centennial, 2016, 112-62
  2263. Jeff Marschall, Northfield, 2005, 112-67
  2264. Kurtis Reardan, Minnetonka, 2010, 112-68
  2265. Kyle Iverson, Thief River Falls, 2007, 112-71
  2266. Benji Simonson, Wheaton/Herman-Norcross, 112-72
  2267. Jeremy Beaman, Anoka, 2012, 112-74
  2268. Paul Carlson, Tracy-Milroy-Balaton, 2006, 112-79
  2269. Zach Van Vleet, Mora, 2007, 112-82
  2270. Nolan Rial, St. Cloud Apollo, 2010, 112-92
  2271. Bob Ruedy, Hastings, 1965, 111-6-1
  2272. Mike Bendson, Staples, 111-12-3
  2273. Travis Bartels, Stewartville, 111-15
  2274. Kirby Anderson, Menahga/Sebeka, 2006, 111-16
  2275. Kevan Meiners, Caledonia/Houston/Spring Grove, 2003, 111-17
  2276. Garrett Malstrom, Frazee, 2015, 111-17
  2277. Ron Thier, Adrian, 111-19-1
  2278. Eugene Wolf, Adrian, 111-20-1
  2279. Branden McGrath, Plainview, 111-23
  2280. Carter Ash, Milaca, 2008, 111-23
  2281. Steve Hoeft, Madelia/Truman, 1996, 111-26
  2282. Jeff Burkman, Menahga/Sebeka, 1994, 111-26
  2283. Wade Hanson, Brooten, 1985, 111-26-1
  2284. Andy Robinson, St. Francis, 111-28
  2285. Carey Thul, Henry Sibley, 1993, 111-28-1
  2286. John Hurrle, Kimball, 111-28-2
  2287. Jacob Loftus, Dover-Eyota, 2000, 111-29-
  2288. Jeremy Yost, Mahnomen/Waubun, 1990, 111-29-1
  2289. Brady Stauffer, St. James, 2010, 111-32
  2290. Jacob Braaten, Minnewaska Area, 2011, 111-32
  2291. Zach O’Reilly, Goodhue, 111-32-2
  2292. Matt Schroeder, Southland, 2009, 111-33
  2293. Chad Peterson, Hutchinson, 111-33-3
  2294. Kyle Kock, Lester Prairie/Holy Trinity, 1999, 111-34
  2295. Troy Stehr, Goodhue, 2002, 111-34
  2296. Josh Brady, Royalton, 2004, 111-34
  2297. Randy Smith, Austin, 1996, 111-35
  2298. Mitch Dunlap, Foley, 2012, 111-35
  2299. Roger Pedersen, Pipestone-Jasper, 111-38
  2300. Ben Roff, Osseo, 2004, 111-39
  2301. Ryan Bruns, Marshall, 1999, 111-39
  2302. Ben Genereux, Crookston, 2010, 111-40
  2303. Austin Walz, Sauk Rapids-Rice, 2013, 111-40
  2304. Jon Lachowitzer, Grand Rapids, 1996, 111-40-3
  2305. Mark Bonagofsky, Mahnomen/Waubun, 2003, 111-41
  2306. Brandon Schmitt, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2013, 111-41
  2307. Kyle Dukowitz, Brainerd/Pillager, 2005, 111-42
  2308. Justin Horne, Detroit Lakes, 2006, 111-42
  2309. Mike Sather, Greenbush, 1995, 111-42-1
  2310. Nick Miller, Owatonna, 2006, 111-43
  2311. Hilario Alvarado, St. James, 2008, 111-45
  2312. Chris Lasher, Crosby-Ironton, 1993, 111-47
  2313. Bobby Anderson, Barnesville, 111-47
  2314. Skip Toops, New London-Spicer , 2002, 111-48
  2315. Kyle Bailey, Kasson-Mantorville, 2005, 111-51
  2316. Tom Keskey, Dassel-Cokato, 2014, 111-52
  2317. Carl Christensen, Bloomington Jefferson, 2001, 111-54
  2318. David Franta, Blue Earth Area, 2014, 111-54
  2319. Joey Barr, Mankato East, 2001, 111-57
  2320. Jacob Mages, Paynesville Area, 2015, 111-57
  2321. Justin Wolfe, Hastings, 1996, 111-58
  2322. Mike Williams, Yellow Medicine East, 111-59
  2323. Anton Kalista, Lakeville North, 2012, 111-59
  2324. Joe Donahue, Watertown-Mayer, 2003, 111-61
  2325. Logan Brink, New London-Spicer, 2013, 111-64
  2326. Travis Ostby, MAHACA, 2016, 111-70
  2327. Jesse Woyke, Annandale, 1996, 111-71
  2328. David Booth, Crosby-Ironton, 2010, 111-71
  2329. Michael Waldvogel, Osakis, 111-76
  2330. Levi Fossen, Waseca, 2008, 111-80
  2331. Ryley Smude, Pierz, 2014, 111-81
  2332. Alex Bertram, Byron, 2016, 111-81
  2333. Tom Pauling, Montevideo, 2004, 111-83
  2334. Davantay Corey, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2013, 111-83
  2335. Glenn Petersen, Hastings, 2004, 111-99
  2336. Josh Lindquist, Prior Lake, 2003, 110-9
  2337. Mark Aho, Frazee, 1978, 110-9-1
  2338. Steve Iacono, Osseo, 1987, 110-14-7
  2339. Brian Vetter, Chisago Lakes Area, 2000, 110-15
  2340. Chuck Hacker, Hancock, 110-17-3
  2341. Ryan Holthaus, Foley, 2003, 110-19
  2342. Paul Nogren, Maple River, 2010, 110-19
  2343. Curt Olson, Hayfield, 1985, 110-19-1
  2344. Mike Harper, Litchfield, Darlington (WI), 1988, 110-19-2
  2345. Nathan O’Reilly, Goodhue, 110-20-3
  2346. Billy Pierce, Minneapolis Roosevelt, 110-21-1
  2347. Alex Cadwell, Stillwater Area, 2003, 110-22
  2348. Brandon Manderschied, Minnewaska Area, 2010, 110-23
  2349. Marshal Ash, Milaca, 2010, 110-24
  2350. Amir Alexander, Minnetonka, 1995, 110-24-1
  2351. Dave Cain, Sherburn, 1972, 110-24-10
  2352. Michael Pleski, Forest Lake, 2012, 110-25
  2353. Brian Kraemer, Rocori, 1999, 110-26
  2354. Dan Koehler, United South Central, 1994, 110-27
  2355. Brett Larson, Elbow Lake-Wendell, 110-27-2
  2356. Ethan Byer, Frazee, 2016, 110-28
  2357. Mark Hanenberger, Dover-Eyota, 1986, 110-29-
  2358. Brandon LaRue, LaCrescent, 2001, 110-30
  2359. David Whipps, Scott West, 2002, 110-34
  2360. Jordan Gnerer, Owatonna, 2010, 110-34
  2361. Hakan Binek, Staples-Motley, 2007, 110-35
  2362. Collin Jergenson, Minnewaska Area, 2009, 110-36
  2363. Eric Gibson, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1992, 110-37-1
  2364. Wesley Reardan, Minnetonka, 2007, 110-38
  2365. Andy Lien, Foley, 1994, 110-38
  2366. Steve Hoard, Grand Rapids, 1987, 110-39-1
  2367. Ben Gaughan, Moorhead, 2010, 110-40
  2368. Jacob Claybaugh, Waseca, 2013, 110-40
  2369. Hunter Rajkowski, Sauk Rapids-Rice, 2017, 110-40
  2370. Fredy Padilla, St. Paul Humboldt, 110-41
  2371. Phil Meinert, Princeton, 2004, 110-42
  2372. Paul Mack, Coon Rapids, 2005, 110-42
  2373. Larry Liljenquist, Aitkin, 1988, 110-43
  2374. Jake Benzkofer, Mankato East, 2006, 110-44
  2375. Justin Koob, New Ulm, 2008, 110-44
  2376. Tanner Tobkin, New London-Spicer, 2012, 110-44
  2377. Stuart Nutting, Aitkin, 1990, 110-44-1
  2378. Matthew Boncich, Cretin-Derham Hall, 2015, 110-45
  2379. Aaron Erickson, Minnewaska Area, 2000, 110-46
  2380. Reggie Fuller, Annandale/Maple Lake, 1999, 110-47
  2381. Dustin Coffin, Sartell-St. Stephen, 2002, 110-47
  2382. Paul Tellgren, Anoka, 2007, 110-48
  2383. Joe Bryce, Minnewaska Area, 2000, 110-49
  2384. Ben Gasner, Owatonna, 110-50
  2385. Kraig Carlson, Bloomington Jefferson, 110-50
  2386. Adam Christian, Paynesville, 2003, 110-50
  2387. Dillin Schultz, Owatonna, 2010, 110-51
  2388. Quinton Thiele, Totino-Grace, 2011, 110-51
  2389. Nic Borchardt, Woodbury, 2005, 110-52
  2390. Travis Christianson, Tracy, 1995, 110-53-1
  2391. Colin Cihlar, Minnewaska Area, 2006, 110-54
  2392. Tony Peltier, Princeton, 2003, 110-57
  2393. Dillon Kubiatowicz, New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva, 2015, 110-57
  2394. Travis Gottschalk, Litchfield, Kimball, 2003, 110-58
  2395. Chris Davids, Rochester Mayo, 110-58
  2396. Brett Grund , BOLD, 2014, 110-58
  2397. Dustin Kramer, Eden Valley-Watkins, 2008, 110-60
  2398. Ryan Larson, Atwater-Cosmos-Grove City, 2011, 110-60
  2399. Gram Bentz, Browerville, 1999, 110-62
  2400. Raymen Rice, Eden Valley-Watkins, 2006, 110-62
  2401. Casey Pesta, Long Prairie-Grey Eagle, 1998, 110-63
  2402. Kyle Baker, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2013, 110-63
  2403. Eric Speltz, Lewiston-Altura, 1997, 110-69
  2404. Dan Juelson, Blackduck/Cass Lake-Bena, 1999, 110-73
  2405. Josh Moulton, Rush City, 1998, 110-81
  2406. Aaron Doraska, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2011, 110-87
  2407. Ben Ginther, Rochester Century, 2007, 110-95
  2408. Simon Kern, Greenbush, 1995, 109-16
  2409. Max Anderson, Dassel-Cokato, 2010, 109-17
  2410. Dan Wettstein, Long Prairie-Grey Eagle, 1980, 109-18
  2411. Dave Goeb, Monticello, 109-19
  2412. Jake Bonsack, United South Central, 2008, 109-21
  2413. Kris Morgan, West Central Area, 1997, 109-22
  2414. Jared Schwanz, St. James, 2005, 109-22
  2415. Jason Holm, Northfield, 1998, 109-22
  2416. Scot Pauly, Jordan, 1990, 109-24-1
  2417. Ken Torgerson, Aitkin, 1975, 109-24-3
  2418. Matt O’Connor, Cambridge-Isanti, 2007, 109-28
  2419. Tyler Johnson, Plainview-Elgin-Millville, 2004, 109-28
  2420. Brad Wollum, Canby, 2009, 109-29
  2421. Charon Jackson, Mound Westonka, 109-29-1
  2422. Ryan Atherton, Waterville-Elysian, 1994, 109-30
  2423. Nate Villnow, Willmar, 109-34
  2424. Steve Schmidt, Wheaton/Herman-Norcross, 109-34-2
  2425. Mike Castellano, St. Francis, 109-35
  2426. Dan Rinke, Wheaton/Herman-Norcross, 109-36
  2427. Scott Willhite, Hutchinson, 1995, 109-36-1
  2428. Zach Bruns, Marshall, 2001, 109-39
  2429. Cole VanOverbeke, Minneota, 2019, 109-39
  2430. Nick Bauman, Minnetonka, 109-40
  2431. Joe Klaehn, Southland, 2003, 109-40
  2432. Brandon Fiedler, Dassel-Cokato, 2010, 109-40
  2433. Brian Schueller, Dawson-Boyd, 1988, 109-40-1
  2434. Justin LaGosh, Zumbrota-Mazeppa, 2004, 109-41
  2435. Joe Weinmann, Rochester Century, 2005, 109-42
  2436. John Benson, BOLD, 109-44
  2437. Jonathan Steen, Red Rock Central/Westbrook Walnut Grove, 1997, 109-46
  2438. Greg Schreder, St. Cloud Tech, 1996, 109-48
  2439. Alan Bailey, Kasson-Mantorville, 2005, 109-48
  2440. Branden Schorr, Kasson-Mantorville, 2013, 109-49
  2441. Paul Wittrock, Annandale, 109-49-1
  2442. Justin Gabrielson, Litchfield, 1995, 109-50-2
  2443. Dusty Faber, Martin County West, 2004, 109-52
  2444. James Nelson, Atwater-Cosmos-Grove City, 2012, 109-52
  2445. Tate Card, Hutchinson, 2019, 109-52
  2446. Mark Thompson, Chatfield, 109-54
  2447. Pat Vos, Sibley East, 2005, 109-54
  2448. Tommy Teigen, Meadow Creek/Spectrum, 2010, 109-54
  2449. Bryce Bergeron, Badger/Greenbush-Middle River, 2018, 109-56
  2450. Jacob Bleess, Chatfield, 2015, 109-58
  2451. Joey Posivio, Sibley East, 2010, 109-60
  2452. Charlie Busch, Rochester Mayo, 109-61
  2453. Seth Tribon, Fillmore Central, 2001, 109-62
  2454. Lucas Smith, Southland, 2005, 109-64
  2455. V. J. Larson, Lake Park/Audubon, 1994, 109-69
  2456. Luke Davis, Thief River Falls, 109-69-2
  2457. Travis Wills, Kimball, 2013, 109-70
  2458. Jake Bohler, Delano, 2009, 109-71
  2459. Jared Carlson, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2019, 109-71
  2460. Dusty Forstner, Madelia/Truman, 2005, 109-72
  2461. Tanner Maus, Buffalo, 2012, 109-72
  2462. Spencer Oeltjenbruns, Luverne, 2014, 109-78
  2463. Brandon Klindworth, Zumbrota-Mazeppa, 2011, 109-88
  2464. Sam Stevermer, United South Central, 2007, 109-94
  2465. Anders Mattson, New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva, 2004, 109-107
  2466. Ben Lunn, Shakopee, 2020, 108-12
  2467. Reggie Thompson, Staples, 1993, 108-15
  2468. Jody McIntyre, Park Center, 1988, 108-17
  2469. Nestle Grimes, Bemidji, 108-19-1
  2470. Dennis Trogstad, Dover-Eyota, 1991, 108-20-1
  2471. Tony Morrow, Kasson-Mantorville, 2011, 108-21
  2472. Colby Bruns, Marshall, 2003, 108-23
  2473. Brian Keller, Medford, 1982, 108-25-5
  2474. Keith Nichools, Crosby-Ironton, 108-25-7
  2475. Greg Egeland, Sauk Centre, 1993, 108-27
  2476. Dan Chapman, Rosemount, 2003, 108-29
  2477. Brady Wilson, Faribault, 2005, 108-30
  2478. Teddy Bullerman, Adrian, 108-30-1
  2479. Tony Thoma, Hayfield, 1997, 108-34
  2480. Chad Fouquette, Foley, 1988, 108-35
  2481. Ben Presler, Royalton, 2008, 108-35
  2482. Brandon Strong, Minneapolis South, 2013, 108-35
  2483. Taylor Ignaszewski, Albert Lea, 2007, 108-36
  2484. Nam Nguyen, St. Cloud Apollo, 2012, 108-37
  2485. Jason Perala, Crookston, 1999, 108-42
  2486. Chase Norton, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2014, 108-45
  2487. Gaven Schlaak, New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva, 2008, 108-47
  2488. Chad Larson, Cambridge-Isanti, 2008, 108-48
  2489. John Bush, Pipestone Area, 2010, 108-48
  2490. Mark Gehling, Foley, 2010, 108-49
  2491. Ethan Loftus, Dover-Eyota, 2010, 108-52-
  2492. Zach Dvorak, Columbia Heights, 2001, 108-52
  2493. Jeremy Weber, Foley, 2009, 108-53
  2494. Ben Talkington, Chaska, 2005, 108-56
  2495. Cole Kavitz, Medford, 2010, 108-56
  2496. Eric Gauker, Mankato West, 1998, 108-58
  2497. Ryan Norton, Anoka, 2012, 108-60
  2498. Dave Brostrom, Mora, 2000, 108-64
  2499. Kris Krier, Woodbury, 2005, 108-65
  2500. Chase Niesen, Mille Lacs, 108-68
  2501. Ryan Bothun, Dawson-Boyd, 1999, 108-72
  2502. Dalton Lilledahl, Cambridge-Isanti, 2009, 108-76
  2503. Alan Braunshausen, Maple River, 2005, 108-78
  2504. Wade Carlson, Lake City, 2006, 108-80
  2505. Joe Tichy, Hibbing, 2010, 108-81
  2506. Noah Werner, Lester Prairie/Holy Trinity, 1998, 108-82
  2507. Adam Lian, Thief River Falls, 2005, 108-86
  2508. Hunter Rud, Byron, 2011, 108-93
  2509. Jeff Merritt, Canby, 107-7-2
  2510. Todd Guse, Austin, 1981, 107-9
  2511. Karl Jones, Apple Valley, 107-9
  2512. Ryan Campbell, Badger/Greenbush-Middle River, 2006, 107-10
  2513. Terry Ullom, Faribault, 1984, 107-12-2
  2514. Bruce Kenning, St. Cloud Tech, 1992, 107-14
  2515. Russ Webb, Kimball, 107-14-2
  2516. Jason Oehlke, Chatfield, 107-18
  2517. Ryan Rettke, Morris Area, 1996, 107-18
  2518. Troy Long, St. Francis, 107-18
  2519. Jon Gorter, Pipestone Area, 2011, 107-18
  2520. Mark Theis, Rocori, 1975, 107-18-1
  2521. Alex Schroepfer, Wabasso/Red Rock Central, 2014, 107-19
  2522. Tim Hunt, White Bear Lake, 2002, 107-20
  2523. Marlon Fleming, Bloomington Kennedy, 2001, 107-22
  2524. Rodney Dick, Forest Lake, 1996, 107-23
  2525. Curt Graves, Long Prairie-Grey Eagle, 1982, 107-23-1
  2526. Mike Schmitz, Brooten, 1983, 107-24
  2527. Marcus Columbus, Simley, 107-24
  2528. Bruce Wilson, Wheaton/Herman-Norcross, 107-24-2
  2529. Allan Bastian, New Ulm, 107-26-1
  2530. Jeremy Leiferman, Madelia/Truman, 107-28
  2531. Ryan Feller, Caledonia/Houston/Spring Grove, 2004, 107-28
  2532. Jacob Werner, Perham, 2009, 107-29
  2533. Matt Kadrlik, Simley, 2012, 107-29
  2534. Spencer Beech, Breckenridge, 2007, 107-30
  2535. Cory Nelson, Dawson-Boyd, 1994, 107-30-3
  2536. James Goman, Trinity at River Ridge, 2013, 107-32
  2537. Travis Hemp, Bemidji, 1999, 107-32
  2538. Jesse Zimmer, Foley, 1994, 107-34
  2539. Josh Holm, Northfield, 2002, 107-35
  2540. Joe Berczyk, Mounds View, 2001, 107-36
  2541. Cam Miller, Plainview-Elgin-Millville, 2009, 107-37
  2542. Chad Harding, Blue Earth Area, 107-37-4
  2543. Mitch Ask, St. James, 1990, 107-38-3
  2544. Landen Cole, Yellow Medicine East, 2007, 107-40
  2545. Blake Altermatt, Wabasso/Red Rock Central, 2013, 107-42
  2546. Nick Wilcox, Brooklyn Center, 1996, 107-44
  2547. Ryan Michaelis, Monticello, 107-44
  2548. Ryder Schmidt, Mound-Westonka, 2014, 107-44
  2549. Stacy Riedel, Eagle Valley, 1995, 107-46
  2550. Luke Boran, Brainerd/Pillager, 2013, 107-46
  2551. John Rieser, Byron, 107-46-2
  2552. Jason Meyer, Pierz, 107-46-3
  2553. Chris Grenier, Wadena-Deer Creek, 107-49
  2554. Tyler Walter, Mille Lacs, 107-49
  2555. Jesse Jaeger, Maple River, 2011, 107-49
  2556. Spud Laurent, Shakopee, 2006, 107-49
  2557. Nate Redmann, Rochester John Marshall, 2007, 107-50
  2558. Brian Bertram, Byron, 2014, 107-50
  2559. BJ Friedrichs, Sauk Centre, 1995, 107-51
  2560. Evan Woitalla, Pierz, 2014, 107-53
  2561. Connor Scherping, Little Falls, 2013, 107-54
  2562. BJ Trende, Delano, 1992, 107-55-3
  2563. Mike Wutzke, Verndale, 1984, 107-56
  2564. Mike Dyrdal, Thief River Falls, 2010, 107-56
  2565. Landyn VanOverbeke, Minneota, 2014, 107-56
  2566. Omar Bukhowa, Braham Area, 2005, 107-57
  2567. Wade Larson, Benson, 1993, 107-62-2
  2568. Darren Salmen, Dassel-Cokato, 1998, 107-65
  2569. Steve Maas, Medford, 2002, 107-82
  2570. Kyle Edlin, Jackson County Central, 2013, 107-91
  2571. Eric Bommserbach, Redwood-River Valley, 2017, 107-94
  2572. Matt Groff, Mahtomedi, 2008, 106-11
  2573. David Irlbeck, Wabasso, 106-16-1
  2574. Dave Philips, Anoka, 106-16-2
  2575. Bryce Eggen, Milaca, 106-17-1
  2576. Nick Zajac, Hastings, 2000, 106-19
  2577. Gary Clem, St. Francis, 106-19-1
  2578. David Bullerman, Adrian, 106-20-2
  2579. Ted Greely, Kimball, 106-21
  2580. Ken Cluskey, Apple Valley, 106-22-2
  2581. Davey Gerhart, Scott West, 2004, 106-25
  2582. Kyle Sieberg, Maple River, 2008, 106-25
  2583. Chandler Giles, Byron, 106-25
  2584. Ted Plombon, Sartell-St. Stephen, 1977, 106-25-2
  2585. Gary Heydt, Hayfield, 1980, 106-25-4
  2586. Ryan Weinmann, Irondale, 2013, 106-27
  2587. Joe Hiltner, Paynesville, 2001, 106-28
  2588. Greg Schultz, Browerville, 1992, 106-28-1
  2589. Bill Pannhoff, Annandale, 106-29
  2590. Tyler McCall, Minnetonka, 2005, 106-30
  2591. Jesse Pond, Shakopee, 1996, 106-31
  2592. Paul Reese, Fertile-Beltrami, 2007, 106-32
  2593. Isaac Flores, East Grand Forks/Sacred Heart, 2016, 106-33
  2594. Ken Huber, Montevideo, 1994, 106-38-1
  2595. Chris Cook, Hastings, 1999, 106-39
  2596. Anthony Jackson, Simley, 106-39
  2597. Brett Todd, Aitkin, New London-Spicer, 1978, 106-39-1
  2598. Steve Hinrichs, Goodhue, 106-39-5
  2599. Jeff Pokorney, Bertha-Hewitt/Verndale, 1995, 106-40
  2600. Dorian Thompson, Mound Westonka, 2003, 106-40
  2601. Travis Meyer, Houston, 1990, 106-40
  2602. Chris Piere, Anoka, 2002, 106-40
  2603. Nate Moudry, Willmar, 106-41
  2604. Tee Baker, Big Lake, 2008, 106-42
  2605. Ben Henle, New London-Spicer, 2012, 106-42
  2606. Nate Schutz, Totino-Grace, 2018, 106-44
  2607. JR Ferrier, Crosby-Ironton, 2000, 106-45
  2608. Ryan Fliginger, St. Francis, 106-45
  2609. Kyle Bulera, Simley, 2008, 106-45
  2610. Carl Leuer, St. Michael-Albertville, 2020, 106-46
  2611. Jeff Egeland, Sauk Centre, 1992, 106-46-2
  2612. Jeremy Thompson, Mound Westonka, 2001, 106-47
  2613. Shawn Ecklund, Chisago Lakes Area, 106-48-2
  2614. Scott Balzer, Medford, 2004, 106-50
  2615. Matt Jensen, Minnehaha Academy/Lutheran of Minneapolis, 106-53
  2616. Matt Jackson, Cretin-Derham Hall, 2005, 106-53
  2617. Brian Wold, Aitkin, 2013, 106-53
  2618. Brian Wood, Crosby-Ironton, 2004, 106-54
  2619. Steve Morgan, Pelican Rapids, 1995, 106-55-1
  2620. Andy Kotsmith, Milaca, 2005, 106-56
  2621. Joe Pauluk, Blaine, 2006, 106-56
  2622. Tyler Norton, Plainview-Elgin-Millville, 2003, 106-56
  2623. Cory Beierman, Sauk Rapids-Rice, 2002, 106-58
  2624. Billy Connelly, Border West, 2011, 106-58
  2625. Isaac Novak, Aitkin, 2013, 106-58
  2626. Colby Mehrkens, Zumbrota-Mazeppa, 2010, 106-59
  2627. Brian Francis, Mahnomen/Waubun, 2000, 106-62
  2628. Jordan Bothun, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2014, 106-64
  2629. Brian Richter, Chisago Lakes Area, 2002, 106-65
  2630. Tyler Thomas, Owatonna, 2010, 106-66
  2631. Mark Winjum, Perham, 106-67
  2632. Mike Zenz, Rochester John Marshall, 2007, 106-80
  2633. Sam Klovstad, Pelican Rapids, 2009, 106-100
  2634. Ross Redmann, Anoka, 105-5
  2635. Rob Redmann, Anoka, 105-5
  2636. Casey Finck, Bertha-Hewitt/Verndale, 105-6
  2637. Tim Richter, St. Francis, 105-9-4
  2638. Dan Doering, Olivia, 105-13-3
  2639. David Dyke, Hayfield, 1994, 105-18
  2640. Dave Roberts, Staples, 105-18-4
  2641. Jamie Larkin, White Bear Lake, 1993, 105-21
  2642. Jim Walter, Osakis, 105-22
  2643. Scott Mooring, East Grand Forks, 1993, 105-22
  2644. Tony Heins, Bertha-Hewitt/Verndale, 1991, 105-23
  2645. Josh Kloss, St. Cloud Tech, 1999, 105-24
  2646. Paul Donner, Clarkfield, 105-24-3
  2647. Andrew Hanske, Minnetonka, 2008, 105-25
  2648. Paul Melvin, Plainview, 1979, 105-25
  2649. Loren Wurm, Maple Lake, 1986, 105-25-2
  2650. Peter Blumer, Cambridge-Isanti, 1994, 105-26-1
  2651. Jacob Cruze, Willmar, 105-29
  2652. Tyson Barrett, Minnetonka, 2006, 105-29
  2653. Steve Offerdahl, Park Rapids Area, 1993, 105-29-1
  2654. Herb Pellinen, Hutchinson, 105-29-4
  2655. Mark Smith, LeCenter, 105-30-2
  2656. Ron Stulz, Farmington, 1995, 105-31
  2657. Christian Bahl, Totino-Grace, Stillwater Area, 2017, 105-31
  2658. Terry Ochsendorf, Dawson-Boyd, 1987, 105-31-1
  2659. Ryan Klein, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2000, 105-33
  2660. Grant Dullinger, St. Cloud Apollo, 2012, 105-33
  2661. Dave Scharberg, Byron, 1989, 105-33-3
  2662. Wyatt Lidberg, St. Michael-Albertville, 2020, 105-34
  2663. John Buchanan, North Branch, 2004, 105-35
  2664. Mike Hines, Sauk Rapids-Rice, 2007, 105-36
  2665. Jim Soine, Litchfield, 105-36-1
  2666. Jon Radunz, Tartan, 2001, 105-37
  2667. Rick Brandt, Frazee, 2012, 105-38
  2668. Adam Feuerhelm, LaCrescent, 105-39
  2669. Brandon Gruchow, Park Rapids Area, 2000, 105-39
  2670. Walker Russek, Delano, 2017, 105-39
  2671. Andy Braun, Cretin-Derham Hall, 1995, 105-41
  2672. Justin Hahn, Forest Lake, 1993, 105-41-2
  2673. Tim Oelke, Janesville, 1986, 105-41-2
  2674. Cole Longtin, Barnesville, 2000, 105-42
  2675. Lance Bailey, Aitkin, 1988, 105-44-3
  2676. Sam Gunlogson, Yellow Medicine East, 105-45
  2677. Kyle Nordstrom, Simley, 2015, 105-45
  2678. Tom Halvorson, Montevideo, 2003, 105-46
  2679. Nels Onstad, Hancock/Cyrus, 105-47
  2680. Johnny Barthel, St. Michael-Albertville, 2000, 105-47
  2681. Colton Doty, Bemidji, 2013, 105-47
  2682. Jesse Evans, Pipestone Area, 2006, 105-49
  2683. Pete Churchill, Southland, 2003, 105-52
  2684. Tim Alberts, Lester Prairie/Holy Trinity, 1989, 105-52-2
  2685. Steve Rosenbaum, Crosby-Ironton, 1997, 105-53
  2686. Joe LaRose, Brooklyn Center, 1999, 105-53
  2687. Chris Harmon, BOLD/Buffalo Lake-Hector, 2007, 105-54
  2688. Jordan McArthur, Mahnomen/Waubun, 2011, 105-54
  2689. Dusty Williamson, Montevideo, 1998, 105-55
  2690. Chris Faber, Eden Valley-Watkins, 2007, 105-55
  2691. Dylan Sogge, Prior Lake, 2015, 105-55
  2692. Kordell VanHeuveln, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2005, 105-56
  2693. Justin Viss, Chatfield, 2013, 105-56
  2694. Brian Goodnature, Albert Lea, 1997, 105-60
  2695. Ethan Prachar, Mora, 2017, 105-61
  2696. Chad Anderson, Dawson-Boyd, 1996, 105-61-1
  2697. Brenden Faust, Rochester Century, 2005, 105-62
  2698. Hayden Johnson, Quad County, 2016, 105-63
  2699. Josh Fillbrandt, Centennial, 2002, 105-65
  2700. Kyle Evans, Pipestone Area, 2005, 105-69
  2701. Nick Severson, Hayfield, 1996, 105-69-1
  2702. Jake Fernholz, Sartell-St. Stephen, 2016, 105-74
  2703. Jeff Bartosh, Medford, 1997, 105-76
  2704. Tyler Sonenstahl, Big Lake, 2007, 105-82
  2705. Aaron Rouser, Atwater-Cosmos-Grove City, 2005, 105-88
  2706. Campbell Hofstetter, Marshall/Lakeview, 2013, 105-90
  2707. Gene Shaw, Faribault, 1975, 104-8
  2708. Mark Costello, Park Rapids Area, 1975, 104-8-1
  2709. Rick Clark, Dover-Eyota, 1972, 104-11-2
  2710. Steve Martinez, Osseo, 1979, 104-14-2
  2711. Jerome Boyd, Minneapolis North, 1996, 104-19
  2712. Skip DeMarais, Foley, 1967, 104-19
  2713. Mike Jilek, Dassel-Cokato, 104-19
  2714. Peter Staebell, Tartan, 2004, 104-20
  2715. Len Rucinski, Bloomington, 104-20-1
  2716. Matt Richardson, Janesville, 1983, 104-20-1
  2717. Wade Christensen, Frazee, 1980, 104-20-4
  2718. Jim Arabanos, Hibbing, 104-21-2
  2719. Brian Sworsky, St. Francis, 104-22
  2720. Brian Clark, Norwood Young America, 1977, 104-23-3
  2721. Jordan Linn, Foley, 2010, 104-26
  2722. Amir Abdelwahed, Osseo, 1991, 104-26-2
  2723. Dan Wolf, Adrian, 104-26-2
  2724. Steve Carlon, Eden Prairie, 2005, 104-27
  2725. Mike Niemczyk Jr., Janesville, 1988, 104-27-1
  2726. Chad Bodin, Montevideo, 1987, 104-27-2
  2727. Charlie Bradford, Kasson-Mantorville, 1994, 104-28-1
  2728. Joey Bullerman, Adrian, 2005, 104-30
  2729. Justin Sorensen, Owatonna, 2002, 104-31
  2730. Dave Koenen, Granite Falls/Clarkfield, 104-32-4
  2731. Mitch Ratigan, LaCrescent, 104-34
  2732. Zack Peterson, Plainview-Elgin-Millville, 2008, 104-34
  2733. Andy Pond, Shakopee, 1994, 104-34-1
  2734. Jeramy Nagel, Blue Earth Area, 1997, 104-35
  2735. Mike Anderson, MACCRAY, 104-35
  2736. Tanner Pierce, Badger/Greenbush-Middle River, 2008, 104-35
  2737. Pete Nusbaum, Waterville-Elysian-Morristown, 1983, 104-35-3
  2738. Zach Thein, Sauk Rapids-Rice, 2002, 104-36
  2739. Tony Frisch, Wheaton/Herman-Norcross, 104-36-1
  2740. John Mitchell, Osseo, 1998, 104-37
  2741. Brett Gadient, Goodhue, 104-37
  2742. Miah Fitzgerald, Martin County West, 1999, 104-38
  2743. Jake Wiese, Pelican Rapids, 1998, 104-39
  2744. Danny Walton, Hancock/Cyrus, 104-39-2
  2745. Brad Thompson, Kenyon-Wanamingo, 1992, 104-39-3
  2746. Todd Klemz, Rogers, 2008, 104-41
  2747. Dan Washburn, Mora, 1997, 104-42
  2748. Deron Stender, Browerville, 1988, 104-43-3
  2749. Chris Bjerke, Eagle Valley, 1991, 104-44-5
  2750. Dakota Welsh, Dover-Eyota, 2014, 104-45-
  2751. Jeff Beshey, Glencoe, 1989, 104-45
  2752. Matt Pearson, Atwater-Cosmos-Grove City, 2007, 104-45
  2753. Matt VanHorn, Park Cottage Grove, 2008, 104-46
  2754. Brent Morris, Glencoe-Silver Lake, 2003, 104-52
  2755. Jared Blaser, St. Francis, 104-52
  2756. Nate Mittag, Willmar, 2013, 104-52
  2757. Matt Lawson, Stewartville, 2004, 104-53
  2758. Evan Warnert, Sauk Rapids-Rice, 2008, 104-55
  2759. Chad Becker, Browerville, 1986, 104-55-2
  2760. Matt Boser, Little Falls, 2002, 104-56
  2761. Aaron Young, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2006, 104-56
  2762. Rick Beam, Royalton, 1990, 104-56-1
  2763. Jason Ward, Montevideo, 1990, 104-56-3
  2764. Scott Beech, Fulda/Murray County Central, 2009, 104-62
  2765. Ryan Stottler, Minnewaska Area, 2014, 104-64
  2766. Bob Beelow, Janesville-Waldorf-Pemberton, 1997, 104-65
  2767. Trevor Pearson, Maple River, 2020, 104-66
  2768. Adam Barton, Plainview-Elgin-Millville, 2001, 104-68
  2769. Taylor Giordano, Rochester John Marshall, 2009, 104-70
  2770. Ken Sather, Dawson-Boyd, 2008, 104-71
  2771. Larry Martini, Menahga/Sebeka, 2007, 104-72
  2772. Lee Rohrer, Caledonia/Houston/Spring Grove, 2004, 104-78
  2773. Josh Jenson, Glencoe-Silver Lake, 2006, 104-97
  2774. Dakota Pixley, Pelican Rapids, 2016, 104-102
  2775. Stan Christ, Mankato, 103-4
  2776. Tom Maher, Olivia, 103-11-1
  2777. Doug Quam, Austin, 1976, 103-12
  2778. Todd Kriewall, Blue Earth Area, 103-12
  2779. Stephen Simondet, Minneapolis Washburn, 103-12-3
  2780. Tim Halbakken, Dover-Eyota, 1990, 103-14-2
  2781. Greg Wallace, Bloomington, 103-16-1
  2782. Lance Rogers, Worthington, 103-17-1
  2783. Doug Rasmussen, Clarkfield, 103-17-3
  2784. Corky Lushanko, Simley, 103-19-1
  2785. Len Theis, Rocori, 103-19-1
  2786. Joel Goeden, Grand Rapids, 1996, 103-20
  2787. Nolan Boucher, Mille Lacs, 103-20
  2788. Austin DeVlaeminck, Minneota, 2017, 103-20
  2789. Tait Larson, Fillmore Central, 1998, 103-21
  2790. Brad Keller, Medford, 2010, 103-22
  2791. Nate Becker, Eden Valley-Watkins, 1999, 103-27
  2792. David Joseph, Kimball, 2011, 103-27
  2793. Kevin Burr, LaCrescent, 103-28
  2794. Kevin Ahern, Simley, 103-28-2
  2795. Lucas Herbst, Totino-Grace, 1999, 103-30
  2796. Michael Dowdell, Totino-Grace, 1992, 103-30-1
  2797. Duane Heiling, Redwood Falls, 1978, 103-30-1
  2798. Mike Kurtti, Goodhue, 103-31-1
  2799. Joe Clark, South St. Paul, 103-32
  2800. Jayson Bowlsby, Eden Prairie, 2005, 103-32
  2801. Dakota Wangsness, Albert Lea, 2013, 103-35
  2802. Tim Larson, Lake Park/Audubon, 2004, 103-37
  2803. Joseph Weaver, Minnewaska Area, 2015, 103-38
  2804. Dusty Bakker, Montevideo, 2003, 103-39
  2805. Matt Hechsel, Apple Valley, 2011, 103-39
  2806. Ethan Hoppe, St. James, 2008, 103-40
  2807. Jordan Keil, Aitkin, 2003, 103-40
  2808. Kim Mattson, Lake Park, 1981, 103-40-1
  2809. Chad Robertson, Pine Island, 2005, 103-41
  2810. Skipp Sandberg, Northfield, 2002, 103-42
  2811. Tyelr Yule, Medford, 2009, 103-42
  2812. Greg Squires, LeCenter, 103-42-2
  2813. Dan Marquette, Hastings, 2014, 103-43
  2814. Jeremiah Harms, Battle Lake-Underwood-Henning, 1997, 103-44
  2815. Brendan Reiss, Minneota, 2017, 103-44
  2816. Kris Hagen, Marshall, 1999, 103-45
  2817. Matt Matthees, Zumbrota-Mazeppa, 2007, 103-45
  2818. Cole Swenson, St. Francis, 103-45
  2819. Zack Zimmer, Becker, 2014, 103-45
  2820. Jeremy Hausladen, Silver Lake, 1991, 103-45-4
  2821. Brennen Russell, Austin/Austin Pacelli, 2013, 103-46
  2822. Paul Mann, Goodhue, 103-46-1
  2823. Tim Roth, Delano, 2001, 103-49
  2824. Nate Hamilton, Plainview-Elgin-Millville, 2000, 103-50
  2825. Jeff Engstrom, Hastings, 2011, 103-50
  2826. Mark Mustradi, Shakopee, 2009, 103-50
  2827. Mitch Hedgers, Centennial, 2009, 103-50
  2828. Max Kaping, Litchfield, 2014, 103-50
  2829. Scott Revier, BOLD, 2000, 103-51
  2830. Bryant Boynton, Dover-Eyota, 2007, 103-54-
  2831. Mike Johnson, Osakis, 103-54
  2832. Troy Christensen, Madelia/Truman, 1992, 103-56-1
  2833. Aaron Borgerding, Sauk Centre, 2001, 103-58
  2834. Sean Belmont, Battle Lake-Underwood-Henning, 2001, 103-59
  2835. Brett Richards, New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva, 1991, 103-59-1
  2836. Max Stevenson, Bloomington Jefferson, 2000, 103-60
  2837. Jerry Block, Litchfield, 1995, 103-61
  2838. Jeff King, East Grand Forks, 1998, 103-61
  2839. Mark Sala, Centennial, 2003, 103-63
  2840. Scott Bode, Shakopee, 2012, 103-67
  2841. Tim Larson, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2012, 103-69
  2842. Thomas Schoenfeld, Lester Prairie/Holy Trinity, 1996, 103-70
  2843. Clinton Lumley, Big Lake, 2001, 103-70
  2844. Brent Captain, Bertha-Hewitt/Verndale, 1998, 103-79
  2845. Sam Gaul, Rochester Century, 2011, 103-79
  2846. Charlie Berg, Henry Sibley, 2009, 103-96
  2847. Mike Pfeffer, Alexandria, 102-9-2
  2848. Dave Clymer, Hastings, 1996, 102-13
  2849. Donny Wichmann, Marshall, 102-13-1
  2850. Brent Kramer, Staples, 102-13-1
  2851. Dan Erickson, Hoffman, 1975, 102-16-1
  2852. Joey Hoilmen, Winona, 102-17
  2853. Paul Chmielewski, St. Cloud Cathedral, 1980, 102-18
  2854. Bob Williams, Staples, 102-18-2
  2855. Jesse Kahn, Plainview-Elgin-Millville, 2004, 102-19
  2856. Kyle Dillon, BOLD, 1999, 102-21
  2857. Keith Gliva, Rosemount, 1982, 102-21
  2858. Clarke Athman, St. Cloud Apollo, 2001, 102-21
  2859. Trevor Turner, St. Francis, 1997, 102-21
  2860. Joe Roach, Little Falls, 1999, 102-24
  2861. Chris O’Reilly, Goodhue, 102-25
  2862. Darren Girtz, Pierz, 102-25-2
  2863. Pat Warner, Hibbing, 102-25-3
  2864. Butch Livingston, Apple Valley, 102-26
  2865. Mike Warner, HIbbing, 102-26-4
  2866. Ron Erpenbach, Norwood Young America, 1986, 102-27-1
  2867. Stuart Stangeland, Barnesville, 102-27-1
  2868. Westy Hanson, Crookston, 2006, 102-28
  2869. Trevor Scott, Holdingford, 2013, 102-28
  2870. Tim Becker, Browerville, 1980, 102-29
  2871. Trent Loween, Wadena-Deer Creek, 102-29
  2872. Paul Berczyk, Mounds View, 1999, 102-29
  2873. Josh Soupir, Marshall, 102-30
  2874. Brock Claeys, Canby, 2010, 102-30
  2875. Jesse Stevenson, Kasson-Mantorville, 2000, 102-31
  2876. Clay Olson, Chisago Lakes Area, 2010, 102-31
  2877. Zack Gawboy, Maple Grove, 2012, 102-31
  2878. Garrett Caldon, Elk River, 2015, 102-31
  2879. Brian Kemp, Apple Valley, 102-31-1
  2880. Eric Elzen, Dover-Eyota, 1994, 102-33-
  2881. Dan Kerschbaum, Northfield, 102-33
  2882. Marshall Guy, Bloomington Kennedy, 2001, 102-33
  2883. Brian Becker, Hayfield, 1983, 102-33-2
  2884. Ryan Owens, St. Francis, 102-34
  2885. Alec Bueltel, Minneota, 2017, 102-35
  2886. Mitch Jury, Bloomington, 102-36
  2887. Ben Radant, Simley, 102-36
  2888. Miah Ulrich, West Central Area, 1995, 102-36-1
  2889. Jeff Forcier, Hutchinson, 102-37-1
  2890. Jesse Spates, Paynesville, 1997, 102-38
  2891. Matt Smith, Martin County West, 1998, 102-38
  2892. Seth Elwood, Apple Valley, 2015, 102-38
  2893. Darren Engblom, Braham Area, 1988, 102-38-4
  2894. JJ Ebersole, Lake Park, 1988, 102-39
  2895. Dain Hatlestad, Brooten, 1986, 102-39-2
  2896. Chris Tibbetts, Aitkin, 2001, 102-40
  2897. John Deinhart, St. James, 102-40-1
  2898. Jason Yates, Cambridge-Isanti, 1995, 102-41
  2899. Kevin Buehler, LaCrescent, 102-41
  2900. Jon Toedter, Perham, 102-41
  2901. Jim Schermerhorn, Frazee, 1997, 102-42
  2902. Scott Gorecki, Foley, 1993, 102-42
  2903. Jason King, East Grand Forks, 1995, 102-44
  2904. Jamen Hulegaard, Anoka, 2006, 102-44
  2905. Clint Palmer, Apple Valley, 102-44-3
  2906. Tony Feuchtenberger, St. James, 2001, 102-46
  2907. Mike Marzinske, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2006, 102-46
  2908. Darin Lunning, Eagle Valley, 1989, 102-46-5
  2909. Nathan Preston, New Prague, 2014, 102-49
  2910. Robert Rasmussen, Atwater-Cosmos-Grove City, 102-49
  2911. Blayne Dumpprope, Staples-Motley, 2019, 102-49
  2912. Rich Hansen, Eden Valley-Watkins, 1994, 102-49-2
  2913. Brian Anderson, Redwood Valley, 2009, 102-50
  2914. Jeremie Munkberg, Mora, 1999, 102-52
  2915. Nick Luna, Henry Sibley, 2009, 102-52
  2916. Marty Wagner, Royalton, 1993, 102-52-6
  2917. Josh Jerger, Barnesville, 2007, 102-58
  2918. Connor Swanson, Thief River Falls, 2018, 102-58
  2919. Jeff Olson, Crookston, 1992, 102-58-3
  2920. Brian Bullerman, United South Central, 1994, 102-59-1
  2921. Tristan Palmer, United North Central, 2015, 102-61
  2922. Chuck Hediger, Mound Westonka, 2002, 102-62
  2923. Chad Stripling, Minneota, 2002, 102-66
  2924. Brody Jerome, Moorhead, 2016, 102-67
  2925. Victor Lumley, Holdingford, 2011, 102-68
  2926. Trevor Steen, MACCRAY, 102-73
  2927. Ben Brasket, Delano, 2009, 102-78
  2928. Jared Seibert, United North Central, 2019, 102-88
  2929. Denny Johnson, Austin, 1970, 101-11
  2930. Jim Hickman, Buffalo, 101-13
  2931. Kraig Presler, Brooten, 1979, 101-13-1
  2932. Justin Cumberbatch, Alexandria, 2015, 101-15
  2933. Mike Melvin, Plainview, 1983, 101-16-1
  2934. Lucas Christianson, Apple Valley, 2000, 101-19
  2935. Brian Beilke, Sauk Centre, 2005, 101-19
  2936. Ben Berhow, Albert Lea, 2006, 101-19
  2937. David Zappa, Minneapolis North, 101-19-2
  2938. Terry Brown, Walker, 1974, 101-19-2
  2939. Zach Loppnow, Lake City, 2008, 101-20
  2940. Graham Petersburg, Anoka, 101-20
  2941. Karl Eichinger, Princeton, 2011, 101-23
  2942. Dave Mendenhall, Albert Lea, 1992, 101-23
  2943. Jarret Hall, Badger/Greenbush-Middle River, 2004, 101-24
  2944. Matt Svihel, Totino-Grace, 2001, 101-24
  2945. Zach Anderson, Mora, 1997, 101-24-5
  2946. Wyatt Gillette, St. Peter, 2017, 101-25
  2947. Ray Zanda, Browerville, 1981, 101-25-2
  2948. Zack Johnson, Cambridge-Isanti, 1995, 101-27
  2949. Brent Verch, Olivia, 101-27
  2950. Dennis D’Andrea, Bloomington, 101-27-1
  2951. Matt Fasnacht, Janesville-Waldorf-Pemberton, 1993, 101-27-1
  2952. Glen Palokangas, Chisago Lakes Area, 101-29
  2953. Tyler Lewandowski, Foley, 2010, 101-29
  2954. Corey Latuff, Hastings, 2011, 101-29
  2955. Mark Devetter, Tracy, 1982, 101-30
  2956. Dallas Koplin, West Central Area, 2000, 101-31
  2957. Greg Larson, Benson, 1995, 101-32-1
  2958. Andrew Larson, Willmar, 2007, 101-33
  2959. Nathanial Swoyer, Willmar, 2011, 101-33
  2960. Mike Walz, Sauk Rapids-Rice, 1999, 101-34
  2961. Jared Simon, Lakeville, 2003, 101-34
  2962. Casey O’Reilly, Goodhue, 1998, 101-36
  2963. Josh Waldee, Rochester John Marshall, 2008, 101-37
  2964. Rob Whelan, Bemidji, 101-37
  2965. Mike Jindra, Montgomery-Lonsdale/Le Center, 2009, 101-37
  2966. John Trinh, Mound Westonka, 1998, 101-38
  2967. Aron Attig, Albert Lea, 1996, 101-39
  2968. Adam Shemon, Hastings, 2005, 101-40
  2969. Tom Reagan, Crosby-Ironton, 1991, 101-40-2
  2970. Andy Globa, Osseo, 2000, 101-41
  2971. Isaak Isane, Badger/Greenbush-Middle River, 2016, 101-42
  2972. Matt Gausch, Brooklyn Center, 1996, 101-43
  2973. Josh Clark, Totino-Grace, 2018, 101-43
  2974. Nick Libbey, Minnetonka, 2009, 101-46
  2975. Yusef Hassan, Burnsville, 2010, 101-46
  2976. TeJay Wojchowski, Badger/Greenbush-Middle River, 2012, 101-46
  2977. Graydon Finn, Mounds View, 2007, 101-46
  2978. Mark VanOort, Chisago Lakes Area, 101-47
  2979. Mike Maleska, Holdingford, 1993, 101-49
  2980. Nic Barclay, Apple Valley, 2005, 101-50
  2981. Neal Kotzian, Minnetonka, 2006, 101-51
  2982. Brent Dahle, Breckenridge, 2000, 101-53
  2983. Ryan Citrowske, Canby, 1997, 101-54
  2984. Tim Twohey, Stewartville, 2012, 101-54
  2985. Paul Detloff, Staples, 101-54
  2986. Chue Shee Vang, Minneapolis Patrick Henry, 2014, 101-56
  2987. Mike Tweet, Mounds View, 2001, 101-59
  2988. Jason Gundersen, Centennial, 2006, 101-59
  2989. Tyler Graham, Roseville Area, 2015, 101-61
  2990. Eric Hood, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2011, 101-63
  2991. Noah Halonen, Dassel-Cokato, 2020, 101-63
  2992. Jake Dorn, Adrian, 2010, 101-65
  2993. Alex Lange, Holdingford, 2019, 101-65
  2994. Matt Essig, Bagley/Fosston, 2006, 101-66
  2995. Kyle Prickett, Mille Lacs, 2007, 101-66
  2996. Brandon Yuhala, Nashwauk-Keewatin/Greenway, 2003, 101-68
  2997. Chad Houston, Benson, 1992, 101-72-1
  2998. Jeff Stang, Sartell-St. Stephen, 2007, 101-74
  2999. Caleb Langer, Kenyon-Wanamingo, 2009, 101-79
  3000. Cory Grasser, Montgomery-Lonsdale/Le Center, 2009, 101-79
  3001. Brady Goblirsch, Redwood-River Valley, 2016, 101-89
  3002. Lance Goettl, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2005, 101-90
  3003. Ken Lexvold, Goodhue, 100-3-1
  3004. Jim Jorgenson, Elk River, 100-13-3
  3005. Greg Schmitz, Brooten, 1985, 100-14
  3006. Rick Tietz, New Prague, 1977, 100-14-1
  3007. Clem Tucker, St. Paul Como Park, 100-16-2
  3008. Nick Yule, Medford, 2002, 100-19
  3009. Nick Fischer, Waterville-Elysian-Morristown, 2008, 100-19
  3010. Tim Menne, Forest Lake, 100-19-1
  3011. Gene Hacker, Hancock, 100-21-1
  3012. Jon Odle, Mille Lacs, 100-22
  3013. Kim Manska, Benson, 1980, 100-25-
  3014. Joel Schrimpf, Goodhue, 1998, 100-25
  3015. Matt Spitzner, Lakeville, 1999, 100-25
  3016. Brandon Laborde, Lake Crystal-Wellcome Memorial Area, 2015, 100-25
  3017. Kevin Fier, Minneota, 1994, 100-26
  3018. Michael Farmer, Shakopee, 1992, 100-26-4
  3019. David Possehl, Lake City, 1982, 100-26-4
  3020. Keith Kroening, Dover-Eyota, 1993, 100-29-
  3021. Dave Wroblowski, Northfield, 100-29
  3022. Paul Arens, Sauk Centre, 1996, 100-30
  3023. Matt Luchsinger, Tartan, 2008, 100-31
  3024. Justin Irlbeck, Wabasso, 2004, 100-32
  3025. Harley Pottinger, Hastings, 1997, 100-33
  3026. Aaron Tatone, Minnehaha Academy/Lutheran of Minneapolis, 100-33
  3027. Kevin Nelson, Forest Lake, 2010, 100-34
  3028. Triston Zuniga, Totino-Grace, 2020, 100-34
  3029. Jake Krogstad, Dover-Eyota, 2011, 100-35-
  3030. Chris Hilgers, Norwood Young America, 1985, 100-35
  3031. Bruce Clark, Norwood Young America, 1978, 100-35-3
  3032. Brett Bogart, Brooten, 1986, 100-35-3
  3033. Ryan Krumwiede, Perham, 1999, 100-36
  3034. Teddy Pesch, Minneota, 2019, 100-36
  3035. Mike Andrewski, Tartan, 2002, 100-37
  3036. Jerad Schmoll, Chatfield, 2000, 100-38
  3037. Jeff Cargill, St. James, 2004, 100-38
  3038. Dan Hanson, Battle Lake-Underwood-Henning, 1979, 100-38-3
  3039. Justin Waggoner, Minneapolis Washburn, 1999, 100-39
  3040. Cole Allery, Park Cottage Grove, 2008, 100-39
  3041. Andy Kirkpatrick, Anoka, 2002, 100-39
  3042. Steve Jansen, BOLD, 100-39-1
  3043. Mike Bradford, Kasson-Mantorville, 1992, 100-39-2
  3044. Adam Pesta, Long Prairie-Grey Eagle, 2003, 100-41
  3045. Evan Osterhoudt, Hibbing, 2006, 100-41
  3046. Andy White, Pine Island, 1998, 100-42
  3047. Tyler Wilson, Pelican Rapids, 2009, 100-42
  3048. Steve Johnson, Pipestone, 100-42-2
  3049. Jeff Zimmel, Wheaton/Herman-Norcross, 100-43
  3050. Colton Vekved, Becker, 2013, 100-43
  3051. Cory Schlack, Litchfield, 2005, 100-44
  3052. Robb Bendson, Staples, 100-44
  3053. Jim Merkins, Hutchinson, 1999, 100-45
  3054. Art Meyer, Perham, 100-45
  3055. Dean Nielson, Hinckley-Finlayson, 1992, 100-46-2
  3056. Tony Johnson, LaCrescent, 2000, 100-47
  3057. Jake Sailer, Frazee, 2007, 100-48
  3058. Dane Ankeny, Blue Earth Area, 1994, 100-48-2
  3059. Cory Adams, Mankato East, 1994, 100-49-2
  3060. Dustin Polzine, Adrian, 2011, 100-50
  3061. Isaac Goedtke, Barnesville, 2013, 100-51
  3062. Nate Haynes, Madelia/Truman, 2008, 100-53
  3063. Jonny Scheele, Rush City, 1998, 100-54
  3064. John Hanley, Kimball, 100-54
  3065. Patrick Glynn, Perham, 2015, 100-54
  3066. Luke Dodd, Eastview, 2015, 100-54
  3067. Chris Meisch, Wabasha-Kellogg, 100-54-1
  3068. Brady Pettis, Owatonna, 2002, 100-55
  3069. Matt Lloyd, Montgomery-Lonsdale/Le Center, 2012, 100-55
  3070. Bo Hagert, Redwood Valley, 2004, 100-57
  3071. Billy Wilson, Aitkin, 1998, 100-57
  3072. Joe Lohse, West Central Area, 1999, 100-58
  3073. Will Smith, Pipestone Area, 2015, 100-61
  3074. Chris Fast, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2006, 100-62
  3075. Charlie Ordorff, Buffalo, 100-65
  3076. Mike Graham, Tartan, 2004, 100-72
  3077. Ben Hoffman, Rocori, 2016, 100-72
  3078. Adam Fagerstrom, Willmar, 2010, 100-74
  3079. Jacob Seys, St. Clair, 2004, 100-79
  3080. Branden Schultz, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2010, 100-80
  3081. Derek Hahn, Sibley East, 2007, 100-81
  3082. Cody Burbach, Osseo, 2009, 100-83
  3083. Pete Jensen, Adrian, 2004, 100-83
  3084. Alex Klovstad, Pelican Rapids, 100-90
  3085. Cole Perry, Crookston, 2006, 100-94
  3086. Marv Sims, Big Lake, 1998, 99-4
  3087. Paul Anderson, Fridley, 1981, 99-6
  3088. Mark Dorn, Adrian, 1979, 99-9-3
  3089. Pat Johannes, Cold Spring-Rocori, 99-13
  3090. Nick Rydell, St. Peter, 2010, 99-15
  3091. Shane Holm, Grand Rapids, 1990, 99-15-3
  3092. Kevin Selchow, Lester Prairie/Holy Trinity, 1982, 99-20
  3093. Bill Lundblad, Simley, 2006, 99-21
  3094. Todd Morrow, Kasson-Mantorville, 1989, 99-22-1
  3095. Wes Fenlason, Sartell-St. Stephen, 1991, 99-22-1
  3096. Shane Eastman, Mille Lacs, 99-22-1
  3097. Mike Schultz, Chaska, 99-23
  3098. Neil Novacek, Greenbush, 1986, 99-23-2
  3099. Shane Annis, Mankato East, 1993, 99-23-3
  3100. Paul Hackenmueller, St. Michael-Albertville, 99-24-1
  3101. Tanner Weltzin, Alexandria, 2008, 99-25
  3102. Travis Wiuff, Owatonna, 99-26
  3103. James Miller, Minneota, 1999, 99-27
  3104. Dan Dietrich, Simley, 99-27-1
  3105. Steve Kelley, Minneapolis Roosevelt, 99-27-2
  3106. Joe Meixell, Milaca, 99-27-2
  3107. Preston Woods, South St. Paul, 2014, 99-29
  3108. Tony Quance, Totino-Grace, 1995, 99-31
  3109. Joe Lopez, Totino-Grace, 1996, 99-31
  3110. Mike Bristle, MACCRAY, 99-32
  3111. Todd Russell, Stewartville, 2000, 99-32
  3112. Brent Lahr, Eden Valley-Watkins, 1990, 99-33-1
  3113. Darin Egeland, Sauk Centre, 1996, 99-37
  3114. Logan Hansen, Albert Lea, 2008, 99-41
  3115. Justin Wheaton, Robbinsdale Armstrong, 2012, 99-42
  3116. Mason Enderlein, Eastview, 2020, 99-43
  3117. Mike Linde, St. Clair, 1999, 99-45
  3118. Donnie Leuer, St. Michael-Albertville, 2016, 99-45
  3119. Ed O’Brien, Henry Sibley, 1997, 99-46
  3120. John Myhre, Minneota, 1998, 99-46
  3121. Chad Bloemendaal, Pipestone-Jasper, 99-48
  3122. Reed Gmahl, Mora, 2014, 99-49
  3123. Alex Beucler, Faribault, 2008, 99-50
  3124. Bryce Kallenbach, Watertown-Mayer/Mayer Lutheran, 2017, 99-53
  3125. Ryan Zajac, Hastings, 2003, 99-54
  3126. Leslie Siem, St. James, 1995, 99-55-2
  3127. Austin Nath, Marshall/Lakeview, 2013, 99-59
  3128. Shane Swenson, Dassel-Cokato, 2007, 99-60
  3129. Hans Peppel, Barnesville, 2011, 99-65
  3130. Tony Stoering, Waterville-Elysian, 1998, 99-66
  3131. Blake Jaenisch, Yellow Medicine East, 2001, 99-69
  3132. Logan Larsen, Chaska/Chanhassen, 2016, 99-70
  3133. Luke Katterhagen, Browerville, 1999, 99-73
  3134. Scott Fier, Minneota, 1997, 99-77
  3135. Mike Peterson, Plainview-Elgin-Millville, 1988, 98-5-1
  3136. Henry Gerten, Rosemount, 1993, 98-8-1
  3137. Thomas Decknatel, Renville, 1982, 98-8-2
  3138. Jim Gale, Totino-Grace, 1988, 98-10-1
  3139. Bob Arvold, Alexandria, 98-12-2
  3140. Trent Underheim, Minneapolis North, 98-15
  3141. Jason McCloud, Simley, 98-16-1
  3142. Chris Boys, Simley, 98-16-1
  3143. Don Ast, Maynard, 1984, 98-18
  3144. Steve Longman, Minneapolis Washburn, 98-18-2
  3145. Dave Johnson, Chatfield, 98-18-3
  3146. Jim Velishek, Waterville-Elysian-Morristown, 1988, 98-19-4
  3147. Tom Menne, Forest Lake, 98-20
  3148. Mike Burns, LaCrescent, 98-20
  3149. Marv Augustin, St. James, 98-20-1
  3150. Terry Mensink, Clarkfield, 98-21-2
  3151. John Connor, Caledonia, 1984, 98-22-1
  3152. Steve Berg, Fillmore Central, 1994, 98-23
  3153. David Sadder, Totino-Grace, 2002, 98-23
  3154. Luke Kotsmith, Milaca, 98-23
  3155. Pat Saba, Spring Lake Park, 98-26-1
  3156. Matt Cramer, Bloomington, 98-27-2
  3157. Fred Duncan, Browerville, 1991, 98-28-2
  3158. Jesse Hoekstrau, Wabasha-Kellogg, 98-29
  3159. Kahron Nix, Coon Rapids, 2011, 98-31
  3160. Shane Ricks, West Central Area, 1995, 98-32
  3161. Mitch Bunne, Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland, 2002, 98-34
  3162. Bryce Kirchner, St. Cloud Apollo, 2014, 98-34
  3163. Matt Clark, Park Rapids Area, 1989, 98-35-1
  3164. PJ Poncelet, Zumbrota-Mazeppa, 2000, 98-36
  3165. Jerry Brndt, Mille Lacs, 98-41-1
  3166. Jeff Peterson, Milaca, 98-44-1
  3167. Zack Rajkowski, Foley, 2005, 98-46
  3168. Chris Karels, St. Clair, 1996, 98-47-2
  3169. Josh Jordan, Buffalo, 98-50
  3170. Nathan Britz, Pierz, 2005, 98-51
  3171. Mark Wychor, Moorhead, 2010, 98-52
  3172. Dan Barthel, Kimball, 98-55
  3173. Wayne Voss, St. Michael-Albertville, 98-56
  3174. Mike Giglio, Woodbury, 2005, 98-60
  3175. Derek Eavans, Tracy-Milroy-Balaton, 2007, 98-61
  3176. Dave Rauenhorst, Blue Earth Area, 98-61-2
  3177. Andy Bristle, MACCRAY, 98-62
  3178. Ramsey Miller, Park Rapids Area, 2004, 98-64
  3179. Tom Jacobson, Yellow Medicine East, 2006, 98-66
  3180. Skyler Quamme, Kenyon-Wanamingo, 2010, 98-66
  3181. Aaron Driessen, Osseo, 2008, 98-70
  3182. Chad Ferguson, Chatfield, 98-71
  3183. William Jaeger, Totino-Grace, 2019, 98-71
  3184. Travis Blumer, Badger/Greenbush-Middle River, 2005, 98-72
  3185. Bobby VanGundy, Centennial, 2008, 98-77
  3186. Mike Suska, Royalton, 1999, 98-79
  3187. Josh White, Byron, 2004, 98-80
  3188. Jeremy Anderson, Atwater-Cosmos-Grove City, 2008, 97-6
  3189. Shawn McDowell, Grand Rapids, 1988, 97-8
  3190. John Short, Simley, 97-13-2
  3191. Jim Trudeau, Simley, 97-14-1
  3192. Lance Briard, River Valley, 2013, 97-18
  3193. Lonnie Pauly, Jordan, 1993, 97-21
  3194. Cody Roeder, Stewartville, 2006, 97-23
  3195. Bryan Sanders, Minneapolis North, 97-23-1
  3196. Eric Vandervest, Hastings, 1992, 97-23-1
  3197. John Rosenau, Silver Lake, 1993, 97-23-1
  3198. Jon Messner, Morris Area/Hancock, 2002, 97-24
  3199. Tyler Midas, Foley, 2014, 97-24
  3200. Jacob Filk, Hutchinson, 2015, 97-26
  3201. Pat McCoy, Tracy, 1982, 97-27-3
  3202. Willie Eustice, Janesville-Waldorf-Pemberton, 1993, 97-28
  3203. Cory Blakstad, Zumbrota-Mazeppa, 1996, 97-32
  3204. Joe Newell, Lakeville, 1995, 97-32
  3205. JD Struxness, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2013, 97-33
  3206. Joey Nerdahl, Spring Lake Park/St. Anthony, 2017, 97-33
  3207. Cody Buscho, Owatonna, 2007, 97-34
  3208. Chet Wolff, Janesville-Waldorf-Pemberton, 1991, 97-35-2
  3209. Ben Roberson, Lake City, 2003, 97-36
  3210. Mike Haedt, Madelia/Truman, 1992, 97-36-1
  3211. Sam Fasnacht, Janesville-Waldorf-Pemberton, 1991, 97-36-2
  3212. Tyler Jenson, Foley, 2012, 97-37
  3213. Allan Dosan, Virginia Area, 1994, 97-37-2
  3214. Rick Hoffman, New Ulm, 97-38-2
  3215. Andrew Gustafson, Centennial, 2013, 97-39
  3216. Curtis Ricard, Fertile-Beltrami, 1992, 97-39-1
  3217. Joe Gross, Blackduck, 1980, 97-40-1
  3218. Josh Lerfald, Kenyon-Wanamingo, 2006, 97-42
  3219. Paul Markson, Zumbrota-Mazeppa, 1993, 97-42-1
  3220. Nathan Wood, Hastings, 1997, 97-43
  3221. Bob Hall, Lester Prairie/Holy Trinity, 1995, 97-44
  3222. Ryan Petersen, Cambridge-Isanti, 2000, 97-46
  3223. Tyler McMonagle, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2009, 97-46
  3224. Eric Kruse, Breckenridge, 1997, 97-46
  3225. Connor Larson, Rogers, 2014, 97-46
  3226. Ryan Haaland, Clarkfield, 97-46-3
  3227. James Gallagher, Montevideo, 2006, 97-47
  3228. Mike Roth, Delano, 2009, 97-47
  3229. Kyle Huneke, Goodhue, 2004, 97-48
  3230. Jared Armon, Blue Earth Area, 2017, 97-52
  3231. Aaron Wilson, St. Francis, 2015, 97-53
  3232. Taylor Evans, Pipestone Area, 2007, 97-55
  3233. James Yerbich, Blackduck, 1984, 97-56-1
  3234. Nate Kelly, Alexandria, 2008, 97-58
  3235. Brett Hoffman, Benson, 2009, 97-59-
  3236. Ben Mead, Mora, 2006, 97-60
  3237. Darrek Ulmen, Madelia/Truman, 2006, 97-61
  3238. Aaron Holthaus, Monticello, 97-65
  3239. Tony Thier, Adrian, 97-65
  3240. Jeremy Dahnke, Kimball, 97-67
  3241. Chance Carlson, United South Central, 2004, 97-75
  3242. Aaron Zimmer, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2009, 97-77
  3243. Stan D’Andrea, Bloomington Jefferson, 96-6-1
  3244. Shane Nelson, St. James, 96-14-5
  3245. Rocky Wilson, Thief River Falls, 96-16-3
  3246. Joel Janorschke, Sartell-St. Stephen, 1990, 96-18-1
  3247. Derrick Klocke, Hayfield, 2000, 96-20
  3248. Anthony Kern, Bertha-Hewitt/Verndale, 2015, 96-20
  3249. Micah Becker, Cambridge-Isanti, 2003, 96-21
  3250. Paul DeVetter, Tracy, 1984, 96-21-1
  3251. Ken Whitted, Grand Rapids, 1973, 96-21-2
  3252. Dan Pottinger, Hastings, 1992, 96-22-1
  3253. John Hansen, Simley, 96-24
  3254. Ryan Pottebaum, Apple Valley, 2004, 96-26
  3255. Derek Stolarzyk, Stewartville, 2005, 96-26
  3256. Brandon Krone, Anoka, 2014, 96-26
  3257. Christian DuLaney, Benilde-St. Margaret’s, 2014, 96-26
  3258. Brady Hermel, Mille Lacs, 96-26-3
  3259. Dan Kipka, Foley, 1992, 96-28
  3260. Ryan Stoks, Canby, 2000, 96-29
  3261. Trevor Seck, Delano, 2004, 96-29
  3262. Travis Hallberg, Aitkin, 2007, 96-29
  3263. Matthew Sanocki, Roseville Area, 2009, 96-30
  3264. Luke Schmalz, Becker, 96-30
  3265. Jake Dahl, Paynesville, 1991, 96-30-3
  3266. Ross Lexvold, Goodhue, 1996, 96-33
  3267. John Pierce, Hibbing, 96-33-4
  3268. Jamie Kahler, Madelia/Truman, 96-36
  3269. Ross Neubauer, BOLD/Buffalo Lake-Hector, 2007, 96-36
  3270. Nick Wilkes, Mille Lacs, 96-37
  3271. Joe Radunz, Tartan, 1995, 96-38
  3272. Ken Kastenbauer, Mora, 2013, 96-38
  3273. Aron Kukowski, Greenbush, 1994, 96-40
  3274. Dave Michaelis, Monticello, 2003, 96-41
  3275. Tim Moore, Rochester John Marshall, 2013, 96-42
  3276. Paxton Woods, South St. Paul, 2016, 96-42
  3277. Lane Siem, St. James, 96-43-3
  3278. Dung Nguyen, St. Paul Humboldt, 96-44
  3279. Brandon Zabel, St. Peter, 2009, 96-45
  3280. Will Noll, Centennial, 2013, 96-45
  3281. Tim Ostby, Morris Area/Hancock/Chokio-Alberta, 2012, 96-46
  3282. Nick Muehlberg, Mora, 2010, 96-49
  3283. Josh Clevenger, River Valley, 2009, 96-51
  3284. Michael Buhl, Tartan, 2010, 96-51
  3285. Nate Engelkes, Adrian, 2006, 96-51
  3286. Jake Sallblad, Mora, 2005, 96-56
  3287. Jacob Minske, Rochester Mayo, 2009, 96-57
  3288. Chris Pirrotta, New London-Spicer , 1989, 96-57-1
  3289. Charlie Mehr, Annandale, 1995, 96-58-1
  3290. David Nelson, Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United, 2016, 96-59
  3291. Dan Tschida, Lakeville, 96-60
  3292. Greg Hubbard, Little Falls, 96-60-2
  3293. Luke Ties, Rochester Mayo, 2004, 96-61
  3294. Ethan Jackman, Chaska/Chanhassen, 2019, 96-73
  3295. Freedom Hunt, Zumbrota-Mazeppa, 2015, 96-79
  3296. Ryan McKeown, Goodhue, 2006, 96-83
  3297. Jordan Wentland, Royalton, 96-88
  3298. Hunter Roller, Thief River Falls, 2017, 96-101
  3299. Perry Fink, Park Cottage Grove, 95-5
  3300. Bruce Arvold, Alexandria, 95-11
  3301. Greg Eaton, Stewartville, 95-12
  3302. Travis Ball, Plainview-Elgin-Millville, 1991, 95-14-2
  3303. Troy Molitor, Marshall, 95-16
  3304. Tom Quinn, Grand Rapids, 95-18
  3305. Mike Johnson, Eden Prairie, 95-19
  3306. Robert Meyer, Pierz, 95-19
  3307. Bryan Becker, Bertha-Hewitt/Verndale, 1995, 95-21
  3308. Nick Lundquist, Wadena, 95-25
  3309. Jake Kettler, Anoka, 2009, 95-25
  3310. Nick Cole, Yellow Medicine East, 2004, 95-30
  3311. Brad Anderson, Tracy, 1991, 95-30-1
  3312. Matt Radenbaugh, St. James, 95-31-2
  3313. Dusty Thorhauer, Mora, 2010, 95-32
  3314. Ryan Marx, Plainview-Elgin-Millville, 1995, 95-33-1
  3315. Mike Land, Cloquet, 2008, 95-34
  3316. Jordan Cook, Hastings, 2001, 95-37
  3317. Carl Richard, Cambridge-Isanti, 2006, 95-37
  3318. Phil Kick, New Prague, 2003, 95-37
  3319. Jesse Fraley, Forest Lake, 1998, 95-40
  3320. Chris Lund, Osseo, 1997, 95-40
  3321. Ryan Glenz, Paynesville, 2003, 95-40
  3322. Ethan Eggum, Austin/Austin Pacelli, 2009, 95-40
  3323. Nick Cervantes, Thief River Falls, 2011, 95-40
  3324. Tim Zeien, Hastings, 1996, 95-41
  3325. Nick Kleeberger, Martin County West, 1997, 95-41
  3326. Yim-Leej Yang, St. Paul Johnson, 2020, 95-42
  3327. Wes Wren, Dassel-Cokato, 1995, 95-43
  3328. Kalen Graham, Cambridge-Isanti, 2000, 95-43
  3329. Andrew Swedzinski, Minneota, 2011, 95-44
  3330. Brian Libbesmeier, Kimball, 95-46-1
  3331. Jesse Gunderson, Mound Westonka, 1995, 95-46-1
  3332. Jay Mahoney, BOLD, 95-48
  3333. Grant Brendemuhl, Moorhead, 2015, 95-52
  3334. Ryan Weinandt, Wabasha-Kellogg, 2000, 95-53
  3335. Geoff Springer, Mille Lacs, 95-54
  3336. Jason Bornholdt, LeCenter, 95-54-3
  3337. Jason Kleindl, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1995, 95-58
  3338. Andy Reinartz, New Prague, 2009, 95-58
  3339. Trent Tolzien, Brooklyn Center/Concordia Academy, 2009, 95-58
  3340. Jordan Reker, Adrian, 2008, 95-60
  3341. Micah Huneke, Goodhue, 2008, 95-61
  3342. Russell Clark, Delano, 2003, 95-61
  3343. Nick Majerus, Zumbrota-Mazeppa, 2011, 95-62
  3344. Cody Olson, Sauk Centre, 2003, 95-64
  3345. Brandon Lunde, Zumbrota-Mazeppa, 2005, 95-71
  3346. Keith Abraham, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2014, 95-76
  3347. Erik Cole, Zumbrota-Mazeppa, 2008, 95-80
  3348. Trevor Mahlum, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2011, 95-82
  3349. Mike Anderson, Rogers, Brooklyn Center, 2009, 95-84
  3350. John Koons, Crosby-Ironton, 2001, 95-86
  3351. Brendon Opsahl, Dassel-Cokato, 2009, 95-87
  3352. Jim Anderson, Fridley, 1963, 94-4
  3353. Tom Jean, Albert Lea, 94-8-1
  3354. Justin Pomerleau, Buffalo, 94-10
  3355. Patrick Nelson, Virginia Area, 2005, 94-12
  3356. John Belyea, Forest Lake, 94-14-1
  3357. Jason Scherber, Buffalo, 94-16
  3358. Kyle Neitzert, Perham, 94-17
  3359. Tom Olson, Buffalo, 94-19-1
  3360. Ron Hackenmueller, St. Michael-Albertville, 94-19-1
  3361. Dakota Hanson, Dassel-Cokato, 2011, 94-21
  3362. Doug Seys, St. Clair, 1999, 94-21-3
  3363. Brad Dandurand, Clarkfield, 94-25-1
  3364. Lance Roedel, Bemidji, 94-28-1
  3365. Shawn Frederixon, Goodhue, 1995, 94-29
  3366. Randy Dyrdahl, Clarkfield, 94-29-2
  3367. Shannon Bakken, Byron, 94-30
  3368. Tony Sos, Tartan, 1995, 94-30
  3369. Ryan Petersen, Adrian, 2000, 94-30
  3370. Scott Cave, Rosemount, 1989, 94-31-2
  3371. Andrew Patnode, Rockford, 2010, 94-32
  3372. Seth Schlee, Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland, 2006, 94-35
  3373. Graham Evavold, Minneapolis Southwest, 2016, 94-35
  3374. Justin Sather, Dawson-Boyd, 2008, 94-36
  3375. Jack Holker, Monticello, 94-37
  3376. Dave Slifka, Medford, 1985, 94-39-2
  3377. Jacob Schmidt, New Ulm, 2010, 94-40
  3378. Trevor Pehrson, Waseca, 1992, 94-40-1
  3379. Brian Kobs, Lake City, 94-42-5
  3380. Adam Balzer, Owatonna, 94-44
  3381. Justin Turner, Grand Meadow/LeRoy-Ostrander/Kingsland, 2007, 94-44
  3382. Kevin Berge, Kasson-Mantorville, 1991, 94-45-1
  3383. Phil Sundblad, Dassel-Cokato, 1998, 94-50
  3384. Logan Sheppard, Mankato East, 2007, 94-51
  3385. Darryl Johnson, St. Paul Humboldt, 94-52
  3386. Grant Eustice, Mounds View, 2005, 94-52
  3387. Brandon Holmberg, Buffalo, 94-55
  3388. Dylan Croatt, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2010, 94-56
  3389. Jason Sowers, Stewartville, 94-58
  3390. Jon Greuel, Blackduck, 1987, 94-61-1
  3391. Thomas Gullikson, Badger/Greenbush-Middle River, 2011, 94-68
  3392. Ben Dillon, Pelican Rapids, 2001, 94-73
  3393. Brendan Krupich, Barnesville, 2005, 94-78
  3394. Jordan Kapphahn, Badger/Greenbush-Middle River, 2008, 94-82
  3395. Phillip Heitner, Montgomery-Lonsdale/Le Center, 2008, 94-88
  3396. Dave Calliguri, Hibbing, 93-8
  3397. David Schueller, Dawson-Boyd, 1981, 93-10-3
  3398. Mike Habisch, Buffalo, 93-11
  3399. Brad Steele, St. James, 1998, 93-12
  3400. Jered Field, Yellow Medicine East, 93-14
  3401. Chad Redmann, Apple Valley, 2000, 93-14
  3402. Che Whiteside, Minneapolis Roosevelt, 93-15-1
  3403. Mike Cunningham, Austin, 2000, 93-19
  3404. Marc Jerzak, Milaca, 93-19
  3405. Greg Wunderlich, Morristown, 93-20
  3406. Dalton Sowers, Delano, 2010, 93-24
  3407. John Kittok, Annandale, 93-26
  3408. Jason Sanborn, Braham Area, 1991, 93-26-1
  3409. Paul Sheldon, Mankato West, 2000, 93-27
  3410. Dannie Burkholder, Big Lake, 1998, 93-27
  3411. Scottie Bonds, St. Paul Humboldt, 2013, 93-27
  3412. John Schumacher, Mankato East, 2002, 93-28
  3413. Jon Flatau, Perham, 2005, 93-28
  3414. Tim Christianson, Albert Lea Area, 2015, 93-28
  3415. Matt Leither, Atwater-Cosmos-Grove City, 2006, 93-29
  3416. Jason Irish, Chatfield, 93-29-1
  3417. Dusty Ordorff, Buffalo, 93-30-1
  3418. Johnny Krocak, Montgomery-Lonsdale/Le Center, 2009, 93-32
  3419. Shane Doyea, Crookston, 93-32-1
  3420. Mitch Lorentz, Cannon Falls, 1992, 93-33-4
  3421. Ryan Jacobson, Northfield, 2002, 93-35
  3422. Zach Nelson, Kasson-Mantorville, 2003, 93-35
  3423. Cory Williams, Rosemount, 1998, 93-37
  3424. Dennis Sik, West Central Area/Ashby, 2005, 93-38
  3425. Chris Wacker, Frazee, 93-38-3
  3426. Ryan Erdmann, Kasson-Mantorville, 2013, 93-39
  3427. Dale Warren, Milaca, 93-40
  3428. Ross Murray, Anoka, 2004, 93-40
  3429. Tyler Kim, Apple Valley, 2019, 93-41
  3430. Donny Neumann, Osakis, 93-43
  3431. Joey Kinley, Worthington/Round Lake-Brewster, 2011, 93-43
  3432. Zac Cornett, Rosemount, 2003, 93-44
  3433. Tim Cardinal, Watertown-Mayer, 93-47
  3434. Eric Peterson, Fertile-Beltrami, 2006, 93-47
  3435. Nick Staska, Owatonna, 2019, 93-47
  3436. Justin Wieneke, Adrian, 2001, 93-48
  3437. Justin Mohlin, Centennial, 2017, 93-49
  3438. Kelly Nelson, Barnesville, 93-49-1
  3439. Alex Zeien, Hastings, 2008, 93-50
  3440. Doug Johnson, Alexandria, 93-51-2
  3441. Brandt Haglund, Willmar, 2007, 93-52
  3442. Matt Gades, Adrian, 2008, 93-53
  3443. Mike Matson, St. Francis, 93-55
  3444. Brent Bosaaen, Crosby-Ironton, 1999, 93-56
  3445. Mike Pfeilsticker, Wabasha-Kellogg, 93-58
  3446. Deven Donais, Big Lake, 2012, 93-60
  3447. Brock Tallakson, Moorhead, 2010, 93-60
  3448. Brady Wersinger, Benson, 2010, 93-62-
  3449. Zach Haire, Breckenridge, 2019, 93-68
  3450. Bill Kehoe, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1994, 93-71
  3451. Joe Weeding, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2014, 93-71
  3452. Richard Kragenbring, Atwater, 1979, 92-6
  3453. Jay Chambers, North Branch, 92-9
  3454. Billy Blumhoefer, Cambridge-Isanti, 2005, 92-16
  3455. Tom Wendorff, Hutchinson, 92-17-1
  3456. Tim Hoese, Glencoe, 92-19
  3457. Eli Ross, Owatonna, 2000, 92-20
  3458. Jason Klohs, Osseo, 1991, 92-20-1
  3459. Greg Garceau, Foley, 1999, 92-21
  3460. Aaron Kvien, Greenbush, 1994, 92-23
  3461. Sean O’Reilly, Goodhue, 1986, 92-24
  3462. Andy Chapeau, Henry Sibley, 2002, 92-26
  3463. Eric VanKeuren, Osseo, 1991, 92-26-3
  3464. Dan Klingfus, Southland, 2006, 92-28
  3465. Blair Miranasoki, Breckenridge, 2003, 92-31
  3466. Rick Schiefelbein, Kimball, 1999, 92-31-7
  3467. Jack Ihrke, Plainview-Elgin-Millville, 2012, 92-32
  3468. Tracy Smith, Austin, 1994, 92-33
  3469. Derik Pearson, Rosemount, 2006, 92-33
  3470. Mark Anson, Milaca, 2002, 92-33
  3471. Brent Kolbow, Forest Lake, 2008, 92-33
  3472. Jerry Abfalter, Foley, 1996, 92-35
  3473. Wade DeCent, Crosby-Ironton, 92-35
  3474. Jadian Foley, Becker, 2005, 92-35
  3475. Pat Bergin, Lake City, 92-35-2
  3476. Josh Melchior, Janesville-Waldorf-Pemberton, 1991, 92-35-3
  3477. Jarrett Hoeppner, Apple Valley, 2009, 92-36
  3478. Jay Witty, Plainview, 1982, 92-36-1
  3479. Josh Jacobson, Kenyon-Wanamingo, 2009, 92-37
  3480. Alex Ossefoort, Pipestone Area, 2013, 92-38
  3481. Daryl Berg, Pipestone, 92-38-2
  3482. Paul Breth, Holdingford, 1998, 92-39
  3483. Travis Campbell, Dawson-Boyd, 2001, 92-39
  3484. Justin Messer, Bertha-Hewitt/Verndale, 2001, 92-41
  3485. Joel Herbrandson, Barnesville, 92-41
  3486. Justin Smith, Sauk Centre, 92-42
  3487. Eric Jackson, Cretin-Derham Hall, 2003, 92-42
  3488. Ethan Pierson, St. James, 2009, 92-42
  3489. Wade Sather, Dawson-Boyd, 2000, 92-42
  3490. Casey Dehn, Owatonna, 2009, 92-42
  3491. Jordan Getschmann, Plainview-Elgin-Millville, 2013, 92-42
  3492. Aaron Redding, New Prague, 2009, 92-43
  3493. Gabe Harrison, Robbinsdale Armstrong, 2000, 92-45
  3494. Jake Horn, St. Michael-Albertville, 2009, 92-45
  3495. Monty Leyson, Tracy, 1992, 92-45-2
  3496. Eric Cooling, Madelia/Truman, 2004, 92-47
  3497. Shawn Buysse, Minneota, 2019, 92-50
  3498. Mitch Koosmann, Benson, 2016, 92-52
  3499. Joe Bulger, Trinity at River Ridge, 2008, 92-54
  3500. Kyle Haspell, Barnesville, 92-54
  3501. Derek Christians, Wabasso/Red Rock Central, 2014, 92-54
  3502. Thad Dahling, Plainview-Elgin-Millville, 2001, 92-55
  3503. Ken Folven, St. Francis, 92-56
  3504. Jake Noll, Centennial, 92-58
  3505. Jim Koons, Crosby-Ironton, 1994, 92-60
  3506. Christian Full, Canby, 2014, 92-60
  3507. Connor Rohr, Cannon Falls/Randolf, 2014, 92-60
  3508. Ryan Reid, St. James, 1995, 92-61-1
  3509. Curtis Larson, Cambridge-Isanti, 2001, 92-65
  3510. Nate Goeldi, Stewartville, 2011, 92-65
  3511. Bryce Goff, Benson, 2014, 92-74-
  3512. Luke Biegler, Monticello, 92-74
  3513. Eric Nelson, Stewartville, 2011, 92-81
  3514. Mitch Hauge, Elk River, 2008, 92-84
  3515. Andre Harnitz, Mankato East, 1983, 91-5
  3516. Wayne Lexvold, Goodhue, 1979, 91-9
  3517. Jim Wagner, Royalton, 1990, 91-10
  3518. Jim Klemz, St. Cloud Tech, 1968, 91-14-3
  3519. Dave Nickles, Apple Valley, 91-17-1
  3520. Steve Hammers, Perham, 91-20
  3521. John Beatty, Rosemount, 1986, 91-20-1
  3522. Pat Eustice, Janesville, 1980, 91-23-2
  3523. Jared Mandelkow, Mankato East, 1995, 91-24
  3524. Holden Youngs, Annandale/Maple Lake, 2016, 91-24
  3525. Gary Hinnenkamp, Brooten, 1978, 91-27-1
  3526. Brett Reuvers, Faribault, 1990, 91-27-2
  3527. Brett Delaney, Austin, 1996, 91-28
  3528. Kelly Janke, Frazee, 2004, 91-28
  3529. Zach Hansen, Albert Lea, 2005, 91-28
  3530. Kurt Fier, Minneota, 91-28
  3531. Joe Baker, Aitkin, 1983, 91-28-2
  3532. Ron Schneider, Minneapolis Roosevelt, 91-30
  3533. Dustin Anderson, St. James, 1995, 91-31
  3534. Matt McAlpine, Elk River, 91-31
  3535. Cody Stegeman, Willmar, 2009, 91-31
  3536. Gary Knick, St. Paul Central, 2013, 91-31
  3537. Steve Hegland, St. Michael-Albertville, 2006, 91-32
  3538. Matt Uher, Owatonna, 2007, 91-32
  3539. Barry Nelson, Hancock/Cyrus, 91-32-1
  3540. John Campbell, Tracy, 1990, 91-33-1
  3541. Rich Ehrich, Blue Earth Area, 91-34
  3542. Ryan Thelemann, Waterville-Elysian Morristown, 2002, 91-34
  3543. Zach Gehrman, Park Cottage Grove, 2008, 91-35
  3544. Caden Ochsendorf, Maple River, 2020, 91-35
  3545. Chris Cagle, Faribault, 1998, 91-36
  3546. Andy Fraley, Forest Lake, 91-36
  3547. Tyler Blauert, Frazee, 2009, 91-37
  3548. Jason Shierts, Becker, 2003, 91-37
  3549. Cole Klinkner, Blue Earth Area, 2017, 91-38
  3550. Mike Cullen, Coon Rapids, 2008, 91-39
  3551. Adam Neeck, Totino-Grace, 2005, 91-42
  3552. Greg Brennhofer, St. Paul Humboldt, 91-42-3
  3553. Tony Schlaak, New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva, 2001, 91-44
  3554. Mike Stangl, Pierz, 91-44-3
  3555. Devin Pies, Badger/Greenbush-Middle River, 2016, 91-45
  3556. Jason Engstrom, Coon Rapids, 2008, 91-49
  3557. Jesse Lesnau, Kimball, 91-50
  3558. Bucky Balster, Hastings, 1991, 91-50-1
  3559. Mitchell Breuer, Goodhue, 2013, 91-53
  3560. Matt Romsdahl, St. James, 91-54
  3561. Andrew Sutton, Minnetonka, 2012, 91-54
  3562. Brent Johnson, Hinckley-Finlayson, 1998, 91-55
  3563. James Prairie, Tracy-Milroy-Balaton, 2007, 91-55
  3564. Dave Czeck, Royalton, 1999, 91-56
  3565. Kevin Klocek, United South Central, 1996, 91-56
  3566. Troy Beaman, Henry Sibley/Park, 2006, 91-56
  3567. Rob Vold, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 91-56-4
  3568. Chris Ayers, Waterville-Elysian-Morristown, 1984, 91-56-4
  3569. Riley Roth, Marshall/Lakeview, 2013, 91-57
  3570. Cody Hawkins, Wabasha-Kellogg, 2004, 91-58
  3571. Joe Arens, Sauk Centre, 91-60
  3572. Justin Meyer, Pelican Rapids, 2009, 91-62
  3573. Amakale Tilleskjor, Centennial, 2013, 91-62
  3574. David Rosen, St. Clair/Mankato Loyola, 2009, 91-63
  3575. Alex Tewes, Jackson County Central, 2012, 91-63
  3576. Luke Depestal, Minneota, 91-64
  3577. Jason Flatau, Perham, 91-65
  3578. Dwight Jenne, Perham, 2009, 91-66
  3579. Kyle Miller, Thief River Falls, 2019, 91-73
  3580. Scott Jacobson, Yellow Medicine East, 2003, 91-76
  3581. Jeff Nelson, St. James, 90-12
  3582. Jim Augustin, St. James, 90-12-3
  3583. Jon Wheelock, Janesville-Waldorf-Pemberton, 2001, 90-15
  3584. Brad Fleahman, Monticello, 90-16
  3585. Roger Sieve, Adrian, 1988, 90-17-1
  3586. Dan Theilen, St. Cloud Apollo, 90-19
  3587. Gene Hummel, Crosby-Ironton, 90-20
  3588. Ryan Zyvoloski, Little Falls, 1999, 90-20
  3589. Jacob Morgan, Apple Valley, 2005, 90-20
  3590. Toby Molitor, Marshall, 90-20
  3591. Brian Baker, Aitkin, 1981, 90-21-2
  3592. Manuel Rosillo, Winnebago, 90-23
  3593. Kevin Robling, Scott West, 2004, 90-25
  3594. Dan Goodson, Rochester Mayo, 2004, 90-27
  3595. Shawn Garcia, Henry Sibley, 1990, 90-27-5
  3596. Dan Lefebvre, St. Michael-Albertville, 90-28
  3597. Tracey Olson, Cambridge, 1992, 90-28-1
  3598. Mac Stoll, Perham, 2008, 90-29
  3599. Conor Swanson, Little Falls, 2013, 90-29
  3600. Jacob Barthel, St. Michael-Albertville, 2001, 90-30
  3601. Adam Winkelman, Foley, 1996, 90-32
  3602. Chris Schilling, Park Cottage Grove, 2008, 90-32
  3603. Dan Lewis, St. Clair, 1983, 90-32-1
  3604. Chris Lejcher, Pine Island, 1993, 90-32-3
  3605. Chris Pierson, Hastings, 1998, 90-33
  3606. Dan Flatau, Perham, 2002, 90-33
  3607. Justin Lebahn, Rosemount, 2005, 90-34
  3608. Jesse Hylton, Centennial, 2009, 90-35
  3609. Elicaseth You, Minnetonka, 90-36
  3610. Jake Johnson, Prior Lake, 2006, 90-36
  3611. Dave Coyle, Pacelli, 1991, 90-36-3
  3612. John Davis, Thief River Falls, 90-38-1
  3613. Richard Milbeck, Pelican Rapids, 2005, 90-39
  3614. Kyle Johnson, Barnesville, 2013, 90-40
  3615. Kevin Newgard, Milaca, 90-40-4
  3616. Jeremy Abfalter, Foley, 1996, 90-41
  3617. Craig Williams, Thief River Falls, 2012, 90-41
  3618. Van Coolidge, Milaca, 90-41-3
  3619. Mike Bradley, Mound Westonka, 1995, 90-42
  3620. Dylan McDonah, Byron, 90-43
  3621. John Worlickey, Hinckley, 1986, 90-43-2
  3622. Grant Bentz, Browerville/Eagle Valley, 2006, 90-44
  3623. Zach Vine, Centennial, 2011, 90-44
  3624. Jake Orth, Byron, 90-46
  3625. Jeff Bates, Hawley, Audubon/Lake Park/Hawley, 1987, 90-46-1
  3626. Kory Graham, Cambridge-Isanti, 2004, 90-47
  3627. Matt Philippi, Dassel-Cokato, 1998, 90-48
  3628. James Barnes, Mora, 2005, 90-48
  3629. Sean Ennen, Pipestone Area, 2008, 90-48
  3630. Seth Barkosky, Maple River, 2012, 90-48
  3631. Billy Rahm, Milaca, 90-49
  3632. Danny Braaten, Minnewaska Area, 2008, 90-49
  3633. Andy Standke, Gibbon-Fairfax-Winthrop, Rocori, 1995, 90-50
  3634. John Bergstrom, Southland, 1996, 90-51
  3635. Brent Holm, Grand Rapids, 1995, 90-52
  3636. Kevin Pederson, Mille Lacs, 2008, 90-52
  3637. Jack Lien, Moorhead, 2017, 90-54
  3638. McKinley Bush, Pipestone Area, 2017, 90-55
  3639. Tyler Ahlf, Menahga/Sebeka, 2008, 90-57
  3640. Seth Hirsch, Barnesville, 2012, 90-59
  3641. Matt Zierden, Melrose, 1992, 90-60
  3642. Pat Priggen, Lake City, 2007, 90-60
  3643. Connor Hoff, Litchfield, 2016, 90-60
  3644. Luke Wren, Dassel-Cokato, 1996, 90-61
  3645. Koby Lursen, Osseo, 2008, 90-61
  3646. Chad Rodriguez, Osakis, 90-62
  3647. Derek Virkus, Yellow Medicine East, 90-65
  3648. Dustin Geiser, New York Mills, 2004, 90-65
  3649. Ben Siems, Zumbrota-Mazeppa, 2007, 90-65
  3650. Greg Johnson, Hinckley, 1989, 90-65-2
  3651. Joe Compton, Braham Area, 2000, 90-66
  3652. Tyler Wadman, Annandale/Maple Lake, 2007, 90-68
  3653. Tom Halonen, Dassel-Cokato, 2014, 90-71
  3654. Justin Wilwert, Tartan, 2003, 90-72
  3655. Zach Jaeger, Stewartville, 2013, 90-76
  3656. Brian Fieldseth, Annandale/Maple Lake, 1997, 90-81
  3657. Brett Brausen, Pierz, 2011, 90-84
  3658. Joe Reinert, Watertown-Mayer/Mayer Lutheran, 2013, 90-91
  3659. Jeremy Kelly, Henry Sibley, 2008, 90-100
  3660. Isaiah Larson, Hastings, 1997, 89-6
  3661. Dave Pfaffinger, Blue Earth Area, 89-7-1
  3662. Dave Coste, Moorhead, 1980, 89-10-1
  3663. Cha You, Minnetonka, 89-11
  3664. Joe Oskerson, St. James, 89-13-2
  3665. Brad Botsford, Marshall, 89-15
  3666. Matt Bisek, New Prague, 1988, 89-16
  3667. Brad Huckle, Appleton, 1977, 89-16-2
  3668. Larry Feldt, Frazee, 89-17-4
  3669. Scott Babcock, Faribault, 1986, 89-18-3
  3670. Dylan Wright, Simley, 2010, 89-19
  3671. Derek Scott, Holdingford, 2010, 89-19
  3672. Dan Danks, Blue Earth Area, 89-21
  3673. LeRoy Wurm, Maple Lake, 1998, 89-21
  3674. Nick Scheffert, Owatonna, 2011, 89-21
  3675. Rob Triplett, Buffalo, 89-23-3
  3676. Chad Pribyl, Monticello, 89-24
  3677. Noah Greenfield, Maple River, 2016, 89-24
  3678. Cameron Bonds, St. Paul Humboldt, 2011, 89-26
  3679. Justin Deno, Kasson-Mantorville, 1999, 89-27
  3680. Daniel Schad, Long Prairie-Grey Eagle, 2009, 89-28
  3681. Brian Lindahl, Pine Island, 1977, 89-28-1
  3682. Tom Kirpach, St. Francis, 89-28-2
  3683. Kyle Schroeder, Rocori, 2006, 89-31
  3684. Zach Goldberg, Lakeville North, 2011, 89-31
  3685. Jason Stark, Milaca, 89-31-1
  3686. Ben Fox, Kimball, 89-32
  3687. Jerry Storjohann, St. Clair, 1989, 89-32-1
  3688. Brock Larson, Brainerd, 1996, 89-35
  3689. Beau Voigt, Southland, 1998, 89-37
  3690. Jim Potthoff, Annandale, 1993, 89-37-2
  3691. James Haslip, Mankato East, 1997, 89-39
  3692. Kevin Ham, Mound Westonka, 2005, 89-39
  3693. Travis Farniok, Delano, 1999, 89-40
  3694. Shane Salmen, Dassel-Cokato, 89-40
  3695. Jeremy Hutchens, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2004, 89-41
  3696. Kent Perlich, Glencoe, 89-42-1
  3697. Rick Gall, Pierz, 89-43
  3698. Lance Mumm, Benson, 2000, 89-45-
  3699. Tony Ewers, St. Cloud Tech, 1998, 89-46
  3700. Nate Stott, Centennial, 2012, 89-46
  3701. Austin Boniface, Forest Lake, 2013, 89-46
  3702. Riley Maanum, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1999, 89-48
  3703. Edward Hajas, Delano, 2020, 89-48
  3704. Josh Miley, Willmar, 2020, 89-50
  3705. Jacob Anderson, Wadena-Deer Creek, 89-51
  3706. Nick Grecula, Big Lake, 2005, 89-54
  3707. Hoss Roemer, Wabasha-Kellogg, 2009, 89-56
  3708. Andy Shetka, New Prague, 2005, 89-57
  3709. Brent Folkema, Mora, 2001, 89-59
  3710. Colm Maines, Trinity School at River Ridge, 2017, 89-61
  3711. Joel Esala, Concordia Academy, 2000, 89-63
  3712. Drake Lagasse, Braham Area, 2000, 89-67
  3713. Matthew Sadlowsky, Becker, 2012, 89-78
  3714. Jamie Mueller, Centennial, 89-82
  3715. Peter DeMarais, Trinity at River Ridge, 2006, 89-85
  3716. Zach Preston, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2010, 89-97
  3717. Jake Helmin, Foley, 2001, 88-8
  3718. Mike McArthur, Osseo, 1973, 88-8-1
  3719. Jeremy Goeden, Grand Rapids, 1993, 88-9
  3720. Eric DeVos, Apple Valley, 2012, 88-9
  3721. Craig Folven, Austin, 1969, 88-11-2
  3722. Scott Ledin, Eden Prairie, 1996, 88-12
  3723. Mike Bergeron, Wayzata, 88-13
  3724. Jim Reisselman, Park Cottage Grove, 88-13-2
  3725. Bruce Braun, Morristown, 88-16
  3726. Jack Miller, Mound Westonka, 88-19
  3727. Michael Kessler, St. Michael-Albertville, 2013, 88-19
  3728. Eric Marvin, Park Cottage Grove, 88-24
  3729. David Andres, Pierz, 88-25-3
  3730. Andy Carr, Madelia/Truman, 1995, 88-26
  3731. Jon Vos, Granite Falls, 88-26
  3732. Brad Freier, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2002, 88-26
  3733. Mike Hackler, Braham Area, 1990, 88-26-2
  3734. Dave Maher, Osakis, 88-27
  3735. Patrick Lorenson, Greenbush, 1987, 88-27-3
  3736. Stanley Burgstaler, Aitkin, 1984, 88-28-2
  3737. Josh Woodworth, Milaca, 88-29
  3738. Kaleb Haase, Redwood-River Valley, 2020, 88-29
  3739. Nick Lampi, Madelia/Truman, 88-29-1
  3740. Doug Sanderson, Owatonna, 88-29-4
  3741. Garth Ochsendorf, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2013, 88-31
  3742. Ernie Merrill, St. Michael-Albertville, 88-31-1
  3743. Mike Mohs, Wadena-Deer Creek, 88-31-2
  3744. Neil Pearson, Cosmos, 88-34
  3745. Konrad Blood, Mora, 2018, 88-35
  3746. Brandon Bahr, Bemidji, 2008, 88-36
  3747. Steve Urban, Chatfield, 88-38
  3748. Chad Lohse, West Central Area, 1996, 88-38
  3749. Mike Williams, St. Clair, 1996, 88-38
  3750. Brian Hagen, BOLD/Buffalo Lake-Hector, 2007, 88-38
  3751. Josh Adams, Mankato East, 1995, 88-40
  3752. Brian Westby, New London-Spicer , 1998, 88-41
  3753. Aaron Moenkedick, Bertha-Hewitt/Verndale, 2006, 88-41
  3754. Doug Hoffman, New Ulm, 88-41-2
  3755. Tony Bednarek, Tartan, 2004, 88-42
  3756. Jay Longhenry, Granite Falls/Clarkfield, 1992, 88-43
  3757. Leo Buysse, Minneota, 2016, 88-43
  3758. Brandon Canedy, Northfield, 2010, 88-44
  3759. Dan Kelling, Braham Area, 2001, 88-46
  3760. Matt Braun, St. Cloud Apollo, 2013, 88-46
  3761. Jacob Herbst, St. Francis, 88-47
  3762. Jordan Stock, Yellow Medicine East, 2006, 88-48
  3763. Jered Longtin, Barnesville, 88-52
  3764. Josh Floren, Kenyon-Wanamingo, 1996, 88-53
  3765. John Deslauriers, Canby, 2013, 88-56
  3766. Jamie Heinen, Eden Valley-Watkins, 1991, 88-61
  3767. Chad Jacobson, Greenbush, 1987, 88-62-6
  3768. David Leifeld, Hastings, 1997, 88-63
  3769. Bradley Plumhoff, Benson, 2008, 88-64-
  3770. Brandon Bigelbach, Mounds View, 2010, 88-64
  3771. Tyler Jensen, Benson, 2013, 88-66
  3772. Tristan Fillmore, Concordia Academy, 88-77
  3773. Keith Highet, Zumbrota-Mazeppa, 2010, 88-79
  3774. Jeremy Miller, Staples-Motley, 2016, 88-80
  3775. Wyatt Aubert, Luverne, 2013, 88-88
  3776. Eli Dooyema, Luverne, 2013, 88-93
  3777. Brad Emslander, Sartell-St. Stephen, 1993, 87-3-3
  3778. Lyle Clem, St. Francis, 87-5-1
  3779. Greg Roehrick, Faribault, 1982, 87-7-1
  3780. Al Jenson, Foley, 1980, 87-8
  3781. Kevin Fladeboe, Willmar, 87-9-1
  3782. Joe Taylor, Thief River Falls, 87-9-2
  3783. Rick Riemann, Albert Lea, 87-11-1
  3784. Jim Hinz, Park Cottage Grove, 87-12-1
  3785. Steve Finley, Chatfield, 87-12-11
  3786. Ben Peake, Mounds View, 1996, 87-18
  3787. Brian Smith, Renville County West, 2002, 87-20
  3788. Adam Steege, Wadena-Deer Creek, 87-20-2
  3789. Bob Mock, Mankato West, 87-20-4
  3790. Billie Juetten, Milaca, 87-21
  3791. Rick Bauerly, Foley, 1987, 87-21
  3792. Darin Nygaard, Monticello, 87-21-1
  3793. Nate Barker, Adrian, 2007, 87-24
  3794. Steve Gliva, Rosemount, 1981, 87-24-1
  3795. Mitch Johnson, Eagan, 2012, 87-27
  3796. Reier Sjomeling, Delano, 2019, 87-27
  3797. Colby Scheierl, Paynesville, 1998, 87-28
  3798. Riley Oftedahl, Stewartville, 2003, 87-30
  3799. Darin Wieneke, Adrian, 87-30-2
  3800. John Juliar, St. Clair, 1984, 87-31
  3801. Dennis Feuchtenberger, Hancock, 87-32-2
  3802. Mark Johnson, Hinckley, 1979, 87-32-2
  3803. Mitch Mohs, Wadena-Deer Creek, 87-33
  3804. Mike Weber, Woodbury, 2003, 87-33
  3805. Tim Sachariason, Montevideo, 1983, 87-34-2
  3806. Scott Padrnos, Brainerd/Pillager, 2008, 87-35
  3807. Paul Tollefson, Blooming Prairie, 1997, 87-36
  3808. Dave Radunz, Henry Sibley, 1992, 87-36-1
  3809. James Sorenson, Hastings, 2001, 87-37
  3810. Ben Goodrich, Brooklyn Center/Concordia Academy, 2011, 87-37
  3811. Wayne Green, Silver Lake, 1990, 87-38-1
  3812. Jake Schoenecker, New Prague, 2006, 87-39
  3813. Kurt Becker, St. Michael-Albertville, 87-39-1
  3814. Craig Heitkamp, Adrian, 87-39-3
  3815. Ryan Fast, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2005, 87-40
  3816. Jake Todd, Mound Westonka, 2007, 87-41
  3817. Chad Reiss, Minneota, 87-41-2
  3818. Brady VanVooren, Minneota, 1993, 87-42
  3819. Doug Rosenau, Silver Lake, 1991, 87-42-1
  3820. Ben Chandler, Spring Lake Park/St. Anthony, 2007, 87-43
  3821. Brian Bakke, East Grand Forks, 1991, 87-44
  3822. Tony Lysdal, Becker, 87-44
  3823. Dylan Kor, Pipestone Area, 2011, 87-45
  3824. Louie Lang, Minnetonka, 2002, 87-46
  3825. Andy Hildre, Anoka, 2012, 87-46
  3826. Eric Pitzl, Annandale/Maple Lake, 1998, 87-48
  3827. Mike Mackedanz, Mora, 2003, 87-48
  3828. Eric Dahl, Delano, 2009, 87-49
  3829. Luke Neville, Braham Area, 1997, 87-50
  3830. Spencer Frothinger, East Grand Forks, 1996, 87-58
  3831. Chris Mensen, Osakis, 87-60
  3832. Todd Hennen, Marshall/Lakeview, 2010, 87-60
  3833. Ben Horn, St. Michael-Albertville, 2010, 87-60
  3834. Brett Mlynar, Aitkin, 2007, 87-60
  3835. Ben Hilgers, Mounds View, 2005, 87-72
  3836. Jacob Jackson, Minnetonka, 2011, 87-73
  3837. Nathan Brunn, Buffalo, 2002, 87-76
  3838. David Bond, Minnewaska Area, 2008, 87-78
  3839. Richard Livdahl, Lake Park, 1989, 87-91-5
  3840. Tanner Lange, Fairmont/Martin County West, 2015, 87-112
  3841. Bill Ferrie, Albert Lea, 86-8-1
  3842. Mark LeVasseur, Braham Area, 1978, 86-11
  3843. Dennis Cronen, Benson, 1967, 86-12-3
  3844. Jon Hegge, Southland, 2008, 86-13
  3845. Dan Henry, Owatonna, 86-15
  3846. Devin Scott, Holdingford, 2009, 86-17
  3847. Brant Buysse, Minneota, 2018, 86-17
  3848. Phil Tangen, St. James, 1989, 86-18
  3849. Mike Brunn, Foley, 1975, 86-19
  3850. Jeff Smith, Kenyon-Wanamingo, 1985, 86-19-2
  3851. Keith Streff, Brooten, 1978, 86-19-3
  3852. Dustin Kulseth, St. James, 2000, 86-20
  3853. John Johnson, Bloomington, 86-24-1
  3854. Jesse Nelson, St. James, 86-25-2
  3855. Sam Schiefelbein, Kimball, 86-26
  3856. Todd Johnson, Clarkfield, 86-26-3
  3857. Josh Massey, Centennial, 86-27
  3858. Alex Chidester, Ogilvie, 2019, 86-28
  3859. Mike Wendland, Blue Earth Area, 86-29-2
  3860. Scott Haupert, Pipestone, 86-29-6
  3861. Scott Meyer, Foley, 1998, 86-30
  3862. Bob Payne, Hancock/Cyrus, 86-30-1
  3863. Jim Hilpipre, Blue Earth Area, 86-31-1
  3864. Randy Dehmer, St. Michael-Albertville, 2001, 86-32
  3865. Cody Nunn, Frazee, 2009, 86-32
  3866. David Hackmann, BOLD, 1992, 86-33
  3867. Todd Eustice, Waseca, 86-33-2
  3868. Paul Kubinski, Tartan, 1992, 86-33-2
  3869. Larry Brey, Sleepy Eye, Herman, 1988, 86-34
  3870. Ryan Borris, Alexandria, 2020, 86-34
  3871. Tom Kahlert, Cold Spring-Rocori, 86-34-3
  3872. Luke Philippi, Dassel-Cokato, 86-35
  3873. Brad Solberg, Greenbush, 1983, 86-35-2
  3874. Jay Fogelson, Byron, 2001, 86-36
  3875. John Tatge, Willmar, 86-37
  3876. Kyle Froslee, Barnesville, 86-38
  3877. Ryan Kottschade, Plainview-Elgin-Millville, 2015, 86-38
  3878. Tim Christensen, Lake Park, 1985, 86-38-2
  3879. Ken Francois, Rosemount, 2002, 86-40
  3880. Tyler Bemboom, Foley, 2012, 86-40
  3881. Bobby Bedstead, Plainview-Elgin-Millville, 2003, 86-41
  3882. Rich Braun, Eden Valley-Watkins, 1988, 86-41-1
  3883. Justin Kuechle, Eden Valley-Watkins, 1998, 86-42
  3884. Nick Wasche, St. Francis, 86-42
  3885. Dean Knutson, East Grand Forks, 1991, 86-43
  3886. Thang Tran, Pelican Rapids, 1998, 86-44
  3887. Jason Math, Aitkin, 1985, 86-45
  3888. Chris Baumann, Simley, 2015, 86-45
  3889. Larry Wittwer, Rosemount, 1988, 86-45-2
  3890. Tyler Kennedy, Park Cottage Grove, 2008, 86-46
  3891. Nate Pecoraro, Big Lake, 2001, 86-47
  3892. Steve Johnson, Mora, 2003, 86-48
  3893. Seth Donkers, Kenyon-Wanamingo, 2016, 86-49
  3894. Barry Beecroft , New London-Spicer , 1991, 86-49-7
  3895. Kevin Lietha, St. Cloud Tech, 2000, 86-50
  3896. Adam Hawk, Minnetonka, 2006, 86-50
  3897. Matt Jorud, Barnesville, 86-50
  3898. Travis Keith, Dassel-Cokato, 1995, 86-51
  3899. Mike Kirtz, Southland, 1992, 86-52
  3900. Clinton Wiener, Osakis, 2008, 86-52
  3901. John Scepaniak, Holdingford, 2010, 86-54
  3902. Frankie Schiefelbein IV, Kimball, 86-56
  3903. Mike Kamrud, Tracy-Milroy, 2001, 86-56
  3904. Brian Nistler, Eden Valley-Watkins, 1997, 86-58
  3905. Jim Iverson, Barnesville, 86-59
  3906. Greg Stang, Kimball, 86-59-1
  3907. Jim Rutt, New Prague, 2003, 86-62
  3908. Wyatt Hanson, Moorhead, 2016, 86-62
  3909. Rafe Synder, Plainview-Elgin-Millville, 2006, 86-65
  3910. Cameron Sharp, Crosby-Ironton, 2002, 86-66
  3911. Blain Weber, Yellow Medicine East, 2005, 86-68
  3912. Spencer Yackel, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2011, 86-68
  3913. Matt Wakefield, Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove, 2011, 86-68
  3914. Ben Wetzel, Montgomery-Lonsdale/Le Center, 2007, 86-76
  3915. Sterling Carlson, Cannon Falls/Randolf, 2014, 86-81
  3916. Darren Jorgenson, Rosemount, 1983, 85-4-1
  3917. Ken Jordan, Elk River, 85-6
  3918. Keith Anderberg, Braham Area, 1977, 85-10
  3919. Dan Demarais, Foley, 1970, 85-11
  3920. Rick Valli, Buffalo, 85-11
  3921. Greg Holmberg, Buffalo, 85-11-1
  3922. Scott Freed, Braham Area, 1988, 85-13-2
  3923. Brad Tupa, Faribault, 2000, 85-16
  3924. Troy Ranum, Kiester-Walters, 1982, 85-17
  3925. Scott Nonini, Apple Valley, 2004, 85-18
  3926. Kyle Presler, Brooten, 1981, 85-20
  3927. Jeff Gleason, Apple Valley, 2005, 85-21
  3928. Shamus O’Grady, Coon Rapids, 2008, 85-24
  3929. Cass Herzog, Willmar, 2013, 85-25
  3930. Kyle Hennen, Minneota, 2016, 85-25
  3931. Kurt Hanson, Hancock/Cyrus, 85-26-1
  3932. Keith Hanson, Hancock/Cyrus, 85-28-1
  3933. Jason Cole, Madelia/Truman, 85-28-1
  3934. Connor Meyer, Barnesville, 85-29
  3935. Adam McMenomy, Hastings, 1999, 85-30
  3936. Kevin Greniger, Grand Rapids, 1983, 85-30-4
  3937. Chad Lachowitzer, Grand Rapids, 1997, 85-31
  3938. Don Tomann, Delano, 1986, 85-33
  3939. Philip Magedanz, Eden Valley-Watkins, 2006, 85-33
  3940. Paul Edmunds, Clarkfield, 85-34-1
  3941. Paul Schmidt, Lake City, 1982, 85-34-2
  3942. Doug Wright, Aitkin, 1989, 85-35-2
  3943. Jeff Sellman, Wadena-Deer Creek, 85-36
  3944. Tyson Peitz, Waconia, 2019, 85-36
  3945. Dan Skorr, Pipestone-Jasper, 1986, 85-36-1
  3946. Ryan Kuehl, Martin County West, 1995, 85-37
  3947. Cody Raze, St. Francis, 85-37
  3948. Kyle Benjamin, Farmington, 2015, 85-37
  3949. Joe Nelson, Centennial, 2015, 85-39
  3950. Bruce Babcock, Stewartville, 2008, 85-41
  3951. Jeff Bare, Aitkin, 1989, 85-41-1
  3952. Mitch Banks, Cannon Falls, 85-42-1
  3953. Chuck Helwig, Annandale, 85-43
  3954. Damarious Gillmore, Minneapolis Patrick Henry, 2013, 85-45
  3955. Jess Coffin, Sartell-St. Stephen, 2008, 85-46
  3956. Mark Vaith, Hastings, 2016, 85-46
  3957. Zach Morgan, Pipestone Area, 2005, 85-48
  3958. Dan Rascher, St. Thomas Academy, 2016, 85-49
  3959. Jose Reyes, Tri-City United, 2020, 85-50
  3960. Tyler Carlson, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2010, 85-52
  3961. Damian Yerbich, Blackduck, 1982, 85-53-4
  3962. Connor Dalbec, Delano, 2013, 85-54
  3963. Matt Sholl, Lake Park/Audubon, 1900, 85-55
  3964. Bill Johnson, East Grand Forks, 2000, 85-55
  3965. Clint Voigt, Kimball, 85-55
  3966. Darrin Quistorff, Sauk Centre, 2004, 85-57
  3967. Brian Wiltsey, Monticello, 1999, 85-57
  3968. Sam Fernholz, Sartell-St. Stephen, 2020, 85-58
  3969. Kyle Bauser, Minnetonka, 2003, 85-59
  3970. Rob Zehnder, Madelia/Truman, 2008, 85-59
  3971. D.J. Gronewald, Blue Earth Area, 2010, 85-59
  3972. Dane Ronning, Lake Park/Audubon, 1997, 85-60
  3973. Avery Augustson, Badger/Greenbush-Middle River, 2019, 85-62
  3974. Greg Lee, Benson, 1990, 85-63-
  3975. Robert Kendall, Hinckley-Finlayson, 85-64
  3976. Sam Stier, Austin/Austin Pacelli, 2008, 85-65
  3977. Neal Fier, Minneota, 85-67
  3978. Jake Shockman, Braham Area, 2000, 85-70
  3979. Trever Knaeble, Big Lake, 2005, 85-71
  3980. Jason Heinecke, Lac Qui Parle Valley, 85-74-2
  3981. Christopher DeLong, New London-Spicer, 2008, 85-92
  3982. Barry Visenor, Foley, 1982, 84-10
  3983. Doug Bothun, Dawson-Boyd, 1977, 84-11-2
  3984. Brian Wegscheid, Wadena-Deer Creek, 84-15
  3985. Randy Dick, St. Michael-Albertville, 84-16
  3986. Jason Finley, Lake City, 2004, 84-19
  3987. Terry Carlson, Braham Area, 1982, 84-22
  3988. Mike Hawley, Benson, 1971, 84-22-5
  3989. Joe Hasskamp, Aitkin, 1996, 84-23
  3990. Trent Ende, Osseo, 1989, 84-23-3
  3991. Matt Johnson, LeCenter, 84-24
  3992. Ryan Cross, Faribault, 2004, 84-26
  3993. Trent Molacek, Willmar, 2007, 84-28
  3994. Leon Duchene, Sauk Centre, 1993, 84-30-2
  3995. Scott Ferris, Buffalo, 84-30-2
  3996. Sam Pokornowski, Dassel-Cokato, 2010, 84-31
  3997. Derek Klatt, Buffalo, 84-31
  3998. Jeremy Welter, Buffalo, 2005, 84-32
  3999. Nic Grimley, Monticello, 2012, 84-32
  4000. Kent Harfmann, Medford, 1987, 84-32-1
  4001. Adam Hoffmann, Hastings, 2001, 84-33
  4002. Josh Canterbury, Southland, 1993, 84-35
  4003. Joe Thompson, Lake City, 84-36
  4004. Mike Siegler, Foley, 2009, 84-36
  4005. Nick Lingwall, Brainerd, 2008, 84-38
  4006. Jon Guertin, Cannon Falls, 84-38-3
  4007. Jeremy Dewar, Centennial, 84-39
  4008. Luke Schiefelbein, Kimball, 84-43
  4009. Lee Whitcomb, Atwater-Cosmos-Grove City, 2013, 84-43
  4010. Dan Schiefelbein, Kimball, 84-43-2
  4011. Matt Trulen, Tartan, 2000, 84-44
  4012. Phillip Just, Aitkin, 2006, 84-45
  4013. Louie Pirrotta, New London-Spicer , 84-48
  4014. Josh Conrath, Waseca, 2008, 84-49
  4015. Cory Lipinski, Eden Valley-Watkins, 1991, 84-51
  4016. Dennis Schwarzbauer, Hinckley-Finlayson, 1998, 84-52
  4017. Josh Becker, Cambridge-Isanti, 2000, 84-55
  4018. Gary Salmela, Kimball, 84-55
  4019. Bryce Struckmann, Stewartville, 84-57
  4020. Amos Boeck, United South Central, 1989, 84-59
  4021. Zach Bennet, Byron, 84-61
  4022. Jake Jaekels, Foley, 2005, 84-66
  4023. Randy Moseng, Dawson-Boyd, 1992, 84-68
  4024. Brad Hale, Braham Area, 2006, 84-75
  4025. Tom Haggert, Willmar, 84-83
  4026. Kelly Tweeton, Pelican Rapids, 2000, 84-88-6
  4027. Jevon Foley, Becker, 84-91
  4028. Bob Schandle, Burnsville, 1974, 83-10
  4029. Travis Hunt, White Bear Lake, 2004, 83-12
  4030. Billy Binger, Cambridge-Isanti, 1990, 83-13
  4031. Douglas Nelson, Hancock/Cyrus, 83-15
  4032. Jeff Smith, Hancock/Cyrus, 83-17
  4033. Tim Cameron, Benson, 1983, 83-20-
  4034. Dan Crain, Milaca, 83-20
  4035. Aaron Buckley, Buffalo, 83-20
  4036. Mike Frazer, Moorhead, 1981, 83-21-1
  4037. Brian Gibson, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1989, 83-21-1
  4038. Mike Reed, Willmar, 83-22
  4039. Eric Lofstad, Concordia Academy, 83-23
  4040. Butch Helwig, Annandale, 83-25
  4041. Nathan Sovde, Greenbush, 1983, 83-25-1
  4042. Matt Coequyt, Minneota, 1999, 83-26
  4043. Russ Greninger, Monticello, 83-26
  4044. Eric Trulock, Tracy, 1988, 83-26-2
  4045. Cary Pieterick, Adrian, 83-26-3
  4046. Kevin Seurer, New Prague, 1994, 83-28
  4047. Andy Peterson, Milaca, 83-29
  4048. Chad Wood, Rochester Mayo, 83-31
  4049. Luke Barthel, St. Michael-Albertville, 83-31-1
  4050. Kevin Carlson, St. Francis, 83-32
  4051. Shawn Frisch, Wheaton/Herman-Norcross, 1995, 83-32
  4052. Scott Quamme, Kenyon-Wanamingo, 1983, 83-32-1
  4053. Jason Plekkenpol, New Prague, 1993, 83-33-3
  4054. Judd Connell, Hastings, 2007, 83-35
  4055. Jeremy Andrews, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1997, 83-37
  4056. Josh Kohler, Monticello, 2008, 83-37
  4057. Shea Klooster, Adrian, 2009, 83-38
  4058. John Wesman, Badger/Greenbush-Middle River, 2012, 83-39
  4059. Marcus Wolf, Rochester Mayo, 2011, 83-39
  4060. Quincy Spiering, St. Thomas Academy, 2016, 83-39
  4061. Dave Zaske, Glencoe, 83-39-3
  4062. Eric Seppelt, Foley, 2004, 83-40
  4063. Mitch Stoltzman, Maple River, 2013, 83-40
  4064. Timm Ingle, Badger/Greenbush-Middle River, 2012, 83-40
  4065. Jeremy Stetz, Barnesville, 83-40
  4066. Andrew Mork, Concordia Academy, 83-44
  4067. Rob Wilkie, White Bear Lake, 2000, 83-45
  4068. Ben Dahl, Zumbrota-Mazeppa, 2010, 83-46
  4069. Ryan Supalla, Maple River, 2005, 83-47
  4070. Eric Dorn, Adrian, 83-48
  4071. Luke McLean, Dassel-Cokato, 1998, 83-48
  4072. Dan Berg, Eden Valley-Watkins, 2002, 83-48
  4073. Daniel Sandt, United South Central, 2008, 83-49
  4074. Jared Pawelk, Waconia, 2009, 83-49
  4075. Jason Bolgrean, Barnesville, 83-49
  4076. Johnathon Arness, Aitkin, 2005, 83-56
  4077. Matt Koch, Robbinsdale Armstrong, 2012, 83-59
  4078. Andy Lorentz, Cannon Falls, 83-59-1
  4079. Dustin Schroeder, Pine Island, 83-60
  4080. Brent Beucler, Faribault, 1990, 83-60-1
  4081. Ethan Nagel, Minnehaha Academy/Lutheran of Minneapolis, 83-61
  4082. Gary Ebner, Elk River, 83-62
  4083. David Johnson, Mora, 2005, 83-62
  4084. Josiah Brown, Big Lake, 2014, 83-62
  4085. Chris Carruth, Benson, 2009, 83-65-
  4086. Matt Willaby, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2012, 83-66
  4087. Jake Uphus, Sauk Centre, 83-68
  4088. Chad Basgaard, East Grand Forks, 1999, 83-68
  4089. Alan Miller, Plainview-Elgin-Millville, 2010, 83-69
  4090. Aaron Budensiek, Kenyon-Wanamingo, 2001, 83-70
  4091. Wyatt Thorson, Ottertail Central, 2020, 83-70
  4092. Darin Grimm, Osseo, 2005, 83-81
  4093. Michael Whitney, Breckenridge/Campbell-Tintah, 2013, 83-83
  4094. Bob Sterriker, Staples, 1983, 82-2
  4095. Dale Massop, Mapleton/Amboy/Good Thunder, 82-9
  4096. Dan Miller, Plainview, 1984, 82-9-1
  4097. Greg Johnson, Willmar, 82-10
  4098. Mark Neu, Rocori, 1983, 82-10-2
  4099. Pat Halloran, Glencoe, 82-13-2
  4100. Steve Roden, St. Michael-Albertville, 82-14
  4101. Kurt Lundahl, Braham Area, 1987, 82-16-1
  4102. Dave Perron, Faribault, 1972, 82-16-3
  4103. Tom Grafston, Roseau, 1996, 82-18
  4104. Jon Behnken, Concordia Academy, 82-18
  4105. Jeff Habisch, Buffalo, 82-19-7
  4106. Dale Martin, Cosmos, 82-21-2
  4107. Kevin Clark, Osseo, 1988, 82-22-3
  4108. Tom Hennen, St. Michael-Albertville, 82-24-1
  4109. Derek Carlson, Mora, 2010, 82-26
  4110. Chad Swanson, Montevideo, 1991, 82-27-1
  4111. Shane Haag, Lewiston-Altura, 2003, 82-28
  4112. Jared Freudenberg, Foley, 2006, 82-28
  4113. David Berdahl, Eden Prairie, 1989, 82-28-1
  4114. Steve O’Brien, Pelican Rapids, 1988, 82-28-2
  4115. Troy Marr, Centennial, 82-28-2
  4116. Brent Wersinger, Benson, 1996, 82-29-
  4117. Jim Lambeth, St. Francis, 82-32
  4118. Chad Holm, Grand Rapids, 1990, 82-32-2
  4119. Mike Schiefelbein, Kimball, 82-33-1
  4120. Joe Schiller, Totino-Grace, 2013, 82-35
  4121. Josh Altermatt, Wabasso/Red Rock Central, 2015, 82-35
  4122. Tim Ramaker, Wells-Easton, 1983, 82-36
  4123. Taylor Jergenson, Minnewaska Area, 2005, 82-36
  4124. Ken Knoll, Kimball, 82-36-2
  4125. Brady Gilb, Willmar, 2007, 82-37
  4126. Jordan Stracke, St. Cloud Tech, 2004, 82-38
  4127. Corey Lohse, West Central Area, 1996, 82-41
  4128. Chad Hanson, MACCRAY, 82-41
  4129. George Dehler, Pierz, 82-42
  4130. Rusty Kath, Buffalo, 82-42
  4131. Joe Sos, Park Cottage Grove, 82-43
  4132. Dave Rasmussen, Becker, 82-44-1
  4133. Scott Mertz, Bloomington Jefferson, 2000, 82-47
  4134. Andy Finkral, Breckenridge, 1994, 82-48
  4135. Kevin Frank, Stewartville, Winnebago, 1990, 82-48-2
  4136. Eric Holien, MACCRAY, 1995, 82-49
  4137. Tony Norlander, Mora, 1997, 82-50
  4138. Dan Achman, Park Cottage Grove, 82-50
  4139. Taylor Aaland, Pipestone Area, 2008, 82-50
  4140. Joe Green, St. Cloud Tech, 1996, 82-53
  4141. Larry Ludwig, Eden Valley-Watkins, 1991, 82-55-2
  4142. Nathan Lampi, Madelia/Truman, 82-57
  4143. Kurt Schumm, St. Michael-Albertville, 2006, 82-59
  4144. Angel Deleon, East Grand Forks, 1997, 82-63
  4145. Eric Kruger, Minnehaha Academy/Lutheran of Minneapolis, 82-64
  4146. Thomas Miller, MACCRAY, 2006, 82-64
  4147. Ben Grahn, Cambridge-Isanti, 2000, 82-65
  4148. Chad Dallager, Greenbush, 1990, 82-65-3
  4149. Devin Manzy, Zumbrota-Mazeppa, 2016, 82-66
  4150. Adam Biegert, Osseo, 2007, 82-67
  4151. Brent Goodwin, Osakis, 82-68
  4152. Danny Maghrak, Buffalo, 2008, 82-68
  4153. TJ Stang, Sartell-St. Stephen, 2007, 82-70
  4154. Mark Berlinger, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1995, 82-72-1
  4155. John Byers, Mound-Westonka, 2014, 82-75
  4156. Matt Spindler, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1999, 82-85
  4157. Andy VanHucke, Breckenridge, 2007, 82-86
  4158. Zach Mikel, Tri-City United, 2018, 82-89
  4159. Zach Motschke, Sartell-St. Stephen, 2014, 82-92
  4160. Chris Hotzler, United South Central, 2006, 82-97
  4161. Gary Lefebvre, Elk River, 81-7
  4162. Tom Coleman, Webster, 1987, 81-8
  4163. Alex McMahan, Apple Valley, 2006, 81-10
  4164. Fred Hrdlicka, Waterville-Elysian, 1982, 81-13
  4165. Abe Miller, Benson, 2005, 81-14-
  4166. Chuck LaVigne, Foley, 1980, 81-14
  4167. Tim Tousignant, Faribault, 1987, 81-14-1
  4168. Cary Wenzel, Rosemount, 1977, 81-15
  4169. Craig Kotsmith, Milaca, 81-17
  4170. Paul Whitted, Grand Rapids, 1980, 81-18
  4171. Tony Kenning, St. Cloud Tech, 1991, 81-18
  4172. Bill Carruth, Benson, 1986, 81-20-
  4173. Jon Zachman, St. Michael-Albertville, 81-20
  4174. Tom Reisselman, Park Cottage Grove, 81-21
  4175. Mike Powers, Bloomington, 81-21-2
  4176. Chris Molitor, St. Francis, 1999, 81-23
  4177. Zach Lietzau, Montevideo, 1991, 81-23-1
  4178. Joel Becker, Marshall, 81-24
  4179. Shane Pribyl, Monticello, 81-24
  4180. Chris Kragt, Milaca, 81-25
  4181. Ron Berning, Hancock/Cyrus, 81-26
  4182. Joel Snyder, Wadena-Deer Creek, 81-26
  4183. Troy Miest, St. James, 81-27-3
  4184. Dennis Gadient, Goodhue, 1978, 81-27-3
  4185. Craig Piotrowki, Foley, 1994, 81-29
  4186. Jaxon Sommers, Totino-Grace, 2015, 81-30
  4187. John Bauer, Monticello, 81-31
  4188. Tim Scheifelbein, Kimball, 81-31-4
  4189. Jordan Sharp, Roseau, 2008, 81-32
  4190. Joel Wirz, Milaca, 81-34
  4191. Blake Johnson, Willmar, 81-39
  4192. Dean Dahlheimer, Monticello, 81-39
  4193. Doug Beissel, Cannon Falls, 1992, 81-39-2
  4194. Bradley Brown, Mille Lacs, 81-40
  4195. Matt Kirk, Elk River, 81-40-1
  4196. Troy Noble, Medford, 1992, 81-41
  4197. Jonathan Zarnke, Chaska/Chanhassen, 2016, 81-41
  4198. Nate Stott, Centennial, 2012, 81-42
  4199. Paul Washburn, Mora, 1996, 81-43
  4200. Matt Becker, St. Michael-Albertville, 81-45
  4201. Jeremy Bailey, Barnesville, 81-45
  4202. Doug Oster, New Prague, 81-45-2
  4203. Trent Brossard, Kenyon-Wanamingo, 2014, 81-46
  4204. Andy Bodin, Minnetonka, 2004, 81-47
  4205. Zach Struckmann, Stewartville, 2007, 81-47
  4206. Gary Hansen, Eden Valley-Watkins, 1995, 81-47-2
  4207. Scott Miner, Kenyon-Wanamingo, 1991, 81-48-2
  4208. Corey Severson, Hayfield, 81-52
  4209. Jacob Johnson, Pelican Rapids, 2004, 81-52
  4210. Jesse Stueurenberg, Breckenridge, 2005, 81-57
  4211. Logan Stiller, Monticello, 2013, 81-57
  4212. Mike Myhre, Minneota, 81-60
  4213. Hsinku Lay, Roseville Area, 2016, 81-62
  4214. Jamie Molitor, St. Francis, 81-67
  4215. Tyler Hoffman, Rocori, 2014, 81-67
  4216. Josh Stuehrenberg, Breckenridge/Campbell-Tintah, 2013, 81-68
  4217. Luke Hainka, Kenyon-Wanamingo, 2011, 81-69
  4218. Logan Alten, Thief River Falls, 2012, 81-74
  4219. Todd McKay, Houston, 1994, 81-76
  4220. Kevin Raasch, Zumbrota-Mazeppa, 2004, 80-13
  4221. Dan Kaltved, Osseo, 1990, 80-13-3
  4222. Steve Duval, Park Cottage Grove, 80-15
  4223. Korey Siltman, Braham Area, 2003, 80-15
  4224. Jair Toedter, Perham, 1986, 80-15
  4225. Ryan Tongen, Yellow Medicine East, 2005, 80-15
  4226. Jared Evans, Blue Earth Area, 2002, 80-16
  4227. Herman Duin, Adrian, 80-16-2
  4228. Dave Muyres, Rosemount, 1980, 80-17-1
  4229. Scott Bergeron, Buffalo, 80-17-2
  4230. Jonah Westbury, Chisago Lakes Area, 2013, 80-18
  4231. Matt Lee, Austin, 1989, 80-20-2
  4232. Todd Theisen, Blackduck, 1982, 80-21
  4233. Ben Hansen, Rocori, 1990, 80-21
  4234. Theodore Bueltel, Minneota, 2012, 80-21
  4235. Tom George, Blackduck, 1990, 80-23-1
  4236. Jim Spitzner, St. James, 80-23-5
  4237. Jeremy Squires, St. Francis, 80-24
  4238. Steve Goddard, Hinckley, 1981, 80-25
  4239. Mark Wuollet, Dassel-Cokato, 80-25
  4240. Dan Schimek, United South Central, 1992, 80-26-1
  4241. Eric Volk, Centennial, 80-27
  4242. Chad Dollansky, St. Francis, 80-28-2
  4243. Cody Pahan, Minnewaska Area, 2005, 80-29
  4244. Jason Schmitz, New Prague, 1991, 80-29-2
  4245. Tim Hentges, Scott West, 2008, 80-30
  4246. Blaine Novak, Foley, 1985, 80-30
  4247. Andy Lejcher, Pine Island, 1991, 80-31
  4248. Dan Austin, East Grand Forks, 1981, 80-31-1
  4249. Kevin Leiferman, Madelia/Truman, 2008, 80-32
  4250. Codie Weeding, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2011, 80-32
  4251. Jeff Perine, Frazee, 80-32-1
  4252. Cassidy Strong, Elk River, 80-33
  4253. Luke Prairie, Tracy-Milroy-Balaton, 2010, 80-33
  4254. Dean Jacques, Buffalo, 80-33
  4255. Ross Herber, Lewiston-Altura/Rushford-Peterson, 2020, 80-33
  4256. Mike Manger, Moorhead, 1993, 80-34
  4257. Mark Henn, White Bear Lake, 1989, 80-34-1
  4258. Craig Ellis, Pine Island, 1990, 80-34-2
  4259. Cary McLaughlin, Minnetonka, 2005, 80-36
  4260. Robb Miller, Pelican Rapids, 1977, 80-36-3
  4261. John Mailloux, St. Cloud Tech, 2005, 80-37
  4262. Matt Gribben, Eden Prairie, 2013, 80-38
  4263. Aaron Vogt, Sauk Centre, 1998, 80-40
  4264. Mark Gransee, Kasson-Mantorville, 2007, 80-40
  4265. Mike Mischke, Centennial, 2013, 80-40
  4266. Mike Mischke, Centennial, 2013, 80-40
  4267. Joel Pfeffer, Madelia/Truman, 1992, 80-40-2
  4268. Chris LaVigne, Tartan, 2000, 80-41
  4269. Scott Lund, Rochester Mayo, 80-41-2
  4270. Wilson Setzepfaudt, BOLD, 80-43
  4271. Jake Madrinich, Chaska, 2005, 80-43
  4272. Jacob Nohl, Morris Area/Hancock, 2006, 80-44
  4273. Jason Stripling, Minneota, 2004, 80-44
  4274. Jordan Arntson, Pelican Rapids, 2004, 80-46
  4275. Colt Bergendahl, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 80-46
  4276. Andy Witzel, Fulda/Murray County Central, 2006, 80-47
  4277. Aaron Tast, Wadena-Deer Creek, 80-47-1
  4278. Pete Noll, Centennial, 80-50
  4279. Lance Hendrickson, Maple River, 2001, 80-51
  4280. Jon Thompson, Kenyon-Wanamingo, 1992, 80-51
  4281. Jake Burbach, Osseo, 2008, 80-52
  4282. Bryan Johnson, Hinckley-Finlayson, 1992, 80-53
  4283. Rob Butman, Pipestone, 80-53-5
  4284. Brett VanVooren, Minneota, 1988, 80-54
  4285. Nate Beich, Rochester Century, 2003, 80-55
  4286. Lee Neeland, Thief River Falls, 1991, 80-55
  4287. Levi VanGorden, Hinckley-Finlayson, 1992, 80-55-3
  4288. Mitch Johnson, Pelican Rapids, 2006, 80-56
  4289. Matt Berdahl, Henry Sibley, 2007, 80-56
  4290. Nathan Waslaski, Pequot Lakes/Pine River-Backus, 2008, 80-58
  4291. Ben Besser, Mora, 2008, 80-59
  4292. Alex Minette, New Prague, 2009, 80-60
  4293. Adam Tisch, Delano, 2009, 80-61
  4294. Dustin Bretzman, Mille Lacs, 80-61
  4295. Matt Steffen, Plainview-Elgin-Millville, 2002, 80-64
  4296. Hunter Olson, Barnesville, 2013, 80-66
  4297. Tony Griebel, Delano, 2002, 80-70
  4298. Jordan Skadsem, Detroit Lakes, 2020, 80-71
  4299. Jared Stevensen, Madelia/Truman, 2003, 80-76
  4300. Miles Brannan, Kasson-Mantorville, 2010, 80-80
  4301. Ernie Loerzel, Braham Area, 2004, 80-82
  4302. Justice Davis, Centennial, 2013, 79-14
  4303. Justice Davis, Centennial, 2013, 79-14
  4304. Dave Bonk, Buffalo, 79-14-2
  4305. John Mikel, Medford, 1984, 79-15
  4306. Mitchell Elmer, Stillwater Area, 2011, 79-16
  4307. Tom Sieh, Hastings, 1983, 79-16-1
  4308. Brad Orr, East Grand Forks, 1988, 79-16-3
  4309. Pat Torgerson, Cambridge, 1991, 79-19-3
  4310. Pete Haag, St. Michael-Albertville, 79-21
  4311. Dave Alexander, Mound Westonka, 1981, 79-21-1
  4312. Larry Nelson, Braham Area, 1986, 79-23
  4313. Tony Chastek, Kimball, 79-24
  4314. Dustin Caspers, BOLD, 2010, 79-24
  4315. Joel Mattson, Lake Park, 1976, 79-24-1
  4316. Brett Nutting, Aitkin, 1984, 79-24-2
  4317. David Snyder, Wadena-Deer Creek, 79-25
  4318. Tillman Larson, Fillmore Central, 1997, 79-29
  4319. Kurt Vegdahl, New London-Spicer , 1983, 79-30-1
  4320. Robby Doliber, Robbinsdale Cooper, 2001, 79-32
  4321. Anthony Myhre, Minneota, 2004, 79-33
  4322. Paul Wright, Buffalo, 79-34-2
  4323. Mark Gunderson, Benson, 1996, 79-36-
  4324. Wade Luhman, Goodhue, 2001, 79-37
  4325. Blake Spinks, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2012, 79-37
  4326. Matt Shockman, Braham Area, 1997, 79-38
  4327. Josh McLain, Anoka, 2009, 79-38
  4328. Joe Lawler, Rochester Mayo, 2002, 79-38
  4329. Drew Vevea, Zimmerman, 2007, 79-39
  4330. Denver Rogalla, Milaca, 79-39
  4331. Aaron Jarva, Grand Rapids, 1995, 79-40-3
  4332. Dave Allen, Grand Rapids, 1976, 79-40-3
  4333. Brad McAdams, Kasson-Mantorville, 2000, 79-41
  4334. Brandon Dickinson, Stillwater Area, 2007, 79-42
  4335. Blake Nicolay, Rosemount, 2002, 79-44
  4336. Jared Peterson, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2011, 79-44
  4337. Mark Kulseth, St. James, 1989, 79-44-1
  4338. Ryan Sturm, St. James, 79-44-1
  4339. Jesse Carrier, Adrian, 79-46
  4340. Dejon Bunnell, Cambridge-Isanti, 2003, 79-46
  4341. Dustin Koskela, Buffalo, 2003, 79-47
  4342. Aaron Knutson, Kasson-Mantorville, 1997, 79-47
  4343. Seth Shively, Maple River, 2006, 79-47
  4344. Mason Anderson, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2009, 79-49
  4345. Jordan Hemmesch, Rocori, 2012, 79-50
  4346. Nigel Masters, United South Central/Alden-Conger, 2005, 79-51
  4347. Casey Dravis, Eastview, 2015, 79-51
  4348. Brandon Knisley, New London-Spicer, 2015, 79-52
  4349. Brian Reishus, Minnetonka, 2000, 79-54
  4350. Dallas Hasser, Cambridge-Isanti, 2002, 79-54
  4351. John Walz, Farmington, 2015, 79-54
  4352. Jake Reint, Faribault, 1992, 79-54-7
  4353. Ben Scherer, Delano, 1994, 79-55
  4354. Dominic Ewers, St. Cloud Tech, 1996, 79-57
  4355. Ethan Secor, Stillwater Area, 2008, 79-58
  4356. Zain Hunter, Pine City/Hinckley-Finlayson, 2013, 79-58
  4357. Adam Legred, Blue Earth Area, 2016, 79-58
  4358. Mark Kragness, Barnesville, 79-62
  4359. Lucas Amundson, Kenyon-Wanamingo, 2007, 79-65
  4360. Tony Gehling, Stewartville, 2004, 79-70
  4361. Brandon Henry, Monticello, 2007, 79-74
  4362. Chris Leiferman, Madelia/Truman, 2005, 79-76
  4363. Sam Swanson, Trinity at River Ridge, 2014, 79-76
  4364. Kevin Nowak, Glencoe-Silver Lake, 2005, 79-83
  4365. Peter Strand, Dawson-Boyd, 1988, 79-84-3
  4366. Erik Kathman, Tracy-Milroy-Balaton, 2002, 79-108
  4367. Jerry Cronen, Benson, 1963, 78-8-
  4368. Mark Prunty, Austin, 1990, 78-13-1
  4369. Scott Hallock, Park Cottage Grove, 78-13-1
  4370. Rob Miller, Hastings, 1995, 78-16
  4371. Jake Lee, Blue Earth Area, 2009, 78-17
  4372. Mitch Lentz, Spring Valley, 1977, 78-17-2
  4373. Kyle Winter, Kimball, 78-19
  4374. Dennis Doran, Monticello, 78-19
  4375. Lee Zachman, St. Michael-Albertville, 78-19-2
  4376. Marc Novacek, Greenbush, 1978, 78-19-4
  4377. Kelly Graham, Ogilvie, 1992, 78-20
  4378. Terry Balder, Foley, 1989, 78-20
  4379. Rick Herbrand, Foley, 1993, 78-22
  4380. Jake Smith, Kasson-Mantorville, 1999, 78-24
  4381. Ryan Flynn, Rosemount, 1999, 78-25
  4382. Tony Brown, Zumbrota-Mazeppa, 1995, 78-26
  4383. Eric Strang, Mille Lacs, 78-26-1
  4384. Tom True, Austin, 1962, 78-26-3
  4385. Wayne Sonnickson, Winnebago, 78-28
  4386. Dan Horstmann, Stewartville, 78-28
  4387. Pat Rourke, Rosemount, 1992, 78-28-1
  4388. Bruce Wold, Kenyon-Wanamingo, 1999, 78-31
  4389. Dave Nordaune, Granite Falls, 78-31-1
  4390. Sam Moeller, Rosemount, 2013, 78-32
  4391. Dave Trobec, Sartell-St. Stephen, 1991, 78-32-4
  4392. Ian Pratt, Mille Lacs, 78-33
  4393. Jeff Giefer, Frazee, 78-33-2
  4394. Ryan Tietz, New Prague, 1996, 78-34
  4395. Mark Hamilton, Becker, 78-34
  4396. Nate Lewis, Concordia Academy, 78-35
  4397. Jason Forstner, Madelia/Truman, 2003, 78-35
  4398. Joe Rathmanner, Big Lake, 2011, 78-35
  4399. Jon Kraemer, Osakis, 78-36
  4400. Doug Schueller, Dawson-Boyd, 1978, 78-36-5
  4401. Tyler Olson, St. James, 2001, 78-37
  4402. Nick Nadeau, Aitkin, 2007, 78-39
  4403. Jesse Slater, Adrian, 2013, 78-39
  4404. Dallas Bullerman, Adrian, 78-40
  4405. Jaran Sharp, Crosby-Ironton, 2005, 78-40
  4406. Stephen Clark, Woodbury, 2005, 78-40
  4407. Austin Bachmann, Frazee, 2006, 78-40
  4408. Kirk Felten, Southland, 2006, 78-40
  4409. Danny Schroeder, Mora, 2019, 78-40
  4410. Rick Johnson, Tracy-Milroy, 1997, 78-41
  4411. Tom Handley, Centennial, 2014, 78-41
  4412. Chris Bergeron, Thief River Falls, 2004, 78-43
  4413. Travess Jansky, Kimball, 78-44
  4414. Rod Riemann, St. Clair, 1985, 78-44-1
  4415. Jake Christensen, Delano, 1999, 78-46
  4416. Kevin Loge, Byron, 78-46
  4417. Guy Wunderlich, Kenyon-Wanamingo, 2009, 78-46
  4418. Bernie Koktan, Silver Lake, 1986, 78-49
  4419. Robb Moser, Frazee, 78-49-2
  4420. Adam Wenker, Sartell-St. Stephen, 2009, 78-50
  4421. Brian Cieluch, Hinckley, 1988, 78-51
  4422. Mitch Kotschevar, Albany, 2016, 78-51
  4423. Nathan Gruber, Pierz, 78-52
  4424. Mike Tschudi, Delano, 1990, 78-52
  4425. Jordan Bullerman, Adrian, 2010, 78-54
  4426. Brian Rodriguez, Moorhead, 2006, 78-54
  4427. Charlie Wilczek, Little Falls, 2009, 78-55
  4428. Shane Nelson, Lake Crystal-Wellcome Memorial Area, 2015, 78-56
  4429. Brad Insley, Aitkin, 2007, 78-60
  4430. Cole Wixo, Lake Park/Audubon, 2002, 78-62
  4431. Robert Mazariegos, Pelican Rapids, 78-62
  4432. Aaron Buesgens, Becker, 78-64
  4433. Jamie Lofgren, St. Michael-Albertville, 78-65
  4434. Wade Johnson, Browerville/Eagle Valley, 2003, 78-69
  4435. Dustin Hachmann, Pipestone Area, 2010, 78-71
  4436. Jason Wager, Plainview-Elgin-Millville, 2005, 78-76
  4437. Ryan Kempf, Barnesville, 78-88
  4438. Stan Barnum, Moorhead, 1973, 77-13
  4439. Perry Herold, Pierz, 77-14-1
  4440. Jim Krier, Plainview, 1981, 77-14-1
  4441. Mike Hickman, Buffalo, 77-15-2
  4442. Jerry Zink, Stewartville, 77-16
  4443. Darrin Ewing, Woodbury, 1986, 77-16-1
  4444. Mike Pettit, Winnebago, 77-17-1
  4445. Paul Mickelsen, Elbow Lake, 1986, 77-17-2
  4446. Myles Olson, Thief River Falls, 1968, 77-19
  4447. David Neitzke, Wadena-Deer Creek, 77-22
  4448. Jim Farelow, Tartan, 1991, 77-22
  4449. Joe Donahue, Braham Area, 1990, 77-23-2
  4450. Matt Mello, Osseo, 2003, 77-25
  4451. Garret Wolf, Plainview-Elgin-Millville, 2012, 77-25
  4452. Aaron Krause, Waseca, 1992, 77-25-1
  4453. Dave Schaefer, Grand Rapids, 1987, 77-26
  4454. Paul Kern, Osakis, 77-26
  4455. Scott Delaney, Austin, 1997, 77-28
  4456. Mike Rentz, Buffalo, 77-28-3
  4457. Dan Paulson, St. Michael-Albertville, 77-29-3
  4458. Spencer Lanners, Monticello, 2009, 77-30
  4459. Joe Sandkamp, Hastings, 2003, 77-32
  4460. Jesse Oestreich, Aitkin, 1998, 77-33
  4461. Rick Brandt, Frazee, 77-33-2
  4462. Tim Schwartz, Wadena-Deer Creek, 77-34
  4463. Travis Curlee, Pine Island, 2002, 77-34
  4464. Derik Schwanz, Madelia/Truman, 77-34-2
  4465. Danny Hansen, Cambridge-Isanti, 2004, 77-35
  4466. Dan Klitzke, Cambridge, 1979, 77-35
  4467. Stacey Nelson, St. Francis, 77-35-1
  4468. Cameron Olson, Greenbush, 1988, 77-35-3
  4469. Tony Baker, Aitkin, 1986, 77-35-3
  4470. Jason Jarvis, Pacelli, 1990, 77-36
  4471. Cody Kragt, Milaca, 77-37
  4472. Cody Lutmer, Adrian, 2005, 77-38
  4473. Kyle Bender, Aitkin, 2002, 77-38
  4474. Andrew Shavinsky, Aitkin, 2005, 77-38
  4475. Damon Schmalzriedt, Lake Crystal-Wellcome Memorial Area, 2016, 77-38
  4476. Max Arroyo, Tri-City United, 2015, 77-39
  4477. Jesse Midas, Monticello, 2020, 77-39
  4478. Abe Lewis, Concordia Academy, 77-40
  4479. Jesus Romero, Pelican Rapids, 2013, 77-41
  4480. Ben Lehman, Madelia/Truman, 77-42
  4481. Beau Blumer, Badger/Greenbush-Middle River, 2015, 77-42
  4482. Troy Abrahamson, Blackduck, 1984, 77-43
  4483. Mark Steffen, Zumbrota-Mazeppa, 1996, 77-45
  4484. Bob Hanson, Medford, 2002, 77-48
  4485. Adam Westby, New London-Spicer , 2003, 77-49
  4486. Michael Hammer, Minneota, 2010, 77-50
  4487. Jeff Greninger, Monticello, 77-51
  4488. Dusty Thomas, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 77-52
  4489. Danny Borgerding, Belgrade-Brooten-Elrosa , 2006, 77-53
  4490. Mike Lawrence, Stewartville, 2002, 77-54
  4491. Nick Stevermer, United South Central, 2008, 77-55
  4492. Luke Johnson, Lake Park/Audubon, 1900, 77-58
  4493. Adam Garms, Adrian, 2013, 77-59
  4494. Tyler Aschemann, Breckenridge, 2006, 77-60
  4495. Brady Gross, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2013, 77-61
  4496. Cole Praus, Breckenridge/Campbell-Tintah, 2012, 77-62
  4497. Matt Langeberg, Moorhead, 2007, 77-62
  4498. Jason Esala, Concordia Academy, 77-69
  4499. John Levin, Lake Park, 1991, 77-70-2
  4500. Heath Quiring, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2012, 77-71
  4501. Cody Eckhardt, Blue Earth Area, 2010, 77-76
  4502. Aaron Duenes, Janesville-Waldorf-Pemberton, 1998, 77-78
  4503. Craig Mathews, Glencoe-Silver Lake, 2005, 77-85
  4504. Norman Lefebvre, Lake Park, 1990, 77-89
  4505. Aaron Mevissen, Big Lake, 2008, 77-90
  4506. Paul Denne, St. Cloud Tech, 2005, 76-10
  4507. Mike Blaske, Osseo, 1979, 76-11
  4508. Randy Koball, Spring Valley, 1972, 76-13
  4509. Kevin Rasmussen, Owatonna, 76-15
  4510. David Sheehan, St. Paul Johnson, 1981, 76-17-1
  4511. Tony Donkers, Faribault, 1989, 76-17-3
  4512. Brady Hamlin, Spring Valley, 1979, 76-19
  4513. Judd Stucky, Plainview-Elgin-Millville, 1987, 76-21-1
  4514. Mike Bobick, Sartell-St. Stephen, 1975, 76-22-1
  4515. Andy Peterson, Crosby-Ironton, 1992, 76-23
  4516. Jay Gould, St. Francis, 1999, 76-23
  4517. Derek DesRoches, Anoka, 76-23
  4518. Doug Ryan, Goodhue, 1973, 76-23-4
  4519. Thomas Williams, Osakis, 76-24
  4520. George Weege, Winona, 2014, 76-25
  4521. Kyle Henry, Foley, 2005, 76-26
  4522. Jeff Miller, Frazee, 76-26-1
  4523. Jon Longhenry, Granite Falls/Clarkfield, 76-27-4
  4524. Vince Bachman, Frazee, 76-28
  4525. Grant Hartman, Truman, 1990, 76-28-1
  4526. Jordan Phibbs, Jackson County Central, 2011, 76-30
  4527. Shawn Wood, Hastings, 1992, 76-30-4
  4528. Travis Olson, Blue Earth Area, 2001, 76-31
  4529. Dan Nyquist, Dassel-Cokato, 2005, 76-31
  4530. Brett Sloneker, Stewartville, 76-31
  4531. Derek Stripling, Minneota, 76-32
  4532. John Goll, Hancock/Cyrus, 76-32-1
  4533. Joel Olson, Sauk Centre, 1973, 76-32-2
  4534. David Lance, Eden Prairie, 2014, 76-33
  4535. Kysten Zierke, Blue Earth Area, 2014, 76-33
  4536. Mark Dehmer, St. Michael-Albertville, 76-33-3
  4537. Alex Michaud, Eagan, 2005, 76-34
  4538. Darrell Skog, Aitkin, 1979, 76-36-3
  4539. Kevin Trout, Wadena-Deer Creek, 2007, 76-38
  4540. Scott Janson, Pierz, 2008, 76-38
  4541. Joshua Wentzel, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2005, 76-40
  4542. Rick Bothun, Dawson-Boyd, 2000, 76-40
  4543. Dylan Siem, Plainview-Elgin-Millville, 2011, 76-40
  4544. John Noll, Centennial, 2019, 76-40
  4545. Ron Sanoski, Tartan, 1991, 76-40-2
  4546. Jim Hughes, Osakis, 76-41
  4547. Brad Schmidt, Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove, 2012, 76-41
  4548. Mike Rittenour, Becker, 2006, 76-41
  4549. Ryan Haag, Eden Valley-Watkins, 1994, 76-42
  4550. Garrett Piecek, Aitkin, 1994, 76-45
  4551. Mitchell Sieve, Adrian, 2012, 76-48
  4552. Jim Miller, Eden Valley-Watkins, 1987, 76-48-1
  4553. Chris Nord, Blackduck/Cass Lake-Bena, 1994, 76-48-2
  4554. Joe Jude, Monticello, 76-49
  4555. Jason Ruedy, Waseca, 1992, 76-50-3
  4556. Jason Kmetz, Minnetonka, 76-51
  4557. Mike Farber, Centennial, 76-51
  4558. Dustin Michel, Minnetonka, 2004, 76-52
  4559. Mark Volker, Cambridge-Isanti, 2011, 76-52
  4560. Stewart Opjorden, Lac Qui Parle Valley, 76-52-2
  4561. Karl Keeler, Mounds View, 2015, 76-54
  4562. Jeff Miller, Montgomery-Lonsdale/Le Center, 2009, 76-55
  4563. Thain Abrahamson, Thief River Falls, 2005, 76-55
  4564. Josh Becker, St. Michael-Albertville, 2004, 76-56
  4565. Tait Thompson, Kenyon-Wanamingo, 2001, 76-56
  4566. Jeff Kleindl, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1992, 76-56-2
  4567. Thor Apland, Centennial, 76-60
  4568. Mike Linder, United South Central, 2008, 76-64
  4569. Sam Hinsch, Rochester Mayo, 2013, 76-65
  4570. Jeff Hendrickson, Maple River, 76-69
  4571. Konrad Waugh, Stewartville, 2007, 76-80
  4572. Eli Brunell, Browerville/Eagle Valley, 2002, 76-93
  4573. Alex Knobloch, Redwood Valley, 2009, 76-99
  4574. John McBride, Stewartville, 75-7
  4575. Alex Goergen, Caledonia, 2017, 75-9
  4576. Scott Schletty, Bloomington, 75-10-3
  4577. Jason Sather, Montevideo, 1998, 75-13
  4578. Cody Jennings, Minneapolis Patrick Henry, 2004, 75-13
  4579. Jim Lentz, Amboy/Good Thunder, 75-14
  4580. Scott Dubbelde, Pipestone, 75-14-1
  4581. Harley Young, Mora, 2007, 75-15
  4582. Aaron Pyfferoen, Byron, 75-18
  4583. Paul Pagel, Mankato East, 1990, 75-19
  4584. Mark Strandlund, St. Francis, 75-20
  4585. David Kruse, St. Clair, 1989, 75-22
  4586. Judd Hendrycks, Nicollet, 1979, 75-24-1
  4587. Todd Hanson, Byron, 1989, 75-25
  4588. Harry Kent, Mora, 1994, 75-25
  4589. Rick Chastain, Big Lake, 1998, 75-25
  4590. Shane Vos, Granite Falls, 75-25-2
  4591. Peter Janiszeski, Minneota, 1997, 75-26
  4592. Steve Sworsky, St. Francis, 75-26
  4593. Greg Schad, Plainview, 75-26-4
  4594. Kelly Andree, Tracy, 1995, 75-27
  4595. Kyle Wiest, Sibley East, 2010, 75-28
  4596. Brandin Dahl, Kerkhoven-Murdock-Sunburg, 2017, 75-28
  4597. Scott Pries, Plainview, 1980, 75-28-1
  4598. Brian Harren, Centennial, 75-28-3
  4599. Chevez Goble, Foley, 2012, 75-29
  4600. Matt Williams, Yellow Medicine East, 2006, 75-30
  4601. Jeff Johnson, Cosmos, 75-32-1
  4602. Todd Pitcher, Wells-Easton, 1989, 75-35
  4603. Daniel Schermerhorn, Frazee, 2005, 75-35
  4604. Joe Tadros, Minneapolis Roosevelt, 1994, 75-35-1
  4605. Tony Stensland, Zumbrota-Mazeppa, 1988, 75-36
  4606. Clint Moser, Frazee, 75-36-2
  4607. John Lindahl, Pine Island, 1993, 75-36-2
  4608. Brady Norton, Plainview-Elgin-Millville, 2015, 75-37
  4609. Chase DeFrang, Plainview-Elgin-Millville, 2015, 75-37
  4610. Zach Nygaard, St. Michael-Albertville, 2016, 75-37
  4611. Tom Meyer, Milan/Appleton, 1989, 75-37-5
  4612. Jon Roeder, Stewartville, 75-38
  4613. Dayton Sternhagen, West Central Area/Ashby, 2009, 75-39
  4614. Justin Decheine, St. Francis, 75-39
  4615. Hollis Weber, Granite Falls, 75-39-2
  4616. Rafal Rymsza, Greenbush, 1994, 75-40
  4617. Joe Anderson, Mound Westonka, 1990, 75-40-3
  4618. Joe Stricker, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1991, 75-41
  4619. Zach McComb, Hibbing, 2010, 75-41
  4620. Chance Kvistad, Benson, 2003, 75-42-
  4621. Jason Picht, Hancock/Cyrus, 75-44-1
  4622. Mike Stafford, Kasson-Mantorville, 1998, 75-45
  4623. Alex Dahms, Mora, 2012, 75-45
  4624. Matt Behm, Willmar, 75-48
  4625. Kyle Nelson, Willmar, 2005, 75-49
  4626. Josh Griebel, Delano, 2006, 75-49
  4627. Bernie Winkels, Stewartville, 75-50
  4628. Scott Dobozenski, Delano, 1989, 75-50-1
  4629. Derek Swoboda, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2011, 75-51
  4630. Sam Jones, Lake Park/Audubon, 1998, 75-54
  4631. Rob Thomas, Madelia/Truman, 2007, 75-56
  4632. Alex Mueller, New Prague, 2011, 75-56
  4633. Adam Koch, St. James, 2000, 75-57
  4634. Pete Fiskness, Osakis, 75-57
  4635. Derrick Holmberg, Buffalo, 2002, 75-58
  4636. Lonnie West, Madison, 1990, 75-61-3
  4637. Jesse Differding, Breckenridge/Campbell-Tintah, 2012, 75-62
  4638. Korey Tibbetts, Aitkin, 2005, 75-64
  4639. Trent Bullerman, Adrian, 75-65
  4640. Dylan Woitas, Maple River, 2009, 75-66
  4641. Jesse Alleven, Blue Earth Area, 2013, 75-66
  4642. Lance Zachariason, Lake Park/Audubon, 2004, 75-77
  4643. Randy Strand, Dawson-Boyd, 2008, 75-80
  4644. Lance Dehn, Browerville/Eagle Valley, 2005, 75-83
  4645. Chris Stucky, Pine Island, 2002, 75-84
  4646. Don Pieschke, Centennial, 75-88
  4647. Steve Tobin, Moorhead, 1975, 74-10
  4648. Eric Getschman, Plainview-Elgin-Millville, 1996, 74-16
  4649. Rick Roche, Elk River, 1984, 74-17
  4650. Paul Rotzien, Bloomington, 74-17-1
  4651. Jim Menne, Centennial, 74-19
  4652. John Miller, Plainview-Elgin-Millville, 1987, 74-19-1
  4653. Don Guthrie, Cambridge, 1974, 74-20
  4654. Derek Gould, St. Francis, Mound Westonka, 1991, 74-21-1
  4655. Mark Jessen, Clarkfield, 74-21-3
  4656. Sean Myers, Cambridge-Isanti, 1994, 74-22
  4657. David Seifert, Pelican Rapids, 1988, 74-24
  4658. Tony Schmidt, West Central Area, 2001, 74-24
  4659. Todd Keller, Foley, 1996, 74-24
  4660. Tom Evan, Wells-Easton, 1981, 74-25-3
  4661. Paul Wolf, Plainview, 1984, 74-26-5
  4662. Dave Brunn, Foley, 1967, 74-27
  4663. Scott Pauly, Cold Spring-Rocori, 1987, 74-27-4
  4664. Steve Wolf, Plainview, 1985, 74-28-2
  4665. Bryan Schroeder, Wells-Easton, 1991, 74-29
  4666. Scott Hoeft, Paynesville, 1992, 74-29-3
  4667. Jeremy Hipps, Chaska, 1994, 74-31
  4668. Tyler Rath, Belgrade-Brooten-Elrosa , 2006, 74-31
  4669. Stacy Jahraus, Byron, 74-31-1
  4670. Jay Kopischke, Janesville-Waldorf-Pemberton, 1996, 74-32
  4671. Ron Riesing, Faribault, 1997, 74-33
  4672. Chad Hasselius, Osseo, 1998, 74-33
  4673. Mason Irlbeck, Wabasso/Red Rock Central, 2021, 74-33
  4674. Bobby Petersen, Hastings, 2009, 74-34
  4675. Tony Willaert, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2007, 74-35
  4676. David Carruth, Lac Qui Parle Valley, 2005, 74-36
  4677. Ben Evans, Badger/Greenbush-Middle River, 2011, 74-36
  4678. Tim Hall, Hutchinson, 2000, 74-38
  4679. Matt Henderson, Cambridge-Isanti, 2001, 74-38
  4680. JD Coolidge, Milaca, 74-38
  4681. Ryan Thier, Adrian, 1995, 74-39
  4682. Rich Koop, Pine Island, 1987, 74-39
  4683. Matt Rasmussen, St. Clair, 1996, 74-40
  4684. Todd Emslander, Sartell-St. Stephen, 1990, 74-40-3
  4685. Mark Pietig, BOLD/Buffalo Lake-Hector, 2006, 74-41
  4686. Dave Jacobson, Milaca, 74-41-2
  4687. Cail Morrison, Lake City, 74-43
  4688. Justin Douglas, Byron, 74-43
  4689. Bo Schulz, Zumbrota-Mazeppa, 2002, 74-45
  4690. Bo Schultz, Zumbrota-Mazeppa, 2002, 74-45
  4691. Paul Holdvogt, Eden Valley-Watkins, 2002, 74-46
  4692. Josh Gondeck, Foley, 2006, 74-46
  4693. Isaac Carreon, St. James, 2013, 74-46
  4694. Joey Conrad, Lake Park, 1990, 74-46-1
  4695. Mike Carlson, Cretin-Derham Hall, 2000, 74-47
  4696. Tom Sandt, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2011, 74-47
  4697. Nick Miller, MACCRAY, 2004, 74-48
  4698. Les Knutson, Hawley, Audubon/Lake Park/Hawley, 1982, 74-50
  4699. Quentin Bryce, Kimball, 2012, 74-50
  4700. Steve Evans, Pipestone Area, 2004, 74-50
  4701. Shane Irlbeck, Wabasso/Red Rock Central, 2012, 74-50
  4702. Andrew Demuth, Sartell-St. Stephen, 2005, 74-51
  4703. Cory Hasbrouck, Badger/Greenbush-Middle River, 2014, 74-52
  4704. Blain Meierhofer, Eden Valley-Watkins, 2011, 74-54
  4705. Cedric Jimenez, Buffalo, 2013, 74-54
  4706. Justin Phillippi, Moorhead, 2006, 74-56
  4707. Mike Kellner, Stewartville, 2011, 74-56
  4708. Josh Meyer, Caledonia/Houston/Spring Grove, 2004, 74-58
  4709. Joe Bothun, Dawson-Boyd, 1999, 74-59
  4710. Tom Henry, Fillmore Central/Lanesboro/Mabel-Canton, 2014, 74-59
  4711. Neil Jessen, Granite Falls/Clarkfield, 74-66-4
  4712. Nick Stoks, Canby, 2013, 74-67
  4713. Fletcher Geiger, Byron, 74-71
  4714. Mark Nelson, Maple River, 1995, 74-74
  4715. Levi Nelson, Tri-City United, 2015, 74-83
  4716. Brandon Keller, New London-Spicer, 2008, 74-117
  4717. Colin Fisher, Eagan, 2013, 73-9
  4718. Keith Hagen, Wadena-Deer Creek, 73-11-1
  4719. Scott Leighton, Austin, 1979, 73-12
  4720. Jeff Hohertz, Minnetonka, 73-13
  4721. Tylin Scott, Minneapolis North, 1992, 73-19
  4722. Mike Cavanaugh, Plainview-Elgin-Millville, 1986, 73-21-1
  4723. Wes Tessman, Minnewaska Area, 2002, 73-22
  4724. Ryan Andres, Mora, 73-22-1
  4725. David Kofoed, Mapleton, 73-22-2
  4726. Tom Eckert, Osseo, 1984, 73-22-3
  4727. Bill Hickman, Buffalo, 73-24-2
  4728. Chad Lanners, Minneota, 73-26-3
  4729. Nick Deters, Austin, 1998, 73-27
  4730. Tracy Rehbein, Centennial, 73-27-1
  4731. Jim Dvergsten, Greenbush, 1979, 73-27-6
  4732. Isaac Schmaedeke, Roseville Area, 2015, 73-28
  4733. Ben Derynck, Minneota, 2004, 73-29
  4734. James Schechter, Minnetonka, 2009, 73-29
  4735. Brett Fouquette, Foley, 1986, 73-30
  4736. Vince Lindquist, Braham Area, 1984, 73-30-1
  4737. Doug Nissen, Pipestone, 73-30-2
  4738. Jeff O’Connor, Cambridge-Isanti, 2005, 73-31
  4739. Jim Kath, Buffalo, 73-31-1
  4740. Cliff Youngberg, Milaca, 73-32
  4741. Doug Barrett, Annandale, 73-32-1
  4742. Nate Loosbrock, Adrian, 2013, 73-33
  4743. Kenny Mumm, Hancock/Cyrus, 73-33-2
  4744. Curt Johnson, Grand Rapids, 1973, 73-33-5
  4745. Mark Andres, Pierz, 73-34
  4746. Eric Wegner, United South Central, 1992, 73-34-2
  4747. Chad DeMarais, Sartell-St. Stephen, 1991, 73-34-2
  4748. Brian Broll, Waconia, 2009, 73-35
  4749. Josh Winselman, Adrian, 73-35
  4750. Kurt Kiffmeyer, St. Cloud Tech, 1976, 73-35-1
  4751. Jeff Tiede, Montgomery-Lonsdale/Le Center, 2011, 73-36
  4752. Cole Christianson, Badger/Greenbush-Middle River, 2010, 73-37
  4753. Nate Chihak, Stewartville, 73-38
  4754. Neil Zachman, St. Michael-Albertville, 73-39
  4755. Hobet Diaz, Pelican Rapids, 73-39
  4756. Kevin Brockner, Mora, 2016, 73-39
  4757. Pat Foster, Blackduck/Cass Lake-Bena, 1992, 73-39-2
  4758. Justin Schmitz, New Prague, 1994, 73-39-2
  4759. Joe Thompson, Bloomington Jefferson, 2000, 73-41
  4760. Charlie Eggen, St. Clair-Waldorf Pemberton, 1991, 73-41-1
  4761. Kurt Unke, Fairmont, 1979, 73-41-3
  4762. Rodney Theisen, Blackduck, 1985, 73-43
  4763. Pete Bauman, Delano, 1992, 73-46
  4764. Ryan Weeks, Kenyon-Wanamingo, 2007, 73-46
  4765. Zach Smith, Buffalo, 2009, 73-46
  4766. Paul Stommes, Eden Valley-Watkins, 2007, 73-47
  4767. Tim Bissen, Austin, 2007, 73-48
  4768. Jake Gappa, Nicollet, 2001, 73-52
  4769. Brenton Ring, Plainview-Elgin-Millville, 2015, 73-54
  4770. Chris Banken, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 73-59
  4771. Cris Bakken, Pelican Rapids, 2011, 73-59
  4772. Shawn Vlaminck, Minneota, 73-59
  4773. Steve Swenson, Pelican Rapids, 1996, 73-61
  4774. Zane Van Vleet, Mora, 2010, 73-62
  4775. Jonathan DeMarais, Trinity School at River Ridge, 2020, 73-62
  4776. Nick Antony, Canby, 2017, 73-65
  4777. Marshall Sager, Dassel-Cokato, 2004, 73-67
  4778. Josh Fisher, Kenyon-Wanamingo, 2003, 73-77
  4779. Brian Bubendorf, East Grand Forks, 1995, 73-80
  4780. Charlie Reinhardt, Trinity at River Ridge, 2009, 73-83
  4781. Roger DeMarais, Foley, 1968, 72-11
  4782. Tom Hurrle, Kimball, 72-12-2
  4783. Les Mistic, Blackduck, 1978, 72-13
  4784. Alan Lutterman, Minnewaska Area, 2006, 72-14
  4785. Ian Peppel, Barnesville, 2008, 72-14
  4786. Dennis Stoks, Minneota, 1977, 72-16
  4787. Mike Goff, Bloomington, 72-17
  4788. Curt Roehl, St. Michael-Albertville, 72-20-1
  4789. Kent Mosher, Cosmos, 72-20-1
  4790. Nate Soukup, Medford, 1989, 72-22
  4791. Lyle Zemke, Goodhue, 1975, 72-22-4
  4792. Craig Lohr, Adrian, 72-24-1
  4793. Tim Feuchtenberger, Hancock/Cyrus, 72-26-1
  4794. Troy Gross, Park Cottage Grove, 72-26-1
  4795. Bryce Wasmund, Apple Valley, 2005, 72-27
  4796. Barry Unzeitig, Aitkin, 1987, 72-27-1
  4797. Tyler Wagner, Adrian, 2007, 72-29
  4798. Matt Schrandt, Stewartville, 72-30
  4799. Aiston Degeest, Centennial, 2017, 72-30
  4800. Ryan Ness, Pelican Rapids, 1984, 72-30-1
  4801. Dan Miller, Buffalo, 72-30-1
  4802. Nick Pegelow, Eastview, 2014, 72-31
  4803. Gerry Spoden, Kimball, 72-31-1
  4804. Zack Lavigne, Foley, 2006, 72-32
  4805. Dwaine Lindberg, Braham Area, 1987, 72-33
  4806. Chad Conner, Osseo, 2001, 72-33
  4807. Nate Bullerman, Adrian, 72-34
  4808. Skip Longen, Cretin-Derham Hall, 1991, 72-34-1
  4809. Phil Schwanz, Madelia/Truman, 72-35
  4810. Jeremie Weller, New York Mills, 2005, 72-35
  4811. Greg Frank, Foley, 2003, 72-35
  4812. Cory Buysse, Minneota, 72-36
  4813. Mike Jewison, Janesville, 1978, 72-36-1
  4814. Cole Neubauer, BOLD/Buffalo Lake-Hector, 2006, 72-37
  4815. Austin Torres, Watertown-Mayer/Mayer Lutheran, 2013, 72-37
  4816. Matt Olson, Delano, 2004, 72-38
  4817. Stacey Karels, St. Clair, 1994, 72-39-1
  4818. Brad Hildreth, Forest Lake, 1998, 72-40
  4819. Lee Hovland, Pelican Rapids, 1982, 72-40-2
  4820. Dustin Ritter, Park Cottage Grove, 72-42
  4821. Mike Burns, Stewartville, 72-42
  4822. Dylan Hanson, St. Michael-Albertville, 2019, 72-42
  4823. Troy Etzler, Breckenridge, 1988, 72-42-1
  4824. Scott Livingston, Cambridge, 1979, 72-43
  4825. Matt Haraldson, Pipestone Area, 2012, 72-43
  4826. Brady Janzen, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 72-45
  4827. Christian Olson, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2010, 72-45
  4828. Brian Park, Cosmos, 72-45-1
  4829. Kevin Wersinger, Benson, 2006, 72-46-
  4830. Tony Adams, St. James, 1989, 72-48
  4831. Jason Walker, St. Michael-Albertville, 72-48
  4832. Kyle Knop, Park Cottage Grove, 72-48
  4833. Jeff Heronimus, Adrian, 72-49
  4834. Aaron Kath, Buffalo, 72-49
  4835. Tyson Wessels, Adrian, 72-50
  4836. Luke Grundman, Osakis, 72-50
  4837. Aaron Stickler, Madelia/Truman, 72-51
  4838. Chris Castellano, St. Francis, 72-55
  4839. Joel Hempel, Yellow Medicine East, 72-56
  4840. Josh Larson, Willmar, 72-56
  4841. Derek Orbeck, Kimball, 72-56
  4842. Durand Kahn, Plainview-Elgin-Millville, 2004, 72-57
  4843. Zac Zinda, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2009, 72-58
  4844. Marcus Placide, Minneapolis Washburn, 2016, 72-58
  4845. Chad Stripling, Minneota, 2002, 72-59
  4846. Mike Marx, St. Michael-Albertville, 2002, 72-59
  4847. Ryan Trauman, Breckenridge, 1988, 72-59-1
  4848. Brian Linde, St. Clair, 2003, 72-62
  4849. Drew Heying, Byron, 2008, 72-72
  4850. Josh Gerber, Sartell-St. Stephen, 1999, 72-76
  4851. Kyle Andres, Becker, 72-76
  4852. Nick Hansen, Eden Valley-Watkins, 1998, 72-82
  4853. Brian Swanson, Osseo, 2004, 72-84
  4854. Andy Nelson, Tracy-Milroy-Balaton, 2006, 72-92
  4855. Levi Schultz, New London-Spicer, 2008, 72-96
  4856. Matt Olson, New Prague, 1988, 71-10-3
  4857. Colt Tomfohrde, Zumbrota-Mazeppa, 2000, 71-11
  4858. Ken Nathe, Sartell-St. Stephen, 1976, 71-12
  4859. Dan Egesdal, Minnetonka, 71-12-2
  4860. Nathan Holmberg, Buffalo, 71-15
  4861. Tarren Facile, Jasper, 1976, 71-17
  4862. Ross Nelson, Greenbush, 1987, 71-18
  4863. Leon Gall, Pierz, 71-18
  4864. Todd Basgaard, East Grand Forks, 1976, 71-18
  4865. Len Brunn, Foley, 1964, 71-21
  4866. Chad Bjerke, Mound Westonka, 1988, 71-23-2
  4867. Cole Johnson, Minnetonka, 71-24
  4868. Rob Herbst, Foley, 1995, 71-24
  4869. Curt Kobilarcsik, Plainview-Elgin-Millville, 1987, 71-24-1
  4870. Tom Schiefelbein, Kimball, 71-24-2
  4871. Tony Montgomery, Plainview, 1980, 71-25-2
  4872. Jason Brueske, Wadena-Deer Creek, 71-27
  4873. Marty Alger, Grand Rapids, 1990, 71-27-2
  4874. Jeff Moore, Mapleton/Amboy/Good Thunder, 71-28
  4875. Mark Hoard, Grand Rapids, 1977, 71-30
  4876. Matt Uttermark, MACCRAY, 2005, 71-30
  4877. Andrey Hartman, Truman, 1990, 71-30-4
  4878. Justin Weaver, Byron, 2001, 71-31
  4879. Randy Wiederholt, Aitkin, 1979, 71-31-1
  4880. Brian Tesch, Plainview-Elgin-Millville, 1998, 71-32
  4881. Matt Whipple, Litchfield, 71-33
  4882. Lance Offermann, Rosemount, 2004, 71-33
  4883. Cullen Houser, Byron, 71-34-1
  4884. Zach Smith, Mora, 2012, 71-36
  4885. Paul Hamilton, Becker, 71-36-2
  4886. Dustin Rossow, Buffalo Lake-Hector, 1992, 71-36-4
  4887. Jesse Stenke, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 1998, 71-37
  4888. Glen Haburn, Osakis, 71-38
  4889. Steve Schmitz, Goodhue, 2005, 71-39
  4890. Dan Vetsch, St. Michael-Albertville, 71-40-2
  4891. Chuck Bassett, Tracy, 1994, 71-41
  4892. Mike Hoefs, Zumbrota-Mazeppa, 1994, 71-41-2
  4893. Troy Heintzelman, Pelican Rapids, 2004, 71-43
  4894. Andy Trembath, Hastings, 2008, 71-43
  4895. Chris Lynch, Grand Rapids, 1976, 71-43-4
  4896. Tom Byrne, Tracy, 1987, 71-44-2
  4897. Maximo Serrata-Sawdey, Minneapolis Patrick Henry, 2014, 71-46
  4898. Will Rusch, Grand Rapids, 2014, 71-48
  4899. Chad Murhpy, Plainview-Elgin-Millville, 2005, 71-51
  4900. David Borsgard, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2002, 71-54
  4901. Dan Hanson, East Grand Forks, 2001, 71-54
  4902. Josh Seppelt, Foley, 2008, 71-57
  4903. Ethen Purdy, Mora, 2009, 71-57
  4904. Jodie Adank, Medford, 1985, 71-57-3
  4905. Matt Brehmer, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2009, 71-58
  4906. Jacob Baalson, Kenyon-Wanamingo, 2010, 71-62
  4907. Matt Marvin, Park Cottage Grove, 71-63
  4908. Isaac Tellers, United North Central, 2019, 71-63
  4909. Matt Davidson, Lake City, 71-65
  4910. Derek Haberman, Osseo, 2006, 71-74
  4911. Casey Walters, Maple River, 1996, 71-76
  4912. Rob Knutson, Benson, 1995, 71-77-
  4913. Brandon Berens, Benson, 2007, 71-89-
  4914. David Conrad, Lake Park/Audubon, 1995, 71-92
  4915. Carter Vogt, Buffalo, 71-104
  4916. Robb Mullenberg, Faribault, 1983, 70-6
  4917. Ron Ackerman, Pipestone, 70-9
  4918. Wade Scanlon, Minnetonka, 70-9
  4919. Joe Burns, Fairmont, 1982, 70-9
  4920. Don Mullenbach, Stewartville, 70-11
  4921. Tim Bengtson, Waterville-Elysian, 1976, 70-12
  4922. Rick Demarais, Foley, 1971, 70-12
  4923. Jerry Gallagher, Benson, 1965, 70-12-2
  4924. Dave Kampa, Foley, 1977, 70-14
  4925. Nate Stumpf, Wabasha-Kellogg, 2005, 70-15
  4926. Dan Recchio, Tartan, 1995, 70-15-1
  4927. Tim Garry, Pacelli, 1990, 70-18-1
  4928. Tom Knickrehm, St. James, 70-18-1
  4929. Tom Youngblom, Hinckley, 1988, 70-18-1
  4930. Jim Repke, Annandale, 70-19
  4931. Tom Crosby, Winnebago, 70-19
  4932. Dan Armagost, Austin, 1996, 70-20
  4933. Jack Sirek, New Prague, 1978, 70-21
  4934. Juan Fernandez, St. James, 2000, 70-24
  4935. Dan Lee, Dawson-Boyd, 1977, 70-24
  4936. Scott Garver, Winnebago, 70-25
  4937. Carl Traut, Sartell-St. Stephen, 1979, 70-25
  4938. Joe Recchio, Tartan, 1991, 70-25
  4939. Peter Kern, Badger/Greenbush-Middle River, 2005, 70-25
  4940. Nick Creamier, Coon Rapids, 2008, 70-25
  4941. Jason Ableitner, Pine Island, 1991, 70-26-1
  4942. John Moore, Maple River, 70-28
  4943. Mike Fouqette, Foley, 2006, 70-28
  4944. Nick Lefebvre, Foley, 2012, 70-28
  4945. Marcus Mancilman, Pine Island, 1998, 70-29
  4946. Clint Cole, Madelia/Truman, 70-29
  4947. Paul Brenden, Grand Rapids, 1988, 70-30
  4948. Jeremy Rygh, Park Cottage Grove, 70-30
  4949. Edward Hermel, Aitkin, 1975, 70-31-2
  4950. Shawn Richards, Wadena-Deer Creek, 1997, 70-32
  4951. Corey Field, Clarkfield, 70-32
  4952. Ricky Jenson, Greenbush, 1983, 70-33
  4953. Brad Opsahl, Dassel-Cokato, 2000, 70-33
  4954. Dan Lentz, Osseo, 1989, 70-33
  4955. Chris Miller, Hastings, 1990, 70-34-1
  4956. Bruce Goodman, Zumbrota-Mazeppa, 1992, 70-34-1
  4957. Bryon Monahan, Janesville-Waldorf-Pemberton, 2002, 70-35
  4958. Jon Hipps, Chaska, 1997, 70-36
  4959. Gary Dose, Plainview-Elgin-Millville, 1992, 70-36
  4960. Ian Hedstrom, St. Paul Central, 2011, 70-37
  4961. Chris Fouquette, Annandale, 1993, 70-37-1
  4962. Jeff Adams, Janesville-Waldorf-Pemberton, 1998, 70-38
  4963. Mark Vait, St. Cloud Tech, 1991, 70-39
  4964. Jordan Simonette, Tri-City United, 2017, 70-39
  4965. Tim Kallunki, Annandale, 70-39-4
  4966. Troy Peterson, Cambridge-Isanti, 1995, 70-40
  4967. Adam Hansen, Monticello, 2007, 70-40-2
  4968. Tom Sather, Dawson-Boyd, 1977, 70-40-4
  4969. Jordan Davis, Centennial, 2006, 70-41
  4970. Aaron Crandall, Wadena-Deer Creek, 70-42
  4971. Ken Kraemer, Osakis, 70-43
  4972. Luke Erickson, Bloomington Kennedy, 2008, 70-44
  4973. Cody Johnson, Owatonna, 2009, 70-44
  4974. Craig Feuchtenberger, Hancock/Cyrus, 70-44-1
  4975. Cory Kirkpatrick, Byron, 1990, 70-45-4
  4976. Jake Owens, Breckenridge, 2007, 70-46
  4977. Percey Lumley, Big Lake, 1998, 70-46
  4978. Jim Olds, Lake Park, 1991, 70-47-1
  4979. Brian Gully, Pipestone, 70-47-4
  4980. Austin Richard, Mora, 2012, 70-48
  4981. Tyler Giese, Fulda/Murray County Central, 2008, 70-49
  4982. Andy Blenkush, St. Michael-Albertville, 1993, 70-49-1
  4983. Aidan Willard, Trinity School at River Ridge, 2020, 70-51
  4984. Mark Lumley, Becker, 70-53-1
  4985. Doug Aas, Pelican Rapids, 2005, 70-55
  4986. Brad Mennicke, Concordia Academy, 70-57
  4987. Dan Fox, Rosemount, 2008, 70-57
  4988. Adam Duchene, Osakis, 70-59
  4989. Joseph Miner, Bertha-Hewitt/Verndale, 2006, 70-61
  4990. Brennen Hagert, Redwood Valley, 2009, 70-62
  4991. Andy Siebenaler, Hastings, 2005, 70-67
  4992. Josh Levine, United South Central, 70-69
  4993. Nicholas Ward, Bemidji, 2005, 70-71
  4994. Mike Baker, Buffalo, 2002, 70-71
  4995. Alex Tyre, Minnetonka, 2010, 70-74
  4996. Roger Linn, Osseo, 2000, 70-76
  4997. Mark Duren, Bloomington, 69-9
  4998. Joel Foss, Foley, 1985, 69-10
  4999. Jay Woiwor, Becker, 2009, 69-11
  5000. Neil Wasmund, Apple Valley, 2002, 69-12
  5001. Dan Tompkins, Rosemount, 1983, 69-14-1
  5002. Kevin Andvik, Moorhead, 1975, 69-14-2
  5003. Ken Ryan, Goodhue, 1973, 69-14-5
  5004. Randy Meyer, Pierz, 69-15
  5005. Steve Holzer, Stewartville, 69-15
  5006. Shawn Stanislawski, Badger/Greenbush-Middle River, 2006, 69-16
  5007. Kevin Feit, Worthington, 1988, 69-16-1
  5008. Mitch Bauer, Kenyon-Wanamingo, 1980, 69-17-1
  5009. Mike Grunewald, Annandale, 69-18
  5010. Steve Hill, Annandale, 69-18
  5011. Jamie Miklas, Stewartville, 69-20
  5012. Mike Quast, Minnetonka, 69-21
  5013. Wade Samson, Cosmos, 69-21-3
  5014. Mike Simeon, Buffalo, 2013, 69-22
  5015. Chuck Koestler, Stewartville, 69-22
  5016. Matt Rosenau, Silver Lake, 1991, 69-23-1
  5017. Steve Maher, Benson, 1990, 69-23-1
  5018. Gordie Gall, Pierz, 69-23-4
  5019. Dan Renner, Mankato East, 1990, 69-23-7
  5020. Tony Kikpa, Foley, 2012, 69-24
  5021. Frank Menne, Centennial, 69-24-1
  5022. Mitch Morrison, Austin, 1967, 69-28-2
  5023. Mike Balder, Sartell-St. Stephen, 1991, 69-28-2
  5024. Gunter Mussell, Zumbrota-Mazeppa, 2006, 69-29
  5025. Treyton Hought, Breckenridge, 2016, 69-29
  5026. Ken Tabery, Wadena-Deer Creek, 69-29-1
  5027. Chris Sinning, Pine Island, 1991, 69-29-3
  5028. Tom Nygaard, Pelican Rapids, 1984, 69-30
  5029. Robbie Gawboy, Maple Grove, 2006, 69-31
  5030. Lee Redman, Minnesota Lake, 69-31-1
  5031. Mike Torok, St. Francis, 69-31-4
  5032. Jesse Armbruster, Faribault, 1992, 69-33-3
  5033. Paul Seppelt, Pierz, 69-34-2
  5034. Ryan Sprenger, Byron, 69-37
  5035. Brian Bothun, Dawson-Boyd, 2006, 69-37
  5036. Jordan Staab, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2013, 69-38
  5037. Dru Strand, Adrian, 2011, 69-38
  5038. Mike Hoppe, St. Clair, 1987, 69-40
  5039. Todd Zrucky, Byron, 1990, 69-40-2
  5040. Matt Stubbs, St. Michael-Albertville, 69-41
  5041. Charlie Moulzolf, Foley, 1983, 69-41
  5042. Brad Reiter, Plainview-Elgin-Millville, 2006, 69-41
  5043. Randy Moen, Granite Falls, 69-41-1
  5044. Jamie Stevens, Buffalo, 69-42-1
  5045. Marty Hackenmueller, St. Michael-Albertville, 69-44
  5046. Jeremy Fischer, Minnewaska Area, 2004, 69-44
  5047. Dean Peterson, Dawson-Boyd, 1991, 69-44-3
  5048. Josh Trulen, Tartan, 2004, 69-45
  5049. Justin Olsen, Annandale/Maple Lake, 2003, 69-46
  5050. Jordan Stelter, Blue Earth Area, 2016, 69-46
  5051. Andy Kolbow, Forest Lake, 2009, 69-48
  5052. Marcus Hall, St. Clair, 1981, 69-48-1
  5053. Kevin Vogt, Southland, 2006, 69-49
  5054. Scott Libbesmeier, Kimball, 69-50
  5055. Chad Thorsten, Foley, 1990, 69-50
  5056. Matt Fredricksen, Cambridge, 1991, 69-51
  5057. Weston Gadient, Goodhue, 2012, 69-51
  5058. Eric Jacobson, Tracy-Milroy, 2001, 69-52
  5059. Dan Sorby, Bemidji, 2006, 69-55
  5060. Justin Struchen, Tracy, 1995, 69-55
  5061. Chris Adams, United South Central, 2003, 69-57
  5062. Jared Hackenmueller, St. Michael-Albertville, 69-57
  5063. Brian Smidt, Pipestone-Jasper, 2002, 69-59
  5064. Shane Bode, Zumbrota-Mazeppa, 2014, 69-61
  5065. Ethan Tallakson, Moorhead, 2015, 69-65
  5066. Scott Coulter, Montevideo, 1990, 69-66-4
  5067. Dustin Hoffman, New London-Spicer , 2001, 69-67
  5068. Nathan Dubbelde, Pipestone Area, 2012, 69-70
  5069. Kyle Calley, Rochester Mayo, 2016, 69-70
  5070. Jeremy Adelman, Becker, 69-71
  5071. Scott Schoneck, Maple River, 2011, 69-89
  5072. David Dahnke, Kimball, 69-92
  5073. Ron Ruedy, Hastings, 1965, 68-4-1
  5074. Perry Kozlowski, Pipestone, 68-4-1
  5075. Aaron Kloss, Pierz, 68-9
  5076. Duane Schueller, Dawson-Boyd, 1975, 68-14-1
  5077. Chad Booth, Delano, 2012, 68-15
  5078. Joe Marx, St. Michael-Albertville, 2003, 68-15-2
  5079. Kevin Schmid, Minnetonka, 68-16
  5080. Brian Stangl, Pierz, 68-18-1
  5081. Mark Duffy, Park Cottage Grove, 68-18-2
  5082. Roger Knutson, Stewartville, 68-19
  5083. Mark Sontag, Lake City, 1974, 68-19-2
  5084. Curt Krenzke, Faribault, 1996, 68-20
  5085. Jim Fohrman, Park Cottage Grove, 68-20
  5086. Ross Lefebvre, St. Michael-Albertville, 2007, 68-20
  5087. Bruce Benrud, Goodhue, 1978, 68-20-1
  5088. Jason Blattner, Hastings, 1987, 68-21
  5089. Mike Sullivan, Moorhead, 1978, 68-21
  5090. Ryan Stoneburner, Paynesville, 1998, 68-23
  5091. Steve Schletty, Bloomington, 68-24
  5092. Tom Waldvogel, Osakis, 68-24
  5093. Lord Josh Hyeamang, Apple Valley, 2014, 68-25
  5094. Roger VanVleet, Kimball, 68-27
  5095. Roger Kingsley , Aitkin, 1982, 68-27-1
  5096. Erik Imes, Pipestone, 68-28
  5097. James Meyer, Apple Valley, 2006, 68-28
  5098. Casey Decker, Maple River, 2014, 68-28
  5099. Nate Weber, Lac Qui Parle Valley, 68-28-2
  5100. Ryan Stenson, Chisago Lakes Area, 2017, 68-29
  5101. Duane Anderson, Braham Area, 1983, 68-29-3
  5102. Tony Herbst, Foley, 1995, 68-30
  5103. Kirk Nelson, Kimball, 68-30-1
  5104. Mike Nielson, Hinckley, 1988, 68-31
  5105. David Edmunds, Clarkfield, 68-32-4
  5106. John Wenninger, Gibbon-Fairfax-Winthrop, 68-33
  5107. Justin Michelson, Minnetonka, 2003, 68-33
  5108. Jason Jordan, Plainview-Elgin-Millville, 2001, 68-33
  5109. Chad Olson, Zumbrota-Mazeppa, 1991, 68-33-2
  5110. Matt Finlayson, Aitkin, 2002, 68-34
  5111. Ryan Lemieux, Faribault, 1993, 68-36
  5112. Mike Danielson, Zumbrota-Mazeppa, 1991, 68-36-2
  5113. Mitch Hackenmueller, St. Michael-Albertville, 68-37
  5114. Adam Wartheson, Plainview-Elgin-Millville, 1996, 68-38
  5115. Tyler Santjer, Yellow Medicine East, 2004, 68-39
  5116. Ryan Sather, Dawson-Boyd, 2003, 68-39
  5117. Jason Daza, St. Francis, 68-39
  5118. Gary Rydell, Pipestone, 68-39-2
  5119. Nathan Dahle, Breckenridge, 1998, 68-40
  5120. Todd Krueger, Glencoe, 1989, 68-41-4
  5121. Mark Frank, St. Clair-Waldorf Pemberton, 1991, 68-42-1
  5122. Andrew Churchill, Southland, 2008, 68-45
  5123. Ross Eischens, Minneota, 1998, 68-45
  5124. Cooper Helwig, Annandale, 68-45-1
  5125. Son Nguyen, Pelican Rapids, 1991, 68-47
  5126. Luke Keene, Hastings, 2004, 68-47
  5127. Eric Williams, Rosemount, 1996, 68-48
  5128. Brandon Siem, St. James, 68-49
  5129. Chad Imker, Cambridge, 1992, 68-49
  5130. Shawn Voeltz, Zumbrota-Mazeppa, 1993, 68-50
  5131. Nick DeCamp, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1998, 68-52
  5132. Nick Krebsbach, Osakis, 68-52
  5133. Chad Simon, New Prague, 1992, 68-53
  5134. Chad Grahn, Cambridge-Isanti, 1998, 68-58
  5135. Jay DeCoux, Medford, 2001, 68-61
  5136. Blake Sjodin, Cambridge-Isanti, 2004, 68-61
  5137. Jareth Hoeper, Madelia, 1990, 68-66
  5138. Matt Foss, Kenyon-Wanamingo, 1999, 68-69
  5139. Cody Knaeble, Big Lake, 2013, 68-76
  5140. Chris Jensen, Minnehaha Academy/Lutheran of Minneapolis, 68-93
  5141. Jared Schiller, Redwood Valley, 2008, 68-95
  5142. Kim Johnson, Aitkin, 1971, 67-10
  5143. Sean Sherk, St. Francis, 67-10-3
  5144. Shane Braton, Barnesville, 2007, 67-12
  5145. Tom Doane, St. Francis, 67-13-1
  5146. Steve Fladeboe, Willmar, 67-14
  5147. Randy Gust, East Grand Forks, 1984, 67-15-1
  5148. Dave Frentzel, Benson, 1979, 67-16-
  5149. Greg Martin, Clarkfield, 67-17-1
  5150. Steve Reinhardt, Aitkin, 1966, 67-17-2
  5151. Ben Cousins, Bloomington Kennedy, 2012, 67-18
  5152. Matt Carlson, Braham Area, 1988, 67-18-1
  5153. Nick Bruels, Hastings, 1999, 67-20
  5154. Eric Lee, Wells-Easton/South Central, 1991, 67-21
  5155. Joe Delacruz, East Grand Forks, 1996, 67-22
  5156. Kurt Dowden, Austin, 1987, 67-23
  5157. Tom Burke, Janesville, 1975, 67-23-3
  5158. Mike Christensen, Buffalo, 2005, 67-24
  5159. Bob Maher, Osakis, 67-24
  5160. Dean Mikel, Medford, 1979, 67-24-1
  5161. Jon Fehrmann, Concordia Academy, 67-25
  5162. Troy Streett, Maple River, 67-26-1
  5163. Chad Hodenfield, St. Cloud Tech, 1991, 67-27
  5164. Andy Cowell, Medford, 1999, 67-28
  5165. Douglas Wolf, Le Center, 1974, 67-28-1
  5166. Kreg Viesselman, Wells-Easton, 1991, 67-29
  5167. Mark Bertram, Bertha-Hewitt/Verndale, 1998, 67-30
  5168. Steve Fischer, St. Cloud Tech, 1991, 67-30
  5169. Josh Johnson, Blue Earth Area, 2012, 67-30
  5170. Corie Vogel, LeSueur, 67-30-3
  5171. Steve Schlagheck, St. Cloud Tech, 2001, 67-31
  5172. Ben Fjoser, LeSueur/Cleveland, 2003, 67-32
  5173. Dean Wenzel, Rosemount, 1986, 67-32-1
  5174. Bennett Weber, Waconia, 2020, 67-33
  5175. Josh Zens, Milaca, 67-34
  5176. Bob Flaaen, Zumbrota-Mazeppa, 1999, 67-34
  5177. Nate King, Zumbrota-Mazeppa, 2009, 67-34
  5178. Sam Nagel, Little Falls, 2019, 67-34
  5179. Jeremy Birkland, Park Cottage Grove, 67-35
  5180. Jeff Korell, Lake Park, 1987, 67-35-1
  5181. Ron Berland, Lake Park, 1976, 67-35-1
  5182. Chad Janiszeski, Minneota, 67-36
  5183. Joe Lane, St. Francis, 67-37-2
  5184. Cody Salo, New York Mills, 2005, 67-38
  5185. Glen Reisdorfer, Adrian, 67-38
  5186. Jason Rude, Zumbrota-Mazeppa, 1993, 67-39
  5187. Mike Carlson, Osseo, 1993, 67-40
  5188. Logan Eckhoff, New London-Spicer, 2015, 67-40
  5189. Steve Henry, Pine Island, 1988, 67-44-1
  5190. Terry Schlangen, Eden Valley-Watkins, 1994, 67-45
  5191. Travis Plahn, Pipestone Area, 2008, 67-46
  5192. Jim Foster, Blackduck/Cass Lake-Bena, 1992, 67-47-1
  5193. Jeff Fuhrman, Pierz, 67-48-2
  5194. Adam Gadbaw, Browerville/Eagle Valley, 2004, 67-50
  5195. Josh Petersen, Breckenridge/Campbell-Tintah, 2013, 67-50
  5196. Mark Horning, Pine Island, 1988, 67-50-2
  5197. Jason Ryan, Zumbrota-Mazeppa, 1999, 67-54
  5198. Jacob Wiener, Osakis, 1995, 67-55
  5199. Dan Hieronimus, Adrian, 67-56
  5200. Ethan Lunde, Zumbrota-Mazeppa, 2008, 67-57
  5201. Eric Drewlow, Breckenridge, 1999, 67-60
  5202. Jordan Braegelmann, Delano, 2010, 67-62
  5203. Brett Braaten, Minnewaska Area, 2002, 67-63
  5204. Sperser Sannerud, Yellow Medicine East, 2006, 67-63
  5205. Allan Hachmann, Pipestone Area, 2014, 67-76
  5206. Mark Kohn, Plainview-Elgin-Millville, 2003, 67-77
  5207. Cole Varichak, Hibbing, 2019, 67-87
  5208. Eric Madsen, Robbinsdale Armstrong, 2013, 66-8
  5209. Duane Hidge, Stewartville, 66-9
  5210. Jim LaBrosse, Park Cottage Grove, 66-9-1
  5211. Dave Lundberg , New London-Spicer , 1970, 66-13-2
  5212. Steve Duerr, St. Michael-Albertville, 66-14-1
  5213. Gary Solberg, Buffalo, 66-15-1
  5214. Jeff Seeger, Minnetonka, 66-16-3
  5215. Steve Stangl, Pierz, 66-17
  5216. Dale Schuch, Janesville, 1982, 66-18
  5217. Alexander Boosalis, Mahtomedi, 2009, 66-18
  5218. Jason Sandkamp, Hastings, 1993, 66-18-2
  5219. Phil Sticha, New Prague, 1990, 66-20-2
  5220. Jon Carlson, Mankato East, 1991, 66-20-2
  5221. Mike Wolf, Adrian, 66-20-2
  5222. Nick Pederson, Granite Falls, 66-21-1
  5223. Chris Elfmann, Annandale, 66-23
  5224. Jeff Robley, Pelican Rapids, 1973, 66-24
  5225. Brian Beste, Sauk Centre, 1994, 66-24
  5226. Rob Weber, Paynesville, 1991, 66-24-2
  5227. Andy Brokovich, Minnetonka, 66-25
  5228. Gary Campbell, Hinckley, 1986, 66-25
  5229. Dan Jacob, Tracy, 1985, 66-27
  5230. Tom Winkels, Stewartville, 66-28
  5231. Craig Pike, Pine Island, 1998, 66-29
  5232. Monte Meier, Hastings, 1989, 66-29-1
  5233. Scott Nelson, St. Francis, 66-29-5
  5234. Gary Vitale, Sartell-St. Stephen, 1987, 66-31
  5235. Nick Wingert, Plainview-Elgin-Millville, 2011, 66-31
  5236. Nathan Trio, Maple River, 2020, 66-31
  5237. Rick Hukreide, Frazee, 66-32-2
  5238. Bryon Hackler, Braham Area, 1992, 66-33
  5239. Kurt Funk, Pierz, 66-34
  5240. Dan Estrem, Kenyon-Wanamingo, 1983, 66-34-1
  5241. Paul Frisch, Wheaton/Herman-Norcross, 1999, 66-36
  5242. Jay Reinke , New Prague, 2010, 66-37
  5243. Cooper Blau, Aitkin, 2012, 66-39
  5244. Aaron Dalchow, Delano, 2004, 66-40
  5245. Lucas Mock, Buffalo, 2012, 66-40
  5246. Matt Schroepfer, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2004, 66-41
  5247. Rick Ochsendorf, Dawson-Boyd, 1984, 66-41-3
  5248. Jackson Graham, Apple Valley, 2014, 66-43
  5249. Justin Hennessy, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 2000, 66-44
  5250. RJ DeLaCruz, Madelia/Truman, 2007, 66-44
  5251. Andy Beyer, Stewartville, 66-46
  5252. Jason Heinen, Sartell-St. Stephen, 1988, 66-46-2
  5253. Adam Bullerman, Pipestone Area, 2008, 66-47
  5254. Josh Nelson, Willmar, 66-48
  5255. David Quam, Kenyon-Wanamingo, 2005, 66-49
  5256. Todd McCutcheon, Pine Island, 1988, 66-49-1
  5257. Jack Hensel, Park Rapids Area, 2019, 66-50
  5258. Joe Puncochar, Annandale/Maple Lake, 2008, 66-51
  5259. Josh Barten, Delano, 1999, 66-55
  5260. Mike Schreier, Tracy-Milroy-Balaton, 2005, 66-55
  5261. Andy Heitkamp, Adrian, 66-55
  5262. Jason Selvog, Minnewaska Area, 1992, 66-55-4
  5263. Jack Ziemer, Jackson County Central, 2014, 66-58
  5264. Quenton Quamme, Kenyon-Wanamingo, 1996, 66-60
  5265. Jamie Schmitt, Dawson-Boyd, 1995, 66-61
  5266. Andy Gillson, Concordia Academy, 66-64
  5267. Wyatt Pannhoff, Annandale, 1996, 66-66-1
  5268. Joe Schroeder, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1997, 66-68
  5269. Nic Schweisthal, Minnetonka, 2011, 66-69
  5270. Bailey Paquin, Kenyon-Wanamingo, 2015, 66-70
  5271. Brady Lee, Benson, 2005, 66-73-
  5272. Cole Knaeble, Big Lake, 2013, 66-74
  5273. Aaron Gall, Pierz, 66-82
  5274. Neal Seppelt, Pierz, 65-9-1
  5275. Jim Pauly, Jordan, 1962, 65-13
  5276. Rick Wagner, New Prague, 1983, 65-13-1
  5277. Bob Steinle, Burnsville, 1974, 65-15-1
  5278. Brad Wester, Benson, 1977, 65-16-1
  5279. Michael Barthel, St. Michael-Albertville, 65-17
  5280. Tory Olson, Cambridge, 1992, 65-18
  5281. Dick Plombon, Sartell-St. Stephen, 1979, 65-19-2
  5282. Tom Gruhlke, Aitkin, 1976, 65-19-2
  5283. Eric Grabosky, New Prague, 2008, 65-20
  5284. Mike Johnson, Hinckley, 1981, 65-20
  5285. Hunter Lyden, East Ridge, 2022, 65-20
  5286. Eric Nord, Blackduck/Cass Lake-Bena, 1998, 65-21
  5287. Zach Zimmer, Milaca, 65-22
  5288. Greg Dubay, Delano, 1980, 65-23
  5289. Cameron Henning, Jackson County Central, 2013, 65-23
  5290. Mario Arroyo, Montgomery-Lonsdale/Le Center, 2011, 65-23
  5291. Greg Bare, Aitkin, 1991, 65-24
  5292. Ted Calson, Byron, 1989, 65-26-1
  5293. Joe Bisek, New Prague, 1992, 65-26-1
  5294. Mike Kuether, Austin, 1985, 65-26-3
  5295. Ricky Otten, Milaca, 65-27
  5296. Dominic Skawiniak, Rogers, 2016, 65-28
  5297. Justin Ratz, Plainview-Elgin-Millville, 1993, 65-28-1
  5298. Al Wiese, Adrian, 65-28-1
  5299. Martin Larson, Cambridge, 1984, 65-32
  5300. Rick Burgstaler, Aitkin, 1998, 65-33
  5301. Jay Anderson, Aitkin, 1978, 65-33
  5302. Bill Husom, Hancock/Cyrus, 65-33-1
  5303. Jesse Hoffman, Park Cottage Grove, 65-34
  5304. Chris Jackson, Cretin-Derham Hall, 2010, 65-34
  5305. Quentin McCarthy, Janesville-Waldorf-Pemberton, 1996, 65-37
  5306. Paul Dremmel, Blackduck, 1982, 65-37-2
  5307. Eric Dudek, Becker, 2013, 65-38
  5308. Zack Schreier, Cretin-Derham Hall, 2012, 65-39
  5309. Jon Thier, Adrian, 65-40-4
  5310. Steve Cordell, Annandale, 65-43-1
  5311. Ryan Bullerman, Pipestone-Jasper, 2002, 65-44
  5312. Brandon Rieckman, Willmar, 2007, 65-44
  5313. Allen Pyfferoen, Byron, 65-44
  5314. Mike Knutson, Stewartville, 65-44
  5315. Chris Willaert, Mankato Loyola, 1991, 65-46-4
  5316. Alex Goodwin, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2012, 65-47
  5317. T.J. Rogness, Mankato Loyola, 1991, 65-47-1
  5318. Richard Lahr, Blackduck/Cass Lake-Bena, 1993, 65-49-1
  5319. Travis Winters, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 65-50
  5320. Jeff Soderstrom, Granite Falls, 65-54-2
  5321. Joe Bruhl, Concordia Academy, 65-55
  5322. Dan Conners, Tracy, 65-55-2
  5323. Brad Muellner, St. Cloud Tech, 1999, 65-57
  5324. Erik Peterson, Cambridge-Isanti, 1994, 65-60
  5325. Marcus Huneke, Goodhue, 2005, 65-61
  5326. Nick Woodward, Frazee, 65-62
  5327. Paul Peterson, Pipestone Area, 2005, 65-62
  5328. Taylor Swenson, St. Charles, 2009, 65-63
  5329. Tyler Dirks, Osseo, 2008, 65-64
  5330. Kody Dolezal , New Prague, 2010, 65-66
  5331. Erick Pendergast, New Prague, 2008, 65-73
  5332. Cole Nordmeyer, Pipestone Area, 2013, 65-73
  5333. Steve Hollenkamp, Sauk Centre, 2005, 65-75
  5334. Bradley Schultz, Plainview-Elgin-Millville, 2015, 65-75
  5335. Roy Gross, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2008, 65-93
  5336. Kris Vold, Breckenridge, 2004, 65-98
  5337. Grant Patton, St. Francis, 64-4
  5338. Kris Fier, Minneota, 1997, 64-5
  5339. Brian Leonhardt, Spring Lake Park/St. Anthony, 2008, 64-16
  5340. Allen Nelson, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2000, 64-17
  5341. Sam Shuster, New Prague, 1988, 64-17-1
  5342. Dan Jablonski, Park Cottage Grove, 64-17-2
  5343. Scott Dehmer, St. Michael-Albertville, 64-19
  5344. Jon Agre, Greenbush, 1975, 64-20
  5345. Andrew Hallberg, Aitkin, 2008, 64-20
  5346. Tom Becker, Minnetonka, 64-20-2
  5347. Mike Vedders, Milaca, 64-21
  5348. Bernie Ries, Rosemount, 1975, 64-22-1
  5349. Ted Kasper, Pierz, 64-22-3
  5350. Tim Dickason, Moorhead, 1988, 64-23
  5351. Ryan Christopherson, Clarkfield, 64-24
  5352. Dale Zumwalt, St. James, 64-24-5
  5353. Richard Soto, St. James, 2013, 64-25
  5354. Warren Bailey, Pipestone, 64-25-2
  5355. Nick Scheffler, New Prague, 1988, 64-25-5
  5356. Terry Johnson, St. Clair, 1978, 64-26
  5357. Scott Larson, Park Cottage Grove, 64-26
  5358. Steve Eggerichs, Zumbrota-Mazeppa, 1997, 64-26
  5359. Darren Jones, Bloomington, 64-26-2
  5360. Mike Litke, Rosemount, 2006, 64-27
  5361. Torin Erickson, Milaca, 64-27
  5362. Doug Bobick, Sartell-St. Stephen, 1981, 64-28
  5363. Grant Winter, Minnewaska Area, 2010, 64-28
  5364. John Dvorak, New Prague, 2005, 64-28
  5365. Ed Stadler, Medford, 1973, 64-28-4
  5366. Bob Church, New Prague, 1994, 64-29
  5367. Chris Frieson, Madelia, 1990, 64-31-2
  5368. Jason Westphal, Janesville-Waldorf-Pemberton, 1993, 64-31-4
  5369. Thomas Bechtold, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2000, 64-32
  5370. Eric Stadtherr, Willmar, 64-32
  5371. Chris Hill, Annandale, 64-33
  5372. Tim Waldvogel, Osakis, 64-33
  5373. Justin Flores, Owatonna, 2013, 64-33
  5374. Derek Meincke, Lake City, 2020, 64-34
  5375. Dann Lickness, Braham Area, 1986, 64-35
  5376. Jason Sammon, Medford, 1990, 64-35-1
  5377. Daryl Pixley, Pelican Rapids, 1987, 64-36-2
  5378. Jamie Kugler, Pelican Rapids, 1994, 64-37
  5379. Scott Coughlin, Trinity at River Ridge, 2010, 64-38
  5380. Greg McCoy, Clarkfield, 64-38-6
  5381. Eric Weckwerth, United South Central, 1995, 64-39
  5382. Bryce Mikel, Hastings, 2007, 64-39
  5383. Seth Tupper, Zumbrota-Mazeppa, 2015, 64-39
  5384. Billy Vogelgesang, Kenyon-Wanamingo, 1997, 64-40
  5385. Chris Wotrang, Kimball, 64-41
  5386. Andrew Larson, Pipestone Area, 2008, 64-42
  5387. Brian Berthiaume, Becker, 64-42
  5388. Tim Dahl, Greenbush, 1983, 64-42-2
  5389. Todd Munsterteiger, Buffalo, 64-42-4
  5390. Ben Thonvold, Willmar, 64-43
  5391. Gabe Weiner, Sauk Centre, 64-43
  5392. Zach Hohertz, Minnetonka, 2005, 64-45
  5393. Phil Rotz, Pelican Rapids, 1992, 64-46
  5394. Wendell Larson, Osakis, 64-46
  5395. Matt Nadgwick, West Central Area, 1997, 64-49
  5396. Austin Werner, Caledonia, 2017, 64-49
  5397. Will Erickson, Kenyon-Wanamingo, 2001, 64-51
  5398. Mike Berthiaume, Becker, 64-51-1
  5399. Carl Wilking, Nicollet, 2004, 64-52
  5400. Chia Thao, Tracy-Milroy-Balaton, 2006, 64-52
  5401. Shawn Niehaus, St. Cloud Tech, 1997, 64-53
  5402. Josh Hammer, Osseo, 2004, 64-55
  5403. Dylan DePestel, Lewiston-Altura/Rushford-Peterson, 2012, 64-55
  5404. Andy Siems, Zumbrota-Mazeppa, 2013, 64-56
  5405. Emerson Winter, Pipestone Area, 2017, 64-56
  5406. Pat Dougherty, Annandale, 64-56-1
  5407. Derek Hall, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2003, 64-57
  5408. Nathan Graham, Mankato East, 2001, 64-58
  5409. Sam Miller, Tri-City United, 2019, 64-60
  5410. Jeff Juliar, St. Clair, 1990, 64-60-1
  5411. Isaia Duchene, Osakis, 64-64
  5412. Mike Berg, Eden Valley-Watkins, 2006, 64-66
  5413. Justin Ekstedt, Minnehaha Academy/Lutheran of Minneapolis, 64-66
  5414. Mark Ekre, Hawley, Audubon/Lake Park/Hawley, 1984, 64-67
  5415. Jozy Olson, Sauk Centre, 2005, 64-70
  5416. Ben Cox, Becker, 64-70
  5417. Tyler Sieve, Adrian, 2010, 64-73
  5418. Jake Asfeld, Browerville/Eagle Valley, 2001, 64-95
  5419. Zac Roth, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2001, 63-4
  5420. Phil Corbett, Staples, 1982, 63-10
  5421. Travis Johnson, Pierz, 2013, 63-12
  5422. Phil Westvik, Hastings, 1996, 63-14
  5423. Robbert Schad, Plainview, 63-15-1
  5424. Mike Hopkins, Becker, 2005, 63-16-9
  5425. Mike Johnson, St. James, 63-17
  5426. Sam Cleveland, Blackduck/Cass Lake-Bena, 1992, 63-17
  5427. Mike Fox, Concordia Academy, 63-17
  5428. Dan Torgerson, Kenyon-Wanamingo, 1974, 63-17-1
  5429. Mike Stratton, Annandale, 63-17-3
  5430. Rich Schneckenberger, Osseo, 1990, 63-18-1
  5431. Chris Eisenbacher, Eden Valley-Watkins, 1984, 63-19
  5432. Brian Sloneker, Stewartville, 63-20
  5433. Kevin Snyder, Clarkfield, 63-20-2
  5434. Mark Keeler, Medford, 1977, 63-20-2
  5435. Dave Augustin, St. James, 63-20-5
  5436. Tim Ratz, Clarkfield, 63-22-3
  5437. Tony Archer, Adrian, 1981, 63-22-3
  5438. Dave Anderson, Osakis, 63-23
  5439. Kevin Mann, Moorhead, 1981, 63-23
  5440. Tyler Snoberger, Sartell-St. Stephen, 2017, 63-24
  5441. Richard Burr, Cannon Falls, 1990, 63-24-3
  5442. Russ Smith, Rosemount, 1981, 63-25-1
  5443. Al Holleman, Hancock/Cyrus, 63-25-2
  5444. Dennis Glass, Park Cottage Grove, 63-26
  5445. Scott Morton, Hancock, 63-26-1
  5446. Chad Kostecka, Cambridge-Isanti, 1996, 63-27
  5447. Kevin Grant, Winnebago, 63-27-1
  5448. Richard Foldesi, Greenbush, 1970, 63-27-4
  5449. Andy Riegstad, Willmar, 63-30
  5450. Dick Strodtman, Medford, 1987, 63-31-1
  5451. Mike Heaney, Willmar, 63-32
  5452. John Linn, Foley, 2005, 63-32
  5453. Steve Mikkelson, Lake Park, 1976, 63-33
  5454. Steve Roseno, East Grand Forks, 2003, 63-33
  5455. Nate McPhee, Byron, 63-35
  5456. Joel Loose, Pipestone, 63-36-2
  5457. Al Skjefte, Granite Falls, 63-37-2
  5458. Trevor Sterling, Aitkin, 2005, 63-39
  5459. Carl Miska, Glencoe-Silver Lake, 1994, 63-39-1
  5460. Greg Reeves, Stewartville, 2006, 63-41
  5461. Kevin Kostecka, Cambridge-Isanti, 1996, 63-42
  5462. Zach Goodrich, Brooklyn Center/Concordia Academy, 2008, 63-43
  5463. Grant Fischenich, Adrian, 1998, 63-46
  5464. Bob Quade, Martin County West, 1997, 63-46
  5465. Chip Imker, Cambridge-Isanti, 1994, 63-47
  5466. Kevin Hughes, Mankato East, 2007, 63-47
  5467. Jess Willard, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2000, 63-48
  5468. Brad Lueck, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2000, 63-50
  5469. Josh Holmbo, Anoka, 2001, 63-52
  5470. Darik Lamke, Aitkin, 2002, 63-53
  5471. Roger Moua, Minneapolis Patrick Henry, 2016, 63-53
  5472. Brian Koefed, Pipestone, 63-53-2
  5473. Joe Christensen, Lake Park, 1982, 63-53-5
  5474. Alex Nelson, Morris Area/Hancock, 2004, 63-55
  5475. David LaTourelle, Braham Area, 2006, 63-56
  5476. Ben Hylla, Annandale/Maple Lake, 2007, 63-56
  5477. Mack Noble, Kenyon-Wanamingo, 2004, 63-56
  5478. Brandon Gore, South St. Paul, 2016, 63-56
  5479. Alex Nielsen, Albert Lea, 2011, 63-58
  5480. Mitch Alger, Delano, 2007, 63-59
  5481. Tony Schul, Bertha-Hewitt/Verndale, 2007, 63-61
  5482. Jason Callanan, Rochester Mayo, 2013, 63-61
  5483. Mike Reiling, Albany, 1994, 63-62
  5484. Kyle Middendorf, Long Prairie-Grey Eagle, 2010, 63-63
  5485. Ben Frenzel, Blackduck/Cass Lake-Bena, 1998, 63-65
  5486. Mike Soule, Becker, 63-65
  5487. Kelly Schmidt, Tracy-Milroy, 1998, 63-66
  5488. Jeremy King, East Grand Forks, 2000, 63-68
  5489. Derick Koprek, Becker, 63-68-2
  5490. Jon Weisser, Lake Park/Audubon, 2004, 63-71
  5491. Maverick Cain, Minneapolis Patrick Henry, 2015, 63-73
  5492. Pat Hallerman, Sartell-St. Stephen, 2005, 63-75
  5493. Elliott Warden, Blackduck/Cass Lake-Bena, 2007, 63-82
  5494. Doug Gruber, Pierz, 62-8
  5495. Bob Ramstad, Minnetonka, 62-12
  5496. John Stoffel, Mankato East, 1985, 62-12-2
  5497. Bernie Brazier, Greenbush, 1976, 62-12-3
  5498. Paul Erickson, Greenbush, 1973, 62-14
  5499. Dan Knutson, Granite Falls, 62-16-3
  5500. Phil Eppard, Stewartville, 62-17
  5501. Kevin Spates, Benson, 1976, 62-18-
  5502. Pete Marx, St. Michael-Albertville, 62-18
  5503. Tanner Mills, Kimball, 62-18
  5504. Jim Carruth, Benson, 1975, 62-18-2
  5505. Dave Keizer, St. Michael-Albertville, 1997, 62-19
  5506. Jim Jannetto, Park Cottage Grove, 62-19
  5507. Dean Marshik, Pierz, 62-20
  5508. Mark Olson, Dawson-Boyd, 2003, 62-20
  5509. Mike Swenson, Dawson-Boyd, 1980, 62-20-5
  5510. Brad Reich, St. Clair, 1987, 62-22-1
  5511. Doug Muyres, Foley, 1973, 62-23
  5512. Brent Molitor, St. Francis, 62-23
  5513. Ben Thoreson, Moorhead, 2003, 62-23
  5514. Kevin Splittstoeser, Stewartville, 62-23
  5515. Perry Kuntz, Moorhead, 2000, 62-24
  5516. John Traut, Sartell-St. Stephen, 1978, 62-25
  5517. Jeff Barrett, Annandale, 1993, 62-25
  5518. Rob Pearson, Milaca, 62-25-5
  5519. Seth Moenkedick, Bertha-Hewitt/Verndale, 2004, 62-26
  5520. Doug Pixley, Pelican Rapids, 1983, 62-27-1
  5521. Pete Senty, Apple Valley, 2001, 62-29
  5522. Corey Swenson, St. Francis, 62-29
  5523. Dean Kern, Eden Valley-Watkins, 1991, 62-30
  5524. Ross Jurgenson, Dawson-Boyd, 1980, 62-30-6
  5525. Bernie Ruhoff, Foley, 1991, 62-32
  5526. Wayne Miller, Clarkfield, 62-32-1
  5527. Matt Jurek, Foley, 1994, 62-33
  5528. Scott Wolner, Mound Westonka, 1986, 62-33-4
  5529. Justin Brown, Zumbrota-Mazeppa, 1998, 62-34
  5530. Brian Ryan, Goodhue, 1978, 62-34-6
  5531. Aaron Kick, New Prague, 1999, 62-35
  5532. Bob Wilson, Cambridge, 1981, 62-37
  5533. Joe Heinz, New Prague, 2014, 62-37
  5534. Mike Swendra, Foley, 2001, 62-40
  5535. Ryan Mathison, Pine Island, 1993, 62-43
  5536. Mike Henen, Eden Valley-Watkins, 2000, 62-44
  5537. Darin McPhee, Byron, 62-44
  5538. Peter Schindler, Kimball, 62-45
  5539. Brian Heimer, Austin, 2000, 62-45
  5540. Richie Bennet, Byron, 62-46
  5541. Jay Schmidgall, Hancock/Cyrus, 62-47-1
  5542. Shane Joos, Hancock/Cyrus, 62-48-1
  5543. Steve Lund, Dawson-Boyd, 1986, 62-48-6
  5544. Carlos Gutierrez, Pelican Rapids, 62-49
  5545. Steve Ludwig, Eden Valley-Watkins, 1994, 62-50
  5546. Jared Purdin, Pipestone Area, 2008, 62-52
  5547. Shawn Bubendorf, East Grand Forks, 1988, 62-53
  5548. Kyle Weber, Granite Falls, 62-54-2
  5549. Lee Molotor, Cambridge-Isanti, 2002, 62-55
  5550. Jase Roemeling, Adrian, 62-55-3
  5551. Jim Thomas, Medford, 1984, 62-56-1
  5552. Jesse Campbell, Plainview-Elgin-Millville, 2006, 62-56-1
  5553. Shawn Herman, United South Central, 62-58
  5554. Waylon Slattery, Sartell-St. Stephen, 1997, 62-58
  5555. Clint Ebsen, Pipestone-Jasper, 62-61
  5556. Erick Larson, Atwater-Cosmos-Grove City, 2007, 62-63
  5557. John Ellingsberg, Kenyon-Wanamingo, 1995, 62-67-1
  5558. Dan Swanson, Willmar, 61-5
  5559. Zach Larson, Willmar, 61-5
  5560. Steve Ricard, Fertile-Beltrami, 1986, 61-7
  5561. Paul Jeske, Park Cottage Grove, 61-9
  5562. Chris Bollin, Braham Area, Cambridge, 1988, 61-11-1
  5563. Gary Pederson, Bloomington, 61-11-2
  5564. Wade Vos, Granite Falls, 61-12-2
  5565. Dave Bering, Breckenridge, 1994, 61-13
  5566. Rick Sullivan, Moorhead, 1971, 61-13
  5567. Jerry Rick, Breckenridge, 1978, 61-14
  5568. Terry Sanders, Buffalo, 61-14
  5569. Matt Tupper, Zumbrota-Mazeppa, 1995, 61-14
  5570. Todd Lanners, Minneota, 61-14-3
  5571. Darrell Skallerud, Dawson-Boyd, 2008, 61-16
  5572. Tim DeVlaeminck, Minneota, 1990, 61-16
  5573. Jim Hirt, Elk River, 1981, 61-16-6
  5574. Brent Hinz, Buffalo, 61-17
  5575. Ron Toupal, Winnebago, 61-17-1
  5576. Clint Anderson, Zumbrota-Mazeppa, 1998, 61-18
  5577. Gary Nold, New Prague, 1978, 61-20
  5578. Tim Pinski, Park Cottage Grove, 61-20-2
  5579. Todd Murray, Bloomington, 61-21
  5580. Derek Werner, Wabasso/Red Rock Central, 2020, 61-21
  5581. Ammoren Dohm, Milaca, 2009, 61-22
  5582. Nate Kuisle, Stewartville, 2001, 61-22
  5583. Collin Strian, Stewartville, 61-22
  5584. Keith Dehmer, St. Michael-Albertville, 61-22-3
  5585. Jeff Hermann, Bloomington, 61-23-2
  5586. John Ahnert, Rosemount, 1983, 61-23-3
  5587. Thanh Pham, Osseo, 1993, 61-24
  5588. Willie Oelrich, Tartan, 61-24
  5589. Terry Connelly, New Prague, 1975, 61-24
  5590. Jeff Tureson, Greenbush, 1987, 61-26-3
  5591. Justin Luskey, Sibley East, 2010, 61-28
  5592. Dale Wendt, Moorhead, 1980, 61-28-1
  5593. Jay Wilcox, Rosemount, 1982, 61-28-2
  5594. Tyler Johnson, Concordia Academy, 61-29
  5595. Brian Berg, Greenbush, 1985, 61-30
  5596. Chris Dick, Blackduck, 1979, 61-30-2
  5597. Craig Weckwerth, Benson, 1982, 61-30-2
  5598. Mike Timm, Becker, 61-32
  5599. Josh Haugen, Moorhead, 2000, 61-32
  5600. Rob Opdahl, Minneota, 61-32
  5601. Kevin Milbrandt, Blackduck/Cass Lake-Bena, 1992, 61-32-1
  5602. Marv Sandvig, Brooten, 61-32-1
  5603. Brian Walton, Hancock/Cyrus, 61-35-1
  5604. Jeff Soma, Winnebago, 61-35-1
  5605. Dan Judes, Sauk Centre, 61-36-5
  5606. Matt Jeske, Buffalo, 61-37
  5607. Chad Beste, Sauk Centre, 1989, 61-37-1
  5608. Kipp Dubow, St. Cloud Tech, 1996, 61-38
  5609. Daryl Bauman, Delano, 1982, 61-38
  5610. Scott Struffert, Foley, 1987, 61-38
  5611. Aaron Hingst, Simley, 2016, 61-38
  5612. Karl Campbell, Tracy, 1987, 61-39-2
  5613. Dave Babcock, Winnebago, 61-40
  5614. Shawn Sondreal, East Grand Forks, 1989, 61-40
  5615. Jan Pearson, Rosemount, 2008, 61-42
  5616. Jim Metz, Delano, 1984, 61-45
  5617. Justin Keil, Aitkin, 2003, 61-45
  5618. Jonathan Hackler, Braham Area, 1988, 61-47
  5619. Cary Leibeg, Medford, 2000, 61-52
  5620. Matt Badheartbull, Annandale, 61-53
  5621. Brandon Ordorff, Buffalo, 61-56
  5622. Aaron Brasket, Delano, 2010, 61-58
  5623. Nick Grage, Austin/Austin Pacelli, 2008, 61-60
  5624. Ryan Bouslog, Minnehaha Academy/Lutheran of Minneapolis, 61-61
  5625. Travis Manderscheid, Pipestone-Jasper, 2003, 61-62
  5626. Eric Luegge, Shakopee, 2003, 61-63
  5627. Mike VanderHeyden, Braham Area, 1996, 61-65
  5628. Curt Condon, Becker, 61-68
  5629. Duane Hendrickson, Lake Park, 1981, 61-72
  5630. Seth Franklin, Farmington, 2010, 61-84
  5631. Casey Kern, Big Lake, 2007, 61-87
  5632. Brandon Mensing, Pine Island, 2000, 60-8
  5633. Rich Callens, Minneota, 60-9-2
  5634. Bob Vermeulen, Bloomington, 60-10-2
  5635. Ben Buetel, Stewartville, 60-11
  5636. Dan Kidder, Minnetonka, 60-11-1
  5637. Tom Michaels, Pelican Rapids, 1970, 60-14
  5638. Kevin Maxwell, Bloomington, 60-14
  5639. Kevin Chirpich, Wells-Easton, 1977, 60-16
  5640. Mark Hohertz, Minnetonka, 60-16-2
  5641. Brad Ouren, Pelican Rapids, 1982, 60-17-1
  5642. Brian Christensen, River Valley, 1991, 60-17-3
  5643. Cole Anderson, Pelican Rapids, 2001, 60-18
  5644. Neal Wagner, Aitkin, 1997, 60-18
  5645. Dan Strehlow, Lake Park/Audubon, 1999, 60-20
  5646. Jeremy Klein, Annandale, 60-20-3
  5647. Shawn Flynn, Granite Falls, 60-21-1
  5648. Mark Currie, Hinckley, 1980, 60-23
  5649. Kurt Yerbich, Blackduck, 1973, 60-24
  5650. Steve McDonald, Aitkin, 1983, 60-24
  5651. Brian Johnson, Hastings, 1989, 60-24-1
  5652. Tom Duncombe, St. Michael-Albertville, 2006, 60-26
  5653. Bob Cummings, Aitkin, 1983, 60-26
  5654. Earl Wolf, Adrian, 60-26-2
  5655. Kyle Johnson, Cambridge-Isanti, 2005, 60-27
  5656. Todd Bauerly, Osseo, 1983, 60-27-1
  5657. Chuck Wenz, Sartell-St. Stephen, 1977, 60-27-1
  5658. Dale Herbst, Milaca, 60-27-2
  5659. Brian Mikel, Medford, 1986, 60-28
  5660. Waylon Yeo, Minneota, 60-28
  5661. Jeremy Rau, Foley, 2004, 60-29
  5662. Brad Salveson , Annandale/Maple Lake, 2006, 60-29
  5663. Jeff Trende, Osakis, 60-29
  5664. Josh Freudenberg, Foley, 2004, 60-29
  5665. Steve Johnson, St. Anthony Villiage, 1978, 60-29-2
  5666. Grant Vagle, New London-Spicer, 2013, 60-30
  5667. Ron Chamberlin, Annandale, 60-30-2
  5668. Paul Varner, Buffalo, 60-30-6
  5669. Kevin Starr, St. Francis, 60-31-2
  5670. Dan Hartl, Hinckley-Finlayson, 1992, 60-32-1
  5671. John Hill, Medford, 1980, 60-32-2
  5672. Aaron Cain, Martin County West, 1995, 60-33
  5673. Jon Chappuis, Faribault, 1990, 60-33-2
  5674. Ken McClain, Winnebago, 60-34
  5675. Alan Wiley, Osseo, 1996, 60-34
  5676. Mike McGrane, Bertha-Hewitt/Verndale, 1995, 60-35
  5677. Terry Schmidt, West Central Area, 1998, 60-36
  5678. Tyson Kroells, Delano, 2020, 60-36
  5679. Mike Walsh, Wells-Easton, 1988, 60-36-1
  5680. Monte Shives, Bloomington, 60-37
  5681. Steve Czycalla, New London-Spicer , 1989, 60-37
  5682. Glen Bowman, Zumbrota-Mazeppa, 1986, 60-37
  5683. Dan Jacobs, Willmar, 60-38
  5684. Robert Jacobs, Lake Park, 1984, 60-38
  5685. Jack Mordh, Tartan, 2000, 60-38
  5686. Travis Schacherer, Dawson-Boyd, 2005, 60-38
  5687. Francis Staab, Dawson-Boyd, 1978, 60-39-4
  5688. David Zeller, St. Paul Central/Open, 2000, 60-40
  5689. Mike Whipple, Pipestone, 60-40-5
  5690. John Stone, Browerville/Eagle Valley, 2003, 60-41
  5691. Ryan Younger, Byron, 60-41
  5692. Rich Evenson, Pelican Rapids, 1977, 60-41-2
  5693. Mike Gritti, St. Francis, 60-42
  5694. Bill Lepsche, Woodbury, 2005, 60-45
  5695. Derek Radtke, Windom Area/Mountain Lake/Butterfield-Odin, 2007, 60-45
  5696. Tanner Schreifels, Kimball Area, 2015, 60-45
  5697. Brad Klinkner, Winnebago, 60-46
  5698. Adam Jackson, Aitkin, 2012, 60-46
  5699. Derrick Cruze, Willmar, 60-47
  5700. Jeremy Stejskal, Stewartville, 60-47
  5701. Bill Olsen, Pipestone Area, 2017, 60-47
  5702. Tim Konz, Kimball, 2013, 60-48
  5703. Mike Friedrichs, Sauk Centre, 1997, 60-50
  5704. Derek Waldvogel, Osakis, 60-51
  5705. Nick Feltis, Stewartville, 2007, 60-53
  5706. Corey Goodwin, Osakis, 60-54
  5707. John Kleindl, Chokio-Alberta/Clinton-Graceville, 1999, 60-55
  5708. David Nelson, Atwater-Cosmos-Grove City, 2007, 60-55
  5709. Jay Seitz, Blackduck, 1990, 60-55-1
  5710. Ken Kalla, Annandale, 60-55-2
  5711. Colin Voigt, Rosemount, 2003, 60-57
  5712. Erik Borgas, Willmar, 2007, 60-57
  5713. Jim Dvorak, New Prague, 2001, 60-57
  5714. Charlie Sieberg, Maple River, 2010, 60-58
  5715. Lain Anderson, Minnehaha Academy/Lutheran of Minneapolis, 60-59
  5716. Colton Kanstrup, Dawson-Boyd/Lac qui Parle Valley, 2009, 60-60
  5717. Steve Reed, Lake Crystal-Wellcome Memorial, 2004, 60-61
  5718. Mike Cronan, Edina, 2005, 60-67
  5719. Todd Frank, Lake Park/Audubon, 1996, 60-71
  5720. Jason Mattson, Lake Park/Audubon, 1995, 60-72
  5721. Chris Yasgar, Sartell-St. Stephen, 2007, 60-73
  5722. Jacob Handegard, Moorhead, 60-84
  5723. Adam Hope, Kenyon-Wanamingo, 2003, 60-93

Comments are closed.