The

2011-12 Minnesota High School Wrestling Results
Saturday, December 3, 2011

Lakeville North Paul Wolf Panther Invite
1 Scott West 268
2 Hudson, WI 193
3 Henry Sibley 114
4 Lakeville North 112
5 Chaska/Chanhassen 108.5
6 Northfield 99
7 Lakeville South 90
8 Woodbury 89
9 Park Cottage Grove 86.5
10 Farmington 72.5
11 New Richmond, WI 62
12 South Saint Paul 57
13 Nicollet/GFW 46
14 Spring Lake Park/Saint Anthony 42
15 Tutle Lake, WI
16 Minneapolis Southwest 2

103
1st David Flynn SW 3-2
2nd Colin Degrammont LN
3rd Isaac Loosbrock C/C 2-1
4th Ty Johnson WDB
5th Taylor Venz FRM 7-0
6th Danny Chlebeck SLP/SPA
113
1st Zach Seigle SW 5-0
2nd Luke Finkel C/C
3rd Kyle Benjamin FRM 6-0
4th Zach Lohman HUD
5th Curtis Polodichuck SSP fall 1:11
6th Paco Sanchez NFLD
120
1st Dalton Peterson LS Fall 4:53
2nd Shane Blackman NR
3rd Matt Metcalf NFLD 12-3
4th Jaydon Grommmersch NIC
5th Jake Weierke SW 4-0
6th Nick Nelson HUD
126
1st Trent Butcher C/C 6-5
2nd Phillip Dvorak SW
3rd Tim Feia HUD 11-5
4th John Walz FRM
5th Vitrais Allen HS 20-8
6th Tommy Matheson NFLD
132
1st Luke Zilverberg SW 4-0
2nd Carson Canedy NFLD
3rd Justin Herold-Plakut WDB 4-1
4th Alberto Ramirez HS
5th CJ Steiner HUD 8-4
6th Austin Anderson NR
138
1st Joey Munos SSP 12-4
2nd Adam Woitalla NFLD
3rd Ben Donnelly WDB 9-3
4th Abe Anderson NR
5th Colon Pasvogel LN 5-2
6th Jake Rudeen FRM
145
1st Lucas Westrich LN Fall :20
2nd Derek Dahlke SW
3rd Austin Koski HUD 2-0
4th Ken Gerhardt PCG
5th Jose Rodriguez HS 12-6
6th Sam Olson NFLD
152
1st Gabe Fogarty SW 6-0
2nd Tanner Owens HUD
3rd Ethan Loosbrock C/C 11-4
4th Ausint Britnell LS
5th Ryan Dickhausen WDB Fall 2:36
6th Cam Reilly NFLD
160
1st Kolya Hawksford HUD Fall 3:05
2nd Patrick Dvorak SW
3rd Joe Hoeve FRM Fall 5:14
4th Howard Jones FRM
5th Matt Strasser SLP/STA 10-9
6th Derek Willcing NIC
170
1st Nick Dvorak SW 5-0
2nd Dima Hawksford HUD
3rd Hunter Cardinal TL 7-0
4th Connor Harreld WDB
5th Josh Blackowiak C/C Fall 4:41
6th Tristyn Hanson LN
182
1st Jake DeWeese SW 8-7
2nd Derek Schindler HUD
3rd Aaron Baker LN 5-2
4th Garret Schmitt NIC
5th Uthman Rabiu HS 11-5
6th Nate Bauman PCG
195
1st Tommy Peterson LS DFLT
2nd Cody Linssen PCG
3rd Ben Krynski LN Fall :53
4th Mike Riker SW
5th Conner Drews SLP/STA Fall 1:53
6th Fernando Ramirez HS
220
1st Michael Kroells SW Fall 1:15
2nd Tyler Lijedahl PCG
3rd Jake Ihrke HS 10-9
4th Eliot Motu HUD
5th Aaron Almedina LN Fall 1:08
6th Dakoda Louis - Dupay FRM
285
1st Tyler Custard HS Fall 1:17
2nd Preston Woods SSP
3rd Mathias Tobin HUD 10-5
4th Alonte Alexander LS
5th Reid Johnson C/C Fall 4:46
6th Mitchell Kern NR