Minnesota High School Wrestler Files – Current Wrestlers

2020-2021 Season

Team – Wrestler – Grad Class – Event – Division – Level – Weight – Place – Season Record

  • Adrian – Brayan Anaya (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 106 – DNP – 24-4
  • Adrian – Jesus Anaya (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 106 – DNP – 35-7
  • Aitkin – Jack Grell (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 138 – DNP – 20-18
  • Aitkin – Carson Kullhem (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 120 – DNP – 31-16
  • Aitkin – Marshall Larson (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 106 – 3rd – 50-6
  • Aitkin – Marshall Larson (2022) – 2019 Rumble on the Red – 1A – 10th – 106 – 5th
  • Aitkin – Marshall Larson (2022) – 2019 Big Bear Tournament – 1A – 10th – 106 – 2nd
  • Aitkin – Marshall Larson (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 100 – 1st
  • Aitkin – Marshall Larson (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 100 – 1st
  • Aitkin – Marshall Larson (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 106 – DNP – 30-18
  • Aitkin – Tyler Spolarich (2021) – 2019 Big Bear Tournament – 1A – 11th – 152 – 4th
  • Aitkin – Tyler Spolarich (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 145 – DNP – 14-6
  • Aitkin – Tyler Spolarich (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 145 – DNP – 33-15
  • Aitkin – Tyler Spolarich (2021) – 2017 Northern Plains Regional – GR – Cadet – 138 – 5th
  • Albany – Peyton Krumrei (2022) – 2019 Big Bear Tournament – 2A – 10th – 138 – 4th
  • Albany – William Mergen (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 138 – DNP – 30-14
  • Albert Lea Area – Cameron Davis (2022) – 2019 Rumble on the Red – 3A – 10th – 132 – 4th
  • Albert Lea Area – Cameron Davis (2022) – 2019 MN Christmas Tournament – 3A – 10th – 132 – 5th
  • Albert Lea Area – Cameron Davis (2022) – 2018 MN HS State Tournament – 3A – 8th – 113 – DNP – 25-11
  • Albert Lea Area – Cole Glazier (2023) – 2019 Rumble on the Red – 3A – 9th – 145 – 3rd
  • Albert Lea Area – Cole Glazier (2023) – 2019 MN Christmas Tournament – 3A – 9th – 145 – 4th
  • Albert Lea Area – Cole Glazier (2023) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 138 – DNP
  • Albert Lea Area – Cole Glazier (2023) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 138 – 2nd
  • Albert Lea Area – Cole Glazier (2023) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 8th – 126 – DNP – 35-11
  • Albert Lea Area – Cole Glazier (2023) – 2018 MN Christmas Tournament – 3A – 8th – 120 – 8th
  • Albert Lea Area – Derrick McMillian (2023) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 145 – DNP
  • Albert Lea Area – Griffin Studier (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 152 – DNP – 22-21
  • Albert Lea Area – Caleb Talamantes (2021) – 2019 Rumble on the Red – 3A – 11th – 160 – 6th
  • Albert Lea Area – Caleb Talamantes (2021) – 2019 MN Christmas Tournament – 3A – 11th – 160 – 7th
  • Albert Lea Area – Caleb Talamantes (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 145 – DNP – 31-21
  • Albert Lea Area – Caleb Talamantes (2021) – 2018 MN Christmas Tournament – 3A – 10th – 145 – 6th
  • Albert Lea Area – Aivin Wasmoen (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 106 – DNP – 32-11
  • Alexandria – Blaze Nelson (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 113 – DNP – 30-9
  • Alexandria – Blaze Nelson (2023) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 8th – 113 – DNP – 13-12
  • Alexandria – JP Rodel (2021) – 2019 Redwood River Riot – 2A – 11th – 160 – 8th
  • Andover – Mitchell Nowlan (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 170 – 5th – 31-9
  • Andover – Mitchell Nowlan (2021) – 2019 Rumble on the Red – 3A – 11th – 170 – 5th
  • Andover – Mitchell Nowlan (2021) – 2018 Big Bear Tournament – 3A – 10th – 170 – 5th
  • Andover – Aidan Winter (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 195 – DNP – 25-13
  • Annandale/Maple Lake – Kessler Kenning (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 285 – 5th – 31-8
  • Annandale/Maple Lake – Jack Klug (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 160 – DNP – 19-9
  • Annandale/Maple Lake – Jack Klug (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 160 – DNP – 21-10
  • Annandale/Maple Lake – Adam Neumann (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 170 – DNP – 33-5
  • Annandale/Maple Lake – Adam Neumann (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 152 – DNP – 32-10
  • Anoka – Carter Ban (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 120 – 6th – 37-7
  • Anoka – Carter Ban (2022) – 2019 USA Wrestling Nationals – GR – 16U – 120 – DNP
  • Anoka – Carter Ban (2022) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 120 – DNP
  • Anoka – Brad Howes (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 113 – DNP – 36-9
  • Anoka – Brendan Howes (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 126 – 6th – 39-8
  • Anoka – Brendan Howes (2022) – 2019 MN Christmas Tournament – 3A – 10th – 126 – 7th
  • Anoka – Brendan Howes (2022) – 2019 USA Wrestling Nationals – GR – 16U – 113 – DNP
  • Anoka – Brendan Howes (2022) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 113 – DNP
  • Anoka – Brendan Howes (2022) – 2019 Northern Plains Regional – GR – 16U – 113 – 6th
  • Anoka – Brendan Howes (2022) – 2019 Northern Plains Regional – FS – 16U – 113 – 5th
  • Anoka – Brendan Howes (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 113 – 1st
  • Anoka – Brendan Howes (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 113 – 1st
  • Anoka – Brendan Howes (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – Folk – 9th – 120 – 2nd
  • Anoka – Brendan Howes (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 106 – 6th – 32-11
  • Anoka – Brendan Howes (2022) – 2018 MN Christmas Tournament – 3A – 9th – 106 – 7th
  • Anoka – Brendan Howes (2022) – 2018 MN HS State Tournament – 3A – 8th – 106 – DNP – 33-16
  • Anoka – Tyler Nebelung (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 220 – DNP – 36-10
  • Anoka – Tyler Nebelung (2022) – 2019 MN Christmas Tournament – 3A – 10th – 285 – 4th
  • Anoka – Elijah Paulson (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 113 – 5th – 26-5
  • Anoka – Elijah Paulson (2023) – 2019 USA Wrestling Nationals – GR – 16U – 106 – DNP
  • Anoka – Jacob Whitaker (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 138 – DNP – 25-10
  • Anoka – Jacob Whitaker (2022) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 138 – DNP
  • Apple Valley – Cade Sundgaard (2021) – 2017 USA Wrestling Nationals – FS – Cadet – 120 – DNP
  • Atwater-Cosmos-Grove City – Jaxon Behm (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 160 – DNP – 33-15
  • Atwater-Cosmos-Grove City – Jaxon Behm (2022) – 2019 Redwood River Riot – 1A – 10th – 170 – 8th
  • Atwater-Cosmos-Grove City – Jaxon Behm (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 160 – DNP – 19-12
  • Atwater-Cosmos-Grove City – Taylor Fester (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 170 – DNP – 26-12
  • Atwater-Cosmos-Grove City – Taylor Fester (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 170 – DNP – 31-13
  • Atwater-Cosmos-Grove City – Taylor Fester (2021) – 2018 Redwood River Riot – 1A – 10th – 170 – 8th
  • Atwater-Cosmos-Grove City – Brady Holien (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 126 – 4th – 39-10
  • Atwater-Cosmos-Grove City – Brady Holien (2022) – 2019 Redwood River Riot – 1A – 10th – 126 – 2nd
  • Atwater-Cosmos-Grove City – Brady Holien (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 113 – 6th – 33-15
  • Atwater-Cosmos-Grove City – Brady Holien (2022) – 2018 Redwood River Riot – 1A – 9th – 113 – 4th
  • Atwater-Cosmos-Grove City – Cole Holien (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 113 – 5th – 40-8
  • Atwater-Cosmos-Grove City – Cole Holien (2022) – 2019 Redwood River Riot – 1A – 10th – 120 – 3rd
  • Atwater-Cosmos-Grove City – Cole Holien (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 106 – 5th – 37-10
  • Atwater-Cosmos-Grove City – Jake Mortensen (2022) – 2019 Redwood River Riot – 1A – 10th – 152 – 7th
  • Atwater-Cosmos-Grove City – Jake Mortensen (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 138 – DNP – 22-16
  • Atwater-Cosmos-Grove City – Jake Mortensen (2022) – 2018 MN HS State Tournament – 1A – 8th – 113 – DNP – 28-12
  • Atwater-Cosmos-Grove City – Jake Mortensen (2022) – 2017 MN HS State Tournament – 1A – 7th – 106 – DNP – 10-13
  • Atwater-Cosmos-Grove City – Logan Sherwood (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 220 – 5th – 27-9
  • Atwater-Cosmos-Grove City – Logan Sherwood (2021) – 2019 Redwood River Riot – 1A – 11th – 195 – 3rd
  • Atwater-Cosmos-Grove City – Logan Sherwood (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 182 – DNP – 32-9
  • Atwater-Cosmos-Grove City – Logan Sherwood (2021) – 2018 Redwood River Riot – 1A – 10th – 182 – 6th
  • Atwater-Cosmos-Grove City – Hayden Straumann (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 138 – DNP – 28-17
  • Atwater-Cosmos-Grove City – Hayden Straumann (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 132 – DNP – 39-11
  • Atwater-Cosmos-Grove City – Hayden Straumann (2021) – 2018 Redwood River Riot – 1A – 10th – 132 – 5th
  • Atwater-Cosmos-Grove City – Hayden Straumann (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 126 – DNP – 29-17
  • Atwater-Cosmos-Grove City – Hayden Straumann (2021) – 2017 Redwood River Riot – 1A – 9th – 126 – 8th
  • Atwater-Cosmos-Grove City – Hayden Straumann (2021) – 2017 MN HS State Tournament – 1A – 8th – 113 – DNP – 24-11
  • Atwater-Cosmos-Grove City – Jevon Williams (2024) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 8th – 106 – 5th – 40-9
  • Atwater-Cosmos-Grove City – Jevon Williams (2024) – 2019 Redwood River Riot – 1A – 8th – 113 – 8th
  • Badger/Greenbush-Middle River – Tony Olson (2021) – 2019 Big Bear Tournament – 1A – 11th – 120 – 8th
  • Badger/Greenbush-Middle River – Tony Olson (2021) – 2018 Big Bear Tournament – 1A – 10th – 106 – 6th
  • Badger/Greenbush-Middle River – Tony Olson (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 106 – DNP – 24-17
  • Badger/Greenbush-Middle River – Garrett Undeberg (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 132 – DNP – 30-21
  • Badger/Greenbush-Middle River – Garrett Undeberg (2021) – 2018 Big Bear Tournament – 1A – 10th – 132 – 5th
  • Badger/Greenbush-Middle River – Caleb Vacura (2022) – 2019 Big Bear Tournament – 1A – 10th – 170 – 4th
  • Badger/Greenbush-Middle River – Caleb Vacura (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 160 – 6th – 32-22
  • Badger/Greenbush-Middle River – Caleb Vacura (2022) – 2018 MN HS State Tournament – 1A – 8th – 160 – DNP – 10-16
  • Badger/Greenbush-Middle River – Dominik Vacura (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 220 – 1st – 52-1
  • Badger/Greenbush-Middle River – Dominik Vacura (2021) – 2019 Big Bear Tournament – 1A – 11th – 220 – 1st
  • Badger/Greenbush-Middle River – Dominik Vacura (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 220 – 1st – 46-3
  • Badger/Greenbush-Middle River – Dominik Vacura (2021) – 2018 Big Bear Tournament – 1A – 10th – 220 – 2nd
  • Badger/Greenbush-Middle River – Dominik Vacura (2021) – 2018 USA Wrestling Nationals – GR – Cadet – 220 – 5th
  • Badger/Greenbush-Middle River – Dominik Vacura (2021) – 2018 USA Wrestling Nationals – FS – Cadet – 220 – 5th
  • Badger/Greenbush-Middle River – Dominik Vacura (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 220 – 2nd
  • Badger/Greenbush-Middle River – Dominik Vacura (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 220 – 1st
  • Badger/Greenbush-Middle River – Dominik Vacura (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 220 – 6th – 30-7
  • Badger/Greenbush-Middle River – Dominik Vacura (2021) – 2017 Big Bear Tournament – 1A – 9th – 220 – 1st
  • Badger/Greenbush-Middle River – Dominik Vacura (2021) – 2017 USA Wrestling Nationals – FS – Cadet – 195 – DNP
  • Badger/Greenbush-Middle River – Dominik Vacura (2021) – 2017 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 195 – 2nd
  • Badger/Greenbush-Middle River – Dominik Vacura (2021) – 2017 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 195 – 2nd
  • Badger/Greenbush-Middle River – Dominik Vacura (2021) – 2017 MN HS State Tournament – 1A – 8th – 195 – 5th – 32-11
  • Badger/Greenbush-Middle River – Dominik Vacura (2021) – 2016 Big Bear Tournament – 1A – 8th – 195 – 6th
  • Badger/Greenbush-Middle River – Ethan Waage (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 160 – DNP – 33-21
  • Barnesville – Ayden Hauck (2024) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 7th – 106 – DNP – 19-10
  • Barnesville – Brady Kroll (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 182 – DNP – 26-15
  • Barnesville – Brady Kroll (2021) – 2019 Big Bear Tournament – 1A – 11th – 182 – 7th
  • Becker – Ethan Anderson (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 126 – DNP – 37-11
  • Becker – Ethan Anderson (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 113 – DNP – 36-8
  • Becker – Caden Dewall (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 170 – 3rd – 40-2
  • Becker – Lukas Paulson (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 138 – 4th – 37-7
  • Becker – Lukas Paulson (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Junior – 145 – 5th
  • Becker – Lukas Paulson (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 132 – DNP – 36-7
  • Becker – Lukas Paulson (2021) – 2018 Northern Plains Regional – GR – Cadet – 138 – 6th
  • Becker – Lukas Paulson (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 138 – 1st
  • Becker – Lukas Paulson (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 120 – DNP – 29-10
  • Becker – Brayden Weber (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 220 – 6th – 36-6
  • Becker – Brayden Weber (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 220 – 6th – 38-8
  • Belgrade-Brooten-Elrosa – Walker Bents (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 106 – 1st – 46-4
  • Belgrade-Brooten-Elrosa – Walker Bents (2022) – 2019 Big Bear Tournament – 1A – 10th – 113 – 2nd
  • Belgrade-Brooten-Elrosa – Walker Bents (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 113 – 4th
  • Belgrade-Brooten-Elrosa – Walker Bents (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 113 – 4th
  • Belgrade-Brooten-Elrosa – Walker Bents (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 106 – 3rd – 45-6
  • Belgrade-Brooten-Elrosa – Walker Bents (2022) – 2018 Big Bear Tournament – 1A – 9th – 106 – 3rd
  • Belgrade-Brooten-Elrosa – Blaine Fischer (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 132 – 4th – 40-12
  • Belgrade-Brooten-Elrosa – Blaine Fischer (2022) – 2019 Big Bear Tournament – 1A – 10th – 138 – 5th
  • Belgrade-Brooten-Elrosa – Blaine Fischer (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 120 – 3rd – 39-10
  • Belgrade-Brooten-Elrosa – Blaine Fischer (2022) – 2018 Big Bear Tournament – 1A – 9th – 120 – 8th
  • Belgrade-Brooten-Elrosa – Blaine Fischer (2022) – 2018 MN HS State Tournament – 1A – 8th – 113 – 6th – 40-16
  • Belgrade-Brooten-Elrosa – Maximus Hanson (2024) – 2019 Big Bear Tournament – 1A – 8th – 138 – 6th
  • Belgrade-Brooten-Elrosa – Mark Jenniges (2021) – 2019 Big Bear Tournament – 1A – 11th – 220 – 8th
  • Belgrade-Brooten-Elrosa – Ryan Jensen (2024) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 8th – 113 – DNP – 38-14
  • Belgrade-Brooten-Elrosa – Tyler Jensen (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 126 – DNP – 39-11
  • Belgrade-Brooten-Elrosa – Tyler Jensen (2022) – 2019 Big Bear Tournament – 1A – 10th – 132 – 4th
  • Belgrade-Brooten-Elrosa – Tyler Jensen (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 132 – DNP – 35-14
  • Belgrade-Brooten-Elrosa – Tyler Jensen (2022) – 2018 Big Bear Tournament – 1A – 9th – 132 – 3rd
  • Belgrade-Brooten-Elrosa – Tyler Jensen (2022) – 2018 MN HS State Tournament – 1A – 8th – 126 – DNP – 35-15
  • Belgrade-Brooten-Elrosa – Evan Young (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 160 – DNP – 23-22
  • Bemidji – Colton Hinrichs (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 160 – DNP – 28-12
  • Bemidji – Seth Newby (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 138 – DNP – 30-10
  • Bemidji – Seth Newby (2023) – 2019 MN/USA Wrestling State – Folk – 8th – 132 – 1st
  • Bemidji – Seth Newby (2023) – 2018 MN HS State Tournament – 3A – 7th – 106 – DNP – 28-14
  • Bemidji – Thade Osborn (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 145 – DNP – 23-8
  • Bemidji – Darren Roth (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 152 – 6th – 36-11
  • Bemidji – Darren Roth (2021) – 2016 Big Bear Tournament – 2A – 8th – 106 – 8th
  • Benilde-St. Margaret’s – Matthew Redden (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 106 – DNP – 20-12
  • Benilde-St. Margaret’s – Zyan Hall (2022) – 2018 MN HS State Tournament – 2A – 8th – 106 – 6th – 24-9
  • Benilde-St. Margaret’s – George Wolfe (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 170 – DNP – 18-8
  • Benson – Thomas Dineen (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 182 – 5th – 41-3
  • Benson – Thomas Dineen (2023) – 2019 USA Wrestling Nationals – GR – 16U – 182 – DNP
  • Benson – Thomas Dineen (2023) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 182 – DNP
  • Benson – Thomas Dineen (2023) – 2019 Northern Plains Regional – GR – 16U – 195 – 3rd
  • Benson – Thomas Dineen (2023) – 2019 Northern Plains Regional – FS – 16U – 195 – 6th
  • Benson – Thomas Dineen (2023) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 182 – 3rd
  • Benson – Thomas Dineen (2023) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 182 – 2nd
  • Benson – Thomas Dineen (2023) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 8th – 195 – DNP – 26-10
  • Benson – Alden Syltie (2021) – 2017 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 285 – 5th
  • Benson – Alden Syltie (2021) – 2017 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 285 – 4th
  • Benson – Adam Zosel (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 152 – DNP – 33-4
  • Benson – Adam Zosel (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 160 – 4th
  • Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie – Deagen Captain (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 113 – DNP – 39-10
  • Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie – Hunter Dean (2021) – 2019 Big Bear Tournament – 1A – 11th – 170 – 6th
  • Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie – Gideon Ervasti (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 182 – DNP – 38-5
  • Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie – Gideon Ervasti (2022) – 2019 Big Bear Tournament – 1A – 10th – 182 – 2nd
  • Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie – Gideon Ervasti (2022) – 2019 NHSCA Nationals – 1A – 9th – 182 – 2nd
  • Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie – Gideon Ervasti (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – Folk – 9th – 170 – 2nd
  • Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie – Gideon Ervasti (2022) – 2018 MN HS State Tournament – 1A – 8th – 152 – DNP – 25-18
  • Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie – Jason Koehn (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 138 – DNP – 33-13
  • Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie – Jason Koehn (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 126 – DNP – 29-24
  • Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie – Jason Koehn (2021) – 2018 Big Bear Tournament – 1A – 10th – 132 – 8th
  • Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie – David Revering (2024) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 8th – 106 – DNP – 38-9
  • Bertha-Hewitt/Verndale/Parkers Prairie – Mason Schroeder (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 160 – DNP – 32-30
  • Big Lake – Dillon Browen (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 145 – DNP – 22-16
  • Big Lake – Jayden Mclearen (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 120 – 4th – 33-5
  • Big Lake – Jayden Mclearen (2021) – 2019 Big Bear Tournament – 2A – 11th – 120 – 2nd
  • Big Lake – Christian Noble (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 113 – 1st – 40-0
  • Big Lake – Christian Noble (2022) – 2019 Big Bear Tournament – 2A – 10th – 113 – 1st
  • Big Lake – Christian Noble (2022) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 106 – DNP
  • Big Lake – Christian Noble (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 113 – 3rd
  • Big Lake – Christian Noble (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 106 – 3rd – 44-2
  • Big Lake – Christian Noble (2022) – 2018 MN HS State Tournament – 2A – 8th – 106 – DNP – 21-5
  • Big Lake – Jeremy Phyle (2021) – 2019 Big Bear Tournament – 2A – 11th – 285 – 8th
  • Big Lake – Nolan Reiter (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 106 – 5th – 41-5
  • Big Lake – Nolan Reiter (2023) – 2019 Big Bear Tournament – 2A – 9th – 106 – 3rd
  • Big Lake – Cash Sixberry (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – Folk – 9th – 113 – 3rd
  • Big Lake – Rocco Visci (2021) – 2019 Big Bear Tournament – 2A – 11th – 126 – 2nd
  • Big Lake – Rocco Visci (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – Junior – 132 – DNP
  • Big Lake – Rocco Visci (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 120 – 5th – 25-7
  • Blackduck/Cass Lake-Bena – Christian Pater (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 132 – DNP – 26-7
  • Blackduck/Cass Lake-Bena – Christian Pater (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 113 – DNP – 23-10
  • Blackduck/Cass Lake-Bena – Christian Pater (2022) – 2018 MN HS State Tournament – 1A – 8th – 106 – DNP – 26-19
  • Blackduck/Cass Lake-Bena – Eli Sharbono (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 113 – DNP – 22-9
  • Blackduck/Cass Lake-Bena – Eli Sharbono (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 106 – DNP – 25-13
  • Blaine – Luke Studer (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 132 – 5th – 38-6
  • Blaine – Luke Studer (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 132 – 3rd
  • Blaine – Luke Studer (2022) – 2018 MN HS State Tournament – 3A – 8th – 106 – DNP – 28-8
  • Bloomington Kennedy – Isaac Grams (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 170 – 4th – 42-3
  • Bloomington Kennedy – Isaac Grams (2021) – 2019 Northern Plains Regional – GR – 16U – 182 – 2nd
  • Bloomington Kennedy – Isaac Grams (2021) – 2019 Northern Plains Regional – FS – 16U – 182 – 4th
  • Bloomington Kennedy – Isaac Grams (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 182 – 1st
  • Bloomington Kennedy – Isaac Grams (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 182 – 1st
  • Bloomington Kennedy – Isaac Grams (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 160 – DNP – 36-9
  • Bloomington Kennedy – Mason Scott (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 132 – DNP – 19-17
  • Blue Earth Area – Max Ehrich (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 160 – 4th – 33-3
  • Blue Earth Area – Max Ehrich (2021) – 2016 Redwood River Riot – 1A – 8th – 113 – 2nd
  • Blue Earth Area – Nick Frank (2021) – 2019 Redwood River Riot – 1A – 11th – 182 – 7th
  • Blue Earth Area – Luke Mertens (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 195 – DNP – 19-18
  • Blue Earth Area – Ty Peterson (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 113 – DNP – 36-11
  • Blue Earth Area – Ty Peterson (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 126 – 6th
  • Blue Earth Area – Ty Peterson (2021) – 2018 Redwood River Riot – 1A – 10th – 113 – 5th
  • BOLD – Austin Kiecker (2024) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 8th – 120 – DNP – 35-12
  • BOLD – Austin Kiecker (2024) – 2019 Redwood River Riot – 1A – 8th – 120 – 4th
  • BOLD – Tim Peppel (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 220 – DNP – 28-5
  • BOLD – Tim Peppel (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 220 – DNP – 31-6
  • BOLD – Tim Peppel (2021) – 2018 Redwood River Riot – 1A – 10th – 220 – 5th
  • Border West – Eli Larson (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 113 – DNP – 34-9
  • Border West – Eli Larson (2023) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 8th – 106 – DNP – 28-15
  • Brainerd – Isaiah Jillson (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 120 – DNP – 29-15
  • Breckenridge – Daniel Erlandson (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 220 – 4th – 38-6
  • Breckenridge – Daniel Erlandson (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 195 – 6th – 33-10
  • Breckenridge – Aidan Ruddy (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 145 – DNP – 34-11
  • Buffalo – Owen Herbst (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 160 – 6th – 40-7
  • Buffalo – Owen Herbst (2022) – 2019 Northern Plains Regional – GR – 16U – 160 – 5th
  • Buffalo – Owen Herbst (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 160 – 3rd
  • Buffalo – Owen Herbst (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 160 – 3rd
  • Buffalo – Owen Herbst (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 145 – DNP – 36-10
  • Buffalo – Owen Herbst (2022) – 2018 Rumble on the Red – 3A – 9th – 152 – 5th
  • Buffalo – Ryan Scherber (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 132 – 4th – 30-6
  • Buffalo – Ryan Scherber (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – GR – Junior – 126 – DNP
  • Buffalo – Ryan Scherber (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – Junior – 126 – DNP
  • Buffalo – Ryan Scherber (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Junior – 138 – 4th
  • Buffalo – Ryan Scherber (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Junior – 138 – 2nd
  • Buffalo – Ryan Scherber (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 126 – 2nd – 39-7
  • Buffalo – Ryan Scherber (2021) – 2018 Rumble on the Red – 3A – 10th – 126 – 8th
  • Buffalo – Ryan Scherber (2021) – 2018 Northern Plains Regional – FS – Cadet – 120 – 6th
  • Buffalo – Ryan Scherber (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 120 – 3rd
  • Buffalo – Ryan Scherber (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 120 – 3rd
  • Buffalo – Ryan Scherber (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 113 – DNP – 31-9
  • Buffalo – Ryan Scherber (2021) – 2017 USA Wrestling Nationals – GR – Cadet – 106 – DNP
  • Buffalo – Ryan Scherber (2021) – 2017 Northern Plains Regional – GR – Cadet – 106 – 4th
  • Buffalo – Ryan Scherber (2021) – 2017 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 106 – 3rd
  • Byron – Maxwell Petersen (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 120 – 2nd – 38-3
  • Byron – Maxwell Petersen (2022) – 2019 Rumble on the Red – 2A – 10th – 120 – 1st
  • Byron – Maxwell Petersen (2022) – 2019 MN Christmas Tournament – 2A – 10th – 120 – 2nd
  • Byron – Maxwell Petersen (2022) – 2019 Northern Plains Regional – FS – 16U – 120 – 3rd
  • Byron – Maxwell Petersen (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 120 – 1st
  • Byron – Maxwell Petersen (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 120 – 1st
  • Byron – Maxwell Petersen (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 113 – 2nd – 32-1
  • Byron – Maxwell Petersen (2022) – 2018 Rumble on the Red – 2A – 9th – 113 – 1st
  • Byron – Maxwell Petersen (2022) – 2018 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 120 – 2nd
  • Byron – Maxwell Petersen (2022) – 2018 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 120 – 2nd
  • Byron – Maxwell Petersen (2022) – 2018 MN HS State Tournament – 2A – 8th – 106 – 1st – 45-2
  • Byron – Maxwell Petersen (2022) – 2017 Rumble on the Red – 2A – 8th – 113 – 7th
  • Byron – Jacob Thompson (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 113 – DNP – 24-10
  • Caledonia/Houston – Tucker Ginther (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 126 – DNP – 28-13
  • Caledonia/Houston – Tucker Ginther (2023) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 8th – 113 – DNP – 24-17
  • Caledonia/Houston – Brandon Ross (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 120 – 2nd – 34-6
  • Cambridge-Isanti – Jacob Mujwid (2021) – 2017 Big Bear Tournament – 3A – 9th – 113 – 3rd
  • Canby – Lane Fink (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 106 – DNP – 36-9
  • Canby – Shane Noyes (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 220 – 3rd – 43-6
  • Canby – Shane Noyes (2021) – 2019 Redwood River Riot – 1A – 11th – 220 – 3rd
  • Canby – Shane Noyes (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 220 – DNP – 20-11
  • Canby – Josh Steffen (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 195 – DNP – 34-9
  • Canby – Josh Steffen (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Junior – 195 – 4th
  • Canby – Josh Steffen (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 195 – DNP – 24-10
  • Canby – Josh Steffen (2021) – 2018 Redwood River Riot – 1A – 10th – 220 – 7th
  • Canby – Jake Wagner (2021) – 2019 Redwood River Riot – 1A – 11th – 126 – 6th
  • Centennial – Jonah Hylton (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 152 – DNP – 12-8
  • Chaska/Chanhassen – Stephen Dragos (2024) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 8th – 106 – DNP – 14-9
  • Chaska/Chanhassen – Grant Sussner (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 113 – DNP – 20-13
  • Chaska/Chanhassen – Pedro Velazquez (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 138 – DNP – 44-6
  • Chaska/Chanhassen – Pedro Velazquez (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 132 – 5th – 39-11
  • Chaska/Chanhassen – Pedro Velazquez (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 126 – DNP – 38-9
  • Chatfield – Seth Goetzinger (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 145 – 2nd – 39-6
  • Chatfield – Seth Goetzinger (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 126 – DNP – 29-9
  • Chatfield – Seth Goetzinger (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 106 – 3rd – 34-8
  • Chatfield – AJ Karver (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 220 – DNP – 28-11
  • Chisago Lakes – Nolan Huffman (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 145 – DNP – 22-21
  • Chisago Lakes – Andrew Novack (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 126 – DNP – 20-15
  • Chisago Lakes – Andrew Novack (2023) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 8th – 106 – DNP – 26-18
  • Chisago Lakes – Austin Siefert (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 182 – DNP – 23-14
  • Coon Rapids – Riley Hargrave (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 195 – DNP
  • Coon Rapids – Dalan Jones (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 152 – DNP – 30-11
  • Coon Rapids – Dalan Jones (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 152 – 2nd
  • Coon Rapids – Dalan Jones (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 152 – 3rd
  • Coon Rapids – Dalan Jones (2021) – 2018 USA Wrestling Nationals – GR – Cadet – 138 – 6th
  • Coon Rapids – Dalan Jones (2021) – 2018 Northern Plains Regional – GR – Cadet – 145 – 1st
  • Coon Rapids – Alex Kowalchyk (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 145 – 6th – 40-11
  • Coon Rapids – Alex Kowalchyk (2021) – 2019 MN Christmas Tournament – 3A – 11th – 145 – 7th
  • Coon Rapids – Alex Kowalchyk (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – Folk – Cadet – 138 – 5th
  • Coon Rapids – Alex Kowalchyk (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 132 – DNP – 19-8
  • Coon Rapids – Alex Kowalchyk (2021) – 2017 Rumble on the Red – 3A – 9th – 106 – 8th
  • Coon Rapids – Alex Kowalchyk (2021) – 2017 Big Bear Tournament – 3A – 9th – 106 – 1st
  • Coon Rapids – Alex Kowalchyk (2021) – 2016 Big Bear Tournament – 3A – 8th – 106 – 6th
  • Coon Rapids – Nick Lattery (2021) – 2019 Rumble on the Red – 3A – 11th – 132 – 8th
  • Coon Rapids – Nick Lattery (2021) – 2019 MN Christmas Tournament – 3A – 11th – 132 – 6th
  • Coon Rapids – Nick Lattery (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 132 – DNP
  • Coon Rapids – Gavin Layton (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 285 – 2nd – 51-1
  • Coon Rapids – Gavin Layton (2021) – 2019 Rumble on the Red – 3A – 11th – 285 – 1st
  • Coon Rapids – Gavin Layton (2021) – 2019 MN Christmas Tournament – 3A – 11th – 285 – 1st
  • Coon Rapids – Gavin Layton (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – GR – 16U – 285 – 6th
  • Coon Rapids – Gavin Layton (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 285 – 7th
  • Coon Rapids – Gavin Layton (2021) – 2019 Northern Plains Regional – GR – 16U – 285 – 1st
  • Coon Rapids – Gavin Layton (2021) – 2019 Northern Plains Regional – FS – 16U – 285 – 1st
  • Coon Rapids – Gavin Layton (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Junior – 285 – 3rd
  • Coon Rapids – Gavin Layton (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Junior – 285 – 1st
  • Coon Rapids – Gavin Layton (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – Folk – Cadet – 285 – 3rd
  • Coon Rapids – Gavin Layton (2021) – 2018 USA Wrestling Nationals – GR – Cadet – 285 – 3rd
  • Coon Rapids – Gavin Layton (2021) – 2018 USA Wrestling Nationals – FS – Cadet – 285 – 6th
  • Coon Rapids – Gavin Layton (2021) – 2018 Northern Plains Regional – GR – Cadet – 285 – 1st
  • Coon Rapids – Gavin Layton (2021) – 2018 Northern Plains Regional – FS – Cadet – 285 – 1st
  • Coon Rapids – Gavin Layton (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – FS – Junior – 285 – 2nd
  • Coon Rapids – Elijah Madimba (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – GR – 16U – 152 – DNP
  • Coon Rapids – Elijah Madimba (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 152 – 3rd
  • Coon Rapids – Elijah Madimba (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 160 – 5th
  • Coon Rapids – Elijah Madimba (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – Folk – 10th – 152 – 4th
  • Coon Rapids – Elijah Madimba (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 138 – DNP – 21-12
  • Coon Rapids – Elijah Madimba (2021) – 2018 Northern Plains Regional – GR – Cadet – 132 – 2nd
  • Coon Rapids – Demetrius Seals (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 160 – DNP – 36-17
  • Cretin-Derham Hall – Carey Vanier (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 160 – 5th – 33-10
  • Crookston – Ethan Boll (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 182 – 6th – 39-8
  • Crookston – Ethan Boll (2023) – 2019 Big Bear Tournament – 1A – 9th – 182 – 5th
  • Crookston – Ethan Bowman (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 113 – DNP – 35-11
  • Crookston – Ethan Bowman (2023) – 2019 Big Bear Tournament – 1A – 9th – 113 – 3rd
  • Crookston – Zach Brown (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 120 – 5th – 35-11
  • Crookston – Zach Brown (2021) – 2019 Rumble on the Red – 1A – 11th – 120 – 6th
  • Crookston – Zach Brown (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 113 – 4th – 39-3
  • Crookston – Zach Brown (2021) – 2018 Big Bear Tournament – 1A – 10th – 113 – 2nd
  • Crookston – Zach Brown (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 106 – DNP – 37-6
  • Crookston – Zach Brown (2021) – 2017 Big Bear Tournament – 1A – 9th – 106 – 4th
  • Crookston – Carter Coauette (2024) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 8th – 106 – DNP – 28-11
  • Crookston – Carter Coauette (2024) – 2019 Big Bear Tournament – 1A – 8th – 106 – 5th
  • Crookston – Hunter Knutson (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 145 – DNP – 22-22
  • Crosby-Ironton – John Paul Fitzpatrick (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 126 – 3rd – 40-13
  • Crosby-Ironton – John Paul Fitzpatrick (2023) – 2019 Big Bear Tournament – 1A – 9th – 126 – 6th
  • Crosby-Ironton – John Paul Fitzpatrick (2023) – 2018 Big Bear Tournament – 1A – 8th – 113 – 8th
  • Crosby-Ironton – Michael Fitzpatrick (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 170 – DNP – 31-16
  • Dassel-Cokato/Litchfield – Victor Franco (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 113 – DNP – 20-11
  • Dassel-Cokato/Litchfield – Alex Joedeman (2021) – 2019 Redwood River Riot – 2A – 11th – 113 – 7th
  • Dassel-Cokato/Litchfield – Alex Joedeman (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 106 – DNP – 22-16
  • Dassel-Cokato/Litchfield – Andrew Joedeman (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 106 – DNP – 27-15
  • Dassel-Cokato/Litchfield – Andrew Joedeman (2021) – 2019 Rumble on the Red – 2A – 11th – 106 – 8th
  • Dassel-Cokato/Litchfield – Jude Link (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 152 – 2nd – 45-2
  • Dassel-Cokato/Litchfield – Jude Link (2022) – 2019 Rumble on the Red – 2A – 10th – 152 – 1st
  • Dassel-Cokato/Litchfield – Jude Link (2022) – 2019 Redwood River Riot – 2A – 10th – 152 – 3rd
  • Dassel-Cokato/Litchfield – Jude Link (2022) – 2019 USA Wrestling Nationals – GR – 16U – 145 – DNP
  • Dassel-Cokato/Litchfield – Jude Link (2022) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 152 – DNP
  • Dassel-Cokato/Litchfield – Jude Link (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 138 – 2nd
  • Dassel-Cokato/Litchfield – Jude Link (2022) – 2018 MN HS State Tournament – 2A – 8th – 113 – DNP – 31-10
  • Dassel-Cokato/Litchfield – Beau Nelson (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 195 – DNP – 36-10
  • Dassel-Cokato/Litchfield – Beau Nelson (2021) – 2019 Rumble on the Red – 2A – 11th – 195 – 5th
  • Dassel-Cokato/Litchfield – Beau Nelson (2021) – 2019 Redwood River Riot – 2A – 11th – 195 – 2nd
  • Dassel-Cokato/Litchfield – Beau Nelson (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 170 – DNP – 29-16
  • Dassel-Cokato/Litchfield – Will O’Brien (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 182 – DNP – 27-12
  • Dassel-Cokato/Litchfield – Will O’Brien (2021) – 2019 Redwood River Riot – 2A – 11th – 182 – 4th
  • Dassel-Cokato/Litchfield – Brendan Rokala (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 285 – DNP – 7-7
  • Dassel-Cokato/Litchfield – Eddie Simes (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 126 – DNP – 38-7
  • Dassel-Cokato/Litchfield – Eddie Simes (2022) – 2019 Rumble on the Red – 2A – 10th – 132 – 6th
  • Dassel-Cokato/Litchfield – Eddie Simes (2022) – 2019 Redwood River Riot – 2A – 10th – 132 – 4th
  • Dassel-Cokato/Litchfield – Eddie Simes (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 132 – 5th
  • Dassel-Cokato/Litchfield – Eddie Simes (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 132 – 2nd
  • Dassel-Cokato/Litchfield – Eddie Simes (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – Folk – 9th – 132 – 3rd
  • Dassel-Cokato/Litchfield – Eddie Simes (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 120 – DNP – 31-11
  • Dassel-Cokato/Litchfield – Eddie Simes (2022) – 2018 Redwood River Riot – 2A – 9th – 126 – 5th
  • Dassel-Cokato/Litchfield – Eddie Simes (2022) – 2018 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 120 – 6th
  • Dassel-Cokato/Litchfield – Eddie Simes (2022) – 2018 MN HS State Tournament – 2A – 8th – 106 – DNP – 31-14
  • Dassel-Cokato/Litchfield – Eddie Simes (2022) – 2017 Redwood River Riot – 2A – 8th – 106 – 8th
  • Dassel-Cokato/Litchfield – Eddie Simes (2022) – 2016 Redwood River Riot – 2A – 7th – 106 – 8th
  • Dassel-Cokato/Litchfield – Jerry Simes (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 132 – 4th – 27-4
  • Dassel-Cokato/Litchfield – Jerry Simes (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 132 – DNP – 29-9
  • Dassel-Cokato/Litchfield – Jerry Simes (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 138 – 2nd
  • Dassel-Cokato/Litchfield – Jerry Simes (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 138 – 4th
  • Dassel-Cokato/Litchfield – Jerry Simes (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 120 – 6th – 41-12
  • Dassel-Cokato/Litchfield – Jerry Simes (2021) – 2017 Redwood River Riot – 2A – 9th – 120 – 5th
  • Dassel-Cokato/Litchfield – Jerry Simes (2021) – 2017 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 120 – 5th
  • Dassel-Cokato/Litchfield – Jerry Simes (2021) – 2017 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 120 – 4th
  • Dassel-Cokato/Litchfield – Jerry Simes (2021) – 2017 MN HS State Tournament – 2A – 8th – 106 – DNP – 24-15
  • Dassel-Cokato/Litchfield – Jerry Simes (2021) – 2016 Redwood River Riot – 2A – 8th – 113 – 4th
  • Dassel-Cokato/Litchfield – Devin Steinhaus (2022) – 2019 Rumble on the Red – 2A – 10th – 126 – 8th
  • Dassel-Cokato/Litchfield – Devin Steinhaus (2022) – 2019 Redwood River Riot – 2A – 10th – 126 – 7th
  • Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United – Trevon Johnson (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 145 – 5th – 33-6
  • Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United – Trevon Johnson (2021) – 2019 Redwood River Riot – 2A – 11th – 152 – 2nd
  • Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United – Trevon Johnson (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 138 – 5th – 39-10
  • Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United – Trevon Johnson (2021) – 2018 Redwood River Riot – 2A – 10th – 145 – 8th
  • Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United – Trevon Johnson (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 145 – 5th
  • Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United – Trevon Johnson (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 145 – 5th
  • Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United – Trevon Johnson (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 126 – DNP – 33-7
  • Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United – Trevon Johnson (2021) – 2017 Redwood River Riot – 2A – 9th – 132 – 5th
  • Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United – Trevon Johnson (2021) – 2017 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 132 – 2nd
  • Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United – Trevon Johnson (2021) – 2017 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 132 – 3rd
  • Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United – Dain Mortenson (2022) – 2019 Redwood River Riot – 2A – 10th – 132 – 8th
  • Deer River – Austin Mundt (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 182 – DNP – 21-19
  • Deer River – Jayce Ross (2024) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 8th – 113 – DNP – 23-12
  • Deer River – JoJo Thompson (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 170 – DNP – 26-13
  • Delano – Clete Scherer (2022) – 2019 Rumble on the Red – 2A – 10th – 152 – 7th
  • Delano – Carson Tschudi (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 145 – 4th – 32-7
  • Delano – Carson Tschudi (2021) – 2019 Rumble on the Red – 2A – 11th – 145 – 4th
  • Delano – Carson Tschudi (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 132 – 5th – 37-6
  • Delano – Carson Tschudi (2021) – 2018 Rumble on the Red – 2A – 10th – 138 – 5th
  • Delano – Carson Tschudi (2021) – 2017 MN HS State Tournament – 2A – 8th – 113 – DNP – 34-8
  • Delano – Carson Tschudi (2021) – 2016 Rumble on the Red – 2A – 8th – 113 – 7th
  • Detroit Lakes – Blaine Henderson (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 170 – DNP – 38-7
  • Detroit Lakes – Blaine Henderson (2021) – 2019 Big Bear Tournament – 2A – 11th – 170 – 2nd
  • Detroit Lakes – Cade Jackson (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 126 – 4th – 28-19
  • Detroit Lakes – Cade Jackson (2023) – 2019 Big Bear Tournament – 2A – 9th – 126 – 4th
  • Detroit Lakes – Cade Jackson (2023) – 2019 USA Wrestling Nationals – GR – 16U – 126 – DNP
  • Detroit Lakes – Cade Jackson (2023) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 8th – 113 – DNP – 36-12
  • Detroit Lakes – Cade Okeson (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 120 – DNP – 32-7
  • Detroit Lakes – Cade Okeson (2023) – 2019 Big Bear Tournament – 2A – 9th – 120 – 5th
  • Detroit Lakes – Cade Okeson (2023) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 8th – 106 – DNP – 35-9
  • Detroit Lakes – Cade Okeson (2023) – 2018 Big Bear Tournament – 2A – 8th – 106 – 7th
  • Detroit Lakes – Thad Schlauderaff (2021) – 2019 Big Bear Tournament – 2A – 11th – 160 – 8th
  • Detroit Lakes – Bradly Swiers (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 120 – DNP – 24-12
  • Detroit Lakes – Brody Ullyott (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 138 – 2nd – 43-6
  • Detroit Lakes – Brody Ullyott (2021) – 2019 Big Bear Tournament – 2A – 11th – 138 – 1st
  • Detroit Lakes – Brody Ullyott (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Junior – 145 – 4th
  • Detroit Lakes – Brody Ullyott (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Junior – 145 – 2nd
  • Detroit Lakes – Brody Ullyott (2021) – 2018 Big Bear Tournament – 2A – 10th – 126 – 4th
  • Detroit Lakes – Brody Ullyott (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 126 – 5th
  • Detroit Lakes – Brody Ullyott (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 113 – DNP – 29-16
  • Detroit Lakes – Brody Ullyott (2021) – 2017 Big Bear Tournament – 2A – 9th – 113 – 8th
  • Detroit Lakes – Brody Ullyott (2021) – 2017 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 106 – 6th
  • Detroit Lakes – Brody Ullyott (2021) – 2017 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 106 – 5th
  • Detroit Lakes – Tyson Ullyott (2023) – 2019 USA Wrestling Nationals – GR – 16U – 106 – DNP
  • Dilworth-Glyndon-Felton – Hunter Fischer (2021) – 2019 Big Bear Tournament – 2A – 11th – 220 – 7th
  • Dilworth-Glyndon-Felton – Zander Jenson (2021) – 2017 MN HS State Tournament – 1A – 8th – 113 – DNP – 25-18
  • Dilworth-Glyndon-Felton – Preston Johnson (2021) – 2019 Big Bear Tournament – 2A – 11th – 195 – 7th
  • Dilworth-Glyndon-Felton – Jordan Summers (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 152 – DNP – 8-8
  • Dover-Eyota – Gavin Gust (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 132 – 5th – 39-7
  • Dover-Eyota – Gavin Gust (2023) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 132 – DNP
  • Dover-Eyota – Tyler Shea (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 160 – DNP – 22-11
  • Dover-Eyota – Spencer Welsh (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 285 – DNP – 25-18
  • Eagan – Diego Villeda (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 285 – DNP – 30-12
  • Eagan – Diego Villeda (2021) – 2019 MN Christmas Tournament – 3A – 11th – 285 – 5th
  • East Ridge – Tanner Holt (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 106 – DNP – 26-17
  • East Ridge – Johnny LaCore (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 113 – DNP – 25-21
  • East Ridge – Vito Massa (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 126 – DNP – 21-15
  • East Ridge – Sam Tollison (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 182 – DNP – 17-7
  • Eastview – Kellen Stewart (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 285 – DNP – 25-15
  • Eden Prairie – Jacory Bates (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 132 – DNP – 33-12
  • Eden Prairie – Jacory Bates (2023) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 8th – 106 – DNP – 36-11
  • Eden Prairie – Bryce Dagel (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 145 – 4th – 35-8
  • Eden Prairie – Bryce Dagel (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – GR – 16U – 145 – DNP
  • Eden Prairie – Bryce Dagel (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 145 – DNP
  • Eden Prairie – Bryce Dagel (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 145 – 3rd
  • Eden Prairie – Bryce Dagel (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 126 – 6th – 34-9
  • Eden Prairie – Bryce Dagel (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 106 – DNP – 30-4
  • Eden Prairie – Terrae Dunn (2024) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 8th – 126 – DNP – 40-9
  • Eden Prairie – Terrae Dunn (2024) – 2019 Rumble on the Red – 3A – 8th – 126 – 5th
  • Eden Prairie – Jax Surprise (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 113 – DNP – 14-7
  • Eden Valley-Watkins – Gavin Mathies (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 145 – DNP – 25-18
  • Eden Valley-Watkins – Sam Nistler (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 152 – DNP – 33-19
  • Eden Valley-Watkins – Austin Schlangen (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 285 – DNP – 33-12
  • Edina – Landon Nebel (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 120 – DNP – 34-10
  • Edina – Seth Nebel (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 126 – DNP – 38-11
  • Edina – Seth Nebel (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 126 – DNP – 42-9
  • Elk River – Gage Clem (2021) – 2019 Big Bear Tournament – 3A – 11th – 106 – 4th
  • Elk River – Gavin Hilyar (2022) – 2019 Big Bear Tournament – 3A – 10th – 113 – 4th
  • Fairmont/Martin County West – Blake Jagodzinske (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 132 – 5th – 25-6
  • Fairmont/Martin County West – Lucas Jagodzinske (2021) – 2019 Redwood River Riot – 2A – 11th – 120 – 1st
  • Fairmont/Martin County West – Lucas Jagodzinske (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 113 – 3rd – 42-5
  • Fairmont/Martin County West – Lucas Jagodzinske (2021) – 2018 Redwood River Riot – 2A – 10th – 113 – 1st
  • Fairmont/Martin County West – Lucas Jagodzinske (2021) – 2018 MN Christmas Tournament – 2A – 10th – 113 – 5th
  • Fairmont/Martin County West – Lucas Jagodzinske (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 106 – DNP – 43-5
  • Fairmont/Martin County West – Lucas Jagodzinske (2021) – 2017 Rumble on the Red – 2A – 9th – 106 – 5th
  • Fairmont/Martin County West – Lucas Jagodzinske (2021) – 2017 Redwood River Riot – 2A – 9th – 106 – 1st
  • Fairmont/Martin County West – Max Olson (2023) – 2019 Redwood River Riot – 2A – 9th – 182 – 8th
  • Fairmont/Martin County West – Jesse Potts (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 106 – DNP – 15-7
  • Fairmont/Martin County West – Jesse Potts (2022) – 2019 Redwood River Riot – 2A – 10th – 106 – 1st
  • Fairmont/Martin County West – Jesse Potts (2022) – 2018 Redwood River Riot – 2A – 9th – 106 – 5th
  • Fairmont/Martin County West – Jaxson Rohman (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 126 – 3rd – 52-1
  • Fairmont/Martin County West – Jaxson Rohman (2021) – 2019 Rumble on the Red – 2A – 11th – 126 – 1st
  • Fairmont/Martin County West – Jaxson Rohman (2021) – 2019 Redwood River Riot – 2A – 11th – 126 – 1st
  • Fairmont/Martin County West – Jaxson Rohman (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – Folk – Junior – 120 – 3rd
  • Fairmont/Martin County West – Jaxson Rohman (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 120 – 2nd – 47-4
  • Fairmont/Martin County West – Jaxson Rohman (2021) – 2018 Redwood River Riot – 2A – 10th – 120 – 1st
  • Fairmont/Martin County West – Jaxson Rohman (2021) – 2018 MN Christmas Tournament – 2A – 10th – 120 – 6th
  • Fairmont/Martin County West – Jaxson Rohman (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 113 – 1st – 51-2
  • Fairmont/Martin County West – Jaxson Rohman (2021) – 2017 Rumble on the Red – 2A – 9th – 113 – 3rd
  • Fairmont/Martin County West – Jaxson Rohman (2021) – 2017 Redwood River Riot – 2A – 9th – 113 – 1st
  • Fairmont/Martin County West – Jaxson Rohman (2021) – 2017 MN HS State Tournament – 2A – 8th – 106 – 2nd – 39-2
  • Fairmont/Martin County West – Jaxson Rohman (2021) – 2016 MN HS State Tournament – 2A – 7th – 106 – 6th – 35-9
  • Fairmont/Martin County West – Jaxson Rohman (2021) – 2016 Redwood River Riot – 2A – 8th – 106 – 1st
  • Fairmont/Martin County West – Jaxson Rohman (2021) – 2015 Redwood River Riot – 2A – 7th – 106 – 2nd
  • Fairmont/Martin County West – Kain Sanders (2022) – 2019 Rumble on the Red – 2A – 10th – 113 – 8th
  • Fairmont/Martin County West – Connor Simmonds (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 138 – 3rd – 48-4
  • Fairmont/Martin County West – Connor Simmonds (2021) – 2019 Rumble on the Red – 2A – 11th – 138 – 4th
  • Fairmont/Martin County West – Connor Simmonds (2021) – 2019 Redwood River Riot – 2A – 11th – 138 – 1st
  • Fairmont/Martin County West – Connor Simmonds (2021) – 2019 Northern Plains Regional – FS – 16U – 138 – 4th
  • Fairmont/Martin County West – Connor Simmonds (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 138 – 3rd
  • Fairmont/Martin County West – Connor Simmonds (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 138 – 1st
  • Fairmont/Martin County West – Connor Simmonds (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 126 – DNP – 45-5
  • Fairmont/Martin County West – Connor Simmonds (2021) – 2018 Redwood River Riot – 2A – 10th – 126 – 1st
  • Fairmont/Martin County West – Connor Simmonds (2021) – 2018 MN Christmas Tournament – 2A – 10th – 126 – 5th
  • Fairmont/Martin County West – Connor Simmonds (2021) – 2018 Northern Plains Regional – FS – Cadet – 132 – 2nd
  • Fairmont/Martin County West – Connor Simmonds (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 132 – 2nd
  • Fairmont/Martin County West – Connor Simmonds (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 132 – 2nd
  • Fairmont/Martin County West – Connor Simmonds (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 120 – DNP – 48-7
  • Fairmont/Martin County West – Connor Simmonds (2021) – 2017 Redwood River Riot – 2A – 9th – 120 – 3rd
  • Fairmont/Martin County West – Connor Simmonds (2021) – 2016 Redwood River Riot – 2A – 8th – 106 – 4th
  • Farmington – Hunter Frost (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 113 – DNP – 38-13
  • Farmington – Hunter Frost (2022) – 2019 Rumble on the Red – 3A – 10th – 113 – 6th
  • Farmington – Hunter Frost (2022) – 2019 MN Christmas Tournament – 3A – 10th – 113 – 6th
  • Farmington – Hunter Frost (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 106 – DNP – 29-12
  • Farmington – Austin Hamel (2021) – 2019 Rumble on the Red – 3A – 11th – 160 – 4th
  • Farmington – Austin Hamel (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – GR – Junior – 160 – DNP
  • Farmington – Austin Hamel (2021) – 2019 Northern Plains Regional – GR – Junior – 160 – 4th
  • Farmington – Austin Hamel (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 152 – DNP – 32-13
  • Farmington – Austin Hamel (2021) – 2018 Northern Plains Regional – GR – Cadet – 145 – 3rd
  • Farmington – Austin Hamel (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 145 – 4th
  • Farmington – Austin Hamel (2021) – 2017 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 132 – 5th
  • Farmington – Andrew Keeler (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 220 – DNP – 19-15
  • Farmington – Parker Venz (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 182 – 4th – 29-6
  • Farmington – Parker Venz (2021) – 2019 Rumble on the Red – 3A – 11th – 195 – 6th
  • Farmington – Parker Venz (2021) – 2019 MN Christmas Tournament – 3A – 11th – 195 – 3rd
  • Farmington – Parker Venz (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – GR – 16U – 170 – DNP
  • Farmington – Parker Venz (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 170 – DNP
  • Farmington – Chase Vought (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 170 – DNP – 32-13
  • Farmington – Chase Vought (2021) – 2019 Rumble on the Red – 3A – 11th – 170 – 4th
  • Farmington – Chase Vought (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 160 – DNP – 20-14
  • Fergus Falls – Kaden Hartwell (2021) – 2019 Big Bear Tournament – 2A – 11th – 182 – 3rd
  • Fergus Falls – Kaden Hartwell (2021) – 2018 Big Bear Tournament – 2A – 10th – 152 – 6th
  • Fertile-Beltrami – Jude Olson (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 285 – DNP – 19-19
  • Fertile-Beltrami – Daunte Yost (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 106 – DNP – 28-10
  • Fertile-Beltrami – Daunte Yost (2021) – 2019 Big Bear Tournament – 1A – 11th – 106 – 7th
  • Fillmore Central/Lanesboro/Mabel-Canton – Caden Anderson (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 120 – DNP – 23-9
  • Foley – Hunter Gorecki (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 195 – DNP – 45-9
  • Foley – Hunter Gorecki (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 195 – DNP
  • Foley – Hunter Gorecki (2021) – 2019 Northern Plains Regional – GR – 16U – 195 – 6th
  • Foley – Hunter Gorecki (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – Folk – Cadet – 195 – 7th
  • Foley – Hunter Gorecki (2021) – 2018 Northern Plains Regional – GR – Cadet – 195 – 4th
  • Foley – Levi Jacobson (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 113 – DNP – 40-10
  • Foley – Andy Knutson (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 170 – DNP – 24-8
  • Foley – Greg Miller (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 220 – DNP – 32-12
  • Foley – Greg Miller (2021) – 2019 Rumble on the Red – 2A – 11th – 220 – 7th
  • Foley – Elijah Novak (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 285 – DNP – 48-8
  • Foley – Elijah Novak (2022) – 2019 Rumble on the Red – 2A – 10th – 285 – 3rd
  • Foley – Logan Thorsten (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 145 – DNP – 41-11
  • Foley – Logan Thorsten (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 126 – DNP – 31-19
  • Forest Lake – Jacob Aho (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 113 – 6th – 41-14
  • Forest Lake – Jacob Aho (2023) – 2019 MN Christmas Tournament – 3A – 9th – 113 – 8th
  • Forest Lake – Derrick Cardinal (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 126 – 1st – 50-0
  • Forest Lake – Derrick Cardinal (2021) – 2019 MN Christmas Tournament – 3A – 11th – 126 – 1st
  • Forest Lake – Derrick Cardinal (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 126 – 5th
  • Forest Lake – Derrick Cardinal (2021) – 2019 Northern Plains Regional – GR – 16U – 126 – 1st
  • Forest Lake – Derrick Cardinal (2021) – 2019 Northern Plains Regional – FS – 16U – 126 – 1st
  • Forest Lake – Derrick Cardinal (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 126 – 1st
  • Forest Lake – Derrick Cardinal (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 126 – 1st
  • Forest Lake – Derrick Cardinal (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 120 – 1st – 46-3
  • Forest Lake – Derrick Cardinal (2021) – 2018 MN Christmas Tournament – 3A – 10th – 120 – 4th
  • Forest Lake – Derrick Cardinal (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 120 – 1st
  • Forest Lake – Derrick Cardinal (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 120 – 1st
  • Forest Lake – Derrick Cardinal (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 113 – 1st – 49-2
  • Forest Lake – Derrick Cardinal (2021) – 2017 MN Christmas Tournament – 3A – 9th – 113 – 2nd
  • Forest Lake – Derrick Cardinal (2021) – 2017 MN HS State Tournament – 3A – 8th – 106 – 4th – 39-6
  • Forest Lake – Derrick Cardinal (2021) – 2016 MN Christmas Tournament – 3A – 8th – 106 – 7th
  • Forest Lake – Cayden Christenson (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 126 – DNP
  • Forest Lake – Cole Decker (2021) – 2017 MN Christmas Tournament – 3A – 9th – 106 – 8th
  • Forest Lake – Wyatt Nelson (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 170 – DNP – 26-23
  • Forest Lake – Tyler Raway (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 160 – 4th – 44-8
  • Forest Lake – Tyler Raway (2021) – 2019 MN Christmas Tournament – 3A – 11th – 170 – 5th
  • Forest Lake – Tyler Raway (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 160 – DNP
  • Forest Lake – Tyler Raway (2021) – 2019 Northern Plains Regional – FS – 16U – 160 – 3rd
  • Forest Lake – Tyler Raway (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 160 – 1st
  • Forest Lake – Tyler Raway (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 160 – 1st
  • Forest Lake – Tyler Raway (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 160 – 6th – 32-15
  • Forest Lake – Dan Vanacker (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 132 – 6th – 38-13
  • Forest Lake – Dan Vanacker (2022) – 2019 MN Christmas Tournament – 3A – 10th – 132 – 8th
  • Forest Lake – Dan Vanacker (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 126 – DNP – 23-20
  • Forest Lake – Jesse Welter (2022) – 2019 USA Wrestling Nationals – GR – 16U – 113 – DNP
  • Forest Lake – Jesse Welter (2022) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 113 – DNP
  • Fosston/Bagley – Dane Schoenborn (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 170 – DNP – 37-14
  • Fosston/Bagley – Dane Schoenborn (2021) – 2019 Big Bear Tournament – 1A – 11th – 152 – 8th
  • Fosston/Bagley – Carter Sorenson (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 152 – 3rd – 51-2
  • Fosston/Bagley – Carter Sorenson (2021) – 2019 Big Bear Tournament – 1A – 11th – 160 – 2nd
  • Fosston/Bagley – Carter Sorenson (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 160 – DNP
  • Fosston/Bagley – Carter Sorenson (2021) – 2019 Northern Plains Regional – GR – 16U – 160 – 4th
  • Fosston/Bagley – Carter Sorenson (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 160 – 2nd
  • Fosston/Bagley – Carter Sorenson (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 160 – 2nd
  • Fosston/Bagley – Carter Sorenson (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 132 – 6th – 34-9
  • Fosston/Bagley – Carter Sorenson (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 126 – DNP – 33-9
  • Frazee – Christian Carlson (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 120 – DNP – 30-19
  • Frazee – Christian Carlson (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 113 – DNP – 17-22
  • Frazee – Kaden Hiemenz (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 138 – DNP – 29-19
  • Frazee – Kaden Hiemenz (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 138 – DNP – 15-11
  • Frazee – Kaden Hiemenz (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 132 – DNP – 34-15
  • Frazee – Jake Nagel (2023) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 8th – 106 – DNP – 24-20
  • Fridley – Josh Franklin (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 195 – 3rd – 36-3
  • Fridley – Josh Franklin (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 195 – 5th – 33-5
  • Fridley – Josh Franklin (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 195 – DNP – 23-14
  • Fridley – Michael Ude (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 170 – DNP – 30-8
  • Fridley – Michael Ude (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 170 – DNP – 25-8
  • Glencoe-Lester Prairie – Keegan Lemke (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 160 – DNP – 29-14
  • Glencoe-Lester Prairie – Carter Ruschmeier (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 126 – 5th – 38-8
  • Glencoe-Lester Prairie – Carter Ruschmeier (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 126 – DNP – 28-15
  • GMLOS – James Jacobsen (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 120 – DNP – 22-23
  • GMLOS – Anthony Romero (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 106 – 2nd – 44-4
  • GMLOS – Noah Sayles (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 170 – 5th – 43-6
  • GMLOS – Daniel Smith (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 160 – 6th – 20-8
  • GMLOS – Cameron Sneed (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 195 – DNP – 33-12
  • GMLOS – Rece Voigt (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 145 – DNP – 41-11
  • GMLOS – Lucas Winfield (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 132 – DNP – 29-18
  • GMLOS – Cohen Wiste (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 113 – DNP – 39-6
  • GMLOS – Cohen Wiste (2023) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 8th – 106 – DNP – 33-8
  • Goodhue – Baxter O’Reilly (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 145 – 6th – 44-11
  • Goodhue – Baxter O’Reilly (2021) – 2018 Northern Plains Regional – GR – Cadet – 152 – 6th
  • Goodhue – Baxter O’Reilly (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 152 – 3rd
  • Goodhue – Baxter O’Reilly (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 152 – 1st
  • Goodhue – Baxter O’Reilly (2021) – 2017 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 145 – 5th
  • Goodhue – Baxter O’Reilly (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 152 – 5th – 33-5
  • Goodhue – Maddox O’Reilly (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 138 – 5th
  • Goodhue – Maddox O’Reilly (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 138 – 5th
  • Grand Rapids – Justin Jobe (2024) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 8th – 106 – DNP – 27-18
  • Grand Rapids – Brayden Jones (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 152 – DNP – 29-15
  • Grand Rapids – Connor Wakefield (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 120 – DNP – 38-8
  • Grand Rapids – Connor Wakefield (2022) – 2019 USA Wrestling Nationals – GR – 16U – 126 – DNP
  • Grand Rapids – Connor Wakefield (2022) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 126 – DNP
  • Grand Rapids – Connor Wakefield (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 113 – DNP – 36-15
  • Grand Rapids – Dusty Wilke (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 132 – DNP – 44-5
  • Grand Rapids – Dusty Wilke (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Junior – 120 – 2nd
  • Grand Rapids – Dusty Wilke (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 120 – 6th
  • Grand Rapids – Dusty Wilke (2022) – 2018 MN HS State Tournament – 2A – 8th – 106 – DNP – 39-15
  • Hastings – Aiden Erickson (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 126 – DNP – 25-21
  • Hastings – Nolan Myers (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 145 – DNP – 25-22
  • Hastings – Josh Route (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 120 – DNP – 30-24
  • Henry Sibley – Owen Langfield (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 120 – DNP – 27-12
  • Henry Sibley – Owen Langfield (2023) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 8th – 113 – DNP – 32-18
  • Hibbing – David Platt (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 138 – 5th – 44-8
  • Hibbing – David Platt (2021) – 2019 Big Bear Tournament – 2A – 11th – 138 – 3rd
  • Hibbing – David Platt (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 138 – 6th – 42-12
  • Hibbing – David Platt (2021) – 2018 Big Bear Tournament – 2A – 10th – 138 – 5th
  • Hibbing – David Platt (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 120 – DNP – 37-16
  • Holdingford – Sam Harren (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 220 – DNP – 30-13
  • Holdingford – Tate Lange (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 160 – DNP – 34-9
  • Holdingford – Tate Lange (2021) – 2019 Redwood River Riot – 1A – 11th – 160 – 5th
  • Hopkins – RJ Chakolis (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 195 – 1st – 38-4
  • Hopkins – RJ Chakolis (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 195 – DNP – 41-4
  • Hopkins – RJ Chakolis (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 182 – DNP – 28-6
  • Hopkins – RJ Chakolis (2021) – 2017 MN HS State Tournament – 3A – 8th – 182 – DNP – 26-16
  • Howard Lake-Waverly-Winsted – Caleb Boese (2025) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 7th – 106 – 6th – 27-14
  • Howard Lake-Waverly-Winsted – Collin Boese (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 145 – DNP – 29-9
  • Howard Lake-Waverly-Winsted – Collin Boese (2023) – 2019 Rumble on the Red – 1A – 9th – 152 – 8th
  • Howard Lake-Waverly-Winsted – Collin Boese (2023) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 8th – 145 – DNP – 21-7
  • Howard Lake-Waverly-Winsted – Collin Boese (2023) – 2018 MN HS State Tournament – 1A – 7th – 132 – DNP – 27-11
  • Howard Lake-Waverly-Winsted – Danny Mosford (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 220 – DNP – 20-10
  • Howard Lake-Waverly-Winsted – Danny Mosford (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 220 – DNP – 21-10
  • Howard Lake-Waverly-Winsted – Danny Mosford (2021) – 2017 Northern Plains Regional – GR – Cadet – 170 – 5th
  • Howard Lake-Waverly-Winsted – Danny Mosford (2021) – 2017 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 182 – 3rd
  • Hutchinson – Tristian Lang (2021) – 2019 Big Bear Tournament – 2A – 11th – 132 – 8th
  • Hutchinson – Tristian Lang (2021) – 2018 Big Bear Tournament – 2A – 10th – 126 – 3rd
  • Hutchinson – Tristian Lang (2021) – 2017 Big Bear Tournament – 2A – 9th – 120 – 4th
  • Hutchinson – Tristian Lang (2021) – 2016 Big Bear Tournament – 2A – 8th – 106 – 2nd
  • Hutchinson – Cale Luthens (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 152 – 5th – 43-9
  • Hutchinson – Cale Luthens (2021) – 2019 Big Bear Tournament – 2A – 11th – 160 – 1st
  • Hutchinson – Cale Luthens (2021) – 2018 Big Bear Tournament – 2A – 10th – 160 – 4th
  • Hutchinson – Cale Luthens (2021) – 2016 Big Bear Tournament – 2A – 8th – 138 – 8th
  • Hutchinson – Hayden VanderVoort (2023) – 2019 Big Bear Tournament – 2A – 9th – 182 – 6th
  • Irondale-Spring Lake Park-St. Anthony Village – Charlie Dojan (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 132 – DNP – 27-5
  • Irondale-Spring Lake Park-St. Anthony Village – Charlie Dojan (2021) – 2019 Big Bear Tournament – 3A – 11th – 132 – 1st
  • Irondale-Spring Lake Park-St. Anthony Village – Charlie Dojan (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 106 – DNP – 39-9
  • Irondale-Spring Lake Park-St. Anthony Village – Michael Rassmussen (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 120 – DNP – 19-16
  • Irondale-Spring Lake Park-St. Anthony Village – Chris Zuniga (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 145 – DNP – 11-17
  • Jackson County Central – Logan Butzon (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 113 – 4th – 41-11
  • Jackson County Central – Logan Butzon (2023) – 2019 Rumble on the Red – 1A – 9th – 113 – 4th
  • Jackson County Central – Logan Butzon (2023) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 113 – DNP
  • Jackson County Central – Logan Butzon (2023) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 113 – 6th
  • Jackson County Central – Logan Butzon (2023) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 113 – 5th
  • Jackson County Central – Logan Butzon (2023) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 8th – 106 – DNP – 38-11
  • Jackson County Central – Payton Handevidt (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 145 – 1st – 48-4
  • Jackson County Central – Payton Handevidt (2022) – 2019 Rumble on the Red – 1A – 10th – 138 – 8th
  • Jackson County Central – Payton Handevidt (2022) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 145 – DNP
  • Jackson County Central – Payton Handevidt (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 145 – 5th
  • Jackson County Central – Payton Handevidt (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 120 – 6th – 41-6
  • Kasson-Mantorville – Bennett Berge (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 170 – 1st – 43-1
  • Kasson-Mantorville – Bennett Berge (2022) – 2019 MN Christmas Tournament – 2A – 10th – 170 – 1st
  • Kasson-Mantorville – Bennett Berge (2022) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 182 – 1st
  • Kasson-Mantorville – Bennett Berge (2022) – 2019 Northern Plains Regional – FS – 16U – 182 – 1st
  • Kasson-Mantorville – Bennett Berge (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 160 – 1st – 42-4
  • Kasson-Mantorville – Bennett Berge (2022) – 2018 MN Christmas Tournament – 2A – 9th – 160 – 3rd
  • Kasson-Mantorville – Bennett Berge (2022) – 2018 MN HS State Tournament – 2A – 8th – 138 – 1st – 42-8
  • Kasson-Mantorville – Bennett Berge (2022) – 2016 MN Christmas Tournament – 2A – 7th – 106 – 6th
  • Kasson-Mantorville – Jackson Kennedy (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 195 – DNP – 30-12
  • Kasson-Mantorville – Anthony Moe-Tucker (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 285 – 6th – 16-8
  • Kasson-Mantorville – Giovanni Ruffo (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 126 – DNP – 16-12
  • Kasson-Mantorville – Logan Vaughan (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 132 – 3rd – 32-8
  • Kasson-Mantorville – Logan Vaughan (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 113 – 4th – 38-8
  • Kasson-Mantorville – Logan Vaughan (2022) – 2018 MN Christmas Tournament – 2A – 9th – 113 – 2nd
  • Kasson-Mantorville – Logan Vaughan (2022) – 2018 MN HS State Tournament – 2A – 8th – 106 – 4th – 40-10
  • Kasson-Mantorville – Logan Vaughan (2022) – 2017 MN Christmas Tournament – 2A – 8th – 106 – 7th
  • Kasson-Mantorville – Kail Wynia (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 160 – DNP – 33-12
  • Kasson-Mantorville – Kail Wynia (2022) – 2019 MN Christmas Tournament – 2A – 10th – 160 – 5th
  • Kasson-Mantorville – Kail Wynia (2022) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 160 – DNP
  • Kenyon-Wanamingo – Owen Hilke (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 195 – DNP – 20-22
  • Kenyon-Wanamingo – Alec Johnson (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 138 – DNP – 26-13
  • Kenyon-Wanamingo – Alec Johnson (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 126 – DNP – 23-18
  • Kenyon-Wanamingo – Alec Johnson (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 126 – DNP – 19-24
  • Kenyon-Wanamingo – Gavin Johnson (2024) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 8th – 106 – DNP – 29-12
  • Kenyon-Wanamingo – Bray Olson (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 132 – DNP – 23-19
  • Kenyon-Wanamingo – Bray Olson (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 120 – DNP – 25-18
  • Kenyon-Wanamingo – Carter Quam (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 220 – DNP – 35-6
  • Kerkhoven-Murdock-Sunburg – Coy Gunderson (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 113 – 6th – 48-7
  • Kerkhoven-Murdock-Sunburg – Coy Gunderson (2022) – 2019 Redwood River Riot – 1A – 10th – 113 – 3rd
  • Kerkhoven-Murdock-Sunburg – Coy Gunderson (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 120 – 2nd
  • Kerkhoven-Murdock-Sunburg – Coy Gunderson (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 120 – 2nd
  • Kerkhoven-Murdock-Sunburg – Coy Gunderson (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – Folk – 9th – 113 – 2nd
  • Kerkhoven-Murdock-Sunburg – Coy Gunderson (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 106 – 4th – 41-5
  • Kerkhoven-Murdock-Sunburg – Coy Gunderson (2022) – 2018 Redwood River Riot – 1A – 9th – 106 – 2nd
  • Kerkhoven-Murdock-Sunburg – Rick Jones (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 170 – DNP – 37-13
  • Kerkhoven-Murdock-Sunburg – Rick Jones (2021) – 2019 Redwood River Riot – 1A – 11th – 182 – 5th
  • Kerkhoven-Murdock-Sunburg – Chase Magaard (2023) – 2019 Redwood River Riot – 1A – 9th – 106 – 3rd
  • Kimball Area – Austin Donnay (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 160 – DNP – 30-16
  • Kimball Area – Austin Donnay (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 152 – DNP – 16-29
  • Kimball Area – Ashton Hanan (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 170 – 6th – 39-8
  • Kimball Area – Ashton Hanan (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 160 – DNP – 27-10
  • Kimball Area – Carter Holtz (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 182 – DNP – 35-2
  • Kimball Area – Carter Holtz (2022) – 2019 NHSCA Nationals – 1A – 9th – 195 – 5th
  • Kimball Area – Carter Holtz (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 195 – DNP – 34-8
  • Kimball Area – Zack Holtz (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 152 – 6th – 34-3
  • Kimball Area – Zack Holtz (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 152 – 4th – 16-2
  • Kimball Area – Zack Holtz (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 145 – 4th – 40-8
  • Kimball Area – Zack Holtz (2021) – 2017 MN HS State Tournament – 1A – 8th – 132 – DNP – 30-6
  • Kimball Area – Zack Holtz (2021) – 2016 MN HS State Tournament – 1A – 7th – 113 – DNP – 23-9
  • Kimball Area – Lucas Jurek (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 120 – DNP – 19-17
  • Kimball Area – Alex Nelson (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 132 – 6th – 32-9
  • Kimball Area – Alex Nelson (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 126 – DNP – 22-14
  • Kimball Area – Gavin Winter (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 126 – 5th – 33-8
  • Kimball Area – Gavin Winter (2023) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 8th – 106 – DNP – 31-7
  • Lake City – Jonathan Harvey (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 120 – DNP – 21-6
  • Lake City – Jonathan Harvey (2022) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 120 – DNP
  • Lake City – Jonathan Harvey (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 106 – 5th – 33-9
  • Lake City – Joe Kozlowski (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 138 – DNP – 28-11
  • Lake City – Aaron Meincke (2022) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 138 – DNP
  • Lake Crystal-Wellcome Memorial Area – Tucker Wills (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 132 – DNP – 20-17
  • Lakeville North – Zach Hanson (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 113 – 2nd – 43-5
  • Lakeville North – Zach Hanson (2023) – 2019 MN Christmas Tournament – 3A – 9th – 113 – 3rd
  • Lakeville North – Zach Hanson (2023) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 8th – 113 – DNP – 36-5
  • Lakeville North – Jore Volk (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 106 – 1st – 45-1
  • Lakeville North – Jore Volk (2022) – 2019 MN Christmas Tournament – 3A – 10th – 106 – 1st
  • Lakeville North – Jore Volk (2022) – 2019 USA Wrestling Nationals – GR – 16U – 100 – 1st
  • Lakeville North – Jore Volk (2022) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 100 – 1st
  • Lakeville North – Jore Volk (2022) – 2019 UWW World Team Trials – FS – Cadet – 45kg – 5th
  • Lakeville North – Jore Volk (2022) – 2019 UWW World Team Trials – GR – Cadet – 45kg – 2nd
  • Lakeville North – Jore Volk (2022) – 2019 Northern Plains Regional – GR – 16U – 106 – 1st
  • Lakeville North – Jore Volk (2022) – 2019 Northern Plains Regional – FS – 16U – 106 – 1st
  • Lakeville North – Jore Volk (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 106 – 2nd
  • Lakeville North – Jore Volk (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 106 – 3rd
  • Lakeville North – Jore Volk (2022) – 2019 USA Wrestling Nationals – Folk – Cadet – 100 – 7th
  • Lakeville North – Jore Volk (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 106 – 2nd – 39-4
  • Lakeville North – Jore Volk (2022) – 2018 Big Bear Tournament – 3A – 10th – 106 – 1st
  • Lakeville North – Jore Volk (2022) – 2018 USA Wrestling Nationals – GR – Cadet – 88 – 5th
  • Lakeville North – Jore Volk (2022) – 2018 USA Wrestling Nationals – FS – Cadet – 88 – 2nd
  • Lakeville South – Brice Bischof (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 138 – DNP – 38-11
  • Lewiston-Altura/Rushford-Peterson – Carter Jonsgaard (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 113 – 4th – 34-13
  • Lewiston-Altura/Rushford-Peterson – Gable Speltz (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 126 – DNP – 29-14
  • Little Falls – Austin Litke (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 106 – DNP – 34-4
  • Little Falls – Gabe Nagel (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 170 – 2nd – 41-1
  • Little Falls – Gabe Nagel (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Junior – 170 – 2nd
  • Little Falls – Gabe Nagel (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 160 – 1st – 46-0
  • Little Falls – Gabe Nagel (2021) – 2018 Northern Plains Regional – FS – Cadet – 160 – 4th
  • Little Falls – Gabe Nagel (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 160 – 5th
  • Little Falls – Gabe Nagel (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 145 – DNP – 36-7
  • LPGE-Browerville – Landon Gode (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 132 – 2nd – 50-4
  • LPGE-Browerville – Landon Gode (2022) – 2019 Big Bear Tournament – 1A – 10th – 132 – 3rd
  • LPGE-Browerville – Landon Gode (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 126 – 4th – 37-12
  • LPGE-Browerville – Landon Gode (2022) – 2018 Big Bear Tournament – 1A – 9th – 126 – 5th
  • LPGE-Browerville – Mason Gode (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 138 – 1st – 54-1
  • LPGE-Browerville – Mason Gode (2021) – 2019 Big Bear Tournament – 1A – 11th – 138 – 2nd
  • LPGE-Browerville – Mason Gode (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 132 – 2nd – 50-1
  • LPGE-Browerville – Mason Gode (2021) – 2018 Big Bear Tournament – 1A – 10th – 132 – 1st
  • LPGE-Browerville – Mason Gode (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 126 – 6th – 41-9
  • LPGE-Browerville – Mason Gode (2021) – 2017 MN HS State Tournament – 1A – 8th – 113 – DNP – 26-14
  • LPGE-Browerville – Hans Holmquist (2021) – 2019 Big Bear Tournament – 1A – 11th – 195 – 6th
  • LPGE-Browerville – Cael Lorentz (2021) – 2019 Big Bear Tournament – 1A – 11th – 113 – 8th
  • LPGE-Browerville – Carter Meiners (2021) – 2019 Big Bear Tournament – 1A – 11th – 126 – 1st
  • LPGE-Browerville – Carter Meiners (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 113 – DNP – 43-6
  • LPGE-Browerville – Carter Meiners (2021) – 2018 Big Bear Tournament – 1A – 10th – 113 – 1st
  • LPGE-Browerville – Carter Meiners (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 106 – 5th – 39-8
  • LPGE-Browerville – Braden Thom (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 106 – 4th – 45-12
  • LPGE-Browerville – Braden Thom (2022) – 2019 Big Bear Tournament – 1A – 10th – 106 – 1st
  • Luverne – Hunter Baker (2021) – 2017 MN HS State Tournament – 2A – 8th – 106 – DNP – 28-12
  • Luverne – Riley Cowell (2021) – 2018 Redwood River Riot – 2A – 10th – 106 – 6th
  • Madelia/Truman/Martin Luther – Gach Mar (2021) – 2018 Redwood River Riot – 1A – 10th – 138 – 8th
  • MAHACA – Ethan Lebrija (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 120 – 3rd – 42-2
  • MAHACA – Ethan Lebrija (2022) – 2019 Big Bear Tournament – 2A – 10th – 120 – 1st
  • MAHACA – Davin Rose (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 126 – DNP – 34-8
  • MAHACA – Davin Rose (2023) – 2019 Big Bear Tournament – 2A – 9th – 126 – 3rd
  • MAHACA – Davin Rose (2023) – 2019 USA Wrestling Nationals – GR – 16U – 126 – DNP
  • MAHACA – Davin Rose (2023) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 120 – DNP
  • MAHACA – Davin Rose (2023) – 2019 Northern Plains Regional – GR – 16U – 126 – 4th
  • MAHACA – Davin Rose (2023) – 2019 Northern Plains Regional – FS – 16U – 126 – 3rd
  • MAHACA – Davin Rose (2023) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 126 – 3rd
  • MAHACA – Davin Rose (2023) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 126 – 2nd
  • MAHACA – Davin Rose (2023) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 8th – 113 – DNP – 35-9
  • MAHACA – Davin Rose (2023) – 2018 Big Bear Tournament – 2A – 8th – 113 – 4th
  • Mahnomen/Waubun – Garret Eiynck (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 126 – DNP – 34-10
  • Mahnomen/Waubun – Garret Eiynck (2021) – 2019 Big Bear Tournament – 1A – 11th – 126 – 7th
  • Mahnomen/Waubun – Garret Eiynck (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 120 – DNP – 29-11
  • Mahtomedi – JP Johnson (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 220 – DNP – 27-15
  • Mahtomedi – Ian Wilsey (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 170 – DNP – 28-16
  • Mahtomedi – Ian Wilsey (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 145 – DNP – 35-14
  • Mahtomedi – Ian Wilsey (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 126 – DNP – 17-15
  • Mankato East – Rieley Fleming (2021) – 2019 Rumble on the Red – 2A – 11th – 285 – 7th
  • Mankato East – Braeden Hendel (2021) – 2019 Rumble on the Red – 2A – 11th – 145 – 6th
  • Mankato East – Spencer Ruedy (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 120 – DNP – 19-10
  • Mankato West – Wyatt Block (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 152 – DNP – 32-15
  • Mankato West – Gannon Rosenfeld (2022) – 2019 Redwood River Riot – 2A – 10th – 170 – 4th
  • Maple Grove – Max Johnson (2023) – 2019 Redwood River Riot – 3A – 9th – 132 – 6th
  • Maple Grove – Max Johnson (2023) – 2019 MN/USA Wrestling State – Folk – 8th – 132 – 2nd
  • Maple Grove – Max Johnson (2023) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 8th – 132 – DNP – 34-18
  • Maple Grove – Dylan Schultz (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 132 – 4th
  • Maple Grove – Dylan Schultz (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – Folk – 10th – 126 – 1st
  • Maple Grove – Dylan Schultz (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 120 – DNP – 29-15
  • Maple River – Boden Simon (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 120 – DNP – 37-13
  • Maple River – Boden Simon (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 113 – DNP – 34-18
  • Maple River – Boden Simon (2022) – 2018 Redwood River Riot – 1A – 9th – 113 – 6th
  • Marshall – Cole Felcyn (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 195 – DNP – 18-13
  • Marshall – Cole Felcyn (2021) – 2018 Redwood River Riot – 2A – 10th – 285 – 8th
  • Marshall – Dylan Louwagie (2024) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 8th – 113 – 5th – 38-7
  • Marshall – Dylan Louwagie (2024) – 2019 Redwood River Riot – 2A – 8th – 113 – 2nd
  • Marshall – Dylan Louwagie (2024) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 7th – 106 – 2nd – 40-9
  • Marshall – Dylan Louwagie (2024) – 2018 Redwood River Riot – 2A – 7th – 106 – 4th
  • Marshall – Grant Louwagie (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 160 – DNP – 27-11
  • Marshall – Grant Louwagie (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 160 – DNP – 32-16
  • Marshall – Grant Louwagie (2021) – 2018 Redwood River Riot – 2A – 10th – 160 – 8th
  • Marshall – Spencer Wambeke (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 182 – 6th – 25-7
  • Medford – Charley Elwood (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 132 – 1st – 23-1
  • Medford – Charley Elwood (2023) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 8th – 113 – 1st – 35-2
  • Medford – Charley Elwood (2023) – 2018 MN HS State Tournament – 1A – 7th – 106 – 2nd – 26-4
  • Medford – Josiah Hedensten (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 160 – 5th – 21-13
  • Medford – Alex Helgeson (2023) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 8th – 106 – DNP – 24-12
  • Medford – Gavin Hermes (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 285 – DNP – 26-16
  • Medford – Tate Hermes (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 145 – DNP – 34-7
  • Medford – Brennon Hoffman (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 220 – DNP – 18-14
  • Milaca – Brody Ash (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 285 – DNP – 31-11
  • Milaca – Bodee Zens (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 220 – DNP – 26-13
  • Milaca – Bodee Zens (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 220 – DNP – 23-11
  • Minneapolis Patrick Henry – Lewis Yang (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 120 – DNP – 32-14
  • Minneapolis South – Daniel Avre (2021) – 2019 Redwood River Riot – 3A – 11th – 126 – 5th
  • Minneapolis South – Daniel Avre (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 113 – DNP – 15-3
  • Minneapolis South – Daniel Avre (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 106 – DNP – 33-8
  • Minneapolis South – Daniel Avre (2021) – 2017 Redwood River Riot – 3A – 9th – 106 – 3rd
  • Minneapolis Southwest – Nick Flaskamp (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 182 – DNP – 25-9
  • Minneapolis Southwest – Nick Flaskamp (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 170 – DNP – 22-7
  • Minneapolis Southwest – Nick Flaskamp (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 170 – DNP – 16-13
  • Minneapolis Washburn – Vincent Gladbach (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 285 – 6th – 33-9
  • Minneota – Eric Carrasco (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 113 – DNP – 37-5
  • Minneota – Eric Carrasco (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 113 – DNP – 33-9
  • Minneota – Eric Carrasco (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 120 – 6th
  • Minneota – Eric Carrasco (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 106 – DNP – 19-15
  • Minneota – Jackson Esping (2022) – 2019 Rumble on the Red – 1A – 10th – 285 – 8th
  • Minneota – Zack Fier (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 126 – DNP – 29-14
  • Minneota – Jonah Gruenes (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 138 – DNP – 38-10
  • Minneota – Jonah Gruenes (2022) – 2019 Rumble on the Red – 1A – 10th – 138 – 5th
  • Minneota – Kade Lozinski (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 132 – DNP – 31-12
  • Minneota – Kade Lozinski (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 120 – DNP – 22-17
  • Minnetonka – Peter Barrett (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 113 – DNP – 27-20
  • Minnetonka – Peter Barrett (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 106 – DNP – 26-17
  • Minnetonka – Gabe Schumacher (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 152 – DNP – 39-10
  • Minnetonka – Gabe Schumacher (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 138 – DNP – 19-12
  • Minnetonka – Quinn Sell (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 195 – DNP – 35-10
  • Minnetonka – Quinn Sell (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 195 – DNP – 28-11
  • Minnewaska Area – Jacob Blair (2022) – 2019 Big Bear Tournament – 1A – 10th – 120 – 6th
  • Minnewaska Area – Jacob Blair (2022) – 2018 Big Bear Tournament – 1A – 9th – 106 – 8th
  • Minnewaska Area – Easton McCrory (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 126 – DNP – 30-10
  • Minnewaska Area – Easton McCrory (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 113 – DNP – 31-10
  • Minnewaska Area – Easton McCrory (2022) – 2018 Big Bear Tournament – 1A – 9th – 113 – 3rd
  • Minnewaska Area – Easton McCrory (2022) – 2017 Big Bear Tournament – 1A – 8th – 106 – 6th
  • Minnewaska Area – Tyson Meyer (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 170 – 1st – 50-1
  • Minnewaska Area – Tyson Meyer (2021) – 2019 Big Bear Tournament – 1A – 11th – 182 – 1st
  • Minnewaska Area – Tyson Meyer (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 170 – 1st – 39-0
  • Minnewaska Area – Tyson Meyer (2021) – 2018 Big Bear Tournament – 1A – 10th – 182 – 1st
  • Minnewaska Area – Tyson Meyer (2021) – 2018 NHSCA Nationals – 1A – 9th – 170 – 3rd
  • Minnewaska Area – Tyson Meyer (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 170 – DNP – 39-6
  • Minnewaska Area – Tyson Meyer (2021) – 2017 Big Bear Tournament – 1A – 9th – 170 – 4th
  • Minnewaska Area – Tyson Meyer (2021) – 2017 MN HS State Tournament – 1A – 8th – 160 – DNP – 35-7
  • Minnewaska Area – Jakob Swalla (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 285 – DNP – 32-6
  • Minnewaska Area – Jakob Swalla (2021) – 2019 Big Bear Tournament – 1A – 11th – 285 – 4th
  • Minnewaska Area – Jakob Swalla (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 285 – DNP – 27-13
  • Moorhead – Evan Fankhanel (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 120 – DNP – 22-19
  • Mora – Dom Adams (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 182 – DNP – 38-12
  • Mora – Dom Adams (2021) – 2019 Big Bear Tournament – 2A – 11th – 182 – 4th
  • Mora – Connor Gmahl (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 126 – DNP – 36-11
  • Mora – Connor Gmahl (2023) – 2019 Big Bear Tournament – 2A – 9th – 132 – 7th
  • Mora – Tanner Grangruth (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 285 – DNP – 21-14
  • Mora – Tucker Hass (2023) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 8th – 126 – DNP – 23-23
  • Mora – Avery Nelson (2023) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 8th – 106 – DNP – 28-16
  • Mound-Westonka – Jacob Maas (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 113 – DNP – 35-17
  • Mound-Westonka – Lance Munsterteiger (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 182 – DNP – 32-12
  • Mound-Westonka – Jack Nelson (2024) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 8th – 106 – DNP – 21-14
  • Mounds View – Zyan Hall (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 120 – DNP – 33-13
  • Mounds View – Javan Kaufman (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 126 – DNP – 23-13
  • Mounds View – Javan Kaufman (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Junior – 120 – 1st
  • Mounds View – Javan Kaufman (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 113 – DNP – 34-11
  • Mounds View – Mannix Morgan (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 170 – DNP – 35-11
  • Mounds View – Mannix Morgan (2021) – 2019 Rumble on the Red – 3A – 11th – 170 – 8th
  • Mounds View – Mannix Morgan (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 152 – DNP
  • Mounds View – Mannix Morgan (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 132 – DNP – 28-17
  • Mounds View – Mannix Morgan (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 120 – DNP – 19-19
  • Mounds View – Jacob Solheim (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 195 – DNP – 22-16
  • New London-Spicer – Ty Bisek (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 113 – 2nd – 46-5
  • New London-Spicer – Ty Bisek (2021) – 2019 Redwood River Riot – 2A – 11th – 113 – 4th
  • New London-Spicer – Ty Bisek (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 106 – 6th – 26-13
  • New London-Spicer – Luke Knudsen (2024) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 8th – 106 – 6th – 48-6
  • New London-Spicer – Luke Knudsen (2024) – 2019 Redwood River Riot – 2A – 8th – 106 – 4th
  • New London-Spicer – Luke Knudsen (2024) – 2018 Redwood River Riot – 2A – 7th – 106 – 8th
  • New London-Spicer – Nick McKenzie (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 220 – 4th – 42-7
  • New London-Spicer – Nick McKenzie (2021) – 2019 Redwood River Riot – 2A – 11th – 220 – 2nd
  • New London-Spicer – Nick McKenzie (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 220 – DNP – 33-12
  • New London-Spicer – Nick McKenzie (2021) – 2018 Redwood River Riot – 2A – 10th – 220 – 4th
  • New Prague – Evan Anderson (2022) – 2019 MN Christmas Tournament – 3A – 10th – 285 – 6th
  • New Prague – Colton Bornholdt (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 120 – 4th – 45-9
  • New Prague – Colton Bornholdt (2023) – 2019 Rumble on the Red – 3A – 9th – 113 – 5th
  • New Prague – Colton Bornholdt (2023) – 2019 USA Wrestling Nationals – GR – 16U – 106 – DNP
  • New Prague – Colton Bornholdt (2023) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 106 – DNP
  • New Prague – Koy Buesgens (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 106 – 3rd – 51-4
  • New Prague – Koy Buesgens (2023) – 2019 Rumble on the Red – 3A – 9th – 106 – 1st
  • New Prague – Koy Buesgens (2023) – 2019 MN Christmas Tournament – 3A – 9th – 106 – 3rd
  • New Prague – Koy Buesgens (2023) – 2019 USA Wrestling Nationals – GR – 16U – 106 – DNP
  • New Prague – Koy Buesgens (2023) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 100 – 8th
  • New Prague – Joey Novak (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 126 – 2nd – 46-9
  • New Prague – Joey Novak (2023) – 2019 Rumble on the Red – 3A – 9th – 126 – 3rd
  • New Prague – Joey Novak (2023) – 2019 MN Christmas Tournament – 3A – 9th – 126 – 6th
  • New Prague – Joey Novak (2023) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 120 – DNP
  • New Prague – Joey Novak (2023) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 120 – 3rd
  • New Prague – Joey Novak (2023) – 2019 USA Wrestling Nationals – Folk – Cadet – 113 – 8th
  • New Prague – Joey Novak (2023) – 2019 MN/USA Wrestling State – Folk – 8th – 113 – 1st
  • New Prague – Nick Novak (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 138 – 2nd – 47-6
  • New Prague – Nick Novak (2021) – 2019 Rumble on the Red – 3A – 11th – 138 – 2nd
  • New Prague – Nick Novak (2021) – 2019 MN Christmas Tournament – 3A – 11th – 138 – 4th
  • New Prague – Nick Novak (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – Junior – 132 – DNP
  • New Prague – Nick Novak (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Junior – 132 – 2nd
  • New Prague – Nick Novak (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – Folk – Junior – 126 – 1st
  • New Prague – Nick Novak (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 120 – 4th – 48-4
  • New Prague – Nick Novak (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 120 – 4th
  • New Prague – Nick Novak (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 120 – 4th
  • New Prague – Nick Novak (2021) – 2018 USA Wrestling Nationals – Folk – Cadet – 113 – 8th
  • New Prague – Nick Novak (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 106 – 6th – 44-6
  • New Prague – Nick Novak (2021) – 2017 Rumble on the Red – 3A – 9th – 106 – 2nd
  • New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva – Nikolas Petsinger (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 120 – 5th
  • New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva – Nikolas Petsinger (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – Folk – 9th – 120 – 5th
  • New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva – Nikolas Petsinger (2022) – 2018 Redwood River Riot – 1A – 9th – 113 – 8th
  • New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva – Ralph Roesler (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 170 – DNP – 28-11
  • New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva – Ralph Roesler (2022) – 2019 Redwood River Riot – 1A – 10th – 170 – 7th
  • New Ulm Area – Cole Ranweiler (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 170 – DNP – 38-8
  • New Ulm Area – Cole Ranweiler (2021) – 2019 Redwood River Riot – 2A – 11th – 170 – 3rd
  • New Ulm Area – Cole Ranweiler (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 132 – DNP – 30-17
  • New Ulm Area – Cole Ranweiler (2021) – 2015 Redwood River Riot – 2A – 7th – 106 – 8th
  • New York Mills – Dane Niemi (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 126 – DNP – 34-3
  • New York Mills – Dane Niemi (2022) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 132 – DNP
  • New York Mills – Dane Niemi (2022) – 2019 Northern Plains Regional – FS – 16U – 132 – 6th
  • New York Mills – Dane Niemi (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 132 – 4th
  • New York Mills – Dane Niemi (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 132 – 5th
  • New York Mills – Dane Niemi (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 120 – 5th – 32-11
  • New York Mills – Dane Niemi (2022) – 2018 MN HS State Tournament – 1A – 8th – 106 – DNP – 34-9
  • New York Mills – Dane Niemi (2022) – 2017 Big Bear Tournament – 1A – 8th – 106 – 8th
  • New York Mills – Bren Salo (2022) – 2019 Big Bear Tournament – 1A – 10th – 160 – 7th
  • New York Mills – Bren Salo (2022) – 2018 MN HS State Tournament – 1A – 8th – 126 – DNP – 27-17
  • North Branch – Brandt Bombard (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 138 – DNP – 31-12
  • North Branch – Brandt Bombard (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 126 – DNP – 26-10
  • North Branch – Brandt Bombard (2022) – 2018 MN HS State Tournament – 2A – 8th – 113 – DNP – 32-13
  • North Branch – Ashton LaBelle (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 145 – DNP – 32-11
  • North Branch – Ashton LaBelle (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 126 – 4th
  • North Branch – Ashton LaBelle (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – Folk – 9th – 126 – 3rd
  • North Branch – Ashton LaBelle (2022) – 2018 MN HS State Tournament – 2A – 8th – 106 – DNP – 35-13
  • North Branch – Josh Logan (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 132 – DNP – 35-8
  • North Branch – Josh Logan (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – Folk – 10th – 138 – 2nd
  • North Branch – Josh Logan (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 132 – DNP – 32-17
  • Northfield – Gavin Anderson (2021) – 2019 Rumble on the Red – 3A – 11th – 145 – 8th
  • Northfield – Sam Holman (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 132 – DNP – 37-12
  • Northfield – Sam Holman (2021) – 2019 Rumble on the Red – 3A – 11th – 132 – 5th
  • Northfield – Nick Lopez (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 285 – DNP – 6-11
  • Northfield – Jake Messner (2022) – 2019 Rumble on the Red – 3A – 10th – 126 – 4th
  • Northfield – Jake Messner (2022) – 2019 USA Wrestling Nationals – GR – 16U – 120 – DNP
  • Northfield – Jake Messner (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 113 – 2nd
  • Northfield – Jake Messner (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 113 – 3rd
  • Northfield – Jake Messner (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 113 – 4th – 47-13
  • Northfield – Jake Messner (2022) – 2018 Rumble on the Red – 3A – 9th – 113 – 2nd
  • Northfield – Jake Messner (2022) – 2018 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 113 – 5th
  • Northfield – Jake Messner (2022) – 2018 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 113 – 4th
  • Northfield – Jake Messner (2022) – 2018 MN HS State Tournament – 3A – 8th – 113 – DNP – 35-12
  • Northfield – Beau Murphy (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 113 – DNP – 37-11
  • Northfield – Chase Murphy (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 126 – DNP – 42-6
  • Northfield – Chase Murphy (2021) – 2019 Rumble on the Red – 3A – 11th – 120 – 3rd
  • Northfield – Chase Murphy (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 106 – 4th – 48-8
  • Northfield – Chase Murphy (2021) – 2018 Rumble on the Red – 3A – 10th – 106 – 2nd
  • Northfield – Chase Murphy (2021) – 2018 Northern Plains Regional – FS – Cadet – 106 – 5th
  • Norwood Young America – Sean Weckman (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 195 – DNP – 31-20
  • Ogilvie – Gavin McLevis (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 220 – DNP – 26-12
  • Orono – Shea Albrecht (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 285 – DNP – 25-11
  • Orono – Shea Albrecht (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 285 – DNP – 30-17
  • Orono – Noah Arneson (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 152 – DNP – 23-19
  • Orono – Noah Arneson (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 145 – DNP – 18-17
  • Orono – Johnny Harstad (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 182 – DNP – 19-24
  • Orono – David Wilfert (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 195 – DNP – 31-10
  • Orono – David Wilfert (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 195 – DNP – 36-17
  • Osseo – Jacob Meissner (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 170 – 4th – 33-7
  • Osseo – Jacob Meissner (2022) – 2019 USA Wrestling Nationals – GR – 16U – 182 – DNP
  • Osseo – Jacob Meissner (2022) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 182 – DNP
  • Osseo – Jacob Meissner (2022) – 2019 Northern Plains Regional – GR – 16U – 182 – 4th
  • Osseo – Jacob Meissner (2022) – 2019 Northern Plains Regional – FS – 16U – 182 – 3rd
  • Osseo – Jacob Meissner (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 182 – 5th
  • Osseo – Jacob Meissner (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 182 – 4th
  • Osseo – Jacob Meissner (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – Folk – 9th – 182 – 1st
  • Osseo – Jacob Meissner (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 182 – DNP – 35-6
  • Osseo – Jagger Schack (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 220 – 4th – 34-7
  • Osseo – Jagger Schack (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Junior – 220 – 4th
  • Osseo – Jagger Schack (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Junior – 220 – 4th
  • Osseo – Jagger Schack (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 220 – DNP – 37-7
  • Osseo – Jagger Schack (2021) – 2018 Northern Plains Regional – GR – Cadet – 220 – 2nd
  • Osseo – Jagger Schack (2021) – 2018 Northern Plains Regional – FS – Cadet – 220 – 4th
  • Osseo – Jagger Schack (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 220 – 1st
  • Osseo – Jagger Schack (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 220 – 2nd
  • Osseo – Jagger Schack (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 220 – DNP – 31-15
  • Osseo – Caidon Williams (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 152 – DNP – 8-8
  • Ottertail Central – Cian Buehler (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 285 – 3rd – 38-7
  • Ottertail Central – Cian Buehler (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 285 – 4th – 33-11
  • Ottertail Central – Cian Buhler (2021) – 2019 Big Bear Tournament – 1A – 11th – 285 – 2nd
  • Ottertail Central – Brien Poser (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 126 – DNP – 12-8
  • Ottertail Central – Logan Schleske (2022) – 2019 Big Bear Tournament – 1A – 10th – 138 – 8th
  • Ottertail Central – Logan Schleske (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 132 – DNP – 21-17
  • Owatonna – Yves Evillard (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 120 – DNP – 26-11
  • Owatonna – Yves Evillard (2022) – 2019 MN Christmas Tournament – 3A – 10th – 120 – 8th
  • Owatonna – Kanin Hable (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Junior – 126 – 2nd
  • Owatonna – Kanin Hable (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Junior – 126 – 5th
  • Owatonna – Kanin Hable (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 120 – DNP – 23-13
  • Owatonna – Kanin Hable (2022) – 2018 Northern Plains Regional – FS – Cadet – 113 – 5th
  • Owatonna – Kanin Hable (2022) – 2018 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 113 – 3rd
  • Owatonna – Kanin Hable (2022) – 2018 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 113 – 3rd
  • Owatonna – Kanin Hable (2022) – 2017 USA Wrestling Nationals – GR – Cadet – 100 – 8th
  • Owatonna – Kanin Hable (2022) – 2017 Northern Plains Regional – FS – Cadet – 100 – 4th
  • Owatonna – Kanin Hable (2022) – 2017 Northern Plains Regional – GR – Cadet – 100 – 3rd
  • Owatonna – Kanin Hable (2022) – 2017 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 100 – 3rd
  • Owatonna – Kanin Hable (2022) – 2017 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 100 – 3rd
  • Owatonna – Kanin Hable (2022) – 2017 USA Wrestling Nationals – Folk – Cadet – 100 – 8th
  • Owatonna – Landen Johnson (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 152 – 2nd – 48-2
  • Owatonna – Landen Johnson (2022) – 2019 MN Christmas Tournament – 3A – 10th – 152 – 1st
  • Owatonna – Landen Johnson (2022) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 145 – DNP
  • Owatonna – Landen Johnson (2022) – 2019 Northern Plains Regional – GR – 16U – 145 – 4th
  • Owatonna – Landen Johnson (2022) – 2019 Northern Plains Regional – FS – 16U – 145 – 5th
  • Owatonna – Landen Johnson (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 145 – 1st
  • Owatonna – Landen Johnson (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 145 – 2nd
  • Owatonna – Landen Johnson (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 138 – 6th – 42-11
  • Owatonna – Landen Johnson (2022) – 2018 MN Christmas Tournament – 3A – 9th – 138 – 4th
  • Owatonna – Landen Johnson (2022) – 2018 Northern Plains Regional – GR – Cadet – 138 – 2nd
  • Owatonna – Landen Johnson (2022) – 2018 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 138 – 1st
  • Owatonna – Landen Johnson (2022) – 2018 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 138 – 3rd
  • Owatonna – Landen Johnson (2022) – 2017 MN Christmas Tournament – 3A – 8th – 126 – 8th
  • Owatonna – Landen Johnson (2022) – 2017 MN HS State Tournament – 3A – 7th – 113 – DNP – 29-10
  • Owatonna – Kaden Nelson (2021) – 2019 MN Christmas Tournament – 3A – 11th – 160 – 8th
  • Owatonna – Kaden Nelson (2021) – 2018 MN Christmas Tournament – 3A – 10th – 145 – 8th
  • Owatonna – Kaden Nelson (2021) – 2017 MN HS State Tournament – 3A – 8th – 106 – DNP – 30-16
  • Owatonna – Cael Robb (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 106 – 4th – 42-9
  • Owatonna – Cael Robb (2023) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 106 – DNP
  • Park – Zach Silvis (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 106 – 6th – 45-7
  • Park – Zach Silvis (2022) – 2019 MN Christmas Tournament – 3A – 10th – 106 – 5th
  • Park – Zach Silvis (2022) – 2019 USA Wrestling Nationals – GR – 16U – 106 – DNP
  • Park – Zach Silvis (2022) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 106 – DNP
  • Park – Zach Silvis (2022) – 2019 UWW World Championships – GR – U15 – 44kg – 1st
  • Park – Zach Silvis (2022) – 2019 Northern Plains Regional – GR – 16U – 106 – 3rd
  • Park – Zach Silvis (2022) – 2019 Northern Plains Regional – FS – 16U – 106 – 2nd
  • Park – Zach Silvis (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 106 – 3rd
  • Park – Zach Silvis (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 106 – 4th
  • Park – Zach Silvis (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 106 – DNP – 39-7
  • Pequot Lakes/Pine River-Backus – Owen Carlson (2022) – 2019 Big Bear Tournament – 2A – 10th – 106 – 6th
  • Pequot Lakes/Pine River-Backus – Caleb Ruhl (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 113 – DNP – 35-16
  • Pequot Lakes/Pine River-Backus – Caleb Ruhl (2022) – 2019 Big Bear Tournament – 2A – 10th – 120 – 7th
  • Pequot Lakes/Pine River-Backus – Connor Tulenchik (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 145 – 2nd – 47-5
  • Pequot Lakes/Pine River-Backus – Connor Tulenchik (2022) – 2019 Big Bear Tournament – 2A – 10th – 145 – 3rd
  • Pequot Lakes/Pine River-Backus – Connor Tulenchik (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 138 – DNP – 35-10
  • Pequot Lakes/Pine River-Backus – Connor Tulenchik (2022) – 2018 Big Bear Tournament – 2A – 9th – 138 – 6th
  • Pequot Lakes/Pine River-Backus – Connor Tulenchik (2022) – 2017 Big Bear Tournament – 2A – 8th – 120 – 7th
  • Perham – Jack Fudge (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 152 – 3rd – 39-3
  • Perham – Jack Fudge (2021) – 2019 Rumble on the Red – 2A – 11th – 152 – 2nd
  • Perham – Jack Fudge (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 145 – DNP – 46-6
  • Perham – Jack Fudge (2021) – 2018 Rumble on the Red – 2A – 10th – 145 – 6th
  • Perham – Jack Fudge (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 138 – 4th
  • Perham – Jack Fudge (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 138 – 2nd
  • Perham – Jack Fudge (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 138 – DNP – 35-9
  • Perham – Jack Fudge (2021) – 2017 USA Wrestling Nationals – GR – Cadet – 132 – DNP
  • Perham – Jack Fudge (2021) – 2017 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 132 – 1st
  • Perham – Jack Fudge (2021) – 2017 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 132 – 1st
  • Perham – Brian Ramos (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 170 – DNP – 32-6
  • Perham – Brian Ramos (2022) – 2019 Rumble on the Red – 2A – 10th – 170 – 2nd
  • Perham – Brian Ramos (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 182 – 5th
  • Perham – Brian Ramos (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – Folk – 9th – 182 – 2nd
  • Perham – Brian Ramos (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 170 – DNP – 29-16
  • Perham – Brian Ramos (2022) – 2018 Rumble on the Red – 2A – 9th – 170 – 4th
  • Pierz – Trevor Radunz (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 120 – DNP – 40-9
  • Pierz – Trevor Radunz (2022) – 2019 Big Bear Tournament – 2A – 10th – 120 – 4th
  • Pierz – Trevor Radunz (2022) – 2018 Big Bear Tournament – 2A – 9th – 106 – 5th
  • Pine City/Hinckley-Finlayson – Tim Johnson (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 170 – DNP – 13-12
  • Pine City/Hinckley-Finlayson – Justin Matson (2022) – 2019 USA Wrestling Nationals – GR – 16U – 220 – DNP
  • Pine City/Hinckley-Finlayson – Justin Matson (2022) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 220 – DNP
  • Pine City/Hinckley-Finlayson – Justin Matson (2022) – 2019 Northern Plains Regional – GR – 16U – 220 – 4th
  • Pine City/Hinckley-Finlayson – Justin Matson (2022) – 2019 Northern Plains Regional – FS – 16U – 220 – 2nd
  • Pine City/Hinckley-Finlayson – Justin Matson (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 220 – 2nd
  • Pine City/Hinckley-Finlayson – Justin Matson (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 220 – 4th
  • Pine City/Hinckley-Finlayson – Justin Matson (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 220 – DNP – 22-14
  • Pine Island – Luke Williams (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 106 – 4th – 37-5
  • Pine Island – Luke Williams (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 106 – DNP – 33-4
  • Plainview-Elgin-Millville – Cael Marx (2021) – 2017 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 126 – 6th
  • Plainview-Elgin-Millville – Garrett Olson (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Junior – 126 – 4th
  • Plainview-Elgin-Millville – Garrett Olson (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Junior – 126 – 4th
  • Plainview-Elgin-Millville – Garrett Olson (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 120 – 5th
  • Plainview-Elgin-Millville – Garrett Olson (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 120 – 5th
  • Plainview-Elgin-Millville – Garrett Olson (2021) – 2017 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 113 – 6th
  • Plainview-Elgin-Millville – Garrett Olson (2021) – 2017 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 113 – 6th
  • Plainview-Elgin-Millville – Martin Prieto (2022) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 170 – DNP
  • Princeton – Parker Adkins (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 120 – DNP – 31-10
  • Princeton – Parker Adkins (2023) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 8th – 106 – DNP – 33-14
  • Princeton – Ethan Ballweber (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 113 – DNP – 29-9
  • Princeton – Kyle Boeke (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 132 – 6th – 42-5
  • Princeton – Kyle Boeke (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – GR – 16U – 132 – 5th
  • Princeton – Kyle Boeke (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 132 – DNP
  • Princeton – Kyle Boeke (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 132 – 2nd
  • Princeton – Kyle Boeke (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 132 – 3rd
  • Princeton – Kyle Boeke (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 126 – 4th – 44-5
  • Princeton – Kyle Boeke (2021) – 2018 Northern Plains Regional – GR – Cadet – 126 – 6th
  • Princeton – Kyle Boeke (2021) – 2018 Northern Plains Regional – FS – Cadet – 126 – 5th
  • Princeton – Kyle Boeke (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 126 – 1st
  • Princeton – Kyle Boeke (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 126 – 1st
  • Princeton – Kyle Boeke (2021) – 2017 MN HS State Tournament – 2A – 8th – 106 – 5th – 34-6
  • Princeton – Kyle Boeke (2021) – 2016 MN HS State Tournament – 2A – 7th – 106 – DNP – 23-12
  • Princeton – Landen Parent (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 126 – 6th – 42-4
  • Princeton – Landen Parent (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Junior – 126 – 2nd
  • Princeton – Landen Parent (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 120 – 3rd – 24-4
  • Princeton – Landen Parent (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 113 – 1st
  • Princeton – Landen Parent (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 113 – 1st
  • Princeton – Landen Parent (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 106 – 2nd – 41-3
  • Princeton – Landen Parent (2021) – 2017 USA Wrestling Nationals – GR – Cadet – 100 – 5th
  • Princeton – Tyler Wells (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 106 – 1st – 47-0
  • Princeton – Tyler Wells (2023) – 2019 UWW World Championships – FS – U15 – 41kg – 1st
  • Princeton – Zack Wells (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 145 – 3rd – 45-1
  • Princeton – Zack Wells (2021) – 2019 Northern Plains Regional – FS – Junior – 138 – 6th
  • Princeton – Zack Wells (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Junior – 138 – 2nd
  • Princeton – Zack Wells (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Junior – 138 – 3rd
  • Princeton – Zack Wells (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 132 – DNP – 39-7
  • Princeton – Zack Wells (2021) – 2018 Northern Plains Regional – FS – Cadet – 126 – 4th
  • Princeton – Zack Wells (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 132 – 3rd
  • Princeton – Zack Wells (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 113 – DNP – 38-7
  • Prior Lake – Teagan Block (2021) – 2019 Rumble on the Red – 3A – 11th – 120 – 5th
  • Prior Lake – Teagan Block (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – GR – 16U – 113 – DNP
  • Prior Lake – Teagan Block (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 113 – DNP
  • Prior Lake – Teagan Block (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 113 – 2nd
  • Prior Lake – Teagan Block (2021) – 2018 MN Christmas Tournament – 3A – 10th – 106 – 6th
  • Prior Lake – Alan Koehler (2023) – 2019 Rumble on the Red – 3A – 9th – 106 – 4th
  • Prior Lake – Alan Koehler (2023) – 2019 USA Wrestling Nationals – GR – 16U – 88 – 4th
  • Prior Lake – Alan Koehler (2023) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 88 – 2nd
  • Prior Lake – Cameron Miller (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 220 – DNP – 19-1
  • Proctor/Hermantown – Alex McPhee (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 126 – 3rd
  • Proctor/Hermantown – Alex McPhee (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 126 – 2nd
  • Proctor/Hermantown – Alex McPhee (2021) – 2017 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 113 – 4th
  • Red Lake County Central – George Duden (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 285 – DNP – 18-9
  • Red Lake County Central – Damon Ferguson (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 160 – DNP – 31-8
  • Red Lake County Central – Damon Ferguson (2023) – 2019 Big Bear Tournament – 1A – 9th – 160 – 5th
  • Red Lake County Central – Damon Ferguson (2023) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 8th – 138 – DNP – 15-12
  • Red Lake County Central – Tristyn Ferguson (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 170 – DNP – 17-14
  • Red Lake County Central – Tristyn Ferguson (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 170 – DNP – 25-9
  • Red Lake County Central – Zachary Howard (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 220 – DNP – 21-12
  • Redwood Valley – Carter Brandt (2021) – 2019 Redwood River Riot – 2A – 11th – 106 – 7th
  • Rochester Mayo – Marshall Peters (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 132 – DNP – 35-8
  • Rochester Mayo – Marshall Peters (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 126 – 4th – 36-10
  • Rochester Mayo – Marshall Peters (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 120 – DNP – 30-13
  • Rochester Mayo – Marshall Peters (2021) – 2017 MN Christmas Tournament – 3A – 9th – 120 – 8th
  • Rochester Mayo – Marshall Peters (2021) – 2017 MN HS State Tournament – 3A – 8th – 106 – DNP – 28-9
  • Rochester Mayo – Marshall Peters (2021) – 2016 MN Christmas Tournament – 3A – 8th – 106 – 8th
  • Rocori – Austin Moscho (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 152 – DNP – 39-9
  • Rocori – Austin Moscho (2022) – 2019 Redwood River Riot – 2A – 10th – 152 – 4th
  • Rocori – Austin Moscho (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 145 – 2nd
  • Rocori – Austin Moscho (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 126 – DNP – 33-11
  • Rocori – Austin Moscho (2022) – 2018 Redwood River Riot – 3A – 9th – 132 – 7th
  • Rocori – Austin Moscho (2022) – 2018 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 132 – 4th
  • Rocori – Austin Moscho (2022) – 2017 Redwood River Riot – 3A – 8th – 120 – 7th
  • Rogers – Max Ricks (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 106 – DNP – 27-7
  • Rogers – Max Ricks (2022) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 113 – DNP
  • Rogers – Wil Yasseri (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 145 – DNP – 28-9
  • Rogers – Wil Yasseri (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 126 – DNP – 29-16
  • Rogers – Wil Yasseri (2021) – 2017 MN HS State Tournament – 3A – 8th – 113 – DNP – 18-11
  • Roseau – Race Knochenmus (2021) – 2019 Big Bear Tournament – 2A – 11th – 145 – 7th
  • Roseau – Ben Olson (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 160 – DNP – 39-6
  • Roseau – Ben Olson (2021) – 2018 Big Bear Tournament – 1A – 10th – 160 – 3rd
  • Roseau – Ben Olson (2021) – 2017 Big Bear Tournament – 1A – 9th – 152 – 3rd
  • Roseau – Ben Olson (2021) – 2016 Big Bear Tournament – 1A – 8th – 138 – 6th
  • Royalton/Upsala – Will Gorecki (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 120 – DNP – 34-16
  • Royalton/Upsala – Jacob Leibold (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 138 – 6th – 41-10
  • Royalton/Upsala – Jacob Leibold (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – Folk – 9th – 138 – 1st
  • Royalton/Upsala – Jacob Leibold (2022) – 2018 MN HS State Tournament – 1A – 8th – 120 – DNP – 31-16
  • Royalton/Upsala – Mason Novitzki (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 285 – DNP – 31-10
  • Royalton/Upsala – Mason Novitzki (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 285 – DNP – 27-19
  • Sartell-St. Stephen – Dylan Enriquez (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 120 – 4th
  • Sartell-St. Stephen – Dylan Enriquez (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 120 – 3rd
  • Sartell-St. Stephen – Dylan Enriquez (2022) – 2018 Redwood River Riot – 3A – 9th – 106 – 3rd
  • Sartell-St. Stephen – Spencer Johnson (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 113 – DNP – 27-9
  • Sartell-St. Stephen – Spencer Johnson (2022) – 2019 Redwood River Riot – 3A – 10th – 113 – 5th
  • Sartell-St. Stephen – Ashton Lipinski (2022) – 2019 Redwood River Riot – 3A – 10th – 132 – 7th
  • Sauk Rapids-Rice – Joey Hoeschen (2021) – 2019 Redwood River Riot – 3A – 11th – 195 – 4th
  • Scott West – Luke Fogarty (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 145 – DNP – 24-12
  • Scott West – Zach Tracy (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 106 – 3rd – 39-8
  • Scott West – Zach Tracy (2022) – 2019 Rumble on the Red – 2A – 10th – 106 – 3rd
  • Scott West – Zach Tracy (2022) – 2019 MN Christmas Tournament – 2A – 10th – 106 – 4th
  • Scott West – Zach Tracy (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 113 – 5th
  • Scott West – Zach Tracy (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – Folk – 9th – 106 – 1st
  • Scott West – Zach Tracy (2022) – 2018 Rumble on the Red – 2A – 9th – 106 – 7th
  • Shakopee – Joey Johnson (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 195 – 3rd – 53-5
  • Shakopee – Joey Johnson (2021) – 2019 MN Christmas Tournament – 3A – 11th – 195 – 2nd
  • Shakopee – Joey Johnson (2021) – 2019 Northern Plains Regional – GR – Junior – 195 – 2nd
  • Shakopee – Joey Johnson (2021) – 2019 Northern Plains Regional – FS – Junior – 195 – 5th
  • Shakopee – Joey Johnson (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 195 – 4th – 37-8
  • Shakopee – Joey Johnson (2021) – 2018 MN Christmas Tournament – 3A – 10th – 195 – 4th
  • Shakopee – Joey Johnson (2021) – 2018 Northern Plains Regional – FS – Cadet – 182 – 3rd
  • Shakopee – Joey Johnson (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 170 – DNP – 27-16
  • Shakopee – Tommy Johnson (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 220 – 3rd – 42-5
  • Shakopee – Tommy Johnson (2021) – 2019 MN Christmas Tournament – 3A – 11th – 220 – 2nd
  • Shakopee – Tommy Johnson (2021) – 2019 Northern Plains Regional – GR – Junior – 220 – 2nd
  • Shakopee – Tommy Johnson (2021) – 2019 Northern Plains Regional – FS – Junior – 220 – 2nd
  • Shakopee – Tommy Johnson (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 220 – 6th – 47-9
  • Shakopee – Tommy Johnson (2021) – 2018 MN Christmas Tournament – 3A – 10th – 220 – 4th
  • Shakopee – Tommy Johnson (2021) – 2018 Northern Plains Regional – FS – Cadet – 220 – 3rd
  • Shakopee – Carson Manville (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 160 – 1st – 26-1
  • Shakopee – Carson Manville (2021) – 2017 USA Wrestling Nationals – GR – Cadet – 132 – 1st
  • Shakopee – Carson Manville (2021) – 2017 USA Wrestling Nationals – FS – Cadet – 132 – 1st
  • Shakopee – Carson Manville (2021) – 2017 UWW World Team Trials – FS – Cadet – 127 – 2nd
  • Shakopee – Carson Manville (2021) – 2017 UWW World Team Trials – GR – Cadet – 127 – 3rd
  • Shakopee – Carson Manville (2021) – 2017 Northern Plains Regional – FS – Cadet – 126 – 1st
  • Shakopee – Carson Manville (2021) – 2017 Northern Plains Regional – GR – Cadet – 126 – 1st
  • Shakopee – Carson Manville (2021) – 2017 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 126 – 1st
  • Shakopee – Carson Manville (2021) – 2017 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 126 – 1st
  • Shakopee – Carson Manville (2021) – 2017 MN HS State Tournament – 3A – 8th – 126 – 1st – 43-1
  • Shakopee – Carson Manville (2021) – 2016 Rumble on the Red – 3A – 8th – 126 – 1st
  • Shakopee – Carson Manville (2021) – 2016 MN Christmas Tournament – 3A – 8th – 126 – 3rd
  • Shakopee – Pierson Manville (2024) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 8th – 126 – 3rd – 55-4
  • Shakopee – Pierson Manville (2024) – 2019 MN Christmas Tournament – 3A – 8th – 126 – 2nd
  • Shakopee – Pierson Manville (2024) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 7th – 106 – 1st – 53-2
  • Shakopee – Pierson Manville (2024) – 2018 MN Christmas Tournament – 3A – 7th – 106 – 2nd
  • Shakopee – AJ Smith (2023) – 2019 USA Wrestling Nationals – GR – 16U – 120 – 8th
  • Shakopee – AJ Smith (2023) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 120 – DNP
  • Shakopee – DJ Smith (2021) – 2018 USA Wrestling Nationals – FS – Cadet – 170 – 7th
  • Shakopee – DJ Smith (2021) – 2018 Northern Plains Regional – GR – Cadet – 182 – 6th
  • Shakopee – DJ Smith (2021) – 2018 Northern Plains Regional – FS – Cadet – 182 – 4th
  • Shakopee – Jade Trelstad (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 285 – DNP – 31-12
  • Shakopee – Jade Trelstad (2022) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 220 – DNP
  • Shakopee – Blake West (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 113 – 1st – 51-1
  • Shakopee – Blake West (2021) – 2019 MN Christmas Tournament – 3A – 11th – 113 – 2nd
  • Shakopee – Blake West (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – Junior – 106 – 2nd
  • Shakopee – Blake West (2021) – 2019 UWW World Team Trials – FS – Cadet – 48kg – 3rd
  • Shakopee – Blake West (2021) – 2019 Northern Plains Regional – GR – Junior – 106 – 1st
  • Shakopee – Blake West (2021) – 2019 Northern Plains Regional – FS – Junior – 106 – 1st
  • Shakopee – Blake West (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Junior – 113 – 1st
  • Shakopee – Blake West (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Junior – 113 – 1st
  • Shakopee – Blake West (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – Folk – Junior – 106 – 1st
  • Shakopee – Blake West (2021) – 2018 Rumble on the Red – 3A – 10th – 106 – 1st
  • Shakopee – Blake West (2021) – 2018 MN Christmas Tournament – 3A – 10th – 106 – 1st
  • Shakopee – Blake West (2021) – 2018 Northern Plains Regional – GR – Cadet – 100 – 1st
  • Shakopee – Blake West (2021) – 2018 Northern Plains Regional – FS – Cadet – 100 – 3rd
  • Shakopee – Blake West (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 100 – 1st
  • Shakopee – Blake West (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 100 – 1st
  • Shakopee – Blake West (2021) – 2018 USA Wrestling Nationals – Folk – Cadet – 100 – 4th
  • Shakopee – Blake West (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 106 – 5th – 46-5
  • Shakopee – Blake West (2021) – 2017 MN Christmas Tournament – 3A – 9th – 106 – 4th
  • Sibley East – Drayden Morton (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 120 – 1st – 27-3
  • Sibley East – Drayden Morton (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 106 – 1st – 44-1
  • Sibley East – Drayden Morton (2022) – 2018 Redwood River Riot – 1A – 9th – 106 – 1st
  • Sibley East – Drayden Morton (2022) – 2018 NHSCA Nationals – 1A – 8th – 90 – 3rd
  • Sibley East – Drayden Morton (2022) – 2018 MN HS State Tournament – 1A – 8th – 106 – DNP – 35-10
  • Sibley East – Derek Steele (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 113 – 1st – 48-2
  • Sibley East – Derek Steele (2021) – 2019 Redwood River Riot – 1A – 11th – 113 – 1st
  • Sibley East – Derek Steele (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Junior – 113 – 2nd
  • Sibley East – Derek Steele (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Junior – 113 – 2nd
  • Sibley East – Derek Steele (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 113 – 2nd – 41-5
  • Sibley East – Derek Steele (2021) – 2018 Redwood River Riot – 1A – 10th – 113 – 2nd
  • Sibley East – Derek Steele (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 100 – 2nd
  • Sibley East – Derek Steele (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 100 – 3rd
  • Sibley East – Derek Steele (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 113 – DNP – 34-17
  • Sibley East – Derek Steele (2021) – 2017 Redwood River Riot – 1A – 9th – 106 – 6th
  • Simley – Cael Berg (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 138 – 1st – 48-4
  • Simley – Cael Berg (2021) – 2019 MN Christmas Tournament – 2A – 11th – 145 – 2nd
  • Simley – Cael Berg (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – GR – 16U – 145 – 7th
  • Simley – Cael Berg (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 145 – 4th
  • Simley – Cael Berg (2021) – 2019 Northern Plains Regional – GR – 16U – 145 – 5th
  • Simley – Cael Berg (2021) – 2019 Northern Plains Regional – FS – 16U – 145 – 1st
  • Simley – Cael Berg (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 145 – 3rd
  • Simley – Cael Berg (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 145 – 1st
  • Simley – Cael Berg (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – Folk – Cadet – 145 – 5th
  • Simley – Cael Berg (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 138 – 2nd – 36-3
  • Simley – Cael Berg (2021) – 2018 USA Wrestling Nationals – GR – Cadet – 132 – 8th
  • Simley – Cael Berg (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 126 – 5th – 39-16
  • Simley – Cael Berg (2021) – 2017 MN Christmas Tournament – 2A – 9th – 120 – 7th
  • Simley – Cael Berg (2021) – 2017 MN HS State Tournament – 2A – 8th – 106 – 4th – 33-14
  • Simley – Cael Berg (2021) – 2016 MN Christmas Tournament – 2A – 8th – 113 – 7th
  • Simley – Chase DeBlaere (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 126 – 1st – 47-3
  • Simley – Chase DeBlaere (2022) – 2019 MN Christmas Tournament – 2A – 10th – 126 – 3rd
  • Simley – Chase DeBlaere (2022) – 2019 USA Wrestling Nationals – GR – 16U – 132 – DNP
  • Simley – Chase DeBlaere (2022) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 126 – DNP
  • Simley – Chase DeBlaere (2022) – 2019 Northern Plains Regional – FS – 16U – 132 – 3rd
  • Simley – Chase DeBlaere (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 132 – 1st
  • Simley – Chase DeBlaere (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 132 – 1st
  • Simley – Chase DeBlaere (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 120 – 1st – 50-2
  • Simley – Chase DeBlaere (2022) – 2018 MN Christmas Tournament – 2A – 9th – 120 – 3rd
  • Simley – Landan DuVal (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 195 – 6th – 43-9
  • Simley – Gavin Nelson (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 170 – 2nd – 44-6
  • Simley – Gavin Nelson (2023) – 2019 MN Christmas Tournament – 2A – 9th – 182 – 3rd
  • Simley – Gavin Nelson (2023) – 2019 USA Wrestling Nationals – GR – 16U – 170 – 1st
  • Simley – Gavin Nelson (2023) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 170 – 5th
  • Simley – Gavin Nelson (2023) – 2019 UWW World Championships – GR – U15 – 75kg – DNP
  • Simley – Gavin Nelson (2023) – 2019 Northern Plains Regional – FS – 16U – 170 – 3rd
  • Simley – Gavin Nelson (2023) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 170 – 2nd
  • Simley – Gavin Nelson (2023) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 170 – 1st
  • Simley – Gavin Nelson (2023) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 8th – 152 – 3rd – 44-7
  • Simley – Gavin Nelson (2023) – 2018 MN Christmas Tournament – 2A – 8th – 152 – 7th
  • Simley – Reid Nelson (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 113 – 3rd – 47-6
  • Simley – Reid Nelson (2021) – 2019 MN Christmas Tournament – 2A – 11th – 113 – 4th
  • Simley – Reid Nelson (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – GR – 16U – 106 – DNP
  • Simley – Reid Nelson (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 100 – DNP
  • Simley – Reid Nelson (2021) – 2019 Northern Plains Regional – FS – 16U – 106 – 3rd
  • Simley – Reid Nelson (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 106 – 5th
  • Simley – Reid Nelson (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 106 – 3rd – 46-3
  • Simley – Reid Nelson (2021) – 2018 MN Christmas Tournament – 3A – 10th – 106 – 5th
  • Simley – Reid Nelson (2021) – 2018 USA Wrestling Nationals – FS – Cadet – 94 – 4th
  • Simley – Cash Raymond (2024) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 8th – 106 – 2nd – 39-10
  • Simley – Quayin Short (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 182 – 2nd – 47-4
  • Simley – Quayin Short (2021) – 2019 MN Christmas Tournament – 2A – 11th – 195 – 1st
  • Simley – Quayin Short (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – Junior – 170 – DNP
  • Simley – Quayin Short (2021) – 2019 UWW World Team Trials – FS – Cadet – 80kg – 7th
  • Simley – Quayin Short (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Junior – 182 – 1st
  • Simley – Quayin Short (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Junior – 182 – 1st
  • Simley – Quayin Short (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – Folk – Junior – 170 – 2nd
  • Simley – Quayin Short (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 182 – 4th – 35-5
  • Simley – Quayin Short (2021) – 2018 MN Christmas Tournament – 2A – 10th – 182 – 3rd
  • Simley – Quayin Short (2021) – 2018 USA Wrestling Nationals – FS – Cadet – 160 – 1st
  • Simley – Quayin Short (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 160 – 1st
  • Simley – Quayin Short (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 160 – 1st
  • Simley – Quayin Short (2021) – 2018 USA Wrestling Nationals – Folk – Cadet – 160 – 3rd
  • Simley – Quayin Short (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 152 – 2nd – 43-12
  • Simley – Quayin Short (2021) – 2017 MN Christmas Tournament – 2A – 9th – 160 – 6th
  • Simley – Quayin Short (2021) – 2017 USA Wrestling Nationals – GR – Cadet – 145 – DNP
  • Simley – Quayin Short (2021) – 2017 USA Wrestling Nationals – FS – Cadet – 145 – DNP
  • Simley – Quayin Short (2021) – 2017 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 145 – 1st
  • Simley – Quayin Short (2021) – 2017 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 145 – 1st
  • Simley – Quayin Short (2021) – 2017 MN HS State Tournament – 2A – 8th – 138 – DNP – 34-14
  • Simley – Ryan Sokol (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 145 – 1st – 49-2
  • Simley – Ryan Sokol (2021) – 2019 MN Christmas Tournament – 2A – 11th – 138 – 1st
  • Simley – Ryan Sokol (2021) – 2019 UWW World Championships – FS – Cadet – 143.3 – DNP
  • Simley – Ryan Sokol (2021) – 2019 UWW World Team Trials – FS – Cadet – 65kg – 1st
  • Simley – Ryan Sokol (2021) – 2019 UWW World Team Trials – GR – Cadet – 60kg – 3rd
  • Simley – Ryan Sokol (2021) – 2019 Northern Plains Regional – GR – Junior – 138 – 1st
  • Simley – Ryan Sokol (2021) – 2019 Northern Plains Regional – FS – Junior – 138 – 1st
  • Simley – Ryan Sokol (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Junior – 138 – 1st
  • Simley – Ryan Sokol (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Junior – 138 – 1st
  • Simley – Ryan Sokol (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 132 – 1st – 51-0
  • Simley – Ryan Sokol (2021) – 2018 MN Christmas Tournament – 2A – 10th – 132 – 1st
  • Simley – Ryan Sokol (2021) – 2017 USA Wrestling Nationals – FS – Cadet – 120 – 1st
  • Simley – Ryan Sokol (2021) – 2017 Northern Plains Regional – FS – Cadet – 120 – 1st
  • Simley – Ryan Sokol (2021) – 2017 Northern Plains Regional – GR – Cadet – 120 – 1st
  • Simley – Ryan Sokol (2021) – 2017 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 120 – 1st
  • Simley – Ryan Sokol (2021) – 2017 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 120 – 1st
  • Simley – Ryan Sokol (2021) – 2017 MN HS State Tournament – 2A – 8th – 113 – 3rd – 43-7
  • Simley – Ryan Sokol (2021) – 2016 MN Christmas Tournament – 2A – 8th – 120 – 6th
  • Simley – Ryan Sokol (2021) – 2016 MN HS State Tournament – 2A – 7th – 106 – 5th – 39-10
  • Simley – Bennett Tabor (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 220 – 1st – 50-0
  • Simley – Bennett Tabor (2021) – 2019 MN Christmas Tournament – 2A – 11th – 220 – 1st
  • Simley – Bennett Tabor (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 195 – 5th
  • Simley – Bennett Tabor (2021) – 2019 Northern Plains Regional – FS – 16U – 195 – 3rd
  • Simley – Bennett Tabor (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 195 – 1st
  • Simley – Bennett Tabor (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 195 – 1st
  • Simley – Bennett Tabor (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 195 – 4th – 38-7
  • Simley – Bennett Tabor (2021) – 2018 MN Christmas Tournament – 2A – 10th – 195 – 3rd
  • Simley – Bennett Tabor (2021) – 2018 Northern Plains Regional – GR – Cadet – 182 – 4th
  • South St. Paul – Maxx Beeler (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 106 – DNP – 30-11
  • South St. Paul – Maxx Beeler (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 106 – DNP – 31-14
  • South St. Paul – Nate Berchtold (2024) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 8th – 113 – DNP – 31-12
  • South St. Paul – Quinn Christoffersen (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 170 – DNP – 29-3
  • South St. Paul – Quinn Christoffersen (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 152 – 4th
  • South St. Paul – Quinn Christoffersen (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 152 – 2nd
  • South St. Paul – Quinn Christoffersen (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 138 – DNP – 39-11
  • South St. Paul – Quinn Christoffersen (2021) – 2017 MN HS State Tournament – 2A – 8th – 120 – DNP – 25-12
  • South St. Paul – Quinn Christoffersen (2021) – 2016 MN HS State Tournament – 2A – 7th – 113 – DNP – 22-17
  • South St. Paul – Roman Cortez (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 120 – DNP – 35-12
  • South St. Paul – Roman Cortez (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 113 – DNP – 34-10
  • South St. Paul – Caleb Johnson (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 285 – DNP – 19-12
  • South St. Paul – Will Nihart (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 120 – DNP – 28-16
  • South St. Paul – Will Nihart (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 113 – DNP – 26-15
  • South St. Paul – Jarod Stroud (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 195 – DNP – 28-8
  • South St. Paul – Jarod Stroud (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 195 – DNP – 24-18
  • South St. Paul – Maverick Whitethorn (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – Folk – 9th – 126 – 2nd
  • South St. Paul – Maverick Whitethorn (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 126 – DNP – 25-9
  • South St. Paul – Camron Wigand (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 120 – DNP – 30-12
  • South St. Paul – Camron Wigand (2021) – 2017 MN HS State Tournament – 2A – 8th – 106 – DNP – 28-14
  • Springfield – Kadin Johnson (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 170 – DNP – 22-10
  • St. Clair/Mankato Loyola – Eli Kruse (2024) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 8th – 106 – DNP – 35-9
  • St. Cloud Tech – Jaxon Kenning (2024) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 8th – 113 – DNP – 26-12
  • St. Cloud Tech – Jaxon Kenning (2024) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 7th – 106 – DNP – 28-12
  • St. Francis – Tyson Charmoli (2024) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 8th – 106 – DNP – 35-11
  • St. Francis – Tyson Charmoli (2024) – 2019 Rumble on the Red – 3A – 8th – 106 – 2nd
  • St. Michael-Albertville – Kaden Amundson (2022) – 2018 MN Christmas Tournament – 3A – 9th – 126 – 8th
  • St. Michael-Albertville – Cole Becker (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 138 – 3rd – 47-8
  • St. Michael-Albertville – Cole Becker (2022) – 2019 MN Christmas Tournament – 3A – 10th – 138 – 7th
  • St. Michael-Albertville – Cole Becker (2022) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 138 – 8th
  • St. Michael-Albertville – Cole Becker (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 138 – 1st
  • St. Michael-Albertville – Cole Becker (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 138 – 3rd
  • St. Michael-Albertville – Cole Becker (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 132 – 4th – 43-9
  • St. Michael-Albertville – Cole Becker (2022) – 2018 MN Christmas Tournament – 3A – 9th – 132 – 7th
  • St. Michael-Albertville – Jimmy Heil (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 106 – DNP – 21-10
  • St. Michael-Albertville – Parker Janssen (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 113 – 4th – 44-10
  • St. Michael-Albertville – Parker Janssen (2023) – 2019 MN Christmas Tournament – 3A – 9th – 113 – 5th
  • St. Michael-Albertville – Parker Janssen (2023) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 106 – DNP
  • St. Michael-Albertville – Isaiah Mlsna (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 126 – DNP – 25-15
  • St. Michael-Albertville – Isaiah Mlsna (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 126 – DNP – 23-11
  • St. Michael-Albertville – Isaiah Mlsna (2021) – 2017 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 106 – 4th
  • St. Michael-Albertville – Johnny Mlsna (2021) – 2017 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 100 – 5th
  • St. Michael-Albertville – Johnny Mlsna (2021) – 2017 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 100 – 5th
  • St. Michael-Albertville – Landon Robideau (2025) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 7th – 106 – 2nd – 48-3
  • St. Michael-Albertville – Landon Robideau (2025) – 2019 MN Christmas Tournament – 3A – 7th – 106 – 2nd
  • St. Michael-Albertville – Travis Smith (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 132 – DNP – 29-14
  • St. Michael-Albertville – Travis Smith (2023) – 2018 MN Christmas Tournament – 3A – 8th – 113 – 7th
  • St. Michael-Albertville – Caleb Thoennes (2022) – 2019 USA Wrestling Nationals – GR – 16U – 88 – 1st
  • St. Michael-Albertville – Caleb Thoennes (2022) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 88 – 5th
  • St. Michael-Albertville – Owen Vike (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 195 – DNP – 14-13
  • St. Michael-Albertville – Owen Vike (2021) – 2017 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 152 – 6th
  • St. Michael-Albertville – Owen Vike (2021) – 2017 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 152 – 6th
  • St. Michael-Albertville – Jed Wester (2024) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 8th – 120 – 5th – 38-10
  • St. Michael-Albertville – Jed Wester (2024) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 7th – 113 – DNP – 24-10
  • St. Paul Central – Law Law Eh (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 113 – DNP – 19-10
  • St. Paul Como Park – Stone Frasl (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 138 – DNP – 21-13
  • St. Paul Como Park – Sullivan Lucy (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 195 – DNP – 21-14
  • St. Paul Como Park – Bleah Paw (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 113 – DNP – 19-13
  • St. Paul Humboldt/Open World Learning – Kyaw Htway (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 120 – DNP – 27-5
  • St. Peter – Kole Guth (2022) – 2019 Redwood River Riot – 2A – 10th – 160 – 6th
  • St. Peter – Amir Loredo-Hollon (2023) – 2019 Redwood River Riot – 2A – 9th – 120 – 6th
  • St. Peter – Nakiye Mercado (2024) – 2019 Redwood River Riot – 2A – 8th – 106 – 6th
  • St. Thomas Academy – Garrison Solliday (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 220 – 3rd – 18-3
  • St. Thomas Academy – Garrison Solliday (2021) – 2019 Rumble on the Red – 2A – 11th – 220 – 2nd
  • Stillwater Area – Reid Ballantyne (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 132 – 1st – 35-2
  • Stillwater Area – Reid Ballantyne (2021) – 2019 MN Christmas Tournament – 3A – 11th – 132 – 1st
  • Stillwater Area – Reid Ballantyne (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 126 – 1st – 32-2
  • Stillwater Area – Reid Ballantyne (2021) – 2018 MN Christmas Tournament – 3A – 10th – 126 – 2nd
  • Stillwater Area – Reid Ballantyne (2021) – 2018 USA Wrestling Nationals – FS – Cadet – 126 – 4th
  • Stillwater Area – Reid Ballantyne (2021) – 2018 Northern Plains Regional – GR – Cadet – 132 – 1st
  • Stillwater Area – Reid Ballantyne (2021) – 2018 Northern Plains Regional – FS – Cadet – 132 – 4th
  • Stillwater Area – Reid Ballantyne (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 120 – 1st – 44-1
  • Stillwater Area – Reid Ballantyne (2021) – 2017 MN Christmas Tournament – 3A – 9th – 120 – 2nd
  • Stillwater Area – Reid Ballantyne (2021) – 2017 Northern Plains Regional – FS – Cadet – 113 – 1st
  • Stillwater Area – Reid Ballantyne (2021) – 2017 Northern Plains Regional – GR – Cadet – 113 – 1st
  • Stillwater Area – Reid Ballantyne (2021) – 2017 MN HS State Tournament – 3A – 8th – 106 – 1st – 47-0
  • Stillwater Area – Ben Colagiovanni (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 113 – DNP – 29-17
  • Stillwater Area – Dylan Dauffenbach (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 106 – DNP – 32-18
  • Stillwater Area – Nicholas Dauffenbach (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 220 – DNP – 6-12
  • Stillwater Area – Matt Hogue (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 120 – 3rd – 49-4
  • Stillwater Area – Matt Hogue (2021) – 2019 MN Christmas Tournament – 3A – 11th – 120 – 3rd
  • Stillwater Area – Matt Hogue (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Junior – 113 – 3rd
  • Stillwater Area – Matt Hogue (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Junior – 113 – 3rd
  • Stillwater Area – Matt Hogue (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 106 – 5th – 45-13
  • Stillwater Area – Matt Hogue (2021) – 2018 MN Christmas Tournament – 3A – 10th – 106 – 8th
  • Stillwater Area – Hunter Lyden (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 152 – 1st – 48-2
  • Stillwater Area – Hunter Lyden (2022) – 2019 MN Christmas Tournament – 3A – 10th – 152 – 2nd
  • Stillwater Area – Hunter Lyden (2022) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 152 – 6th
  • Stillwater Area – Hunter Lyden (2022) – 2019 Northern Plains Regional – GR – 16U – 152 – 1st
  • Stillwater Area – Hunter Lyden (2022) – 2019 Northern Plains Regional – FS – 16U – 152 – 1st
  • Stillwater Area – Hunter Lyden (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 138 – 3rd – 52-4
  • Stillwater Area – Hunter Lyden (2022) – 2018 MN Christmas Tournament – 3A – 9th – 138 – 3rd
  • Stillwater Area – Hunter Lyden (2022) – 2018 Northern Plains Regional – GR – Cadet – 132 – 3rd
  • Stillwater Area – Hunter Lyden (2022) – 2018 Northern Plains Regional – FS – Cadet – 132 – 1st
  • Stillwater Area – Hunter Lyden (2022) – 2018 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 132 – 1st
  • Stillwater Area – Hunter Lyden (2022) – 2018 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 132 – 1st
  • Stillwater Area – Hunter Lyden (2022) – 2018 MN HS State Tournament – 3A – 8th – 120 – 5th – 49-6
  • Stillwater Area – Hunter Lyden (2022) – 2017 Rumble on the Red – 3A – 8th – 120 – 7th
  • Stillwater Area – Hunter Lyden (2022) – 2017 MN HS State Tournament – 3A – 7th – 106 – DNP – 32-10
  • Stillwater Area – Roman Rogotzke (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 182 – 1st – 49-4
  • Stillwater Area – Roman Rogotzke (2021) – 2019 MN Christmas Tournament – 3A – 11th – 182 – 4th
  • Stillwater Area – Roman Rogotzke (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Junior – 170 – 3rd
  • Stillwater Area – Roman Rogotzke (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 152 – DNP – 37-9
  • Stillwater Area – Roman Rogotzke (2021) – 2018 MN Christmas Tournament – 3A – 10th – 152 – 8th
  • Stillwater Area – Roman Rogotzke (2021) – 2018 Northern Plains Regional – FS – Cadet – 138 – 4th
  • Stillwater Area – Roman Rogotzke (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 145 – 6th
  • Stillwater Area – Roman Rogotzke (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 145 – 3rd
  • Stillwater Area – Roman Rogotzke (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 132 – DNP – 44-10
  • Stillwater Area – Roman Rogotzke (2021) – 2017 Rumble on the Red – 3A – 9th – 132 – 6th
  • Stillwater Area – Roman Rogotzke (2021) – 2017 MN HS State Tournament – 3A – 8th – 113 – DNP – 33-11
  • Stillwater Area – Ryder Rogotzke (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 160 – 3rd – 41-6
  • Stillwater Area – Ryder Rogotzke (2023) – 2019 MN Christmas Tournament – 3A – 9th – 160 – 2nd
  • Stillwater Area – Ryder Rogotzke (2023) – 2019 USA Wrestling Nationals – GR – 16U – 152 – 6th
  • Stillwater Area – Ryder Rogotzke (2023) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 152 – DNP
  • Stillwater Area – Ryder Rogotzke (2023) – 2019 Northern Plains Regional – GR – 16U – 160 – 1st
  • Stillwater Area – Ryder Rogotzke (2023) – 2019 Northern Plains Regional – FS – 16U – 160 – 6th
  • Stillwater Area – Ryder Rogotzke (2023) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 152 – 1st
  • Stillwater Area – Ryder Rogotzke (2023) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 152 – 1st
  • Stillwater Area – Ryder Rogotzke (2023) – 2019 USA Wrestling Nationals – Folk – Cadet – 152 – 6th
  • Stillwater Area – Ryder Rogotzke (2023) – 2019 MN/USA Wrestling State – Folk – 8th – 152 – 1st
  • Stillwater Area – Ryder Rogotzke (2023) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 8th – 132 – DNP – 32-5
  • Stillwater Area – Ryder Rogotzke (2023) – 2018 MN HS State Tournament – 3A – 7th – 113 – 3rd – 47-6
  • Stillwater Area – Ryder Rogotzke (2023) – 2017 Rumble on the Red – 3A – 7th – 113 – 5th
  • Stillwater Area – Antony Tuttle (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 170 – DNP – 23-10
  • Stillwater Area – Antony Tuttle (2022) – 2019 MN Christmas Tournament – 3A – 10th – 170 – 6th
  • Stillwater Area – Antony Tuttle (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 170 – 1st
  • Stillwater Area – Antony Tuttle (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 170 – 2nd
  • Stillwater Area – Antony Tuttle (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 160 – DNP – 33-19
  • Tartan – Landon Arends (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 113 – DNP – 24-13
  • Tartan – Landon Arends (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 106 – DNP – 32-8
  • Tartan – Keiichi Kong (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 106 – DNP – 26-8
  • Thief River Falls – Kale Geiser (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 106 – DNP – 38-17
  • Thief River Falls – Mason Iverson (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 195 – DNP – 44-8
  • Thief River Falls – Mason Iverson (2021) – 2019 Big Bear Tournament – 2A – 11th – 195 – 3rd
  • Thief River Falls – Mason Iverson (2021) – 2019 Northern Plains Regional – GR – 16U – 195 – 5th
  • Thief River Falls – Mason Iverson (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 195 – 2nd
  • Thief River Falls – Mason Iverson (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 195 – 2nd
  • Thief River Falls – Mason Iverson (2021) – 2018 Big Bear Tournament – 2A – 10th – 220 – 6th
  • Thief River Falls – Brady Kasprick (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 138 – DNP – 37-8
  • Thief River Falls – Brady Kasprick (2022) – 2019 Big Bear Tournament – 2A – 10th – 145 – 2nd
  • Thief River Falls – Brady Kasprick (2022) – 2018 Big Bear Tournament – 2A – 9th – 132 – 2nd
  • Thief River Falls – Brady Kasprick (2022) – 2017 Rumble on the Red – 2A – 8th – 106 – 6th
  • Thief River Falls – Brady Kasprick (2022) – 2017 Big Bear Tournament – 2A – 8th – 106 – 3rd
  • Thief River Falls – Griffin Lundeen (2024) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 8th – 126 – DNP – 46-8
  • Thief River Falls – Griffin Lundeen (2024) – 2019 Big Bear Tournament – 2A – 8th – 132 – 6th
  • Thief River Falls – Cody Wienen (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 132 – DNP – 36-12
  • Thief River Falls – Cody Wienen (2022) – 2019 Big Bear Tournament – 2A – 10th – 138 – 7th
  • Thief River Falls – Cody Wienen (2022) – 2018 Big Bear Tournament – 2A – 9th – 120 – 4th
  • Totino-Grace – Anthony Arens (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 160 – DNP – 29-25
  • Totino-Grace – Michael Loger (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 145 – DNP – 14-10
  • Totino-Grace – Michael Loger (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 120 – DNP – 25-24
  • Totino-Grace – Michael Loger (2022) – 2018 MN HS State Tournament – 2A – 8th – 106 – DNP – 18-20
  • Totino-Grace – Rameses Peterson (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 113 – DNP – 24-19
  • Totino-Grace – Adam Sylvester (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 160 – 4th – 42-6
  • Totino-Grace – Adam Sylvester (2021) – 2019 MN Christmas Tournament – 2A – 11th – 160 – 1st
  • Totino-Grace – Adam Sylvester (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – GR – Junior – 160 – DNP
  • Totino-Grace – Adam Sylvester (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – Junior – 160 – DNP
  • Totino-Grace – Adam Sylvester (2021) – 2019 Northern Plains Regional – GR – Junior – 160 – 3rd
  • Totino-Grace – Adam Sylvester (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Junior – 160 – 4th
  • Totino-Grace – Adam Sylvester (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Junior – 160 – 3rd
  • Totino-Grace – Adam Sylvester (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 152 – DNP – 35-15
  • Totino-Grace – Adam Sylvester (2021) – 2018 Northern Plains Regional – GR – Cadet – 152 – 5th
  • Totino-Grace – Adam Sylvester (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 152 – 2nd
  • Totino-Grace – Adam Sylvester (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 152 – 3rd
  • Totino-Grace – Adam Sylvester (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 145 – DNP – 32-23
  • Totino-Grace – Ethan Sylvester (2024) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 8th – 106 – DNP – 32-15
  • Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove – Devin Carter (2024) – 2019 Redwood River Riot – 1A – 8th – 106 – 5th
  • Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove – Ayden Horner (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 120 – 4th – 50-4
  • Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove – Ayden Horner (2022) – 2019 Redwood River Riot – 1A – 10th – 120 – 2nd
  • Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove – Ayden Horner (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 113 – 3rd – 47-4
  • Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove – Ayden Horner (2022) – 2018 Redwood River Riot – 1A – 9th – 113 – 3rd
  • Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove – Ayden Horner (2022) – 2018 MN HS State Tournament – 1A – 8th – 106 – DNP – 45-6
  • Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove – Ayden Horner (2022) – 2017 Redwood River Riot – 1A – 8th – 106 – 4th
  • Tracy-Milroy-Balaton/Westbrook-Walnut Grove – Caden Johnson (2022) – 2019 Redwood River Riot – 1A – 10th – 152 – 8th
  • Tri-City United – Zach Balma (2023) – 2019 Redwood River Riot – 2A – 9th – 106 – 8th
  • Tri-City United – Cole Franek (2023) – 2019 Redwood River Riot – 2A – 9th – 126 – 8th
  • Tri-City United – Caden O’Malley (2023) – 2019 Redwood River Riot – 2A – 9th – 145 – 6th
  • Tri-City United – Riley O’Malley (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 182 – DNP – 39-12
  • Tri-City United – Riley O’Malley (2021) – 2019 Redwood River Riot – 2A – 11th – 182 – 2nd
  • Tri-City United – Brody Rud (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 170 – DNP – 23-12
  • Tri-City United – Caleb Whipps (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 138 – DNP – 31-8
  • Tri-City United – Caleb Whipps (2022) – 2019 Redwood River Riot – 2A – 10th – 138 – 7th
  • Tri-City United – Caleb Whipps (2022) – 2018 Redwood River Riot – 2A – 9th – 126 – 7th
  • United Clay Becker – Wyatt Dunham (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 220 – DNP – 26-10
  • United North Central – Torrey Carlson (2022) – 2019 Big Bear Tournament – 1A – 10th – 195 – 8th
  • United North Central – Ethan Hendrickson (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 113 – 2nd – 28-3
  • United North Central – Ethan Hendrickson (2022) – 2019 Big Bear Tournament – 1A – 10th – 113 – 6th
  • United North Central – Ethan Hendrickson (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 106 – 6th – 38-6
  • United North Central – Ethan Hendrickson (2022) – 2018 Big Bear Tournament – 1A – 9th – 106 – 4th
  • United North Central – TJ Jasicki (2022) – 2018 Big Bear Tournament – 1A – 9th – 113 – 6th
  • United North Central – Eion Ness (2022) – 2019 Big Bear Tournament – 1A – 10th – 152 – 5th
  • United North Central – Eion Ness (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 145 – DNP – 33-14
  • United North Central – Eion Ness (2022) – 2018 Big Bear Tournament – 1A – 9th – 145 – 8th
  • United North Central – Hank Tellers (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 145 – DNP – 15-20
  • United South Central – Micah Hamson (2021) – 2019 Redwood River Riot – 1A – 11th – 145 – 5th
  • United South Central – Bryce Sonnek (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 113 – DNP – 30-10
  • United South Central – Bryce Sonnek (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 106 – DNP – 28-10
  • Virginia Area – Gavin Benz (2022) – 2019 Big Bear Tournament – 2A – 10th – 126 – 8th
  • Wabasso/Red Rock Central – Mason Irlbeck (2021) – 2019 Redwood River Riot – 1A – 11th – 145 – 7th
  • Wabasso/Red Rock Central – Mason Irlbeck (2021) – 2017 Redwood River Riot – 1A – 9th – 106 – 2nd
  • Waconia – Bradee Dwinell (2024) – 2019 Rumble on the Red – 3A – 8th – 126 – 7th
  • Waconia – Bram Fitzsimonds (2021) – 2019 Rumble on the Red – 3A – 11th – 195 – 8th
  • Waconia – Bram Fitzsimonds (2021) – 2019 MN Christmas Tournament – 3A – 11th – 195 – 4th
  • Waconia – Bram Fitzsimonds (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 195 – DNP – 30-18
  • Waconia – Max McEnelly (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 170 – 1st – 54-1
  • Waconia – Max McEnelly (2023) – 2019 Rumble on the Red – 3A – 9th – 170 – 1st
  • Waconia – Max McEnelly (2023) – 2019 MN Christmas Tournament – 3A – 9th – 170 – 2nd
  • Waconia – Max McEnelly (2023) – 2018 Rumble on the Red – 2A – 8th – 132 – 7th
  • Waconia – Max McEnelly (2023) – 2018 MN HS State Tournament – 2A – 7th – 120 – DNP – 31-16
  • Waconia – Sam McEnelly (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 220 – DNP – 27-11
  • Waconia – Sam McEnelly (2021) – 2018 Rumble on the Red – 2A – 10th – 220 – 8th
  • Waconia – Gage Mueller (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 152 – DNP – 23-15
  • Waconia – Alex Riley (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 138 – DNP – 37-18
  • Waconia – Alex Torres (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 106 – DNP – 31-13
  • Waconia – Josh Wagener (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 132 – DNP – 36-19
  • Wadena-Deer Creek – Simon Snyder (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 120 – DNP – 36-12
  • Walker-Hackensack-Akeley/Nevis – Dawson McGee (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 106 – DNP – 32-14
  • Walker-Hackensack-Akeley/Nevis – Dawson McGee (2023) – 2019 Big Bear Tournament – 1A – 9th – 106 – 8th
  • Waseca – Mason Gehloff (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 113 – 4th – 39-3
  • Waseca – Mason Gehloff (2021) – 2019 UWW World Championships – GR – Cadet – 99.2 – DNP
  • Waseca – Mason Gehloff (2021) – 2019 UWW World Team Trials – GR – Cadet – 45kg – 1st
  • Waseca – Mason Gehloff (2021) – 2019 Northern Plains Regional – GR – 16U – 100 – 1st
  • Waseca – Mason Gehloff (2021) – 2019 Northern Plains Regional – FS – 16U – 100 – 1st
  • Waseca – Mason Gehloff (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 106 – 1st
  • Waseca – Mason Gehloff (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 106 – 1st
  • Waseca – Mason Gehloff (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 106 – 1st – 31-0
  • Waseca – Mason Gehloff (2021) – 2018 USA Wrestling Nationals – GR – Cadet – 94 – 1st
  • Waseca – Mason Gehloff (2021) – 2018 USA Wrestling Nationals – FS – Cadet – 88 – 1st
  • Waseca – Luke Osweiler (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 120 – DNP – 28-10
  • Waseca – Luke Osweiler (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 113 – DNP – 20-11
  • Waseca – Christian Rodriguez (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 138 – DNP – 20-15
  • Watertown-Mayer/Mayer Lutheran – Austin Gabbert (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 126 – 2nd – 36-2
  • Watertown-Mayer/Mayer Lutheran – Austin Gabbert (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 126 – DNP
  • Watertown-Mayer/Mayer Lutheran – Austin Gabbert (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 126 – 5th
  • Watertown-Mayer/Mayer Lutheran – Austin Gabbert (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 126 – 5th
  • Watertown-Mayer/Mayer Lutheran – Austin Gabbert (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 113 – 5th – 36-3
  • Watertown-Mayer/Mayer Lutheran – Austin Gabbert (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 106 – 5th – 36-7
  • Watertown-Mayer/Mayer Lutheran – Jonah Hamberger (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 106 – DNP – 29-13
  • Wayzata – Adam Cherne (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 132 – DNP – 36-12
  • Wayzata – Adam Cherne (2023) – 2019 Rumble on the Red – 3A – 9th – 132 – 7th
  • Wayzata – Adam Cherne (2023) – 2019 USA Wrestling Nationals – GR – 16U – 126 – DNP
  • Wayzata – Adam Cherne (2023) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – 16U – 126 – DNP
  • Wayzata – Adam Cherne (2023) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 126 – 6th
  • Wayzata – Adam Cherne (2023) – 2019 MN/USA Wrestling State – Folk – 8th – 120 – 1st
  • Wayzata – Adam Cherne (2023) – 2018 Rumble on the Red – 3A – 8th – 113 – 3rd
  • Wayzata – Adam El-Damir (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 152 – DNP – 26-16
  • Wayzata – Dominic Heim (2024) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 8th – 160 – DNP – 23-23
  • Wayzata – Cayden Homme (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 182 – 2nd – 37-9
  • Wayzata – Cayden Homme (2021) – 2019 Rumble on the Red – 3A – 11th – 182 – 5th
  • Wayzata – Cayden Homme (2021) – 2019 MN Christmas Tournament – 3A – 11th – 182 – 7th
  • Wayzata – Cayden Homme (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – GR – 16U – 182 – DNP
  • Wayzata – Cayden Homme (2021) – 2019 Northern Plains Regional – GR – 16U – 182 – 1st
  • Wayzata – Cayden Homme (2021) – 2019 Northern Plains Regional – FS – 16U – 182 – 2nd
  • Wayzata – Cayden Homme (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 182 – 4th
  • Wayzata – Cayden Homme (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 160 – DNP – 38-11
  • Wayzata – Calvin Lonnquist (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 113 – 3rd – 48-6
  • Wayzata – Calvin Lonnquist (2023) – 2019 Rumble on the Red – 3A – 9th – 113 – 1st
  • Wayzata – Calvin Lonnquist (2023) – 2019 MN Christmas Tournament – 3A – 9th – 120 – 7th
  • Wayzata – Calvin Lonnquist (2023) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 8th – 106 – DNP – 44-8
  • Wayzata – Calvin Lonnquist (2023) – 2018 Rumble on the Red – 3A – 8th – 106 – 5th
  • Wayzata – Cael Swensen (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 138 – 1st – 52-1
  • Wayzata – Cael Swensen (2021) – 2019 Rumble on the Red – 3A – 11th – 138 – 1st
  • Wayzata – Cael Swensen (2021) – 2019 MN Christmas Tournament – 3A – 11th – 138 – 2nd
  • Wayzata – Cael Swensen (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – GR – Junior – 126 – 2nd
  • Wayzata – Cael Swensen (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – FS – Junior – 126 – DNP
  • Wayzata – Cael Swensen (2021) – 2019 Northern Plains Regional – GR – Junior – 126 – 5th
  • Wayzata – Cael Swensen (2021) – 2019 Northern Plains Regional – FS – Junior – 126 – 6th
  • Wayzata – Cael Swensen (2021) – 2019 USA Wrestling Nationals – Folk – Junior – 126 – 3rd
  • Wayzata – Cael Swensen (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 120 – 5th – 48-5
  • Wayzata – Cael Swensen (2021) – 2018 Rumble on the Red – 3A – 10th – 120 – 2nd
  • Wayzata – Cael Swensen (2021) – 2018 MN Christmas Tournament – 3A – 10th – 120 – 7th
  • Wayzata – Cael Swensen (2021) – 2018 USA Wrestling Nationals – GR – Cadet – 106 – 4th
  • Wayzata – Cael Swensen (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 106 – 2nd
  • Wayzata – Cael Swensen (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 106 – 1st
  • Wayzata – Cael Swensen (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 106 – 4th – 37-7
  • Wayzata – Cael Swensen (2021) – 2017 Rumble on the Red – 3A – 9th – 106 – 3rd
  • Wayzata – Cael Swensen (2021) – 2017 MN Christmas Tournament – 3A – 9th – 106 – 2nd
  • Wayzata – Cael Swensen (2021) – 2017 USA Wrestling Nationals – GR – Cadet – 100 – 7th
  • Wayzata – Cael Swensen (2021) – 2017 USA Wrestling Nationals – FS – Cadet – 100 – DNP
  • Wayzata – Cael Swensen (2021) – 2017 Northern Plains Regional – GR – Cadet – 100 – 2nd
  • Wayzata – Cael Swensen (2021) – 2017 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 100 – 2nd
  • Wayzata – Cael Swensen (2021) – 2017 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 100 – 2nd
  • Wayzata – Cael Swensen (2021) – 2016 Rumble on the Red – 3A – 8th – 106 – 8th
  • Wayzata – Kyler Wong (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 126 – 4th – 39-6
  • Wayzata – Kyler Wong (2023) – 2019 MN Christmas Tournament – 3A – 9th – 126 – 5th
  • Wayzata – Kyler Wong (2023) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 8th – 113 – 5th – 41-10
  • Wayzata – Kyler Wong (2023) – 2018 Rumble on the Red – 3A – 8th – 113 – 7th
  • Wayzata – Kyler Wong (2023) – 2018 MN Christmas Tournament – 3A – 8th – 113 – 4th
  • West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville – Hunter Gruchow (2025) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 7th – 106 – DNP – 30-21
  • West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville – Nathan Kisgen (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 170 – DNP – 45-6
  • West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville – Nathan Kisgen (2021) – 2019 Big Bear Tournament – 1A – 11th – 170 – 3rd
  • West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville – Jordan Lohse (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 152 – 2nd – 43-4
  • West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville – Jordan Lohse (2021) – 2019 Big Bear Tournament – 1A – 11th – 152 – 3rd
  • West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville – Jordan Lohse (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 138 – DNP – 36-9
  • West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville – Jordan Lohse (2021) – 2018 Big Bear Tournament – 1A – 10th – 138 – 7th
  • West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville – Jordan Lohse (2021) – 2017 Big Bear Tournament – 1A – 9th – 113 – 5th
  • West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville – Jordan Lohse (2021) – 2017 MN HS State Tournament – 1A – 8th – 106 – DNP – 34-9
  • West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville – Anthony Sykora (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 138 – DNP – 34-14
  • West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville – Anthony Sykora (2023) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 8th – 126 – DNP – 29-9
  • West Central Area/Ashby/Brandon-Evansville – Anthony Sykora (2023) – 2018 MN HS State Tournament – 1A – 7th – 106 – DNP – 30-14
  • White Bear Lake Area – Matthew Sloan (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 182 – DNP – 39-10
  • White Bear Lake Area – Matthew Sloan (2022) – 2019 Rumble on the Red – 3A – 10th – 182 – 8th
  • White Bear Lake Area – Matthew Sloan (2022) – 2019 Northern Plains Regional – GR – 16U – 182 – 3rd
  • White Bear Lake Area – Matthew Sloan (2022) – 2019 Northern Plains Regional – FS – 16U – 182 – 5th
  • White Bear Lake Area – Matthew Sloan (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 182 – 2nd
  • White Bear Lake Area – Matthew Sloan (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 182 – 3rd
  • White Bear Lake Area – Matthew Sloan (2022) – 2019 MN/USA Wrestling State – Folk – 9th – 182 – 3rd
  • White Bear Lake Area – Matthew Sloan (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 182 – DNP – 24-13
  • Willmar – Jonas Anez (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 152 – DNP – 23-10
  • Willmar – Caden Carlson (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 126 – 5th
  • Willmar – Caden Carlson (2021) – 2018 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 126 – 6th
  • Willmar – Caden Carlson (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 106 – DNP – 30-10
  • Willmar – Caden Carlson (2021) – 2017 USA Wrestling Nationals – GR – Cadet – 106 – DNP
  • Willmar – Caden Carlson (2021) – 2017 USA Wrestling Nationals – FS – Cadet – 106 – DNP
  • Willmar – Caden Carlson (2021) – 2017 Northern Plains Regional – GR – Cadet – 106 – 6th
  • Willmar – Conlan Carlson (2025) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 7th – 106 – DNP – 24-9
  • Willmar – Braeden Erickson (2023) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 8th – 113 – DNP – 23-8
  • Willmar – Kaden Streed (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 195 – DNP – 28-9
  • Willmar – Kaden Streed (2021) – 2019 MN Christmas Tournament – 3A – 11th – 195 – 8th
  • Willmar – Kaden Streed (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 10th – 182 – 6th – 28-13
  • Windom/Mountain Lake – Micah Holmberg (2022) – 2018 Redwood River Riot – 1A – 9th – 120 – 8th
  • Windom/Mountain Lake – Kade Sammons (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 132 – 3rd – 50-4
  • Windom/Mountain Lake – Kade Sammons (2021) – 2019 Rumble on the Red – 1A – 11th – 132 – 3rd
  • Windom/Mountain Lake – Kade Sammons (2021) – 2019 Redwood River Riot – 1A – 11th – 132 – 2nd
  • Windom/Mountain Lake – Kade Sammons (2021) – 2018 Redwood River Riot – 1A – 10th – 132 – 4th
  • Winona – Logan Henningson (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 126 – DNP – 16-11
  • Winona – Andrew Meyer (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 182 – DNP – 21-10
  • Winona – Zander Rusert (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 285 – DNP – 28-5
  • Winona – Zander Rusert (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 285 – DNP – 25-11
  • Woodbury – Ahmed Abdelal (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 3A – 9th – 182 – DNP – 12-10
  • Woodbury – Will Bents (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 126 – DNP – 41-7
  • Woodbury – Alex Braun (2024) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 8th – 106 – DNP – 42-9
  • Woodbury – Alex Braun (2024) – 2019 Rumble on the Red – 3A – 8th – 106 – 6th
  • Woodbury – Cade Johnson (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 132 – DNP – 37-13
  • Woodbury – Brad Little (2025) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 7th – 113 – DNP – 17-7
  • Woodbury – Sebastian Zamorano (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 3A – 11th – 152 – DNP – 31-20
  • Worthington – Cole Hennings (2022) – 2019 Redwood River Riot – 2A – 10th – 220 – 8th
  • Worthington – Jaden Hennings (2021) – 2019 Redwood River Riot – 2A – 11th – 152 – 6th
  • Worthington – Jaden Hennings (2021) – 2016 Redwood River Riot – 2A – 8th – 120 – 6th
  • Zimmerman – Joe Gardas (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 10th – 145 – DNP – 38-6
  • Zimmerman – Joe Gardas (2022) – 2019 MN HS State Tournament – 2A – 9th – 138 – DNP – 33-7
  • Zimmerman – Joe Montplaisir (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 2A – 11th – 120 – 5th – 39-5
  • Zimmerman – Joe Montplaisir (2021) – 2017 MN/USA Wrestling State – FS – Cadet – 113 – 5th
  • Zimmerman – Joe Montplaisir (2021) – 2017 MN/USA Wrestling State – GR – Cadet – 113 – 3rd
  • Zumbrota-Mazeppa – Beau Jurrens (2021) – 2018 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 113 – DNP – 21-16
  • Zumbrota-Mazeppa – Ethan Kovars (2021) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 11th – 195 – DNP – 28-8
  • Zumbrota-Mazeppa – Ethan Kovars (2021) – 2019 MN/USA Wrestling State – Folk – 10th – 170 – 3rd
  • Zumbrota-Mazeppa – Ethan Kovars (2021) – 2019 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 160 – DNP – 25-20
  • Zumbrota-Mazeppa – Lucas Schiell (2023) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 9th – 106 – DNP – 25-10
  • Zumbrota-Mazeppa – Gabe Tupper (2022) – 2020 MN HS State Tournament – 1A – 10th – 182 – DNP – 33-8